DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Czesław Balcer
(ur.7-4-1926 zm.7-2-1991)
Marian Kaiser (ur.14-1-1933 zm.10-4-1991)
Stanisław Przybyłka (ur.5-5-1909 zm.14-4-1991)
Tadeusz Stercel (ur.26-10-1927 zm.23-4-1991)
Paweł Łabicki (ur.15-9-1902 zm.15-12-1991)


Team Championship


1 Liga

               ZIEL.  LUBL.  TORUŃ  GORZ.  BYDG.  TARN.  LESZ.  RYBN.
ZIELONA GÓRA   ** **  
54-36  45-45  52-38  53-37  56-33  58-31  66-24
LUBLIN         
61-29  ** **  51-39  65-25  46-43  47-43  50-40  51-39
TORUŃ          
30-50  52-38  ** **  49-41  51-37  65-25  55-34  59-31
GORZÓW WLKP    
43-47  46-44  45-44  ** **  53-36  43-47  46-44  56-34
BYDGOSZCZ      
62-28  49-41  46-44  42-48  ** **  65-22  53-36  43-35
TARNÓW         
35-55  55-35  45-45  41-49  57-33  ** **  47-42  58-32
LESZNO         
46-43  42-48  47-43  48-42  40-50  49-41  ** **  57-32
RYBNIK         
33-57  43-46  31-59  39-51  48-40  42-48  39-51  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1991

1.  MORAWSKI ZIELONA GÓRA               21   10  1   3   +139
2.  MOTOR LUBLIN                        18   9   0   5   +60
3.  APATOR TORUŃ                        16   7   2   5   +114

4.  STAL GORZÓW WLKP                    16   8   0   6   -6
5.  POLONIA BYDGOSZCZ                   14   7   0   7   +34
6.  UNIA-ROLNICKI TARNÓW                13   6   1   7   -61
--------------------------------------------------------------
7.  UNIA LESZNO                         12   6   0   8   -40
8.  ROW RYBNIK                          2    1   0   13  -240

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1992

GDAŃSK - RYBNIK            51-39
WROCŁAW - LESZNO          
54-36
RYBNIK - GDAŃSK           
48-42
LESZNO - WROCŁAW          
44-46

2 Liga

            RZES.  CZĘS.  GDAŃ.  WROC.  OPOLE  KROS.  BYDG.  GNIE.  GRUD.  ŚWIĘ.  POZN.  OSTR.
RZESZÓW     ** **  
52-37  49-40  53-37  55-35  62-28  65-25  62-27  74-16  63-27  70-20  40-00
CZĘSTOCHOWA 
47-42  ** **  56-34  26-22  47-43  47-43  56-34  59-31  65-25  59-31  69-21  63-26
GDAŃSK      
41-49  49-41  ** **  51-39  50-37  46-44  54-36  57-32  66-24  45-44  61-27  55-35
WROCŁAW     
45-45  53-37  45-44  ** **  47-43  69-21  64-26  47-42  62-28  61-28  69-21  64-26
OPOLE       
39-51  41-49  38-52  47-43  ** **  56-34  40-00  42-44  53-37  48-42  49-41  63-27
KROSNO      
43-47  40-45  40-50  27-62  49-41  ** **  40-00  51-38  58-31  62-28  52-38  54-35
BYDGOSZCZ   00-40  
44-46  51-39  57-33  41-49  48-41  ** **  47-43  60-30  00-40  29-18  66-24
GNIEZNO     
32-58  44-46  35-55  44-46  41-49  46-44  55-35  ** **  51-38  55-35  58-32  52-38
GRUDZIĄDZ   
64-26  42-47  43-47  22-68  40-48  42-48  50-39  52-36  ** **  45-45  50-38  50-39
ŚWIĘTOCHŁOW.
30-59  48-40  39-51  40-50  40-50  45-45  40-50  49-41  48-42  ** **  43-46  48-42
POZNAŃ      
40-50  40-49  36-53  42-48  00-40  50-40  40-00  50-40  00-40  62-28  ** **  63-27
OSTRÓW WLKP 
27-63  40-50  39-50  48-42  41-49  43-47  41-48  42-48  32-58  49-41  58-32  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1991

1.  STAL-WESTA RZESZÓW                  39   19  1   2   +475
2.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA               36   18  0   4   +236
3.  WYBRZEŻE GDAŃSK                     34   17  0   5   +211
4.  SPARTA-ASPRO WROCŁAW                31   15  1   6   +298

--------------------------------------------------------------
5.  KOLEJARZ-REMAK OPOLE                26   13  0   9   +129
6.  KKŻ KROSNO                          19   9   1   12  -18
7.  POLONIA II BYDGOSZCZ                18   9   0   13  -212
8.  START GNIEZNO                       16   8   0   14  -99
9.  GKM GRUDZIĄDZ                       15   7   1   14  -181
10. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                12   5   2   15  -206
11. POLONEZ POZNAŃ                      12   6   0   16  -266
12. OSTROVIA OSTRÓW WLKP                6    3   0   19  -367

Zespół Polonii II Bydgoszcz wycofał sie z rozgrywek 2 ligi
przed rozegraniem 18 rundy Drużynowych Mistrzostw 2 ligi 25/8/1991.
Wszystkie nierozegrane mecze tej drużyny zaliczono jako
walkowery na korzyść przeciwników.


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Grudziądz       10     126          1. Gorzów Wlkp     10     133

2. Toruń           8      109          2. Bydgoszcz       7      111
3. Gdańsk          3,5    65           3. Zielona Góra    7      102
4. Ostrów Wlkp     2,5    79           4. Leszno          6      93
                                       5. Gniezno         0      32


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Tarnów          11     147          1. Lublin          11     137

2. Wrocław         9      130          2. Rzeszów         8,5    119
3. Opole           3      55           3. Krosno          3      69
4. Częstochowa     1      43           4. Świętochłowice  1,5    49 

12. Finał MDMP - Grudziądz 6/10/1991


1.     Unia-Rolnicki Tarnów                                     40
2.     GKM Grudziądz                                            32
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         26


Individual Polish Championship


47. Finał IMP - Toruń 15/8/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Wojciech Załuski            Kolejarz-Remak Opole
3.     Sławomir Dudek              Morawski Zielona Góra


Individual Junior Polish Championship


25. Finał MIMP - Toruń 5/9/1991


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
3.     Robert Sawina               Apator Toruń


Polish Club Pair Championship


18. Finał MPPK - Bydgoszcz 1/5/1991


1.     Polonia Bydgoszcz                                        21
2.     Unia Leszno                                              19
3.     Apator Toruń                                             15


Polish Club Junior Pair Championship


10. Finał MMPPK - Gorzów Wlkp 1/8/1991


1.     Apator Toruń                                             19
2.     Unia-Rolnicki Tarnów                                     17+3
3.     Morawski Zielona Góra                                    17+2


Golden Helmet


31. Finał Złotego Kasku - Gdańsk 12/9, Wrocław 3/10/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra
3.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno


Silver Helmet


26. Finał Srebrnego Kasku - Świętochłowice 17/9, Opole 18/9/1991


1.     Jacek Rempała               Unia-Rolnicki Tarnów
2.     Andrzej Zarzecki            Morawski Zielona Góra
3.     Robert Sawina               Apator Toruń


Bronze Helmet


15. Finał Brązowego Kasku - Leszno 17/9, Gniezno 18/9/1991


1.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
2.     Waldemar Szuba              Sparta-ASPRO Wrocław
3.     Tomasz Kornacki             Polonia Bydgoszcz


Tournaments


10. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 24/3/1991


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

Opole 27/3/1991 testmecz KOLEJARZ-REMAK OPOLE - ROW RYBNIK              41 - 48
(źródło informacji - Cezary Stanirowski)

(1)A.Skupień-7+1(3,1*,-,w,3), (2)A.Pawliczek-13+1(2*,2,3,3,3), (3)B.Klimowicz-4(2,2,-,0,d), (4)K.Fliegert-4+2(1*,1*,2,-,d), (5)M.Korbel-8+2(1,-,3,2*,2*), (6)E.Tudzież-0(0,-,0), (7)E.Skupień-4(3,1*), (8)H.Bem-2(1,1), (R1)D.Fliegert-4(1,3), (R2)W.Momot-2(2) -
(9)T.Dunker-10(1,2,3,3,1), (10)D.Wach-1(0,0,-,d,1), (11)M.Mróz-8(3,0,2,1,2), (12)R.Wieczorek-6+2(0,3,1*,2*,0), (13)S.Pogorzelski-13(3,3,2,2,3), (14)S.Chat-3+1(2*,0,0,0,1), (15)M.Sosna-0(0), sędzia - Maciej Spychała
Zmiany: 7-VI(5),VIII 8-VII,XI R1-VI(6),X R2-XIII 15-VIII

"Puchar Gloria Victis" - Wrocław 28/3/1991


1.     Dariusz Śledź               Motor Lublin
2.     Tomasz Gollob               Polonia-Jutrzenka Bydgoszcz
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń

Testmecz międzypaństwowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - BASZKIRIA UFA


Ruda Śląska 13/4/1991           43  -  47
A.Bykiewicz-5(d,1,2,d,2),Z.Jurasik-7(3,2,0,2),A.Puczyński-9(3,1,1,2,2),
J.Kafel-11(1,2,3,2,3),R.Przygódzki-7(1,2,2,d,2),D.Huras-3(2,0,1,-,0),Nowak-1(0,1) -
Korniev-13(1,3,3,3,3),Ramazanov-3(2,0,0,1,0),Zacharov-11(2,3,3,3,w),
Judachin-4(0,1,1,1,1),Pavlov-14(3,3,2,3,3),Konnov-2(0,0,u,1,1) - sędzia: Jan Banasiak

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-NORWEGIA - Bydgoszcz 13/4/1991


1.     POLSKA                                                   43
2.     DANIA                                                    32
3.     SZWECJA                                                  23

4.     NORWEGIA                                                 9

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-NORWEGIA - Grudziądz 14/4/1991


1.     POLSKA                                                   41
2.     DANIA                                                    28
3.     SZWECJA                                                  21

4.     NORWEGIA                                                 17

Turniej Sponsorów - Częstochowa 14/4/1991


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Mecz towarzyski - Ostrów Wlkp 16/4/1991


REPREZENTACJA PZM - REPREZENTACJA SVEMO              64 - 44

Mecz towarzyski - Leszno 17/4/1991


REPREZENTACJA PZM - REPREZENTACJA SVEMO              58 - 50

Mecz towarzyski - Gorzów Wlkp 18/4/1991


REPREZENTACJA PZM - REPREZENTACJA SVEMO              72 - 36

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 5/5/1991


1.     Jan Holub jr.               CSRF
2.     Vaclav Milik                CSRF
3.     Oleg Kurguskin              ZSRR

Turniej Par z okazji Konstytucji 3-Maja - Częstochowa 5/5/1991


1.     Antoni Skupień - Eugeniusz Skupień            ROW Rybnik
2.     Wojciech Załuski - Stanisław Pogorzelski      Kolejarz Opole
3.     Sławomir Drabik - Andrzej Puczyński           Włókniarz Częstochowa

"Mistrzostwa Śląska Juniorów" - Częstochowa 19/5/1991


1.     Dariusz Huras               Włókniarz Częstochowa
2.     Marek Mróz                  Kolejarz Opole
3.     Krzysztof Fliegert          ROW Rybnik

Turniej Indywidualny "Dzień Hutnika" - Częstochowa 25/5/1991


1.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa
2.     Andrzej Musiolik            Śląsk Świętochłowice
3.     Maciej Fabiszak             Śląsk Świętochłowice

Turniej Par dla uczczenia wizyty Jana Pawła II w Polsce - Krosno 25/5/1991


1.     Per Jonsson - Mirosław Kowalik                Szwecja / Apator Toruń
2.     Lubomir Jedek - Zdenek Schneiderwind          CSRF
3.     Bogdan Ciupak - Klaus Lausch                  KKŻ Krosno / Niemcy

Grupa "C" Drużynowych Mistrzostw Świata - Tarnów 26/5/1991


1.     NORWEGIA                                                 36

2.     POLSKA                                                   30
3.     WŁOCHY                                                   26
4.     AUSTRIA                                                  17
5.     JUGOSŁAWIA                                               10

10-lecie startów Janusza Stachyry - Rzeszów 26/5/1991


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Dariusz Stenka              Motor Lublin
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rybnik 2/6/1991


1.     Eugeniusz Skupień           Polska
2.     Robert Nagy                 Węgry
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polska

Turniej o Puchar Wojewody - Bydgoszcz 9/6/1991


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Waldemar Cieślewicz         Polonia Bydgoszcz
3.     Jacek Woźniak               Polonia Bydgoszcz

Testmecz międzypaństwowy UNIA-ROLNICKI TARNÓW - SPEEDWAY CENTR WIEDEŃ


Tarnów 9/6/1991                 ??  -  ??
1.J.Rempała, 2.G.Rempała, 3.J.Kapustka, 4.P.Leśniowski, 5.J.Łukasik, 6.S.Tronina,
7.M.Cierniak, 8.P.Zięba -
1.A.Boessner-13(3,2,1,2,2,3), 2.Meder-0(0,0,0,0,0,0), 3.T.Pilotto-9(2,0,2,2,1,2),
4.D.Hammer-0(0,-,-,0,0), 5.W.Nebel-13(1,3,3,2,2,2), 6.R.Selb-2(0,1,0,0,1,0) - sędzia: ?

Turniej "O Puchar Sport Review" - Pożegnanie Bogusława Nowaka - Gorzów Wlkp 15/6/1991


1.     Piotr                  Stal Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

41. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 16/6/1991


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
3.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra

Finał "Mistrzostw Śląska Juniorów" - Rybnik 22/6/1991


1.     Waldemar Szuba              Sparta-ASPRO Wrocław
2.     Krzysztof Fliegert          ROW Rybnik
3.     Marek Mróz                  Kolejarz-Remak Opole


Końcowa klasyfikacja "Mistrzostw Śląska":


1.     Waldemar Szuba              Sparta-ASPRO Wrocław
2.     Krzysztof Fliegert          ROW Rybnik
3.     Krzysztof Zieliński         Sparta-ASPRO Wrocław

4.     Marek Mróz                  Kolejarz-Remak Opole

9. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 23/6/1991


1.     Sławomir              Włókniarz Częstochowa
2.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
3.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra

Testmecz międzypaństwowy ROW RYBNIK - OXFORD


Rybnik 30/6/1991                49  -  41

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Toruń 30/6/1991


1.     ...............             ..............
2.     ...............             ..............
3.     ...............             ..............

Lista startowa:
1-V.Sokolov, 2-A.Korolev, 3-V.Voronkov, 4-K.Kuczwalski, 5-J.Krzyżaniak, 6-J.Broucels,
7-S.Derdziński, 8-A.Boris, 9-W.Walczak, 10-O.Bucko, 11-T.Zieliński, 12-R.Sawina,
13-N.Dobums, 14-M.Kowalik, 15-N.Kokins, 16-T.Świątkiewicz

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Rybnik 1/7/1991


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     N.Dugard                    Wielka Brytania

18. Memoriał Mariana Rose - Toruń 13/7/1991


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno

15-lecie startów Krzysztofa Okupskiego - Gorzów Wlkp 14/7/1991


1.     Leigh Adams                 Australia
2.     Jarosław Szymkowiak         Morawski Zielona Góra
3.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp

Testmecz międzypaństwowy UNIA TARNÓW - OLYMP PRAGA


Tarnów 14/7/1991                ??  -  ??
1.J.Kapustka, 2.J.Łukasik, 3.R.Kużdżał, 4.S.Tronina, 5.J.Rempała, 6.G.Rempała -
1.L.Jedek, 2.Z.Schneiderwind, 3.J.Holub, 4.P.Vandirek, 5.A.Kasper jr., 6.J.Fejfar - sędzia: Józef Rzepa

Finał Mistrzostw Świata Par - Poznań 20/7/1991


1.     DANIA                                                    28
2.     SZWECJA                                                  24
3.     NORWEGIA                                                 19

Międzynarodowy Turniej Drużynowy - Zielona Góra 21/7/1991


1.     DANIA                                                    29
2.     MORAWSKI ZIELONA GÓRA                                    22
3.     NORWEGIA                                                 21

4.     SZWECJA                                                  15
5.     CSRF                                                     14
6.     WŁOCHY                                                   14
7.     NIEMCY                                                   7

"Dominik Show" - Gdańsk 9/8/1991


1.     John Davis                  Wielka Brytania
2.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Robert Sawina               Apator Toruń

10-lecie startów Zdzisława Ruteckiego - Bydgoszcz 29/9/1991


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gniezno 5/10/1991


1.     Sam Ermolenko               USA (14 pkt.)
2.     Antonin Kasper jr.          CSRF (13 pkt.)
3.     Peter Karlsson              Szwecja (12+3 pkt.)

4.     Mitch Shirra                Nowa Zelandia (12+2 pkt.)
5.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra (12+1 pkt.)
lista startowa: 1-J.Woźniak, 2-S.Ermolenko, 3-P.Świst, 4-J.Doncaster, 5-A.Huszcza,
6-M.Shirra, 7-R.Sawina, 8-T.Rickardsson, 9-D.Śledź, 10-P.Karlsson, 11-J.Krzystyniak,
12-A.Kasper jr., 13-W.Załuski, 14-R.Matousek, 15-J.Gomólski, 16-W.Cieślewicz,
R1-M.Głód, sędzia-J.Kaczmarek

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 6/10/1991


1.     Sam Ermolenko               USA
2.     Jan Osvald Pedersen         Dania
3.     Billy Hamill                USA

Turniej Indywidualny - Częstochowa 6/10/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów

Międzynarodowy mecz towarzyski - Krosno 6/10/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


KKŻ KROSNO - OLIMP MARKETA PRAGA                            54 - 36

J.Petrikovics-14, L.Bodi-14, P.Styczyński-10, M.Bargiel-5, B.Ciupak-4, J.Piechaczek-1, P.Grygolec-1 -
L.Jedek-14, Z.Schneiderwind-12, J.Stepanek-3, M.Srastka-3, M.Patak-2, M.Fejfar-2, D.Suchan-0

Testmecz międzypaństwowy MORAWSKI ZIELONA GÓRA - WOLVERHAMPTON


Zielona Góra 13/10/1991         45  -  45
J.O.Pedersen-14(2,3,3,3,3),S.Dudek-1(1,0,u),L.Gunnestad-10(2,2,2,2,2),A.Huszcza-6(0,1,3,0,2), A.Zarzecki-10(3,1,1,2,3),J.Szymkowiak-3(1,0,2,0,0),J.Połubiński-1(0,1) -
Ronnie Carrey-15(3,3,3,3,3),Andy Philips-0(0,0,0),S.Ermolenko-10(3,3,2,2,w),Scott Norman-6(1,2,1,1,1), Graham Jones-9(2,2,1,3,1),Charles Ermolenko-4(0,1,0,1,2),Wayne Carter-1(1,0) - Sędzia: Włodzimierz Kowalski
Po meczu odbył się turniej indywidualny z udziałem po czterech zawodników z obu drużyn.
Zwyciężył J.O.Pedersen przed L.Gunnestad, S.Ermolenko i G.Jones.

Młodzieżowy Mistrzostwa Wielkopolski - Ostrów Wlkp 17/10/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra (14 pkt.)
2.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra (13 pkt.)
3.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra (13 pkt.)

4.     Przemysław Brucheiser       Ostrovia Ostrów Wlkp (12 pkt.)
5.     Marek Nowak                 Start Gniezno (11 pkt.)
6.     Robert Mikołajczak          Unia Leszno (10 pkt.)
?.     Leszek Zagórski             Morawski Zielona Góra (2 pkt.)

Młodzieżowy Mistrzostwa Wielkopolski - Leszno 19/10/1991
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra (14 pkt.)
2.     Sławomir Rypień             Unia Leszno (13 pkt.)
3.     ?                           ?

?.     Tomasz Kruk                 Morawski Zielona Góra (6 pkt.)
?.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra (5 pkt.)
?.     Leszek Zagórski             Morawski Zielona Góra (3 pkt.)
?.     Maciej Kulczyński           Morawski Zielona Góra (0 pkt.)

24. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 19/10/1991


1.     Marek Kępa                  Motor Lublin
2.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
3.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole

Wrocław 20/10/1991 testmecz SPARTA-ASPRO WROCŁAW - MORAWSKI ZIELONA GÓRA 41  -  48
(źródło informacji - Witold Łukowski)

K.Jankowski-10, W.Załuski-7, K.Zieliński-2, Z.Lech-5, J.Szinagl-1, H.Piekarski-6, D.Śledź-7, G.Malinowski-3 -
L.Gunnestad-11, J.Nilsen-11, S.Dudek-1, A.Huszcza-12, J.Szymkowiak-1, A.Zarzecki-7, M.Molka-5, Z.Błażejczak-0
Po meczu rozegrano bieg dodatkowy o nagrodę pieniężną 1000DM w którym udział wzięli:
A.Huszcza, A.Zarzecki, K.Jankowski, G.Malinowski. Wygrał Andrzej Huszcza.

Memoriał Ryszarda Chrupka i T.Tolińskiego - Tarnów 20/10/1991


1.     Piotr Leśniowski            Unia-Rolnicki Tarnów
2.     Robert Jucha                Motor Lublin
3.     Marek Muszyński             Motor Lublin

Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski - 14. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 20/10/1991


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra
2.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra
3.     Marek Nowak                 Start Gniezno


Klasyfikacja końcowa Młodzieżowych Mistrzostw Wielkopolski:


1.     Piotr Protasiewicz          Morawski Zielona Góra
2.     Artur Pawlak                Morawski Zielona Góra
3.     Marek Nowak                 Start Gniezno

Międzynarodowy Turniej Indywidualny "Victoria Cup" - Tarnów 23/10/1991


1.     Mirosław Kowalik            Apator Toruń
2.     Lubomir Jedek               CSRF
3.     Tommy Knudsen               Dania

Turniej o Wielką Nagrodę ASPRO - Wrocław 25/10/1991


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Kelvin Tatum                Wielka Brytania
3.     Andrzej Huszcza             Morawski Zielona Góra

Zielona Góra 26/10/1991 testmecz MORAWSKI ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW WLKP 52  -  38
(źródło informacji - Witold Łukowski)

J.Szymkowiak-13(3,3,1,3,3), S.Dudek-9(1,2,2,2,2), A.Zarzecki-8(3,d,2,3,u), J.Połubiński-7(2,2,2,1), A.Huszcza-7(0,3,0,1,3), A.Pawlak-7(3,1,1,2), M.Molka-0(0), T.Kruk-1(1) -
A.Kocso-12(2,1,3,3,0,3), R.Franczyszyn-9(0,3,2,2,2), P.Paluch-4(1,2,0,1,0), M.Hućko-4(0,0,3,1), P.Świst-7(2,1,3,0,1,d), J.Łukaszewski-2(1,0,1,0)

"Mistrzostwa Śląska" - 9. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 27/10/1991


Wyniki Mistrzostw Śląska:

1.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice
2.     Andrzej Musiolik            Śląsk Świętochłowice
3.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik


Wyniki Memoriału Jana Ciszewskiego:

1.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

4.     Andrzej Musiolik            Śląsk Świętochłowice

39. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 27/10/1991


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


1990     INDEX     1992