DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Józef Górnikiewicz
(ur.3-12-1940 zm.14-3-1993)
Andrzej Zarzecki (ur.30-11-1971 zm.24-3-1993) - wypadek na torze w Zielonej Górze 21-3-1993
Janusz Kościelak (ur.20-7-1935 zm.4-4-1993)
Wiesław Onyśko (ur.10-11-1946 zm.23-5-1993)
Artur Pawlak (ur.13-2-1974 zm.21-6-1993) - wypadek na torze w Zielonej Górze 6-6-1993
Kazimierz Tyliński (ur.13-3-1942 zm.17-9-1993)
Kazimierz Pakulski (ur.11-12-1942 zm.27-10-1993)
Zbigniew Flegel (ur.14-12-1936 zm.18-11-1993)
Stefan Kubacki (ur.31-7-1923 zm.21-12-1993)


Team Championship


1 Liga

                WROC.  BYDG.  TORUŃ   GORZ.   LUBL.  ZIEL.  LESZ.  TARN.  RYBN.  RZES.
WROCŁAW         ** **  
47-43  54-36   57-32   55-35  53-37  57-33  57-33  59-31  63-27
BYDGOSZCZ       
41-49  ** **  46-44   52-37   58-32  65-25  59-31  62-28  67-23  54-36
TORUŃ           
59-31  49-41  ** **   48-42   49-39  62-28  51-39  53-36  52-38  65-25
GORZÓW WLKP     
48-42  57-33  48-41   ** **   53-37  59-31  48-42  50-40  53-37  50-40
LUBLIN          
53-35  43-47  46-44   49-41   ** **  58-32  60-30  58-32  53-37  52-38
ZIELONA GÓRA    
40-50  55-35  54-36   47-43   50-40  ** **  56-34  54-36  48-42  60-30
LESZNO          
41-49  38-52  47-43   54-36   62-28  43-47  ** **  56-34  56-34  48-42
TARNÓW          
37-53  49-40  43-47   46-44   42-48  62-28  47-43  ** **  56-34  59-31
RYBNIK          
59-31  43-45  49-40   36-54   48-42  47-43  44-46  49-41  ** **  49-41
RZESZÓW         
28-62  48-42  42-47 45,5-44,5 52-37  48-42  60-30  44-46  50-40  ** **

1 runda 28/3/1993: Toruń-LublinZielona Góra-RzeszówLeszno-Gorzów Wlkp, (6/4)Tarnów-Wrocław, (21/4)Rybnik-Bydgoszcz
2 runda 4/4/1993:
Wrocław-RybnikBydgoszcz-TarnówGorzów Wlkp-Zielona GóraLublin-LesznoRzeszów-Toruń
3 runda 12/4/1993 (Lany Poniedziałek):
Toruń-Gorzów WlkpLublin-RzeszówZielona Góra-BydgoszczLeszno-WrocławTarnów-Rybnik
4 runda 18/4/1993:
Wrocław-ToruńBydgoszcz-LesznoGorzów Wlkp-LublinRybnik-Zielona GóraRzeszów-Tarnów
5 runda 3/5/1993:
Toruń-BydgoszczLublin-WrocławZielona Góra-TarnówLeszno-RybnikRzeszów-Gorzów Wlkp
6 runda 9/5/1993:
Wrocław-RzeszówBydgoszcz-LublinZielona Góra-ToruńTarnów-LesznoRybnik-Gorzów Wlkp
7 runda 30/5/1993:
Toruń-TarnówGorzów Wlkp-WrocławLublin-RybnikLeszno-Zielona Góra, (10/6)Rzeszów-Bydgoszcz
8 runda 20/6/1993:
Bydgoszcz-WrocławZielona Góra-LublinLeszno-ToruńTarnów-Gorzów Wlkp, (11/7)Rybnik-Rzeszów
9 runda 4/7/1993:
Wrocław-Zielona GóraToruń-Rybnik, (10/7)Gorzów Wlkp-BydgoszczLublin-TarnówRzeszów-Leszno
10 runda 18/7/1993:
Bydgoszcz-Gorzów WlkpZielona Góra-WrocławLeszno-RzeszówTarnów-LublinRybnik-Toruń
11 runda 29/7/1993:
Wrocław-BydgoszczToruń-LesznoGorzów Wlkp-Tarnów, (24/7)Lublin-Zielona GóraRzeszów-Rybnik
12 runda 8/8/1993:
Wrocław-Gorzów WlkpBydgoszcz-RzeszówZielona Góra-LesznoTarnów-ToruńRybnik-Lublin
13 runda 29/8/1993:
Toruń-Zielona GóraGorzów Wlkp-Rybnik, (9/9)Lublin-BydgoszczLeszno-TarnówRzeszów-Wrocław
14 runda 5/9/1993:
Wrocław-LublinBydgoszcz-Toruń, (20/9)Gorzów Wlkp-RzeszówTarnów-Zielona GóraRybnik-Leszno
15 runda 12/9/1993:
Toruń-WrocławLublin-Gorzów Wlkp, (24/9)Zielona Góra-RybnikLeszno-BydgoszczTarnów-Rzeszów
16 runda 2/10/1993:
Wrocław-Leszno, (26/9)Bydgoszcz-Zielona GóraGorzów Wlkp-Toruń, (6/10)Rybnik-Tarnów, (26/9)Rzeszów-Lublin
17 runda 3/10/1993:
Toruń-RzeszówZielona Góra-Gorzów WlkpLeszno-LublinTarnów-BydgoszczRybnik-Wrocław
18 runda 10/10/1993:
Wrocław-TarnówBydgoszcz-RybnikGorzów Wlkp-LesznoLublin-ToruńRzeszów-Zielona Góra

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1993

1.  SPARTA-POLSAT WROCŁAW                 28   14  0   4   +191
2.  POLONIA-JUTRZENKA BYDGOSZCZ           22   11  0   7   +148
3.  APATOR-ELEKTRIM TORUŃ                 22   11  0   7   +118

4.  STAL-FARBPOL GORZÓW WLKP              20   10  0   8   +62
5.  MOTOR LUBLIN                          18   9   0   9   +5
6.  MORAWSKI ZIELONA GÓRA                 18   9   0   9   -66
7.  UNIA LESZNO                           14   7   0   11  -74
8.  UNIA TARNÓW                           14   7   0   11  -84
---------------------------------------------------------------
9.  ROW RYBNIK                            12   6   0   12  -137
10. STAL RZESZÓW                          12   6   0   12  -163

2 Liga

                GDAŃ.  CZĘS.  PIŁA   GRUD.  GNIE.  OSTR.  KRAK.  KROS.  OPOLE  ŚWIĘ.  MACH.
GDAŃSK          ** **  
50-39  58-29  56-34  51-39  58-32  54-36  57-33  69-20  58-32
CZĘSTOCHOWA     
46-44  ** **  48-42  54-36  44-46  49-41  55-35  25-23  55-35  51-39
PIŁA            
49-41  49-40  ** **  53-35  47-40  46-44  46-44  57-33  46-44  54-36
GRUDZIĄDZ       
45-45  49-41  54-34  ** **  58-32  50-37  60-30  60-30  51-39  56-33
GNIEZNO         
47-42  42-47  42-48  52-38  ** **  59-31  51-39  54-36  51-39  63-27
OSTRÓW WLKP     
34-56  42-48  52-38  50-40  50-40  ** **  52-38  49-41  51-39  57-33
KRAKÓW          
30-60  42-48  46-43  39-51  47-43  60-30  ** **  48-41  52-38  73-16
KROSNO          
34-55  34-56  48-42  61-27  44-46  42-48  51-39  ** **  54-36  57-33  54-36
OPOLE           
33-57  41-49  45-45  45-45  42-47  56-34  47-43  47-42  ** **  63-27
ŚWIĘTOCHŁOWICE  
25-65  42-48  43-46  36-54  40-50  37-53  36-54  43-47  41-48  ** **  54-36
MACHOWA                                                   33-57                       ** **

1 runda 28/3/1993: Gdańsk-Ostrów Wlkp, (7/4)Częstochowa-Grudziądz, (22/4)Kraków-Piła, Krosno-Machowa, (8/4)Opole-Gniezno
2 runda 4/4/1993:
Piła-OpoleGrudziądz-KrosnoGniezno-GdańskOstrów Wlkp-CzęstochowaŚwiętochłowice-Kraków
3 runda 12/4/1993 (Lany Poniedziałek):
Gdańsk-GrudziądzKraków-GnieznoKrosno-CzęstochowaOpole-Ostrów Wlkp, Świętochłowice-Machowa
4 runda 18/4/1993:
Częstochowa-GdańskPiła-ŚwiętochłowiceGrudziądz-OpoleOstrów Wlkp-Krosno, Machowa-Kraków
5 runda 3/5/1993:
Gdańsk-KrosnoKraków-GrudziądzOpole-CzęstochowaŚwiętochłowice-Gniezno, Machowa-Piła
6 runda 9/5/1993:
Częstochowa-KrakówGrudziądz-Piła, Gniezno-Machowa, Ostrów Wlkp-ŚwiętochłowiceKrosno-Opole
7 runda 30/5/1993:
(29/5)Piła-GnieznoKraków-KrosnoOpole-GdańskŚwiętochłowice-Częstochowa, Machowa-Ostrów Wlkp
8 runda 10/6/1993 (Boże Ciało):
Gdańsk-ŚwiętochłowiceCzęstochowa-Piła, Grudziądz-Machowa, Ostrów Wlkp-GnieznoOpole-Kraków
9 runda 20/6/1993:
Piła-Ostrów WlkpGniezno-GrudziądzKraków-Gdańsk, (1/7)Świętochłowice-Krosno, Machowa-Częstochowa
10 runda 27/6/1993:
Gdańsk-Machowa, Częstochowa-Gniezno, (26/6)Grudziądz-Ostrów WlkpKrosno-PiłaOpole-Świętochłowice
11 runda 4/7/1993:
Piła-GdańskGniezno-KrosnoOstrów Wlkp-KrakówŚwiętochłowice-Grudziądz, Machowa-Opole
12 runda 18/7/1993:
Gdańsk-PiłaGrudziądz-ŚwiętochłowiceKraków-Ostrów Wlkp, (1/8)Krosno-Gniezno, Opole-Machowa
13 runda 29/7/1993:
Piła-KrosnoGniezno-CzęstochowaOstrów Wlkp-GrudziądzŚwiętochłowice-Opole, Machowa-Gdańsk
14 runda 8/8/1993:
Gdańsk-Kraków, Częstochowa-Machowa, Grudziądz-GnieznoOstrów Wlkp-PiłaKrosno-Świętochłowice
15 runda 15/8/1993:
Gniezno-Ostrów Wlkp, (14/8)Piła-CzęstochowaKraków-OpoleŚwiętochłowice-Gdańsk, Machowa-Grudziądz
16 runda 22/8/1993:
Gdańsk-OpoleCzęstochowa-ŚwiętochłowiceGniezno-Piła, Ostrów Wlkp-Machowa, Krosno-Kraków
17 runda 29/8/1993:
(28/8)Piła-GrudziądzKraków-Częstochowa, (9/9)Opole-KrosnoŚwiętochłowice-Ostrów Wlkp, Machowa-Gniezno
18 runda 5/9/1993:
Częstochowa-Opole, Piła-Machowa, Grudziądz-KrakówGniezno-ŚwiętochłowiceKrosno-Gdańsk
19 runda 12/9/1993:
Gdańsk-Częstochowa, Kraków-Machowa, Krosno-Ostrów WlkpOpole-GrudziądzŚwiętochłowice-Piła
20 runda 26/9/1993:
Częstochowa-KrosnoGrudziądz-GdańskGniezno-KrakówOstrów Wlkp-Opole, Machowa-Świętochłowice
21 runda 3/10/1993:
Gdańsk-GnieznoCzęstochowa-Ostrów WlkpKraków-ŚwiętochłowiceKrosno-GrudziądzOpole-Piła
22 runda 10/10/1993:
Piła-KrakówGrudziądz-CzęstochowaGniezno-OpoleOstrów Wlkp-Gdańsk, Machowa-Krosno

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1993

1.  WYBRZEŻE-RAFINERIA GDAŃSK             29   14  1   3   +339
2.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA                 28   14  0   4   +111

---------------------------------------------------------------
3.  POLONIA PIŁA                          23   11  1   6   +21
4.  GKM GRUDZIĄDZ                         22   10  2   6   +76
5.  START GNIEZNO                         22   11  0   7   +74
6.  ISKRA OSTRÓW WLKP                     18   9   0   9   -43
7.  WANDA-REALBUD KRAKÓW                  14   7   0   11  -27
8.  KKŻ KROSNO                            12   6   0   12  -71
9.  KOLEJARZ-REMAK OPOLE                  12   5   2   11  -102
10. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                  0    0   0   18  -378
11. VICTORIA-ROLNICKI MACHOWA - wycofał się z rozgrywek

UWAGA! W trakcie rozgrywek wycofał się zespół Victorii-Rolnicki Machowa.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Tarnów          11     136          1. Zielona Góra    12     138

2. Rzeszów         10     120          2. Gniezno         6,5    91
3. Krosno          5      77           3. Bydgoszcz       3,5    77
4. Lublin          4      75           4. Ostrów Wlkp     2      66
5. Kraków          0      30


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Toruń           12     146          1. Wrocław         9      118

2. Grudziądz       7      110          2. Leszno          8,5    120
3. Gorzów Wlkp     6      93           3. Rybnik          5      84
4. Gdańsk          5      84           4. Opole           1,5    51
5. Piła            0      39

14. Finał MDMP - Wrocław 21/9/1993


1.     Unia Tarnów                                              33
2.     Apator-Elektrim Toruń                                    32
3.     Sparta-Polsat Wrocław                                    31


Team Polish Cup


RUNDA WSTĘPNA

     LESZNO - CZĘSTOCHOWA       
63-27      CZĘSTOCHOWA - LESZNO       29-60
     GRUDZIĄDZ - GORZÓW WLKP    
59-31      GORZÓW WLKP - GRUDZIĄDZ    61-29
     PIŁA - RZESZÓW             
51-39      RZESZÓW - PIŁA             56-34
     OSTRÓW WLKP - BYDGOSZCZ    
37-53      BYDGOSZCZ - OSTRÓW WLKP    52-38
     GNIEZNO - GDAŃSK           
40-48      GDAŃSK - GNIEZNO           58-31
     OPOLE - ZIELONA GÓRA       
44-46      ZIELONA GÓRA - OPOLE       57-33
     KROSNO - WROCŁAW           
44-46      WROCŁAW - KROSNO           69-21
     MACHOWA - TORUŃ            
00-40      TORUŃ - MACHOWA            40-00

ĆWIERĆFINAŁY

     LESZNO - ZIELONA GÓRA      
49-41      ZIELONA GÓRA - LESZNO      47-41
     WROCŁAW - BYDGOSZCZ        
67-23      BYDGOSZCZ - WROCŁAW        51-37
     RZESZÓW - TORUŃ            
52-38      TORUŃ - RZESZÓW            59-31
     GDAŃSK - GORZÓW WLKP       
49-41      GORZÓW WLKP - GDAŃSK       58-31

PÓŁFINAŁY

     TORUŃ - GORZÓW WLKP        
56-34      GORZÓW WLKP - TORUŃ        42-48
     LESZNO - WROCŁAW           
48-42      WROCŁAW - LESZNO           51-39

            5. Finał DPP - Wrocław 16/10, Toruń 17/10/1993

                       WROCŁAW - TORUŃ                47-43
                       TORUŃ - WROCŁAW               
67-23


Individual Polish Championship


49. Finał IMP - Bydgoszcz 19/9/1993


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Tomasz Świątkiewicz         Apator-Elektrim Toruń
3.     Piotr Świst                 Stal-Farbpol Gorzów Wlkp


Individual Junior Polish Championship


27. Finał MIMP - Toruń 27/7/1993


1.     Tomasz Bajerski             Apator-Elektrim Toruń
2.     Grzegorz Rempała            Unia Tarnów
3.     Tomasz Świątkiewicz         Apator-Elektrim Toruń


Polish Club Pair Championship


20. Finał MPPK - Grudziądz 1/5/1993


1.     Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz                              23
2.     Morawski Zielona Góra                                    21
3.     Apator-Elektrim Toruń                                    20


Polish Club Junior Pair Championship


12. Finał MMPPK - Rybnik 10/8/1993


1.     Apator-Elektrim Toruń                                    23
2.     Stal Rzeszów                                             21+3
3.     ROW Rybnik                                               21+2


Golden Helmet


33. Finał Złotego Kasku - Wrocław 30/10/1993


1.     Dariusz Śledź               Sparta-Polsat Wrocław
2.     Jerzy Mordel                Motor Lublin
3.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów


Silver Helmet


28. Finał Srebrnego Kasku - Machowa 10/9/1993


1.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra
2.     Mirosław Cierniak           Unia Tarnów
3.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów


Bronze Helmet


17. Finał Brązowego Kasku - Tarnów 6/7/1993


1.     Piotr Baron                 Sparta-Polsat Wrocław
2.     Tomasz Bajerski             Apator-Elektrim Toruń
3.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła


Tournaments


12. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 21/3/1993


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
3.     Robert Sawina               Apator-Elektrim Toruń

Międzynarodowy mecz towarzyski - Piła 6/4/1993


POLONIA PIŁA - HERNING MOTOR SPORT                          52 - 38

Międzynarodowey Turniej Indywidualny - Gniezno 9/4/1993


1.     Nikolaj Kokin               Łotwa
2.     Ole Hansen                  Dania
3.     Jacek Gomólski              Start Gniezno

Międzynarodowy trójmecz młodzieżowy: POLSKA-SZWECJA-DANIA - Machowa 10/4/1993


1.     SZWECJA                                                  38
2.     DANIA                                                    28
3.     POLSKA                                                   23

Międzynarodowy trójmecz młodzieżowy: POLSKA-SZWECJA-DANIA - Piła 11/4/1993


1.     SZWECJA                                                  41
2.     DANIA                                                    30
3.     POLSKA                                                   18

Krajowe Eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata - Machowa 14/4/1993


1.     Dariusz Stenka              Motor Lublin
2.     Jacek Rempała               Unia Tarnów
3.     Krzysztof Kuczwalski        Apator-Elektrim Toruń

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Tarnów 25/4/1993


1.     Jacek Rempała               Polska
2.     Rif Saitgareev              Rosja
3.     Dariusz Stenka              Polska

Turniej Pożegnalny Ryszarda Dołomisiewicza - Bydgoszcz 25/4/1993


1.     Robert Sawina               Apator-Elektrim Toruń
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

25. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 1/5/1993


1.     Antonin Kasper jr.          Czechy
2.     Petr Vandirek               Czechy
3.     Philippe Berge              Francja

Międzynarodowy mecz towarzyski - Lublin 8/5/1993


MOTOR LUBLIN - COVENTRY BEES                                43 - 35

Międzynarodowey Turniej Indywidualny - Lublin 8/5/1993


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Leigh Adams                 Australia
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin

Turniej Par - Piła 15/5/1993


1.     Piotr Świst, Marek Hućko, Mariusz Staszewski  Stal-Farbpol Gorzów Wlkp
2.     Andrzej Huszcza, Sławomir Dudek               Morawski Zielona Góra
3.     Roman Jankowski, Zenon Kasprzak               Unia Leszno

Młodzieżowy Turniej Par - Leszno 18/5/1993


1.     Mariusz Staszewski, Piotr Rembas              Stal-Farbpol Gorzów Wlkp
2.     Paweł Jąder, Krzysztof Mitura                 Unia Leszno
3.     Sławomir Rypień, Robert Mikołajczak           Unia Leszno

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gorzów Wlkp 23/5/1993


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Piotr Świst                 Polska
3.     Antonin Kasper jr.          Czechy

Turniej Indywidualny o Puchar firmy Koper - Ostrów Wlkp 23/5/1993


1.     Krzysztof Jankowski         Sparta-Aspro Wrocław
2.     Jacek Brucheiser            Iskra Ostrów Wlkp
3.     Piotr Kociemba              Iskra Ostrów Wlkp

Turniej Młodzieżowe Mistrzostwa Małopolski - Rzeszów 23/5/1993


1.     Mirosław Cierniak           Unia Tarnów
2.     Sławomir Sitek              Stal Rzeszów
3.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów

Turniej Indywidualny - Kraków 23/5/1993


1.     Dariusz Stenka              Motor Lublin
2.     Jacek Rempała               Unia Tarnów
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów

Półfinał Mistrzostw Świata Par - Bydgoszcz 6/6/1993


1.     WIELKA BRYTANIA                                          25+3
2.     SZWECJA                                                  25+2
3.     POLSKA                                                   23

4. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 6/6/1993


1.     Jerzy Głogowski             Motor Lublin
2.     Laszlo Bodi                 Węgry
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów

43. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 10/6/1993


1.     Greg Hancock                USA
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator-Elektrim Toruń

2. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 10/6/1993


1.     Gary Havelock               Wielka Brytania
2.     Piotr Świst                 Stal-Farbpol Gorzów Wlkp
3.     Antonin Kasper jr.          Czechy

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Zielona Góra 14/6/1993


1.     Tomasz Gollob               Polska
2.     Piotr Świst                 Polska
3.     Marvyn Cox                  Niemcy

Grupa "B" Drużynowych Mistrzostw Świata - Toruń 27/6/1993


1.     POLSKA                                                   46

2.     WĘGRY                                                    33
3.     NIEMCY                                                   29,5

11. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 27/6/1993


1.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
2.     Jacek Rempała               Unia Tarnów
3.     Jerzy Mordel                Motor Lublin

Puchar GKSŻ - Warszawa 1/7/1993


Sparta-Polsat Wrocław - Apator-Elektrim Toruń               41 - 49

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Wrocław 11/7/1993


1.     Rune Holta                  Norwegia
2.     Piotr Baron                 Polska
3.     Jacob Olsen                 Dania

Turniej 70-lecia PZM - Warszawa 11/7/1993


1.     Antonin Kasper jr.          Czechy
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Hans Nielsen                Dania

Turniej o Puchar Prezesa TS Polonia - Piła 16/7/1993


1.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
2.     Piotr Kuźniak               Morawski Zielona Góra
3.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 24/7/1993


1.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
2.     Mariusz Łazarz              Wanda-Realbud Kraków
3.     Tomasz Świątkiewicz         Apator-Elektrim Toruń

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Grudziądz 25/7/1993


1.     Mariusz Staszewski          Stal-Farbpol Gorzów Wlkp
2.     Piotr Markuszewski          GKM Grudziądz
3.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła

10-lecie startów Eugeniusza Skupienia - Rybnik 25/7/1993


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Adam Pawliczek              ROW Rybnik
3.     Robert Sawina               Apator-Elektrim Toruń

15-lecie startów Jacka Brucheisera - Ostrów Wlkp 1/8/1993


1.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

5. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra //1993


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra
2.     Greg Hancock                USA
3.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra

"Puchar Totalizatora Sportowego" - Warszawa 15/8/1993


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
3.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz

"Puchar Prezydenta Miasta" - Leszno 22/8/1993


1.     Roman Jankowski - Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Andrzej Huszcza - Sławomir Dudek              Morawski Zielona Góra
3.     Tomasz Bajerski - Robert Sawina               Apator-Elektrim Toruń

Turniej Młodzieżowy o "Puchar H.Stokłosy" - Piła 3/9/1993


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra
2.     Tomasz Świątkiewicz         Apator-Elektrim Toruń
3.     Krzysztof Zieliński         Sparta-Polsat Wrocław

"Puchar Elektrimu" - Warszawa 4/9/1993


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Zoltan Adorjan              Węgry
3.     Tommy Knudsen               Dania

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 18/9/1993


1.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
2.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów
3.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno

16. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa
Okręgu Poznańskiego - Gniezno 19/9/1993


1.     Marek Nowak                 Start Gniezno
2.     Marek Latosi                Iskra Ostrów Wlkp
3.     Adam Łabędzki               Unia Leszno

"Puchar Quaker State" - Warszawa 25/9/1993


1.     Antonin Kasper jr.          Czechy
2.     Sam Ermolenko               USA
3.     Dariusz Stenka              Motor Lublin

Turniej Sponsorów - Opole 25/9/1993


1.     Zoltan Hajdu                Węgry
2.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
3.     Jacek Gomólski              Start Gniezno


Bieg - Memoriał Gerarda Stacha

1.     Zoltan Hajdu                Węgry
2.     Jacek Gomólski              Start Gniezno
3.     Karol Lis                   Kolejarz-Remak Opole

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Rzeszów 29/9/1993


1.     Paweł Staszek               Motor Lublin
2.     Mariusz Staszewski          Stal-Farbpol Gorzów Wlkp
3.     Waldemar Walczak            Apator-Elektrim Toruń

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Kraków 30/9/1993


1.     Piotr Markuszewski          GKM Grudziądz
2.     Rafał Dobrucki              Polonia Piła
3.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno

"Puchar Warszawy" - Warszawa 9/10/1993


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Dariusz Stenka              Motor Lublin
3.     Tommy Knudsen               Dania

"Puchar FSO" - Leszno 9/10/1993


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
3.     Antoni Skupień              Włókniarz Częstochowa

Turniej Indywidualny - Krosno 10/10/1993


1.     Bogdan Ciupak               KKŻ Krosno
2.     Ireneusz Kwieciński         KKŻ Krosno
3.     Aleksandr Latosinsky        Ukraina

"Mistrzostwa Śląska Juniorów" - Świętochłowice 15/10/1993
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Mistrzostwa Śląska" - Chorzów 16/10/1993


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Adam Pawliczek              ROW Rybnik
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

10. Memoriał Jana Ciszewskiego - Chorzów 16/10/1993


1.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
2.     Adam Pawliczek              ROW Rybnik
3.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice
4.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Krosno 16/10/1993


1.     Roman Raś                   KKŻ Krosno
2.     Rafał Osumek                Włókniarz Częstochowa
3.     Piotr Winiarz               Stal Rzeszów

"Puchar Tempa" - Kraków 17/10/1993


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Shane Parker                Australia
3.     Sławomir Tronina            Wanda-Realbud Kraków

26. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 17/10/1993


1.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże-Rafineria Gdańsk
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Jacek Gomólski              Start Gniezno

41. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 7/11/1993


1.     Dariusz Śledź               Sparta-Polsat Wrocław
2.     Tomasz Bajerski             Apator-Elektrim Toruń
3.     Jacek Brucheiser            Iskra Ostrów Wlkp

Turniej Sponsorów - Zakończenie Sezonu - Piła 14/11/1993


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Peter Karlsson              Szwecja
3.     Krzysztof Okupski           Polonia Piła

1. Turniej Gwiazdkowy - Piła 18/12/1993


1.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
2.     Jacek Gollob                Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Krzysztof Okupski           Polonia Piła


1992     INDEX     1994