DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Lech Baran
(ur.?-?-19?? zm.24-4-1984)
Ryszard Berezowski (ur.2-4-1960 zm.16-9-1984)
Witold Antoniewicz (ur.1-11-1923 zm.29-9-1984)
Lucjan Krupiński (ur.18-2-1936 zm.31-12-1984)


Team Championship


1 Liga

              LESZ.  GORZ.  ZIEL.  RYBN.  TORUŃ  OPOLE  GDAŃ.  BYDG.  RZES.  GNIE.
LESZNO        ** ** 
42-48  57-33  64-26  55-35  57-33  62-28  56-34  60-30  65-25
GORZÓW WLKP   47-43  ** **  46-44  51-37  51-39  54-36  58-32  51-39  59-30  61-29
ZIELONA GÓRA  47-43  44-45  ** **  59-31  61-28  56-33  49-41  54-36  62-27  61-29
RYBNIK        46-44  46-44  45-45  ** **  52-37  48-40  48-42  51-39  50-40  53-37
TORUŃ         48-42  57-33  42-47  47-43  ** **  50-39  60-30  60-30  48-40  51-39
OPOLE         40-50  55-35  51-38  56-34  51-39  ** **  60-30  46-44  43-47  56-34
GDAŃSK        40-49  45-45  46-43  48-42  51-39  57-33  ** **  59-30  45-45  53-37
BYDGOSZCZ     44-46  56-34  50-40  56-34  46-44  55-35  45-45  ** **  55-34  50-39
RZESZÓW       25-41  51-39  50-40  47-43  46-44  42-47  47-43  45-45  ** **  46-42
GNIEZNO       35-55  40-49  44-46  44-46  36-53  42-47  34-56  47-43  55-35  ** **

Na podstawie decyzji GKSŻ z 10/10/84 Unia Leszno została pozbawiona tytułu Drużynowego Mistrza Polski w sezonie 1984.

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1984

1.  UNIA LESZNO             26   13  0   5   +267
2.  STAL GORZÓW WLKP        25   12  1   5   +85
3.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    21   10  1   7   +125

4.  ROW RYBNIK              19   9   1   8   -65
5.  APATOR TORUŃ            18   9   0   9   +29
6.  KOLEJARZ OPOLE          18   9   0   9   -11
7.  WYBRZEŻE GDAŃSK         17   7   3   8   -35
8.  POLONIA BYDGOSZCZ       16   7   2   9   -23
9.  STAL RZESZÓW            16   7   2   9   -134
-------------------------------------------------
10. START GNIEZNO           4    2   0   16  -238

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1985

RZESZÓW - TARNÓW           55-34
TARNÓW - RZESZÓW           45-45

2 Liga

                   ŚWIĘ.  TARN.  OSTR.  LUBL.  GRUD.  CZĘS.  WROC.
ŚWIĘTOCHŁOWICE     ** ** 
43-47  51-39  54-35  46-41  63-27  67-23
TARNÓW             47-43  ** **  53-37  44-45  60-30  49-41  70-20
OSTRÓW WLKP        48-42  50-38  ** **  47-43  60-30  50-38  69-21
LUBLIN             43-47  50-40  52-37  ** **  61-28  68-21  72-18
GRUDZIĄDZ          43-47  55-32  48-40  48-41  ** **  57-31  67-22
CZĘSTOCHOWA        36-52  35-55  44-46  52-38  49-40  ** **  64-26
WROCŁAW            22-68  29-60  33-55  30-59  21-68  46-41  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1984

1.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    18   9   0   3   +172

-------------------------------------------------
2.  UNIA TARNÓW             16   8   0   4   +117
3.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    16   8   0   4   +85
4.  MOTOR LUBLIN            14   7   0   5   +141
5.  GKM GRUDZIĄDZ           12   6   0   6   +45
6.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   6    3   0   9   -111
7.  SPARTA WROCŁAW          2    1   0   11  -449


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gorzów Wlkp     11     153          1. Rybnik          11     137

2. Zielona Góra    7      92           2. Świętochłowice  7      103
3. Leszno          6      110          3. Opole           6      98
4. Ostrów Wlkp     3      59           4. Wrocław         0      41
5. Gniezno         3      55


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Lublin          9      110          1. Gdańsk          9      109

2. Rzeszów         7      94           2. Toruń           9      105
3. Tarnów          5      82           3. Bydgoszcz       5      92
4. Częstochowa     3      66           4. Grudziądz       1      67

5. Finał MDMP - Lublin 15/8/1984


1.     Motor Lublin                                             28
2.     ROW Rybnik                                               25
3.     Wybrzeże Gdańsk                                          23


Individual Polish Championship


40. Finał IMP - Gorzów Wlkp 16/9/1984


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Individual Junior Polish Championship


18. Finał MIMP - Tarnów 22/7/1984


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Adam Pawliczek              ROW Rybnik
3.     Piotr Tomaszewski           Falubaz Zielona Góra


Polish Club Pair Championship


11. Finał MPPK - Toruń 21/6/1984


1.     Unia Leszno                                              24
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         22
3.     Wybrzeże Gdańsk                                          20


Polish Club Junior Pair Championship


3. Finał MMPPK - Rybnik 21/6/1984


1.     Kolejarz Opole                                           27
2.     ROW Rybnik                                               25
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         21


Golden Helmet


24. Finał Złotego Kasku - Wrocław 7/7/1984


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Leonard Raba                Kolejarz Opole


Silver Helmet


19. Finał Srebrnego Kasku - Lublin 23/8/1984


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
3.     Ryszard Gabrych             Polonia Bydgoszcz


Bronze Helmet


8. Finał Brązowego Kasku - Bydgoszcz 30/8/1984


1.     Ryszard Dołomisiewicz       Polonia Bydgoszcz
2.     Mirosław Daniszewski        Stal Gorzów Wlkp
3.     Dariusz Rachwalik           Włókniarz Częstochowa


Tournaments


Ostrów Wlkp 24/3/1984 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - FALUBAZ ZIELONA GÓRA 29  -  61
(źródło informacji - Witold Łukowski)

(Jacek Brucheiser 8, Andrzej Szczepaniak 6, Franciszek Jaziewicz 4, Roman Tajchert 4 -
Andrzej Huszcza 12(3,3,3,3), Maciej Jaworek 9, Jan Krzystyniak 7, Wiesław Pawlak 6(3,3), Alfred Krzystyniak 6(3,3), Andrzej Dudek 6, Jarosław Glinka 4, Piotr Tomaszewski 2, Marek Glinka 2)

Zielona Góra 25/3/1984 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - OSTROVIA OSTRÓW WLKP 61  -  29
(źródło informacji - Witold Łukowski)

(Grzegorz Malinowski 15(3,3,3,3,3), Alfred Krzystyniak 15(3,3,3,3,3), Jan Krzystyniak 14, Jarosław Glinka 9, Piotr Tomaszewski 4, Andrzej Dudek 3, Marek Glinka 1 -
Franciszek Jaziewicz 7, Roman Tajchert 7, Ryszard Małecki 4)

3. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych - Bydgoszcz 25/3/1984


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny "40-lecie PRL" - Gorzów Wlkp 25/3/1984


1.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra
2.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
3.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gdańsk 5/5/1984


1.     Antonin Kasper jr.          CSRS
2.     Bolesław Proch              Polska
3.     Petr Ondrasik               CSRS

15. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 6/5/1984


1.     Eugeniusz Miastkowski       Apator Toruń
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Tadeusz Wiśniewski          Apator Toruń

Turniej Indywidualny "Dzień Hutnika" - Świętochłowice 17/5/1984


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

2. "Puchar Rzemiosła" - Gniezno 20/5/1984


1.     Marek Kępa                  Start Gniezno
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Ryszard Buśkiewicz          Polonia Bydgoszcz

Turniej Indywidualny - Wrocław 20/5/1984


1.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
2.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra
3.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik

"Puchar Zarządu GKM" - Grudziądz 20/5/1984


1.     Zdzisław Rutecki            Polonia Bydgoszcz
2.     Eugeniusz Miastkowski       Apator Toruń
3.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk

Rybnik 22/5/1984 testmecz ROW RYBNIK - OSTROVIA OSTRÓW WLKP             66  -  24

(9.Antoni Skupień 9, 10.Andrzej Tkocz 10, 11.Henryk Bem 10, 12.Mirosław Korbel 6, 13.Bronisław Klimowicz 10, 14.Piotr Liszka 0, 15.Jan Nowak 15, 16.Eugeniusz Skupień 6 -
1.Roman Tajchert 3, 2.Kazimierz Świdziński 1, 3.Franciszek Jaziewicz 0, 4.Jacek Skowron 1, 5.Mirosław Ćwikła 3, 6.Wiesław Sobczak 2, 7.Andrzej Szczepaniak 1, 8.Ryszard Małecki 2, R.Feliks Gała 1)

"Puchar Tygodnika Ziemia Gorzowska" - Gorzów Wlkp 2/6/1984


1.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
3.     Eugeniusz Błaszak           Stal Rzeszów

Ostrów Wlkp 7/6/1984 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - ROW RYBNIK         48  -  42

(9.Jacek Brucheiser 10(3,2,-,3,2), 10.Kazimierz Świdziński 1(1,0), 11.Franciszek Jaziewicz 11(3,-,2,3,3), 12.Dariusz Brucheiser 4(0,-,1,-,3), 13.Roman Tajchert 8(d,-,3,3,2), 14.Ireneusz Szewczyk 3(1,-,2,w), 15.Mirosław Ćwikła 7(2,3,2), 16.Ryszard Małecki 2(1,1,w), R1.Andrzej Szczepaniak 2(1,1), R2.Wiesław Sobczak 0(0,0) -
1.Henryk Bem 9(2,3,1,1,2), 2.Piotr Steuer 1(0,0,-,1), 3.Antoni Skupień 6(1,-,2,d,3), 4.Andrzej Tkocz 6(2,2,-,2,d), 5.Bronisław Klimowicz 6(3,3), 6.Adam Pawliczek 3(2,-,0,1), 7.Jan Nowak 5(3,0,2), 8.Mirosław Korbel 6(1,3,1,1), R1.Eugeniusz Skupień 0(u,0)
Sędzia - Zbigniew Najwer
Zmiany: 7-V,VIII,XII 8-VI,IX,XIII,XV R1-VII,XV 15-IV,VIII,XI 16-V,VIII,XIII R1-IV,XIV R2-V,X
Czasy: 73:5, 77:0, 73:9, 74:7, 74:8, 73:3, 74:3, 74:3, 75:3, 74:0, 73:4, 73:5, 73:2, 73:6, 74:0)

Turniej Indywidualny "Dzień Chemika" - Tarnów 9/6/1984


1.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Henryk Jasek                Unia Tarnów

Świętochłowice 9/6/1984 testmecz międzynarodowy ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - AMK BREZOLUPY 59  -  30

9.Krzysztof Zarzecki 14, 10.Zbigniew Bubak 4, 11.Krzysztof Sikora 9, 12.Leszek Matysiak 9, 13.Andrzej Kułaga 11, 14.Antoni Bielica 3, 15.Krzysztof Banasiak 4 -
1.Jozef Mizera 5, 2.Vaclaw Zajic 0, 3.Jaroslaw Gavenda 4, 4.Vlastimir Cervenka 5, 5.Stanislav Kucera 8, 6.Bohumil Brhel 6, 7.Jan Jasa 2

Częstochowa 10/6/1984 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - AMK BREZOLUPY 40  -  50

9.Józef Kafel 14, 10.Sławomir Drabik 1, 11.Dariusz Bieda 10, 12.Adam Motłoch 2, 13.Dariusz Rachwalik 10, 14.Zygmunt Słowiński 0, 15.Zygmunt Nocuń 3, 16.Michał Miturski ns -
1.Jozef Mizera 5, 2.Jaroslav Gavenda 9, 3.Bohumil Brhel 9, 4.Jan Jasa 10, 5.Stanislav Kucera 12, 6.Vlastimir Cervenka 5, 7.Krzysztof Miturski ns

"Puchar 40-lecia ZKS Stal Rzeszów" - Rzeszów 10/6/1984


1.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
2.     Krzysztof Nurzyński         Motor Lublin
3.     Jan Nowak                   ROW Rybnik

"Puchar Prezesa KKS Ostrovia" - Ostrów Wlkp 16/6/1984


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Zielona Góra 19/6/1984


1.     Piotr Tomaszewski           Falubaz Zielona Góra
2.     Stanisław Racięda           Stal Gorzów Wlkp
3.     Marek Glinka                Falubaz Zielona Góra

Czwórmecz kadry narodowej - przygotowania do Drużynowych Mistrzostw Świata,
19. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 27/6/1984


1.     ZESPÓŁ A                                                 27
2.     ZESPÓŁ C                                                 26
3.     ZESPÓŁ D                                                 22

4.     ZESPÓŁ B                                                 21

Po zawodach rozegrano 19. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego:

1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Gorzów Wlkp 30/6/1984


1.     Wojciech Załuski            Polska
2.     Zoltan Papp                 Węgry
3.     Hans Wahlström              Szwecja

Testmecze młodzieżowe      P O L S K A   -   S Z W E C J A


Świętochłowice 2/7/1984              45  -  63
Rzeszów 4/7/1984                     ??  -  ??

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   C S R S


Gdańsk 10/7/1984                     58  -  50
Gniezno 12/7/1984                    65  -  41
Opole 14/7/1984                      60  -  48

Młodzieżowy czwórmecz towarzyski - Zielona Góra 14/7/1984
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Falubaz Zielona Góra                                     39

(Piotr Tomaszewski-11, Ryszard Jasinowski-10, Marek Glinka-10, Zbigniew Błażejczak-8, Waldemar Gaweł-2)

2.     Unia Leszno                                              33

(Grzegorz Skórski-9, Arkadiusz Zielonko-8, Andrzej Niewiński-8, Zbigniew Krakowski-7, Jedwabny-1)

3.     Stal Gorzów Wlkp                                         15

(Konkol-10, Mikucki-3, Winiarski-1, Urda-1)

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     7

(Piotr Grzegorowski-4, Jacek Skowron-2, Feliks Gała-1)

11. Memoriał Mariana Rose - Toruń 14/7/1984


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Lilebror Johansson          Szwecja
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

2. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 15/7/1984


1.     Zoltan Adorjan              Węgry
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Zoltan Hajdu                Węgry

Indywidulane Mistrzostwa Pomorza - Grudziądz 15/7/1984


1.     Zdzisław Rutecki            Polonia Bydgoszcz
2.     Lech Kędziora               GKM Grudziądz
3.     Stanisław Miedziński        Apator Toruń

5. Memoriał Tadeusza Tkaczyka - Lublin 22/7/1984


1.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Robert Słaboń               Motor Lublin

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   W Ł O C H Y


Gorzów Wlkp 9/8/1984                 81  -  27
Zielona Góra 11/8/1984               81  -  25

7. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 9/8/1984


1.     Ryszard Gabrych             Polonia Bydgoszcz
2.     Jerzy Szeląg                Start Gniezno
3.     Dariusz Brucheiser          Ostrovia Ostrów Wlkp

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Leszno 18/8/1984


1.     DANIA                                                    44
2.     WIELKA BRYTANIA                                          24
3.     USA                                                      20

4.     POLSKA                                                   8

2. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 19/8/1984


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Jan Nowak                   ROW Rybnik
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

"Puchar Prezydenta Miasta" - Opole 19/8/1984


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno
3.     Czesław Piwosz              Unia Leszno

"Puchar Winobrania" - Zielona Góra 2/9/1984


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
3.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra

"Mistrzostwa Śląska" - Rybnik 2/9/1984


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Jan Nowak                   ROW Rybnik
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

"Puchar Prezydenta Miasta" - Piła 6/9/1984 (organizator Start Gniezno)


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Marek Kępa                  Start Gniezno
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno

Młodzieżowy czwórmecz towarzyski - Zielona Góra 15/9/1984
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         31

(Mirosław Daniszewski-12, Cezary Owiżyc-11, Jarosław Gała-5, Mikucki-3)

2.     Falubaz Zielona Góra                                     29

(Ryszard Jasinowski-9, Piotr Tomaszewski-8, Zbigniew Błażejczak-7, Waldemar Gaweł-5)

3.     Polonia Bydgoszcz                                        25

(Ryszard Gabrych-11, Krzysztof Ziarnik-7, Andrzej Pietrzak-4, Piotr Glücklich-3)

4.     Start Gniezno                                            8

(Krzysztof Wankowski-3, Adam Miechowicz-3, Stanisław Przedwojski-1, Roman Twardosz-1)
sędzia - Bonifacy Langner
Po zawodach rozegrano bieg dla najlepszych zawodników o Puchar ZW ZSMP:
M.Daniszewski, R.Jasinowski, C.Owiżyc, R.Gabrych-wsu

"Puchar TAXI" - Świętochłowice 19/9/1984


1.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp

18. "Puchar ROW" - Rybnik 20/9/1984


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

34. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 22/9/1984


1.     Leonard Raba                Kolejarz Opole
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

17. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 27/9/1984


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp

Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego - Ostrów Wlkp 4/10/1984


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno

Mecz towarzyski - Świętochłowice 9/10/1984


"Śląsk" - "Wielkopolska"                                    41 - 49

2. "Puchar Gazety Lubuskiej" - Zielona Góra 10/10/1984


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

Młodzieżowy czwórmecz towarzyski - Bydgoszcz 19/10/1984
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         40

(Mirosław Daniszewski-12, Ryszard Franczyszyn-11, Cezary Owiżyc-10, Jarosław Gała-7, Piotr Świst-0)

2.     Polonia Bydgoszcz                                        32

(Krzysztof Ziarnik-10, Ryszard Dołomisiewicz-9, Piotr Glücklich-6, Ryszard Gabrych-5)

3.     Wybrzeże Gdańsk                                          17

(Kwidziński-6, Chrzanowski-6, Piotr Żyto-4, Lackowski-1)

4.     Falubaz Zielona Góra                                     9

(Zbigniew Błażejczak-4, Mordal-3, Ryszard Jasinowski-2, Waldemar Gaweł-0)

Zielona Góra 21/10/1984 testmecz młodzieżowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - POLONIA BYDGOSZCZ 35  -  55
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Zbigniew Błażejczak-12, Ryszard Jasinowski-7, Waldemar Gaweł-7, Sławomir Dudek-5, Mordal-3, Dariusz Michalak-1 -
Ryszard Dołomisiewicz-13, Strugała-9, Krzysztof Ziarnik-8, Piotr Glücklich-8, Łastowski-2

"Puchar Jana Najdrowskiego" - Grudziądz 21/10/1984


1.     Piotr Żyto                  Wybrzeże Gdańsk
2.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra
3.     Lech Kędziora               GKM Grudziądz

"Puchar Wojewódzkiej Federacji Sportu" - Wrocław 27/10/1984


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
3.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole

Międzynarodowy Turniej Par - Tarnów 27/10/1984
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Piotr Pyszny(16) - Bronisław Klimowicz(9)     ROW Rybnik - 25 pkt.
2.     Zenon Plech(16) - Grzegorz Dzikowski(7)       Wybrzeże Gdańsk - 23 pkt.
3.     Zsolt Papp(15) - Barnabas Kosovan(5)          Węgry - 20 pkt.

32. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 28/10/1984


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

2. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 28/10/1984


1.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra

"Puchar Klubu Kibica" - Tarnów 28/10/1984


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Jan Nowak                   ROW Rybnik
3.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk

Młodzieżowy Turniej Par - Gorzów Wlkp 28/10/1984
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Krzysztof Ziarnik(14) - Ryszard Dołomisiewicz(10) Polonia Bydgoszcz - 24 pkt.
2.     Ryszard Franczyszyn(15) - Jarosław Gała(8)    Stal Gorzów Wlkp - 23 pkt.
3.     Piotr Glücklich(11) - Ryszard Gabrych(10)     Polonia Bydgoszcz - 21 pkt.

4.     Mirosław Daniszewski(17) - ?.Mikucki(2) - Piotr Świst(0) Stal Gorzów Wlkp - 19 pkt.
5.     Ryszard Jasinowski(9) - Zbigniew Błażejczak(7) Falubaz Zielona Góra - 16 pkt.
6.     Cezary Owiżyc(11) - ?.Urda(0)                 Stal Gorzów Wlkp - 11 pkt.
7.     Sławomir Dudek(8) - ?.Mordal(2) - Waldemar Gaweł(1) Falubaz Zielona Góra - 11 pkt.

Indywidulane Mistrzostwa Pomorza - Bydgoszcz 30/10/1984


1.     Zdzisław Rutecki            Polonia Bydgoszcz
2.     Eugeniusz Miastkowski       Apator Toruń
3.     Zbigniew Bizoń              Polonia Bydgoszcz

Rzeszów 30/10/1984 testmecz międzynarodowy STAL RZESZÓW-VOLAN NYIGYRYHAZA/BEKESCABA 43  -  47

(1)Jozef Petrikovics 14(2,3,3,3,3), (2)Andras Kovacs 6+2(1*,1,2*,w,2), (3)Janos Seres 12(0,3,3,3,3), (4)Istvan Rusz 5+1(1,0,1,1,2*), (5)Barnabas Gyepes 8(2,2,2,2,0), (6)Andras Berndt 2+2(1*,1*,0,0), (7)Zoltan Kovacs 0(0) -
(9)Ryszard Romaniak 13(3,3,2,2,3), (10)Bogdan Ciupak 1+1(0,0,u,-,1*), (11)Adam Janik 12(3,2,3,3,u,1), (12)Dariusz Kamiński 4+1(2,0,1,1*), (13)Waldemar Romanek 10(3,2,1,2,2), (14)Jan Inglot 3+1(0,1*,0,1,1), (15)Andrzej Szmuc 0(0), (16)Mirosław Baran ns
Sędzia - Władysław Frank
Zmiany: 7-XI 11-XV 15-X
Czasy: 75:80, 76:00, 76:40, 75:80, 76:60, 76:80, 77:00, 76:80, 76:80, 76:20, 77:20, 77:00, 77:20, 76:80, 77:20


1983     INDEX     1985