DMP DM2L MDMP IMP MIMP MPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Bogdan Spławski
(ur.??-?-19?? zm.5-9-1981) - wypadek na torze w Zielonej Górze
Hipolit Kaźmierczak
(ur.??-?-1927 zm.25-10-1981)


Team Championship


1 Liga

              ZIEL.  GORZ.  LESZ.  GDAŃ.  GNIE.  OPOLE  TORUŃ  RYBN.  BYDG.  CZĘS.
ZIELONA GÓRA  ** ** 
54-36  61-29  60-29  60-28  64-25  62-28  62-27  46-44  60-30
GORZÓW WLKP  
41-48  ** **  62-28  62-28  65-25  47-43  50-40  64-26  65-25  58-31
LESZNO       
51-38  58-32  ** **  28-20  67-23  61-29  57-32  68-22  44-46  61-28
GDAŃSK       
54-35  57-33  55-35  ** **  42-36  44-45  47-42  48-41  53-36  56-34
GNIEZNO      
56-34  64-26  54-35  61-29  ** **  51-38  44-45  46-44  51-38  58-31
OPOLE        
50-38  39-51  60-30  48-24  50-40  ** **  62-28  59-30  53-37  41-30
TORUŃ        
42-48  40-50  46-44  54-36  51-39  48-42  ** **  56-34  42-24  63-25
RYBNIK       
39-51  42-48  49-41  54-36  46-43  52-38  49-41  ** **  65-24  61-28
BYDGOSZCZ    
29-60  48-42  38-52  42-48  45-45  53-36  56-34  47-42  ** **  58-32
CZĘSTOCHOWA  
46-43  38-52  38-52  38-52  41-49  49-41  48-42  39-50  59-31  ** **

1 runda 30/3/1981: (14/4)Zielona Góra-Gniezno, (29/3)Opole-Gorzów Wlkp, (29/3)Rybnik-Leszno, (23/4)Toruń-Gdańsk, (18/4)Częstochowa-Bydgoszcz
2 runda 5/4/1981:
Bydgoszcz-Zielona Góra, (4/4)Gorzów Wlkp-LesznoGdańsk-CzęstochowaGniezno-RybnikOpole-Toruń
3 runda 12/4/1981:
(11/4)Zielona Góra-GdańskToruń-Gorzów WlkpCzęstochowa-Opole, (11/4)Rybnik-Bydgoszcz, (10 lub 12/4)Leszno-Gniezno
4 runda 3/5/1981:
Opole-Zielona Góra, (2/5)Gorzów Wlkp-GnieznoBydgoszcz-LesznoGdańsk-RybnikToruń-Częstochowa
5 runda 17/5/1981:
(16/5)Zielona Góra-ToruńCzęstochowa-Gorzów WlkpLeszno-GdańskGniezno-BydgoszczRybnik-Opole
6 runda 24/5/1981:
(31/5)Częstochowa-Zielona GóraGorzów Wlkp-BydgoszczOpole-Leszno, (9/6)Gdańsk-GnieznoToruń-Rybnik
7 runda 7/6/1981:
Zielona Góra-Gorzów Wlkp, (6/6)Leszno-ToruńBydgoszcz-Gdańsk, (6/6)Gniezno-OpoleRybnik-Częstochowa
8 runda 28/6/1981:
Zielona Góra-Rybnik, (21/7)Gorzów Wlkp-GdańskCzęstochowa-Leszno, (1/6)Toruń-Gniezno, (1/7)Opole-Bydgoszcz
9 runda 5/7/1981:
Leszno-Zielona Góra, (31/5)Rybnik-Gorzów Wlkp, (21/6)Gdańsk-Opole, (12/7)Gniezno-Częstochowa, (27/6)Bydgoszcz-Toruń
10 runda 19/7/1981:
Gniezno-Zielona Góra, (26/7)Gorzów Wlkp-OpoleLeszno-RybnikGdańsk-Toruń, (24/7)Bydgoszcz-Częstochowa
11 runda 2/8/1981:
Zielona Góra-BydgoszczLeszno-Gorzów WlkpCzęstochowa-GdańskRybnik-GnieznoToruń-Opole
12 runda 16/8/1981:
Gdańsk-Zielona GóraGorzów Wlkp-ToruńGniezno-LesznoOpole-CzęstochowaBydgoszcz-Rybnik
13 runda 6/9/1981:
(28/9)Zielona Góra-OpoleGniezno-Gorzów Wlkp, (16/9)Leszno-BydgoszczRybnik-GdańskCzęstochowa-Toruń
14 runda 13/9/1981:
Toruń-Zielona GóraGorzów Wlkp-CzęstochowaGdańsk-LesznoBydgoszcz-GnieznoOpole-Rybnik
15 runda 20/9/1981:
Zielona Góra-CzęstochowaBydgoszcz-Gorzów WlkpLeszno-OpoleGniezno-GdańskRybnik-Toruń
16 runda 27/9/1981:
Gorzów Wlkp-Zielona GóraToruń-LesznoGdańsk-BydgoszczOpole-Gniezno, (1/10)Częstochowa-Rybnik
17 runda 4/10/1981:
Rybnik-Zielona GóraGdańsk-Gorzów WlkpLeszno-CzęstochowaGniezno-ToruńBydgoszcz-Opole
18 runda 11/10/1981:
Zielona Góra-LesznoGorzów Wlkp-RybnikOpole-GdańskCzęstochowa-GnieznoToruń-Bydgoszcz

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1981

1.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    26   13  0   5   +240
2.  STAL GORZÓW WLKP        24   12  0   6   +150
3.  UNIA LESZNO             20   10  0   8   +108

4.  WYBRZEŻE GDAŃSK         20   10  0   8   -26
5.  START GNIEZNO           19   9   1   8   +26
6.  KOLEJARZ OPOLE          18   9   0   9   +22
7.  APATOR TORUŃ            16   8   0   10  -43
8.  ROW RYBNIK              16   8   0   10  -66
9.  POLONIA BYDGOSZCZ       13   6   1   11  -148
-------------------------------------------------
10. WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   8    4   0   14  -263

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1982

18/10/81 LUBLIN - BYDGOSZCZ         44-45
24/10/81 BYDGOSZCZ - LUBLIN        
50-40

2 Liga

                   RZES.  LUBL.  GRUD.  TARN.  OSTR.  ŚWIĘ.  WROC.
RZESZÓW            ** ** 
54-35  61-29  58-32  67-23  57-33  67-22
LUBLIN            
67-23  ** **  61-29  53-36  60-30  64-26  70-18
GRUDZIĄDZ         
41-48  54-35  ** **  64-25  55-35  51-38  65-24
TARNÓW            
45-45  50-40  51-39  ** **  57-32  45-45  66-24
OSTRÓW WLKP       
43-47  46-44  47-43  57-33  ** **  46-44  52-38
ŚWIĘTOCHŁOWICE    
41-48  44-46  54-33  50-40  50-37  ** **  67-23
WROCŁAW           
39-51  34-53  41-46  36-53  41-49  42-47  ** **

1 runda 30/3/1981: (9/5)Tarnów-Rzeszów, (4/6)Lublin-Wrocław, (7/5)Grudziądz-Świętochłowice
2 runda 5/4/1981:
Rzeszów-Ostrów Wlkp, (14/5)Lublin-Tarnów, (28/6)Wrocław-Świętochłowice
3 runda 12/4/1981:
Grudziądz-RzeszówOstrów Wlkp-LublinTarnów-Wrocław
4 runda 3/5/1981:
(2/5)Rzeszów-ŚwiętochłowiceLublin-GrudziądzTarnów-Ostrów Wlkp
5 runda 17/5/1981:
Świętochłowice-Lublin, (16/5)Grudziądz-TarnówOstrów Wlkp-Wrocław
6 runda 24/5/1981:
Wrocław-RzeszówOstrów Wlkp-GrudziądzTarnów-Świętochłowice
7 runda 7/6/1981:
Rzeszów-LublinGrudziądz-Wrocław, (6/6)Świętochłowice-Ostrów Wlkp
8 runda 28/6/1981:
Rzeszów-TarnówWrocław-Lublin, (26/6)Świętochłowice-Grudziądz
9 runda 19/7/1981:
Ostrów Wlkp-RzeszówTarnów-Lublin, (18/7)Świętochłowice-Wrocław
10 runda 2/8/1981:
Rzeszów-GrudziądzLublin-Ostrów WlkpWrocław-Tarnów
11 runda 16/8/1981:
Świętochłowice-RzeszówGrudziądz-LublinOstrów Wlkp-Tarnów
12 runda 6/9/1981:
Lublin-Świętochłowice, (18/9)Tarnów-GrudziądzWrocław-Ostrów Wlkp
13 runda 13/9/1981:
(27/9)Rzeszów-WrocławGrudziądz-Ostrów Wlkp, (12/9)Świętochłowice-Tarnów
14 runda 20/9/1981:
Lublin-RzeszówWrocław-GrudziądzOstrów Wlkp-Świętochłowice

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1981

1.  STAL RZESZÓW            21   10  1   1   +176

-------------------------------------------------
2.  MOTOR LUBLIN            16   8   0   4   +184
3.  GKM GRUDZIĄDZ           12   6   0   6   +29
4.  UNIA TARNÓW             12   5   2   5   -10
5.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    12   6   0   6   -82
6.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    11   5   1   6   +7
7.  SPARTA WROCŁAW          0    0   0   12  -304


Junior Team Championship


PZMot nie przeprowadził rozgrywek MDMP w sezonie 1981


Individual Polish Championship


37. Finał IMP - Leszno 22/7/1981


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
3.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp


Individual Junior Polish Championship


15. Finał MIMP - Zielona Góra 13/8/1981


1.     Stanisław Pogorzelski       Kolejarz Opole
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra


Polish Club Pair Championship


8. Finał MPPK - Toruń 3/6/1981


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         24
2.     Apator Toruń                                             23
3.     Kolejarz Opole                                           20


Golden Helmet


21. Finał Złotego Kasku - Wrocław 19/8, Bydgoszcz 20/8,
Grudziądz 21/8, Leszno 23/8/1981


1.     Bolesław Proch              Polonia Bydgoszcz
2.     Leonard Raba                Kolejarz Opole
3.     Jan Ząbik                   Apator Toruń


Silver Helmet


16. Finał Srebrnego Kasku - 4. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 24/9/1981


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Herbert Karwat              Kolejarz Opole
3.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra


Bronze Helmet


6. Finał Brązowego Kasku - Świętochłowice 17/9/1981


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno
3.     Marek Bzdęga                Unia Leszno


Tournaments


Testmecze młodzieżowe      P O L S K A   -   D A N I A


Ostrów Wlkp 19/4/1981                40  -  38
Leszno 20/4/1981                     52  -  26
Zielona Góra 21/4/1981               48  -  30

Opole 20/4/1981 testmecz międzynarodowy KOLEJARZ OPOLE - AC TATRA KOPRIVNICE 47  -  43
(źródło informacji - Henryk Malisz)

(Hertel-13, Witelus-12, F.Stach-9, Żerdziński-6, S.Pogorzelski-5, Błaszczyk-2, Lis-0, Gogolak-0 -
St.Kucera-13, L.Volin-12, M.Duda-7, J.Jasa-7, E.Ondrasik-3, O.Macisek-1)

14. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego -
Turniej 35-lecia Sportu Żużlowego w PRL - Częstochowa 1/5/1981


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

"Puchar Prezydenta Miasta" - Świętochłowice 1/5/1981


1.     Jerzy Kochman               Śąsk Świętochłowice
2.     Krzysztof Zarzecki          Śąsk Świętochłowice
3.     Paweł Waloszek              Śąsk Świętochłowice

"Puchar Taksówkarzy" - Grudziądz 10/5/1981


1.     Jan Ząbik                   Apator Toruń
2.     Grzegorz Podolski           GKM Grudziądz
3.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Leszno 14/6/1981


1.     Edward Jancarz              Polska
2.     Zdenek Kudrna               CSRS
3.     Jerzy Rembas                Polska

3. "Puchar MTP" - Poznań 16/6/1981


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Alfred Siekierka            Kolejarz Opole
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

Opole 18/6/1981 testmecz międzynarodowy KOLEJARZ OPOLE - BORSODI VOLAN MISKOLC 48  -  42
(źródło informacji - Henryk Malisz)

(Siekierka-15, Raba-14, Goerlitz-9, Witelus-6, S.Pogorzelski-3, Hertel-1, Błaszczyk-0, F.Stach-0 -
J.Sziracky-12, P.Berec-10, I.Grego-9, J.Szoeke-6, J.Jakab-3, B.Kosovan-2, F.Juhas-0)

Finał Mistrzostw Świata Par - Chorzów 20/6/1981


1.     USA                                                      23
2.     NOWA ZELANDIA                                            22
3.     POLSKA                                                   21

Leszno 3/7/1981 testmecz międzynarodowy UNIA LESZNO - EASTBOURNE         ??  -  ??

Testmecze młodzieżowe      P O L S K A   -   S Z W E C J A


Częstochowa 9/7/1981                 50  -  39
Rybnik 11/7/1981                     41  -  49
Ostrów Wlkp 12/7/1981                52  -  38

8. Memoriał Mariana Rose - Toruń 26/7/1981


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk (14 pkt.(3,3,3,3,2))
2.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (12+3 pkt.(,,,,3))
3.     Jan Ząbik                   Apator Toruń (12+2 pkt.)

4.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń (12+1 pkt.)

Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski - Puchar Przewodniczącego ZSMP przy ZNTK - Ostrów Wlkp 26/7/1981


1.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
2.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno

Testmecze międzypaństwowe  P O L S K A   -   C S R S


Bydgoszcz 6/8/1981                   50  -  40
Gniezno 8/8/1981                     42  -  48
Gdańsk 9/8/1981                      40  -  50

Świętochłowice 7/8/1981 testmecz międzynarodowy ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - PREGLEJKA ZARNOVICA 53  -  34

(9.Jerzy Kochman 12(3,3,-,3,3), 10.Krzysztof Banasiak 3(0,1,-,u,2), 11.Paweł Waloszek 12(3,3,3,-,3), 12.Krystian Fros 5(1,2,-,1,1), 13.Krzysztof Zarzecki 7(2,2,2,1), 14.Krzysztof Sikora 3(1,1,-,d,1), 15.Roman Buchczyk 7(3,2,2), 16.Maciej Fabiszak 4(1,3,u) -
1.Zdenek Vaculik 11(2,d,1,3,3,2), 2.Pavel Tonhauser 6(1,w,0,3,u,2), 3.Dusan Moravek 9(2,3,2,u,2,u), 4.Jozef Belica 0(d,0), 5.Lubomir Jedek 8(3,2,1,2,w), 6.Pavel Kaliak 0(d,0,d), 7.Vladimir Tomka ns, 8.Jan Daniel 0(0))

Tarnów 9/8/1981 testmecz międzynarodowy UNIA TARNÓW - PREGLEJKA ZARNOVICA 45  -  45

(9.Stanisław Kępowicz 14(3,3,3,3,2), 10.Rudolf Proszowski 8(2,2,1,3), 11.Edward Gawełczyk 11(3,2,3,3,0), 12.Kazimierz Kajmowicz 2(1,1,d), 13.Marian Wardzała 6(2,2,2,0), 14.Józef Górski 3(1,u,1,d,1), 15.Arkadiusz Tanaś 1(1,0,0,u), 16.brak zawodnika -
1.Zdenek Vaculik 12(1,3,3,3,2), 2.Jan Daniel 0(0,0,d), 3.Dusan Moravek 9(2,3,1,2,1), 4.Lubomir Jedek 8(0,1,d,2,2,3), 5.Pavel Tonhauser 12(3,2,2,1,1,3), 6.Pavel Kaliak 1(0,d,1), 7.Jozef Belica 3(2,1), 8.brak zawodnika)

Turniej Par - Lublin 9/8/1981


1.     Andrzej Gąbka - Sławomir Tronina              Motor Lublin
2.     Krzysztof Nurzyński - Andrzej Delimat         Motor Lublin
3.     Eugeniusz Miastkowski - Tadeusz Wiśniewski    Apator Toruń

4. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 22/8/1981


1.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
2.     Tadeusz Brillowski          Start Gniezno
3.     Jan Woźnicki                Apator Toruń

31. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 23/8/1981


1.     Leonard Raba                Kolejarz Opole
2.     Alfred Siekierka            Kolejarz Opole
3.     Jan Ząbik                   Apator Toruń

"Puchar Klubu Kibica" - Ostrów Wlkp 30/8/1981


1.     Leonard Raba                Kolejarz Opole
2.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
3.     Bogdan Skrobisz             Wybrzeże Gdańsk

Rzeszów 30/8/1981 testmecz międzynarodowy STAL RZESZÓW - VOLAN DOZSA NYIGERYHAZA 36  -  12

(9.Antoni Krzywonos 6(u,3,3), 10.Roman Gieroń 5(3,2), 11.Adam Janik 5(3,2), 12.Andrzej Surowiec 5(2,3), 13.Ryszard Czarnecki 9(3,3,3), 14.Janusz Stachyra 6(2,2,2), 15.Grzegorz Kuźniar ns, 16.Marian Darzycki 0(d) -
1.Lajos Baksan 1(1,w,0), 2.Istvan Braner 4(2,1,1), 3.Ferenc Juhasz 2(1,0,1), 4.Bertalan Kosovan 3(0,1,2), 5.Andraz Kovacs 2(1,1), 6.Laslo Madura 0(0,0), 7.Sandor Beresz ns
Sędzia - Edward Kozioł, sędzia przerwał zawody po 8-mym biegu z powodu opadów deszczu.
Zmiany - 16 w VIII biegu za 10, czasy: 81:0, 85:0, 89:0, 91:0, 89:0, 87:6, 88:0, 89:0

Turniej Indywidualny o Indywidualne Mistrzostwo Polski Klubów Kolejowych - Opole 22/9/1981
(źródło informacji - Henryk Malisz)


1.     Leonard Raba                Kolejarz Opole (14 pkt.)
2.     Alfred Siekierka            Kolejarz Opole (13 pkt.)
3.     Franciszek Stach            Kolejarz Opole (13 pkt.)

4.     Karol Lis                   Kolejarz Opole (12 pkt.)
5.     Ryszard Jany                Kolejarz Opole (12 pkt.)
6.     Marian Witelus              Kolejarz Opole (10 pkt.)
7.     Krzysztof Błaszczyk         Kolejarz Opole (9 pkt.)
8.     Stanisław Pogorzelski       Kolejarz Opole (8 pkt.)
9.     Mieczysław Jamont           Ostrovia Ostrów Wlkp (7 pkt.)
10.    Ryszard Berezowski          Kolejarz Opole (6 pkt.)
11.    Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp (5 pkt.)
12.    Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp (4 pkt.)
13.    Roman Tajchert              Ostrovia Ostrów Wlkp (3 pkt.)
14.    Stanisław Wojciechowski     Ostrovia Ostrów Wlkp (2 pkt.)
15.    Ryszard Małecki             Ostrovia Ostrów Wlkp (1 pkt.)
16.    Zdzisław Sowa               Ostrovia Ostrów Wlkp (0 pkt.)
       Wojciech Załuski            Kolejarz Opole (1 pkt.)
       Krzysztof Kempiński         Ostrovia Ostrów Wlkp (0 pkt.)
       Zdzisław Żerdziński         Kolejarz Opole (ns)

Międzynarodowy czwórmecz towarzyski - Świętochłowice 26/9/1981


1.     Śląsk Świętochłowice                                     30

(Jerzy Kochman 12(3,3,3,3), Paweł Waloszek 0(u/-), Krzysztof Banasiak 1(d,0,1,w), Krzysztof Zarzecki 10(1,3,3,3), Krzysztof Sikora 7(3,1,2,1))

2.     Włókniarz Częstochowa                                    24

(Henryk Jatczak 4(2,2,d), Józef Kafel 7(2,3,u,2), Jerzy Bożyk 2(2,0), Zygmunt Nocuń 4(1,1,2), Krzysztof Żelazko 7(2,2,2,1))

3.     ROW Rybnik                                               23

(Bronisław Klimowicz 10(3,2,3,2), Piotr Brachmański 7(3,0,1,3), Andrzej Węgrzyk 4(w,0,1,3), Mirosław Smołka 0(d), Stanisław Kiljan 2(2,u,w))

4.     Węgry                                                    18

(Janos Oresko 3(2,1,0,0), Antal Tamcsu 2(1,1,0,0), Bertalan Kosovan 7(1,3,2,1), Jozef Sziracky 6(0,2,3,1))

Międzynarodowy czwórmecz towarzyski - Częstochowa 27/9/1981


1.     Włókniarz Częstochowa                                    35

(Henryk Jatczak 9(3,3,3,0), Józef Kafel 3(3,u), Jerzy Bożyk 10(1,3,3,3), Zygmunt Nocuń 5(2,1,2), Krzysztof Żelazko 8(3,2,3))

2.     Węgry                                                    32

(Jozef Sziracky 10(3,3,2,2), Janos Oresko 10(3,2,2,3), Antal Tamcsu 6(2,2,1,1), Sławomir Czyż 6(0,2,2,2)-gość)

3.     ROW Rybnik                                               16

(Bronisław Klimowicz 7(2,1,3,1), Piotr Brachmański 4(1,1,0,2), Andrzej Węgrzyk 2(1,0,1), Mirosław Smołka 0(0,u), Stanisław Kiljan 3(1,1,1,0))

4.     Śląsk Świętochłowice                                     13

(Jerzy Kochman 8(2,d,3,3), Krzysztof Sikora 0(0,0,0), Krzysztof Banasiak 0(0,w), Krzysztof Zarzecki 5(1,d,1,3), Maciej Fabiszak 0(d,0,d))

Turniej Indywidualny o Puchar Kibiców - Tarnów 4/10/1981


1.     Kazimierz Placek            Unia Tarnów (14+3 pkt.)
2.     Grzegorz Rogowski           Polonia Bydgoszcz (14+2 pkt.)
3.     Kazimierz Kajmowicz         Unia Tarnów (13 pkt.)

4.     Waldemar Romanek            Motor Lublin (10 pkt.)
5.     Maciej Fabiszak             Śląsk Świętochłowice (10 pkt.)
6.     Paweł Szkobel               Motor Lublin (10 pkt.)
7.     Józef Górski                Unia Tarnów (10 pkt.)
8.     Krzysztof Sikora            Śląsk Świętochłowice (9 pkt.)
9.     Arkadiusz Tanaś             Unia Tarnów (6 pkt.)
10.    Janusz Trytko               Unia Tarnów (6 pkt.)
11.    Antoni Bielica              Śląsk Świętochłowice (5 pkt.)
12.    Jerzy Zgierski              Motor Lublin (3 pkt.)
13.    Artur Bernat                Motor Lublin (2 pkt.)
14.    Jerzy Głogowski             Motor Lublin (2 pkt.)
15.    Andrzej Kowalczyk           Motor Lublin (2 pkt.)
16.    Andrzej Grzesiuk            Unia Tarnów (0 pkt.)
       Jerzy Stoś                  Unia Tarnów (2 pkt.)

Lublin 13/10/1981 testmecz MOTOR LUBLIN - WYBRZEŻE GDAŃSK               40  -  49

(Paweł Szkobel 3, Sławomir Tronina 10, Zbigniew Studziński 4, Andrzej Gąbka 11, Krzysztof Nurzyński 4, Andrzej Dyś 7, Waldemar Romanek 1 -
Mirosław Berliński 12, Dariusz Stenka 5, Andrzej Marynowski 11, Piotr Żyto 4, Grzegorz Dzikowski 14, Benedykt Bladowski 3)

Ostrów Wlkp 17/10/1981 testmecz międzynarodowy OSTROVIA OSTRÓW WLKP - ZLATA PRILBA PARDUBICE 44  -  46

(Roman Tajchert 5(2,2,1,0,0), Henryk Jasek 5(1,1,2,1)-gość, Franciszek Jaziewicz 8(3,0,1,3,1), Stanisław Turek 10(2,1,2,3,2)-gość, Jacek Brucheiser 10(2,2,1,2,3), Włodzimierz Heliński 6(3,3,0,0,0)-gość, Stanisław Wojciechowski 0(0) -
Ales Dryml 15(3,3,3,3,3), Emil Sova 6(d,2,2,1,1), Stanislav Urban 7(1,1,1,2,2), Jan Hadek 5(0,0,3,0,2), Pavel Karnas 11(d,3,3,2,3), Jiri Smida 1(1,0,0,0,0), Vratislav Kotek ns)

"Puchar Taksówkarzy" - Świętochłowice 18/10/1981


1.     Jerzy Kochman               Śąsk Świętochłowice
2.     Krystian Fros               Śąsk Świętochłowice
3.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - "Puchar 25-lecia Unii Tarnów" - Tarnów 18/10/1981


1.     Edward Gawełczyk            Unia Tarnów
2.     Kazimierz Placek            Unia Tarnów
3.     Grzegorz Dzikowski          Wybrzeże Gdańsk

"Puchar Prezydenta Miasta" - Leszno 18/10/1981


1.     Petr Kucera - Jan Hadek                       CSRS
2.     Ales Dryml - Emil Sova                        CSRS
3.     Pavel Karnas - Ladislav Hradecky              CSRS

13. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 25/10/1981


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

29. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 25/10/1981


1.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno


1980     INDEX     1982