DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Jerzy Dombrowski
(ur.2-10-1935 zm.11?13?-3-1994)
Szczepan Bykiewicz (ur.2-1-1942 zm.8-4-1994)
Józef Wieczorek (ur.8-3-1926 zm.19-4-1994)
Tadeusz Tyrała (ur.21-10-1910 zm.11-6-1994)
Władysław Szulczewski (ur.23-5-1928 zm.16-7-1994)
Bronisław Rogal (ur.12-6-1937 zm.30-7-1994)
Edward Pilarczyk (ur.23-9-1935 zm.24-10-1994)
Kazimierz Adamczak (ur.4-3-1954 zm.31-10-1994)


Team Championship


1 Liga

                WROC.  TARN.   TORUŃ   GORZ.  GDAŃ.  CZĘS.   LUBL.   BYDG.  LESZ.  ZIEL.
WROCŁAW         ** **  
52-38   60-30   50-40  50-40  55-35   58-31   44-45  51-39  67-23
TARNÓW          
41-49  ** **   51-39   51-38  50-38  47-43   51-36   52-38  55-35  59-31
TORUŃ           
47-43  57-33   ** **   51-39  48-42  68-22   44-45   47-43  61-29  63-27
GORZÓW WLKP     
40-50  41-49   50-40   ** **  45-45  47-42   54-34   45-43  48-42  58-32
GDAŃSK          
48-42  61-29   52-38   45-45  ** **  49-41   71-19   54-36  39-51  62-28
CZĘSTOCHOWA     
58-32  43-47   47-43   52-38  58-32  ** ** 52,5-37,5 45-44  52-38  40-20
LUBLIN          
50-40  46-44   48-41   41-49  54-36  51-39   ** **   50-40  55-35  65-25
BYDGOSZCZ       
49-41  58-32   44-46   44-46  53-37  40-50   59-30   ** **  47-42  57-33
LESZNO          
32-57  43-43   50-40   41-49  45-45  53-37   53-37   49-41  ** **  60-30
ZIELONA GÓRA    
43-47  49-41 39,5-50,5 47-43  38-52  52-38   46-39   36-52  44-46  ** **

1 runda 4/4/1994 (Lany Poniedziałek): Toruń-Gorzów WlkpTarnów-LublinGdańsk-BydgoszczCzęstochowa-LesznoZielona Góra-Wrocław
2 runda 10/4/1994:
(15/4)Wrocław-GdańskGorzów Wlkp-CzęstochowaLublin-ToruńBydgoszcz-Zielona GóraLeszno-Tarnów
3 runda 17/4/1994:
Wrocław-BydgoszczTarnów-Gorzów WlkpToruń-CzęstochowaGdańsk-LesznoZielona Góra-Lublin
4 runda 1/5/1994:
Toruń-Zielona GóraGorzów Wlkp-GdańskCzęstochowa-TarnówLublin-Wrocław, (24/4)Leszno-Bydgoszcz
5 runda 3/5/1994:
Wrocław-LesznoTarnów-ToruńGdańsk-Częstochowa, (12/5)Bydgoszcz-LublinZielona Góra-Gorzów Wlkp
6 runda 22/5/1994:
Tarnów-Gdańsk, (24/5)Toruń-Wrocław, (4/6)Gorzów Wlkp-BydgoszczCzęstochowa-Zielona Góra, (21/5)Leszno-Lublin
7 runda 29/5/1994:
Wrocław-CzęstochowaGdańsk-Toruń, (9/6)Lublin-Gorzów WlkpBydgoszcz-TarnówZielona Góra-Leszno
8 runda 2/6/1994 (Boże Ciało):
Tarnów-WrocławToruń-BydgoszczGorzów Wlkp-LesznoGdańsk-Zielona GóraCzęstochowa-Lublin
9 runda 5/6/1994:
Wrocław-Gorzów WlkpLublin-GdańskBydgoszcz-CzęstochowaLeszno-Toruń, (14/6)Zielona Góra-Tarnów
10 runda 19/6/1994:
Tarnów-Zielona GóraToruń-LesznoGorzów Wlkp-WrocławGdańsk-LublinCzęstochowa-Bydgoszcz
11 runda 26/6/1994:
Wrocław-TarnówLublin-CzęstochowaBydgoszcz-ToruńLeszno-Gorzów WlkpZielona Góra-Gdańsk
12 runda 3/7/1994:
Tarnów-BydgoszczToruń-GdańskGorzów Wlkp-LublinCzęstochowa-WrocławLeszno-Zielona Góra
13 runda 24/7/1994:
Wrocław-ToruńGdańsk-TarnówLublin-LesznoBydgoszcz-Gorzów WlkpZielona Góra-Częstochowa
14 runda 7/8/1994:
Toruń-TarnówGorzów Wlkp-Zielona GóraCzęstochowa-GdańskLublin-BydgoszczLeszno-Wrocław
15 runda 21/8/1994:
Wrocław-LublinTarnów-CzęstochowaGdańsk-Gorzów WlkpBydgoszcz-LesznoZielona Góra-Toruń
16 runda 28/8/1994:
Gorzów Wlkp-TarnówCzęstochowa-ToruńLublin-Zielona GóraBydgoszcz-WrocławLeszno-Gdańsk
17 runda 11/9/1994:
Tarnów-Leszno, (12/9)Toruń-Lublin, (12/9)Gdańsk-WrocławCzęstochowa-Gorzów WlkpZielona Góra-Bydgoszcz
18 runda 25/9/1994:
Wrocław-Zielona GóraGorzów Wlkp-ToruńLublin-TarnówBydgoszcz-GdańskLeszno-Częstochowa

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1994

1.  SPARTA-POLSAT WROCŁAW                 24   12  0   6   +159
2.  UNIA TARNÓW                           21   10  1   7   +16
3.  APATOR-ELEKTRIM TORUŃ                 20   10  0   8   +89

4.  STAL-BRUNAT GORZÓW WLKP               20   9   2   7   +16
5.  WYBRZEŻE-RAFINERIA GDAŃSK             19   8   3   7   +78
6.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA                 18   9   0   9   +1
7.  MOTOR LUBLIN                          18   9   0   9   -69
8.  POLONIA-JUTRZENKA BYDGOSZCZ           16   8   0   10  +54
---------------------------------------------------------------
9.  UNIA LESZNO                           16   7   2   9   -48
10. MORAWSKI ZIELONA GÓRA                 8    4   0   14  -296

2 Liga

                PIŁA   RZES.  RYBN.  GNIE.  GRUD.  KROS.  OSTR.  KRAK.  ŚWIĘ.  OPOLE
PIŁA            ** **  
63-27  52-38  53-37  61-29  65-25  62-27  55-35  63-27  61-29
RZESZÓW         
46-44  ** **  54-36  55-35  52-37  67-23  59-31  54-35  56-34  58-32
RYBNIK          
61-29  61-28  ** **  55-35  63-26  38-16  52-38  61-29  65-25  55-35
GNIEZNO         
62-28  52-37  45-45  ** **  52-38  59-31  51-39  62-28  65-25  55-35
GRUDZIĄDZ       
47-43  56-34  42-48  51-39  ** **  42-12  55-34  46-44  53-36  58-30
KROSNO          
34-56  43-46  48-42  44-46  47-43  ** **  46-44  59-31  52-37  53-37
OSTRÓW WLKP     
32-58  31-58  48-41  43-47  52-38  57-32  ** **  46-44  57-33  68-21
KRAKÓW          
38-52  35-55  34-56  39-51  51-39  48-41  51-38  ** **  65-25  50-40
ŚWIĘTOCHŁOWICE  
35-54  32-57  35-54  39-51  49-41  48-42  56-34  40-00  ** **  48-41
OPOLE           
31-59  40-49  40-49  52-38  42-48  44-46  55-35  48-41  57-33  ** **

1 runda 4/4/1994 (Lany Poniedziałek): Piła-GnieznoRzeszów-KrakówGrudziądz-Ostrów WlkpŚwiętochłowice-KrosnoOpole-Rybnik
2 runda 10/4/1994:
Rybnik-PiłaGniezno-RzeszówKrosno-GrudziądzOstrów Wlkp-OpoleKraków-Świętochłowice
3 runda 17/4/1994:
Piła-RzeszówGrudziądz-KrakówKrosno-Ostrów WlkpŚwiętochłowice-RybnikOpole-Gniezno
4 runda 1/5/1994:
Piła-Ostrów Wlkp, (14/5)Rzeszów-OpoleRybnik-GrudziądzGniezno-ŚwiętochłowiceKraków-Krosno
5 runda 3/5/1994:
Grudziądz-GnieznoKrosno-RybnikOstrów Wlkp-KrakówŚwiętochłowice-RzeszówOpole-Piła
6 runda 22/5/1994:
Piła-Świętochłowice, (23/5)Rzeszów-KrosnoRybnik-Ostrów WlkpGniezno-KrakówOpole-Grudziądz
7 runda 29/5/1994:
Grudziądz-PiłaKrosno-GnieznoOstrów Wlkp-RzeszówKraków-RybnikŚwiętochłowice-Opole
8 runda 2/6/1994 (Boże Ciało):
Piła-KrosnoRzeszów-RybnikGniezno-Ostrów WlkpŚwiętochłowice-GrudziądzOpole-Kraków
9 runda 5/6/1994:
(10/6)Rybnik-GnieznoGrudziądz-RzeszówKrosno-OpoleOstrów Wlkp-ŚwiętochłowiceKraków-Piła
10 runda 19/6/1994:
(18/6)Piła-KrakówRzeszów-GrudziądzGniezno-RybnikŚwiętochłowice-Ostrów WlkpOpole-Krosno
11 runda 26/6/1994:
Rybnik-RzeszówGrudziądz-ŚwiętochłowiceKrosno-PiłaOstrów Wlkp-GnieznoKraków-Opole
12 runda 3/7/1994:
Piła-GrudziądzRzeszów-Ostrów WlkpRybnik-KrakówGniezno-KrosnoOpole-Świętochłowice
13 runda 24/7/1994:
Grudziądz-OpoleKrosno-RzeszówOstrów Wlkp-RybnikKraków-GnieznoŚwiętochłowice-Piła
14 runda 7/8/1994:
Piła-OpoleRzeszów-ŚwiętochłowiceRybnik-KrosnoGniezno-GrudziądzKraków-Ostrów Wlkp
15 runda 21/8/1994:
Grudziądz-RybnikKrosno-KrakówOstrów Wlkp-PiłaŚwiętochłowice-GnieznoOpole-Rzeszów
16 runda 28/8/1994:
Rzeszów-PiłaRybnik-ŚwiętochłowiceGniezno-Opole, (10/9)Ostrów Wlkp-KrosnoKraków-Grudziądz
17 runda 11/9/1994:
Piła-RybnikRzeszów-GnieznoGrudziądz-KrosnoŚwiętochłowice-KrakówOpole-Ostrów Wlkp
18 runda 25/9/1994:
Rybnik-OpoleGniezno-PiłaKrosno-ŚwiętochłowiceOstrów Wlkp-GrudziądzKraków-Rzeszów

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1994

1.  POLONIA PIŁA                          28   14  0   4    +298
2.  STAL RZESZÓW                          28   14  0   4    +172

----------------------------------------------------------------
3.  RKM RYBNIK                            27   13  1   4    +261
4.  START GNIEZNO                         25   12  1   5    +145
5.  GKM GRUDZIĄDZ                         18   9   0   9    +0
6.  KKŻ KROSNO                            14   7   0   11   -156
7.  ISKRA OSTRÓW WLKP                     12   6   0   12   -105
8.  WANDA-REALBUD KRAKÓW                  10   5   0   13   -170
9.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                  10   5   0   13   -250
10. CEMWAP OPOLE                          8    4   0   14   -195


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Częstochowa     12     141          1. Rzeszów         11     153

2. Rybnik          9      97           2. Tarnów          9      130
3. Kraków          3      74           3. Krosno          3      56
4. Świętochłowice  3      63           4. Lublin          1      31
   Wrocław         3      63


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Gorzów Wlkp     10     132          1. Toruń           12     162

2. Zielona Góra    8,5    125          2. Gniezno         8      108
3. Leszno          8      103          3. Gdańsk          6      92
4. Piła            3,5    54           4. Ostrów Wlkp     3      43
5. Bydgoszcz       0      39           5. Grudziądz       1      45

15. Finał MDMP - Rzeszów 1/10/1994


1.    Stal Rzeszów                                              45
2.    Stal-Brunat Gorzów Wlkp                                   33
3.    Apator-Elektrim Toruń                                     31


Team Polish Cup


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Tarnów          11     158          1. Lublin          11     132

2. Wrocław         7      108          2. Rybnik          10     141
3. Rzeszów         4      72           3. Świętochłowice  4      79
4. Krosno          2      46           4. Gniezno         3      64
                                       5. Bydgoszcz       2      61


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Częstochowa     10     120          1. Gdańsk          12     153

2. Toruń           8      114          2. Gorzów Wlkp     9      146
3. Piła            5      86           3. Leszno          4,5    75
4. Zielona Góra    5      78           4. Grudziądz       3      62
5. Kraków          2      47           5. Opole           1,5    45

6. Finał DPP - Częstochowa 16/10/1994


1.     Włókniarz Częstochowa                                    36
2.     Motor Lublin                                             31
3.     Unia Tarnów                                              27


Individual Polish Championship


50. Finał IMP - Wrocław 8/10/1994


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Jacek Krzyżaniak            Apator-Elektrim Toruń
3.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże-Rafineria Gdańsk


Individual Junior Polish Championship


28. Finał MIMP - Tarnów 30/7/1994


1.     Grzegorz Rempała            Unia Tarnów
2.     Mirosław Cierniak           Unia Tarnów
3.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła


Polish Club Pair Championship


21. Finał MPPK - Leszno 31/7/1994


1.     Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz                              26
2.     Unia Leszno                                              24
3.     Stal-Brunat Gorzów Wlkp                                  19+3


Polish Club Junior Pair Championship


13. Finał MMPPK - Krosno 19/5/1994


1.     Unia Tarnów                                              27
2.     Stal-Brunat Gorzów Wlkp                                  22
3.     Apator-Elektrim Toruń                                    21


Golden Helmet


34. Finał Złotego Kasku - Wrocław 4/8/1994


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Dariusz Śledź               Sparta-Polsat Wrocław
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator-Elektrim Toruń


Silver Helmet


29. Finał Srebrnego Kasku - Gorzów Wlkp 25/8/1994


1.     Piotr Baron                 Sparta-Polsat Wrocław
2.     Robert Flis                 Stal-Brunat Gorzów Wlkp
3.     Tomasz Świątkiewicz         Apator-Elektrim Toruń


Bronze Helmet


18. Finał Brązowego Kasku - Piła 18/9/1994


1.     Waldemar Walczak            Apator-Elektrim Toruń
2.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
3.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno


Tournaments


Turniej Indywidualny - Kraków 20/3/1994


1.     Sandor Tihanyi              Węgry
2.     Jacek Rempała               Unia Tarnów
3.     Grzegorz Rempała            Unia Tarnów

Turniej Indywidualny - Ostrów Wlkp 22/3/1994


1.     Jacek Brucheiser            Iskra Ostrów Wlkp
2.     Rif Saitgareev              Rosja
3.     Arkadiusz Matuszak          Iskra Ostrów Wlkp

13. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 27/3/1994


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Joe Screen                  Wielka Brytania

Turniej Indywidualny - Krosno 30/3/1994


1.     Bogdan Ciupak               KKŻ Krosno
2.     Laszlo Bodi                 Węgry
3.     Viktor Gajdym               Ukraina

Międzynarodowy mecz towarzyski - Piła 31/3/1994


POLONIA PIŁA - HERNING MOTOR SPORT                          48 - 40

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rawicz 6/4/, Warszawa 12/4/1994


1.     Piotr Świst                 Stal-Brunat Gorzów Wlkp
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Piła 24/4/1994


1.     Grigorij Kharchenko         Rosja
2.     Adam Pawliczek              Polska
3.     Andreys Korolovs            Łotwa

10-lecie startów Sławomira Dudka - Zielona Góra 24/4/1995


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa

Mecz międzynarodowy - Warszawa 30/4/1994


POLSKA - RESZTA ŚWIATA                                      35 - 72

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 7/5/1994


1.     Wiesław Jaguś               Apator-Elektrim Toruń
2.     Tomasz Kamiński             Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
3.     Rene Juna                   Czechy

Międzynarodowy trójmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-NIEMCY - Kraków 7/5/1994


1.     POLSKA                                                   43
2.     DANIA                                                    29
3.     NIEMCY                                                   18

Międzynarodowy trójmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-NIEMCY - Rzeszów 8/5/1994


1.     POLSKA                                                   ?
2.     DANIA                                                    ?
3.     NIEMCY                                                   ?

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Piła 8/5/1994


1.     Piotr Świst                 Polska
2.     Jacek Rempała               Polska
3.     Simon Wigg                  Holandia

Turniej Indywidualny "Dzień Hutnika" - Świętochłowice 8/5/1994


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Dariusz Fliegert            RKM Rybnik
3.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Grudziądz 8/5/1994


1.     Wojciech Żurawski           GKM Grudziądz
2.     Robert Kral                 Czechy
3.     Rene Juna                   Czechy

20-lecie startów Andrzeja Huszczy - Zielona Góra 14/5/1994


1.     Piotr Świst                 Stal-Brunat Gorzów Wlkp
2.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin

"Puchar FSO" - Leszno 14/5/1994


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Rif Saitgareev              Rosja

3. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 15/5/1994


1.     Joe Screen                  Wielka Brytania
2.     Greg Hancock                USA
3.     Billy Hamill                USA

12. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 15/5/1994


1.     Zoltan Adorjan              Węgry
2.     Wojciech Załuski            Sparta-Polsat Wrocław
3.     Zoltan Hajdu                Węgry

"Puchar LOTTO" - Rybnik 28/5/1994


1.     Antonin Kasper jr.          Czechy
2.     Henrik Gustafsson           Szwecja
3.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz

"Puchar GKSŻ" - Warszawa 4/6/1994


1.     Antonin Kasper jr.          Czechy
2.     Tony Rickardsson            Szwecja
3.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże-Rafineria Gdańsk

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 10/6/1994


1.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
2.     Waldemar Walczak            Apator-Elektrim Toruń
3.     Wiesław Jaguś               Apator-Elektrim Toruń

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Grudziądz 11/6/1994


"HIENY" - "SZAKALE"                                             41 - 67

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 12/6/1994


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Marvyn Cox                  Niemcy
3.     Jacek Gollob                Polska

Mecz towarzyski - Rawicz 12/6/1994


"Wielkopolska" - "Ziemia Lubuska"                           53 - 37

"Puchar PZM" - Warszawa 25/6/1994


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Marvyn Cox                  Niemcy
3.     Tommy Knudsen               Dania

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z Johannesburg South Africa Speedway


Lublin 9/7/1994                 57  -  21 (Motor-Johannesburg)
Ostrów Wlkp 10/7/1994           67  -  23 (Iskra-Johannesburg)
Częstochowa 13/7/1994           57  -  33 (Włókniarz-Johannesburg)
Rybnik 14/7/1994                66  -  24 (RKM-Johannesburg)
Świętochłowice 16/7/1994        67  -  21 (Śląsk-Johannesburg)
Piła 17/7/1994                  54  -  35 (Polonia-Johannesburg)

17. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 12/7/1994


1.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
2.     Adam Fajfer                 Start Gniezno
3.     Tomasz Poprawski            Iskra Ostrów Wlkp

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Leszno 20/7/1994


1.     Paweł Staszek               Motor Lublin
2.     Sebastian Ułamek            Włókniarz Częstochowa
3.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Gniezno 21/7/1994


"SZAKALE" - "HIENY"                                             69 - 37

6. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra //1994


1.     Mirosław Kowalik            Apator-Elektrim Toruń
2.     Tomasz Bajerski             Apator-Elektrim Toruń
3.     Grzegorz Walasek            Morawski Zielona Góra

"Dominik Show" - Gdańsk 14/8/1994


1.     Steve Schofield             Wielka Brytania
2.     Jacek Krzyżaniak            Apator-Elektrim Toruń
3.     Ryszard Franczyszyn         Stal-Brunat Gorzów Wlkp

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Krosno 14/8/1994


1.     Sebastian Ułamek            Włókniarz Częstochowa
2.     Rafał Wilk                  Stal Rzeszów
3.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów

"Puchar LOTTO" - Warszawa 15/8/1994


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Joe Screen                  Wielka Brytania
3.     Jimmy Nilsen                Szwecja

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rzeszów 15/8/1994


1.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów
2.     Rafał Wilk                  Stal Rzeszów
3.     Waldemar Walczak            Apator-Elektrim Toruń

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rawicz 2/9/1994


1.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno
2.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów
3.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Ostrów Wlkp 3/9/1994


1.     Piotr Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno
3.     Waldemar Walczak            Apator-Elektrim Toruń

Grupa "A" Drużynowych Mistrzostw Świata - Wrocław 4/9/1994


1.     AUSTRALIA                                                26
2.     POLSKA                                                   24

3.     CZECHY                                                   21

45-lecie pracy w sporcie żużlowym Mariana Spychały - Rawicz 10/9/1994


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Krzysztof Kuczwalski        Apator-Elektrim Toruń
3.     Dariusz Śledź               Sparta-Polsat Wrocław

3. Turniej Sponsorów - Memoriał Gerarda Stacha - Opole 18/9/1994


Wyniki Turnieju Sponsorów:

1.     Rif Saitgareev              Rosja
2.     Zoltan Hajdu                Węgry
3.     Marek Hućko                 Stal-Brunat Gorzów Wlkp


Wyniki Memoriału Gerarda Stacha:

1.     Grzegorz Rempała            Unia Tarnów
2.     Mirosław Cierniak           Unia Tarnów
3.     Marek Nowak                 Start Gniezno

"Henryk Glücklich Speedway Show" - Bydgoszcz 18/9/1994


1.     Piotr Świst                 Stal-Brunat Gorzów Wlkp
2.     Dariusz Fliegert            RKM Rybnik
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin

"Puchar Warszawy" - Warszawa 24/9/1994


1.     Tomasz Bajerski             Apator-Elektrim Toruń
2.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów
3.     Waldemar Walczak            Apator-Elektrim Toruń

44. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 1/10/1994


1.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
2.     Rif Saitgareev              Rosja
3.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz

Turniej Indywidualny "Dzień Chemika" - Tarnów 2/10/1994


1.     Rafał Wilk                  Stal Rzeszów
2.     Janusz Wawrzonek            Unia Tarnów
3.     Tomasz Rempała              Unia Tarnów

Międzynarodowy mecz towarzyski - Lublin 2/10/1994


MOTOR LUBLIN - ADAMS TEAM                                   52 - 26


Wyniki Turnieju Par:

1.     Leigh Adams, Billy Hamill                   Australia/USA
2.     Tony Rickardsson, Dariusz Stenka            Szwecja/Motor Lublin
3.     Antonin Kasper jr., Zoltan Adorjan          Czechy/Węgry


6. Memoriał Tadeusza Tkaczyka

1.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk
2.     Jerzy Mordel                Motor Lublin
3.     Robert Jucha                Motor Lublin

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Częstochowa 14/10/1994


1.     Wiesław Jaguś               Apator-Elektrim Toruń
2.     Maciej Kuciapa              Stal Rzeszów
3.     Piotr Ułamek                Włókniarz Częstochowa

Turniej Sponsorów - Bydgoszcz 15/10/1994


1.     Sam Ermolenko               USA
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Marvyn Cox                  Niemcy

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków 15/10/1994


1.     Wiesław Jaguś               Apator-Elektrim Toruń
2.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów
3.     Damian Baliński             Unia Leszno

5. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 16/10/1994


1.     Laszlo Bodi                 Węgry
2.     Sandor Tihanyi              Węgry
3.     Piotr Styczyński            Wanda-Realbud Kraków

"Puchar Herosa" - Warszawa 16/10/1994


1.     Sam Ermolenko               USA
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Rif Saitgareev              Rosja

11. Memoriał Jana Ciszewskiego - Świętochłowice 16/10/1994


1.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
2.     Michail Starostin           Rosja
3.     Adam Pawliczek              RKM Rybnik

Międzynarodowy mecz towarzyski - Tarnów 22/10/1994


UNIA TARNÓW - IPSWICH WITCHES                               52 - 38

Turniej Indywidualny - Wrocław 23/10/1994


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Sam Ermolenko               USA
3.     Tony Rickardsson            Szwecja

42. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 23/10/1994


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Jacek Krzyżaniak            Apator-Elektrim Toruń
3.     Rif Saitgareev              Rosja

Supermecz "Północ-Południe" - Piła 30/10/1994


"PÓŁNOC" - "POŁUDNIE"                  57 - 33

Turniej Indywidualny "Rafał Dobrucki Zaprasza" - Piła 27/11/1994


1.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
3.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz

2. Turniej Gwiazdkowy - Piła 17/12/1994


1.     Tomasz Gollob               Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz
2.     Hans Nielsen                Dania
3.     Jacek Gollob                Jutrzenka-Polonia Bydgoszcz

27. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa //1994


1.     Robert Jucha                Motor Lublin
2.     Janusz Stachyra             Włókniarz Częstochowa
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin


1993     INDEX     1995