DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Jarosław Kalinowski
(ur.1-10-1969 zm.27-4-1997)
Wiesław Granatowicz (ur.5-6-1930 zm.19-5-1997)
Tadeusz Fijałkowski (ur.15-6-1922 zm.17-7-1997)
Jerzy Błoch (ur.24-8-1927 zm.1-9-1997)
Marek Ziarnik (ur.12-10?9?-1955 zm.15-9-1997)
Bogdan Krzyżaniak (ur.19-2-1936 zm.26-9-1997)
Norbert Świtała (ur.24-3-1934 zm.26-11-1997)


Team Championship


1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
               BYDG.  GORZ.  PIŁA   TORUŃ  LESZ.  ZIEL.  RZES.  GNIE.  CZĘS.  WROC.
BYDGOSZCZ      ** **  
49-40  55-35  48-41  56-34  65-25  58-32  58-32  52-38  53-37
GORZÓW WLKP    
45-45  ** **  53-37  35-25  54-36  46-44  56-33  46-44  54-35  46-44
PIŁA           
42-48  48-39  ** **  47-43  45-45  54-36  52-38  43-47  52-38  55-35
TORUŃ          
48-42  49-41  47-43  ** **  48-42  45-45  52-36  59-31  51-38  64-26
LESZNO         
54-36  43-47  38-51  37-53  ** **  60-30  50-40  63-27  55-35  59-31
ZIELONA GÓRA   
43-47  48-42  44-46  53-37  51-39  ** **  55-35  61-29  50-40  47-43
RZESZÓW        
39-51  45-45  45-45  51-39  57-33  64-25  ** **  63-27  62-28  58-32
GNIEZNO        
52-38  44-46  43-47  54-35  45-45  47-43  52-37  ** **  50-40  40-50
CZĘSTOCHOWA    
45-42  44-46  53-37  57-33  42-48  48-42  46-44  53-36  ** **  48-42
WROCŁAW        
52-38  46-43  44-46  41-49  40-50  33-57  44-46  43-47  48-42  ** **

1 runda 31/3/1997 (Lany Poniedziałek): Piła-BydgoszczLeszno-Gorzów WlkpToruń-GnieznoZielona Góra-WrocławCzęstochowa-Rzeszów
2 runda 6/4/1997:
Bydgoszcz-Zielona GóraGorzów Wlkp-Toruń, (16/4)Rzeszów-PiłaGniezno-LesznoWrocław-Częstochowa
3 runda 13/4/1997:
(24/4)Częstochowa-BydgoszczGniezno-Gorzów WlkpZielona Góra-PiłaToruń-WrocławLeszno-Rzeszów
4 runda 20/4/1997:
(4/5)Bydgoszcz-LesznoGorzów Wlkp-CzęstochowaPiła-ToruńRzeszów-Zielona GóraWrocław-Gniezno
5 runda 27/4/1997:
Gorzów Wlkp-BydgoszczCzęstochowa-PiłaToruń-RzeszówWrocław-LesznoGniezno-Zielona Góra
6 runda 1/5/1997:
Bydgoszcz-WrocławPiła-Gorzów WlkpLeszno-ToruńZielona Góra-CzęstochowaRzeszów-Gniezno
7 runda 11/5/1997:
Toruń-Bydgoszcz, (18/5)Gorzów Wlkp-Zielona Góra, (18/5)Gniezno-Piła, (18/5)Częstochowa-Leszno, (18/5)Wrocław-Rzeszów
8 runda 25/5/1997:
Bydgoszcz-GnieznoRzeszów-Gorzów WlkpPiła-WrocławCzęstochowa-ToruńZielona Góra-Leszno
9 runda 29/5/1997 (Boże Ciało):
Rzeszów-BydgoszczGorzów Wlkp-WrocławLeszno-Piła, (2/6)Toruń-Zielona GóraGniezno-Częstochowa
10 runda 1/6/1997:
Bydgoszcz-Rzeszów, (15/6)Wrocław-Gorzów WlkpPiła-LesznoZielona Góra-Toruń, (11/6)Częstochowa-Gniezno
11 runda 22/6/1997:
Gniezno-BydgoszczGorzów Wlkp-RzeszówWrocław-PiłaToruń-CzęstochowaLeszno-Zielona Góra
12 runda 29/6/1997:
Bydgoszcz-ToruńZielona Góra-Gorzów WlkpPiła-GnieznoLeszno-CzęstochowaRzeszów-Wrocław
13 runda 13/7/1997:
(3/8)Wrocław-Bydgoszcz, (16/7)Gorzów Wlkp-Piła, (16/7)Toruń-Leszno, (11/7)Częstochowa-Zielona Góra, (14/7)Gniezno-Rzeszów
14 runda 20/7/1997:
(1/8)Bydgoszcz-Gorzów Wlkp, (30/7)Piła-CzęstochowaRzeszów-Toruń, (27/7)Leszno-Wrocław, (30/7)Zielona Góra-Gniezno
15 runda 17/8/1997:
Leszno-BydgoszczCzęstochowa-Gorzów WlkpToruń-PiłaZielona Góra-RzeszówGniezno-Wrocław
16 runda 24/8/1997:
Bydgoszcz-CzęstochowaGorzów Wlkp-GnieznoPiła-Zielona GóraWrocław-ToruńRzeszów-Leszno
17 runda 31/8/1997:
Zielona Góra-Bydgoszcz, (1/9)Toruń-Gorzów WlkpPiła-RzeszówLeszno-Gniezno, (1/9)Częstochowa-Wrocław
18 runda 7/9/1997:
Bydgoszcz-PiłaGorzów Wlkp-LesznoGniezno-ToruńWrocław-Zielona Góra, (8/9)Rzeszów-Częstochowa

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1.  JUTRZENKA-POLONIA BYDGOSZCZ           25   12  1   5   +147
2.  PERGO GORZÓW WLKP                     24   11  2   5   +65
3.  POLONIA-PHILIPS PIŁA                  22   10  2   6   +34
4.  APATOR-DGG TORUŃ                      21   10  1   7   +51
5.  UNIA LESZNO                           18   8   2   8   +43
6.  ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA               17   8   1   9   -21
7.  STAL-VAN PUR RZESZÓW                  16   7   2   9   +35
8.  START GNIEZNO                         15   7   1   10  -123
---------------------------------------------------------------
9.  WŁÓKNIARZ-MALMA CZĘSTOCHOWA           14   7   0   11  -74
10. ATLAS WROCŁAW                         8    4   0   14  -157

RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY

       TORUŃ - BYDGOSZCZ         
43-47       PIŁA - GORZÓW WLKP         47-43
       BYDGOSZCZ - TORUŃ         
64-26       GORZÓW WLKP - PIŁA         48-41

RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       GORZÓW WLKP - BYDGOSZCZ   
46-44
                       BYDGOSZCZ - GORZÓW WLKP   
60-30

RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       TORUŃ - PIŁA              
39-51
                       PIŁA - TORUŃ              
58-32

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1997

1.  JUTRZENKA-POLONIA BYDGOSZCZ
2.  PERGO GORZÓW WLKP
3.  POLONIA-PHILIPS PIŁA

4.  APATOR-DGG TORUŃ
5.  UNIA LESZNO
6.  ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA
7.  STAL-VAN PUR RZESZÓW
8.  START GNIEZNO
---------------------------------------
9.  WŁÓKNIARZ-MALMA CZĘSTOCHOWA
10. ATLAS WROCŁAW

2 Liga

             GRUD.  OSTR.  TARN.  GDAŃ.  ŁÓDŹ   RYBN.  RAWI.  OPOLE  KROS.  LUBL.  KRAK.
GRUDZIĄDZ    ** **  
48-42  60-30  57-33  61-27  65-25  62-28  70-19  70-20  66-23  69-16
OSTRÓW WLKP  
47-43  ** **  59-31  48-42  67-23  53-36  52-37  66-23  73-17  62-28  74-16
TARNÓW       
47-43  53-36  ** **  51-39  58-32  49-41  64-26  68-22  64-25  71-19  66-24
GDAŃSK       
50-39  40-00  47-43  ** **  51-39  43-47  58-32  64-26  69-18  63-27  74-16
ŁÓDŹ         
43-47  42-48  48-41  58-32  ** **  49-39  55-35  61-29  68-22  68-20  64-26
RYBNIK       
41-49  45-45  43-46  39-51  51-39  ** **  58-32  55-35  65-25  46-43  61-25
RAWICZ       
44-46  55-35  47-42  37-53  47-43  50-38  ** **  65-25  55-34  60-30  64-26
OPOLE        
24-66  34-56  34-55  36-54  35-54  41-46  50-39  ** **  55-34  52-37  65-25
KROSNO       
28-61  32-57  34-56  35-55  27-63  43-47  35-55  46-44  ** **  51-39  63-26
LUBLIN       
33-56  37-52  33-57  33-57  43-47  34-54  40-50  44-44  51-39  ** **  52-38
KRAKÓW       
24-66  32-57  33-57  21-68  29-61  28-61  38-52  37-52  53-35  48-40  ** **

1 runda 31/3/1997 (Lany Poniedziałek): Gdańsk-GrudziądzOstrów Wlkp-RybnikTarnów-KrakówŁódź-Rawicz, (5/4)Lublin-Krosno
2 runda 6/4/1997:
Grudziądz-TarnówKraków-Ostrów WlkpRawicz-Gdańsk, (22/4)Opole-Łódź, (4/5)Rybnik-Lublin
3 runda 13/4/1997:
Ostrów Wlkp-Grudziądz, (24/4)Tarnów-RawiczGdańsk-OpoleKrosno-RybnikLublin-Kraków
4 runda 20/4/1997:
Grudziądz-LublinRawicz-Ostrów WlkpOpole-TarnówŁódź-GdańskKraków-Krosno
5 runda 27/4/1997:
Krosno-GrudziądzOstrów Wlkp-OpoleTarnów-ŁódźRybnik-KrakówLublin-Rawicz
6 runda 1/5/1997:
Grudziądz-RybnikŁódź-Ostrów WlkpGdańsk-TarnówRawicz-KrosnoOpole-Lublin
7 runda 18/5/1997:
Kraków-GrudziądzOstrów Wlkp-GdańskLublin-ŁódźRybnik-RawiczKrosno-Opole
8 runda 25/5/1997:
Tarnów-Ostrów WlkpGdańsk-LublinŁódź-KrosnoOpole-RybnikRawicz-Kraków
9 runda 29/5/1997 (Boże Ciało):
(5/6)Grudziądz-RawiczLublin-TarnówKrosno-GdańskRybnik-ŁódźKraków-Opole
10 runda 1/6/1997:
(13/6)Opole-GrudziądzOstrów Wlkp-Lublin, (8/6)Tarnów-KrosnoGdańsk-Rybnik, (7/6)Łódź-Kraków
11 runda 15/6/1997:
Grudziądz-ŁódźKrosno-Ostrów WlkpRybnik-TarnówKraków-GdańskRawicz-Opole
12 runda 22/6/1997:
Łódź-GrudziądzOstrów Wlkp-KrosnoTarnów-RybnikGdańsk-Kraków, (4/7)Opole-Rawicz
13 runda 29/6/1997:
Grudziądz-OpoleLublin-Ostrów WlkpKrosno-TarnówRybnik-GdańskKraków-Łódź
14 runda 6/7/1997:
(22/7)Rawicz-GrudziądzTarnów-LublinGdańsk-Krosno, (9/7)Łódź-Rybnik, (27/7)Opole-Kraków
15 runda 20/7/1997:
Ostrów Wlkp-TarnówLublin-GdańskKrosno-Łódź, (25/7)Rybnik-Opole, (16/8)Kraków-Rawicz
16 runda 10/8/1997:
Grudziądz-KrakówGdańsk-Ostrów WlkpŁódź-LublinRawicz-Rybnik, (19/8)Opole-Krosno
17 runda 17/8/1997:
Rybnik-Grudziądz, (15/8)Ostrów Wlkp-ŁódźTarnów-GdańskKrosno-RawiczLublin-Opole
18 runda 24/8/1997:
Grudziądz-KrosnoOpole-Ostrów WlkpŁódź-TarnówKraków-RybnikRawicz-Lublin
19 runda 31/8/1997:
Lublin-GrudziądzOstrów Wlkp-RawiczTarnów-OpoleGdańsk-ŁódźKrosno-Kraków
20 runda 7/9/1997:
Grudziądz-Ostrów WlkpRawicz-TarnówOpole-GdańskRybnik-KrosnoKraków-Lublin
21 runda 21/9/1997:
Tarnów-GrudziądzOstrów Wlkp-KrakówGdańsk-RawiczŁódź-OpoleLublin-Rybnik
22 runda 28/9/1997:
Grudziądz-GdańskRybnik-Ostrów WlkpKraków-Tarnów, (14/9)Rawicz-ŁódźKrosno-Lublin

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1997

1.  BB-GKM GRUDZIĄDZ                      34   17  0   3   +500
2.  ISKRA OSTRÓW WLKP                     31   15  1   4   +315

---------------------------------------------------------------
3.  UNIA TARNÓW                           30   15  0   5   +304
4.  LOTOS-WYBRZEŻE GDAŃSK                 30   15  0   5   +341
5.  J.A.G. SPEEDWAY CLUB ŁÓDŹ             24   12  0   8   +176
6.  RKM-ROGER RYBNIK                      23   11  1   8   +93
7.  KOLEJARZ RAWICZ                       22   11  0   9   +26
8.  OTŻ OPOLE                             11   5   1   14  -297
9.  STAL II ŻKS KROSNO                    6    3   0   17  -463
10. LKŻ-INTER LUBLIN                      5    2   1   17  -375
11. WANDA KRAKÓW                          4    2   0   18  -620

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności
w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Ostrów Wlkp     10     154          1. Grudziądz       10     165

2. Gorzów Wlkp     10     152          2. Gniezno         8,5    164
3. Częstochowa     5      105          3. Rzeszów         8,5    160
4. Łódź            4,5    108          4. Kraków          2      40
5. Tarnów          0,5    73           5. Lublin          1      32


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Leszno          11     170          1. Piła            12     197

2. Toruń           6      114          2. Wrocław         8      150
3. Zielona Góra    5      130          3. Gdańsk          7      118
4. Rybnik          2      61           4. Bydgoszcz       2      82
                                       5. Opole           1      42

18. Finał MDMP - Grudziądz 19/9/1997


1.     BB-GKM Grudziądz                                         44
2.     Polonia-Philips Piła                                     33
3.     Unia Leszno                                              29


Team Polish Cup


         RUNDA 1                               RUNDA 2

1. Gdańsk                 44           1. Gdańsk                 44

2. Ostrów Wlkp            30           2. Piła                   38
3. Grudziądz              28           3. Gniezno                33
4. Łódź                   18           4. Gdańsk II              5


         RUNDA 3

1. Leszno                 48

2. Tarnów                 26
3. Częstochowa            24
4. Gdańsk                 22

9. Finał DPP - Toruń 26/9/1997


1.     Apator-DGG Toruń                                         47
2.     Unia Leszno                                              32
3.     Atlas Wrocław                                            31


Individual Polish Championship


53. Finał IMP - Częstochowa 15/8/1997


1.     Jacek Krzyżaniak            Apator-DGG Toruń
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa
3.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz


Individual Junior Polish Championship


31. Finał MIMP - Częstochowa 5/9/1997


1.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Piotr Winiarz               Stal-VAN PUR Rzeszów
3.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła


Polish Club Pair Championship


24. Finał MPPK - Bydgoszcz 20/6/1997


1.     Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz                              29
2.     Apator-DGG Toruń                                         21+3
3.     Pergo Gorzów Wlkp                                        21+2


Polish Club Junior Pair Championship


16. Finał MMPPK - Rzeszów 16/5/1997


1.     Unia Leszno                                              24
2.     Polonia-Philips Piła                                     23
3.     Stal-VAN PUR Rzeszów                                     20+3


Golden Helmet


37. Finał Złotego Kasku - Wrocław 3/10/1997


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Tomasz Bajerski             Pergo Gorzów Wlkp
3.     Sebastian Ułamek            Włókniarz-Malma Częstochowa


Silver Helmet


32. Finał Srebrnego Kasku - Leszno 10/9/1997


1.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
2.     Rafał Okoniewski            Polonia-Philips Piła
3.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra


Bronze Helmet


21. Finał Brązowego Kasku - Piła 8/8/1997


1.     Rafał Okoniewski            Polonia-Philips Piła
2.     Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno
3.     Mariusz Franków             Polonia-Philips Piła


Tournaments


16. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 23/3/1997


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa

Mecz "Starzy-Młodzi" - Memoriał Witolda Zwierzchowskiego - Lublin 26/3/1997


"STARZY" - "MŁODZI"                    61 - 29


Wyniki Memoriału Witolda Zwierzchowskiego:

1.     Robert Dados                BB-GKM Grudziądz
2.     Wojciech Załuski            Lotos-Wybrzeże Gdańsk
3.     Dariusz Stenka              Lotos-Wybrzeże Gdańsk

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - półfinały - Łódź 10/4,
Rzeszów 10/4, finał - Częstochowa 21/4/1997


1.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Dariusz Śledź               Atlas Wrocław
3.     Robert Sawina               Start Gniezno

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały - Piła 22/4,
Tarnów 22/4, finał - Gniezno 29/4/1997


1.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Bartłomiej Bardecki         Atlas-Polsat Wrocław
3.     Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno

"Puchar Solidarności" - Świętochłowice 3/5/1997


1.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Sebastian Ułamek            Włókniarz-Malma Częstochowa
3.     Karol Lis                   OTŻ Opole

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Częstochowa 4/5/1997


1.     Sebastian Ułamek            Polska
2.     Dariusz Śledź               Polska
3.     Igor Marko                  Ukraina

20. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 11/5/1997


1.     Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno
2.     Krzysztof Jabłoński         Start Gniezno
3.     Adam Skórnicki              Unia Leszno

15-lecie startów Krzysztofa Basa - Kraków 11/5/1997


1.     Sebastian Ułamek            Włókniarz-Malma Częstochowa
2.     Jacek Brucheiser            Iskra Ostrów Wlkp
3.     Jaroslav Gavenda            Słowacja

30. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 8/6/1997


1.     Andy Smith                  Wielka Brytania
2.     Janusz Stachyra             Stal-VAN PUR Rzeszów
3.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła

2. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 8/6/1997


1.     Adam Fajfer                 Start Gniezno
2.     Piotr Protasiewicz          Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator-DGG Toruń

Turniej Par "Stawiamy na Młodych" - Rawicz 8/6/1997


1.     Tomasz Bajerski, Robert Dados
2.     Grzegorz Walasek, Piotr Dym
3.     Adam Skórnicki, Rafał Kowalski

"Puchar Polish Food" - Leszno 15/6/1997


1.     Jacek Krzyżaniak            Apator-DGG Toruń
2.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Robert Sawina               Start Gniezno

15-lecie startów Ryszarda Franczyszyna - Gniezno 15/6/1997


1.     Adam Fajfer                 Start Gniezno
2.     Sławomir Dudek              ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Jaroslaw Szymkowiak         ZKŻ Polmos Zielona Góra

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Gniezno 13/7/1997


1.     Rafał Dobrucki              Polska
2.     Jesper B. Jensen            Dania
3.     Tomasz Cieślewicz           Polska

Turniej Indywidualny "450-lecie Leszna" - Leszno 13/7/1997


1.     Tony Rickardsson            Szwecja
2.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

7. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 23/7/1997


1.     Piotr Protasiewicz          Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Mirosław Kowalik            Apator-DGG Toruń
3.     Wojciech Załuski            Lotos-Wybrzeże Gdańsk

3. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 27/7/1997


1.     Grzegorz Kłopot             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Paweł Duszyński             Start Gniezno
3.     Maciej Bornecki             ZKŻ Polmos Zielona Góra

9. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra //1997


1.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Janusz Ślączka              Stal-VAN PUR Rzeszów

5. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 3/8/1997


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa

Finał Indywidualnego Pucharu Europy Juniorów - Wrocław 10/8/1997


1.     Bartłomiej Bardecki         Polska
2.     Rafał Okoniewski            Polska
3.     Mariusz Węgrzyk             Polska

14. Memoriał Jana Ciszewskiego - Chorzów 23/8/1997


1.     Tommy Knudsen               Dania
2.     Sam Ermolenko               USA
3.     Ryan Sullivan               Australia

"Puchar Orła Piastowskiego" - Gniezno 23/8/1997


1.     Robert Sawina               Start Gniezno
2.     Charlie Gjedde              Dania
3.     Rinat Mardanschin           Rosja

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - 8. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 27/8/1997


1.     Robert Kościecha            Apator-DGG Toruń
2.     Rafał Okoniewski            Polonia-Philips Piła
3.     Mariusz Franków             Polonia-Philips Piła

Grand Prix Polski - Wrocław 30/8/1997


1.     Greg Hancock                USA
2.     Billy Hamill                USA
3.     Tomasz Gollob               Polska


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 1997:

1.     Greg Hancock                USA
2.     Billy Hamill                USA
3.     Tomasz Gollob               Polska

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Piła 13/9/1997


1.     DANIA                                                    27
2.     POLSKA                                                   25
3.     SZWECJA                                                  21

Turniej Indywidualny - Ostrów Wlkp 14/9/1997


1.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
2.     Paweł Łęcki                 Iskra Ostrów Wlkp
3.     Tomasz Bajerski             Pergo Gorzów Wlkp

6. Turniej Sponsorów - Opole 20/9/1997


1.     Jacek Krzyżaniak            Apator-DGG Toruń
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Marek Latosi                Iskra Ostrów Wlkp

15. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 28/9/1997


1.     Antonin Kasper jr.          Czechy
2.     Janusz Ślączka              Stal-VAN PUR Rzeszów
3.     Rafał Trojanowski           Stal-VAN PUR Rzeszów

47. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 5/10/1997


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
3.     Damian Baliński             Unia Leszno

Turniej Indywidualny "Mistrzostwa Rybnika" - Rybnik 5/10/1997


1.     Eugeniusz Sosna             RKM-Roger Rybnik
2.     Antoni Skupień              RKM-Roger Rybnik
3.     Eugeniusz Skupień           RKM-Roger Rybnik

"Puchar Burmistrza Rawicza" - Rawicz 11/10/1997


1.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Zenon Kasprzak              Kolejarz Rawicz

Pożegnanie Tommy Knudsena - "Memoriał Ryszarda Nieścieruka" - Wrocław 18/10/1997


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Tommy Knudsen               Dania

20-lecie startów Antoniego Skupienia - Rybnik 18/10/1997


1.     Eugeniusz Skupień           RKM-Roger Rybnik
2.     Zenon Kasprzak              Kolejarz Rawicz
3.     Antoni Skupień              RKM-Roger Rybnik

45. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 26/10/1997


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa
2.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła

10-lecie startów Roberta Sawiny - Gniezno 26/10/1997


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Hans Nielsen                Dania
3.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz

5. Turniej Gwiazdkowy - Piła 6/12/1997


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator-DGG Toruń


1996     INDEX     1998