DMP DM2L MDMP IPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Włodzimierz Sumiński
(ur.28-8-1934 zm.11-2-1988)
Alojzy Lewandowski (ur.19-9-1901 zm.17-5-1988)
Adam Wityk (ur.16-4-1946 zm.23-5-1988)
Roman Wielgosz (ur.4-4-1920 zm.22-9-1988)


Team Championship


1 Liga

               LESZ.   RYBN.  BYDG.  ZIEL.  GORZ.   GDAŃ.   TORUŃ  TARN.  RZES.  OPOL.
LESZNO         ** **   
58-32  52-38  63-27  57-33   67-23   63-26  56-34  54-36  61-29
RYBNIK         
39-51   ** **  49-41  44-46  45-45   67-23   53-37  72-18  68-22  67-21
BYDGOSZCZ      
46-44   48-42  ** **  57-33  55-35   54-36   58-32  61-29  64-25  67-23
ZIELONA GÓRA   
41-49   55-34  38-52  ** **  46-44   59-31   47-43  60-30  65-23  54-36
GORZÓW WLKP    
00-40   47-42  52-38  45-45  ** ** 51,5-38,5 49-41  53-37  53-37  60-30
GDAŃSK         
55-35   44-46  53-37  48-42  49-41   ** **   62-28  51-39  50-40  55-34
TORUŃ          
41-49   41-47  49-40  45-45  45-45   49-41   ** **  56-34  53-37  68-22
TARNÓW         
41-49   41-49  46-44  36-36  49-41   50-39   52-38  ** **  47-43  71-19
RZESZÓW      
33,5-56,5 41-49  42-48  46-44  44-46   49-41   51-39  49-41  ** **  58-32
OPOLE          
43-47   34-56  45-44  43-46  41-49   43-47   39-46  45-45  45-45  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1988

1.  UNIA LESZNO             37   16(5) 0   2(-)   +334
2.  ROW RYBNIK              26   11(4) 1   6(1)   +188
3.  POLONIA BYDGOSZCZ       26   11(4) 0   7(-)   +167

4.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    23   9(3)  3   6(1)   +60
5.  STAL GORZÓW WLKP        21   9(1)  3   6(1)   +10
6.  WYBRZEŻE GDAŃSK         16   9(1)  0   9(3)   -45
7.  APATOR TORUŃ            12   6(1)  2   10(3)  -57
8.  UNIA TARNÓW             12   6(1)  2   10(3)  -121
9.  STAL RZESZÓW            9    5(1)  1   12(3)  -174
------------------------------------------------------
10. KOLEJARZ OPOLE         -3    1(-)  2   15(7)  -362

Uwaga! Liczby w nawiasach oznaczają ilość zwycięstw za trzy
punkty, lub porażek za minus jeden punkt - czyli różnicą
powyżej 25 punktów biegowych. W meczu Gorzów Wlkp-Leszno
drużynie Unii nie zaliczono zwycięstwa za trzy punkty -
wygrana walkowerem.

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1989

WROCŁAW - RZESZÓW          47-42
RZESZÓW - WROCŁAW         
64-26

2 Liga

                   OSTR.   WROC.   LUBL.  CZĘS.  ŚWIĘ.  GNIE.  GRUD.  KROS.
OSTRÓW WLKP        ** **   
48-42   56-33  48-42  57-33  57-33  61-29  57-33
WROCŁAW            
55-35   ** **   57-33  51-38  63-27  51-39  64-26  65-25
LUBLIN             
43-47   54-34   ** **  58-32  54-36  64-26  55-35  70-20
CZĘSTOCHOWA        
50-39 46,5-43,5 46-44  ** **  44-46  64-26  64-26  59-31
ŚWIĘTOCHŁOWICE     
46-43   40-50   39-51  44-43  ** **  43-43  58-32  59-31
GNIEZNO            
43-47   47-43   54-36  42-47  48-42  ** **  49-41  63-27
GRUDZIĄDZ          
38-52   41-49   49-40  47-43  50-39  53-37  ** **  55-35
KROSNO             
36-54   38-52   47-43  46-44  40-50  57-33  53-36  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1988

1.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    23  11(1) 0   3(-)   +145

-----------------------------------------------------
2.  SPARTA WROCŁAW          23  10(3) 0   4(-)   +182
3.  MOTOR LUBLIN            17  7(3)  0   7(-)   +100
4.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   16  7(3)  0   7(1)   +71
5.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    14  6(2)  1   7(1)   -47
6.  START GNIEZNO           10  5(1)  1   8(2)   -89
7.  GKM GRUDZIĄDZ           6   5(-)  0   9(4)   -141
8.  KKŻ KROSNO              3   4(-)  0   10(5)  -221

Uwaga! Liczby w nawiasach oznaczają ilość zwycięstw za trzy
punkty, lub porażek za minus jeden punkt - czyli różnicą
powyżej 25 punktów biegowych.


Junior Team Championship


         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Zielona Góra    11     153          1. Toruń           11     136

2. Leszno          10     124          2. Gdańsk          6      74
3. Opole           3,5    55           3. Gorzów Wlkp     5      90
4. Świętochłowice  3,5    51           4. Gniezno         2      52
5. Wrocław         2      58


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Bydgoszcz       11     123          1. Rybnik          8      104

2. Częstochowa     7      86           2. Rzeszów         7      114
3. Lublin          6      85           3. Tarnów          5      91
4. Grudziądz       0      33           4. Ostrów Wlkp     4      54

9. Finał MDMP - Bydgoszcz 14/9/1988


1.     Falubaz Zielona Góra                                     33+3
2.     Polonia Bydgoszcz                                        33+2
3.     Apator Toruń                                             20


Individual Polish Cup


3. Finał IPP - Opole 26/5/1988


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk


Individual Polish Championship


44. Finał IMP - Leszno 24-25/9/1988


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno


Individual Junior Polish Championship


22. Finał MIMP - Zielona Góra 13/8/1988


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Tomasz Fajfer               Start Gniezno
3.     Jacek Gomólski              Polonia Bydgoszcz


Polish Club Pair Championship


15. Finał MPPK - Rybnik 4/5/1988


1.     Unia Leszno                                              50
2.     ROW Rybnik                                               36
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         35


Polish Club Junior Pair Championship


7. Finał MMPPK - Rzeszów 2/6/1988


1.     Falubaz Zielona Góra                                     43
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         38
3.     Polonia Bydgoszcz                                        33


Golden Helmet


28. Finał Złotego Kasku - Toruń 10/8, Gniezno 15/9,
Gorzów Wlkp 22/9, Wrocław 29/9/1988


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno


Silver Helmet


23. Finał Srebrnego Kasku - Ostrów Wlkp 20/8, Opole 21/8/1988


1.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
2.     Waldemar Cieślewicz         Polonia Bydgoszcz
3.     Jacek Gomólski              Polonia Bydgoszcz


Bronze Helmet


12. Finał Brązowego Kasku - Toruń 20/9, Grudziądz 21/9/1988


1.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
2.     Jacek Woźniak               Polonia Bydgoszcz
3.     Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń


Tournaments


7. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 27/3/1988


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa

Gloria Victis - Leszno 31/3/1988


"KADRA SENIORÓW" - "KADRA JUNIORÓW"                         62 - 46

Testmecze      Kadra PZM   -   Reprezentacja Ligi Duńskiej


Ostrów Wlkp 12/4/1988                70  -  38
Gniezno 13/4/1988                    48  -  60
Toruń 15/4/1988                      86  -  22

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-FINLANDIA - Grudziądz 16/4/1988


1.     POLSKA                                                   36

(Piotr Świst-12(3,3,3,3),Krzysztof Kuczwalski-7(?,?,?,3),Waldemar Cieślewicz-7,Sławomir Dudek-6,Jarosław Szymkowiak-4)

2.     DANIA                                                    27

(Kenneth Arnfred-9,Tom Knudsen-7,Frede Schött-6,Brian Jacobsen-2,Jacob Olsen-7)

3.     SZWECJA                                                  25

(Niklas Karlsson-9,Kent Karlsson-8,Dennis Lofqvist-5,Claes ? Ivarsson-2,Peter Karlsson-1)

4.     FINLANDIA                                                19

(Roy Malminheimo-9,Petri Kokko-1,Petri Nurmesniemi-2,Marko Hyyrylainen-5,Esa Einola-2)
Sędzia - Włodzimierz Kowalski

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-FINLANDIA-SZWECJA-DANIA - Gdańsk 17/4/1988


1.     POLSKA                                                   48
2.     SZWECJA                                                  24
3.     FINLANDIA                                                21

4.     DANIA                                                    14

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Ostrów Wlkp 7/5/1988


1.     Mirosław Korbel             Polska
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polska
3.     Valerij Gordeev             ZSRR

38. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 8/5/1988


1.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Drużynowy Turniej Zwycięstwa - Krosno 8/5/1988


1.     Unia Tarnów                                              37

(Sławomir Tronina-11, Henryk Jasek-11)

2.     KKŻ Krosno                                               26

(Wojciech Pankowski-9, Roman Twardosz-7, Andrzej Sokołowski-6, Loman-4)

3.     Stal Rzeszów                                             24

(Romuald Janusz-11, Krzysztof Nurzyński-6)

4.     KKŻ Krosno                                               9

(Endrich-3, Joachim Piechaczek-3, Stróżyk-2, Kowalski-1)

Memoriał Ryszarda Chrupka - Tarnów 16/5/1988


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Janusz Kapustka             Unia Tarnów
3.     Andrzej Bykiewicz           Unia Tarnów

Turniej Indywidualny "JMS All Stars" - Rzeszów 17/5/1988


1.     Tommy Knudsen               Dania
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów

"Puchar Prasy" - Leszno 29/5/1988


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

Czwórmecz międzynarodowy - Rzeszów 29/5/1988


1.     Stal I Rzeszów                                           34
2.     Stal II Rzeszów                                          27
3.     Volan Dozsa Nyiregyhaza                                  23

4.     Naftochemik Pleven                                       12

6. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 2/6/1988


1.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik

"Grand Prix Podkarpacia" - Krosno 9/6/1988


1.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów
2.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów - Gorzów Wlkp 11/6/1988


1.     Piotr Świst                 Polska
2.     Waldemar Cieślewicz         Polska
3.     Zbigniew Błażejczak         Polska

7. "Puchar MTP" - Poznań 13/6/1988


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Brian Karger                Dania

"Puchar Gazety Poznańskiej" - Ostrów Wlkp 15 ?/6/1988


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik

"Mistrzostwa Śląska" - Świętochłowice 16/6/1988


1.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
2.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
3.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rzeszów 18/6/1988


1.     Roman Matousek              CSRS
2.     Zenon Kasprzak              Polska
3.     Roman Jankowski             Polska

Testmecz międzypaństwowy  P O L S K A   -   C S R S


Bydgoszcz 26 ?/6/1988                50  -  40
(Jacek Gomólski-13, Krzysztof Ziarnik-12, Zbigniew Bizoń-10, Marek Ziarnik-10 -
Bohumil Brhel-10, ?.Bartos-8, ?.Ledecky-7)
Gorzów Wlkp 6/7/1988                 60  -  48
Bydgoszcz 7/7/1988                   ??  -  ??

Turniej Indywidualny o Puchar Bogdana Kowalskiego - Grudziądz 30/7/1988
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

sędzia: Józef Komakowski, lista startowa: 1-J.Kaniecki(GKM), 2-J.Woźnicki(Wybrzeże), 3-Z.Bizoń(Polonia),
4-E.Miastkowski(Apator), 5-G.Podolski(GKM), 6-Z.Rutecki(Polonia), 7-R.Csilik(Volan Szeged),
8-K.Kwiatkowski(GKM), 9-W.Żabiałowicz(Apator), 10-S.Abakumow(Wybrzeże), 11-M.Sielski(GKM),
12-S.Miedziński(Apator), 13-?, 14-R.Pruss(Apator), 15-S.Kabaci(Volan Szeged), 16-?

Turniej Indywidualny (dochód przeznaczony był dla Bogusława Nowaka) - Gniezno 30/7/1988


1.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
2.     Mirosław Daniszewski        Stal Gorzów Wlkp
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

11. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 31/7/1988


1.     Jacek Gomólski              Start Gniezno
2.     Dariusz Kasprzak            Unia Leszno
3.     Dariusz Michalak            Falubaz Zielona Góra

15. Memoriał Mariana Rose - Toruń 31/7/1988


1.     Stanisław Miedziński        Apator Toruń
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra

"Puchar Prezydenta Miasta" - Gdańsk 4 ?/8/1988


1.     Antonin Kasper jr.          CSRS
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     RRoman Matousek             CSRS

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Leszno 6/8/1988


1.     Zenon Kasprzak              Polska
2.     Antal Kocso                 Węgry
3.     Roman Jankowski             Polska

1. Memoriał Wiesława Pawlaka - Zielona Góra 7/8/1988


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
3.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra

Benefis Bogusława Nowaka - Gorzów Wlkp 16/8/1988


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp
3.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp

Puchar ZSMP - Rybnik 16 ?/8/1988

Turniej drużynowy:

1.     ROW Rybnik                                               ??
(Andrzej Musiolik-12, Wojciech Wyglenda)

2-5.   Ostrovia Ostrów Wlkp                                     ??

(Franciszek Banaszak)

       Śląsk Świętochłowice                                     ??

(?)

       Sparta Wrocław                                           ??

(?)

       Kolejarz Opole                                           ??

(?)

Turniej indywidualny:

1.     Andrzej Musiolik            ROW Rybnik (15 pkt.)
2.     Piotr Kociemba              Ostrovia Ostrów Wlkp (14 pkt.)
3.     Michał Janik                ROW Rybnik (13 pkt.)

4.     Dariusz Fliegert            ROW Rybnik (11 pkt.)
5.     Wojciech Wyglenda           ROW Rybnik (10 pkt.)
6.     Waldemar Gabor              Kolejarz Opole (10 pkt.)
Sędzia - Jerzy Kaczmarek

6. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 20/8/1988


1.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
2.     Leszek Matysiak             Wybrzeże Gdańsk
3.     Krzysztof Bas               Śląsk Świętochłowice

6. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 21/8/1988


1.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów
2.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
3.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów

21. "Puchar ROW" - Rybnik 3/9/1988


1.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Janusz Kapustka             Unia Tarnów

Turniej Par z okazji 60-lecia ZKS Unia Tarnów - Tarnów 3 ???/9/1988


1.     Jan Krzystyniak(18) - Dariusz Baliński(9)     Unia Leszno
2.     Janusz Łukasik(12) - Piotr Styczyński(11)     Unia Tarnów
3.     Ryszard Czarnecki(12) - Romuald Janusz(8)     Stal Rzeszów

VII Drużynowy "Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Opole 3/9/1988


1.     ZSRR                                                     26

(Igor Dubinin-11(0,3,0,3,2,3),Ruslan Koval-15(3,2,3,2,3,2))

2.     Polska                                                   24

(Piotr Świst-8(3,2,3,d),Waldemar Cieślewicz-8(0,3,2,3),Jarosław Olszewski-8(2,3,2,1))

3.     Węgry                                                    21

(Robert Nagy-11(2,1,3,1,1,3),Zsolt Boeszormenyi-10(3,0,2,3,d,2))

4.     CSRS                                                     19

(Jan Schinagl-12(2,3,2,0,2,3),D.Bohac-7(1,w,1,2,1,2))

5.     Bułgaria                                                 16

(Zlatko Jordanov-7(1,2,1,3,0,u),Georgi Petranov-9(0,3,0,2,3,1))

6.     Rumunia                                                  10

(M.Agrisan-5(0,1,1,0,3,0),D.Bogdan-5(1,0,1,2,1),A.Toma-0(0))
Sędzia - Lechosław Bartnicki

Młodzieżowy czwórmecz szkoleniowy - Gorzów Wlkp 3/9/1988
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Falubaz Zielona Góra (kask niebieski)                    27
((5)J.Guzowski-8(3,u,2,3), (6)P.Wachełka-0(u,-,u), (7)Andrzej Zarzecki-6(2,0,1,3), (8)A.Goiński-7(3,w,3,1), (18)Jan Połubiński-6(3,3), (R)Artur Pawlak)
2.     Start Gniezno (kask żółty)                               26
((13)Szczepan Kulczak-8(3,3,2,u), (14)Walkowiak-10(2,3,3,2), (15)J.Smoliński-3(0,1,1,1), (16)Przedwojski-5(1,1,u,3), (20)brak zawodnika)
3.     Stal Gorzów Wlkp (kask czerwony)                         24
((1)Marek Hućko-10(3,2,3,2), (2)Piotr Paluch-8(2,2,3,1), (3)Piotr Pilarczyk-5(2,3,0,0), (4)R.Grześkowiak-1(1,-,u), (17)Andrzej Rzepka-0(0,0), (R)Jarosław Łukaszewski,
(R)Sebastian Małek, (R)Mariusz Staszewski, (R)Robert Klis)
4.     Apator Toruń (kask biały)                                19
((9)Mariusz Sielski-6(1,2,2,1), (10)Mirosław Kowalik-3(u,2,1,0), (11)Robert Pruss-5(1,1,1,2), (12)Jacek Krzyżaniak-5(d,1,2,2), (19)brak zawodnika), (R)Piotr Baron, (R)Tomasz Bajerski)
Po zawodach rozegrano bieg dodatkowy ?:
(71:40) Hućko(D), Walkowiak(A), Krzyżaniak(B)-d, Guzowski(C)-u
Czasy biegów:
70:0, 72:6, 71:4, 70:6, 70:0, 72:8, 74:0, 72:4, 75:0, 73:0, 71:8, 71:4, 73:0, 73:4, 72:8, 71:4
Zmiany: 17-V,XIV 18-V,XV
Sędzia - Stanisław Pieńkowski

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Świętochłowice 4/9/1988


1.     Waldemar Cieślewicz         Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra

21. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 4/9/1988


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

"Puchar Prezydenta Miasta Krosna" - Krosno 4/9/1988


1.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów (12+5 pkt.)
2.     Antoni Skupień              ROW Rybnik (12+4 pkt.)
3.     Andrzej Sokołowski          KKŻ Krosno (11+3 pkt.)

Turniej o puchar ZZ ZSMP ostrowskich ZNTK - Ostrów Wlkp 11/9/1988


1.     Grzegorz Malinowski         Sparta Wrocław (15 pkt.)
2.     Henryk Piekarski            Sparta Wrocław (14 pkt.)
3.     Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp (11 pkt.)

6.Piotr Kocemba-Ostrovia 9, 7.Ryszard Małecki-Ostrovia 8, 14.Janusz Szewczyk-Ostrovia, 15.Franciszek Banaszak-Ostrovia, 16.Kazimierz Świdziński-Ostrovia

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o "Puchar Prezesa GKS Wybrzeże" - Gdańsk 8/10/1988


1.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk
2.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Zdzisław Rutecki            Polonia Bydgoszcz

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o "Puchar Szefa WUSW" - Bydgoszcz 9/10/1988


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Jacek Gomólski              Polonia Bydgoszcz
3.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk

Mecz towarzyski - Rybnik 9/10/1988


"Śląsk" - "Wielkopolska"                                    44 - 46

Turniej Indywidualny - Wrocław 10 ?/10/1988


1.     Grzegorz Malinowski         Sparta Wrocław (14+3 pkt.)
2.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole (14+2 pkt.)
3.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra (10+3 pkt.)

4.Piotr Pawlicki-Unia Leszno 10+2, 5.Henryk Piekarski-Sparta Wrocław 10, 6.Sławomir Drabik-Włókniarz Częstochowa 8, 7.Sławomir Dudek-Falubaz Zielona Góra 8, 8.Marek Bzdęga-Sparta Wrocław 8, 9.Krzysztof Zarzecki-Śląsk Świętochłowice 6, 10.Dariusz Rachwalik-Włókniarz Częstochowa 6

Turniej drużynowy 50-lecie KS Unia Leszno - Leszno 15/10/1988


1.     Unia II Leszno (kask biały)                              26
((9)Jan Krzystyniak-9, (10)Zenon Kasprzak-8, (11)Zbigniew Krakowski-4, (12)Dariusz Kasprzak-3, (19)Dariusz Łowicki-2)
2.     ROW Rybnik (kask niebieski)                              25
((5)Antoni Skupień-7, (6)Eugeniusz Skupień-8, (7)Mirosław Korbel-3, (8)Henryk Bem-6, (18)Adam Pawliczek-1)
3.     Unia I Leszno (kask czerwony)                            24
((1)Roman Jankowski-10, (2)Dariusz Baliński-6, (3)Piotr Pawlicki-3, (4)Sławomir Buśkiewicz-5, (17)Dariusz Michalewicz-ns)
4.     Falubaz Zielona Góra (kask żółty)                        20
((13)Andrzej Huszcza-7, (14)Zbigniew Błażejczak-5, (15)Sławomir Dudek-8, (16)Jarosław Szymkowiak-1, (20)brak zawodnika)

Po zawodach rozegrano 2 biegi eliminacyjne i finał o puchar 50-lecia Unii Leszno:
Roman Jankowski, Eugeniusz Skupień, Sławomir Dudek, Jan Krzystyniak-d
Bieg juniorski o puchar Zarzadu Wojewódzkiego ZSMP w Lesznie:
Adam Łabędzki, Paweł Jąder-???, Paweł Borowiecki-???, R.Adamczewski-???
Sędzia - Józef Musiał

"Puchar Gazety Lubuskiej" - Zielona Góra 16/10/1988


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno

36. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 23/10/1988


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny o Puchar Wojewody Krośnieńskiego - Krosno 23/10/1988


1.     Antoni Skupień              ROW Rybnik (15 pkt.)
2.     Henryk Bem       ROW Rybnik (14 pkt.)
3.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno (10 pkt.)

Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Bydgoszcz 23/10/1988


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Zbigniew Bizoń              Polonia Bydgoszcz
3.     Zdzisław Rutecki            Polonia Bydgoszcz


1987     INDEX     1989