DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Zbigniew Podlecki
(ur.19-1-1940 zm.8-1-2009)
Jan Tkocz (ur.2-2-1940 zm.17-1-2009)
Romuald Łoś (ur.23-10-1950 zm.17-1-2009)
Paweł Mirowski (ur.20-10-1932 zm.?-1-2009)
Zygmunt Banasiak (ur.12-7-1953 zm.30-4-2009)
Roman Kościecha (ur.2-8-1949 zm.6-6-2009)
Jerzy Kniaź (ur.3-1-1948 zm.15-8-2009)
Leonard Ciurzyński (ur.6-1-1922 zm.5-10-2009)
Emil Kramer (ur.14-11-1979 zm.9-12-2009)
Czesław Goszczyński (ur.27-2-1950 zm.16-12-2009)
Wiesław Kołodziejski (ur.16-10-1933 zm.19-12-2009)
Marian Kaznowski (ur.2-1-1931 zm.29-12-2009)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp
Grudziądz Krosno Leszno Łódź Lublin Miskolc Opole Ostrów Wlkp
Piła Rawicz Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 TORUŃ  ZIEL.  CZĘS.  LESZ.  GORZ.  BYDG.  GDAŃ.  WROC.
TORUŃ            ** **  
52-38  53-37  48-42  50-40  56-34  54-36  54-36
ZIELONA GÓRA    
67-23  ** **  59-31  46-44  63-27  54-36  58-32  52-37
CZĘSTOCHOWA     
50-40  50-40  ** **  45-45  43-47  50-40  53-37  52-38
LESZNO          
62-28  47-43  42-48  ** **  61-29  49-41  51-39  49-41
GORZÓW WLKP     
44-45  49-41  39-51  49-41  ** **  59-31  55-35  52-38
BYDGOSZCZ       
39-51  47-43  46-38  45-45  47-43  ** **  57-33  47-43
GDAŃSK          
41-49  39-51  60-30  49-41  44-46  57-33  ** **  50-40
WROCŁAW         
44-46  47-43  43-45  49-41  40-50  51-39  49-41  ** **

1 runda 5/4/2009: Zielona Góra-CzęstochowaLeszno-Gorzów WlkpGdańsk-ToruńBydgoszcz-Wrocław
2 runda 13/4/2009 (Lany Poniedziałek):
Wrocław-GdańskGorzów Wlkp-BydgoszczCzęstochowa-Leszno, (17/5)Toruń-Zielona Góra
3 runda 19/4/2009:
Wrocław-CzęstochowaLeszno-Zielona GóraGdańsk-Gorzów WlkpBydgoszcz-Toruń
4 runda 3/5/2009:
Zielona Góra-GdańskGorzów Wlkp-WrocławCzęstochowa-BydgoszczToruń-Leszno
5 runda 10/5/2009:
Wrocław-ToruńGorzów Wlkp-Częstochowa, (17/5)Gdańsk-LesznoBydgoszcz-Zielona Góra
6 runda 24/5/2009:
Zielona Góra-Gorzów WlkpLeszno-WrocławGdańsk-BydgoszczToruń-Częstochowa
7 runda 31/5/2009:
(11/6)Wrocław-Zielona Góra, (10/7)Gorzów Wlkp-ToruńCzęstochowa-Gdańsk, (7/6)Bydgoszcz-Leszno
8 runda 14/6/2009:
Zielona Góra-WrocławLeszno-BydgoszczGdańsk-CzęstochowaToruń-Gorzów Wlkp
9 runda 21/6/2009:
Wrocław-LesznoGorzów Wlkp-Zielona GóraCzęstochowa-ToruńBydgoszcz-Gdańsk
10 runda 28/6/2009:
Zielona Góra-BydgoszczLeszno-Gdańsk, (22/7)Częstochowa-Gorzów WlkpToruń-Wrocław
11 runda 5/7/2009:
Wrocław-Gorzów WlkpLeszno-ToruńGdańsk-Zielona Góra, (20/7)Bydgoszcz-Częstochowa
12 runda 19/7/2009:
(24/7)Zielona Góra-LesznoGorzów Wlkp-Gdańsk, (30/7)Częstochowa-WrocławToruń-Bydgoszcz
13 runda 26/7/2009:
Zielona Góra-ToruńLeszno-CzęstochowaGdańsk-WrocławBydgoszcz-Gorzów Wlkp
14 runda 2/8/2009:
Wrocław-BydgoszczGorzów Wlkp-LesznoCzęstochowa-Zielona GóraToruń-Gdańsk

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. UNIBAX TORUŃ                    27   11  0   3   (5)   +39
2. FALUBAZ ZIELONA GÓRA            22   8   0   6   (6)   +137
3. COGNOR-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    21   8   1   5   (4)   -6
4. UNIA LESZNO                     19   6   2   6   (5)   +60
5. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         19   8   0   6   (3)   -1
6. POLONIA BYDGOSZCZ               11   5   1   8   (-)   -90
7. LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK           10   4   0   10  (2)   -74
8. ATLAS WROCŁAW                   9    4   0   10  (1)   -65

1 RUNDA FINAŁOWA

       BYDGOSZCZ - TORUŃ           
45-45
       TORUŃ - BYDGOSZCZ           48-41

       GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA  44-46
       ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP  47-43

       LESZNO - CZĘSTOCHOWA        37-53
       CZĘSTOCHOWA - LESZNO        45-45

Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej

1. FALUBAZ ZIELONA GÓRA            4    2   0   0   +6
2. COGNOR-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    3    1   1   0   +16
3. UNIBAX TORUŃ                    3    1   1   0   +7
4. POLONIA BYDGOSZCZ               1    0   1   1   -7

-------------------------------------------------------
5. UNIA LESZNO                     1    0   1   1   -16
6. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         0    0   0   2   -6

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       BYDGOSZCZ - ZIELONA GÓRA    
51-39        CZĘSTOCHOWA - TORUŃ         46-44
       ZIELONA GÓRA - BYDGOSZCZ    57-32        TORUŃ - CZĘSTOCHOWA         51-39

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 7 MIEJSCE

                       WROCŁAW - GDAŃSK           51-39
                       GDAŃSK - WROCŁAW           42-48

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       ZIELONA GÓRA - TORUŃ       48-42
                       TORUŃ - ZIELONA GÓRA       38-40

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       BYDGOSZCZ - CZĘSTOCHOWA    46-44
                       CZĘSTOCHOWA - BYDGOSZCZ    53-37

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2009

1. FALUBAZ ZIELONA GÓRA
2. UNIBAX TORUŃ
3. COGNOR-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
4. POLONIA BYDGOSZCZ
5. UNIA LESZNO
6. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP
7. ATLAS WROCŁAW
---------------------------------
8. LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2010

DAUGAVPILS - WROCŁAW       00-40
WROCŁAW - DAUGAVPILS       40-00

Lokomotive Daugavpils zrezygnował z udziału w meczach barażowych o miejsce w Ekstralidze z drużyną Atlasu Wrocław, które miały zostać rozegrane 11 i 18-10-2009. GKSŻ orzekł walkower na korzyść drużyny Atlasu Wrocław w każdym meczu barażowym.

1 Liga

W rozgrywkach DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 TARN.  RZES.  DAUG.  GNIE.  POZN.  RYBN.  GRUD.  OSTR.
TARNÓW           ** **  
57-34  61-30  57-33  60-32  68-23  62-31  55-38
RZESZÓW         
38-55  ** **  64-28  56-34  55-37  55-38  50-40  48-42
DAUGAVPILS      
48-42  63-28  ** **  50-43  60-30  59-34  55-37  54-37
GNIEZNO         
30-20  55-35  53-37  ** **  67-25  44-46  57-34  52-38
POZNAŃ          
33-59  41-48  53-38  48-42  ** **  49-41  58-34  53-28
RYBNIK           
31-59  48-44  40-50  62-31  42-48  ** **  58-34  50-42
GRUDZIĄDZ       
42-51  55-35  46-47  53-37  54-38  48-45  ** **  45-44
OSTRÓW WLKP     
34-57  40-53  60-27  -----  57-36  44-45  51-41  ** **

1 runda 5/4/2009: Rzeszów-Ostrów WlkpDaugavpils-GrudziądzGniezno-RybnikPoznań-Tarnów
2 runda 13/4/2009 (Lany Poniedziałek):
Tarnów-DaugavpilsRybnik-RzeszówGrudziądz-GnieznoOstrów Wlkp-Poznań
3 runda 19/4/2009:
Rzeszów-GrudziądzGniezno-Ostrów Wlkp, (25/4)Poznań-DaugavpilsRybnik-Tarnów
4 runda 3/5/2009:
Tarnów-Gniezno, (24/5)Daugavpils-RzeszówGrudziądz-PoznańOstrów Wlkp-Rybnik
5 runda 10/5/2009:
Tarnów-Ostrów WlkpGniezno-DaugavpilsPoznań-RzeszówRybnik-Grudziądz
6 runda 24/5/2009:
(10/7)Rzeszów-Tarnów, (31/5)Daugavpils-Rybnik, (7/6)Poznań-Gniezno, (7/6)Grudziądz-Ostrów Wlkp
7 runda 11/6/2009 (Boże Ciało):
Tarnów-GrudziądzGniezno-RzeszówRybnik-PoznańOstrów Wlkp-Daugavpils
8 runda 14/6/2009:
Rzeszów-GnieznoDaugavpils-Ostrów WlkpPoznań-RybnikGrudziądz-Tarnów
9 runda 21/6/2009:
(14/7)Tarnów-RzeszówGniezno-PoznańRybnik-DaugavpilsOstrów Wlkp-Grudziądz
10 runda 28/6/2009:
Rzeszów-PoznańDaugavpils-GnieznoGrudziądz-RybnikOstrów Wlkp-Tarnów
11 runda 5/7/2009:
Rzeszów-DaugavpilsGniezno-Tarnów, (12/7)Poznań-Grudziądz, (12/7)Rybnik-Ostrów Wlkp
12 runda 19/7/2009:
Tarnów-Rybnik, (25/7)Daugavpils-Poznań, (22/7)Grudziądz-RzeszówOstrów Wlkp-Gniezno
13 runda 26/7/2009:
Rzeszów-RybnikDaugavpils-TarnówGniezno-GrudziądzPoznań-Ostrów Wlkp
14 runda 2/8/2009:
Tarnów-PoznańRybnik-GnieznoGrudziądz-DaugavpilsOstrów Wlkp-Rzeszów

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. UNIA TARNÓW                     31   12  0   2   (7)   +286
2. MARMA-HADYKÓWKA RZESZÓW         21   8   0   6   (5)   +10
3. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           21   9   0   5   (3)   +18
4. START GNIEZNO                   16   6   0   7   (4)   -23
5. PSŻ MILION TEAM POZNAŃ          15   6   0   8   (3)   -104
6. RKM ROW RYBNIK                  15   6   0   8   (3)   -72
7. GTŻ GRUDZIĄDZ                   11   5   0   9   (1)   -94
8. KM LAZUR OSTRÓW WLKP            8    3   0   10  (2)   -101

1 RUNDA FINAŁOWA

       RYBNIK - TARNÓW             
37-54
       TARNÓW - RYBNIK             58-34

       POZNAŃ - RZESZÓW            43-47
       RZESZÓW - POZNAŃ            61-30

       GNIEZNO - DAUGAVPILS        52-41
       DAUGAVPILS - GNIEZNO        56-37

Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej

1. UNIA TARNÓW                     4    2   0   0   +41
2. MARMA-HADYKÓWKA RZESZÓW         4    2   0   0   +35
3. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           2    1   0   1   +8
4. START GNIEZNO                   2    1   0   1   -8

-------------------------------------------------------
5. PSŻ MILION TEAM POZNAŃ          0    0   0   2   -35
6. RKM ROW RYBNIK                  0    0   0   2   -41

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       GNIEZNO - TARNÓW            
41-51        DAUGAVPILS - RZESZÓW        63-27
       TARNÓW - GNIEZNO            57-35        RZESZÓW - DAUGAVPILS        60-31

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 7 MIEJSCE

                       OSTRÓW WLKP - GRUDZIĄDZ    
48-45
                       GRUDZIĄDZ - OSTRÓW WLKP    47-42

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       DAUGAVPILS - TARNÓW        37-53
                       TARNÓW - DAUGAVPILS        61-30

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       GNIEZNO - RZESZÓW          48-42
                       RZESZÓW - GNIEZNO          61-32

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2009

1. UNIA TARNÓW
---------------------------------
2. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS
3. MARMA-HADYKÓWKA RZESZÓW
4. START GNIEZNO
5. PSŻ MILION TEAM POZNAŃ
6. RKM ROW RYBNIK
7. GTŻ GRUDZIĄDZ
---------------------------------
8. KM LAZUR OSTRÓW WLKP

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2010

ŁÓDŹ - GRUDZIĄDZ         43-47
GRUDZIĄDZ - ŁÓDŹ         
60-31

2 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 ŁÓDŹ   MISK.  LUBL.  KROS.  OPOLE  PIŁA   RAWI.
ŁÓDŹ             ** ** 
61-31  59-34  54-36  61-32  62-28  58-35
MISKOLC          
44-46  ** **  55-37  63-30  61-31  56-37  63-26
LUBLIN           
38-52  63-29  ** **  53-37  51-42  55-36  61-31
KROSNO           
50-40  47-43  52-40  ** **  55-36  61-31  62-28
OPOLE           
45-44  46-46  54-36  50-39  ** **  51-40  51-39
PIŁA             
45-45  50-40  43-47  47-43  49-42  ** **  53-37
RAWICZ          
44-46  39-50  47-42  46-43  51-42  47-46  ** **

1 runda 5/4/2009: Miskolc-OpoleLublin-ŁódźPiła-Rawicz
2 runda 13/4/2009 (Lany Poniedziałek):
Łódź-MiskolcOpole-PiłaRawicz-Krosno
3 runda 19/4/2009:
Lublin-MiskolcKrosno-OpolePiła-Łódź
4 runda 3/5/2009:
Łódź-KrosnoMiskolc-PiłaRawicz-Lublin
5 runda 10/5/2009:
Lublin-PiłaKrosno-MiskolcRawicz-Opole
6 runda 24/5/2009:
(7/6)Łódź-Rawicz, (31/5)Opole-Lublin, (31/5)Piła-Krosno
7 runda 11/6/2009 (Boże Ciało):
Lublin-KrosnoOpole-ŁódźRawicz-Miskolc
8 runda 14/6/2009:
Łódź-OpoleMiskolc-RawiczKrosno-Lublin
9 runda 21/6/2009:
(12/7)Lublin-Opole, (18/7)Krosno-PiłaRawicz-Łódź
10 runda 28/6/2009:
Miskolc-KrosnoOpole-RawiczPiła-Lublin
11 runda 5/7/2009:
(11/7)Lublin-Rawicz, (15/7)Krosno-Łódź, (12/7)Piła-Miskolc
12 runda 19/7/2009:
(24/7)Łódź-PiłaMiskolc-LublinOpole-Krosno
13 runda 26/7/2009:
Miskolc-Łódź, (27/7)Krosno-RawiczPiła-Opole
14 runda 2/8/2009:
Łódź-LublinOpole-MiskolcRawicz-Piła

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. ORZEŁ ŁÓDŹ                      25   9   1   2   (6)   +166
2. SPEEDWAY MISKOLC RACING KMF     17   6   1   5   (4)   +68
3. KMŻ REDSTAR LUBLIN              16   6   0   6   (4)   +20
4. KSM KROSNO                      15   6   0   6   (3)   +24
5. KOLEJARZ OPOLE                  14   5   1   6   (3)   -50
6. SPEEDWAY POLONIA PIŁA           10   4   1   7   (1)   -81
7. KOLEJARZ RAWICZ                 8    4   0   8   (-)   -147

UWAGA! Tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek zespół SK Kaskad Równe nie otrzymał licencji na przeprowadzenie rozgrywek II ligi i został wycofany z tych rozgrywek.

1 RUNDA FINAŁOWA

       PIŁA - ŁÓDŹ                 
32-59
       ŁÓDŹ - PIŁA                 69-20

       OPOLE - MISKOLC             47-43
       MISKOLC - OPOLE             63-27

       KROSNO - LUBLIN             48-44
       LUBLIN - KROSNO             57-36

Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej

1. ORZEŁ ŁÓDŹ                      4    2   0   0   +76
2. SPEEDWAY MISKOLC RACING KMF     2    1   0   1   +32
3. KMŻ REDSTAR LUBLIN              2    1   0   1   +17
4. KSM KROSNO                      2    1   0   1   -17

-------------------------------------------------------
5. KOLEJARZ OPOLE                  2    1   0   1   -32
6. SPEEDWAY POLONIA PIŁA           0    0   0   2   -76

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       KROSNO - ŁÓDŹ               
37-55        LUBLIN - MISKOLC            47-43
       ŁÓDŹ - KROSNO               64-26        MISKOLC - LUBLIN            55-37

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       MISKOLC - ŁÓDŹ             50-40
                       ŁÓDŹ - MISKOLC             49-44

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       KROSNO - LUBLIN            37-23
                       LUBLIN - KROSNO            45-45

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2009

1. SPEEDWAY MISKOLC RACING KMF
---------------------------------
2. ORZEŁ ŁÓDŹ
3. KSM KROSNO
4. KMŻ REDSTAR LUBLIN
5. KOLEJARZ OPOLE
6. SPEEDWAY POLONIA PIŁA
7. KOLEJARZ RAWICZ

Liga Juniorów

         Zielona Góra 7/7/2009                  Leszno 8/7/2009

1.Leszno           6      27           1.Zielona Góra     6      28

2.Zielona Góra     5      24           2.Leszno           5      25
3.Toruń            3,5    19           3.Częstochowa      3,5    19
  Częstochowa      3,5    19             Gorzów Wlkp      3,5    19
5.Gorzów Wlkp      2      16           5.Gdańsk           1,5    14
6.Bydgoszcz        1      15             Bydgoszcz        1,5    14
7.Wrocław          -      -            7.Wrocław          0      6


         Częstochowa 29/7/2009                  Wrocław 4/8/2009

1.Leszno           5,5    22           1.Leszno           6      22
  Gorzów Wlkp      5,5    22
           2.Bydgoszcz        4,5    21
3.Częstochowa      4      21             Toruń            4,5    21
4.Zielona Góra     3      18           4.Częstochowa      2,5    19
5.Toruń            2      17             Zielona Góra     2,5    19
6.Gdańsk           1      13           6.Wrocław          1      16
7.Wrocław          0      11           7.Gdańsk           0      10


         Gdańsk 18/8/2009                       Toruń 19/8/2009

1.Gorzów Wlkp      6      24           1.Leszno           6      23

2.Toruń            5      22           2.Gorzów Wlkp      5      21
3.Częstochowa      4      21           3.Toruń            4      19
4.Zielona Góra     3      20           4.Częstochowa      3      18
5.Wrocław          2      15           5.Wrocław          1,5    15
6.Gdańsk           1      14             Gdańsk           1,5    15
7.Bydgoszcz        0      10           7.Bydgoszcz        0      14


         Bydgoszcz 25/8/2009                    Gorzów Wlkp 26/8/2009

1.Toruń            6      21           1.Leszno           6      23

2.Zielona Góra     5      20           2.Gorzów Wlkp      4,5    24
3.Częstochowa      4      19             Zielona Góra     4,5    24
4.Bydgoszcz        2,5    18           4.Bydgoszcz        2      14
  Gorzów Wlkp      2,5    18             Gdańsk           2      14
6.Leszno           1      16             Wrocław          2      14
7.Gdańsk           0      14           7.Toruń            0      8

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2009

1. UNIA LESZNO                     35,5    160
2. FALUBAZ ZIELONA GÓRA            29      153
3. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         29      144

----------------------------------------------
4. UNIBAX TORUŃ                    25      127
5. COGNOR-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    24,5    136
6. POLONIA BYDGOSZCZ               11,5    106
7. LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK           7       94
8. ATLAS WROCŁAW                   6,5     77

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 9/9/2009


1.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław
2.     Grzegorz Zengota            Falubaz Zielona Góra
3.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1.Toruń            12     149          1.Rzeszów          11     99

2.Gdańsk           4      75           2.Tarnów           6      80
3.Bydgoszcz        4      73           3.Krosno           4      55
4.Grudziądz        4      63           4.Lublin           3      49


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1.Leszno           11,5   143          1.Gorzów Wlkp      12     149

2.Rybnik           8,5    132          2.Zielona Góra     8      113
3.Częstochowa      4      94           3.Gniezno          2      60
4.Opole            0      13           4.Ostrów Wlkp      2      53

30. Finał MDMP - Toruń 27/8/2009


1.     Unibax Toruń                                             41
2.     Caelum-Stal Gorzów Wlkp                                  38
3.     Unia Leszno                                              33



65. Finał IMP - Toruń 25/7/2009


1.     Tomasz Gollob               Caelum-Stal Gorzów Wlkp
2.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno
3.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów



43. Finał MIMP - Leszno 8/8/2009


1.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
2.     Sławomir Musielak           Unia Leszno
3.     Dawid Lampart               Marma-Hadykówka Rzeszów



36. Finał MPPK - Leszno 17/9/2009


1.     Falubaz Zielona Góra                                     25
2.     Unia Tarnów                                              21+3
3.     Unia Leszno                                              21+2



28. Finał MMPPK - Rybnik 14/8/2009


1.     Unia Leszno                                              24+3
2.     Falubaz Zielona Góra                                     24+2
3.     UKS Żaki Taczanów                                        23



49. Finał Złotego Kasku - Zielona Góra 30/4/2010


Z powodu trudnych warunków atmosferycznych panujących w październiku i kilkukrotnego przekładania terminów meczy finałowych DMP - finał Złotego Kasku który miał zostać rozegrany 10 października 2009 - został przeniesiony na 20 kwietnia 2010 (półfinały) i 30 kwietnia 2010 (finał).


1.     Janusz Kołodziej            Unia Leszno
2.     Piotr Protasiewicz          Falubaz Zielona Góra
3.     Krzysztof Kasprzak          Tauron Azoty Tarnów



44. Finał Srebrnego Kasku - Częstochowa 25/9/2009


1.     Grzegorz Zengota            Falubaz Zielona Góra
2.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław
3.     Sławomir Musielak           Unia Leszno



33. Finał Brązowego Kasku - Wrocław 11/9/2009


1.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław
2.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
3.     Łukasz Sówka                KM Lazur Ostrów Wlkp


Tournaments


28. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 29/3/2009


1.     Andreas Jonsson             Szwecja
2.     Piotr Protasiewicz          Falubaz Zielona Góra
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ostrów Wlkp 29/3/2009


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Ryan Sullivan               Australia
3.     Daniel Nermark              Szwecja

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Tarnów 31/3/2009


Ze względu na trudne warunki torowe GKSŻ odwołał zawody, a nominację otrzymali:
Przemysław Pawlicki i Sławomir Musielak (obaj Unia Leszno), Dawid Lampart (Marma-Hadykówka Rzeszów), Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra), Maciej Janowski (Atlas Wrocław), Kacper Gomólski (Start Gniezno), Daniel Sperz (Lotos-Wybrzeże Gdańsk), rezerwowy: Marcel Kajzer (Start Gniezno)

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'10 i
Indywidualnych Mistrzostw Europy - Gdańsk 7/4/2009


1.     Piotr Protasiewicz          Falubaz Zielona Góra
2.     Grzegorz Walasek            Falubaz Zielona Góra
3.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów


Ze względu na małą ilość zgłoszonych zawodników do eliminacji IME - GKSŻ odwołał zawody, a nominację otrzymali:
Rafał Trojanowski i Danel Pytel (obaj PSŻ Milion Team Poznań), Tomasz Gapiński i Michał Szczepaniak (Cognor-Włókniarz Częstochowa), Robert Miśkowiak, Adrian Gomólski i Karol Ząbik (KM Lazur Ostrów Wlkp), Kamil Brzozowski (GTŻ Grudziądz)

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały -
Poznań 15/4, Rzeszów 17/4, finał - Gorzów Wlkp 21/4/2009


1.     Michał Mitko                RKM-ROW Rybnik
2.     Grzegorz Zengota            Falubaz Zielona Góra
3.     Przemysław Pawlicki         Unia Leszno

59. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 28/3/2009


1.     Ryan Sullivan               Australia
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Damian Baliński             Unia Leszno

3. Turniej Pamięci Łukasza Romanka - Rybnik 2/5/2009


1.     Piotr Protasiewicz          Falubaz Zielona Góra
2.     Emil Sayfutdinov            Rosja
3.     Rafał Dobrucki              Falubaz Zielona Góra

Grand Prix Europy - Leszno 9/5/2009


1.     Jason Crump                 Australia
2.     Tomasz Gollob               Polska
3.     Andreas Jonsson             Szwecja

Minispeedway - Drużynowe Mistrzostwa Polski - Wawrów 16/5, Rybnik-Chwałowice 20/6,
Gdańsk 18/8, Częstochowa 22/8/2009


14 maja - czyli na dwa dni przed inauguracją rozgrywek, ze względu na zbyt małą liczbę zawodników w poszczególnych klubach GKSŻ zawiesiła rozgrywki w kategorii Drużynowych Mistrzostw Polski w Minispeedway'u w sezonie 2009.

Minispeedway - Indywidualne Mistrzostwa Polski - Wawrów 16/5, Rybnik-Chwałowice 28/6, Gdańsk 18/7,
Częstochowa 22/8, Wawrów 19/9/2009


1.     Krystian Pieszczek          Wybrzeże Gdańsk
2.     Mateusz Liszka              MKMŻ Rybki Rybnik
3.     Kacper Woryna               MKMŻ Rybki Rybnik

Minispeedway - Indywidualny Puchar Polski - Wawrów 17/5, Rybnik-Chwałowice 28/6,
Gdańsk 19/7(zawody nie odbyły się), Częstochowa 23/8/2009


1.     Krystian Pieszczek          Wybrzeże Gdańsk
2.     Mateusz Liszka              MKMŻ Rybki Rybnik
3.     Dominik Kossakowski         Wybrzeże Gdańsk

"Puchar Prezydenta Miasta" - Toruń 19/5/2009


1.     Karol Ząbik                 KM Lazur Ostrów Wlkp
2.     Mariusz Puszakowski         Start Gniezno
3.     Kamil Brzozowski            GTŻ Grudziądz

Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 23/5/2009


1.     Greg Hancock                USA
2.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń
3.     Rune Holta                  Norwegia

Memoriał Gerarda Stacha - Opole 23/5/2009


1.     Marcin Jędrzejewski         Polonia Bydgoszcz
2.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
3.     Artur Mroczka               GTŻ Grudziądz

Turniej Par - Poznań 24/5/2009


1.     Norbert Kościuch - Łukasz Jankowski           PSŻ Milion Team Poznań
2.     Piotr Świderski - Piotr Dym                   Unia Tarnów / Orzeł Łódź
3.     Krystian Klecha - Grzegorz Stróżyk            PSŻ Milion Team Poznań

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 25/5/2009


1.     Artur Mroczka               GTŻ Grudziądz
2.     Damian Celmer               Unibax Toruń
3.     Mateusz Lampkowski          Unibax Toruń

Minispeedway - "Złote Trofeum FIM" - Rybnik-Chwałowice 9-12/7/2009


1.     Mikkel Michelsen            Dania
2.     Rasmus Jensen               Dania
3.     Mikkel B.Jensen             Dania

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Tarnów 11/7/2009


1.     Przemysław Pawlicki         Polska
2.     Maciej Janowski             Polska
3.     Martin Vaculik              Słowacja

Drużynowy Puchar Świata - Baraż - Leszno 16/7/2009


1.     AUSTRALIA                                                51
2.     SZWECJA                                                  39
3.     WIELKA BRYTANIA                                          35
4.     DANIA                                                    34

Finał Drużynowego Pucharu Świata - Leszno 18/7/2009


1.     POLSKA                                                   44
2.     AUSTRALIA                                                43
3.     SZWECJA                                                  36
4.     ROSJA                                                    35

28. Memoriał Marcina Rożaka, Grzegorza Smolińskiego i Henryka Cieślewicza - Gniezno 30/7/2009


1.     Patryk Dudek                Falubaz Zielona Góra
2.     Łukasz Cyran                Caelum-Stal Gorzów Wlkp
3.     Kacper Gomólski             Start Gniezno

12. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 9/8/2009


1.     Rune Holta - Thomas H.Jonasson                Caelum-Stal Gorzów Wlkp
2.     Nicki Pedersen - Paweł Zmarzlik               Cognor-Włókniarz Częstochowa / Caelum-Stal Gorzów Wlkp
3.     Jarosław Hampel - Przemysław Pawlicki         Unia Leszno

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 22/8/2009


1.     Robert Miśkowiak            KM Lazur Ostrów Wlkp
2.     Damian Baliński             Unia Leszno
3.     Michał Szczepaniak          Cognor-Włókniarz Częstochowa

Turniej Indywidualany "Jubileusz Nowej Huty" - Kraków 23/8/2009


1.     Emil Sayfutdinov            Rosja
2.     Tomasz Gollob               Caelum-Stal Gorzów Wlkp
3.     Ryan Sullivan               Australia

"Puchar Gdańska" - Gdańsk 23/8/2009


1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Jonas Davidsson             Szwecja
3.     Magnus Zetterström          Szwecja

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Gorzów Wlkp 5/9/2009


1.     POLSKA                                                   57
2.     DANIA                                                    45
3.     SZWECJA                                                  32
4.     CZECHY                                                   15

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 15/9/2009


1.     WIELKOPOLSKA                                             ??
(1.K.Gomólski, 2.P.Dudek, 3-Ł.Sówka, 4.T.Musielak)
2.     POMORZE                                                  ??
(5.M.Szymko, 6.K.Pulczyński, 7.-E.Pulczyński, 8.D.Adamczak)
3.     ŚLĄSK                                                    ??
(9.K.Cieślar, 10.M.Domański, 11-A.Osmólski, 12.Ł.Piecha)
4.     POŁUDNIE                                                 ??
(13.P.Malitowski, 14.J.Jamróg, 15-Ł.Kret, 16.T.Kostro)
Sędzia - Grzegorz Sokołowski

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 16/9/2009


1.     WIELKOPOLSKA                                             ??
(1.K.Gomólski, 2.P.Dudek, 3.-Ł.Sówka, 4.T.Musielak)
2.     POMORZE                                                  ??
(5.M.Szymko, 6.K.Pulczyński, 7.-E.Pulczyński, 8.D.Adamczak)
3.     ŚLĄSK                                                    ??
(9.K.Cieślar, 10.M.Domański, 11-A.Osmólski, 12.Ł.Piecha)
4.     POŁUDNIE                                                 ??
(13.P.Malitowski, 14.J.Jamróg, 15-Ł.Kret, 16.T.Kostro)
Sędzia - Grzegorz Sokołowski

Klubowy Puchar Europy - Toruń 19/9/2009


1.     Kaskad Równe                                             38
2.     Unibax Toruń                                             37
3.     Wostok Władywostok                                       34
4.     Speed & Wolf Debreczyn                                   11

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 19/9/2009


KOLEJARZ OPOLE - SPEEDWAY EUROPA                         52 - 38

Pilska Gala Żużlowa - Piła 20/9/2009


1.     Łukasz Jankowski            PSŻ Milion-Team Poznań
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Michał Szczepaniak          Cognor-Włókniarz Częstochowa

Turniej Par z okazji 85-lecia Sportu Motorowego - Grudziądz 20/9/2009


1.     Krzysztof Buczkowski - Kamil Brzozowski       Polonia Bydgoszcz / GTŻ Grudziądz
2.     Paweł Staszek - Artur Mroczka                 GTŻ Grudziądz
3.     Mariusz Puszakowski - Krzysztof Słaboń        Start Gniezno

4.     Tomasz Chrzanowski - Marcin Jędrzejewski      Polonia Bydgoszcz
5.     Claus Vissing - Mads Korneliussen             Dania
6.     Grzegorz Knapp - Ronnie Jamroży               GTŻ Grudziądz/RKM ROW Rybnik

26. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 26/9/2009


1.     Lee Richardson              Wielka Brytania
2.     Maciej Kuciapa              Marma-Hadykówka Rzeszów
3.     Piotr Protasiewicz          Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Poznań 1/10/2009


1.     ....                        ....
2.     ....                        ....
3.     ....                        ....

Lista startowa: 1-G.Stróżyk(Poznań), 2-Ł.Sówka(Ostrów), 3-S.Musielak(Leszno), 4-P.Kociemba(Ostrów), 5-Ł.Cyran(Gorzów), 6-K.Adamczewski(Leszno), 7-P.Dudek(Zielona Góra), 8-P.Świdziński(Ostrów), 9-K.Gomólski(Gniezno), 10-A.Szewczykowski(Gorzów), 11-M.Wawrzyniak(Gniezno), 12-J.Baniak(Zielona Góra), 13-A.Sturomski(Gniezno), 14-T.Musielak(Leszno), 15-P.Zmarzlik(Gorzów), 16-M.Łukowiak(Zielona Góra), R1-A.Kudriashev(Rosja), R2-R.Dąbrowski(Poznań)

motoAllegro Szlaka Piastowska - Poznań 3/10/2009


1.     Rafał Dobrucki              Falubaz Zielona Góra
2.     Robert Miśkowiak            KM Lazur Ostrów Wlkp
3.     Dawid Stachyra              Marma-Hadykówka Rzeszów

Grand Prix Polski - Bydgoszcz 17/10/2009


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Leigh Adams                 Australia
3.     Sebastian Ułamek            Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2009:

1.     Jason Crump                 Australia
2.     Tomasz Gollob               Polska
3.     Emil Sayfutdinov            Rosja

Międzypaństwowe zawody towarzyskie - Piła 24/10/2009


SPEEDWAY POLONIA PIŁA - LEJONEN GISLAVED                 38 - 48

57. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 25/10/2009


1.     Magnus Zetterström          Szwecja
2.     Robert Miśkowiak            KM Lazur Ostrów Wlkp
3.     Piotr Świderski             Unia Tarnów

3. Memoriał Szczepana Bukowskiego - Tauron Cup - Tarnów 25/10/2009


1.     Dawid Lampart               Marma-Hadykówka Rzeszów
2.     Szymon Kiełbasa             Unia Tarnów
3.     Tobias Busch                Niemcy

14. Turniej Gwiazdkowy - Piła 6/12/2009


1.     Stanisław Burza             Orzeł Łódź
2.     Paweł Hlib                  RKM ROW Rybnik
3.     Grzegorz Knapp              GTŻ Grudziądz


2008     INDEX     2010