DMP DM2L PPZMot IMP MIMP Złoty Kask Srebrny Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Jerzy Bildziukiewicz
(ur.??-?-19?? zm.29-8-1971) - wypadek na torze w Bydgoszczy


Team Championship


1 Liga

                 BYDG.   GORZ.  RYBN.  ŚWIĘ.  OPOLE  WROC.  GDAŃ.  TARN.
BYDGOSZCZ        ** **   
46-32  43-34  48-30  45-33  27-20  47-29  56-22
GORZÓW WLKP      
42-35   ** **  45-33  46-32  47-31  48-30  44-34  51-26
RYBNIK           54-24   
43-35  ** **  47-31  44-34  47-30  53-25  49-28
ŚWIĘTOCHŁOWICE 38,5-38,5 
40-36  42-36  ** **  41-37  53-23  43-35  47-30
OPOLE            43-35   
40-36  24-18  42-36  ** **  47-30  52-26  56-21
WROCŁAW          
54-24   45-32  41-37  42-36  45-33  ** **  51-27  57-21
GDAŃSK           37-41   
31-47  41-36  40-38  38-36  41-36  ** **  46-31
TARNÓW           38-40   33-45  21-57  36-42  
41-36  40-38  48-30  ** **

1 runda 4/4/71: ROW-Stal, Wybrzeże-Unia, Sparta-Śląsk, Kolejarz-Polonia
2 runda 25/4/71:
Polonia-ROW, (24/4)Śląsk-Wybrzeże, Unia-Sparta, Stal-Kolejarz
3 runda 1/5/71:
Sparta-Polonia, Wybrzeże-Stal, ROW-Unia, Kolejarz-Śląsk
4 runda 2/5/71:
Polonia-Wybrzeże, Stal-Sparta, Unia-Kolejarz, (30/7)Śląsk-ROW
5 runda 10/6/71 (Boże Ciało):
Polonia-Stal, ROW-Kolejarz, Śląsk-Unia, (22/8)Wybrzeże-Sparta,
6 runda 13/6/71:
Stal-Śląsk, Unia-Polonia, Sparta-ROW, Kolejarz-Wybrzeże
7 runda 20/6/71:
Polonia-Śląsk, Wybrzeże-ROW, (21/6)Unia-Stal (Pytko-8,Chorabik-7,Pacura-6, Wardzała-4,Kolman-3,Flegel-3,Duda-2 - 1-Jancarz-12(3,3,3,3),3-Plech-11(3,3,2*,3),4-Padewski-9(?,?,?,3), 5-Dziatkowiak-8(?,?,?,2*),Fabiszewski-2,Nowak-2,Woźniak-1), Kolejarz-Sparta
8 runda 4/7/71:
(5/7)Śląsk-Polonia, ROW-Wybrzeże, (4/8)Stal-Unia, Sparta-Kolejarz
9 runda 18/7/71:
Śląsk-Stal, Polonia-Unia, ROW-Sparta, Wybrzeże-Kolejarz
10 runda 1/8/71:
Stal-Polonia, Kolejarz-ROW, Unia-Śląsk, Sparta-Wybrzeże
11 runda 8/8/71:
Wybrzeże-Polonia, Sparta-Stal, Kolejarz-Unia, (7/8)ROW-Śląsk
12 runda 29/8/71:
Polonia-Sparta, Stal-Wybrzeże, Unia-ROW, Śląsk-Kolejarz
13 runda 5/9/71:
ROW-Polonia, Wybrzeże-Śląsk, Sparta-Unia, (3/9)Kolejarz-Stal
14 runda 19/9/71:
Stal-ROW, Unia-Wybrzeże, Śląsk-Sparta, Polonia-Kolejarz

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1971

1.  POLONIA BYDGOSZCZ       19   9   1   4   +43
2.  STAL GORZÓW WLKP        18   9   0   5   +87
3.  ROW RYBNIK              16   8   0   6   +124

4.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    15   7   1   6   +13
5.  KOLEJARZ OPOLE          14   7   0   7   +41
6.  SPARTA WROCŁAW          14   7   0   7   +29
--------------------------------------------------
7.  WYBRZEŻE GDAŃSK         10   5   0   9   -123
8.  UNIA TARNÓW             6    3   0   11  -214

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1972

10/10/71  CZĘSTOCHOWA - GDAŃSK       
47-28
17/10/71  GDAŃSK - CZĘSTOCHOWA       
47-30

Polonia Bydgoszcz                     Stal Gorzów Wlkp
Henryk Glücklich (1)       2,68       Edward Jancarz (2)         2,65
Stanisław Kasa (12)        2,30       Andrzej Pogorzelski (3)    2,64
Andrzej Koselski (23)      1,88       Jerzy Padewski (18)        2,04
Marian Zaranek (30)        1,60       Zenon Plech (19)           2,00
Rajmund Świtała (39)       1,33       Ryszard Dziatkowiak (22)   1,89
Benedykt Kosek (45)        1,25       Wojciech Jurasz (41)       1,33
Zbigniew Malinowski (50)   1,17       Bogusław Nowak (42)        1,30
Bogumił Brzeziński (72)    0,60       Edmund Migoś (46)          1,25
Marian Michaliszyn (80)    0,36       Ryszard Fabiszewski (64)   0,89
Stanisław Witkowski (93)   0,00       Mieczysław Woźniak (73)    0,60
                                      Roman Jóźwiak (78)         0,45
Jerzy Bildziukiewicz (+29.8.1971) tor w Bydgoszczy

ROW Rybnik                            Śląsk Świętochłowice
Andrzej Wyglenda (5)       2,55       Jan Mucha (4)              2,59
Jerzy Gryt (10)            2,30       Paweł Waloszek (6)         2,52
Antoni Woryna (14)         2,23       Józef Jarmuła (11)         2,30
Antoni Fojcik (16)         2,13       Wiktor Waloszek (20)       2,00
Andrzej Tkocz (32)         1,50       Erwin Brabański (37)       1,38
Stanisław Tkocz (35)       1,44       Stanisław Płaszczyk (53)   1,09
Antoni Masłowski (36)      1,40       Jan Jeziorowski (62)       1,38
Jerzy Wilim (54)           1,08       Kazimierz Bury (63)        0,83
Bronisław Reihold (65)     0,86       Andrzej Nawrocki (71)      0,63
Karol Peszke (70)          0,67       Antoni Wieczorek (77)      0,50
Jan Koczy (82)             0,20       Paweł Adam (79)            0,43
Piotr Pyszny (85)          1,50
Bolesław Fizia (90)        0,00

Kolejarz Opole                        Sparta Wrocław
Jerzy Szczakiel (7)        2,50       Jerzy Trzeszkowski (8)     2,33
Zygfryd Friedek (13)       2,26       Piotr Bruzda (21)          1,95
Stanisław Bombik (25)      1,77       Stanisław Nowak (24)       1,84
Stanisław Skowron (27)     1,69       Bohdan Jaroszewicz (29)    1,61
Henryk Golec (33)          1,48       Konstanty Pociejkowicz (31)1,60
Jan Kozubski (34)          1,44       Zygmunt Słowiński (43)     1,27
Joachim Hyla (48)          1,19       Jan Chudzikowski (56)      1,06
Konrad Libor (58)          1,05       Zygmunt Antos (61)         1,00
Franciszek Stach (60)      1,00       Adolf Słaboń (63)          0,97
Bogumił Grudziński (84)    2,00       Krzysztof Kałuża (83)      2,00
Janusz Gos (91)            0,00       Zygfryd Kostka (87)        1,00
Hubert Polok (92)          0,00

Wybrzeże Gdańsk                       Unia Tarnów
Henryk Żyto (15)           2,15       Zygmunt Pytko (9)          2,30
Zbigniew Podlecki (17)     2,04       Stanisław Chorabik (26)    1,70
Jan Tkocz (28)             1,66       Czesław Kolman (40)        1,33
Leszek Marsz (38)          1,34       Marian Wardzała (47)       1,22
Roman Zieliński (44)       1,26       Stanisław Pacura (51)      1,11
Stanisław Kowalski (49)    1,17       Andrzej Tanaś (52)         1,11
Zbigniew Berdyś (55)       1,06       Zbigniew Flegel (59)       1,03
Jan Gągolewicz (57)        1,05       Edmund Madej (67)          0,77
Jan Sulewski (69)          0,75       Kazimierz Duda (68)        0,75
Bolesław Ślaz (74)         0,60       Stanisław Bartnik (75)     0,57
Bogdan Berliński (76)      0,57       Wojciech Baran (81)        0,20
Leszek Papakul (86)        1,00
Janusz Maraszek (88)       0,00
Zbigniew Dunajski (89)     0,00
Krzysztof Siudek (94)      0,00
Janusz Włoch (95)          0,00

2 Liga

                 ZIEL.  CZĘS.  LESZ.  TORUŃ  ŁÓDŹ.  LUBL.  RZES.  GNIE.
ZIELONA GÓRA     ** **  
45-33  43-35  44-34  51-27  52-26  58-20  57-21
CZĘSTOCHOWA      
47-31  ** **  44-31  42-36  54-24  53-25  43-34  55-23
LESZNO           38-39  43-35  ** **  
42-36  49-29  50-28  48-28  59-19
TORUŃ            35-43  
41-37  37-40  ** **  37-38  40-37  36-39  42-35
ŁÓDŹ             28-48  35-43  37-40  35-42  ** **  47-31  65-00  47-31
LUBLIN           45-32  35-42  35-42  41-37  50-27  ** **  44-34  42-34
RZESZÓW          33-44  36-42  33-43  47-31  47-31  46-32  ** **  55-22
GNIEZNO          25-53  27-50  42-34  32-45  37-41  46-32  42-36  ** **

1 runda 18/4/71: Motor-Włókniarz(Cieślak-12), Zgrzeblarki-Unia, Stal T.-Start, Stal Rz.-Gwardia,
2 runda 25/4/71:
Unia-Stal Rz., Start-Motor, Zgrzeblarki-Gwardia, Włókniarz-Stal T.,
3 runda 2/5/71:
Zgrzeblarki-Włókniarz, Stal T.-Unia, Stal Rz.-Start,
4 runda 9/5/71:
Start-Zgrzeblarki(Odrzywolski-9,N.Świtała-7,M.Pilarczyk-5,Kniaź-2, K.Grudziński-1,Stroiński-1 - Ratajczyk-11,Mendyka-10,Marcinkowski-9,Protasiewicz-8,Filipiak-6, Tyliński-5,Jaskulski-4), Włókniarz-Stal Rz., Unia-Motor, Gwardia-Stal T.,
5 runda 23/5/71:
Zgrzeblarki-Stal Rz., (?/6)Gwardia-Unia mecz zakończył się wynikiem 40-38, ale decyzją GKSŻ wynik został zweryfikowany do stanu 37-40,
6 runda 30/5/71:
Unia-Start, Stal Rz.-Stal T.(Kuźniar-12,Jerzy Owoc-10,Hap-8, Krajewski-6,Kazior-5,Ciepiela-4,Batko-2 - Plewiński-11,Ząbik-8,Szuluk-5)-mecz rozegrano w Krośnie, Motor-Zgrzeblarki (W.Kowalski-12,Mazur-11,Perczyński-7,Bielecki-7 - Marcinkowski-9,Tyliński-6, Jaskulski-5,Protasiewicz-5),
7 runda 13/6/71:
Stal Rz.-Motor, Gwardia-Start, Stal T.-Zgrzeblarki (Plewiński-15, Krzyżaniak-8,Szuluk-7,Ząbik-4,B.Kowalski-1 - Mendyka-11,Protasiewicz-10,Marcinkowski-9,Tyliński-6, Filipiak-3,Ratajczyk-3,Łoś-1), Włókniarz-Unia,
8 runda 20/6/71:
Motor-Stal Rz., Start-Gwardia, Zgrzeblarki-Stal T., Unia-Włókniarz,
9 runda 4/7/71:
Start-Unia, Stal T.-Stal Rz., Zgrzeblarki-Motor,
10 runda 11/7/71:
Stal Rz.-Zgrzeblarki (Kuźniar-11,Batko-6,Hap-5 - Protasiewicz-9, Mendyka-8,Tyliński-8,Filipiak-8), Unia-Gwardia,
11 runda 22/8/71:
Zgrzeblarki-Start, (?/8)Stal Rz.-Włókniarz, Motor-Unia, Stal T.-Gwardia,
12 runda 29/8/71:
Włókniarz-Zgrzeblarki, (1/8)Unia-Stal T., Start-Stal Rz.,
13 runda 5/9/71:
Stal Rz.-Unia, Motor-Start, Gwardia-Zgrzeblarki(Gołofit-13 - Marcinkowski-10,Ratajczyk-10), Stal T.-Włókniarz,
14 runda 26/9/71:
Włókniarz-Motor, Unia-Zgrzeblarki(Z.Jąder-9,Ber.Jąder-7,Norek-7, Dobrucki-6,J.Kowalski-6,Heliński-1,Skrzypczak-1,Ptaszyński-1???(może Waliński) - Tyliński-8, Protasiewicz-7,Marcinkowski-6,Jaskulski-5,Ratajczyk-5,Filipiak-4,Mendyka-4), Start-Stal T., Gwardia-Stal Rz.,

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1971

1.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 24   12  0   2   +193
2.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    22   11  0   3   +154

---------------------------------------------------
3.  UNIA LESZNO              20   10  0   4   +109
4.  STAL TORUŃ               10   5   0   9   -23
5.  GWARDIA ŁÓDŹ             10   5   0   9   -49
6.  MOTOR LUBLIN             10   5   0   9   -79
7.  STAL RZESZÓW             10   5   0   9   -93
8.  START GNIEZNO            6    3   0   11  -212

Zgrzeblarki Zielona Góra              Włókniarz Częstochowa
Zbigniew Marcinkowski (7)  2,34       Marek Cieślak (1)          2,69
Ludwik Jaskulski (13)      2,10       Wiktor Jastrzębski (6)     2,43
Mieczysław Mendyka (17)    2,02       Zygmunt Gołębiowski (12)   2,16
Paweł Protasiewicz (19)    2,00       Stanisław Rurarz (24)      1,81
Jan Ratajczyk (21)         1,96       Andrzej Jurczyński (38)    1,41
Kazimierz Tyliński (27)    1,71       Jacek Gierzyński (40)      1,33
Zbigniew Filipiak (42)     1,30       Zygmunt Malinowski (41)    1,31
Romuald Łoś (53)           1,18       Marek Czerny (51)          1,21
                                      Jerzy Bożyk (66)           0,79
                                      Andrzej Szostek (67)       0,79
                                      Zenon Urbaniec (88)        0,00

Unia Leszno                           Stal Toruń
Zdzisław Dobrucki (2)      2,65       Janusz Plewiński (4)       2,58
Zbigniew Jąder (5)         2,48       Bogdan Krzyżaniak (10)     2,22
Alojzy Norek (8)           2,30       Jan Ząbik (20)             1,98
Jerzy Kowalski (14)        2,08       Bogdan Szuluk (23)         1,85
Bernard Jąder (15)         2,07       Józef Bartosiński (61)     0,92
Zenon Nowak (25)           1,76       Bogdan Kowalski (68)       0,76
Wojciech Kaczmarek (57)    1,10       Roman Kościecha (69)       0,71
Antoni Heliński (60)       0,94       Ryszard Romanowski (71)    0,65
Zenon Skrzypczak (65)      0,80       Janusz Lipertowicz (79)    0,27
Ryszard Zawadzki (73)      0,60
Czesław Piwosz (77)        0,42
Zdzisław Waliński (90)     0,00

Gwardia Łódź                          Motor Lublin
Paweł Mirowski (9)         2,23       Wojciech Kowalski (11)     2,18
Stanisław Gołofit (26)     1,73       Andrzej Mazur (18)         2,02
Janusz Kościelak (31)      1,69       Ryszard Bielecki (29)      1,70
Kazimierz Pakulski (35)    1,51       Andrzej Perczyński (30)    1,69
Tadeusz Gortat (39)        1,37       Zbigniew Krawczyk (37)     1,48
Włodzimierz Sumiński (55)  1,14       Marian Gomułka (44)        1,29
Stanisław Lalicki (58)     1,07       Witold Zwierzchowski (48)  1,24
Edward Kupczyński (59)     1,00       Zygmunt Matjan (49)        1,24
Grzegorz Koło (74)         0,50       Andrzej Jendrej (50)       1,23
Karol Świtała (75)         0,50       Tadeusz Berej (52)         1,18
Henryk Jatczak (85)        1,00       Henryk Barylski (72)       0,62
                                      Józef Drużkowski (84)      1,00

Stal Rzeszów                          Start Gniezno
Grzegorz Kuźniar (3)       2,63       Czesław Odrzywolski (22)   1,87
Jerzy Owoc (16)            2,0?       Norbert Świtała (28)       1,71
Marian Krajewski (34)      1,51       Kazimierz Grudziński (32)  1,64
Adam Ciepiela (45)         1,26       Jerzy Kniaź (33)           1,58
Zdzisław Hap (46)          1,25       Wiesław Rutkowski (36)     1,50
Józef Batko (47)           1,25       Marian Pilarczyk (54)      1,15
Zenon Kazior (56)          1,11       Gerard Sikora (63)         0,84
Jan Luśnia (62)            0,86       Leon Majewicz (64)         0,83
Tadeusz Ciupak (80)        0,20       Waldemar Zawiński (70)     0,65
Stanisław Wójcik (81)      0,17       Ryszard Raczyński (76)     0,43
Eugeniusz Bański (82)      1,00       Wincenty Stroiński (78)    0,30
Antoni Baran (86)          0,50       Marian Kwarciński (83)     1,00
Jan Wilk (89)              0,00       Józef Piasecki (87)        0,00


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                      GRUPA 2 - 1 LIGA

1. Górnik Rybnik          134          1. Stal Gorzów Wlkp       133

2. Śląsk Świętochłowice   109          2. Sparta Wrocław         111
3. Kolejarz Opole         73           3. Wybrzeże Gdańsk        91
4. Polonia Bydgoszcz      68           4. Unia Tarnów            57


         GRUPA 3 - 2 LIGA                      GRUPA 4 - 2 LIGA

1. Zgrzebl.Zielona Góra   134          1. Włókniarz Częstochowa  135

2. Stal Rzeszów           92           2. Stal Toruń             121
3. Unia Leszno            85           3. Gwardia Łódź           71
4. Motor Lublin           69           4. Start Gniezno          53


Individual Polish Championship


27. Finał IMP - Rybnik 3/10/1971


1.     Jerzy Gryt                  ROW Rybnik
2.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole
3.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik


Individual Junior Polish Championship


5. Finał MIMP - Toruń 3/10/1971


1.     Jerzy Wilim                 ROW Rybnik
2.     Zbigniew Filipiak           Zgrzeblarki Zielona Góra
3.     Janusz Plewiński            Stal Toruń


Golden Helmet


11. Finał Złotego Kasku - Gorzów Wlkp 16/4, Opole 22/4, Rybnik 17/6,
Bydgoszcz 14/7, Tarnów 8/7, Wrocław 15/7, Świętochłowice 12/8/1971


1.     Antoni Woryna               ROW Rybnik
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole


Silver Helmet


6. Finał Srebrnego Kasku - Gdańsk 22/4, Toruń 13/5, Częstochowa 30/5,
Lublin 1/7, Zielona Góra 14/9, Rzeszów 23/9/1971


1-3.   Zenon Plech                 Stal Gorzów Wlkp
1-3.   Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
1-3.   Zbigniew Marcinkowski       Zgrzeblarki Zielona Góra


Tournaments


Częstochowa 4/4/1971 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - RUDA HVEZDA PRAGA 34  -  44
(źródło informacji - Paweł Milicz)

9.Cieślak 9(2,3,3,1), 10.Gołębiowski 4+1(1*,3,0,u), 11.Z.Malinowski 8(3,0,3,2), 12.Kacperak 5(0,2,2,1), 13.Rurarz 4(1,2,1), 14.Czerny 1+1(0,1*,0), 15.Gierzyński 3+2(2*,1*,0), 16.Szostek 0(d) -
1.Stancl 7(3,3,0,1), 2.Jaroslav Volk 0(0,0,0), 3.Verner 7+3(1*,1*,3,2*), 4.Spinka 9+1(2,2,3,2*), 5.Mares 11(3,3,2,3), 6.Klokocka 7+1(2*,1,1,3), 7.Jan Volk 3(1,0,2)
Zmiany: 7-XI 15-XII 16-XIII           tabela biegów

Lublin 18/4/1971 testmecz MOTOR LUBLIN - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA          35  -  42
(źródło informacji - Paweł Milicz)

9.Mazur 8+1(d,2,2*,2,2), 10.Matian 0(d,u/-), 11.Bielecki 7+3(2*,1*,3,0,1*), 12.Perczyński 8(3,2,2,1), 13.Kowalski 6+1(1,1,3,1*), 14.Jendrej 2(2,0), 15.Gomułka 4+1(2,1*,w,1), 16.Berej 0(0) -
1.Cieślak 12(3,3,3,3), 2.Gołębiowski 7+2(2,1,2*,2*), 3.Szostek 6(1,3,2,0), 4.Czerny 0(u,0), 5.Gierzyński 7(3,3,1,0), 6.Bożyk 0(u,0), 7.Rurarz 9(3,3,0,3), 8.Jurczyński 1(1,0)
Zmiany: 7-X,XII 8-VIII,IX 9-XIII 11-IX 15-VI,X 16-IV  tabela biegów

Międzynarodowy Turniej Par "O Puchar Gazety Pomorskiej" - Bydgoszcz 12/5/1971


1.     Henryk Glücklich - Marian Zaranek             Polonia Bydgoszcz
2.     Andrzej Pogorzelski - Edward Jancarz          Stal Gorzów Wlkp
3.     Stanisław Kasa - Benedykt Kosek               Polonia Bydgoszcz

Turniej Indywidualny na zakończenie zgrupowania Młodzieżowej Kadry Narodowej - Leszno 14???/5/1971
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Zenon Plech                 Stal Gorzów Wlkp
2.     Paweł Protasiewicz          Zgrzeblarki Zielona Góra
3.     Jan Ratajczyk               Zgrzeblarki Zielona Góra

Częstochowa 15/5/1971 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - STAL TORUŃ       42  -  36
(źródło informacji - Paweł Milicz)

9.Jastrzębski 11(3,3,2,3), 10.Goszczyński 3+1(0,1,1,1*), 11.Cieślak 6(d,3,3,w), 12.Czerny 5+2(2,2*,1*), 13.Rurarz 4(2,u,1,1), 14.Gierzyński 5+1(1*,1,3), 15.Gołębiowski 8+1(3,2,2*,1), 16.Jurczyński-ns -
1.Szuluk 6+2(2,2*,0,2*), 2.Kowalski 1+1(1*,0), 3.Krzyżaniak 9(3,2,2,2), 4.Bartosiński 1(1,0,0,0), 5.Plewiński 12(3,u,3,3,3), 6.Romanowski 1(0,1,0), 7.Ząbik 6(2,3,1,0), 8.Lipertowicz-ns
Zmiany: 5-VII 7-XI,XII 15-XI,XIII     tabela biegów

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   W I E L K A   B R Y T A N I A


Gdańsk 22/5/1971                      81  -  26
Bydgoszcz 23/5/1971                   71  -  37
Gorzów Wlkp 25/5/1971                 70  -  38
Wrocław 27/5/1971                     76  -  32
Opole 29/5/1971                       75  -  33
Tarnów 30/5/1971                      76  -  31

Gniezno 23/5/1971 testmecz START GNIEZNO - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA        27  -  50
(źródło informacji - Paweł Milicz)

9.Odrzywolski 1(1), 10.Raczyński 0(0,0), 11.Świtała 10(2,2,2,2,2), 12.Stroiński 2(0,1,0,1), 13.Pilarczyk 2(1,1,0,0) 14.Majewicz 2(0,0,2,ns), 15.Grudziński 9(3,2,3,1), 16.Zawiński 1(u,1) -
1.Cieślak 8+1(3,2*,3,w), 2.Czerny 6+2(2*,1*,3,u), 3.Jastrzębski 11+1(3,3,3,2*), 4.Gierzyński 5(1,1,2,1), 5.Gołębiowski 6(3,3,u), 6.Jurczyński 8+1(2*,w,3,3), 7.Rurarz 3+1(2,1*), 8.Z.Malinowski 3(3)
Zmiany: 8-XIII 11-IX(9) 15-VI(9),IX(10) 16-VI(10),XII tabela biegów

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Gorzów Wlkp 6/6/1971


1.     Gennadij Kurilenko          ZSRR
2.     Jerzy Szczakiel             Polska
3.     Vladimir Gordeev            ZSRR

Finał Mistrzostw Świata Par - Rybnik 11/7/1971


1.     POLSKA                                                   30
2.     NOWA ZELANDIA                                            25
3.     SZWECJA                                                  22

Gorzów Wlkp 22/7/1971 testmecz STAL GORZÓW WLKP - ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 43  -  32
(źródło informacji - Witold Łukowski)

13-Dziatkowiak-10, Padewski-9, Nowak-8, Plech-6, Fabiszewski-5, Woźniak-4, Jóźwiak-1 -
Mendyka-11, Marcinkowski-5, Protasiewicz-5, Tyliński-4, Filipiak-4, Łoś-1

Zielona Góra 25/7/1971 testmecz ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW WLKP 39,5  -  38,5
(źródło informacji - Witold Łukowski)

9.Mendyka-8(2,3,2,1), 10.Tyliński-2+2(1*,-,0,1*), 11.Marcinkowski-5+1(1*,1,1,2), 12.Filipiak-11(2,3,3,3), 13.Protasiewicz-8(2,2,1,3), 14.Ratajczyk-2+2(1*,1*,0,0), 15.Jaskulski-3(2,1), 16.Łoś-0.5+1(0.5*) -
1.Plech-11(3,3,2,3), 2.Fabiszewski-3(0,3,0,0), 3.Dziatkowiak-7(0,2,3,2), 4.Nowak-8+2(3,1*,2*,2), 5.Padewski-9(3,2,3,1), 6.Woźniak-0(0,0,0,0), 7.Jóźwiak-0.5(0.5,0)

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Wrocław 26/9/1971
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     WIELKA BRYTANIA                                          37
2.     ZSRR                                                     22
3.     POLSKA                                                   19

4.     SZWECJA                                                  18

Czwórmecz międzynarodowy - Opole 29/9/1971


1.     ZSRR                                                     30
2.     ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                                     26
3.     KOLEJARZ OPOLE                                           24

4.     NRD                                                      15

Czwórmecz "O Puchar TPP-R" - Świętochłowice 30/9/1971


1.     ZSRR                                                     44
2.     POLSKA                                                   29
3.     NRD                                                      21

4.     CSRS                                                     1

4. Memoriał Bronisława Idzikowskiego - Częstochowa 2/10/1971


1.     Vladimir Gordeev            ZSRR
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Wiktor Jastrzębski          Włókniarz Częstochowa

Turniej Indywidualny - Łódź 3/10/1971


1.     Anatolij Kuzmin             ZSRR
2.     Vladimir Smirnov            ZSRR
3.     Viktor Trofimov             ZSRR

Trójmecz towarzyski: ZSRR-NRD-STAL TORUŃ - Toruń 5/10/1971


1.     ZSRR                                                     30
2.     Stal Toruń                                               29
3.     NRD                                                      13

Czwórmecz międzynarodowy - Poznań 7/10/1971


1.     ZSRR                                                     39
2.     POLSKA                                                   33
3.     POLSKA MŁODZIEŻOWA                                       15

4.     NRD                                                      8

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A ( j u n i o r )   -   S Z W E C J A ( j u n i o r )


Gorzów Wlkp 9/10/1971                 64  -  44
Zielona Góra 10 lub 11/10/1971        72  -  36
Gdańsk 12/10/1971                     68  -  40
Częstochowa 14/10/1971                73  -  35
Lublin 17/10/1971                     68  -  40

Turniej Indywidualny - Gniezno 9/10/1971


1.     Anatolij Kuzmin             ZSRR
2.     Dieter Tetzlaf              NRD
3.     Vladimir Smirnov            ZSRR

14. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 9/10/1971


1.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
2.     Hans Jürgen Fritz           NRD
3.     Benedykt Kosek              Polonia Bydgoszcz

Czwórmecz międzynarodowy - Leszno 10/10/1971


1.     ZSRR                                                     33
2.     UNIA LESZNO                                              30
3.     NRD                                                      23

4.     STAL TORUŃ                                               15

Turniej o Puchar Prezydium MRN - Opole 16/10/1971


1.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole (12 pkt.)
2.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno (11 pkt.)
3.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole (10 pkt.)

Grand Prix Poznania / Puchar Zakładów Stomil Dębica - Poznań 23/10/1971


1.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (15 pkt.)
2.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno (14 pkt.)
3.     ?                           ?

7.     Zbigniew Marcinkowski       Zgrzeblarki Zielona Góra
8.     Paweł Protasiewicz          Zgrzeblarki Zielona Góra

Drużynowe Mistrzostwa Federacji Stal, Puchar Ministra Przemysłu Maszynowego i
Przewodniczącego ZGZZ Metalowców - Gorzów Wlkp 23/10/1971


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         43

(Jancarz-12,Pogorzelski-12,Plech-11)

2.     Stal Rzeszów                                             25
3.     Zgrzeblarki Zielona Góra                                 22

(Tyliński-10,Filipiak-6,Łoś-5)
4.     Stal Toruń                                               21
5.     Motor Lublin                                             9

Indywidualne Mistrzostwa Federacji Stal - Gorzów Wlkp 24/10/1971


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów (13 pkt.)
3.     Zbigniew Filipiak           Zgrzeblarki Zielona Góra (13 pkt.)

4.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
5.     Bogdan Krzyżaniak           Stal Toruń (11 pkt.)
6.     Ryszard Dziatkowiak         Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)

21. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 24/10/1971


1.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno
2.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole
3.     Zbigniew Jąder              Unia Leszno

"Wielki Indywidualny Turniej Żużlowy o Puchar Przechodni Miasta Gorzowa Wlkp" - Gorzów Wlkp 31/10/1971


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno
3.     Zbigniew Filipiak           Zgrzeblarki Zielona Góra

11. "Puchar ROW" - Rybnik //1971


1.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik

"Puchar Przechodni Miasta Leszna - Puchar Przewodniczącego MRN" - Leszno 7/11/1971


1.     Zdzisław Dobrucki - Alojzy Norek              Unia Leszno
2.     Henryk Glücklich - Marian Zaranek             Polonia Bydgoszcz
3.     Edward Jancarz - Ryszard Dziatkowiak          Stal Gorzów Wlkp

Puchar Indywidualny:


       Henryk Glücklich                              Polonia Bydgoszcz


1970     INDEX     1972