DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Stanisław Witkowski
(ur.?-?-1935 zm.18-1-2010)
Józef Piasecki (ur.1-3-1944 zm.24-2-2010)
Grzegorz Blaut (ur.3-9-1984 zm.14-3-2010)
Andrzej Zając (ur.1-1-1955 zm.15-3-2010)
Bogdan Laskowski (ur.16-4-1924 zm.21-3-2010)
Roman Kapuła (ur.28-11-1941 zm.14-4-2010)
Zdzisław Smoczyk (ur.25-12-1929 zm.28-4-2010)
Ludwik Draga (ur.?-?-1920 zm.4-6-2010)
Franciszek Dałkowski (ur.10-9-1915 zm.3-9-2010)
Zbigniew Witwicki (ur.27-10-1932 zm.25-9-2010)
Zbigniew Materna (ur.26-11-1962 zm.6-10-2010)
Stanisław Bauta (ur.2-1-1933 zm.22-10-2010)
Edmund Szymanowski (ur.6-1-1948 zm.27-10-2010)
Stanisław Chorabik (ur.25-8-1942 zm.26-11-2010)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz
Kraków Krosno Leszno Łódź Lublin Miskolc Opole Ostrów Wlkp
Piła Rawicz Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 LESZ.  GORZ.  TORUŃ  WROC.  ZIEL.  TARN.  BYDG.  CZĘS.
LESZNO           ** **  
58-32  63-27  60-30  58-32  58-32  62-28  60-30
GORZÓW WLKP     
47-43  ** **  55-35  57-33  49-39  57-32  63-27  51-39
TORUŃ           
51-39  43-47  ** **  52-38  47-42  64-26  51-39  60-30
WROCŁAW         
35-54  45-45  39-51  ** **  51-39  59-31  48-42  55-35
ZIELONA GÓRA    
39-51  50-40  58-32  43-47  ** **  51-39  61-29  54-36
TARNÓW          
39-51  43-46  49-41  46-44  50-28  ** **  45-39  51-39
BYDGOSZCZ       
39-51  42-48  58-32  39-51  44-46  48-42  ** **  51-39
CZĘSTOCHOWA     
35-55  41-49  41-49  47-43  39-51  38-28  44-43  ** **

1 runda 5/4/2010 (Lany Poniedziałek): Tarnów-Zielona GóraGorzów Wlkp-LesznoToruń-Wrocław, (25/4)Częstochowa-Bydgoszcz
2 runda 11/4/2010 (przełożona po katastrofie smoleńskiej):
(25/4)Wrocław-Gorzów Wlkp, (13/6)Zielona Góra-Częstochowa, (13/6)Leszno-Toruń, (1/7)Bydgoszcz-Tarnów
3 runda 18/4/2010 (przełożona po katastrofie smoleńskiej):
(25/4)Toruń-Zielona Góra, (1/5)Wrocław-Leszno, (24/6)Częstochowa-Tarnów, (27/6)Gorzów Wlkp-Bydgoszcz
4 runda 2/5/2010:
Tarnów-Gorzów WlkpLeszno-CzęstochowaZielona Góra-WrocławBydgoszcz-Toruń
5 runda 9/5/2010:
Wrocław-BydgoszczLeszno-Zielona GóraGorzów Wlkp-CzęstochowaToruń-Tarnów
6 runda 16/5/2010:
Leszno-Gorzów Wlkp, (6/6)Tarnów-Wrocław, (27/6)Częstochowa-Toruń, (7/7)Bydgoszcz-Leszno
7 runda 23/5/2010:
(1/7)Wrocław-CzęstochowaLeszno-TarnówZielona Góra-BydgoszczToruń-Gorzów Wlkp
8 runda 30/5/2010:
Tarnów-LesznoCzęstochowa-Wrocław, (7/7)Gorzów Wlkp-Toruń, (16/7)Bydgoszcz-Zielona Góra
9 runda 6/6/2010:
(27/6)Wrocław-TarnówLeszno-BydgoszczGorzów Wlkp-Zielona GóraToruń-Częstochowa
10 runda 20/6/2010:
(12/7)Tarnów-ToruńCzęstochowa-Gorzów WlkpZielona Góra-LesznoBydgoszcz-Wrocław
11 runda 4/7/2010:
Wrocław-Zielona GóraCzęstochowa-LesznoGorzów Wlkp-TarnówToruń-Bydgoszcz
12 runda 11/7/2010:
Tarnów-CzęstochowaLeszno-WrocławZielona Góra-ToruńBydgoszcz-Gorzów Wlkp
13 runda 18/7/2010:
Tarnów-BydgoszczCzęstochowa-Zielona GóraGorzów Wlkp-WrocławToruń-Leszno
14 runda 1/8/2010:
(8/8)Wrocław-Toruń, (8/8)Leszno-Gorzów WlkpZielona Góra-Tarnów, (4/8)Bydgoszcz-Częstochowa

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. UNIA LESZNO                     31   12  0   2   (7)   +267
2. CAELUM STAL GORZÓW WLKP         28   11  1   2   (5)   +116
3. UNIBAX TORUŃ                    19   8   0   6   (3)   +11
4. BETARD WTS WROCŁAW              17   6   1   7   (4)   -23
5. FALUBAZ ZIELONA GÓRA            17   7   0   7   (3)   +21
6. TAURON AZOTY TARNÓW             12   5   0   9   (2)   -110
7. POLONIA BYDGOSZCZ               8    3   0   11  (2)   -115
8. CKM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA       6    3   0   11  (0)   -167

1 RUNDA FINAŁOWA

       TARNÓW - LESZNO             
46-44
       LESZNO - TARNÓW             52-38

       ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP  47-43
       GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA  43-46

       WROCŁAW - TORUŃ             52-38
       TORUŃ - WROCŁAW             55-35

Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej

1. FALUBAZ ZIELONA GÓRA            4    2   0   0   +7
2. UNIA LESZNO                     2    1   0   1   +12
3. UNIBAX TORUŃ                    2    1   0   1   +6
4. BETARD WTS WROCŁAW              2    1   0   1   -6

-------------------------------------------------------
5. TAURON AZOTY TARNÓW             2    1   0   1   -12
6. CAELUM STAL GORZÓW WLKP         0    0   0   2   -7

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ZIELONA GÓRA - WROCŁAW      
46-38        WROCŁAW - ZIELONA GÓRA      45-45
       TORUŃ - LESZNO              46-44        LESZNO - TORUŃ              59-31

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 7 MIEJSCE

                       CZĘSTOCHOWA - BYDGOSZCZ    48-42
                       BYDGOSZCZ - CZĘSTOCHOWA    47-43

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ZIELONA GÓRA - LESZNO      39-51
                       LESZNO - ZIELONA GÓRA      39-27

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       WROCŁAW - TORUŃ            47-43
                       TORUŃ - WROCŁAW            47-43


O zdobyciu brązowego medalu DMP przez Unibax Toruń zadecydowała wyższa
pozycja w tabeli po rundzie zasadniczej.

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2010

1. UNIA LESZNO
2. FALUBAZ ZIELONA GÓRA
3. UNIBAX TORUŃ
4. BETARD WTS WROCŁAW
5. TAURON AZOTY TARNÓW
6. CAELUM STAL GORZÓW WLKP
7. CKM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
---------------------------------
8. POLONIA BYDGOSZCZ

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2010

GDAŃSK - CZĘSTOCHOWA       47-43
CZĘSTOCHOWA - GDAŃSK       
61-29

1 Liga

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 RZES.  DAUG.  GDAŃ.  GNIE.  GRUD.  POZN.  RYBN.  MISK.
RZESZÓW          ** ** 
57-33  44-46  62-28  61-28  56-34  59-31  74-16
DAUGAVPILS      
56-34  ** **  59-31  58-31  61-29  59-31  61-28  67-23
GDAŃSK          
51-39  49-41  ** **  51-39  55-35  40-49  55-35  67-23
GNIEZNO         
43-47  49-41  47-43  ** **  46-44  63-27  61-29  67-23
GRUDZIĄDZ       
48-42  49-41  46-43  44-46  ** **  50-40  59-31  74-16
POZNAŃ          
37-53  40-50  58-32  55-35  49-41  ** **  52-38  61-29
RYBNIK           
33-45  49-41  38-52  38-52  38-51  49-41  ** **  63-27
MISKOLC          
39-51  30-60  34-55  25-65  39-51  38-51  50-39  ** **

1 runda 5/4/2010 (Lany Poniedziałek): (13/6)Rzeszów-MiskolcGniezno-GdańskGrudziądz-Poznań, (25/4)Rybnik-Daugavpils
2 runda 11/4/2010 (przełożona po katastrofie smoleńskiej):
(25/4)Rzeszów-Grudziądz, (13/6)Gdańsk-Rybnik, (23/4)Daugavpils-Gniezno, (18/6)Poznań-Miskolc
3 runda 18/4/2010 (przełożona po katastrofie smoleńskiej):
(23/6)Rzeszów-Poznań, (4/7)Gniezno-Rybnik, (19/4)Grudziądz-Daugavpils, (4/7)Miskolc-Gdańsk
4 runda 2/5/2010:
Gdańsk-RzeszówDaugavpils-MiskolcPoznań-GnieznoRybnik-Grudziądz
5 runda 9/5/2010:
Rzeszów-DaugavpilsGrudziądz-GnieznoPoznań-GdańskMiskolc-Rybnik
6 runda 16/5/2010:
(3/6)Gniezno-Miskolc, (18/6)Grudziądz-Gdańsk, (4/7)Poznań-Daugavpils, (24/6)Rybnik-Rzeszów
7 runda 23/5/2010:
Rzeszów-GnieznoGdańsk-DaugavpilsPoznań-RybnikMiskolc-Grudziądz
8 runda 30/5/2010:
(25/7)Gniezno-RzeszówDaugavpils-GdańskGrudziądz-Miskolc, (10/7)Rybnik-Poznań
9 runda 6/6/2010:
Rzeszów-RybnikGdańsk-GrudziądzDaugavpils-Poznań, (25/6)Miskolc-Gniezno
10 runda 20/6/2010:
Gdańsk-PoznańGniezno-GrudziądzDaugavpils-RzeszówRybnik-Miskolc
11 runda 27/6/2010:
(30/7)Rzeszów-GdańskGniezno-PoznańGrudziądz-Rybnik, (25/6)Miskolc-Daugavpils
12 runda 11/7/2010:
Gdańsk-MiskolcDaugavpils-GrudziądzPoznań-RzeszówRybnik-Gniezno
13 runda 18/7/2010:
Gniezno-DaugavpilsGrudziądz-RzeszówRybnik-Gdańsk, (30/7)Miskolc-Poznań
14 runda 1/8/2010:
Gdańsk-GnieznoDaugavpils-RybnikPoznań-GrudziądzMiskolc-Rzeszów

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. MARMA-HADYKÓWKA RZESZÓW         26   10  0   4   (6)   +201
2. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           24   9   0   5   (6)   +198
3. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK           23   9   0   5   (5)   +83
4. VALTRA START GNIEZNO            22   9   0   5   (4)   +85

--------------------------------------------------------------
5. GTŻ GRUDZIĄDZ                   19   8   0   6   (3)   +41
6. PSŻ LECHMA POZNAŃ               17   7   0   7   (3)   -8
7. ROW RKM RYBNIK                  7    3   0   11  (1)   -167
8. SPEEDWAY MISKOLC RACING KMF     2    1   0   13  (0)   -433

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
(z zaliczeniem wyników bezpośrednich spotkań pomiędzy
zainteresowanymi zespołami z rundy zasadniczej)

              RZESZÓW       DAUGAVPILS    GDAŃSK        GNIEZNO
RZESZÓW       ** **  ** ** 
48-41  57-33  68-22  44-46  52-38  62-28
DAUGAVPILS   
45-45  56-34  ** **  ** **  66-24  59-31  44-46  58-31
GDAŃSK       
35-54  51-39  47-43  49-41  ** **  ** **  54-36  51-39
GNIEZNO      
47-43  43-47  45-45  49-41  57-33  47-43  ** **  ** **

15 runda 15/8/2010: Rzeszów-GnieznoGdańsk-Daugavpils
16 runda 22/8/2010:
Daugavpils-RzeszówGniezno-Gdańsk
17 runda 29/8/2010:
(12/9)Rzeszów-GdańskGniezno-Daugavpils
18 runda 5/9/2010:
Gdańsk-RzeszówDaugavpils-Gniezno
19 runda 19/9/2010:
Gniezno-RzeszówDaugavpils-Gdańsk
20 runda 26/9/2010:
Rzeszów-DaugavpilsGdańsk-Gniezno

Ostateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2010 (miejsca 1-4)

1. MARMA-HADYKÓWKA RZESZÓW         20   7   1   4   (5)   +108
--------------------------------------------------------------
2. LOTOS WYBRZEŻE GDAŃSK           14   6   0   6   (2)   -107
3. VALTRA START GNIEZNO            13   5   1   6   (2)   -67
4. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           13   4   2   6   (3)   +66

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-7)
(z zaliczeniem wyników bezpośrednich spotkań pomiędzy
zainteresowanymi zespołami z rundy zasadniczej)

              GRUDZIĄDZ     POZNAŃ        RYBNIK        MISKOLC
GRUDZIĄDZ     ** **  ** **  
50-40  50-40  48-42  59-31  66-24  74-16
POZNAŃ       
42-48  49-41  ** **  ** **  60-30  52-38  60-30  61-29
RYBNIK       
44-34  38-51  51-39  49-41  ** **  ** **  67-23  63-27
MISKOLC      
41-48  39-51  28-61  38-51  43-47  50-39  ** **  ** **

15 runda 15/8/2010: Grudziądz-MiskolcRybnik-Poznań
16 runda 22/8/2010:
Poznań-GrudziądzMiskolc-Rybnik
17 runda 29/8/2010:
Grudziądz-RybnikMiskolc-Poznań
18 runda 5/9/2010:
Rybnik-GrudziądzPoznań-Miskolc
19 runda 19/9/2010:
(24/9)Miskolc-GrudziądzPoznań-Rybnik
20 runda 26/9/2010:
Grudziądz-Poznań, (3/10)Rybnik-Miskolc

Ostateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2010 (miejsca 5-8)

5. GTŻ GRUDZIĄDZ                   25   10  0   2   (5)   +174
6. PSŻ LECHMA POZNAŃ               18   7   0   5   (4)   +114
7. RKM ROW RYBNIK                  15   6   0   6   (3)   +12
--------------------------------------------------------------
8. SPEEDWAY MISKOLC RACING KMF     2    1   0   11  (0)   -300

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2010

LUBLIN - RYBNIK            51-39
RYBNIK - LUBLIN            
58-30

2 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 ŁÓDŹ   LUBL.  OSTR.  RAWI.  PIŁA   OPOLE  KROS.  KRAK.
ŁÓDŹ             ** ** 
59-31  60-30  65-25  69-21  60-30  68-22  68-21
LUBLIN           
48-42  ** **  51-38  47-43  62-27  70-20  59-31  64-24
OSTRÓW WLKP      
45-45  48-41  ** **  56-34  43-47  59-31  56-34  57-33
RAWICZ          
42-48  29-61  48-42  ** **  46-43  62-17  49-41  60-30
PIŁA             
48-41  52-38  35-54  42-48  ** **  52-38  57-32  49-41
OPOLE           
39-51  51-39  47-43  44-46  31-28  ** **  58-31  45-45
KROSNO           
33-57  22-37  36-17  59-31  50-40  50-39  ** **  44-26
KRAKÓW           
44-46  38-52  17-31  50-40  58-31  42-47  51-39  ** **

1 runda 5/4/2010 (Lany Poniedziałek): Rawicz-Piła, (25/4)Opole-Ostrów WlkpKrosno-LublinKraków-Łódź
2 runda 11/4/2010 (przełożona po katastrofie smoleńskiej):
(30/4)Łódź-Opole, (25/4)Lublin-Rawicz, (23/4)Ostrów Wlkp-Kraków, (25/4)Piła-Krosno
3 runda 18/4/2010 (przełożona po katastrofie smoleńskiej):
(13/6)Łódź-Ostrów Wlkp, (8/5)Rawicz-Krosno, (23/4)Opole-Lublin, (13/6)Kraków-Piła
4 runda 2/5/2010:
Lublin-KrakówOstrów Wlkp-RawiczPiła-Łódź, (13/6)Krosno-Opole
5 runda 9/5/2010:
Łódź-LublinOstrów Wlkp-PiłaOpole-RawiczKraków-Krosno
6 runda 16/5/2010:
(4/7)Lublin-Ostrów WlkpRawicz-Kraków, (12/6)Opole-Piła, (26/7)Krosno-Łódź
7 runda 23/5/2010:
Łódź-RawiczOstrów Wlkp-KrosnoPiła-Lublin, (19/6)Kraków-Opole
8 runda 30/5/2010:
Lublin-PiłaRawicz-Łódź, (10/6)Opole-KrakówKrosno-Ostrów Wlkp
9 runda 6/6/2010:
Łódź-KrosnoOstrów Wlkp-LublinPiła-OpoleKraków-Rawicz
10 runda 20/6/2010:
(16/7)Lublin-ŁódźRawicz-OpolePiła-Ostrów Wlkp, (4/7)Krosno-Kraków
11 runda 27/6/2010:
Łódź-PiłaRawicz-Ostrów WlkpOpole-KrosnoKraków-Lublin
12 runda 11/7/2010:
Lublin-OpoleOstrów Wlkp-ŁódźPiła-KrakówKrosno-Rawicz
13 runda 18/7/2010:
(30/7)Rawicz-Lublin, (23/7)Opole-ŁódźKrosno-PiłaKraków-Ostrów Wlkp
14 runda 1/8/2010:
Łódź-KrakówLublin-KrosnoOstrów Wlkp-OpolePiła-Rawicz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. ORZEŁ ŁÓDŹ                      30   11  1   2   (7)   +300
2. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN      26   10  0   4   (6)   +176
3. HOLDIKOM OSTROVIA OSTRÓW WLKP   20   7   1   6   (5)   +60
4. KOLEJARZ RAWICZ                 17   7   0   7   (3)   -42

--------------------------------------------------------------
5. SPEEDWAY POLONIA PIŁA           14   6   0   8   (2)   -79
6. KOLEJARZ OPOLE                  13   5   1   8   (2)   -141
7. KSM KROSNO                      12   5   0   9   (2)   -121
8. SPEEDWAY WANDA KRAKÓW           8    3   1   10  (1)   -153

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
(z zaliczeniem wyników bezpośrednich spotkań pomiędzy
zainteresowanymi zespołami z rundy zasadniczej)

              ŁÓDŹ          LUBLIN        OSTRÓW WLKP   RAWICZ
ŁÓDŹ          ** **  ** **  
50-40  59-31  59-30  60-30  65-25  65-25
LUBLIN       
58-32  48-42  ** **  ** **  49-41  51-38  67-19  47-43
OSTRÓW WLKP  
29-61  45-45  36-53  48-41  ** **  ** **  60-30  56-34
RAWICZ       
37-53  42-48  45-45  29-61  52-38  48-42  ** **  ** **

15 runda 15/8/2010: Łódź-RawiczOstrów Wlkp-Lublin
16 runda 22/8/2010:
Lublin-ŁódźRawicz-Ostrów Wlkp
17 runda 29/8/2010:
Łódź-Ostrów Wlkp, (12/9)Rawicz-Lublin
18 runda 5/9/2010:
Ostrów Wlkp-Łódź, (13/9)Lublin-Rawicz
19 runda 19/9/2010:
Rawicz-ŁódźLublin-Ostrów Wlkp
20 runda 26/9/2010:
Łódź-LublinOstrów Wlkp-Rawicz

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2010 (miejsca 1-4)

1. ORZEŁ ŁÓDŹ                      24   9   1   2   (5)   +199

--------------------------------------------------------------
2. LUBELSKI WĘGIEL KMŻ LUBLIN      22   8   1   3   (5)   +109
3. HOLDIKOM OSTROVIA OSTRÓW WLKP   9    3   1   8   (2)   -90
4. KOLEJARZ RAWICZ                 5    2   1   9   (0)   -218

Liga Juniorów

         Bydgoszcz 22/6/2010                    Toruń 23/6/2010

1.Bydgoszcz        6      23           1.Gorzów Wlkp      6      24

2.Tarnów           5      20           2.Bydgoszcz        5      21
3.Gorzów Wlkp      4      19           3.Toruń            4      19
4.Toruń            3      18           4.Leszno           3      18
5.Zielona Góra     2      16           5.Zielona Góra     2      17
6.Leszno           0,5    14           6.Częstochowa      1      14
  Wrocław          0,5    14           7.Wrocław          0      12


         Wrocław 29/6/2010                      Leszno 30/6/2010

1.Gorzów Wlkp      6      22           1.Leszno           6      22

2.Bydgoszcz        5      20           2.Toruń            5      19
3.Leszno           4      19           3.Bydgoszcz        4      18
4.Tarnów           3      18           4.Zielona Góra     3      17
5.Wrocław          1,5    16           5.Wrocław          1,5    14
  Toruń            1,5    16             Tarnów           1,5    14
7.Częstochowa      0      15           7.Częstochowa      0      10


         Tarnów 20/7/2010                       Częstochowa 21/7/2010

1.Gorzów Wlkp      6      28           1.Gorzów Wlkp      6      25

2.Toruń            5      21           2.Zielona Góra     5      23
3.Zielona Góra     4      19           3.Bydgoszcz        4      21
4.Tarnów           3      18           4.Leszno           3      19
5.Leszno           2      17           5.Częstochowa      2      16
6.Wrocław          1      12           6.Tarnów           1      14
7.Częstochowa      0      10           7.Wrocław          0      6


         Zielona Góra 27/7/2010                 Gorzów Wlkp 28/7/2010

1.Bydgoszcz        6      22           1.Leszno           6      26

2.Gorzów Wlkp      5      21           2.Gorzów Wlkp      5      24
3.Tarnów           4      20           3.Bydgoszcz        4      17
4.Toruń            2,5    19           4.Tarnów           3      16
  Zielona Góra     2,5    19           5.Zielona Góra     1,5    14
6.Częstochowa      1      16             Częstochowa      1,5    14
7.Wrocław          0      7            7.Toruń            0      12

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2010

1. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         38      163
2. POLONIA BYDGOSZCZ               34      142
3. UNIA LESZNO                     24,5    135

----------------------------------------------
4. UNIBAX TORUŃ                    21      124
5. TAURON AZOTY TARNÓW             20,5    120
6. FALUBAZ ZIELONA GÓRA            20      125
7. CKM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA       5,5     95
8. BETARD WTS WROCŁAW              4,5     81

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Gorzów Wlkp 23/9/2010


1.     Przemysław Pawlicki         Caelum-Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki jr.          Unia Leszno
3.     Bartosz Zmarzlik            Caelum-Stal Gorzów Wlkp



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1.Gorzów Wlkp      10,5   101          1.Rybnik           20     90
2.Zielona Góra     10,5   94           2.Tarnów           14     64
3.Ostrów Wlkp      4      71           3.Częstochowa      10     53

4.Poznań           3      46           
4.Rzeszów          9,5    64
5.Rawicz           1      41           5.Lublin           3,5    37
                                       6.Krosno           2      33


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1.Leszno           10     95           1.Bydgoszcz        15,5   79
2.Gniezno          9      85           2.Toruń            14,5   78
3.Kraków           6      71           3.Łódź             13,5   71

4.Wrocław          3,5    56           
4.Gdańsk           12,5   74
5.Opole            1,5    47           5.Piła             3      36
                                       6.Grudziądz        1      21

Półfinały

         Gniezno 11/8/2010                     Gdańsk 11/8/2010

1.Leszno                  24           1.Łódź                    25
2.Tarnów                  22           2.Gorzów Wlkp             24
3.Gniezno                 21           3.Gdańsk                  24

4.Rybnik                  18           
4.Zielona Góra            16+3
  Kraków                  18           5.Bydgoszcz               16+2
6.Rzeszów                 11           5.Ostrów Wlkp             11
  Częstochowa             11           6.Toruń                   10

31. Finał MDMP - Łódź 1/9/2010


1.     Caelum-Stal Gorzów Wlkp                                  25
2.     Lotos Wybrzeże Gdańsk                                    20
3.     Falubaz Zielona Góra                                     18+3



66. Finał IMP - Zielona Góra 18/9/2010


1.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
2.     Krzysztof Kasprzak          Tauron Azoty Tarnów
3.     Rafał Dobrucki              Falubaz Zielona Góra



44. Finał MIMP - Toruń 11/9/2010


1.     Maciej Janowski             Betard WTS Wrocław
2.     Przemysław Pawlicki         Caelum-Stal Gorzów Wlkp
3.     Kacper Gomólski             Start Gniezno



37. Finał MPPK - Toruń 3/6/2010


1.     Unibax Toruń                                             23
2.     Marma-Hadykówka Rzeszów                                  20+3
3.     Polonia Bydgoszcz                                        20+2



29. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 12/6/2010


1.     Caelum-Stal Gorzów Wlkp                                  24+3
2.     Unibax Toruń                                             24+2
3.     ROW RKM Rybnik                                           20



50. Finał Złotego Kasku - Częstochowa 16/9/2010


1.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
2.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń
3.     Piotr Protasiewicz          Falubax Zielona Góra



45. Finał Srebrnego Kasku - Bydgoszcz 12/8/2010


1.     Maciej Janowski             Betard WTS Wrocław
2.     Artur Mroczka               GTŻ Grudziądz
3.     Przemysław Pawlicki         Caelum-Stal Gorzów Wlkp



34. Finał Brązowego Kasku - Leszno 5/8/2010


1.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
2.     Maciej Janowski             Betard WTS Wrocław
3.     Przemysław Pawlicki         Caelum-Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


29. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 28/3/2010


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Antonio Lindbäck            Szwecja
3.     Magnus Zetterström          Szwecja

60. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 28/3/2010


1.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
2.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
3.     Nicki Pedersen              Dania

Grand Prix Europy - Leszno 24/4/2010


1.     Jason Crump                 Australia
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2010:

1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Jason Crump                 Australia

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'11 - półfinały -
Opole 21/4, Lublin 21/4, finał - Tarnów 29/4/2010


1.     Sebastian Ułamek            Tauron Azoty Tarnów
2.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
3.     Grzegorz Zengota            Falubaz Zielona Góra

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały -
Grudziądz 31/3, Rybnik 1/4, finał - Gdańsk 7/4/2010


1.     Artur Mroczka               GTŻ Grudziądz
2.     Maciej Janowski             Betard WTS Wrocław
3.     Damian Sperz                Lotos Wybrzeże Gdańsk

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 27/4/2010


1.     Mateusz Lampkowski          Lotos Wybrzeże Gdańsk
2.     Andrey Kobrin               Lotos Wybrzeże Gdańsk
3.     Marcel Szymko               Lotos Wybrzeże Gdańsk

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Rawicz 11/5/2010


1.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
2.     Łukasz Cyran                Caelum Stal Gorzów Wlkp
3.     Przemysław Pawlicki         Caelum Stal Gorzów Wlkp

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Gdańsk 15/5/2010


1.     Artur Mroczka               Polska
2.     Artem Laguta                Rosja
3.     Vadim Tarasenko             Rosja

4. Turniej Pamięci Łukasza Romanka - Rybnik 15/5/2010


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Tomasz Gollob               Caelum Stal Gorzów Wlkp
3.     Rune Holta                  Norwegia

Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 29/5/2010


1.     Tomasz Gollob               Caelum Stal Gorzów Wlkp
2.     Rune Holta                  Norwegia
3.     Nicki Pedersen              Dania

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Rawicz 5/6/2010


1.     Patryk Dudek                Polska
2.     Przemysław Pawlicki         Polska
3.     Kacper Gomólski             Polska

Grand Prix Polski - Toruń 19/6/2010


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Rune Holta                  Polska
3.     Jarosław Hampel             Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2010:

1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Jason Crump                 Australia

Minispeedway - Puchar Polski Par Klubowych - Wawrów 16/5, Rybnik-Chwałowice 29/5,
Gdańsk 12/6, Częstochowa 31/7, Rybnik-Chwałowice 26/9/2010


1.     Lotos Wybrzeże Gdańsk                             23     109
2.     UŚKS Speedway Częstochowa                         17     81
3.     MKMŻ Rybki Rybnik                                 12,5   77

Minispeedway - Indywidualne Mistrzostwa Polski - Wawrów 16/5, Rybnik-Chwałowice 30/5,
Gdańsk 13/6, Częstochowa 1/8, Gdańsk 21/8/2010


1.     Dominik Kossakowski         Wybrzeże Gdańsk
2.     Kacper Woryna               MKMŻ Rybki Rybnik
3.     Oskar Polis                 UŚKS Speedway Częstochowa

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Grand Prix'11 - Ostrów Wlkp 3/7/2010


1.     Antonio Lindbäck            Szwecja
2.     Thomas H. Jonasson          Szwecja
3.     Magnus Zetterström          Szwecja

Memoriał Gerarda Stacha - Opole 3/7/2010


1.     Ronnie Jamroży, Mateusz Kowalczyk
2.     Sławomir Musielak, Kamil Adamczewski
3.     Adam Czechowicz, Igor Kononov, Łukasz Bojarski

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gdańsk 9/7/2010


1.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
2.     Przemysław Pawlicki         Caelum Stal Gorzów Wlkp
3.     Paweł Zmarzlik              Caelum Stal Gorzów Wlkp

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Turniej nr 1 - Gdańsk 17/7/2010


1.     Maksims Bogdanovs           Łotwa
2.     Patrick Hougaard            Dania
3.     Jurica Pavlic               Chorwacja


Klasyfikacja końcowa IMŚ Juniorów 2010:

1.     Darcy Ward                  Australia
2.     Maciej Janowski             Polska
3.     Maksims Bogdanovs           Łotwa

Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Gorzów Wlkp 25/7/2010


1.     POLSKA                                                   68

2.     DANIA                                                    45
3.     ROSJA                                                    31
4.     CZECHY                                                   8

Półfinał Mistrzostw Europy Par - Opole 21/8/2010


1.     POLSKA                                                   25
2.     CZECHY                                                   24
3.     CHORWACJA                                                21

Minispeedway - Drużynowe Mistrzostwa Polski - Gdańsk 22/8, Wawrów 28/8,
Częstochowa 12/9, Rybnik-Chwałowice 25/9/2010


1.     MKMŻ Rybki Rybnik                                 12     187
2.     Lotos Wybrzeże Gdańsk                             7,5    145
3.     GUKS Speedway Wawrów                              4      82

4.     UŚKS Speedway Częstochowa                         0,5    38

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - Tarnów 25/9/2010


1.     Sebastian Ułamek            Polska
2.     Ales Dryml jr.              Czechy
3.     Andrey Karpov               Ukraina

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 11/9/2010


1.     Maciej Kuciapa              Marma-Hadykówka Rzeszów
2.     Sebastian Ułamek            Tauron Azoty Tarnów
3.     Michał Szczepaniak          Start Gniezno

"Ostatnie Okrążenie..." - Turniej Pożegnalny Piotra Palucha - Gorzów Wlkp 2/10/2010


STAL GORZÓW WLKP - START GNIEZNO                         59 - 31

Turniej Pożegnalny Piotra Palucha - Gniezno 3/10/2010


1.     Adrian Gomólski, Bartosz Zmarzlik                     Valtra Start Gniezno/Caelum-Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Paluch, Kacper Gomólski, Mirosław Daniszewski   Valtra Start Gniezno
3.     Michał Szczepaniak, Sławomir Musielak, Adrian Gała    Valtra Start Gniezno/Unia Leszno

"Puchar Prezydenta Krakowa" - Kraków 3/10/2010


1.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
2.     Grzegorz Zengota            Falubaz Zielona Góra
3.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń

"Puchar Prezydenta Miasta" - Grudziądz 3/10/2010


1.     Krzysztof Buczkowski - Andrey Kudryashov      GTŻ Grudziądz / Rosja
2.     Paweł Staszek - Kamil Pulczyński              KSM Krosno / Unibax Toruń
3.     Mariusz Puszakowski - Szymon Woźniak          Lubelski Węgiel KMŻ Lublin / Polonia Bydgoszcz

"Puchar Gorących Serc" - Częstochowa 6/10/2010


1.     Bartosz Zmarzlik            Caelum Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki jr.          Unia Leszno
3.     Kacper Gomólski             Valtra Start Gniezno

Grand Prix Polski - Bydgoszcz 9/10/2010


1.     Andreas Jonsson             Szwecja
2.     Chris Harris                Wielka Brytania
3.     Janusz Kołodziej            Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2010:

1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Jason Crump                 Australia

"Ostatnie Okrążenie..." - Turniej Pożegnalny Leigh Adamsa - Leszno 10/10/2010


1.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń
2.     Leigh Adams                 Australia
3.     Greg Hancock                USA

58. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 10/10/2010


1.     Robert Miśkowiak            PSŻ Lechma Poznań
2.     Łukasz Jankowski            Orzeł Łódź
3.     Grzegorz Walasek            Polonia Bydgoszcz

4. Memoriał Szczepana Bukowskiego - Tarnów 9/10/2010


1.     .................           .............
2.     .................           .............
3.     .................           .............

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 10/10/2010


1.     Marcin Jędrzejewski, Kacper Gomólski
2.     Igor Kononov, Nikita Parfionov
3.     Kamil Zieliński, Szymon Woźniak

25-lecie startów Piotra Śwista - Piła 15/10/2010


1.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
2.     Rafał Okoniewski            Marma-Hadykówka Rzeszów
3.     Mariusz Puszakowski         Lubelski Węgiel KMŻ Lublin

27. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 16/10/2010


1.     Grzegorz Walasek            Polonia Bydgoszcz
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Adrian Miedziński           Uniabax Toruń


2009     INDEX     2011