DMP DM1L DM2L DMPJ IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Stanisław Pacura
(ur.26-6-1943 zm.21-1-2017)
Jerzy Szeląg
(ur.1-4-1965 zm.10-2-2017)
Jan Grabowski
(ur.27-5-1950 zm.13-2-2017)
Bartosz Bietracki
(ur.6-4-1995 zm.5-5-2017)
Zygfryd Kostka
(ur.30-1-1946 zm.16?-5-2017)
Antoni Heliński
(ur.17-12-1948 zm.???-5-2017)
Krzysztof Wankowski
(ur.8-6-1966 zm.25-6-2017)
Claes Ivarsson
(ur.4-4-1968 zm.10-7-2017)
Jerzy Wierzchowski
(ur.1-11-1927 zm.18-9-2017)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 GORZ.  TORUŃ  ZIEL.  WROC.  GRUD.  RYBN.  LESZ.  CZĘS.
GORZÓW WLKP      ** ** 
55-35  45-45  41-49  54-35  51-39  51-39  57-33
TORUŃ           
44-46  ** **  44-46  41-49  49-41  53-37  44-46  41-49
ZIELONA GÓRA    
45-45  54-36  ** **  48-42  31-17  56-34  42-48  53-37
WROCŁAW         
44-45  51-39  39-51  ** **  52-38  56-34  51-39  50-40
GRUDZIĄDZ        
49-41  33-45  43-47  40-50  ** **  55-35  48-40  55-35
RYBNIK          
50-40  49-41  41-49  45-45  57-33  ** **  44-46  38-41
LESZNO          
41-49  53-37  64-26  44-46  52-38  51-39  ** **  57-33
CZĘSTOCHOWA      
46-44  52-38  50-40  47-43  45-45  48-42  38-52  ** **

1 runda 17/4/2017 (Lany Poniedziałek): (2/5)Częstochowa-Rybnik, (5/5)Leszno-Wrocław, (24/7)Zielona Góra-Grudziądz, Toruń-Gorzów Wlkp
2 runda 22/4/2017:
(16/7)Rybnik-Wrocław, Zielona Góra-Toruń, (9/7)Częstochowa-Leszno, (16/7)Grudziądz-Gorzów Wlkp
3 runda 30/4/2017:
Grudziądz-Częstochowa, Leszno-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Rybnik, Wrocław-Toruń
4 runda 5/5/2017:
Rybnik-Grudziądz, (8/6)Zielona Góra-Częstochowa, (7/5)Wrocław-Gorzów Wlkp, (7/5)Toruń-Leszno
5 runda 21/5/2017:
Grudziądz-Wrocław, (12/7)Rybnik-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Leszno, (2/6)Częstochowa-Toruń
6 runda 28/5/2017:
Toruń-Rybnik, Leszno-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Wrocław-Częstochowa
7 runda 2/6/2017:
Zielona Góra-Wrocław, (4/6)Grudziądz-Toruń, (22/6)Rybnik-Leszno, (22/6)Częstochowa-Gorzów Wlkp
8 runda 11/6/2017:
Grudziądz-Zielona Góra, Rybnik-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Toruń, Wrocław-Leszno
9 runda 16/6/2017:
(18/6)Gorzów Wlkp-Grudziądz, (18/6)Toruń-Zielona Góra, (18/6)Leszno-Częstochowa, (9/7)Wrocław-Rybnik
10 runda 25/6/2017:
Rybnik-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Leszno, Częstochowa-Grudziądz, Toruń-Wrocław
11 runda 28/7/2017:
(30/7)Grudziądz-Rybnik, (30/7)Leszno-Toruń, (30/7)Gorzów Wlkp-Wrocław, (30/7)Częstochowa-Zielona Góra
12 runda 4/8/2017:
Toruń-Częstochowa, (6/8)Zielona Góra-Rybnik, Wrocław-Grudziądz, (6/8)Leszno-Gorzów Wlkp
13 runda 13/8/2017:
Grudziądz-Leszno, Rybnik-Toruń, Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Częstochowa-Wrocław
14 runda 20/8/2017:
Toruń-Grudziądz, Leszno-Rybnik, Gorzów Wlkp-Częstochowa, Wrocław-Zielona Góra

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 25   9   2   3   (5)   +48
2. BETARD SPARTA WROCŁAW           25   9   1   4   (6)   +75
3. CASH BROKER STAL GORZÓW WLKP    23   8   2   4   (5)   +70
4. FOGO UNIA LESZNO                23   9   0   5   (5)   +86

--------------------------------------------------------------
5. WŁÓKNIARZ VITROSZLIF CROSSFIT C.17   7   1   6   (2)   -61
6. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ          10   4   1   9   (1)   -63
7. GET WELL TORUŃ                  8    3   0   11  (2)   -74
--------------------------------------------------------------
6. ROW RYBNIK                      8    3   1   10  (1)   -81

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       LESZNO - ZIELONA GÓRA       
50-40        WROCŁAW - GORZÓW WLKP       47-43
       ZIELONA GÓRA - LESZNO       45-45        GORZÓW WLKP - WROCŁAW       45-45

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       LESZNO - WROCŁAW           49-41
                       WROCŁAW - LESZNO           45-45

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA 52-38
                       ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP 44-46

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2017

1. FOGO UNIA LESZNO
2. BETARD SPARTA WROCŁAW
3. CASH BROKER STAL GORZÓW WLKP
4. EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA
5. WŁÓKNIARZ VITROSZLIF CROSSFIT CZĘSTOCHOWA
6. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
7. GET WELL TORUŃ
---------------------------------
8. ROW RYBNIK

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2018

TORUŃ - GDAŃSK             47-43
GDAŃSK - TORUŃ             40-50

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 TARN.  DAUG.  ŁÓDŹ.  RZES.  PIŁA   GDAŃ.  KRAK.  BYDG.
TARNÓW           ** ** 
61-29  48-41  62-28  60-30  53-37  61-29  59-31
DAUGAVPILS       
39-51  ** **  51-39  56-34  58-32  50-28  58-31  54-36
ŁÓDŹ             
42-47  45-45  ** **  53-37  57-33  30-30  50-40  52-32
RZESZÓW          
37-53  52-37  41-49  ** **  42-47  47-42  53-37  52-38
PIŁA            
39-51  48-40  51-39  47-43  ** **  44-46  46-43  31-17
GDAŃSK           
32-28  52-38  45-45  63-27  49-41  ** **  43-47  57-32
KRAKÓW           
46-44  49-41  48-42  52-38  38-51  37-53  ** **  51-39
BYDGOSZCZ        
40-50  45-45  32-51  46-44  37-53  41-49  25-35  ** **

1 runda 9/4/2017: (7/4)Rzeszów-Piła, Gdańsk-Daugavpils, Tarnów-Bydgoszcz, Łódź-Kraków
2 runda 17/4/2017: (Lany Poniedziałek)
(14/5)Piła-Łódź, Daugavpils-Rzeszów, Kraków-Tarnów, (14/5)Bydgoszcz-Gdańsk
3 runda 23/4/2017:
(22/6)Tarnów-Daugavpils, Piła-Bydgoszcz, Łódź-Gdańsk, Rzeszów-Kraków
4 runda 30/4/2017:
(25/6)Gdańsk-Tarnów, Bydgoszcz-Rzeszów, (1/7)Kraków-Piła, Daugavpils-Łódź
5 runda 7/5/2017:
(5/5)Piła-Daugavpils, (22/7)Łódź-Tarnów, Bydgoszcz-Kraków, (23/7)Rzeszów-Gdańsk
6 runda 21/5/2017:
Gdańsk-Kraków, Łódź-Rzeszów, Tarnów-Piła, Daugavpils-Bydgoszcz
7 runda 28/5/2017:
(27/5)Piła-Gdańsk, Bydgoszcz-Łódź, Kraków-Daugavpils, Rzeszów-Tarnów
8 runda 4/6/2017:
(22/7)Gdańsk-Piła, Łódź-Bydgoszcz, Tarnów-Rzeszów, Daugavpils-Kraków
9 runda 11/6/2017:
Piła-Tarnów, Bydgoszcz-Daugavpils, Kraków-Gdańsk, Rzeszów-Łódź
10 runda 18/6/2017:
Gdańsk-Rzeszów, Tarnów-Łódź, Kraków-Bydgoszcz, (17/6)Daugavpils-Piła
11 runda 9/7/2017:
Piła-Kraków, Łódź-Daugavpils, Tarnów-Gdańsk, Rzeszów-Bydgoszcz
12 runda 16/7/2017:
Gdańsk-Łódź, Bydgoszcz-Piła, Kraków-Rzeszów, Daugavpils-Tarnów
13 runda 30/7/2017:
Gdańsk-Bydgoszcz, Łódź-Piła, Tarnów-Kraków, Rzeszów-Daugavpils
14 runda 6/8/2017:
Piła-Rzeszów, Bydgoszcz-Tarnów, Kraków-Łódź, Daugavpils-Gdańsk

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW         31   12  0   2   (7)   +228
2. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK          22   8   2   4   (4)   +66
3. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           20   6   2   6   (6)   +38
4. ORZEŁ ŁÓDŹ                      19   6   3   5   (4)   +55
--------------------------------------------------------------

5. EURO FINANNCE POLONIA PIŁA      19   8   0   6   (3)   -27
6. ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW      15   7   0   7   (1)   -61
7. STAL RZESZÓW                    10   4   0   10  (2)   -107
8. POLONIA BYDGOSZCZ               3    1   1   12  (0)   -192

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ŁÓDŹ - TARNÓW               
45-45        DAUGAVPILS - GDAŃSK         46-44
       TARNÓW - ŁÓDŹ               49-41        GDAŃSK - DAUGAVPILS         54-36

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       GDAŃSK - TARNÓW            40-32
                       TARNÓW - GDAŃSK            50-40

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2017

1. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW
---------------------------------
2. ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
3. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
4. ORZEŁ ŁÓDŹ
5. EURO FINANNCE POLONIA PIŁA
6. ARGE SPEEDWAY WANDA KRAKÓW
---------------------------------
7. STAL RZESZÓW
8. POLONIA BYDGOSZCZ

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2018

RZESZÓW - LUBLIN           38-52
LUBLIN - RZESZÓW           
47-25

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 KROS.  OPOLE   RAWI.  GNIE.  POZN.  LUBL.  OSTR.
KROSNO           ** ** 
48-42  56-34  45-45  44-46  43-46  30-48
OPOLE           
44-45  ** **  63-27  37-53  55-34  40-49  44-46
RAWICZ           
42-48  42-48  ** **  32-58  50-40  39-51  39-51
GNIEZNO          
68-22  53-37  66-24  ** **  56-34  57-33  57-33
POZNAŃ           
49-41  47-43  52-38  42-48  ** **  39-50  47-43
LUBLIN           
52-38  63-27  54-36  46-44  58-32  ** **  54-35
OSTRÓW WLKP      
50-40  52-38  59-31  46-44  54-36  49-41  ** **

1 runda 9/4/2017: Poznań-Rawicz, Ostrów Wlkp-Krosno, Gniezno-Opole
2 runda 17/4/2017 (Lany Poniedziałek):
(15/4)Rawicz-Ostrów Wlkp, (14/5)Opole-Lublin, (14/5)Krosno-Gniezno
3 runda 23/4/2017:
(3/5)Poznań-Krosno, (22/4)Lublin-Ostrów Wlkp, (25/6)Opole-Rawicz
4 runda 29/4/2017:
Ostrów Wlkp-Poznań, Rawicz-Gniezno, (30/4)Krosno-Lublin
5 runda 7/5/2017:
(6/5)Lublin-Poznań, (17/6)Gniezno-Ostrów Wlkp, Opole-Krosno
6 runda 21/5/2017:
(20/5)Poznań-Opole, Lublin-Gniezno, Krosno-Rawicz
7 runda 28/5/2017:
(27/5)Rawicz-Lublin, (27/5)Gniezno-Poznań, Opole-Ostrów Wlkp
8 runda 3/6/2017:
Ostrów Wlkp-Opole, Lublin-Rawicz, (30/7)Poznań-Gniezno
9 runda 11/6/2017:
(10/6)Rawicz-Krosno, Gniezno-Lublin, (15/6)Opole-Poznań
10 runda 18/6/2017:
(25/6)Ostrów Wlkp-Gniezno, (15/7)Poznań-Lublin, Krosno-Opole
11 runda 9/7/2017:
Lublin-Krosno, Poznań-Ostrów Wlkp, Gniezno-Rawicz
12 runda 16/7/2017:
Ostrów Wlkp-Lublin, Rawicz-Opole, Krosno-Poznań
13 runda 29/7/2017:
(28/7)Ostrów Wlkp-Rawicz, Lublin-Opole, Gniezno-Krosno
14 runda 6/8/2017:
(5/8)Rawicz-Poznań, Opole-Gniezno, Krosno-Ostrów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. START GNIEZNO                   25   9   1   2   (6)   +218
2. SPEED CAR MOTOR LUBLIN          25   10  0   2   (5)   +118
3. OSTROVIA OSTRÓW WLKP            22   9   0   3   (4)   +65
4. NATURALNA MEDYCYNA PSŻ POZNAŃ   12   5   0   7   (2)   -82

--------------------------------------------------------------
5. KSM KROSNO                      11   4   1   7   (2)   -66
6. STAL-MET KOLEJARZ OPOLE         8    3   0   9   (2)   -41
7. KOLEJARZ RAWICZ                 2    1   0   11  (0)   -212

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       POZNAŃ - GNIEZNO            
40-49        OSTRÓW WLKP - LUBLIN        46-44
       GNIEZNO - POZNAŃ            57-33        LUBLIN - OSTRÓW WLKP        03.09

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       LUBLIN - GNIEZNO           50-40
                       GNIEZNO - LUBLIN           53-36

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2017

1. START GNIEZNO
2. SPEED CAR MOTOR LUBLIN
---------------------------------
3. OSTROVIA OSTRÓW WLKP
4. NATURALNA MEDYCYNA PSŻ POZNAŃ
5. KSM KROSNO
6. STAL-MET KOLEJARZ OPOLE
7. KOLEJARZ RAWICZ



Eliminacje grupowe

         GRUPA A                                GRUPA B

1.Daugavpils       34.5  166           1.Toruń            35.5  178
2.Tarnów           32    156           2.Grudziądz        35    166
3.Rzeszów          30    137           3.Częstochowa      32.5  160
4.Rybnik           26.5  144           4.Gdańsk           27.5  147

5.Lublin           14    100           
5.Gniezno          17.5  120
6.Krosno           8      63           6.Bydgoszcz        14     89
7.Kraków           -      -            7.Piła             3      35
                                       8.Poznań           -      -


         GRUPA C

1.Leszno           35    168
2.Gorzów Wlkp      33    161
3.Wrocław          32.5  161
4.Zielona Góra     27    139
5.Łódź             21    123

6.Opole            8.5    84
7.Ostrów Wlkp      8      88
8.Rawicz           3      43

Półfinały grupowe

         GRUPA 1 (rundy 1-7)                    GRUPA 2 (rundy 1-7)

                      Tabela Grup 1 i 2 - rundy 1-7:

                      1.Toruń            42    180
                      2.Leszno           38    154
                      3.Gorzów Wlkp      33.5  152
                      4.Wrocław          32.5  138
                      5.Częstochowa      29.5  133
                      6.Gdańsk           18    120
                      7.Zielona Góra     17    123

                      8.Grudziądz        17    111
                      9.Daugavpils       16.5  113
                      10.Rzeszów         16    108
                      11.Tarnów          13    105
                      12.Łódź            8.5    78
                      13.Gniezno         7.5    66
                      14.Rybnik          5      85


         GRUPA 3 (rundy 8-14)                   GRUPA 4 (rundy 8-14)

                      Tabela Grup 3 i 4 - rundy 1-14:

                      1.Toruń            77.5  329
                      2.Gorzów Wlkp      66.5  304
                      3.Leszno           66.5  296
                      4.Wrocław          58    285
                      5.Częstochowa      52    257
                      6.Gdańsk           41    245
                      7.Grudziądz        40.5  236

                      8.Zielona Góra     39.5  248
                      9.Daugavpils       39.5  240
                      10.Łódź            28.5  198
                      11.Rzeszów         27.5  214
                      12.Tarnów          22.5  194
                      13.Gniezno         15    156
                      14.Rybnik          13.5  167


38. Finał DMPJ - Toruń 26/9/2017


1.     Włókniarz Częstochowa                                    23
2.     Betard Sparta Wrocław                                    22
3.     KS Toruń                                                 21



73. Finał IMP - Gorzów Wlkp 2/7/2017


1.     Szymon Woźniak              Betard Sparta Wrocław
2.     Przemysław Pawlicki         Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
3.     Patryk Dudek                e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra



51. Finał MIMP - Rybnik 15/7/2017


1.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
3.     Kacper Woryna               ROW Rybnik



44. Finał MPPK - Ostrów Wlkp 23/7/2017


1.     Cash Broker Stal Gorzów Wlkp                             27
2.     e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra                         21
3.     MrGarden GKM Grudziądz                                   20



36. Finał MMPPK - Rybnik 4/10/2017


1.     Fogo Unia Leszno                                         29
2.     ROW Rybnik                                               26
3.     KS Toruń                                                 19



57. Finał Złotego Kasku, Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'18,
Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Europy - Zielona Góra 20/4/2017


1.     Przemysław Pawlicki         Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
2.     Janusz Kołodziej            Fogo-Unia Leszno
3.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo-Unia Leszno



52. Finał Srebrnego Kasku - Krosno 1/5/2017


1.     Maks Drabik                 Betard Sparta Wrocław
2.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno



41. Finał Brązowego Kasku - //2017


1.     ................            .............
2.     ................            .............
3.     ................            .............


Tournaments


Speedway Best Pairs - Toruń 25/3/2017


1.     FOGO POWER                                               25+4
2.     BOLL TEAM                                                21+3+2
3.     MONSTER ENERGY TEAM                                      20+3


Klasyfikacja końcowa Speedway Best Pairs 2017:

1.     FOGO POWER                                               28
2.     BOLL TEAM                                                20
3.     MONSTER ENERGY TEAM                                      17

3. "Memoriał Rycerzy Speedwaya" - Zielona Góra 31/3/2017
Turniej Pamięci Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka i Rafała Kurmańskiego


1.     Patryk Dudek                e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Jarosław Hampel             e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra
3.     Andrey Karpov               Ukraina

Turniej Indywidualny "Back in Town II - O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 1/4/2017


1.     Oskar Fajfer                Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Przemysław Pawlicki         Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
3.     Krzysztof Buczkowski        MrGarden GKM Grudziądz

Turniej Pożegnalny Roberta Kościechy - Toruń 1/4/2017


KS TORUŃ - DRUŻYNA ROBERTA KOŚCIECHY 33 - 45


Memoriał Mariana Rose:

1.     Piotr Protasiewicz          
2.     Szymon Woźniak              
3.     Michael Jepsen Jensen       Dania

"Zorro Final Show & Puchar Prezydenta Miasta" - Gdańsk 1/4/2017


1.     Team Investing                                           41
2.     Team DDS Poland                                          39
3.     Team Porter Domofony                                     21
4.     Team Elnaft                                              19

Turniej Pożegnalny Petera Karlssona "PK The Final Word" - Ostrów Wlkp 1/4/2017


OSTROVIA OSTRÓW WLKP - PK FRIENDS 49 - 41

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Zielona Góra 2/4/2017


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          46 - 44

14. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 9/4/2017


1.     Patryk Dudek                e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Przemysław Pawlicki         Cash Broker Stal Gorzów Wlkp

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Wielkpolski - Leszno 25/4, Ostrów Wlkp 18/5, Gorzów Wlkp 5/7,
/, /, //2017


1.     Cash Broker Stal Gorzów Wlkp                 4.5         20
2.     e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra             4.5         20
3.     Euro Finannce Polonia Piła                    3          16

4.     Fogo Unia Leszno                              2          14
5.     Start Gniezno                                 1          11
6.     Ostrovia Ostrów Wlkp                          0          9

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Kraków 3/5/2017


POLSKA - AUSTRALIA              49 - 41

Grand Prix Polski - Warszawa 13/5/2017


1.     Fredrik Lindgren            Szwecja
2.     Maciej Janowski             Polska
3.     Jason Doyle                 Australia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017:

1.     Jason Doyle                 Australia
2.     Patryk Dudek                Polska
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania

Puchar "Speedway Friendship Cup" - Świętochłowice 3/6/2017


1.     Śląsk Świętochłowice                          29+3
2.     RMSTK Rivne                                   29+2
3.     AMK Zlata Prilba Pardubice                    26

4.     SC Żarnovica                                  21
5.     Debreczyn Speedway SC                         13

Puchar "Speedway Friendship Cup" - Świętochłowice 4/6/2017


1.     Hubert Łęgowik              Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Marcel Kajzer               Naturalna Medycyna PSŻ Poznań
3.     Bartosz Szymura             Śląsk Świętochłowice

Mecz międzynarodowy POLSKA-ROSJA - Ostrów Wlkp 14/6/2017


POLSKA - ROSJA                  54 - 34

1 runda Nice Cup - Kraków 22/6/2017


1-2.   Dominik Kossakowski         Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1-2.   Marcin Turowski             Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Mateusz Świdnicki           Włókniarz Częstochowa

Finał Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Europy 125cc - Toruń 29/6/2017


1.     Filip Sifalda               Czechy
2.     Daniel Klima                Czechy
3.     Bartosz Tyburski            Polska

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 1 - Toruń 30/6/2017


1.     Jarosław Hampel             Polska
2.     Vaclav Milik jr.            Czechy
3.     Andżejs Lebedevs            Łotwa


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2015:

1.     Andżejs Lebedevs            Łotwa
2.     Artiom Laguta               Rosja
3.     Vaclav Milik jr.            Czechy

2 runda Nice Cup - Gdańsk 6/7/2017


1.     Dawid Wawrzyniak            MrGarden GKM Grudziądz
2.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Marcin Turowski             Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Drużynowy Puchar Świata - Baraż - Leszno 7/7/2017


1.     ROSJA                                                    46
2.     AUSTRALIA                                                33
3.     ŁOTWA                                                    30
4.     USA                                                      15

Finał Drużynowego Pucharu Świata - Leszno 8/7/2017


1.     POLSKA                                                   50
2.     SZWECJA                                                  42
3.     ROSJA                                                    18
4.     WIELKA BRYTANIA                                          15

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 1 - Poznań 22/7/2017


1.     Maksym Drabik               Polska
2.     Bartosz Smektała            Polska
3.     Evgenijs Kostigovs          Łotwa


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2016:

1.     Maksym Drabik               Polska
2.     Bartosz Smektała            Polska
3.     Max Fricke                  Australia

3 runda Nice Cup - Tarnów 25/7/2017


1.     Piotr Pióro                 Arge Speedway Wanda Kraków
2.     Aureliusz Bieliński         Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich - Wrocław 29/7/2017


1.     POLSKA                                                   23+3+5
2.     AUSTRALIA                                                24+1
3.     SZWECJA                                                  20+3

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej - Piła 13/8/2017


1.     Norbert Kościuch            Euro Finannce Polonia Piła
2.     Artur Mroczka               Grupa Azoty Unia Tarnów
3.     Mateusz Szczepaniak         Arge Speedway Wanda Kraków

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi - Gdańsk 14/8/2017


1.     Leon Madsen                 Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa
2.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
3.     Bartosz Zmarzlik            Cash Broker Stal Gorzów Wlkp

Speedway Best Pairs - Gniezno 17/8/2017


1.     MONSTER ENERGY TEAM                                      26+3
2.     FOGO POWER                                               24+5+3
3.     NICE RACING                                              18+1


Klasyfikacja końcowa Speedway Best Pairs 2017:

1.     FOGO POWER                                               28
2.     BOLL TEAM                                                20
3.     MONSTER ENERGY TEAM                                      17

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 26/8/2017


1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Patryk Dudek                Polska
3.     Jason Doyle                 Australia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017:

1.     Jason Doyle                 Australia
2.     Patryk Dudek                Polska
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania

65. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 27/8/2016


1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Artiom Laguta               Rosja
3.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza na opolską Karolinkę" - Opole 27/8/2017


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Matej Zagar                 Słowenia
3.     Patryk Dudek                e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Rybnik 2/9/2017


1.     POLSKA                                                   47
2.     AUSTRALIA                                                37
3.     DANIA                                                    27

4.     WIELKA BRYTANIA                                          13

5 runda Nice Cup - Toruń 6/9/2017


1.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Piotr Pióro                 Arge Speedway Wanda Kraków
3.     Bartłomiej Kowalski         Arge Speedway Wanda Kraków

Memoriał Floriana Kapały - Rawicz 9/9/2011


1.     Adam Skórnicki, Arkadiusz Pawlak, Grzegorz Zengota       Team Metalika
2.     Tobiasz Musielak, Rafał Konopka                          Team Lisiecki
3.     Damian Baliński, Norbert Kościuch, Tomasz Dutka          Team Intermarche

6 runda Nice Cup - Bydgoszcz 12/9/2017


1.     Piotr Pióro                 Arge Speedway Wanda Kraków
2.     Karol Żupiński              Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Bartłomiej Kowalski         Arge Speedway Wanda Kraków

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów - Krosno 16/9/2017


1.     POLSKA                                                   45
2.     DANIA                                                    35
3.     ŁOTWA                                                    33

4.     NIEMCY                                                   6

7 runda Nice Cup - Piła 27/9/2017


1.     Szymon Szlauderbach         Fogo Unia Leszno
2.     Tomasz Orwat                Polonia Bydgoszcz
3.     Bartłomiej Kowalski         Arge Speedway Wanda Kraków

"Puchar Prezydenta Miasta" - Częstochowa 29/9/2017


1.     Matej Zagar                 Słowenia
2.     Andreas Jonsson             Szwecja
3.     Leon Madsen                 Dania

67. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 1/10/2017


1.     Janusz Kołodziej            Fogo Unia Leszno
2.     Mikkel Michelsen            Dania
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Grand Prix Polski - Toruń 7/10/2017


1.     Patryk Dudek                Polska
2.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
3.     Bartosz Zmarzlik            Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2017:

1.     Jason Doyle                 Australia
2.     Patryk Dudek                Polska
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 4 - Lublin 14/10/2017


1.     Krzysztof Kasprzak          Polska
2.     Andżejs Lebedevs            Łotwa
3.     Artiom Laguta               Rosja


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2015:

1.     Andżejs Lebedevs            Łotwa
2.     Artiom Laguta               Rosja
3.     Vaclav Milik jr.            Czechy

Friendship Speedway Trophy - Krosno 14/10/2017


1.     Krystian Pieszczek          MrGarden GKM Grudziądz
2.     Robert Lambert              Wielka Brytania
3.     Dawid Lampart               Stal Rzeszów

"Puchar MACEC" - Gorzów Wlkp 15/10/2017


1.     Artur Czaja                 Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
2.     Oskar Bober                 Orzeł Łódź
3.     Oskar Polis                 Eko-Dir Włókniarz Częstochowa

1. Memoriał Krystiana Rempały - Tarnów 15/10/2017


1.     Jakub Jamróg                Orzeł Łódź
2.     Artur Czaja                 Grupa Azoty Unia Tarnów
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Turniej Drużynowy JAWA CUP w kategorii 250cc - Toruń 15/10/2017


1.     POLSKA                                                   40
2.     DANIA                                                    26
3.     CZECHY                                                   16

4.     ŁOTWA                                                    11

Turniej Indywidualny JAWA CUP w kategorii 250cc - Toruń 15/10/2017


1.     Denis Zieliński             Polska
2.     Jan Kvech                   Czechy
3.     Mateusz Bartkowiak          Polska

4. "Memoriał Rycerzy Speedwaya" - Zielona Góra 17/10/2017
Turniej Pamięci Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka i Rafała Kurmańskiego


1.     Rafał Karczmarz             Cash Broker Stal Gorzów Wlkp
2.     Szymon Szlauderbach         Fogo Unia Leszno
3.     Jakub Miśkowiak             Orzeł Łódź


2016     INDEX     2018