DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK MMPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Roman Gąsior
(ur.8-7-1929 zm.?-?-1980)
Jerzy Bartoszkiewicz
(ur.??-?-1931 zm.28-10-1980)


Team Championship


1 Liga

             LESZ.   RYBN.   GNIE.   GORZ.  BYDG.  TORUŃ  ZIEL.  CZĘS.   GDAŃ.   WROC.
LESZNO       ** **   75-33  
63-45   69-39  82-26  43-29  60-47  74-34   81-27   77-31
RYBNIK       66-40   ** **   67-41  
58-50  65-43  66-42  69-39  70-37   74-34   74-34
GNIEZNO     
45-63   68-40   ** **   58-50  58-49  61-47  65-43  80-28 80,5-27,5 67-41
GORZÓW WLKP 
52-56   52-56   59-47   ** **  65-43  62-45  63-42  68-40   72-36   67-41
BYDGOSZCZ   
65-43   60-48 57,5-50,5 67-41  ** **  47-61  62-46  81-27   78-30   68-40
TORUŃ        45-63  
62-46   45-63   45-57  66-42  ** **  69-36  64-44   63-45   66-42
ZIELONA GÓRA
49-59   69-39   56-51   41-66  64-44  72-36  ** **  68-39   81-27   62-46
CZĘSTOCHOWA 
33-62 56,5-49,5 58-49   55-53  55-52  52-56  67-41  ** **   70-37   55-41
GDAŃSK       34-73   51-57   37-71  
59-49  63-44  53-55  59-49  66-41   ** ** 62,5-42,5
WROCŁAW     
43-65   42-66   39-69   38-70  40-67  58-50  52-55  56-50   62-46   ** **

1 runda 30/3/80: Unia-Sparta, Falubaz-Stal G., Polonia-Stal T., (15/4)Wybrzeże-Włókniarz, (7/4)Start-ROW
2 runda 13/4/80:
Sparta-ROW, Włókniarz-Start, Stal T.-Wybrzeże, Stal G.-Polonia, Unia-Falubaz
3 runda 27/4/80:
(13/5)Falubaz-Sparta, Polonia-Unia, Wybrzeże-Stal G., Start-Stal T., ROW-Włókniarz
4 runda 11/5/80:
Sparta-Włókniarz, Stal T.-ROW, Stal G.-Start, Unia-Wybrzeże, Falubaz-Polonia
5 runda 18/5/80:
Polonia-Sparta, Wybrzeże-Falubaz, Start-Unia, ROW-Stal G., Włókniarz-Stal T.
6 runda 15/6/80:
Sparta-Stal T., (14/6)Stal G.-Włókniarz, (26/6)Unia-ROW, (17/6)Falubaz-Start, Polonia-Wybrzeże
7 runda 22/6/80:
Wybrzeże-Sparta (Skrobisz-8(u,3,3,1,1),Landowski-3(2,1), Marynowski-12(3,2,3,2,2),Fede-3(w,1,2,0),Berliński-12.5(3,3,2.5,1,3),Dzikowski-2(1,1,0), Kołodziejczyk-9(3,1,2,2,1),Szymko-4(2,2,0),Kołacki-9(3,3,2,1) - Słaboń-13.5(1,3,2,2.5,3,2),Jasek-12(2,2,w,3,3,2), Zieja-6(3,2,w,1,0),Jany-9(2,0,1,3,3),Kończyło-0(w,0,0),Kałuża-0(u,d,0),Augustynowicz-1(0,1),Kowalski-1(0,w,1,0), Andrzejewski-0(w)), (17/7)Start-Polonia, ROW-Falubaz, Włókniarz-Unia, (27/6)Stal T.-Stal G.
8 runda 29/6/80:
Sparta-Stal G., Unia-Stal T., Falubaz-Włókniarz, (12/7)Polonia-ROW (H.Glücklich-10(1,3,2,2,2),Bukiej-6(d,3,1,2,0),M.Ziarnik-9(3,0,3,0,3),Kaz.Ziarnik-8(1,3,1,3), Maroszek-11(3,1,1,3,3),Głowacki-8(2,2,3,0,1),Bembnista-1(0,1),Tyminski-0(u),Bizoń-6(2,3,0,1,0) - Kiljan-15(3,2,3,3,2,2),Węgrzyk-8(2,2,1,2,1),A.Tkocz-5(0,d,2,3),Szczepaniak-7(2,3,0,1,1),Klimowicz-0(0,0), Nowak-6(1,2,2,1),Fojcik-1(0,1,u),A.Skupień-3(w,0,2,1),Smółka-1(1,0), sędzia-Władysław Kaba), (12/7)Wybrzeże-Start (Berliński-10(2,1,1,2,2,2),Landowski-3(1,1,0,1),Marynowski-10(2,1,0,3,1,3),Szymko-0(0,0,0), Kołodziejczyk-4(1,0,0,1,2),Dzikowski-1(w,0,0,1),Fede-2(2,0,0,0),Kołacki-7(2,2,2,0,0,1) - Kaczmarek-8(3,2,0,3,w), Brillowski-0(0,0),Błaszak-13(3,3,3,3,1),Kowalski-4(1,2,0,1),Kujawski-14(3,3,2,3,3),Gała-8(2,3,1,1,1), Wójcik-10(3,3,2,2),Podrzycki-14(1,3,3,2,2,3), sędzia-Roman Siwiak),
9 runda 6/7/80:
Start-Sparta (Kaczmarek-6(1,2,2,1),Puk-6(2,2,1,1),Błaszak-11(2,2,2,3,2), Kowalski-3(1,1,1),Kujawski-9(3,1,2,2,1),Gała-10(2,3,1,1,3),Wójcik-11(0,3,3,3,2),Podrzycki-9(3,3,3), Brillowski-2(1,1) - Słaboń-17(3,3,3,3,2,3),Zieja-2(0,1,1),Jasek-12(3,2,3,0,2,2),Kończyło-0(0,0,0,0), Jany-1(1,0),Omerzel-2(u,d,1,1,0),Augustynowicz-3(3,0,0,0),Kowalski-4(2,2,0,0),Andrzejewski-0(0,0), sędzia-Władysław Frank), ROW-Wybrzeże (A.Tkocz-15(3,3,3,3,3),Brachmański-4(1,3,0,0),Kiljan-12(2,3,3,3,1), Węgrzyk-9(3,2,2,2),Nowak-10(2,2,3,2,1),Fojcik-13(3,3,2,2,3),Klimowicz-0(0,0),A.Skupień-8(3,2,w,3),Smołka-3(1,2) - Marynowski-7(2,1,1,1,2),Landowski-1(0,1,0),Szymko-4(1,1,0,1,1),Fede-0(0,0),Berliński-6(1,2,1,1,1), Dzikowski-5(d,1,0,1,3),Kołodziejczyk-3(2,1,0,0,u),Kołacki-8(0,2,2,3,1,0), sędzia-Ryszard Kowalski), Włókniarz-Polonia (Jarmuła-14(3,2,3,3,d,3),Stalski-1(1,0,0,0),Nocek-8(3,2,w,3,0),Cyganek-0(0), A.Jurczyński-9(2,2,2,1,2),Nocuń-2(1,0,d,1),Bożyk-10(1,1,2,3,3),Kafel-11(1,3,3,1,2,1) - H.Glücklich-12(w,3,3,3,3), Bukiej-6(2,3,w,1),M.Ziarnik-5(1,1,u,2,1),Tymiński-10(2,3,1,2,2),Kaz.Ziarnik-8(3,3,w,2,0),Bembnista-0(u), Maroszek-5(2,d,2,w,1),Głowacki-3(2,1,d),Bizoń-3(1,2), sędzia-Aleksander Chmielewski), Stal T.-Falubaz (E.Miastkowski-12(2,3,2,3,2),Woźnicki-6(3,2,u,1),Kwiatkowski-13(3,3,2,2,3),Olkiewicz-1(1,0),Kniaź-6(2,2,2), Wiśniewski-9(3,1,w,2,3),Makowski-3(1,2,u),Żabiałowicz-18(3,3,3,3,3,3),Cz.Miastkowski-1(0,1,0) - A.Krzystyniak-1(1,w,0),Żeromski-5(d,3,1,d,1),J.Krzystyniak-8(2,2,1,u,2,1),Pawlak-1(0,1),Filipiak-2(d,2,0,0,0), Malinowski-2(1,w,1,u),Jaworek-4(0,3,d,1),Olszak-12(2,3,2,2,3),Skonecki-1(1,0), sędzia-Edward Kozioł), (5/7)Stal G.-Unia,
10 runda 20/7/80:
Sparta-Unia, Stal G.-Falubaz, Stal T.-Polonia (E.Miastkowski-12(2,2,3,2,3), Słowiński-3(1,2,u,0),Kwiatkowski-14(2,3,3,3,3),Woźnicki-2(1,1,0,0),Kniaź-2(1,1,0),Olkiewicz-3(3,0), Wiśniewski-8(3,1,0,3,1),Żabiałowicz-18(3,3,3,3,3,3),Cz.Miastkowski-4(2,2) - H.Glücklich-12(3,2,2,2,1,2), Bukiej-3(0,1,1,1),M.Ziarnik-9(3,2,0,1,2,1),Tymiński-0(0,w),Maroszek-7(0,1,2,2,2),Głowacki-8(2,3,0,2,1), Bembnista-1(0,1),Wełnicki-1(0,1,d,0),Bizoń-1(0,1), sędzia-Roman Siwiak), (24/7)Włókniarz-Wybrzeże, (19/7)ROW-Start (Kiljan-9(3,3,w,2,1),Węgrzyk-9(1,2,1,3,2),A.Tkocz-11(3,2,0,3,3),Klimowicz-13(1,3,3,3,3), Szczepanik-1(1,0),Nowak-8(3,1,0,3,1),Fojcik-4(1,1,2),A.Skupień-4(1,2,1),Szymański-8(3,2,3) - Kaczmarek-8(2,2,1,1,1,1),Mierkiewicz-0(0,0),Błaszak-13(2,3,3,1,2,2),Kowalski-1(0,1),Kujawski-7(2,2,1,2,0), Gała-0(0,0,0,0,0,0),Wójcik-5(3,0,2,0,0),Podrzycki-7(2,2,3,u), sędzia-Stanisław Skowron),
11 runda 27/7/80:
(3/8)ROW-Sparta (Kiljan-13(2,3,2,3,3),Węgrzyk-11(1,2,2,3,3), A.Tkocz-12(2,3,2,3,2),M.Glücklich-1(1),Nowak-11(3,3,2,2,1),Szymański-6(2,2,0,-,2),Klimowicz-13(3,2,3,2,3), A.Skupień-5(d,3,1,1),Bem-2(1,1) - Słaboń-10(3,w,3,1,1,2),Zieja-2(0,1,1),Jasek-11(3,1,1,1,3,2), Kończyło-0(0,0,0,0),Kałuża-2(1,1,0,0,0),Andrzejewski-0(0,0),Podpora-2(0,2,u,0),Kowalski-7(3,1,2,1,0,d), sędzia-Roman Siwiak), (3/8)Start-Włókniarz (Kaczmarek-7(0,1,3,3,d),Mierkiewicz-10(3,3,2,2),Błaszak-10(3,3,2,2), Puk-13(2,2,3,3,3),Kujawski-11(3,3,2,3),Kowalski-6(2,2,0,2),Wójcik-10(2,3,2,3),Gała-10(3,2,2,3),Brillowski-3(2,1) - Jarmuła-9(2,d,3,1,2,1),Nocuń-2(1,0,1,0),A.Jurczyński-6(1,1,1,1,1,1),Stalski-0(0,0),Nocek-4(1,0,1,0,2), T.Jurczyński-1(0,0,0,1,0),Bożyk-1(1,d,w),Kafel-5(u,1,0,3,1), sędzia-Lucjan Nowak), (3/8)Wybrzeże-Stal T., (3/8)Polonia-Stal G., (3/8)Falubaz-Unia,
12 runda 17/8/80:
Sparta-Falubaz, Unia-Polonia (Okoniewski-10(2,2,3,3),Buśkiewicz-14(3,3,3,2,3), B.Jąder-12(1,3,3,2,3),Piwosz-11(2,2,2,3,2),Heliński-11(3,1,2,3,2),Turek-9(2,2,3,2),Cichy-3(1,2),Sterna-7(3,2,2), Brodal-5(2,3,0) - H.Glücklich-5(1,1,1,1,1),Bukiej-2(0,2,0,0),M.Ziarnik-11(3,3,1,d,1,3),Bembnista-1(0,1,0,d), Maroszek-2(1,0,0,1),Bizoń-2(0,1,1,d),Kaz.Ziarnik-1(0,0,1,0),Głowacki-2(0,1,1),Gabrych-0(0,0), sędzia-Władysław Frank), (27/8)Stal G.-Wybrzeże, Stal T.-Start (Słowiński-6(1,2,d,0,2,1),Cz.Miastkowski-1(0,1), E.Miastkowski-12(2,2,1,2,2,3),Moskowicz-1(0,1,0),Kwiatkowski-6(3,1,0,1,1),Kowalski-0(0),Wiśniewski-7(0,2,1,2,2), Żabiałowicz-10(2,1,2,3,d,2),Woźnicki-2(1,1) - Kaczmarek-14(2,3,3,3,3),Mierkiewicz-8(3,3,0,2,u), Błaszak-14(3,3,3,3,2),Kowalski-1(1,u),Kujawski-14(2,3,3,3,3),Gała-4(1,3,u),Wójcik-5(2,1,1,1,u), Podrzycki-3(u,0,2,1), sędzia-Władysław Kowalski), Włókniarz-ROW (Jarmuła-6(w,u,3,3,d),Nocuń-6(2,u,3,1), A.Jurczyński-15(3,3,3,3,3),T.Jurczyński-0(0,0),Nocek-9(2,2,2,1,2),Stalski-3(3,0,0),Bożyk-5(1,1,d,3,0), Kafel-12.5(3,3,2,1.5,2,1) - Kiljan-9(3,2,1,2,1),Nowak-3(w,2,1,0,0),A.Tkocz-10(2,3,2,d,3,d),Brachmański-1(1,0), Fojcik-5(1,2,0,2,d),Bem-0(0),Klimowicz-6.5(3,1,1,1.5),A.Skupień-13(1,2,2,3,2,3),Szymański-2(1,1), sędzia-Józef Musiał),
13 runda 31/8/80:
Włókniarz-Sparta (A.Jurczyński-11(2,3,3,3),Żelazko-3(1,2,0), Jarmuła-12(3,d,3,3,3),Nocuń-2(1,1),Nocek-7(3,0,2,2),T.Jurczyński-6(1,3,1,1,0),Bożyk-5(u,2,2,1), Kafel-9(3,0,1,3,2) - Słaboń-11(3,3,3,1,1),Zieja-2(0,1,1),Jasek-11(2,2,2,3,2),Kończyło-1(0,1,0,0), Kałuża-4(2,1,1,0),Augustynowicz-0(0),Jany-6(3,2,1),Kowalski-6(2,2,0,2,0),Andrzejewski-0(0,0), sędzia-Roman Cheładze), ROW-Stal T. (Kiljan-1(1,w),Węgrzyk-9(3,0,3,1,2),A.Tkocz-13(3,2,2,3,3), Brachmański-5(2,1,1,1),Szymański???-13(3,3,2,2,3),Nowak-6(2,1,1,2,d),Klimowicz-11(2,2,3,2,2),A.Skupień-7(2,2,3), Szymański-1(d,1) - E.Miastkowski-3(2,0,0,0,1,0),Moskowicz-1(0,1,-,-,0),Wiśniewski-2(0,2,u), Cz.Miastkowski-1(1,-,d,0,d),Słowiński-7(u,2,3,1,1),Kniaź-2(1,-,0,1),Kwiatkowski-11(3,3,3,2,0), Żabiałowicz-14(3,1,3,3,3,1),Woźnicki-1(1,0), sędzia-Andrzej Witek), Start-Stal G., (1/10)Wybrzeże-Unia, (2/9)Polonia-Falubaz,
14 runda 7/9/80:
Sparta-Polonia, Falubaz-Wybrzeże, Unia-Start, Stal G.-ROW, Stal T.-Włókniarz (Kwiatkowski-14(3,3,3,1,2),Olkiewicz-4(2,2,0),Słowiński-10(3,3,2,w,2),Kowalski-0(0,0), Kniaź-3(0,3,0),Woźnicki-4(1,1,1,1),E.Miastkowski-9(3,1,0,2,3),Żabiałowicz-17(3,3,3,2,3,3),Cz.Miastkowski-3(1,2) - A.Jurczyński-11(u,2,2,3,3,1),Żelazko-5(1,1,2,1),Jarmuła-9(2,2,0,1,3,1),Nocuń-4(1,d,2,0,1),Nocek-8(2,2,3,1,0), T.Jurczyński-7(3,1,1,0,2),Stalski-0(0,0,0,0),Bożyk-0(0), sędzia-Ryszard Bielawski),
15 runda 14/9/80:
Stal T.-Sparta (Kwiatkowski-9(2,3,1,1,2),Woźnicki-1(1,0), Słowiński-12(3,2,2,3,2),Kowalski-3(2,0,1),Kniaź-4(0,2,1,1),Olkiewicz-2(1,1,0),E.Miastkowski-11(2,1,2,3,3), Żabiałowicz-17(3,3,3,3,3,2),Cz.Miatkowski-7(2,2,3) - Słaboń-17(3,3,3,3,2,3),Zieja-3(0,1,1,1,0), Augustynowicz-1(0,1,w),Kończyło-0(0,d),Kałuża-7(3,0,1,2,1),M.Kowalski-4(2,1,0,0,1),Jany-9(3,2,2,0,2), Andrzejewski-1(0,1,0,0,u), sędzia-Józef Rzepa), Włókniarz-Stal G. (Rembas,Woźniak,Towalski,Racięda,Proch,Okupski, Nowak,Dubiec), (13/9)ROW-Unia (Szczepanik-1(1,0,0), Węgrzyk-12(0,3,3,3,3),A.Tkocz-12(3,3,2,1,3), Brachmański-3(0,2,1),Kiljan-10(3,3,1,3,w),Nowak-7(1,0,3,3),Klimowicz-7(2,2,2,1),A.Skupień-3(u,1,2), Szymański-11(3,3,2,3) - Okoniewski-13(3,1,3,2,2,2),Buśkiewicz-4(2,1,1,0),Ber.Jąder-8(1,2,1,2,1,1), Piwosz-4(2,1,0,1,0),Heliński-7(2,2,3,0,0),Turek-1(0,1,0,d),Adamczak-0(0,0),Cichy-0(d,0),Nadolny-4(2,2), sędzia-Bonifacy Langner), Start-Falubaz (J.Krzystyniak,Skoniecki,Olszak,Pawlak,Filipiak,Żeromski,Jaworek, A.Krzystyniak,Malinowski), (30/9)Wybrzeże-Polonia (Berliński-15(3,3,3,3,3),Marynowski-15(3,3,3,3,3), Landowski-0(0,u,0),P.Żyto-0(0,0),Kołodziejczyk-10(2,2,1,2,3),Dzikowski-6(0,1,1,3,1),Fede-6(3,0,1,0,2), Kołacki-11(2,1,3,0,3,2) - M.Ziarnik-8(2,2,2,1,1),Bukiej-4(1,2,1,d,d),H.Glücklich-11(1,3,2,2,1,2),Bembnista-2(2,0), Maroszek-7(3,1,2,d,1),Bizoń-3(1,0,2,w),Kaz.Ziarnik-5(1,2,0,2,0),Głowacki-4(3,0,0,1),sędzia-Stanisław Pieńkowski),
16 runda 28/9/80:
Sparta-Wybrzeże, Polonia-Start (M.Ziarnik-12(2,3,3,1,3),Bukiej-6(1,2,1,0,2), H.Glücklich-9(3,3,3,w,w),Bembnista-2(1,1),Maroszek-10(2,2,2,3,1),Bizon-2(1,0,1,0),Kaz.Ziarnik-10.5(3,0,2.5,2,3), Głowacki-6(3,0,2,1,0) - Kaczmarek-14.5(3,1,2,3,2.5,3),Mierkiewicz-2(0,0,w,2),Błaszak-14(2,3,2,2,3,2), Brillowski-2(0,0,1,1),Kujawski-7(3,0,2,1,1),Pankowski-0(0),Wójcik-3(1,1,1,0,0),Podrzycki-8(2,1,3,2,0), sędzia-Lechosław Bartnicki), Falubaz-ROW, Unia-Włókniarz (Okoniewski-15(3,3,3,3,3),Buśkiewicz-12(2,3,2,2,3), Piwosz-15(3,3,3,3,3),Nadolny-3(1,1,1),Heliński-9(2,1,2,2,2),Adamczak-8(3,3,d,d,2),Sterna-3(2,d,1,0), Cichy-9(2,3,1,3) - Stalski-0(0,0,0),Nocuń-4(1,1,1,1),A.Jurczyński-8(2,2,2,1,w,1),Bieda-2(0,0,1,1), Bożyk-0(0,0,0,d),T.Jurczyński-6(1,1,2,2,0),Nocek-9(0,3,2,3,1),Żelazko-5(2,0,2,1,0), sędzia-Ryszard Kowalski), Stal G.-Stal T.,
17 runda 5/10/80:
(6/10)Stal G.-Sparta, Stal T.-Unia (Kwiatkowski-10(1,2,2,2,1,2), Kniaź-6(2,2,0,2),Słowiński-5(1,1,0,2,1),Kowalski-3(0,0,2,1),Cz.Miastkowski-3(2,0,d,0,1),Woźnicki-0(0), Olkiewicz-1(1,0,0),Żabiałowicz-17(3,3,3,3,3,2),Marwitz-0(u,0) - Okoniewski-9(3,2,1,3),Buśkiewicz-9(0,3,3,2,1), Ber.Jąder-8(3,3,1,1),Piwosz-11(2,1,3,2,3),Heliński-12(3,1,2,3,3),Adamczak-8(1,3,1,2,1),Cichy-0(0,0), Sterna-3(1,2,0),Nadolny-3(2,1,0),sędzia-Władysław Kaba), Włókniarz-Falubaz, ROW-Polonia (Szczepanik-8(1,2,1,3,1), Węgrzyk-9(3,2,0,3,1),A.Tkocz-13(3,3,2,2,3),Brachmański-5(2,2,0,1),Nowak-5(3,d,2,0),P.Glücklich-1(1), Kiljan-7(3,3,0,1),Klimowicz-15(2,3,3,2,3,2),Szymański-2(u,2) - M.Ziarnik-11(2,1,1,2,2,3),Rogowski-0(0,w,u), H.Glücklich-11(1,3,d,2,3,2),Bembnista-1(0,1,0),Maroszek-9(u,3,3,3,0),Bizoń-6(2,2,1,1,0),Kaz.Ziarnik-3(1,1,1,0), Głowacki-2(1,0,1,0),sędzia-Roman Siwiak), Start-Wybrzeże (Kaczmarek-12(3,3,1,2,3),Mierkiewicz-8.5(0,3,2,2.5,1), Błaszak-14(3,3,2,3,3),Brillowski-2(u,2),Kujawski-13(3,3,3,2,2),Pankowski-6(2,1,2,1),Wójcik-11(2,2,2,3,2), Podrzycki-14(3,3,3,3,2) - Marynowski-6(1,1,0,1,3),Landowski-4(2,1,0,1,d),Berliński-6.5(2,2,2.5,w,0), Szymko-1(1,0,0,0),Kołodziejczyk-5(1,1,1,1,1),P.Żyto-1(0,0,0,1),Fede-1(0,0,0,1),Dzikowski-3(1,0,2,0), sędzia-Tadeusz Skiba),
18 runda 12/10/80:
Sparta-Start (Słaboń-9(2,2,2,2,1,w),K.Kałuża-5(3,1,1,0), Jasek-12(2,2,1,3,1,3),Kończyło-0(0,0,0,0),Jany-3(2,1,0,0),M.Kałuża-1(0,1,0,0),Zieja-3(0,0,2,1), Kowalski-6(2,2,1,1) - Kaczmarek-12(1,3,2,3,3),Mierkiewicz-9(0,3,1,3,2),Błaszak-15(3,3,3,3,3), Brillowski-2(1,0,0,1,0),Kujawski-13(3,3,2,3,2),Kowalski-8(1,3,1,2,1),Wójcik-7(2,1,2,2),Podrzycki-3(u,3), sędzia-Marian Kaznowski), Wybrzeże-ROW (Marynowski-14(3,2,3,3,1,2),Dzikowski-6(1,2,3,0,0), Kołodziejczyk-12(3,2,1,2,1,3),Fede-4(0,3,0,1,0),Kołacki-5(2,0,0,3),Berliński-10(0,2,3,0,3,2),Papakul-0(0,0), Landowski-0(0,0) - Szczepanik-8(2,1,2,2,1),Węgrzyk-1(u,1),A.Tkocz-7(2,2,1,1,1),Brachmański-6(1,1,2,2), Kiljan-1(1,0,0,0),Nowak-12(3,1,2,3,3),A.Skupień-12(3,3,3,1,2),Klimowicz-5(1,3,1,w),Szymański-5(3,2,u), sędzia-Włodzimierz Kowalski), Polonia-Włókniarz (M.Ziarnik-14(3,3,3,2,3),Bukiej-11(2,2,2,2,3), H.Glücklich-13(3,2,2,3,3),Bembnista-1(1,d),Maroszek-9(3,0,2,2,2),Bizoń-14(2,3,3,3,3),Kaz.Ziarnik-14(3,3,3,3,2), Głowacki-5(2,0,2,1) - Goszczyński-2(w,0,1,0,1),Żelazko-1(1,0,0,d,0),A.Jurczyński-8(2,1,u,1,2,2),Czyż-0(d), Nocek-5(1,1,1,1,1),Bieda-0(0,0,0),Bożyk-3(1,1,d,1,d),T.Jurczyński-8(2,1,3,1,1,0),sędzia-Roman Siwiak), Falubaz-Stal T., Unia-Stal G.,

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1980

1.  UNIA LESZNO             32   16  0   2   +405
2.  ROW RYBNIK              24   12  0   6   +148
3.  START GNIEZNO           22   11  0   7   +199

4.  STAL GORZÓW WLKP        20   10  0   8   +139
5.  POLONIA BYDGOSZCZ       18   9   0   9   +51
6.  APATOR TORUŃ            18   9   0   9   -6
7.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    16   8   0   10  -13
8.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   14   7   0   11  -226
9.  WYBRZEŻE GDAŃSK         10   5   0   13  -349
-------------------------------------------------
10. SPARTA WROCŁAW          6    3   0   15  -348

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1981

19/10/80 RZESZÓW - GDAŃSK           65-43

Z.Jąder-2(2),Janik-5(0,1,2,2,0),Kuźniar-12(3,2,3,2,2),Krzywonos-9(2,1,0,3,3),Czarnecki-9(2,1,2,3,1), Gieroń-6(3,0,1,2,w),Wilk-10(3,3,1,3,u),Romaniak-12(3,3,3,1,2),Pencak-0(0,0) - Plech-17(3,2,3,3,3,3), Kołodziejczyk-1(1,0,0),Marynowski-5(d,0,0,3,1,1),Fede-1(1,0),Berliński-6(1,0,2,1,2),H.Żyto-1(0,1,1), Skrobisz-4(2,0,0,2,0),Dzikowski-5(2,1,2,0),Kołacki-2(1,1), sędzia-Roman Cheładze

26/10/80 GDAŃSK - RZESZÓW           79-29

Plech-15(3,3,3,3,3),Kołodziejczyk-12(2,3,2,2,3),Kołacki-9(0,1,3,3,2),Dzikowski-11(3,2,2,2,2), Marynowski-11(3,3,1,2,2),H.Żyto-1(1,0),Berliński-11(u,2,3,3,3),Fede-9(3,3,2,1) - Kuźniar-8(1,3,2,2), Janik-2(0,2,0,d),Czarnecki-4(1,2,1,1,0),Surowiec-4(2,1,0,0,1),Krzywonos-3(0,0,1,1,1),Gieroń-2(2), Wilk-2(1,d,0,1),Romaniak-1(1,0,u,d),Pęcak-1(0,1,0), sędzia-Roman Cheładze

Unia Leszno                           ROW Rybnik
trener - Zdzisław Dobrucki,           trener - Andrzej Wyglenda,
         Józef Olejniczak                      Jerzy Gryt
Roman Jankowski (4)        2,50       Piotr Pyszny (7)           2,45
Mariusz Okoniewski (8)     2,43       Andrzej Tkocz (23)         2,07
Bernard Jąder (11)         2,37       Andrzej Węgrzyk (25)       2,00
Czesław Piwosz (15)        2,24       Stanisław Kiljan (33)      1,91
Ryszard Buśkieiwcz (18)    2,16       Antoni Fojcik (35)         1,91
Włodzimierz Heliński (21)  2,09       Antoni Skupień (38)        1,86
Stanisław Turek (30)       1,93       Jan Nowak (42)             1,79
Kazimierz Adamczak (46)    1,76       Bronisław Klimowicz (45)   1,76
Grzegorz Sterna (51)       1,71       Marian Glücklich (64)      1,50
Andrzej Cichy (57)         1,57       Ryszard Szymański (67)     1,44
Henryk Brodala (82)        1,24       Grzegorz Szczepanik (68)   1,42
Andrzej Nadolny (96)       1,00       Piotr Brachmański (69)     1,41
Marek Bzdęga (129)         0,33       Mirosław Smołka (98)       1,00
                                      Henryk Bem (115)           0,66

Start Gniezno                         Stal Gorzów Wlkp
trener - Andrzej Pogorzelski          trener - Edward Jancarz
                                               Bogusław Nowak
                                               Bolesław Proch
Eugeniusz Błaszak (6)      2,46       Edward Jancarz (2)         2,88
Leon Kujawski (13)         2,31       Jerzy Rembas (5)           2,49
Jan Puk (14)               2,25       Marek Towalski (12)        2,36
Wojciech Kaczmarek (32)    1,91       Bolesław Proch (24)        2,00
Stanisław Gała (44)        1,78       Bogusław Nowak (43)        1,78
Kazimierz Wójcik (48)      1,74       Mieczysław Woźniak (60)    1,53
Wojciech Pankowski (54)    1,60       Ryszard Dubiec (71)        1,38
Piotr Podrzycki (58)       1,54       Ryszard Fabiszewski (81)   1,27
Marek Mierkiewicz (62)     1,51       Krzysztof Okupski (88)     1,16
Romuald Łoś (74)           1,35       Benedykt Dąbrowski (99)    1,00
Mieczysław Kowalski (89)   1,13       Ark.Mazurkiewicz (104)     0,92
Tadeusz Brillowski (107)   0,85       Stanisław Racięda (123)    0,52
Tadeusz Dolata (111)       0,80

Polonia Bydgoszcz                     Apator Toruń
trener - Jan Malinowski               trener - Janusz Kościelak
Henryk Glücklich (20)      2,09       Wojciech Żabiałowicz (3)   2,68
Kazimierz Ziarnik (36)     1,88       Jan Ząbik (9)              2,40
Andrzej Maroszek (50)      1,72       Krzysztof Kwiatkowski (29) 1,93
Paweł Bukiej (53)          1,63       Eugeniusz Miastkowski (34) 1,91
Zbigniew Bizoń (59)        1,53       Zygmunt Słowiński (61)     1,52
Krzysztof Głowacki (70)    1,39       Tadeusz Wiśniewski (65)    1,48
Waldemar Tymiński (79)     1,30       Marek Makowski (75)        1,33
Władysław Bembnista (87)   1,16       Janusz Plewiński (77)      1,32
Ireneusz Wełnicki (131)    0,22       Czesław Miastkowski (78)   1,30
Wiesław Patynek (132)      0,20       Jan Woźnicki (92)          1,06
Ryszard Gabrych (136)      0,00       Jerzy Kniaź (93)           1,02
Grzegorz Rogowski (140)    0,00       Ryszard Kowalski (95)      1,00
                                      Adam Olkiewicz (110)       0,82
                                      Jan Moskowicz (114)        0,66
                                      Kazim.Lipertowicz (135)    0,00
                                      Andrzej Martwitz (136)     0,00

Falubaz Zielona Góra                  Włókniarz Częstochowa
trener - Stanisław Sochacki           trener - Wiktor Jastrzębski
Henryk Olszak (10)         2,39       Józef Jarmuła (19)         2,13
Zbigniew Marcinkowski (26) 2,00       Andrzej Jurczyński (37)    1,87
Andrzej Huszcza (31)       1,92       Józef Kafel (39)           1,85
Jan Krzystyniak (41)       1,80       Stanisław Nocek (49)       1,72
Maciej Jaworek (47)        1,75       Jerzy Bożyk (83)           1,21
Stefan Żeromski (52)       1,68       Tomasz Jurczyński (84)     1,19
Zbigniew Filipiak (55)     1,57       Zygmunt Nocuń (91)         1,08
Alfred Krzystyniak (66)    1,46       Krzysztof Żelazko (101)    0,96
Andrzej Skonecki (73)      1,36       Czesław Goszczyński (105)  0,88
Jarosław Glinka (76)       1,33       Ireneusz Stalski (117)     0,62
Grzegorz Malinowski (86)   1,17       Daniel Chmielewski (119)   0,60
Wiesław Pawlak (94)        1,00       Mirosław Błaszak (121)     0,55
Andrzej Jarząbek (102)     0,95       Sławomir Czyż (122)        0,55
Jan Grabowski (106)        0,87       Dariusz Bieda (125)        0,45
                                      Marek Cieślak (128)        0,33
                                      Leszek Cyganek (141)       0,00

Wybrzeże Gdańsk                       Sparta Wrocław
trener - Edward Kupczyński,           trener - Jan Chudzikowski
         Henryk Żyto,
         Bogdan Berliński
Zenon Plech (1)            3,00       Robert Słaboń (16)         2,20
Bogdan Skrobisz (22)       2,08       Henryk Jasek (28)          1,95
Andrzej Marynowski (27)    1,96       Ryszard Jany (56)          1,57
Mirosław Berliński (40)    1,81       Marek Kowalski (72)        1,36
Henryk Żyto (63)           1,50       Krzysztof Kałuża (97)      1,00
Andrz.Kołodziejczyk (80)   1,27       Kreso Omerzel (100)        0,97
Janusz Kołacki (85)        1,18       Henryk Zieja (103)         0,93
Grzegorz Dzikowski (90)    1,11       Marek Kałuża (108)         0,84
Krzysztof Fede (109)       0,83       Wojciech Kończyło (116)    0,62
Grzegorz Szymko (112)      0,76       Marek Podpora (118)        0,62
Benedykt Landowski (113)   0,74       Wojc.Augustynowicz (120)   0,55
Witold Jakoniuk (127)      0,40       Bolesław Gorczyca (124)    0,50
Piotr Szymko (130)         0,25       Rafał Andrzejewski (126)   0,44
Piotr Żyto (133)           0,14
Benedykt Bladowski (134)   0,13
Henryk Kowalewski (136)    0,00
Leszek Papakul (136)       0,00

2 Liga

                   OPOLE   RZES.  ŚWIĘ.  LUBL.  GRUD.  TARN.  ŁÓDŹ   OSTR.
OPOLE              ** **   75-33 
73-35  73-33  76-32  88-20  85-23  82-25
RZESZÓW           
64-44   ** **  74-33  70-38  81-27  76-32  66-41  75-33
ŚWIĘTOCHŁOWICE  
46,5-60,5 40-55  ** **  59-48  63-45  62-44  68-39  62-45
LUBLIN             54-52   54-52 
37-65  ** **  67-39  66-42  61-47  74-33
GRUDZIĄDZ          55-50   57-50  52-54  54-53  ** **  75-33  57-50  78-30
TARNÓW             39-69   42-63  55-53  61-47  67-40  ** **  57-51  68-40
ŁÓDŹ               43-65   48-60  60-48  53-53  48-59  57-50  ** **  77-28
OSTRÓW WLKP        37-70   45-62  43-65  53-55  31-29  47-60  46-62  ** **

1 runda 7/4/80 (przełożona): (20/4)GKM-Motor (Kędziora-11,Więckowski-1,Kościecha-8, Dichting-10,Ośkiewicz-9,Podolski-6,Rapczyński-3,Szydlik-4,Rutecki-2 - Studziński-6,Romanek-1, Nurzyński-13,Berej-6,Dyś-11,Kępa-16), (20/4)Unia-Ostrovia (Wardzała-10,Frączek-10,Gawełczyk-12,Gorgosz-2, Wilim-8,Placek-10,Kajmowicz-5,Kępowicz-10,Górski-1 - Ćwikła-11,Ajnbacher-0,Jaziewicz-12,Gorjevic-1, Tajchert-6,Małecki-2,Jamont-2,Brucheiser-1,Kępiński-5), (4/5)Kolejarz-Gwardia (Goerlitz-15,F.Stach-12,Raba-11, Witelus-11,Siekierka-10,Pogorzelski-10,Karwat-6,Rogula-6,Hertel-4 - Jatczak-7,Żerdziński-7,Gortat-2, J.Kwiatkowski-2,Tronina-2,Błaszczyk-1,Szkobel-1,Witwicki-1), (20/4)Śląsk-Stal (Kochaman-13,Dłucik-3,P.Waloszek-10, Kocmut-2,Buchczyk-0,Tomczok-4,Masfar-0,Kubica-6,Fabiszak-2 - Kuźniar-10,Surowiec-4,Z.Jąder-6,Gieroń-9, Czarnecki-11,Wilk-1,Delimat-3,Romaniak-11),
2 runda 13/4/80:
(23/4)Motor-Stal (Kępa-17,Berej-11,Nużynski-9,Studziński-9,Dyś-6, Fornal-1,Romanek-1 - Kuźniar-14,Czarnecki-11,Romaniak-11,Z.Jąder-7,Delimat-6,Surowiec-2,Krzywonos-1, Gieroń-0), Gwardia-Śląsk, Ostrovia-Kolejarz, GKM-Unia,
3 runda 27/4/80:
Unia-Motor, Kolejarz-GKM (Siekierka-14,Goerlitz-13,F.Stach-10,Pogorzelski-8, Raba-8,Rogula-7,Witelus-7,Hertel-5,Karwat-4 - Szydlik-10,Kędziora-6,Kościecha-6,Ośkiewicz-6,Podolski-2, Rapczyński-1,Więckowski-1,Grabarz-0,Rutecki-0), Śląsk-Ostrovia, Stal-Gwardia,
4 runda 11/5/80:
Motor-Gwardia (Kępa-18,Studziński-13,Berej-12,Jędrej-7,Nurzyński-6, Dyś-4,Romanek-1 - Szkobel-12,Jatczak-11,Gortat-6,Żerdziński-6,Błaszczyk-6,Witwicki-5,Lalicki-1), Ostrovia-Stal (Ćwikła-14,Mucha-6,Jaziewicz-3,Gerjevic-3,Tajchert-9,Jamont-0,Kempiński-2,Brucheiser-8 - Kuźniar-8,Surowiec-6,Czarnecki-9,Gieroń-3,Z.Jąder-9,Krzywonos-6,Janik-7,Romaniak-14,Pencak-0), GKM-Śląsk (Kościecha-6,Dichting-8,Kędziora-14,Więckowski-3,Ośkiewicz-3,Grabarz-6,Rapczyński-2,Szydlik-2, Rutecki-8 - Kochman-15,Buchczyk-1,P.Waloszek-15,Kocmut-5,Zarzecki-6,Dłucik-3,Fabiszak-5,Sikora-3, Kubica-1), Unia-Kolejarz (Wardzała-12,Gawełczyk-9,Kępowicz-6,Placek-6,Frączek-3,Kajmowicz-1, Proszowski-1,Wilim-1 - Karwat-14,Sikierka-12,Stach-11,Witelus-11,Pogorzelski-10,Raba-9,Rogula-2, Goerlitz-0,Hertel-0),
5 runda 18/5/80:
Kolejarz-Motor (Raba-10,Pogorzelski-9,Stach-10,Goerlitz-13,Siekierka-15, Hertel-2,Witelus-9,Karwat-5 - Studziński-6,Jędrej-0,Berej-6,Romanek-0,Nurzyński-5,Fornal-0,Dyś-3, Kępa-13), (17/5)Śląsk-Unia (Kochman-14,Dłucik-5,P.Waloszek-15,Kocmut-3,Zarzecki-12,Tomczok-1,Buchczyk-7, Fabiszak-1,Sikora-4 - Wardzała-11,Kajmowicz-5,Gawełczyk-12,Bąk-2,Kępowicz-5,Wilim-1,Placek-0,Frączek-8), Stal-GKM (Wilk-14,Surowiec-13,Z.Jąder-11,Kuźniar-10,Czarnecki-9,Krzywonos-8,Romaniak-8,Janik-8 - Kędziora-7, Rutecki-6,Kościecha-4,Dichting-3,Podolski-3,Szenwald-3,Grabarz-1), Gwardia-Ostrovia (Gortat-15,Żerdziński-15, Jatczak-13,Błaszczyk-10,Szkobel-9,Witwicki-8,Kwiatkowski-7 - Tajchert-9,Jamont-1,Garjevic-6,Kępiński-4, Mucha-5,Ajnbacher-1,Szczepaniak-1,Brucheiser-1),
6 runda 15/6/80:
Motor-Ostrovia (Berej-15,Nurzyński-13,Studziński-13,Gąbka-10,Kępa-10, Zgierski-10,Romanek-3 - Brucheiser-10,Ćwikła-8,Tajchert-3,Jaziewicz-2,Szczepaniak-2,Ajnbacher-1,Mucha-1), GKM-Gwardia (Kędziora-10,Więckowski-6,Dichting-6,Grabarz-6,Kościecha-12,Podolski-12,Trykowski-3,Kołodziej-1, Walczak-1 - Gortat-13,Lis-2,Jatczak-10,Żerdziński-7,Witwicki-2,Błaszczyk-5,Szkobel-11), Unia-Stal (Wardzała-3,Kajmowicz-1,Gawełczyk-13,Bąk-0,Kępowicz-9,Wilim-7,Placek-5,Frączek-4 - Kuźniar-11,Surowiec-6, Czarnecki-14,Delimat-4,Z.Jąder-12,Krzywonos-2,Gieroń-2,Romaniak-9,Pęcak-3), Kolejarz-Śląsk (Raba-15, Siekierka-14,Karwat-13,Goerlitz-10,F.Stach-9,Witelus-8,Rogula-3,Dropała-1 - P.Waloszek-11,Kochman-10, Zarzecki-4,Buchczyk-3,K.Sikora-3,Fabiszak-2,Fros-1,Kocmut-1,Dłucik-0),
7 runda 29/6/80:
(10/8)Śląsk-Motor (Kochman-15(3,3,3,3,3),Dłucik-5(2,3,u,w,w), P.Waloszek-15(3,3,3,3,3),Wołek-0(u,0),Zarzecki-12(2,3,3,1,3),Fros-1(0,1,0),Buchczyk-6(2,1,2,1,u), Banasiak-1(0,1,0,w),Fabiszak-2(2,0) - Berej-6(1,2,2,0,w,1),Fornal-0(u,0),Nurzyński-9(2,d,1,1,3,2), Jenrej-4(1,2,1),Dyś-6(1,2,2,0,1),Zgierski-3(3,d,u),Gąbka-8(1,1,2,2,2),Kępa-12(3,1,3,2,1,2), sędzia-Lucjan Nowak(w zastępstwie sędziego z Rzeszowa)), Stal-Kolejarz, Gwardia-Unia (Gortat-12,Jatczak-10, Witwicki-8,Kwiatkowski-7,Tronina-6,Błaszczyk-4,Miedziński-4,Szkobel-4,Żerdziński-2 - Wardzała-12, Gawełczyk-11,Placek-10,Kępowicz-8,Wilim-3,Kajmowicz-3,Bąk-2,Proszowski-1,Górski-0), Ostrovia-GKM (Ćwikła-3, Ajnbacher-5,Tajchert-6,Jamont-3,Jaziewicz-8,Kępiński-2,Mucha-0,Brucheiser-4 - Kędziora-6,Grabarz-5, Kościecha-4,Walczyk-0,Podolski-8,Więckowski-0,Dichting-1,Rutecki-5, sędzia-Zbigniew Najwer przerwał zawody po 10-tym biegu z powodu opadów deszczu),
8 runda 6/7/80:
Motor-GKM (Kępa-17,Berej-15,Nurzyński-14,Romanek-5,Gąbka-5,Jędrej-5, Dyś-3,Zgierski-3 - Rutecki-10,Kościecha-9,Podolski-8,Kędziora-6,Dichting-5,Grabarz-1), (5/7)Ostrovia-Unia (Ćwikła-11,Mucha-4,Tajchert-5,Ajnbacher-2,Jaziewicz-8,Szczepaniak-1,Jamont-4,Brucheiser-12 - Wardzała-12, Proszowski-8,Gawełczyk-10,Bąk-2,Kępowicz-6,Wilim-9,Kajmowicz-2,Placek-13,Górski-1), Gwardia-Kolejarz (Gortat-6,Miedziński-1,Jatczak-10,Błaszczyk-1,Żerdziński-4,Tronina-3,Witwicki-6,Szkobel-11,Lis-0 - Siekierka-15,Witelus-8,Raba-15,Pogorzelski-5,Goerlitz-10,Rogula-1,Stach-1,Karwat-8,Hertel-2), Stal-Śląsk (Z.Jąder-11,Krzywonos-7,Kuźniar-12,Gieroń-6,Czarnecki-12,Wilk-7,Surowiec-7,Romaniak-10,Pęcak-2 - Kochman-16,Kocmut-0,P.Waloszek-9,Koczuwan-1,Zarzecki-2,Dłucik-1,Buchczyk-1,Fabiszak-3),
9 runda 17/8/80:
Stal-Motor (Czarnecki-13,Krzywonos-11,Kuźniar-10,Janik-9,Romaniak-9, Z.Jąder-8,Wilk-8,Gieroń-2 - Kępa-14,Nurzyński-7,Berej-6,Gąbka-4,Dyś-3,ornal-2,Romanek-1,Jędrej-1), Śląsk-Gwardia (Kochman-15,P.Waloszek-15,Zarzecki-10,Dłucik-9,Fabiszak-8,Fros-6,Buchczyk-4,Banasiak-1, Tomczok-0 - Jatczak-10,Gortat-9,Żerdziński-6,Kwiatkowski-4,Szkobel-4,Tronina-3,Lis-2,Miedziński-1, Błaszczyk-0, sędzia-Lucjan Nowak), Kolejarz-Ostrovia(Goerlitz-15(3,3,3,3,3),Siekierka-15(3,3,3,3,3), Witelus-10(2,2,2,2,2),Karwat-9(2,3,2,2),S.Pogorzelski-8(2,2,2,2),Raba-8(3,3,2),Hertel-7(2,3,2), Rogula-7(2,2,3),F.Stach-3(3) - Ćwikła-10(3,2,1,3,1),Brucheiser-5(1,1,1,1,1),Jamont-5(1,1,1,1,1), R.Mucha-2(1,1,0,0),Ajnbacher-1(1),R.Małecki-1(1,0),A.Szczepaniak-1(0,0,0,1),K.Kempiński-0(0,0),Sobczak-0, sędzia-Edward Kozioł), Unia-GKM (Wardzała-12,Kajmowicz-2,Gawełczyk-11,Bąk-0,Kępowicz-11,Wilim-11, Proszowski-8,Placek-9,Górski-3 - Kędziora-12,Więckowski-3,Kościecha-6,Grabarz-3,Podolski-3,Dichting-2, Rapczyński-8,Rutecki-3,Walczyk-0, sędzia-Andrzej Kulesza),
10 runda 31/8/80:
(?/?)Motor-Unia, GKM-Kolejarz (Rapczyński-8,Więckowski-5,Kędziora-10, Grabarz-2,Kościecha-11,Dichting-8,Podolski-5,Rutecki-6 - Raba-17,Siekierka-12,Rogula-2,Goerlitz-2, Hertel-3,Witelus-1,Karwat-13), Ostrovia-Śląsk (Ćwikła-10,Ajnbacher-1,Jaziewicz-13,Małecki-1,Jamont-8, Szczepaniak-0,Wojciechowaksi-0,Brucheiser-10 - Kochman-13,Dłucik-9,P.Waloszek-9,Banasiak-4,Zarzecki-5, Fros-8,Buchczyk-9,Fabiszak-8, sędzia-Stanisław Pieńkowski), Gwardia-Stal (Szkobel-12,Gortat-11,Jatczak-10 - Czarnecki-14,Kuźniar-12,Z.Jąder-12),
11 runda 7/9/80:
Gwardia-Motor (Gortat-4,Błaszczyk-5,Jatczak-12,Lis-2,Kwiatkowski-8, Lalicki-2,Tronina-6,Szkobel-14 - Nurzyński-11,Romanek-4,Berej-15,Jędrej-4,Dyś-5,Fornal-0,Mrówczyński-3, Kępa-11), Stal-Ostrovia (Kuźniar-11,Z.Jąder-11,Czarnecki-10,Romaniak-10,Krzywonos-10,Janik-8,Surowiec-8, Wilk-5,Pęcak-2 - Ćwikła-12,Jaziewicz-6,Jamont-5,Brucheiser-4,Szczepaniak-3,Sobczak-2,Małecki-1), Śląsk-GKM, Kolejarz-Unia (Raba-15,Siekierka-14,Goerlitz-13,Karwat-12,Witelus-11,Pogorzelski-9,Hertel-7, Rogula-7 - Gawełczyk-5,Kępowicz-3,Placek-3,Wardzała-3,Wilim-3,Górski-2,Frączek-1,Kajmowicz-0, Proszowski-0),
12 runda 14/9/80:
Motor-Kolejarz, Unia-Śląsk, GKM-Stal, Ostrovia-Gwardia,
13 runda 28/9/80:
Ostrovia-Motor (Ćwikła-14,Tajchert-5,Jaziewicz-11,Ajnbacher-2, Jamont-8,Szczepaniak-3,Małecki-0,Brucheiser-10 - Berej-8,Pawłowski-2,Nurzyński-12,Mrówczyński-2,Dyś-8, Jędrej-1,Romanek-4,Kępa-18), Gwardia-GKM (Jatczak-12,Żerdziński-8,Gortat-6,Szkobel-6,Kwiatkowski-5, Miedziński-5,Tronina-4,Błaszczyk-2,Lis-0 - Kędziora-12,Kościecha-10,Rapczyński-10), Stal-Unia (Kuźniar-13, Romaniak-13,Czarnecki-12,Janik-12,Wilk-9,Krzywonos-6,Darzycki-5,Z.Jąder-5,Pencak-1 - Wilim-8,Kępowicz-7, Gawełczyk-5,Frączek-4,Wardzała-4,Proszowski-3,Górski-1), Śląsk-Kolejarz (Kochman-9,Dłucik-3,P.Waloszek-15.5, Banasiak-2,Zarzecki-7,Fros-4,Buchczyk-3,Fabiszak-3 - Raba-8.5,Pogorzelski-4,Siekierka-13,Rogula-0, Witelus-5,Stach-8,Goerlitz-7,Karwat-12,Hertel-3),
14 runda 5/10/80:
Motor-Śląsk, Kolejarz-Stal(Siekierka-13,Goerlitz-12,Karwat-9,Raba-9, Witelus-9,F.Stach-7,Hertel-6,Pogorzelski-6,Rogula-4 - Czarnecki-8,Krzywonos-8,Wilk-6,R.Romaniak-5, Janik-4,Gieroń-2,Darzycki-0,G.Kuźniar-0,Pencak-0), Unia-Gwardia (Wilim-9,Kajmowicz-9,Kępowicz-13, Proszowski-3,Gawełczyk-13,Frączek-5,Bąk-2,Placek-3,Górski-0 - Jatczak-13,Błaszczyk-3,Gortat-4,Lis-0, Tronina-10,Żerdziński-3,Miedziński-7,Szkobel-8), GKM-Ostrovia (Rapczyński-13,Grabarz-3,Kędziora-10,Więckowski-1, Kościecha-15,Dichting-9,Podolski-13,Rutecki-11,Walczak-3 - Ćwikła-5,Wojciechowski-1,Jamont-11,Tajchert-3, Szczepaniak-1,Brucheiser-9),

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1980

1.  KOLEJARZ OPOLE          22   11  0   3   +423

-------------------------------------------------
2.  STAL RZESZÓW            22   11  0   3   +272
3.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    16   8   0   6   +23
4.  MOTOR LUBLIN            15   7   1   6   -13
5.  GKM GRUDZIĄDZ           14   7   0   7   -54
6.  UNIA TARNÓW             12   6   0   8   -164
7.  GWARDIA ŁÓDŹ            9    4   1   9   -104
8.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    2    1   0   13  -383

Kolejarz Opole                        Stal Rzeszów
trener - Marian Spychała              trener -
Alfred Siekierka (1)       2,70       Ryszard Czarnecki (5)      2,49
Leonard Raba (7)           2,32       Grzegorz Kuźniar (6)       2,46
Jacek Goerlitz (8)         2,25       Ryszard Romaniak (11)      2,16
Franciszek Stach (9)       2,24       Zbigniew Jąder (14)        2,12
Herbert Karwat (13)        2,13       Antoni Krzywonos (15)      2,11
Marian Witelus (16)        2,01       Jan Wilk (19)              1,97
Stanisław Pogorzelski (22) 1,94       Andrzej Surowiec (27)      1,83
Ryszard Rogula (23)        1,93       Adam Janik (28)            1,83
Jan Hertel (40)            1,58       Roman Gieroń (48)          1,38
Bernard Dropała (95)       0,33       Andrzej Delimat (54)       1,23
                                      Marian Darzycki (63)       1,16
                                      Zbigniew Pencak (89)       0,52

Śląsk Świętochłowice                  Motor Lublin
trener - Jan Mucha                    trener -
         Antoni Woryna
Jerzy Kochman (2)          2,68       Marek Kępa (3)             2,54
Paweł Waloszek (4)         2,51       Krzysztof Nurzyński (10)   2,17
Eugeniusz Wyciślik (17)    2,00       Tadeusz Berej (21)         1,94
Krzysztof Zarzecki (26)    1,83       Zbigniew Studziński (29)   1,82
Roman Buchczyk (49)        1,36       Jerzy Zgierski (56)        1,22
Zygmunt Dłucik (51)        1,30       Andrzej Gąbka (62)         1,16
Maciej Fabiszak (52)       1,30       Andrzej Dyś (64)           1,15
Krystian Fros (55)         1,22       Dariusz Jędrej (72)        0,91
Krzysztof Sikora (57)      1,22       Waldemar Romanek (78)      0,78
Paweł Kubica (73)          0,90       Tadeusz Mrówczyński (90)   0,50
Krzysztof Banasiak (74)    0,89       Piotr Pawłowski (92)       0,43
Albert Kocmut (76)         0,84       Dariusz Fornal (96)        0,00
Janusz Tomczok (77)        0,79
Jose Masfar (82)           0,79
Eugeniusz Wołek (98)       0,00

GKM Grudziądz                         Unia Tarnów
trener -                              trener - Florian Kapała
Lech Kędziora (20)         1,96       Edward Gawełczyk (30)      1,79
Roman Kościecha (25)       1,90       Stanisław Kępowicz (35)    1,65
Krzysztof Rapczyński (32)  1,75       Jerzy Wilim (38)           1,61
Zdzisław Rutecki (33)      1,73       Marian Wardzała (42)       1,52
Jan Szydlik (34)           1,68       Kazimierz Placek (47)      1,44
Wiesław Ośkiewicz (36)     1,65       Antoni Frączek (61)        1,18
Grzegorz Podolski (39)     1,59       Rudolf Proszowski (66)     1,13
Artur Dichting (41)        1,57       Kazimierz Kajmowicz (67)   1,12
Krzysztof Szenwald (44)    1,50       Jerzy Bąk (79)             0,77
Wiesław Grabarz (60)       1,18       Józef Górski (80)          0,76
Marian Więckowski (69)     1,07       Wiesław Gorgosz (83)       0,66
Krzysztof Trykowski (71)   1,00
Krzysztof Walczyk (86)     0,61
Bolesław Rzewiński (88)    0,57
Grzegorz Kołodziej (91)    0,50

Gwardia Łódź                          Ostrovia Ostrów Wlkp
trener -                              trener -
Henryk Jatczak (12)        2,13       Mirosław Ćwikła (24)       1,91
Paweł Szkobel (18)         1,98       Franciszek Jaziewicz (37)  1,64
Tadeusz Gortat (31)        1,78       Jacek Brucheiser (43)      1,52
Zdzisław Żerdziński (45)   1,49       Krzysztof Kępiński (58)    1,19
Jan Kwiatkowski (46)       1,47       Roman Tajchert (59)        1,18
Stanisław Miedziński (50)  1,31       Mieczysław Jamont (70)     1,05
Krzysztof Błaszczyk (53)   1,24       Roman Mucha (75)           0,84
Ryszard Witwicki (65)      1,15       Zvone Garjevic (81)        0,71
Sławomir Tronina (68)      1,08       Grzegorz Ajnbacher (87)    0,58
Karol Lis (84)             0,62       Andrzej Szczepaniak (93)   0,37
Stanisław Lalicki (85)     0,62       Ryszard Małecki (94)       0,33
                                      Stan.Wojciechowski (97)    0,12


Junior Team Championship


         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gdańsk          10     140          1. Gniezno         10     128

2. Toruń           9      121          2. Leszno          8      108
3. Łódź            7      98           3. Bydgoszcz       6      102
4. Gorzów Wlkp     3      64           4. Ostrów Wlkp     0      38
5. Grudziądz       1      54


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Zielona Góra    11     145          1. Wrocław         8      128

2. Rybnik          8      122          2. Lublin          7      90
3. Opole           5      75           3. Rzeszów         7      90
4. Świętochłowice  0      36           4. Częstochowa     6      88
                                       5. Tarnów          2      78

3. Finał MDMP Gniezno 14/8, Wrocław 10/9, Zielona Góra 24/9, Gdańsk 9/10/1980


1.     Falubaz Zielona Góra                              12     154
2.     Wybrzeże Gdańsk                                   6      95
3.     Start Gniezno                                     5      69

 

Team Polish Cup


         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gorzów Wlkp     10     142          1. Leszno          11     153

2. Gniezno         9      132          2. Bydgoszcz       8      118
3. Toruń           6      114          3. Zielona Góra    4      83
4. Gdańsk          4      68           4. Ostrów Wlkp     1      32
5. Grudziądz       0      22


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Rzeszów         10     127          1. Opole           11     118

2. Częstochowa     8      121          2. Rybnik          5      88
3. Lublin          6      90           3. Świętochłowice  4      89
4. Łódź            3      74           4. Wrocław         4      88
5. Tarnów          3      66

3. Finał DPP - Leszno 7/8, Rzeszów 28/8, Opole 4/9, Gorzów Wlkp 18/9/1980


1.     Unia Leszno                                       10     132
2.     Kolejarz Opole                                    6      90
3.     Stal Gorzów Wlkp                                  5      92


Individual Polish Championship


36. Finał IMP - Leszno 22/7/1980


1.     Bernard Jąder               Unia Leszno
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra


Individual Junior Polish Championship


14. Finał MIMP - Leszno 13/7/1980


1.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
2.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń


Polish Club Pair Championship


7. Finał MPPK - Zielona Góra 31/7/1980


1.     Unia Leszno                                              21
2.     Stal Gorzów Wlkp                                         19
3.     Start Gniezno                                            17


Polish Club Junior Pair Championship


1. Finał MMPPK - Bydgoszcz 31/7/1980


1.     Polonia Bydgoszcz                                        20
2.     Apator Toruń                                             19+3
3.     ROW Rybnik                                               19+u


Golden Helmet


20. Finał Złotego Kasku - Rybnik 19/8, Wrocław 21/8, Toruń 22/8, Leszno 24/8/1980


1.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław
2.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin


Silver Helmet


15. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 2/10/1980


1.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń


Bronze Helmet


5. Finał Brązowego Kasku - Opole 25/9/1980


1.     Marek Kępa                  Motor Lublin
2.     Herbert Karwat              Kolejarz Opole
3.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk


Tournaments


Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego ZW ZSMP - Toruń 19/4/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Witold Łukowski)


1.     Janusz Plewiński            Stal Toruń (13 pkt.)
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno

5.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)
?.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp (2 pkt.)

Rybnik 19/4/1980 testmecz międzynarodowy ROW RYBNIK - AVIA PRAGA        50  -  27
(źródło informacji - Piotr Janusz i Andrzej Korzybski)

(9.Andrzej Tkocz 12(3,3,3,3), 10.Stanisław Kiljan 6(u,3,1,2), 11.Piotr Brachmański 4(2,u,1,1), 12.Antoni Fojcik 11(3,3,3,2), 13.Grzegorz Szczepanik 7(2,2,1,3), 14.Antoni Skupień 9(3,0,3,3), 15.Ryszard Szymański 1(1,w), 16.Henryk Bem ns -
1.Stanisław Urban 9(1,3,3,2), 2.Zbynek Holy 5(2,2,1,0), 3.Jiri Svoboda 1(1,u,0,0), 4.Stanislav Klenovec 4(0,2,w,2), 5.Miroslav Cerny 3(1,1,1,0), 6.A.Matuna 3(0,2,0,1), 7.Jozef Krejca 2(0,2), 8.K.Sebela ns)
Czasy: 79:0, 82:2, 80:0, 83:1, 80:0, 82:0, 80:1, 82:0, 81:8, 82:5, 81:9, 81:3, 81:1
Sędzia-Andrzej Grodzki

Zielona Góra 19/4/1980 testmecz międzynarodowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - AMK SLANY 49  -  29
(źródło informacji - Witold Łukowski)

(Jaworek-10, J.Krzystyniak-9, A.Krzystyniak-9, Filipiak-8, Pawlak-8, Grabowski-4, Jarząbek-1 -
Josef Minarzik-7, Jan Klokocka-7, Kabat-6, Vobornik-5, Rezac-3, Rybar-1)
(po zawodach rozegrano wyścig asów - wygrał Josef Minarzik)

Częstochowa 20/4/1980 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - AVIA PRAGA 54  -  24
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Jarmuła-12, A.Jurczyński-10, Nocek-9 -
Jiri Jirout-12, Karnas-4, Krejca-3, po zawodach rozegrano bieg o Puchar Prezydenta Miasta - wygrał Jarmuła)

Leszno 20/4/1980 testmecz międzynarodowy UNIA LESZNO - AMK SLANY        54  -  24

Runda Kwalifikacyjna Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 20/4/1980


1.     Zdenek Kudrna               CSRS
2.     Jerzy Rembas                Polska
3.     Marek Ziarnik               Polska

Lublin 29/4/1980 testmecz REPREZENTACJA 2 LIGI - KADRA JUNIORÓW         44  -  34
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1-M.Berliński-2(2,0,0,0), 2-Z.Bizoń-4(0,1,1,2), 3-K.Głowacki-8(3,3,0,2), 4-M.Jaworek-7+1(2*,1,3,1), 5-M.Kępa-10(2,3,3,2), 6-W.Pawlak-1(0,1,0,0), 7-Szymański-2(2,0) - 9-T.Berej-6(1,0,2,3), 10-Z.Studziński-9+1(3,3,2,1*), 11-J.Goerlitz-5(1,2,1,1), 12-M.Witelus-5(0,0,2,3), 13-G.Kuźniar-5+2(1,2*,2*), 14-B.Jąder-9(3,3,3), 15-Gawełczyk-1+1(d,1*), 16-Raba-4(1,3)
Zmiany: 16-XII,XIII
Czasy: 81:90, 82:20, 81:50, 83:40, 81:00, 80:80, 81:40, 82:10, 80:50, 81:70, 81:50, 81:60, 82:00
Po zawodach rozegrano Puchar WRZZ:
(81:80)Goerlitz(B),Głowacki(A),Pawlak(C),Gawełczyk(D)
(81:60)Berliński(A),Bizon(C),Berej(B),Studziński(D)
(81:50)Jaworek(A),Kępa(C),Raba(D),Witelus(B)
Sędzia - Witold Witek

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Chorzów 1/5/1980


1.     Józef Jarmuła               Włókniarz Częstochowa
2.     Stanisław Kiljan            ROW Rybnik
3.     Andrzej Jurczyński          Włókniarz Częstochowa

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego MRN - Grudziądz 1/5/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Wiesław Ośkiewicz           GSŻ Grudziądz
2.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra
3.     Artur Dichting              GSŻ Grudziądz

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego ZSMP - Gorzów Wlkp 1/5/1980
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Andrzej Jarząbek            Falubaz Zielona Góra (15 pkt.)
2.     Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)
3.     Andrzej Skoniecki           Falubaz Zielona Góra (12 pkt.)

4.     Marek Kowalski              Start Gniezno (11 pkt.)
5.     Tadeusz Brillowski          Start Gniezno (8 pkt.)
6.     Grzegorz Malinowski         Falubaz Zielona Góra (8 pkt.)
7.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)
8.     Stanisław Racięda           Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)
9.     Waldemar Tymiński           Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)
10.    R.Zebrzydowski              Falubaz Zielona Góra (6 pkt.)
11.    Arkadiusz Mazurkiewicz      Stal Gorzów Wlkp (6 pkt.)
12.    Andrzej Wolski              Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
13.    Stanisław Chomski           Stal Gorzów Wlkp (5 pkt.)
14.    Edmund Migoś jr.            Stal Gorzów Wlkp (4 pkt.)
15.    Wojciech Pankowski          Start Gniezno (2 pkt.)
16.    Grzegorz Rogowski           Polonia Bydgoszcz (1 pkt.)

"Puchar Prezydenta Miasta" - Ostrów Wlkp 1/5/1980


1.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Henryk Brodala              Unia Leszno
3.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra

Czwórmecz międzynarodowy - Rzeszów 1/5/1980


1.     Stal I Rzeszów                                           44
2.     Unia Tarnów                                              24
3.     Stal II Rzeszów                                          22

4.     Volan Dozsa                                              6

Młodzieżowy Czwórmecz Towarzyski - Zielona Góra 4/5/1980
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Unia Leszno                                              38

(Sterna-11, Brodala-11, Cichy-8, Buśkiewicz-6, Bzdęga-5)

2.     Falubaz Zielona Góra                                     29

(Malinowski-9, Jarząbek-9, Skoniecki-7, Zebrzydowski-4, J.Glinka-0)

3.     Stal Gorzów Wlkp                                         20

(Dubiec-6, Migoś jr.-5, Mazurkiewicz-5, Racięda-4)

4.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     10

(Chomski-5, Wojciechowski-1, Mucha-1)
Po zawodach rozegrano Kryterium Asów - wygrał Dubiec przed Malinowskim, Chomskim i Buśkiewiczem-d

3. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 4/5/1980


1.     Tadeusz Wiśniewski          Apator Toruń
2.     Adam Olkiewicz              Apator Toruń
3.     Marek Makowski              Apator Toruń

Turniej Indywidualny - Częstochowa 4/5/1980 (turniej 13-to biegowy)


1.     Stanisław Nocek             Włókniarz Częstochowa (11 pkt.)
2.     Andrzej Jurczyński          Włókniarz Częstochowa (10 pkt.)
3.     Mirosław Błaszak            Włókniarz Częstochowa (8 pkt.)

4.     Józef Jarmuła               Włókniarz Częstochowa (8 pkt.)
5.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (7 pkt.)
6.     Henryk Jasek                Sparta Wrocław (7 pkt.)
7.     Marek Kałuża                Sparta Wrocław (6 pkt.)
8.     Tomasz Jurczyński           Włókniarz Częstochowa (5 pkt.)
9.     Krzysztof Zarzecki          Śląsk Świętochłowice (5 pkt.)
10.    Jerzy Bożyk                 Włókniarz Częstochowa (4 pkt.)
11.    Kreso Omerzel               Sparta Wrocław (4 pkt.)
12.    Zygmunt Nocuń               Włókniarz Częstochowa (1 pkt.)

Rybnik 4/5/1980 testmecz międzynarodowy ROW RYBNIK - AMK PILZNO         52  -  26
(źródło informacji - Piotr Janusz i Andrzej Korzybski)

(9.Antoni Skupień 10(2,2,3,3), 10.Piotr Brachmański 9(3,3,3,w), 11.Jan Nowak 10(3,3,3,1), 12.Stanisław Kiljan 9(2,2,3,2), 13.Antoni Fojcik 9(3,2,2,2), 14.Bronisław Klimowicz 1(0,1), 15.Henryk Bem 1(0,1), 16.Andrzej Węgrzyk 3(3,0) -
1.Jindrich Dominik 8(1,3,1,3), 2.Jiri Svec 2(0,2,0,0), 3.Zdenek Dominik 2(1,1,0,0), 4.Vlastimir Bartos 2(0,0,2), 5.Lubomir Volin 7(2,1,2,2), 6.Jaromir Bartos 3(1,1,0,1), 7.Vaclav Kolacek 2(1,1), 8.Jiri Hejl 0(0))
Sędzia - Lucjan Nowak, czasy: 78:6, 78:8, 79:4, 79:3, 79:7, 78:8, 79:1, 79:5, 79:1, 78:9, 79:4, 78:0, 78:6
Wyścig dodatkowy o Puchar Górniczy: (78:0)A.Skupień(D), L.Volin(C), J.Dominik(A), J.Nowak(B)

Ostrów Wlkp 4/5/1980 testmecz międzynarodowy OSTROVIA OSTRÓW WLKP - WYBRZEŻE GDAŃSK 45  -  63

(9.Mirosław Ćwikła 13(2,2,2,2,3,2), 10.Grzegorz Ajnbacher 1(0,1,0), 11.Franciszek Jaziewicz 13(3,1,3,1,3,2), 12.Andrzej Szczepaniak 3(1,0,1,1), 13.Jacek Brucheiser 6(3,2,1,0), 14.Mieczysław Jamont 2(1,1,0,w), 15.Roman Tajchert 6(2,d,2,1,1), 16.Krzysztof Kempiński 1(0,w,1) -
1.Bogdan Skrobisz 14(3,3,3,2,3), 2.Grzegorz Dzikowski 5(1,0,2,2), 3.Mirosław Berliński 14(2,3,3,3,3), 4.Henryk Kowalewski 1(0,0,1), 5.Benedykt Landowski 5(2,1,1,1,0), 6.Grzegorz Szymko 3(0,3,w,0), 7.Krzysztof Fede 9(3,2,3,1), 8.Jan Kołacki 12(0,3,2,2,3,2))
Sędzia - Czesław Dybizbański, czasy: 77:2, 75:1, 76:0, 77:4, 78:0, 76:2, 77:8, 76:2, 76:8, 76:2, 76:8, 73:8, 77:4, 78:8, 79:4, 79:6, 76:8, ??:?

Rzeszów 29/5/1980 testmecz KADRA U-21 - KADRA U-23                      35  -  73
(źródło informacji - Piotr Janusz i Andrzej Korzybski)

(1.Mirosław Berliński 2(0,1,1), 2.Józef Kafel 1(1,d,d), 3.Marek Kępa 4(0,0,0,1,d,3), 4.Maciej Jaworek 14(2,3,3,3,3,0), 5.Jan Woźnicki 6(1,0,1,1,1,2), 6.Ryszard Szymański 3(2,1,0,0,0), 7.Piotr Podrzycki 3(0,d,2,1), 8.Zdzisław Rutecki 2(1,1,0) -
1.Grzegorz Sterna 11(3,2,1,2,3), 2.Andrzej Surowiec 12(2,3,2,3,2), 3.Alfred Krzystyniak 6(1,3,2,0,d), 4.Antoni Skupień 11(3,2,3,2,1), 5.Henryk Jasek 13(d,2,3,3,2,3), 6.Ryszard Romaniak 9(3,1,2,1,2), 7.Andrzej Cichy ns, 8.Krzysztof Nurzyński 11(3,2,2,3,1))
Sędzia - Stanisław Skowron, czasy: 79:4, 79:4, 81:1, 81:0, 79:0, 81:0, 83:0, 80:4, 81:0, 81:4, 79:4, 80:1, 79:3, 79:2, 80:0, 79:8, 79:0, 80:0
Zmiany: Podrzycki w 4 biegu za Kępę, w biegach 10,16 za Berlińskiego, w 18 biegu za Szymańskiego,
Rutecki w 4 biegu za Jaworka w biegach 10,16 za Kafla, Nurzyński w biegach 4,15 za Surowca,
w 7 biegu za Romaniaka, w 19 biegu za Sternę, w 20 biegu za Krzystyniaka.

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego ZW ZSMP - Zielona Góra 1/6/1980


1.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp
2.     Jacek Goerlitz              Kolejarz Opole
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego ZZ ZSMP ZNTK - Ostrów Wlkp 1/6/1980


1.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno 15 pkt.
2.     Stanisław Gała              Start Gniezno 13 pkt.
3.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno 11 pkt.

4.     Andrzej Jarząbek            Falubaz Zielona Góra 11 pkt.
5.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp 9 pkt.
6.     Grzegorz Malinowski         Falubaz Zielona Góra 9 pkt.
7.     Andrzej Cichy               Unia Leszno 9 pkt.
8.     Krzysztof Kempiński         Ostrovia Ostrów Wlkp 8 pkt.
9.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra 6 pkt.
10.    Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp 6 pkt.
11.    Grzegorz Ajnbacher          Ostrovia Ostrów Wlkp 5 pkt.
12.    Stanisław Racięda           Stal Gorzów Wlkp 4 pkt.
13.    Andrzej Szczepaniak         Ostrovia Ostrów Wlkp 2 pkt.
14.    Arkadiusz Mazurkiewicz      Stal Gorzów Wlkp 2 pkt.
15.    Wiesław Sobczak             Ostrovia Ostrów Wlkp 1 pkt.
16.    Stanisław Wojciechowski     Ostrovia Ostrów Wlkp 0 pkt.

"Dni Leszna" - Leszno 1/6/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bernard Jąder(13) - Czesław Piwosz(10)                   23
2.     Włodzimierz Heliński(13) - Stanisław Turek(8)            21
3.     Eugeniusz Błaszak(11) - Leon Kujawski(4)                 15

4-5.   Wojciech Żabiałowicz(7) - Eugeniusz Miastkowski(5)       12
       Robert Słaboń(11) - Henryk Jasek(1)                      12
6.     Minarik(4) - Klokocka(3)                                 7

Turniej Indywidualny o Puchar Panoramy Leszczyńskiej


1.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno
2.     Czesław Piwosz              Unia Leszno
3.     Bernard Jąder               Unia Leszno

4.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno

Opole 7/6/1980 testmecz międzynarodowy KOLEJARZ OPOLE - TATRA KOPRIVNICE 59  -  19

(Alfred Siekierka-12, Jacek Goerlitz-11, Marian Witelus-9, Franciszek Stach-8, Herbert Karwat-7, Leonard Raba-6, Ryszard Rogula-5, S.Gogolak-1 -
L.Volin-6, J.Jasa-3, S.Kucera-3, E.Ondrasik-3, Rara-2, M.Duda-1, Hochwald-1)

Półfinał Mistrzostw Świata Par - Częstochowa 8/6/1980


1.     POLSKA                                                   25
2.     DANIA                                                    22+3
3.     WIELKA BRYTANIA                                          22+2

Turniej Indywidualny o Puchar Redaktora Naczelnego Ziemii Kaliskiej - Ostrów Wlkp 8/6/1980
(źródło informacji - Piotr Janusz i Witold Łukowski)


1.     Bogdan Skrobisz             Wybrzeże Gdańsk (14 pkt.)
2.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
3.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno (13 pkt.)

4.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)
5.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
6.     Leon Kujawski               Start Gniezno (10 pkt.)
7.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno (9 pkt.)
8.     Ryszard Buśkiewicz          Unia Leszno (9 pkt.)
9.     Mirosław Ćwikła             Ostrovia Ostrów Wlkp (7 pkt.)
10.    Roman Mucha                 Ostrovia Ostrów Wlkp (5 pkt.)
11.    Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp (5 pkt.)
12.    Jan Puk                     Start Gniezno (5 pkt.)
13.    Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra (4 pkt.)
14.    Jacek Brucheiser        Ostrovia Ostrów Wlkp (3 pkt.)
15.    Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra (1 pkt.)
16.    Roman Tajchert        Ostrovia Ostrów Wlkp (0 pkt.)

Gdańsk 5/7/1980 testmecz międzynarodowy WYBRZEŻE GDAŃSK - HACKNEY HAWKS 51  -  55

Leszno 6/7/1980 testmecz międzynarodowy UNIA LESZNO - HACKNEY HAWKS     69  -  39

Ostrów Wlkp 6/7/1980 testmecz międzynarodowy POLSKA jur. - DANIA jur.   51  -  55
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Jasek-10, Jaworek-10, Brucheiser-6, Klimowicz-10, A.Skupień-9, Ajnabacher-0, A.Krzystyniak-0, Sterna-6 - Lund-9, S.Petersen-16, Ravn-11, K.Hansen-2, Eskildsen-12, Steenfeldt-5, G.Hansen-0, sędzia-Roman Cheładze)

Grudziądz 11/7/1980 testmecz międzynarodowy POLSKA jur. - DANIA jur.    56  -  52
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Kędziora-12, Kwiatkowski-11, Jasek-1, Kafel-7, Gała-6, Sterna-10, Rutecki-9 - Lund-8, S.Petersen-11, Ravn-7, K.Hansen-11, Eskildsen-3, Steenfeldt-5, G.Hansen-7, sędzia-)

Toruń 12/7/1980 testmecz międzynarodowy POLSKA jur. - DANIA jur.        38  -  70
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Kwiatkowski-16, Jasek-8, Kafel-8, Woźnicki-2, Szkobel-2, Wiśniewski-1, Cz.Miatkowski-1 - Lund-11, S.Petersen-12, Ravn-12, ?.Hansen-10, Eskildsen-13, Steenfeldt-5, Lundahl-12 sędzia-)

Puchar Bałtyku - Gdańsk 6?/7/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
2.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
3.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń (13 pkt.)

4.     Jim McMillan                Wielka Brytania (12 pkt.)
5.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk (11 pkt.)
6.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
7.     Roman Jankowski             Unia Leszno (9 pkt.)
8.     Krzysztof Kwiatkowski       Apator Toruń (8 pkt.)
9.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)
10.    Jan Kołacki                 Wybrzeże Gdańsk (5 pkt.)
11.    Barry Thomas                Wielka Brytania (4 pkt.)
12.    Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk (3-(u,3) pkt.)

Puchar CRZZ - Gniezno 13?/7/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (12-(3,3,3,3) pkt.)
2.     ? Petersson                 Dania (10-(2,2,3,3) pkt.)
3.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (9-(1,3,3,2) pkt.)

4.     Piotr Podrzycki             Start Gniezno (8-(3,2,3,w) pkt.)
       Zbigniew Proch              Stal Gorzów Wlkp (8-(1,3,1,3) pkt.)
       ? Lundahl                   Dania (8-(3,1,2,2) pkt.)
7.     ? Eskildsen                 Dania (7-(2,3,2,d) pkt.)
8.     Ryszard Romaniak            Stal Rzeszów (5-(0,0,2,3) pkt.)
       ? Hansen                    Dania (5-(1,2,1,1) pkt.)
       Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa (5-(2,1,1,1) pkt.)
11.    ? Lund                      Dania (4-(1,2,1,0) pkt.)
       Jan Puk                     Start Gniezno (4-(2,1,0,1) pkt.)
       ? Steenfeldt                Dania (4-(3,0,0,1) pkt.)
       Leon Kujawski               Start Gniezno (4-(2,2) pkt.)
15.    Kazimierz Wójcik            Start Gniezno (2-(2) pkt.)
16.    Andrzej Surowiec            Stal Rzeszów (1-(0,1,0) pkt.)
sędzia - Marian Kaznowski przerwał zawody po 16 biegu z powodu opadów deszczu.

Międzynarodowy Turniej Indywidualny "Puchar im.PKWN, Puchar Prezydenta Miasta" - Lublin 17/7/1980


1.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice 14 pkt.
2.     Seppo Palomaeki             Finlandia 13 pkt.
3.     Krzysztof Nurzyński         Motor Lublin 12 pkt.

4.     Stanisław Nocek             Włókniarz Częstochowa 12 pkt.
5.     Tadeusz Berej               Motor Lublin 11 pkt.
6.     Alfred Siekierka            Kolejarz Opole 9 pkt.
7.     Jerzy Bożyk                 Włókniarz Częstochowa 8 pkt.
8.     Jaroslav Danko              CSRS 8 pkt.
9.     Stanisław Kępowicz          Unia Tarnów 7 pkt.
10.    Andrzej Gąbka               Motor Lublin 7 pkt.
11.    Lubomir Jedek               CSRS 6 pkt.
12.    Grzegorz Podolski           GKM Grudziądz 4 pkt.
13.    Dariusz Jędrej              Motor Lublin 3 pkt.
14.    Andrzej Dyś                 Motor Lublin 3 pkt.
15.    Jacek Goerlitz              Kolejarz Opole 2 pkt.
16.    Artur Dichting              GKM Grudziądz 1 pkt.
17.    Markku Haapala              Finlandia 0 pkt.

Międzynarodowy Turniej Par "Puchar im.PKWN, Puchar Prezydenta Miasta" - Lublin 18/7/1980


1.     Krzysztof Nurzyński(12) - Tadeusz Berej(13)   Motor Lublin 25 pkt.
2.     Stanisław Kępowicz(12) - Andrzej Dyś(22)      Unia Tarnów / Motor Lublin 22 pkt.
3.     Stanisław Nocek(15) - Jerzy Bożyk(4)          Włókniarz Częstochowa 19 pkt.

4.     Jaroslav Danko(8) - Lubomir Jedek(10)         CSRS 18 pkt.
5.     Seppo Palomaeki(10) - Markku Haapala(4)       Finlandia 14 pkt.
6.     Andrzej Gąbka(12) - Dariusz Jędrej(2)         Motor Lublin 14 pkt.

"Puchar Prezydenta Miasta" - Świętochłowice 22/7/1980


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (6-(3,3) pkt.)
       Zygmunt Dłucik              Śląsk Świętochłowice (6-(3,3) pkt.)
3.     .................           ?

sędzia przerwał zawody po dwóch seriach startów z powodu ulewy.

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Gniezno 26/7/1980


1.     Maciej Jaworek - Herbert Karwat               Polska
2.     Rif Saitgareev - Airat Fajzulin               ZSRR
3.     Zoltan Adorjan - Csaba Nagy                   Węgry

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Ostrów Wlkp 27/7/1980


1.     Maciej Jaworek - Herbert Karwat               Polska
2.     Zoltan Adorjan - Csaba Nagy - Bertalan Kosovan Węgry
3.     Rif Saitgareev - Airat Fajzulin               ZSRR

"Puchar Prezydenta Miasta" - Gdańsk 9/8/1980


1.     Eugeniusz Miastkowski       Apator Toruń
2.     Jan Verner                  CSRS
3.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp

Rybnik 9/8/1980 testmecz międzynarodowy ROW RYBNIK - SHEFFIELD/POOLE    40  -  68

(Kiljan-7(2,2,0,2,1,u), Węgrzyk-4(1,0,2,1,u), A.Tkocz-12(3,2,2,w,2,3), Klimowicz-0(0,0), Nowak-5(1,1,0,1,2), Szymański-7(3,0,1,1,2,u), Fojcik-3(1,1,0,1), Brachmański-2(0,2) - Ray Wilson-15(3,3,3,u,3,3), D.Kennedy-5(0,1,2,1,1), D.Prinsloo-14(2,3,3,3,3), J.Ząbik-8(1,2,1,2,0,2), E.Broadbelt-13(2,1,3,3,3,1), J.McNeil-5(0,3,0,2), M.Yeates-8(3,2,3,d), sędzia-Tadeusz Skiba)

Turniej Indywidualny - Tarnów 9/8/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jerzy Kochman               Śląsk Świętochłowice (14-(3,3,2,3,3) pkt.)
2.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów (13-(2,3,3,3,2) pkt.)
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów (13-(2,2,3,3,3) pkt.)

4.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (11-(1,3,2,3,2) pkt.)
5.     Marian Wardzała             Unia Tarnów (9-(1,3,0,3,2) pkt.)

Turniej Indywidualny o Puchar Dyrektora Fabryki Maszyn Rolniczych AGROMET-UNIA - Grudziądz 10/8/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Witold Łukowski)


1.     Jan Puk                     Start Gniezno
2.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp
3.     Marek Kowalski              Start Gniezno

Toruń 10/8/1980 testmecz międzynarodowy APATOR TORUŃ - SHEFFIELD/POOLE  56  -  52

(E.Miastkowski-10, Kwiatkowski-7, Ząbik-14, Wiśniewski-2, Towalski-1, Woźniak-10, Berliński-7, Słowiński-5 - Ray Wilson-6, Kroeze-2, D.Prinsloo-13, D.Kennedy-14, E.Broadbelt-14, J.McNeil-3, M.Yeates-0, sędzia-Lechosław Bartnicki)

Turniej Par - Ostrów Wlkp 10/8/1980


1.     Ryszard Buśkiewicz - Mirosław Ćwikła          Unia Leszno / Ostrovia Ostrów Wlkp
2.     Bernard Jąder - Czesław Piwosz                Unia Leszno
3.     Stanisław Turek - Włodzimierz Heliński        Unia Leszno

7. Memoriał Mariana Rose - Toruń 22/8/1980


1.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno
2.     Bernard Jąder               Unia Leszno
3.     Leon Kujawski               Start Gniezno

Gorzów Wlkp 23/8/1980 testmecz międzynarodowy STAL GORZÓW WLKP - AMK SLANY      44  -  34

(Woźniak-12(3,3,3,3), Proch-11, Towalski-6, Okupski-5, Racięda-4, Dubiec-2, Mazurkiewicz-2, Dąbrowski-2 -
Klokocka-7, Vobornik-7, Rezac-6, Minarzik-6, Rybar-4, Matousek-4, Knotek-0, Michal-0), sędzia - Bonifacy Langner

Zielona Góra 24/8/1980 testmecz międzynarodowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - AMK SLANY 65  -  30

((9)Filipiak-12, (11)Skonecki-6, (12)Pawlak-7, (13)J.Krzystyniak-11, (15)A.Krzystyniak-14, (16)Huszcza-12, Jarząbek-3, Zebrzowski-0 -
Vobornik-10, Rybar-7, Matousek-6, Knotek-4, Rezac-2, Michal-1, Moulis-0, Buranda-0)

30. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 24/8/1980


1.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław
2.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno
3.     Marek Kępa                  Motor Lublin

Młodzieżowy Turniej Par - Tarnów 31/8/1980


1.     Marek Kępa - Andrzej Gąbka                    Motor Lublin
2.     Kazimierz Placek - Józef Górski               Unia Tarnów
3.     Krzysztof Nurzyński - Andrzej Dyś             Motor Lublin

"Puchar Winobrania" - Zielona Góra 12/9/1980
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (14+3 pkt.)
2.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (14+2 pkt.)
3.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp (12+3 pkt.)

4.     Leon Kujawski               Start Gniezno (12+2 pkt.)
5.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (12+1 pkt.)
6.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
7.     Eugeniusz Miastkowski       Apator Toruń (8 pkt.)
8.     Andrzej Skoniecki           Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
9.     Zygmunt Słowiński           Apator Toruń (7 pkt.)
10.    Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (5 pkt.)
11.    Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (5 pkt.)
12.    Gummer                      NRD (4 pkt.)
13.    Zebrzowski                  Falubaz Zielona Góra (3 pkt.)
14.    Andrzej Jarząbek            Falubaz Zielona Góra (3 pkt.)
15.    Grzegorz Malinowski         Falubaz Zielona Góra (2 pkt.)
16.    Missner                     NRD (0 pkt.)
sędzia - Irena Nadolna
lista startowa:
1-J.Krzystyniak-ns, 2-Słowiński, 3-E.Błaszak, 4-Klokocka-ns, 5-Olszak, 6-Rembas, 7-Schneider-ns, 8-Żeromski,
9-M.Woźniak, 10-A.Krzystyniak-ns, 11-Gummer, 12-E.Miastkowski, 13-Vobornik-ns, 14-Filipiak, 15-Kujawski, 16-Minarzik-ns

Opole 20/9/1980 testmecz międzynarodowy KOLEJARZ OPOLE - BORSODI VOLAN SPORT CLUB MISZKOLC 43  -  35

(Marian Witelus-10, Leonard Raba-9, Alfred Siekierka-9, Jacek Goerlitz-8, Ryszard Rogula-3, Herbert Karwat-2, Jan Hertel-1, Stanisław Pogorzelski-1 -
Istvan Sziracky-12, J.Sziracky-7, I.Grego-6, P.Berecz-5, J.Oresko-4, M.Toerek-1, B.Kosovan-0)

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Wrocław 21/9/1980


1.     WIELKA BRYTANIA                                          40
2.     USA                                                      29
3.     POLSKA                                                   15

4.     CSRS                                                     12

Rzeszów 19/9/1980 testmecz międzynarodowy STAL RZESZÓW - VOLAN DOZSA NIYREGIHAZA           67  -  28
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Piotr Janusz)

(9.Grzegorz Kuźniar 13, 10.Roman Gieroń 7, 11.Adam Janik 11, 12.Antoni Krzywonos 8, 13.Ryszard Czarnecki 8, 14.Ryszard Romaniak 14, 15.Marian Darzycki 6, 16.Zbigniew Pencak 0 -
1.Jozef Petrikovisc 6, 2.Janos Szabo 0, 3.J.Kamoni 2, 4.Lajos Baksan 10, 5.Andras Kovacs 4, 6.J.Bronica 2, 7.Laslo Miko 4)

13. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 25/9/1980


1.     Stanisław Nocek             Włókniarz Częstochowa (13+3)
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń (13+2)
3.     Józef Jarmuła               Włókniarz Częstochowa (12+3)

4.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław (12+2)

Gorzów Wlkp 27/9/1980 testmecz międzynarodowy STAL GORZÓW WLKP - WIMBLEDON DONS      37  -  41

Zielona Góra 28/9/1980 testmecz międzynarodowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - WIMBLEDON DONS 30  -  47

Turniej o Puchar Federacji Stal - Rzeszów 30/9/1980


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         30
2.     Motor Lublin                                             27
3.     Stal Rzeszów                                             27

4.     Apator Toruń                                             22
5.     Falubaz Zielona Góra                                     10

Tarnów 10/10/1980 testmecz międzynarodowy UNIA TARNÓW - PREGLEJKA ŻARNOWICA 48  -  47

(Wilim-9, Kajmowicz-4, Kępowicz-14, Górski-3, Gawełczyk-12, Placek-2, Bąk-4 -
Jedek-6, Danko-10, Moravec-9, Tonhauser-7, Vaculik-12, Zajic-3, Poprac-0, Karlak-0)

Turniej Indywidualny o Puchar Startu - Gniezno 19?/10/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Wojciech Kaczmarek          Start Gniezno (14+3 pkt.)
2.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno (14+2 pkt.)
3.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (13 pkt.)

4.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
5.     Kazimierz Wójcik            Start Gniezno (11 pkt.)
6.     Bernard Jąder               Unia Leszno (9 pkt.)
?.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra (2 pkt.)/

12. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 19?/10/1980
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Jan Ząbik                   Apator Toruń (15 pkt.)
2.     Wojciech Żabiałowicz        Apator Toruń (13+3 pkt.)
3.     Krzysztof Kwiatkowski       Apator Toruń (13+2 pkt.)

4.     Jan Woźnicki                Apator Toruń (11 pkt.)
5.     Zygmunt Słowiński           Apator Toruń (9 pkt.)
6.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno (9 pkt.)
7.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
8.     Grzegorz Malinowski         Falubaz Zielona Góra (8 pkt.)

Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski - 3. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 25/10/1980


1.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
2.     Andrzej Cichy               Unia Leszno
3.     Mieczysław Kowalski         Start Gniezno

Turniej Par - Leszno 25?/10/1980
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Włodzimierz Heliński - Kazimierz Adamczak     Unia Leszno (23 pkt.)
2.     Mariusz Okoniewski - Ryszard Buśkiewicz       Unia Leszno (17 pkt.)
3.     Bernard Jąder - Czesław Piwosz                Unia Leszno (16 pkt.)

4.     Kazimierz Wójcik - Leon Kujawski              Start Gniezno (15 pkt.)
5.     Stanisław Kiljan - Grzegorz Szczepanik        ROW Rybnik (9 pkt.)
6.     Henryk Olszak - Maciej Jaworek                Falubaz Zielona Góra (6 pkt.)

28. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 26/10/1980
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Wojciech Kaczmarek          Start Gniezno (14-(3,3,3,2,3) pkt.)
2.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (12+3 pkt.)
3.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (12+2 pkt.)

4.     Marek Kępa                  Motor Lublin (11 pkt.)
5.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
6.     Jan Ząbik                   Apator Toruń (9 pkt.)
7.     Leonard Raba                Kolejarz Opole (8 pkt.)
8.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)
9.     Jacek Brucheiser            Ostrovia Ostrów Wlkp (6 pkt.)
10.    Alfred Siekierka            Kolejarz Opole (6 pkt.)
11.    Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp (5 pkt.)
12.    Mieczysław Jamont           Ostrovia Ostrów Wlkp (5 pkt.)
13.    Andrzej Tkocz               ROW Rybnik (4 pkt.)
14.    Antoni Skupień              ROW Rybnik (4 pkt.)
15.    Mirosław Ćwikła             Ostrovia Ostrów Wlkp (3 pkt.)
16.    Tomasz Jurczyński           Włókniarz Częstochowa (2 pkt.)
sędzia - Józef Musiał

"Puchar Prezydenta Miasta" - Leszno 26/10/1980


1.     Bernard Jąder - Czesław Piwosz                Unia Leszno
2.     Henryk Olszak - Maciej Jaworek                Falubaz Zielona Góra
3.     Eugeniusz Błaszak - Leon Kujawski             Start Gniezno


1979     INDEX     1981