DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Włodzimierz Niezgoda
(ur.12-3-1937 zm.1-6-1982)


Team Championship


1 Liga

              ZIEL.  LESZ.  GORZ.  OPOLE  GDAŃ.  TORUŃ  RZES.  BYDG.  GNIE.  RYBN.
ZIELONA GÓRA  ** ** 
47-42  55-34  52-38  66-23  53-37  60-30  54-35  62-27  57-33
LESZNO       
39-50  ** **  59-31  58-31  67-23  60-30  59-30  44-46  65-25  61-29
GORZÓW WLKP  
43-47  55-35  ** **  52-37  52-37  50-40  65-25  57-33  53-37  55-35
OPOLE        
47-43  46-44  47-43  ** **  61-28  51-39  48-41  49-41  59-31  56-34
GDAŃSK       
52-38  39-51  52-38  58-32  ** **  56-33  55-35  61-29  52-37  63-27
TORUŃ        
53-37  39-51  40-50  41-48  47-43  ** **  59-31  45-42  58-32  61-29
RZESZÓW      
62-28  45-45  51-39  55-34  45-45  46-41  ** **  59-30  64-26  53-35
BYDGOSZCZ    
44-46  40-50  46-44  55-35  57-33  44-46  55-35  ** **  58-32  50-40
GNIEZNO      
42-48  35-54  41-49  53-37  46-44  47-43  61-28  47-43  ** **  60-30
RYBNIK       
38-52  40-50  58-32  48-42  42-48  38-52  48-40  49-41  54-36  ** **

1 runda 4/4/1982: Zielona Góra-OpoleRzeszów-Leszno, (25/4)Gorzów Wlkp-ToruńRybnik-GdańskBydgoszcz-Gniezno
2 runda 18/4/1982:
Leszno-Zielona GóraOpole-Gorzów WlkpGdańsk-GnieznoToruń-BydgoszczRybnik-Rzeszów
3 runda 29/4/1982:
Zielona Góra-RybnikGorzów Wlkp-LesznoBydgoszcz-OpoleRzeszów-GdańskGniezno-Toruń
4 runda 2/5/1982:
Rzeszów-Zielona GóraLeszno-BydgoszczRybnik-Gorzów WlkpOpole-GnieznoGdańsk-Toruń
5 runda 23/5/1982:
Zielona Góra-GdańskGniezno-LesznoGorzów Wlkp-RzeszówToruń-OpoleBydgoszcz-Rybnik
6 runda 6/6/1982:
Zielona Góra-Gorzów WlkpLeszno-ToruńGdańsk-OpoleRzeszów-BydgoszczRybnik-Gniezno
7 runda 20/6/1982:
Bydgoszcz-Zielona GóraOpole-LesznoGorzów Wlkp-GdańskToruń-RybnikGniezno-Rzeszów
8 runda 4/7/1982:
(7/7)Zielona Góra-Gniezno, (3/7)Gdańsk-LesznoGorzów Wlkp-Bydgoszcz, (6/7)Rybnik-Opole, (3/7)Rzeszów-Toruń
9 runda 18/7/1982:
Toruń-Zielona GóraLeszno-RybnikGniezno-Gorzów WlkpOpole-RzeszówBydgoszcz-Gdańsk
10 runda 1/8/1982:
Opole-Zielona GóraLeszno-RzeszówToruń-Gorzów WlkpGdańsk-RybnikGniezno-Bydgoszcz
11 runda 8/8/1982:
Zielona Góra-LesznoGorzów Wlkp-OpoleGniezno-GdańskBydgoszcz-ToruńRzeszów-Rybnik
12 runda 22/8/1982:
Rybnik-Zielona GóraLeszno-Gorzów WlkpOpole-BydgoszczGdańsk-RzeszówToruń-Gniezno
13 runda 29/8/1982:
Zielona Góra-RzeszówBydgoszcz-LesznoGorzów Wlkp-RybnikGniezno-Opole, (28/8)Toruń-Gdańsk
14 runda 5/9/1982:
Gdańsk-Zielona GóraLeszno-GnieznoRzeszów-Gorzów WlkpOpole-ToruńRybnik-Bydgoszcz
15 runda 12/9/1982:
Gorzów Wlkp-Zielona GóraToruń-LesznoOpole-GdańskBydgoszcz-RzeszówGniezno-Rybnik
16 runda 19/9/1982:
Zielona Góra-BydgoszczLeszno-OpoleGdańsk-Gorzów WlkpRybnik-ToruńRzeszów-Gniezno
17 runda 3/10/1982:
Gniezno-Zielona GóraLeszno-GdańskBydgoszcz-Gorzów WlkpOpole-RybnikToruń-Rzeszów
18 runda 10/10/1982:
Zielona Góra-ToruńRybnik-LesznoGorzów Wlkp-GnieznoRzeszów-OpoleGdańsk-Bydgoszcz

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1982

1.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    28   14  0   4   +176
2.  UNIA LESZNO             25   12  1   5   +253
3.  STAL GORZÓW WLKP        20   10  0   8   +67

4.  KOLEJARZ OPOLE          20   10  0   8   -18
5.  WYBRZEŻE GDAŃSK         19   9   1   8   +9
6.  APATOR TORUŃ            16   8   0   10  -4
7.  STAL RZESZÓW            16   7   2   9   -58
8.  POLONIA BYDGOSZCZ       14   7   0   11  -37
9.  START GNIEZNO           12   6   0   12  -186
-------------------------------------------------
10. ROW RYBNIK              10   5   0   13  -202

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1983

17/10/82 GNIEZNO - TARNÓW           59-31
24/10/82 TARNÓW - GNIEZNO          
52-37

2 Liga

                   LUBL.  TARN.  CZĘS.  ŚWIĘ.  OSTR.  GRUD.  WROC.
LUBLIN             ** ** 
59-30  68-22  54-36  69-21  64-25  64-24
TARNÓW            
45-43  ** **  48-41  48-41  49-41  50-37  60-30
CZĘSTOCHOWA       
49-41  52-37  ** **  46-44  65-25  66-24  54-35
ŚWIĘTOCHŁOWICE    
38-50  62-28  49-41  ** **  45-45  63-27  50-39
OSTRÓW WLKP       
44-44  39-51  48-42  49-41  ** **  50-40  45-45
GRUDZIĄDZ         
25-62  51-38  51-38  35-55  50-40  ** **  49-39
WROCŁAW           
31-56  24-63  40-49  51-38  45-45  51-39  ** **

1 runda 4/4/1982: (4/5)Tarnów-LublinCzęstochowa-WrocławGrudziądz-Ostrów Wlkp
2 runda 18/4/1982:
Lublin-Świętochłowice, (17/4)Grudziądz-TarnówOstrów Wlkp-Wrocław
3 runda 29/4/1982:
(21/5)Częstochowa-LublinTarnów-Ostrów WlkpŚwiętochłowice-Grudziądz
4 runda 2/5/1982:
Lublin-WrocławTarnów-ŚwiętochłowiceGrudziądz-Częstochowa
5 runda 16/5/1982:
Częstochowa-Tarnów, (15/5)Świętochłowice-Ostrów WlkpWrocław-Grudziądz
6 runda 23/5/1982:
Ostrów Wlkp-LublinTarnów-WrocławŚwiętochłowice-Częstochowa
7 runda 6/6/1982:
Lublin-GrudziądzCzęstochowa-Ostrów WlkpWrocław-Świętochłowice
8 runda 20/6/1982:
Lublin-Tarnów, (24/7)Wrocław-CzęstochowaOstrów Wlkp-Grudziądz
9 runda 27/6/1982:
(26/6)Świętochłowice-LublinTarnów-Grudziądz, (11/7)Wrocław-Ostrów Wlkp
10 runda 4/7/1982:
(15/7)Lublin-Częstochowa, (3/7)Ostrów Wlkp-Tarnów, (3/7)Grudziądz-Świętochłowice
11 runda 18/7/1982:
Wrocław-Lublin, (17/7)Świętochłowice-TarnówCzęstochowa-Grudziądz
12 runda 1/8/1982:
Tarnów-CzęstochowaOstrów Wlkp-ŚwiętochłowiceGrudziądz-Wrocław
13 runda 15/8/1982:
Lublin-Ostrów WlkpWrocław-TarnówCzęstochowa-Świętochłowice
14 runda 5/9/1982:
Grudziądz-LublinOstrów Wlkp-Częstochowa, (26/8)Świętochłowice-Wrocław

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1982

1.  MOTOR LUBLIN            19   9   1   2   +284

-------------------------------------------------
2.  UNIA TARNÓW             16   8   0   4   +27
3.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   14   7   0   5   +55
4.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    11   5   1   6   +49
5.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    10   3   4   5   -94
6.  GKM GRUDZIĄDZ           8    4   0   8   -163
7.  SPARTA WROCŁAW          6    2   2   8   -158


Junior Team Championship


PZMot nie przeprowadził rozgrywek MDMP w sezonie 1982


Individual Polish Championship


38. Finał IMP - Zielona Góra 22/7/1982


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Leonard Raba                Kolejarz Opole
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Individual Junior Polish Championship


16. Finał MIMP - Opole 11/7/1982


1.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra
2.     Wiesław Pankowski           Start Gniezno
3.     Piotr Żyto                  Wybrzeże Gdańsk


Polish Club Pair Championship


9. Finał MPPK - Gorzów Wlkp 21/8/1982


1.     Falubaz Zielona Góra                                     26
2.     Unia Leszno                                              24
3.     Stal Gorzów Wlkp                                         22


Golden Helmet


22. Finał Złotego Kasku - Leszno 17/10/1982


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk


Silver Helmet


17. Finał Srebrnego Kasku - Rybnik 24/9/1982


1.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra
2.     Wojciech Załuski            Kolejarz Opole
3.     Andrzej Gąbka               Motor Lublin


Bronze Helmet


PZMot nie przeprowadził rozgrywek Brązowego Kasku w sezonie 1982


Tournaments


1. Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych - Bydgoszcz 28/3/1982


1.     Marek Ziarnik               Polonia Bydgoszcz
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz

Zielona Góra 28/3/1982 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - START GNIEZNO    64  -  25

(Henryk Olszak 11(2,3,d,3,3), Wiesław Pawlak 12(3,2,3,1,3), Jan Krzystyniak 7(2,1,1,u,3), Stefan Żeromski 13(3,3,3,2,2), Maciej Jaworek 12(3,2,2,3,2), Alfred Krzystyniak 7(0,3,3,w,1), Aleksander Olszak 2(2) -
Wojciech Kaczmarek 6(1,2,1,2), Wojciech Pankowski 3(0,0,3), Leon Kujawski 5(1,1,2,1,0), Tadeusz Brillowski 2(0,0,2), Kazimierz Wójcik 5(2,1,2,w), Stanisław Gala 1(1,0,0), Marek Mierkiewicz 2(0,1,1), Jan Puk 1(1,0), Mieczysław Kowalski 0(0,0))

Ostrów Wlkp 28/3/1982 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - UNIA LESZNO       36  -  53

(Franciszek Jaziewicz 6(2,1,3,w), Ryszard Małecki 3(1,0,2,u), Mirosław Ćwikła 9(3,2,1,3), Roman Tajchert 3(2,d,d,1), Jacek Brucheiser 9(3,2,1,3), Wiesław Sobczak 1(d,1), Stanisław Wojciechowski 2(1,1), Dariusz Brucheiser 0(0,0), Roman Mańczak 2(u,2), Zdzisław Sowa 1(u,1) -
Włodzimierz Heliński 15(3,3,3,3,3), Zenon Kasprzak 7(0,1,2,2,2), Czesław Piwosz 11(1,3,2,3,2), Marek Kowalski 1(0,1), Bernard Jąder 10(1,3,3,d,3), Stanisław Turek 9(2,2,2,2,1), Grzegorz Sterna 0(u,d), Roman Feld 0(0))

"Puchar ZM ZSMP" - Świętochłowice 12/4/1982


1.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik

14. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 12/4/1982


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Lublin 25/4/1982 testmecz MOTOR LUBLIN - STAL RZESZÓW                   62  -  28

(Zbigniew Studziński 10(1,3,3,3,u), Andrzej Dyś 3(2,0,1,u), Andrzej Gąbka 7(2,2,2,1), Sławomir Tronina 13(3,3,3,2,2), Krzysztof Nurzyński 15(3,3,3,3,3), Piotr Pawłowski 9(2,u,2,2,3), Andrzej Kowalczyk 1(1), Jerzy Głogowski 1(1) -
Marian Darzycki 4(0,1,1,0,2,0), Adam Janik 6(2,0,w,3,1), Jan Wilk 5(1,1,2,1,u), Janusz Stachyra 7(u,2,1,2,2), Antoni Krzywonos 6(1,1,1,u,3), Jan Inglot 0(0,0,0,0), Zbigniew Materna 0(w))

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ostrów Wlkp 1/5/1982


1.     Mirosław Ćwikła             Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Roman Tajchert              Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

5. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 1/5/1982


1.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra
2.     Grzegorz Szymko             Wybrzeże Gdańsk
3.     Roman Fedeczko              Wybrzeże Gdańsk

"Puchar Prezydenta Miasta" - Grudziądz 9/5/1982


1.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk
2.     Jan Ząbik                   Apator Toruń
3.     Tadeusz Wiśniewski          Apator Toruń

5. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 9/5/1982


1.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno
2.     Marek Bzdęga                Unia Leszno
3.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno

Leszno 16/5/1982 testmecz międzynarodowy UNIA LESZNO - ZLATA PRILBA PARDUBICE 44  -  46

(Ryszard Buśkiewicz 8(3,d,0,3,2), Marek Kowalski 1(0,1,0), Włodzimierz Heliński 12(3,3,3,1,2), Grzegorz Sterna 2(0,2,0), Czesław Piwosz 12(1,3,2,3,3), Marek Bzdęga 2(2,0,0), Stanisław Turek 5(2,2,0,1), Roman Feld 2(2,w) -
Jan Hadek 9(1,1,3,1,3), Jindrih Dominik 9(2,d,1,3,3), Pavel Karnas 9(1,2,3,1,2), Jiri Smida 4(2,1,1,w), Emil Sova 9(3,2,2,20), Stanisław Urban 5(0,3,1,0,1), Vratislav Kotek 1(1))

"Puchar Taksówkarzy" - Grudziądz 29/5/1982


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Grzegorz Podolski           GKM Grudziądz
3.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk

Świętochłowice 2/6/1982 testmecz ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - KOLEJARZ OPOLE  35  -  42

(Jerzy Kochman 9(3,3,3), Krzysztof Sikora 5(1,2,0,2), Paweł Waloszek 8(2,1,2,3), Antoni Bielica 0(d,0), Krzysztof Zarzecki 9(3,d,3,3), Krzysztof Banasiak 2(1,d,d,1), Maciej Fabiszak 1(u,1,0), Krystian Fros 1(0,1) -
Alfred Siekierka 5(0,2,3), Marian Witelius 9(2,3,3,1), Ryszard Berezowski 8(3,2,1,2), Stanisław Pogorzelski 7(1,1,3,2), Karol Lis 2(2,0), Wojciech Załuski 0(u,0), Herbert Karwat 3(1,2), Franciszek Stach 5(2,1,2), Krzysztof Błaszczyk 3(3,0))

Ostrów Wlkp 3/6/1982 testmecz OSTROVIA OSTRÓW WLKP - POLONIA BYDGOSZCZ  36  -  54

(Andrzej Cichy 3(2,1), Dariusz Brucheiser 8(0,3,2,2,1), Mirosław Cwikła 3(3,0), Ryszard Małecki 5(0,1,1,1,2), Roman Tajchert 11(2,3,2,1,3), Wiesław Sobczak 5(1,d,0,3,1), Jacek Skowron 0(0), Kazimierz Świdziński 1(1,d), Ireneusz Szewczyk 0(0) -
Marek Ziarnik 7(1,3,3), Kazimierz Ziarnik 6(3,2,1), Paweł Bukiej 5(1,2,d,2), Zdzisław Rutecki 8(2,u,3,3), Bolesław Proch 9(3,3,3), Krzysztof Głowacki 7(1,2,3,1), Andrzej Maroszek 9(2,d,2,2,3), Zbigniew Bizoń 3(2,1,0,d))

Turniej Par "Witaj Espana'82" - Chorzów 7/6/1982


1.     Andrzej Huszcza - Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra
2.     Paweł Waloszek - Jerzy Kochman                Śąsk Świętochłowice
3.     V.Koszovan - F.Juhasz                         Węgry

Opole 9/6/1982 testmecz KOLEJARZ OPOLE - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA          50  -  40
(źródło informacji - Henryk Malisz)

(Berezowski-12, Karwat-9, S.Pogorzelski-9, Dropała-8, K.Błaszczyk-7, Malasa-5, R.Błaszczyk-0, R.Wieczorek-0 -
Bożyk-10, Bieda-8, Nocuń-8, Żelazko-6, Kafel-5, Miturski-2, Łyko-1, Dzwonkowski-0)

4. "Puchar MTP" - Poznań 12/6/1982


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

"Puchar Zarządu GKM" - Grudziądz 12/6/1982


1.     Wiesław Ośkiewicz           GKM Grudziądz
2.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk
3.     Roman Fedeczko              Wybrzeże Gdańsk

Ostrów Wlkp 15/6/1982 testmecz międzynarodowy OSTROVIA OSTRÓW WLKP - CSAD PILZNO 38  -  52

(Mirosław Ćwikła 12(3,3,3,3,0), Stanisław Kiljan 5(0,1,2,1,1)-gość, Ryszard Małecki 4(0,0,3,1), Piotr Brachmański 5(2,1,1,0,1)-gość, Roman Tajchert 7(1,1,3,0,2), Piotr Pyszny 2(2,0,0)-gość, Dariusz Brucheiser 3(0,1,2) -
Pavel Karnas 9(2,3,1,3,0), Zdenek Dominik 7(1,2,2,0,2), Jaroslav Hauptman 4(1,2,d,1,0), Jaromir Bartos 12(3,3,1,2,3), Jiri Svoboda 7(u,d,2,2,3), Ladislav Hradecky 13(3,2,3,2,3))

Rybnik 16/6/1982 testmecz międzynarodowy ROW RYBNIK - CSAD PILZNO       54  -  36

(Piotr Pyszny 13(2,3,3,2,3), Henryk Bem 5(1,0,3,1), Bronisław Klimowicz 9(d,3,2,2,2), Piotr Brachmański 10(3,2,3,d,2), Stanisław Kiljan 6(1,1,2,2), Jan Nowak 9(3,3,3,d), Marian Glucklich 2(2,d), Piotr Steuer 0(0) -
Pavel Karnas 7(3,1,1,1,1), Zdenek Dominik 2(0,0,0,1,1), Jaroslav Hauptman 4(1,0,2,1,0), Jaromir Bartos 5(2,2,1,u), Jiri Svoboda 7(2,2,0,3,0), Ladislav Hradecky 11(d,1,1,3,3,3))

Międzynarodowy czwórmecz towarzyski o Puchar WSK PZL - Rzeszów 17/6/1982


1.     Stal Rzeszów                                             32

(Ryszard Czarnecki 9(d,3,3,3), Paweł Szkobel 6(3,1,-,2), Antoni Krzywonos 10(3,1,3,3), Adam Janik 4(1,-,3,u), Janusz Stachyra 3(0,3))

2.     Motor Lublin                                             29

(Krzysztof Nurzyński 9(2,3,2,2), Sławomir Tronina 11(3,3,2,3), Andrzej Dyś 2(0,2,w,0), Piotr Pawłowski 7(0,1,3,3))

3.     Unia Tarnów                                              19

(Marian Wardzała 4(1,2,1), Edward Gawełczyk 6(3,2,-,1), Rudolf Proszowski 4(2,0,-,2), Kazimierz Placek 1(1,0,0), Jerzy Wilim 4(2,0,2,d))

4.     VOLAN DOZSA Nyiregyhaza                                  16

(Jozef Petrikovisc 6(2,2,1,1), Janos Balogh 4(2,1,1,0), Andras Kovacs 4(1,0,2,1), Gabor Stekler 2(0,1,0,1))

"Puchar Huty Florian" - Świętochłowice 19/6/1982


1.     Maciej Fabiszak - Krzysztof Sikora            Śąsk Świętochłowice
2.     Krzysztof Banasiak - Antoni Bielica           Śąsk Świętochłowice
3.     Mirosław Korbel - Adam Pawliczek              ROW Rybnik

Częstochowa 26/6/1982 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - KOLEJARZ OPOLE   33  -  33

(Zygmunt Nocuń 7(2,1,2,2), Michał Miturski 0(u), Krzysztof Żelazko 0(u), Dariusz Bieda 5(3,1,0,1), Jerzy Bożyk 8(3,2,3,d), Krzysztof Miturski 4(1,3,0), Józef Kafel 7(3,3,1,u), Mirosław Dzwonkowski 2(1,0,1) -
Herbert Karwat 8(3,2,2,1), Joachim Melasa 0(w), Krzysztof Błaszczyk 4(2,1,1,0), Bernard Dropała 1(1,0), Ryszard Berezowski 6(2,2,2,0), Roman Błaszczyk 0(0), Roland Wieczorek 0(0,w), Marian Witelus 9(0,3,3,3), Karol Lis 5(0,2,3), sędzia przerwał zawody po 11-tym biegu z powodu opadów deszczu)

Czwórmecz Młodzieżowy - Gdańsk 26/6/1982


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          31

(13.Dariusz Stenka 3(3,d,d), 14.Piotr Żyto 8(1,3,2,2), 15.Benedykt Bladowski 12(3,3,3,3), 16.Krzysztof Stańczyk 5(2,2,1,w), 20.Grzegorz Dzikowski 3(3))

2.     Apator Toruń                                             30

(1.Stanisław Miedziński 6(3,2,1), 2.Ryszard Kowalski 5(2,w,2,1), 3.Sławomir Czyż 2(1,1), 4.Andrzej Marwitz 9(3,1,3,2), 17.Jan Woźnicki 8(3,3,2))

3.     Start Gniezno                                            24

(5.Tadeusz Brillowski 8(2,2,1,3), 6.Wojciech Pankowski 10(2,3,2,3), 7.Andrzej Garstka 3(1,2,0,0), 8.Henryk Gała 3(0,w,2,1), 18.brak zawodnika)

4.     GKM Grudziądz                                            10

(9.Dariusz Tracz 2(1,d,1,0), 10.Jerzy Bałtrukowicz 1(0,0,1,d), 11.Dariusz Kowalski 2(0,1,u,1), 12.Grzegorz Kołodziej 5(0,3,u,2), 19.Jerzy Budzień ns)
Sędzia - Lechosław Bartnicki, czasy: 72:6, 73:0, 72:8, 72:8, 73:0, 73:0, 75:8, 72:4, 73:6, 71:8, 71:4, 72:2, 71:2, 72:8, 72:6, 71:4, zmiany: Dzikowski w 16 biegu za Stenkę, Woźnicki w biegach 10,13 za Czyża, w 16 biegu za Miedzińskiego.

15. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 10/7/1982


1.     Ryszard Buśkiewicz          Unia Leszno
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

"Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Grudziądz 10/7/1982


1.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń

9. Memoriał Mariana Rose - Toruń 11/7/1982


1.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra

Międzynarodowy Turniej Par - Opole 21/7/1982
(źródło informacji - Henryk Malisz)


1.     Herbert Karwat(10), Stanisław Pogorzelski(7)  Kolejarz Opole (17 pkt.)
2.     Ryszard Berezowski(10), Bernard Dropała(4)    Kolejarz Opole (14 pkt.)
3.     J.Jasa(8), M.Duda(5)                          Tatra Koprivnice (13 pkt.)

4.     Jan Nowak(7), Bronisław Klimowicz(1)          ROW Rybnik (8 pkt.)
5.     J.Postl(7), Roman Błaszczyk(1)                Kolejarz Opole/Tatra Koprivnice (8 pkt.)

Turniej Święta Odrodzenia - Grudziądz 22/7/1982


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
3.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp

"Puchar Klubu Kibica" - Ostrów Wlkp 24/7/1982


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
3.     Marek Ziarnik               Polonia Bydgoszcz

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Leszno 25/7/1982


1.     Jiri Stancl                 CSRS
2.     Edward Jancarz              Polska
3.     Vaclav Verner               CSRS

Gniezno 10/8/1982 testmecz międzynarodowy START GNIEZNO - AMK SLANY     56  -  34
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Czwórmecz Młodzieżowy - Zielona Góra 11/8/1982


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         29

(Benedykt Dąbrowski 5(3,0,2,0), Arkadiusz Mazurkiewicz 9(3,2,2,2), Krzysztof Grzelak 3(1,1,1,u), Krzysztof Okupski 12(3,3,3,3))

2.     Unia Leszno                                              23

(Marek Bzdęga 11(2,3,3,3), Roman Feld 8(3,2,u,3), Grzegorz Skórski 3(0,2,0,1), Ryszard Strużyna 0(w,0), Piotr Pawlicki 1(u,1))

3.     Start Gniezno                                            22

(Andrzej Garstka 1(0,1), Grzegorz Furtak 7(1,2,3,1), Andrzej Halka 0(u,d), Henryk Gała 5(2,1,0,2), Tadeusz Brillowski 9(3,2,3,1))

4.     Falubaz Zielona Góra                                     21

(Mirosław Pachulski 5(1,3,1), Bogdan Błażejczak 2(2,0,0), Piotr Tomaszewski 3(2,1,0), Andrzej Dudek 3(0,1,2), Grzegorz Malinowski 7(3,2,2), Jacek Skierski 1(1))

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gniezno 12/8/1982


1.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra
2.     Ryszard Buśkiewicz          Unia Leszno
3.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra

Międzynarodowy Turniej Par - Ostrów Wlkp 12???/8/1982
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     A.Kocso(6), J.Petrikovics(10), S.Tihanyi(11) - Węgry 27
2.     Miteev(9), Zachareev(14), Milnikov(0) - Bułgaria    23
3.     M.Jaworek(11), Z.Kasprzak(11) - Polska              22

4.     ZSRR                                                22
5.     CSRS                                                14
6.     NRD                                                 11
7.     Rumunia                                             7

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Grudziądz 15/8/1982


1.     Maciej Jaworek, Zenon Kasprzak                           36
2.     ZSRR                                                     22
3.     Bułgaria                                                 19

4.     Węgry                                                    19

Czwórmecz Młodzieżowy - Gorzów Wlkp 15/8/1982
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Unia Leszno                                              33

(Marek Bzdęga 11(3,3,3,2), Roman Feld 11(3,3,2,3), Grzegorz Skórski 3(1,2,d), Ryszard Strużyna 3(2,0,1), Marek Kowalski 5(2,3))

2.     Falubaz Zielona Góra                                     24

(Mirosław Pachulski 6(3,2,w,1), Bogdan Błażejczak 0(0,u), Piotr Tomaszewski 4(2,1,1), Andrzej Dudek 4(1,3,u), Grzegorz Malinowski 10(2,3,2,3))

3.     Stal Gorzów Wlkp                                         18

(Krzysztof Okupski 12(3,3,3,3), Arkadiusz Mazurkiewicz 2(d,1,w,1), Benedykt Dąbrowski 0(u), Krzysztof Grzelak 4(0,1,1,2))

4.     Start Gniezno                                            18

(Andrzej Garstka 1(1,w,0,0), Grzegorz Furtak 9(2,2,3,2), Piotr Halka 3(1,1,1,0), Henryk Gała 5(2,w,1,2))
Po zawodach rozegrano bieg o Puchar Zarządu Miejskiego ZSMP w Gorzowie Wlkp dla
najlepszych zawodników każdej z drużyn - wygrał Grzegorz Malinowski.

Młodzieżowe Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego - Leszno 18/8/1982


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Marek Bzdęga                Unia Leszno

Turniej Międzynarodowy - Grudziądz 26/8/1982


1.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra
2.     Antal Kocso                 Węgry
3.     Sandor Tihanyi              Węgry

"Puchar Dyrektora WKFSiT" - Toruń 29/8/1982


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Marek Makowski              Apator Toruń
3.     Czesław Miastkowski         Apator Toruń

"Puchar Taksówkarzy" - Świętochłowice 9/9/1982


1.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice
2.     Krzysztof Zarzecki          Śąsk Świętochłowice
3.     Jan Nowak                   ROW Rybnik

"Mistrzostwa Śląska" - Świętochłowice 16/9/1982


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice
3.     Jerzy Kochman               Śąsk Świętochłowice

Sprawdzian Kadry Młodzieżowej - Ostrów Wlkp 16/9/1982


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Stanisław Miedziński        Apator Toruń
3.     Piotr Pawlicki              Unia Leszno

"Puchar Winobrania" - Zielona Góra 16/9/1982


1.     Andrzej Huszcza - Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
2.     Henryk Olszak - Stefan Żeromski               Falubaz Zielona Góra
3.     Roman Jankowski - Ryszard Buśkiewicz          Unia Leszno

"Puchar 35-lecia Stali Gorzów Wlkp" - Gorzów Wlkp 25/9/1982


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski - Ostrów Wlkp 25/9/1982


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Marek Bzdęga                Unia Leszno
3.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp

"Puchar Elany" - Toruń 25/9/1982


1.     Tadeusz Wiśniewski - Marek Makowski           Apator Toruń
2.     Eugeniusz Błaszak - Kazimierz Wójcik          Start Gniezno
3.     Andrzej Marynowski - Grzegorz Dzikowski       Wybrzeże Gdańsk

Turniej Par - Grudziądz 26/9/1982


1.     Mieczysław Woźniak - Jerzy Rembas             Stal Gorzów Wlkp
2.     Mirosław Berliński - Grzegorz Dzikowski       Wybrzeże Gdańsk
3.     Jan Ząbik - Eugeniusz Miastkowski             Apator Toruń

Czwórmecz Młodzieżowy - Gorzów Wlkp 15/8/1982
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Unia Leszno                                              30

(Zenon Kasprzak 11, Marek Bzdęga 8, Marek Kowalski 7, Zielonko 3, Roman Feld 1)

2.     Falubaz Zielona Góra                                     24

(Glinka 8, Piotr Tomaszewski 6, Grzegorz Malinowski 6, Bogdan Błażejczak 3, Andrzej Dudek 1)

3.     Stal Gorzów Wlkp                                         23

(Krzysztof Grzelak 8, Stanisław Racięda 7, Ryszard Franczyszyn 4, Arkadiusz Mazurkiewicz 2, Mirosław Daniszewski 2)

4.     Start Gniezno                                            18

(Piotr Podrzycki 9, Henryk Gała 6, Jerzy Szeląg 3)

"Puchar Panoramy Leszczyńskiej" - Leszno 9/10/1982


1.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
2.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp
3.     Marek Bzdęga                Unia Leszno

Turniej Młodzieżowy - Grudziądz 16/10/1982


1.     Marek Bzdęga                Unia Leszno
2.     Dariusz Stenka              Wybrzeże Gdańsk
3.     Jerzy Bałtrukowicz          GKM Grudziądz

13. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 16/10/1982


1.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk

32. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 17/10/1982


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno

Turniej Par - Gorzów Wlkp 21/10/1982
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     M.Towalski, S.Racięda - Gorzów Wlkp                 14
2.     B.Nowak, R.Franczyszyn - Gorzów Wlkp                12
3.     J.Rembas, M.Daniszewski - Gorzów Wlkp               11

4.     M.Woźniak, K.Okupski - Gorzów Wlkp                  9
Bieg indywidualny dla najlepiej punktujących zawodników:
M.Towalski, B.Nowak, J.Rembas, K.Okupski
Bieg indywidualny dla pozostałych zawodników:
M.Woźniak, S.Racięda, M.Daniszewski, R.Franczyszyn-u

"Puchar Jana Najdrowskiego" - Grudziądz 23-24/10/1982


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Zenon Kasprzak              Unia Leszno
3.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp

"Puchar Prezydenta Miasta" - Świętochłowice 23/10/1982


1.     Jerzy Kochman               Śąsk Świętochłowice
2.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
3.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice

"Puchar Prezydenta Miasta" - Leszno 23/10/1982


1.     Roman Jankowski - Włodzimierz Heliński        Unia Leszno
2.     Ryszard Buśkiewicz - Czesław Piwosz           Unia Leszno
3.     Petr Kucera - Stanislav Urban                 Zlata Prilba Pardubice

"Puchar Prezydenta Miasta" - Gdańsk 24/10/1982


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń
3.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ruda Śąska 24/10/1982


1.     Antoni Skupień              ROW Rybnik
2.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice
3.     Maciej Fabiszak             Śąsk Świętochłowice

30. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 24/10/1982


1.     Petr Kucera                 CSRS
2.     Roman Jankowski             Unia Leszno
3.     Jan Hadek                   CSRS

"Puchar Klubu Kibica" - Tarnów 7/11/1982


1.     Janusz Stachyra             Stal Rzeszów
2.     Józef Górski                Unia Tarnów
3.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów


1981     INDEX     1983