DMP DM2L MDMP DPP IMP MIMP MPPK Złoty Kask Srebrny Kask Brązowy Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Kazimierz Fornal
(ur.??-?-19?? zm.5-6-1978) - wypadek na torze w Rzeszowie
Jerzy Kowalski (ur.5-1-1944 zm.21 lub 22-8-1978) - wypadek na torze w Lesznie 12-8-1978
Henryk Drozdek (ur.??-?-1959 zm.27-9-1978) - wypadek na torze w Rzeszowie 25-9-1978


Team Championship


1 Liga

                 GORZ.  GDAŃ.  CZĘS.  LESZ.  BYDG.  RYBN.  ZIEL.  TORUŃ  OPOLE  ŚWIĘ.
GORZÓW WLKP      ** ** 
60-48  66-40  57-50  40-25  61-47  68-39  71-36  67-41  69-36
GDAŃSK          
39-69  ** **  56-51  57-50  74-34  58-50  60-48  80-28  69-39  78-29
CZĘSTOCHOWA     
69-39  67-41  ** **  55-53  74-34  43-29  68-40  72-36  62-45  69-39
LESZNO           60-48  78-30 
66-42  ** **  68-39  83-25  72-36  72-36  68-40  82-26
BYDGOSZCZ        47-61 
63-44  58-49  66-42  ** **  70-36  67-41  61-47  71-35  76-32
RYBNIK           53-55 
73-31  60-48  66-42  61-46  ** **  61-46  65-42  72-36  66-42
ZIELONA GÓRA    
62-45  45-45  72-36  63-45  59-47  63-44  ** **  63-45  76-32  65-43
TORUŃ           
46-62  52-55  28-80  63-44  57-50  63-45  55-53  ** **  65-42  65-40
OPOLE           
47-60  51-55  40-66  51-56  67-39  70-38  56-51  62-46  ** **  55-52
ŚWIĘTOCHŁOWICE  
50-58  48-60  57-51  59-44  44-58  51-57  42-24  55-53  75-33  ** **

1 runda 2/4/78: Stal G.-Stal T., Polonia-Falubaz, Wybrzeże-Włókniarz, Kolejarz-ROW (Raba-12(3,3,2,1,3),Stach-13(2,3,2,3,3),Libor-5(1,2,1,2),Siekierka-10(1,2,3,2,2),Ciomber-10(2,1,2,3,2), Witelus-11(2,3,3,1,2),Rogula-2(2),Goerlitz-3(0,1,2,0),Dropała-4(2,2) - Pyszny-18(3,3,3,3,3,3), Wilim-9(3,w,3,1,2),Fojcik-3(2,0,0,1),Węgrzyk-3(1,0,1,1,0),Nowak-1(0,0,0,1),Szczepanik-2(1,0,0,1), Kmieciak-2(0,1,1,0), sędzia-Bonifacy Langner), Śląsk-Unia (mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej)
2 runda 9/4/78:
Falubaz-Stal G., Włókniarz-Kolejarz, Unia-Stal T., Śląsk-Wybrzeże (mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej), ROW-Polonia
3 runda 16/4/78:
Stal G.-ROW, Stal T.-Falubaz, Wybrzeże-Unia, (15/4)Polonia-Włókniarz, (19/4)Kolejarz-Śląsk
4 runda 30/4/78:
ROW-Stal T., (29/4)Śląsk-Polonia (mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej), (13/5)Włókniarz-Stal G., Unia-Falubaz, (27/4)Wybrzeże-Kolejarz
5 runda 14/5/78:
Stal G.-Śląsk 69-36 lub 69-39, Falubaz-ROW, (13/5)Stal T.-Włókniarz, Kolejarz-Unia, Polonia-Wybrzeże
6 runda 21/5/78:
(20/5)Wybrzeże-Stal G., Kolejarz-Polonia, Unia-ROW, Włókniarz-Falubaz 68-40 lub 68-38, (20/5)Śląsk-Stal T.
(mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej)
7 runda 11/6/78:
Falubaz-Śląsk, Stal G.-Kolejarz, Stal T.-Wybrzeże, Polonia-Unia, ROW-Włókniarz
8 runda 18/6/78:
Kolejarz-Stal T., Unia-Włókniarz, Wybrzeże-Falubaz, (17/6)Śląsk-ROW (mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej), Polonia-Stal G. (Koselski-3(1,1,1,0,0),K.Ziarnik-6(2,2,0,2,0),Maroszek-6(2,2,2,w),Bembnista-1(1,u,0),Patynek-11(2,2,2,2,3), Glücklich-3(0,1,2),M.Ziarnik-6(2,0,3,1),Głowacki-6(3,2,1) - Jancarz-12(3,3,3,3),Woźniak-3(0,1,0,1,1), Proch-14(3,3,3,2,3),Rzewiński-0(0,u,0),Fabiszewski-14(3,3,3,3,2),Towalski-5(0,1,2,1,1),Nowak-12(3,1,3,3,2), Dubiec-1(0,0,0,0,1), sędzia-Zbigniew Najwer),
9 runda 9/7/78:
Włókniarz-Śląsk, (13/7)Stal G.-Unia, (8/7)Stal T.-Polonia, (13/7)Falubaz-Kolejarz, (13/7)ROW-Wybrzeże
10 runda 16/7/78:
(11/7)Stal T.-Stal G., Falubaz-Polonia, Włókniarz-Wybrzeże, ROW-Kolejarz, Unia-Śląsk
11 runda 23/7/78:
Stal T.-Unia, Stal G.-Falubaz, Kolejarz-Włókniarz 40-66 lub 41-66 (Raba-7(1,2,3,1),Ciomber-2(0,2,0), Libor-2(1,1,0),Rogula-6(2,2,1,1),Witelus-6(2,1,2,1),Dropała-2(1,1,0),Szmechta-3(1,1,1), Siekierka-13(u,3,3,3,2,2,d) - Cieślak-15(3,3,3,3,3),Goszczyński-6(2,3,0,0,1),A.Jurczyński-11(3,3,w,3,2), Tomaszewski-9(0,2,2,2,3),Jarmuła-11(0,3,2,3,3),Kowalczyk-7(3,1,1,2),Chmielewski-7(0,3,2,2),Kafel-0(0,0), sędzia-Władysław Kaba), Wybrzeże-Śląsk (Żyto-12(3,2,2,3,2),Papakul-2(1,1),Skrobisz-14(2,3,3,3,3), Kołodziejczyk-11(3,2,2,1,3),Berliński-7(3,u,1,2,1),Fede-5(2,3,0),Kołacki-7(2,2,2,1),Marynowski-21(3,3,3,3,3,3,3) - P.Waloszek-10(2,1,2,1,2,2),Tomczok-0(0,0,0,0),Kochman-4(1,2,1,u),Dłucik-1(0,1,d,0),Wyciślik-3(1,0,1,0,1), Stroba-0(0,0,0),Buchczyk-10(3,3,1,1,2),Banasiak-1(d,1,0,0), sędzia-Roman Siwiak), Polonia-ROW (Koselski-6(u,2,2,0,2),K.Ziarnik-13(3,2,3,3,2),M.Ziarnik-15(3,3,3,3,3),Głowacki-7(d,w,3,2,2), Bembnista-8(2,w,2,1,2,1),Bukiej-0(w),Zaranek-7(1,2,2,2),Patynek-16(3,u,2,2,3,3,3) - Pyszny-14(2,2,3,1,3,3), Kiljan-1(1,0,u),Klimowicz-1(u,1,0,0,0),Wilim-8(2,3,1,1,1),Szczepanik-4(2,0,0,1,1),Węgrzyk-0(u), Brachmański-4(3,0,0,1,d),Nowak-4(1,1,1,1,0,d,0), sędzia-Zbigniew Najwer),
12 runda 6/8/78:
ROW-Stal G. (Pyszny-8(1,1,1,3,0,2),Brachmański-6(2,2,2),Fojcik-8(w,3,2,2,1), Nowak-3(2,1),Szczepanik-5(3,2,0,0),Wilim-4(d,3,1,0),A.Tkocz-9(3,2,d,2,2),Kmieciak-10(w,0,3,3,3,1) - Jancarz-15(3,2,3,3,1,3),Towalski-1(0,1),Proch-6(3,0,w,2,1,0),Dubiec-3(1,1,1),Fabiszewski-5(2,w,1,1,1), Rzewiński-1(0,1),Woźniak-6(d,2,2,2,0),Rembas-18(1,3,3,3,2,3,3), sędzia-Władysław Frank), Falubaz-Stal T., Unia-Wybrzeże (Ber.Jąder-15(3,3,3,3,3),Okoniewski-14(3,2,3,3,3),Dobrucki-10(2,3,1,2,2),Turek-9(3,3,1,2), Adamczak-8(3,1,1,2,1),Buśkiewicz-7(2,2,1,2),Heliński-7(3,2,2),Jankowski-4(d,1,3),Piwosz-4(2,2) - Marynowski-17(2,3,2,2,3,3,2),Berliński-4(1,2,0,1,0),Kołodziejczyk-3(1,d,0,1,1),Ślaz-(1,1,1,d,0),Fede-1(0,1,0,0), Kowalewski-1(0,0,1,0),Lewandowski-1(0,1,0,u),G.Szymko-0(0,0), sędzia-Stanisław Pieńkowski), Włókniarz-Polonia (Cieślak-11(2,3,3,3),Goszczyński-7(3,1,1,2,0),A.Jurczyński-9(2,3,d,2,2),Tomaszewski-5(1,2,2), Kowalczyk-11(2,1,2,3,3),Jarmuła-12(3,2,3,2,2),Chmielewski-7(3,1,3),Błaszak-10(3,3,3,1),Kafel-2(0,2) - Koselski-3(d,u,1,0,2),K.Ziarnik-4(1,2,1,0,d),M.Ziarnik-2(0,0,0,1,0,1),Głowacki-10(3,3,2,1,1),Zaranek-4(1,0,1,2), Bembnista-6(0,2,3,0,1),Maroszek-4(0,1,3,0),Patynek-1(1,0), sędzia-Tadeusz Skiba), (5/8)Śląsk-Kolejarz (mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej),
13 runda 13/8/78:
Stal G.-Włókniarz, Falubaz-Unia, Stal T.-ROW, Polonia-Śląsk, Kolejarz-Wybrzeże
14 runda 20/8/78:
(20/9)Śląsk-Stal G. (mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej), ROW-Falubaz, Włókniarz-Stal T. 72-36 lub 66-40, Unia-Kolejarz, Wybrzeże-Polonia (Marynowski-19(3,2,3,3,2,3,3), Plech-15(3,3,3,3,3),Berliński-12(2,3,2,3,2),Kołodziejczyk-11(2,3,2,2,2),Fede-9(3,3,2,1),Skrobisz-5(2,1,1,1,w), Ślaz-3(2,d,1),Żyto-0(u,0) - Koselski-9(3,1,3,2,d),Maroszek-6(1,1,1,2,1),Patynek-5(2,0,2,0,1),Głowacki-5(1,d,3,1), Zaranek-4(1,0,d,2,1),M.Ziarnik-3(u,2,1,0),K.Ziarnik-2(1,1,u),Bembnista-0(0,d,u),Michaliszyn-0(0,0)),
15 runda 27/8/78:
Stal G.-Wybrzeże, Polonia-Kolejarz 71-35 lub 69-35 (Koselski-9(3,3,3,d), Zaranek-1(1,0),M.Ziarnik-14(3,3,3,2,3),Bembnista-6(2,2,2),Maroszek-5(2,d,3,d,0),Bukiej-9(3,3,w,3),K.Ziarnik-5(3,2,w), Patynek-12(3,1,3,2,3),Głowacki-8(d,3,2,3) - Stach-11(2,1,2,2,2,2),Szmechta-5(0,1,0,1,3),Karwat-0(0,0), Rogula-3(1,1,d,1,d),S.Pogorzelski-2(1,0,1,d,0),Libor-4(0,1,2,1),Dropała-4(2,d,2,1),Witelus-3(2,0,1),Salawa-2(2,0), sędzia-Zbigniew Najwer), (9/9)ROW-Unia, (20/9)Falubaz-Włókniarz (Filipiak-13(3,3,3,3,1),Pachulski-7(1,2,2,2),Żeromski-10(2,0,2,3,3),J.Krzystyniak-1(1,0),Grabowski-10(3,2,2,2,1), Glinka-4(1,1,1,1),A.Krzystyniak-5(3,2),Huszcza-19(1,3,3,3,3,3,3),Pawlak-3(1,2) - M.Błaszak-10(2,2,3,1,2,0), Kowalczyk-2(0,1,0,1),Jarmuła-13(3,3,3,w,2,2),Nocuń-1(0,0,1,0),Tomaszewski-6(2,2,1,1),Goszczyński-3(0,0,0,1,2), Chmielewski-1(0,0,1),Kafel-0(0,0), sędzia-Aleksander Chmielewski), Stal T.-Śląsk
16 runda 10/9/78:
Śląsk-Falubaz (Buchczyk-9(3,3,1,2),Kochman7(3,3,1),Wyciślik-7(2,2,3), Brabański-6(1,2,3),Bury-6(3,1,2),P.Waloszek-5(2,3,d),Dłucik-1(1),Banasiak-1(1),Tomczok-0(0) - Huszcza-12(3,3,2,1,3), Grabowski-4(2,0,2),Filipisk-2(1,1),Pachulski-2(0,2,0,0),Mańczak-2(1,1),Jarząbek-2(2),A.Krzystyniak-0(d,u), Glinka-0(0),J.Krzystyniak-0(0,u), mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej), (21/9)Kolejarz-Stal G., (22/9)Wybrzeże-Stal T., (26/9)Unia-Polonia (Ber.Jąder-12(1,3,3,3,2),Sterna-4(d,2,2),Jankowski-12(d,3,3,3,3),Heliński-0(w,0), Adamczak-7(2,2,2,1),Turek-11(d,3,3,2,3),Buśkiewicz-4(3,1,u),Okoniewski-15(3,2,2,3,2,3),Brodala-3(1,1,1) - Koselski-5(3,1,1,0,0),K.Ziarnik-2(2,u,u),M.Ziarnik-6(3,0,0,3),Bukiej-6(2,1,2,1,u),Maroszek-6(3,1,0,1,1), Zaranek-1(1,d,w),Bembnista-6(1,0,1,2,2),Patynek-7(d,2,1,2,2),Pawełkiewicz-0(0,0), sędzia-Edward Kozioł), Włókniarz-ROW,
17 runda 24/9/78:
(27/9)Stal T.-Kolejarz (24/9 spotkanie przerwano przy stanie 24-18 z powodu opadów deszczu), Falubaz-Wybrzeże, ROW-Śląsk, Stal G.-Polonia, Włókniarz-Unia
18 runda 1/10/78:
Śląsk-Włókniarz (mecz rozegrano w Rudzie Śląskiej), Unia-Stal G. (Ber.Jąder-10(2,1,2,3,2),Buśkiewicz-4(1,3,0),Okoniewski-14(3,3,2,3,3),Sterna-1(d,1,0),Adamczak-12(3,2,3,1,3), Turek-6(2,1,w,1,2),Brodala-2(2,0),Jankowski-11(3,3,2,1,1,1),W.Kowalski-0(0,0) - Proch-12(3,2,2,2,2,2), Jaziewicz-1(0,0,0,1,0),Fabiszewski-15(2,2,3,1,3,3),Mazurkiewicz-1(1,u,0,0),Kislinger-1(1,0),Dubiec-4(1,1,1,0,1), Towalski-13(2,3,1,3,2,2,d), sędzia-Jerzy Sałabun), Polonia-Stal T., Kolejarz-Falubaz, Wybrzeże-ROW

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1978

1.  STAL GORZÓW WLKP        30   15  0   3   +221 lub +234
2.  WYBRZEŻE GDAŃSK         23   11  1   6   +45
3.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   22   11  0   7   +183 lub +182

4.  UNIA LESZNO             20   10  0   8   +216 lub +214
5.  POLONIA BYDGOSZCZ       18   9   0   9   +20 lub +18
6.  ROW RYBNIK              18   9   0   9   -2
7.  FALUBAZ ZIELONA GÓRA    17   8   1   9   +15
8.  STAL TORUŃ              12   6   0   12  -209 lub -199
-------------------------------------------------
9.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    10   5   0   13  -243 lub -253
10. KOLEJARZ OPOLE          10   5   0   13  -246 lub -253

GKSŻ podjęła decyzję o rozegraniu meczy barażowych wobec faktu uzyskania przez
Śląsk i Kolejarz identycznego bilansu punktów biegowych -253.

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1979

22/10/1978 OPOLE - ŚWIĘTOCHŁOWICE   51-57
29/10/1978 ŚWIĘTOCHŁOWICE - OPOLE   
58-50

Stal Gorzów Wlkp                      Wybrzeże Gdańsk
trener - Ryszard Nieścieruk           trener - Henryk Żyto,
                                               Bogdan Berliński
Edward Jancarz (2)         2,75       Zenon Plech (1)            2,88
Bolesław Proch (7)         2,46       Andrzej Marynowski (12)    2,18
Jerzy Rembas (8)           2,42       Henryk Żyto (18)           2,11
Bogusław Nowak (13)        2,16       Bogdan Skrobisz (20)       1,98
Ryszard Fabiszewski (15)   2,15       Stanisław Kowalski (46)    1,67
Mieczysław Woźniak (27)    1,87       Leszek Papakul (60)        1,42
Marek Towalski (43)        1,69       Mirosław Berliński (63)    1,37
Bolesław Rzewiński (76)    1,18       Krzysztof Fede (90)        1,34
Ryszard Dubiec (87)        0,91       Andrz.Kołodziejczyk (69)   1,32
Krzysztof Okupski (-)      1,00       Leszek Marsz (89)          0,70
Franciszek Jaziewicz (-)   0,42       Janusz Kołacki (-)         1,36
Arkadiusz Mazurkiewicz (-) 0,33       Bolesław Ślaz (-)          0,77
Grzegorz Kislinger (-)     0,20       Benedykt Landowski (-)     0,33
                                      Henryk Kowalewski (-)      0,14
                                      Grzegorz Szymko (-)        0,00

Włókniarz Częstochowa                 Unia Leszno
trener - Bernard Kacperak,            trener - Marian Spychała,
         Wiktor Jastrzębski                    Andrzej Pogorzelski,
                                               Marian Misiak
Marek Cieślak (3)          2,74       Mariusz Okoniewski (6)     2,47
Józef Jarmuła (9)          2,42       Stanisław Turek (21)       1,98
Andrzej Jurczyński (11)    2,28       Bernard Jąder (23)         1,95
Daniel Chmielewski (32)    1,82       Kazimierz Adamczak (26)    1,88
Włodzimierz Tomaszewski(34)1,80       Roman Jankowski (28)       1,85
Mirosław Błaszak (54)      1,49       Zdzisław Dobrucki (41)     1,72
Czesław Goszczyński (59)   1,42       Ryszard Buśkiewicz (47)    1,67
Jerzy Kowalczyk (67)       1,34       Włodzimierz Heliński (74)  1,21
Józef Kafel (71)           1,28       Grzegorz Sterna (81)       1,03
Marek Nabiałek (-)         1,66       Czesław Piwosz (-)         2,07
Tomasz Jurczyński (-)      1,00       Daniel Wyrwiński (-)       2,00
Kazimierz Bieniek (-)      0,78       Henryk Brodala (-)         1,63
Zygmunt Nocuń (-)          0,74      
Jerzy Kowalski (-) 0,70 (+21.8.1978) tor w Lesznie, trening 12.8
Leszek Cyganek (-)         0,33

Polonia Bydgoszcz                     ROW Rybnik
trener - Jan Malinowski               trener - Andrzej Wyglenda
Marek Ziarnik (22)         1,97       Piotr Pyszny (5)           2,51
Wiesław Patynek (30)       1,83       Jerzy Wilim (10)           2,37
Krzysztof Głowacki (31)    1,83       Antoni Fojcik (33)         1,80
Andrzej Maroszek (36)      1,76       Mieczysław Kmieciak (44)   1,69
Paweł Bukiej (40)          1,73       Stanisław Kiljan (49)      1,62
Andrzej Koselski (45)      1,68       Grzegorz Szczepanik (52)   1,54
Kazimierz Ziarnik (56)     1,46       Andrzej Węgrzyk (57)       1,44
Marian Zaranek (58)        1,43       Jan Nowak (64)             1,35
Władysław Bembnista (66)   1,34       Piotr Brachmański (77)     1,18
Waldemar Tymiński (-)      2,00       Bronisław Klimowicz (82)   1,00
Henryk Glücklich (-)       1,94       Andrzej Tkocz (-)          2,33
Lech Bewicz (-)            1,66       Ryszard Szymański (-)      1,12
Marian Michaliszyn (-)     1,45       Marian Glücklich (-)       1,00
Eug.Pawełkiewicz (-)       0,00       Antoni Skupień (-)         1,00

Falubaz Zielona Góra                  Stal Toruń
trener - Stanisław Sochacki,          trener - Florian Kapała
         Czesław Czernicki
Andrzej Huszcza (4)        2,65       Wojciech Żabiałowicz (35)  1,76
Henryk Olszak (14)         2,15       Janusz Plewiński (37)      1,74
Zbigniew Filipiak (29)     1,83       Jan Ząbik (38)             1,73
Stefan Żeromski (62)       1,38       Jerzy Kniaź (42)           1,70
Jan Grabowski (70)         1,28       Zygmunt Słowiński (61)     1,41
Alfred Krzystyniak (73)    1,24       Marek Makowski (65)        1,35
Mirosław Pachulski (78)    1,18       Krzysztof Kwiatkowski (75) 1,19
Jarosław Glinka (88)       0,91       Adam Olkiewicz (80)        1,04
Andrzej Jarząbek (-)       3,00       Zbigniew Marcinkowski (-)  1,50
Aleksander Grygor (-)      1,40       Marek Kończykowski (-)     1,00
Janusz Smolarek (-)        1,25       Jan Moskowicz (-)          0,50
Jerzy Marcinkowski (-)     1,20       Czesław Miastkowski (-)    0,33
Jan Ratajczyk (-)          1,18       Tadeusz Wiśniewski (-)     0,33
Roman Tajchert (-)         0,85       Ryszard Kowalski (-)       0,25
Wiesław Pawlak (-)         0,83
Tadeusz Swaczyna (-)       0,72
Jan Krzystyniak (-)        0,60
Roman Mańczak (-)          0,43

Śląsk Świętochłowice                  Kolejarz Opole
trener - Paweł Waloszek,              trener - Bogumił Grudziński
         Jan Mucha
Jan Mucha (16)             2,13       Franciszek Stach (19)      2,07
Jerzy Kochman (17)         2,13       Alfred Siekierka (24)      1,94
Paweł Waloszek (25)        1,88       Jacek Goerlitz (48)        1,64
Kazimierz Bury (39)        1,73       Marian Witelus (50)        1,55
Erwin Brabański (55)       1,48       Leonard Raba (51)          1,54
Roman Buchczyk (72)        1,24       Norbert Ciomber (53)       1,50
Eugeniusz Wyciślik (83)    0,98       Konrad Libor (79)          1,09
Janusz Tomczok (90)        0,65       Leon Szmechta (84)         0,98
Zygmunt Dłucik (92)        0,43       Bernard Dropała (85)       0,93
Józef Pająk (-)            1,16       Ryszard Rogula (86)        0,92
Krzysztof Banasiak (-)     0,45       Jerzy Szczakiel (-)        1,46
Krystian Fros (-)          0,41       Wilhelm Salawa (-)         1,00
                                      Stanisław Pogorzelski (-)  0,52
                                      Joachim Hyla (-)           0,40
                                      Franciszek Józefowski (-)  0,37
                                      Herbert Karwat (-)         0,00

2 Liga

                 WROC.  LUBL.  TARN.  GNIE.  RZES.   ŁÓDŹ    GRUD.
WROCŁAW          ** ** 
74-33  78-28  69-39  65-39   76-32   80-28
LUBLIN           63-45  ** **  74-32  59-48  61-46   78-27   74-32
TARNÓW           57-51  57-49  ** **  74-34  57-51   59-48   74-34
GNIEZNO          35-71 
51-55  81-26  ** **  83-23   73-34   60-48
RZESZÓW          52-55  63-45  67-41  64-44  ** ** 65,5-35,5
80-28
ŁÓDŹ             65-43  53-55  53-55  48-59  58-49   ** **   69-39
GRUDZIĄDZ        42-65  35-73  65-36  53-54  59-49   63-44   ** **

1 runda 9/4/78: Sparta-Stal (Słaboń-15,Kałuża-5,Gorczyca-14,Kostka-1,Jany-15,Nowak-2, Zieja-6,Jasek-7 - Kuźniar-3,Czarnecki-6,Wilk-2,Friedek-7,Gieroń-3,Romaniak-6,Surowiec-2,Z.Jąder-8,Janik-2), Unia-GSŻ (Wardzała-14,Gawełczyk-15,Proszowski-13,Wojtanowski-9,Chrupek-9,Kępowicz-5,Chorabik-3, Łabędź-3,Kajmowicz-3 - Miastkowski-10,Gomułka-9,Szydlik-8,Kościecha-5,Podolski-2,Dichting-0,Więckowski-0, Trykowski-0,Rapczyński-0), Gwardia-Motor (Kosek-12,Gortat-8,Janczuro-7,Żerdziński-7,Drozdek-5, Krzyżaniak-4,Lalicki-4,Pakulski-4,Szkobel-1 - Studziński-14,Berej-13,Krawczyk-11,Nurzyński-9,Kępa-6, Drużkowski-2,Zwierzchowski-0,Chmura-0),
2 runda 16/4/78:
Start-Gwardia (Kaczmarek-14,Wójcik-7,Błaszak-11,W.Puk-5, Łukaszewicz-8,Kujawski-7,Łoś-7,J.Puk-9,Gała-5 - Kosek-8,Pakulski-2,Gortat-4,Lalicki-2,Krzyżaniak-8, Szkobel-1,Janczuro-6,Żerdziński-3,Drozdek-0), (?/?)Motor-Unia, GSŻ-Sparta (Miastkowski-11,Kościecha-10, Gomułka-6,Dichting-5,Ośkiewicz-1,Szydlik-4,Podolski-4,Rapczyński-1 - Gorczyca-15,Słaboń-14,Jasek-13, Jany-9,Kałuża-9,Augustynowicz-2,Nowak-2,Zieja-1),
3 runda 14/5/78:
Sparta-Motor (Sroga-2,Gorczyca-14,Bruzda-9,Słaboń-7,Kałuża-11, Jany-14,Augustynowicz-2,Zieja-0,Jasek-15 - Studziński-3,Nurzyński-5,Berej-9,Chmura-5,Nocek-3,Drużkowski-3, Zwierzchowski-1,Kępa-4), Stal-GSŻ 80-28 lub 80-27 (Z.Jąder-14,Friedek-14,Kuźniar-13 - Miastkowski-8), Unia-Start (Wardzała-15,Bartnik-14,Gawełczyk-14,Kępowicz-12,Chrupek-5,Proszowski-5,Wojtanowski-5,Łabędź-4 - Błaszak-10,J.Puk-7,Kaczmarek-4,Łoś-4,Kujawski-3,Łukaszewicz-4,W.Puk-2),
4 runda 21/5/78:
Start-Sparta (Kaczmarek-1,Wójcik-4,Błaszak-3,W.Puk-1,Kujawski-4, Łukaszewicz-7,Łoś-2,J.Puk-12,Kowalski-1 - Gorczyca-10,Bruzda-8,Słaboń-10,Kałuża-14,Augustynowicz-0, Jany-12,Zieja-1,Jasek-15,Sroga-1), Gwardia-Unia (Gortat-14,Banasiak-12,Krzyżaniak-8,Drozdek-8,Pakulski-5, Janczuro-2,Szkobel-2 - Gawełczyk-13,Kępowicz-10,Bartnik-9,Wardzała-8,Proszowski-7,Zając-3,Łabędź-1, Chrupek-1), Motor-Stal (Studziński-11,Nurzyński-10,Krawczyk-10,Berej-9,Nocek-8,Kępa-8,Chmura-3, Zwierzchowski-2 - Kuźniar-17,Surowiec-6,Czarnecki-5,Wilk-5,Janik-4,Z.Jąder-4,Friedek-3,Romaniak-2),
5 runda 18/6/78:
Sparta-Gwardia (Jany-15,Bruzda-14,Słaboń-14,Gorczyca-12,Kałuża-9, ?????-7,Augustynowicz-3,Zieja-1,Cichy-1 - Gortat-8,Drozdek-7,Krzyżaniak-6,Janczuro-5,Kosek-2, Szkobel-1,Żerdziński-1,Błaszczyk-1,Witwicki-1), Stal-Start (Romaniak-14,Kuźniar-12,Z.Jąder-10,Wilk-9, Friedek-6,Czarnecki-6,Surowiec-3,Janik-3,Gieroń-1 - Kaczmarek-9,J.Puk-9,Łoś-6,Kujawski-6,Łukaszewicz-6), GSŻ-Motor (Gomułka-11,Kościecha-5,Podolski-2,Chmielewski-1,Rapczyński-1,Laskowski-9,Szydlik-6 - Studziński-11,Nurzyński-13,Berej-10,Chmura-5,Nocek-13,Krawczyk-12,Kępa-9),
6 runda 16/7/78:
Start-GSŻ (Kaczmarek-12,Wójcik-8,J.Puk-10,Łoś-6,Kujawski-6,Kowalski-0, Błaszak-12,Gała-4,R.Mucha-2 - Kościecha-14,Szydlik-8,Gomułka-4,Chmielewski-1,Podolski-3,Dichting-5, Rapczyński-2,Miastkowski-11), Gwardia-Stal, Unia-Sparta (Wardzała-10,Kępowicz-10,Bartnik-10,Proszowski-7, Chrupek-7,Wojtanowski-5,Kajmowicz-4,Gawełczyk-4 - Słaboń-13,Jany-12,Bruzda-10,Gorczyca-6,Kałuża-3,Zieja-2, Cichy-2,Sroga-2,Augustynowicz-1),
7 runda 23/7/78:
(2/8)Stal-Unia (Kuźniar-15,Z.Jąder-11,Czarnecki-10,Surowiec-10 - Wardzała-9,Bartnik-9,Kajmowicz-7), Motor-Start, GSŻ-Gwardia (Miastkowski-19,Kościecha-11,Gomułka-9, Szydlik-9,Podolski-8 - Gortat-12,Janczuro-9,Kwiatkowski-8,Drozdek-7),
8 runda 6/8/78:
Motor-Gwardia 78-27 lub 77-27 (Berej-15,Studziński-14,Krawczyk-12, Zwierzchowski-11,Nurzyński-7,Drużkowski-7,Nocek-7,Kępa-3,Dyś-1 - Drozdek-8,Janczuro-7,Gortat-4, Krzyżaniak-3,Kwiatkowski-2,Jatczak-2,Witwicki-1), GSŻ-Unia 65-36 lub 68-39 (Kościecha-8,Podolski-11, Gomułka-11,Chmielewski-2,Więckowski-2,Rapczyński-2,E.Miastkowski-18,Szydlik-14 - Wardzała-12,Kępowicz-5, Kajmowicz-7,Proszowski-3,Wojtanowski-2,Chrupek-4,Gawełczyk-6), Stal-Sparta 52-55 lub 53-53 (Kuźniar-12, Z.Jąder-12,Surowiec-9,Romaniak-8,Gieroń-4,Wilk-3,Janik-3,Czarnecki-2 - Słaboń-15,Gorczyca-10,Kałuża-7, Jany-6,Bruzda-5,Nowak-5, Sparta odwołała się do GKŻ i zweryfikowano wynik jednego z biegów, w efekcie Sparta wygrała mecz 55-52),
9 runda 13/8/78:
(15/8)Gwardia-Start (Gortat-14,Kwiatkowski-8,Jatczak-8,Janczuro-7, Drozdek-5,Żerdziński-4,Krzyżaniak-2,Witwicki-0 - Błaszak-15,Kaczmarek-12,J.Puk-9,Łukaszewicz-6,Łoś-6, Kujawski-5,Gała-3,Wójcik-3), Unia-Motor (Wardzała-13,Gawełczyk-13,Kępowicz-9,Kajmowicz-9,Chrupek-7, Proszowski-4,Frączek-2 - Nocek-9,Studziński-8,Berej-8,Kępa-7,Nurzyński-6,Krawczyk-6,Drużkowski-4, Zwierzchowski-1), Sparta-GSŻ (Kałuża-14,Bruzda-13,Gorczyca-13,Słaboń-12,Jany-11,Nowak-8,Augustynowicz-6, Cichy-2,Sroga-1 - Szydlik-10,E.Miastkowski-7,Podolski-2,Kościecha-5,Gomułka-4),
10 runda 20/8/78:
Motor-Sparta (Studziński-14,Nocek-11,Berej-9,Krawczyk-8,Nurzyński-7, Kępa-6,Zwierchowski-4,Drużkowski-4 - Słaboń-14,Gorczyca-9,Kałuża-6,Bruzda-6,Jany-4,Nowak-3,Sroga-2, Augustynowicz-1), (29/8)GSŻ-Stal, Start-Unia (Błaszak-14,Gała-7,Kaczmarek-13,Łukaszewicz-8,Kujawski-15, Łoś-8,Mucha-1,J.Puk-14,M.Kowalski-1 - Wardzała-4,Kępowicz-4,Kajmowicz-2,Frączek-2,Proszowski-3, Wojtanowski-0,Chrupek-0,Gawełczyk-11),
11 runda 27/8/78:
Sparta-Start, Unia-Gwardia (Wardzała-15,Gawełczyk-15,Kajmowicz-8, Kępowicz-6,Frączek-6,Wojtanowski-6,Chrupek-2,Proszowski-1 - Gortat-14,Janczuro-10,Krzyżaniak-7,Jatczak-5, Żerdziński-5,Drozdek-4,Błaszczyk-2,Szkobel-1), Stal-Motor (Czarnecki-13,Wilk-12,Z.Jąder-10,Surowiec-10, Romaniak-7,Janik-7,Gieroń-4 - Nocek-13,Berej-11,Krawczyk-6,Kępa-4,Nurzyński-4,Studziński-4,Drużkowski-3),
12 runda 10/9/78:
Gwardia-Sparta, (20/9)Start-Stal (J.Puk-13,Łoś-7,Błaszak-14,Łukaszewicz-10, Kaczmarek-13,Gała-10,Wójcik-3,Kujawski-7,Mucha-6 - Kuźniar-9,Batycki-0,Krzywonos-4,Delimat-0,Janik-5,Wilk-0, Czarnecki-1,Surowiec-5, sędzia-Irena Nadolna), Motor-GSŻ 74-32 lub 72-34 (E.Miaskowski-14),
13 runda 28/9/78:
GSŻ-Start, (25/9)Stal-Gwardia (mecz przerwano przy stanie 65,5-35,5 z powodu śmiertelnego wypadku Henryka Drozdka), (3/9)Sparta-Unia (Jany-15,Słaboń-14,Bruzda-12,Nowak-11, Kałuża-10,Gorczyca-10,Cichy-4,Augustynowicz-2 - Gawełczyk-9,Chrupek-5,Wardzała-5,Frączek-3,Kajmowicz-3, Bartnik-2,Wojtanowski-1),
14 runda 1/10/78:
Unia-Stal (Wardzała-14,Gawełczyk-14,Kępowicz-9,Proszowski-8,Bartnik-7, Wojtanowski-3,Chrupek-2,Frączek-1 - Kuźniak-12,Janik-10,Surowiec-10,Z.Jąder-9,Czarnecki-8,Batycki-2), Start-Motor (J.Puk-9,Łoś-7,Błaszak-13,Łukaszewicz-0,Kaczmarek-3,Gała-5,Wójcik-6,Kujawski-8,Mucha-0 - Studziński-14,Drużkowski-2,Berej-10,Nurzyński-4,Nocek-11,Chmura-0,Krawczyk-4,Kąpa-10), (?/?)Gwardia-GSŻ,

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1978

1.  SPARTA WROCŁAW          18   9   0   3   +259

-------------------------------------------------
2.  MOTOR LUBLIN            18   9   0   3   +156
3.  UNIA TARNÓW             14   7   0   5   -89
4.  START GNIEZNO           12   6   0   6   +37
5.  STAL RZESZÓW            10   5   0   7   +17
6.  GWARDIA ŁÓDŹ            6    3   0   9   -148
7.  GSŻ GRUDZIĄDZ           6    3   0   9   -232

Sparta Wrocław                        Motor Lublin
trener -                              trener -
Robert Słaboń (1)          2,58       Zbigniew Studziński (6)    2,35
Henryk Jasek (2)           2,54       Stanisław Nocek (7)        2,31
Ryszard Jany (3)           2,53       Tadeusz Berej (8)          2,27
Bolesław Gorczyca (4)      2,44       Zbigniew Krawczyk (13)     2,07
Piotr Bruzda (12)          2,08       Krzysztof Nurzyński (25)   1,71
Krzysztof Kałuża (14)      2,06       Józef Drużkowski (44)      1,42
Stanisław Nowak (37)       1,54       Witold Zwierzchowski (45)  1,38
Henryk Zieja (61)          0,66       Andrzej Dyś (-)            1,00
Andrzej Cichy (-)          1,43       Dariusz Jędrej (-)         0,00
Wojciech Augustynowicz (-) 1,15
Mieczysław Sroga (-)       0,54
Zygfryd Kostka (-)         0,50

Unia Tarnów                           Start Gniezno
trener - Antoni Woryna                trener - Rajmund Świtała / Andrzej Pogorzelski(od 15/8)
Marian Wardzała (11)       2,14       Eugeniusz Błaszak (10)     2,18
Stanisław Bartnik (18)     1,94       Jan Puk (15)               2,02
Edward Gawełczyk (22)      1,78       Wojciech Kaczmarek (21)    1,83
Stanisław Wojtanowski (38) 1,54       Leon Kujawski (28)         1,66
Stanisław Kępowicz (43)    1,42       Mirosław Łukaszewicz (31)  1,65
Rudolf Proszowski (49)     1,30       Wojciech Puk (34)          1,57
Kazimierz Kajmowicz (50)   1,29       Romuald Łoś (35)           1,57
Ryszard Chrupek (51)       1,24       Kazimierz Wójcik (36)      1,55
Antoni Frączek (58)        0,82       Stanisław Gała (39)        1,51
Stanisław Chorabik (-)     1,66       Roman Mucha (-)            1,08
Andrzej Zając (-)          1,00       Mieczysław Kowalski (-)    0,20
Józef Łabędź (-)           0,80

Stal Rzeszów                          Gwardia Łódź
trener -                              trener -
Zbigniew Jąder (5)         2,41       Tadeusz Gortat (16)        2,00
Grzegorz Kuźniar (9)       2,24       Roman Janczuro (24)        1,73
Zygfryd Friedek (19)       1,94      
Henryk Drozdek (32) 1,58 (+27.9.1978) tor w Rzeszowie, sparing 25.9
Andrzej Surowiec (26)      1,69       Henryk Jatczak (40)        1,48
Ryszard Czarnecki (29)     1,66       Kazimierz Pakulski (46)    1,36
Ryszard Romaniak (30)      1,65       Bogdan Krzyżaniak (47)     1,34
Adam Janik (33)            1,58       Benedykt Kosek (52)        1,23
Jan Wilk (41)              1,46       Zdzisław Żerdziński (54)   1,14
Roman Gieroń (55)          1,10       Paweł Szkobel (59)         0,80
Józef Batycki (-)          0,64       Zygmunt Banasiak (-)       2,60
Antoni Krzywonos (-)       0,36       Jan Kwiatkowski (64)       1,61
Andrzej Delimat (-)        0,14       Stanisław Lalicki (-)      1,14
                                      Krzysztof Błaszczyk (-)    0,84
                                      Ryszard Witwicki (-)       0,46
Kazimierz Fornal (+5.6.1978) tor w Rzeszowie

GSŻ Grudziądz
trener -
Eugeniusz Miastkowski (17) 1,98
Jan Szydlik (20)           1,88
Roman Kościecha (23)       1,74
Wiesław Ośkiewicz (42)     1,45
Marian Gomułka (48)        1,32
Grzegorz Podolski (53)     1,22
Krzysztof Rapczyński (57)  0,86
Artur Dichting (60)        0,75
Krzysztof Trykowski (-)    0,80
Lech Kędziora (-)          0,57
Jerzy Chmielewski (-)      0,50
Marian Więckowski (-)      0,33


Junior Team Championship


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gdańsk          10     123          1. Bydgoszcz       11     138

2. Toruń           7      109          2. Zielona Góra    8      116
3. Grudziądz       6      87           3. Gniezno         4      81
4. Gorzów Wlkp     1      62           4. Łódź            1      39


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Leszno          10     131          1. Częstochowa     9      116

2. Opole           8      106          2. Lublin          7      112
3. Rybnik          6      104          3. Rzeszów         5      83
4. Świętochłowice  0      31           4. Tarnów          3      72

1. Finał MDMP - Bydgoszcz 2/9, Częstochowa 21/9, Leszno 28/9, Gdańsk 21/10/1978


1.     Unia Leszno                                              8
2.     Wybrzeże Gdańsk                                          7
3.     Polonia Bydgoszcz                                        5


Team Polish Cup


Eliminacje grupowe

         GRUPA 1                               GRUPA 2

1. Gdańsk          9      115          1. Zielona Góra    ??     ???

2. Toruń           7      106          2. Gniezno         ?      ??
3. Gorzów Wlkp     6      90           3. Bydgoszcz       ?      ??
4. Grudziądz       2      72           4. Łódź            ?      ??


         GRUPA 3                               GRUPA 4

1. Leszno          10     140          1. Lublin          ??     ???

2. Wrocław         5      82           2. Tarnów          ?      ??
3. Opole           5      74           3. Częstochowa     ?      ??
4. Świętochłowice  4      82           4. Rybnik          ?      ??
                                       5. Rzeszów         ?      ??

1. Finał DPP - Zielona Góra 1/7, Leszno 2/7, Gdańsk 30/7, Lublin 17/9/1978


1.     Unia Leszno                                       10     128
2.     Wybrzeże Gdańsk                                   9      127
3.     Motor Lublin                                      3,5    80


Individual Polish Championship


34. Finał IMP - Gorzów Wlkp 22/7/1978


1.     Bernard Jąder               Unia Leszno
2.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp
3.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław


Individual Junior Polish Championship


12. Finał MIMP - Leszno 17/8/1978


1.     Wiesław Patynek             Polonia Bydgoszcz
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
3.     Roman Jankowski             Unia Leszno


Polish Club Pair Championship


5. Finał MPPK - Chorzów 21/6/1978


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         28
2.     Unia Leszno                                              23
3.     Sparta Wrocław                                           20


Golden Helmet


18. Finał Złotego Kasku - Chorzów 1/5/1978


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Silver Helmet


13. Finał Srebrnego Kasku - Opole 31/8/1978


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra
2.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra
3.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk


Bronze Helmet


3. Finał Brązowego Kasku - Rybnik 29/6/1978


1.     Mieczysław Kmieciak         ROW Rybnik
2.     Bronisław Klimowicz         ROW Rybnik
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra


Tournaments


Czwórmecz towarzyski - Gdańsk 22/3/1978


1.     Wybrzeże Gdańsk                                          43

(Plech-12(3,3,3,3), Marynowski-12(3,3,3,3), Marsz-12(3,3,3,3), )

2.     Stal Toruń                                               23
3.     GSŻ Grudziądz                                            16

4.     Wybrzeże Gdańsk II                                       13

Testmecze międzypaństwowe z szwedzkim klubem NJUDUNGARNA MOTORSAELLSKAP VETLANDA
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Witold Łukowski)


Gorzów Wlkp 26/3/1978                      59  -  36 (Stal-Njudungarna)
9-Bogusław Nowak-14(3,3,3,3,2), 10-Bolesław Rzewiński-5(1,2,1,1), 11-Bolesław Proch-15(3,3,3,3,3), 12-Ryszard Dubiec-4(2,1,0,1), 13-Mieczysław Woźniak-9(2,3,2,2,u), 14-Marek Towalski-2(d,0,1,1), 15-Ryszard Fabiszewski-10(3,3,2,2,u), 16-Stanisław Chomski-ns -
1-Lars-Ĺke Andersson-10(2,3,1,2,2), 2-Göran Waltersson-0, 3-Conny Samuelsson-9(w,1,2,3,3), 4-Börje Klingborg-2(0,2,0,0,0), 5-Karl-Erik Karlsson-8(3,2,2,1,0), 6-Uno Jahansson-6(1,0,1,1,3), 7-Rolf Nero-1(1,0), 8-Roland Kungleiter-0, R-Henry Stejn-ns
sędzia-Stanisław Pieńkowski, biegi juniorów: Chomski, Okupski, Nero, Kungleiter

Zielona Góra 27/3/1978
                    36  -  60 (Falubaz-Njudungarna)
9-Aleksander Grygor-3(1,0,1,1,0), 10-Zbigniew Filipiak-11(2,3,1,3,2), 11-Stefan Żeromski-6(1,1,1,1,2), 12-Roman Mańczak-0, 13-Tadeusz Swaczyna-2(1,1), 14-Jan Ratajczyk-0, 15-Jerzy Marcinkowski-7(2,2,2,1), 16-Henryk Olszak-7(2,2,2,w,1,0), -
1-Lars-Ĺke Andersson-15(3,3,3,3,3), 2-Göran Waltersson-2(0,0,2,0,0), 3-Conny Samuelsson-13(3,3,2,3,2), 4-Börje Klingborg-3(2,1,0,0,0), 5-Karl-Erik Karlsson-15(3,3,3,3,3), 6-Uno Jahansson-10(2,2,2,3,1), 5-Rolf Nero-2(1,1)

Testmecze międzypaństwowe z niemieckim klubem ADMV MEISSEN
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Opole 27??/3/1978                          63  -  45 (Kolejarz-Meissen)
(Marian Witelus-11, Franciszek Stach-12 - Schneider-11, Peter Liebing-10)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 30/3/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
3.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)

4.     Lars-Ĺke Andersson          Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (11 pkt.)
5.     Bolesław Rzewiński          Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)
6.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (9 pkt.)
7.     Conny Samuelsson            Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (8 pkt.)
8.     Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp (6 pkt.)
9.     Göran Waltersson            Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (6 pkt.)
10.    ? Klaesson                  Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (6 pkt.)
11.    Börje Klingborg             Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (4 pkt.)
12.    ? Jahansson                 Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (4 pkt.)
13.    Krzysztof Okupski           Stal Gorzów Wlkp (3 pkt.)
14.    ? Kling                     Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (2 pkt.)
15.    Rolf Nero                   Njudungarna Motorsaellskap Vetlanda (1 pkt.)
16.    Franciszek Jaziewicz        Stal Gorzów Wlkp (1 pkt.)
17.    Stanisław Chomski           Stal Gorzów Wlkp (0 pkt.)

Czwórmecz towarzyski - Łódź 19/4/1978


1.     Stal Toruń                                               41

(Janusz Plewiński 12(3,3,3,3), Zygmunt Słowiński 10(3,2,3,2), Wojciech Żabiałowicz 10(3,3,2,2), Marek Makowski 9(3,2,3,1))

2.     Gwardia I Łódź                                           35

(Benedykt Kosek 10(2,3,2,3), Tadeusz Gortat 11(3,3,2,3), Roman Janczuro 9(2,3,2,2), Kazimierz Pakulski 5(2,0,1,2))

3.     Gwardia II Łódź                                          11

(Henryk Drozdek 3(0,1,1,1), Zdzisław Żerdziński 3(1,0,2,0), Paweł Szkobel 2(1,1,0,0), Ryszard Witwicki 3(1,1,1,0))

4.     ASSAT Tampere                                            9

(O.Torunen 0(0,0,0,0), Markku Haapala 1(0,0,0,1), Seppo Palomaki 5(1,1,1,2), Adam Olkiewicz 6(u,2,0,1), Stanisław Lalicki ns))

Bydgoszcz 22/4/1978 testmecz POLONIA BYDGOSZCZ - KADRA NARODOWA         32  -  74
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Patynek-9, Koselski-4, K.Ziarnik-4, M.Ziarnik-4, Bewicz-4, Bukiej-3, Michaliszyn-2, Głowacki-2 -
Plech-12, Fabiszewski-11, Marynowski-10, Pyszny-10, Woźniak-8, Huszcza-8, Adamczak-7, Jankowski-7

Zielona Góra 22/4/1978 testmecz międzypaństwowy FALUBAZ ZIELONA GÓRA - MC GUSTROW 54  -  24
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Henryk Olszak-12, Tadeusz Swaczyna-9, Stefan Żeromski-8, Mirosław Pachulski-7, Jerzy Marcinkowski-6,
Alfred Krzystyniak-5, Jarosław Glinka-4, Roman Mańczak-3 -
Clemens Bever-9, Dieter Tetzlaff-8, W.Mell-3, Grulich-2, Czerny-1, Rueckel-1, Schmidt-0), sędzia-Bonifacy Langner
Puchar Przwodniczącego ZW ZSMP wygrał Henryk Olszak, kolejne miejsca zajęli: Bever, Żeromski i Tetzlaff.

4. Memoriał Mariana Rose - Toruń 23/4/1978
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk (nr.st.5 15 pkt.)
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (nr.st.7 13 pkt.)
3.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik (nr.st.10 11 pkt.)

4.     Bogdan Skrobisz             Wybrzeże Gdańsk (nr.st.13 11 pkt.)
5.     Wiesław Patynek             Polonia Bydgoszcz (nr.st.2 10 pkt.)
6.     Janusz Plewiński            Stal Toruń (nr.st.1 9 pkt.)
7.     Roman Jankowski             Unia Leszno (nr.st.9 7 pkt.)
8.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (nr.st.17 6 pkt.)
9.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (nr.st.? 5 pkt.)
?.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (nr.st.11 0 pkt.)
?.     Bogusław Nowak              Stal Gorzów Wlkp (nr.st.3 ? pkt.)
?.     Alfred Siekierka            Kolejarz Opole (nr.st.4 ? pkt.)
?.     Marian Zaranek              Polonia Bydgoszcz (nr.st.6 ? pkt.)
?.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (nr.st.8 ? pkt.)
?.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (nr.st.12 ? pkt.)
?.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno (nr.st.14 pkt.)
?.     Kazimierz Adamczak          Unia Leszno (nr.st.15 pkt.)
?.     Jerzy Kniaź                 Stal Toruń (nr.st.16 pkt.)
?.     Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń (nr.st.18 pkt.)

Lublin 23/4/1978 testmecz MOTOR LUBLIN - STAL RZESZÓW                   74  -  33

9.T.Berej 12(3,3,3,3), 10.K.Nurzyński 8(1,3,2,1), 11.Z.Studziński 9(3,2,2,2), 12.J.Drużkowski 3(1,1,0,1), 13.Z.Krawczyk 10(2,3,w,2,3), 14.W.Zwierzchowski 11(3,2,3,3), 15.S.Nocek 5(2,0,3), 16.M.Kępa 9(3,3,1,2), R.M.Chmura 7(2,2,3) -
1.G.Kuźniar 7(0,3,2,2,0), 2.R.Gieroń 3(2,0,1,0), 3.J.Wilk 6(0,0,3,2,1), 4.A.Janik 5(2,1,2), 5.R.Czarnecki 5(0,1,3,1,d), 6.R.Romaniak 4(1,0,1,d,2), 7.A.Surowiec 3(1,1,1,0,d), 8.A.Delimat 0(0,0), R.A.Krzywonos 0(0,0)

Turniej Indywidualny "O Puchar Przewodniczącego WRZZ" - Lublin 1/5/1978


1.     Stanisław Nocek             Motor Lublin
2.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
3.     Krzysztof Nurzyński         Motor Lublin

Turniej Par - Toruń 3/5/1978


1.     Janusz Plewiński, Adam Olkiewicz                         22
2.     Jan Ząbik, Marek Makowski                                17
3.     Ryszard Fabiszewski, Bolesław Rzewiński                  14
4.     Jerzy Kniaź, Zygmunt Słowiński                           14

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego MRN - Grudziądz 3 ??? /5/1978


1.     Leon Kujawski               Start Gniezno
2.     Eugeniusz Miastkowski       GSŻ Grudziądz
3.     Lech Bewicz                 Polonia Bydgoszcz

4.     Wiesław Ośkiewicz           GSŻ Grudziądz
5.     Marian Gomułka              GSŻ Grudziądz

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Częstochowa 7/5/1978


1.     Marek Cieślak               Polska
2.     Jiri Stancl                 CSRS
3.     Zdenek Kudrna               CSRS

Rzeszów 25/5/1978 testmecz międzynarodowy STAL RZESZÓW - VOLAN NYIGERYHAZA 38  -  22

9.Zbigniew Jąder 5(2,3), 10.Zygfryd Friedek 6(3,3,u), 11.Grzegorz Kuźniar 6(3,3), 12.Jan Wilk 6(2,1,3), 13.Ryszard Czarnecki 9(3,3,3), 14.Adam Janik 1(0,1), 15.Andrzej Surowiec 1(u,1), 16.Roman Gieroń 4(d,2,2) -
1.Laszlo Reszegi 0(0,0,0), 2.Tibor Danko 6(1,1,2,2), 3.Istvan Grego 3(0,2,1), 4.Janos Szabo 5(1,1,3), 5.Tibor Bihari 4(2,0,2), 6.Janos Balogh 2(1,1,0), 7.B.Hlavati 2(2), mecz został przerwany po 10 wyścigach.

Turniej Indywidualny VII Zielonogórska Spartakiada Młodzieży - Zielona Góra 30/5/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (14 pkt.)
2.     Jan Puk                     Start Gniezno (13 pkt.)
3.     Mirosław Pachulski          Falubaz Zielona Góra (12 pkt.)

4.     Roman Tajchert              Falubaz Zielona Góra (12 pkt.)
5.     Kazimierz Wójcik            Start Gniezno (12 pkt.)
6.     Roman Mańczak               Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
7.     Ryszard Buśkiewicz          Unia Leszno (9 pkt.)
8.     Alfred Krzystyniak          Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)
9.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno (6 pkt.)
10.    Henryk Brodala              Unia Leszno (5 pkt.)
sędzia - Bonifacy Langner

Rzeszów 1/6/1978 testmecz STAL RZESZÓW - MOTOR LUBLIN                   63  -  44

9.Zbigniew Jąder 11(2,3,3,3), 10.Ryszard Czarnecki 6(1,2,1,2), 11.Ryszard Romaniak 6(2,d,2,w,2), 12.Andrzej Delimat 3(1,1,1), 13.Grzegorz Kuźniar 9(0,3,3,3), 14.Adam Janik 8(1,2,2,3), 15.Zygfryd Friedek 9(3,3,d,3), 16.Andrzej Surowiec 5(3,d,2,0), R2.Roman Gieroń 6(2,0,3,1) -
1.Zbigniew Studziński 11(3,3,2,1,2), 2.Józef Drużkowski 4(1,2,1,u), 3.Tadeusz Berej 4(w,u,1,2,1), 4.Zbigniew Krawczyk 5(3,1,u,0,1), 5.Krzysztof Nurzyński 12(2,2,3,3,2), 6.Witold Zwierzchowski 3(3,0,0,0), 7.Marian Chmura 3(0,0,2,1), 8.Marek Kępa 2(1,1,w,0), R1.Stanisław Nocek ns

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - 40-lecie Unii Leszno - Leszno 4/6/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
2.     Mariusz Okoniewski          Unia Leszno (12-(3,3,3,wsu,3) pkt.-nr.st.5)
3.     Malcolm Simmons             Wielka Brytania (12-(3,?,?,?,2) pkt.-nr.st.11)

startowali: John Davies, Neil Middleditch

Turniej Par (eliminacja zawodników kadry na Finał MŚP) - Gorzów Wlkp 14/6/1978


1.     Bolesław Proch(17),Ryszard Fabiszewski(9)                26
2.     Mieczysław Woźniak(8),Bogusław Nowak(16)                 24
3.     Andrzej Marynowski(8),Marek Towalski(13)                 21
4.     Piotr Pyszny(11),Jerzy Kochman(4)                        15
5.     Mieczysław Kmieciak(8),Ryszard Romaniak(5)               13
6.     Mariusz Okoniewski(9),Roman Jankowski(3)                 12
7.     Henryk Olszak(10),Andrzej Huszcza(2)                     12

Turniej Par (eliminacja zawodników kadry na Finał MŚP) - Zielona Góra 15/6/1978


1.     Andrzej Huszcza(13),Henryk Olszak(13)                    26
2.     Andrzej Marynowski(12),Roman Jankowski(11)               23
3.     Piotr Pyszny(14),Mieczysław Kmieciak(8)                  22
4.     Bolesław Proch(16),Marek Towalski(3)                     19
5.     Ryszard Fabiszewski(15),Jerzy Kochman(3)                 18
6.     Ryszard Romaniak(7),Wojciech Żabiałowicz(4)              11
7.     Mieczysław Woźniak(8),Henryk Brodala(0)                  8

Turniej o Puchar Federacji Stal - Toruń 25/6/1978


1.     Stal Toruń                                               35
2.     Stal Rzeszów                                             28
3.     Falubaz Zielona Góra                                     21

4.     Stal Gorzów Wlkp                                         19
5.     Motor Lublin                                             17

Finał Mistrzostw Świata Par - Chorzów 25/6/1978


1.     WIELKA BRYTANIA                                          24+3
2.     NOWA ZELANDIA                                            24+2
3.     DANIA                                                    21

Międzynarodowy Turniej Indywidualny z okazji I Ogólnopolskich Igrzysk LZS - Zielona Góra 27/6/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bernard Jąder               Unia Leszno nr.st. (15 pkt.)
2.     Jiri Minarzik               CSRS nr.st.5 (13 pkt.)
3.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra nr.st.16 (11 pkt.)

4.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp nr.st.3 (11 pkt.)
5.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra nr.st.5 (10 pkt.)
6.     Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra nr.st.6 (10 pkt.)
7.     Czesław Piwosz              Unia Leszno nr.st. (9 pkt.)
8.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra nr.st.14 (8 pkt.)
9.     Roman Jankowski             Unia Leszno nr.st.11 (6 pkt.)
10.    Jan Klokocka                CSRS nr.st.2 (6 pkt.)
11.    Piotr Bruzda                Sparta Wrocław nr.st.4 (6 pkt.)
12.    J.Schumann                  NRD nr.st.15 (4 pkt.)
13.    Krzysztof Kałuża            Sparta Wrocław nr.st.8 (4 pkt.)
14.    W.Schneider                 NRD nr.st.12 (3 pkt.)
15.    Jan Puk                     Start Gniezno nr.st.13 (2 pkt.)
16.    Franciszek Jaziewicz        Stal Gorzów Wlkp nr.st. (1 pkt.)
sędzia - Bonifacy Langner

Młodzieżowy Turniej Indywidualny HAWANA'78 - Gorzów Wlkp 29/6/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Ryszard Buśkiewicz          Unia Leszno (12 pkt.)
3.     Bolesław Rzewiński          Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)

4.     Mirosław Pachulski          Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
5.     Roman Mańczak               Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
6.     Jarosław Glinka             Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
7.     Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp (9 pkt.)
8.     Władysław Bembnista         Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)

Tarnów 9/7/1978 testmecz międzynarodowy UNIA TARNÓW - AMK TATRA KOPRIVNICA 61  -  22

9.Marian Wardzała 15(3,3,3,3,3), 10.Stanisław Kępowicz 7(2,1,2,2), 11.Stanisław Bartnik 11(w,3,3,3,2), 12.Kazimierz Kajmowicz 6(3,1,2,w), 13.Edward Gawełczyk 8(d,3,3,2), 14.Ryszard Chrupek 8(3,1,2,2), 15.Stanisław Wojtanowski 6(3,3) -
1.Lubomir Volin 6(1,2,2,1,0), 2.Cestmir Vana 0(w,d,d,d), 3.Milos Duda 7(2,1,1,1,1,1), 4.A.Frydrysek 1(1,0,0), 5.Jan Jasa 2(1,0,1,0), 6.Rudolf Proszowski 4(2,2,d,d), 7.Antoni Frączek 2(2,0)

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego WRZZ w Kaliszu - Ostrów Wlkp 22/7/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno (14 pkt.)
2.     Norbert Ciomber             Kolejarz Opole (12 pkt.)
3.     Alfred Krzystyniak          Falubaz Zielona Góra (12 pkt.)

4.     Krzysztof Kałuża            Sparta Wrocław (12 pkt.)
5.     Ryszard Jany                Sparta Wrocław (10 pkt.)
6.     Jarosław Glinka             Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
7.     Henryk Brodala              Unia Leszno (8 pkt.)
8.     Piotr Bruzda                Sparta Wrocław (7 pkt.)
9.     Joachim Hyla                Kolejarz Opole (7 pkt.)
10.    Roman Mańczak               Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
11.    Mirosław Pachulski          Falubaz Zielona Góra (7 pkt.)
12.    Antoni Skupień              ROW Rybnik (6 pkt.)
13.    Konrad Libor                Kolejarz Opole (4 pkt.)
14.    Krystian Fros               ROW Rybnik (2 pkt.)
15.    ?                           ?
16.    Andrzej Cichy               Sparta Wrocław (1 pkt.)

Gniezno 9/8/1978 testmecz START GNIEZNO - FALUBAZ ZIELONA GÓRA          52  -  37
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Turniej Indywidualny o Puchar Prezydenta Gdańska - Gdańsk 10/8/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
3.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk (11 pkt.)

4.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)
5.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
6.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław (10 pkt.)
7.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik (9 pkt.)
8.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (8 pkt.)
9.     Roman Jankowski             Unia Leszno (6 pkt.)
10.    Ryszard Jany                Sparta Wrocław (6 pkt.)
11.    Mieczysław Kmieciak         ROW Rybnik (6 pkt.)
12.    Włodzimierz Heliński        Unia Leszno (5 pkt.)
13.    Krzysztof Fede              Wybrzeże Gdańsk (3 pkt.)
14.    Bogdan Skrobisz             Wybrzeże Gdańsk (3 pkt.)
15.    Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk (3 pkt.)
16.    Mariusz Okoniewski          Unia Leszno (1 pkt.)
17.    Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń (1 pkt.)
18.    Krzysztof Głowacki          Polonia Bydgoszcz (0 pkt.)

Zielona Góra 23/8/1978 testmecz FALUBAZ ZIELONA GÓRA - START GNIEZNO    53  -  22
(źródło informacji - Witold Łukowski)

J.Krzystyniak-12, Jarząbek-8, Jaworek-9, Smolarek-7, Pawlak-5, A.Krzystyniak-12 -
Mucha-11, Dolata-3, Szmanda-3, Podrzycki-2, Brillowski-3, sędzia-Bonifacy Langner

Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego RW FSZMP w Poznaniu - Gniezno 24/8/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik (13 pkt.)
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (12 pkt.)
3.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław (11 pkt.)

4.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)
5.     Krzysztof Głowacki          Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)
6.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (10 pkt.)
7.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)
8.     Józef Jarmuła               Włókniarz Częstochowa (7 pkt.)

Młodzieżowy Czwórmecz Towarzyski - Zielona Góra 1/9/1978
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Falubaz Zielona Góra                                     20

(Smolarek-7, J.Krzystyniak-5, Pawlak-5, Jaworek-4)

2.     Start Gniezno                                            14

(Mucha-5, Podrzycki-5, Dolata-3, Brillowski-1)

3.     GSŻ Grudziądz                                            12

(Rapczyński-3, Szydlik-3, Kędziora-3, Miastkowski-2, Woźniak-1)

4.     Stal Gorzów Wlkp                                         7

(Rzewiński-3, Mazurkiewicz-2, Dubiec-1, Jaziewicz-1)
sędzia - Bonifacy Langner, sędzia przerwał zawody po 9-tym biegu z powodu złych warunków i wypadku w
10-tym biegu pomiędzy Rzewińskim i Smolarkiem

28. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 3/9/1978


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk
2.     Bogusław Proch              Stal Gorzów Wlkp
3.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny o Puchar ZNTK - Ostrów Wlkp 3/9/1978
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Włodzimierz Tomaszewski     Włókniarz Częstochowa (13 pkt.)
2.     Leon Kujawski               Start Gniezno (12 pkt.)
3.     Grzegorz Sterna             Unia Leszno (11 pkt.)

4.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (11-(3,3,d,?,?) pkt.)
5.     Piotr Brachmański           ROW Rybnik (11 pkt.)
?.     Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
?.     Jarosław Glinka             Falubaz Zielona Góra (2 pkt.)

16. "Puchar ROW" - Rybnik 6/9/1978


1.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik
2.     Jerzy Wilim                 ROW Rybnik
3.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp

Turniej Indywidualny - Częstochowa 7/9/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (13 pkt.)
3.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk (13 pkt.)

4.     Józef Jarmuła               Włókniarz Częstochowa (12 pkt.)
5.     Ryszard Jany                Sparta Wrocław (10 pkt.)
6.     Włodzimierz Tomaszewski     Włókniarz Częstochowa (9 pkt.)
7.     Robert Słaboń               Sparta Wrocław (8 pkt.)
8.     Włodzimierz Heliński        Unia Leszno (7 pkt.)
9.     Piotr Pyszny                ROW Rybnik (7 pkt.)
10.    Bernard Jąder               Unia Leszno (5 pkt.)
11.    Krzysztof Głowacki          Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
12.    Daniel Chmielewski          Włókniarz Częstochowa (5 pkt.)
13.    Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (4 pkt.)
14.    Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń (3 pkt.)
15.    Mirosław Błaszak            Włókniarz Częstochowa (2 pkt.)
16.    Ryszard Romaniak            Stal Rzeszów (2 pkt.)
sędzia - Marian Kaznowski

Rzeszów 16/9/1978 testmecz międzynarodowy STAL RZESZÓW - ZLATA PRILBA PARDUBICE 43  -  35

9.Ryszard Czarnecki 10, 10.Zbigniew Jąder 9, 11.Grzegorz Kuźniar 8, 12.Adam Janik 6, 13.Andrzej Delimat 5, 14.Andrzej Surowiec 4, 15.Jan Wilk 1 -
1.Petr Kuczera 10, 2.Jozef Juza 10, 3.Evzen Erban 7, 4.Szulz 4, 5.Poznik 3, 6.Roman Podany 1

1. Memoriał Marcina Rożaka - Gniezno 17/9/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jan Puk                     Start Gniezno (15 pkt.)
2.     Leon Kujawski               Start Gniezno (12 pkt.)
3.     Jarosław Glinka             Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)

4.     Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)
5.     Alfred Krzystyniak          Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
6.     Jan Szydlik                 GSŻ Grudziądz (9 pkt.)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Rzeszów 17/9/1978


1.     Ryszard Czarnecki           Stal Rzeszów
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

11. Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego - Częstochowa 30/9/1978


1.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa
2.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra

Młodzieżowy Czwórmecz Towarzyski - Grudziądz 8/10/1978
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     GSŻ Grudziądz                                            42

(Szydlik-12, Kędziora-11, Miastkowski-10, Rapczyński-7)

2.     Falubaz Zielona Góra                                     27

(J.Krzystyniak-7, Jaworek-7, Pawlak-6, A.Krzystyniak-5, Jarząbek-2)

3.     Start Gniezno                                            13

(Dolata-5, Podrzycki-4, Mucha-3, Brillowski-1)

4.     Polnia Bydgoszcz                                         10

(Tymiński-5, Wełnicki-3, Pawełkiewicz-2)

Testmecz międzypaństwowy z czeskim klubem AMK SLANY
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Zielona Góra 11/10/1978                     68  -  28 (Falubaz-AMK Slany)
(Jan Grabowski-13(3,2,3,3,2), Stefan Żeromski-11(3,3,2,3), Zbigniew Filipiak-11(3,3,2,2,1), Henryk Olszak-9(3,3,3), Alfred Krzystyniak-7(3,2,2), Jan Krzystyniak-7(2,1,2,2), Mirosław Pachulski-7(2,2,2,1,0), Roman Mańczak-3(0,2,1) - Josef Minarzik-13(2,3,3,3,2), Rybas-7(1,1,1,1,3), Jan Klokocka-4(1,d,1,1,1), Karel Vobornik-3(0,1,1,d,1), Civis-1(1,0,w), Polak-0, Fujera-0, Brabec-0),
sędzia - Bonifacy Langner

Ostrów Wlkp 12/10/1978
                     37  -  53 (Falubaz-AMK Slany)
(Henryk Olszak-12(3,3,3,3), Zbigniew Filipiak-11, Jan Grabowski-9, Alfred Krzystyniak-6, Stefan Żeromski-6, Jan Krzystyniak-5, Jarosław Glinka-2, Mirosław Pachulski-2 - Karel Vobornik-11, Rybas-10, Josef Minarzik-8, Jan Klokocka-7, Fujera-1, Brabec-0, Polak-0),
sędzia - Bonifacy Langner

26. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 14/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (15-(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra (12 pkt.)
3.     Bernard Jąder               Unia Leszno (11+3 pkt.)

4.     Jerzy Wilim                 ROW Rybnik (11+3 pkt.)
?.     Wiesław Pawlak              Falubaz Zielona Góra (2 pkt.)

Międzynarodowy Turniej Par - Tarnów 14/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Juza, Podany                                             23
2.     Manev, Janakiev                                          19,5
3.     Kępowicz(13),Żabiałowicz(6)                              19
4.     Mehl,Hey                                                 19
5.     Hajdu,Juhas                                              13
6.     Jonel,Dobre                                              12,5
7.     ?                                                        ?

Indywidualne Mistrzostwa Federacji Stal - Toruń 15/10/1978 (zawody przeniesione z 24/6)


1.     Jan Ząbik                   Stal Toruń
2.     Zbigniew Studziński         Motor Lublin
3.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp

Międzynarodowy Turniej Par - Rzeszów 15/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Manev(18),Janakiev(9)                                    27
2.     Juza(15),Drahos(9)                                       24
3.     Żabiałowicz(16),Kępowicz(7)                              23
4.     Szydlik(13),Kafel(3)                                     16
5.     Mehl(13),Hey(2)                                          15
6.     Hajdu(9),Juhas(4)                                        13
7.     Jonel(6),Dobre(2)                                        8

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A (jun.)   -   S Z W E C J A (jun.)


Zielona Góra 21/10/1978                 70  -  38
((1)Andrzej Huszcza-17(2,3,3,3,3,3), (2)Stefan Żeromski-3(3,u2,w), (3)Henryk Olszak-18(3,3,3,3,3,3), (4)Jan Grabowski-5(0,1,2,1,1), (5)Bolesław Proch-16(2,2,3,3,3,3), (6)Marek Towalski-3(0,0,0,1,2), (7)Jan Krzystyniak-6(d,1,2,2,1), (8)Mirosław Pachulski-2(2,u) -
(1)Lars Ericsson-6(1,2,2,1,u,w), (2)Alf Trofast-0(0,d,0,0)), (3)Lillebror Johansson-13(2,3,2,2,2,3), (4)Ingemar Andersson-3(1,1,1,0,0,0), (5)Ake Friedel-10(3,2,1,2,d,2), (6)Lennart Bengtsson-3(1,1,d,1,0), (7)Jerry Karlsson-ns, (8)Tommy Steen-3(1,0,1,1), sędzia-Tadeusz Skiba)

Leszno 23/10/1978
                      46  -  26
(Kazimierz Adamczak-12, Andrzej Huszcza-11, Bernard Jąder-11, Ryszard Jany-8, Roman Jankowski-3, Henryk Olszak-1 -
Lillebror Johansson-8, Ake Friedel-5, Lennart Bengtsson-5, Tommy Steen-3, Alf Trofast-3, Ingemar Andersson-3, Lars Ericsson-0, sędzia przerwał zawody z powodu opadów deszczu, sędzia-Tadeusz Skiba)

Toruń 24/10/1978
                       ??  -  ??

Grudziądz 25/10/1978
                   55  -  53
(Wojciech Żabiałowicz-12, Jan Szydlik-11, Henryk Olszak-11, Mirosław Berliński-7, Andrzej Huszcza-9, Andrzej Marynowski-5 - Lillebror Johansson-12, Ingemar Andersson-11, Lennart Bengtson-10)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Leszno 22/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bernard Jąder               Unia Leszno (12 pkt.)
2.     Kazimierz Adamczak          Unia Leszno (10 pkt.)
3.     Czesław Piwosz              Unia Leszno (9 pkt.)

Turniej Indywidualny z okazji 35-lecia LWP - Gorzów Wlkp 22/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bolesław Proch              Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
2.     Piotr Bruzda                Sparta Wrocław (10 pkt.)
3.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)

4.     Janusz Plewiński            Stal Toruń (9 pkt.)
5.     Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
6.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (8-(3,2,1,2) pkt.)
7.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (7 pkt.)
8.     Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)
9.     Krzysztof Kwiatkowski       Stal Toruń (5 pkt.)
10.    Eugeniusz Pawełkiewicz      Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
11.    G.Woźniak                   Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
12.    Ryszard Dubiec              Stal Gorzów Wlkp (3 pkt.)
13.    Franciszek Jaziewicz        Stal Gorzów Wlkp (3 pkt.)
14.    Wojciech Kaczmarek          Start Gniezno (3 pkt.)
15.    Arkadiusz Mazurkiewicz      Stal Gorzów Wlkp (1 pkt.)
16.    Krzysztof Kałuża            Sparta Wrocław (1 pkt.)
sędzia przerwał zawody po 16-tym biegu z powodu opadów deszczu.
lista startowa: 1-Towalski,2-E.Błaszak,3-M.Woźniak,4-Michaliszyn,5-Proch,6-Kaczmarek,7-Fabiszewski,
8-Augustynowicz,9-G.Woźniak,10-Kniaź,11-Bruzda,12-Plewiński,13-Pawełkiewicz,14-Kałuża,15-Ząbik,16-Dubiec,
17-Jaziewicz,18-Mazurkiewicz, sędzia-Stanisław Pieńkowski

Testmecze międzypaństwowe   POLSKA   -   NRD


Ostrów Wlkp 21/10/1978                     57  -  37 (Unia-ABMV)
()

Ostrów Wlkp 28/10/1978
                    51  -  39 (Unia-ABMV)
(Adamczak-15,Jankowski-15 - Triemer-9,Lieschke-8)

Grudziądz 29/10/1978
                      73  -  23 (PZMot-ABMV)
(Żabiałowicz-14,M.Berliński-14,Marynowski-12,Skrobisz-11,Ząbik-10,Szydlik-9,Kościecha-3 - Lieschke-9,Triemer-8,Schneider-3,Schumann-1,Mell-1,Tetzlaff-1)

Lublin 22/10/1978 testmecz międzynarodowy MOTOR LUBLIN - VOLAN DEBRECZYN 59  -  37

9.Zbigniew Studziński 12(3,3,3,3), 10.Dariusz Fornal 2(1,1,0), 11.Stanisław Nocek 11(3,3,2,3), 12.Dariusz Jędrej 5(u,1,3,1,0), 13.Marek Kępa 9(0,1,2,3,3), 14.Witold Zwierzchowski 12(3,3,3,3), 15.Andrzej Dyś 8(3,1,2,2), 16.Wojciech Piasecki 0(0,w,0) -
1.Antal Tamcsu 11 221231, 2.Laszlo Juhasz 2 0020, 3.Janos Oresko 9(2,2,2,2,1), 4.Tibor Danka 1(1,0), 5.Zoltan Hajdu 7(1,1,1,2,2), 6.Zoltan Adorjan 5(2,2,0,1,0), 7.Csaba Nagy 0(0), 8.E.Gall 0(0), R1.Mihalyi Torok 2(1,1,0)

1. Memoriał Kazimierza Araszewicza - Toruń 24/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Lillebror Johansson         Szwecja (13+3 pkt.)
2.     Wiesław Patynek             Polonia Bydgoszcz (13+2 pkt.)
3.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)

4.     Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń (11 pkt.)
5.     Mirosław Berliński          Wybrzeże Gdańsk (9 pkt.)
6.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (9 pkt.)
7.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (9 pkt.)

Turniej Indywidualny o Puchar Dyrektora Lubuskiej Fabryki Zgrzeblarek - Zielona Góra 28/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Andrzej Huszcza             Falubaz Zielona Góra (15 pkt.)
2.     Josef Minarzik              CSRS (14 pkt.)
3.     Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra (11 pkt.)

4.     Bernard Jąder               Unia Leszno (11 pkt.)
5.     Henryk Olszak               Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
6.     Jan Grabowski               Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
7.     Jan Klokocka                CSRS (9 pkt.)
8.     Karel Vobornik              CSRS (9 pkt.)
9.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (6 pkt.)
10.    Clemens Bever               NRD (6 pkt.)
11.    Leon Kujawski               Start Gniezno (5 pkt.)
12.    Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (4 pkt.)
13.    Jan Puk                     Start Gniezno (4 pkt.)
14.    Kazimierz Wójcik            Start Gniezno (3 pkt.)
15.    Jan Krzystyniak             Falubaz Zielona Góra (3 pkt.)
16.    Joachim Mell                NRD (0 pkt.)
17.    Andrzej Jarząbek            Falubaz Zielona Góra (0 pkt.)
sędzia - Bonifacy Langner

"Puchar Przechodni Miasta Leszna" - Leszno 29/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Andrzej Huszcza(12) - Henryk Olszak(4)        16
2.     Bernard Jąder(9) - Kazimierz Adamczak(7)      16
3.     Ryszard Jany(9) - Piotr Bruzda(5)             14

4.     Clemens Bever(5) - Joachim Mell(4)            9
5.     Mieczysław Woźniak(4) - Marek Towalski(1)     5

Turniej Indywidualny o Puchar Rady Głównej Federacji Start - Gniezno 29/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Eugeniusz Błaszak           Start Gniezno (14 pkt.)
2.     Jan Puk                     Start Gniezno (14 pkt.)
3.     Wojciech Kaczmarek          Start Gniezno (12 pkt.)

4.     Ryszard Fabiszewski         Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
5.     Zbigniew Filipiak           Falubaz Zielona Góra (10 pkt.)
12.    Stefan Żeromski             Falubaz Zielona Góra (5 pkt.)
?.     Franciszek Jaziewicz        Stal Gorzów Wlkp (0 pkt.)

2. Memoriał Tadeusza Tkaczyka - Lublin 29/10/1978


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Turniej Indywidualny o Puchar Prezesa Stali Rzeszów - Rzeszów 29/10/1978
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Józef Kafel                 Włókniarz Częstochowa (11(2,3,3,3))
2.     Tadeusz Berej               Motor Lublin (11(3,3,2,3))
3.     Wojciech Kaczmarek          Start Gniezno (10(3,2,3,2))

4.     Andrzej Delimat             Stal Rzeszów (7(3,1,0,3))
5.     Daniel Chmielewski          Włókniarz Częstochowa (7(1,3,d,3))
6.     Stanisław Kępowicz          Unia Tarnów (7(d,2,2,3))
7.     Zbigniew Jąder              Stal Rzeszów (6(2,2,1,1))
8.     Adam Janik                  Stal Rzeszów (5(2,2,1,0))
9.     Zbigniew Krawczyk           Motor Lublin (5(1,1,1,2))
10.    Edward Gawełczyk            Unia Tarnów (3(2,1,0,d))
11.    Romuald Łoś                 Start Gniezno (2(d,2))
12.    Roman Gieroń                Stal Rzeszów (2(1,1,0,u))
13.    Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów (1(u,1))
14.    Antoni Krzywonos            Stal Rzeszów (1(0,0,1,0))

Turniej o Puchar Rady Opiekuńczej GSŻ - Grudziądz 12/11/1978


1.     Zenon Plech                 Wybrzeże Gdańsk (15 pkt.)
2.     Andrzej Marynowski          Wybrzeże Gdańsk (14 pkt.)
3.     Marek Towalski              Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.+ 3)

4.     Jan Szydlik                 GSŻ Grudziądz (12 pkt.+ 2)
5.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (12 pkt.+ 1)
6.     Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
7.     Wojciech Żabiałowicz        Stal Toruń (9 pkt.)
8.     Roman Kościecha             GSŻ Grudziądz (7 pkt.)
9.     Adam Olkiewicz              Stal Toruń (6 pkt.)
10.    Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (5 pkt.)
11.    Marian Michaliszyn          Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
12.    Mieczysław Woźniak          Stal Gorzów Wlkp (4 pkt.)


1977     INDEX     1979