DMP DM1L DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Tomasz Słowiński
(ur.2-7-1975 zm.8-2-2001)
Grzegorz Furtak (ur.3-12-1962 zm.6-3-2001)
Józef Olejniczak (ur.3-9-1918 zm.13-3-2001)
Reinhold Konieczny (ur.31-5-1942 zm.20-5-2001)
Wojciech Kiełbasa (ur.19-4-1973 zm.12-7-2001) - wypadek na torze w Krośnie 6-7-2001
Jan Ziółkowski (ur.27-7-1939 zm.22-8-2001)
Karol Lis (ur.20-6-1959 zm.26-8-2001)
Leszek Próchniak (ur.5-4-1927 zm.11-10-2001)
Henryk Zieja (ur.17-5-1948 zm.9-12-2001)
Antoni Woryna (ur.15-2-1941 zm.14-12-2001)
Jacek Rykier (ur.16-5-1969 zm.22-12-2001)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz Krosno Kraków
Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła Rawicz Rybnik
Rzeszów Świętochłowice Tarnów Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra


Team Championship


Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 TORUŃ  WROC.  GORZ.  BYDG.  PIŁA   LESZ.  CZĘS.  ZIEL.
TORUŃ            ** ** 
51-39  57-33  48-42  60-30  57-30  64-26  55-35
WROCŁAW          58-32  ** **  49-41  54-36  57-30  66-24  45-45  55-35
GORZÓW WLKP      51-39  41-49  ** **  52-38  41-49  49-40  52-38  57-33
BYDGOSZCZ        43-47  47-43  46-43  ** **  51-39  42-48  68-21  54-36
PIŁA             33-57  46-44  34-56  35-55  ** **  57-33  56-34  54-36
LESZNO           32-58  44-46  49-41  35-55  48-42  ** **  53-37  64-26
CZĘSTOCHOWA      41-48  32-58  45-45  49-41  52-38  57-33  ** **  48-42
ZIELONA GÓRA     50-40  47-43  33-57  46-44  40-50  45-27  46-44  ** **

1 runda 1/4/2001: Toruń-Gorzów WlkpPiła-LesznoCzęstochowa-Wrocław, (11/4)Zielona Góra-Bydgoszcz
2 runda 8/4/2001:
(29/4)Wrocław-Zielona GóraGorzów Wlkp-Piła, (26/4)Bydgoszcz-Częstochowa, (23/4)Leszno-Toruń
3 runda 16/4/2001 (Lany Poniedziałek):
Toruń-CzęstochowaPiła-WrocławLeszno-Bydgoszcz, (6/5)Zielona Góra-Gorzów Wlkp
4 runda 22/4/2001:
Wrocław-ToruńGorzów Wlkp-Leszno, (6/5)Bydgoszcz-Piła, (9/5)Częstochowa-Zielona Góra
5 runda 3/5/2001:
Toruń-Zielona GóraGorzów Wlkp-BydgoszczPiła-CzęstochowaLeszno-Wrocław
6 runda 13/5/2001:
Wrocław-Gorzów WlkpBydgoszcz-ToruńCzęstochowa-LesznoZielona Góra-Piła
7 runda 20/5/2001:
Gorzów Wlkp-CzęstochowaBydgoszcz-WrocławPiła-ToruńLeszno-Zielona Góra
8 runda 3/6/2001:
Toruń-PiłaWrocław-BydgoszczCzęstochowa-Gorzów WlkpZielona Góra-Leszno
9 runda 14/6/2001 (Boże Ciało):
Toruń-BydgoszczGorzów Wlkp-WrocławPiła-Zielona GóraLeszno-Częstochowa
10 runda 24/6/2001:
Wrocław-LesznoBydgoszcz-Gorzów Wlkp, (14/7)Częstochowa-Piła, (12/7)Zielona Góra-Toruń
11 runda 8/7/2001:
Toruń-WrocławPiła-BydgoszczLeszno-Gorzów WlkpZielona Góra-Częstochowa
12 runda 22/7/2001:
Wrocław-PiłaGorzów Wlkp-Zielona GóraBydgoszcz-LesznoCzęstochowa-Toruń
13 runda 29/7/2001:
Toruń-LesznoPiła-Gorzów Wlkp, (6/8)Częstochowa-BydgoszczZielona Góra-Wrocław
14 runda 5/8/2001:
Wrocław-CzęstochowaGorzów Wlkp-ToruńBydgoszcz-Zielona GóraLeszno-Piła

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. APATOR-ADRIANA TORUŃ                  22   11  0   3   +170
2. ATLAS WROCŁAW                         19   9   1   4   +155
3. PERGO GORZÓW WLKP                     15   7   1   6   +60
4. BRACTWO-POLONIA BYDGOSZCZ             14   7   0   7   +66
--------------------------------------------------------------
5. BGŻ S.A.-POLONIA PIŁA                 12   6   0   8   -71
6. UNIA LESZNO                           10   5   0   9   -118
7. RADSON-MALMA WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    10   4   2   8   -120
8. ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA               10   5   0   9   -142

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)               RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
              TORUŃ  WROC.  GORZ.  BYDG.                 PIŁA   LESZ.  CZĘS.  ZIEL.
TORUŃ         ** ** 
48-42  50-40  54-36   PIŁA          ** **  54-36  53-37  44-46
WROCŁAW       47-43  ** **  54-36  40-32   LESZNO        40-50  ** **  51-39  46-44
GORZÓW WLKP   53-37  41-49  ** **  50-40   CZĘSTOCHOWA   57-33  57-33  ** **  59-31
BYDGOSZCZ     47-43  48-42  46-44  ** **   ZIELONA GÓRA  43-47  43-47  51-39  ** **

15 runda 19/8/2001: Toruń-Bydgoszcz, (24/9)Gorzów Wlkp-WrocławPiła-Zielona GóraCzęstochowa-Leszno
16 runda 2/9/2001:
Wrocław-ToruńBydgoszcz-Gorzów WlkpLeszno-PiłaZielona Góra-Częstochowa
17 runda 9/9/2001:
Toruń-Gorzów WlkpWrocław-Bydgoszcz, (22/9)Piła-Częstochowa, (17/9)Zielona Góra-Leszno
18 runda 16/9/2001:
Gorzów Wlkp-Toruń, (2/10)Bydgoszcz-WrocławLeszno-Zielona Góra, (2/10)Częstochowa-Piła
19 runda 23/9/2001:
Wrocław-Gorzów WlkpBydgoszcz-ToruńLeszno-CzęstochowaZielona Góra-Piła
20 runda 7/10/2001:
Toruń-WrocławGorzów Wlkp-BydgoszczPiła-LesznoCzęstochowa-Zielona Góra

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2001

1. APATOR-ADRIANA TORUŃ                  28   14  0   6   +180
2. ATLAS WROCŁAW                         27   13  1   6   +181
3. BRACTWO-POLONIA BYDGOSZCZ             20   10  0   10  +42

4. PERGO GORZÓW WLKP                     19   9   1   10  +48
5. BGŻ S.A.-POLONIA PIŁA                 20   10  0   10  -49
6. RADSON-MALMA WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    16   7   2   11  -84
7. UNIA LESZNO                           16   8   0   12  -152
--------------------------------------------------------------
8. ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA               14   7   0   13  -166

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2002

RYBNIK - LESZNO            49-40
LESZNO - RYBNIK            52-38

1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 GDAŃ.  RYBN.  RZES.  GNIE.  GRUD.  RAWI.  ŁÓDŹ    OPOLE
GDAŃSK           ** ** 
56-34  44-46  55-34  63-27  55-35  55-35   58-32
RYBNIK           55-35  ** **  49-41  64-26  50-40  68-21  62-28   70-20
RZESZÓW          42-48  36-54  ** **  46-43  62-28  64-26  56-33   55-35
GNIEZNO          32-58  55-35  50-40  ** **  48-42  49-41  50-40   56-34
GRUDZIĄDZ        44-46  44-46  47-43  47-43  ** **  46-43  61-28   47-43
RAWICZ           35-54  44-46  53-37  51-38  46-44  ** **  42-30   56-34
ŁÓDŹ             39-50  43-47  00-40  50-39  64-26  50-39  ** ** 41,5-30,5
OPOLE            35-55  35-53  53-36  49-41  46-44  50-40  45-45   ** **

1 runda 1/4/2001: Grudziądz-GdańskRawicz-GnieznoŁódź-Rzeszów, (7/4)Opole-Rybnik
2 runda 8/4/2001:
(19/4)Gdańsk-RawiczRybnik-GrudziądzRzeszów-Opole, (29/4)Gniezno-Łódź
3 runda 16/4/2001 (Lany Poniedziałek):
Rybnik-RzeszówGrudziądz-Gniezno, (6/5)Łódź-Gdańsk, (6/5)Opole-Rawicz
4 runda 22/4/2001:
Gdańsk-Opole, (6/5)Rzeszów-Grudziądz, (5/5)Gniezno-RybnikRawicz-Łódź
5 runda 3/5/2001:
Rybnik-GdańskRzeszów-GnieznoGrudziądz-RawiczOpole-Łódź
6 runda 13/5/2001:
Gdańsk-RzeszówGniezno-OpoleRawicz-RybnikŁódź-Grudziądz
7 runda 20/5/2001:
Rybnik-ŁódźRzeszów-RawiczGniezno-GdańskGrudziądz-Opole
8 runda 3/6/2001:
Gdańsk-GnieznoRawicz-RzeszówŁódź-RybnikOpole-Grudziądz
9 runda 14/6/2001 (Boże Ciało):
Rybnik-RawiczRzeszów-GdańskGrudziądz-ŁódźOpole-Gniezno
10 runda 24/6/2001:
Gdańsk-RybnikGniezno-RzeszówRawicz-GrudziądzŁódź-Opole
11 runda 8/7/2001:
Rybnik-GnieznoGrudziądz-RzeszówŁódź-RawiczOpole-Gdańsk
12 runda 22/7/2001:
Gdańsk-ŁódźRzeszów-RybnikGniezno-GrudziądzRawicz-Opole
13 runda 29/7/2001:
Grudziądz-RybnikRawicz-GdańskŁódź-GnieznoOpole-Rzeszów
14 runda 5/8/2001:
Gdańsk-GrudziądzRybnik-OpoleRzeszów-ŁódźGniezno-Rawicz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. WYBRZEŻE GDAŃSK                       24   12  0   2   +207
2. RKM RYBNIK                            24   12  0   2   +209
3. STAL RZESZÓW                          14   7   0   7   +81
4. START GNIEZNO                         12   6   0   8   -48
--------------------------------------------------------------
5. KUNTERSZTYN-QUICK MIX GRUDZIĄDZ       10   5   0   9   -84
6. KOLEJARZ RAWICZ                       10   5   0   9   -93
7. ŁTŻ ŁÓDŹ                              9    4   1   9   -116
8. TŻ NOBAN OPOLE                        9    4   1   9   -156

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)               RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
              GDAŃ.  RYBN.  RZES.  GNIE.                 GRUD.  RAWI.  ŁÓDŹ   OPOLE
GDAŃSK        ** ** 
41-49  62-27  58-32   GRUDZIĄDZ     ** **  57-32  53-37  62-28
RYBNIK        40-49  ** **  65-25  70-20   RAWICZ        61-29  ** **  54-36  50-40
RZESZÓW       38-52  35-54  ** **  64-26   ŁÓDŹ          42-48  37-53  ** **  58-32
GNIEZNO       30-60  40-50  51-38  ** **   OPOLE         49-41  47-43  44-40  ** **

15 runda 19/8/2001: Gdańsk-GnieznoRzeszów-RybnikGrudziądz-OpoleŁódź-Rawicz
16 runda 2/9/2001:
Rybnik-GdańskGniezno-RzeszówRawicz-Grudziądz, (14/9)Opole-Łódź
17 runda 9/9/2001:
(27/9)Gdańsk-RzeszówGniezno-RybnikGrudziądz-ŁódźOpole-Rawicz
18 runda 16/9/2001:
(29/9)Rybnik-GnieznoRzeszów-GdańskRawicz-Opole, (30/9)Łódź-Grudziądz
19 runda 23/9/2001:
Rybnik-RzeszówGniezno-GdańskRawicz-ŁódźOpole-Grudziądz
20 runda 7/10/2001:
Gdańsk-RybnikRzeszów-GnieznoGrudziądz-RawiczŁódź-Opole

Ostateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2001

1. WYBRZEŻE GDAŃSK                       34   17  0   3   +313

--------------------------------------------------------------
2. RKM RYBNIK                            34   17  0   3   +327
3. STAL RZESZÓW                          16   8   0   12  -2
4. START GNIEZNO                         14   7   0   13  -189
5. KOLEJARZ RAWICZ                       18   9   0   11  -46
6. KUNTERSZTYN-QUICK MIX GRUDZIĄDZ       18   9   0   11  -43
7. TŻ NOBAN OPOLE                        15   7   1   12  -210
--------------------------------------------------------------
8. ŁTŻ ŁÓDŹ                              11   5   1   14  -150

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami w rundzie finałowej.

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2002

OSTRÓW WLKP - OPOLE             40-50
OPOLE - OSTRÓW WLKP             46-44

2 Liga

                 TARN.  OSTR.  KROS.  ŚWIĘ.  WARS.  LUBL.  KRAK.
TARNÓW           ** ** 
46-44  63-27  62-28  60-30  46-44  65-25
OSTRÓW WLKP      56-34  ** **  62-28  51-39  61-28  59-31  69-20
KROSNO           36-53  64-26  ** **  40-49  50-39  72-18  63-27
ŚWIĘTOCHŁOWICE   49-41  42-48  40-50  ** **  48-42  59-30  62-28
WARSZAWA         30-60  50-39  41-49  45-45  ** **  54-36  60-30
LUBLIN           43-47  37-52  42-48  49-40  50-36  ** **  47-32
KRAKÓW           39-50  30-35  42-48  40-50  41-49  45-45  ** **

1 runda 16/4/2001: Tarnów-KrakówKrosno-ŚwiętochłowiceLublin-Warszawa
2 runda 6/5/2001:
Ostrów Wlkp-KrosnoŚwiętochłowice-Tarnów, (28/4)Kraków-Lublin
3 runda 3/5/2001:
Tarnów-Ostrów WlkpWarszawa-KrakówLublin-Świętochłowice
4 runda 13/5/2001:
Ostrów Wlkp-LublinKrosno-TarnówŚwiętochłowice-Warszawa
5 runda 18/5/2001:
Warszawa-Ostrów Wlkp, (20/5)Lublin-KrosnoKraków-Świętochłowice
6 runda 3/6/2001:
Tarnów-LublinOstrów Wlkp-Kraków, (14/6)Krosno-Warszawa
7 runda 24/6/2001:
Świętochłowice-Ostrów WlkpWarszawa-TarnówKraków-Krosno
8 runda 8/7/2001:
Tarnów-WarszawaOstrów Wlkp-ŚwiętochłowiceKrosno-Kraków
9 runda 22/7/2001:
Warszawa-KrosnoLublin-TarnówKraków-Ostrów Wlkp
10 runda 5/8/2001:
Ostrów Wlkp-Warszawa, (12/8)Krosno-LublinŚwiętochłowice-Kraków
11 runda 19/8/2001:
Tarnów-KrosnoWarszawa-ŚwiętochłowiceLublin-Ostrów Wlkp
12 runda 2/9/2001:
Ostrów Wlkp-TarnówŚwiętochłowice-LublinKraków-Warszawa
13 runda 9/9/2001:
Tarnów-ŚwiętochłowiceKrosno-Ostrów WlkpLublin-Kraków
14 runda 23/9/2001:
Świętochłowice-KrosnoWarszawa-LublinKraków-Tarnów

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2001

1. TŻ KRAKÓW-UNIA TARNÓW                20   10  0   2   +176

-------------------------------------------------------------
2. ISKRA OSTRÓW WLKP                    18   9   0   3   +153
3. ŻKS JUDYTA KROSNO                    16   8   0   4   +73
4. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                 13   6   1   5   +25
5. WTŻ WARSZAWA                         9    4   1   7   -65
6. TŻ LUBLIN                            7    3   1   8   -118
7. WANDA KRAKÓW                         1    0   1   11  -244


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Bydgoszcz       11     181          1. Rybnik          11     176

2. Częstochowa     10     182          2. Wrocław         10     164
3. Warszawa        4,5    77           3. Toruń           6      101
4. Rawicz          4      67           4. Rzeszów         2      47
5. Grudziądz       0,5    49           5. Lublin          1      45


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Leszno          12     175          1. Piła            10     153

2. Zielona Góra    9      158          2. Tarnów          7,5    135
3. Gdańsk          5      93           3. Opole           7      131
4. Gniezno         4      70           4. Gorzów Wlkp     4,5    87
5. Ostrów Wlkp     0      55           5. Łódź            0      59

22. Finał MDMP - Leszno 14/9/2001


1.     Unia Leszno                                              39
2.     BGŻ S.A.-Polonia Piła                                    35
3.     RKM Rybnik                                               30


Individual Polish Championship


57. Finał IMP - Bydgoszcz 15/8/2001


1.     Tomasz Gollob               Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2.     Robert Sawina               Atlas Wrocław
3.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław


Individual Junior Polish Championship


35. Finał MIMP - Częstochowa 30/9/2001


1.     Jarosław Hampel             BGŻ S.A.-Polonia Piła
2.     Krzysztof Słaboń            Atlas Wrocław
3.     Łukasz Jankowski            Unia Leszno


Polish Club Pair Championship


28. Finał MPPK - Piła 22/6/2001


1.     Atlas Wrocław                                            25
2.     Bractwo-Polonia Bydgoszcz                                23
3.     Radson-Malma Włókniarz Częstochowa                       21


Polish Club Junior Pair Championship


20. Finał MMPPK - Rybnik 30/6/2001


1.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  24
2.     Atlas Wrocław                                            22
3.     Bractwo-Polonia Bydgoszcz                                21


Golden Helmet


41. Finał Złotego Kasku - Wrocław 21/9/2001


1.     Piotr Protasiewicz          Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2.     Robert Sawina               Atlas Wrocław
3.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław


Silver Helmet


36. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 24/7/2001


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Hampel             BGŻ S.A.-Polonia Piła
3.     Dawid Kujawa                ZKŻ Polmos Zielona Góra


Bronze Helmet


25. Finał Brązowego Kasku - Gorzów Wlkp 6/9/2001


1.     Rafał Szombierski           RKM Rybnik
2.     Robert Miśkowiak            BGŻ S.A.-Polonia Piła
3.     Zbigniew Czerwiński         Radson-Malma Włókniarz Częstochowa


Tournaments


20. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 31/3/2001


1.     Tomasz Gollob               Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Protasiewicz          Bractwo-Polonia Bydgoszcz
3.     Krzysztof Cegielski         Wybrzeże Gdańsk

Minispeedway - Puchar Zakładu Ogrodniczego "Różanki" - Wawrów 31/3/2001


1.     Lars Henriksen              Dania
2.     Jan Grawersen               Dania
3.     Morten Qvistgaard           Dania

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - półfinały - Toruń 5/4, Tarnów 5/4, finał - Rawicz 13/4/2001


1.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław
2.     Krzysztof Jabłoński         BGŻ S.A.-Polonia Piła
3.     Tomasz Bajerski             Apator-Adriana Toruń

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały - Lublin 24/4, Leszno 24/4, finał - Rybnik 10/5/2001


1.     Rafał Kurmański             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
3.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Adriana Toruń

"Puchar Wiosny" - Ostrów Wlkp 9/4/2001


1.     Rinat Mardaszin             Rosja
2.     Hans Clausen                Dania
3.     Maciej Jąder                Iskra Ostrów Wlkp

34. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 6/5/2001


1.     Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław
2.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław
3.     Grzegorz Walasek            Radson-Malma Włókniarz Częstochowa

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Zielona Góra 22/5/2001


1.     Rafał Kurmański             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Łukasz Romanek              RKM Rybnik
3.     Rafał Szombierski           RKM Rybnik

Turniej Indywidualny "50-lecie Sekcji Żużlowej Stali Rzeszów" - Rzeszów 27/5/2001


1.     Grzegorz Rempała            Stal Rzeszów
2.     Robert Kościecha            Apator-Adriana Toruń
3.     Robert Dados                Atlas Wrocław

Mecz towarzyski - Częstochowa 27/5/2001


Gwiazdy Polskiego Żużla - Gwiazdy Światowego Żużla      45 - 63

"Winterthur Cup" - Bydgoszcz 1/6/2001


1.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  44
2.     Pergo Gorzów Wlkp                                        24
3.     Apator-Adriana Toruń                                     21

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy - półfinały - Łódź 1/6, Rzeszów 25/6, finał - Częstochowa 10/7/2001


1.     Artur Pietrzyk              Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
2.     Mariusz Staszewski          Pergo Gorzów Wlkp
3.     Krzysztof Cegielski         Wybrzeże Gdańsk

18. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 2/6/2001


1.     Tomasz Gollob               Bractwo-Polonia Bydgoszcz
2.     Robert Dados                Atlas Wrocław
3.     Piotr Protasiewicz          Bractwo-Polonia Bydgoszcz

24. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 9/6/2001


1.     Mariusz Fierlej             Unia Leszno
2.     Tomasz Gapiński             BGŻ S.A.-Polonia Piła
3.     Łukasz Pawlikowski          Start Gniezno

Turniej Pożegnalny Jacka Brucheisera - Ostrów Wlkp 16/6/2001


1.     Robert Sawina               Atlas Wrocław
2.     Tomasz Jędrzejak            Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
3.     Robert Dados                Atlas Wrocław

Turniej indywidualny "Puchar PHU Judyta" - Krosno 1/7/2001


1.     Robert Wardzała             Unia Tarnów
2.     Marek Mróz                  ŻKS Judyta Krosno
3.     Rafał Wilk                  ŻKS Judyta Krosno

Drużynowy Puchar Świata - Runda 1 - Gdańsk 1/7/2001


1.     POLSKA                                                   62
2.     WIELKA BRYTANIA                                          49
3.     FINLANDIA                                                22
4.     NIEMCY                                                   15

Drużynowy Puchar Świata - Runda 2 - Gdańsk 2/7/2001


1.     SZWECJA                                                  57
2.     DANIA                                                    48
3.     ROSJA                                                    31
4.     SŁOWENIA                                                 12

Drużynowy Puchar Świata - Runda 3 - Gdańsk 3/7/2001


1.     AUSTRALIA                                                56
2.     USA                                                      41
3.     CZECHY                                                   35
4.     WĘGRY                                                    16

Drużynowy Puchar Świata - Baraż - Wrocław 5/7/2001


1.     DANIA                                                    66
2.     USA                                                      65+4
3.     WIELKA BRYTANIA                                          65+3
4.     CZECHY                                                   42
5.     ROSJA                                                    20

Finał Drużynowego Pucharu Świata - Wrocław 7/7/2001


1.     AUSTRALIA                                                68
2.     POLSKA                                                   65
3.     SZWECJA                                                  51

4.     DANIA                                                    44
5.     USA                                                      30

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Rybnik 15/7/2001


1.     Lukas Dryml                 Czechy
2.     Roman Chromik               Polska
3.     Krzysztof Kasprzak          Polska

51. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 15/7/2001


1.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław
2.     Piotr Protasiewicz          Bractwo-Polonia Bydgoszcz
3.     Tony Rickardsson            Szwecja

8. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 15/7/2001


1.     Rune Holta                  Norwegia
2.     Andreas Jonsson             Szwecja
3.     Robert Sawina               Atlas Wrocław

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gdańsk 12/8/2001


1.     Sebastian Ułamek            Polska
2.     Bohumil Brhel               Czechy
3.     Wiesław Jaguś               Polska

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 16/8/2001


1.     Mirosław Giżycki            Wybrzeże Gdańsk
2.     Marek Cieślewicz            Wybrzeże Gdańsk
3.     Tomasz Gapiński             BGŻ S.A.-Polonia Piła

"Stamir Cup" - Toruń 26/8/2001


1.     Wiesław Jaguś               Apator-Adriana Toruń
2.     Andreas Jonsson             Szwecja
3.     Tomasz Gollob               Bractwo-Polonia Bydgoszcz

Grand Prix Polski - Bydgoszcz 8/9/2001


1.     Jason Crump                 Australia
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Mikael Karlsson             Szwecja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2001:

1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Jason Crump                 Australia
3.     Tomasz Gollob               Polska

Mecz międzypaństwowy - Warszawa 15/9/2001


POLSKA - AUSTRALIA             39 - 50

Turniej Par "Stawiamy na Młodych" - Rawicz 19/9/2001


1.     Rafał Kurmański, Łukasz Jankowski
2.     Łukasz Loman, Roman Chromik
3.     Krzysztof Kasprzak, Łukasz Romanek

"Mistrzostwa Śląska" - 1. Memoriał Roberta Nawrockiego - Świętochłowice 22/9/2001


Wyniki "Mistrzostw Śląska":

1.     Łukasz Szmid                RKM Rybnik
2.     Marcin Klyk                 TŻ Noban Opole
3.     Marcel Maliński             Śląsk Świętochłowice


Wyniki Memoriału Roberta Nawrockiego:

1.     Łukasz Szmid                RKM Rybnik
2.     Marcel Maliński             Śląsk Świętochłowice
3.     Marcin Klyk                 TŻ Noban Opole

Minispeedway - Turniej "Żużlowe Talenty Europy" - Wawrów 22/9/2001


1.     Polska                                                   37
2.     Dania                                                    35
3.     Niemcy                                                   30

7. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 27/9/2001


1.     Mariusz Dudek               ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Sebastian Smoter            ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Jakub Śpiewanek             Pergo Gorzów Wlkp

Turniej "Dla Andrzeja Szymańskiego" - Leszno 29/9/2001


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Łukasz Jankowski            Unia Leszno
3.     Jarosław Hampel             BGŻ S.A.-Polonia Piła

18. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 30/9/2001


1.     Grzegorz Rempała            Stal Rzeszów
2.     Jacek Rempała               Unia Leszno
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra

6. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 30/9/2001


1.     Robert Dados                Atlas Wrocław
2.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław
3.     Sławomir Drabik             BGŻ S.A.-Polonia Piła

Turniej Indywidualny - "Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 14/10/2001


Wyniki Turnieju Indywidualnego:

1.     Rafał Dobrucki              BGŻ S.A.-Polonia Piła
2.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
3.     Piotr Dym                   Kolejarz Rawicz


Wyniki "Pucharu Burmistrza Rawicza":

1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Piotr Dym                   Kolejarz Rawicz
3.     Rafał Dobrucki              BGŻ S.A.-Polonia Piła

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - 12. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 15/10/2001


1.     Robert Miśkowiak            BGŻ S.A.-Polonia Piła
2.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Adriana Toruń
3.     Tomasz Gapiński             BGŻ S.A.-Polonia Piła

7. Memoriał Ryszarda Nieścieruka - Wrocław 20/10/2001


1.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław
2.     Robert Dados                Atlas Wrocław
3.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów

10. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 21/10/2001


1.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Janusz Kołodziej            TŻ Kraków-Unia Tarnów

Mecz towarzyski - Toruń 21/10/2001


APATOR-ADRIANA TORUŃ - LIDER SERWIS DREAM TEAM       40 - 50

49. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 28/10/2001


1.     Sebastian Ułamek            Atlas Wrocław
2.     Hans Clausen                Dania
3.     Sławomir Drabik             BGŻ S.A.-Polonia Piła

9. Turniej Gwiazdkowy - Piła 8/12/2001


1.     Rafał Dobrucki              BGŻ S.A.-Polonia Piła
2.     Piotr Świst                 Pergo Gorzów Wlkp
3.     Jarosław Hampel             BGŻ S.A.-Polonia Piła


2000     INDEX     2002