DMP DM1L DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Jan Wilk
(ur.??-?-1949 zm.5-3-2000)
Mieczysław Kempiński (ur.18-5-1920 zm.25-3-2000)
Stanisław Pączek (ur.20-7-1927 zm.13-4-2000)
Piotr Gancarz (ur.19-5-1970 zm.21-4-2000)
Henryk Szurkowski (ur.30-3-1926 zm.23-4-2000)
Bronisław Ratajczyk (ur.??-?-19?? zm.??-4-2000)
Apoloniusz Dzida (ur.22-11-1938 zm.13-5-2000)
Igor Dubinin (ur.1-8-1968 zm.20-6-2000)
Ryszard Gabrych (ur.11-1-1963 zm.24-6-2000)
Jan Kusiak (ur.4-2-1939 zm.29-6-2000)
Robert Banaszak (ur.14-9-1974 zm.14-11-2000)
Simon Wigg (ur.15-10-1960 zm.15-11-2000)


Chronologiczne zestawienie zawodów żużlowych w ...
Bydgoszcz Częstochowa Gdańsk Gniezno Gorzów Wlkp Grudziądz Krosno Kraków
Leszno Łódź Lublin Opole Ostrów Wlkp Piła Rawicz Rybnik
Rzeszów Świętochłowice Tarnów Toruń Warszawa Wrocław Zielona Góra


Team Championship


Ekstraliga

RUNDA ZASADNICZA
                 BYDG.  PIŁA   TORUŃ  GORZ.  CZĘS.  LESZ.  GDAŃ.  WROC.
BYDGOSZCZ        ** ** 
50-40  48-42  56-34  47-43  55-35  49-41  62-28
PIŁA             49-40  ** **  51-39  45-45  40-50  49-40  50-40  43-46
TORUŃ            49-41  45-45  ** **  48-42  52-38  53-37  44-45  47-43
GORZÓW WLKP      42-48  42-48  58-32  ** **  48-42  51-39  49-41  48-42
CZĘSTOCHOWA      52-38  42-47  44-45  47-43  ** **  54-36  48-42  50-40
LESZNO           43-47  43-47  47-43  46-42  44-42  ** **  47-43  48-42
GDAŃSK           39-51  53-35  30-24  42-47  57-29  45-44  ** **  46-44
WROCŁAW          45-45  45-45  52-38  47-42  45-45  44-46  59-31  ** **

1 runda 2/4/2000: Piła-Gorzów WlkpToruń-GdańskLeszno-CzęstochowaWrocław-Bydgoszcz
2 runda 9/4/2000:
Bydgoszcz-LesznoGorzów Wlkp-ToruńCzęstochowa-PiłaGdańsk-Wrocław
3 runda 16/4/2000:
Piła-BydgoszczToruń-CzęstochowaGorzów Wlkp-Gdańsk
4 runda 24/4/2000 (Lany Poniedziałek):
Bydgoszcz-ToruńCzęstochowa-GdańskLeszno-Gorzów Wlkp
5 runda 3/5/2000:
Piła-WrocławToruń-LesznoGorzów Wlkp-BydgoszczGdańsk-Częstochowa
6 runda 7/5/2000:
Bydgoszcz-GdańskCzęstochowa-Gorzów WlkpLeszno-PiłaWrocław-Toruń
7 runda 21/5/2000:
Toruń-PiłaGorzów Wlkp-WrocławCzęstochowa-BydgoszczGdańsk-Leszno
8 runda 28/5/2000:
Bydgoszcz-CzęstochowaPiła-ToruńLeszno-GdańskWrocław-Gorzów Wlkp
9 runda 11/6/2000:
Piła-LesznoToruń-WrocławGorzów Wlkp-CzęstochowaGdańsk-Bydgoszcz
10 runda 18/6/2000:
Bydgoszcz-Gorzów WlkpCzęstochowa-GdańskLeszno-ToruńWrocław-Piła
11 runda 25/6/2000:
Piła-GdańskToruń-BydgoszczGorzów Wlkp-LesznoWrocław-Częstochowa
12 runda 2/7/2000:
Bydgoszcz-PiłaCzęstochowa-ToruńLeszno-WrocławGdańsk-Gorzów Wlkp
13 runda 16/7/2000:
(17/7)Piła-CzęstochowaToruń-Gorzów Wlkp, (18/7)Leszno-Bydgoszcz, (18/7)Wrocław-Gdańsk
14 runda 23/7/2000:
Bydgoszcz-WrocławGorzów Wlkp-PiłaCzęstochowa-LesznoGdańsk-Toruń

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. POLONIA BYDGOSZCZ                     21   10  1   3   +95
2. LUDWIK-POLONIA PIŁA                   17   7   3   4   +14
3. APATOR-NETIA TORUŃ                    13   6   1   7   -20
4. PERGO GORZÓW WLKP                     13   6   1   7   +10
--------------------------------------------------------------
5. RADSON-MALMA WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    13   6   1   7    +2
6. UNIA LESZNO                           12   6   0   8   -62
7. LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK                 12   6   0   8   -25
8. ATLAS WROCŁAW                         11   4   3   7   -14

Jeśli dwa lub więcej zespołów zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o
kolejności w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.
W przypadku Torunia, Gorzowa Wlkp i Częstochowy bilans przedstawiał się następująco:
Toruń 6-2 -5, Gorzów Wlkp 4-4 +22, Częstochowa 2-6 -17.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)               RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
              BYDG.  PIŁA   TORUŃ  GORZ.                 CZĘS.  LESZ.  GDAŃ.  WROC.
BYDGOSZCZ     ** ** 
55-35  50-40  46-44   CZĘSTOCHOWA   ** **  42-47  47-43  52-38
PIŁA          52-38  ** **  53-37  49-40   LESZNO        47-43  ** **  49-41  44-46
TORUŃ         40-50  45-45  ** **  44-45   GDAŃSK        42-48  52-38  ** **  55-35
GORZÓW WLKP   51-39  44-46  59-31  ** **   WROCŁAW       58-32  51-32  51-39  ** **

15 runda 13/8/2000: Bydgoszcz-Gorzów WlkpToruń-PiłaCzęstochowa-WrocławGdańsk-Leszno
16 runda 20/8/2000:
Piła-BydgoszczGorzów Wlkp-ToruńLeszno-CzęstochowaWrocław-Gdańsk
17 runda 3/9/2000:
Bydgoszcz-Toruń, (9/9)Gorzów Wlkp-PiłaCzęstochowa-GdańskWrocław-Leszno
18 runda 10/9/2000:
(30/9)Piła-Gorzów WlkpToruń-BydgoszczLeszno-WrocławGdańsk-Częstochowa
19 runda 24/9/2000:
Piła-ToruńGorzów Wlkp-BydgoszczLeszno-GdańskWrocław-Częstochowa
20 runda 1/10/2000:
Bydgoszcz-PiłaToruń-Gorzów WlkpCzęstochowa-LesznoGdańsk-Wrocław

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 2000

1. POLONIA BYDGOSZCZ                     29   14  1   5   +111
2. LUDWIK-POLONIA PIŁA                   26   11  4   5   +35
3. PERGO GORZÓW WLKP                     19   9   1   10  +38

4. APATOR-NETIA TORUŃ                    14   6   2   12  -85
5. ATLAS WROCŁAW                         19   8   3   9   +11
6. RADSON-MALMA WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    19   9   1   10  -9
7. UNIA LESZNO                           18   9   0   11  -80
---------------------------------------------------------------
8. LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK                 16   8   0   12  -21

Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2001

GRUDZIĄDZ - LESZNO        38-52
LESZNO - GRUDZIĄDZ        60-30

1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 RYBN.   ZIEL.   RZES.  GRUD.  GNIE.  OPOLE   ŁÓDŹ    OSTR.
RYBNIK           ** **  
54-36   48-42  53-37  50-40  56-34   52-38   47-42
ZIELONA GÓRA     49-41   ** **   43-47  48-42  47-43  63-27 51,5-38,5 61-29
RZESZÓW          52-38   37-53   ** **  56-34  64-26  52-38   54-35   59-31
GRUDZIĄDZ        48-42   52-38   52-38  ** **  45-45  51-39   60-30   49-41
GNIEZNO          53-37   58-32   49-41  54-36  ** **  59-31   63-26   60-30
OPOLE            54-35 46,5-43,5 32-58  43-47  55-35  ** **   48-42   51-39
ŁÓDŹ             41-49   31-58   46-44  46-43  50-40  46-42   ** **   38-51
OSTRÓW WLKP      40-50   42-44   45-45  42-48  45-45  39-51   60-30   ** **

1 runda 2/4/2000: Zielona Góra-Grudziądz, (3/4)Rzeszów-RybnikŁódź-GnieznoOstrów Wlkp-Opole
2 runda 9/4/2000:
Rybnik-Zielona GóraGrudziądz-Ostrów WlkpGniezno-RzeszówOpole-Łódź
3 runda 16/4/2000:
Zielona Góra-RzeszówOpole-GrudziądzŁódź-RybnikOstrów Wlkp-Gniezno
4 runda 24/4/2000 (Lany Poniedziałek):
Rybnik-Ostrów WlkpGrudziądz-ŁódźRzeszów-OpoleGniezno-Zielona Góra
5 runda 3/5/2000:
Grudziądz-GnieznoOpole-RybnikŁódź-Zielona GóraOstrów Wlkp-Rzeszów
6 runda 7/5/2000:
Rybnik-GrudziądzZielona Góra-Ostrów WlkpRzeszów-ŁódźGniezno-Opole
7 runda 21/5/2000:
(25/5)Rybnik-GnieznoGrudziądz-RzeszówOpole-Zielona GóraŁódź-Ostrów Wlkp
8 runda 28/5/2000:
Zielona Góra-OpoleRzeszów-GrudziądzGniezno-RybnikOstrów Wlkp-Łódź
9 runda 11/6/2000:
Grudziądz-RybnikOpole-GnieznoŁódź-RzeszówOstrów Wlkp-Zielona Góra
10 runda 18/6/2000:
Rybnik-OpoleZielona Góra-ŁódźRzeszów-Ostrów WlkpGniezno-Grudziądz
11 runda 25/6/2000:
Zielona Góra-GnieznoOpole-RzeszówŁódź-GrudziądzOstrów Wlkp-Rybnik
12 runda 2/7/2000:
(9/7)Rybnik-ŁódźGrudziądz-OpoleRzeszów-Zielona GóraGniezno-Ostrów Wlkp
13 runda 16/7/2000:
(18/7)Zielona Góra-Rybnik, (18/7)Rzeszów-Gniezno, (18/7)Łódź-Opole, (18/7)Ostrów Wlkp-Grudziądz
14 runda 23/7/2000:
(24/7)Rybnik-RzeszówGrudziądz-Zielona GóraGniezno-ŁódźOpole-Ostrów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1. RKM RYBNIK                            18   9   0   5   +46
2. ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA               18   9   0   5   +79
3. KKER-STAL RZESZÓW                     17   8   1   5   +119
4. KUNTERSZTYN-QUICK MIX GRUDZIĄDZ       17   8   1   5   +29
--------------------------------------------------------------
5. START GNIEZNO                         16   7   2   5   +81
6. TŻ NOBAN OPOLE                        12   6   0   8   -74
7. ŁTŻ INTER COMMERCE ŁÓDŹ               8    4   0   10  -178
8. ISKRA OSTRÓW WLKP                     6    2   2   10  -102

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)               RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
              RYBN.  ZIEL.  RZES.  GRUD.                 GNIE.  OPOLE  ŁÓDŹ   OSTR.
RYBNIK        ** ** 
44-46  47-42  53-37   GNIEZNO       ** **  50-40  41-49  49-41
ZIELONA GÓRA  55-35  ** **  51-39  48-42   OPOLE         57-32  ** **  41-49  54-36
RZESZÓW       53-37  40-50  ** **  25-65   ŁÓDŹ          61-29  38-52  ** **  47-43
GRUDZIĄDZ     56-33  48-42  49-41  ** **   OSTRÓW WLKP   49-41  53-37  58-32  ** **

15 runda 13/8/2000: Rybnik-GrudziądzRzeszów-Zielona GóraGniezno-Ostrów WlkpŁódź-Opole
16 runda 20/8/2000:
Zielona Góra-RybnikGrudziądz-RzeszówOpole-GnieznoOstrów Wlkp-Łódź
17 runda 3/9/2000:
Rybnik-RzeszówGrudziądz-Zielona GóraGniezno-ŁódźOstrów Wlkp-Opole
18 runda 10/9/2000:
Zielona Góra-GrudziądzRzeszów-RybnikOpole-Ostrów WlkpŁódź-Gniezno
19 runda 24/9/2000:
Zielona Góra-RzeszówGrudziądz-RybnikOpole-ŁódźOstrów Wlkp-Gniezno
20 runda 1/10/2000:
Rybnik-Zielona GóraRzeszów-GrudziądzGniezno-OpoleŁódź-Ostrów Wlkp

Ostateczna kolejność drużyn w DM 1 Ligi 2000

1. ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA               28   14  0   6   +123

--------------------------------------------------------------
2. KUNTERSZTYN-QUICK MIX GRUDZIĄDZ       25   12  1   7   +84
3. RKM RYBNIK                            22   11  0   9   +6
4. KKER-STAL RZESZÓW                     19   9   1   10  +60
5. START GNIEZNO                         20   9   2   9   +26
6. TŻ NOBAN OPOLE                        18   9   0   11  -51
7. ŁTŻ INTER COMMERCE ŁÓDŹ               16   8   0   12  -166
--------------------------------------------------------------
8. ISKRA OSTRÓW WLKP                     12   5   2   13  -82

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 2001

TARNÓW - ŁÓDŹ             37-53
ŁÓDŹ - TARNÓW             58-31

2 Liga

                 RAWI.  TARN.  KROS.  WARS.  ŚWIĘ.  LUBL.  KRAK.
RAWICZ           ** ** 
44-45  48-40  40-00  56-34  53-36  63-27
TARNÓW           43-46  ** **  51-39  70-20  61-28  70-20  59-30
KROSNO           53-35  51-38  ** **  53-37  50-40  56-34  66-24
WARSZAWA         32-58  33-57  47-41  ** **  52-38  63-26  62-28
ŚWIĘTOCHŁOWICE   38-51  39-50  47-43  50-40  ** **  52-35  70-19
LUBLIN           41-48  41-48  43-47  49-40  46-44  ** **  64-26
KRAKÓW           40-50  44-45  31-59  42-48  40-50  48-42  ** **

1 runda 9/4/2000: (24/4)Krosno-Tarnów, (7/4)Warszawa-RawiczŚwiętochłowice-Kraków
2 runda 16/4/2000:
Rawicz-ŚwiętochłowiceLublin-WarszawaKraków-Krosno
3 runda 3/5/2000:
Krosno-WarszawaŚwiętochłowice-TarnówKraków-Lublin
4 runda 21/5/2000:
Rawicz-KrosnoTarnów-Kraków, (4/6)Lublin-Świętochłowice
5 runda 28/5/2000:
(26/5)Świętochłowice-WarszawaLublin-TarnówKraków-Rawicz
6 runda 11/6/2000:
(9/6)Rawicz-LublinKrosno-Świętochłowice, (9/6)Warszawa-Tarnów
7 runda 18/6/2000:
Tarnów-RawiczLublin-KrosnoKraków-Warszawa
8 runda 2/7/2000:
Rawicz-TarnówKrosno-Lublin, (30/6)Warszawa-Kraków
9 runda 16/7/2000:
(3/8)Tarnów-Warszawa, (6/8)Świętochłowice-KrosnoLublin-Rawicz
10 runda 23/7/2000:
Rawicz-KrakówTarnów-Lublin, (21/7)Warszawa-Świętochłowice
11 runda 13/8/2000:
Krosno-RawiczŚwiętochłowice-LublinKraków-Tarnów
12 runda 20/8/2000:
Tarnów-Świętochłowice, (18/8)Warszawa-KrosnoLublin-Kraków
13 runda 3/9/2000:
Krosno-KrakówWarszawa-LublinŚwiętochłowice-Rawicz
14 runda 24/9/2000:
Rawicz-WarszawaTarnów-KrosnoKraków-Świętochłowice

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 2000

1. KOLEJARZ RAWICZ                      20   10  0   2   +163

-------------------------------------------------------------
2. UNIA TARNÓW                          20   10  0   2   +202
3. ŻKS KROSNO                           16   8   0   4   +123
4. GWARDIA WARSZAWA                     10   5   0   7   -78
5. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                 10   5   0   7   -13
6. LKŻ LUBLIN                           6    3   0   9   -118
7. WANDA KRAKÓW                         2    1   0   11  -279

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gorzów Wlkp     11     157          1. Zielona Góra    11     185

2. Opole           8      129          2. Wrocław         10     171
3. Gdańsk          7      126          3. Piła            6      124
4. Grudziądz       3      104          4. Warszawa        2      65
5. Ostrów Wlkp     1      69           5. Gniezno         1      45


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Częstochowa     10     171          1. Rybnik          10,5   180

2. Toruń           9      161          2. Leszno          8,5    142
3. Tarnów          7      140          3. Bydgoszcz       8      158
4. Rzeszów         4      91           4. Łódź            2      52
5. Krosno          0      18           5. Lublin          1      48

21. Finał MDMP - Rybnik 26/9/2000


1.     Radson-Malma Włókniarz Częstochowa                       37
2.     RKM Rybnik                                               35
3.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  34


Individual Polish Championship


56. Finał IMP - Piła 15/8/2000


1.     Jacek Gollob                Ludwik-Polonia Piła
2.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła
3.     Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław


Individual Junior Polish Championship


34. Finał MIMP - Gorzów Wlkp 30/7/2000


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Netia Toruń
3.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła


Polish Club Pair Championship


27. Finał MPPK - Wrocław 8/9/2000


1.     Polonia Bydgoszcz                                        29
2.     Lotos-Wybrzeże Gdańsk                                    23
3.     Radson-Malma Włókniarz Częstochowa                       19


Polish Club Junior Pair Championship


19. Finał MMPPK - Piła 9/6/2000


1.     Ludwik-Polonia Piła                                      26
2.     Lotos-Wybrzeże Gdańsk                                    23
3.     Apator-Netia Toruń                                       22


Golden Helmet


40. Finał Złotego Kasku - Wrocław 29/9/2000


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Sebastian Ułamek            Lotos-Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra


Silver Helmet


35. Finał Srebrnego Kasku - Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 6/9/2000


1.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła
2.     Mariusz Węgrzyk             Atlas Wrocław
3.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Netia Toruń


Bronze Helmet


24. Finał Brązowego Kasku - Leszno 22/9/2000


1.     Rafał Chromik               RKM Rybnik
2.     Krzysztof Słaboń            Polonia Bydgoszcz
3.     Sebastian Smoter            ZKŻ Polmos Zielona Góra


Tournaments


19. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 26/3/2000


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Robert Sawina               Atlas Wrocław
3.     Piotr Protasiewicz          Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz

Minispeedway - Turniej "Primaaprilisowy" - Wawrów 1/4/2000


1.     Pertu Lathinen              Finlandia
2.     Mats Petersen               Dania
3.     Sławomir Dąbrowski          Polska

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały - Toruń 6/4, Opole 6/4, finał - Gorzów Wlkp 13/4/2000


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła
3.     Mariusz Węgrzyk             Atlas Wrocław

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - półfinały - Rybnik 11/4, Gniezno 11/4, finał - Warszawa 19/4/2000


1.     Sebastian Ułamek            Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2.     Robert Dados                Kuntersztyn-Quick Mix Grudziądz
3.     Piotr Świst                 Pergo Gorzów Wlkp

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Łódź 18/4/2000


1.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła
2.     Tomasz Kwiatkowski          Pergo Gorzów Wlkp
3.     Sebastian Smoter            ZKŻ Polmos Zielona Góra

25-lecie startów Romana Jankowskiego - Leszno 30/4/2000


1.     Robert Sawina               Atlas Wrocław
2.     Piotr Świst                 Pergo Gorzów Wlkp
3.     Rafał Dobrucki              Ludwik-Polonia Piła

25-lecie startów Andrzeja Huszczy - Zielona Góra 1/5/2000


1.     Grzegorz Walasek            Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
2.     Dariusz Śledź               Atlas Wrocław
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

23. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 13/5/2000


1.     Dawid Cieślewicz            Start Gniezno
2.     Karol Malecha               Iskra Ostrów Wlkp
3.     Tomasz Łukaszewicz          Unia Leszno

17. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 27/5/2000


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Roman Chromik               RKM Rybnik
3.     Robert Sawina               Atlas Wrocław

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Bydgoszcz 4/6/2000


1.     Tomasz Chrzanowski          Polska
2.     Jarosław Hampel             Polska
3.     Mariusz Węgrzyk             Polska

"Winterthur Cup" - Częstochowa 10/6/2000


1.     Polonia Bydgoszcz                                        20
2.     Lotos-Wybrzeże Gdańsk                                    21
3.     Radson-Malma Włókniarz Częstochowa                       42

5. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 15/6/2000


1.     Rafał Dobrucki              Ludwik-Polonia Piła
2.     Robert Kościecha            Apator-Netia Toruń
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gdańsk 22/6/2000


1.     Piotr Protasiewicz          Polska
2.     Sebastian Ułamek            Polska
3.     Krzysztof Jabłoński         Polska

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - Rawicz 28/6/2000


?.     Przemysław Kłos             Apator-Netia Toruń
?.     Robert Umiński              Polonia Bydgoszcz
?.     Zbigniew Czerwiński         Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
?.     Łukasz Stanisławski         Polonia Bydgoszcz
?.     Robert Miśkowiak            Ludwik-Polonia Piła
?.     Tomasz Gapiński             Ludwik-Polonia Piła
?.     M.Tomkowiak                 Unia Leszno
?.     Łukasz Pawlikowski          Apator-Netia Toruń
?.     Łukasz Romanek              RKM Rybnik
?.     Rafał Szombierski           RKM Rybnik
?.     Rafał Kurmański             ZKŻ Polmos Zielona Góra
?.     Dawid Kujawa                ZKŻ Polmos Zielona Góra
?.     Adam Czechowicz             TŻ Noban Opole
?.     Michał Szczepaniak          Iskra Ostrów Wlkp
?.     Piotr Świderski             Atlas Wrocław
?.     Robert Duma                 Kolejarz Rawicz
?.     Łukasz Loman                Unia Leszno

6. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra //2000


1.     Rafał Kurmański             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Roman Chromik               RKM Rybnik
3.     Rafał Szombierski           RKM Rybnik

Grand Prix Polski - Wrocław 1/7/2000


1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Billy Hamill                USA
3.     Chris Louis                 Wielka Brytania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2000:

1.     Mark Loram                  Wielka Brytania
2.     Billy Hamill                USA
3.     Tony Rickardsson            Szwecja

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Częstochowa 15/7/2000


1.     SZWECJA                                                  50
2.     POLSKA                                                   46
3.     CZECHY                                                   25

4.     NORWEGIA                                                 23

"Stamir Cup" - Toruń 6/8/2000


1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Jacek Gollob                Ludwik-Polonia Piła
3.     Robert Sawina               Atlas Wrocław

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 23/8/2000


1.     Krzysztof Cegielski         Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2.     Paweł Duszyński             Lotos-Wybrzeże Gdańsk
3.     Mirosław Giżycki            Ludwik-Polonia Piła

33. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 26/8/2000


1.     Wiesław Jaguś               Apator-Netia Toruń
2.     Sebastian Ułamek            Lotos-Wybrzeże Gdańsk
3.     Jacek Gollob                Ludwik-Polonia Piła

Minispeedway - Turniej "Żużlowe Talenty Europy" - Wawrów 26/8/2000


1.     Rune Sola                   Norwegia
2.     S.Holm                      Szwecja
3.     Mariusz Pacholak            Polska

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Gorzów Wlkp 27/8/2000


1.     Andreas Jonsson             Szwecja
2.     Krzysztof Cegielski         Polska
3.     Jarosław Hampel             Polska

21. Memoriał Mariana Rose - Toruń 6/9/2000


1.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła
2.     Mariusz Węgrzyk             Atlas Wrocław
3.     Grzegorz Knapp              Kuntersztyn-Quick Mix Grudziądz

50. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 9/9/2000


1.     Leigh Adams                 Australia
2.     Piotr Protasiewicz          Polonia Bydgoszcz
3.     Antonin Kasper jr.          Czechy

3. Finał Klubowego Pucharu Europy - Piła 10/9/2000


1.     Ludwik-Polonia Piła                                      56
2.     Lukoil Oktiabskij                                        28
3.     AC Landshut                                              25

4.     AMK Zlata Prilba Pardubice                               11

Memoriał Ryszarda Chrupka - Tarnów 14/9/2000


1.     Paweł Szczęch               Unia Tarnów
2.     Tomasz Jędrzejak            Iskra Ostrów Wlkp
3.     Krzysztof Kaczor            Unia Tarnów

Turniej 70-lecia Sportu Żużlowego - "Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 16/9/2000


Wyniki Turnieju 70-lecia Sportu Żużlowego:

1.     Sławomir Drabik             Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
2.     Mirosław Kowalik            Apator-Netia Toruń
3.     Piotr Protasiewicz          Polonia Bydgoszcz


Wyniki "Pucharu Burmistrza Rawicza":

1.     Mirosław Kowalik            Apator-Netia Toruń
2.     Sławomir Drabik             Radson-Malma Włókniarz Częstochowa
3.     Piotr Protasiewicz          Polonia Bydgoszcz

9. Turniej Sponsorów - Memoriał Gerarda Stacha - Opole 17/9/2000


Wyniki Turnieju Sponsorów:

1.     Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław
2.     Wiesław Jaguś               Apator-Netia Toruń
3.     Jarosław Łukaszewski        ŁTŻ Inter Commerce Łódź


Wyniki Memoriału Gerarda Stacha:

1.     Krzysztof Mikuta            TŻ Noban Opole
2.     Adam Czechowicz             TŻ Noban Opole
3.     Sebastian Trumiński         TŻ Noban Opole

Grand Prix Europy - Bydgoszcz 23/9/2000


1.     Billy Hamill                USA
2.     Greg Hancock                USA
3.     Tony Rickardsson            Szwecja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 2000:

1.     Mark Loram                  Wielka Brytania
2.     Billy Hamill                USA
3.     Tony Rickardsson            Szwecja

12. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra 24/9/2000


1.     Maciej Kuciapa              KKER-Stal Rzeszów
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Grzegorz Kłopot             ZKŻ Polmos Zielona Góra

Turniej "Gniezno 2000" - Gniezno 30/9/2000


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Todd Wiltshire              Australia
3.     Krzysztof Jabłoński         Start Gniezno

Turniej Indywidualny "O Puchar Senatora J.Borcza" - Krosno 8/10/2000


1.     Paweł Grygolec              ŻKS Krosno
2.     Adrian Rymel                Czechy
3.     Rafał Wilk                  KKER-Stal Rzeszów

Turniej Pożegnalny Antoniego Bielicy i Macieja Fabiszaka - Świętochłowice 8/10/2000


1.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Eugeniusz Skupień           RKM Rybnik
3.     Rafał Kowalski              Śląsk Świętochłowice

Turniej Sponsorów - Zielona Góra 14/10/2000


1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Piotr Świst                 Pergo Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra

6. Memoriał Ryszarda Nieścieruka - Wrocław 21/10/2000


1.     Piotr Protasiewicz          Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Winiarz               KKER-Stal Rzeszów
3.     Robert Dados                Kuntersztyn-Quick Mix Grudziądz

48. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 22/10/2000


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
3.     Tomasz Jędrzejak            Radson-Malma Włókniarz Częstochowa

8. Turniej Gwiazdkowy - Piła 1/12/2000


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Robert Kościecha            Apator-Netia Toruń


1999     INDEX     2001