DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Jacek Gierzyński
(ur.??-?-1949 zm.15-1-1999)
Edward Wrocławski (Rudolf Breslauer) (ur.16-4-1911 zm.?-2-1999)
Bogusław Nocuń (ur.8-6-1968 zm.25-2-1999)
Jan Krakowiak (ur.20-12-1928 zm.18-3-1999)
Zdzisław Małkowski (ur.10-12-1932 zm.18-4-1999)
Daniel Chmielewski (ur.24-1-1954 zm.23-4-1999)
Władysław Depta (ur.24-3-1933 zm.6-5-1999)
Jerzy Skonka (ur.19-8-1929 zm.27-5-1999)
Sławomir Abakumow (ur.20-10-1969 zm.16-6-1999)
Alfred Spyra (ur.22-8-1930 zm.21-8-1999)
Jarosław Skarżyński (ur.25-5-1968 zm.19-10-1999)
Romuald Iżewski (ur.23-5-1923 zm.27-10-1999)
Stanisław Brun (ur.2-10-1922 zm.9-11-1999)
Andrzej Sokołowski (ur.2-2-1964 zm.13-11-1999)
Robert Nawrocki (ur.20-5-1925 zm.30-11-1999)


Team Championship


1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
               BYDG.  PIŁA   GDAŃ.  WROC.  LESZ.   GORZ.   TORUŃ  GRUD.  RZES.  GNIE.
BYDGOSZCZ      ** ** 
46-44  33-56  56-34  54-36   59-31   57-33  56-33  59-30  50-40
PIŁA           47-43  ** **  61-29  63-27  50-40 54,5-35,5 45-45  45-45  50-39  58-32
GDAŃSK         43-47  36-36  ** **  58-32  49-41   52-38   54-36  50-40  50-40  60-30
WROCŁAW        56-34  41-48  44-46  ** **  55-35   59-31   49-41  53-37  52-38  47-42
LESZNO         36-54  41-49  47-43  57-33  ** **   63-27   59-31  51-39  51-39  52-37
GORZÓW WLKP    49-41  48-42  47-43  50-40  41-48   ** **   44-46  46-44  48-42  51-38
TORUŃ          47-42  49-41  43-47  44-46  50-40   53-37   ** **  50-40  53-36  44-46
GRUDZIĄDZ      42-48  46-44  49-39  36-53  51-38   49-41   46-44  ** **  51-39  47-43
RZESZÓW        41-49  46-44  51-39  49-41  43-47   42-48   54-36  46-44  ** **  59-31
GNIEZNO        51-39  41-49  53-37  39-50  58-32   30-60   42-48  55-35  45-45  ** **

1 runda 5/4/1999 (Lany Poniedziałek): Piła-WrocławGdańsk-GrudziądzGorzów Wlkp-GnieznoToruń-LesznoRzeszów-Bydgoszcz
2 runda 11/4/1999:
Bydgoszcz-GdańskWrocław-ToruńLeszno-Gorzów WlkpGrudziądz-PiłaGniezno-Rzeszów
3 runda 18/4/1999:
(6/5)Bydgoszcz-Gniezno, (24/4)Piła-Toruń, (29/4)Gdańsk-Leszno, (23/4)Gorzów Wlkp-WrocławRzeszów-Grudziądz
4 runda 25/4/1999:
Wrocław-RzeszówLeszno-PiłaToruń-Gorzów Wlkp, (1/5)Grudziądz-BydgoszczGniezno-Gdańsk
5 runda 3/5/1999:
Piła-GnieznoWrocław-LesznoGorzów Wlkp-GrudziądzToruń-BydgoszczRzeszów-Gdańsk
6 runda 9/5/1999:
(28/5)Piła-Gorzów WlkpWrocław-BydgoszczLeszno-RzeszówToruń-Gdańsk, (10/5)Gniezno-Grudziądz
7 runda 16/5/1999:
Bydgoszcz-PiłaGdańsk-WrocławGrudziądz-ToruńRzeszów-Gorzów WlkpGniezno-Leszno
8 runda 23/5/1999:
Piła-RzeszówWrocław-GrudziądzLeszno-BydgoszczGorzów Wlkp-GdańskToruń-Gniezno
9 runda 30/5/1999:
Bydgoszcz-Gorzów WlkpGdańsk-PiłaGrudziądz-LesznoRzeszów-ToruńGniezno-Wrocław
10 runda 6/6/1999:
Piła-GdańskWrocław-GnieznoLeszno-GrudziądzGorzów Wlkp-Bydgoszcz, (11/6)Toruń-Rzeszów
11 runda 20/6/1999:
Bydgoszcz-LesznoGdańsk-Gorzów WlkpGrudziądz-WrocławRzeszów-PiłaGniezno-Toruń
12 runda 27/6/1999:
Piła-BydgoszczWrocław-GdańskLeszno-GnieznoGorzów Wlkp-RzeszówToruń-Grudziądz
13 runda 4/7/1999:
Bydgoszcz-WrocławGdańsk-ToruńGorzów Wlkp-PiłaGrudziądz-GnieznoRzeszów-Leszno
14 runda 18/7/1999:
(8/7)Bydgoszcz-ToruńGdańsk-RzeszówLeszno-WrocławGrudziądz-Gorzów WlkpGniezno-Piła
15 runda 8/8/1999:
Bydgoszcz-GrudziądzPiła-Leszno, (16/8)Gdańsk-GnieznoGorzów Wlkp-ToruńRzeszów-Wrocław
16 runda 15/8/1999:
Wrocław-Gorzów WlkpLeszno-Gdańsk, (26/8)Toruń-PiłaGrudziądz-RzeszówGniezno-Bydgoszcz
17 runda 29/8/1999:
Piła-GrudziądzGdańsk-BydgoszczGorzów Wlkp-LesznoToruń-WrocławRzeszów-Gniezno
18 runda 5/9/1999:
Bydgoszcz-RzeszówWrocław-PiłaLeszno-ToruńGrudziądz-GdańskGniezno-Gorzów Wlkp

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1.  JUTRZENKA-POLONIA BYDGOSZCZ           24   12  0   6   +118
2.  LUDWIK-POLONIA PIŁA                   23   10  3   5   +141
3.  LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK                 21   10  1   7   +63
4.  ATLAS WROCŁAW                         20   10  0   8   +8
---------------------------------------------------------------
5.  UNIA LESZNO                           18   9   0   9   +11
6.  PERGO GORZÓW WLKP                     18   9   0   9   -73
7.  APATOR-NETIA TORUŃ                    17   8   1   9   -32
---------------------------------------------------------------
8.  KUNTERSZTYN-ROLESKI GRUDZIĄDZ         15   7   1   10  -67
9.  KKER-STAL RZESZÓW                     13   6   1   11  -59
10. TRILUX-START GNIEZNO                  11   5   1   12  -110

RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY (MIEJSCA 1-4)

       WROCŁAW - BYDGOSZCZ       
40-50        GDAŃSK - PIŁA              37-52
       BYDGOSZCZ - WROCŁAW        36-53        PIŁA - GDAŃSK              52-38

RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       WROCŁAW - PIŁA             48-42
                       PIŁA - WROCŁAW             49-41

RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       GDAŃSK - BYDGOSZCZ         51-37
                       BYDGOSZCZ - GDAŃSK         43-47

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1999

1.  LUDWIK-POLONIA PIŁA
2.  ATLAS WROCŁAW
3.  LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK

4.  JUTRZENKA-POLONIA BYDGOSZCZ
5.  UNIA LESZNO
6.  PERGO GORZÓW WLKP
7.  APATOR-NETIA TORUŃ
---------------------------------------
8.  KUNTERSZTYN-ROLESKI GRUDZIĄDZ
9.  KKER-STAL RZESZÓW
10. TRILUX-START GNIEZNO


Baraż o prawo startu w ekstralidze w roku 2000

ZIELONA GÓRA - TORUŃ       40-50
TORUŃ - ZIELONA GÓRA       53-37

2 Liga

               CZĘS.  ZIEL.   OPOLE   OSTR.  RYBN.  ŁÓDŹ   LUBL.  RAWI.  KROS.  TARN.   RZES.   ŚWIĘ.  KRAK.
CZĘSTOCHOWA    ** **  
51-38   54-36   53-37  53-37  49-41  70-20  65-24  69-21  59-31   57-33   65-25  51-39
ZIELONA GÓRA   41-49  ** **   55-35   52-38  53-37  49-41  51-39  47-43  69-21  55-35   66-23   60-30  62-28
OPOLE          39-51  45-45   ** **   46-44  46-44  54-35  67-22  71-18  59-31  53-37   58-32   60-30  55-35
OSTRÓW WLKP    46-44  47-43   49-41   ** **  52-38  53-36  64-25  60-30  48-42  63-27   65-25   63-27  40-00
RYBNIK         40-50  47-43   47-43   45-45  ** **  40-50  60-30  49-41  59-31  55-35   58-30   65-25  66-24
ŁÓDŹ           47-42  45-45   41-49   55-35  34-55  ** **  64-26  64-26  62-28  53-37   52-37   54-36  69-21
LUBLIN         35-55  33-57   46-43   45-45  40-50  39-51  ** **  60-30  51-38  56-34 48,5-41,5 50-39  52-37
RAWICZ         43-47  35-55   43-45   44-43  46-44  47-43  49-40  ** **  64-26  53-35   44-45   57-33  67-22
KROSNO         50-39  41-49 41,5-47,5 41-49  35-55  28-62  58-31  56-34  ** **  56-34   47-43   62-27  57-33
TARNÓW         46-41  32-58   42-48   46-44  37-53  44-46  55-34  51-39  45-44  ** **   50-40   58-32  65-24
RZESZÓW        37-53  28-61   44-46   41-49  28-62  35-54  41-49  54-35  54-36  46-44   ** **   65-24  56-33
ŚWIĘTOCHŁOWICE 26-64  30-59   38-52   26-63  26-63  33-57  43-47  48-41  41-49  51-39   40-50   ** **  56-34
KRAKÓW         12-42  30-60   34-56   31-59  24-65  48-42  52-38  41-49  32-58  43-47   49-41   38-52  ** **

1 runda 5/4/1999 (Lany Poniedziałek): Częstochowa-TarnówOpole-Zielona GóraRawicz-Ostrów WlkpKraków-ŁódźLublin-KrosnoŚwiętochłowice-Rzeszów
2 runda 11/4/1999:
Rybnik-CzęstochowaZielona Góra-ŚwiętochłowiceŁódź-OpoleRzeszów-LublinTarnów-RawiczKrosno-Kraków
3 runda 18/4/1999:
Częstochowa-KrosnoKraków-Zielona GóraŚwiętochłowice-OpoleOstrów Wlkp-RybnikLublin-ŁódźRawicz-Rzeszów
4 runda 25/4/1999:
Rzeszów-CzęstochowaZielona Góra-RzeszówOpole-KrakówTarnów-Ostrów WlkpRybnik-RawiczŁódź-Świętochłowice
5 runda 3/5/1999:
Częstochowa-ŁódźRawicz-Zielona GóraLublin-OpoleOstrów Wlkp-KrosnoRybnik-TarnówKraków-Świętochłowice
6 runda 9/5/1999:
Opole-CzęstochowaRzeszów-Ostrów WlkpKrosno-RybnikŁódź-TarnówŚwiętochłowice-LublinKraków-Rawicz
7 runda 16/5/1999:
Częstochowa-ŚwiętochłowiceOstrów Wlkp-Zielona GóraRawicz-Opole, (24/5)Rybnik-RzeszówLublin-KrakówTarnów-Krosno
8 runda 23/5/1999:
Lublin-CzęstochowaZielona Góra-TarnówKraków-Ostrów WlkpŁódź-RybnikŚwiętochłowice-Rawicz, (1/6)Rzeszów-Krosno
9 runda 30/5/1999:
Częstochowa-KrakówKrosno-Zielona GóraRybnik-OpoleOstrów Wlkp-ŁódźRawicz-Lublin, (29/5)Tarnów-Rzeszów
10 runda 3/6/1999 (Boże Ciało):
Częstochowa-RawiczZielona Góra-RzeszówOpole-TarnówŚwiętochłowice-Ostrów WlkpKraków-Rybnik, (17/6)Łódź-Krosno
11 runda 6/6/1999:
Rybnik-Zielona GóraRzeszów-OpoleOstrów Wlkp-LublinRawicz-ŁódźKrosno-ŚwiętochłowiceTarnów-Kraków
12 runda 20/6/1999:
(9/7)Częstochowa-Ostrów WlkpŁódź-Zielona GóraOpole-KrosnoŚwiętochłowice-Rybnik, (13/6)Lublin-TarnówKraków-Rzeszów
13 runda 27/6/1999:
Zielona Góra-CzęstochowaOstrów Wlkp-OpoleRybnik-LublinRzeszów-ŁódźKrosno-RawiczTarnów-Świętochłowice
14 runda 4/7/1999:
Częstochowa-Zielona GóraOpole-Ostrów WlkpLublin-RybnikŁódź-RzeszówRawicz-KrosnoŚwiętochłowice-Tarnów
15 runda 11/7/1999:
Ostrów Wlkp-CzęstochowaZielona Góra-ŁódźKrosno-OpoleRybnik-ŚwiętochłowiceTarnów-LublinRzeszów-Kraków
16 runda 18/7/1999:
Zielona Góra-RybnikOpole-RzeszówLublin-Ostrów WlkpŁódź-RawiczŚwiętochłowice-KrosnoKraków-Tarnów
17 runda 25/7/1999:
(6/8)Rawicz-CzęstochowaRzeszów-Zielona GóraTarnów-OpoleOstrów Wlkp-Świętochłowice, (24/7)Rybnik-KrakówKrosno-Łódź
18 runda 1/8/1999:
Kraków-CzęstochowaZielona Góra-KrosnoOpole-Rybnik, (29/7)Łódź-Ostrów WlkpLublin-Rawicz, (12/8)Rzeszów-Tarnów
19 runda 8/8/1999:
Częstochowa-LublinTarnów-Zielona GóraOstrów Wlkp-KrakówRybnik-ŁódźRawicz-ŚwiętochłowiceKrosno-Rzeszów
20 runda 15/8/1999:
Świętochłowice-CzęstochowaZielona Góra-Ostrów WlkpOpole-RawiczRzeszów-RybnikKraków-LublinKrosno-Tarnów
21 runda 29/8/1999:
Częstochowa-OpoleOstrów Wlkp-RzeszówRybnik-KrosnoTarnów-ŁódźLublin-ŚwiętochłowiceRawicz-Kraków
22 runda 5/9/1999:
Łódź-CzęstochowaZielona Góra-RawiczOpole-LublinKrosno-Ostrów WlkpTarnów-RybnikŚwiętochłowice-Kraków
23 runda 12/9/1999:
Częstochowa-RzeszówLublin-Zielona GóraKraków-OpoleOstrów Wlkp-Tarnów, (10/9)Rawicz-RybnikŚwiętochłowice-Łódź
24 runda 19/9/1999:
Krosno-CzęstochowaZielona Góra-KrakówOpole-ŚwiętochłowiceRybnik-Ostrów WlkpŁódź-LublinRzeszów-Rawicz
25 runda 26/9/1999:
Częstochowa-Rybnik, (27/9)Świętochłowice-Zielona GóraOpole-ŁódźLublin-RzeszówRawicz-TarnówKraków-Krosno
26 runda 3/10/1999:
Tarnów-CzęstochowaZielona Góra-OpoleOstrów Wlkp-RawiczŁódź-KrakówKrosno-LublinRzeszów-Świętochłowice

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1999

1.  WŁÓKNIARZ-MALMA CZĘSTOCHOWA           40   20  0   4   +429

---------------------------------------------------------------
2.  ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA               38   18  2   4   +390
3.  TŻ NOBAN OPOLE                        35   17  1   6   +236
4.  ISKRA OSTRÓW WLKP                     34   16  2   6   +298
5.  RKM ENERGO INWEST RYBNIK              33   16  1   7   +313
6.  ŁTŻ SANSOT ŁÓDŹ                       31   15  1   8   +242
---------------------------------------------------------------
7.  LKŻ LUBLIN                            19   9   1   14  -238
8.  KOLEJARZ RAWICZ                       18   9   0   15  -142
9.  ŻKS KROSNO                            18   9   0   15  -159
10. UNIA TARNÓW                           18   9   0   15  -140
11. STAL II RZESZÓW                       14   7   0   17  -211
12. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                  8    4   0   20  -477
13. WANDA KRAKÓW                          6    3   0   21  -541

Jeśli dwa lub więcej zespołów zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o
kolejności w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.
W przypadku Rawicza, Krosna i Tarnowa bilans przedstawiał się następująco:
Rawicz 4-4 +22, Krosno 4-4 +5, Tarnów 4-4 -27.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gdańsk          16     145          1. Piła            18     152

2. Rybnik          13,5   127          2. Bydgoszcz       13,5   134
3. Gniezno         10,5   120          3. Zielona Góra    12,5   128
4. Opole           7,5    106          4. Ostrów Wlkp     6      106
5. Łódź            2,5    97           5. Świętochłowice  0      54


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Leszno          20     164          1. Gorzów Wlkp     18     164

2. Rzeszów         11     118          2. Toruń           15     137
3. Grudziądz       10     127          3. Tarnów          6      105
4. Częstochowa     6      101          4. Rawicz          6      96
5. Krosno          3      68           5. Lublin          5      91

20. Finał MDMP - Piła 25/9/1999


1.     Pergo Gorzów Wlkp                                        32
2.     Ludwik-Polonia Piła                                      27
3.     Apator-Netia Toruń                                       25


Team Polish Cup


         RUNDA 1                               RUNDA 2

1. Ostrów Wlkp            44           1. Gdańsk                 53

2. Opole                  31           2. Ostrów Wlkp            33
3. Rawicz                 29           3. Gniezno                19
4. Łódź                   15           4. Rybnik                 15


         RUNDA 3

1. Gdańsk                 42

2. Piła                   31
3. Grudziądz              25
4. Częstochowa            20

11. Finał DPP - Toruń 3/8/1999


1.     Lotos-Wybrzeże Gdańsk                                    36
2.     Apator-Netia Toruń                                       35
3.     Atlas Wrocław                                            32


Individual Polish Championship


55. Finał IMP - Bydgoszcz 20/8/1999


1.     Piotr Protasiewicz          Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław


Individual Junior Polish Championship


33. Finał MIMP - Gniezno 4/6/1999


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Krzysztof Cegielski         Pergo Gorzów Wlkp
3.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Netia Toruń


Polish Club Pair Championship


26. Finał MPPK - Leszno 25/6/1999


1.     Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz                              28
2.     Unia Leszno                                              22
3.     Atlas Wrocław                                            19


Polish Club Junior Pair Championship


18. Finał MMPPK - Ostrów Wlkp 3/9/1999


1.     Iskra Ostów Wlkp                                         24
2.     Pergo Gorzów Wlkp                                        23
3.     Trilux-Start Gniezno                                     21


Golden Helmet


39. Finał Złotego Kasku - Wrocław 18/9/1999


1.     Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław
2.     Robert Sawina               Trilux-Start Gniezno
3.     Rafał Dobrucki              Ludwik-Polonia Piła


Silver Helmet


34. Finał Srebrnego Kasku - Grudziądz 8/9/1999


1.     Mariusz Franków             Ludwik-Polonia Piła
2.     Mariusz Węgrzyk             Atlas Wrocław
3.     Tomasz Cieślewicz           Pergo Gorzów Wlkp


Bronze Helmet


23. Finał Brązowego Kasku - Toruń 16/7/1999


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Netia Toruń
3.     Krzysztof Słaboń            Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz


Tournaments


5. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego - Zielona Góra 25/3/1999


1.     Rafał Dobrucki              Ludwik-Polonia Piła
2.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Sebastian Smoter            ZKŻ Polmos Zielona Góra

18. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 28/3/1999


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Robert Sawina               Trilux-Start Gniezno

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - półfinały - Grudziądz 7/4, Tarnów 7/4, finał - Leszno 13/4/1999


1.     Sebastian Ułamek            Lotos-Wybrzeże Gdańsk
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa
3.     Rafał Dobrucki              Ludwik-Polonia Piła

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały - Rybnik 15/4, Gorzów Wlkp 15/4, finał - Gdańsk 22/4/1999


1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Mariusz Franków             Ludwik-Polonia Piła
3.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Netia Toruń

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 2/5/1999


1.     Sławomir Drabik             Polska
2.     Jacek Gollob                Polska
3.     Piotr Protasiewicz          Polska

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Machowa 20/5/1999


1.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła
2.     Tomasz Chrzanowski          Apator-Netia Toruń
3.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp

16. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 23/5/1999


1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Hans Nielsen                Dania
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa

32. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 6/6/1999


1.     Piotr Świst                 Pergo Gorzów Wlkp
2.     Wiesław Jaguś               Apator-Netia Toruń
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa

7. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 19/6/1999


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Robert Sawina               Trilux-Start Gniezno
3.     Hans Nielsen                Dania

?. Memoriał Artura Pawlaka - Zielona Góra 27/6/1999


1.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Grand Prix Polski - Wrocław 2/7/1999


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Jimmy Nilsen                Szwecja
3.     Stefan Dannö                Szwecja


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 1999:

1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Tomasz Gollob               Polska
3.     Hans Nielsen                Dania

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Gdańsk 11/7/1999


1.     Bjarne Pedersen             Dania
2.     Lee Richardson              Wielka Brytania
3.     Tomasz Cieślewicz           Polska

49. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 11/7/1999


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Robert Sawina               Trilux-Start Gniezno

22. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 24/7/1999


1.     Mariusz Franków             Ludwik-Polonia Piła
2.     Tomasz Jędrzejak            Iskra Ostrów Wlkp
3.     Mariusz Lisiak              Trilux-Start Gniezno

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 25/7/1999


1.     Rafał Dobrucki              Polska
2.     Piotr Protasiewicz          Polska
3.     Sławomir Drabik             Polska

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Gniezno 1/8/1999


1.     Rafał Okoniewski            Polska
2.     Karol Malecha               Polska
3.     Jarosław Hampel             Polska

"Winterthur Cup" - Gdańsk 1/8/1999


1.     Włókniarz-Malma Częstochowa                              22
2.     Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz                              21+3
3.     Atlas Wrocław                                            21+2

Memoriał Jerzego Białka i Jacka Maraszka - Gdańsk 12/8/1999


1.     Mariusz Franków             Ludwik-Polonia Piła
2.     Wiesław Ośkiewicz           Kuntersztyn-Roleski Grudziądz
3.     Bartłomiej Żebrowski        Lotos-Wybrzeże Gdańsk

11. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra 15/8/1999


1.     Oleg Kurguskin              Rosja
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Antonin Svab jr.            Czechy

Turniej Indywidualny - Lublin 22/8/1999


1.     Tomasz Bajerski             Pergo Gorzów Wlkp
2.     Jerzy Mordel                LKŻ Lublin
3.     Piotr Winiarz               KKER-Stal Rzeszów

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Leszno 22/8/1999


1.     AUSTRALIA                                                51
2.     POLSKA                                                   43
3.     SZWECJA                                                  26

4.     ROSJA                                                    25

Turniej Par "50-lecie KS Wanda Kraków" - Kraków 22/8/1999


1.     Maciej Kuciapa, Tomasz Rempała                KKER-Stal Rzeszów
2.     Atilla Stefani, Zsolt Bencze                  Węgry
3.     Remigiusz Wronkowski, Arkadiusz Zaremba       Wanda Kraków

Grand Prix Polski-2 - Bydgoszcz 28/8/1999


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Ryan Sullivan               Australia


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 1999:

1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Tomasz Gollob               Polska
3.     Hans Nielsen                Dania

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - 10. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 1/9/1999


1.     Roman Chromik               RKM Energo Inwest Rybnik
2.     Mariusz Fierlej             Unia Leszno
3.     Michał Aszenberg            Pergo Gorzów Wlkp

Speedway Gala - Rybnik 4/9/1999


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Hans Nielsen                Dania
3.     Sam Ermolenko               USA

"Puchar Winobrania" - Zielona Góra 5/9/1999


1.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 11/9/1999


1.     Wiesław Jaguś               Apator-Netia Toruń
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Tomasz Kruk                 Kolejarz Rawicz

9. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 19/9/1999


1.     Rune Holta                  Norwegia
2.     Jacek Woźniak               ŻKS Krosno
3.     Krzysztof Stojanowski       ŻKS Krosno

"Stamir Cup" - Toruń 26/9/1999


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Ryan Sullivan               Australia
3.     Wiesław Jaguś               Apator-Netia Toruń

7. Memoriał Tadeusza Tkaczyka - Lublin //1999


1.     Sebastian Trumiński         LKŻ Lublin
2.     Jarosław Wiśniewski         LKŻ Lublin
3.     Marek Ochal                 LKŻ Lublin

"Mistrzostwa Gorzowa Wlkp" - Gorzów Wlkp 2/10/1999


1.     Piotr Paluch                Pergo Gorzów Wlkp
2.     Waldemar Walczak            Apator-Netia Toruń
3.     Krzysztof Cegielski         Pergo Gorzów Wlkp

8. Turniej Sponsorów - Memoriał Gerarda Stacha - Opole 9/10/1999


Wyniki Turnieju Sponsorów:

1.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Mariusz Staszewski          Włókniarz-Malma Częstochowa


Wyniki Memoriału Gerarda Stacha:

1.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
2.     Adam Czechowicz             TŻ Noban Opole
3.     Tomasz Jędrzejak            Iskra Ostrów Wlkp

17. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 10/10/1999


1.     Maciej Kuciapa              KKER-Stal Rzeszów
2.     Damian Baliński             Unia Leszno
3.     Piotr Winiarz               KKER-Stal Rzeszów

Pożegnanie Antoniego Skupienia i Henryka Bema - "Mistrzostwa Rybnika" - Rybnik 16/10/1999


TEAM ANTONI SKUPIEŃ - TEAM HENRYK BEM                        36-35


Wyniki "Mistrzostw Rybnika":

1.     Adam Pawliczek              RKM Rybnik
2.     Mariusz Węgrzyk             Atlas Wrocław
3.     Rafał Szombierski           RKM Rybnik

4. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 17/10/1999


1.     Tomasz Jędrzejak            Iskra Ostrów Wlkp
2.     Karol Malecha               Iskra Ostrów Wlkp
3.     Mariusz Franków             Ludwik-Polonia Piła

Turniej Indywidualny - Witnica 17/10/1999


1.     Tomasz Kruk                 Kolejarz Rawicz
2.     Krzysztof Cegielski         Pergo Gorzów Wlkp
3.     Piotr Paluch                Pergo Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny - Rawicz 20/10/1999


1.     Rafał Dobrucki              Ludwik-Polonia Piła
2.     Rafał Okoniewski            Pergo Gorzów Wlkp
3.     Piotr Dym                   Kolejarz Rawicz

5. Memoriał Ryszarda Nieścieruka "Złoty Jubileusz IMP" - Wrocław 23/10/1999


1.     Robert Sawina               Trilux-Start Gniezno
2.     Sebastian Ułamek            Lotos-Wybrzeże Gdańsk
3.     Adam Pawliczek              RKM Energo Inwest Rybnik

"Puchar Prezydenta Gniezna" - Gniezno 23/10/1999


1.     Dawid Kujawa                ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Dawid Cieślewicz            Trilux-Start Gniezno
3.     Tomasz Gapiński             Ludwik-Polonia Piła

47. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 24/10/1999


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa
3.     Oleg Kurguskin              Rosja

Pożegnanie Hansa Nielsena - Piła 24/10/1999


1.     Chris Louis                 Wielka Brytania
2.     Jacek Gollob                Ludwik-Polonia Piła
3.     Hans Nielsen                Dania

7. Turniej Gwiazdkowy - Piła 4/12/1999


1.     Jacek Gollob                Ludwik-Polonia Piła
2.     Jacek Krzyżaniak            Atlas Wrocław
3.     Jarosław Hampel             Ludwik-Polonia Piła

Turniej Sylwestrowy - Warszawa 30/12/1999


1.     Robert Kościecha            Apator-Netia Toruń
2.     Wiesław Jaguś               Apator-Netia Toruń
3.     Rafał Dobrucki              Ludwik-Polonia Piła


1998     INDEX     2000