DMP DM2L MDMP IPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


Team Championship


1 Liga

             TORUŃ  BYDG.  LESZ.  ZIEL.   GORZ.   RZES.  GDAŃ.   RYBN.   TARN.   OPOLE
TORUŃ        ** ** 
44-46  56-34  45-44   57-33   66-24  58-32   61-28   69-21   64-26
BYDGOSZCZ   
48-42  ** **  55-35  50-40 43,5-46,5 59-31  48-42   33-21   66-24   67-23
LESZNO      
54-36  54-36  ** **  45-45   45-45   65-25  57-33   63-27   69-21   60-30
ZIELONA GÓRA
47-43  58-32  41-48  ** **   50-40   45-44  65-25   53-37   58-32   67-22
GORZÓW WLKP 
40-50  52-38  50-40  47-41   ** **   45-15  64-26   57-33   59-31   66-24
RZESZÓW     
46-43  53-37  50-40  47-43   52-38   ** **  51-37   60-29   56-34   62-28
GDAŃSK      
48-42  51-39  43-47  49-41   50-40   54-35  ** **   57-33   45-44   56-34
RYBNIK       
44-46  42-47  45-45  45-45   47-43   48-42  57-33   ** ** 52,5-37,5 49-41
TARNÓW       
43-47  41-49  46-44  41-49   52-38   24-36  48-42 53,5-34,5 ** **   48-42
OPOLE       
44-45  43-47  31-59  34-56 41,5-47,5 58-31  51-39   40-50   59-30   ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1986

1.  APATOR TORUŃ            24   12  0   6   +212
2.  POLONIA BYDGOSZCZ       24   12  0   6   +98
3.  UNIA LESZNO             23   10  3   5   +189

4.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    22   10  2   6   +162
5.  STAL GORZÓW WLKP        21   10  1   7   +115
6.  STAL RZESZÓW            20   10  0   8   -33
7.  WYBRZEŻE GDAŃSK         16   8   0   10  -92
8.  ROW RYBNIK              14   6   2   10  -135
9.  UNIA TARNÓW             10   5   0   13  -244
-------------------------------------------------
10. KOLEJARZ OPOLE          6    3   0   15  -272

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1987

ŚWIĘTOCHŁOWICE - TARNÓW    54-36
TARNÓW - ŚWIĘTOCHŁOWICE   
56-34

2 Liga

                   GNIE.  ŚWIĘ.  OSTR.  CZĘS.  LUBL.  GRUD.  WROC.
GNIEZNO            ** **  
53-36  69-21  47-43  60-30  68-21  70-18
ŚWIĘTOCHŁOWICE     
55-35  ** **  51-39  51-39  72-18  64-25  63-27
OSTRÓW WLKP        
59-28  52-38  ** **  54-36  49-41  64-25  58-31
CZĘSTOCHOWA        
39-50  50-40  58-32  ** **  47-43  72-18  74-16
LUBLIN             
48-42  50-37  41-48  37-53  ** **  57-31  66-24
GRUDZIĄDZ          
49-41  43-47  50-40  45-36  40-48  ** **  72-18
WROCŁAW            
27-63  29-61  23-67  34-55  25-63  43-46  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 ligi 1986

1.  START GNIEZNO           16   8   0   4   +180

-------------------------------------------------
2.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    16   8   0   4   +155
3.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    16   8   0   4   +92
4.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   14   7   0   5   +135
5.  MOTOR LUBLIN            12   6   0   6   +14
6.  GKM GRUDZIĄDZ           10   5   0   7   -133
7.  SPARTA WROCŁAW          0    0   0   12  -443


Junior Team Championship


         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Bydgoszcz       11     150          1. Zielona Góra    12     160

2. Leszno          9,5    133          2. Gniezno         8      112
3. Częstochowa     6,5    100          3. Wrocław         3      26
4. Opole           3      52           4. Ostrów Wlkp     1      22
5. Świętochłowice  0      37


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Gorzów Wlkp     12     159          1. Tarnów          11     138

2. Toruń           7      107          2. Rzeszów         7      107
3. Grudziądz       2      57           3. Rybnik          4      77
4. Gdańsk          2      54           4. Lublin          2      60

7. Finał MDMP - Zielona Góra 23/9/1986


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         39
2.     Polonia Bydgoszcz                                        28
3.     Falubaz Zielona Góra                                     22


Individual Polish Cup


1. Finał IPP - Tarnów 27/4/1986


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów


Individual Polish Championship


42. Finał IMP - Zielona Góra 14/9/1986


1.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów


Individual Junior Polish Championship


20. Finał MIMP - Toruń 10/8/1986


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa


Polish Club Pair Championship


13. Finał MPPK - Toruń 24/4/1986


1.     Apator Toruń                                             41
2.     Wybrzeże Gdańsk                                          36
3.     Falubaz Zielona Góra                                     28


Polish Club Junior Pair Championship


5. Finał MMPPK - Ostrów Wlkp 7/9/1986


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         24
2.     Polonia Bydgoszcz                                        23
3.     Unia Leszno                                              22


Golden Helmet


26. Finał Złotego Kasku - Częstochowa 22/7, Rybnik 21/8,
Gniezno 18/9, Wrocław 2/10/1986


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Silver Helmet


21. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 2/7, Gorzów Wlkp 3/7/1986


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
3.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno


Bronze Helmet


10. Finał Brązowego Kasku - Leszno 11/9, Gniezno 12/9/1986


1.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Jarosław Szymkowiak         Falubaz Zielona Góra
3.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra


Tournaments


5. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych "Memoriał Mieczysława Połukarda" - Bydgoszcz 23/3/1986


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z NJUDUNGARNA VETLANDA


Gorzów Wlkp 2/4/1986            ??  -  ?? (Stal Gorzów Wlkp-Njudungarna Vetlanda)
(9-R.Franczyszyn, 10-C.Owiżyc, 11-K.Okupski, 12-P.Świst, 13-J.Rembas, 14-M.Daniszewski -
1-Conny Ivarsson, 2-Mikael Rittervall, 3-Thomas Ek, 4-Alf Trofast, 5-Claes Ivarsson, 6-Kenneth Nyström)
sędzia - Roman Siwiak                   tabela biegów

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   S Z W E C J A


Gorzów Wlkp 9/4/1986                 55  -  53
Opole 12/4/1986                      65  -  43
Rybnik 13/4/1986                     73  -  35

Turniej Indywidualny - Rzeszów 13/4/1986


1.     Andrzej Surowiec            Stal Rzeszów
2.     Antoni Krzywonos            Stal Rzeszów
3.     Waldemar Romanek            Stal Rzeszów

"Puchar Sportu" - Częstochowa 10/5/1986


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
2.     Dariusz Baliński            Unia Leszno
3.     Jacek Gomólski              Start Gniezno

"Puchar Gazety Poznańskiej" - Ostrów Wlkp 10/5/1986


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

"Puchar Jana Najdrowskiego" - Grudziądz 11/5/1986


1.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Piotr Żyto                  Wybrzeże Gdańsk
3.     Paweł Bukiej                Polonia Bydgoszcz

Turniej Indywidualny "Dzień Hutnika" - Świętochłowice 11/5/1986


1.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Marek Mierkiewicz           Śląsk Świętochłowice

"Puchar Prezydenta Miasta" - Poznań 17/5/1986


1.     Ryszard Buśkiewicz          Polonia Bydgoszcz
2.     Eugeniusz Błaszak           Unia Tarnów
3.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz

Turniej Indywidualny - Rzeszów 18/5/1986


1.     Antoni Krzywonos            Stal Rzeszów
2.     Andrzej Surowiec            Stal Rzeszów
3.     Heinrich Schatzer           Austria

Turniej Indywidualny "Puchar Zakładu Agrofizyki PAN" - Lublin 20/5/1986


1.     Dariusz Śledź               Motor Lublin
2.     Janusz Łukasik              Motor Lublin
3.     Janusz Kapustka             Unia Tarnów

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 24/5/1986


1.     Wojciech Żabiałowicz        Polska
2.     Grzegorz Dzikowski          Polska
3.     Rif Saitgareev              ZSRR

Turniej Indywidualny "35-lecie RKS Motor Lublin" - Lublin 25/5/1986


1.     Marek Kępa                  Motor Lublin
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów

Czwórmecz międzynarodowy - Rzeszów 8/6/1986


1.     Stal II Rzeszów                                          39
2.     Unia Tarnów                                              37
3.     Stal I Rzeszów                                           17

4.     Naftochemik Pleven                                       3

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Toruń 14/6/1986


1.     Andy Silver                 Wielka Brytania
2.     Zbigniew Błażejczak         Polska
3.     Jan Staechmann              Dania

"Puchar Tygodnika Ziemia Gorzowska" - Gorzów Wlkp 14/6/1986


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Pavel Karnas                CSRS

36. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 15/6/1986


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

"Puchar Klubu Kibica" - Ostrów Wlkp 21/6/1986


1.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Zbigniew Bizoń              Polonia Bydgoszcz

"Puchar Polanexu" - Gniezno 22/6/1986


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Eugeniusz Miastkowski       Apator Toruń
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

"Puchar Panoramy Leszczyńskiej" - Leszno 29/6/1986


1.     Dariusz Baliński            Unia Leszno
2.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno
3.     Dariusz Michalak            Falubaz Zielona Góra

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   C S R S


Rzeszów 2/7/1986                     69  -  39
Tarnów 3/7/1986                      54  -  54

Turniej Pożegnalny Edwarda Jancarza - Gorzów Wlkp 13/7/1986


1.     Phill Crump                 Australia
2.     Kelly Moran                 USA
3.     Kelvin Tatum                Wielka Brytania

Grudziądz 13/7/1986 testmecz międzynarodowy GKM GRUDZIĄDZ - AMKC CHABAROVICE 62  -  28

Turniej Pożegnalny Edwarda Jancarza - Ostrów Wlkp 14/7/1986


1.     Tommy Knudsen               Dania
2.     Marvyn Cox                  Wielka Brytania
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

13. Memoriał Mariana Rose - Toruń 20/7/1986


1.     Christer Karlsson           Szwecja
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk

4. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 21/7/1986


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Henny Kroeze                Holandia

9. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 22/7/1986


1.     Grzegorz Smoliński          Start Gniezno
2.     Krzysztof Wankowski         Start Gniezno
3.     Waldemar Cieślewicz         Start Gniezno

Turniej Indywidualny - Tarnów 29/7/1986


1.     Jan Osvald Pedersen         Dania
2.     Erik Gundersen              Dania
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Turniej Indywidualny - Chorzów 30/7/1986


1.     Erik Gundersen              Dania
2.     Jan Osvald Pedersen         Dania
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

"Puchar SKS Start" - Gniezno 10/8/1986


1.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
2.     Grzegorz Śniegowski         Apator Toruń
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny "25-lecie KS Falubaz Zielona Góra" - Zielona Góra 28/8/1986


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Chorzów 30/8/1986


1.     Hans Nielsen                Dania
2.     Jan Osvald Pedersen         Dania
3.     Kelvin Tatum                Wielka Brytania

4. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 31/8/1986
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Viktor Kuznetsov            ZSRR
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz

Grupa "B" Drużynowych Mistrzostw Świata - Leszno 6/9/1986


1.     POLSKA                                                   42
2.     CSRS                                                     30
3.     AUSTRALIA                                                29

4.     RFN                                                      18

19. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego o Puchar "Gazety Częstochowskiej" - Częstochowa 7/9/1986


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice
3.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa

4. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 7/9/1986


1.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów

"Puchar Klubu Kibica" - Rzeszów 20/9/1986


1.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
2.     Dariusz Baliński            Unia Leszno
3.     Eugeniusz Błaszak           Unia Tarnów

"Puchar Klubu Kibica" - Tarnów 21/9/1986


1.     Eugeniusz Błaszak           Unia Tarnów
2.     Janos Szerecz               Węgry
3.     Bogusław Nowak              Unia Tarnów

"Mistrzostwa Śląska" - Częstochowa 25/9/1986


1.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa
2.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa
3.     Zygmunt Nocuń               Włókniarz Częstochowa

4. "Puchar Gazety Lubuskiej" - Zielona Góra 9/10/1986


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

4. "Puchar Rzemiosła" - Gniezno 18/10/1986


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Międzynarody Czwórmecz Drużynowy Juniorów - Zielona Góra 18/10/1986


1.     SZWECJA                                                  37+3

Kenneth Nyström-10, Thomas Ek-6, Peter Nahlin-9+3, Jörgen Johansson-8, Bo Arrhén-4

2.     DANIA                                                    37+2

Allan Johansen-8, Lars Munkedal-9+2, Gert Handberg-9, Tom Knudsen-9, Torben Hansen-2

3.     POLSKA                                                   27

Ryszard Dołomisiewicz-15, Piotr Świst-4, Sławomir Dudek-2, Sławomir Drabik-5, Jarosław Szymkowiak-1

4.     RFN                                                      6

Tommy Dunker-3, Peter Hehlert-0, Peter Schroeck-1, Bernth Transpurger-0, Ludwig Baumgartner-2

Sędzia - Roman Siwiak (NCD 67:20 - 2 bieg Munkedal)

Międzynarody Czwórmecz Drużynowy Juniorów - Częstochowa 19/10/1986


1.     POLSKA                                                   36

Ryszard Dołomisiewicz-11

2.     DANIA                                                    33

Lars Munkedal-10

3.     SZWECJA                                                  32

Peter Nahlin-9

4.     RFN                                                      7

Tommy Dunker-7
Sędzia - ? (NCD 71:60 - 8 bieg Allan Johansen)

17. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 19/10/1986


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Stanisław Miedziński        Apator Toruń
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

34. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 26/10/1986


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp


1985     INDEX     1987