DMP DM1L DM2L Liga Juniorów MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Tadeusz Pubanc
(ur.15-12-1950 zm.24-2-2008)
Władysław Pietrzak (ur.8-11-1919 zm.27-3-2008)
Mirosław Pokrzywa (ur.1-1-1937 zm.4-4-2008)
Zbigniew Sander (ur.30-3-1933 zm.3-5-2008)
Jan Wojtyniak (ur.16-6-1937 zm.8-5-2008)
Franciszek Banaszak (ur.13-1-1969 zm.2-9-2008)
Wojciech Augustynowicz (ur.10-4-1951 zm.4-9-2008)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp
Grudziądz Krosno Leszno Łódź Lublin Miskolc Opole Ostrów Wlkp
Piła Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 CZĘS.  TORUŃ  LESZ.  ZIEL.  GORZ.  WROC.  RZES.  TARN.
CZĘSTOCHOWA      ** **  
41-50  56-36  49-41  55-38  60-33  65-26  69-23
TORUŃ           
34-59  ** **  44-46  56-34  61-30  49-41  63-28  66-26
LESZNO          
50-42  43-47  ** **  50-40  45-45  61-29  59-33  67-26
ZIELONA GÓRA    
38-52  32-58  36-57  ** **  53-39  47-43  52-39  63-29
GORZÓW WLKP     
40-50  43-47  48-42  41-49  ** **  53-40  51-41  60-32
WROCŁAW         
40-50  41-48  46-47  53-40  53-39  ** **  62-30  61-29
RZESZÓW         
32-60  33-58  27-65  33-59  44-48  47-43  ** **  51-37
TARNÓW          
33-59  38-53  40-53  41-49  46-47  57-36  44-47  ** **

1 runda 6/4/2008: (14/4)Tarnów-Zielona GóraLeszno-Częstochowa, (12/4)Gorzów Wlk-WrocławToruń-Rzeszów
2 runda 13/4/2008:
Rzeszów-LesznoWrocław-ToruńZielona Góra-Gorzów WlkpCzęstochowa-Tarnów
3 runda 20/4/2008:
Rzeszów-WrocławLeszno-TarnówGorzów Wlkp-CzęstochowaToruń-Zielona Góra
4 runda 1/5/2008:
Tarnów-Gorzów WlkpWrocław-LesznoZielona Góra-RzeszówCzęstochowa-Toruń
5 runda 4/5/2008:
(6/6)Rzeszów-CzęstochowaWrocław-Zielona GóraGorzów Wlkp-LesznoToruń-Tarnów
6 runda 16/5/2008:
Tarnów-WrocławLeszno-Toruń, (11/5)Gorzów Wlkp-RzeszówCzęstochowa-Zielona Góra
7 runda 1/6/2008:
Rzeszów-TarnówWrocław-CzęstochowaZielona Góra-LesznoToruń-Gorzów Wlkp
8 runda 8/6/2008:
Tarnów-RzeszówLeszno-Zielona GóraGorzów Wlkp-ToruńCzęstochowa-Wrocław
9 runda 20/6/2008:
Rzeszów-Gorzów WlkpWrocław-TarnówZielona Góra-CzęstochowaToruń-Leszno
10 runda 6/7/2008:
Tarnów-ToruńLeszno-Gorzów WlkpZielona Góra-WrocławCzęstochowa-Rzeszów
11 runda 20/7/2008:
Rzeszów-Zielona GóraLeszno-WrocławGorzów Wlkp-TarnówToruń-Częstochowa
12 runda 27/7/2008:
Tarnów-LesznoWrocław-RzeszówZielona Góra-ToruńCzęstochowa-Gorzów Wlkp
13 runda 3/8/2008:
Tarnów-CzęstochowaLeszno-RzeszówGorzów Wlkp-Zielona GóraToruń-Wrocław
14 runda 10/8/2008:
Rzeszów-ToruńWrocław-Gorzów WlkpZielona Góra-TarnówCzęstochowa-Leszno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. ZŁOMREX-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   31   12  0   2   (7)   +253
2. UNIBAX TORUŃ                    30   12  0   2   (5)   +199
3. UNIA LESZNO                     25   10  1   3   (4)   +162
4. ZKŻ KRONOPOL ZIELONA GÓRA       17   7   0   7   (3)   -7
5. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         16   6   1   7   (3)   -36
6. ATLAS WROCŁAW                   12   4   0   10  (4)   -36
7. MARMA POLSKIE FOLIE RZESZÓW     7    3   0   11  (1)   -255
8. UNIA TARNÓW                     2    1   0   13  (-)   -280

1 RUNDA FINAŁOWA

       WROCŁAW - CZĘSTOCHOWA       
32-60
       CZĘSTOCHOWA - WROCŁAW       53-39

       GORZÓW WLKP - TORUŃ         43-47
       TORUŃ - GORZÓW WLKP         66-25

       ZIELONA GÓRA - LESZNO       49-40
       LESZNO - ZIELONA GÓRA       54-38

Kolejność drużyn po 1 rundzie finałowej

1. UNIBAX TORUŃ                    4    2   0   0   +45
2. ZŁOMREX-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   4    2   0   0   +42
3. UNIA LESZNO                     2    1   0   1   +7
4. ZKŻ KRONOPOL ZIELONA GÓRA       2    1   0   1   -7

-------------------------------------------------------
5. ATLAS WROCŁAW                   0    0   0   2   -42
6. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         0    0   0   2   -45

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ZIELONA GÓRA - TORUŃ        
48-42        LESZNO - CZĘSTOCHOWA        52-41
       TORUŃ - ZIELONA GÓRA        57-36        CZĘSTOCHOWA - LESZNO        40-50

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 7 MIEJSCE

                       TARNÓW - RZESZÓW           
42-48
                       RZESZÓW - TARNÓW           51-41

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       LESZNO - TORUŃ             41-49
                       TORUŃ - LESZNO             47-43

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       ZIELONA GÓRA - CZĘSTOCHOWA 62-28
                       CZĘSTOCHOWA - ZIELONA GÓRA 51-41

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2008

1. UNIBAX TORUŃ
2. UNIA LESZNO
3. ZKŻ KRONOPOL ZIELONA GÓRA
4. ZŁOMREX-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
5. ATLAS WROCŁAW
6. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP
---------------------------------
7. MARMA POLSKIE FOLIE RZESZÓW
8. UNIA TARNÓW

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2009

GDAŃSK - RZESZÓW           54-37
RZESZÓW - GDAŃSK           
47-45

1 Liga

W rozgrywkach DM1L i DM2L powrócono do przyznawania punktów bonusowych. Drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego. Przed rozpoczęciem rozgrywek zespół z Ostrowa Wlkp ukarano -7 pkt. meczowymi za próbę przekupstwa przed meczem finału DM1L w sezonie 2007.

RUNDA ZASADNICZA
                 BYDG.  GDAŃ.  OSTR.  POZN.  RYBN.  DAUG.  GRUD.  RAWI.
BYDGOSZCZ        ** ** 
48-42  56-36  58-35  56-37  60-32  59-34  73-17
GDAŃSK          
47-43  ** **  48-42  53-38  29-20  53-39  55-35  65-25
OSTRÓW WLKP     
46-43  31-19  ** **  54-39  54-37  62-28  50-40  70-21
POZNAŃ          
44-46  45-45  25-66  ** **  47-44  60-29  56-36  66-23
RYBNIK          
38-55  50-40  42-48  44-46  ** **  58-32  58-34  60-32
DAUGAVPILS       
47-43  44-46  43-49  58-34  56-37  ** **  52-40  60-32
GRUDZIĄDZ        
35-55  38-52  47-45  46-44  41-48  62-28  ** **  51-42
RAWICZ          
41-49  37-53  26-65  40-50  28-63  42-48  43-47  ** **

1 runda 6/4/2008: Gdańsk-DaugavpilsOstrów Wlkp-RawiczRybnik-BydgoszczGrudziądz-Poznań
2 runda 13/4/2008:
Bydgoszcz-GdańskPoznań-Ostrów WlkpDaugavpils-RybnikRawicz-Grudziądz
3 runda 20/4/2008:
Ostrów Wlkp-BydgoszczPoznań-Ostrów WlkpRybnik-RawiczGrudziądz-Gdańsk
4 runda 1/5/2008:
Bydgoszcz-GrudziądzGdańsk-RybnikDaugavpils-Ostrów WlkpRawicz-Poznań
5 runda 4/5/2008:
Ostrów Wlkp-GdańskPoznań-BydgoszczDaugavpils-RawiczRybnik-Grudziądz
6 runda 11/5/2008:
Bydgoszcz-DaugavpilsGdańsk-RawiczRybnik-PoznańGrudziądz-Ostrów Wlkp
7 runda 1/6/2008:
Ostrów Wlkp-RybnikPoznań-Gdańsk, (13/6)Daugavpils-GrudziądzRawicz-Bydgoszcz
8 runda 8/6/2008:
Bydgoszcz-RawiczGdańsk-PoznańRybnik-Ostrów WlkpGrudziądz-Daugavpils
9 runda 22/6/2008:
Ostrów Wlkp-GrudziądzPoznań-RybnikDaugavpils-BydgoszczRawicz-Gdańsk
10 runda 6/7/2008:
Bydgoszcz-PoznańGdańsk-Ostrów WlkpGrudziądz-RybnikRawicz-Daugavpils
11 runda 20/7/2008:
Ostrów Wlkp-DaugavpilsPoznań-RawiczGrudziądz-BydgoszczRybnik-Gdańsk
12 runda 27/7/2008:
Bydgoszcz-Ostrów WlkpGdańsk-GrudziądzDaugavpils-PoznańRawicz-Rybnik
13 runda 3/8/2008:
Gdańsk-BydgoszczOstrów Wlkp-PoznańRybnik-DaugavpilsGrudziądz-Rawicz
14 runda 10/8/2008:
Bydgoszcz-RybnikPoznań-GrudziądzDaugavpils-GdańskRawicz-Ostrów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. POLONIA BYDGOSZCZ               29   11  0   3   (7)   +213
2. LOTOS GDAŃSK                    25   10  1   3   (4)   +112
3. KM INTAR LAZUR OSTRÓW WLKP      21   11  0   3   (6)   +204
4. PSŻ MILION TEAM POZNAŃ          17   6   1   7   (4)   -13
--------------------------------------------------------------
5. RKM RYBNIK                      16   6   0   8   (4)   +38
6. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           13   6   0   8   (1)   -82
7. GTŻ GRUDZIĄDZ                   12   5   0   9   (2)   -101
8. KOLEJARZ RAWICZ                 0    0   0   14  (-)   -371

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)                RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-7)
              BYDG.  GDAŃ.  OSTR.  POZN.                  RYBN.  DAUG.  GRUD.  RAWI.
BYDGOSZCZ     ** ** 
56-36  57-34  65-28    RYBNIK        ** **  54-36  61-31  54-35
GDAŃSK       
39-52  ** **  60-33  66-26    DAUGAVPILS    60-33  ** **  60-30  61-29
OSTRÓW WLKP  
42-47  43-48  ** **  52-40    GRUDZIĄDZ     46-44  42-50  ** **  60-30
POZNAŃ       
51-38  48-42  42-47  ** **    RAWICZ        48-44  41-49  41-52  ** **

15 runda 24/8/2008: Bydgoszcz-Poznań, (11/9)Ostrów Wlkp-GdańskRybnik-RawiczGrudziądz-Daugavpils
16 runda 31/8/2008:
Gdańsk-BydgoszczPoznań-Ostrów WlkpRybnik-DaugavpilsRawicz-Grudziądz
17 runda 7/9/2008:
Ostrów Wlkp-BydgoszczPoznań-GdańskRybnik-GrudziądzRawicz-Daugavpils
18 runda 21/9/2008:
Bydgoszcz-Ostrów WlkpGdańsk-PoznańDaugavpils-RawiczGrudziądz-Rybnik
19 runda 28/9/2008:
Gdańsk-Ostrów WlkpPoznań-BydgoszczDaugavpils-GrudziądzRawicz-Rybnik
20 runda 5/10/2008:
(12/10)Bydgoszcz-GdańskOstrów Wlkp-PoznańDaugavpils-RybnikGrudziądz-Rawicz

Ostateczna kolejność drużyn w DM1L 2008

1. POLONIA BYDGOSZCZ               42   16  0   4   (10)  +298
2. LOTOS GDAŃSK                    33   13  1   6   (6)   +145

--------------------------------------------------------------
3. KM INTAR LAZUR OSTRÓW WLKP      26   13  0   7   (7)   +161
4. PSŻ MILION TEAM POZNAŃ          21   8   1   11  (4)   -88
5. LOKOMOTIVE DAUGAVPILS           26   11  0   9   (4)   +5
6. RKM RYBNIK                      24   9   0   11  (6)   +72
7. GTŻ GRUDZIĄDZ                   19   8   0   12  (3)   -126
--------------------------------------------------------------
8. KOLEJARZ RAWICZ                 2    1   0   19  (-)   -467

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2009

MISKOLC - GRUDZIĄDZ        00-40
GRUDZIĄDZ - MISKOLC        40-00

Speedway Miskolc zrezygnował z udziału w meczach barażowych o miejsce
w I Lidze z drużyną GTŻ Grudziądz, które miały zostać rozegrane
12 i 19-10-2008. GKSŻ orzekł walkower na korzyść drużyny GTŻ Grudziądz
w każdym meczu barażowym.

2 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 MISK.  GNIE.  RÓWNE  ŁÓDŹ   OPOLE  KROS.
MISKOLC          ** ** 
44-49  50-40  45-44  53-37  65-25
GNIEZNO         
41-49  ** **  49-44  40-00  63-28  62-25
RÓWNE            
48-38  46-44  ** **  61-30  57-35  56-36
ŁÓDŹ            
44-46  39-52  59-23  ** **  44-45  52-38
OPOLE            
43-47  42-48  51-42  43-46  ** **  60-32
KROSNO          
39-51  46-44  40-50  45-44  48-45  ** **

1 runda 6/4/2008: Opole-Równe, (20/4)Krosno-Miskolc
2 runda 13/4/2008:
Gniezno-KrosnoMiskolc-Opole
3 runda 20/4/2008:
Łódź-RówneOpole-Gniezno
4 runda 1/5/2008:
Miskolc-ŁódźKrosno-Opole
5 runda 4/5/2008:
Równe-MiskolcŁódź-Gniezno
6 runda 11/5/2008:
Gniezno-RówneKrosno-Łódź
7 runda 1/6/2008:
Miskolc-GnieznoRówne-KrosnoŁódź-Opole
8 runda 8/6/2008:
(15/6)Gniezno-MiskolcOpole-ŁódźKrosno-Równe
9 runda 22/6/2008:
(22/7)Równe-GnieznoŁódź-Krosno
10 runda 6/7/2008:
Gniezno-Łódź, (31/7)Miskolc-Równe
11 runda 20/7/2008:
Łódź-MiskolcOpole-Krosno
12 runda 27/7/2008:
Gniezno-OpoleRówne-Łódź
13 runda 3/8/2008:
Opole-MiskolcKrosno-Gniezno
14 runda 10/8/2008:
Miskolc-KrosnoRówne-Opole

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. SPEEDWAY MISKOLC                20   8   0   2   (4)   +78
2. START GNIEZNO                   18   7   0   3   (4)   +129
3. SPEEDWAY RÓWNE                  14   6   0   4   (2)   +35
4. ORZEŁ ŁÓDŹ                      9    3   0   7   (3)   -36

--------------------------------------------------------------
5. KOLEJARZ OPOLE                  7    3   0   7   (1)   -51
6. KSM KROSNO                      6    3   0   7   (-)   -155

UWAGA! Przed rozpoczęciem rozgrywek wycofał się zespół TŻ Lublin.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)
              MISK.  GNIE.  RÓWNE  ŁÓDŹ
MISKOLC       ** ** 
34-58  65-25  57-34
GNIEZNO      
58-34  ** **  40-00  62-30
RÓWNE        
48-42  31-60  ** **  52-38
ŁÓDŹ         
54-37  45-45  44-45  ** **

15 runda 24/8/2008: Miskolc-ŁódźRówne-Gniezno
16 runda 31/8/2008:
Gniezno-MiskolcŁódź-Równe
17 runda 7/9/2008:
Miskolc-RówneŁódź-Gniezno
18 runda 27/9/2008:
Gniezno-Łódź, (25/9)Równe-Miskolc
19 runda 28/9/2008:
Gniezno-Równe, Łódź-Miskolc
20 runda 5/10/2008:
Miskolc-Gniezno, (9/10)Równe-Łódź

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2008 (miejsca 1-4)

1. START GNIEZNO                   32   12  1   3   (7)   +278

--------------------------------------------------------------
2. SPEEDWAY MISKOLC                26   10  0   6   (6)   +70
3. SPEEDWAY RÓWNE                  21   9   0   7   (3)   -53
4. ORZEŁ ŁÓDŹ                      12   4   1   11  (3)   -89

Liga Juniorów

         Tarnów 1/7/2008                        Rzeszów 2/7/2008

1.Rzeszów          6      27           1.Rzeszów          6      28

2.Wrocław          4,5    23           2.Częstochowa      5      21
  Leszno           4,5    23           3.Wrocław          4      18
4.Częstochowa      3      19           4.Leszno           3      16
5.Tarnów           2      16           5.Toruń            2      15
6.Toruń            1      12           6.Tarnów           0,5    14
7.Gorzów Wlkp      0      6              Zielona Góra     0,5    14


         Gorzów Wlkp 15/7/2008                  Zielona Góra 16/7/2008

1.Leszno           6      26           1.Leszno           6      28

2.Zielona Góra     4,5    20           2.Zielona Góra     5      25
  Rzeszów          4,5    20           3.Wrocław          4      18
4.Gorzów Wlkp      3      17           4.Gorzów Wlkp      3      16
5.Toruń            2      15           5.Toruń            2      15
6.Częstochowa      0,5    13           6.Tarnów           1      13
  Wrocław          0,5    13           7.Częstochowa      0      11


         Leszno 29/7/2008                       Wrocław 30/7/2008

1.Wrocław          5,5    23           1.Leszno           6      24

  Leszno           5,5    23           2.Zielona Góra     5      22
3.Zielona Góra     4      20           3.Tarnów           4      21
4.Gorzów Wlkp      3      19           4.Wrocław          3      20
5.Tarnów           2      15           5.Gorzów Wlkp      2      14
6.Toruń            1      14           6.Częstochowa      1      13
7.Rzeszów          0      11           7.Rzeszów          0      12


         Toruń 12/8/2008                        Częstochowa 13/8/2008

1.Rzeszów          6      28           1.Rzeszów          6      27

2.Gorzów Wlkp      5      21           2.Leszno           5      25
3.Tarnów           4      17           3.Gorzów Wlkp      4      19
4.Wrocław          2,5    16           4.Zielona Góra     3      17
  Toruń            2,5    16           5.Częstochowa      2      15
6.Zielona Góra     1      12           6.Tarnów           1      14
7.Częstochowa      0      8            7.Toruń            0      8

Ostateczna kolejność drużyn w Lidze Juniorów 2008

1. UNIA LESZNO                     36      165
2. MARMA POLSKIE FOLIE RZESZÓW     28,5    153
3. ATLAS WROCŁAW                   24      131

----------------------------------------------
4. ZKŻ KRONOPOL ZIELONA GÓRA       23      130
5. CAELUM-STAL GORZÓW WLKP         20      112
6. UNIA TARNÓW                     14,5    110
7. ZŁOMREX-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   11,5    100
8. UNIBAX TORUŃ                    10,5    95

Indywidualne Mistrzostwa Ligi Juniorów - Leszno 26/8/2008


1.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław
2.     Robert Kasprzak             Unia Leszno
3.     Przemysław Pawlicki         Unia Leszno



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1.Leszno           12     153          1.Zielona Góra     11,5   126

2.Ostrów Wlkp      8      125          2.Grudziądz        7      89
3.Poznań           7      106          3.Gorzów Wlkp      6,5    85
4.Toruń            2      55           4.Gdańsk           3      73
5.Gniezno          1      36           5.Bydgoszcz        2      71


         GRUPA 3

1.Rybnik           12     151
2.Częstochowa      9      119

3.Tarnów           5,5    78
4.Rzeszów          2,5    66
5.Krosno           1      37

29. Finał MDMP - Leszno 4/9/2008


1.     Unia Leszno                                              45
2.     RKM Rybnik                                               31
3.     Złomrex-Włókniarz Częstochowa                            22



64. Finał IMP - Leszno 9/8/2008


1.     Adam Skórnicki              PSŻ Milion Team Poznań
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Kronopol Zielona Góra



42. Finał MIMP - Rybnik 19/8/2008


1.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław
2.     Daniel Pytel                PSŻ Milion Team Poznań
3.     Grzegorz Zengota            ZKŻ Kronopol Zielona Góra



35. Finał MPPK - Toruń 5/9/2008


1.     Unibax Toruń                                             24
2.     Unia Leszno                                              23+3
3.     ZKŻ Kronopol Zielona Góra                                23+2



27. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 17/8/2008


1.     RKM Rybnik                                               21
2.     KM Intar Ostrów Wlkp                                     19+3
3.     Marma Polskie Folie Rzeszów                              19+2



48. Finał Złotego Kasku - Wrocław 25/10/2008


1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń



43. Finał Srebrnego Kasku - Rzeszów 10/10/2008


1.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław
2.     Grzegorz Zengota            ZKŻ Kronopol Zielona Góra
3.     Patryk Pawlaszczyk          RKM Rybnik



32. Finał Brązowego Kasku - Gdańsk 26/9/2008


1.     Artur Mroczka               GTŻ Grudziądz
2.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław
3.     Adrian Szewczykowski        Caelum-Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


58. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 29/3/2008


1.     Leigh Adams                 Australia
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Rafał Dobrucki              ZKŻ Kronopol Zielona Góra

27. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 30/3/2008


1.     Tomasz Gollob               Caelum-Stal Gorzów Wlkp
2.     Emil Sayfutdinov            Rosja
3.     Tomasz Chrzanowski          Lotos Gdańsk

15-lecie startów Grzegorza Walaska - Zielona Góra 30/3/2008


1.     Rafał Dobrucki              ZKŻ Kronopol Zielona Góra
2.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
3.     Niels Kristian Iversen      Dania

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ostrów Wlkp 30/3/2008


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Peter Karlsson              Szwecja
3.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa


Bieg pamięci Rifa Saitgariejewa:

1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
3.     Peter Karlsson              Szwecja

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Rawicz 9/4/2008


1.     Marcel Kajzer               Kolejarz Rawicz
2.     Artur Mroczka               GTŻ Grudziądz
3.     Maciej Janowski             Atlas Wrocław

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'09 i
Indywidualnych Mistrzostw Europy - półfinały - Poznań 10/4, Toruń 15/4,
finał - Zielona Góra 21/4/2008


1.     Adrian Miedziński           Unibax Toruń
2.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
3.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały -
Grudziądz 22/4, Ostrów Wlkp 23/4, finał - Tarnów 24/4/2008


1.     Adrian Gomólski             KM Intar Lazur Ostrów Wlkp
2.     Grzegorz Zengota            ZKŻ Kronopol Zielona Góra
3.     Mateusz Szczepaniak         Złomrex-Włókniarz Częstochowa

"Puchar Złomrex Cup" - Częstochowa 27/4/2008


1.     Ryan Sullivan               Australia
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Leigh Adams                 Australia

Minispeedway - Indywidualny Puchar Polski - Gdańsk 3/5, Częstochowa 17/5, Wawrów 29/6,
Rybnik-Chwałowice 30/8/2008


1.     Szymon Woźniak              BTŻ Polonia Bydgoszcz
2.     Mateusz Liszka              MKMŻ Rybki Rybnik
3.     Krystian Pieszczek          Wybrzeże Gdańsk

Grand Prix Europy - Leszno 10/5/2008


1.     Leigh Adams                 Australia
2.     Greg Hancock                USA
3.     Nicki Pedersen              Dania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2008:

1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Tomasz Gollob               Polska

Memoriał Gerarda Stacha - Opole 11/5/2008


1.     Robert Miśkowiak            KM Intar Lazur Ostrów Wlkp
2.     Zbigniew Czerwiński         KM Intar Lazur Ostrów Wlkp
3.     Adam Pawliczek              Kolejarz Opole

15-lecie startów Adama Skórnickiego - Poznań 17/5/2008


1.     Agromix                                                  28+3

       (Tomasz Chrzanowski, Troy Batchelor, Norbert Kościuch, Adrian Miedziński)

2.     Milion Team                                              28+2

       (Jason Crump, Rafał Dobrucki, Rafał Okoniewski, Daniel Pytel)

3.     Bank Spółdzielczy Duszniki                               22

       (Leigh Adams, Davey Watt, Adam Skórnicki, Joe Screen)

4.     Złomrex                                                  18

       (Karol Ząbik, Grzegorz Walasek, Sławomir Drabik, Mariusz Puszakowski)

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Zielona Góra 18/5/2008


1.     Chris Holder                Australia
2.     Adrian Gomólski             Polska
3.     Mateusz Szczepaniak         Polska

Finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów - Rawicz 22/5/2008


1.     SZWECJA                                                  36
2.     NIEMCY                                                   29
3.     DANIA                                                    28

4.     POLSKA                                                   26

2. Turniej Pamięci Łukasza Romanka - Rybnik 31/5/2008


1.     Greg Hancock                USA
2.     Rafał Dobrucki              ZKŻ Kronopol Zielona Góra
3.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa

13. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 12/6/2008


1.     Grzegorz Zengota            ZKŻ Kronopol Zielona Góra
2.     Damian Sperz                Lotos Gdańsk
3.     Michał Łopaczewski          Polonia Bydgoszcz

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Grand Prix'09 - Częstochowa 15/6/2008


1.     Grzegorz Walasek            Polska
2.     Lukas Dryml                 Czechy
3.     Peter Karlsson              Szwecja

11. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 21/6/2008


1.     Jason Crump                 Australia
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno

Turniej "O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski" - Gniezno 29/6/2008


1.     Rafał Dobrucki              ZKŻ Kronopol Zielona Góra
2.     Rafał Okoniewski            Polonia Bydgoszcz
3.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa

Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Leszno 12/7/2008


1.     AUSTRALIA                                                56+3

2.     POLSKA                                                   56+2
3.     ROSJA                                                    36
4.     WĘGRY                                                    10

"Puchar Prezydenta Miasta" - Krosno 13/7/2008


1.     Matej Ferjan                Słowenia
2.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
3.     Dawid Stachyra              Marma-Polskie Folie Rzeszów

Minispeedway - "Indywidualny Puchar Europy" - Częstochowa 2-3/8/2008


1.     Michael Jepsen Jensen       Dania
2.     Mikkel Michelsen            Dania
3.     Szymon Woźniak              Polska

Minispeedway - Drużynowe Mistrzostwa Polski - Gdańsk 5/8, Częstochowa 28/8,
Rybnik-Chwałowice 31/8, Wawrów 13/9/2008


1.     Wybrzeże Gdańsk                                   12     175
2.     MKMŻ Rybki Rybnik                                 8      140
3.     UŚKS Speedway Częstochowa                         3      64

4.     GUKS Speedway Wawrów                              1      71

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 17/8/2008


1.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Rafał Okoniewski            Budlex-Polonia Bydgoszcz
3.     Tomasz Jędrzejak            Atlas Wrocław

Grand Prix Polski - Bydgoszcz 13/9/2008


1.     Greg Hancock                USA
2.     Nicki Pedersen              Dania
3.     Tomasz Gollob               Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2008:

1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Tomasz Gollob               Polska

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 13/9/2008


1.     Michał Szczepaniak          Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Andrey Karpov               Ukraina
3.     Maciej Kuciapa              RKM Rybnik

Indywidualne Mistrzostwa Świata - Grand Prix Challenge'09 - Zielona Góra 14/9/2008


1.     Kenneth Bjerre              Dania
2.     Grzegorz Walasek            Polska
3.     Sebastian Ułamek            Polska

Minispeedway - 5. Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski - Gdańsk 14/9/2008


1.     Szymon Woźniak              BTŻ Polonia Bydgoszcz
2.     Krystian Pieszczek          Wybrzeże Gdańsk
3.     Mateusz Liszka              MKMŻ Rybki Rybnik

56. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 14/9/2008


1.     Jarosław Hampel             Unia Leszno
2.     Rune Holta                  Norwegia
3.     Leigh Adams                 Australia

"Puchar Gdańska" - Gdańsk 14/9/2008


LOTOS GDAŃSK 2008 - WYBRZEŻE GDAŃSK DO 2007              40 - 51

"Puchar Prezydenta Miasta" - Grudziądz 14/9/2008


1.     Kamil Brzozowski - Artur Mroczka              GTŻ Grudziądz
2.     Mariusz Puszakowski - Paweł Staszek           GTŻ Grudziądz
3.     Grzegorz Knapp - Ronnie Jamroży               Kolejarz Rawicz

"Puchar Prezydenta Miasta" - Piła 14/9/2008


1.     Daniel Jeleniewski          Atlas Wrocław
2.     Dawid Stachyra              Marma Polskie Folie Rzeszów
3.     Robert Miśkowiak            KM Intar Lazur Ostrów Wlkp

25. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 26/9/2008


1.     Matej Zagar                 Słowenia
2.     Adam Skórnicki              PSŻ Milion Team Poznań
3.     Maciej Kuciapa              RKM Rybnik

Szlaka Piastowska - Poznań 12/10/2008


1.     Piotr Świderski             RKM Rybnik
2.     Zbigniew Suchecki           PSŻ Milion Team Poznań
3.     Daniel Pytel                PSŻ Milion Team Poznań

FIM Final Speedway Grand Prix - Bydgoszcz 18/10/2008


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Hans N. Andersen            Dania
3.     Greg Hancock                USA


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2008:

1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Tomasz Gollob               Polska

11. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 19/10/2008


1.     Michał Szczepaniak          Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Robert Miśkowiak            KM Intar Lazur Ostrów Wlkp
3.     David Ruud                  Szwecja

Turniej Indywidualny "Ratujemy lubelski żużel" - Memoriał Roberta Dadosa i
Witolda Zwierzchowskiego - Lublin 19/10/2008


1.     Daniel Jeleniewski          Atlas Wrocław
2.     Adam Skórnicki              PSŻ Milion Team Poznań
3.     Jacek Rempała               Unia Tarnów


Memoriał Witolda Zwierzchowskiego i Roberta Dadosa:

1.     Daniel Jeleniewski          Atlas Wrocław
2.     Jacek Rempała               Unia Tarnów
3.     Norbert Kościuch            PSŻ Milion Team Poznań

2. Memoriał Szczepana Bukowskiego - Tarnów 25/10/2008


1.     Patrick Hougaard            Dania
2.     Szymon Kiełbasa             Unia Tarnów
3.     Tobias Busch                Niemcy

Turniej Par "O Puchar HN Nowak GMBH"- Gdańsk 26/10/2008


1.     Krzysztof Jabłoński - Andrey Kobrin           Lotos Gdańsk
2.     Kamil Brzozowski - Marcel Szymko              GTŻ Grudziądz / Lotos Gdańsk
3.     Piotr Świst - brak zawodnika                  Lokomotiv Daugavpils

"Puchar Gorących Serc im. Krzysztofa Walczaka" - Częstochowa 26/10/2008


Drużyna Marka Cieślaka - Drużyna Sławomira Drabika       48 - 42


2007     INDEX     2009