DMP DM1L DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Roman Cheładze
(ur.12-4-1936 zm.14-1-2002)
Wojciech Kowalski (ur.17-3-1940 zm.27-2-2002)
Janusz Kapustka (ur.19-5-1966 zm.6-3-2002)
Zbigniew Czepan (ur.17-12-1934 zm.22-3-2002)
Julian Machura (ur.1-5-1929 zm.6-5-2002)
Zbigniew Pięta (ur.28-12-1926 zm.9-5-2002)
Jan Wąsikowski (ur.24-6-1921 zm.17-5-2002)
Jan Paluch (ur.6-7-1931 zm.24-5-2002)
Marian Curyło (ur.21-12-1930 zm.26-6-2002)
Władysław Kobaka (ur.28-7-1941 zm.31-10-2002)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Chorzów Częstochowa Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz Krosno
Kraków Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła Rawicz
Rybnik Rzeszów Świętochłowice Tarnów Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra


Team Championship


Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 BYDG.  WROC.   LESZ.   CZĘS.  TORUŃ  PIŁA   GDAŃ.  GORZ.
BYDGOSZCZ        ** ** 
51-39   47-43   56-34  52-38  55-35  66-24  58-32
WROCŁAW         
52-38  ** **   41-41   66-24  47-42  55-35  68-22  69-21
LESZNO          
47-43  43-47   ** **   49-41  53-37  51-39  73-17  61-29
CZĘSTOCHOWA     
50-40  42-48   50-40   ** **  48-42  58-32  59-31  58-32
TORUŃ           
41-49  54-35   53-37   50-40  ** **  53-37  56-32  69-20
PIŁA            
41-49  51-39 43,5-46,5 43-46  50-40  ** **  59-28  55-35
GDAŃSK          
32-58  46-44   42-48   41-49  47-43  45-45  ** **  43-47
GORZÓW WLKP     
35-51  33-57   32-58   42-48  43-47  35-55  45-45  ** **

1 runda 1/4/2002 (Lany Poniedziałek): Wrocław-CzęstochowaToruń-LesznoGdańsk-BydgoszczGorzów Wlkp-Piła
2 runda 7/4/2002:
Bydgoszcz-WrocławLeszno-GdańskCzęstochowa-Gorzów WlkpPiła-Toruń
3 runda 14/4/2002:
Bydgoszcz-CzęstochowaWrocław-LesznoGdańsk-PiłaGorzów Wlkp-Toruń
4 runda 21/4/2002:
Leszno-Gorzów WlkpCzęstochowa-GdańskToruń-BydgoszczPiła-Wrocław
5 runda 1/5/2002:
Bydgoszcz-LesznoWrocław-ToruńCzęstochowa-PiłaGdańsk-Gorzów Wlkp
6 runda 3/5/2002:
Leszno-CzęstochowaToruń-GdańskPiła-BydgoszczGorzów Wlkp-Wrocław
7 runda 19/5/2002:
Bydgoszcz-Gorzów WlkpWrocław-GdańskCzęstochowa-ToruńPiła-Leszno
8 runda 26/5/2002:
Leszno-Piła, (2/6)Toruń-CzęstochowaGdańsk-Wrocław, (2/6)Gorzów Wlkp-Bydgoszcz
9 runda 30/5/2002 (Boże Ciało):
(11/7)Bydgoszcz-PiłaWrocław-Gorzów WlkpCzęstochowa-LesznoGdańsk-Toruń
10 runda 23/6/2002:
Leszno-BydgoszczToruń-WrocławPiła-CzęstochowaGorzów Wlkp-Gdańsk
11 runda 30/6/2002:
Bydgoszcz-ToruńWrocław-PiłaGdańsk-CzęstochowaGorzów Wlkp-Leszno
12 runda 12/7/2002:
Leszno-WrocławCzęstochowa-BydgoszczToruń-Gorzów WlkpPiła-Gdańsk
13 runda 21/7/2002:
Wrocław-BydgoszczToruń-PiłaGdańsk-LesznoGorzów Wlkp-Częstochowa
14 runda 28/7/2002:
Bydgoszcz-GdańskLeszno-ToruńCzęstochowa-WrocławPiła-Gorzów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. POINT S-POLONIA BYDGOSZCZ             22   11  0   3   +170
2. ATLAS WROCŁAW                         19   9   1   4   +164
3. UNIA LESZNO                           19   9   1   4   +129
4. WŁÓKNIARZ-CANDELA CZĘSTOCHOWA         18   9   0   5   +35
--------------------------------------------------------------
5. APATOR-ADRIANA TORUŃ                  14   7   0   7   +75
6. BGŻ S.A.-POLONIA PIŁA                 11   5   1   8   -15
7. WYBRZEŻE GDAŃSK                       6    2   2   10  -265
8. STAL-PERGO GORZÓW WLKP                3    1   1   12  -293

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami w rundzie finałowej.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)               RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
              BYDG.  WROC.  LESZ.  CZĘS.                 TORUŃ  PIŁA   GDAŃ.  GORZ.
BYDGOSZCZ     ** ** 
66-24  49-41  50-40   TORUŃ         ** **  58-32  57-33  58-31
WROCŁAW      
53-37  ** **  42-48  39-27   PIŁA          45-45  ** **  64-26  37-53
LESZNO       
53-37  56-34  ** **  55-35   GDAŃSK        49-41  44-46  ** **  56-34
CZĘSTOCHOWA  
41-49  43-47  38-52  ** **   GORZÓW WLKP   44-46  49-41  41-49  ** **

15 runda 18/8/2002: Bydgoszcz-CzęstochowaLeszno-WrocławToruń-Gorzów WlkpGdańsk-Piła
16 runda 1/9/2002:
Wrocław-BydgoszczCzęstochowa-LesznoPiła-ToruńGorzów Wlkp-Gdańsk
17 runda 8/9/2002:
Bydgoszcz-LesznoCzęstochowa-WrocławToruń-GdańskGorzów Wlkp-Piła
18 runda 15/9/2002:
Wrocław-CzęstochowaLeszno-Bydgoszcz, (27/9)Gdańsk-Toruń, (26/9)Piła-Gorzów Wlkp
19 runda 22/9/2002:
Wrocław-LesznoCzęstochowa-Bydgoszcz, (25/9)Piła-Gdańsk, (28/9)Gorzów Wlkp-Toruń
20 runda 29/9/2002:
Bydgoszcz-WrocławLeszno-CzęstochowaToruń-PiłaGdańsk-Gorzów Wlkp

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2002

1. POINT S-POLONIA BYDGOSZCZ             30   15  0   5   +206
2. UNIA LESZNO                           29   14  1   5   +199
3. ATLAS WROCŁAW                         25   12  1   7   +126

4. WŁÓKNIARZ-CANDELA CZĘSTOCHOWA         18   9   0   11  -33
5. APATOR-ADRIANA TORUŃ                  23   11  1   8   +146
6. BGŻ S.A.-POLONIA PIŁA                 16   7   2   11  -25
7. WYBRZEŻE GDAŃSK                       12   5   2   13  -291
--------------------------------------------------------------
8. STAL-PERGO GORZÓW WLKP                7    3   1   16  -328

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2003

GNIEZNO - GDAŃSK           49-41
GDAŃSK - GNIEZNO          
48-35

1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 GNIE.   ZIEL.   RYBN.  RZES.  OPOLE  RAWI.  TARN.  GRUD.
GNIEZNO          ** **  
50-40   50-40  62-28  59-31  53-37  59-31  63-27
ZIELONA GÓRA    
47-43   ** **   50-40  58-32  61-29  69-21  63-27  70-20
RYBNIK           
55-35 46,5-43,5 ** **  60-29  55-35  46-43  53-37  60-29
RZESZÓW          
42-48   40-50   46-44  ** **  51-39  55-35  56-34  66-23
OPOLE            
44-46   43-47   29-61  57-33  ** **  51-39  52-38  62-28
RAWICZ           
39-48   34-55   40-50  47-43  59-31  ** **  59-30  60-30
TARNÓW           
42-48   43-47   44-46  49-41  45-45  45-44  ** **  71-18
GRUDZIĄDZ        
33-57   25-64   37-53  34-56  43-47  38-51  51-39  ** **

1 runda 1/4/2002 (Lany Poniedziałek): Gniezno-GrudziądzRybnik-RzeszówRawicz-Zielona GóraTarnów-Opole
2 runda 7/4/2002:
Zielona Góra-Gniezno, (28/4)Rzeszów-RawiczOpole-RybnikGrudziądz-Tarnów
3 runda 14/4/2002:
Gniezno-TarnówRybnik-GrudziądzRzeszów-Zielona GóraRawicz-Opole
4 runda 21/4/2002:
Zielona Góra-RybnikOpole-GnieznoTarnów-RawiczGrudziądz-Rzeszów
5 runda 1/5/2002:
Zielona Góra-OpoleRybnik-GnieznoRzeszów-TarnówRawicz-Grudziądz
6 runda 3/5/2002:
Gniezno-RawiczOpole-RzeszówTarnów-RybnikGrudziądz-Zielona Góra
7 runda 19/5/2002:
(20/5)Zielona Góra-TarnówRzeszów-GnieznoOpole-GrudziądzRawicz-Rybnik
8 runda 26/5/2002:
Gniezno-RzeszówRybnik-Rawicz, (12/6)Tarnów-Zielona Góra, (9/6)Grudziądz-Opole
9 runda 30/5/2002 (Boże Ciało):
Zielona Góra-GrudziądzRybnik-TarnówRzeszów-OpoleRawicz-Gniezno
10 runda 23/6/2002:
Gniezno-RybnikOpole-Zielona GóraTarnów-RzeszówGrudziądz-Rawicz
11 runda 30/6/2002:
(7/7)Gniezno-OpoleRybnik-Zielona GóraRzeszów-GrudziądzRawicz-Tarnów
12 runda 12/7/2002:
Zielona Góra-RzeszówOpole-RawiczTarnów-GnieznoGrudziądz-Rybnik
13 runda 21/7/2002:
Gniezno-Zielona GóraRybnik-OpoleRawicz-RzeszówTarnów-Grudziądz
14 runda 28/7/2002:
Zielona Góra-RawiczRzeszów-RybnikOpole-TarnówGrudziądz-Gniezno

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. PULS-START GNIEZNO                    24   12  0   2   +185
2. ZKŻ QUICK-MIX ZIELONA GÓRA            24   12  0   2   +271
3. RKM RYBNIK                            22   11  0   3   +162
4. JASOL RZESZÓW                         12   6   0   8   -22
--------------------------------------------------------------
5. TŻ NOBAN OPOLE                        11   5   1   8   -70
6. KOLEJARZ RAWICZ                       10   5   0   9   -36
7. UNIA TARNÓW                           7    3   1   10  -107
8. GKM GRUDZIĄDZ                         2    1   0   13  -383

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami w rundzie finałowej.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)                RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
              GNIE.  ZIEL.  RYBN.   RZES.                 OPOLE  RAWI.  TARN.  GRUD.
GNIEZNO       ** ** 
40-50  54-36   65-25   OPOLE         ** **  37-53  48-42  67-23
ZIELONA GÓRA 
44-46  ** **  58-32 51,5-37,5 RAWICZ        59-31  ** **  40-50  57-29
RYBNIK       
40-00  39-50  ** **   58-32   TARNÓW        33-15  50-16  ** **  58-31
RZESZÓW      
52-38  28-61  48-42   ** **   GRUDZIĄDZ     47-43  46-44  38-51  ** **

15 runda 18/8/2002: Gniezno-RzeszówRybnik-Zielona GóraOpole-Grudziądz, (15/8)Tarnów-Rawicz
16 runda 1/9/2002:
Zielona Góra-GnieznoRzeszów-RybnikRawicz-OpoleGrudziądz-Tarnów
17 runda 8/9/2002:
Gniezno-RybnikRzeszów-Zielona GóraOpole-TarnówRawicz-Grudziądz
18 runda 15/9/2002:
Zielona Góra-RzeszówRybnik-Gniezno, (25/9)Tarnów-OpoleGrudziądz-Rawicz
19 runda 22/9/2002:
Zielona Góra-Rybnik, (27/9)Rzeszów-GnieznoRawicz-TarnówGrudziądz-Opole
20 runda 29/9/2002:
Gniezno-Zielona GóraRybnik-RzeszówOpole-RawiczTarnów-Grudziądz

Ostateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2002

1. ZKŻ QUICK-MIX ZIELONA GÓRA            34   17  0   3   +363

--------------------------------------------------------------
2. PULS-START GNIEZNO                    30   15  0   5   +181
3. RKM RYBNIK                            26   13  0   7   +167
4. JASOL RZESZÓW                         16   8   0   12  -115
5. UNIA TARNÓW                           17   8   1   11  -11
6. KOLEJARZ RAWICZ                       16   8   0   12  -10
--------------------------------------------------------------
7. TŻ NOBAN OPOLE                        15   7   1   12  -86
8. GKM GRUDZIĄDZ                         6    3   0   17  -489


Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2003

WARSZAWA - OPOLE           62-26
OPOLE - WARSZAWA          
52-38

2 Liga

                 LUBL.  WARS.  ŁÓDŹ   OSTR.  KROS.  KRAK.  ŚWIĘ.
LUBLIN           ** ** 
52-38  64-25  53-36  63-27  69-16  63-25
WARSZAWA        
49-39  ** **  59-31  62-28  55-35  53-37  56-33
ŁÓDŹ            
42-48  50-40  ** **  50-39  56-33  47-43  59-27
OSTRÓW WLKP     
44-46  48-42  48-41  ** **  52-38  63-27  58-32
KROSNO          
58-32  34-56  62-28  55-35  ** **  65-24  62-28
KRAKÓW          
39-51  32-58  42-48  41-49  50-39  ** **  62-28
ŚWIĘTOCHŁOWICE  
33-57  35-55  15-32  34-54  33-57  32-57  ** **

1 runda 14/4/2002: Ostrów Wlkp-WarszawaKraków-KrosnoŚwiętochłowice-Lublin
2 runda 21/4/2002:
Lublin-Ostrów WlkpWarszawa-KrakówŁódź-Świętochłowice
3 runda 1/5/2002:
Ostrów Wlkp-ŁódźKrosno-WarszawaKraków-Lublin
4 runda 19/5/2002:
Lublin-KrosnoŁódź-KrakówŚwiętochłowice-Ostrów Wlkp
5 runda 26/5/2002:
Warszawa-LublinKrosno-ŁódźKraków-Świętochłowice
6 runda 16/6/2002:
Łódź-Warszawa, (30/5)Ostrów Wlkp-Kraków, (30/5)Świętochłowice-Krosno
7 runda 23/6/2002:
Lublin-ŁódźWarszawa-ŚwiętochłowiceKrosno-Ostrów Wlkp
8 runda 30/6/2002:
Łódź-LublinOstrów Wlkp-KrosnoŚwiętochłowice-Warszawa
9 runda 21/7/2002:
Warszawa-ŁódźKrosno-ŚwiętochłowiceKraków-Ostrów Wlkp
10 runda 28/7/2002:
Lublin-WarszawaŁódź-KrosnoŚwiętochłowice-Kraków
11 runda 18/8/2002:
Ostrów Wlkp-ŚwiętochłowiceKrosno-Lublin, (15/8)Kraków-Łódź
12 runda 1/9/2002:
Lublin-KrakówWarszawa-KrosnoŁódź-Ostrów Wlkp
13 runda 15/9/2002:
Ostrów Wlkp-LublinKraków-WarszawaŚwiętochłowice-Łódź
14 runda 29/9/2002:
Lublin-ŚwiętochłowiceWarszawa-Ostrów WlkpKrosno-Kraków

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2002

1. TŻ SIPMA LUBLIN                       20  10  0   2   +205
2. WKM WARSZAWA                          18  9   0   3   +169

-------------------------------------------------------------
3. TŻ ŁÓDŹ                               14  7   0   5   -11
4. ISKRA OSTRÓW WLKP                     14  7   0   5   +33
5. JUDYTA-KSŻ KROSNO                     12  6   0   6   +53
6. WANDA KRAKÓW                          6   3   0   9   -132
7. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                  0   0   0   12  -317

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1.Leszno           12     176          1.Piła             12     183

2.Zielona Góra     6      124          2.Toruń            8      157
3.Gorzów Wlkp      6      116          3.Grudziądz        3      77
4.Rawicz           0      59           4.Ostrów Wlkp      1      38


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1.Rybnik           12     193          1.Bydgoszcz        9,5    149

2.Tarnów           6,5    118          2.Gniezno          8      149
3.Częstochowa      5,5    90           3.Łódź             5      90
4.Krosno           0      47           4.Gdańsk           4,5    102
                                       5.Lublin           3      78

23. Finał MDMP - Bydgoszcz 3/10/2002


1.     RKM Rybnik                                               36
2.     BGŻ S.A.-Polonia Piła                                    30
3.     Point S-Polonia Bydgoszcz                                28


Individual Polish Championship


58. Finał IMP - Toruń 15/8/2002


1.     Tomasz Gollob               Point S-Polonia Bydgoszcz
2.     Krzysztof Cegielski         Puls-Start Gniezno
3.     Piotr Świst                 Stal-Pergo Gorzów Wlkp
       Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław


Individual Junior Polish Championship


36. Finał MIMP - Leszno 9/6/2002


1.     Artur Bogińczuk             Atlas Wrocław
2.     Jarosław Hampel             BGŻ S.A.-Polonia Piła
3.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów


Polish Club Pair Championship


29. Finał MPPK - Wrocław 28/6/2002


1.     Point S-Polonia Bydgoszcz                                27
2.     Apator-Adriana Toruń                                     22+3
3.     Włókniarz-Candela Częstochowa                            22+2


Polish Club Junior Pair Championship


21. Finał MMPPK - Piła 7/7/2002


1.     BGŻ S.A.-Polonia Piła                                    25
2.     RKM Rybnik                                               24
3.     ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra                               21


Golden Helmet


42. Finał Złotego Kasku - Bydgoszcz 12/10/2002


1.     Tomasz Gollob               Point S-Polonia Bydgoszcz
2.     Jacek Gollob                Point S-Polonia Bydgoszcz
3.     Piotr Protasiewicz          Point S-Polonia Bydgoszcz


Silver Helmet


37. Finał Srebrnego Kasku - Rybnik 29/8/2002


1.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno
2.     Rafał Kurmański             ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra
3.     Karol Baran                 Jasol Rzeszów


Bronze Helmet


26. Finał Brązowego Kasku - Tarnów 4/8/2002


1.     Robert Umiński              Point S-Polonia Bydgoszcz
2.     Norbert Kościuch            Unia Leszno
3.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno


Tournaments


21. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 26/3/2002


1.     Tomasz Gollob               Point S-Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Protasiewicz          Point S-Polonia Bydgoszcz
3.     Grzegorz Walasek            Włókniarz-Candela Częstochowa

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - półfinały - Wrocław 4/4, Gorzów Wlkp 4/4, finał - Gdańsk 16/4/2002


1.     Piotr Protasiewicz          Point S-Polonia Bydgoszcz
2.     Tomasz Bajerski             Apator-Adriana Toruń
3.     Robert Dados                Atlas Wrocław

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały - Piła 9/4, Rzeszów 9/4, finał - Zielona Góra 18/4/2002


1.     Łukasz Jankowski            Unia Leszno
2.     Łukasz Romanek              RKM Rybnik
3.     Jarosław Hampel             BGŻ S.A.-Polonia Piła

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy - półfinały - Rawicz 11/4, Opole 11/4, finał - Rybnik 23/4/2002


1.     Rafał Szombierski           RKM Rybnik
2.     Sławomir Drabik             TŻ Noban Opole
3.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Tarnów 28/4/2002


1.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno
2.     Łukasz Romanek              RKM Rybnik
3.     Robert Miśkowiak            BGŻ S.A.-Polonia Piła

19. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 12/5/2002


1.     Maciej Kuciapa              ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra
2.     Robert Kużdżał              Unia Tarnów
3.     Damian Baliński             Unia Leszno

"Puchar Prezydenta Miasta" - Łódź 12/5/2002


1.     Tomasz Bajerski             Apator-Adriana Toruń
2.     Robert Kościecha            BGŻ S.A.-Polonia Piła
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra

19. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 18/5/2002


1.     Mikael Karlsson             Szwecja
2.     Mariusz Węgrzyk             RKM Rybnik
3.     Krzysztof Cegielski         Puls-Start Gniezno

Grand Prix Polski - Bydgoszcz 25/5/2002


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Mark Loram                  Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2002:

1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Ryan Sullivan               Australia

35. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 16/6/2002


1.     Rune Holta                  Norwegia
2.     Rafał Okoniewski            Unia Leszno
3.     Janusz Kołodziej            Unia Tarnów

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Zielona Góra 14/7/2002


1.     Lukas Dryml                 Czechy
2.     Freddie Eriksson            Szwecja
3.     Krzysztof Kasprzak          Polska

"Stamir Cup" - Toruń 14/7/2002


1.     Ryan Sullivan               Australia
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Tomasz Gollob               Point S-Polonia Bydgoszcz

Turniej Indywidualny "80-lecia KS Wanda Kraków" - Kraków 14/7/2002


1.     Adam Pawliczek              RKM Rybnik
2.     Zbigniew Czerwiński         RKM Rybnik
3.     Dariusz Fijałkowski         WKM Warszawa

Turniej Indywidualny "Z okazji V rocznicy wizyty Jana Pawła II" - Krosno 14/7/2002


1.     Piotr Winiarz               Jasol Rzeszów
2.     Rafał Wilk                  Jasol Rzeszów
3.     Janusz Ślączka              Judyta-KSŻ Krosno

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ostrów Wlkp 27/7/2002


1.     Krzysztof Cegielski         Puls-Start Gniezno
2.     Sebastian Ułamek            Unia Leszno
3.     Tomasz Bajerski             Apator-Adriana Toruń

8. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 31/7/2002


1.     Krzysztof Kasprzak          Unia Leszno
2.     Piotr Świderski             Kolejarz Rawicz
3.     Rafał Kurmański             ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra

Turniej "O Złotą Lampkę Antoniego Woryny" - Rybnik 4/8/2002


1.     Rafał Kurmański             ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra
2.     Dawid Kujawa                ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra
3.     Rafał Szombierski           RKM Rybnik

7. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 11/8/2002


1.     Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław
2.     Robert Sawina               Apator-Adriana Toruń
3.     Sebastian Ułamek            Unia Leszno

Turniej Indywidualny "Puchar Marszałka Sejmiku Województwa Podkarpackiego" - Rzeszów 15/8/2002


1.     Sławomir Drabik             TŻ Noban Opole
2.     Wiesław Jaguś               Apator-Adriana Toruń
3.     Rafał Szombierski           ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 22/8/2002


1.     Marek Cieślewicz            Wybrzeże Gdańsk
2.     Przemysław Kłos             Apator-Adriana Toruń
3.     Adrian Miedziński           Apator-Adriana Toruń

25. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 24/8/2002


1.     Tomasz Gapiński             BGŻ S.A.-Polonia Piła
2.     Norbert Kościuch            Unia Leszno
3.     Łukasz Jankowski            Unia Leszno

Wielki Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Piła 25/8/2002


1.     Lee Richardson              Wielka Brytania
2.     Bohumil Brhel               Czechy
3.     Piotr Protasiewicz          Polska

10-lecie startów Sebastiana Ułamka - Leszno 25/8/2002


1.     Sebastian Ułamek            Unia Leszno
2.     Wiesław Jaguś               Apator-Adriana Toruń
3.     Roman Jankowski             WKM Warszawa

20-lecie startów Krzysztofa Basa - Świętochłowice 7/9/2002


1.     Sławomir Drabik             TŻ Noban Opole
2.     Adam Pawliczek              RKM Rybnik
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra

"Mistrz Świata - Jerzy Szczakiel zaprasza" - Opole 12/9/2002


1.     Sławomir Drabik, Jacek Krzyżaniak
2.     Robert Dados, Krzysztof Jabłoński
3.     Sławomir Dudek, Krzysztof Cegielski

Grand Prix Europy - Chorzów 14/9/2002


1.     Nicki Pedersen              Dania
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Mikael Karlsson             Szwecja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2002:

1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Ryan Sullivan               Australia

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy - Rybnik 21/9/2002


1.     Magnus Zetterström          Szwecja
2.     Krzysztof Kasprzak          Polska
3.     Rafał Szombierski           Polska

52. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 5/10/2002


1.     Jacek Rempała               Unia Leszno
2.     Damian Baliński             Unia Leszno
3.     Rafał Dobrucki              BGŻ S.A.-Polonia Piła

Turniej z okazji "75-lecia Zakładów Azotowych" - Memoriał Zygmunta Pytki - Tarnów 6/10/2002


Wyniki Turnieju drużynowego "75-lecia Zakładów Azotowych":

1.     "Team Rempałów"                                          33
2.     Unia Tarnów                                              31
3.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  22


Wyniki Memoriału Zygmunta Pytki:

1.     Jacek Rempała               Unia Leszno
2.     Krzysztof Stojanowski       ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Adam Pawliczek              RKM Rybnik

15-lecie startów Marka Mroza - Krosno 6/10/2002


1.     Karol Baran                 Jasol Rzeszów
2.     Rafał Wilk                  Jasol Rzeszów
3.     Sławomir Dudek              TŻ Noban Opole

8. Memoriał Ryszarda Nieścieruka - Wrocław 6/10/2002


1.     Piotr Protasiewicz          Point S-Polonia Bydgoszcz
2.     Sebastian Ułamek            Unia Leszno
3.     Piotr Winiarz               Jasol Rzeszów

"Puchar Warszawy" - Warszawa 19/10/2002


1.     Piotr Protasiewicz          Point S-Polonia Bydgoszcz
2.     Rafał Dobrucki              BGŻ S.A.-Polonia Piła
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra

"Puchar Gorących Serc" - Częstochowa 19/10/2002


1.     Tomasz Jędrzejak            Atlas Wrocław
2.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Adriana Toruń
3.     Jacek Rempała               Unia Leszno

50. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 20/10/2002


1.     Rafał Kurmański             Unia Leszno
2.     Wiesław Jaguś               Apator-Adriana Toruń
3.     Robert Sawina               Apator-Adriana Toruń

Memoriał Ryszarda Chrupka - Tarnów 20/10/2002


1.     Karol Baran                 Jasol Rzeszów
2.     Marcin Rempała              Unia Tarnów
3.     Adam Pietraszko             Włókniarz-Candela Częstochowa

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 20/10/2002


1.     Robert Miśkowiak            BGŻ S.A.-Polonia Piła
2.     Maciej Kuciapa              ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra
3.     Grzegorz Kłopot             ZKŻ Quick-Mix Zielona Góra

Turniej Indywidualany "Żużlowcy dzieciom" - Łódź 20/10/2002


1.     Piotr Paluch                Stal-Pergo Gorzów Wlkp
2.     Tomasz Bajerski             Apator-Adriana Toruń
3.     Mariusz Puszakowski         Apator-Adriana Toruń

10. Turniej Gwiazdkowy - Piła 7/12/2002


1.     Sebastian Ułamek            Unia Leszno
2.     Piotr Świst                 Stal-Pergo Gorzów Wlkp
3.     Rafał Dobrucki              BGŻ S.A.-Polonia Piła


2001     INDEX     2003