DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Henryk Ciorga
(ur.4-1-1937 zm.2-2-1983)
Ludwik Draga (ur.13-3-1900 zm.25-3-1983)
Rościsław Słowiecki (ur.30-11-1902 zm.23 lub 25-5-1983)
Paweł Dziura (ur.23-9-1912 zm.11 lub 13-11-1983)
Bolesław Bonin (ur.?-?-1925 zm.9-12-1983)


Team Championship


1 Liga

              GORZ.  LESZ.  TORUŃ  ZIEL.  GDAŃ.  OPOLE  RZES.  GNIE.  BYDG.  LUBL.
GORZÓW WLKP   ** ** 
52-38  54-33  48-41  49-39  49-40  57-32  53-37  64-26  66-24
LESZNO       
55-35  ** **  53-37  49-40  68-22  56-34  54-36  57-33  60-30  62-28
TORUŃ        
46-43  45-43  ** **  54-36  57-33  54-36  62-28  58-32  50-40  69-21
ZIELONA GÓRA 
52-38  44-46  56-34  ** **  58-32  60-30  56-34  54-35  53-37  57-31
GDAŃSK       
42-48  43-47  52-37  62-28  ** **  49-41  50-40  47-42  58-32  66-24
OPOLE        
44-45  51-38  47-42  46-41  62-28  ** **  58-32  45-43  60-30  58-32
RZESZÓW      
39-51  49-41  57-33  46-41  47-43  48-42  ** **  44-45  56-34  53-37
GNIEZNO      
32-57  40-50  29-60  35-54  45-45  46-44  54-36  ** **  61-28  59-30
BYDGOSZCZ    
39-51  35-55  41-49  51-39  53-36  46-43  54-36  43-46  ** **  56-33
LUBLIN       
33-57  33-57  42-45  39-51  40-50  49-41  43-46  45-45  47-42  ** **

1 runda //1983:
2 runda //1983:

3 runda //1983:

4 runda //1983:

5 runda //1983:

6 runda //1983:

7 runda //1983:

8 runda //1983:

9 runda //1983:

10 runda //1983:

11 runda //1983:

12 runda //1983:

13 runda //1983:

14 runda //1983:

15 runda //1983:

16 runda //1983:

17 runda //1983:

18 runda //1983:

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1983

1.  STAL GORZÓW WLKP        30   15  0   3   +225
2.  UNIA LESZNO             28   14  0   4   +242
3.  APATOR TORUŃ            24   12  0   6   +122

4.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    20   10  0   8   +114
5.  WYBRZEŻE GDAŃSK         17   8   1   9   -21
6.  KOLEJARZ OPOLE          16   8   0   10  +34
7.  STAL RZESZÓW            16   8   0   10  -96
8.  START GNIEZNO           14   6   2   10  -91
9.  POLONIA BYDGOSZCZ       10   5   0   13  -180
-------------------------------------------------
10. MOTOR LUBLIN            5    2   1   15  -349

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1984

16/10/83 GRUDZIĄDZ - BYDGOSZCZ      28-62
23/10/83 BYDGOSZCZ - GRUDZIĄDZ     
54-36

2 Liga

                   RYBN.  GRUD.  ŚWIĘ.  OSTR.  TARN.  CZĘS.  LUBL.  WROC.
RYBNIK             ** ** 
64-26  56-34  64-25  65-25  68-21  72-17  64-26
GRUDZIĄDZ         
55-32  ** **  63-26  51-38  63-27  65-25  61-24  60-30
ŚWIĘTOCHŁOWICE    
43-46  56-34  ** **  64-26  60-29  52-38  61-28  62-28
OSTRÓW WLKP       
46-44  47-43  43-47  ** **  56-34  61-29  60-29  58-31
TARNÓW            
29-61  51-39  48-42  50-36  ** **  52-36  49-41  63-27
CZĘSTOCHOWA       
28-62  42-47  34-55  42-48  52-38  ** **  44-46  53-35
LUBLIN            
34-54  30-60  27-62  30-60  43-45  33-53  ** **  69-21
WROCŁAW           
21-69  32-58  39-51  40-49  49-41  44-46  56-31  ** **

1 runda //1983:
2 runda //1983:

3 runda //1983:

4 runda //1983:

5 runda //1983:

6 runda //1983:

7 runda //1983:

8 runda //1983:

9 runda //1983:

10 runda //1983:

11 runda //1983:

12 runda //1983:

13 runda //1983:

14 runda //1983:

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1983

1.  ROW RYBNIK              24   12  0   2   +391

-------------------------------------------------
2.  GKM GRUDZIĄDZ           20   10  0   4   +201
3.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    20   10  0   4   +176
4.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    18   9   0   5   +55
5.  UNIA TARNÓW             14   7   0   7   -89
6.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   8    4   0   10  -163
7.  MOTOR II LUBLIN         4    2   0   12  -276
8.  SPARTA WROCŁAW          4    2   0   12  -295


Junior Team Championship


         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Leszno          11     149          1. Świętochłowice  10     135

2. Gorzów Wlkp     9      115          2. Rybnik          9      124
3. Zielona Góra    6      90           3. Opole           5      88
4. Ostrów Wlkp     3      57           4. Wrocław         0      27
5. Gniezno         1      42


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Tarnów          8,5    111          1. Gdańsk          11,5   131

2. Lublin          7,5    111          2. Toruń           8,5    119
3. Rzeszów         6      90           3. Bydgoszcz       3      80
4. Częstochowa     2      67           4. Grudziądz       1      53

4. Finał MDMP - Tarnów 25/9/1983


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          31
2.     Unia Leszno                                              26
3.     Unia Tarnów                                              20


Individual Polish Championship


39. Finał IMP - Gdańsk 22/7/1983


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Individual Junior Polish Championship


17. Finał MIMP - Gniezno 26/6/1983


1.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno
2.     Roman Feld                  GKM Grudziądz
3.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk


Polish Club Pair Championship


10. Finał MPPK - Zielona Góra 10/8/1983


1.     Falubaz Zielona Góra                                     27
2.     Śląsk Świętochłowice                                     21
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         19+3


Polish Club Junior Pair Championship


2. Finał MMPPK - Tarnów 23/6/1983


1.     ROW Rybnik                                               23
2.     Wybrzeże Gdańsk                                          22+3
3.     Unia Tarnów                                              22+2


Golden Helmet


23. Finał Złotego Kasku - Leszno 15/9/1983


1.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Silver Helmet


18. Finał Srebrnego Kasku - 6. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 8/9/1983


1.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
2.     Krzysztof Grzelak           Stal Gorzów Wlkp
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno


Bronze Helmet


7. Finał Brązowego Kasku - Ostrów Wlkp 8/10/1983


1.     Ryszard Franczyszyn         Stal Gorzów Wlkp
2.     Krzysztof Bas               Śląsk Świętochłowice
3.     Mirosław Daniszewski        Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


Turniej Par - Gorzów Wlkp 19/3/1983


1.     (13)Mieczysław Woźniak 16(3,3,2,3,2,3), (14)Krzysztof Okupski 10(2,1,3,2,1,1)      Stal Gorzów Wlkp 26 pkt.
2.     (5)Jerzy Rembas 18(3,3,3,3,3,3), (6)Mirosław Daniszewski 3(0,1,1,-,0,1)            Stal Gorzów Wlkp 21 pkt.
3.     (11)Zdzisław Rutecki 14(3,2,3,d,3,3), (12)Kazimierz Ziarnik 3(1,0,1,1,-,-)         Polonia Bydgoszcz 17 pkt.

4.     (7)Zenon Kasprzak 11(2,3,2,1,1,2), (8)Piotr Pawlicki 6(1,2,0,0,2,1)                Unia Leszno 17 pkt.
5.     (3)Włodzimierz Heliński 11(2,2,1,2,2,2), (4)Marek Bzdęga 5(0,0,3,1,1,0)            Unia Leszno 16 pkt.
6.     (1)Stanisław Racięda 13(3,1,2,2,2,3), (2)Ryszard Franczyszyn 1(1,0,0,0,d,-)        Stal Gorzów Wlkp 14 pkt.
7.     (9)Marek Towalski 9(d,d,1,3,3,2), (10)Benedykt Dąbrowski 4(2,1,0,0,1,-)            Stal Gorzów Wlkp 13 pkt.
       (R)Krzysztof Grzelak 2(2,d,0,0,0)

Gniezno 26/3/1983 testmecz START GNIEZNO - APATOR TORUŃ                 63  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

9.E.Błaszak-12(3,3,3,3), 10.W.Pankowski-4+2(2*,1,-,1*,0), 11.L.Kujawski-11+1(3,3,2*,-,3), 12.P.Podrzycki-9+3(2*,2*,3,2*), 13.W.Kaczmarek-11(3,3,3,2), 14.Furtak-3(1,1,-,-,1), 15.K.Wójcik-3+2(0,2*,1*), 16.M.Mierkiewicz-10+1(2*,3,3,2) -
1.J.Ząbik-5(d,d,2,3), 2.S.Miedziński-2(1,1,-,0), 3.E.Miastkowski-6(1,2,1,-,2), 4.G.Śniegowski-0(0,-,0,0,0), 5.K.Kwiatkowski-9(2,2,1,1,3), 6.M.Makowski-1+1(0,0,0,-,1*), 7.T.Wiśniewski-2(0,0,2), 8.Cz.Miastkowski-2+1(1*,1), 8R.J.Woźnicki-0(0,0)
Sędzia - Roman Cheładze
Zmiany: 7-V,X,XIV 8-VII,XI(3) 8R-XI(6),XV 15-VII,XII(14),XV(12) 16-VIII,XII(11),XIII,XV(9)
Czasy: 67:0, 68:0, 69:3, 69:2, 69:4, 68:2, 70:1, 68:4, 70:4, ??:?, 70:1, 70:4, 71:0, 71:0, ??:?

Ostrów Wlkp 26/3/1983 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - FALUBAZ ZIELONA GÓRA 39  -  51

9.Roman Tajchert 4(d,2,1,1,0), 10.Dariusz Brucheiser 2(2,0,0), 11.Franciszek Jaziewicz 8(2,2,1,1,2), 12.Ryszard Małecki 1(1,0,-,0), 13.Jacek Brucheiser 13(3,3,3,3,1), 14.Wiesław Sobczak 1(1,-,0,0), 15.Mirosław Ćwikła 8(1,2,3,2), 16.Kazimierz Świdziński 2(2,0), R.Andrzej Szczepaniak ns -
1.Maciej Jaworek 10(3,3,1,0,3), 2.Wiesław Pawlak 7(1,1,-,2,3), 3.Alfred Krzystyniak 10(3,2,3,-,2), 4.Bogdan Błażejczak 0(0,0), 5.Andrzej Huszcza 11(2,3,3,3), 6.Piotr Tomaszewski 1(0,1,-,-,0), 7.Stefan Żeromski 6(2,3,1), 8.Andrzej Dudek 0(0), R1.Jarosław Glinka 4(2,2), R2.Grzegorz Malinowski 2(1,1)

2. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych - Bydgoszcz 27/3/1983


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz

Zielona Góra 27/3/1983 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - OSTROVIA OSTRÓW WLKP 58  -  32

9.Stefan Żeromski 9(2,2,2,3), 10.Wiesław Pawlak 11(3,3,-,3,2), 11.Jarosław Glinka 10(2,3,3,-,2), 12.Bogdan Błażejczak 1(0,1,-,0), 13.Alfred Krzystyniak 9(3,-,3,2,1), 14.Piotr Tomaszewski 3(1,1,-,0,1), 15.Jan Krzystyniak 11(3,3,2,3), 16.Andrzej Dudek 4(2,0,2) -
1.Dariusz Brucheiser 1(0,0,-,1), 2.Roman Tajchert 3(1,2,d), 3.Franciszek Jaziewicz 11(3,2,1,2,3), 4.Wiesław Sobczak 1(1,0,-,d), 5.Mirosław Ćwikła 5(2,0,2,1,d), 6.Kazimierz Świdziński 1(u,-,1,-,0), 7.Jacek Brucheiser 8(1,1,3,3), 8.Ryszard Małecki 2(1,1), R.Andrzej Szczepaniak 0(0,0)
Sędzia - Józef Musiał

Memoriał Jerzego Białka - Gdańsk 27/3/1983


1.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp

Ostrów Wlkp 30/3/1983 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - START GNIEZNO  35  -  55

9.Roman Tajchert 3(2,0,1,0,), 10.Kazimierz Świdziński 0(0,-,0,-,0), 11.Franciszek Jaziewicz 5(1,1,0,2,1), 12.Wiesław Sobczak 5(0,2,2,1), 13.Jacek Brucheiser 15(3,3,3,3,3), 14.Dariusz Brucheiser 0(0,0,-,d), 15.Mirosław Ćwikła 3(3,0,0), 16.Andrzej Szczepaniak 0(0), R.Ryszard Małecki 4(1,3) -
1.Eugeniusz Błaszak 9(3,3,d,1,2), 2.Wojciech Pankowski 2(1,0,-,1), 3.Leon Kujawski 9(2,1,2,2,2), 4.Piotr Podrzycki 10(3,2,3,2), 5.Wojciech Kaczmarek 8(2,2,1,3), 6.Grzegorz Furtak 3(1,1,-,-,1), 7.Marek Mierkiewicz 4(2,2), 8.Jan Puk 4(3,1), R.Kazimierz Wójcki 6(3,3)

Ostrów Wlkp 13/4/1983 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - GKM GRUDZIĄDZ  53  -  37

9.Roman Tajchert 13(3,3,3,2,2), 10.Ireneusz Szewczyk 5(1,1,2,1), 11.Franciszek Jaziewicz 14(3,2,3,3,3), 12.Kazimierz Świdziński 0(w), 13.Ryszard Małecki 11(3,2,2,3,1), 14.Wiesław Sobczak 2(1,0,1,0), 15.Jacek Brucheiser 6(3,3), 16.Grzegorz Ajnbacher 2(1,1) -
1.Dariusz Kowalski 0(0,0,-,0,0), 2.Roman Feld 9(2,1,3,2,1), 3.Lech Kędziora 10(1,3,0,3,0,3), 4.Jerzy Budzeń 4(2,1,1), 5.Grzegorz Podolski 3(0,0,2,1), 6.Wiesław Grabarz 7(2,2,0,1,2), 7.Wiesław Ośkiewicz 0(0), 8.Jerzy Bałtrukowicz 4(2,2)

14. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 23/4/1983


1.     Jan Ząbik                   Apator Toruń
2.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno
3.     Tadeusz Wiśniewski          Apator Toruń

"Puchar Warta-Tourist" i Wojewódzkiej Federacji Sportu w Gorzowie - Gorzów Wlkp 23/4/1983


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno

Częstochowa 23/4/1983 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - AMK BREZOLUPY 52  -  25

9.Józef Kafel 11(3,3,3,2), 10.Adam Motłoch 3(0,2,u,1), 11.Krzysztof Żelazko 9(3,3,d,3), 12.Sławomir Czyż 6(1,1,2,2), 13.Krzysztof Miturski 3(u,3,3), 14.Kazimierz Bieniek 8(3,2,1,2), 15.Zygmunt Nocuń 9(3,3,3), 16.brak zawodnika -
1.Vaclav Zajic 8(1,2,1,3,1), 2.Bohumil Brhel 3(2,u,u,1), 3.Miroslav Dohnal 6(2,2,2,0), 4.Pavel Malek 2(0,1,1,0), 5.Jiri Mizera 2(u,0,2), 6.Jaroslav Gavenda 3(2,0,1,0), 7.Petr Malina 1(1,0), 8.brak zawodnika

Częstochowa 23/4/1983 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - AMK TATRA KOPRIVNICE 34  -  41

9.Józef Kafel 0(d), 10.Sławomir Urbaniec 2(1,0,1,0), 11.Zygmunt Nocuń 11(3,3,3,2), 12.Marek Łyko 2(1,0,1,0), 13.Jarosław Puczyński 0(u), 14.Sławomir Czyż 5(2,2,u,1), 15.Krzysztof Żelazko 11(3,3,3,2), 16.Kazimierz Bieniek 3(0,3,u) -
1.Stanisław Kucera 13(3,2,3,2,3), 2.Emil Ondrasik 5(2,1,1,1), 3.Milos Duda 11(2,2,2,2,3), 4.Vaclav Kotasek 1(0,0,0,1), 5.Jan Jasa 8(3,2,3,d), 6.Rostislav Cichon 3(1,1,1,w), 7.brak zawodnika, 8.brak zawodnika

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Ostrów Wlkp 23/4/1983


1.     Zenon Kasprzak - Henryk Bem                   Polska
2.     Jozef Petrikovics - Sandor Tihanyi            Węgry
3.     Oleg Volohov - Andrey Kononiec                ZSRR

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Leszno 23/4/1983


1.     Zenon Kasprzak - Henryk Bem                   Polska
2.     Oleg Volohov - Andrey Kononiec                ZSRR
3.     Jiri Hnidak - Zdenek Schneiderwind            CSRS

1. "Puchar Rzemiosła" - Gniezno 24/4/1983


1.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp

Opole 24/4/1983 testmecz międzynarodowy KOLEJARZ OPOLE - AMK TATRA KOPRIVNICE 64  -  26
(źródło informacji - Henryk Malisz)

(Marian Witelus-15, Ryszard Berezowski-14, Herbert Karwat-14, Stanisław Pogorzelski-10, Karol Lis-8, Roland Wieczorek-3, Franciszek Stach-0 -
Jan Jasa-9, Stanislav Kucera-5, Rostislav Cichon-4, Milos Duda-4, Emil Ondrasik-3, Vaclav Zajic-1, Vaclav Kotasek-0)
Po zawodach rozegrano wyścig dodatkowy o Puchar Prezesa K.S. Kolejarz Opole:
Marian Witelus, Jan Jasa, Stanislav Kucera, Ryszard Berezowski (w)

Gniezno 26/4/1983 testmecz START GNIEZNO - OSTROVIA OSTRÓW WLKP      57  -  33

9.Tadeusz Brillowski 11(3,3,u,3,2), 10.Wojciech Pankowski 2(2,d), 11.Jan Puk 2(2,u), 12.Henryk Gała 4(1,1,1,1), 13.Kazimierz Wójcik 13(2,3,2,3,3), 14.Grzegorz Furtak 12(3,1,3,2,3), 15.Piotr Podrzycki 6(3,3), 16.Leon Kujawski 5(3,2), R1.Roman Twardosz 1(1), R2.Andrzej Garstka 0(0), R3.Jerzy Szeląg 1(1) -
1.Mirosław Ćwikła 4(1,3), 2.Wiesław Sobczak 3(0,2,0,0,1), 3.Franciszek Jaziewicz 10(3,2,2,2,1), 4.Jacek Skowron 1(0,0,1), 5.Jacek Brucheiser 9(1,2,2,1,3), 6.Roman Tajchert 1(0,1,0,0), 7.Ryszard Małecki 5(1,2,2), 8.Andrzej Szczepaniak 0(0,0,0)

"Puchar Dyrektora Huty Florian, ZZ ZSMP i KS Śląsk" - Świętochłowice 7/5/1983


1.     Krzysztof Zarzecki          Śąsk Świętochłowice
2.     Jerzy Kochman               Śąsk Świętochłowice
3.     Antoni Skupień              ROW Rybnik

Młodzieżowy Czwórmecz Towarzyski - Bydgoszcz 24/5/1983


1.     Apator Toruń                                             29

((9)Ryszard Kowalski 6(u,3,1,2), (10)Jan Woźnicki 8(1,2,2,3), (11)Grzegorz Śniegowski 5(2,3), (12)Andrzej Marwitz 10(2,2,3,3), (19)Stefan Tietz 0(0,0))

2.     Wybrzeże Gdańsk                                          26

((5)Dariusz Stenka 7(1,-,3,3), (6)Krzysztof Fedeczko 1(0,0,1), (7)Bogdan Skrobisz 5(3,1,-,1), (8)Marian Kwidziński 3(2,0,-,1), (18)Grzegorz Dzikowski 10(3,3,3,1))

3.     Polonia Bydgoszcz                                        25

((1)Ryszard Dołomisiewicz 6(2,1,2,1), (2)Janusz Łastowski 0(u), (3)Zdzisław Rutecki 5(3,d,2,d), (4)Zbigniew Bizoń 9(3,2,1,3), (17)Krzysztof Głowacki 5(3,2,d))

4.     Start Gniezno                                            15

((13)Henryk Gała 1(1,0), (14)Jerzy Szeląg 4(u,2,0,2), (15)Wojciech Pankowski 6(3,1,0,2), (16)Roman Twardosz 1(d,-,1), (20)Jan Puk 3(1,0,2,u))

Turnie Indywidualny - Tarnów 26/5/1983


1.     Edward Gawełczyk            Unia Tarnów
2.     Marian Wardzała             Unia Tarnów
3.     Kazimierz Placek            Unia Tarnów

Młodzieżowy Czwórmecz Towarzyski - Gniezno 31/7/1983


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          34

((9)Dariusz Stenka 10(1,3,3,3), (10)Krzysztof Fedeczko 4(2,2,0,0), (11)Piotr Żyto 8(1,3,2,2), (12)Grzegorz Dzikowski 12(3,3,3,3), (19)brak zawodnika)

2.     Start Gniezno                                            28

((1)Jerzy Szeląg 0(w), (2)Wojciech Pankowski 6(3,0,-,3), (3)Grzegorz Furtak 6(d,3,2,1), (4)Tadeusz Brillowski 10(2,2,3,3), (17)Piotr Podrzycki 5(2,2,1), (R)Henryk Gała 1(1)-zastąpił Pankowskiego)

3.     Apator Toruń                                             19

((5)Andrzej Marwitz 5(0,u,3,2), (6)Ryszard Kowalski 7(3,1,1,2), (7)Jan Woźnicki 2(w,1,0,1), (8)Stefan Tietz 2(2,0), (18)Grzegorz Śniegowski 3(1,2))

4.     Polonia Bydgoszcz                                        13

((13)Ryszard Dołomisiewicz 6(2,2,2,0), (14)Zbigniew Bizoń 4(1,1,1,1), (15)Janusz Łastowski 0(0,u), (16)Piotr Glücklich 3(3,-,d,0), (20)Andrzej Pietrzak 0(u,0,0))
Sędzia - Bronisław Ratajczyk, Czasy biegów: 74:0, 74:0, 69:8, ??:?, 68:9, 68:7, 69:1, 69:9,
70:0, 69:9, 70:2, 69:8, 70:1, 69:9, 70:0, 69:1

Gdańsk 4/6/1983 testmecz międzynarodowy WYBRZEŻE GDAŃSK - VOLAN MISKOLC 56  -  34
(źródło informacji - Piotr Janusz i Andrzej Korzybski)

((1)Ferenc Farkas 2(1,1), (2)Ferenc Juhas 4(0,3,0,1,0,0), (3)Istvan Sziracky 2(1,1,d), (4)Andreas Kovacs 5(0,0,-,2,3), (5)Peter Berecs 15(3,2,2,2,3,3), (6)Jozsef Sziracky 4(1,1,-,1,1), (7)Gabor Steckler 1(1,0), (8)Zsolt Papp 1(1,0,0,0) -
(9)Mirosław Berliński 14(3,3,3,3,2), (10)Piotr Żyto 6(2,0,2,0,2), (11)Bogdan Skrobisz 5(2,2,0,1), (12)Grzegorz Dzikowski 9(3,w,3,2,1), (13)Andrzej Marynowski 12(d,3,3,3,3), (14)Dariusz Stenka 9(2,2,1,2,2), (15)Krzysztof Fedeczko 1(1), (16)Marian Kwidziński ns, sędzia: Irena Nadolna)

Półfinał Mistrzostw Świata Par - Wrocław 5 lub 6/6/1983


1.     NOWA ZELANDIA                                            28
2.     AUSTRALIA                                                25
3.     DANIA                                                    23

Opole 7/6/1983 testmecz międzynarodowy KOLEJARZ OPOLE - VOLAN SC BEKECSABA 62  -  25
(źródło informacji - Henryk Malisz)

(W.Załuski-14, S.Pogorzelski-10, F.Stach-8, K.Lis-7, B.Dropała-6, R.Wieczorek-6, M.Witelus-6, H.Karwat-5 -
L.Miko-8, B.Gyepes-7, I.Rusz-4, A.Berndt-2, A.Gortka-1, S.Jakusc-1, J.Nagy-1, J.Szosz-1)

Tarnów 8/6/1983 testmecz międzynarodowy UNIA TARNÓW - VOLAN MISKOLC 45  -  45

((1)Ferenc Farkas 5(2,3,d,-,u), (2)Ferenc Juhas 4(1,0,3,0,0), (3)Zsolt Papp 5(1,0,3,1), (4)Andreas Kovacs 7(w,1,2,3,1), (5)Peter Berecz 13(3,2,2,3,3), (6)Jozef Sziracky 8(2,3,1,d,2), (7)Gabor Stekler 0(0), (8)Istvan Sziracky 3(3) -
(9)Edward Gawełczyk 7(3,1,d,2,1), (10)Kazimierz Placek 1(0,0,-,1), (11)Marian Wardzała 11(2,1,3,2,3), (12)Józef Górski 10(3,2,0,3,2), (13)Grzegorz Rogowski 8(0,3,2,2,1), (14)Kazimierz Kajmowicz 7(1,2,1,1,2), (15)Arkadiusz Tanaś ns, (16)Jerzy Bąk 1(1,0))

5. "Puchar MTP" - Poznań 12/6/1983


1.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno

Czwórmecz Towarzyski - Grudziądz 16/6/1983


1.     Unia Tarnów                                              37

((1)Marian Wardzała 10(2,3,3,2), (2)Edward Gawełczyk 10(3,3,2,2), (3)Kazimierz Placek 8(2,2,2,2), (4)Józef Górski 9(3,2,2,2))

2.     Polonia Bydgoszcz                                        23

((5)Marek Ziarnik 9(0,3,3,3), (6)Krzysztof Głowacki 8(3,-,2,3), (7)Zbigniew Bizoń 7(3,1,-,3), (8)Zdzisław Rutecki 3(u,u,3,d), (18)Andrzej Maroszek 6(3,3))

3.     GKM Grudziądz                                            16

((13)Jerzy Budzeń 3(1,0,1,1), (14)Lech Kędziora 5(1,2,1,1), (15)Wiesław Grabarz 5(2,1,1,1), (16)Grzegorz Podolski 3(1,0,1,1))

4.     Unia Tarnów                                              10

((9)Grzegorz Rogowski 2(1,1,0), (10)Arkadiusz Tanaś 0(0,0,0,0), (11)Jerzy Bąk 1(0,1,0,0), (12)Kazimierz Kajmowicz 7(2,2,0,3), (19)Jerzy Stoś 0(w))

"Puchar Piwowara" - Grudziądz 18/6/1983


1.     Jan Nowak                   ROW Rybnik
2.     Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Marian Wardzała             Unia Tarnów

"Puchar Zarządu GKM" - Grudziądz 25/6/1983


1.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno
2.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

Czwórmecz Towarzyski - Zielona Góra 25/6/1983


1.     Falubaz Zielona Góra                                     36

((1)Waldemar Gaweł 10(2,3,2,3), (2)Bogdan Błażejczak 6(2,2,-,2), (3)Andrzej Dudek 7(2,1,2,2), (4)Piotr Tomaszewski 10(2,3,2,3), (17)Grzegorz Malinowski 3(3))

2.     Falubaz Zielona Góra                                     36

((9)Krzysztof Grzelak 8(3,2,3,u)-gość, (10)Andrzej Jarząbek 12(3,3,3,3), (11)Zbigniew Gołębiowski 4(1,2,1), (12)Ryszard Franczyszyn 12(3,3,3,3)-gość, (19)Grzegorz Malinowski 0(u)))

3.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     14

((13)Włodzimierz Kaczmarek 0(0,0), (14)Grzegorz Ajnbacher 2(0,1,0,1), (15)Andrzej Szczepaniak 6(1,2,1,2), (16)Ireneusz Szewczyk 4(1,d,2,1), (20)Mirosław Jedwabny 2(1,1))

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     10

((5)Wiesław Sobczak 3(1,d,0,2), (6)Dariusz Brucheiser 4(3,1,d), (7)Kazimierz Świdziński 3(0,1,1,1), (8)Jacek Skowron 0(0,0,-,0), (18)Jarosław Boroch 0(d,u))
Sędzia - Włodzimierz Kowalski, czasy: 71:0, 70:7, 72:2, 70:8, 71:6, 71:5, 71:2, 72:3, 71:6, 72:7, 71:3, 72:1, 72:6, 72:8, 72:7, 73:9

9. "Puchar Bałtyku" - Gdańsk 26/6/1983


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz

"Puchar Klubu Kibica" - Ostrów Wlkp 29/6/1983


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Andrzej Cichy               GKM Grudziądz

Ostrów Wlkp 3/7/1983 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - UNIA TARNÓW        48  -  42

9.Wiesław Sobczak 1(1), 10.Jacek Skowron 2(2,0,u), 11.Dariusz Brucheiser 12(3,3,d,3,3), 12.Grzegorz Ajnbacher 7(1,1,3,1,1), 13.Andrzej Szczepaniak 6(0,1,1,3,1), 14.Ireneusz Szewczyk 7(2,3,2,0), 15.Kazimierz Świdziński 2(1,1), 16.Ryszard Małecki 11(2,1,3,3,2) -
1.Arkadiusz Tanaś 8(3,2,3,d,0), 2.Bogdan Mitera 0(u,0,0), 3.Janusz Trytko 0(0,0,-,-,0), 4.Grzegorz Rogowski 10(2,2,2,2,2), 5.Jerzy Stoś 6(3,1,1,1,d), 6.Jerzy Bąk 8(1,3,2,0,2), 7.Maciej Kozioł-ns, 8.Józef Górski 10(3,2,2,3)

Czwórmecz Towarzyski - Gdańsk 8/7/1983


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          41

((1)Grzegorz Dzikowski 9(3,3,3), (2)Marian Kwidziński 6(2,1,1,2), (3)Piotr Żyto 8(3,-,3,2), (4)Dariusz Stenka 9(3,-,3,3), (17)Roman Fedeczko 9(3,3,3))

2.     Apator Toruń                                             29

((9)Marek Makowski 7(3,2,w,2), (10)Marek Kończykowski 7(2,2,-,3), (11)Andrzej Marwitz 4(1,1,-,2), (12)Stefan Tietz 3(u,2,1), (19)Jan Woźnicki 8(2,3,3))

3.     GKM Grudziądz                                            14

((5)Roman Feld 5(2,d,2,1), (6)Dariusz Kowalski 5(2,1,2,d), (7)Dariusz Tracz 3(u,0,2,1), (8)Krystian Endrich 1(0,0,w,1), (18)brak zawodnika)

4.     Polonia Bydgoszcz                                        12

((13)Piotr Strugała 4(0,3,1,u), (14)Ryszard Dołomisiewicz 3(1,2,u), (15)Piotr Glücklich 2(1,1,0,0), (16)Andrzej Pietrzak 1(1,0,0,0), (20)Waldemar Cisoń 2(1,1))

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ruda Śląska 9/7/1983


1.     Marek Kępa                  Motor Lublin
2.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
3.     Jerzy Kochman               Śąsk Świętochłowice

"Puchar ZKS Stal Rzeszów" - Rzeszów 10/7/1983


1.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin
3.     Antoni Krzywonos            Stal Rzeszów

10. Memoriał Mariana Rose - Toruń 10/7/1983


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
3.     Tadeusz Wiśniewski          Apator Toruń

Czwórmecz Towarzyski - Tarnów 10/7/1983


1.     Unia Tarnów                                              33

((13)Kazimierz Placek 10(3,3,3,1), (14)Bogdan Mitera 6(1,1,3,1), (15)Jerzy Bąk 6(w,2,2,2), (16)Janusz Trytko 11(3,3,2,3), (20)brak zawodnika)

2.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     30

((1)Andrzej Szczepaniak 9(2,2,3,2), (2)Dariusz Brucheiser 7(3,d,1,3), (3)Grzegorz Ajnbacher 4(1,1,d,2), (4)Ryszard Małecki 10(3,2,2,3), (17)brak zawodnika)

3.     Unia Tarnów                                              26

((5)Józef Górski 11(2,3,3,3), (6)Jerzy Stoś 6(2,1,1,2), (7)Maciej Kozioł 3(u,u,2,1), (8)Grzegorz Rogowski 6(2,3,1,w), (18)brak zawodnika)

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     6

((9)Zdzisław Sowa 0(-,0,-,ns), (10)Jacek Skowron 1(1,0,0), (11)Włodzimierz Kaczmarek 0(w,0), (12)Kazimierz Świdziński 3(u,2,u,1), (19)Feliks Gała 2(1,1,0))
Sędzia - Edward Kozioł, czasy biegów: 81:0, 78:0, 77:8, 77:7, 80:0, 77:5, 77:3, 77:8, 76:8, 76:5, 76:0, 77:0, 79:0, 77:2, 75:8, 77:5

"Puchar Prezydenta Miasta" - Świętochłowice 21/7/1983


1.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice
2.     Jerzy Kochman               Śąsk Świętochłowice
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin

Czwórmecz Towarzyski - Ostrów Wlkp 21/7/1983


1.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     27

((1)Dariusz Brucheiser 9(3,3,1,2), (2)Wiesław Sobczak 8(1,1,3,3), (3)Kazimierz Świdziński 6(2,3,0,1), (4)Ireneusz Szewczyk 4(0,2,u,2), (17)brak zawodnika)

2.     Falubaz Zielona Góra                                     24

((9)Andrzej Jarząbek 3(3,u), (10)Grzegorz Malinowski 8(2,1,3,2), (11)Bogdan Błażejczak 0(0,u,-,u), (12)Zbigniew Gołębiowski 1(1,-,u,d), (19)Henryk Olszak 12(3,3,3,3))

3.     Falubaz Zielona Góra                                     23

((5)Piotr Tomaszewski 3(1,2,u,0), (6)Andrzej Dudek 1(1,0,0,u), (7)Wiesław Pawlak 9(2,3,1,3), (8)Jarosław Glinka 10(3,2,2,3), (18)brak zawodnika)

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     19

((13)Andrzej Szczepaniak 6(2,1,2,1), (14)Mirosław Jedwabny 1(0,1), (15)Grzegorz Ajnbacher 1(0,0,-,1), (16)Ryszard Małecki 9(3,2,2,2), (20)Feliks Gała 2(1,1), (R)Marek Adamkiewicz 0(u))

"Mistrzostwa Śląska" - Częstochowa 24/7/1983


1.     Jan Nowak                   ROW Rybnik
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Dariusz Bieda               Włókniarz Częstochowa

Testmecz młodzieżowy POLSKA "POŁUDNIOWA" - POLSKA "PÓŁNOCNA"


Grudziądz 28/7/1983             36  -  72

Turniej Par o"Puchar Prezesa GKM" - Grudziądz 4/8/1983


1.     (7)Eugeniusz Miastkowski-14(2,2,3,2,3,2), (8)Tadeusz Wiśniewski-13(3,3,2,3,2,0)    Apator Toruń 27 pkt.
2.     (11)Piotr Żyto-8(2,2,2,1,0,1), (12)Dariusz Stenka-16(3,3,3,2,2,3)                  Wybrzeże Gdańsk 24 pkt.
3.     (3)Jerzy Rembas-13(3,2,1,3,1,3), (4)Mieczysław Woźniak-10(u,3,0,2,3,2)             Stal Gorzów Wlkp 23 pkt.

4.     (5)Lech Kędziora-14(1,1,3,3,3,3), (6)Wiesław Grabarz-0(0,0)                        GKM Grudziądz 14 pkt.
5.     (9)Grzegorz Podolski-4(0,0,0,0,2,2), (10)Wiesław Ośkiewicz-10(1,1,3,1,3,1)         GKM Grudziądz 14 pkt.
6.     (13)Andrzej Maroszek-5(1,1,2,0,0,1), (14)Zbigniew Bizoń-6(3,d,w,1,2,0)             Polonia Bydgoszcz 11 pkt.
7.     (1)Roman Tajchert-7(2,2,2,1,w,0), (2)Wiesław Sobczak-1(1,d,0,d,u)                  Ostrovia Ostrów Wlkp 8 pkt.
sędzia - Ryszard Kowalski

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rybnik 5/8/1983


1.     Zenon Plech                 Polska
2.     Egon Müller                 RFN
3.     Jiri Stancl                 CSRS

1. Memoriał Jana Ciszewskiego - Rybnik 6/8/1983


1.     Henny Kroeze                Holandia
2.     Egon Müller                 RFN
3.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
4.     Jiri Stancl                 CSRS

1. Memoriał Rościsława Słowieckiego - Świętochłowice 7/8/1983


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Michail Starostin           ZSRR
3.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp

"Puchar Ośrodka Sportu i Rekreacji" - Leszno 7/8/1983


1.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
2.     Istvan Rusz                 Węgry
3.     Laslo Miko                  Węgry

4. Memoriał Tadeusza Tkaczyka - Lublin //1983


1.     Valerij Gordeev             ZSRR
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Viktor Kuznetsov            ZSRR

Turniej Par o"Puchar Przewodniczącego ZM ZSMP" - Ostrów Wlkp 28/8/1983


1.     (11)Franciszek Jaziewicz 12(1,2,3,3,3), (12)Jacek Brucheiser 10(3,3,2,2,d)         Ostrovia Ostrów Wlkp 22 pkt.
2.     (5)Ireneusz Szewczyk 9(0,2,3,1,3), (6)Roman Tajchert 6(2,0,2,0,2)                  Ostrovia Ostrów Wlkp 15 pkt.
3.     (9)Marek Bzdęga 5(2,3,0,u,ns), (10)Grzegorz Sterna 10(0,1,3,3,3)                   Unia Leszno 15 pkt.

4.     (1)Karol Lis 9(3,3,1,w,2), (2)Bernard Dropała 5(1,1,0,2,1)                         Kolejarz Opole 14 pkt.
5.     (3)Ryszard Małecki 7(2,1,2,1,1), (4)Andrzej Szczepaniak 4(u,0,1,3,0)               Ostrovia Ostrów Wlkp 11 pkt.
6.     (7)Waldemar Gaweł 3(1,0,0,2,0), (8)Jarosław Glinka 8(3,2,1,w,2)                    Falubaz Zielona Góra 11 pkt.

"Puchar Tygodnika Ziemia Gorzowska" - Gorzów Wlkp 1/9/1983


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
3.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra

16. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 3/9/1983


1.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

"Puchar TAXI" - Świętochłowice 4/9/1983


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

1. Memoriał Eugeniusza Nazimka - Rzeszów 5/9/1983


1.     Robert Słaboń               Motor Lublin
2.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin

"Puchar Winobrania" - Zielona Góra 8/9/1983


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Krzysztof Głowacki          Polonia Bydgoszcz
3.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra

"Puchar Panoramy Leszczyńskiej" - Leszno 22/9/1983


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Arkadiusz Zielonko          Unia Leszno
3.     Andrzej Sokołowski          Unia Leszno

"Puchar RG ZSSP Start Gniezno" - Gniezno 24/9/1983


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno
3.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno

Czwórmecz Młodzieżowy - Ostrów Wlkp 24/9/1983


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         32

((1)Mirosław Daniszewski 12(3,3,3,3), (2)Cezary Owiżyc 11(3,3,3,2), (3)Jarosław Gała 7(3,1,1,2), (4)Ireneusz Tudorów 2(0,d,0,2))

2.     Falubaz Zielona Góra                                     23

((5)Andrzej Dudek 7(3,3,u,1), (6)Ryszard Jasinowski 6(1,3,1,1), (7)Waldemar Gaweł 0(w), (8)Zbigniew Błażejczak 2(1,0,-,1), (18)Piotr Tomaszewski 8(w,3,2,3))

3.     Start Gniezno                                            23

((9)Zbigniew Radosz 4(2,w,0,2), (10)Andrzej Miechowicz 2(2), (11)Stanisław Przedwojski 4(u,1,2,1), (12)Krzysztof Wankowski 7(1,1,2,3), (19)Wojciech Pankowski 6(2,1,3))

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     15

((13)Dariusz Brucheiser 6(2,2,2,u), (14)Kazimierz Świdziński 7(2,2,3,0), (15)Jarosław Boroch 0(0,0,-,0), (16)Marek Adamkiewicz 0(u,-,-,u), (20)Feliks Gała 2(2,0), (R)Jacek Skowron 0(u))

Czwórmecz Młodzieżowy - Zielona Góra 25/9/1983


1.     Falubaz Zielona Góra                                     38

((1)Piotr Tomaszewski 12(3,3,3,3), (2)Ryszard Jasinowski 6(2,2,1,1), (3)Zbigniew Błażejczak 8(u,3,3,2), (4)Andrzej Dudek 12(3,3,3,3))

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         30

((13)Mirosław Daniszewski 8(3,3,2,d), (14)Cezary Owiżyc 8(1,2,2,3), (15)Jarosław Gała 8(3,1,2,2), (16)Ireneusz Tudorów 6(0,2,3,1))

3.     Start Gniezno                                            19

((9)Zbigniew Radosz 2(1,1,u), (10)Roman Twardosz 4(2,2,-,0), (11)Stanisław Przedwojski 3(2,1,-,0), (12)Krzysztof Wankowski 4(2,1,1), (19)Wojciech Pankowski 6(1,d,3,2))

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     9

((5)Feliks Gała 3(0,0,2,1), (6)Kazimierz Świdziński 3(1,0,0,2), (7)Marek Adamkiewicz 2(1,0,1), (8)Jarosław Boroch 0(0,0,-,0), (18)Mirosław Jedwabny 1(0,1))

17. "Puchar ROW" - Rybnik 25/9/1983


1.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Bernard Jąder               Unia Leszno

"Puchar 750-Lecia Torunia" - Toruń 25/9/1983


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Jan Ząbik                   Apator Toruń
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

30-lecie startów Pawła Waloszka - Świętochłowice 29/9/1983


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin

6. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 30/9/1983


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Andrzej Sokołowski          Unia Leszno
3.     Arkadiusz Zielonko          Unia Leszno

Czwórmecz Młodzieżowy - Gorzów Wlkp 1/10/1983


1.     Falubaz Zielona Góra                                     34

((5)Andrzej Dudek 12(3,3,3,3), (6)Ryszard Jasinowski 9(3,3,2,1), (7)Piotr Tomaszewski 9(3,3,w,3), (8)Zbigniew Błażejczak 4(u,1,u,3))

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         24

((1)Mirosław Daniszewski 9(2,2,3,2), (2)Cezary Owiżyc 10(3,2,2,3), (3)Jarosław Gała 0(d,u,ns,ns), (4)Ireneusz Tudorów 5(u,2,u,3))

3.     Start Gniezno                                            20

((13)Zbigniew Radosz 1(u,1,u), (14)brak zawodnika, (15)Roman Twardosz 4(2,2,0,w), (16)Krzysztof Wankowski 6(1,2,1,2), (20)Benedykt Dąbrowski 9(1,3,3,2)-gość)

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     9

((9)Feliks Gała 5(1,1,2,1), (10)Jarosław Boroch 0(u,d,ns,ns), (11)Marek Adamkiewicz 2(2,d,ns,ns), (12)Mirosław Jedwabny 2(0,d,1,1))

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Ostrów Wlkp 6/10/1983


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Andrzej Sokołowski          Unia Leszno
3.     Zbigniew Krakowski          Unia Leszno

1. "Puchar Gazety Lubuskiej" - Zielona Góra 8/10/1983


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

33. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 9/10/1983


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   Z S R R


Świętochłowice 11/10/1983             67  -  41
Tarnów 13/10/1983                     42  -  66
Rzeszów 15/10/1983                    70  -  37

Trójmecz towarzyski: UNIA LESZNO-STAL GORZÓW WLKP-START GNIEZNO - Gniezno 15/10/1983


1.     Unia Leszno                                              31

((1)Włodzimierz Heliński 9(3,2,1,3), (2)Grzegorz Sterna 1(0,-,-,1), (3)Marek Bzdęga 3(1,1,1,d), (4)Czesław Piwosz 9(3,3,3), (5)Roman Jankowski 9(3,3,3))

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         22

((6)Bogusław Nowak 9(3,2,2,2), (7)Ryszard Franczyszyn 3(0,0,3,0), (8)Mieczysław Woźniak 1(0,1), (9)Krzysztof Grzelak 7(1,3,2,1), (10)Mirosław Daniszewski 2(0,2))

3.     Start Gniezno                                            19

((11)Eugeniusz Błaszak 2(2,d), (12)Marek Mierkiewicz 6(1,2,2,1), (13)Leon Kujawski 5(3,1,1,0), (14)Piotr Podrzycki 6(2,2,d,2), (15)Kazimierz Wójcik 0(d,d))

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Lublin 16/10/1983
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Eugeniusz Miastkowski       Apator Toruń (15(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Valery Gordeev              ZSRR (14 pkt.)
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń (12 pkt.)

4.     Viktor Kuznietsov           ZSRR (11 pkt.)
5.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
6.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
7.     Rif Saitgareev              ZSRR (7 pkt.)
8.     Robert Słaboń               Motor Lublin (6 pkt.)
numery startowe: 1-V.Kuznietsov, 2-M.Wardzała, 3-E.Miastkowski, 4-J.Krzystyniak, 5-R.Saitgareev,
6-W.Żabiałowicz, 7-K.Nurzyński, 8-J.Stoliarov, 9-A.Huszcza, 10-V.Gordeev, 11-R.Słaboń,
12-Z.Studziński, 13-E.Tokunov, 14-D.Volchov, 15-M.Starostin, 16-M.Jaworek, sędzia-Aleksander Chmielewski
Po zawodach rozegrano 3-biegi Memoriału Tadeusza Tkaczyka. Memoriał wygrał
Valery Gordeev przed Andrzejem Huszczą.

"Puchar Klubu Kibica" - Rzeszów 16/10/1983


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk

Trójmecz Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego i
Puchar Załogi RKS Borowiec: UNIA LESZNO-OSTROVIA OSTRÓW WLKP-START GNIEZNO - Ostrów Wlkp 16/10/1983


1.     Unia Leszno                                              36

(Zenon Kasprzak 12(3,3,3,3), Arkadiusz Zielonko 6(2,2,2,0), Andrzej Sokołowski 7(2,3,2,d), Zbigniew Krakowski 11(3,2,3,3), Dariusz Baliński ns)

2.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     21

(Wiesław Sobczak 7(3,0,2,2), Marek Adamkiewicz 1(d,1,u), Jacek Skowron 3(1,0,2), Kazimierz Świdziński 8(3,3,1,1), Feliks Gała 2(w,1,1))

3.     Start Gniezno                                            15

(Wojciech Pankowski 7(1,1,2,3), Zbigniew Radosz 0(0,0), Krzysztof Wankowski 2(0,1,0,1), Roman Twardosz 5(2,2,1,0), Stanisław Przedwojski 1(1,w))
Po zawodach rozegrano bieg o Puchar RKS Borowiec:
Kasprzak, Pankowski, Sobczak

"Puchar Wojewódzkiej Federacji Sportu" - Wrocław 18/10/1983


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice
3.     Robert Słaboń               Motor Lublin

MECZ TOWARZYSKI: STAL GORZÓW WLKP - "RESZTA LIGI" 22/10/1983


STAL GORZÓW WLKP - "RESZTA LIGI"               56 - 34

Turniej Par - Gniezno 22/10/1983
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Eugeniusz Błaszak - Marek Mierkiewicz         Start Gniezno - 19 pkt.
2.     Leon Kujawski - Piotr Podrzycki               Start Gniezno - 17 pkt.
3.     Jacek Brucheiser - Franciszek Jaziewicz       Ostrovia Ostrów Wlkp - 16 pkt.

4.     Tadeusz Wiśniewski - Eugeniusz Miastkowski    Apator Toruń - 15 pkt.
5.     Stefan Żeromski(10) - Marek Glinka(2)         Falubaz Zielona Góra - 12 pkt.
6.     Grzegorz Dzikowski - Dariusz Stenka(Andrzej Marynowski) Wybrzeże Gdańsk - 7 pkt.
sędzia - Roman Cheładze

"Puchar Prezydenta Miasta" - Piła 23/10/1983


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Tadeusz Wiśniewski          Apator Toruń

"Puchar Klubu Kibica" - Tarnów 23/10/1983


1.     Edward Gawełczyk            Unia Tarnów
2.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice
3.     Franciszek Stach            Kolejarz Opole

Turniej Par - Bydgoszcz 27/10/1983


1.     Edward Jancarz - Mieczysław Woźniak           Stal Gorzów Wlkp
2.     Ryszard Buśkiewicz - Marek Ziarnik            Polonia Bydgoszcz
3.     Bolesław Proch - Andrzej Maroszek             Polonia Bydgoszcz

"Puchar Jana Najdrowskiego" - Grudziądz 29-30/10/1983


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra

31. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 30/10/1983


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp

Czwórmecz Młodzieżowy - Gorzów Wlkp 6/11/1983
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         44

((1)Krzysztof Grzelak 9(2,3,2,2), (2)Ryszard Franczyszyn 12(3,3,3,3), (3)Krzysztof Okupski 12(3,3,3,3), (4)Mirosław Daniszewski 11(3,2,3,3), (17)brak zawodnika)

2.     Polonia Bydgoszcz                                        24

((9)Ryszard Gabrych 8(d,3,2,3), (10)Ryszard Dołomisiewicz 7(3,d,2,2), (11)Piotr Strugała 6(1,2,2,1), (12)Zbigniew Bizoń 9(2,2,3,2), (19)Jacek Górski-ns)

3.     Stal Gorzów Wlkp                                         18

((5)Benedykt Dąbrowski 5(1,2,1,1), (6)Cezary Owiżyc 4(2,0,1,1), (7)Ireneusz Tudorów 5(1,1,1,2), (8)Jarosław Gała 4(2,1,1,0), (18)brak zawodnika)

4.     Polonia Bydgoszcz                                        3

((13)Andrzej Pietrzak 0(u,u,w), (14)Waldemar Cisoń 0(0,0,0,w), (15)Krzysztof Ziarnik 1(1,u,0,0), (16)Piotr Glücklich 2(0,1,0,1), (20)Wojciech Kaczmarek 0(u))
Po zawodach odbyły się biegi dodatkowe -
O Puchar Zarządu Wojewódzkiego LOK:
Ryszard Franczyszyn
Puchar Zarządu Wojewódzkiego TKKF w Gorzowie Wlkp:
Krzysztof Okupski


1982     INDEX     1984