DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Benedykt Bogdanowicz
(ur.13-3-1934 zm.14-2-2012)
Wiesław Rutkowski (ur.13-7-1935 zm.14-3-2012)
Piotr Włodarczyk (ur.9-2-1967 zm.9??11??-4-2012)
Władysław Jankowski (ur.31-7-1920 zm.11-4-2012)
Lee Richardson (ur.25-4-1979 zm.13-5-2012) - wypadek na torze we Wrocławiu
Jacek Skowron (ur.8-4-1963 zm.29-6-2012)
Józef Dyląg (ur.?-?-1928 zm.17-10-2012)
Bolesław Proch (ur.4-2-1952 zm.22-12-2012)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 TARN.  GORZ.  ZIEL.  TORUŃ  LESZ.  BYDG.  RZES.  CZĘS.  WROC.  GDAŃ.
TARNÓW           ** ** 
46-44  61-28  50-40  56-34  57-33  55-34  50-40  61-29  63-27
GORZÓW WLKP     
49-41  ** **  44-21  57-33  44-46  52-37  53-37  61-28 
57-33  59-31
ZIELONA GÓRA    
45-45  45-45  ** **  47-43  51-39  54-36  50-39  57-33  58-32  54-36
TORUŃ           
43-47  50-40  39-51  ** **  57-33  51-39  58-32  60-30  54-35  63-27
LESZNO          
48-42  51-39  39-51  45-45  ** **  51-39  53-37  49-41  52-38  50-40
BYDGOSZCZ       
43-46  47-43  49-41  52-38  50-40  ** **  53-37  45-45  52-38  59-30
RZESZÓW          
42-48  40-50  48-42  48-42  45-45  55-35  ** **  50-39  53-37  45-45
CZĘSTOCHOWA     
40-50  32-58  45-45  38-52  50-39  50-40  43-47  ** **  52-26  61-29
WROCŁAW         
43-47  43-47  47-42  44-46  45-45  46-44  50-39  48-42  ** **  52-38
GDAŃSK          
49-41  41-49  43-46  43-46  39-51  43-47  51-39  54-36  47-42  ** **

1 runda 9/4/2012 (Lany Poniedziałek): Bydgoszcz-Zielona Góra, Leszno-Częstochowa, Tarnów-Wrocław, Gdańsk-Rzeszów, Gorzów Wlkp-Toruń
2 runda 15/4/2012:
Toruń-Gdańsk, (3/5)Wrocław-Gorzów Wlkp, (29/4)Rzeszów-Leszno, (29/4)Częstochowa-Bydgoszcz, Zielona Góra-Tarnów
3 runda 22/4/2012:
Toruń-Zielona Góra, Leszno-Wrocław, Tarnów-Częstochowa, Gdańsk-Bydgoszcz, Gorzów Wlkp-Rzeszów
4 runda 6/5/2012:
Bydgoszcz-Tarnów, Wrocław-Gdańsk, (27/5)Rzeszów-Toruń, Częstochowa-Gorzów Wlkp, (27/5)Zielona Góra-Leszno
5 runda 13/5/2012:
Toruń-Bydgoszcz, Wrocław-Rzeszów, Tarnów-Leszno, Gdańsk-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Zielona Góra
6 runda 20/5/2012:
Bydgoszcz-Wrocław, (13/6)Zielona Góra-Rzeszów, Leszno-Gdańsk, Tarnów-Gorzów Wlkp, Częstochowa-Toruń
7 runda 3/6/2012:
Toruń-Tarnów, Częstochowa-Wrocław, Rzeszów-Bydgoszcz, Gdańsk-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Leszno
8 runda 10/6/2012:
Bydgoszcz-Gorzów Wlkp, Leszno-Toruń, Tarnów-Gdańsk, Rzeszów-Częstochowa, Zielona Góra-Wrocław
9 runda 17/6/2012:
Toruń-Wrocław, Leszno-Bydgoszcz, Rzeszów-Tarnów, Częstochowa-Zielona Góra, Gorzów Wlkp-Gdańsk
10 runda 24/6/2012:
Gdańsk-Gorzów Wlkp, Zielona Góra-Częstochowa, Tarnów-Rzeszów, Bydgoszcz-Leszno, Wrocław-Toruń
11 runda 1/7/2012:
Wrocław-Zielona Góra, Częstochowa-Rzeszów, Gdańsk-Tarnów, Toruń-Leszno, Gorzów Wlkp-Bydgoszcz
12 runda 15/7/2012:
Leszno-Gorzów Wlkp, (3/8)Bydgoszcz-Rzeszów, Zielona Góra-Gdańsk, Wrocław-Częstochowa, Tarnów-Toruń
13 runda 22/7/2012:
Toruń-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Tarnów, Gdańsk-Leszno, Rzeszów-Zielona Góra, Wrocław-Bydgoszcz
14 runda 29/7/2012:
(7/8)Zielona Góra-Gorzów Wlkp, Częstochowa-Gdańsk, (7/8)Leszno-Tarnów, Rzeszów-Wrocław, (7/8)Bydgoszcz-Toruń
15 runda 5/8/2012:
Leszno-Zielona Góra, (18/8)Gorzów Wlkp-Częstochowa, Toruń-Rzeszów, Gdańsk-Wrocław, Tarnów-Bydgoszcz
16 runda 12/8/2012:
Rzeszów-Gorzów Wlkp, Bydgoszcz-Gdańsk, (13/8)Częstochowa-Tarnów, Wrocław-Leszno, Zielona Góra-Toruń
17 runda 19/8/2012:
Tarnów-Zielona Góra, Bydgoszcz-Częstochowa, Leszno-Rzeszów, Gorzów Wlkp-Wrocław, Gdańsk-Toruń
18 runda 26/8/2012:
Toruń-Gorzów Wlkp, Rzeszów-Gdańsk, Wrocław-Tarnów, Częstochowa-Leszno, Zielona Góra-Bydgoszcz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. AZOTY TAURON TARNÓW             37  14   1   3   (8)   +195
2. STAL GORZÓW WLKP                33  12   1   5   (8)   +189
3. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    30  10   3   5   (7)   +65
4. UNIBAX TORUŃ                    26  10   1   7   (5)   +102

--------------------------------------------------------------
5. UNIA LESZNO                     26   9   3   6   (5)   +1
6. POLONIA BYDGOSZCZ               20   8   1   9   (3)   -17
7. PGE MARMA RZESZÓW               17   6   2   10  (3)   -82
8. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    14   4   2   12  (4)   -115
9. BETARD SPARTA WROCŁAW           12   5   1   12  (1)   -148
10.LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK           10   4   1   13  (1)   -190

1 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       TARNÓW - TORUŃ              
48-42        ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP  45-45
       TORUŃ - TARNÓW              45-45        GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA  56-34

1 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 9 MIEJSCE

                       WROCŁAW - GDAŃSK           52-38
                       GDAŃSK - WROCŁAW           50-39

2 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       GORZÓW WLKP - TARNÓW       47-42
                       TARNÓW - GORZÓW WLKP       51-39

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       TORUŃ - ZIELONA GÓRA       50-40
                       ZIELONA GÓRA - TORUŃ       49-41

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2012

1. AZOTY TAURON TARNÓW
2. STAL GORZÓW WLKP
3. UNIBAX TORUŃ
4. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA
5. UNIA LESZNO
6. POLONIA BYDGOSZCZ
7. PGE MARMA RZESZÓW
8. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
9. BETARD SPARTA WROCŁAW
---------------------------------
10.LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2013

GRUDZIĄDZ - WROCŁAW        51-39
WROCŁAW - GRUDZIĄDZ        
60-30

1 Liga

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 GNIE.  LUBL.  GRUD.  DAUG.  ŁÓDŹ   OSTR.
GNIEZNO          ** ** 
47-43  45-45  54-36  50-40  57-33
LUBLIN           
50-40  ** **  51-39  58-32  59-31  58-32
GRUDZIĄDZ       
41-48  49-40  ** **  53-37  46-44  61-29
DAUGAVPILS      
53-37  55-35  47-43  ** **  48-42  56-34
ŁÓDŹ             
46-44  54-36  61-29  57-33  ** **  41-49
OSTRÓW WLKP      
44-46  45-44  33-57  47-43  53-36  ** **

1 runda 9/4/2012 (Lany Poniedziałek): Ostrów Wlkp-Daugavpils, (24/6)Lublin-Grudziądz, Gniezno-Łódź
2 runda 15/4/2012:
Łódź-Lublin, Grudziądz-Ostrów Wlkp, Daugavpils-Gniezno
3 runda 22/4/2012:
Ostrów Wlkp-Łódź, Gniezno-Lublin, (10/6)Daugavpils-Grudziądz
4 runda 6/5/2012:
(10/6)Lublin-Ostrów Wlkp, Łódź-Daugavpils, Gniezno-Grudziądz
5 runda 13/5/2012:
Daugavpils-Lublin, Grudziądz-Łódź, Ostrów Wlkp-Gniezno
6 runda 20/5/2012:
Gniezno-Ostrów Wlkp, Lublin-Daugavpils, Łódź-Grudziądz
7 runda 3/6/2012:
Daugavpils-Łódź, Ostrów Wlkp-Lublin, Grudziądz-Gniezno
8 runda 1/7/2012:
Łódź-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Daugavpils, Lublin-Gniezno
9 runda 15/7/2012:
Ostrów Wlkp-Grudziądz, Gniezno-Daugavpils, Lublin-Łódź
10 runda 22/7/2012:
Daugavpils-Ostrów Wlkp, Grudziądz-Lublin, Łódź-Gniezno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. LECHMA START GNIEZNO            17   6   1   3   (4)   +37
2. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN      15   5   0   5   (5)   +50
3. GTŻ GRUDZIĄDZ                   13   5   1   4   (2)   +28
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           11   5   0   5   (1)   -20

--------------------------------------------------------------
5. ORZEŁ ŁÓDŹ                      10   4   0   6   (2)   +5
6. OSTROVIA OSTRÓW WLKP            9    4   0   6   (1)   -100

UWAGA! Przed rozpoczęciem rozgrywek zespoły ROW RKM Rybnik i Speedway Polonia Piła nie otrzymały licencji na starty w rozgrywkach ligowych w sezonie 2012.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
(z zaliczeniem wszystkich wyników z rundy zasadniczej)

              GNIE.  LUBL.  GRUD.  DAUG.
GNIEZNO       ** ** 
51-39  41-48  60-30 
LUBLIN       
44-45  ** **  60-30  57-33 
GRUDZIĄDZ    
44-44  51-39  ** **  51-39 
DAUGAVPILS   
40-50  42-48  40-50  ** **

11 runda 5/8/2012: (4/8)Gniezno-Daugavpils, Grudziądz-Lublin
12 runda 12/8/2012:
Lublin-Gniezno, Daugavpils-Grudziądz
13 runda 19/8/2012:
Gniezno-Grudziądz, Daugavpils-Lublin
14 runda 2/9/2012:
Grudziądz-Gniezno, Lublin-Daugavpils
15 runda 9/9/2012:
Daugavpils-Gniezno, Lublin-Grudziądz
16 runda 16/9/2012:
Gniezno-Lublin, Grudziądz-Daugavpils

Kolejność drużyn po rundzie finałowej (miejsca 1-4)

1. LECHMA START GNIEZNO            28  10   2   4   (6)   +83

--------------------------------------------------------------
2. GTŻ GRUDZIĄDZ                   24   9   2   5   (4)   +39
3. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN      23   8   0   8   (7)   +85
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           11   5   0   11  (1)   -112

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2012

1. LECHMA-START GNIEZNO
---------------------------------
2. GTŻ GRUDZIĄDZ
3. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
5. ORZEŁ ŁÓDŹ
6. OSTROVIA OSTRÓW WLKP

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2013

RYBNIK - OSTRÓW WLKP       43-46
OSTRÓW WLKP - RYBNIK       
55-33

2 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 PIŁA   KRAK.  RYBN.  RAWI.  OPOLE  KROS.
PIŁA             ** ** 
51-39  51-38  50-40  47-43
KRAKÓW           
49-41  ** **  49-41  53-37  47-42  44-45
RYBNIK           
54-36  53-36  ** **  56-34  50-40  43-47
RAWICZ          
66-24  50-40  48-41  ** **  51-39  53-24
OPOLE           
43-47  44-46  54-36  53-37  ** **  55-35
KROSNO           
47-43         36-54  44-46  39-51  ** **

1 runda 9/4/2012 (Lany Poniedziałek): Opole-Rybnik, Kraków-Krosno, Rawicz-Piła
2 runda 15/4/2012:
(3/5)Rawicz-Opole, (12/5)Rybnik-Kraków, Krosno-Piła
3 runda 22/4/2012:
Krosno-Rawicz, Kraków-Opole, Rybnik-Piła
4 runda 6/5/2012:
Rawicz-Kraków, Rybnik-Krosno, Opole-Piła
5 runda 13/5/2012:
Krosno-Opole, Rawicz-Rybnik, Kraków-Piła
6 runda 20/5/2012:
Opole-Krosno (zweryfikowany jako nierozegrany), Rybnik-Rawicz, Piła-Kraków
7 runda 3/6/2012:
Krosno-Rybnik (zweryfikowany jako nierozegrany), Kraków-Rawicz, Piła-Opole
8 runda 10/6/2012:
Opole-Kraków, Rawicz-Krosno (zweryfikowany jako nierozegrany), Piła-Rybnik
9 runda 17/6/2012:
Opole-Rawicz, Kraków-Rybnik, Piła-Krosno
10 runda 1/7/2012:
Krosno-Kraków, (24/6)Rybnik-Opole, Piła-Rawicz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. VICTORIA PIŁA                   12   5   0   4   (2)   -29
2. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW           12   5   0   4   (2)   -1
3. ROW RYBNIK                      11   4   0   5   (3)   +17
4. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ           11   5   0   4   (1)   +9
5. KOLEJARZ OPOLE                  8    3   0   6   (2)   +9
6. KSM KROSNO                      6    3   0   5   (0)   -5

UWAGA! Ponieważ zespół Victoria Piła został zgłoszony do rozgrywek po terminie
(pod koniec marca), więc decyzją PZMot we wszystkich meczach rundy finałowej
został ukarany -12 punktami biegowymi. Zespoły z miejsc 1-3 po rundzie zasadniczej
otrzymały w nagrodę +4 punkty biegowe do bilansu dwumeczu 1-szej rundy finałowej.
Po rozegraniu 8 rundy zespół KSM Krosno wycofał się z rozgrywek, po tym jak
GKSŻ nałożył karę na klub za ubiegłoroczny mecz Krosno-Rawicz. Wyniki meczy rund 6-8:
Opole-Krosno 55-35, Krosno-Rybnik 36-54 i Rawicz-Krosno 53-24 zweryfikowano jako
mecze nierozegrane. Natomiast w 1-szej rundzie finałowej Victoria Piła otrzymała
4 pkt. meczowe i +80 punktów biegowych za nierozegrane mecze z KSM Krosno.

1 RUNDA FINAŁOWA

       KROSNO - PIŁA               nie rozegrano
       PIŁA - KROSNO               nie rozegrano

       OPOLE - KRAKÓW              
50-40
       KRAKÓW - OPOLE              43-47

       RAWICZ - RYBNIK             63-27
       RYBNIK - RAWICZ             52-38

Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej

1. VICTORIA PIŁA                   4    2   0   0   +80
2. KOLEJARZ OPOLE                  4    2   0   0   +14
3. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ           2    1   0   1   +22
4. ROW RYBNIK                      2    1   0   1   -18 (-22+4)
-------------------------------------------------------
5. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW           0    0   0   2   -10 (-14+4)

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       RYBNIK - PIŁA               
57-21        OPOLE - RAWICZ              51-39
       PIŁA - RYBNIK               38-40        RAWICZ - OPOLE              52-36

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       RAWICZ - RYBNIK            62-28
                       RYBNIK - RAWICZ            54-36

Ostateczna kolejność drużyn w DM2L 2012

1. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ
---------------------------------
2. ROW RYBNIK
3. VICTORIA PIŁA
4. KOLEJARZ OPOLE
5. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW
6. KSM KROSNO

Liga Juniorów

Eliminacje grupowe

         GRUPA PÓŁNOC                           GRUPA POŁUDNIE

1.Bydgoszcz        15     101          1.Częstochowa      15     97
2.Leszno           13     93           2.Tarnów           13     89
3.Gdańsk           10     91           3.Rzeszów          8,5    78

4.Gorzów Wlkp      8,5    88           4.Zielona Góra     7      78
5.Toruń            3,5    76           5.Wrocław          6,5    73

Runda finałowa

         Leszno 19/7/2012                       Tarnów 8/8/2012

1.Częstochowa      5      21           1.Leszno           5      21

2.Tarnów           4      19           2.Gdańsk           4      16
3.Rzeszów          2,5    13           3.Tarnów           2,5    15
  Gdańsk           2,5    13             Częstochowa      2,5    15
5.Leszno           0,5    12           5.Bydgoszcz        1      13
  Bydgoszcz        0,5    12           6.Rzeszów          0      9


         Rzeszów 9/8/2012                       Częstochowa 14/8/2012

1.Leszno           5      20           1.Tarnów           5      20

2.Gdańsk           4      18           2.Częstochowa      4      18
3.Częstochowa      3      16           3.Leszno           3      17
4.Bydgoszcz        2      14           4.Gdańsk           2      14
5.Tarnów           1      13           5.Bydgoszcz        1      12
6.Rzeszów          0      9            6.Rzeszów          0      9


         Gdańsk 22/8/2012                       Bydgoszcz 23/8/2012

1.Gdańsk           4,5    21           1.Leszno           5      22

2.Leszno           4,5    21           2.Tarnów           4      19
3.Bydgoszcz        3      13           3.Gdańsk           3      16
4.Rzeszów          1,5    11           4.Bydgoszcz        2      13
5.Częstochowa      1,5    11           5.Rzeszów          1      11
6.Tarnów           0      10           6.Częstochowa      0      9

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2012

1. UNIA LESZNO                     23      113
2. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK           20      98
3. AZOTY TAURON TARNÓW             16,5    96

----------------------------------------------
4. DOSPEL WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    16      90
5. POLONIA BYDGOSZCZ               9,5     77
6. PGE MARMA RZESZÓW               5       62
----------------------------------------------
7. STAL GORZÓW WLKP                8,5     88
8. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    7       78
9. BETARD SPARTA WROCŁAW           6,5     73
10.UNIBAX TORUŃ                    3,5     76

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Leszno 29/8/2012


1.     Kamil Adamczewski           Unia Leszno
2.     Piotr Pawlicki jr.          Unia Leszno
3.     Mikołaj Curyło              Polonia Bydgoszcz



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Toruń            15,5   73           1.Bydgoszcz        11     100
2.Gdańsk           13     75           2.Leszno           10     91
3.Gorzów Wlkp      13     65           3.Gniezno          6      73
4.Łódź             10     59           4.Ostrów Wlkp      2      50

5.Grudziądz        8      51           5.Poznań           1      42
6.Piła             0,5    31


         GRUPA 3                                GRUPA 4

1.Tarnów           11,5   101          1.Warszawa         11     95
2.Częstochowa      9,5    97           2.Zielona Góra     8,5    84
3.Lublin           6      73           3.Wrocław          7,5    81

4.Rybnik           3      52           4.Rawicz           2      33
5.Kraków           0      26           5.Opole            1      32

Półfinały

         Gdańsk 21-8-2012                       Częstochowa 21-8-2012

1.Bydgoszcz               22           1.Tarnów                  22
2.Zielona Góra            21           2.Warszawa                21
3.Łódź                    18           3.Leszno                  18
4.Gdańsk                  18
           4.Gniezno                 17
5.Toruń                   17           5.Wrocław                 16
6.Gorzów Wlkp             14           6.Lublin                  16
7.Ostrów Wlkp             14           7.Częstochowa             14

33. Finał MDMP - Gdańsk 12/9/2012


1.     Tauron Azoty Tarnów                                      25
2.     Lotos Wybrzeże Gdańsk                                    24
3.     WTS Nice Warszawa                                        19



68. Finał IMP - Zielona Góra 15/8/2012


1.     Tomasz Jędrzejak            Betard Sparta Wrocław
2.     Rafał Okoniewski            PGE Marma Rzeszów
3.     Krzysztof Buczkowski        Polonia Bydgoszcz



46. Finał MIMP - Bydgoszcz 20/9/2012


1.     Maciej Janowski             Azoty Tauron Tarnów
2.     Kamil Adamczewski           Unia Leszno
3.     Krystian Pieszczek          Lotos-Wybrzeże Gdańsk



39. Finał MPPK - Leszno 7/9/2012


1.     Unia Leszno                                              26
2.     Stelmet Falubaz Zielona Góra                             25
3.     GTŻ Grudziądz                                            19



31. Finał MMPPK - Gniezno 22/9/2012


1.     Tauron Azoty Tarnów                                      25
2.     Polonia Bydgoszcz                                        22
3.     WTS Nice Warszawa                                        20



52. Finał Złotego Kasku - Gorzów Wlkp 5/5/2012


1.     Piotr Pawlicki jr.          Unia Leszno
2.     Grzegorz Zengota            Dospel Włókniarz Częstochowa
3.     Przemysław Pawlicki         Unia Leszno



47. Finał Srebrnego Kasku - Rzeszów 27/7/2012


1.     Przemysław Pawlicki         Unia Leszno
2.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
3.     Maciej Janowski             Azoty Tauron Tarnów



36. Finał Brązowego Kasku - Gdańsk 3/9/2012


1.     Krystian Pieszczek          Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2.     Piotr Pawlicki jr.          Unia Leszno
3.     Kacper Gomólski             Azoty Tauron Tarnów


Tournaments


62. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 24/3/2012


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Piotr Protasiewicz          Stelmet Falubaz Zielona Góra

31. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 1/4/2012


1.     Darcy Ward                  Australia
2.     Maciej Janowski             Azoty Tauron Tarnów
3.     Robert Kościecha            Polonia Bydgoszcz

"Koniec wyścigu" - pożegnanie z torem Rafała Dobruckiego - Zielona Góra 7/4/2012


1.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
2.     Tomasz Jędrzejak            Betard Sparta Wrocław
3.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały -
Gdańsk 28/3, Krosno 28/3, finał - Tarnów 11/4/2012


1.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki jr.          Unia Leszno
3.     Przemysław Pawlicki         Unia Leszno

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 13/4/2012


1.     Ronnie Jamroży              Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Michał Mitko                Kolejarz Opole
3.     Daniel Jeleniewski          Lubelski Węgiel KMŻ Lublin

Mecz międzynarodowy - Gorzów Wlkp 14/4/2012


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          47 - 45

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - finał - Opole 21/4/2012


1.     Kacper Gomólski             Azoty Tauron Tarnów
2.     Bartosz Zmarzlik            Stal Gorzów Wlkp
3.     Kamil Adamczewski           Unia Leszno

Grand Prix Europy - Leszno 28/4/2012


1.     Chris Holder                Australia
2.     Tomasz Gollob               Polska
3.     Jarosław Hampel             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2012:

1.     Chris Holder                Australia
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Greg Hancock                USA

6. Turniej Pamięci Łukasza Romanka - Rybnik 5/5/2012


1.     Andreas Jonsson             Szwecja
2.     Niels Kristian Iversen      Dania
3.     Tomasz Gollob               Stal Gorzów Wlkp

24. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 19/5/2012


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Sebastian Ułamek            Betard Sparta Wrocław
3.     Fredrik Lindgren            Szwecja

Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 2/6/2012


1.     Ryan Sullivan               Australia
2.     Emil Sayfutdinov            Rosja
3.     Martin Vaculik              Słowacja

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Opole 7/6/2012


1.     DANIA                                                    46
2.     POLSKA                                                   43

3.     SŁOWENIA                                                 15
RT.    CZECHY                                                   16

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'13 - Tarnów 16/6/2012


1.     Martin Vaculik              Słowacja
2.     Piotr Protasiewicz          Polska
3.     Antonio Lindbäck            Szwecja

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 23/6/2012


1.     Martin Vaculik              Słowacja
2.     Chris Holder                Australia
3.     Bartosz Zmarzlik            Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2012:

1.     Chris Holder                Australia
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Greg Hancock                USA

Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Bydgoszcz 7/7/2012


1.     ROSJA                                                    35

2.     POLSKA                                                   34
3.     DANIA                                                    33
4.     USA                                                      23

Minispeedway - Indywidualne Mistrzostwa Polski - Rybnik-Chwałowice 13/5, Gdańsk 26/5,
Częstochowa 2/6, Wawrów 22/6, Częstochowa 21/7/2012


1.     Kamil Nowacki               GUKS Speedway Wawrów
2.     Robert Chmiel               MKMŻ Rybki Rybnik
3.     Kamil Wieczorek             MKMŻ Rybki Rybnik

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 26/7/2012


1.     Łukasz Cyran                GTŻ Grudziądz
2.     Karol Jóźwik                Polonia Bydgoszcz
3.     Paweł Przedpełski           Unibax Toruń

Minispeedway - "Indywidualny Puchar Europy" - Częstochowa 11-12/8/2012


1.     Frederik Jakobsen           Dania
2.     Andreas Lyager              Dania
3.     Jason Jorgensen             Dania

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - Rawicz 18/8/2012


1.     Ales Dryml jr.              Czechy
2.     Tomasz Gapiński             Polska
3.     Robert Miśkowiak            Polska


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Europy 2012:

1.     Ales Dryml jr.              Czechy
2.     Robert Miśkowiak            Polska
3.     Andrey Karpov               Ukraina

Minispeedway - Indywidualny Puchar Polski - Częstochowa 18/8, Gdańsk /,
Rybnik-Chwałowice /, Bydgoszcz 29/9/2012


1.     Kamil Nowacki               GUKS Speedway Wawrów
2.     Dawid Dawidowski            Lotos Wybrzeże Gdańsk
3.     Alan Szczotka               GUKS Speedway Wawrów

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Opole 25/8/2012


1.     Bartosz Zmarzlik            Polska
2.     Tobiasz Musielak            Polska
3.     Mikkel Michelsen            Dania

Indywidualne Mistrzostwa Krakowa - Kraków 25/8/2012


1.     Marcin Nowak                Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Ernest Koza                 Azoty Tauron Tarnów
3.     Łukasz Lesiak               Azoty Tauron Tarnów

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Gniezno 1/9/2012


1.     POLSKA                                                   61
2.     AUSTRALIA                                                44
3.     SZWECJA                                                  26
4.     ROSJA                                                    17

29. Memoriał Eugeniusza Nazimka, Gwiazdy Speedway'a dla Lee Richardsona - Rzeszów 1/9/2012


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Rafał Okoniewski            PGE Marma Rzeszów
3.     Davey Watt                  Australia

Minispeedway - Drużynowe Mistrzostwa Polski - Wawrów 10/6, Częstochowa 22/7,
Częstochowa 19/8, Rybnik-Chwałowice 2/9/2010


1.     GUKS Speedway Wawrów                              12     193
2.     Lotos Wybrzeże Gdańsk                             5      104
3.     MKMŻ Rybki Rybnik                                 5      102

4.     UŚKS Speedway Częstochowa                         2      60

Turniej Charytatywny "Dla Amelki" - Krosno 2/9/2012


1.     Janusz Kołodziej            Azoty Tauron Tarnów
2.     Tomasz Chrzanowski          Lotos-Wybrzeże Gdańsk
3.     Maciej Kuciapa              PGE Marma Rzeszów

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 4 - Tarnów 15/9/2012


1.     Michael Jepsen Jensen       Dania
2.     Patryk Dudek                Polska
3.     Maciej Janowski             Polska


Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów 2012:

1.     Michael Jepsen Jensen       Dania
2.     Maciej Janowski             Polska
3.     Mikkel Bech Jensen          Dania

Turniej Par - Puchar Kompanii Węglowej - Rybnik 15/9/2012


1.     Grzegorz Walasek - Maciej Kuciapa             PGE Marma Rzeszów
2.     Roman Povazhny - Michał Mitko                 Rosja / Kolejarz Opole
3.     Roman Chromik - Jacek Rempała                 ROW Rybnik

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 15/9/2012


1.     Linus Sundström             Szwecja
2.     Rafał Okoniewski            PGE Marma Rzeszów
3.     Viktor Golubovskiy          Rosja

"Drużyna Janusza Ślączki" - "Drużyna Agnieszki Szafran" - Łódź 16/9/2012


DRUŻYNA JANUSZA ŚLĄCZKI - DRUŻYNA AGNIESZKI SZAFRAN      44 - 46

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Tarnów 18/9/2012


1.     Krystian Pieszczek          Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2.     Kamil Adamczewski           Unia Leszno
3.     Adam Strzelec               Stelmet Falubaz Zielona Góra

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Tarnów 19/9/2012


1.     Krystian Pieszczek          Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2.     Adam Strzelec               Stelmet Falubaz Zielona Góra
3.     Kamil Adamczewski           Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów -
30. Memoriał Marcina Rożaka, Grzegorza Smolińskiego, Henryka Cieślewicza i Arkadiusza Melingera - Gniezno 26/9/2012


1.     Artur Czaja                 Dospel Włókniarz Częstochowa
2.     Adrian Cyfer                Stal Gorzów Wlkp
3.     Kacper Rogowski             Stelmet Falubaz Zielona Góra


Bieg - Memoriał Marcina Rożaka, Grzegorza Smolińskiego, Henryka Cieślewicza i Arkadiusza Melingera:

1.     Kacper Rogowski             Stelmet Falubaz Zielona Góra
2.     Artur Czaja                 Dospel Włókniarz Częstochowa
3.     Paweł Przedpełski           Uniabax Toruń

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gniezno 27/9/2012


1.     Drużyna Niebieska                                        38
2.     Drużyna Biała                                            30
3.     Drużyna Czerwona                                         28

4.     Drużyna Żółta                                            24

"Puchar Prezydenta Miasta" - Częstochowa 30/9/2012


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Emil Saifutdinov            Rosja
3.     Dawid Stachyra              Lubelski Węgiel KMŻ Lublin

Grand Prix Polski - Toruń 6/10/2012


1.     Antonio Lindbäck            Szwecja
2.     Tomasz Gollob               Polska
3.     Greg Hancock                USA


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2012:

1.     Chris Holder                Australia
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Greg Hancock                USA

1. Memoriał Wiesława Rutkowskiego - Piła 12/10/2012


1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Patryk Dolny                Betard Sparta Wrocław
3.     Łukasz Jankowski            Stelmet Falubaz Zielona Góra

"Puchar Prezydenta Miasta", Memoriał Roberta Dadosa - Grudziądz 14/10/2012


1.     Drużyna Czerwona                                         39
2.     Drużyna Biała                                            29
3.     Drużyna Niebieska                                        27

4.     Drużyna Żółta                                            25


Bieg - Memoriał Roberta Dadosa:

1.     Mariusz Puszakowski         Victoria Piła
2.     Andrey Kudriashov           Rosja
3.     Krzysztof Buczkowski        Polonia Bydgoszcz

60. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 21/10/2012


1.     Niels K. Iversen            Dania
2.     Peter Karlsson              Szwecja
3.     Damian Baliński             Unia Leszno


2011     INDEX     2013