DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Ryszard Jany
(ur.13-7-1954 zm.25-1-2014)
Andrzej Kołodziejczyk
(ur.18-10-1954 zm.7-4-2014)
Jan Mucha
(ur.16-5-1941 zm.14-5-2014)
Grzegorz Knapp
(ur.18-3-1979 zm.22-6-2014) - wypadek na torze w Heusden-Zolder
Henryk Gólcz
(ur.5-6-1934 zm.30-6-2014)
Bogdan Szuluk
(ur.29-7-1945 zm.27-7-2014)
Mieczysław Cichocki
(ur.1-1-1929 zm.18-9-2014)
Henryk Glücklich
(ur.22-1-1945 zm.23-9-2014)
Ryszard Kowalski
(ur.?-?-1938 zm.24-10-2014)
Tadeusz Mierecki
(ur.?-?-1929 zm.6-11-2014)
Jan Połubiński
(ur.28-8-1968 zm.4-12-2014)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 TARN.  GORZ.  ZIEL.  LESZ.  TORUŃ  WROC.  CZĘS.  GDAŃ.
TARNÓW           ** ** 
59-31  45-45  51-39  52-38  64-26  64-26  63-27
GORZÓW WLKP     
42-48  ** **  50-29  57-33  53-37  57-33  50-40  60-30
ZIELONA GÓRA    
43-47  50-40  ** **  44-46  53-37  51-39  69-21  65-25
LESZNO          
38-52  45-45  44-46  ** **  48-41  48-42  52-38  63-27
TORUŃ           
48-42  55-35  47-42  57-33  ** **  60-30  54-36  74-16
WROCŁAW         
41-49  40-50  50-36  45-45  32-58  ** **  45-32  59-31
CZĘSTOCHOWA     
40-50  42-48  40-50  35-55  43-47  46-44  ** **  55-35
GDAŃSK           
26-64  27-63  40-50  32-58  46-44  45-44  34-56  ** **

1 runda 13/4/2014: (12/4)Zielona Góra-Tarnów, Leszno-Częstochowa, Wrocław-Gorzów Wlkp, Gdańsk-Toruń
2 runda 21/4/2014 (Lany Poniedziałek):
(20/4)Gorzów Wlkp-Leszno, Tarnów-Gdańsk, Toruń-Wrocław, Częstochowa-Zielona Góra
3 runda 4/5/2014:
Zielona Góra-Toruń, Tarnów-Gorzów Wlkp, Wrocław-Leszno, Gdańsk-Częstochowa
4 runda 11/5/2014:
(10/5)Częstochowa-Wrocław, Leszno-Zielona Góra, Toruń-Tarnów, Gorzów Wlkp-Gdańsk
5 runda 25/5/2014:
Gdańsk-Leszno, Toruń-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Wrocław, Tarnów-Częstochowa
6 runda 1/6/2014:
Leszno-Tarnów, Wrocław-Gdańsk, Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Częstochowa-Toruń
7 runda 8/6/2014:
Tarnów-Wrocław, Toruń-Leszno, Gorzów Wlkp-Częstochowa, Gdańsk-Zielona Góra
8 runda 15/6/2014:
Leszno-Toruń, Wrocław-Tarnów, Zielona Góra-Gdańsk, Częstochowa-Gorzów Wlkp
9 runda 22/6/2014:
Tarnów-Leszno, Toruń-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Gdańsk-Wrocław
10 runda 29/6/2014:
(13/7)Leszno-Gdańsk, (13/7)Wrocław-Zielona Góra, (17/7)Gorzów Wlkp-Toruń, Częstochowa-Tarnów
11 runda 3/8/2014:
Tarnów-Toruń, Wrocław-Częstochowa, (11/8)Zielona Góra-Leszno, Gdańsk-Gorzów Wlkp
12 runda 10/8/2014:
Leszno-Wrocław, Toruń-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Tarnów, Częstochowa-Gdańsk
13 runda 24/8/2014:
Zielona Góra-Częstochowa, Wrocław-Toruń, Leszno-Gorzów Wlkp, Gdańsk-Tarnów
14 runda 7/9/2014:
(6/9)Tarnów-Zielona Góra, Toruń-Gdańsk, Gorzów Wlkp-Wrocław, Częstochowa-Leszno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW         32   12  1   1   (7)   +240
2. STAL GORZÓW WLKP                24   9   1   4   (5)   +113
3. SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA       20   8   1   5   (3)   +102
4. FOGO UNIA LESZNO                19   7   2   5   (3)   +35

--------------------------------------------------------------
5. UNIBAX TORUŃ                    15   9   0   5   (5)   +136
6. BETARD SPARTA WROCŁAW           10   3   1   10  (3)   -102
7. KANTORONLINE WŁÓKNIARZ CZĘST.   7    3   0   11  (1)   -147
--------------------------------------------------------------
8. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK  4    2   0   12  (0)   -377

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       LESZNO - TARNÓW             
50-40        ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP  49-41
       TARNÓW - LESZNO             42-48        GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA  62-28

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       LESZNO - GORZÓW WLKP       46-44
                       GORZÓW WLKP - LESZNO       49-41

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       ZIELONA GÓRA - TARNÓW      47-43
                       TARNÓW - ZIELONA GÓRA      63-27

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2014

1. STAL GORZÓW WLKP
2. FOGO UNIA LESZNO
3. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW
4. SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA
5. UNIBAX TORUŃ
6. BETARD SPARTA WROCŁAW
---------------------------------
7. KANTORONLINE VIPERPRINT WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
8. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK

Zgodnie z decyzją Trybunału Polskiego Związku Motorowego z 19 listopada 2013
Unibax Toruń rozpoczął rozgrywki w sezonie 2014 z 8 punktami ujemnymi.
10 października 2014 GKSŻ odebrał licencję nadzorowaną klubom z Gdańska i Częstochowy.
6 listopada Ekstraliga Żużlowa przyznała zespołowi GKM Grudziądz prawo startu w rozgrywkach DMP 2015.

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2015

ŁÓDŹ - CZĘSTOCHOWA         nie rozegrano
CZĘSTOCHOWA - ŁÓDŹ         nie rozegrano

Polska Liga Żużlowa (1 Liga)

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 RZES.  GRUD.  ŁÓDŹ   GNIE.  BYDG.  DAUG.  RYBN.  LUBL.
RZESZÓW          ** ** 
54-36  55-35  64-26  57-33  69-21  62-28  49-41
GRUDZIĄDZ       
50-40  ** **  46-44  43-46  53-37  58-31  51-37  44-46
ŁÓDŹ             
47-43  58-32  ** **  55-35  52-38  59-31  43-47  51-39
GNIEZNO          
51-39  38-52  48-42  ** **  52-38  47-43  60-30  53-36
BYDGOSZCZ        
40-50  48-42  54-36  57-33  ** **  57-33  58-32  50-40
DAUGAVPILS      
50-40  42-48  52-37  53-37  57-33  ** **  54-36  45-45
RYBNIK           
48-42  44-46  45-45  68-22  46-44  53-37  ** **  48-42
LUBLIN           
45-45  40-50  34-56  41-49  48-42  42-48  53-37  ** **

1 runda 13/4/2014: Rybnik-Bydgoszcz, Rzeszów-Łódź, Grudziądz-Gniezno, Daugavpils-Lublin
2 runda 21/4/2014 (Lany Poniedziałek):
Lublin-Rzeszów, Gniezno-Rybnik, Łódź-Grudziądz, (6/4)Bydgoszcz-Daugavpils
3 runda 4/5/2014:
Lublin-Gniezno, Rzeszów-Rybnik, Grudziądz-Bydgoszcz, Daugavpils-Łódź
4 runda 11/5/2014:
Rybnik-Grudziądz, Gniezno-Daugavpils, Łódź-Lublin, Bydgoszcz-Rzeszów
5 runda 25/5/2014:
Lublin-Bydgoszcz, Rzeszów-Grudziądz, Gniezno-Łódź, Daugavpils-Rybnik
6 runda 1/6/2014:
Rybnik-Łódź, (30/5)Rzeszów-Daugavpils, Grudziądz-Lublin, Bydgoszcz-Gniezno
7 runda 8/6/2014:
Lublin-Rybnik, Gniezno-Rzeszów, Łódź-Bydgoszcz, Daugavpils-Grudziądz
8 runda 15/6/2014:
Rybnik-Lublin, Rzeszów-Gniezno, Grudziądz-Daugavpils, Bydgoszcz-Łódź
9 runda 22/6/2014:
(20/7)Lublin-Grudziądz, Gniezno-Bydgoszcz, Łódź-Rybnik, (11/7)Daugavpils-Rzeszów
10 runda 29/6/2014:
(13/7)Rybnik-Daugavpils, Grudziądz-Rzeszów, Łódź-Gniezno, Bydgoszcz-Lublin
11 runda 3/8/2014:
Lublin-Łódź, Rzeszów-Bydgoszcz, Grudziądz-Rybnik, Daugavpils-Gniezno
12 runda 10/8/2014:
Rybnik-Rzeszów, Gniezno-Lublin, Łódź-Daugavpils, Bydgoszcz-Grudziądz
13 runda 24/8/2014:
Rybnik-Gniezno, (31/8)Rzeszów-Lublin, Grudziądz-Łódź, (29/8)Daugavpils-Bydgoszcz
14 runda 7/9/2014:
Lublin-Daugavpils, Gniezno-Grudziądz, Łódź-Rzeszów, Bydgoszcz-Rybnik

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. PGE MARMA RZESZÓW               24   8   1   5   (7)   +158
2. GKM GRUDZIĄDZ                   23   9   0   5   (5)   +46
3. ORZEŁ ŁÓDŹ                      19   7   1   6   (4)   +61
4. CARBON START GNIEZNO            17   8   0   6   (1)   -64

--------------------------------------------------------------
5. POLONIA BYDGOSZCZ               16   6   0   8   (4)   -2
6. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           16   6   1   7   (3)   -64
7. ROW RYBNIK                      15   6   1   7   (2)   -60
--------------------------------------------------------------
8. KMŻ LUBLIN                      9    3   2   9   (1)   -75

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       GNIEZNO - RZESZÓW           
34-56        ŁÓDŹ - GRUDZIĄDZ            48-42
       RZESZÓW - GNIEZNO           61-28        GRUDZIĄDZ - ŁÓDŹ            47-43

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ŁÓDŹ - RZESZÓW             48-42
                       RZESZÓW - ŁÓDŹ             55-35

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2014

1. PGE MARMA RZESZÓW
---------------------------------
2. ORZEŁ ŁÓDŹ
3. GKM GRUDZIĄDZ
4. CARBON START GNIEZNO
5. POLONIA BYDGOSZCZ
6. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
7. ROW RYBNIK
---------------------------------
8. KMŻ LUBLIN

10 października 2014 GKSŻ pozbawił licencji nadzorowanej klubom z Gdańska i Częstochowy.
6 listopada Ekstraliga Żużlowa przyznała zespołowi GKM Grudziądz prawo startu w rozgrywkach DMP 2015.
17 grudnia 2014 GKSŻ postanowiła uzupełnić skład DM 1 ligi poprzez zaproszenie do złożenia wniosku o
przyznanie licencji na starty w DM 1 Ligi na rok 2015 klub - Krakowski Klub Żużlowy Sp. z o.o. -
prowadzący drużynę przegraną w barażu o awans w DM 1 ligi.

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2015

KRAKÓW - RYBNIK            nie rozegrano
RYBNIK - KRAKÓW            nie rozegrano

Polska 2 Liga Żużlowa

RUNDA ZASADNICZA
                 OSTR.  KRAK.  KROS.  PIŁA   RAWI.  OPOLE
OSTRÓW WLKP      ** ** 
52-38  54-36  56-34  58-32  63-27
KRAKÓW           
44-46  ** **  55-34  51-39  62-28  51-38
KROSNO           
48-42  42-48  ** **  61-29  51-39  65-25
PIŁA            
40-49  50-39  45-45  ** **  54-35  55-35
RAWICZ           
38-51  44-46  39-51  48-42  ** **  58-32
OPOLE           
41-49  33-57  37-52  43-47  52-38  ** **

1 runda 13/4/2014: Piła-Kraków, Krosno-Opole, Ostrów Wlkp-Rawicz
2 runda 21/4/2014 (Lany Poniedziałek):
Opole-Ostrów Wlkp, Kraków-Krosno, Rawicz-Piła
3 runda 4/5/2014:
Opole-Rawicz, Krosno-Piła, Ostrów Wlkp-Kraków
4 runda 25/5/2014:
Piła-Ostrów Wlkp, Kraków-Opole, Rawicz-Krosno
5 runda 1/6/2014:
Opole-Piła, Krosno-Ostrów Wlkp, Kraków-Rawicz
6 runda 15/6/2014:
Piła-Opole, Ostrów Wlkp-Krosno, Rawicz-Kraków
7 runda 29/6/2014:
Opole-Kraków, Krosno-Rawicz, Ostrów Wlkp-Piła
8 runda 3/8/2014:
(4/8)Piła-Krosno, Kraków-Ostrów Wlkp, Rawicz-Opole
9 runda 10/8/2014:
Piła-Rawicz, Krosno-Kraków, (23/8)Ostrów Wlkp-Opole
10 runda 24/8/2014:
Opole-Krosno, (7/9)Kraków-Piła, Rawicz-Ostrów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. MDM KOMPUTERY OSTROVIA OSTRÓW   23   9   0   1   (5)   +142
2. SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW    18   7   0   3   (4)   +85
3. KSM KROSNO                      16   6   1   3   (3)   +72
4. VICTORIA PIŁA                   11   4   1   5   (2)   -27

--------------------------------------------------------------
5. KOLEJARZ RAWAG INTERMARCHE RAW. 5    2   0   8   (1)   -100
6. KOLEJARZ OPOLE                  2    1   0   9   (-)   -172

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       PIŁA - OSTRÓW WLKP          
51-39        KROSNO - KRAKÓW             42-48
       OSTRÓW WLKP - PIŁA          65-25        KRAKÓW - KROSNO             62-28

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       KRAKÓW - OSTRÓW WLKP       54-36
                       OSTRÓW WLKP - KRAKÓW       61-28

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2014

1. MDM KOMPUTERY DREIER OSTROVIA OSTRÓW WLKP
---------------------------------
2. SPEEDWAY WANDA INSTAL KRAKÓW
3. KSM KROSNO
4. VICTORIA PIŁA
5. KOLEJARZ RAWAG INTERMARCHE RAWICZ
6. KOLEJARZ OPOLE

Liga Juniorów

         Gdańsk 2/7/2014                        Toruń 3/7/2014

1.Toruń            6      24           1.Leszno           6      23

2.Częstochowa      5      19           2.Toruń            5      20
3.Leszno           3,5    18           3.Częstochowa      3,5    19
  Zielona Góra     3,5    18             Zielona Góra     3,5    19
5.Gdańsk           1,5    17           5.Tarnów           2      18
  Tarnów           1,5    17           6.Gorzów Wlkp      1      15
7.Gorzów Wlkp      0      12           7.Wrocław          0      12


         Leszno 8/7/2014                        Wrocław 9/7/2014

1.Leszno           6      24           1.Toruń            6      18

2.Zielona Góra     5      23           2.Częstochowa      5      14
3.Toruń            4      22           3.Leszno           3,5    13
4.Wrocław          3      16             Wrocław          3,5    13
5.Gorzów Wlkp      2      15           5.Gorzów Wlkp      2      12
6.Tarnów           0,5    13           6.Tarnów           1      8
  Gdańsk           0,5    13           7.Gdańsk           0      6


         Gorzów Wlkp 5/8/2014                   Zielona Góra 6/8/2014

1.Gorzów Wlkp      6      25           1.Leszno           6      24

2.Zielona Góra     5      22           2.Częstochowa      5      23
3.Częstochowa      4      18           3.Tarnów           4      20
4.Wrocław          3      16           4.Zielona Góra     3      18
5.Leszno           2      15           5.Gorzów Wlkp      2      17
6.Gdańsk           1      14           6.Wrocław          1      10
7.Toruń            0      12           7.Gdańsk           0      8


         Tarnów 3/9/2014                        Częstochowa 20/8/2014

1.Tarnów           6      25           1.Częstochowa      6      24

2.Częstochowa      5      22           2.Zielona Góra     5      21
3.Zielona Góra     4      20           3.Leszno           4      20
4.Gorzów Wlkp      3      19           4.Tarnów           3      18
5.Wrocław          2      17           5.Wrocław          1      12
6.Toruń            1      12             Gdańsk           1      12
7.Gdańsk           0      11             Toruń            1      12

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2014

1. KANTORONLINE WŁÓKNIARZ CZĘST.   33,5    139
2. FOGO UNIA LESZNO                31      137
3. SPAR FALUBAZ ZIELONA GÓRA       29      141

----------------------------------------------
4. UNIBAX TORUŃ                    23      120
5. GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW         18      119
6. STAL GORZÓW WLKP                16      115
7. BETARD SPARTA WROCŁAW           13,5    96
8. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK  4       81

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Częstochowa 25/9/2014


1.     Patryk Malitowski           Betard Sparta Wrocław
2.     Paweł Przedpełski           Unibax Toruń
3.     Tobiasz Musielak            Fogo Unia Leszno



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Gorzów Wlkp      21,5   90           1.Częstochowa      22     105
2.Toruń            20,5   93           2.Rybnik           19,5   95
3.Grudziądz        15     78           3.Tarnów           18     90
4.Bydgoszcz        13,5   78           4.Rzeszów          12,5   72

5.Gdańsk           8,5    60           5.Lublin           6      41
6.Gniezno          4,5    60           6.Krosno           5      43
7.Łódź             0,5    30           7.Kraków           1      27


         GRUPA 3

1.Zielona Góra     21     97
2.Wrocław          18,5   86
3.Leszno           18,5   82
4.Ostrów Wlkp      11     68

5.Piła             8,5    60
6.Rawicz           6,5    54
7.Opole            -      -

Półfinały

         Gorzów Wlkp 12-8-2014                       Toruń 12-8-2014

1.Zielona Góra            25           1.Toruń                   23
2.Gorzów Wlkp             23           2.Tarnów                  21
3.Leszno                  20           3.Rybnik                  21

4.Wrocław                 17           4.Bydgoszcz               18
5.Ostrów Wlkp             14           5.Częstochowa             18
6.Grudziądz               14           6.Rzeszów                 15
7.Gdańsk                  12           7.Lublin                   9

35. Finał MDMP - Rybnik 8/10/2014


1.     Fogo Unia Leszno                                         25
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         19
3.     SPAR Falubaz Zielona Góra                                18



70. Finał IMP - Zielona Góra 14/8/2014


1.     Krzysztof Kasprzak          Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
3.     Janusz Kołodziej            Grupa Azoty Unia Tarnów



48. Finał MIMP - Gorzów Wlkp 13/9/2014


1.     Szymon Woźniak              Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
3.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp



41. Finał MPPK - Gorzów Wlkp 19/10/2014


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         28
2.     Unibax Toruń                                             26
3.     Grupa Azoty Unia Tarnów                                  19



33. Finał MMPPK - Tarnów 9/10/2014


1.     Fogo Unia Leszno                                         28
2.     Unia Tarnów                                              23
3.     Unibax Toruń                                             20



54. Finał Złotego Kasku - Rawicz 12/10/2014


1.     Przemysław Pawlicki         Fogo Unia Leszno
2.     Kacper Gomólski             Grupa Azoty Unia Tarnów
3.     Grzegorz Walasek            Kantoronline Włókniarz Częstochowa



49. Finał Srebrnego Kasku - Krosno 27/7/2014


1.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
2.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Szymon Woźniak              Polonia Bydgoszcz



38. Finał Brązowego Kasku - Lublin 8/8/2014


1.     Adrian Cyfer                Stal Gorzów Wlkp
2.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Kacper Woryna               ROW Rybnik


Tournaments


Eurosport Speedway Best Pairs - Toruń 28/3/2014


1.     AUSTRALIA                                                29+5+7
2.     DANIA                                                    37+2
3.     POLSKA                                                   34+4


Klasyfikacja końcowa Eurosport Speedway Best Pairs 2014:

1.     AUSTRALIA
2.     DANIA
3.     POLSKA

64. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 5/4/2014


1.     Piotr Świderski             Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Protasiewicz          SPAR Falubaz Zielona Góra
3.     Przemysław Pawlicki         Fogo Unia Leszno

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - finał - Częstochowa 5/4/2014


1.     Paweł Przedpełski           Unibax Toruń
2.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Adrian Cyfer                Stal Gorzów Wlkp

"Memoriał Rycerzy Speedwaya" - Zielona Góra 6/4/2014
Turniej Pamięci Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka i Rafała Kurmańskiego


1.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
2.     Grzegorz Walasek            Kantoronline Włókniarz Częstochowa
3.     Patryk Dudek                SPAR Falubaz Zielona Góra

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - finał - Ostrów Wlkp 6/4/2014


zawodów nie rozegrano

Grand Prix Europy - Bydgoszcz 26/4/2014


1.     Krzysztof Kasprzak          Polska
2.     Darcy Ward                  Australia
3.     Jarosław Hampel             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2014:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Krzysztof Kasprzak          Polska
3.     Nicki Pedersen              Dania

Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 30/4/2014


1.     Patryk Dudek                SPAR Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Protasiewicz          SPAR Falubaz Zielona Góra
3.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp

Mecz międzynarodowy - Ostrów Wlkp 1/5/2014


POLSKA - AUSTRALIA              54 - 39

Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 8/5/2014


1.     Dominik Kossakowski         Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Patryk Beśko                Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Krzysztof Wittstock         Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Grudziądz 3/6/2014


1.     Łukasz Kaczmarek            Stal Gorzów Wlkp
2.     Hubert Łęgowik              Kantoronline Włókniarz Częstochowa
3.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Grudziądz 4/6/2014


1.     Oskar Polis                 Kantoronline Włókniarz Częstochowa
2.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
3.     Marcin Nowak                GKM Grudziądz

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Grand Prix'15 - Częstochowa 21/6/2014


1.     Kenneth Bjerre              Dania
2.     Przemysław Pawlicki         Polska
3.     Patryk Dudek                Polska

Mecz towarzyski - Ostrów Wlkp 19/6/2014


MDM KOMPUTERY OSTROVIA OSTRÓW WLKP - OSTROWIANIE                 39 - 51

Minispeedway - "Złote Trofeum FIM" - Częstochowa 4-6/7/2014


1.     Mads Hansen                 Dania
2.     Frederik Jakobsen           Dania
3.     Jonas Jeppesen              Dania

"Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa i Prezesa ZKS Stal" - Rzeszów 26/7/2014


Turniej juniorów:

1.     Ernest Koza                 Grupa Azoty Unia Tarnów
2.     Oskar Polis                 Dospel Włókniarz Częstochowa
3.     Marco Gaschka               PGE Marma Rzeszów


Turniej seniorów:

1.     Dawid Lampart               KMŻ Lublin
2.     Maciej Kuciapa              PGE Marma Rzeszów
3.     Paweł Miesiąc               PGE Marma Rzeszów

"Puchar Św.Dominika" - Gdańsk 26/7/2014


1.     Drużyna "Skandynawia"                                      39
2.     Drużyna "Wschodzące Gwiazdy"                               37
3.     Drużyna "Biało-Czerwoni"                                   26

4.     Drużyna "Wschód"                                           18

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gniezno 29/7/2014


1.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno
2.     Alex Zgardziński            SPAR Falubaz Zielona Góra
3.     Kamil Wieczorek             ROW Rybnik

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gniezno 30/7/2014


1.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno
2.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
3.     Rafał Karczmarz             Stal Gorzów Wlkp

Drużynowy Puchar Świata - Baraż - Bydgoszcz 31/7/2014


1.     AUSTRALIA                                                43
2.     SZWECJA                                                  32
3.     USA                                                      26
4.     CZECHY                                                   24

Finał Drużynowego Pucharu Świata - Bydgoszcz 2/8/2011


1.     DANIA                                                    38
2.     POLSKA                                                   37
3.     AUSTRALIA                                                36
4.     WIELKA BRYTANIA                                          16

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 2/8/2014


1.     Patrick Hougaard, Stanisław Burza
2.     Artur Czaja, Norbert Magosi
3.     Ronnie Jamroży, Tomasz Gapiński

Indywidualny Młodzieżowy Puchar Świata w kategorii 250cc - Opole 9-10/8/2014


1.     Sandro Wasserman            Niemcy
2.     Lukas Feinhage              Niemcy
3.     Darell DeVries              Niemcy

1 runda Nice Cup - Lublin 13/8/2014


1.     Maciej Fajfer               Carbon Start Gniezno
2.     Damian Dąbrowski            KMŻ Lublin
3.     Oskar Bober                 GKM Grudziądz

"Puchar MACEC" - Zielona Góra 13/8/2014


1.     Andrey Kobrin               Ukraina
2.     Eduard Krcmar               Czechy
3.     Alex Zgardziński            SPAR Falubaz Zielona Góra

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Memoriał Bronisława Ratajczyka - Turniej nr 2 - Ostrów Wlkp 17/8/2014


1.     Piotr Pawlicki jr.          Polska
2.     Kacper Gomólski             Polska
3.     Szymon Woźniak              Polska


Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów 2014:

1.     Piotr Pawlicki jr.          Polska
2.     Kacper Gomólski             Polska
3.     Mikkel Michelsen            Dania

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi - Tarnów 22/8/2014


1.     Emil Sayfutdinov            Unibax Toruń
2.     Darcy Ward                  Unibax Toruń
3.     Martin Vaculik              Grupa Azoty Unia Tarnów

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 30/8/2014


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Matej Zagar                 Słowenia
3.     Krzysztof Kasprzak          Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2014:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Krzysztof Kasprzak          Polska
3.     Nicki Pedersen              Dania

2 runda Nice Cup - Bydgoszcz 2/9/2014


1.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno
2.     Kamil Wieczorek             ROW Rybnik
3.     Karol Jóźwik                Polonia Bydgoszcz

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 9/9/2014


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno
3.     Marcin Nowak                GKM Grudziądz

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 10/9/2014


1.     Alex Zgardziński            SPAR Falubaz Zielona Góra
2.     Daniel Kaczmarek            Fogo Unia Leszno
3.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno

3 runda Nice Cup - Toruń 16/9/2014


1.     Mike Trzensiok              GKM Grudziądz
2.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno
3.     Dawid Krzyżanowski          Unibax Toruń

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 4 - Częstochowa 19/9/2014


1.     Grigorij Laguta             Rosja
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Peter Kildemand             Dania


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2014:

1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Peter Kildemand             Dania
3.     Nicki Pedersen              Dania

Mecz międzynarodowy - Lublin 20/9/2014


POLSKA - UKRAINA                55 - 35

Minispeedway - Indywidualne Mistrzostwa Polski - Gdańsk 17/5, Częstochowa 28/6,
Bydgoszcz 7/6, Wawrów 14/6, Toruń 26/7, Wawrów 20/9/2014


1.     Michał Gruchalski           UŚKS Speedway Częstochowa
2.     Hubert Czerniawski          GUKS Speedway Wawrów
3.     Mateusz Bartkowiak          GUKS Speedway Wawrów

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Rybnik 27/9/2014


1.     Vaclav Milik jr.            Czechy
2.     Kacper Woryna               Polska
3.     Andreys Lebedevs            Łotwa

Memoriał Gnieźnieńskich Żużlowców - Gniezno 30/9/2014


1.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno
3.     Łukasz Kaczmarek            Stal Gorzów Wlkp

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 1/10/2014


1.     Alex Zgardziński            SPAR Falubaz Zielona Góra
2.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
3.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 2/10/2014


1.     Kacper Woryna               ROW Rybnik
2.     Marcin Nowak                GKM Grudziądz
3.     Adrian Gała                 Carbon Start Gniezno

30. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 3/10/2014


1.     Grigorij Laguta             Rosja
2.     Sebastian Ułamek            GKM Grudziądz
3.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń

Grand Prix Polski - Toruń 11/10/2014


1.     Krzysztof Kasprzak          Polska
2.     Andreas Jonsson             Szwecja
3.     Jarosław Hampel             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2014:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Krzysztof Kasprzak          Polska
3.     Nicki Pedersen              Dania

Mecz międzynarodowy - Rybnik 12/10/2014


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          40 - 50

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Grudziądz 14/10/2014


1.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2.     Dominik Kubera              Fogo Unia Leszno
3.     Marcin Nowak                GKM Grudziądz

Finał FIM World Speedway League - Zielona Góra 18/10/2014


1.     Piraterna Motala                                         36
2.     Pole Pirates                                             32
3.     SPAR Falubaz Zielona Góra                                30
4.     Esbjerg Motorsport                                       19

44. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 25/10/2014


1.     Bartosz Smektała            Fogo Unia Leszno
2.     Dawid Lampart               KMŻ Lublin
3.     Jakub Jamróg                Orzeł Łódź

"Speedway President Cup" - Grudziądz 25/10/2014


1.     D.Jeleniewski, R.Miśkowiak, M.Trzensiok, P.Dolny         31+3
2.     S.Ułamek, M.Puszakowski, Dam.Baliński, K.Pieszczek       31+2
3.     R.Okoniewski, N.Kościuch, A.Lebedevs, M.Nowak            30
4.     K.Buczkowski, M.Jędrzejewski, M.Bech Jensen, S.Woźniak   28

62. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 26/10/2014


1.     Grigorij Laguta             Rosja
2.     Nicklas Porsing             Dania
3.     Krzysztof Kasprzak          Stal Gorzów Wlkp


2013     INDEX     2015