DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Marian Beil
(ur.17-11-1946 zm.24-4-1985)
Czesław Adamski (ur.20-3-1926 zm.7-5-1985)
Mieczysław Połukard (ur.31-8-1930 zm.26-10-1985)


Team Championship


1 Liga

               ZIEL.  GDAŃ.  LESZ.  BYDG.  TORUŃ  RYBN.  RZES.  GORZ.   OPOLE   ŚWIĘ.
ZIELONA GÓRA   ** ** 
61-29  48-42  53-37  64-26  54-36  57-32  58-32   68-22   62-27
GDAŃSK         57-33  ** **  44-44  57-32  66-23  47-42  63-26  50-40   61-28   66-24
LESZNO         45-45  51-39  ** **  35-55  49-41  56-34  57-33  67-23   66-24   71-17
BYDGOSZCZ      44-46  46-44  51-39  ** **  56-34  51-39  62-28  54-36   60-29   57-33
TORUŃ          48-42  47-43  40-49  51-39  ** **  59-31  65-25  56-34   53-37   62-28
RYBNIK         42-48  40-50  45-45  58-32  46-44  ** **  50-39  58-32   58-32   57-33
RZESZÓW        41-49  38-51  57-33  49-40  57-33  35-25  ** **  56-34   61-29   58-32
GORZÓW WLKP    52-38  34-55  39-51  41-37  46-44  47-43  53-37  ** **   63-27   47-43
OPOLE          47-43  45-45  29-60  45-45  48-42  39-51  40-49  42-48   ** **   47-42
ŚWIĘTOCHŁOWICE 34-56  44-46  33-57  41-49  42-48  44-44  52-37  50-39 56,5-33,5 ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1985

1.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    27   13  1   4   +232
2.  WYBRZEŻE GDAŃSK         26   12  2   4   +215
3.  UNIA LESZNO             25   11  3   4   +220

4.  POLONIA BYDGOSZCZ       21   10  1   7   +89
5.  APATOR TORUŃ            18   9   0   9   +14
6.  ROW RYBNIK              16   7   2   9   +12
7.  STAL RZESZÓW            16   8   0   10  -67
8.  STAL GORZÓW WLKP        16   8   0   10  -126
9.  KOLEJARZ OPOLE          8    3   2   13  -328
-------------------------------------------------
10. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    7    3   1   14  -261

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1986

OPOLE - LUBLIN             56-33
LUBLIN - OPOLE             54-35

2 Liga

                   TARN.  LUBL.  GNIE.  OSTR.  CZĘS.  GRUD.  WROC.
TARNÓW             ** ** 
55-34  48-42  53-36  58-32  61-29  72-18
LUBLIN             48-42  ** **  52-38  61-28  62-27  51-36  69-21
GNIEZNO            43-47  45-43  ** **  49-40  51-39  49-41  75-14
OSTRÓW WLKP        48-42  47-42  62-28  ** **  54-36  68-22  63-26
CZĘSTOCHOWA        44-45  38-51  41-48  50-39  ** **  55-35  65-24
GRUDZIĄDZ          37-50  27-62  27-62  53-37  47-42  ** **  63-26
WROCŁAW            25-65  19-71  32-58  37-51  32-58  35-55  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1985

1.  UNIA TARNÓW             20  10   0   2   +202

-------------------------------------------------
2.  MOTOR LUBLIN            18   9   0   3   +223
3.  START GNIEZNO           16   8   0   4   +102
4.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    14   7   0   5   +74
5.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   8    4   0   8   -19
6.  GKM GRUDZIĄDZ           8    4   0   8   -126
7.  SPARTA WROCŁAW          0    0   0   12  -456


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gorzów Wlkp     12     145          1. Leszno          8      108

2. Zielona Góra    9      127          2. Rybnik          7      98
3. Gniezno         6      102          3. Świętochłowice  6      100
4. Ostrów Wlkp     3      55           4. Opole           3      70
5. Wrocław         0      42


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Toruń           12     128          1. Gdańsk          11     139

2. Częstochowa     6      82           2. Bydgoszcz       9      116
3. Tarnów          5      74           3. Lublin          2,5    78
4. Rzeszów         1      61           4. Grudziądz       1,5    47

6. Finał MDMP - Toruń 5/9/1985


1.     Apator Toruń                                             28
2.     Unia Leszno                                              27
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         26


Individual Polish Championship


41. Finał IMP - Gorzów Wlkp 15/9/1985


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra


Individual Junior Polish Championship


19. Finał MIMP - Lublin 24/8/1985


1.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra
2.     Janusz Łukasik              Motor Lublin
3.     Dariusz Baliński            Unia Leszno


Polish Club Pair Championship


12. Finał MPPK - Rybnik 6/6/1985


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          25
2.     Unia Leszno                                              21
3.     ROW Rybnik                                               17+3


Polish Club Junior Pair Championship


4. Finał MMPPK - Bydgoszcz 8/5/1985


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         25
2.     Polonia Bydgoszcz                                        24
3.     Falubaz Zielona Góra                                     19


Golden Helmet


25. Finał Złotego Kasku - Opole 25/7, Gdańsk 1/8, Zielona Góra 5/9/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra


Silver Helmet


20. Finał Srebrnego Kasku - Tarnów 18/9, Rzeszów 19/9/1985


1.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
2.     Sławomir Dudek              Falubaz Zielona Góra
3.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz


Bronze Helmet


9. Finał Brązowego Kasku - Gorzów Wlkp 12/9, Zielona Góra 26/9/1985


1.     Zbigniew Błażejczak         Falubaz Zielona Góra
2.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
3.     Piotr Świst                 Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


Zielona Góra 23/3/1985 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - OSTROVIA OSTRÓW WLKP 61  -  29
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Andrzej Huszcza-12(3,3,3,3), Zbigniew Błażejczak-4, Jan Krzystyniak-12, Stefan Żeromski-7, Maciej Jaworek-15(3,3,3,3,3), Ryszard Jasinowski-3, Jarosław Glinka-3, Sławomir Dudek-2, Marek Molka-1 -
Jacek Brucheiser-10, Świdziński-0, Mirosław Ćwikła-2, Ryszard Małecki-5, Feliks Gała-0, Sobczak-1, Andrzej Szczepaniak-0

4. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych - Bydgoszcz 24/3/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Leonard Raba                Kolejarz Opole

Runda Wstępna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Toruń 20/4/1985


1.     Leonard Raba                Polska
2.     Wojciech Żabiałowicz        Polska
3.     Armando Dal Chiele          Włochy

"Puchar Polanexu" - Gniezno 27???/4/1985
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra - 14 pkt.
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp - 13 pkt.
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno - 11 pkt.

4.     Leon Kujawski               Start Gniezno - 11 pkt.
5.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp - 11 pkt.
6.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno - 11 pkt.

"Puchar Sportu" - Częstochowa 9/5/1985


1.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa
2.     Henryk Bem                  ROW Rybnik
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Bydgoszcz 25/5/1985


1.     Per Jonsson                 Szwecja
2.     Barnabas Guypes             Węgry
3.     Jimmy Nilsen                Szwecja

"Puchar i Przyjaźni" - Grudziądz 9/6/1985


1.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
2.     Roman Matousek              CSRS
3.     Bohumil Brhel               CSRS

Finał Mistrzostw Świata Par - Rybnik 15/6/1985


1.     DANIA                                                    29
2.     WIELKA BRYTANIA                                          27
3.     USA                                                      22

12. Memoriał Mariana Rose - Toruń 16/6/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Toni Lingren                Szwecja
3.     Antal Kocso                 Węgry

3. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 16/6/1985


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Zoltan Adorjan              Węgry

Czwórmecz międzynarodowy - Opole 16/6/1985


1.     Volan Bekecsaba                                          36
2.     Kolejarz Opole                                           29
3.     Śląsk Świętochłowice                                     16
4.     AMK Tatra Koprivnice                                     15

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Gorzów Wlkp 22/6/1985


1.     POLSKA                                                   31
2.     CSRS                                                     29
3.     RFN                                                      23

4.     WŁOCHY                                                   13

35. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 21/7/1985


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

3. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 22/7/1985


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o "Puchar XII OSM" - Rzeszów 22/7/1985


1.     Roland Wieczorek            Kolejarz Opole
2.     Zbigniew Kakowski           Unia Leszno
3.     Bogdan Ciupak               Stal Rzeszów

18. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego o Puchar "Gazety Częstochowskiej" - Częstochowa 22/7/1985


1.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa
2.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

"Puchar Prezydenta Miasta" - Gdańsk 1/8/1985


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

Jubileusz Ivana Maugera - Gniezno 24/8/1985


1.     Preben Eriksen              Dania
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Peter Glanz                 Dania

Jubileusz Ivana Maugera - Leszno 25/8/1985


1.     Preben Eriksen              Dania
2.     Bobby Schwartz              USA
3.     Mitch Shirra                Nowa Zelandia

Turniej Indywidualny "O Puchar 40-lecia Zakładów Mechanicznych Gorzów" - Gorzów Wlkp 27/8/1985


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra

Mecz towarzyski - Poznań 3/9/1985


"WIELKOPOLSKA" - "ŚLĄSK"                                    39 - 27

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   W Ę G R Y


Leszno 14/9/1985
                    75  -  31

Roman Jankowski-5(3 starty), Zenon Kasprzak-17, Zdzisław Rutecki-8, Wojciech Żabiałowicz-18(komplet), Andrzej Huszcza-8(4 starty), Jan Krzystyniak-13, rezerwowi-Grzegorz Sterna-4, Włodzimierz Heliński-2
Zoltan Adorjan-7, Laszlo Bodi-4, Zoltan Hajdu-9, Ferenc Farkas-0(3 starty), Janos Balogh-6, Jozsef Feres-5, Istvan Bramer-0
NCD-2 BIEG Żabiałowicz, 10 BIEG Kasprzak -po 67,2. Sędzia-Lechosław Bartnicki.

8. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 15/9/1985


1.     Jacek Gomólski              Start Gniezno
2.     Krzysztof Wankowski         Start Gniezno
3.     Grzegorz Smoliński          Start Gniezno

"Puchar Klubu Kibica" - Rzeszów 15/9/1985


1.     Andrzej Surowiec            Stal Rzeszów
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

Turniej Par o "Puchar Redaktora Naczelnego Nowin Rzeszowskich" - Rzeszów 22/9/1985


1.     Janusz Kapustka - Artur Taraszka              Unia Tarnów
2.     Leszek Listoś - Andrzej Kowalczyk             Motor Lublin
3.     Roman Lubera - Andrzej Sikora                 Stal Rzeszów

3. "Puchar Gazety Lubuskiej" - Zielona Góra 10/10/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra

16. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 12/10/1985


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Grzegorz Śniegowski         Apator Toruń

Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska - Częstochowa 12/10/1985


1.     Sławomir Drabik             Włókniarz Częstochowa    (12 pkt.)
2.     Antoni Bielica              Śląska Świętochłowice    (11 pkt.)
3.     Tomasz Gałeczka             ROW Rybnik    (9 pkt.)

4.Jarosław Kardaś(Śląska)-9, 5.Dariusz Fliegert(ROW)-8, 6.Janusz Sikoń(ROW)-7, 7.Joachim Wranik(Śląska)-5,
8.Andrzej Musiolik(ROW)-4, 9.Jacek Lubas(Włókniarz)-3, 10.Kluba(ROW)-3, 11.Adam Pawliczek(ROW)-1,
12.Jacek Nowak(Włókniarz)-1, 13.Tomasz Purgal(Włókniarz)-1, 14.Krzysztof Kosmala(Włókniarz)-0

19. "Puchar ROW" - Rybnik 20/10/1985


1.     Roman Matousek              CSRS
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra

"Puchar Jana Najdrowskiego" - Grudziądz 20/10/1985


1.     Marek Makowski              GKM Grudziądz
2.     Herbert Mussehl             NRD
3.     Mike Ott                    NRD

3. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 24/10/1985


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk

33. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 27/10/1985


1.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Turniej Pożegnalny Pawła Waloszka - Świętochłowice 27/10/1985


1.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Sławomir Drabik             Włokniarz Częstochowa

3. "Puchar Rzemiosła" - Gniezno //1985


1.     Jerzy Rembas                Stal Gozów Wlkp
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno


1984     INDEX     1986