DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Józef Błąkała
(ur.20-8-1919 zm.27-1-1990)
Wacław Borowiecki (ur.23-4-1930 zm.24-3-1990)
Henryk Forbot (ur.9-11-1928 zm.19-5-1990)
Aleksander Tyrała (ur.24-9-1903 zm.22-5-1990)
Zygmunt Kuchta (ur.23-4-1934 zm.18-8-1990)
Ludwik Rataj (ur.7-9-1919 zm.28-9-1990)


Team Championship


1 Liga

RUNDA ZASADNICZA
                 TORUŃ  BYDG.  RYBN.  GORZ.  LUBL.  LESZ.  ZIEL.  RZES.
TORUŃ            ** **  
56-34  48-42  54-36  42-48  42-48  52-38  53-37
BYDGOSZCZ        
59-31  ** **  48-42  48-42  62-28  63-27  50-40  61-28
RYBNIK           
59-31  50-39  ** **  37-53  60-30  46-44  65-25  64-26
GORZÓW WLKP      
44-46  47-43  48-42  ** **  49-41  37-53  51-39  43-47
LUBLIN           
42-48  41-49  50-40  72-17  ** **  45-45  56-34  55-35
LESZNO           
32-58  50-40  41-49  47-43  42-48  ** **  49-41  52-38
ZIELONA GÓRA     
31-59  57-33  52-38  41-49  49-40  56-34  ** **  52-38
RZESZÓW          
33-56  46-43  46-44  44-46  51-39  54-36  51-39  ** **

Kolejność drużyn po rundzie zasadniczej

1.  APATOR TORUŃ                        20   10  0   4   +93
2.  POLONIA BYDGOSZCZ                   16   8   0   6   +87
3.  ROW RYBNIK                          14   7   0   7   +97
4.  STAL GORZÓW WLKP                    14   7   0   7   -49
--------------------------------------------------------------
5.  MOTOR LUBLIN                        13   6   1   7   +12
6.  UNIA LESZNO                         13   6   1   7   -60
7.  STAL RZESZÓW                        12   6   0   8   -109
8.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA                10   5   0   9   -71

RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 1-4)               RUNDA FINAŁOWA (MIEJSCA 5-8)
              TORUŃ  RYBN.  BYDG.  GORZ.                  LUBL.  LESZ.  ZIEL.  RZES.
TORUŃ         ** ** 
34-56  51-39  46-44   LUBLIN         ** **  49-41  61-28  64-26
RYBNIK       
58-32  ** **  51-39  61-29   LESZNO         57-32  ** **  56-34  49-41
BYDGOSZCZ    
44-45  57-32  ** **  64-25   ZIELONA GÓRA   40-50  39-50  ** **  48-42
GORZÓW WLKP  
44-46  46-44  39-49  ** **   RZESZÓW        42-48  63-26  36-54  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1990

1. APATOR TORUŃ                          28   14  0   6   +62
2. ROW RYBNIK                            22   11  0   9   +162
3. POLONIA BYDGOSZCZ                     22   11  0   9   +136

4. STAL GORZÓW WLKP                      16   8   0   12  -132
5. MOTOR LUBLIN                          23   11  1   8   +82
6. UNIA LESZNO                           21   10  1   9   -39
7. FALUBAZ ZIELONA GÓRA                  14   7   0   13  -123
--------------------------------------------------------------
8. STAL RZESZÓW                          14   7   0   13  -148

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 1991

WROCŁAW - ZIELONA GÓRA     42-48
ZIELONA GÓRA - WROCŁAW    
62-28

2 Liga

                  TARN.  WROC.  OPOLE  GNIE.  CZĘS.  GDAŃ.  KROS.  ŚWIĘ.  OSTR.  GRUD.
TARNÓW            ** **  
47-43  46-43  61-29  60-30  59-31  69-21  68-22  47-19  40-00
WROCŁAW           
45-45  ** **  47-42  51-36  54-35  57-33  59-31  66-24  63-27  74-16
OPOLE             
40-50  44-43  ** **  54-35  56-34  44-46  45-37  66-24  54-36  70-19
GNIEZNO           
31-59  61-29  46-44  ** **  59-31  50-39  54-36  56-34  68-22  40-00
CZĘSTOCHOWA       
47-40  47-42  49-41  52-38  ** **  46-44  53-37  32-27  54-36  53-35
GDAŃSK            
31-59  53-36  40-50  43-47  52-38  ** **  55-34  56-34  60-29  40-00
KROSNO            
32-58  38-51  44-45  38-52  49-41  47-43  ** **  50-40  71-19  40-00
ŚWIĘTOCHŁOWICE    
37-53  35-55  43-46  46-44  36-54  38-40  52-38  ** **  56-34  69-21
OSTRÓW WLKP       
27-62  34-55  36-54  37-53  33-57  49-41  38-50  49-41  ** **  52-37
GRUDZIĄDZ         
22-67  00-40  00-40  30-58  36-53  46-44  45-45  00-40  00-40  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1990

1.  UNIA TARNÓW                          33   16  1   1   +440

--------------------------------------------------------------
2.  SPARTA WROCŁAW                       25   12  1   5   +262
3.  KOLEJARZ OPOLE                       24   12  0   6   +203
4.  START GNIEZNO                        24   12  0   6   +151
5.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA                24   12  0   6   +31
6.  WYBRZEŻE GDAŃSK                      16   8   0   10  +28
7.  KKŻ KROSNO                           13   6   1   11  -81
8.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                 10   5   0   13  -130
9.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP                 8    4   0   14  -306
10. GKM GRUDZIĄDZ                        3    1   1   16  -598

Zespół GKM Grudziądz wycofał sie z rozgrywek 2 ligi przed rozegraniem 11 rundy Drużynowych Mistrzostw 2 ligi 22/7/1990. Wszystkie nierozegrane mecze tej drużyny zaliczono jako walkowery na korzyść przeciwników.


Junior Team Championship


          GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Tarnów          11     123          1. Toruń           10     145
2. Lublin          10     113
          2. Bydgoszcz       9      134
3. Rzeszów         4      71           3. Gniezno         7      94
4. Opole           3      69           4. Gdańsk          3      58
5. Krosno          2      48           5. Grudziądz       1      46


          GRUPA 3

1. Leszno          10     135

2. Gorzów Wlkp     7      99
3. Zielona Góra    7      96
4. Wrocław         5      63
5. Ostrów Wlkp     1      36

11. Finał MDMP - Tarnów 2/10/1990


1.     Apator Toruń                                             47
2.     Unia Tarnów                                              34
3.     Motor Lublin                                             29


Individual Polish Championship


46. Finał IMP - Lublin 15/8/1990


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz


Individual Junior Polish Championship


24. Finał MIMP - Bydgoszcz 30/8/1990


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Dariusz Fliegert            ROW Rybnik
3.     Jacek Rempała               Unia Tarnów


Polish Club Pair Championship


17. Finał MPPK - Rzeszów 13/9/1990


1.     Polonia Bydgoszcz                                        24
2.     Stal Rzeszów                                             17
3.     ROW Rybnik                                               16


Polish Club Junior Pair Championship


9. Finał MMPPK - Toruń 12/6/1990


1.     Apator Toruń                                             19
2.     Start Gniezno                                            17
3.     ROW Rybnik                                               15


Golden Helmet


30. Finał Złotego Kasku - Toruń 3/7, Rybnik 26/7,
Zielona Góra 21/8, Leszno 1/9, Rzeszów 21/9, Wrocław 9/10/1990


1.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Jacek Gomólski              Start Gniezno


Silver Helmet


25. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 19/9/1990


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Jarosław Szymkowiak         Falubaz Zielona Góra
3.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk


Bronze Helmet


14. Finał Brązowego Kasku - Tarnów 19/9/1990


1.     Robert Kużdżał              Unia Tarnów
2.     Adam Łabędzki               Unia Leszno
3.     Jacek Rempała               Unia Tarnów


Tournaments


Bydgoszcz 17/3/1990 testmecz POLONIA BYDGOSZCZ - STAL GORZÓW WLKP       46  -  44
(źródło informacji - Witold Łukowski)

T.Gollob 12, J.Woźniak 10, Krz.Ziarnik 7, R.Dołomisiewicz 7, W.Cisoń 6, L.Sokołowski 2, T.Kornacki 1 -
P.Świst 11, R.Franczyszyn 10, M.Hućko 7, C.Owiżyc 4, M.Daniszewski 4, K.Grzelak 4, R.Flis 2, A.Rzepka 1, J.Gała 1

Gorzów Wlkp 18/3/1990 testmecz STAL GORZÓW WLKP - POLONIA BYDGOSZCZ     45  -  45
(źródło informacji - Witold Łukowski)

K.Grzelak 10, P.Świst 8, M.Hućko 6, R.Franczyszyn 5, P.Paluch 5, J.Gała 4, M.Daniszewski 4, J.Łukaszewicz 2, A.Rzepka 0, R.Flis 0 -
R.Dołomisiewicz 15, T.Gollob 9, J.Woźniak 8, Krz.Ziarnik 6, Pacyno 3, W.Cisoń 3, L.Sokołowski 1, T.Kornacki 0

Gniezno 24/3/1990 testmecz START GNIEZNO - FALUBAZ ZIELONA GÓRA         54  -  36
(źródło informacji - Witold Łukowski)

9.W.Heliński 11, 10.Maciejewski 2, 11.T.Fajfer 12, 12.Sz.Kulczak 7, 13.J.Gomólski 14, 14.A.Walkowiak 2, 15.Wankowski 2, 16.Chmielewski 4 -
1.M.Molka 5, 2.Z.Błażejczak 7, 3.A.Zarzecki 0, 4.A.Huszcza 12, 5.S.Dudek 3, 6.J.Szymkowiak 5, 7.R.Jasinowski 0, 8.J.Połubiński 4
sędzia - J.Konieczny

Zielona Góra 25/3/1990 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - START GNIEZNO    63  -  26
(źródło informacji - Witold Łukowski)

9.M.Molka 12, 10.Z.Błażejczak 14, 11.R.Jasinowski 10, 12.S.Dudek 12, 13.A.Zarzecki 1, 14.J.Szymkowiak 12, 15.Guzowski 2, 16.J.Połubiński 1 -
1.W.Heliński 3, 2.Maciejewski 2, 3.T.Fajfer 10, 4.Chmielewski 1, 5.Sz.Kulczak 6, 6.A.Walkowiak 0, 7.M.Nowak 1
sędzia - Aleksander Janas

9. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 25/3/1990


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik

"Puchar Gloria Victis" - Toruń 29/3/1990


1.     Jacek Woźniak               Polonia Bydgoszcz
2.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
3.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   S Z W E C J A


Gniezno 12/4/1990                    36  -  71

(Christer Karlsson-9(2,1,3,0,3,-), Jorgen Johansson-8(0,2,2,-,2,2), Peter Karlsson-11(3,1,3,2,w,2), Tony Rickardsson-15(2,3,1,3,3,3), Mikael Teurnberg-10(2,3,0,3,2,0), Joakim Karlsson-11(3,2,2,2,1,1), Thomas Karlsson-6(3,3) -
Jacek Gomólski-6(1,0,0,1,3,1), Ryszard Dołomisiewicz-9(3,2,2,2,u,0), Tomasz Gollob-11(d,3,3,1,1,3), Zbigniew Krakowski-4(1,0,1,0,0,2), Zenon Kasprzak-2(0,0,-,-,2,d), Piotr Pawlicki-3(1,1,u,1,u,-), Szczepan Kulczak-1(1), Tomasz Fajfer-1(t,0,1)) - źródło informacji - Andrzej Korzybski

Zielona Góra 12/4/1990               60  -  46 (PZM-SVEMO)
Gorzów Wlkp 13/4/1990                65  -  43

"Puchar Polanexu" - Gniezno 15/4/1990


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-FINLANDIA-DANIA-SZWECJA - Toruń 15/4/1990


1.     SZWECJA                                                  44
2.     POLSKA                                                   31
3.     DANIA                                                    27

4.     FINLANDIA                                                5

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-FINLANDIA-DANIA-SZWECJA - Gdańsk 16/4/1990


1.     POLSKA                                                   43
2.     SZWECJA                                                  27
3.     DANIA                                                    26

4.     FINLANDIA                                                9

Czwórmecz młodzieżowy: APATOR-STAL GORZÓW-START-FALUBAZ - Zielona Góra 5/5/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1-2.   Falubaz Zielona Góra                                     30

(A.Zarzecki-12, A.Pawlak-4, R.Kessler-9, Z.Filipiak-2, R.Jasinowski-3)

1-2.   Stal Gorzów Wlkp                                         30

(P.Paluch-9, A.Rzepka-7, R.Flis-7, J.Łukaszewski-2, M.Hućko-5)

3.     Apator Toruń                                             22

(P.Baron-6, K.Kuczwalski-7, M.Kowalik-7, S.Derdziński-2)

4.     Start Gniezno                                            14

(M.Adamczyk-3, Maciejewski-6, M.Nowak-3, A.Walkowiak-2)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Zielona Góra 5/5/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Andrzej Zarzecki            Falubaz Zielona Góra (14 pkt.)
2.     Mirosław Kowalik            Apator Toruń (12 pkt.)
3.     Andrzej Rzepka              Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)

4.     Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń (10 pkt.)
5.     Robert Kessler              Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
6.     Piotr Baron                 Apator Toruń (9 pkt.)
7.     P.Maciejewski               Start Gniezno (9 pkt.)
8.     Artur Pawlak                Falubaz Zielona Góra (8 pkt.)
sędzia - Włodzimierz Kowalski

Puchar Wojewody Bydgoskiego - Bydgoszcz 5?6?/5/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz (11+3 pkt.)
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno (11+2 pkt.)

4.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp (11+1 pkt.)
5.     Antoni Skupień              ROW Rybnik (11+0 pkt.)

Czwórmecz międzynarodowy: STAL I RZESZÓW-STAL II RZESZÓW-VOLAN-KKŻ - Rzeszów 17/5/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal I Rzeszów                                           24

(J.Stachyra 8, J.Krzystyniak 8, P.Podrzycki 5, R.Janusz 3)

2.     Stal II Rzeszów                                          ??

()

3.     Volan Dozsa Nyiregyhaza                                  ??

()

4.     KKŻ Krosno                                               ??

()
sędzia przerwał zawody po 12 biegu z powodu opadów deszczu.

Turniej indywidualny o puchar PHU Sonex - Leszno 19/5/1990


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

Turniej Pożegnalny Jerzego Rembasa - Gorzów Wlkp 27/5/1990


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa

Czwórmecz młodzieżowy: UNIA-STAL GORZÓW-START-FALUBAZ - Zielona Góra 2/6/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Start Gniezno                                            27

(A.Walkowiak-6, M.Adamczyk-8, M.Nowak-4, Maciejewski-9)

2.     Falubaz Zielona Góra                                     26

(A.Zarzecki-7, T.Kruk-2, A.Pawlak-3, P.Wachełka-8, R.Kessler-6)

3.     Unia Leszno                                              23

(D.Kasprzak-8, D.Michalewicz-7, P.Jąder-2, S.Rypień-3, P.Grycaj-3)

4.     Stal Gorzów Wlkp                                         20

(P.Paluch-4, A.Rzepka-5, J.Łukaszewski-5, M.Hućko-6)
sędzia - Aleksander Janas

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Zielona Góra 2/6/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Andrzej Zarzecki            Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)
2.     Dariusz Kasprzak            Unia Leszno (12 pkt.)
3.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)

4.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
5.     Artur Walkowiak             Start Gniezno (11 pkt.)
6.     Paweł Maciejewski           Start Gniezno (10 pkt.)
7.     Robert Kessler              Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
8.     Artur Pawlak                Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
?.     Tomasz Kruk                 Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
?.     Paweł Wachełka              Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
?.     Andrzej Rzepka              Stal Gorzów Wlkp (4 pkt.)
sędzia - Aleksander Janas

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Częstochowa ?/?/1990


1.     Jacek Woźniak               Polska
2.     Tommy Dunker                RFN
3.     Jacek Rempała               Polska

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rzeszów 2/6/1990


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polska
2.     Jozsef Petrikovics          Węgry
3.     Jan Krzystyniak             Polska

19. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 2/6/1990


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń
3.     Piotr Baron                 Apator Toruń

1. Memoriał Romana Gąsiora - Krosno 3/6/1990


1.     Laszlo Bodi                 Węgry
2.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów
3.     Jozsef Petrikovics          Węgry

"Puchar MTP" - Poznań 14/6/1990


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Zoltan Hajdu                Węgry

Czwórmecz młodzieżowy: APATOR-STAL GORZÓW-START-FALUBAZ - Gniezno 18/6/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         34

(P.Paluch-8, M.Hućko-10, J.Łukaszewski-6, A.Rzepka-0)

2.     Start Gniezno                                            31

(J.Połubiński-8, M.Nowak-7, M.Adamczyk-12, Maciejewski-4)

3.     Apator Toruń                                             18

(K.Kuczwalski-3, P.Baron-8, S.Derdziński-4, T.Zieliński-2, P.Byblewski-1)

4.     Falubaz Zielona Góra                                     9

(A.Zarzecki-5, T.Kruk-3, A.Pawlak-0, P.Wachełka-1)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Gniezno 18/6/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
2.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)
3.     Jan Połubiński              Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)

8.     Jarosław Łukaszewski        Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)
10.    Andrzej Zarzecki            Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
11.    Paweł Wachełka              Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
14.    Tomasz Kruk                 Falubaz Zielona Góra (4 pkt.)
15.    Andrzej Rzepka              Stal Gorzów Wlkp (3 pkt.)

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 23/6/1990


1.     Antonin Kasper jr.          CSRF
2.     Jan Krzystyniak             Polska
3.     Tomasz Gollob               Polska

Czwórmecz młodzieżowy: APATOR-STAL GORZÓW-START-FALUBAZ - Gorzów Wlkp 24/6/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         46

(J.Łukaszewski-12, M.Hućko-12, P.Paluch-12, A.Rzepka-10)

2.     Start Gniezno                                            20

(M.Adamczyk-8, M.Nowak-6, Maciejewski-6, R.Kessler-0)

3.     Falubaz Zielona Góra                                     19

(A.Zarzecki-8, T.Kruk-4, A.Pawlak-4, P.Wachełka-0, R.Flis-3)

4.     Apator Toruń                                             10

(P.Baron-5, S.Derdziński-2, T.Zieliński-2, P.Byblewski-1)
sędzia - Stanisław Pieńkowski

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 24/6/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Piotr Baron                 Apator Toruń (15 pkt.)
2.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
3.     Andrzej Zarzecki            Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)

4.     Jarosław Łukaszewski        Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
5.     Marek Adamczyk              Start Gniezno (11 pkt.)
6.     Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp (9 pkt.)
8.     Tomasz Kruk                 Falubaz Zielona Góra (8 pkt.)
9.     Artur Pawlak                Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
10.    Robert Kessler              Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
sędzia - Stanisław Pieńkowski

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Tarnów ?/?/1990


1.     Massimo Mora                Włochy
2.     Rene Aas                    ZSRR
3.     Jarosław Szymkowiak         Polska

Czwórmecz międzynarodowy: ŚLĄSK-AMK BREZOLUPY-WŁÓKNIARZ-TATRA KOPRIVNICE - Częstochowa 1/7/1990


1.     Śląsk Świętochłowice                                     30
2.     AMK Brezolupy                                            28
3.     Włókniarz Częstochowa                                    22

4.     Tatra Koprivnice                                         16

17. Memoriał Mariana Rose - Toruń 3/7/1990


1.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
2.     Jacek Gomólski              Start Gniezno
3.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik

Czwórmecz młodzieżowy: APATOR-STAL GORZÓW-START-FALUBAZ - Leszno 7/7/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Unia I Leszno                                            37

(A.Łabędzki-11, P.Jąder-9, S.Rypień-8, P.Grycaj-9)

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         24

(A.Rzepka-5, J.Łukaszewski-8, R.Flis-1, P.Paluch-5, M.Hućko-5)

3.     Unia II Leszno                                           23

(D.Kasprzak-9, D.Michalewicz-8, K.Mitura-4, W.Kałużny-2)

4.     Start Gniezno                                            11

(A.Fajfer-0, M.Nowak-2, M.Adamczyk-9)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Leszno 7/7/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Dariusz Michalewicz         Unia Leszno (14 pkt.)
2.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)
3.     Dariusz Kasprzak            Unia Leszno (13 pkt.)

4.     Paweł Jąder                 Unia Leszno (11 pkt.)
5.     Piotr Grycaj                Unia Leszno (10 pkt.)
6.     Andrzej Rzepka              Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)
?.     Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp (5 pkt.)
?.     Jarosław Łukaszewski        Stal Gorzów Wlkp (1 pkt.)

Międzynarodowy mecz towarzyski - Tarnów 8/7/1990


UNIA TARNÓW - IPSWICH WITCHES                               ?? - ??

Międzynarodowy mecz towarzyski - Rzeszów 9/7/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


STAL RZESZÓW - IPSWICH WITCHES                              54 - 36

Janusz Stachyra-13, Jacek Rempała-11, Robert Kużdżał-7, Piotr Podrzycki-7, Romuald Janusz-6, Janusz Ślączka-5, Georgi Petranov-3, Krzysztof Nurzyński-2 -
Chris Louis-11, Alan Madridge-9, Craig Wyde-5, Shane Parker-4, Robbie Fuller-4, Dean Standing-2, Colin White-1

Puchar Solidarności - Grudziądz 8???/7/1990


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń

Młodzieżowy trójmecz międzynarodowy: POLONIA-WYBRZEŻE-AMK SLANY - Bydgoszcz 8???/7/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Polonia Bydgoszcz                                        43

(Krz.Ziarnik-11, T.Kornacki-11)

2.     AMK Slany                                                31

()

3.     Wybrzeże Gdańsk                                          16

()

Grupa "B" Drużynowych Mistrzostw Świata - Gorzów Wlkp 14/7/1990


1.     AUSTRALIA                                                55

2.     WĘGRY                                                    29
3.     FINLANDIA                                                24
4.     POLSKA                                                   11

"Puchar Rzemiosła" - Gniezno 15/7/1990


1.     Jacek Gomólski              Start Gniezno
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

"Mistrzostwa Śląska" - Częstochowa 16/7/1990


1.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Adam Pawliczek              ROW Rybnik

8. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 26/7/1990


1.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 4/8/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Piotr Grycaj                Unia Leszno (13+3 pkt.)
3.     Sławomir Rypień             Unia Leszno (13+2 pkt.)

4.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
5.     Jarosław Łukaszewski        Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
6.     Andrzej Zarzecki            Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
7.     Jan Połubiński              Falubaz Zielona Góra (8 pkt.)
8.     Marek Nowak                 Start Gniezno (7 pkt.)
9.     Marek Adamczyk              Start Gniezno (7 pkt.)
10.    Andrzej Rzepka              Stal Gorzów Wlkp (6 pkt.)
11.    Adam Fajfer                 Start Gniezno (6 pkt.)
12.    Stanisław Przedwojski       Start Gniezno (5 pkt.)
13.    Paweł Wachełka              Falubaz Zielona Góra (3 pkt.)
14.    Waldemar Kałużny            Unia Leszno (1 pkt.)
15.    Krzysztof Mitura            Unia Leszno (1 pkt.)
sędzia - Roman Siwiak. W godzinach przedpołudniowych miał się odbyć turniej drużynowy, ale po karambolu z
udziałem M.Nowaka, D.Michalewicza i T.Kruka. Karetka odwiozła zielonogórzanina do szpitala i
na zawodach zabrakło karetki - sędzia odwołał zawody.

8. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 5/8/1990


1.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
2.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów
3.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz

"Dominik Show" - Gdańsk 5/8/1990


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jan Holub                   CSRF
3.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp

15-lecie startów Andrzeja Huszczy - Zielona Góra 10/8/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra - 14(3,2,3,3,3)
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa - 14(3,3,3,3,2)
3.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno - 13

4.     Roman Jankowski             Unia Leszno - 11(?,3,?,?,?)
5.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik - 10
6.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra - 10
7.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp - 9
8.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra - 6
9.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów - 6
10.    Antoni Skupień              ROW Rybnik - 5
11.    Marek Molka                 Falubaz Zielona Góra - 5
12.    Jan Połubiński              Falubaz Zielona Góra - 4
13.    Henryk Piekarski            Sparta Wrocław - 4
14.    Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp - 4
15.    Zenon Kasprzak              Unia Leszno - 3
16.    Grzegorz Malinowski         Sparta Wrocław - 2
sędzia - Roman Siwiak

23. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 12/8/1990


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik
3.     Lubomir Jedek               CSRF

Turniej Indywidualny o "Puchar Startu Gniezno" - Gniezno 12/8/1990


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Tomasz Fajfer               Start Gniezno
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Igrzyska Solidarności - Gdańsk 20/8/1990


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

3. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra 21/8/1990


1.     Jarosław Szymkowiak         Falubaz Zielona Góra
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik

Testmecz Kadry Narodowej - Częstochowa 28/8/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


STAL GORZÓW WLKP - KADRA NARODOWA                           43 - 47

R.Franczyszyn-13(2,3,2,3,3), J.Gała-4(1,2,0,t,1), K.Okupski-11(0,2,3,3,3), M.Daniszewski-3(1,0,2), P.Paluch-1(1,0,0,0), M.Hućko-10(3,1,3,2,1), A.Rzepka-1(1), J.Łukaszewski-0(0,0,0) -
S.Drabik-13(3,3,2,3,2), M.Mróz-3(0,1,1,1), A.Pawliczek-10(3,2,1,2,2), H.Bem-10(2,3,3,2), R.Dołomisiewicz-5(2,1,1,0,1), K.Ziarnik-0(0,u), J.Kafel-0(d,0,0), D.Rachwalik-6(1,3,2)
sędzia - Jan Banasiak, poszczególne biegi: 3-3, 1-5, 4-2, 2-4, 1-5, 5-1, 3-3, 2-4, 5-1, 1-5, 3-3, 5-1, 1-5, 4-2, 3-3
Po zawodach rozegrano bieg dodatkowy o Puchar Prezydenta Częstochowy:
K.Okupski, S.Drabik, R.Franczyszyn, H.Bem

40. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 1/9/1990


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

15-lecie startów Romana Jankowskiego i 10-lecie startów Zenona Kasprzaka - Leszno 30/9/1990


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Międzynarodowy mecz towarzyski - Leszno 6/10/1990


UNIA LESZNO - EXETER FALCONS                                ?? - ??

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Grand Prix Rybnika - Rybnik 6/10/1990


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Mirosław Kowalik            Apator Toruń

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Grand Prix Sponsor - Bydgoszcz 7/10/1990


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Pożegnanie Bogusława Nowaka i Eugeniusza Błaszaka - Tarnów 7/10/1990


REPREZENTACJA I LIGI - REPREZENTACJA II LIGI                54 - 36

Turniej Indywidualny "Józef Jarmuła i jego Goście" - Częstochowa 13/10/1990


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz

"Tęczowy Kask" (kontynuacja "Pucharu Gazety Lubuskiej") - Zielona Góra 14/10/1990


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     Jarosław Szymkowiak         Falubaz Zielona Góra

3. Turniej "Tempa" o Memoriał Ryszarda Chrupka i Tadeusza Tolińskiego - Tarnów 14/10/1990


1.     .............               ...........
2.     .............               ...........
3.     .............               ...........

lista startowa:
1-D.Fliegert(ROW), 2-T.Pawelec(Motor), 3-P.Baron(Apator), 4-G.Rempała(Unia),
5-J.Mucha, 6-R.Raś(KKŻ), 7-D.Huras(Włókniarz, 8-R.Kaczmarek(KKŻ),
9-M.Hućko(Stal), 10-M.Cierniak(Unia), 11-R.Sawina(Apator), 12-M.Kowalik(Apator),
13-A.Leśniak(KKŻ), 14-K.Pogoda(Śląsk), 15-M.Bargiel(KKŻ), 16-P.Paluch(Stal)

Turniej Indywidualny 40-lecie WKM Sparta Wrocław - Wocław 20/10/1990


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik

13. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 21/10/1990


1.     Jacek Gollob                Polonia Bydgoszcz
2.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
3.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Krosno 21/10/1990


1.     Atilla Kovacs               Węgry
2.     Andrzej Surowiec            KKŻ Krosno
3.     Tomasz Pawelec              Motor Lublin

Benefis - Zakończenie Kariery Henryka Jaska - Tarnów 21/10/1990


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Lubomir Jedek               CSRF
3.     Jacek Rempała               Unia Tarnów

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o Mistrzostwo Okręgu PZMot - Gorzów Wlkp 27/10/1990
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Zdenek Tesar                CSRF (15(3,3,3,3,3))
2.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
3.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)

4.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
5.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
6.     Jarosław Gała               Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)
7.     Jarosław Łukaszewski        Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)
8.     Piotr Paluch                Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)
9.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
10.    Gaspar Forgacs              CSRF (5 pkt.)
11.    Jan Połubiński              Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
12.    Paweł Wachełka              Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
13.    Robert Flis                 Stal Gorzów Wlkp (5 pkt.)
14.    Tomasz Kruk                 Falubaz Zielona Góra (2 pkt.)
15.    Artur Pawlak                Falubaz Zielona Góra (1 pkt.)
16.    Mariusz Szańczuk            Falubaz Zielona Góra (0 pkt.)
RT.    Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp (2 pkt.)

38. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 28/10/1990


1.     Tomasz Gollob               Polonia Bydgoszcz
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz


1989     INDEX     1991