DMP DM1L DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Rinat Mardanszin
(ur.24-12-1963 zm.19-1-2005)
Waldemar Bańkowski (ur.19-10-1933 zm.28-2-2005)
Jan Widawski (ur.17-9-1922 zm.10-5-2005)
Adolf Słaboń (ur.14-10-1928 zm.11-6-2005)
Aleksandr Dowżenko (ur.20-10-1988 zm.20-6-2005)
Janusz Kępa (ur.27-5-1941 zm.25-6-2005)
Roman Urbanowski (ur.19-9-1927 zm.28-8-2005)
Karol Peszke (ur.7-1-1939 zm.3-12-2005)
Krystian Fołtyn (ur.13-1-1943 zm.4-12-2005)
Wacław Andrzejewski (ur.26-9-1929 zm.7-12-2005)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Daugavpils Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp
Grudziądz Krosno Kraków Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła
Rawicz Równe Rybnik Rzeszów Tarnów Toruń Wrocław Zielona Góra



Ekstraliga

W rozgrywkach DMP, DM1L i DM2L drużyna, która w obydwu meczach z danym przeciwnikiem w części zasadniczej rozgrywek zdobyła większą sumę punktów meczowych lub większą sumę punktów biegowych przy równości punktów meczowych, otrzymywała punkt bonusowy, dodawany do punktów meczowych. W przypadku równości punktów meczowych i punktów biegowych żadna z drużyn nie otrzymywała punktu bonusowego.

RUNDA ZASADNICZA
                 BYDG.  TORUŃ  TARN.  CZĘS.  LESZ.  WROC.  GDAŃ.  ZIEL.
BYDGOSZCZ        ** ** 
49-41  48-42  50-40  53-37  56-34  59-30  58-32
TORUŃ           
53-36  ** **  50-40  47-43  41-49  45-44  46-44  53-37
TARNÓW          
48-42  49-41  ** **  54-36  51-39  58-31  64-26  61-29
CZĘSTOCHOWA     
44-46  52-38  46-43  ** **  52-38  47-43  54-36  56-34
LESZNO          
49-41  51-39  51-39  44-46  ** **  48-42  49-41  61-29
WROCŁAW         
52-38  39-51  47-43  46-44  48-42  ** **  46-44  54-36
GDAŃSK          
46-44  45-45  42-48  52-38  44-46  55-35  ** **  56-34
ZIELONA GÓRA    
43-46  42-48  42-48  34-56  48-42  37-53  51-39  ** **

1 runda 3/4/2005 (przełożona po śmierci JPII): (23/4)Toruń-Tarnów, (23/4)Częstochowa-Zielona Góra, (23/4)Wrocław-Leszno, (16/4)Gdańsk-Bydgoszcz
2 runda 10/4/2005:
Bydgoszcz-CzęstochowaTarnów-WrocławLeszno-ToruńZielona Góra-Gdańsk
3 runda 17/4/2005:
Toruń-BydgoszczTarnów-Zielona GóraCzęstochowa-LesznoWrocław-Gdańsk
4 runda 24/4/2005:
Bydgoszcz-WrocławLeszno-TarnówGdańsk-CzęstochowaZielona Góra-Toruń
5 runda 1/5/2005:
Toruń-GdańskTarnów-BydgoszczCzęstochowa-WrocławLeszno-Zielona Góra
6 runda 8/5/2005:
(22/5)Bydgoszcz-Zielona Góra, (19/5)Częstochowa-Tarnów, (23/5)Wrocław-ToruńGdańsk-Leszno
7 runda 26/5/2005 (Boże Ciało):
(22/5)Toruń-Częstochowa, (15/5)Leszno-Bydgoszcz, (15/5)Gdańsk-Tarnów, (15/5)Zielona Góra-Wrocław
8 runda 29/5/2005:
Bydgoszcz-LesznoTarnów-GdańskCzęstochowa-ToruńWrocław-Zielona Góra
9 runda 5/6/2005:
Toruń-WrocławTarnów-CzęstochowaLeszno-GdańskZielona Góra-Bydgoszcz
10 runda 19/6/2005:
Bydgoszcz-TarnówWrocław-CzęstochowaGdańsk-ToruńZielona Góra-Leszno
11 runda 26/6/2005:
Toruń-Zielona GóraTarnów-LesznoCzęstochowa-GdańskWrocław-Bydgoszcz
12 runda 3/7/2005:
Bydgoszcz-ToruńLeszno-CzęstochowaGdańsk-WrocławZielona Góra-Tarnów
13 runda 17/7/2005:
Toruń-LesznoCzęstochowa-BydgoszczWrocław-TarnówGdańsk-Zielona Góra
14 runda 24/7/2005:
Bydgoszcz-GdańskTarnów-Toruń, (25/7)Leszno-WrocławZielona Góra-Częstochowa

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. BUDLEX-POLONIA BYDGOSZCZ        23   9   0   5   (5)   +75
2. APATOR-ADRIANA TORUŃ            22   8   1   5   (5)   +18
3. UNIA TARNÓW                     22   9   0   5   (4)   +118
4. ZŁOMREX-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   21   8   0   6   (5)   +49
5. UNIA LESZNO                     19   8   0   6   (3)   +32
6. ATLAS WROCŁAW                   15   7   0   7   (1)   -30
7. LOTOS GDAŃSK                    11   4   1   9   (2)   -59
8. ZKŻ KRONOPOL ZIELONA GÓRA       4    2   0   12  (-)   -203

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.

1 RUNDA PLAY-OFF

       TARNÓW - WROCŁAW           
64-25        LESZNO - CZĘSTOCHOWA       46-44
       WROCŁAW - TARNÓW           45-45        CZĘSTOCHOWA - LESZNO       55-35

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       CZĘSTOCHOWA - BYDGOSZCZ    
47-42        TARNÓW - TORUŃ             62-28
       BYDGOSZCZ - CZĘSTOCHOWA    61-29        TORUŃ - TARNÓW             48-42

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 7 MIEJSCE

                       ZIELONA GÓRA - GDAŃSK     
45-45
                       GDAŃSK - ZIELONA GÓRA      59-31

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       TARNÓW - BYDGOSZCZ         56-34
                       BYDGOSZCZ - TARNÓW         44-46

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       CZĘSTOCHOWA - TORUŃ        58-32
                       TORUŃ - CZĘSTOCHOWA        47-43

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 5 MIEJSCE

                       WROCŁAW - LESZNO           49-41
                       LESZNO - WROCŁAW           51-39

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2005

1. UNIA TARNÓW
2. BUDLEX-POLONIA BYDGOSZCZ
3. ZŁOMREX-WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

4. APATOR-ADRIANA TORUŃ
5. UNIA LESZNO
6. ATLAS WROCŁAW
---------------------------------------
7. LOTOS GDAŃSK
8. ZKŻ KRONOPOL ZIELONA GÓRA

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2006

OSTRÓW WLKP - GDAŃSK       44-46
GDAŃSK - OSTRÓW WLKP       
53-37

21 stycznia 2006 - Komisja ds. Licencji dla klubów Ekstraligi działająca przy GKSŻ,
postanowiła pozbawić miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej drużynę GKS-u Gdańsk.
Wakujące miejsce w Ekstarlidze przejął zespół RKM Rybnik.

1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 GORZ.  RYBN.  RZES.  OSTR.  GRUD.  LUBL.  KROS.  OPOLE
GORZÓW WLKP      ** ** 
47-43  48-42  47-43  46-44  65-25  64-26  61-29
RYBNIK          
50-40  ** **  49-40  49-41  68-22  63-27  67-23  52-37
RZESZÓW          
44-46  51-39  ** **  52-38  45-44  54-36  47-43  68-22
OSTRÓW WLKP     
51-39  48-42  43-47  ** **  65-25  65-25  62-28  62-28
GRUDZIĄDZ        
43-46  41-49  46-44  38-52  ** **  57-33  54-35  49-41
LUBLIN          
40-50  38-52  33-57  29-60  45-45  ** **  52-38  48-42
KROSNO          
44-46  24-65  33-56  41-49  50-40  50-40  ** **  61-29
OPOLE            
33-57  34-56  35-55  38-52  34-56  42-48  47-42  ** **

1 runda 3/4/2005 (przełożona po śmierci JPII): (22/4)Gorzów Wlkp-Grudziądz, (16/4)Rzeszów-Rybnik, (15/4)Krosno-Lublin, (23/4)Opole-Ostrów Wlkp
2 runda 10/4/2005:
Rybnik-KrosnoOstrów Wlkp-Gorzów WlkpGrudziądz-OpoleLublin-Rzeszów
3 runda 17/4/2005:
Gorzów Wlkp-RybnikLublin-GrudziądzKrosno-Ostrów WlkpOpole-Rzeszów
4 runda 24/4/2005:
Rybnik-OpoleRzeszów-Gorzów WlkpOstrów Wlkp-LublinGrudziądz-Krosno
5 runda 1/5/2005:
Gorzów Wlkp-OpoleGrudziądz-Ostrów WlkpLublin-RybnikKrosno-Rzeszów
6 runda 8/5/2005:
(22/5)Gorzów Wlkp-Krosno, (22/5)Rybnik-Ostrów WlkpRzeszów-Grudziądz, (22/5)Opole-Lublin
7 runda 15/5/2005:
Ostrów Wlkp-Rzeszów, (28/5)Grudziądz-Rybnik, (20/5)Lublin-Gorzów WlkpKrosno-Opole
8 runda 29/5/2005:
Gorzów Wlkp-LublinRybnik-GrudziądzRzeszów-Ostrów WlkpOpole-Krosno
9 runda 5/6/2005:
Ostrów Wlkp-RybnikGrudziądz-RzeszówLublin-OpoleKrosno-Gorzów Wlkp
10 runda 19/6/2005:
Rybnik-LublinRzeszów-KrosnoOstrów Wlkp-GrudziądzOpole-Gorzów Wlkp
11 runda 26/6/2005:
Gorzów Wlkp-RzeszówLublin-Ostrów WlkpKrosno-GrudziądzOpole-Rybnik
12 runda 3/7/2005:
Rybnik-Gorzów WlkpRzeszów-OpoleOstrów Wlkp-KrosnoGrudziądz-Lublin
13 runda 17/7/2005:
Gorzów Wlkp-Ostrów WlkpRzeszów-LublinKrosno-RybnikOpole-Grudziądz
14 runda 24/7/2005:
Rybnik-RzeszówOstrów Wlkp-OpoleGrudziądz-Gorzów WlkpLublin-Krosno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. MARS RTV AGD GORZÓW WLKP        29   12  0   2   (5)   +145
2. RKM RYBNIK                      28   11  0   3   (6)   +231
3. MARMA POLSKIE FOLIE RZESZÓW     25   10  0   4   (5)   +147
4. KM INTAR OSTRÓW WLKP            25   10  0   4   (5)   +203
5. KUNTER GTŻ GRUDZIĄDZ            15   5   1   8   (4)   -49
6. TŻ SIPMA LUBLIN                 9    3   1   10  (2)   -221
7. KSŻ KROSNO                      7    3   0   11  (1)   -180
8. KOLEJARZ OPOLE                  2    1   0   13  (-)   -276

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.

1 RUNDA PLAY-OFF

       LUBLIN - RZESZÓW           
42-48        GRUDZIĄDZ - OSTRÓW WLKP    48-42
       RZESZÓW - LUBLIN           62-28        OSTRÓW WLKP - GRUDZIĄDZ    53-37

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       OSTRÓW WLKP - GORZÓW WLKP  
50-40        RZESZÓW - RYBNIK           57-33
       GORZÓW WLKP - OSTRÓW WLKP  42-48        RYBNIK - RZESZÓW           44-46

2 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 7 MIEJSCE

                       OPOLE - KROSNO            
52-38
                       KROSNO - OPOLE             59-28

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       OSTRÓW WLKP - RZESZÓW      47-43
                       RZESZÓW - OSTRÓW WLKP      57-32

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       RYBNIK - GORZÓW WLKP       52-37
                       GORZÓW WLKP - RYBNIK       39-50

Ostateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2005

1. MARMA POLSKIE FOLIE RZESZÓW

---------------------------------------
2. KM INTAR OSTRÓW WLKP
3. RKM RYBNIK
4. MARS RTV AGD GORZÓW WLKP
5. KUNTER GTŻ GRUDZIĄDZ
6. TŻ SIPMA LUBLIN
7. KSŻ KROSNO
---------------------------------------
8. KOLEJARZ OPOLE

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2006

RÓWNE - KROSNO             44-46
KROSNO - RÓWNE             40-00 (walkower - drużyna ukraińska przyjechała w czteroosobowym składzie)

2 Liga

                 GNIE.  DAUG.  RÓWNE  RAWI.  ŁÓDŹ   PIŁA   KRAK.
GNIEZNO          ** ** 
54-36  62-28  66-24  56-32  56-33  69-21
DAUGAVPILS      
32-58  ** **  56-34  62-28  72-18  74-16
RÓWNE           
28-61  45-44  ** **  53-36  56-34  38-10
RAWICZ          
31-59  56-32  00-40  ** **  57-33  59-31
ŁÓDŹ            
40-50  43-45  51-39  37-53  ** **  60-30
PIŁA             
32-57  33-56  42-47  31-58  30-57  ** **
KRAKÓW                 
28-62  27-63         32-57  44-45  ** **

1 runda 3/4/2005 (przełożona po śmierci JPII): (?/4)Rawicz-Równe, (21/4)Łódź-Daugavpils, (23/4)Piła-Gniezno
2 runda 10/4/2005:
Gniezno-RawiczPiła-DaugavpilsKraków-Łódź
3 runda 17/4/2005:
Rawicz-PiłaŁódź-GnieznoKraków-Równe
4 runda 24/4/2005:
Gniezno-KrakówDaugavpils-RawiczŁódź-Równe
5 runda 1/5/2005:
Gniezno-RówneŁódź-PiłaKraków-Daugavpils
6 runda 8/5/2005:
(30/5)Daugavpils-Gniezno, (22?/5)Rawicz-Kraków, (19/5)Piła-Równe
7 runda 15/5/2005:
(22/5)Równe-DaugavpilsŁódź-RawiczKraków-Piła
8 runda 29/5/2005:
Daugavpils-RówneRawicz-Łódź, Piła-Kraków
9 runda 5/6/2005:
(25/6)Gniezno-DaugavpilsRówne-Piła, Kraków-Rawicz
10 runda 19/6/2005:
Daugavpils-Kraków, Równe-Gniezno, (10/7)Piła-Łódź
11 runda 26/6/2005:
Równe-ŁódźRawicz-Daugavpils, Kraków-Gniezno
12 runda 3/7/2005:
Gniezno-Łódź, Równe-Kraków, Piła-Rawicz
13 runda 17/7/2005:
(21/7)Daugavpils-PiłaRawicz-Gniezno, Łódź-Kraków
14 runda 24/7/2005:
Gniezno-PiłaDaugavpils-ŁódźRówne-Rawicz

Ostateczna kolejność drużyn w rozgrywkach DM 2 Ligi 2005

1. FULAR GNIEZNO                   25   10  0   0   (5)   +263
2. SPEEDWAY DAUGAVPILS             16   6   0   4   (4)   +124
3. SC TROFIMOV RÓWNE               15   6   0   4   (3)   +12
4. KOLEJARZ RAWICZ                 12   5   0   5   (2)   -42
5. TŻ ŁÓDŹ                         7    3   0   7   (1)   -83
6. POLONIA PIŁA                    0    0   0   10  (-)   -274
7. WANDA KRAKÓW - wycofała się z rozgrywek

UWAGA! Przed rozpoczęciem rozgrywek wycofał się zespół SKA Speedway Lwów, natomiast po 7 rundzie (ale przed rozegraniem zaległego meczu z Rawiczem) wycofał się zespół Wandy Kraków.

1 RUNDA PLAY-OFF

       PIŁA - RÓWNE               
34-56        ŁÓDŹ - RAWICZ              50-40
       RÓWNE - PIŁA               59-30        RAWICZ - ŁÓDŹ              46-44

2 RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       ŁÓDŹ - GNIEZNO             
43-47        RÓWNE - DAUGAVPILS         60-30
       GNIEZNO - ŁÓDŹ             60-29        DAUGAVPILS - RÓWNE         47-43

3 RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       RÓWNE - GNIEZNO            45-45
                       GNIEZNO - RÓWNE            58-32

3 RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       ŁÓDŹ - DAUGAVPILS          52-38
                       DAUGAVPILS - ŁÓDŹ          55-35

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2005

1. FULAR GNIEZNO

---------------------------------------
2. SC TROFIMOV RÓWNE
3. SPEEDWAY DAUGAVPILS
4. TŻ ŁÓDŹ
5. KOLEJARZ RAWICZ
6. POLONIA PIŁA



Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1.Zielona Góra     33     155          1.Tarnów           27,5   133
2.Rawicz           31     136          2.Rzeszów          23     106

3.Wrocław          26     134          3.Rybnik           20     104
4.Leszno           25     128          4.Częstochowa      12,5   76
5.Ostrów Wlkp      19     119          5.Krosno           4      30
6.Gniezno          7,5    78           6.Lublin           0      9
7.Opole            5,5    81           7.Kraków - wycofał się z rozgrywek


         GRUPA 3

1.Bydgoszcz        31,5   123
2.Gorzów Wlkp      29     115
3.Toruń            28,5   119

4.Grudziądz        11     59
5.Gdańsk           7      45
6.Piła             4      17
7.Łódź             0      0

26. Finał MDMP - Rzeszów 22/9/2005


1.     Apator-Adriana Toruń                                     24
2.     Unia Tarnów                                              23
3.     ZKŻ Kronopol Zielona Góra                                22



61. Finał IMP - Tarnów 15/8/2005


1.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
2.     Tomasz Gollob               Unia Tarnów
3.     Jacek Gollob                Unia Tarnów



39. Finał MIMP - "Memoriał Kazimierza Araszewicza" - Toruń 2/10/2005


1.     Adrian Miedziński           Apator-Adriana Toruń
2.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
3.     Karol Ząbik                 Apator-Adriana Toruń



32. Finał MPPK - Wrocław 18/9/2005


1.     Marma Polskie Folie Rzeszów                              24+3
2.     Budlex-Polonia Bydgoszcz                                 24+2
3.     KM Intar Ostrów Wlkp                                     22



24. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 26/5/2005


1.     Unia Leszno                                              24
2.     Unia Tarnów                                              23
3.     Mars RTV AGD Gorzów Wlkp                                 22



45. Finał Złotego Kasku - Rybnik 14/10/2005


1.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
2.     Damian Baliński             Unia Leszno
3.     Krzysztof Słaboń            Atlas Wrocław



40. Finał Srebrnego Kasku - Tarnów 14/7/2005


1.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
2.     Paweł Miesiąc               Marma Polskie Folie Rzeszów
3.     Marcin Rempała              Unia Tarnów



29. Finał Brązowego Kasku - 11. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 25/8/2005


1.     Patryk Pawlaszczyk          RKM Rybnik
2.     Paweł Hlib                  Mars RTV AGD Gorzów Wlkp
3.     Marcin Jędrzejewski         Budlex-Polonia Bydgoszcz


Tournaments


24. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 28/3/2005


1.     Rune Holta                  Norwegia
2.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno
3.     Mariusz Staszewski          ZKŻ Kronopol Zielona Góra

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy - półfinały - Kraków 7/4, Gorzów Wlkp 7/4, finał - Rybnik 14/4/2005


1.     Tomasz Gapiński             Atlas Wrocław
2.     Piotr Świderski             Atlas Wrocław
3.     Sławomir Drabik             Złomrex-Włókniarz Częstochowa

Grand Prix Europy - Wrocław 30/4/2005


1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Leigh Adams                 Australia
3.     Jason Crump                 Australia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2005:

1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Leigh Adams                 Australia

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały - Opole 21/4, Toruń 21/4, finał - Bydgoszcz 3/5/2005


1.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno
2.     Krystian Klecha             Budlex-Polonia Bydgoszcz
3.     Marcin Rempała              Unia Tarnów

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ostrów Wlkp 26/5/2005


1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Robert Sawina               Budlex-Polonia Bydgoszcz
3.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa

9. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 4/6/2005


1.     Jason Crump                 Australia
2.     Rune Holta                  Norwegia
3.     Leigh Adams                 Australia

Finał Mistrzostw Europy Par - Gdańsk 12/6/2005


1.     POLSKA                                                   29
2.     CZECHY                                                   27
3.     SŁOWENIA                                                 20

55. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 12/6/2005


1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Marcin Rempała              Unia Tarnów
3.     Robert Miśkowiak            Atlas Wrocław

38. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 12/6/2005


1.     Grzegorz Walasek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
3.     Rune Holta                  Norwegia

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Tarnów 18/6/2005


1.     Marcin Rempała              Polska
2.     Paweł Hlib                  Polska
3.     Krystian Klecha             Polska

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Leszno 30/6/2005


1.     Mateusz Szczepaniak         Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Paweł Hlib                  Mars RTV AGD Gorzów Wlkp
3.     Marcin Jędrzejewski         Budlex-Polonia Bydgoszcz

Minispeedway - "Złote Trofeum FIM" - Wawrów 13-16/7/2005


1.     Simon Nielsen               Dania
2.     Thomas Jorgensen            Dania
3.     Steffen S.Andersen          Dania

27. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 2/8/2005


1.     Ronnie Jamroży              Atlas Wrocław
2.     Zbigniew Suchecki           ZKŻ Kronopol Zielona Góra
3.     Marcin Bzdęga               Kolejarz Rawicz

Drużynowy Puchar Świata - Baraż - Wrocław 4/8/2005


1.     POLSKA                                                   63
2.     DANIA                                                    48
3.     AUSTRALIA                                                30
4.     CZECHY                                                   16

Finał Drużynowego Pucharu Świata - Wrocław 6/8/2005


1.     POLSKA                                                   62
2.     SZWECJA                                                  34
3.     DANIA                                                    31

4.     WIELKA BRYTANIA                                          27

Minispeedway - "Indywidualny Puchar Europy" - Rybnik Chwałowice 20-21/8/2005


1.     Michael Jesper Jensen       Dania
2.     Rene Bach                   Dania
3.     Patrick Tarp                Dania

Grand Prix Polski - Bydgoszcz 27/8/2005


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Lee Richardson              Wielka Brytania
3.     Jason Crump                 Australia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2005:

1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Leigh Adams                 Australia

Jubileusz 10-lecia startów w Unii Leszno Leigh Adamsa - Leszno 28/8/2005


1.     Jarosław Hampel             Atlas Wrocław
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Robert Sawina               Budlex-Polonia Bydgoszcz

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów - Rybnik 28/8/2005


1.     POLSKA                                                   52

2.     POLSKA II                                                36
3.     ROSJA                                                    25
4.     FINLANDIA                                                7

22. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 3/9/2005


1.     Grzegorz Walasek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
3.     Tomasz Gollob               Unia Tarnów

2. Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w miniżużlu - Częstochowa 16/9/2005


1.     .                           .
2.     .                           .
3.     .                           .

Turniej 25-lecia Solidarności - Gdańsk 17/9/2005


1.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Tomasz Chrzanowski          Lotos Gdańsk
3.     Rune Holta                  Złomrex-Włókniarz Częstochowa

"Puchar Gorących Serc" - Częstochowa 18/9/2005


1.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Roman Chromik               RKM Rybnik
3.     Sławomir Drabik             Złomrex-Włókniarz Częstochowa

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Memoriał Jerzego Zelka - Rawicz 18/9/2005


1.     Piotr Świderski             Atlas Wrocław
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Kronopol Zielona Góra
3.     Zbigniew Suchecki           ZKŻ Kronopol Zielona Góra

Memoriał Zygmunta Pytki i Ryszarda Chrupka - Tarnów 9/10/2005


Mecz towarzyski:
UNIA TARNÓW - MARMA-POLSKIE FOLIE RZESZÓW     59-31


Wyniki Memoriału Zygmunta Pytki:

1.     Tomasz Gollob               Unia Tarnów
2.     Marcin Rempała              Unia Tarnów
3.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów


Wyniki Memoriału Ryszarda Chrupka:

1.     Kamil Zieliński             Unia Tarnów
2.     Dawid Stachyra              Marma-Polskie Folie Rzeszów
3.     Marcin Leś                  Marma-Polskie Folie Rzeszów

22. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 14/10/2005


1.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów
2.     Mariusz Węgrzyk             KM Intar Ostrów Wlkp
3.     Grzegorz Walasek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa

Memoriał Ryszarda Nieścieruka - Wrocław 15/10/2005


1.     Dariusz Śledź               Marma-Polskie Folie Rzeszów
2.     Krzysztof Słaboń            Atlas Wrocław
3.     Tomasz Gapiński             Atlas Wrocław

Memoriał Witolda Zwierzchowskiego i Roberta Dadosa - Lublin 16/10/2005


Wyniki Memoriał Witolda Zwierzchowskiego i Roberta Dadosa:

1.     Paweł Staszek               Kunter GTŻ Grudziądz
2.     Tomasz Gapiński             Atlas Wrocław
3.     Grzegorz Knapp              Kunter GTŻ Grudziądz


Wyniki Memoriału Tadeusza Tkaczyka:

1.     Daniel Jeleniewski          TŻ Sipma Lublin
2.     Paweł Staszek               Kunter GTŻ Grudziądz
3.     Jerzy Mordel                TŻ Sipma Lublin

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 22/10/2005


1.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Kronopol Zielona Góra
3.     Maciej Kuciapa              Marma-Polskie Folie Rzeszów

53. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 23/10/2005


1.     Sebastian Ułamek            Złomrex-Włókniarz Częstochowa
2.     Marcin Rempała              Unia Tarnów
3.     Robert Sawina               Budlex-Polonia Bydgoszcz

Sportingbet Cup - Poznań 23/10/2005


1.     Łukasz Jankowski            Unia Leszno
2.     Grzegorz Kłopot             Lotos Gdańsk
3.     Norbert Kościuch            Unia Leszno

13. Turniej Gwiazdkowy - Piła 17/12/2005


1.     Mariusz Franków             TŻ Sipma Lublin
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Kronopol Zielona Góra
3.     Paweł Kowalewski            Polonia Piła


2004     INDEX     2006