DMP DM2L MDMP IPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Mieczysław Ropek
(ur.12-12-1925 zm.19-1-1989)
Mieczysław Maruszczak (ur.13-12-1923 zm.16-3-1989)
Mieczysław Kosierb (ur.31-7-1922 zm.6-10-1989)
Ryszard Thune (ur.26-10-1922 zm.25-10-1989)


Team Championship


1 Liga

               LESZ.  ZIEL.  RYBN.  TORUŃ  GORZ.  RZES.  BYDG.  TARN.  GDAŃ.  OSTR.
LESZNO         ** **  
44-46  57-33  49-41  59-31  48-42  53-37  61-29  59-31  69-19
ZIELONA GÓRA   
54-36  ** **  47-43  46-44  55-35  47-43  53-37  51-39  46-44  67-23
RYBNIK         
34-54  50-40  ** **  47-43  54-36  47-43  49-41  56-34  54-35  65-25
TORUŃ          
63-26  45-44  44-44  ** **  52-38  47-43  53-37  52-38  52-38  64-26
GORZÓW WLKP    
50-40  46-44  42-48  62-28  ** **  42-47  54-36  48-42  58-32  65-24
RZESZÓW        
33-56  45-45  55-35  44-46  45-44  ** **  49-41  49-40  52-38  73-16
BYDGOSZCZ      
40-50  39-51  47-43  45-45  41-49  48-42  ** **  58-32  57-33  59-31
TARNÓW         
44-46  34-56  35-55  45-44  40-50  45-45  50-39  ** **  54-36  60-30
GDAŃSK         
43-47  40-50  38-51  52-38  51-39  43-47  42-47  54-35  ** **  64-26
OSTRÓW WLKP    
22-68  22-67  24-65  32-58  21-69  29-61  23-67  38-51  36-54  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1989

1.  UNIA LESZNO             32  14(5) 0   4(1)   +230
2.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    31  14(2) 1   3(-)   +200
3.  ROW RYBNIK              27  12(2) 1   5(-)   +133

4.  APATOR TORUŃ            24  10(3) 2   6(1)   +103
5.  STAL GORZÓW WLKP        23  10(4) 0   8(1)   +99
6.  STAL RZESZÓW            22  9(2)  2   7(-)   +101
7.  POLONIA BYDGOSZCZ       18  7(3)  1   10(-)  +14
------------------------------------------------------
8.  UNIA TARNÓW             10  5(1)  1   12(2)  -121
9.  WYBRZEŻE GDAŃSK         9   5(1)  0   13(2)  -80
10. OSTROVIA OSTRÓW WLKP   -16  0(-)  0   18(16) -679

Uwaga! Liczby w nawiasach oznaczają ilość zwycięstw za trzy
punkty, lub porażek za minus jeden punkt - czyli różnicą
powyżej 25 punktów biegowych.

2 Liga

                   LUBL.  OPOLE  CZĘS.  ŚWIĘ.  WROC.  GNIE.  KROS.  GRUD.
LUBLIN             ** **  
49-41  51-38  68-22  73-16  57-33  74-16  64-25
OPOLE              
41-49  ** **  50-39  56-33  53-35  64-26  60-29  69-21
CZĘSTOCHOWA        
45-45  52-36  ** **  51-39  50-40  49-41  67-23  69-21
ŚWIĘTOCHŁOWICE     
43-45  34-55  48-41  ** **  46-44  48-41  59-30  75-15
WROCŁAW            
46-43  40-50  43-45  51-38  ** **  46-44  58-28  58-32
GNIEZNO            
29-61  38-52  40-48  43-47  46-44  ** **  65-25  59-30
KROSNO             
18-72  25-35  35-53  47-41  50-39  44-45  ** **  62-28
GRUDZIĄDZ          
25-65  32-58  33-56  43-47  42-48  43-47  54-35  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1989

1.  MOTOR LUBLIN            32   12(7) 1   1(-)   +378

-----------------------------------------------------
2.  KOLEJARZ OPOLE          26   11(4) 0   3(-)   +218
3.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   23   10(2) 1   3(-)   +158
4.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    15   7(2)  0   7(1)   -10
5.  SPARTA WROCŁAW          13   6(2)  0   8(1)   -32
6.  START GNIEZNO           10   5(2)  0   9(2)   -61
7.  KKŻ KROSNO              0    3(1)  0   11(7)  -283
8.  GKM GRUDZIĄDZ          -7    1(-)  0   13(9)  -368

Uwaga! Liczby w nawiasach oznaczają ilość zwycięstw za trzy
punkty, lub porażek za minus jeden punkt - czyli różnicą
powyżej 25 punktów biegowych.


Junior Team Championship


         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Leszno          11     147          1. Toruń           11     150

2. Wrocław         7      99           2. Zielona Góra    9     121
3. Gorzów Wlkp     7      99           3. Gniezno         6      92
4. Opole           4      44           4. Gdańsk          4      68
5. Świętochłowice  1      38           5. Grudziądz       0      26


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Bydgoszcz       12     151          1. Rzeszów         10     119

2. Rybnik          8      125          2. Lublin          9      118
3. Ostrów Wlkp     4      80           3. Tarnów          5      91
4. Częstochowa     0      13           4. Krosno          0      54

10. Finał MDMP - Rzeszów 5/10/1989


1.     Polonia Bydgoszcz                                        37
2.     Apator Toruń                                             34
3.     Stal Rzeszów                                             30


Individual Polish Cup


4. Finał IPP - Ostrów Wlkp 16/4/1989


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik


Individual Polish Championship


45. Finał IMP - Leszno 15/10/1989


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
3.     Tomasz Gollob               Wybrzeże Gdańsk


Individual Junior Polish Championship


23. Finał MIMP - Zielona Góra 12/9/1989


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Szymkowiak         Falubaz Zielona Góra
3.     Tomasz Gollob               Wybrzeże Gdańsk


Polish Club Pair Championship


16. Finał MPPK - Leszno 6/7/1989


1.     Unia Leszno                                              47
2.     Stal Rzeszów                                             38
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         33


Polish Club Junior Pair Championship


8. Finał MMPPK - Gdańsk 30/5/1989


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          21
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         19
3.     Falubaz Zielona Góra                                     16


Golden Helmet


29. Finał Złotego Kasku - Tarnów 28/9, Wrocław 3/10/1989


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów


Silver Helmet


24. Finał Srebrnego Kasku - Częstochowa 19/9, Rybnik 20/9/1989


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Tomasz Gollob               Wybrzeże Gdańsk
3.     Jarosław Szymkowiak         Falubaz Zielona Góra


Bronze Helmet


13. Finał Brązowego Kasku - Gniezno 12/8, Ostrów Wlkp 13/8/1989


1.     Jacek Rempała               Unia Tarnów
2.     Janusz Ślączka              Stal Rzeszów
3.     Tomasz Gollob               Wybrzeże Gdańsk


Tournaments


8. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 19/3/1989


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp

Rzeszów 19/3/1989 testmecz STAL RZESZÓW - KOLEJARZ OPOLE                50  -  40

9.Piotr Podrzycki 7, 10.Andrzej Sikora 4, 11.Krzysztof Nurzyński 10, 12.Kazimierz Dziura 1, 13.Jan Krzystyniak 14, 14.Piotr Gancarz 0, 15.Janusz Ślączka 6, 16.Krzysztof Ciepiela 8 -
1.Józef Cebula 8, 2.Sławomir Chat 0, 3.Roland Wieczorek 16, 4.Piotr Żyto 2, 5.Stanisław Pogorzelski 5, 6.Marek Mróz 2, 7.Bernard Jambor 7, 8.Grzegorz Batóg ns

Opole 21/3/1989 testmecz KOLEJARZ OPOLE - STAL RZESZÓW                  46  -  43

9.Wojciech Załuski 14, 10.Marek Mróz 1, 11.Józef Cebula 6, 12.Roland Wieczorek 11, 13.Stanisław Pogorzelski 10, 14.Bernard Jambor 3, 15.Piotr Żyto 1, 16.Sławomir Chat ns -
1.Janusz Stachyra 14, 2.Janusz Ślączka 2, 3.Krzysztof Nurzyński 8, 4.Piotr Podrzycki 6, 5.Jan Krzystyniak 12, 6.Piotr Gancarz 1

Turniej Indywidualny "Gloria Victis" - Krosno 23/3/1989


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra

Testmecze międzypaństwowe      P O L S K A   -   S Z W E C J A


Toruń 3/4/1989                       59  -  49
Grudziądz 5/4/1989                   68  -  40

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Toruń 5/4/1989


1.     Frede Schott                Dania
2.     Lars Henrik Jörgensen       Dania
3.     Mirosław Kowalik            Apator Toruń

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gdańsk 6/4/1989


1.     Per Jonsson                 Szwecja (12 pkt.)
2.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole (11 pkt.)
3.     Mikael Blixt                Szwecja (10 pkt.)

4.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp (9 pkt.)
5.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)
6.     Erik Stenlund               Szwecja (8 pkt.)
7.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)
8.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)
9.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)
10.    Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk (6 pkt.)
sędzia - Lechosław Bartnicki

Testmecze międzypaństwowy      P O L S K A   -   D A N I A


Zielona Góra 10/4/1989               75  -  33

Zenon Kasprzak-17, Andrzej Huszcza-16, Piotr Świst-15, Sławomir Drabik-9, Zbigniew Błażejczak-7, Sławomir Dudek-6, Roman Jankowski-5 - Ole Hansen-8, Jan Jacobsen-8, Tommy Knudsen-7, Sam Nikolaisen-5, Jens Henry Nielsen-3, Kenneth Arfred-1, Torben Hansen-1

Leszno 11/4/1989                     69  -  39
Gorzów Wlkp 13/4/1989                64  -  44

Piotr Pawlicki-16(1,3,3,3,3,3), Krzysztof Okupski-13, Andrzej Huszcza-10,Piotr Świst-9, Ryszard Franczyszyn-7, Eugeniusz Skupień-5, Sławomir Dudek-4 - Tommy Knudsen-14, Ole Hansen-8, Kenneth Arfred-8, Jens Henry Nielsen-7, Jan Jacobsen-5, Torben Hansen-2

Świętochłowice 15/4/1989 testmecz ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - STAL RZESZÓW   32  -  58

9.Antoni Bielica 5, 10.Krzysztof Pogoda 5, 11.Leszek Matysiak 6, 12.Krzysztof Bas 7, 13.Maciej Fabiszak 8, 14.Damian Waloszek 1, 15.Krzysztof Sikora 0, 16.Krzysztof Strużyński 0 -
1.Janusz Stachyra 12, 2.Andrzej Sikora 1, 3.Piotr Podrzycki 10, 4.Krzysztof Nurzyński 13, 5.Jan Krzystyniak 15, 6.Krzysztof Ciepiela 6, 7.Piotr Gancarz 1

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-FINLANDIA - Gniezno 15/4/1989


1.     SZWECJA                                                  38

(Peter Karlsson-7(2,1,3,1),Claes Ivarsson-10(1,3,3,3),Niklas Karlsson-11(3,2,3,3),Kenneth Lindby-8(3,2,2,1),Stefan Andersson-2(1,1))

2.     POLSKA                                                   36

(Marek Hućko-8(1,2,2,3),Jarosław Olszewski-10(2,3,3,2),Tomasz Fajfer-5(2,1,-,2),Jacek Rempała-7(1,1,2,3),Sławomir Dudek-6(2,2,2))

3.     DANIA                                                    27

(Tom Knudsen-5(3,d,1,1),Frede Schött-4(w,3,1),Claus Jacobsen-4(1,1,-,2),John Jorgensen-5(2,2,0,1),Tim Korneliussen-7(3,1,3,2))

4.     FINLANDIA                                                7

(Petri Kokko-0(0,0,0,0),Marko Hyyrylainen-7(3,3,1,0),Janne Koivula-0(0,0,0,0),Petri Nurmesniemi-0(0,0,0,0),Tomi Havu-0(0,0))
bieg po biegu:
1 Knudsen, P.Karlsson, Hućko, Kokko
2 Hyyrylainen, Olszewski, Ivarsson, Schott-w
3 N.Karlsson, Fajfer, Jacobsen, Koivula
4 Lindby, Jorgensen, Rempała, Nurmesniemi
5 Korneliussen, Dudek, Andersson, Havu
6 Schott, N.Karlsson, Rempała, Kokko
7 Olszewski, Jorgensen, P.Karlsson, Koivula
8 Ivarsson, Hućko, Jacobsen, Nurmesniemi
9 Hyyrylainen, Lindby, Fajfer, Knudsen-d
10 Olszewski, Lindby, Korneliussen, Kokko
11 P.Karlsson, Dudek, Schott, Nurmesniemi
12 N.Karlsson, Hućko, Hyyrylainen, Jorgensen
13 Ivarsson, Rempała, Knudsen, Koivula
14 Korneliussen, Dudek, Andersson, Havu
15 Ivarsson, Fajfer, Jorgensen, Kokko
16 Rempała, Jacobsen, P.Karlsson, Hyyrylainen
17 Hućko, Korneliussen, Lindby, Koivula
18 N.Karlsson, Olszewski, Knudsen, Nurmesniemi

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-FINLANDIA-DANIA-SZWECJA - Bydgoszcz 16/4/1989


1.     SZWECJA                                                  39

(Peter Karlsson-8,Claes Ivarsson-10,Niklas Karlsson-10,Kenneth Lindby-7,Stefan Andersson-4)

1.     POLSKA                                                   32

(Marek Hućko-5,Jarosław Olszewski-3,Jacek Gomólski-10,Jacek Woźniak-8,Sławomir Dudek-6)

3.     DANIA                                                    31

(Tom Knudsen-10,Frede Schött-4,Claus Jacobsen-9,John Jorgensen-6,Tim Korneliussen-2)

4.     FINLANDIA                                                6

(Petri Kokko-1,Marko Hyyrylainen-2,Janne Koivula-0,Petri Nurmesniemi-1,Tomi Havu-2)

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 22/4/1989


1.     Piotr Świst                 Polska
2.     Jacek Gomólski              Polska
3.     Vaclav Milik                CSRS

Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Toruń 6/5/1989


1.     Piotr Świst                 Polska
2.     Jacek Woźniak               Polska
3.     Jacek Krzyżaniak            Polska

Testmecze międzypaństwowe      P O L S K A   -   W Ł O C H Y


Rybnik 18/5/1989                     86  -  21
Ostrów Wlkp 20/5/1989                86  -  22
Rzeszów 21/5/1989                    85  -  22

Testmecze międzypaństwowe      P O L S K A   -   C S R S


Opole 28/5/1989                      60  -  48

Jarosław Szymkowiak-13, Zbigniew Błażejczak-13, Wojciech Załuski-12, Roland Wieczorek-5, Ryszard Dołomisiewicz-5, Jacek Rempała-5, Janusz Kapustka-4, Zbigniew Krakowski-3 - Zdenek Tesar-13, Zdenek Schneiderwind-11, Petr Vandirek-10, Bohumil Brhel-7, Daniel Bohac-2, Gaspar Forgac-2, Jan Holub-2, Vladimir Kalina-1

Wrocław 29/5/1989                    64  -  44

Jarosław Szymkowiak-14, Zbigniew Błażejczak-11, Roland Wieczorek-11, Piotr Gancarz-9, Zdzisław Rutecki-8, Piotr Pawlicki-5, Sławomir Drabik-4, Ryszard Dołomisiewicz-2 - Zdenek Tesar-14, Petr Vandirek-13, Zdenek Schneiderwind-9, Miroslav Prager-6, Daniel Bohac-1, Vladimir Kalina-1, Gaspar Forgac-0, Jan Holub-0

Międzynarodowy Turniej Indywidualny "JMS All Stars" - Rybnik 23/5/1989


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp

Międzynarodowy Turniej Indywidualny "JMS All Stars" - Ostrów Wlkp 24/5/1989


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Marvyn Cox                  Wielka Brytania
3.     John Jorgensen              Dania

Czwórmecz towarzyski: START GNIEZNO-WYBRZEŻE GDAŃSK-GKM GRUDZIĄDZ-POLONIA BYDGOSZCZ - Gniezno 1/6/1989


1.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          30
2.     START GNIEZNO                                            27
3.     GKM GRUDZIĄDZ                                            17

4.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        17

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Zielona Góra 3/6/1989


1.     Antal Kocso                 Węgry
2.     Ryszard Franczyszyn         Polska
3.     Andrzej Huszcza             Polska

Czwórmecz towarzyski: WYBRZEŻE GDAŃSK-APATOR TORUŃ-POLONIA BYDGOSZCZ-GKM GRUDZIĄDZ - Gdańsk 8/6/1989


1.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          33
2.     APATOR TORUŃ                                             31
3.     GKM GRUDZIĄDZ                                            15

4.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        8

7. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 10/6/1989


1.     Henryk Bem                  ROW Rybnik
2.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

39. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 11/6/1989


1.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp

8. "Puchar MTP" - Poznań 13/6/1989


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Rzeszów 15/6/1989 testmecz STAL RZESZÓW - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                60  -  30

9.Krzysztof Ciepiela 10(2,3,3,2), 10.Tadeusz Hajt 1(1,0,u), 11.Kazimierz Dziura 7(3,2,1,1), 12.Andrzej Sikora 3(0,2,1), 13.Krzysztof Nurzyński 9(3,2,2,2), 14.Piotr Gancarz 5(2,3,0), 15.Janusz Stachyra 12(3,3,3,3), 16.Jan Krzystyniak 12(3,3,3,3), R.Grzegorz Płodzień 0(u) -
1.Leszek Matysiak 10(3,1,1,2,3), 2.Krzysztof Pogoda 1(0,0,0,0,1), 3.Antoni Bielica 6(1,2,0,2,1), 4.Krzysztof Bas 7(1,1,2,1,2), 5.Maciej Fabiszak 4(0,2,1,1,d), 6.Damian Waloszek 2(1,1,0,0), 7.Adam Kwieciński 0(u)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - "40-lecia PZAE Apator" - Toruń 17/6/1989


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Stefan Tietz                Apator Toruń

"Puchar Polanexu" - Gniezno 18/6/1989


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
3.     Roland Wieczorek            Kolejarz Opole

Czwórmecz towarzyski: GKM GRUDZIĄDZ-START GNIEZNO-APATOR TORUŃ-WYBRZEŻE GDAŃSK - Grudziądz 22/6/1989


1.     APATOR TORUŃ                                             30
2.     GKM GRUDZIĄDZ                                            28
3.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          22

4.     START GNIEZNO                                            14

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rybnik 24/6/1989


1.     Zdenek Tesar                CSRS
2.     Antal Kocso                 Węgry
3.     Rif Saitgareev              ZSRR

"Drużynowe Mistrzostwa Śląska" - Ruda Śląska 2/7/1989


1.     ROW RYBNIK                                               21
2.     KOLEJARZ OPOLE                                           16
3.     ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                                     15

4.     WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA                                    8

Grupa "B" Drużynowych Mistrzostw Świata - Rzeszów 15/7/1989


1.     AUSTRALIA                                                49
2.     POLSKA                                                   38
3.     WĘGRY                                                    17
4.     WŁOCHY                                                   13

16. Memoriał Mariana Rose - Toruń 22/7/1989


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Mirosław Kowalik            Apator Toruń
3.     Jacek Krzyżaniak            Apator Toruń

Finał Mistrzostw Świata Par - Leszno 5/8/1989


1.     DANIA                                                    48
2.     SZWECJA                                                  44
3.     WIELKA BRYTANIA                                          37

Turniej Indywidualny o Puchar Podkarpacia - Krosno 5/8/1989


1.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów (14 pkt.)
2.     Jozsef Petrikovics          Węgry (14 pkt.)
3.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów (13 pkt.)

7. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 6/8/1989


1.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów
2.     Jozsef Petrikovics          Węgry
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz

"Dominik Show" - Gdańsk 6/8/1989


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk

12. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 6/8/1989


1.     Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń
2.     Dariusz Kasprzak            Unia Leszno
3.     Artur Walkowiak             Start Gniezno

Rzeszów 10/8/1989 testmecz STAL RZESZÓW - MOTOR LUBLIN                  54  -  36

9.Romuald Janusz 12, 10.Piotr Gancarz 6, 11.Grzegorz Płodzień 2, 12.Andrzej Sikora 4, 13.Krzysztof Nurzyński 7, 14.Kazimierz Dziura 3, 15.Janusz Stachyra 10, 16.Jan Krzystyniak 10 -
1.Jerzy Głogowski 11, 2.Piotr Włodarczyk 2, 3.Krzysztof Kwiatkowski 0, 4.Marek Iwaniec 6, 5.Robert Jucha 11, 6.Tomasz Pawelec 6, 7.Robert Birski ns, 8.Marek Muszyński ns

2. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra 13/8/1989


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Adam Pawliczek              ROW Rybnik

22. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 2/9/1989


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Jan Krzystyniak             Stal Rzeszów
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów

7. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 3/9/1989


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Lubomir Jedek               CSRS
3.     Zdenek Schneiderwind        CSRS

Puchar Pokoju i Przyjaźni - Krosno 3/9/1989


1.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk (13+3 pkt.)
2.     Jacek Rempała               Unia Tarnów (13+2 pkt.)
3.     Rusłan Kowal                ZSRR (13+w pkt.)

4.     Rene Aas                    ZSRR (9 pkt.)
5.     Tomasz Gollob               Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)

"Puchar Rzemiosła" - Gniezno 3/9/1989


1.     Ryszaard Dołomisiewicz      Polonia Bydgoszcz
2.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno
3.     ?                           ?

Turniej Indywidualny o Puchar Prezydenta Miasta Krosna - Krosno 10/9/1989


1.     Stanisław Pogorzelski       Kolejarz Opole (13 pkt.)
2.     Sławomir Gonciarz           Sparta Wrocław (12 pkt.)
3.     Dariusz Bieda               Włókniarz Częstochowa (12 pkt.)

4.     Andrzej Pietrzak            Polonia Bydgoszcz (12 pkt.)

Testmecze      Kadra PZM   -   Reprezentacja Baszkirii


Krosno 17/10/1989                    55  -  35
Tarnów 18/10/1989                    61  -  29
Rzeszów 19/10/1989                   68  -  22
Częstochowa 21/10/1989               66  -  24

"Puchar Tempa" - Tarnów 21/10/1989


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

lista startowa: 1-R.Kużdżał, 2-T.Fajfer, 3-M.Hućko, 4-A.Łabędzki, 5-D.Fliegert,
6-M.Sielski, 7-A.Leśniak, 8-R.Jucha, 9-S.Rypień, 10-P.Jąder, 11-J.Rempała, 12-?,
13-P.Leśniowski, 14-R.Sawina, 15-J.Woźniak, 16-T.Pawelec, R1-S.Chat, R2-M.Mróz,
R3-R.Flis, R4-J.Łukaszewski

"Mistrzostwa Śląska" - Ruda Śląska 22/10/1989


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik
3.     Józef Cebula                Kolejarz Opole

"Puchar Gazety Lubuskiej - Tęczowy Kask" - Zielona Góra 22/10/1989


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz

"Puchar Tempa" - Krosno 22/10/1989


1.     Jacek Rempała               Unia Tarnów (13 pkt.)
2.     Tomasz Fajfer               Start Gniezno (12+3 pkt.)
3.     Marek Hućko                 Stal Gorzów Wlkp (12+2 pkt.)

37. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 29/10/1989


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Tomasz Gollob               Wybrzeże Gdańsk
3.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp


1988     INDEX     1990