DMP DM2L MDMP IPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Tadeusz Wikaryjczyk
(ur.13-11-1920 zm.10-3-1987)
Edward Odrzywołek (ur.23-2-1926 zm.8-4-1987)
Grzegorz Smoliński (ur.2-2-1967 zm.22-4-1987) - wypadek na torze w Poznaniu 12-4-1987
Franciszek Waloszek (ur.19-5-1939 zm.19-5-1987)
Wiesław Pawlak (ur.16-3-1959 zm.13-8-1987) - wypadek na torze w Zielonej Górze 4-8-1987


Team Championship


1 Liga

              LESZ.  BYDG.  GORZ.  TORUŃ   ZIEL.   RYBN.  GDAŃ.  RZES.  TARN.  GNIE.
LESZNO        ** ** 
59-30  56-34  48-42   51-38   63-27  58-31  65-25  61-29  62-28
BYDGOSZCZ    
53-37  ** **  54-36  52-38 47,5-42,5 61-29  60-30  59-31  66-24  67-23
GORZÓW WLKP  
42-48  36-29  ** **  53-37   66-24   49-41  56-34  53-37  55-35  66-24
TORUŃ        
45-45  52-37  48-42  ** **   53-36   56-34  65-25  64-26  64-26  60-30
ZIELONA GÓRA 
33-56  42-48  40-50  54-36   ** **   55-35  60-30  56-34  54-36  40-00
RYBNIK        
38-52  51-39  49-41  61-29   41-49   ** **  57-33  58-32  64-26  52-36
GDAŃSK       
43-47  44-46  41-48  48-42   55-35   62-28  ** **  46-44  57-33  63-26
RZESZÓW      
34-55  42-48  46-44  49-41   51-39   54-36  56-34  ** **  46-44  62-27
TARNÓW        
32-58  40-49  30-60  33-57   55-35   47-43  50-40  48-42  ** **  48-42
GNIEZNO      
24-66  46-44  38-52  31-59   50-40   59-31  45-45  45-44  48-42  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1987

1.  UNIA LESZNO             41   16(8) 1   1(-)   +359
2.  POLONIA BYDGOSZCZ       30   13(5) 0   5(1)   +187
3.  STAL GORZÓW WLKP        27   12(3) 0   6(-)   +172

4.  APATOR TORUŃ            25   10(5) 1   7(1)   +158
5.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    14   7(1)  0   11(1)  -22
6.  ROW RYBNIK              13   7(3)  0   11(4)  -68
7.  WYBRZEŻE GDAŃSK         11   6(2)  1   11(4)  -95
8.  STAL RZESZÓW            11   7(1)  0   11(4)  -107
9.  UNIA TARNÓW             4    5(-)  0   13(6)  -263
------------------------------------------------------
10. START GNIEZNO           3    5(1)  1   12(9)  -321

Uwaga! Liczby w nawiasach oznaczają ilość zwycięstw za trzy
punkty, lub porażek za minus jeden punkt - czyli różnicą
powyżej 25 punktów biegowych. W meczu Zielona Góra-Gniezno
drużynie Falubazu nie zaliczono zwycięstwa za trzy punkty -
wygrana walkowerem.

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1988

TARNÓW - CZĘSTOCHOWA       51-39
CZĘSTOCHOWA - TARNÓW      
46-44

2 Liga

                   OPOLE  CZĘS.  WROC.  OSTR.  ŚWIĘ.  LUBL.  GRUD.
OPOLE              ** **  
56-34  61-28  63-26  45-27  65-25  62-28
CZĘSTOCHOWA        
47-42  ** **  61-29  56-34  51-39  29-19  71-19
WROCŁAW            
39-51  37-53  ** **  58-32  53-37  60-30  51-39
OSTRÓW WLKP        
30-60  54-35  48-42  ** **  61-29  54-36  63-27
ŚWIĘTOCHŁOWICE     
40-50  41-48  51-39  43-47  ** **  47-43  57-33
LUBLIN             
48-42  44-46  43-47  46-44  53-37  ** **  57-33
GRUDZIĄDZ          
41-49  32-58  44-46  57-33  34-56  46-44  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1987

1.  KOLEJARZ OPOLE          25   10(5) 0   2(-)   +233

------------------------------------------------------
2.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   23   10(3) 0   2(-)   +143
3.  SPARTA WROCŁAW          12   6(2)  0   6(2)   -21
4.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    11   6(2)  0   6(3)   -26
5.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    7    4(-)  0   8(1)   -53
6.  MOTOR LUBLIN            6    4(-)  0   8(2)   -62
7.  GKM GRUDZIĄDZ           0    2(-)  0   10(4)  -214

Uwaga! Liczby w nawiasach oznaczają ilość zwycięstw za trzy
punkty, lub porażek za minus jeden punkt - czyli różnicą
powyżej 25 punktów biegowych.


Junior Team Championship


         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Zielona Góra    11     158          1. Gorzów Wlkp     11     134

2. Leszno          7      105          2. Gniezno         9      121
3. Opole           6      77           3. Gdańsk          3,5    76
4. Wrocław         0      27           4. Grudziądz       0,5    45


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Bydgoszcz       10     136          1. Lublin          10     117

2. Częstochowa     7      95           2. Rybnik          8      109
3. Toruń           5      84           3. Rzeszów         6      94
4. Ostrów Wlkp     2      66           4. Tarnów          4,5    84
                                       5. Świętochłowice  1,5    62

8. Finał MDMP - Gorzów Wlkp 12/8/1987


1.     Falubaz Zielona Góra                                     31
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         27+3
3.     Polonia Bydgoszcz                                        27+2


Individual Polish Cup


2. Finał IPP - Gniezno 20/6/1987


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Individual Polish Championship


43. Finał IMP - Toruń 29-30/8/1987


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Individual Junior Polish Championship


21. Finał MIMP - Gorzów Wlkp 6/8/1987


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk


Polish Club Pair Championship


14. Finał MPPK - Ostrów Wlkp 7/5/1987


1.     Unia Leszno                                              49
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         39
3.     Wybrzeże Gdańsk                                          37


Polish Club Junior Pair Championship


6. Finał MMPPK - Leszno 2/9/1987


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         43
2.     Polonia Bydgoszcz                                        33
3.     Start Gniezno                                            33


Golden Helmet


27. Finał Złotego Kasku - Gdańsk 8/7, Rzeszów 13/8,
Opole 24/9, Wrocław 1/10/1987


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Silver Helmet


22. Finał Srebrnego Kasku - Bydgoszcz 25/7, Gniezno 26/7/1987


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Cezary Owiżyc               Stal Gorzów Wlkp
3.     Piotr Glücklich             Polonia Bydgoszcz


Bronze Helmet


11. Finał Brązowego Kasku - Gorzów Wlkp 22/8, Zielona Góra 23/8/1987


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Olszewski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra


Tournaments


6. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 29/3/1987


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Eugeniusz Błaszak           Unia Tarnów
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz

Gloria Victis - Ostrów Wlkp 31/3/1987


"KADRA JUNIORÓW" - "KADRA SENIORÓW"                         39 - 69

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   S Z W E C J A


Bydgoszcz 7/4/1987                   57  -  51
Leszno 8/4/1987                      70  -  38

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-RFN - Tarnów 11/4/1987


1.     POLSKA                                                   39
2.     SZWECJA                                                  38
3.     DANIA                                                    19

4.     NORWEGIA                                                 9

Międzynarodowy czwórmecz młodzieżowy: POLSKA-DANIA-SZWECJA-RFN - Poznań 12/4/1987


1.     POLSKA                                                   39
2.     SZWECJA                                                  38
3.     DANIA                                                    19

4.     NORWEGIA                                                 9

Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Gniezno 9/5/1987


1.     Piotr Świst                 Polska
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polska
3.     Cezary Owiżyc               Polska

Turniej Par o "Puchar Stowarzyszenia Popularyzacji Prasy w Poznaniu" - Leszno 26 ???/5/1987


1.     Mariusz Okoniewski - Grzegorz Sterna          Unia Leszno
2.     Andrzej Huszcza - Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra
3.     Roman Jankowski - Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Turniej Pożegnalny Marka Cieślaka i Andrzeja Jurczyńskiego - Częstochowa 31/5/1987


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Dariusz Bieda               Włókniarz Częstochowa
3.     Dariusz Rachwalik           Włókniarz Częstochowa

Półfinał Mistrzostw Świata Par - Toruń 6/6/1987


1.     DANIA                                                    54
2.     NOWA ZELANDIA                                            44
3.     POLSKA                                                   36

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Rybnik 7/6/1987


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Sandor Ujhelyi              Węgry

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Leszno 13/6/1987


1.     Roman Jankowski             Polska
2.     Wojciech Żabiałowicz        Polska
3.     Zoltan Adorjan              Węgry

6. "Puchar MTP" - Poznań 14/6/1987


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Roman Matousek              CSRS

5. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 18/6/1987


1.     Antonin Kasper jr.          CSRS
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Turniej Pożegnalny Zenona Plecha - Gdańsk 21/6/1987


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Kelvin Tatum                Wielka Brytania
3.     Jan Osvald Pedersen         Dania

Turniej Pożegnalny Jana Ząbika - Toruń 22/6/1987


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Kelvin Tatum                Wielka Brytania
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

"Puchar Polanexu" - Gniezno 28/6/1987


1.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra
2.     Krzysztof Wankowski         Start Gniezno
3.     Jacek Gomólski              Start Gniezno

Finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Zielona Góra 11/7/1987


1.     Gary Havelock               Wielka Brytania
2.     Piotr Świst                 Polska
3.     Sean Wilson                 Wielka Brytania

Grupa "B" Drużynowych Mistrzostw Świata - Gdańsk 18/7/1987


1.     SZWECJA                                                  41
2.     POLSKA                                                   39
3.     AUSTRALIA                                                27
4.     FINLANDIA                                                13

Rzeszów 18/7/1987 testmecz międzynarodowy STAL RZESZÓW - VOLAN DOZSA NYIGERYHAZA 68  -  22
(1)Janosz Balogh-8, (2)Bertalan Kosovan-1, (3)Andraz Kovacs-6, (4)Zoltan Kovacs-2, (5)Jozef Sziracky-5, (6)Peter Berecz-0 -
(9)Antoni Krzywonos-11, (10)Kazimierz Dziura-10, (11)Grzegorz Kuźniar-13, (12)Bogdan Ciupak-6, (13)Ryszard Czarnecki-14, (14)Roman Lubera-6, (15)Krzysztof Nurzyński-4, (16)Romuald Janusz-4

14. Memoriał Mariana Rose - Toruń 19/7/1987


1.     Antal Kocso                 Węgry
2.     Roland Dannö                Szwecja
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Rzeszów 19/7/1987


1.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów
2.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Opole 22/7/1987


1.     Karol Lis                   Kolejarz Opole
2.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
3.     Krzysztof Zarzecki          Śląsk Świętochłowice

Turniej Indywidualny "40-lecie KS Stal Gorzów Wlkp" - Gorzów Wlkp 26/7/1987


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów
3.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk

Turniej Indywidualny z okazji zakończenia Wyścigu Dookoła Polski - Rzeszów 29/7/1987


1.     Janusz Łukasik              Unia Tarnów
2.     Krzysztof Nurzyński         Stal Rzeszów
3.     Henryk Jasek                Unia Tarnów

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   W Ę G R Y


Gniezno 5/8/1987                     67  -  41
Ostrów Wlkp 6/8/1987                 80  -  28

5. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 23/8/1987


1.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
2.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

5. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 5/9/1987


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Leszek Matysiak             Śląsk Świętochłowice
3.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów

5. "Puchar Rzemiosła" - Gniezno 5/9/1987


1.     Cezary Owiżyc               Stal Gorzów Wlkp
2.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
3.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp

"Turniej Otwarcia" - Krosno 5/9/1987


1.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno (14 pkt.)
2.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów (13 pkt.)
3.     Dariusz Baliński            Unia Leszno (12+3 pkt.)

4.     Piotr Styczyński            Unia Tarnów (12+2 pkt.)
5.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów (11 pkt.)
6.     Ferenc Juhasz               Węgry (10 pkt.)

10-lecie startów Marka Kępy - Lublin 6 ???,7 ???/09/1987


1.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp (13 pkt.)
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin (12 pkt.)
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno (12 pkt.)

4.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów (11 pkt.)
5.     Dariusz Śledź               Motor Lublin (10 pkt.)
6.     Roman Feld                  Motor Lublin (10 pkt.)

37. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 9/9/1987


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Lubomir Jedek               CSRS
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Grupa "B" Drużynowych Mistrzostw Świata - Rybnik 12/9/1987


1.     POLSKA                                                   36
2.     SZWECJA                                                  33
3.     AUSTRALIA                                                28
4.     FINLANDIA                                                23

20. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 13/9/1987


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów

Czwórmecz towarzyski - Krosno ?/9/1987


1.     Unia Tarnów                                              37

(Piotr Styczyński-10, Janusz Kapustka-8, Sławomir Tronina-11, Henryk Jasek-8)

2.     Stal Rzeszów                                             28

(Antoni Krzywonos-5, Krzysztof Nurzyński-11, Bogdan Ciupak-5, Roman Lubera-7)

3.     Śląsk Świętochłowice                                     20

(Romuald Janusz-7, Andrzej Bykiewicz-6, Krzysztof Sikora-ns, Marian Wardzała-7)

4.     Motor Lublin                                             12

(Dariusz Śledź-4, Robert Jucha-4, Piotr Włodarczyk-1, Jerzy Mordel-3, Więckowski-ns)

Czwórmecz towarzyski - Leszno 7/10/1987
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


?.     Unia Leszno                                              ?

(1-Dariusz Baliński, 2-Grzegorz Sterna, 3-Dariusz Michalewicz, 4-Piotr Pawlicki)

?.     Sparta Wrocław                                           ?

(5-Waldemar Gaweł, 6-Waldemar Trostowiecki, 7-Sławomir Gonciarz, 8-W.Korczyński)

?.     Kolejarz Opole                                           ?

(9-Stanisław Pogorzelski, 10-Roland Wieczorek, 11-Karol Lis, 12-Piotr Żyto)

?.     Śląsk Świętochłowice                                     ?

(13-Antoni Bielica, 14-Krzysztof Zarzecki, 15-Leszek Matysiak, 16-Marek Mierkiewicz)
Sędzia - Maciej Dembek

Testmecz międzypaństwowy  P O L S K A   -   Z S R R


Poznań 10/10/1987                    79  -  28

(R.Jankowski-13, Z.Kasprzak-13, J.Krzystyniak-11, P.Świst-11, R.Dołomisiewicz-11,
A.Huszcza-8, Z.Krakowski-7, J.Stachyra-5 - R.Saitgareev-7, I.Dubinin-7, W.Trofimov-5,
O.Volohov-4, R.Aas-3, R.Mardanszin-2)

Zielona Góra 11/10/1987              82  -  25

()

20. "Puchar ROW" - Zakończenie Kariery Piotra Pysznego - Rybnik 11/10/1987


1.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
2.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
3.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik

18. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 17/10/1987


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Stanisław Miedziński        Apator Toruń
3.     Marek Ziarnik               Polonia Bydgoszcz

Puchar Przechodni Wojewody Krośnieńskiego - Krosno 17/10/1987


1.     Antoni Skupień              ROW Rybnik (11 pkt.)
2.     Jerzy Głogowski             Motor Lublin (11 pkt.)
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin (11 pkt.)

"Puchar Gazety Lubuskiej" - Zielona Góra 18/10/1987


1.     Jan Krzystyniak             Unia Leszno
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno

10. Memoriał Marcina Rożaka i Grzegorza Smolińskiego - Gniezno 18/10/1987


1.     Waldemar Cieślewicz         Start Gniezno
2.     Jacek Gomólski              Start Gniezno
3.     Dariusz Michalak            Falubaz Zielona Góra

Turniej Indywidualny - 60-lecie Zakładów Azotowych i 30-lecie Sekcji Żużlowej - Tarnów 24/10/1987


1.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów
2.     Mirosław Korbel             ROW Rybnik
3.     Krzysztof Kuczwalski        Apator Toruń

35. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 25/10/1987


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

"Puchar Klubu Kibica" - Rzeszów 25/10/1987


1.     Jan Krzystyniak - Piotr Pawlicki              Unia Leszno
2.     Janusz Stachyra - Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
3.     Antoni Skupień - Eugeniusz Skupień            ROW Rybnik

"Puchar Prezydenta Miasta" - Leszno 4/11/1987


1.     Jan Krzystyniak - Zbigniew Krakowski          Unia Leszno
2.     Roman Jankowski - Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Jacek Brucheiser - Piotr Kociemba             Ostrovia Ostrów Wlkp

"Mistrzostwa Śląska" - Rybnik 8/11/1987


1.     Eugeniusz Skupień           ROW Rybnik
2.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
3.     Dariusz Rachwalik           Włókniarz Częstochowa


1986     INDEX     1988