DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Matija Duh
(ur.3-4-1989 zm.3-2-2013) - wypadek na torze w Bahia Blanca (Argentyna) 30-1-2013
Jacek Bałłaban
(ur.20-10-1932 zm.3-5-2013)
Włodzimierz Szwendrowski
(ur.5-6-1931 zm.9-3-2013)
Leon Kujawski
(ur.19-6-1956 zm.7-10-2013)
Ludwik Jaskulski
(ur.20-5-1934 zm.28-12-2013)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 ZIEL.  CZĘS.  TORUŃ  TARN.  GORZ.  LESZ.  WROC.  RZES.  BYDG.  GNIE.
ZIELONA GÓRA     ** ** 
41-37  43-46  54-36  50-40  58-32  49-41  46-44  48-42  66-24
CZĘSTOCHOWA     
42-48  ** **  54-36  54-36  48-42  40-50  54-36  57-33  47-42  50-40
TORUŃ           
44-46  50-40  ** **  57-33  54-36  51-39  50-40  54-36  57-33  62-28
TARNÓW          
58-32  54-36  50-40  ** **  42-47  53-37  57-33  53-37  54-36  49-41
GORZÓW WLKP     
50-40  43-47  53-37  55-35  ** **  43-47  61-29  42-48  52-38  48-42
LESZNO          
45-45  39-51  45-45  44-46  43-47  ** **  43-47  75-00  60-30  49-41
WROCŁAW         
45-45  58-32  49-41  45-44  42-48  38-51  ** **  48-41  58-32  65-24
RZESZÓW          
43-47  42-48  50-40  41-49  45-45  51-39  48-42  ** **  48-42  53-37
BYDGOSZCZ       
38-52  41-49  37-53  49-41  47-43  38-52  54-36  46-44  ** **  50-40
GNIEZNO          
30-60  35-55  46-44  50-40  45-45  44-46  49-41  44-46  41-49  ** **

1 runda 1/4/2013 (Lany Poniedziałek - przełożona): (9/6)Rzeszów-Bydgoszcz, (27/4)Gorzów Wlkp-Leszno, (26/4)Toruń-Tarnów, (9/6)Częstochowa-Zielona Góra, (18/4)Gniezno-Wrocław
2 runda 7/4/2013 (przełożona):
(1/7)Tarnów-Częstochowa, (6/6)Bydgoszcz-Gniezno, (9/6)Wrocław-Gorzów Wlkp, (9/6)Leszno-Toruń, (21/6)Zielona Góra-Rzeszów
3 runda 14/4/2013:
(18/4)Tarnów-Leszno, Gorzów Wlkp-Rzeszów, Toruń-Wrocław, Częstochowa-Bydgoszcz, Gniezno-Zielona Góra
4 runda 21/4/2013:
Rzeszów-Częstochowa, Zielona Góra-Bydgoszcz, Toruń-Gorzów Wlkp, Wrocław-Tarnów, Leszno-Gniezno
5 runda 28/4/2013:
Tarnów-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Toruń, Bydgoszcz-Wrocław, Częstochowa-Leszno, Gniezno-Rzeszów
6 runda 5/5/2013:
Rzeszów-Tarnów, Gorzów Wlkp-Gniezno, Toruń-Częstochowa, Wrocław-Zielona Góra, Leszno-Bydgoszcz
7 runda 12/5/2013:
Rzeszów-Wrocław, Zielona Góra-Leszno, (29/5)Bydgoszcz-Toruń, (24/6)Częstochowa-Gorzów Wlkp, (9/6)Gniezno-Tarnów
8 runda 19/5/2013:
Tarnów-Bydgoszcz, Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Toruń-Rzeszów, Częstochowa-Gniezno, Leszno-Wrocław
9 runda 26/5/2013:
(4/7)Rzeszów-Leszno, Zielona Góra-Tarnów, Bydgoszcz-Gorzów Wlkp, Wrocław-Częstochowa, Gniezno-Toruń
10 runda 2/6/2013:
Tarnów-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Bydgoszcz, Toruń-Gniezno, Częstochowa-Wrocław, Leszno-Rzeszów
11 runda 16/6/2013:
Rzeszów-Toruń, Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Bydgoszcz-Tarnów, Wrocław-Leszno, Gniezno-Częstochowa
12 runda 30/6/2013:
Tarnów-Gniezno, Gorzów Wlkp-Częstochowa, Toruń-Bydgoszcz, Wrocław-Rzeszów, Leszno-Zielona Góra
13 runda 7/7/2013:
Tarnów-Rzeszów, Zielona Góra-Wrocław, Bydgoszcz-Leszno, Częstochowa-Toruń, Gniezno-Gorzów Wlkp
14 runda 21/7/2013:
Rzeszów-Gniezno, Gorzów Wlkp-Tarnów, Toruń-Zielona Góra, Wrocław-Bydgoszcz, Leszno-Częstochowa
15 runda 28/7/2013:
Tarnów-Wrocław, Gorzów Wlkp-Toruń, Bydgoszcz-Zielona Góra, Częstochowa-Rzeszów, Gniezno-Leszno
16 runda 4/8/2013:
Rzeszów-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Gniezno, Bydgoszcz-Częstochowa, Wrocław-Toruń, Leszno-Tarnów
17 runda 15/8/2013:
Rzeszów-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Wrocław, Toruń-Leszno, Częstochowa-Tarnów, Gniezno-Bydgoszcz
18 runda 18/8/2013:
Tarnów-Toruń, Zielona Góra-Częstochowa, Bydgoszcz-Rzeszów, Wrocław-Gniezno, Leszno-Gorzów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    34   13  2   3   (6)   +133
2. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    30   12  0   6   (6)   +75
3. UNIBAX TORUŃ                    29   10  1   7   (8)   +103
4. UNIA TARNÓW                     25   10  0   8   (5)   +42

--------------------------------------------------------------
5. STAL GORZÓW WLKP                24   9   2   7   (4)   +61
6. FOGO UNIA LESZNO                22   8   2   8   (4)   +68
7. BETARD SPARTA WROCŁAW           19   7   1   10  (4)   -30
--------------------------------------------------------------
8. PGE MARMA RZESZÓW               18   7   1   10  (3)   -104
9. SKLADYWEGLA.PL POLONIA BYDG.    13   6   0   12  (1)   -131
10.LECHMA START GNIEZNO            8    3   1   14  (1)   -217

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       Tarnów - Zielona Góra       
47-43        Toruń - Częstochowa         49-41
       Zielona Góra - Tarnów       53-37        Częstochowa - Toruń         44-42

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       Toruń - Zielona Góra       46-43
                       Zielona Góra - Toruń       40-00

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       Tarnów - Częstochowa       49-41
                       Częstochowa - Tarnów       48-42

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2013

1. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA
2. UNIBAX TORUŃ
3. UNIA TARNÓW
4. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
5. STAL GORZÓW WLKP
6. FOGO UNIA LESZNO
7. BETARD SPARTA WROCŁAW
---------------------------------
8. PGE MARMA RZESZÓW
9. SKLADYWEGLA.PL POLONIA BYDGOSZCZ
10. LECHMA START GNIEZNO

1 Liga

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 GDAŃ.  GRUD.  LUBL.  DAUG.  ŁÓDŹ   OSTR.  RAWI.
GDAŃSK           ** ** 
43-47  47-43  50-39  52-38  47-43  52-38
GRUDZIĄDZ       
42-48  ** **  51-39  49-41  52-37  52-38  57-30
LUBLIN           
46-44  44-46  ** **  60-30  44-46  46-43  60-30
DAUGAVPILS      
44-46  52-38  45-45  ** **  42-48  54-36  62-28
ŁÓDŹ             
45-45  47-43  47-42  41-48  ** **  43-46  63-27
OSTRÓW WLKP      
39-51  49-41  40-50  47-43  46-43  ** **  54-36
RAWICZ           
50-39  33-57  36-52  37-53  40-49  37-47  ** **

1 runda 1/4/2013 (Lany Poniedziałek - przełożona na 19/5): Grudziądz-Ostrów Wlkp, Gdańsk-Lublin, Rawicz-Łódź
2 runda 7/4/2013 (przełożona na 16/6):
Łódź-Grudziądz, Daugavpils-Rawicz, Ostrów Wlkp-Gdańsk
3 runda 14/4/2013:
Grudziądz-Daugavpils, Gdańsk-Łódź, (22/6)Lublin-Ostrów Wlkp
4 runda 21/4/2013:
Rawicz-Grudziądz, Daugavpils-Gdańsk, Łódź-Lublin
5 runda 28/4/2013:
(13/6)Lublin-Daugavpils, Gdańsk-Rawicz, Ostrów Wlkp-Łódź
6 runda 5/5/2013:
Rawicz-Lublin, Daugavpils-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Gdańsk
7 runda 12/5/2013:
(17/5)Ostrów Wlkp-Rawicz, (31/5)Łódź-Daugavpils, Lublin-Grudziądz
8 runda 26/5/2013:
Rawicz-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Lublin, Daugavpils-Łódź
9 runda 2/6/2013:
Ostrów Wlkp-Daugavpils, Gdańsk-Grudziądz, Lublin-Rawicz
10 runda 9/6/2013:
Daugavpils-Lublin, (4/7)Łódź-Ostrów Wlkp, Rawicz-Gdańsk
11 runda 30/6/2013:
Grudziądz-Rawicz, Gdańsk-Daugavpils, Lublin-Łódź
12 runda 7/7/2013:
Daugavpils-Grudziądz, Łódź-Gdańsk, Ostrów Wlkp-Lublin
13 runda 21/7/2013:
Grudziądz-Łódź, Rawicz-Daugavpils, Gdańsk-Ostrów Wlkp
14 runda 4/8/2013:
Ostrów Wlkp-Grudziądz, Lublin-Gdańsk, Łódź-Rawicz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK  23   8   1   3   (6)   +50
2. GKM GRUDZIĄDZ                   20   8   0   4   (4)   +74
3. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN      16   6   1   5   (3)   +66
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           15   5   1   6   (4)   +28

--------------------------------------------------------------
5. ORZEŁ ŁÓDŹ                      15   6   1   5   (2)   +20
--------------------------------------------------------------
6. LITEX MDM POLCOPPER OSTRÓW WLKP 14   6   0   6   (2)   -15
7. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ           2    1   0   11  (0)   -223

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
(z zaliczeniem wyników bezpośrednich spotkań pomiędzy
zainteresowanymi zespołami z rundy zasadniczej)

              GDAŃSK        GRUDZIĄDZ     LUBLIN        DAUGAVPILS
GDAŃSK        ** **  ** ** 
59-31  43-47  65-25  47-43  60-30  50-39
GRUDZIĄDZ    
47-43  42-48  ** **  ** **  63-27  51-39  55-35  49-41
LUBLIN       
37-52  46-44  39-51  44-46  ** **  ** **  56-34  60-30
DAUGAVPILS   
34-56  44-46  45-45  52-38  63-27  45-45  ** **  ** **

15 runda 18/8/2013: Gdańsk-Daugavpils, Lublin-Grudziądz
16 runda 25/8/2013:
Grudziądz-Gdańsk, Daugavpils-Lublin
17 runda 1/9/2013:
Gdańsk-Lublin, Daugavpils-Grudziądz
18 runda 8/9/2013:
Lublin-Gdańsk, Grudziądz-Daugavpils
19 runda 15/9/2013:
Daugavpils-Gdańsk, (19/9)Grudziądz-Lublin
20 runda 22/9/2013:
Gdańsk-Grudziądz, Lublin-Daugavpils

Kolejność drużyn po rundzie finałowej (miejsca 1-4)

1. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK  24   9   0   3   (6)   +148

--------------------------------------------------------------
2. GKM GRUDZIĄDZ                   20   8   1   3   (3)   +50
3. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           8    2   2   8   (2)   -95
4. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN      8    3   1   8   (1)   -103

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2013

1. RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
---------------------------------
2. GKM GRUDZIĄDZ
3. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
4. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN
5. ORZEŁ ŁÓDŹ
---------------------------------
6. LITEX MDM POLCOPPER OSTRÓW WLKP
7. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ

2 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 RYBN.  KROS.  KRAK.  OPOLE  PIŁA   RÓWNE
RYBNIK           ** ** 
66-17  50-40  53-37  49-41  71-19
KROSNO           
46-43  ** **  46-44  46-43  51-39
KRAKÓW           
47-43  51-39  ** **  60-30  54-36  67-23
OPOLE           
45-45  54-36  53-37  ** **  55-35
PIŁA            
42-48  37-53  60-30  47-42  ** **  69-21
RÓWNE                                               ** **

1 runda 1/4/2013 (Lany Poniedziałek - przełożona na 5/5): Opole-Kraków, Piła-Równe, Krosno-Rybnik
2 runda 7/4/2013 (przełożona na 14/4):
(7/7)Równe-Krosno, (7/7)Kraków-Piła, (19/5)Rybnik-Opole
3 runda 21/4/2013:
Piła-Opole, Krosno-Kraków, Rybnik-Równe
4 runda 28/4/2013:
Opole-Krosno, Kraków-Równe, Rybnik-Piła
5 runda 12/5/2013:
Równe-Opole, Piła-Krosno, Kraków-Rybnik
6 runda 26/5/2013:
(23/6)Opole-Równe, Krosno-Piła, Rybnik-Kraków
7 runda 9/6/2013:
Równe-Kraków, Piła-Rybnik, Krosno-Opole
8 runda 30/6/2013:
Opole-Piła, Kraków-Krosno, Równe-Rybnik
9 runda 21/7/2013:
Opole-Rybnik, Piła-Kraków, Krosno-Równe
10 runda 4/8/2013:
Równe-Piła, Kraków-Opole, Rybnik-Krosno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. ROW RYBNIK                      15   5   1   2   (4)   +82
2. KSM KROSNO                      11   5   0   3   (1)   -43
3. WANDA INSTAL KRAKÓW             10   4   0   4   (2)   +6
4. KOLEJARZ OPOLE                  9    3   1   4   (2)   +0

--------------------------------------------------------------
5. VICTORIA PIŁA                   5    2   0   6   (1)   -45
6. MIR RÓWNE - wycofał się z rozgrywek

UWAGA! 10 maja przed meczem 6 rundy MIR-Kolejarz - zespół MIR Równe wycofał się z rozgrywek.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
(z zaliczeniem wyników bezpośrednich spotkań pomiędzy
zainteresowanymi zespołami z rundy zasadniczej)

              RYBNIK        KRAKÓW        OPOLE         KROSNO
RYBNIK        ** **  ** ** 
56-33  50-40  65-25  53-37  65-25  66-17
KRAKÓW       
43-47  47-43  ** **  ** **  51-39  60-30  54-36  51-39
OPOLE        
52-38  45-45  42-48  53-37  ** **  ** **  50-40  54-36
KROSNO       
49-40  46-43  52-38  46-44  44-46  46-43  ** **  ** **

11 runda 18/8/2013: Rybnik-Opole, Kraków-Krosno
12 runda 25/8/2013:
Krosno-Rybnik, Opole-Kraków
13 runda 1/9/2013:
Rybnik-Kraków, Opole-Krosno
14 runda 8/9/2013:
Kraków-Rybnik, Krosno-Opole
15 runda 15/9/2013:
Opole-Rybnik, Krosno-Kraków
16 runda 22/9/2013:
Rybnik-Krosno, Kraków-Opole

Kolejność drużyn po rundzie finałowej (miejsca 1-4)

1. ROW RYBNIK                      21   7   1   4   (6)   +152

--------------------------------------------------------------
2. WANDA INSTAL KRAKÓW             16   6   0   6   (4)   +13
3. KOLEJARZ OPOLE                  13   5   1   6   (2)   -47
4. KSM KROSNO                      10   5   0   7   (0)   -118

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2013

1. ROW RYBNIK
---------------------------------
2. WANDA INSTAL KRAKÓW
3. KOLEJARZ OPOLE
4. KSM KROSNO
5. VICTORIA PIŁA

Liga Juniorów

Eliminacje grupowe

         GRUPA PÓŁNOC                           GRUPA POŁUDNIE

1.Toruń            16     103          1.Częstochowa      15     104
2.Gorzów Wlkp      11,5   93           2.Zielona Góra     12,5   100
3.Leszno           9,5    90           3.Rzeszów          9      82

4.Bydgoszcz        6,5    81           4.Wrocław          8      85
5.Gniezno          6,5    79           5.Tarnów           5,5    77

Runda finałowa

         Toruń 30/7/2013                        Zielona Góra 31/7/2013

1.Częstochowa      5      22           1.Gorzów Wlkp      4,5    19

2.Toruń            4      20             
Częstochowa      4,5    19
3.Gorzów Wlkp      2,5    15           3.Zielona Góra     3      16
  Zielona Góra     2,5    15           4.Toruń            2      15
5.Leszno           1      11           5.Leszno           1      13
6.Rzeszów          0      7            6.Rzeszów          0      8


         Częstochowa 6/8/2013                   Rzeszów 7/8/2013

1.Toruń            5      21           1.Zielona Góra     5      23

2.Częstochowa      4      18           2.Toruń            4      22
3.Gorzów Wlkp      3      17           3.Leszno           3      14
4.Leszno           2      16           4.Gorzów Wlkp      2      13
5.Zielona Góra     1      11           5.Częstochowa      1      9
6.Rzeszów          0      7            6.Rzeszów          0      8


         Leszno 21/8/2013                       Gorzów Wlkp 22/8/2013

1.Toruń            4,5    20           1.Gorzów Wlkp      5      21+3

  Zielona Góra     4,5    20           2.Częstochowa      3,5    18+2
3.Gorzów Wlkp      3      15             Toruń            3,5    18
4.Częstochowa      2      14           4.Zielona Góra     2      13
5.Rzeszów          1      12           5.Leszno           1      12
6.Leszno           0      9            6.Rzeszów          0      8

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2013

1. UNIBAX TORUŃ                    23      116
2. STAL GORZÓW WLKP                20      100+3
3. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    20      100+2

----------------------------------------------
4. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    18      98
5. FOGO UNIA LESZNO                8       75
6. PGE MARMA RZESZÓW               1       50
----------------------------------------------
7. BETARD SPARTA WROCŁAW           8       85
8. SKLADYWEGLA.PL POLONIA BYDG.    6,5     81
9. LECHMA START GNIEZNO            6,5     79
10.UNIA TARNÓW                     5,5     77

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Toruń 3/9/2013


1.     Paweł Przedpełski           Unibax Toruń
2.     Szymon Woźniak              skladywegla.pl Polonia Bydgoszcz
3.     Artur Czaja                 Dospel Włókniarz Częstochowa



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Toruń            10     88           1.Bydgoszcz        10     98
2.Gdańsk           9      92           2.Gorzów Wlkp      10     90
3.Leszno           7      72           3.Piła             5      64
4.Gniezno          4      72
           4.Ostrów Wlkp      5      58
5.Grudziądz        0      17           5.Łódź             0      42


         GRUPA 3                                GRUPA 4

1.Zielona Góra     11     100          1.Tarnów           15,5   65
2.Wrocław          9      90           2.Kraków           14,5   64
3.Częstochowa      7      84           3.Krosno           10,5   52
4.Opole            2      31
           4.Rybnik           8      48
5.Rawicz           1      42           5.Lublin           8      41
                                       6.Rzeszów          3,5    43

Półfinały

         Kraków 13-8-2013                       Gorzów Wlkp 13-8-2013

1.Częstochowa             27           1.Gorzów Wlkp             24
2.Tarnów                  24             Gdańsk                  24
3.Wrocław                 22           3.Bydgoszcz               22

4.Zielona Góra            19          
4.Toruń                   21
5.Gniezno                 13           5.Leszno                  13
6.Kraków                  11           6.Opole                   10
7.Krosno                   9           7.Piła                     8

34. Finał MDMP - Częstochowa 4/9/2013


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         22
2.     Unia Tarnów                                              19+3
3.     Betard Sparta Wrocław                                    19+2



69. Finał IMP - Tarnów 6/10/2013


1.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
2.     Krzysztof Kasprzak          Stal Gorzów Wlkp
3.     Maciej Janowski             Unia Tarnów



47. Finał MIMP - Tarnów 7/9/2013


1.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra
2.     Paweł Przedpełski           Unibax Toruń
3.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp



40. Finał MPPK - Gorzów Wlkp 30/8/2013


1.     Unia Tarnów                                              25
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         24
3.     Betard Sparta Wrocław                                    22



32. Finał MMPPK - Gdańsk 3/10/2013


1.     CKM Włókniarz Częstochowa (stowarzyszenie)               24
2.     Unibax Toruń                                             22
3.     Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk                           21



53. Finał Złotego Kasku, Finał Krajowych Eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'14 - Rawicz 25/4/2013


1.     Maciej Janowski             Unia Tarnów
2.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń
3.     Jarosław Hampel             Stelmet Falubaz Zielona Góra



48. Finał Srebrnego Kasku - Rawicz 3/8/2013


1.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
2.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra
3.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp



37. Finał Brązowego Kasku - Łódź 17/8/2013


1.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
3.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno


Tournaments


Turniej Indywidualny - Toruń 10/4/2013


1.     Adrian Miedziński           Uniabax Toruń
2.     Emil Sayfutdinov            Rosja
3.     Thomas H. Janasson          Szwecja

Grand Prix Europy - Bydgoszcz 20/4/2013


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Matej Zagar                 Słowenia
3.     Tomasz Gollob               Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2013:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Niels K. Iversen            Dania

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - finał - Piła 23/4/2013


1.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
2.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra
3.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp

Mecz międzynarodowy - Ostrów Wlkp 1/5/2013


POLSKA - ROSJA                  51 - 42

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - finał -
Memoriał Bronisława Ratajczyka - Opole 4/5/2013


1.     Piotr Pawlicki jr.          Fogo Unia Leszno
2.     Rafał Malczewski            Dospel Włókniarz Częstochowa
3.     Artur Czaja                 Dospel Włókniarz Częstochowa

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 7/5/2013


1.     Kamil Pulczyński            Unibax Toruń
2.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Paweł Przedpełski           Unibax Toruń

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Rawicz 11/5/2013


1.     Patryk Dudek                Polska
2.     Artur Czaja                 Polska
3.     Piotr Pawlicki jr.          Polska

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Gdańsk 25/5/2013


1.     POLSKA                                                   47

2.     ROSJA                                                    34
3.     SZWECJA                                                  26
4.     WIELKA BRYTANIA                                          14

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Piła 1/6/2013


1.     Andreys Lebedevs            Łotwa
2.     Piotr Pawlicki jr.          Polska
3.     Aleksandr Loktaev           Ukraina

Eurosport Speedway Best Pairs - Toruń 8/6/2013


1.     POLSKA                                                   34+7+7
2.     ROSJA                                                    36+2
3.     DANIA                                                    30+2

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 12/6/2013


1.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Artur Czaja                 Dospel Włókniarz Częstochowa
3.     Marcin Nowak                Fogo Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 13/6/2013


1.     Rafał Malczewski            Dospel Włókniarz Częstochowa
2.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
3.     Hubert Łęgowik              Dospel Włókniarz Częstochowa

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 15/6/2013


1.     Jarosław Hampel             Polska
2.     Chris Holder                Australia
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2013:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Niels K. Iversen            Dania

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 1 - Piła 29/6/2013


1.     Patryk Dudek                Polska
2.     Kacper Gomólski             Polska
3.     Andreys Lebedevs            Łotwa


Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów 2013:

1.     Patryk Dudek                Polska
2.     Piotr Pawlicki jr.          Polska
3.     Kacper Gomólski             Polska

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów - Opole 6/7/2013


1.     POLSKA                                                   50
2.     DANIA                                                    30
3.     CZECHY                                                   27

4.     UKRAINA                                                  13

Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Częstochowa 13/7/2013


1.     POLSKA                                                   48

2.     AUSTRALIA                                                34
3.     ŁOTWA                                                    27
4.     ROSJA                                                    14

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 1 - Gdańsk 27/7/2013


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2013:

1.     Martin Vaculik              Słowacja
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Grigorij Laguta             Rosja

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Lublin 8/8/2013


1.     Krystian Pieszczek          Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
2.     Hubert Łęgowik              Dospel Włókniarz Częstochowa
3.     Bartosz Bietracki           skladywegla.pl Polonia Bydgoszcz

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze - Rzeszów 10/8/2013


1.     Martin Smolinski            Niemcy
2.     Cameron Woodward            Australia
3.     Josef Franc                 Czechy


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2013:

1.     ......                      ......
2.     ......                      ......
3.     ......                      ......

Minispeedway - Indywidualne Mistrzostwa Polski - Wawrów 11/5, Gdańsk 18/5,
Częstochowa 15/6, Wawrów 20/7, Wawrów 17/8/2013


1.     Kamil Nowacki               GUKS Speedway Wawrów
2.     Marcel Studziński           GUKS Speedway Wawrów
3.     Michał Gruchalski           UŚKS Speedway Częstochowa

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 31/8/2013


1.     Daniel Jeleniewski          Lubelski Węgiel KMŻ Lublin
2.     Rafał Okoniewski            PGE Marma Rzeszów
3.     Robert Miśkowiak            Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

7. Turniej Pamięci Łukasza Romanka - Rybnik 31/8/2013


1.     Patryk Malitowski           Betard Sparta Wrocław
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Tai Woffinden               Wielka Brytania

"Puchar Prezydenta Miasta" - Rzeszów 8/9/2013


1.     Oskar Polis                 Dospel Włókniarz Częstochowa
2.     Marco Gaschka               PGE Marma Rzeszów
3.     Kamil Wieczorek             ROW Rybnik

Mecz towarzyski + wyścig Memoriałowy Pamięci Rifa Saitgareeva - Ostrów Wlkp 8/9/2013


LITEX MDM POLCOPPER OSTROVIA OSTRÓW WLKP - PRZYJACIELE    43 - 47

63. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 27/9/2013


1.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
2.     Jarosław Hampel             Stelmet Falubaz Zielona Góra
3.     Piotr Świderski             Lechma Start Gniezno

Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 28/9/2013


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Sebastian Ułamek            Lechma Start Gniezno
3.     Rafał Okoniewski            PGE Marma Rzeszów

"Puchar Prezydenta Miasta Krosna" - Krosno 28/9/2013


1.     "Karpaty Krosno"                                         26
2.     "Legia Krosno"                                           25
3.     "KKŻ Krosno"                                             23

4.     "KSM Krosno"                                             21

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - finał nr 4 - Rzeszów 29/9/2013


1.     Martin Vaculik              Słowacja
2.     Grigorij Laguta             Rosja
3.     Hans N. Andersen            Dania


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2013:

1.     Martin Vaculik              Słowacja
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Grigorij Laguta             Rosja

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Memoriał Władysława Pietrzaka - Ostrów Wlkp 1/10/2013


1.     Oskar Fajfer                Lechma Start Gniezno
2.     Ernest Koza                 Unia Tarnów
3.     Adrian Cyfer                Stal Gorzów Wlkp

Testmecz "Kadra U-19" - "Kadra U-21" - Ostrów Wlkp 2/10/2013


"KADRA U-19" - "KADRA U-21"         54 - 36

Grand Prix Polski - Toruń 5/10/2013


1.     Adrian Miedziński           Polska
2.     Greg Hancock                USA
3.     Jarosław Hampel             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2013:

1.     Tai Woffinden               Wielka Brytania
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Niels K. Iversen            Dania

"Puchar MACEC" - Tarnów 5/10/2013


1.     Jakub Jamróg                Orzeł Łódź
2.     Andrey Kobrin               Ukraina
3.     Edward Mazur                Unia Tarnów

61. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 6/10/2013


1.     Fredrik Lindgren            Szwecja
2.     Greg Hancock                USA
3.     Łukasz Sówka                PGE Marma Rzeszów

"Puchar Prezydenta Miasta - Olkam Cup" - Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 6/10/2013


1.     Grigorij Laguta             Rosja
2.     Rune Holta                  Norwegia
3.     Peter Kildemand             Dania

Mecz międzynarodowy - Lublin 12/10/2013


POLSKA - MISTRZOWIE ŚWIATA      51 - 39

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Rybnik 12/10/2013


1.     Patryk Malitowski           Sparta Betard Wrocław
2.     Marcin Nowak                Fogo Unia Leszno
3.     Kacper Woryna               ROW Rybnik

"Puchar Prezydenta Miasta", Memoriał Roberta Dadosa - Grudziądz 13/10/2013


1.     Drużyna "City Park Group"                                  36
2.     Drużyna "Rittal"                                           34
3.     Drużyna "Dekoracja Na Miarę"                               29

4.     Drużyna "Atos & ZF"                                        17


Bieg - Memoriał Roberta Dadosa:

1.     Krzysztof Buczkowski        Polonia Bydgoszcz
2.     Timo Lahti                  Finlandia
3.     Dakota North                Australia

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 13/10/2013


1.     Patryk Malitowski           Sparta Betard Wrocław
2.     Łukasz Bojarski             Sparta Betard Wrocław
3.     Kai Huckenbeck              Niemcy

Mecz o Puchar Fair Play - Zielona Góra 13/10/2013


STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA      57 - 33

Mecz o Puchar Fair Play - Częstochowa 19/10/2013


DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA      46 - 44

"Puchar Prezydenta Miasta" - Rybnik 20/10/2013


1.     Sebastian Ułamek            Lechma Start Gniezno
2.     Dakota North                Australia
3.     Andreas Jonsson             Szwecja


2012     INDEX     2014