DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Edward Jancarz
(ur.20-8-1946 zm.11-1-1992)
Wacław Turkiewicz (ur.9-9-1922 zm.16-3-1992)
Zenon Urbaniec (ur.30-7-1952 zm.11-4-1992)
Grzegorz Kowszewicz (ur.14-3-1975 zm.3-9-1992) - wypadek na torze w Toruniu


Team Championship


1 Liga

               BYDG.  GORZ.  TORUŃ  ZIEL.  LUBL.  TARN.  WROC.  RZES.   GDAŃ.   CZĘS.
BYDGOSZCZ      ** **  
48-41  52-37  46-44  72-18  65-25  73-17  58-32 62,5-27,5 70-20
GORZÓW WLKP    
55-35  ** **  46-44  51-39  60-30  58-32  57-32  69-21   59-30   57-33
TORUŃ          
44-45  61-29  ** **  53-37  52-38  48-42  49-41  50-40   67-23   70-19
ZIELONA GÓRA   
42-48  41-49  47-43  ** **  54-36  63-27  47-43  54-36   62-28   62-28
LUBLIN         
51-39  45-45  53-37  45-45  ** **  54-36  48-42  48-42   62-28   70-20
TARNÓW         
36-54  46-44  45-45  47-43  40-00  ** **  37-53  47-42   46-44   48-42
WROCŁAW        
47-42  42-48  44-45  37-53  46-43  57-33  ** **  50-40   61-29   57-33
RZESZÓW        
38-52  54-36  43-46  40-50  57-33  42-48  62-28  ** **   29-25   48-42
GDAŃSK         
18-72  20-70  44-46  50-39  42-48  38-52  51-39  39-51   ** **   59-30
CZĘSTOCHOWA    
41-49  19-71  37-53  18-36  42-48  39-51  30-60  47-43   44-45   ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1992

1.  POLONIA BYDGOSZCZ                   30   15  0   3   +349
2.  STAL GORZÓW WLKP                    27   13  1   4   +273
3.  APATOR TORUŃ                        25   12  1   5   +165

4.  MORAWSKI ZIELONA GÓRA               21   10  1   7   +133
5.  MOTOR LUBLIN                        20   9   2   7   -29
6.  UNIA TARNÓW                         19   9   1   8   -93
7.  SPARTA-ASPRO WROCŁAW                16   8   0   10  -24
8.  STAL-WESTA RZESZÓW                  12   6   0   12  -62
--------------------------------------------------------------
9.  WYBRZEŻE-RAFINERIA GDAŃSK           8    4   0   14  -299
10. YAWAL CZĘSTOCHOWA                   2    1   0   17  -413

2 Liga

             RYBN.  LESZ.  GNIE.  PIŁA   OPOLE  KROS.  MACH.  GRUD.  OSTR.  WROC.  ŚWIĘ.
RYBNIK       ** **  
47-43  54-36  58-32  62-27  69-21  68-22  60-30  42-23  66-24  71-19
LESZNO       
46-44  ** **  57-33  64-26  63-27  64-26  65-25  68-21  59-30  64-26  40-00
GNIEZNO      
41-49  47-43  ** **  60-29  57-33  53-37  68-22  61-29  65-25  62-28  60-30
PIŁA         
45-45  37-53  47-43  ** **  65-25  55-35  52-38  59-31  53-37  40-00  68-22
OPOLE        
37-53  37-53  41-49  49-41  ** **  43-46  58-31  56-32  45-45  58-32  55-35
KROSNO       
40-50  41-49  39-51  48-41  61-29  ** **  65-24  54-36  55-35  71-19  56-33
MACHOWA      
35-55  43-45  34-56  44-45  49-41  52-38  ** **  66-22  68-22  59-31  61-29
GRUDZIĄDZ    
44-46  31-59  46-44  62-28  39-51  51-38  46-44  ** **  60-30  47-42  64-25
OSTRÓW WLKP  
42-47  24-65  34-55  49-40  42-48  47-43  45-45  45-44  ** **  43-47  57-33
WROCŁAW II   
34-54  27-63  32-58  45-45  29-61  44-46  57-33  58-32  68-22  ** **  49-41
ŚWIĘTOCHŁOW. 
35-55  24-66  31-59  38-51  43-47  52-38  36-54  48-42  43-47  56-33  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1992

1.  ROW RYBNIK                           37   18  1   1   +413
2.  UNIA LESZNO                          36   18  0   2   +513

--------------------------------------------------------------
3.  START GNIEZNO                        30   15  0   5   +318
4.  POLONIA PIŁA                         22   10  2   8   +53
5.  KOLEJARZ-REMAK OPOLE                 19   9   1   10  -59
6.  KKŻ KROSNO                           18   9   0   11  +1
7.  VICTORIA-ROLNICKI MACHOWA            15   7   1   12  -95
8.  GKM GRUDZIĄDZ                        14   7   0   13  -173
9.  ISKRA OSTRÓW WLKP                    12   5   2   13  -281
10. SPARTA-ASPRO II WROCŁAW              11   5   1   14  -296
11. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                 6    3   0   17  -400


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Zielona Góra    11     149          1. Bydgoszcz       10     128

2. Tarnów          9      116          2. Gdańsk          8      102
3. Rzeszów         7      104          3. Grudziądz       5      84
4. Świętochłowice  2      44           4. Gniezno         1      55
5. Częstochowa     1      31


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Toruń           12     152          1. Wrocław         11     121

2. Krosno          6      93           2. Gorzów Wlkp     7      104
3. Lublin          6      90           3. Leszno          7      95
4. Opole           4      80           4. Ostrów Wlkp     1      55
5. Rybnik          2      37

13. Finał MDMP - Bydgoszcz 24/9/1992


1.    Apator Toruń                                               42
2.    Polonia Bydgoszcz                                          32
3.    Sparta-Aspro Wrocław                                       24


Team Polish Cup


RUNDA WSTĘPNA

     MACHOWA - LESZNO           
36-54       LESZNO - MACHOWA            40-00
     KROSNO - GRUDZIĄDZ         
55-35       GRUDZIĄDZ - KROSNO          54-36
     PIŁA - OPOLE               
40-00       OPOLE - PIŁA                00-40

ELIMINACJE

     LESZNO - GDAŃSK            
67-23       GDAŃSK - LESZNO             37-53
     WROCŁAW - CZĘSTOCHOWA      
73-17       CZĘSTOCHOWA - WROCŁAW       31-59
     OSTRÓW WLKP - BYDGOSZCZ    
37-52       BYDGOSZCZ - OSTRÓW WLKP     69-20
     RYBNIK - TARNÓW            
64-26       TARNÓW - RYBNIK             41-49
     GNIEZNO - GORZÓW WLKP      
40-50       GORZÓW WLKP - GNIEZNO       35-18
     PIŁA - TORUŃ               
42-47       TORUŃ - PIŁA                63-27
     RZESZÓW - ZIELONA GÓRA     
49-41       ZIELONA GÓRA - RZESZÓW      54-36
     KROSNO - LUBLIN            
28-62       LUBLIN - KROSNO             51-39

ĆWIERĆFINAŁY

     LESZNO - LUBLIN            
43-47       LUBLIN - LESZNO             53-37
     WROCŁAW - ZIELONA GÓRA    
50,5-36,5     ZIELONA GÓRA - WROCŁAW      60-30
     BYDGOSZCZ - TORUŃ          
69-21       TORUŃ - BYDGOSZCZ           55-34
     RYBNIK - GORZÓW WLKP       
49-41       GORZÓW WLKP - RYBNIK        54-36

PÓŁFINAŁY

     GORZÓW WLKP - LUBLIN       
53-37       LUBLIN - GORZÓW WLKP        49-41
     BYDGOSZCZ - ZIELONA GÓRA   
53-37       ZIELONA GÓRA - BYDGOSZCZ    64-26

            4. Finał DPP - Zielona Góra 17/10, Gorzów Wlkp 18/10/1992

                       ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP     56-34
                       GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA    
46-44


Individual Polish Championship


48. Finał IMP - Zielona Góra 6/9/1992


1.    Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.    Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra
3.    Robert Sawina               Apator Toruń


Individual Junior Polish Championship


26. Finał MIMP - Tarnów 30/8/1992


1.    Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.    Robert Sawina               Apator Toruń
3.    Andrzej Zarzecki            Morawski Zielona Góra


Polish Club Pair Championship


19. Finał MPPK - Gorzów Wlkp 19/5/1992


1.    Stal Gorzów Wlkp                                         27
2.    Polonia Bydgoszcz                                        26
3.    Apator Toruń                                             22


Polish Club Junior Pair Championship


11. Finał MMPPK - Toruń 22/9/1992


1.    Apator Toruń                                             26
2.    Unia Tarnów                                              22
3.    Morawski Zielona Góra                                    19


Golden Helmet


32. Finał Złotego Kasku - Wrocław 15/10/1992


1.    Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.    Roman Jankowski             Unia Leszno
3.    Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń


Silver Helmet


27. Finał Srebrnego Kasku - Grudziądz 15/9/1992


1.    Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.    Tomasz Bajerski             Apator Toruń
3.    Robert Sawina               Apator Toruń


Bronze Helmet


16. Finał Brązowego Kasku - Krosno 15/9/1992


1.    Maciej Bargiel              KKŻ Krosno
2.    Piotr Baron                 Sparta-ASPRO Wrocław
3.    Ireneusz Kwieciński         KKŻ Krosno


Tournaments


11. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 22/3/1992


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Jan Krzystyniak             Stal-Westa Rzeszów
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

"Turniej Wiosny" - Leszno 22/3/1992


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno (14(3,3,2,3,3))
2.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp (12(2,2,3,2,3))
3.     Sławomir Rypień             Unia Leszno (10(3,2,w,3,2))

4.     Robert Ralis                CSRF (9(0,2,3,3,1))
5.     Piotr Baron                 Sparta-ASPRO Wrocław (9(3,1,0,2,3))
6.     Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp (8(2,3,3,0,0))
7.     Jarosław Gała               Stal Gorzów Wlkp (7(2,1,1,2,1))
8.     Vlastimil Kalina            CSRF (7(w,3,1,d,3))
9.     Grigorij Kharchenko         WNP (7(u,-,2,3,2))
10.    Dariusz Łowicki             Unia Leszno (6(3,0,1,2,d))
11.    Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp (6(2,1,0,1,2))
12.    Paweł Jąder                 Unia Leszno (6(1,0,3,1,1))
13.    Zbigniew Krakowski          Unia Leszno (6(0,3,1,1,1))
14.    Sławomir Buśkiewicz         Polonia Piła (4(u,1,2,1,0))
15.    Dariusz Baliński            Sparta-ASPRO Wrocław (4(w,w,2,2,?))
16.    Andrzej Rzepka              Polonia Piła (3(1,2,0,0,d))
       (R1)Robert Mikołajczak      Unia Leszno (1(1))
       (R2)Waldemar Kałużny        Unia Leszno (1(1))
       (R3)Krzysztof Mitura        Unia Leszno (0(t))
       sędzia - Benon Dembiński

Międzynarodowy mecz towarzyski - Gniezno 2/4/1992


START GNIEZNO - ESBJERG-MUNKEBO                             50 - 30

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-NORWEGIA - Grudziądz 11/4/1992


1.     DANIA                                                    36
2.     POLSKA                                                   33
3.     SZWECJA                                                  29

4.     NORWEGIA                                                 9

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-NORWEGIA - Piła 12/4/1992


1.     DANIA                                                    35
2.     POLSKA                                                   30
3.     SZWECJA                                                  25

4.     NORWEGIA                                                 18

Turniej Par "Dzień Hutnika" - Częstochowa 12/4/1992


1.     Robert Przygódzki - Cezary Owiżyc             Yawal Cząstochowa
2.     Krzysztof Jankowski - Zbigniew Lech           Sparta-ASPRO Wrocław
3.     Michail Starostin - Krzysztof Bas             Śląsk Świętochłowice

Turniej Sponsorów - Częstochowa 12/4/1992


1.     Jan Holub                   CSRF (13 pkt.)
2.     Dariusz Rachwalik           Victoria-Rolnicki Machowa (12 pkt.)
3.     Janusz Stachyra             Stal-Westa Rzeszów

Grupa "C" Drużynowych Mistrzostw Świata - Leszno 10/5/1992


1.     POLSKA                                                   53

2.     WŁOCHY                                                   31
3.     FINLANDIA                                                24
4.     AUSTRIA                                                  12

Eliminacje Mistrzostw Świata Par - Wrocław 10/5/1992


1.     POLSKA                                                   26
2.     WNP                                                      24
3.     FINLANDIA                                                23

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Zielona Góra 24/5/1992


1.     Zoltan Adorjan              Węgry
2.     Andrzej Huszcza             Polska
3.     Roman Matousek              CSRF

3. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 24/5/1992


1.     Janusz Ślączka              Stal-Westa Rzeszów
2.     Janusz Stachyra             Stal-Westa Rzeszów
3.     Andrzej Surowiec            KKŻ Krosno

Turniej Indywidualny "Corrida dla Piotrka Pawlickiego" - Machowa 24???/5/1992


1.     Janusz Stachyra             Stal-Westa Rzeszów
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin
3.     Dariusz Stenka              Motor Lublin

"Puchar Prezydenta Miasta" - Leszno 30/5/1992


1.     Roman Jankowski - Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Andrzej Huszcza - Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra
3.     Krzysztof Kuczwalski - Robert Sawina          Apator Toruń

Mecz towarzyski - Gorzów Wlkp 31/5/1992


STAL GORZÓW WLKP - RESZTA LIGI                       31 - 59

42. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 14/6/1992


1.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra
2.     Jacek Rempała               Unia Tarnów
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Młodzieżowy Turniej Drużynowy - Gorzów Wlkp 14/6/1992


1.     MORAWSKI ZIELONA GÓRA                                    31

(A.Pawlak-9(1,3,2,3), A.Kulczyński-5(1,2,2,0), M.Szańczuk-7(2,2,0,3), P.Protasiewicz-10(2,3,3,2))

2.     UNIA LESZNO                                              27

(P.Jąder-3(3,u), S.Rypień-8(2,1,2,3), P.Grycaj-4(0,1,1,2), J.Łukaszewicz-12(3,3,3,3))

3.     STAL GORZÓW WLKP                                         19

(P.Rembas-5(u,2,3,u), M.Staszewski-6(1,3,1,1), R.Flis-8(2,2,3,1), A.Giżycki-0(d,u,ns,ns))

4.     SPARTA-ASPRO WROCŁAW                                     13

(K.Zieliński-5(3,1,1,w), R.Jasik-5(1,d,2,2), T.Kobryń-0(u,ns,ns,ns), A.Łabędzki-3(3,w,ns,ns))
sędzia - Roman Siwiak

Młodzieżowy Turniej Par - Gorzów Wlkp 14/6/1992


1.     Robert Flis (9) - Mariusz Staszewski (6)      Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Protasiewicz (9) - Andrzej Kulczyński (4) Morawski Zielona Góra
3.     Krzysztof Zieliński (9) - Ryszard Jasik (2)   Sparta-ASPRO Wrocław

4.     Paweł Grycaj (7) - Sławomir Rypień (4)        Unia Leszno
5.     Artur Pawlak (7) - Mariusz Szańczuk (2)       Morawski Zielona Góra
sędzia - Roman Siwiak

10-lecie startów Mirosława Korbela - Rybnik 18/6/1992


1.     Antoni Skupień - Mirosław Korbel              Jeanette-ROW Rybnik
2.     Robert Sawina - Krzysztof Kuczwalski          Apator Toruń
3.     Wojciech Załuski - Dariusz Śledź              Sparta-ASPRO Wrocław

Puchar Speedway Fan Clubu Motor Lublin - Lublin 5???/7/1992


1.     Marek Kępa                  Motor Lublin
2.     Dariusz Stenka              Motor Lublin
3.     Marek Muszyński             Motor Lublin

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Tarnów 12/7/1992


1.     Joe Screen                  Wielka Brytania
2.     Mark Loram                  Wielka Brytania
3.     Leigh Adams                 Australia

1. Memoriał Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 12/7/1992


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra
3.     Bohumil Brhel               CSRF

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Piła 28/7/1992


1.     Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Paweł Borowiecki            Polonia Piła
3.     Tomasz Świątkiewicz         Apator Toruń

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Grudziądz 29/7/1992


1.     Grzegorz Rempała - Tomasz Bajerski            Victoria-Rolnicki Machowa / Apator Toruń
2.     Robert Kempiński - Mariusz Sielski            GKM Grudziądz / Polonia Piła
3.     Adam Fajfer - Grzegorz Wiśniewski             Start Gniezno / GKM Grudziądz

"Dominik Show" - Gdańsk 9/8/1992


1.     Steve Schofield             Wielka Brytania
2.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże-Rafineria Gdańsk
3.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp

15-lecie startów Antoniego Skupienia - Rybnik 9/8/1992


1.     Dariusz Śledź               Sparta-ASPRO Wrocław
2.     Antoni Skupień              Jeanette-ROW Rybnik
3.     Adam Pawliczek              Jeanette-ROW Rybnik

15. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 15/8/1992


1.     Sławomir Derdziński         Apator Toruń
2.     Waldemar Walczak            Apator Toruń
3.     Adam Fajfer                 Start Gniezno

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Krosno 20/8/1992


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra
2.     Ireneusz Kwieciński         KKŻ Krosno
3.     Mirosław Cierniak           Unia Tarnów

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Machowa 21/8/1992


1.     Artur Pawlak - Paweł Jachym                   Morawski Zielona Góra / Victoria-Rolnicki Machowa
2.     Ireneusz Kwieciński - Adam Fajfer             KKŻ Krosno / Start Gniezno
3.     Mirosław Cierniak - Robert Bonin - Maciej Bargiel Start Gniezno / Polonia Bydgoszcz / KKŻ Krosno

10-lecie startów Piotra Pawlickiego - Leszno 23/8/1992


1.     Eugeniusz Skupień           Jeanette-ROW Rybnik
2.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra
3.     Jan Krzystyniak             Stal-WESTA Rzeszów

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 29/8/1992


1.     Gary Havelock               Wielka Brytania
2.     Per Jonsson                 Szwecja
3.     Gert Handberg               Dania

Rewanż za Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Zielona Góra 30/8/1992


1.     Per Jonsson                 Szwecja
2.     Jimmy Nilsen                Szwecja
3.     John Jörgensen              Dania

"Puchar Gloria Victis" - Wrocław 30/8/1992


1.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże-Rafineria Gdańsk
2.     Adam Pawliczek              Jeanette-ROW Rybnik
3.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp

"Puchar Prezydenta Miasta" - Łódź 6/9/1992


1.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
2.     Paweł Jachym                Victoria-Rolnicki Machowa
3.     Sławomir Tronina            Victoria-Rolnicki Machowa

"Mistrzostwa Śląska" - Częstochowa 6/9/1990


1.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     Robert Przygódzki           Yawal Częstochowa

Turniej Pożegnalny Wojciecha Żabiałowicza i Eugeniusza Miastkowskiego - Toruń ??/9/1992


1.     Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń
2.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Machowa 13/10/1992


1.     Grzegorz Rempała            Victoria-Rolnicki Machowa
2.     Ireneusz Kwieciński         KKŻ Krosno
3.     Mirosław Cierniak           Unia Tarnów

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Machowa 14/10/1992


1.     Paweł Jachym - Piotr Protasiewicz             Victoria-Rolnicki Machowa / Morawski Zielona Góra
2.     Grzegorz Rempała - Artur Pawlak               Victoria-Rolnicki Machowa / Morawski Zielona Góra
3.     Mariusz Szańczuk - Adam Fajfer                Morawski Zielona Góra / Start Gniezno

Turniej Sponsorów - Opole 17/10/1992


1.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno
2.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
3.     Wojciech Załuski            Sparta-ASPRO Wrocław

Międzynarodowy mecz towarzyski - Lublin 19/10/1992


MOTOR LUBLIN - OXFORD                                       53 - 37

Turniej Par "Pożegnanie Sezonu" - Gdańsk 23/10/1992


1.     Jacek Woźniak - Maciej Głód                   Wybrzeże-Rafineria Gdańsk/Polonia Bydgoszcz
2.     Jarosław Olszewski - Bartczak                 Wybrzeże-Rafineria Gdańsk
3.     Wojciech Żurawski - Jarosław Skarżyński       GKM Grudziądz

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Łódź 24/10/1992


1.     Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Eugeniusz Tudzież           Jeanette-ROW Rybnik
3.     Krzysztof Fliegert          Jeanette-ROW Rybnik

Turniej Zaplecza Kadry Juniorów - Łódź 25/10/1992


1.     Eugeniusz Tudzież - Rafał Wilk                Jeanette-ROW Rybnik / Stal-Westa Rzeszów
2.     Krzysztof Fliegert - Artur Pawlak             Jeanette-ROW Rybnik / Morawski Zielona Góra
3.     Grzegorz Mróz - Mirosław Cierniak             Unia Tarnów

40. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 25/10/1992


1.     Marek Garsztka              Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

10. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 25/10/1992


1.     Jan Krzystyniak             Stal-Westa Rzeszów
2.     Dariusz Stenka              Motor Lublin
3.     Csaba Hell                  Węgry

Turniej Indywidualany "O Puchar Rady Sponsorów" - Piła 25/10/1992


1.     Krzysztof Okupski           Polonia Piła
2.     Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

"Kończykowski Speedway Show" - Grudziądz 8/11/1992


1.     Piotr Baron - Jarosław Skarżyński             Sparta-Aspro Wrocław / GKM Grudziądz
2.     Tomasz Bajerski - Mirosław Kowalik            Apator Toruń
3.     Jarosław Olszewski - Jerzy Bałtrukowicz       Wybrzeże Gdańsk / GKM Grudziądz

Turniej Indywidualany "O Puchar Senatora H.Stokłosy" - Piła 15/11/1992


1.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Sławomir Dudek              Morawski Zielona Góra

4. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra //1992


1.     Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń
2.     Robert Sawina               Apator Toruń
3.     Andrzej Zarzecki            Morawski Zielona Góra


1991     INDEX     1993