DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Leon Majowicz
(ur.26-2-1932 zm.7-1-2011)
Marcin Knap (ur.13-5-1977 zm.22-1-2011)
Kazimierz Ksycki (ur.25-1-1923 zm.18-4-2011)
Zdzisław Rutecki (ur.4-6-1960 zm.27-4-2011)
Matej Ferjan (ur.5-1-1977 zm.22-5-2011)
Arkadiusz Malinger (ur.?-?-19?? zm.17-8-2011) - wypadek na torze w Gnieźnie
Tadeusz Jaworski (ur.7-11-1934 zm.7-9-2011)
Tomasz Adamczak (ur.21-3-1970 zm.16-10-2011)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 TORUŃ  ZIEL.  GORZ.  LESZ.  RZES.  WROC.  TARN.  CZĘS.
TORUŃ            ** ** 
51-39  50-40  50-40  50-40  51-39  56-34  52-38
ZIELONA GÓRA    
50-40  ** **  50-40  54-35  45-45  53-37  55-35  49-41
GORZÓW WLKP     
52-38  56-33  ** **  57-33  51-39  49-41  51-39  48-42
LESZNO          
45-45  46-44  50-40  ** **  56-31  51-39  51-39  60-30
RZESZÓW          
44-46  39-51  50-39  41-49  ** **  51-38  50-40  49-41
WROCŁAW         
44-46  34-55  48-42  35-55  45-45  ** **  59-31  55-35
TARNÓW          
42-47  40-50  41-49  49-41  55-35  27-39  ** **  56-34
CZĘSTOCHOWA     
44-46  32-58  46-44  43-46  47-43  48-42  51-38  ** **

1 runda 3/4/2011: Zielona Góra-Toruń, Wrocław-Tarnów, Rzeszów-Gorzów Wlkp, Częstochowa-Leszno
2 runda 10/4/2011:
Gorzów Wlkp-Częstochowa, Leszno-Rzeszów, Tarnów-Zielona Góra, (23/4)Toruń-Wrocław
3 runda 25/4/2011 (Lany Poniedziałek):
Gorzów Wlkp-Leszno, Wrocław-Zielona Góra, Rzeszów-Toruń, Częstochowa-Tarnów
4 runda 1/5/2011:
Zielona Góra-Częstochowa, Wrocław-Rzeszów, Tarnów-Gorzów Wlkp, Toruń-Leszno
5 runda 8/5/2011:
Gorzów Wlkp-Zielona Góra, Leszno-Wrocław, Tarnów-Toruń, Częstochowa-Rzeszów
6 runda 22/5/2011:
Zielona Góra-Leszno, Wrocław-Gorzów Wlkp, Rzeszów-Tarnów, Toruń-Częstochowa
7 runda 29/5/2011:
Gorzów Wlkp-Toruń, Leszno-Tarnów, Rzeszów-Zielona Góra, Częstochowa-Wrocław
8 runda 5/6/2011:
Wrocław-Częstochowa, (6/7)Zielona Góra-Rzeszów, Tarnów-Leszno, Toruń-Gorzów Wlkp
9 runda 12/6/2011:
Częstochowa-Toruń, Tarnów-Rzeszów, Gorzów Wlkp-Wrocław, Leszno-Zielona Góra
10 runda 19/6/2011:
Rzeszów-Częstochowa, Toruń-Tarnów, Wrocław-Leszno, (30/6)Zielona Góra-Gorzów Wlkp
11 runda 26/6/2011:
Leszno-Toruń, Gorzów Wlkp-Tarnów, Rzeszów-Wrocław, (17/4)Częstochowa-Zielona Góra
12 runda 3/7/2011:
(22/7)Tarnów-Częstochowa, Toruń-Rzeszów, Zielona Góra-Wrocław, Leszno-Gorzów Wlkp
13 runda 24/7/2011:
(17/7)Wrocław-Toruń, (17/7)Zielona Góra-Tarnów, (17/7)Częstochowa-Gorzów Wlkp, (17/7)Rzeszów-Leszno
14 runda 31/7/2011:
(24/7)Leszno-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Rzeszów, Tarnów-Wrocław, Toruń-Zielona Góra

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. UNIBAX TORUŃ                    29   11  1   2   (6)   +77
2. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    26   10  1   3   (5)   +115
3. CAELUM STAL GORZÓW WLKP         23   8   0   6   (7)   +58
4. UNIA LESZNO                     23   9   1   4   (4)   +61
5. PGE MARMA RZESZÓW               12   4   2   8   (2)   -51
6. BETARD SPARTA WROCŁAW           11   4   1   9   (2)   -44
7. TAURON AZOTY TARNÓW             8    3   0   11  (2)   -102
8. CKM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA       8    4   0   10  (0)   -114

1 RUNDA FINAŁOWA

       WROCŁAW - TORUŃ             
32-58
       TORUŃ - WROCŁAW             40-00 (drużyna wrocławska nie przyjechała na zawody)

       RZESZÓW - ZIELONA GÓRA      
31-59
       ZIELONA GÓRA - RZESZÓW      60-30

       LESZNO - GORZÓW WLKP        39-51
       GORZÓW WLKP - LESZNO        56-33

Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej

1. UNIBAX TORUŃ                    4    2   0   0   +66
2. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    4    2   0   0   +58
3. CAELUM STAL GORZÓW WLKP         4    2   0   0   +35
4. UNIA LESZNO                     0    0   0   2   -35

-------------------------------------------------------
5. PGE MARMA RZESZÓW               0    0   0   2   -58
6. BETARD SPARTA WROCŁAW           0    0   0   2   -66

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       LESZNO - TORUŃ              
53-36        TORUŃ - LESZNO              49-41
       GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA  27-19        ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP  54-36

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 7 MIEJSCE

                       CZĘSTOCHOWA - TARNÓW       49-41
                       TARNÓW - CZĘSTOCHOWA       53-37

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       LESZNO - ZIELONA GÓRA      47-43
                       ZIELONA GÓRA - LESZNO      52-38

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       GORZÓW WLKP - TORUŃ        60-30
                       TORUŃ - GORZÓW WLKP        50-40

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2011

1. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA
2. UNIA LESZNO
3. CAELUM STAL GORZÓW WLKP
4. UNIBAX TORUŃ
5. PGE MARMA RZESZÓW
6. BETARD SPARTA WROCŁAW
7. TAURON AZOTY TARNÓW
8. CKM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2011

GNIEZNO - CZĘSTOCHOWA      43-47
CZĘSTOCHOWA - GNIEZNO      
44-46

1 Liga

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 BYDG.  GNIE.  GRUD.  GDAŃ.  DAUG.  RYBN.  ŁÓDŹ   POZN.
BYDGOSZCZ        ** ** 
57-32  56-34  50-40  57-33  59-31  66-24  64-26
GNIEZNO         
43-47  ** **  44-46  48-42  53-37  53-37  50-39  60-30
GRUDZIĄDZ       
39-51  40-49  ** **  47-43  52-35  55-35  59-31  56-34
GDAŃSK          
49-41  37-52  45-44  ** **  61-29  60-30  60-30  69-16
DAUGAVPILS      
53-37  54-36  41-49  44-45  ** **  47-43  46-13  40-00
RYBNIK           
48-42  35-55  39-51  38-52  47-42  ** **  40-00  52-38
ŁÓDŹ             
32-58  33-57  39-50  48-42  46-44  46-43  ** **  53-37
POZNAŃ          
36-54  42-48  00-40  34-56  52-38  51-39  41-49  ** **

1 runda 3/4/2011: Łódź-Rybnik, Grudziądz-Poznań, Gdańsk-Gniezno, Bydgoszcz-Daugavpils
2 runda 10/4/2011:
(3/5)Poznań-Daugavpils, Gniezno-Łódź, Grudziądz-Gdańsk, Rybnik-Bydgoszcz
3 runda 25/4/2011 (Lany Poniedziałek):
Daugavpils-Gniezno, Poznań-Rybnik, Gdańsk-Łódź, Bydgoszcz-Grudziądz
4 runda 1/5/2011:
Gniezno-Bydgoszcz, Grudziądz-Daugavpils, Rybnik-Gdańsk, (23/6)Łódź-Poznań
5 runda 8/5/2011:
Daugavpils-Rybnik, Gniezno-Grudziądz, Gdańsk-Poznań, Bydgoszc-Łódź
6 runda 22/5/2011:
(10/6)Łódź-Daugavpils, Poznań-Gniezno, Gdańsk-Bydgoszcz, Rybnik-Grudziądz
7 runda 29/5/2011:
Daugavpils-Gdańsk, Gniezno-Rybnik, Grudziądz-Łódź, Bydgoszcz-Poznań
8 runda 5/6/2011:
Poznań-Bydgoszcz, Łódź-Grudziądz, Rybnik-Gniezno, Gdańsk-Daugavpils
9 runda 12/6/2011:
Grudziądz-Rybnik, Bydgoszcz-Gdańsk, Gniezno-Poznań, Daugavpils-Łódź
10 runda 19/6/2011:
Łódź-Bydgoszcz, Poznań-Gdańsk, Grudziądz-Gniezno, Rybnik-Daugavpils
11 runda 26/6/2011:
Gdańsk-Rybnik, Daugavpils-Grudziądz, Bydgoszcz-Gniezno, Poznań-Łódź
12 runda 3/7/2011:
Grudziądz-Bydgoszcz, (9/7)Łódź-Gdańsk, (10/7)Rybnik-Poznań, (10/7)Gniezno-Daugavpils
13 runda 17/7/2011:
Bydgoszcz-Rybnik, Gdańsk-Grudziądz, Łódź-Gniezno, Daugavpils-Poznań (walkower)
14 runda 24/7/2011:
Daugavpils-Bydgoszc, (31/7)Gniezno-Gdańsk, Poznań-Grudziądz (walkower), (7/8)Rybnik-Łódź

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. POLONIA BYDGOSZCZ               29   11  0   3   (7)   +219
2. START GNIEZNO                   25   10  0   4   (5)   +104
3. GTŻ GRUDZIĄDZ                   25   10  0   4   (5)   +120
4. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK           22   9   0   5   (4)   +150

--------------------------------------------------------------
5. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           13   5   0   9   (3)   -8
6. ROW RKM RYBNIK                  11   4   0   10  (3)   -94
7. ORZEŁ ŁÓDŹ                      11   5   0   9   (1)   -210
8. PSŻ LECHMA POZNAŃ               4    2   0   12  (0)   -281

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
(z zaliczeniem wyników bezpośrednich spotkań pomiędzy
zainteresowanymi zespołami z rundy zasadniczej)

              BYDGOSZCZ     GNIEZNO       GRUDZIĄDZ     GDAŃSK
BYDGOSZCZ     ** **  ** ** 
52-38  57-32  67-23  56-34  57-33  50-40
GNIEZNO      
51-39  43-47  ** **  ** **  55-35  44-46  43-47  48-42
GRUDZIĄDZ    
45-45  39-51  46-44  40-49  ** **  ** **  45-45  47-43
GDAŃSK       
48-42  49-41  50-40  37-52  57-32  45-44  ** **  ** **

15 runda 7/8/2011: (16/9)Bydgoszcz-Gdańsk, (4/9)Grudziądz-Gniezno
16 runda 14/8/2011:
Gniezno-Bydgoszcz, Gdańsk-Grudziądz
17 runda 21/8/2011:
Bydgoszcz-Grudziądz, Gdańsk-Gniezno
18 runda 11/9/2011:
Grudziądz-Bydgoszcz, Gniezno-Gdańsk
19 runda 18/9/2011:
Gdańsk-Bydgoszcz, Gniezno-Grudziądz
20 runda 25/9/2011:
Bydgoszcz-Gniezno, Grudziądz-Gdańsk

Ostateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2011 (miejsca 1-4)

1. POLONIA BYDGOSZCZ               23   8   1   3   (6)   +129
2. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK           15   6   1   5   (2)   -5

--------------------------------------------------------------
3. START GNIEZNO                   13   5   0   7   (3)   +1
4. GTŻ GRUDZIĄDZ                   9    3   2   7   (1)   -125

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2011

1. POLONIA BYDGOSZCZ
2. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK
---------------------------------
3. START GNIEZNO
4. GTŻ GRUDZIĄDZ
5. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
6. ROW RKM RYBNIK
7. ORZEŁ ŁÓDŹ
---------------------------------
8. PSŻ LECHMA POZNAŃ

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2011

30/9/2011 (dwa dni przed terminem pierwszego meczu barażowego) w związku z nie przystąpieniem do meczy barażowych Lechmy Poznań, GKSŻ wydał decyzję o degradacji zespołu Lechmy Poznań do 2 Ligi i awansie Lubawy Litex Ostrów Wlkp do 1 Ligi.

2 Liga

                 PIŁA   LUBL.  OSTR.  OPOLE  KRAK.  RÓWNE  RAWI.  KROS.
PIŁA             ** ** 
61-29  39-51  55-32  65-25  50-40  57-33  64-26
LUBLIN           
43-47  ** **  50-38  50-39  65-22  47-43  58-32  65-24
OSTRÓW WLKP      
49-41  40-49  ** **  65-25  62-28  62-28  46-44  74-16
OPOLE           
50-34  42-47  52-37  ** **  50-40  58-32  59-31  65-25
KRAKÓW           
42-48  54-36  39-50  40-50  ** **  48-40  45-42  39-51
RÓWNE            
29-61  36-54  41-49  43-47  47-43  ** **  50-40  65-25
RAWICZ          
44-46  37-51  41-48  49-41  42-48  49-41  ** **  65-24
KROSNO           
38-52  45-45  47-43  50-39  40-50  38-52  00-40  ** **

1 runda 3/4/2011: Piła-Ostrów Wlkp, Rawicz-Kraków, (17/4)Krosno-Opole, (17/4)Lublin-Równe
2 runda 25/4/2011 (Lany Poniedziałek):
Miskolc-Krosno, Kraków-Lublin, Ostrów Wlkp-Rawicz, Opole-Piła
3 runda 23/6/2011:
Piła-Miskolc, (16/4)Równe-Kraków, Rawicz-Opole, Lublin-Ostrów Wlkp
4 runda 8/5/2011:
Miskolc-Rawicz, Krosno-Piła, Ostrów Wlkp-Równe, Opole-Lublin
5 runda 22/5/2011:
Równe-Opole, Kraków-Ostrów Wlkp, Rawicz-Krosno, Lublin-Miskolc
6 runda 29/5/2011:
Miskolc-Równe, Krosno-Lublin, Piła-Rawicz, Opole-Kraków
7 runda 5/6/2011:
Równe-Krosno, Kraków-Miskolc, Ostrów Wlkp-Opole, Lublin-Piła
8 runda 12/6/2011:
Miskolc-Ostrów Wlkp, Krosno-Kraków, Piła-Równe, Rawicz-Lublin
9 runda 19/6/2011:
(20/6)Równe-Rawicz, Kraków-Piła, Ostrów Wlkp-Krosno, Opole-Miskolc
10 runda 26/6/2011:
Miskolc-Opole, Krosno-Ostrów Wlkp, Piła-Kraków, Rawicz-Równe
11 runda 3/7/2011:
Równe-Piła, Kraków-Krosno, Ostrów Wlkp-Miskolc, (28/8)Lublin-Rawicz
12 runda 17/7/2011:
Miskolc-Kraków, Krosno-Równe, Piła-Lublin, Opole-Ostrów Wlkp
13 runda 7/8/2011:
Równe-Miskolc, Kraków-Opole, (15/8)Rawicz-Piła, Lublin-Krosno
14 runda 14/8/2011:
Miskolc-Lublin, Krosno-Rawicz (walkower), Ostrów Wlkp-Kraków, Opole-Równe
15 runda 21/8/2011:
Równe-Ostrów Wlkp, Piła-Krosno, Rawicz-Miskolc, Lublin-Opole
16 runda 11/9/2011:
Miskolc-Piła, Kraków-Równe, Ostrów Wlkp-Lublin, Opole-Rawicz
17 runda 18/9/2011:
Krosno-Miskolc, (21/9)Piła-Opole, Rawicz-Ostrów Wlkp, Lublin-Kraków
18 runda 25/9/2011:
(29/9)Równe-Lublin, Kraków-Rawicz, Ostrów Wlkp-Piła, Opole-Krosno

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2011

1. STOKŁOSA POLONIA PIŁA           28   11  0   3   (6)   +189
2. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN      27   10  1   3   (6)   +129
3. LUBAWA LITEX OSTRÓW WLKP        26   10  0   4   (6)   +174

--------------------------------------------------------------
4. KOLEJARZ OPOLE                  20   8   0   6   (4)   +51
5. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW           12   5   0   9   (2)   -125
6. KASKAD RÓWNE                    10   4   0   10  (2)   -84
7. KOLEJARZ RAWAG RAWICZ           9    4   0   10  (1)   -25
8. KSM KROSNO                      8    3   1   10  (1)   -309

UWAGA! Przed rozpoczęciem rozgrywek zespół Track Racing KFT Miskolc nie otrzymał licencji na starty w rozgrywkach ligowych w sezonie 2011.

Liga Juniorów

         Leszno 12/7/2011                       Wrocław 13/7/2011

1.Leszno           6      28           1.Leszno           5,5    23

2.Zielona Góra     5      23             Toruń            5,5    23
3.Gorzów Wlkp      4      20           3.Gorzów Wlkp      4      21
4.Wrocław          3      17           4.Wrocław          3      17
5.Toruń            2      14           5.Częstochowa      2      15
6.Rzeszów          1      12           6.Tarnów           1      13
7.Tarnów           0      11           7.Rzeszów          0      11


         Gorzów Wlkp 2/8/2011                   Zielona Góra 3/8/2011

1.Gorzów Wlkp      5,5    22           1.Zielona Góra     6      25

  Zielona Góra     5,5    22           2.Częstochowa      5      23
3.Toruń            4      21           3.Leszno           4      19
4.Leszno           2,5    19           4.Wrocław          3      17
  Częstochowa      2,5    19           5.Rzeszów          2      15
6.Wrocław          1      13           6.Tarnów           1      14
7.Rzeszów          0      10           7.Gorzów Wlkp      0      11


         Rzeszów 9/8/2011                       Tarnów 10/8/2011

1.Zielona Góra     6      23           1.Zielona Góra     6      20

2.Toruń            5      22           2.Częstochowa      4      19
3.Rzeszów          4      19             Toruń            4      19
4.Częstochowa      2,5    18             Wrocław          4      19
  Leszno           2,5    18           5.Tarnów           2      17
6.Tarnów           1      14           6.Rzeszów          1      16
7.Gorzów Wlkp      0      12           7.Gorzów Wlkp      0      15


         Częstochowa 16/8/2011                  Toruń 31/8/2011

1.Zielona Góra     6      26           1.Zielona Góra     6      26

2.Toruń            5      22           2.Toruń            5      22
3.Częstochowa      4      19           3.Gorzów Wlkp      4      20
4.Rzeszów          2,5    18           4.Częstochowa      3      17
  Wrocław          2,5    18           5.Wrocław          1,5    14
6.Tarnów           1      10             Leszno           1,5    14
7.Leszno           0      9            7.Tarnów           0      13

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2011

1. STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA    40,5    165
2. UNIBAX TORUŃ                    30,5    143
3. CKM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA       23      130

----------------------------------------------
4. UNIA LESZNO                     22      130
5. BETARD WTS WROCŁAW              18      115
6. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         17,5    121
7. PGE MARMA RZESZÓW               10,5    101
8. TAURON AZOTY TARNÓW             6       92

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Zielona Góra 4/9/2011


1.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra
2.     Emil Pulczyński             Unibax Toruń
3.     Tobiasz Musielak            Unia Leszno



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                                GRUPA 2

1.Gniezno          18     94           1.Bydgoszcz        20,5   81
2.Gorzów Wlkp      17,5   87           2.Gdańsk           20,5   78
3.Zielona Góra     16,5   72           3.Leszno           16,5   71
4.Warszawa         15,5   83           4.Toruń            14,5   63
5.Poznań           8      60           5.Grudziądz        4      24

6.Opole            5,5    41           6.Piła             3,5    22
7.Rawicz           3      26           7.Ostrów Wlkp      2,5    26


         GRUPA 3

1.Częstochowa      19     95
2.Rybnik           18,5   89
3.Łódź             15     77
4.Lublin           11,5   60

5.Tarnów           11,5   59
6.Krosno           7,5    51
7.Kraków           0      0

Półfinały

         Gniezno 7/9/2011                       Lublin 18/8/2011

1.Gniezno                 26           1.Gorzów Wlkp             17
2.Zielona Góra            22           2.Warszawa                16
3.Bydgoszcz               21           3.Lublin                  15
4.Leszno                  19
           4.Gdańsk                  14
5.Grudziądz               15           5.Łódź                    9
6.Toruń                   15           6.Częstochowa             8
7.Poznań                  ns           7.Rybnik                  ns

32. Finał MDMP - Bydgoszcz 22/9/2011


1.     Polonia Bydgoszcz                                        23
2.     Cembrit-Start Gniezno                                    20
3.     WTS Nice Warszawa                                        19



67. Finał IMP - Leszno 3/9/2011


1.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
2.     Przemysław Pawlicki         Stokłosa Polonia Piła
3.     Piotr Protasiewicz          Stelmet Falubaz Zielona Góra



45. Finał MIMP - Gorzów Wlkp 2/9/2011


1.     Piotr Pawlicki jr.          Stokłosa Polonia Piła
2.     Bartosz Zmarzlik            Caelum Stal Gorzów Wlkp
3.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra



38. Finał MPPK - Zielona Góra 22/6/2011


1.     Betard Sparta Wrocław                                    25
2.     Stelmet Falubaz Zielona Góra                             22
3.     PSŻ Lechma Poznań                                        19



30. Finał MMPPK - Gdańsk 1/7/2011


1.     WTS Nice Warszawa                                        28
2.     ZKŻ Zielona Góra (stowarzyszenie)                        22
3.     Unia Leszno                                              19+3



51. Finał Złotego Kasku - Toruń 24/4/2011


1.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń
2.     Piotr Protasiewicz          Stelmet Falubaz Zielona Góra
3.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno



46. Finał Srebrnego Kasku - Wrocław 10/9/2011


1.     Maciej Janowski             Betard Sparta Wrocław
2.     Przemysław Pawlicki         Stokłosa Polonia Piła
3.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra



35. Finał Brązowego Kasku - Częstochowa 13/8/2011


1.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Pawlicki jr.          Stokłosa Polonia Piła
3.     Oskar Fajfer                Start Gniezno


Tournaments


30. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 27/3/2011


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Tomasz Gollob               Caelum Stal Gorzów Wlkp
3.     Nicki Pedersen              Dania

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 3/4/2011


1.     Rafał Fleger                Kolejarz Opole
2.     Igor Kononov                Rosja
3.     Michał Mitko                Kolejarz Opole

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ostrów Wlkp 17/4/2011


1.     Adrian Gomólski             Lubawa Litex Ostrów Wlkp
2.     Tomasz Jędrzejak            Betard Sparta Wrocław
3.     Kacper Gomólski             Start Gniezno

Grand Prix Europy - Leszno 30/4/2011


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Tomasz Gollob               Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2011:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Andreas Jonsson             Szwecja
3.     Jarosław Hampel             Polska

5. Turniej Pamięci Łukasza Romanka - Rybnik 7/5/2011


1.     Jason Crump                 Australia
2.     Krzysztof Kasprzak          Tauron Azoty Tarnów
3.     Andreas Jonsson             Szwecja

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 10/5/2011


1.     Damian Sperz                Lotos Wybrzeże Gdańsk
2.     Andrey Kobrin               Lotos Wybrzeże Gdańsk
3.     Krystian Pieszczek          Lotos Wybrzeże Gdańsk

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Rawicz 28/5/2011


1.     SZWECJA                                                  58

2.     POLSKA                                                   54
3.     UKRAINA                                                  23
4.     CZECHY                                                   14

Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 4/6/2011


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Tomasz Gollob               Caelum Stal Gorzów Wlkp
3.     Andreas Jonsson             Szwecja

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Gniezno 25/6/2011


1.     Aleksandr Loktaev           Ukraina
2.     Przemysław Pawlicki         Polska
3.     Simon Gustafsson            Szwecja

Minispeedway - "Złote Trofeum FIM" - Rybnik-Chwałowice 7-9/7/2011


1.     Patrick Josefsen            Dania
2.     Martin Steen Hansen         Dania
3.     Frederik Jakobsen           Dania

Drużynowy Puchar Świata - Baraż - Gorzów Wlkp 14/7/2011


1.     AUSTRALIA                                                51
2.     SZWECJA                                                  44
3.     ROSJA                                                    33
4.     WIELKA BRYTANIA                                          30

Finał Drużynowego Pucharu Świata - Gorzów Wlkp 16/7/2011


1.     POLSKA                                                   51
2.     AUSTRALIA                                                45
3.     SZWECJA                                                  30
4.     DANIA                                                    29

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy - Opole 6/8/2011


1.     Tomasz Gapiński             Polska
2.     Michał Mitko                Polska
3.     Sebastian Ułamek            Polska

Grand Prix Polski - Toruń 27/8/2011


1.     Andreas Jonsson             Szwecja
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Darcy Ward                  Australia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2011:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Andreas Jonsson             Szwecja
3.     Jarosław Hampel             Polska

Minispeedway - Indywidualne Mistrzostwa Polski - Wawrów 5/6, Gdańsk 12/6,
Rybnik-Chwałowice 26/6, Częstochowa 31/7, Bydgoszcz 3/9/2011


1.     Kacper Woryna               MKMŻ Rybki Rybnik
2.     Mike Trzensiok              MKMŻ Rybki Rybnik
3.     Kamil Wieczorek             MKMŻ Rybki Rybnik

28. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 4/9/2011


1.     Rafał Okoniewski            PGE Marma Rzeszów
2.     Dawid Lampart               PGE Marma Rzeszów
3.     Dawid Stachyra              Lotos Wybrzeże Gdańsk

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 4/9/2011


1.     Stanisław Burza - Robert Miśkowiak            Kaskad Równe / PSŻ Lechma Poznań
2.     Daniel Pytel - Adrian Gomólski                ROW RKM Rybnik / Lubawa Litex Ostrów Wlkp
3.     Marcin Nowaczyk - Zbigniew Suchecki           Kolejarz Rawag Rawicz / Lubelski Węgiel KMŻ Lublin

Turniej Par - Puchar Kompanii Węglowej - Rybnik 4/9/2011


1.     Antonio Lindbäck - Magnus Zetterström         Szwecja
2.     Grzegorz Walasek - Adrian Miedziński          Polonia Bydgoszcz / Uniabax Toruń
3.     Grigorij Laguta - Renat Gafurov               Rosja

??. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 14/9/2011


1.     Patryk Dudek                Stelmet Falubaz Zielona Góra
2.     Tobiasz Musielak            Unia Leszno
3.     Grzegorz Zengota            Stelmet Falubaz Zielona Góra

Finał Mistrzostw Europy Par - Piła 17/9/2005


1.     POLSKA                                                   26
2.     WĘGRY                                                    20+3
3.     ROSJA                                                    20+2

Minispeedway - Drużynowe Mistrzostwa Polski - Rybnik-Chwałowice 13/8, Częstochowa 27/8,
Gdańsk 10/9, Wawrów 24/9/2011


1.     MKMŻ Rybki Rybnik                                 12     191
2.     GUKS Speedway Wawrów                              8      130
3.     UŚKS Speedway Częstochowa                         3      70

4.     Lotos Wybrzeże Gdańsk                             1      46

20-lecie startów Mariusza Staszewskiego - Ostrów Wlkp 30/9/2011


1.     Grzegorz Walasek            Polonia Bydgoszcz
2.     Dawid Stachyra              Lotos Wybrzeże Gdańsk
3.     Rafał Okoniewski            PGE Marma Rzeszów

"Puchar Prezydenta Miasta" - Grudziądz 1/10/2011


1.     Daniel Jeleniewski - Tomasz Chrzanowski       Orzeł Łódź / GTŻ Grudziądz
2.     Norbert Kościuch - Robert Miśkowiak           PSŻ Lechma Poznań
3.     Mariusz Puszakowski - Krzysztof Buczkowski    Lubelski Węgiel KMŻ Lublin / GTŻ Grudziądz

"Puchar Prezydenta Miasta" - Kraków 1/10/2011


1.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
2.     Sebastian Ułamek            Tauron Azoty Tarnów
3.     Jozsef Tabaka               Węgry

Grand Prix Polski - Gorzów Wlkp 8/10/2011


1.     Greg Hancock                USA
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2011:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Andreas Jonsson             Szwecja
3.     Jarosław Hampel             Polska

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 4 - Gniezno 9/10/2011


1.     Przemysław Pawlicki         Polska
2.     Darcy Ward                  Australia
3.     Patryk Dudek                Polska


Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów 2011:

1.     Maciej Janowski             Polska
2.     Darcy Ward                  Australia
3.     Przemysław Pawlicki         Polska

61. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 15/10/2011


1.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń

"30-lat minęło" - pożegnanie z torem Adama Pawliczka - Rybnik 15/10/2011


1.     Mariusz Fierlej             Speedway Wanda Kraków
2.     Oskar Fajfer                Start Gniezno
3.     Dawid Stachyra              Lotos Wybrzeże Gdańsk


Bieg - 23. Memoriał Jana Ciszewskiego:

1.     Dawid Stachyra              Lotos Wybrzeże Gdańsk
2.     Roman Chromik               ROW RKM Rybnik
3.     Mariusz Fierlej             Speedway Wanda Kraków

Mecz międzynarodowy - Toruń 16/10/2011


POLSKA - RESZTA ŚWIATA          47 - 44

"Puchar Prezydenta Miasta" - Lublin 16/10/2011


1.     Patryk Malitowski           Betard Sparta Wrocław
2.     Dawid Stachyra              Lotos Wybrzeże Gdańsk
3.     Dawid Lampart               PGE Marma Rzeszów

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski -
29. Memoriał Marcina Rożaka, Grzegorza Smolińskiego i Henryka Cieślewicza - Gniezno 20/10/2011


1.     Kacper Gomólski             Start Gniezno
2.     Adrian Cyfer                Caelum-Stal Gorzów Wlkp
3.     Oskar Fajfer                Start Gniezno


Bieg - Memoriał Marcina Rożaka, Grzegorza Smolińskiego i Henryka Cieślewicza:

1.     Tobiasz Musielak            Unia Leszno
2.     Kamil Adamczewski           Unia Leszno
3.     Oskar Fajfer                Start Gniezno

59. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 23/10/2011


1.     Antonio Lindbäck            Szwecja
2.     Grzegorz Walasek            Polonia Bydgoszcz
3.     Kacper Gomólski             Start Gniezno


2010     INDEX     2012