DMP DM1L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Krzysztof Zabawa
(ur.23-12-1958 zm.?-4-2016)
Stanisław Tkocz
(ur.6-11-1936 zm.19-5-2016)
Krystian Rempała
(ur.1-4-1998 zm.28-5-2016) wypadek na torze w Rybniku 22-5-2016
Henryk Gała
(ur.18-9-1959 zm.19-8-2016)
Jerzy Padewski
(ur.16-10-1938 zm.6-9-2016)
Wojciech Kaczmarek
(ur.23-3-1948 zm.12-9-2016)
Ireneusz Stalski
(ur.27-6-1957 zm.19-10-2016)
Kreso Omerzel
(ur.12-3-1957 zm.25-10-2016)
Stefan Maciejewski
(ur.7-11-1927 zm.31-12-2016)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 LESZ.  WROC.  TARN.  TORUŃ  ZIEL.  GORZ.  RYBN.  GRUD.
LESZNO           ** ** 
43-47  52-38  50-40  45-45  42-48  45-45  55-35
WROCŁAW         
58-32  ** **  59-31  48-42  44-46  45-45  51-39  47-43
TARNÓW          
48-42  41-49  ** **  31-58  39-51  42-48  50-40  47-43
TORUŃ           
48-41  60-30  48-42  ** **  51-39  50-40  56-34  59-31
ZIELONA GÓRA    
50-40  48-42  59-31  53-37  ** **  44-46  46-43  55-35
GORZÓW WLKP     
53-37  48-42  59-31  62-28  44-46  ** **  53-36  56-34
RYBNIK          
54-35  52-38  48-42  38-52  36-54  43-47  ** **  55-35
GRUDZIĄDZ        
56-34  47-43  57-33  51-39  46-44  54-36  54-36  ** **

1 runda 10/4/2016: (8/4)Leszno-Gorzów Wlkp, (9/4)Grudziądz-Tarnów, (12/6)Rybnik-Toruń, (6/5)Zielona Góra-Wrocław
2 runda 17/4/2016:
Gorzów Wlkp-Grudziądz, Tarnów-Leszno, (19/6)Wrocław-Rybnik, Toruń-Zielona Góra
3 runda 24/4/2016:
(22/4)Leszno-Toruń, (12/6)Tarnów-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Rybnik, Grudziądz-Wrocław
4 runda 1/5/2016:
Rybnik-Grudziądz, Zielona Góra-Leszno, Wrocław-Gorzów Wlkp, Toruń-Tarnów
5 runda 8/5/2016:
Grudziądz-Zielona Góra, Tarnów-Wrocław, Gorzów Wlkp-Toruń, Leszno-Rybnik
6 runda 22/5/2016:
(23/6)Rybnik-Tarnów, Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Leszno-Grudziądz, Toruń-Wrocław
7 runda 29/5/2016: (runda odwołana po śmierci K.Rempały 28/5/2016)
(15/7)Tarnów-Zielona Góra, (3/7)Gorzów Wlkp-Rybnik, (3/7)Wrocław-Leszno, (3/7)Grudziądz-Toruń
8 runda 5/6/2016:
Toruń-Rybnik, Tarnów-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Leszno, Wrocław-Zielona Góra
9 runda 19/6/2016:
Zielona Góra-Toruń, (10/7)Leszno-Tarnów, Grudziądz-Gorzów Wlkp, (7/7)Rybnik-Wrocław
10 runda 26/6/2016:
Gorzów Wlkp-Tarnów, Wrocław-Grudziądz, Toruń-Leszno, (17/7)Rybnik-Zielona Góra
11 runda 31/7/2016:
Tarnów-Toruń, Gorzów Wlkp-Wrocław, (11/8)Leszno-Zielona Góra, Grudziądz-Rybnik
12 runda 7/8/2016:
Rybnik-Leszno, Zielona Góra-Grudziądz, Wrocław-Tarnów, Toruń-Gorzów Wlkp
13 runda 15/8/2016:
Tarnów-Rybnik, Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Wrocław-Toruń, Grudziądz-Leszno
14 runda 21/8/2016:
Rybnik-Gorzów Wlkp, (25/8)Zielona Góra-Tarnów, Leszno-Wrocław, Toruń-Grudziądz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. STAL GORZÓW WLKP                27   10  1   3   (6)   +111
2. EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA 27   10  1   3   (6)   +101
3. GET WELL TORUŃ                  22   9   0   5   (4)   +78
4. BETARD SPARTA WROCŁAW           17   7   1   6   (2)   +26
--------------------------------------------------------------

5. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ          16   7   0   7   (2)   -18
6. ROW RYBNIK                      12   4   1   9   (3)   -59
7. FOGO UNIA LESZNO                10   3   2   9   (2)   -72
--------------------------------------------------------------
8. UNIA TARNÓW                     7    3   0   11  (1)   -167

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       WROCŁAW - GORZÓW WLKP       
29-49        TORUŃ - ZIELONA GÓRA        50-40
       GORZÓW WLKP - WROCŁAW       56-33        ZIELONA GÓRA - TORUŃ        47-43

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       TORUŃ - GORZÓW WLKP        49-41
                       GORZÓW WLKP - TORUŃ        51-39

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       WROCŁAW - ZIELONA GÓRA     42-48
                       ZIELONA GÓRA - WROCŁAW     49-41

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2016

1. STAL GORZÓW WLKP
2. GET WELL TORUŃ
3. EKANTOR.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA
4. BETARD SPARTA WROCŁAW
5. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
6. ROW RYBNIK
7. FOGO UNIA LESZNO
---------------------------------
8. UNIA TARNÓW

Drużna Lokomotive Daugavpils (zwycięzca 1-ligi) nie otrzymała zaproszenia do uczestnictwa
w rozgrywkach Ekstraligi, MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp odmówiła startu z powodów
finansowych, zaproszenie przyjął ROW Rybnik. Później do procesu licencyjnego nie przystąpiła
z powodów finansowych PGE Stal Rzeszów. Jej miejsce zajął spadkowicz MrGarden GKM Grudziądz.

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2017

ŁÓDŹ - LESZNO              nie rozegrano
LESZNO - ŁÓDŹ              nie rozegrano

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

Na skutek decyzji związanych z przyznaniem licencji postanowiono połączyć rozgrywki I i II ligi. Licencji z powodu problemów finansowych nie przyznano klubom: MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp i Łączyńscy-Carbon Start Gniezno (I liga), oraz KMŻ Motor Lublin (II liga). Ponadto po roku przerwy do rozgrywek dopuszczono zespoły Włókniarz Częstochowa i HAWI Racing Opole. Ponieważ zespoły z Rawicza i Opola nie posiadały budżetów zapewniających rozegranie wszystkich meczy - postanowiono, że rozegrają tylko mecze na własnym torze i oba mecze pomiędzy sobą. Zespoły nie mają prawa awansu do Ekstraligi. Wszystkie nierozegrane mecze wyjazdowe zespołów z Rawicza i Opola nie są obciążone pkt. ujemnymi. W rozgrywkach drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego. Zasada ta nie obowiązuje w meczach z drużynami Rawicza i Opola, oraz pomiędzy wspomnianymi dwoma zespołami.

RUNDA ZASADNICZA
                 RZES.  DAUG.  BYDG.  KRAK.  ŁÓDŹ   GDAŃ.  PIŁA   KROS.  CZĘS.  RAWI.  OPOLE
RZESZÓW          ** ** 
47-43  60-30  48-42  50-39  30-59  51-36  54-36  50-40  -----  -----
DAUGAVPILS      
52-37  ** **  49-41  54-35  42-47  56-34  51-39  59-31  51-39  -----  -----
BYDGOSZCZ        
43-47  40-50  ** **  49-41  41-49  46-44  46-44  48-42  41-49  -----  -----
KRAKÓW          
51-39  39-51  50-40  ** **  35-55  49-41  52-38  48-42  46-44  -----  -----
ŁÓDŹ             
62-28  56-34  60-30  52-38  ** **  58-31  47-43  59-31  64-25  -----  -----
GDAŃSK           
62-28  55-35  59-31  44-46  40-50  ** **  45-44  49-41  54-36  -----  -----
PIŁA             
55-35  40-49  51-39  49-41  40-50  49-41  ** **  53-37  61-29  -----  -----
KROSNO           
42-48  33-57  47-43  48-42  39-51  50-40  29-49  ** **  41-49  -----  -----
CZĘSTOCHOWA      
50-40  54-36  66-24  51-39  46-44  53-37  60-30  59-31  ** **  -----  -----
RAWICZ           
35-55  32-57  44-46  32-57  23-31  27-63  30-57  33-57  25-65  ** **  51-38
OPOLE            
37-53  31-58  46-44  47-41  29-61  44-46  33-57  35-55  33-57  57-33  ** **

1 runda 28/3/2016 (Lany Poniedziałek): Kraków-Krosno, (12/6)Daugavpils-Gdańsk, Rzeszów-Łódź, Piła-Częstochowa, Opole-Bydgoszcz
2 runda 3/4/2016:
Bydgoszcz-Kraków, Łódź-Piła, Gdańsk-Rzeszów, Krosno-Daugavpils, (11/6)Rawicz-Częstochowa
3 runda 10/4/2016:
(17/7)Częstochowa-Łódź, Daugavpils-Bydgoszcz, (6/5)Rzeszów-Krosno, Piła-Gdańsk, (12/6)Opole-Kraków
4 runda 17/4/2016:
(22/4)Bydgoszcz-Rzeszów, Kraków-Daugavpils, (22/4)Gdańsk-Częstochowa, Krosno-Piła, (15/5)Rawicz-Łódź
5 runda 24/4/2016:
Częstochowa-Krosno, Łódź-Gdańsk, (28/4)Rzeszów-Kraków, Piła-Bydgoszcz, Opole-Daugavpils
6 runda 1/5/2016:
Bydgoszcz-Częstochowa, Kraków-Piła, Daugavpils-Rzeszów, Krosno-Łódź, Rawicz-Gdańsk
7 runda 8/5/2016:
Częstochowa-Kraków, Łódź-Bydgoszcz, Gdańsk-Krosno, Piła-Daugavpils, Opole-Rzeszów
8 runda 22/5/2016:
Bydgoszcz-Gdańsk, Kraków-Łódź, Daugavpils-Częstochowa, Rzeszów-Piła, Rawicz-Krosno
9 runda 29/5/2016: (runda odwołana po śmierci K.Rempały 28/5/2016)
(15/8)Częstochowa-Rzeszów, (3/7)Łódź-Daugavpils, (3/7)Gdańsk-Kraków, (3/7)Krosno-Bydgoszcz, (3/7)Opole-Piła
10 runda 5/6/2016:
Bydgoszcz-Krosno, Kraków-Gdańsk, Daugavpils-Łódź, Rzeszów-Częstochowa, Rawicz-Piła
11 runda 19/6/2016:
Częstochowa-Daugavpils, Łódź-Kraków, Gdańsk-Bydgoszcz, Piła-Rzeszów, Opole-Krosno
12 runda 26/6/2016:
Bydgoszcz-Łódź, Kraków-Częstochowa, Daugavpils-Piła, Krosno-Gdańsk, Rawicz-Rzeszów
13 runda 10/7/2016:
Częstochowa-Bydgoszcz, Łódź-Krosno, Rzeszów-Daugavpils, Piła-Kraków, Opole-Gdańsk
14 runda 5/8/2016:
Bydgoszcz-Piła, Kraków-Rzeszów, (7/8)Gdańsk-Łódź, (7/8)Krosno-Częstochowa, (31/7)Rawicz-Daugavpils
15 runda 21/8/2016:
(3/9)Częstochowa-Gdańsk, Daugavpils-Kraków, Rzeszów-Bydgoszcz, Piła-Krosno, (2/9)Opole-Łódź
16 runda 28/8/2016:
Bydgoszcz-Daugavpils, Łódź-Częstochowa, (27/8)Gdańsk-Piła, Krosno-Rzeszów, Rawicz-Kraków
17 runda 4/9/2016:
Kraków-Bydgoszcz, Daugavpils-Krosno, Rzeszów-Gdańsk, Piła-Łódź, Opole-Częstochowa
18 runda 11/9/2016:
Częstochowa-Piła, Łódź-Rzeszów, Gdańsk-Daugavpils, Krosno-Kraków, Rawicz-Bydgoszcz
19 runda 18/9/2016:
Opole-Rawicz
20 runda 25/9/2016:
Rawicz-Opole

Kolejność drużyn w DM1L 2016

1. ORZEŁ ŁÓDŹ                      40   16  0   2   (8)   +290
2. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           32   13  0   5   (5)   +154
--------------------------------------------------------------

3. EKO-DIR WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   28   12  0   6   (4)   +125
4. STAL BETAD LEASING RZESZÓW      24   11  0   7   (2)   -14
5. POLONIA PIŁA                    23   9   0   9   (5)   +70
6. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK  21   9   0   9   (3)   +71
7. SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW    20   8   0   10  (4)   -34
8. POLONIA BYDGOSZCZ               11   5   0   13  (1)   -176
9. KSM KROSNO                      11   5   0   13  (1)   -144
10.HAWI RACING OPOLE               6    3   0   8   (0)   -126
11.HOLISTIC-POLSKA RAWICZ          2    1   0   10  (0)   -216

RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       DAUGAVPILS - ŁÓDŹ          47-43
                       ŁÓDŹ - DAUGAVPILS          46-44

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2016

1. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
2. ORZEŁ ŁÓDŹ
3. EKO-DIR WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
4. STAL BETAD LEASING RZESZÓW
5. POLONIA PIŁA
6. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7. SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW
8. POLONIA BYDGOSZCZ
9. KSM KROSNO
10.HAWI RACING OPOLE
11.HOLISTIC-POLSKA RAWICZ

Liga Juniorów

         //2016                   Leszno 4/8/2016

1.............     .      ..           1.Leszno           6      28

2.............     .      ..           2.Rybnik           5      21
3.............     .      ..           3.Zielona Góra     3.5    19
4.............     .      ..           Gorzów Wlkp      3.5    19
5.............     .      ..           5.Wrocław          2      17
6.............     .      ..           6.Grudziądz        1      15
7.............     .      ..           7.Tarnów           0      7


         //2016                       //2016

1.............     .      ..           1.............     .      ..

2.............     .      ..           2.............     .      ..
3.............     .      ..           3.............     .      ..
4.............     .      ..           4.............     .      ..
5.............     .      ..           5.............     .      ..
6.............     .      ..           6.............     .      ..
7.............     .      ..           7.............     .      ..


         //2016                        //2016

1.............     .      ..           1.............     .      ..

2.............     .      ..           2.............     .      ..
3.............     .      ..           3.............     .      ..
4.............     .      ..           4.............     .      ..
5.............     .      ..           5.............     .      ..
6.............     .      ..           6.............     .      ..
7.............     .      ..           7.............     .      ..


         //2016                       //2016

1.............     .      ..           1.............     .      ..

2.............     .      ..           2.............     .      ..
3.............     .      ..           3.............     .      ..
4.............     .      ..           4.............     .      ..
5.............     .      ..           5.............     .      ..
6.............     .      ..           6.............     .      ..
7.............     .      ..           7.............     .      ..

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2016

1. Fogo Unia Leszno                40      175
2. Betard Sparta Wrocław           28.5    141
3. eKantor.pl Falubaz Zielona Góra 28.5    136

----------------------------------------------
4. ROW Rybnik                      19.5    130
5. MrGarden GKM Grudziądz          17      105
6. Stal Gorzów Wlkp                16.5    120
7. Get Well Toruń                  12      98
8. Unia Tarnów                     8       91

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Leszno 24/8/2016


1.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
3.     Kacper Woryna               ROW Rybnik



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Częstochowa      12     196          1.Tarnów           12     171

2.Grudziądz        8      131          2.Rzeszów          8      136
3.Daugavpils       5      92           3.Krosno           6      98
4.Toruń            3      84           4.Lublin           3      53
5.Gdańsk           2      93           5.Kraków           0      0


         GRUPA 3                                GRUPA 4

1.Rybnik           10     174          1.Leszno           11     186

2.Gorzów Wlkp      10     161          2.Zielona Góra     10     168
3.Łódź             3      80           3.Piła             6      115
4.Bydgoszcz        1      26           4.Opole            2      57
                                       5.Rawicz           1      52

37. Finał MDMP - Rybnik 23/9/2016


1.     Fogo Unia Leszno                                         38
2.     ROW Rybnik                                               34
3.     Eko-Dir Włókniarz Częstochowa                            32



72. Finał IMP - Leszno 1/7/2016


1.     Patryk Dudek                eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
3.     Maciej Janowski             Betard Sparta Wrocław



50. Finał MIMP - Częstochowa 16/7/2016


1.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
2.     Paweł Przedpełski           Get Well Toruń
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno



43. Finał MPPK - //2016


1.     .........................                                ..
2.     .........................                                ..
3.     .........................                                ..



35. Finał MMPPK - Rybnik 15/7/2016


1.     Fogo Unia Leszno                                         26
2.     ROW Rybnik                                               23+3
3.     Eko-Dir Włókniarz Częstochowa                            23+2



56. Finał Złotego Kasku, Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'17,
Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Europy - Tarnów 25/4/2016


1.     Patryk Dudek                eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
3.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów



51. Finał Srebrnego Kasku - Rawicz 6/8/2016


1.     Krystian Pieszczek          eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
3.     Adrian Gała                 Betard Sparta Wrocław



40. Finał Brązowego Kasku - Opole 24/7/2016


1.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
3.     Alex Zgardziński            eKantor.pl Falubaz Zielona Góra


Tournaments


Mecz charytatywny Get Well Toruń - Darcy's Friends - Toruń 28/3/2016


GET WELL TORUŃ - DARCY'S FRIENDS 51 - 39

Speedway Best Pairs - Toruń 2/4/2016


1.     MONSTER ENERGY TEAM                                      27+3
2.     BOLL TEAM                                                24+4+3
3.     EPORT2000.PL TAEM                                        18+2


Klasyfikacja końcowa Speedway Best Pairs 2016:

1.     FOGO POWER                                               23
2.     EPORT2000.PL TAEM                                        20
3.     NICE RACING                                              16

13. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 3/4/2016


1.     Patryk Dudek                e-Kantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
3.     Matej Zagar                 Chorwacja

Finał Nice Cup 2015 - 4.Memoriał Władysława Pietrzaka - Rybnik 23/4/2016


1.     Siergeey Logatchov          Rosja
2.     Evgenijs Kostigovs          Łotwa
3.     Kamil Nowacki               Stal Gorzów Wlkp

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - finał - Gorzów Wlkp 4/5/2016


1.     Rafał Karczmarz             Stal Gorzów Wlkp
2.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
3.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 10/5/2016


1.     Adrian Gała                 Betard Sparta Wrocław
2.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
3.     Rafał Karczmarz             Stal Gorzów Wlkp

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 11/5/2016


1.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
2.     Adrian Gała                 Betard Sparta Wrocław
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Grand Prix Polski - Warszawa 14/5/2016


1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Greg Hancock                USA
3.     Matej Zagar                 Słowenia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2016:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
3.     Bartosz Zmarzlik            Polska

Mecz międzynarodowy POLSKA-RESZTA ŚWIATA - Warszawa 15/5/2016


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          44 - 46

19. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 21/5/2016


1.     Patryk Dudek                eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
3.     Maciej Janowski             Betard Sparta Wrocław

Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 2/6/2016


1.     Mike Trzensiok              MrGarden GKM Grudziądz
2.     Dawid Krzyżanowski          Get Well Toruń
3.     Dawid Wawrzyniak            Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Speedway Best Pairs - Ostrów Wlkp 4/6/2016


1.     FOGO POWER                                               23+5
2.     EPORT2000.PL TAEM                                        20+4+1
3.     NICE RACING                                              19+2


Klasyfikacja końcowa Speedway Best Pairs 2016:

1.     FOGO POWER                                               23
2.     EPORT2000.PL TAEM                                        20
3.     NICE RACING                                              16

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Toruń 7/6/2016


1.     Mike Trzensiok              MrGarden GKM Grudziądz
2.     Dominik Kossakowski         Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Dawid Wawrzyniak            Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

46. Memoriał Idzikowskiego i Czernego - Częstochowa 12/6/2016


1.     Sebstian Ułamek             Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
2.     Daniel Jeleniewski          Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
3.     Tobiasz Musielak            Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rybnik 14/6/2016


1.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
2.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
3.     Robert Chmiel               ROW Rybnik

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rybnik 15/6/2016


1.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
2.     Robert Chmiel               ROW Rybnik
3.     Sebastian Niedźwiedź        eKantor.pl Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Gorzów Wlkp 20/6/2016


1.     Rafał Karczmarz             Stal Gorzów Wlkp
2.     Arkadiusz Pawlak            Polonia Piła
3.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Zielona Góra 22/6/2016


1.     Arkadiusz Pawlak            Polonia Piła
2.     Sebastian Niedźwiedź        eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
3.     Viktor Trofimov jr.         Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Lublin 28/6/2016


1.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
2.     Oskar Bober                 Orzeł Łódź
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Lublin 29/6/2016


1.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
2.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Mecz międzynarodowy - Kraków 2/7/2016


POLSKA - ROSJA                  45 - 45

1 runda Nice Cup - Rawicz 2/7/2016


1.     Hubert Czerniawski          Stal Gorzów Wlkp
2.     Jevgenijs Kostigovs         Lokomotive Daugavpils
3.     Alan Szczotka               Stal Gorzów Wlkp

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Piła 5/7/2016


1.     Alan Szczotka               Stal Gorzów Wlkp
2.     Arkadiusz Pawlak            Polonia Piła
3.     Sebastian Niedźwiedź        eKantor.pl Falubaz Zielona Góra

"Puchar MACEC" - Leszno 21/7/2016


1.     Artur Czaja                 Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
2.     Oskar Bober                 Orzeł Łódź
3.     Oskar Polis                 Eko-Dir Włókniarz Częstochowa

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 3/8/2016


1.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
2.     Robert Chmiel               ROW Rybnik
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej - Lublin 14/8/2016


1.     Robert Miśkowiak            Orzeł Łódź
2.     Hans N. Andersen            Dania
3.     Tomasz Gapiński             Orzeł Łódź

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 27/8/2016


1.     Jason Doyle                 Australia
2.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
3.     Chris Holder                Australia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2016:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
3.     Bartosz Zmarzlik            Polska

3 runda Nice Cup - Częstochowa 27/8/2016


1.     Mateusz Rujner              MrGarden GKM Grudziądz
2.     Oleg Mihailovs              Lokomotive Daugavpils
3.     Jevgenijs Kostigovs         Lokomotive Daugavpils

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi - Gdańsk 28/8/2016


1.     Krystian Pieszczek          eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Grigorij Laguta             ROW Rybnik
3.     Piotr Protasiewicz          eKantor.pl Falubaz Zielona Góra

Mecz międzynarodowy - Lublin 2/9/2016


POLSKA - DANIA                  45 - 45

64. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 3/9/2016


1.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Hampel             eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Leszno 7/9/2016


1.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
2.     Oskar Bober                 Orzeł Łódź
3.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno

4 runda Nice Cup - Opole 10/9/2016


1.     Michał Gruchalski           Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
2.     Davis Kurmis                Lokomotive Daugavpils
3.     Hubert Czerniawski          Stal Gorzów Wlkp

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Ostrów Wlkp 13/9/2016


1.     Mateusz Burzyński           eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Alan Szczotka               Stal Gorzów Wlkp
3.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 4 - Rybnik 17/9/2016


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Vaclav Milik jr.            Czechy
3.     Krzysztof Kasprzak          Polska


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2015:

1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Vaclav Milik jr.            Czechy
3.     Krzysztof Kasprzak          Polska

Turniej Indywidualny Hil-Gaz "Back in Town - Żużel wraca do Gniezna" - Gniezno 17/9/2016


1.     Oskar Fajfer                Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Linus Sundström             Szwecja
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania

5 runda Nice Cup - Piła 24/9/2016


1.     Arkadiusz Pawlak            Polonia Piła
2.     Alan Szczotka               Stal Gorzów Wlkp
3.     Evgenijs Kostigovs          Lokomotive Daugavpils

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gniezno 21/9/2016


1.     Alex Zgardziński            eKantor.pl Falubaz Zielona Góra
2.     Oskar Bober                 Orzeł Łódź
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

"Otwarte Mistrzostwa Śląska" - Świętochłowice 18/9/2016


1.     Marcin Nowak                MrGarden GKM Grudziądz
2.     Mateusz Borowicz            Eko-Dir Włókniarz Częstochowa
3.     Edward Mazur                Speedway Wanda Instal Kraków


2015     INDEX     2017