DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Marian Spychała
(ur.3-4-1932 zm.24-2-2015)
Edmund Madej
(ur.24-11-1946 zm.?-4-2015)
Tadeusz Horożaniecki
(ur.8-6-1946 zm.8-4-2015)
Stanisław Nocek
(ur.4-4-1955 zm.21???-6-2015)
Marian Kwarciński
(ur.16-1-1933 zm.10-7-2015)
Alojzy Norek
(ur.12-1-1941 zm.10-8-2015)
Juliusz Ptaszyński
(ur.23-5-1936 zm.2-10-2015)
Andrzej Terlecki
(ur.--1963 zm.14-10-2015)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 LESZ.  TARN.  WROC.  TORUŃ  ZIEL.  GORZ.  RZES.  GRUD.
LESZNO           ** ** 
52-38  46-44  44-46  48-42  48-42  57-32  54-36
TARNÓW          
43-47  ** **  47-43  50-40  53-37  50-40  48-42  55-35
WROCŁAW         
57-32  52-38  ** **  51-39  42-48  50-40  56-34  63-27
TORUŃ           
44-46  45-45  45-45  ** **  46-39  56-33  48-42  59-31
ZIELONA GÓRA    
36-54  43-47  50-40  47-43  ** **  48-42  50-40  57-33
GORZÓW WLKP     
38-51  61-29  50-40  42-48  48-42  ** **  55-35  63-27
RZESZÓW         
42-48  47-43  52-37  49-40  45-45  50-40  ** **  61-29
GRUDZIĄDZ        
44-46  37-52  47-43  49-41  47-43  50-40  45-44  ** **

1 runda 6/4/2015 (Lany Poniedziałek, przełożona na 17/5): Wrocław-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Toruń, Grudziądz-Tarnów, Rzeszów-Leszno
2 runda 12/4/2015:
Toruń-Wrocław, Zielona Góra-Rzeszów, Leszno-Grudziądz, Tarnów-Gorzów Wlkp
3 runda 26/4/2015:
Zielona Góra-Toruń, Rzeszów-Wrocław, Leszno-Tarnów, Grudziądz-Gorzów Wlkp
4 runda 10/5/2015:
(6/8)Tarnów-Zielona Góra, Wrocław-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Leszno, Toruń-Rzeszów
5 runda 24/5/2015:
Wrocław-Tarnów, Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Leszno-Toruń, Grudziądz-Rzeszów
6 runda 31/5/2015:
Wrocław-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Leszno, Rzeszów-Tarnów, Toruń-Grudziądz
7 runda 4/6/2015: (Boże Ciało)
Wrocław-Leszno, Tarnów-Toruń, Gorzów Wlkp-Rzeszów, Grudziądz-Zielona Góra
8 runda 14/6/2015 (przełożona na 19/7):
Tarnów-Grudziądz, Zielona Góra-Wrocław, Leszno-Rzeszów, Toruń-Gorzów Wlkp
9 runda 21/6/2015:
Wrocław-Toruń, Gorzów Wlkp-Tarnów, (22/7)Rzeszów-Zielona Góra, Grudziądz-Leszno
10 runda 28/6/2015:
(26/6)Tarnów-Leszno, Wrocław-Rzeszów, Gorzów Wlkp-Grudziądz, Toruń-Zielona Góra
11 runda 26/7/2015:
Zielona Góra-Tarnów, Rzeszów-Toruń, Leszno-Gorzów Wlkp, Grudziądz-Wrocław
12 runda 9/8/2015:
Tarnów-Wrocław, Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Rzeszów-Grudziądz, Toruń-Leszno
13 runda 16/8/2015:
(14/8)Leszno-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Wrocław, Grudziądz-Toruń, Tarnów-Rzeszów
14 runda 23/8/2015:
Zielona Góra-Grudziądz, Rzeszów-Gorzów Wlkp, Leszno-Wrocław, Toruń-Tarnów

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. FOGO UNIA LESZNO                29   12  0   2   (5)   +89
2. UNIA TARNÓW                     21   8   1   5   (4)   +17
3. BETARD SPARTA WROCŁAW           18   6   1   7   (5)   +68
4. KS TORUŃ                        17   6   2   6   (3)   +27

--------------------------------------------------------------
5. SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA       16   6   1   7   (3)   -1
6. MONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW  13   5   0   9   (3)   +10
7. PGE STAL RZESZÓW                13   5   1   8   (2)   -26
--------------------------------------------------------------
8. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ          10   5   0   9   (0)   -184

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       TORUŃ - LESZNO              
49-41        WROCŁAW - TARNÓW            54-36
       LESZNO - TORUŃ              53-37        TARNÓW - WROCŁAW            50-40

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       WROCŁAW - LESZNO           41-49
                       LESZNO - WROCŁAW           45-45

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       TORUŃ - TARNÓW             40-50
                       TARNÓW - TORUŃ             53-37

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2015

1. FOGO UNIA LESZNO
2. BETARD SPARTA WROCŁAW
3. UNIA TARNÓW
4. KS TORUŃ
5. SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA
6. MONEYMAKESMONEY.PL STAL GORZÓW WLKP
7. PGE STAL RZESZÓW
---------------------------------
8. MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2016

OSTRÓW WLKP - RZESZÓW      40-50
RZESZÓW - OSTRÓW WLKP      
62-28

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 DAUG.  RYBN.  OSTR.  BYDG.  KRAK.  ŁÓDŹ   GNIE.
DAUGAVPILS       ** ** 
54-35  57-33  54-36  57-33  58-32  61-29
RYBNIK           
60-30  ** **  60-30  51-39  62-28  62-27  69-20
OSTRÓW WLKP      
48-42  48-41  ** **  56-34  52-38  63-27  59-31
BYDGOSZCZ        
43-47  48-41  37-53  ** **  58-32  57-33  61-29
KRAKÓW          
41-49  32-58  36-54  46-44  ** **  51-39  49-41
ŁÓDŹ             
40-50  36-54  51-39  50-40  48-42  ** **  49-40
GNIEZNO          
36-54  42-48  28-62  42-48  41-47  45-45  ** **

1 runda 6/4/2015 (Lany Poniedziałek, przełożona na 17/5): Ostrów Wlkp-Rybnik, Kraków-Gniezno, Bydgoszcz-Łódź
2 runda 12/4/2015:
Daugavpils-Ostrów Wlkp, Gniezno-Bydgoszcz, Rybnik-Kraków
3 runda 26/4/2015:
Łódź-Gniezno, Kraków-Daugavpils, Bydgoszcz-Rybnik
4 runda 10/5/2015:
Daugavpils-Bydgoszcz, Ostrów Wlkp-Kraków, Rybnik-Łódź
5 runda 24/5/2015:
Łódź-Daugavpils, Gniezno-Rybnik, Bydgoszcz-Ostrów Wlkp
6 runda 31/5/2015:
Daugavpils-Gniezno, Ostrów Wlkp-Łódź, Kraków-Bydgoszcz
7 runda 4/6/2015 (Boże Ciało):
Łódź-Kraków, (2/8)Gniezno-Ostrów Wlkp, Rybnik-Daugavpils
8 runda 14/6/2015:
Łódź-Bydgoszcz, Gniezno-Kraków, (24/6)Rybnik-Ostrów Wlkp
9 runda 21/6/2015:
Ostrów Wlkp-Daugavpils, Kraków-Rybnik, Bydgoszcz-Gniezno
10 runda 28/6/2015:
Daugavpils-Kraków, Gniezno-Łódź, Rybnik-Bydgoszcz
11 runda 26/7/2015:
Łódź-Rybnik, Kraków-Ostrów Wlkp, Bydgoszcz-Daugavpils
12 runda 9/8/2015:
Daugavpils-Łódź, Ostrów Wlkp-Bydgoszcz, Rybnik-Gniezno
13 runda 16/8/2015:
Łódź-Ostrów Wlkp, Gniezno-Daugavpils, Bydgoszcz-Kraków
14 runda 23/8/2015:
Daugavpils-Rybnik, Ostrów Wlkp-Gniezno, Kraków-Łódź

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           25   10  0   2   (5)   +147
2. ROW RYBNIK                      24   9   0   3   (6)   +207
3. MDM KOMPUTERY OSTROVIA OSTRÓW   22   9   0   3   (4)   +115
4. POLONIA BYDGOSZCZ               13   5   0   7   (3)   +11

--------------------------------------------------------------
5. SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW    10   4   0   8   (2)   -128
6. ORZEŁ ŁÓDŹ                      10   4   1   7   (1)   -124
7. ŁĄCZYŃSCY-CARBON START GNIEZNO  1    0   1   11  (0)   -228

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       BYDGOSZCZ - DAUGAVPILS      
45-45        OSTRÓW WLKP - RYBNIK        54-36
       DAUGAVPILS - BYDGOSZCZ      50-40        RYBNIK - OSTRÓW WLKP        49-41

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       DAUGAVPILS - OSTRÓW WLKP   50-40
                       OSTRÓW WLKP - DAUGAVPILS   49-41

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2015

1. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
---------------------------------
2. MDM KOMPUTERY OSTROVIA OSTRÓW WLKP
3. ROW RYBNIK
4. POLONIA BYDGOSZCZ
5. SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW
6. ORZEŁ ŁÓDŹ
7. ŁĄCZYŃSCY-CARBON START GNIEZNO

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2015

PIŁA - GNIEZNO             50-39
GNIEZNO - PIŁA             
55-35

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 GDAŃ.  PIŁA   LUBL.  KROS.  RAWI.
GDAŃSK           ** ** 
57-33  52-38  57-32  60-30
PIŁA            
54-36  ** **  59-31  55-35  60-30
LUBLIN           
47-43  48-42  ** **  45-44  51-39
KROSNO           
46-44  53-37  45-45  ** **  55-35
RAWICZ           
41-45  31-59  38-51  46-43  ** **

1 runda 6/4/2015 (Lany Poniedziałek, przełożona na 17/5): Rawicz-Gdańsk, Lublin-Krosno
2 runda 26/4/2015:
Piła-Rawicz, Gdańsk-Lublin
3 runda 10/5/2015:
(24/5)Krosno-Gdańsk, (21/6)Lublin-Piła
4 runda 31/5/2015:
Piła-Krosno, Rawicz-Lublin
5 runda 4/6/2015 (Boże Ciało):
Krosno-Rawicz, Gdańsk-Piła
6 runda 14/6/2015:
Krosno-Lublin, Gdańsk-Rawicz
7 runda 28/6/2015:
Rawicz-Piła, Lublin-Gdańsk
8 runda 26/7/2015:
Piła-Lublin, Gdańsk-Krosno
9 runda 9/8/2015:
Krosno-Piła, Lublin-Rawicz
10 runda 23/8/2015:
Piła-Gdańsk, Rawicz-Krosno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK  14   5   0   3   (4)   +73
2. POLONIA PIŁA                    13   5   0   3   (3)   +78
3. KMŻ MOTOR LUBLIN                13   5   1   2   (2)   -6
4. KSM KROSNO                      8    3   1   4   (1)   -11

--------------------------------------------------------------
5. KOLEJARZ RAWAG INTERMARCHE RAW. 2    1   0   7   (0)   -134

UWAGA! Przed rozpoczęciem rozgrywek zespóły Włókniarza Częstochowa i
Hawi Racing Team Opole nie otrzymały licencji na starty w rozgrywkach ligowych w sezonie 2015.
Zespół Wybrzeża Gdańsk licencję otrzymał tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek.

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       KROSNO - GDAŃSK             
39-51        LUBLIN - PIŁA               00-40
       GDAŃSK - KROSNO             61-29        PIŁA - LUBLIN               61-29

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       PIŁA - GDAŃSK              49-41
                       GDAŃSK - PIŁA              54-36

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2015

1. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
---------------------------------
2. POLONIA PIŁA
3. KMŻ MOTOR LUBLIN
4. KSM KROSNO
5. KOLEJARZ RAWAG INTERMARCHE RAWICZ

Liga Juniorów

         Częstochowa 8/7/2015                   Leszno 9/7/2015

1.Wrocław          5,5    24           1.Wrocław          6      24

  Rzeszów          5,5    24           2.Leszno           5      23
3.Gorzów Wlkp      4      19           3.Tarnów           4      20
4.Tarnów           3      18           4.Gorzów Wlkp      3      19
5.Toruń            2      13           5.Zielona Góra     2      18
6.Grudziądz        1      10           6.Toruń            1      9
7.Leszno           0      8            7.Grudziądz        0      8


         Tarnów 15/7/2015                       Rzeszów 16/7/2015

1.Wrocław          5,5    23           1.Wrocław          6      23

  Zielona Góra     5,5    23           2.Toruń            5      19
3.Rzeszów          3,5    20           3.Gorzów Wlkp      3,5    18
  Tarnów           3,5    20             Rzeszów          3,5    18
5.Toruń            2      14           5.Leszno           1,5    16
6.Grudziądz        0,5    13             Zielona Góra     1,5    16
  Leszno           0,5    13           7.Tarnów           0      12


         Toruń 3/8/2015                         Grudziądz 4/8/2015

1.Wrocław          6      26           1.Wrocław          6      25

2.Toruń            5      24           2.Leszno           5      21
3.Rzeszów          4      19           3.Gorzów Wlkp      4      20
4.Grudziądz        3      18           4.Tarnów           2,5    16
5.Gorzów Wlkp      2      16             Rzeszów          2,5    16
6.Tarnów           1      15           6.Grudziądz        1      15
7.Zielona Góra     0      8            7.Zielona Góra     0      11


         ...... 12/8/2015                       ...... 13/8/2015

1.............     .      ..           1.............     .      ..

2.............     .      ..           2.............     .      ..
3.............     .      ..           3.............     .      ..
  ............     .      ..             ............     .      ..
5.............     .      ..           5.............     .      ..
  ............     .      ..           6.............     .      ..
7.............     .      ..           7.............     .      ..

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2015

1. Betard Sparta Wrocław           35      145
2. PGE Stal Rzeszów                19      97
3. MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów  16,5    92

----------------------------------------------
4. KS Toruń                        15      79
5. Unia Tarnów                     14      101
6. Fogo Unia Leszno                12      81
7. SPAR Falubaz Zielona Góra       9       76
8. MrGarden GKM Grudziądz          5,5     64

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Częstochowa 31/8/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2.     Oskar Fajfer                KS Toruń
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Rybnik           9      147          1.Opole            9      145

2.Tarnów           7      126          2.Leszno           9      144
3.Krosno           5      92           3.Ostrów Wlkp      6      135
4.Lublin           2      64           4.Gorzów Wlkp      6      125
5.Kraków           1      34           5.Rawicz           0      0


         GRUPA 3                                GRUPA 4

1.Gdańsk           12     187          1.Wrocław          11     187

2.Grudziądz        8      141          2.Zielona Góra     9      121
3.Toruń            7      134          3.Piła             5      95
4.Łódź             2      55           4.Bydgoszcz        2      96
5.Częstochowa      1      86           5.Gniezno          2      82

36. Finał MDMP - Opole 3/9/2015


1.     Betard Sparta Wrocław                                    50
2.     ROW Rybnik                                               30
3.     Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk                           23



71. Finał IMP - Gorzów Wlkp 5/7/2015


1.     Maciej Janowski             Betard Sparta Wrocław
2.     Bartosz Zmarzlik            MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp
3.     Tomasz Gapiński             MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp



49. Finał MIMP - Leszno 12/7/2015


1.     Bartosz Zmarzlik            MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
3.     Krystian Pieszczek          SPAR Falubaz Zielona Góra



42. Finał MPPK - Leszno 12/7/2015


1.     Fogo Unia Leszno                                         17
2.     MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp                      17
3.     Unia Tarnów                                              16



34. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 26/9/2015


1.     MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp                      27
2.     Fogo Unia Leszno                                         21+3
3.     SPAR Falubaz Zielona Góra                                21+2



55. Finał Złotego Kasku, Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'16,
Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Europy - Lublin 14/4/2015


1.     Przemysław Pawlicki         Fogo Unia Leszno
2.     Mirosław Jabłoński          PGE Stal Rzeszów
3.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno



50. Finał Srebrnego Kasku - Piła 30/8/2015


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
3.     Adrian Cyfer                MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp



39. Finał Brązowego Kasku - Rawicz 4/7/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
3.     Damian Dróżdż               Betard Sparta Wrocław


Tournaments


Eurosport Speedway Best Pairs - Toruń 28/3/2015


1.     DANIA                                                    22+5
2.     POLSKA                                                   21+5+1
3.     AUSTRALIA                                                21+1


Klasyfikacja końcowa Eurosport Speedway Best Pairs 2015:

1.     DANIA                                                    28
2.     POLSKA                                                   22
3.     ROSJA                                                    20

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - finał - Grudziądz 10/4/2015


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Damian Dróżdż               Betard Sparta Wrocław
3.     Kamil Wieczorek             ROW Rybnik

Grand Prix Polski - Warszawa 18/4/2015


1.     Matej Zagar                 Słowenia
2.     Chris Harris                Wielka Brytania
3.     Jarosław Hampel             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2015:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Greg Hancock                USA
3.     Nicki Pedersen              Dania

Mecz międzynarodowy Polish Speedway Battle - Krosno 19/4/2015


POLSKA - TEAM SŁOWIAŃSKI        52 - 38

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Toruń 21/4/2015


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Krystian Rempała            PGE Stal Rzeszów
3.     Damian Dródż                Betard Sparta Wrocław

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Toruń 22/4/2015


1.     Krystian Rempała            PGE Stal Rzeszów
2.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
3.     Kacper Woryna               ROW Rybnik

Finał FIM World Speedway League - Gorzów Wlkp 25/4/2015


1.     Elit Vetlanda                                            36
2.     MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp                      34
3.     Holsted Speedway Club                                    26
4.     King's Lynn Stars                                        24

45. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 25/4/2015


1.     Mateusz Szczepaniak         MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Rune Holta                  MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Artur Czaja                 PGE Stal Rzeszów

Mecz międzynarodowy - Ostrów Wlkp 1/5/2015


POLSKA - DANIA                  49 - 43

Miniżużel - Unijne Talenty Europy - Wawrów 1/5/2015


1.     ....                        ....
2.     ....                        ....
3.     ....                        ....

Lista startowa klasa 50ccm - 1.Bartosz Lewandowski(Wawrów), 2.Janek Konzak(Parchim), 3.Olivier Błaszczak(Rybnik), 4.Mateusz Łopuski(Gdańsk), 5.Wiktor Wawrzyniak(Wawrów), 6.Nikodem Czmut(Toruń), 7.Hannah Grundwald(Parchim), 8.Łukasz Górski(Gdańsk), 9.Lia Jolien Klein(Parchim), 10.Mikołaj Duchiński(Toruń), 11.Borys Kopeć-Sobczyński(Toruń), 12.Tyler Mellmann(Parchim), 13.Igor Sawicki(Gdańsk), 14.Noel-Maximilian Klein(Parchim), 15.Kacper Król(Gdańsk), 16.Paul-Percy Martens(Parchim), 17.Marek Michalski(Rybnik), 18.Ksawery Słomski(Toruń), 19.Denis Andrzejczak(Wawrów)

Lista startowa klasa 80 - 125ccm - grupa A - 1.Mateusz Bartkowiak(Wawrów), 2.Pavel Kuhar(Praga), 3.Karol Żupiński(Gdańsk), 4.Marcin Turowski(Toruń), 5.Filip Sifalda(Chabarovice), 6.Maximilian FirniB(Parchim), 7.Ben Ernst(Gustrow), 8.Milan Dobias(Chabarovice), 9.Mateusz Świdnicki(Częstochowa), 10.Patr Chlupac(Praga), 11.Paweł Tyburski(Gdańsk), 12.Denis Zieliński(Toruń), 13.Leon Arnheim(Parchim), 14.Mateusz Jagła(Bydgoszcz), 15.Fynn-Ole Schmietendorf(Parchim), 16.Kacper Orzeszek(Gdańsk)

Lista startowa klasa 80 - 125ccm - grupa B - 1.Wojciech Fajfer(Wawrów), 2.Kamil Pytlewski(Wawrów), 3.Sindy Weber(Parchim), 4.Paweł Trześniewski(Rybnik), 5.Monika Nietyksza(Częstochowa), 6.Bartosz Tyburski(Gdańsk), 7.Sebastian Borszcz(Rybnik), 8.Jacek Fajfer(Wawrów), 9.Kacper Kłosok(Rybnik), 10.Oskar Leszkiewicz(Wawrów), 11.brak zawodnika(---), 12.brak zawodnika(---), 13.brak zawodnika(---)
Grupa B rozgrywała zawody wg.tabeli 13-biegowej (it_13b_2.htm)

Sędzia - Paweł Parys

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - finał - Lublin 7/5/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2.     Artur Czaja                 PGE Stal Rzeszów
3.     Krystian Pieszczek          SPAR Falubaz Zielona Góra

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 19/5/2015


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
3.     Robert Chmiel               ROW Rybnik

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Puchar 50-lecia Zespołu Szkół Technicznych - Leszno 28/5/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2.     Bartosz Smektała            Fogo-Unia Leszno
3.     Oskar Fajfer                KS Toruń

Mecz międzynarodowy Polish Speedway Battle - Piła 3/6/2015


POLSKA - WOJOWNICY MISTRZA      50 - 37

Indywidualne Mistrzostwa Europy - Challenge - Toruń 5/6/2015


1.     Artiom Laguta               Rosja
2.     Hans N. Andersen            Dania
3.     Tomasz Jędrzejak            Polska

Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Gniezno 6/6/2015


1.     SZWECJA                                                  40
2.     POLSKA                                                   36
3.     ROSJA                                                    27
4.     CZECHY                                                   20

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego - Opole 6/6/2015


1.     Ernest Koza                 Unia Tarnów
2.     Maksym Drabik               Sparta-Betard Wrocław
3.     Bartosz Smektała            Fogo-Unia Leszno

1 runda Nice Cup - Grupa Północ - Ostrów Wlkp 7/6/2015


1.     Oskar Ajtner-Gollob         MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Mateusz Borowicz            MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Dawid Krzyżanowski          KS Toruń

1 runda Nice Cup - Grupa Południe - Rybnik 9/6/2015


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Daniel Kaczmarek            Speedway Wanda Instal Kraków
3.     Oskar Polis                 Włókniarz Częstochowa

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 1 - Toruń 20/6/2015


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Paweł Przedpełski           Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2015:

1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Antonio Lindbäck            Szwecja

Minispeedway - "Złote Trofeum FIM" - Rybnik-Chwałowice 27-28/6/2015


1.     ................            .............
2.     ................            .............
3.     ................            .............

"Puchar MACEC" - Gorzów Wlkp 5/7/2015


1.     ................            .............
2.     ................            .............
3.     ................            .............

"Puchar LOTTO Poznań Speedway Cup" - Memoriał Grzegorza Knappa - Poznań 11/7/2015


1.     Daniel Pytel                Speedway Wanda Instal Kraków
2.     Maciej Fajfer               Polonia Piła
3.     Łukasz Sówka                Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Turniej Par "Speedway Reaktywacja" - Świętochłowice 17/7/2015


Turniej par:

1.     Dawid Lampart - Maciej Kuciapa                PGE Stal Rzeszów / Speedway Wanda Instal Kraków
2.     Rafał Trojanowski - Paweł Miesiąc             Speedway Wanda Instal Kraków
3.     Piotr Świderski - Mariusz Fierlej             MoneymakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp / KSM Krosno


Miniturniej o Puchar Prezydenta Miasta Świętochłowic:

1.     Dawid Lampart               PGE Stal Rzeszów
2.     Norbert Kościuch            Łączyńscy-Carbon Start Gniezno
3.     Rafał Trojanowski           Speedway Wanda Instal Kraków

"Puchar Św.Dominika" - Gdańsk 18/7/2015


1.     Drużyna "Młode Gwiazdy"                                    34
2.     Drużyna "Skandynawia"                                      33
3.     Drużyna "Biało-Czerwoni"                                   30

4.     Drużyna "Słowiańska"                                       17

3 runda Nice Cup - Grupa Południe - Opole 18/7/2015


1.     Patryk Rolnicki             Unia Tarnów
2.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
3.     Robert Chmiel               ROW Rybnik

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 22/7/2015


1.     Rafał Karczmarz             MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp
2.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
3.     Dominik Kossakowski         Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mecz międzynarodowy Polish Speedway Battle - Gdańsk 1/8/2015


POLSKA - GWIAZDY WYBRZEŻA       50 - 40

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi - Leszno 2/8/2015


1.     Grigorij Laguta             KM Toruń
2.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
3.     Greg Hancock                PGE Stal Rzeszów

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 2 - Lublin 15/8/2015


1.     Paweł Przedpełski           Polska
2.     Bartosz Zmarzlik            Polska
3.     Andrzejs Lebedevs           Łotwa


Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów 2015:

1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Anders Thomsen              Dania
3.     Mikkel Michelsen            Dania

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Opole 22/8/2015


1.     POLSKA                                                   55
2.     CZECHY                                                   29
3.     ROSJA                                                    24
4.     SZWECJA                                                  20

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Opole 19/8/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2.     Dominik Kubera              Fogo-Unia Leszno
3.     Bartosz Smektała            Fogo-Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Opole 20/8/2015


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Bartosz Smektała            Fogo-Unia Leszno
3.     Kamil Wieczorek             ROW Rybnik

3 runda Nice Cup - Grupa Północ - Bydgoszcz 27/8/2015


1.     Mike Trzensiok              MrGarden GKM Grudziądz
2.     Kamil Nowacki               MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp
3.     Michał Gruchalski           Włókniarz Częstochowa

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 29/8/2015


1.     Matej Zagar                 Słowenia
2.     Greg Hancock                USA
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2015:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Greg Hancock                USA
3.     Nicki Pedersen              Dania

"Puchar LOTTO Poznań Speedway Cup" - Poznań 30/8/2015


1.     Kamil Pulczyński            Motor Lublin
2.     Damian Adamczak             Orzeł Łódź
3.     Daniel Pytel                Speedway Wanda Instal Kraków

Mecz międzynarodowy -  30/8/2015


POLSKA - .........              .. - ..

Indywidualne Mistrzostwa Świata - Grand Prix Challenge'16 - Rybnik 5/9/2015


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Piotr Pawlicki jr.          Polska
3.     Chris Harris                Wielka Brytania

Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 5/9/2015


1.     Rafał Okoniewski            MrGarden GKM Grudziądz
2.     Hans N. Andersen            Dania
3.     Andżejs Lebedevs            Łotwa

"Puchar LOTTO Poznań Speedway Cup" - Poznań 15/9/2015


1.     Tobiasz Musielak            Fogo Unia Leszno
2.     Piotr Świderski             MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp
3.     Marcin Jędrzejewski         Polonia Bydgoszcz

4 runda Nice Cup - Grupa Północ - Toruń 16/9/2015


1.     Mike Trzensiok              MrGarden GKM Grudziądz
2.     Norbert Krakowiak           MDM Komputery Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Mateusz Rujner              MrGarden GKM Grudziądz

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 4 - Ostrów Wlkp 19/9/2015


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Janusz Kołodziej            Polska
3.     Antonio Lindbäck            Szwecja


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2015:

1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Antonio Lindbäck            Szwecja

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Częstochowa 22/9/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
3.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Częstochowa 23/9/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2-4.   Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2-4.   Krystian Rempała            PGE Stal Rzeszów
2-4.   Sebastian Niedźwiedź        Orzeł Łódź

Zawody towarzyskie: Orzeł Łódź-Vito Team - Łódź 27-9-2015


ORZEŁ ŁÓDŹ - VITO TEAM                                   47 - 43

Grand Prix Polski - Toruń 3/10/2015


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Jason Doyle                 Australia
3.     Maciej Janowski             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2015:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Greg Hancock                USA
3.     Nicki Pedersen              Dania

"Puchar Prezydenta Miasta" - Częstochowa 4/10/2015


1.     Patryk Dudek                SPAR Falubaz Zielona Góra
2.     Przemysław Pawlicki         Fogo Unia Leszno
3.     Leon Madsen                 Dania

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Zielona Góra 6/10/2015


1.     Daniel Kaczmarek            Speedway Wanda Instal Kraków
2.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
3.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Zielona Góra 7/10/2015


1.     Maksym Drabik               Betard Sparta Wrocław
2.     Rafał Karczmarz             MoneyMakesMoney.pl Stal Gorzów Wlkp
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno

Mecz międzynarodowy Polish Speedway Battle - Lublin 10/10/2015


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          54 - 36

"Puchar Prezydenta Miasta" - Kraków 11/10/2015


1.     Patryk Dudek                SPAR Falubaz Zielona Góra
2.     Craig Cook                  Wielka Brytania
3.     Daniel Kaczmarek            Speedway Wanda Instal Kraków

65. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 24/10/2015


1.     Patryk Dudek                SPAR Falubaz Zielona Góra
2.     Tobiasz Musielak            Fogo Unia Leszno
3.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno


2014     INDEX     2016