DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Ryszard Chrupek
(ur.??-?-1955 zm.5-5-1979) - wypadek na torze w Tarnowie 24-4-1979
Jerzy Suffner (ur.??-?-19?? zm.7-9-1979) - wypadek na torze w Ostrowie Wlkp


Team Championship


1 Liga

                 LESZ.  GORZ.   ZIEL.   TORUŃ   GDAŃ.   RYBN.   CZĘS.  BYDG.  WROC.  ŚWIĘ.
LESZNO           ** ** 
52-56 61,5-45,5 59-48   83-25   56-51   71-35  59-48  62-46  83-25
GORZÓW WLKP     
44-62  ** **   64-44   56-51   64-38   58-48   62-46  54-54  65-43  64-44
ZIELONA GÓRA    
69-39  60-48   ** **   66-42 75,5-31,5 67-40   65-43  70-38  66-42  84-24
TORUŃ            48-60  
57-51   62-46   ** **   57-49   70-36   68-39  55-53  64-44  81-23
GDAŃSK           63-44  
64-43   59-48   56-51   ** **   65-42   75-33  75-33  68-39  83-25
RYBNIK           51-57  
63-44   61-47   49-59   60-46   ** **   71-36  64-44  65-43  66-41
CZĘSTOCHOWA      61-45  
50-58   55-51   67-41   72-36   63-45   ** **  51-55  55-53  78-30
BYDGOSZCZ        52-49  
46-62   63-44   43-63   67-41 50,5-57,5 67-40  ** **  70-37  88-20
WROCŁAW          46-62  
54-54   45-61   60-46   61-47   62-45   52-56  55-52  ** **  67-29
ŚWIĘTOCHŁOWICE   36-72  
32-76   50-57   37-71   34-73   34-74   48-59  45-61  30-66  ** **

1 runda 1/4/79: (11/4)Stal G.-Śląsk, (10/4)Wybrzeże-Falubaz (Plech-15(3,3,3,3,3), Marynowski-12(3,2,3,1,3),Żyto-9(3,3,1,2),Kowalski-2(u,2,0,0),Berliński-3(2,0,1),Kołodziejczyk-10(3,1,2,3,1), Fede-5(2,1,0,2,u),Landowski-1(1,0) - A.Krzystyniak-4(2,0,1,u,1),Filipiak-1(1,0),Olszak-8(u,w,2,2,2,2), Grabowski-7(2,3,1,1,0),Żeromski-9(1,2,3,3,u),J.Krzystyniak-1(0,1,u),J.Marcinkowski-1(1,u),Huszcza-15(3,2,3,2,3,2), Pawlak, sędzia-Ryszard Kowalski), (10/4)Sparta-Stal T., (1/5)Unia-Polonia,
2 runda 8/4/79:
(28/4)Falubaz-Stal G., Stal T.-Wybrzeże, (1/5)ROW-Śląsk, Włókniarz-Unia, Polonia-Sparta
3 runda 22/4/79:
Unia-ROW, (21/4)Stal G.-Stal T., Śląsk-Falubaz ((9)P.Waloszek-16,(10)Brabański-3,(11)Kochman-18, Wyciślik-8,Buchczyk-2,Tomczok-2,Stroba-1,Dłucik-0 - (1)Huszcza-5,(2)Filipiak-10,(3)Olszak-11,(4)J.Krzystyniak-7, (5)Żeromski-4,(6)Grabowski-6,(7)A.Krzystyniak-4,(8)Pawlak-4,(R)J.Marcinkowski-6, mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej), Sparta-Włókniarz (Słaboń-13,Jany-11,Bruzda-11 - Cieślak-14,Jurczyński-11), Wybrzeże-Polonia (Marynowski-15,Skrobisz-12 - Glücklich-10,M.Ziarnik-9)
4 runda 29/4/79:
Polonia-Stal G., ROW-Falubaz (Tkocz-14(3,3,3,2,3),Pyszny-12,Szczepanik-11, J.Nowak-7,Brachmański-7,Fojcik-4,Kiljan-3,Wilim-2,Szymański-1 - Huszcza-15(3,1,3,2,3,3),Olszak-12(2,2,3,0,2,3), Filipiak-6(0,2,2,1,1),A.Krzystyniak-4(0,u,0,3,1),J.Krzystyniak-3(0,1,1,w,1),Pawlak-3(2,1),Grabowski-2(0,2,0), Żeromski-2(1,1),J.Marcinkowski-0(0), Stal T.-Śląsk, Włókniarz-Wybrzeże 72-36 lub 72-37, Unia-Sparta (Okoniewski-14,Jankowski-12 - Słaboń-17,Jany-13),
5 runda 6/5/79:
Stal G.-Włókniarz, Falubaz-Stal T., (5/5)Sparta-ROW, Wybrzeże-Unia, Śląsk-Polonia,
6 runda 20/5/79 (przełożona na 6/6/79):
Unia-Stal G., (10/6)ROW-Stal T. (Pyszny-11 - Żabiałowicz-16), (10/6)Włókniarz-Śląsk, (9/6)Polonia-Falubaz (Glücklich-15(3,3,3,3,3), M.Ziarnik-11(3,2,3,0,3),Kaz.Ziarnik-10(2,3,1,3,1),Maroszek-10(1,3,1,3,2),Bukiej-5(0,2,2,1),Bembnista-5(3,u,2,0), Patynek-4(0,1,3,d),Głowacki-3(d,2,0,1) - Grabowski-1(1,0),J.Krzystyniak-6(2,0,1,2,1),Olszak-9(1,2,2,2,2,0),Filipiak-6(3,0,2,1), A.Krzystyniak-3(1,w,u,1,1),Huszcza-13(3,3,2,2,d,3),J.Marcinkowski-1(0,1),Pawlak-5(2,1,0,2),Glinka-0(0,u), sędzia-A.Witek), Sparta-Wybrzeże,
7 runda 27/5/79:
Śląsk-Unia (Kochman-13 - Adamczak-14), Stal G.-Sparta, (26/5)Stal T.-Polonia, Falubaz-Włókniarz (Huszcza-17(3,3,2,3,3,3),Olszak-11(3,2,d,3,3), Grabowski-9(d,3,3,2,1),Filipiak-9(3,3,0,2,1),A.Krzystyniak-8(3,3,u,2),Pawlak-8(2,2,2,2),J.Krzystyniak-3(1,1,1), Żeromski-0(d,0),Smolarek-0(0,u) - Cieślak-14(3,3,1,2,3,2),T.Jurczyński-?,Jarmuła-10(2,2,2,d,2,2),Nocuń-?, Goszczyński-4(2,1,1,d,d),Tomaszewski-3(1,1,0,1),Chmielewski-1(1,0,0),Kafel-9(1,2,3,1,1,0), sędzia-Andrzej Kulesza), Wybrzeże-ROW (Plech-15(3,3,3,3,3),Marynowski-15(3,3,3,3,3) - Pyszny-12,Szczepanik-8),
8 runda 17/6/79:
Unia-Falubaz, Wybrzeże-Stal G., (16/6)Włókniarz-Stal T., Sparta-Śląsk, ROW-Polonia,
9 runda 24/6/79:
Stal T.-Unia, Stal G.-ROW, Falubaz-Sparta, (23/6)Śląsk-Wybrzeże,
10 runda 1/7/79 (przełożona na 14/10/79):
(30/6)Śląsk-Stal G., (19/9)Falubaz-Wybrzeże, (19/9)Stal T.-Sparta, (30/6)Polonia-Unia,
11 runda 15/7/79:
Stal G.-Falubaz, (22/9)Wybrzeże-Stal T., (14/7)Śląsk-ROW,
12 runda 4/8/79:
ROW-Unia, Stal T.-Stal G., (5/8)Falubaz-Śląsk, Włókniarz-Sparta, Polonia-Wybrzeże,
13 runda 12/8/79:
Stal G.-Polonia, Falubaz-ROW, (11/8)Śląsk-Stal T., Wybrzeże-Włókniarz,
14 runda 19/8/79:
Włókniarz-Stal G., Stal T.-Falubaz, ROW-Sparta, Unia-Wybrzeże, Polonia-Śląsk,
15 runda 9/9/79:
Stal G.-Unia, Śląsk-Włókniarz, Stal T.-ROW, Falubaz-Polonia (Huszcza-16(3,3,2,2,3,3),Olszak-13(2,3,2,3,3), Jaworek-9(1,2,3,3),Filipiak-8(2,3,d,1,2),J.Krzystyniak-8(2,2,0,2,2),Grabowski-7(3,1,2,1),Żeromski-5(3,1,1), J.Marcinkowski-4(3,d,d,1) - M.Ziarnik-11(3,3,1,2,1,1),Głowacki-9(1,2,1,3,2),Koselski-8(1,3,3,1),Bukiej-5(d,2,d,2,1), Kaz.Ziarnik-3(0,2,1,0,0),Maroszek-2(1,1,0,0),Bembnista-0(0,0,0,0),Patynek-0(0,0,0,0),sędzia Czesław Dybizbański), Wybrzeże-Sparta,
16 runda 23/9/79:
Unia-Śląsk, (28/9)Sparta-Stal G., Polonia-Stal T., Włókniarz-Falubaz (9-Cieślak-5(1,1,1,2), 10-Jarmuła-7(d,3,3,1,w),Kafel-13(2,3,0,2,3,3),A.Jurczyński-12(3,2,2,2,3),13-Chmielewski-9(3,3,3,0,u),Nocuń-4(3,1,0,u), Żelazko-3(0,2,1,u),Goszczyński-2(0,1,1) - 1-Olszak-14(3,1,2,2,3,3),2-Jaworek-3(2,1,0,0),3-J.Krzystyniak-9(2,d,1,2,2,2), 4-Żeromski-2(1,1),5-Pawlak-2(2,0,0),6-Grabowski-3(1,0,-,-,2),7-Filipiak-1(0,1,u,0),8-Huszcza-16(2,3,3,3,3,2), R-J.Marcinkowski-1(0,1),sędzia-Kozioł), ROW-Wybrzeże,
17 runda 30/9/79:
Falubaz-Unia, Stal G.-Wybrzeże, Stal T.-Włókniarz, Śląsk-Sparta, Polonia-ROW,
18 runda 7/10/79:
Unia-Stal T., ROW-Stal G., Sparta-Falubaz, Wybrzeże-Śląsk,

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1979

1.  UNIA LESZNO             26   13  0   5   +227
2.  STAL GORZÓW WLKP        24   11  2   5   +115
3.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    22   11  0   7   +198

4.  STAL TORUŃ              22   11  0   7   +140
5.  WYBRZEŻE GDAŃSK         20   10  0   8   +63
6.  ROW RYBNIK              18   9   0   9   +46
7.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   18   9   0   9   -54
8.  POLONIA BYDGOSZCZ       17   8   1   9   +43
9.  SPARTA WROCŁAW          13   6   1   11  -82
--------------------------------------------------
10. ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    0    0   0   18  -696

Inne alternatywne wyniki meczy: Wrocław-Leszno 25-46, Gdańsk-Zielona Góra 58-49, Częstochowa-Bydgoszcz 51-54, Wrocław-Świętochłowice 36-00 ??? - ich poprawność jest wątpliwa.

Unia Leszno                           Stal Gorzów Wlkp
Mariusz Okoniewski (13)    2,25       Edward Jancarz (2)         2,62
Roman Jankowski (16)       2,13       Jerzy Rembas (9)           2,37
Kazimierz Adamczak (21)    2,04       Bogusław Nowak (19)        2,07
Stanisław Turek (23)       2,03       Bolesław Proch (24)        2,02
Czesław Piwosz (30)        1,86       Marek Towalski (43)        1,67
Bernard Jąder (31)         1,85       Mieczysław Woźniak (56)    1,59
Ryszard Buśkiewicz (45)    1,66       Ryszard Dubiec (104)       0,75
Grzegorz Sterna (65)       1,38       Ark.Mazurkiewicz (105)     0,70
Włodzimierz Heliński (72)  1,28       Krzysztof Okupski (108)    0,62
Marek Kowalski (73)        1,28       Stanisław Racięda (112)    0,50
Henryk Brodala (88)        1,00       Stanisław Chomski (121)    0,27
Andrzej Cichy (114)        0,50

Falubaz Zielona Góra                  Stal Toruń
Andrzej Huszcza (3)        2,51       Jan Ząbik (6)              2,41
Henryk Olszak (15)         2,17       Wojciech Żabiałowicz (7)   2,40
Stefan Żeromski (27)       1,97       Jerzy Kniaź (32)           1,80
Jan Grabowski (38)         1,70       Marek Makowski (33)        1,79
Alfred Krzystyniak (44)    1,67       Janusz Plewiński (37)      1,72
Jarosław Glinka (46)       1,66       Zygmunt Słowiński (60)     1,51
Jan Krzystyniak (49)       1,64       Jan Woźnicki (70)          1,32
Wiesław Pawlak (54)        1,60       Marek Kończykowski (79)    1,17
Zbigniew Filipiak (59)     1,52       Jan Moskowicz (84)         1,08
Maciej Jaworek (61)        1,50       Adam Olkiewicz (85)        1,07
Jerzy Marcinkowski (78)    1,19       Krzysz.Kwiatkowski (120)   0,33
Janusz Smolarek (129)      0,00

Wybrzeże Gdańsk                       ROW Rybnik
Zenon Plech (1)            2,72       Piotr Pyszny (5)           2,45
Andrzej Marynowski (8)     2,40       Andrzej Tkocz (12)         2,29
Mirosław Berliński (22)    2,04       Jan Nowak (34)             1,79
Bogdan Skrobisz (26)       2,00       Grzegorz Szczepanik (35)   1,79
Stanisław Kowalski (50)    1,64       Antoni Skupień (47)        1,65
Henryk Żyto (52)           1,62       Stanisław Kiljan (62)      1,50
Andrzej Kołodziejczyk (55) 1,60       Antoni Fojcik (63)         1,50
Leszek Marsz (76)          1,22       Piotr Brachmański (69)     1,31
Janusz Kołacki (82)        1,11       Ryszard Szymański (83)     1,10
Krzysztof Fede (92)        0,96       Bronisław Klimowicz (86)   1,06
Benedykt Landowski (107)   0,65       Andrzej Węgrzyk (103)      0,72
Grzegorz Szymko (124)      0,20       Marian Glücklich (125)     0,30
Grzegorz Dzikowski (126)   0,16       Henryk Kufleta (131)       0,00

Włókniarz Częstochowa                 Polonia Bydgoszcz
Andrzej Jurczyński (4)     2,48       Henryk Glücklich (11)      2,31
Marek Cieślak (17)         2,11       Marek Ziarnik (14)         2,23
Józef Jarmuła (20)         2,05       Krzysztof Głowacki (40)    1,69
Józef Kafel (28)           1,94       Andrzej Maroszek (41)      1,68
Włodzim.Tomaszewski (57)   1,58       Wiesław Patynek (42)       1,68
Mirosław Błaszak (67)      1,33       Andrzej Koselski (58)      1,53
Czesław Goszczyński (68)   1,32       Kazimierz Ziarnik (64)     1,46
Krzysztof Żelazko (75)     1,25       Zbigniew Bizoń (71)        1,33
Daniel Chmielewski (80)    1,17       Paweł Bukiej (74)          1,26
Zygmunt Nocuń (81)         1,11       Marian Zaranek (89)        1,00
Leszek Cyganek (90)        1,00       Władysław Bembnista (94)   0,91
Tomasz Jurczyński (93)     0,94       Waldemar Tymiński (110)    0,60
Ireneusz Stalski (109)     0,81
Kazimierz Bieniek (127)    0,00

Sparta Wrocław                        Śląsk Świętochłowice
Robert Słaboń (10)         2,34       Jerzy Kochman (18)         2,11
Bolesław Gorczyca (29)     1,86       Paweł Waloszek (48)        1,65
Henryk Jasek (36)          1,79       Erwin Brabański (66)       1,34
Ryszard Jany (51)          1,63       Roman Buchczyk (87)        1,02
Piotr Bruzda (53)          1,61       Zbigniew Marcinkowski (96) 0,89
Krzysztof Kałuża (77)      1,23       Paweł Kubica (99)          0,80
Woj.Augustynowicz (95)     0,95       Eugeniusz Wyciślik (100)   0,79
Henryk Zieja (97)          0,86       Tadeusz Wiśniewski (101)   0,76
Wojciech Kończyło (106)    0,67       Marian Stroba (102)        0,75
Marek Kałuża (109)         0,54       Krystian Fros (111)        0,53
Jerzy Bembas (113)         0,50       Zygmunt Dłucik (115)       0,52
                                      Waldemar Pardela (116)     0,42
                                      Piotr Tomala (117)         0,42
                                      Krzysztof Banasiak (118)   0,41
                                      Krzysztof Sikora (119)     0,35
                                      Stanisław Furtak (122)     0,26
                                      Maciej Fabiszak (123)      0,23
                                      Eugeniusz Wołek (128)      0,00
                                      Jan Mucha (130)            0,00

2 Liga

                 GNIEZ. LUBL.  RZES.  OPOLE  TARN.  ŁÓDŹ   GRUD.  OSTR.
GNIEZNO          ** **  62-46  83-24  63-45  80-27  83-25  75-33 
89-19
LUBLIN           55-52  ** **  36-00  70-38  73-34  82-25  72-36  66-42
RZESZÓW          59-48  56-51  ** **  68-39  67-40 
76-32  69-39  79-29
OPOLE            54-54  81-25  76-32  ** **  69-39  78-30  77-30  63-45
TARNÓW           48-59  59-48  46-43  44-63  ** **  53-55  66-42  87-21
ŁÓDŹ             38-69  57-50  52-56  54-53  45-63  ** **  60-48  69-36
GRUDZIĄDZ        52-54  49-55  57-51  61-46  73-34 
63-45  ** **  73-35
OSTRÓW WLKP      26-82  38-49 
35-71  41-67  52-56  47-59  59-49  ** **

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1979

1.  START GNIEZNO           23   11  1   2   +402

-------------------------------------------------
2.  MOTOR LUBLIN            18   9   0   5   +149
3.  STAL RZESZÓW            18   9   0   5   +88
4.  KOLEJARZ OPOLE          17   8   1   5   +193
5.  UNIA TARNÓW             12   6   0   8   -94
6.  GWARDIA ŁÓDŹ            12   6   0   8   -211
7.  GSŻ GRUDZIĄDZ           10   5   0   9   -93
8.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    2    1   0   13  -434

Start Gniezno                         Motor Lublin
Eugeniusz Błaszak (3)      2,55       Tadeusz Berej (8)          2,26
Jan Puk (6)                2,37       Zbigniew Studziński (13)   2,20
Leon Kujawski (10)         2,20       Marek Kępa (15)            2,19
Wojciech Kaczmarek (11)    2,20       Zbigniew Krawczyk (22)     2,01
Romuald Łoś (12)           2,20       Krzysztof Nurzyński (28)   1,88
Marek Mierkiewicz (21)     2,04       Andrzej Dyś (45)           1,50
Stanisław Gała (24)        1,97       Andrzej Gąbka (52)         1,37
Kazimierz Wójcik (27)      1,90       Stanisław Nocek (56)       1,32
Mieczysław Kowalski (34)   1,80       Dariusz Jędrej (64)        1,23
Roman Mucha (53)           1,33       Dariusz Fornal (65)        1,20
Tadeusz Dolata (58)        1,31       Wojciech Piasecki (66)     1,20
Piotr Podrzycki (70)       1,08       Jerzy Zgierski (79)        0,90
Tadeusz Brillowski (100)   0,00       Witold Zwierzchowski (85)  0,86
                                      Waldemar Romanek (101)     0,00
                                      Marian Psionka (102)       0,00

Stal Rzeszów                          Kolejarz Opole
Zbigniew Jąder (2)         2,56       Jacek Goerlitz (4)         2,51
Grzegorz Kuźniar (5)       2,49       Leonard Raba (7)           2,34
Zygfryd Friedek (25)       1,96       Marian Witelus (9)         2,25
Ryszard Czarnecki (26)     1,93       Alfred Siekierka (17)      2,14
Jan Wilk (33)              1,80       Franciszek Stach (18)      2,11
Adam Janik (41)            1,61       Jerzy Szczakiel (36)       1,73
Andrzj Surowiec (42)       1,58       Leon Szmechta (54)         1,33
Andrzej Delimat (67)       1,18       Stanisław Pogorzelski (57) 1,32
Roman Gieroń (71)          1,06       Jan Hertel (62)            1,25
Marian Darzycki (90)       0,75       Ryszard Rogula (68)        1,10
Antoni Krzywonos (91)      0,75       Krzysztof Zarzecki (80)    0,90
Kazimierz Majewski (103)   0,00       Ryszard Berezowski (83)    0,88
                                      Bernard Dropała (89)       0,82

Unia Tarnów                           Gwardia Łódź
Edward Gawełczyk (16)      2,16       Zdzisław Żerdziński (19)   2,10
Stanisław Wojtanowski (23) 2,00       Tadeusz Gortat (20)        2,06
Stanisław Kępowicz (35)    1,73       Paweł Szkobel (31)         1,85
Marian Wardzała (37)       1,70       Henryk Jatczak (32)        1,82
Ryszard Chrupek (39) 1,72 (+5.5.1979) tor w Tarnowie, trening 24.4
Kazimierz Kajmowicz (44)   1,50       Janusz Jąder (43)          1,57
Jerzy Wilim (46)           1,46       Roman Janczuro (49)        1,39
Antoni Frączek (55)        1,33       Stanisław Lalicki (59)     1,31
Herbert Karwat (69)        1,10       Karol Lis (73)             1,00
Rudolf Proszowski (72)     1,00       Ryszard Witwicki (81)      0,90
Kazimierz Placek (78)      0,92       Bogdan Krzyżaniak (86)     0,85
                                      Krzysztof Błaszczyk (88)   0,83
                                      Kazimierz Pakulski (92)    0,74
                                      Sławomir Tronina (93)      0,68
                                      Jan Kwiatkowski (99)       0,33

GSŻ Grudziądz                         Ostrovia Ostrów Wlkp
Jan Szydlik (1)            2,64       Mirosław Ćwikła (30)       1,86
Wiesław Ośkiewicz (14)     2,20       Roman Mańczak (48)         1,42
Roman Kościecha (29)       1,86       Zdzisław Sowa (60)         1,26
Lech Kędziora (38)         1,70       Franciszek Jaziewicz (61)  1,26
Krzysztof Rapczyński (40)  1,61       Roman Tajchert (75)        0,98
Artur Dichting (47)        1,45       Ryszard Małecki (77)       0,92
Bernard Licznerski (50)    1,39       Jacek Brucheiser (92)      0,90
Grzegorz Podolski (51)     1,38       Henryk Kowalewski (84)     0,87
Zdzisław Rutecki (63)      1,25       Mieczysław Jamont (94)     0,57
Krzysztof Szenwald (74)    1,00       Grzegorz Ajnbacher (95)    0,53
Czesław Miastkowski (76)   0,94       Andrzej Szczepaniak (96)   0,36
Marian Więckowski (87)     0,86       Krzysztof Kępiński (98)    0,32
Grzegorz Kołodziej (97)    0,33      
Jerzy Suffner (+7.9.1979) tor w Ostrowie Wlkp


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gorzów Wlkp     ??     ???          1. Zielona Góra    ??     ???

2. Toruń           ?      ??           2. Rybnik          ?      ??
3. Gdańsk          ?      ??           3. Opole           ?      ??
4. Grudziądz       ?      ??           4. Świętochłowice  ?      ??


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. ?               ??     ???          1. Częstochowa     ??     ???

2. ?               ?      ??           2. Lublin          ?      ??
3. ?               ?      ??           3. Rzeszów         ?      ??
4. ?               ?      ??           4. Tarnów          ?      ??

2. Finał MDMP - Zielona Góra 12/9, Toruń 13/9, Leszno 27/9, Rzeszów 25/10/1979


1.     Unia Leszno                                              11
2.     Stal Toruń                                               9
3.     Falubaz Zielona Góra                                     2


Team Polish Cup


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Leszno          10     138          1. Gorzów Wlkp     11     145

2. Zielona Góra    8      124          2. Gniezno         7      90
3. Bydgoszcz       6      93           3. Toruń           6      98
4. Ostrów Wlkp     0      22           4. Gdańsk          5,5    100
                                       5. Grudziądz       0,5    47


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Opole           ??     ???          1. Łódź            ??     ???

2. Rybnik          ?      ??           2. Lublin          ?      ??
3. Świętochłowice  ?      ??           3. Rzeszów         ?      ??
4. Wrocław         ?      ??           4. Częstochowa     ?      ??
                                       5. Tarnów          ?      ??

2. Finał DPP - Opole 19/9, Leszno 20/9, Gorzów Wlkp 4/10, Łódź 21/10/1979


1.     Unia Leszno                                       11     155
2.     Stal Gorzów Wlkp                                  9      130,5
3.     Kolejarz Opole                                    3      76,5


Individual Polish Championship


35. Finał IMP - Gorzów Wlkp 22/7/1979


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp
3.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław


Individual Junior Polish Championship


13. Finał MIMP - Leszno 29/7/1979


1.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno
2.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Polish Club Pair Championship


6. Finał MPPK - Gniezno 5/7/1979


1.     Falubaz Zielona Góra                                     23
2.     Polonia Bydgoszcz                                        18
3.     Start Gniezno                                            15


Golden Helmet


19. Finał Złotego Kasku - Częstochowa 2/8, Gdańsk 9/8, Chorzów 16/8, Rybnik 22/8/1979


1.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno


Silver Helmet


14. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 23/8/1979


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Bronze Helmet


4. Finał Brązowego Kasku - Częstochowa //1979


1.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa
2.     Marek Kępa                  Motor Lublin
3.     Henryk Jasek                Sparta Wrocław


Tournaments


Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 10/4/1979


1.     Marek Ziarnik               Polonia Bydgoszcz
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Vaclav Civis                CSRS

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A (jun.)   -   D A N I A (jun.)


Gorzów Wlkp 15/4/1979                      44  -  64
(1-Mariusz Okoniewski-11, 2-Roman Jankowski-1, 3-Andrzej Huszcza-8, 4-Henryk Olszak-6, 5-Marek Towalski-7, 6-Józef Kafel-9, 7-Jan Szydlik-1, 8-Wiesław Patynek-1 -
1-Finn Jensen-10, 2-Alf Busk-12, 3-Bo Petersen-13, 4-Bent Rasmussen-7, 5-Erik Gundersen-13, 6-Tommy Knudsen-9, 7-Finn Lundahl-0, 8-Knutt Ellegaard-0), sędzia-Aleksander Chmielewski


Zielona Góra 16/4/1979                     53  -  55
(1-Mariusz Okoniewski-7, 2-Roman Jankowski-1, 3-Andrzej Huszcza-12, 4-Henryk Olszak-14, 5-Marek Towalski-7, 6-Józef Kafel-6, 7-Jan Szydlik-6, 8-Alfred Krzystyniak-0 -
1-Finn Jensen-16, 2-Alf Busk, 3-Bo Petersen-14, 4-Bent Rasmussen-1, 5-Erik Gundersen-8, 6-Tommy Knudsen-11, 7-Finn Lundahl-1, 8-Knutt Ellegaard-4)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 19/4/1979
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
2.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp
3.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp

Gorzów Wlkp 22/4/1979 testmecz międzynarodowy STAL GORZÓW WLKP - NJUDUNGARNA 58  -  49
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Nowak-13, Rembas-12, Woźniak-11, Proch-10, Fabiszewski-8, Okupski-4, Chomski-0 -
Andersson-13, Wirebrand-12, Samuelsson-11, Claesson-11, Waltersson-1, Klingberg-1

Czwórmecz międzynarodowy - Tarnów 29/4/1979


1.     Stal Rzeszów                                             ?
2.     Unia Tarnów                                              ?
3.     AMK Tatra Koprivnice                                     ?
4.     Reprezentacja Klubów                                     ?

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Grand Prix Wrocławia - Wrocław 30/4/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Bernard Jąder               Unia Leszno (14 pkt.)
2.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)
3.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik (12 pkt.)

4.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław (11 pkt.)
5.     Ryszard Jany                Sparta Wrocław (10 pkt.)
6.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)
7.     Kazimierz Adamczak          Unia Leszno (7 pkt.)
8.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)
9.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
10.    Piotr Bruzda                Sparta Wrocław (7 pkt.)
11.    Leonard Raba                Kolejarz Opole (6 pkt.)
12.    Franciszek Stach            Kolejarz Opole (5 pkt.)
13.    Schumann                    NRD (4 pkt.)
14.    Bogdan Skrobisz             Wybrzeże Gdańsk (3 pkt.)
15.    Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra (2 pkt.)
16.    Schneider                   NRD (0 pkt.)

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego ZGZZ Metalowców - Gorzów Wlkp 1/5/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
2.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (13 pkt.)
3.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)

4.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
5.     Janusz Plewiński            Stal Toruń (11 pkt.)
6.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
7.     Zygmunt Słowiński           Stal Toruń (9 pkt.)
8.     Krzysztof Nurzyński         Motor Lublin (7 pkt.)
9.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów (7 pkt.)
10.    Andrzej Surowiec            Stal Rzeszów (5 pkt.)
12.    Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
13.    Marek Kępa                  Motor Lublin (5 pkt.)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Ostrów Wlkp 2/5/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Roman Mańczak               Ostrovia Ostrów Wlkp (11 pkt.)
2.     Jarosław Glinka             Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
3.     Janusz Smolarek             Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)

4.     Roman Tajchert              Ostrovia Ostrów Wlkp (9 pkt.)
5.     Mirosław Ćwikła             Ostrovia Ostrów Wlkp (8 pkt.)
6.     Franciszek Jaziewicz        Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)
7.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra (6 pkt.)
8.     Andrzej Jarząbek            Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)

2. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 19/5/1979


1.     Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń
2.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno

Turniej Indywidualny - Gniezno 23/5/1979


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowy Turniej Par - Zielona Góra 2/6/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Falubaz Zielona Góra                                     29

(Jerzy Marcinkowski(18), Janusz Smolarek(11))

2.     GKM Grudziądz                                            24

(Krzysztof Rapczyński(9), Lech Kędziora(15))

3.     Falubaz Zielona Góra                                     20

(Maciej Jaworek(10), Tadeusz Swaczyna(10))

4.     Unia Leszno                                              18

(Henryk Brodala(10), Marek Kowalski(8))

5.     Falubaz Zielona Góra                                     16

(Andrzej Jarząbek(4), Jarosław Glinka(12))

6.     Start Gniezno                                            11

(Stanisław Gała(10), Tadeusz Dolata(1))

7.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     8

(Grzegorz Ajnbacher(4), Krzysztof Kępiński(4))

Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów - Leszno 3/6/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Marek Kępa                  Polska (14+3 pkt)
2.     Janusz Kołacki              Polska (14+3 pkt)
3.     Mirosław Berliński          Polska (12 pkt)

4.     Henryk Jasek                Polska (11 pkt)
5.     Józef Kafel                 Polska (11 pkt)
6.     Krzysztof Głowacki          Polska (10 pkt)
7.     Alfred Krzystyniak          Polska (9 pkt)
8.     Holy                        CSRS (8 pkt)
9.     Drahos                      CSRS (7 pkt)

Drużynowe zawody o Puchar Przewodniczącego ZGZZ Metalowców - Zielona Góra 14/6/1979


1.     Falubaz Zielona Góra                                     44
2.     Stal Toruń                                               37
3.     Motor Lublin                                             23

4.     Stal Rzeszów                                             11
5.     Stal Gorzów Wlkp                                         5

Turniej Indywidualny o Puchar Zarządu Miejskiego ZSMP - Leszno 21/6/1979


1.     Roman Jankowski             Unia Leszno
2.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno
3.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno

5. Memoriał Mariana Rose - Toruń 30/6/1979


1.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowy Turniej Par - Zielona Góra 30/6/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Falubaz Zielona Góra                                     27

(Maciej Jaworek(14), Wiesław Pawlak(13))

2.     Falubaz Zielona Góra                                     21

(Jarosław Glinka(15), Janusz Smolarek(6))

3.     Unia Leszno                                              19

(Andrzej Cichy(9), Grzegorz Sterna(10))

4.     Falubaz Zielona Góra                                     19

(Jerzy Marcinkowski(15), Tadeusz Swaczyna(4))

5.     Falubaz Zielona Góra                                     17

(Jan Krzystyniak(12), Andrzej Jarząbek(5))

6.     Unia Leszno                                              15

(Marek Kowalski(8), Henryk Brodala(7))

7.     Ostrovia Ostrów Wlkp                                     7

(Jacek Brucheiser(5), Ryszard Małecki(2))

Turniej Indywidualny - Zgrupowanie Młodzieżowej Kadry Narodowej - Gdańsk 1/7/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Marek Ziarnik               Polonia Bydgoszcz (12 pkt.)
2.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
3.     Stanisław Turek             Unia Leszno (11 pkt.)

4.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
5.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
6.     Jerzy Rembas                Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   A N G L I A


Bydgoszcz 7/7/1979                         64  -  44
(1-Henryk Glücklich-11, 2-Marek Ziarnik-12, 3-Jerzy Rembas-14, 4-Andrzej Marynowski-3, 5-Andrzej Huszcza-6, 6-Robert Słaboń-14, 7-???Krzysztof Głowacki???, 8-Jan Ząbik-4 -
1-Malcolm Simmonds, 2-Ken Carter, 3-Michael Lee-17, 4-Ken Jolly, 5-Chris Morton, 6-Phil Collins, 7-Joe Owen), sędzia-


Gdańsk 8/7/1979                            44  -  64
(1-Zenon Plech-10, 2-Andrzej Marynowski-8, 3-Andrzej Huszcza-14, 4-Marek Ziarnik-1, 5-Jerzy Rembas-1, 6-Robert Słaboń-5, 7-Jan Ząbik, 8-Mirosław Berliński-5 -
Malcolm Simmonds-17, Michael Lee-18, Chris Morton-12, Phil Collins-2, Ken Carter-7, Ken Jolly-3, Joe Owen-5)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o Puchar Dyrektora LFŻB FALUBAZ - Zielona Góra 8/7/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (15-(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
3.     Vaclav Civis                CSRS (10+3 pkt.)

4.     Josef Rybas                 CSRS (10+2 pkt.)
5.     Alfred Krzystyniak          Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
6.     Jan Klokocka                CSRS (8 pkt.)
7.     Roman Jankowski             Unia Leszno (8 pkt.)
8.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra (8 pkt.)
9.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
10.    Czesław Piwosz              Unia Leszno (7 pkt.)
11.    Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
12.    Jarosław Glinka             Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
13.    Dieter Tetzlaff             NRD (5 pkt.)
14.    Verner Mell                 NRD (5 pkt.)
lista startowa:
1-Olszak, 2-M.Woźniak, 3-Clemens Bever, 4-Filipiak, 5-Vaclav Civis, 6-Dieter Tetzlaff, 7-Towalski,
8-A.Krzystyniak, 9-Jan Klokocka, 10-Okoniewski, 11-Verner Mell, 12-J.Krzystyniak, 13-Pawlak,
14-Karel Vobornik, 15-Joachim Mell, 16-Jankowski, rezerwa-Glinka, Michel Grullich, sędzia - Bonifacy Langner

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Gniezno 14/7/1979


1.     Marek Kępa - Stanisław Kępowicz               Polska
2.     Stanislav Urban - Zbynek Holy                 CSRS
3.     Nikolaj Manev - J.Stojanov                    Bułgaria

"Puchar Pokoju i Przyjaźni" - Grudziądz 15/7/1979


1.     Nikolaj Manev - J.Stojanov                    Bułgaria
2.     Stanisław Kępowicz - Marek Kępa               Polska
3.     Jaromir Bartos - Zbynek Holy                  CSRS

Czwórmecz towarzyski - Tarnów 15/7/1979


1.     Unia Tarnów I                                            33
2.     Motor Lublin II                                          29
3.     Unia Tarnów II                                           18
4.     Motor Lublin I                                           16

Gdańsk 20/7/1979 testmecz międzynarodowy WYBRZEŻE GDAŃSK - RUDA HVEZDA PRAGA 53  -  43

9.Andrzej Marynowski 10(2,3,0,3,2), 10.Krzysztof Fede 3+1(0,1,2*), 11.Bogdan Skrobisz 13(2,2,3,3,3), 12.Benedykt Landowski 1+1(1*,0,-,-,0), 13.Mirosław Berliński 8+1(3,2,1,2*,0), 14.Jan Kołacki 5+2(2*,1*,0,1,1), 15.Andrzej Kołodziejczyk 10+2(3,2*,3,2*), 16.Witold Jakoniuk 3(1,2) -
1.Petr Ondrasik 14+1(3,3,2*,2,1,3), 2.Ladislav Hradecky 8(1,2,1,3,1), 3.Jiri Svoboda 13(3,3,3,0,3,1), 4.Jiri Hejl 2+1(0,0,2*,0,0), 5.Jiri Franc 2(0,1,0,0,1), 6.Miroslav Hochvald 2(1,0,1), 7.Jiri Hozejsi 2(0,2), 8.Jiri Zejzac ns, sędzia - Zbigniew Najwer, schemat biegów: dz16b_76_77
Zmiany: 1 w XIV biegu za 6, 3 w XVI biegu za 6, 15 w biegach IX,XIII za 12, 16 w biegach X,XVI za 10.

Grudziądz 21/7/1979 testmecz międzynarodowy GKM GRUDZIĄDZ - RUDA HVEZDA PRAGA 44  -  52

9.Wiesław Ośkiewicz 14(2,3,3,3,d,3), 10.Marian Więckowski 3+1(0,1,2*), 11.Roman Kościecha 13(2,2,3,1,2,3), 12.Grzegorz Podolski 6+2(1*,u,2*,2,1), 13.Artur Dichting 7(3,2,1,d,1), 14.Bernard Licznerski 0(w), 15.Czesław Miastkowski 0(0,0), 16.Lech Kędziora 1(0,0,1,0) -
1.Petr Ondrasik 13(3,3,3,2,2), 2.Ladoslav Hradecky 10+1(1,3,1,2*,3), 3.Jiri Svoboda 14(3,3,2,3,3), 4.Jiri Hejl 1(0,1,0,0), 5.Jiri Franc 4+1(-,1,-,1,2*), 6.Miroslav Hochvald 5(2,u,1,2,0), 7.Jiri Zejzac 3+1(2*,0,1), 8.Jiri Hozejsi 2+1(1,1*), sędzia - Roman Cheładze, schemat biegów: dz16b_76_77
czasy biegów: 77:2, 78:0, 78:6, 77:2, 78:4, 78:0, 78:2, 78:0, 80:0, 77:2, 77:4, 78:2, 77:6, 82:0, 84:0, 80:0
Zmiany: 16 w biegach V,VIII,XI,XIII za 14, 11 w X biegu za 10, 9 w XVI biegu za 10, 8 w III biegu za 5, 8 w XIV biegu za 4, 7 w IX biegu za 5.

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Wrocław 28/7/1979


1.     POLSKA                                                   40
2.     CSRS                                                     28

3.     ZSRR                                                     27
4.     WĘGRY                                                    1

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 21/8/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
3.     Zbigniew Bizoń              Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)

5.     Edmund Migoś jr.            Stal Gorzów Wlkp (8 pkt.)

29. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 26/8/1979


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
3.     Bernard Jąder               Unia Leszno

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Chorzów 2/9/1979


1.     Ivan Mauger                 Nowa Zelandia
2.     Zenon Plech                 Polska
3.     Michael Lee                 Wielka Brytania

2. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 15/9/1979


1.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra
2.     Eugeniusz Miastkowski       Stal Toruń
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

12. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 16/9/1979


1.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp
2.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp
3.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa

3. Memoriał Tadeusza Tkaczyka - Lublin 16/9/1979


1.     Marek Kępa, Krzysztof Nurzyński         Motor Lublin
2.     Zbigniew Studziński, Andrzej Dyś        Motor Lublin
3.     Tadeusz Berej, Dariusz Fornal           Motor Lublin

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o Puchar Prezesa Zarządu Okręgu PZM - "Puchar Winobrania" - Zielona Góra 16/9/1979


1.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego Zarządu Miejskiego ZSMP - Grudziądz 20/9/1979


1.     Lech Kędziora               GKM Grudziądz
2.     Jerzy Marcinkowski          Falubaz Zielona Góra
3.     Czesław Miastkowski         GKM Grudziądz

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o "Puchar Wyzwolenia Rzeszowa" - Rzeszów 22/9/1979


1.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
2.     Andrzej Surowiec            Stal Rzeszów
3.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o "Puchar Wyzwolenia Rzeszowa" - Rzeszów 23/9/1979


1.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
2.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
3.     Dieter Tetzlaf              NRD

Czwórmecz międzynarodowy - Tarnów 23/9/1979


1.     Unia Tarnów I                                            40
2.     AMK Tatra Koprivnice I                                   31
3.     Unia Tarnów II                                           15
4.     AMK Tatra Koprivnice II                                  10

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego Zarządu Miejskiego ZSMP - Gorzów Wlkp 29/9/1979


1.     Waldemar Tymiński           Polonia Bydgoszcz
2.     Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp
3.     Lech Kędziora               GKM Grudziądz

"Puchar ZW TPP-R" - Świętochłowice 4/10/1979


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Józef Jarmuła               Włókniarz Częstochowa
3.     Valerij Gordeev             ZSRR

6. Memoriał Mariana Rose - Toruń 13/10/1979


1.     Eugeniusz Miastkowski       Stal Toruń
2.     Jan Ząbik                   Stal Toruń
3.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Ostrów Wlkp 13/10/1979


1.     Ryszard Buśkiewicz          Unia Leszno
2.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno
3.     Marek Kowalski              Unia Leszno

Młodzieżowy Turniej Par o Puchar Przewodniczącego Wojewódzkiego Komitetu NFOZ - Zielona Góra 14/10/1979


1.     Andrzej Jarząbek, Wiesław Pawlak - Falubaz               24
2.     Jan Krzystyniak, Grzegorz Malinowski - Falubaz           23
3.     Maciej Jaworek, Andrzej Skonecki - Falubaz               21

Czwórmecz Młodzieżowy - Gorzów Wlkp 14/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         29

(Okupski-10, Towalski-9, Dubiec-8, Racięda-2, Mazurkiewicz-0)

2.     Polonia Bydgoszcz                                        27

(Wełnicki-8, Bizoń-7, Bembnista-7, Tymiński-5)

3.     Wybrzeże Gdańsk                                          26

(Fede-10, Dzikowski-7, Jakoniuk-5, Szymko-4)

4.     Stal Gorzów Wlkp                                         14

(Dąbrowski-7, Chomski-3, Migoś jr.-2, Czechowski-1, Ufir-1)
Po zawodach rozegrano bieg indywidualny o Puchar dyrektora WKFiT
Towalski, Tymiński, Jakoniuk, Dąbrowski
sędzia - Roman Siwiak

"Puchar XXX-lecia PZAE EMA-APATOR" - Toruń 18/10/1979


1.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp
2.     Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń
3.     Bernard Jąder               Unia Leszno

Czwórmecz Młodzieżowy - Bydgoszcz 18/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         ?

(Racięda, Migoś jr., Szewczykowski, Czechowski)

2.     Polonia Bydgoszcz                                        ?

()

3.     ?                                                        ?

()

4.     ?                                                        ?

()

27. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 21/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław (15-(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Grzegorz Szczepanik         ROW Rybnik (12 pkt.)
3.     Romuald Łoś                 Start Gniezno (11 pkt.)

4.     Mirosław Ćwikła             Ostrovia Ostrów Wlkp (10 pkt.)
5.     Franciszek Jaziewicz        Ostrovia Ostrów Wlkp (10 pkt.)
6.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
7.     Piotr Bruzda                Sparta Wrocław (8 pkt.)
8.     Leon Kujawski               Start Gniezno (8 pkt.)
9.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)

Puchar ZSSP Start - Gniezno 21/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń (13 pkt.)
2.     Jan Puk                     Start Gniezno (13 pkt.)
3.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (12 pkt.)

4.     Zygmunt Słowiński           Stal Toruń (10 pkt.)
5.     Wojciech Kaczmarek          Start Gniezno (9 pkt.)
6.     Kazimierz Wójcik            Start Gniezno (9 pkt.)
7.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
8.     Krzysztof Kałuża            Sparta Wrocław (7 pkt.)
9.     Alfred Krzystyniak          Falubaz Zielona Góra (6 pkt.)
?.     Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp (4 pkt.)
?.     Arkadiusz Mazurkiewicz      Stal Gorzów Wlkp (1 pkt.)

Turniej Indywidualny "Święto Prasy" - Zielona Góra 21/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (15-(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (14 pkt.)
3.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)

4.     Antoni Fojcik               ROW Rybnik (12 pkt.)
5.     Antoni Skupień              ROW Rybnik (11 pkt.)
6.     Maciej Jaworek              Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
7.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno (8 pkt.)
8.     Zygmunt Nocuń               Włókniarz Częstochowa (7 pkt.)
9.     Karel Vobornik              CSRS (7 pkt.)
10.    Josef Minarzik              CSRS (6 pkt.)
11.    Grzegorz Sterna             Unia Leszno (4 pkt.)
12.    Jurgen Raschke              NRD (3 pkt.)
13.    Wielfried Schneider         NRD (3 pkt.)
14.    Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa (2 pkt.)
15.    Antonin Kabat               CSRS (2 pkt.)
16.    Adam Olkiewicz              Stal Toruń (1 pkt.)
R1.    Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra (2 pkt.)
R2.    Michal Pavel                CSRS (1 pkt.)
lista startowa:
1-Huszcza, 2-Minarzik, 3-Trimmer, 4-Makowski, 5-Jaworek, 6-Vobornik, 7-Ząbik, 8-Jarmuła(Nocuń), 9-Kafel,
10-Olszak, 11-Antonin Kabat, 12-Gorczyca, 13-Schumann, 14-Jasek, 15-Fojcik, 16-Skupień, rez-Żeromski, Jarząbek
sędzia-Bonifacy Langner

Lublin 21/10/1979 testmecz MOTOR LUBLIN - WYBRZEŻE GDAŃSK               61  -  46

9.Zbigniew Krawczyk 12(3,3,1,3,2), 10.Andrzej Gąbka 0(d,0,0), 11.Tadeusz Berej 15(3,3,3,3,3), 12.Andrzej Dyś 6(1,1,2,1,1), 13.Zbigniew Studziński 7(3,2,0,2), 14.Dariusz Fornal 1(1,0), 15.Krzysztof Nurzyński 7(2,3,d,2,0), 16.Marek Kępa 12(2,2,2,3,3), R.Waldemar Romanek 1(w,1) -
1.Andrzej Marynowski 9(2,2,1,2,1,1), 2.Witold Jakoniuk 6(1,3,0,2,0), 3.Bogdan Skrobisz 17(2,3,3,3,3,3), 4.Andrzej Kołodziejczyk 2(0,1,0,1), 5.Mirosław Berliński 5(2,2,0,1,0), 6.Benedykt Landowski 1(u,1), 7.Krzysztof Fede 1(1,0), 8.Janusz Kołacki 3(1,2,0), R.Grzegorz Szymko 2(0,d,2)
czasy biegów: 81:3, 79:2, 78:9, 81:2, 80:1, 79:8, 78:6, 80:1, 79:2, 80:4, 80:4, 79:8, biegi juniorów 79:8, 79:2
Zmiany: 15 w biegach VIII,XII za 14, 15 w XVI za 13, 16 w biegach X,XVI za 10, 16 w XIII za 14, 8 w IX biegu za 6, 1 w XIV biegu za 4, R w XIV biegu za 6, 3 w XVI biegu za 6.

Grudziądz 21/10/1979 testmecz międzynarodowy GKM GRUDZIĄDZ - ADMV       54  -  54

9.Lech Kędziora 17(3,3,3,3,2,3), 10.Marian Więckowski 7(0,0,-,2,3,2), 11.Roman Kościecha 14(3,3,1,3,2,2), 12.Artur Dichting 6(2,1,u,2,0,1), 13.Wiesław Ośkiewicz 5(2,1,1,1), 14.Krzysztof Rapczyński 4(0,0,-,2,2,0), 15.Bernard Licznerski 1(0,1), 16.Zdzisław Rutecki 0(0,0) -
1.Werner Mell 12(2,2,2,0,3,3), 2.Dieter Tetzlaf 8(1,0,3,1,1,2), 3.Michael Gruhlich 0(0,-,-,-,0), 4.Diethelm Treimer 10(1,3,2,0,3,1), 5.Dietmar Lieschke 8(1,1,3,d,0,3), 6.Clemens Bever 11(3,2,2,3,1,w), 7.Joachim Mell 5(2,1,1,1), 8.brak zawodnika
Sędzia - Ryszard Kowalski
Czasy biegów: 78:0, 79:4, 78:8, 79:2, 78:6, 78:6, 78:4, 79:2, 78:4, 78:2, 78:2, 78:4, 78:6, 78:8, 79:0, 78:4, 79:2, 78:4
Zmiany: 15 w VI biegu za 14, 15 w XVI biegu za 13, 16 w VIII biegu za 10, 16 w XIV biegu za 13, 7 w biegach V,VIII,XI,XIV za 3.

11. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 28/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (14+3 pkt.)
2.     Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń (14+2 pkt.)
3.     Eugeniusz Miastkowski       Stal Toruń (13 pkt.)

4.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów (11 pkt.)
5.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)
6.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk (9 pkt.)
7.     Bogdan Skrobisz             Wybrzeże Gdańsk (9 pkt.)
8.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)
?.     Alfred Krzystyniak          Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
?.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (5 pkt.)
?.     Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra (0 pkt.)

Turniej Par o Puchar Prezydenta Miasta Leszna - Leszno 29/10/1979


1.     Bernard Jąder, Roman Jankowski - Unia Leszno             17
2.     Andrzej Huszcza, Henryk Olszak - Falubaz Zielona Góra    16
3.     Ryszard Buśkiewicz, Czesław Piwosz - Unia Leszno         12

Turniej Indywidualny - Grudziądz 29/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (14 pkt.)
2.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (13 pkt.)
3.     Eugeniusz Miastkowski       Stal Toruń (11 pkt.)

4.     Lech Kędziora               GSŻ Grudziądz (11 pkt.)

Turniej Indywidualny - Grudziądz 29/10/1979
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (14 pkt.)
2.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (13 pkt.)
3.     Eugeniusz Miastkowski       Stal Toruń (11 pkt.)

4.     Lech Kędziora               GSŻ Grudziądz (11 pkt.)

Młodzieżowy Turniej Par o Puchar ZNTK - Ostrów Wlkp 30/10/1979


1.     Maciej Jaworek, Grzegorz Malinowski - Falubaz            23
2.     Jacek Brucheiser, Ryszard Małecki - Ostrów Wlkp          23
3.     Krzysztof Okupski, Edmund Migoś jr. - Stal Gorzów Wlkp   20


1978     INDEX     1980