DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Piotr Bruzda
(ur.21-6-1946 zm.22-1-1996)
Witold Zwierzchowski (ur.11-7-1943 zm.8-2-1996)
Zygmunt Pytko (ur.??-?-1936 zm.16-3-1996)
Lech Jasiński (ur.17-12-1926 zm.24-3-1996)
Alfons Węsierski (ur.11-1-1920 zm.8-4-1996)
Henryk Kufieta (ur.21-7-1957 zm.22-5-1996)
Rif Saitgareev (ur.26-9-1960 zm.18-6-1996) - wypadek na torze w Ostrowie Wlkp 6-6-1996
Kazimierz Wiśniewski (ur.19-2-1925 zm.2-9-1996)
Jerzy Gozdek (ur.23-5-1932 zm.17-9-1996)


Team Championship


1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
               TORU.  PIŁA   CZĘS.  GORZ.  WROC.  BYDG.  GNIE.  RZES.  GRUD.  TARN.
TORUŃ          ** **  
55-34  50-40  42-48  46-31  52-38  55-35  55-35  63-27  54-36
PIŁA           
57-31  ** **  59-30  49-41  54-35  56-34  55-35  53-36  62-28  52-38
CZĘSTOCHOWA    
49-39  49-41  ** **  62-28  43-47  48-42  59-31  49-39  61-29  65-25
GORZÓW WLKP    
49-41  40-50  59-31  ** **  45-44  47-43  58-32  52-38  51-39  50-37
WROCŁAW        
44-46  49-41  60-30  45-45  ** **  49-40  59-31  53-37  55-35  53-37
BYDGOSZCZ      
44-46  47-43  51-39  51-38  47-43  ** **  59-31  46-43  56-34  50-40
GNIEZNO        
62-28  49-41  39-51  54-36  50-40  45-45  ** **  54-36  64-26  50-40
RZESZÓW        
42-48  41-48  40-50  42-48  52-38  47-43  56-33  ** **  52-38  32-58
GRUDZIĄDZ      
32-34  39-51  43-47  56-34  39-51  50-40  47-43  46-44  ** **  50-40
TARNÓW         
39-51  45-45  44-46  41-49  41-49  52-38  53-37  40-50  46-43  ** **

1 runda 31/3/1996: (przełożona na 24/4) Toruń-Gorzów Wlkp, Wrocław-Bydgoszcz, Gniezno-Częstochowa, Grudziądz-Rzeszów, Tarnów-Piła
2 runda 8/4/1996: (Lany Poniedziałek)
Piła-Toruń, Częstochowa-Wrocław, Gorzów Wlkp-Gniezno, Bydgoszcz-Grudziądz, (19/4)Rzeszów-Tarnów
3 runda 14/4/1996:
(19/4)Toruń-Bydgoszcz, Piła-Gorzów Wlkp, (15/4)Wrocław-Grudziądz, (15/4)Gniezno-Rzeszów, Tarnów-Częstochowa
4 runda 21/4/1996:
Częstochowa-Toruń, Wrocław-Piła, Bydgoszcz-Tarnów, Rzeszów-Gorzów Wlkp, Grudziądz-Gniezno
5 runda 28/4/1996:
Toruń-Grudziądz, Piła-Rzeszów, Gorzów Wlkp-Częstochowa, Gniezno-Bydgoszcz, Tarnów-Wrocław
6 runda 1/5/1996:
Częstochowa-Piła, Wrocław-Gniezno, Bydgoszcz-Gorzów Wlkp, (7/5)Rzeszów-Toruń, Grudziądz-Tarnów
7 runda 19/5/1996:
Toruń-Wrocław, Piła-Bydgoszcz, Gorzów Wlkp-Grudziądz, Gniezno-Tarnów, Rzeszów-Częstochowa
8 runda 26/5/1996:
Wrocław-Gorzów Wlkp, Bydgoszcz-Rzeszów, Gniezno-Piła, Grudziądz-Częstochowa, Tarnów-Toruń
9 runda 6/6/1996: (Boże Ciało)
Toruń-Gniezno, Piła-Grudziądz, Częstochowa-Bydgoszcz, Gorzów Wlkp-Tarnów, (2/6)Rzeszów-Wrocław
10 runda 16/6/1996:
Wrocław-Rzeszów, Bydgoszcz-Częstochowa, Gniezno-Toruń, Grudziądz-Piła, Tarnów-Gorzów Wlkp
11 runda 23/6/1996:
(1/7)Toruń-Tarnów, Piła-Gniezno, (26/6)Częstochowa-Grudziądz, Gorzów Wlkp-Wrocław, Rzeszów-Bydgoszcz
12 runda 30/6/1996:
Częstochowa-Rzeszów, Wrocław-Toruń, Bydgoszcz-Piła, Grudziądz-Gorzów Wlkp, (14/7)Tarnów-Gniezno
13 runda 7/7/1996:
Toruń-Rzeszów, Piła-Częstochowa, Gorzów Wlkp-Bydgoszcz, Gniezno-Wrocław, Tarnów-Grudziądz
14 runda 21/7/1996:
Częstochowa-Gorzów Wlkp, Wrocław-Tarnów, Bydgoszcz-Gniezno, Rzeszów-Piła, (31/7)Grudziądz-Toruń
15 runda 4/8/1996:
(6/8)Toruń-Częstochowa, Piła-Wrocław, Gorzów Wlkp-Rzeszów, Gniezno-Grudziądz, (13/8)Tarnów-Bydgoszcz
16 runda 18/8/1996:
Częstochowa-Tarnów, Gorzów Wlkp-Piła, Bydgoszcz-Toruń, Rzeszów-Gniezno, Grudziądz-Wrocław
17 runda 8/9/1996:
Toruń-Piła, Wrocław-Częstochowa, Gniezno-Gorzów Wlkp, Grudziądz-Bydgoszcz, Tarnów-Rzeszów
18 runda 29/9/1996:
Piła-Tarnów, (30/9)Częstochowa-Gniezno, Gorzów Wlkp-Toruń, Bydgoszcz-Wrocław, Rzeszów-Grudziądz

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1.  APATOR-DGG TORUŃ                      26   13  0   5   +94
2.  POLONIA-PHILIPS PIŁA                  25   12  1   5   +169
3.  WŁÓKNIARZ-MALMA CZĘSTOCHOWA           24   12  0   6   +83
4.  STAL-PERGO GORZÓW WLKP                23   11  1   6   +21
5.  ATLAS-POLSAT WROCŁAW                  21   10  1   7   +86
6.  POLONIA-JUTRZENKA BYDGOSZCZ           17   8   1   9   +11
7.  START GNIEZNO                         15   7   1   10  -69
8.  STAL-VAN PUR RZESZÓW                  10   5   0   13  -90
---------------------------------------------------------------
9.  GKM-BROWARY BYDGOSKIE GRUDZIĄDZ       10   5   0   13  -193
10. UNIA TARNÓW                           9    4   1   13  -112

RUNDA FINAŁOWA - PÓŁFINAŁY

       GORZÓW WLKP - TORUŃ       
43-47       CZĘSTOCHOWA - PIŁA         57-33
       TORUŃ - GORZÓW WLKP       
58-32       PIŁA - CZĘSTOCHOWA         49-41

RUNDA FINAŁOWA - FINAŁ

                       CZĘSTOCHOWA - TORUŃ       
50-40
                       TORUŃ - CZĘSTOCHOWA       
46-44

RUNDA FINAŁOWA - MECZ O 3 MIEJSCE

                       GORZÓW WLKP - PIŁA        
49-40
                       PIŁA - GORZÓW WLKP        
59-31

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1996

1.  WŁÓKNIARZ-MALMA CZĘSTOCHOWA
2.  APATOR-DGG TORUŃ
3.  POLONIA-PHILIPS PIŁA

4.  STAL-PERGO GORZÓW WLKP
5.  ATLAS-POLSAT WROCŁAW
6.  POLONIA-JUTRZENKA BYDGOSZCZ
7.  START GNIEZNO
8.  STAL-VAN PUR RZESZÓW
---------------------------------------
9.  GKM-BROWARY BYDGOSKIE GRUDZIĄDZ
10. UNIA TARNÓW

2 Liga

               LESZ.  ZIEL.  GDAŃ.  ŁÓDŹ   OSTR.   ŚWIĘ.   RYBN.   KRAK.   RAWI.  LUBL.  KROS.  OPOLE
LESZNO         ** **  
56-34  58-32  68-22  69-21   62-28   74-16   71-19   64-26  69-21  71-19  75-15
ZIELONA GÓRA   
43-47  ** **  56-34  52-38  52-38   63-27   64-26   69-21   61-29  69-21  62-25  40-00
GDAŃSK         
43-47  56-33  ** **  48-41  49-41   59-31   57-32   71-18   59-31  63-26  70-20  61-28
ŁÓDŹ           
32-58  38-52  48-41  ** **  60-30   57-33   58-32   58-32   62-27  60-30  69-21  66-24
OSTRÓW WLKP    
39-51  30-60  22-37  51-38  ** **   72-18   54-36   63-25   54-36  66-23  65-25  65-25
ŚWIĘTOCHŁOWICE 
23-67  24-66  31-59  41-48  50-40   ** **   49-41   56-33   57-32  62-28  65-25  64-25
RYBNIK         
33-57  39-51  19-29  48-42  46-44   44-46   ** **   46-44   51-39  52-37  62-28  68-20
KRAKÓW         
34-56  35-55  39-50  53-37  39-51   54-33   49-40   ** **   55-35  63-27  52-38  61-29
RAWICZ         
33-55  41-48  38-52  38-51  44-46 46,5-42,5 48-42   69-20   ** **  52-35  57-33  64-26
LUBLIN         
27-63  26-64  43-43  41-49  37-52   43-47   40-50   35-53   43-47  ** **  66-23  63-27
KROSNO         
23-67  32-58  32-58  37-53  22-68   44-46   30-58   43-47   38-51  50-40  ** **  52-38
OPOLE          
15-74  26-63  31-59  38-52  35-53   35-54   41-49 36,5-53,5 35-55  42-48  54-35  ** **

1 runda 31/3/1996: (przełożona na 24/4) Zielona Góra-Lublin, Gdańsk-Leszno, Ostrów Wlkp-Łódź, Rybnik-Kraków, Rawicz-Opole, Krosno-Świętochłowice
2 runda 8/4/1996: (Lany Poniedziałek)
Leszno-Rawicz, (12/5)Łódź-Gdańsk, (11/5)Świętochłowice-Ostrów Wlkp, Kraków-Krosno, (12/5)Lublin-Rybnik, (3/5)Opole-Zielona Góra
3 runda 14/4/1996:
(18/4)Zielona Góra-Kraków, Gdańsk-Ostrów Wlkp, (4/5)Rybnik-Łódź, (18/4)Rawicz-Świętochłowice, Lublin-Opole, Krosno-Leszno
4 runda 21/4/1996:
Leszno-Lublin, Gdańsk-Rybnik, Łódź-Zielona Góra, Ostrów Wlkp-Krosno, Świętochłowice-Opole, Kraków-Rawicz
5 runda 28/4/1996:
Zielona Góra-Świętochłowice, Rybnik-Leszno, Rawicz-Ostrów Wlkp, Lublin-Kraków, Krosno-Gdańsk, Opole-Łódź
6 runda 1/5/1996:
Leszno-Zielona Góra, (5/5)Gdańsk-Rawicz, Łódź-Krosno, (14/5)Ostrów Wlkp-Rybnik, Świętochłowice-Lublin, Kraków-Opole
7 runda 19/5/1996:
Zielona Góra-Ostrów Wlkp, Rybnik-Świętochłowice, Kraków-Leszno, Rawicz-Krosno, Lublin-Łódź, Opole-Gdańsk
8 runda 26/5/1996:
Leszno-Opole, Gdańsk-Zielona Góra, Łódź-Rawicz, Ostrów Wlkp-Lublin, Świętochłowice-Kraków, Krosno-Rybnik
9 runda 2/6/1996:
Leszno-Świętochłowice, Zielona Góra-Krosno, Rybnik-Rawicz, Kraków-Łódź, Lublin-Gdańsk, Opole-Ostrów Wlkp
10 runda 6/6/1996: (Boże Ciało)
Gdańsk-Kraków, Łódź-Świętochłowice, Ostrów Wlkp-Leszno, Rybnik-Zielona Góra, Rawicz-Lublin, Krosno-Opole
11 runda 16/6/1996:
Leszno-Łódź, Zielona Góra-Rawicz, Świętochłowice-Gdańsk, Kraków-Ostrów Wlkp, Lublin-Krosno, Opole-Rybnik
12 runda 23/6/1996:
Gdańsk-Świętochłowice, (21/6)Łódź-Leszno, Ostrów Wlkp-Kraków, (25/6)Rybnik-Opole, Rawicz-Zielona Góra, Krosno-Lublin
13 runda 30/6/1996:
Leszno-Ostrów Wlkp, Zielona Góra-Rybnik, (14/7)Świętochłowice-Łódź, Kraków-Gdańsk, (4/7)Lublin-Rawicz, Opole-Krosno
14 runda 7/7/1996:
Gdańsk-Lublin, Łódź-Kraków, Ostrów Wlkp-Opole, Świętochłowice-Leszno, Rawicz-Rybnik, Krosno-Zielona Góra
15 runda 21/7/1996:
Zielona Góra-Gdańsk, Rybnik-Krosno, Kraków-Świętochłowice, Rawicz-Łódź, Lublin-Ostrów Wlkp, Opole-Leszno
16 runda 4/8/1996:
Leszno-Kraków, Gdańsk-Opole, Łódź-Lublin, (6/8)Ostrów Wlkp-Zielona Góra, (15/8)Świętochłowice-Rybnik, (15/8)Krosno-Rawicz
17 runda 11/8/1996:
Zielona Góra-Leszno, Rybnik-Ostrów Wlkp, Rawicz-Gdańsk, Lublin-Świętochłowice, Krosno-Łódź, Opole-Kraków
18 runda 18/8/1996:
Leszno-Rybnik, Gdańsk-Krosno, Łódź-Opole, Ostrów Wlkp-Rawicz, Świętochłowice-Zielona Góra, Kraków-Lublin
19 runda 1/9/1996:
Zielona Góra-Łódź, (2/9)Rybnik-Gdańsk, Rawicz-Kraków, Lublin-Leszno, Krosno-Ostrów Wlkp, (5/9)Opole-Świętochłowice
20 runda 8/9/1996:
Leszno-Krosno, (14/9)Łódź-Rybnik, Ostrów Wlkp-Gdańsk, Świętochłowice-Rawicz, Kraków-Zielona Góra, (19/9)Opole-Lublin
21 runda 22/9/1996:
Zielona Góra-Opole, Gdańsk-Łódź, Ostrów Wlkp-Świętochłowice, Rybnik-Lublin, Rawicz-Leszno, Krosno-Kraków
22 runda 29/9/1996:
Leszno-Gdańsk, Łódź-Ostrów Wlkp, Świętochłowice-Krosno, Kraków-Rybnik, Lublin-Zielona Góra, Opole-Rawicz

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1996

1.  UNIA LESZNO                           44   22  0   0    +781
2.  ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA               38   19  0   3    +506

----------------------------------------------------------------
3.  WYBRZEŻE-RAFINERIA GDAŃSK             35   17  1   4    +365
4.  J.A.G. SPEEDWAY CLUB ŁÓDŹ             28   14  0   8    +184
5.  ISKRA OSTRÓW WLKP                     26   13  0   9    +188
6.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                  22   11  0   11   -116
7.  WANDA-REALBUD KRAKÓW                  20   10  0   12   -169
8.  RKM RYBNIK                            20   10  0   12   -71
9.  KOLEJARZ RAWICZ                       18   9   0   13   -91
10. LKŻ LUBLIN                            7    3   1   18   -366
11. KKŻ KROSNO                            4    2   0   20   -582
12. CEMWAP OPOLE                          2    1   0   21   -629

Jeśli dwa zespoły zgromadziły równą ilość punktów meczowych, o kolejności w tabeli decydował bilans bezpośrednich spotkań między zespołami.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Rzeszów         11     202          1. Częstochowa     12     195

2. Tarnów          9      160          2. Ostrów Wlkp     8      161
3. Rybnik          7      118          3. Wrocław         5      108
4. Lublin          3      56           4. Świętochłowice  4      79
5. Krosno          0      24           5. Kraków          1      37


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Leszno          12     187          1. Piła            12     176

2. Toruń           9      162          2. Gniezno         9      154
3. Gorzów Wlkp     5      108          3. Grudziądz       4      95
4. Bydgoszcz       3      70           4. Zielona Góra    3      97
5. Łódź            1      63           5. Gdańsk          2      65

17. Finał MDMP - Częstochowa 19/9/1996


1.     Włókniarz-Malma Częstochowa                              26+3
2.     Stal-VAN PUR Rzeszów                                     26+2
3.     Unia Leszno                                              23


Team Polish Cup


         RUNDA 1                               RUNDA 2

1. Gniezno                48           1. Gniezno                50

2. Gdańsk                 37           2. Grudziądz              37
3. Świętochłowice         19           3. Łódź                   26
4. Bydgoszcz              15           4. Rybnik                 9


         RUNDA 3                               RUNDA 4

1. Leszno                 48           1. Toruń                  50

2. Piła                   33           2. Częstochowa            41
3. Zielona Góra           25           3. Leszno                 24
4. Gniezno                13           4. Lublin                 5

8. Finał DPP - Gorzów Wlkp 5/9/1996


1.     Apator-DGG Toruń                                         40
2.     Stal-Michael Gorzów Wlkp                                 36
3.     Atlas-Polsat Wrocław                                     33


Individual Polish Championship


52. Finał IMP - Warszawa 15/8/1996


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa
2.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Individual Junior Polish Championship


30. Finał MIMP - Rzeszów 4/7/1996


1.     Tomasz Bajerski             Apator-DGG Toruń
2.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
3.     Damian Baliński             Unia Leszno


Polish Club Pair Championship


23. Finał MPPK - Gniezno 23/5/1996


1.     Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz                              24
2.     Start Gniezno                                            23
3.     Apator-DGG Toruń                                         19


Polish Club Junior Pair Championship


15. Finał MMPPK - Leszno 20/6/1996


1.     Unia Leszno                                              29
2.     Polonia-Philips Piła                                     22
3.     Włókniarz-Malma Częstochowa                              21


Golden Helmet


36. Finał Złotego Kasku - Wrocław 27/9/1996


1.     Jacek Gollob                Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Silver Helmet


31. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 8/8/1996


1.     Wiesław Jaguś               Apator-DGG Toruń
2.     Piotr Protasiewicz          Atlas-Polsat Wrocław
3.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła


Bronze Helmet


20. Finał Brązowego Kasku - Bydgoszcz 15/9/1996


1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Marcin Ryczek               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Mariusz Węgrzyk             RKM Rybnik


Tournaments


Leszno 27/3/1996 testmecz UNIA LESZNO - STAL-VAN PUR RZESZÓW            52  -  38
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Rafał Wilk 1(1), (2)Rafał Trojanowski 0(wsu), (3)Grzegorz Rempała 12(3,3,1,2,1,2), (4)Mariusz Szyszka 0(0,0,-,0), (5)Janusz Ślączka 11(1,2,3,3,2,d4), (6)Piotr Winiarz 3+1(0,1,0,1,d3,1*), (7)Maciej Kuciapa 11+1(2,2*,0,2,3,2), (8)Kazimierz Zaborniak 0(0) -
(9)Roman Jankowski 15(3,3,3,3,3), (10)Andrzej Szymański 5+2(2*,1,1,1*), (11)Robert Mikołajczak 5(2,1,2,0,0), (12)Maciej Jąder 3+1(1*,1,-,1), (13)Dariusz Baliński 10+1(2*,3,u2,2,3), (14)Damian Baliński 10(3,3,3,1), (15)Adam Skórnicki 4+1(0,2*,2), (16)Mariusz Szmanda 0(0)
Sędzia - Banon Dembiński                tabela biegów
Zmiany: 3-VIII(1),XV(B) 5-VIII(2),XV(D) 6-IX,XII,XIV(C) 7-VI,XIII,XIV(A) 8-V
9-XV(A) 11-XIV(B) 13-XIV(D) 14-XV(C) 16-VIII
Czasy: 65:20,65:10,67:00,65:00,65:60,65:70,65:30,65:00,65:00,65:00,65:70,64:90,67:20,67:70,65:00

Ostrów Wlkp 28/3/1996 testmecz ISKRA OSTRÓW WLKP - STAL-PERGO GORZÓW WLKP 47  -  43
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Piotr Świst 12(3,3,-,3,3), (2)Ryszard Franczyszyn 8+2(2*,1*,2,3), (3)Piotr Paluch 7+1(2,0,3,1*,1), (4)Robert Flis 3+1(1*,0,1,1), (5)Marek Hućko 4(1,2,1,-,d4), (6)Sylwester Moskwiak 4(2,2,0,1), (7)Mariusz Staszewski 4+1(1,1*,2), (8)Paweł Nizioł 0(0,0) -
(9)Arkadiusz Matuszak 9+1(1,2,2,2,2*), (10)Tomasz Kornacki 0(d4,0,0), (11)Tomasz Poprawski 10+2(0,2*,3,2*,3), (12)Przemysław Brucheiser 6+2(3,1*,1,1*), (13)Rif Saytgareev 13(3,3,3,2,2), (14)Tomasz Jędrzejak 0(t,0), (15)Paweł Łęcki 9(3,3,3,0,wu), (16)Konrad Szymura 0(0)
Sędzia - Wojciech Grodzki               tabela biegów
Zmiany: 1-XV(B) 3-XIV(A) 5-XIV(C) 6-XV(D) 8-VIII,XII
9-XIV(D) 11-XIV(B) 13-XV(A) 15-XIII,XV(C) 16-XI
Czasy: 68:65,68:79,68:63,68:52,69:42,69:71,68:62,69:49,70:71,69:26,69:24,70:73,69:99,71:01,71:91

15. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 4/4/1996


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Piotr Świst                 Stal-Pergo Gorzów Wlkp
3.     Sebastian Ułamek            Włókniarz-Malma Częstochowa

"Puchar Pioneer Club" - Grudziądz 9/4/1996


1.     Chris Louis                 Wielka Brytania
2.     Mark Loram                  Wielka Brytania
3.     Tommy Knudsen               Dania

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - półfinały - Częstochowa 11/4,
Grudziądz 11/4, finał - Opole 18/4/1996


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Piotr Protasiewicz          Atlas-Polsat Wrocław

Opole 11/4/1996 testmecz CEMWAP OPOLE - RKM RYBNIK                      26  -  62
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Dariusz Fliegert 13+1(3,2*,2,3,3), (2)Krzysztof Mrowiec 1+1(u2,-,1*,u), (3)Mirosław Korbel 12(3,u2,3,3,3), (4)Krzysztof Fliegert 11+4(2*,3,2*,2*,2*), (5)Antoni Skupień 13+1(3,3,3,2,2*), (6)Mariusz Węgrzyk 7+2(2*,3,2*), (7)Eugeniusz Sosna 5(2,2,1), (8)Paweł Sobczyk 0(u) -
(9)Dariusz Wach 2(1,0,d,0,1), (10)Maciej Głód 6(2,2,1,1,d), (11)Szczepan Kulczak 7(1,3,3,u2), (12)Marek Fojcik 5(0,1,0,3,1), (13)Mirosław Sakowski 4(1,u2,2,u,1), (14)Mirosław Podchorodecki 0(0,u3,0), (15)Marek Zarzecki 2(1,ns,1), (16)brak zawodnika
Sędzia - Wojciech Grodzki               tabela biegów
Zmiany: 1-XV(D) 3-XIV(C) 4-XIV(A) 5-XV(B) 8-V
9-XIV(D) 10-XV(C) 12-XV(A) 13-XIV(B)
Czasy: 66:40,68:00,70:00,70:20,69:60,70:40,71:00,69:80,67:60,74:60,69:20,70:00,69:00,69:20,68:80

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - półfinały - Ostrów Wlkp 16/4,
Kraków 16/4, finał - Zielona Góra 26/4/1996


1.     Piotr Protasiewicz          Atlas-Polsat Wrocław
2.     Wiesław Jaguś               Stal-VAN PUR Rzeszów
3.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Ostrów Wlkp 5/5/1996


1.     Antonin Kasper jr.          Czechy
2.     Roman Jankowski             Polska
3.     Sławomir Drabik             Polska

Mecz międzypaństwowy - Bydgoszcz 10/5/1996


POLSKA - DANIA                  50 - 57

"Puchar Polish Food" - Leszno 11/5/1996


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Tomasz Bajerski             Apator-DGG Toruń
3.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz

4. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 12/5/1996


1.     Leigh Adams                 Australia
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Marek Hućko                 Stal-Pergo Gorzów Wlkp

29. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 12/5/1996


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz-Malma Częstochowa
2.     Janusz Stachyra             Włókniarz-Malma Częstochowa
3.     Gary Havelock               Wielka Brytania

19. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 12/5/1996


1.     Krzysztof Jabłoński         Start Gniezno
2.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno
3.     Adam Skórnicki              Unia Leszno

Grand Prix Polski - Wrocław 18/5/1996


1.     Tommy Knudsen               Dania
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Hans Nielsen                Dania


Klasyfikacja końcowa Grand Prix 1996:

1.     Billy Hamill                USA
2.     Hans Nielsen                Dania
3.     Greg Hancock                USA

Pomorska Liga Młodzieżowa - Grudziądz 23/5/1996


1.     Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz                              33
2.     Wybrzeże-Rafineria Gdańsk                                24
3.     GKM Browary Bydgoskie Grudziądz                          19

4.     Polonia-Philips Piła                                     15

Czwórmecz młodzieżowy - Wrocław 28/5/1996


1.     Włókniarz-Malma Częstochowa                              34
2.     Iskra Ostrów Wlkp                                        32
3.     Atlas-Polsat Wrocław                                     17

4.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  13

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 9/6/1996


1.     Roman Jankowski             Polska
2.     Jacek Krzyżaniak            Polska
3.     Sławomir Drabik             Polska

Młodzieżowy Turniej Par - Gniezno 20/6/1996


1.     Krzysztof Jabłoński, Paweł Duszyński, Rafał Sosna - Start Gniezno
2.     Rafał Okoniewski, Mariusz Franków, Jacek Pionke - Polonia-Philips Piła
3.     Wojciech Malak, Marcin Ryczek, Mirosław Duda - Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz

"Puchar Gloria Victis" - Warszawa 25/6/1996


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Bydgoszcz 25/6/ - finał Piła 26/9/1996


1.     Tomasz Bajerski             Apator-DGG Toruń
2.     Waldemar Walczak          Polonia-Philips Piła
3.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Rawicz 27/6/1996
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Andrzej Szymański           Unia Leszno - 13 pkt.
2.     Paweł Łęcki          Iskra Ostrów Wlkp - 12 pkt.
3.     Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno - 10 pkt.

4.     Piotr Dym                   Kolejarz Rawicz - 10 pkt.
5.     Krzysztof Jabłoński         Start Gniezno - 9 pkt.
6.     Rafał Sosna                 Start Gniezno - 8 pkt.
7.     Przemysław Fajfer           Kolejarz Rawicz - 7 pkt.
8.     Maciej Jąder                Unia Leszno - 7 pkt.

Turniej Par - Mistrzostwa Pomorza - Gdańsk 2/7/1996


1.     Rafał Okoniewski, Jacek Pionke, Mariusz Franków - Polonia-Philips Piła
2.     Robert Dados, Wiesław Ośkiewicz jr. - GKM Browary Bydgoskie Grudziądz
3.     Wojciech Malak, Marcin Ryczek - Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz

Młodzieżowy Turniej Par - Bydgoszcz 11/7/1996


1.     Robert Dados, Wiesław Ośkiewicz jr. - GKM Browary Bydgoskie Grudziądz
2.     Rafał Okoniewski, Mariusz Franków, Jacek Pionke - Polonia-Philips Piła
3.     Wojciech Malak, Marcin Ryczek, Dariusz Patynek - Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz

Turniej Indywidualny - Witnica ?/7/1996


1.     Jarosław Łukaszewski        Wanda-Realbud Kraków
2.     Krzysztof Okupski           Polonia-Philips Piła
3.     Piotr Paluch                Stal-Pergo Gorzów Wlkp

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - Gorzów Wlkp 12/7/1996


1.     Krzysztof Jabłoński         Start Gniezno - 13+5 pkt.
2.     Robert Kościecha            Apator-DGG Toruń - 10+3 pkt.
3.     Paweł Nizioł                Stal-Pergo Gorzów Wlkp - 10+2 pkt.

4.     Paweł Stormowski            Wybrzeże-Rafineria Gdańsk - 11+1 pkt.
5.     Artur Pietrzyk              Włókniarz-Malma Częstochowa - 10 pkt.
6.     Rafał Okoniewski            Polonia-Philips Piła - 10 pkt.
7.     Mariusz Węgrzyk             RKM Rybnik - 9 pkt.
8.     Tomasz Piszcz               LKŻ Lublin - 9 pkt.
9.     Maciej Jąder                Unia Leszno - 9 pkt.
10.    Tomasz Rempała              Unia Tarnów - 8 pkt.
11.    Andrzej Szymański           Unia Leszno - 7 pkt.
12.    Wiesław Ośkiewicz jr.       GKM Browary Bydgoskie Grudziądz - 4 pkt.
13.    Jacek Folkert               Śląsk Świętochłowice - 3 pkt.
14.    Krzysztof Kaczor            Unia Tarnów - 3 pkt.
15.    Konrad Szymura              Iskra Ostrów Wlkp - 2 pkt.
16.    Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno - 2 pkt.
R1.    Piotr Radzki                Stal-Pergo Gorzów Wlkp - 0 pkt.

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - Gniezno 13/7/1996


1.     Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno
2.     Paweł Duszyński             Start Gniezno
3.     Tomasz Piszcz               LKŻ Lublin

Turniej Par "Dariusz Michalak Zaprasza" - Zielona Góra 13/7/1996


1.     Andrzej Huszcza - Sławomir Dudek              ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Jarosław Szymkowiak - Tomasz Kruk             ZKŻ Polmos Zielona Góra
3.     Piotr Świst - Marek Hućko                     Stal-Pergo Gorzów Wlkp

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Leszno 14/7/1996


1.     Rafał Dobrucki              Polska
2.     Piotr Protasiewicz          Polska
3.     Ryan Sullivan               Australia

Turniej Indywidualny "35-lecie KS Apator Toruń" - Toruń 20/7/1996


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Tomasz Bajerski             Apator-DGG Toruń
3.     Sam Ermolenko               USA

Czwórmecz młodzieżowy - Zielona Góra 20/7/1996


1.     Włókniarz-Malma Częstochowa                              30
2.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  25
3.     Shainurov-Polsat Wrocław                                     20

4.     Iskra Ostrów Wlkp                                        16

Młodzieżowy Turniej Par - Toruń 25/7/1996


1.     Robert Kościecha, Remigiusz Wronkowski, Marcin Kowalik - Apator-DGG Toruń
2.     Wojciech Malak, Marcin Ryczek, Dariusz Patynek - Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Rafał Okoniewski, Mariusz Franków, Jacek Pionke - Polonia-Philips Piła

Czwórmecz młodzieżowy - Wrocław 26/7/1996


1.     Atlas-Polsat Wrocław                                     32
2.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  23
3.     Iskra Ostrów Wlkp                                        21

4.     Kolejarz Rawicz                                          20

2. Memoriał Andrzeja Zarzeckiego i Artura Pawlaka - Zielona Góra 28/7/1996


1.     Grzegorz Walasek            ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Rafał Kowalski              Polonia-Philips Piła
3.     Leszek Sikorski             Start Gniezno

Benefis Antonina Kaspera - Gniezno 28/7/1996


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
3.     Antonin Kasper jr.          Czechy

8. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra //1996


1.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Adam Skórnicki              Unia Leszno
3.     Sławomir Dudek              ZKŻ Polmos Zielona Góra

"Czwórmecz Mistrzów" - Wrocław 3/8/1996


1.     MSC Diedenbergen                                         35
2.     Atlas-Polsat Wrocław                                     34
3.     Rospiggarna Hallstavik                                   33

Młodzieżowy Turniej Par - Leszno 6/8/1996


1.     Maciej Jąder, Andrzej Szymański, Robert Mikołajczak - Unia Leszno
2.     Tomasz Cieślewicz, Mariusz Lisiak - Start Gniezno
3.     Piotr Dym, Daniel Tęgi - Kolejarz Rawicz II

13. Memoriał Jana Ciszewskiego - Świętochłowice 24/8/1996


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
3.     Marvyn Cox                  Niemcy

Grupa "A" Drużynowych Mistrzostw Świata - Piła 25/8/1996


1.     POLSKA                                                   25
2.     ROSJA                                                    24

3.     WĘGRY                                                    19

Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Memoriał Jerzego Białka - Gdańsk 27/8/1996


1.     Rafał Kowalski              Polonia-Philips Piła
2.     Paweł Staszek               GKM-Browary Bydgoskie Grudziądz
3.     Paweł Stormowski            Wybrzeże-Rafineria Gdańsk

Czwórmecz młodzieżowy - Gorzów Wlkp 27/8/1996


1.     Start Gniezno                                            39
2.     ZKŻ Polmos Zielona Góra                                  38
3.     Stal-Pergo Gorzów Wlkp                                   33

4.     Kolejarz Rawicz                                          9

Piła 31/8/1996 testmecz międzynarodowy POLONIA-PHILIPS PIŁA - AMK SLANY 41  -  48
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Adrian Rymel 10(2,3,3,-,2), (2)Petr Vacek 1(t,-,1,u4), (3)Lubomir Batelka 11(3,3,-,2,3), (4)Pavel Suna 3(1,-,0,2,wu), (5)Richard Volff 10(3,2,3,-,2), (6)Roman Kubes 5+1(2*,1,-,1,1), (7)Jiri Safar 4+2(2*,1,d3,1*), (8)Jiri Sifalda 4(1,2,1) -
(9)Rafał Kowalski 15(3,d3,3,3,3,3), (10)Wojciech Malak 11+1(1,3,2*,3,d3,2), (11)Jacek Pionke 3(2,d3,u2,-,1), (12)Dariusz Patynek 2(0,2,t,-,0), (13)Marcin Ryczek 2(d1,1,dst,1,0), (14)Mariusz Franków 8+1(1,0,2,2*,3), (15)M.Maroszek ns, (16)brak zawodnika
Sędzia - Roman Cheładze                 tabela biegów
Zmiany: 7-V,VIII,X 8-IV,IX,XII 9-XII 10-XI
Czasy: 66:87,66:10,68:84,68:80,68:10,68:17,68:27,66:94,68:52,68:84,67:91,69:94,68:79,70:00,67:80

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - Gdańsk 12/9/1996


1.     Marcin Ryczek               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Rafał Haj                   Atlas-Polsat Wrocław
3.     Paweł Nizioł                Stal-Pergo Gorzów Wlkp

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - 7. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 13/9/1996


1.     Maciej Jąder                Unia Leszno
2.     Andrzej Szymański           Unia Leszno
3.     Paweł Nizioł                Stal-Pergo Gorzów Wlkp

46. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 15/9/1996


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
3.     Adam Skórnicki              Unia Leszno

5. Turniej Sponsorów - Memoriał Gerarda Stacha - Jubileusz 15-lecia startów Wojciecha Załuskiego - Opole 21/9/1996


Wyniki Turnieju Sponsorów:

1.     Sebastian Ułamek            Włókniarz-Malma Częstochowa
2.     Damian Baliński             Unia Leszno
3.     Marek Mróz                  Wybrzeże-Rafineria Gdańsk


Wyniki Memoriału Gerarda Stacha:

1.     Damian Baliński             Unia Leszno
2.     Szczepan Kulczak            Cemwap Opole
3.     Mirosław Podhorodecki       Cemwap Opole


Wyniki jubileuszu 15-lecia startów Wojciecha Załuskiego:

1.     Wojciech Załuski            Atlas-Polsat Wrocław
2.     Szczepan Kulczak            Cemwap Opole
3.     Sylwester Dudkiewicz        Cemwap Opole

Turniej Pożegnalny Jarosława Gały - Piła 21/9/1996


1.     Rafał Dobrucki              Polonia-Philips Piła
2.     Jarosław Olszewski          Polonia-Philips Piła
3.     Waldemar Walczak            Polonia-Philips Piła

"Lech Premium Cup" - Bydgoszcz 22/9/1996


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Brian Andersen              Dania
3.     Hans Nielsen                Dania

Ostrów Wlkp 26/9/1996 testmecz ISKRA OSTRÓW WLKP - ATLAS-POLSAT WROCŁAW 51  -  36
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Wojciech Załuski 8+1(2,2*,3,1), (2)Rafał Haj 1(d,w,0,1), (3)Dariusz Śledź 6(3,-,3), (4)Piotr Baron 7+2(2*,3,2*,0,w), (5)Waldemar Szuba 9(2,3,1,3), (6)Bartłomiej Bardecki 2(0,1,1,d), (7)Marcin Łasisz 0(0,0,w,d), (8)Krzysztof Świder 3(1,0,2) -
(9)Arkadiusz Matuszak 6+1(3,1,1,1*), (10)Tomasz Kornacki 0(d), (11)Przemysław Brucheiser 5+1(1,2*,2), (12)Piotr Kociemba 2(0,-,0,2), (13)Tomasz Poprawski 14(3,2,3,3,3), (14)Konrad Szymura 5+2(1,2*,2*), (15)Paweł Łęcki 10+2(3,3,2*,2*,w), (16)Tomasz Jędrzejak 4(1,0,3), (17)Przemysław Tajchert 5(0,3,2)
Sędzia - Leszek Demski                  tabela biegów
Zmiany: 4-XV(B) 6-XIV(C) 7-XIV(A) 8-IV,X,XV(D) 13-XV(A) 15-XIII,XV(C) 16-V,IX,XIV(B) 17-VI,X,XIV(D)
Czasy: 70:85,69:30,69:22,68:64,68:99,70:32,70:91,70:81,69:33,70:22,71:38,70:28,70:38,71:64,72:63

Turniej Par "Stawiamy na Młodych" - Rawicz 28/9/1996


1.     Waldemar Walczak, Andrzej Szymański
2.     Tomasz Bajerski, Paweł Łęcki
3.     Rafał Dobrucki, Rafał Osumek

"Puchar Burmistrza Rawicza" - 15-lecie startów Zenona Kasprzaka - Rawicz 6/10/1996


1.     Sławomir Dudek              ZKŻ Polmos Zielona Góra
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Przemysław Brucheiser       Iskra Ostrów Wlkp

Turniej Indywidualny - Łódź 13/10/1996


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Sam Ermolenko               USA
3.     Tony Rickardsson            Szwecja

Turniej Indywidualny "Mistrzostwa Rybnika" - Rybnik 13/10/1996


1.     Henryk Bem                  GKM-Browary Bydgoskie Grudziądz
2.     Adam Pawliczek              GKM-Browary Bydgoskie Grudziądz
3.     Eugeniusz Tudzież           Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz

2. Memoriał Ryszarda Nieścieruka - Wrocław 19/10/1996


1.     Atlas-Polsat Wrocław                                     34+3
2.     GKM-Browary Bydgoskie Grudziądz                          34+2
3.     Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz                              32

MECZ TOWARZYSKI: WŁÓKNIARZ-MALMA CZĘSTOCHOWA - "RESZTA LIGI" 19/10/1996


WŁÓKNIARZ-MALMA CZĘSTOCHOWA - "RESZTA LIGI"    36 - 54

Turniej Sponsorów PPH Bylicki - Ostrów Wlkp 19/10/1996


1.     Grzegorz Rempała            Stal-VAN PUR Rzeszów
2.     Adam Fajfer                 Start Gniezno
3.     Andrzej Huszcza             ZKŻ Polmos Zielona Góra

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 19/10/1996


1.     Mariusz Węgrzyk             RKM Rybnik
2.     Andrzej Szymański           Unia Leszno
3.     Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno

14. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 20/10/1996


1.     Janusz Ślączka              Stal-VAN PUR Rzeszów
2.     Rafał Trojanowski           Stal-VAN PUR Rzeszów
3.     Rafał Wilk                  Stal-VAN PUR Rzeszów

Turniej Indywidualny "40-lecie KS Start Gniezno" - Gniezno 20/10/1996


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Jacek Gollob                Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Adam Fajfer                 Start Gniezno

Turniej Kwalifikacyjny Kadry Juniorów - Piła 20/10/1996


1.     Tomasz Cieślewicz           Start Gniezno
2.     Paweł Nizioł                Stal-Pergo Gorzów Wlkp
3.     Mariusz Franków             Polonia-Philips Piła

Supermecz "Północ-Południe" - Gniezno 26/10/1996


"PÓŁNOC" - "POŁUDNIE"                  69 - 21

44. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 27/10/1996


1.     Piotr Protasiewicz          Atlas-Polsat Wrocław
2.     Tomasz Bajerski             Apator-DGG Toruń
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

1. Memoriał Rifa Saitgariejewa - Ostrów Wlkp 27/10/1996


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Piotr Protasiewicz          Atlas-Polsat Wrocław
3.     Tomasz Bajerski             Apator-DGG Toruń

Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego - Piła 29/10/1996


1.     Start Gniezno                                            26
2.     Polonia-Philips Piła                                     23
3.     Kolejarz Rawicz                                          20

4.     Unia Leszno                                              15

Witnica 3/11/1996 testmecz STAL-PERGO GORZÓW WLKP - ZKŻ POLMOS ZIELONA GÓRA 37  -  23
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Cezary Owiżyc 6(3,3,u1), (2)Tomasz Kruk 7+1(2*,3,2), (3)Jarosław Szymkowiak 3(2,1,0), (4)Ireneusz Kwieciński 2+1(1*,wu,1), (5)Grzegorz Walasek 4(3,0,1), (6)Grzegorz Kłopot 0(0,0), (7)Krzysztof Cegielski 1(w,1), (8)Piotr Radzki 0(0)-
(9)Piotr Paluch 4+1(1,1,2*), (10)Marek Hućko 0(wu), (11)Mirosław Daniszewski 12(3,3,3,3), (12)Sylwester Moskwiak 3(0,2,1), (13)Ryszard Franczyszyn 3+1(1*,2), (14)Mariusz Staszewski 5(2,3), (15)Paweł Nizioł 6+3(2*,2*,2*), (16)Robert Flis 4+1(1*,3)
Sędzia - Roman Siwiak                   tabela biegów
Zmiany: 8-X 16-V,IX
Czasy: 73:34,73:87,74:04,73:22,74:41,74:41,74:85,74:19,75:03,74:82

"Puchar Daewoo" - Leszno 10/11/1996


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Jacek Gollob                Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Tomasz Bajerski             Apator-DGG Toruń

4. Turniej Gwiazdkowy - Piła 14/12/1996


1.     Jimmy Nilsen                Szwecja
2.     Hans Nielsen                Dania
3.     Zoltan Adorjan              Węgry


1995     INDEX     1997