DMP DM2L PPZMot IMP MIMP Złoty Kask Srebrny Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Marian Rose
(ur.15-8-1933 zm.19-4-1970) - wypadek na torze w Rzeszowie
Benedykt Błaszkiewicz (ur.?-?-1952 zm.27-6-1970) - wypadek na torze w Toruniu 26-6-1970


Team Championship


1 Liga

                 RYBN.  ŚWIĘ.  OPOLE  BYDG.  GORZ.  WROC.  GDAŃ.  LESZ.
RYBNIK           ** **  43-35  46-31  46-32  
47-31  58-20  60-18  58-20
ŚWIĘTOCHŁOWICE   
58-20  ** **  42-35  51-27  49-29  42-35  54-24  63-15
OPOLE            33-45  
39-39  ** **  49-29  46-31  49-28  48-30  47-30
BYDGOSZCZ        35-43  44-33  48-30  ** **  
46-31  50-27  45-33  41-36
GORZÓW WLKP      
43-34  41-37  41-36  39-39  ** **  43-34  40-38  52-26
WROCŁAW          
37-41  37-40  41-37  41-37  40-37  ** **  42-35  41-36
GDAŃSK           25-53  29-49  
37-38  43-34  40-38  41-36  ** **  58-19
LESZNO           34-44  34-44  33-43  
36-41  36-41  40-37  38-40  ** **

1 runda 5/4/70: (13/6)Sparta-Stal, (17/6)ROW-Śląsk (Gryt-10,Wyglenda-9,Woryna-8, Peszke-7,S.Tkocz-7 - P.Waloszek-14,Jarmuła-9,Mucha-8), (22/4)Kolejarz-Polonia (Bombik-11,Friedek-10, Skowron-9,Szczakiel-8,Golec-5,Hyla-3,Kozubski-3 - Glücklich-13,Kasa-8,Kosek-3,Koselski-3,Witkowski-1, Zaranek-1,N.Świtała-0,R.Świtała-0), (22/4)Unia-Wybrzeże (Dobrucki-11 - Żyto-9)
2 runda 12/4/70:
(11/6)Stal-Unia, Wybrzeże-Kolejarz, Śląsk-Sparta, (6/5)Polonia-ROW
3 runda 19/4/70:
(5/7)ROW-Stal, Unia-Polonia, Sparta-Wybrzeże, Kolejarz-Śląsk
4 runda 26/4/70:
Stal-Kolejarz, Śląsk-Unia (Mucha-12,P.Waloszek-11,Jarmuła-10, Brabański-9,W.Waloszek-9,Jeziorowski-7,A.Nawrocki-3,Bury-2 - J.Kowalski-6,Waliński-5,Kaczmarek-3, Zieliński-1), (9/6)Wybrzeże-ROW (Żyto-10,J.Tkocz-8,Ślaz-2,Gągolewicz-2,Marsz-2,Sulewski-1,Sikora-0 - Wyglenda-12,Gryt-11,Peszke-7,S.Tkocz-7,A.Tkocz-5,Woryna-5,Masłowski-5,Fojcik-1), (17/6)Polonia-Sparta (Glücklich-12,Kasa-11 - Bruzda-10)
5 runda 10/5/70:
Stal-Wybrzeże, Polonia-Śląsk, ROW-Kolejarz (Woryna-11,Wyglenda-9, S.Tkocz-9,Peszke-7,Masłowski-4,Fojcik-3,A.Tkocz-3 - Friedek-10,Skowron-7,Bombik-7,Szczakiel-4,Hyla-2, Golec-1,Warzecha-0), (5/7)Sparta-Unia
6 runda 17/5/70:
Śląsk-Stal, Unia-Kolejarz (Norek-10,Z.Jąder-6,J.Kowalski-5,Kaczmarek-5, Waliński-5,Zieliński-1,Zawadzki-1 - Friedek-12,Skowron-12,Szczakiel-7,Bombik-5,Golec-3,Hyla-2,Kozubski-2), Wybrzeże-Polonia (Podlecki-12,Marsz-9 - Kasa-9,Koselski-7,Glücklich-6), ROW-Sparta (Woryna-11,Wyglenda-11, S.Tkocz-10,Peszke-9,Masłowski-8,Gryt-8,Fojcik-1 - Bruzda-6,Słaboń-6,Jaroszewicz-4,S.Nowak-2, Pociejkowicz-2)
7 runda 31/5/70:
Polonia-Stal, (30/5)ROW-Unia, Wybrzeże-Śląsk (Żyto-10,Sulewski-8, J.Tkocz-7 - P.Waloszek-11,Jarmuła-11,Mucha-9,Brabański-5,W.Waloszek-5), Kolejarz-Sparta (Friedek-12(3,3,3,3), Szczakiel-9(w,3,3,3),Bombik-8,Skowron-8,Golec-6,Kozubski-5,Hyla-1 - Trzeszkowski-9,Bruzda-8(obaj w 5 biegach), Jaroszewicz-3,Pociejkowicz-3,Antos-2,Nowak-2,Słaboń-1)
8 runda 7/6/70:
Stal-Polonia, Unia-ROW (Norek-9,Waliński-8,Z.Jąder-6,Kaczmarek-3, Zawadzki-2 - Wyglenda-12,Gryt-11,S.Tkocz-7,Peszke-4,Woryna-4,Masłowski-3,Fojcik-2,A.Tkocz-1), Śląsk-Wybrzeże (P.Waloszek-12,Mucha-12,Jarmuła-9 - Żyto-9,J.Tkocz-8), Sparta-Kolejarz
9 runda 21/6/70:
Stal-Śląsk, Kolejarz-Unia (Friedek-10,Szczakiel-9,Kozubski-7,Bombik-7 (obaj w 3 biegach),Skowron-5,Golec-5(obaj w 3 biegach),Libor-2,Stach-2 - Z.Jąder-13(5 biegów),J.Kowalski-6, Norek-5,Zawadzki-3,Waliński-2,Kaczmarek-1), Polonia-Wybrzeże (Glücklich-9,Koselski-8,Kasa-8,Kosek-6, R.Świtała-6,Zaranek-4,Brzeziński-4 - Żyto-12,J.Tkocz-9,Sulewski-6,Gągolewicz-2,Marsz-2,S.Kowalski-1, Dunajski-1), (20/6)Sparta-ROW
10 runda 28/6/70:
Wybrzeże-Stal, Śląsk-Polonia (Mucha-12,P.Waloszek-12 - Kasa-9), Kolejarz-ROW (Szczakiel-11(5 biegów),Skowron-7,Friedek-5,Bombik-5,Kozubski-3,Golec-2 - Gryt-12(3,3,3,3), Wyglenda-10,Woryna-7,Fojcik-7,S.Tkocz-6,Peszke-2,Masłowski-1), Unia-Sparta
11 runda 12/7/70:
Kolejarz-Stal, Unia-Śląsk (Z.Jąder-8,Dobrucki-7,Waliński-6,J.Kowalski-6, Kaczmarek-3,Norek-3,Zawadzki-1 - P.Waloszek-12,Jarmuła-11,Mucha-10,Jeziorowski-5,Brabański-3,W.Waloszek-2, A.Nawrocki-1), ROW-Wybrzeże (Woryna-12,Gryt-11,Wyglenda-10,S.Tkocz-10,Peszke-7,Masłowski-4,Fojcik-3, A.Tkocz-3 - Podlecki-7,J.Tkocz-6,Sulewski-2,Marsz-2,Gągolewicz-1), Sparta-Polonia
12 runda 19/7/70:
Stal-ROW, (18/7 lub 11/8)Polonia-Unia, (26/7)Wybrzeże-Sparta (Podlecki-11, J.Tkocz-9 - Pociejkowicz-10,Słaboń-6,Nowak-6), (6/8)Śląsk-Kolejarz (P.Waloszek-11,Mucha-11,W.Waloszek-7, Brabański-6,Jarmuła-5,Jeziorowski-2 - Szczakiel-10,Bombik-7,Skowron-6,Friedek-6(w dwóch startach, po 10-tym biegu został wykluczony za uderzenie kierownika drużyny przeciwnej),Stach-3,Hyla-1,Kozubski-1, Grudziński-1)
13 runda 16/8/70:
Unia-Stal, Kolejarz-Wybrzeże (Szczakiel-12,Friedek-11,Bombik-10,Skowron-9, Kozubski-4,Libor-2 - Żyto-12,J.Tkocz-6(obaj w 5 biegach),Podlecki-5,Marsz-4,Kowalski-1,Gągolewicz-1, Sulewski-1), Sparta-Śląsk, ROW-Polonia (Wyglenda-10,Gryt-10,Fojcik-9, Peszke-7,Fizia-4,Woryna-3,Reinhold-3 - Glücklich-?)
14 runda 23/8/70:
Stal-Sparta, Śląsk-ROW, Polonia-Kolejarz (Glücklich-12,Kasa-12, Kosek-7,Zaranek-7,?.Świtała-6,Dobrzański-2,Brzeziński-1 - Friedek-11(3,3,3,2),Skowron-9, Szczakiel-8(obaj w 5 biegach),Kozubski-1,Libor-1,Bombik-0), Wybrzeże-Unia (Podlecki-12,J.Tkocz-11, Sulewski-10,Żyto-10,S.Kowalski-8,Marsz-6,Ślaz-1 - J.Kowalski-6,Z.Jąder-5,Dobrucki-4,Norek-2,Zawadzki-1, Waliński-1)

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1970

1.  ROW RYBNIK              24   12  0   2   +186
2.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    21   10  1   3   +184
3.  KOLEJARZ OPOLE          15   7   1   6   +41

4.  POLONIA BYDGOSZCZ       15   7   1   6   +10
5.  STAL GORZÓW WLKP        15   7   1   6   -11
6.  SPARTA WROCŁAW          10   5   0   9   -90
7.  WYBRZEŻE GDAŃSK         10   5   0   9   -103
--------------------------------------------------
8.  UNIA LESZNO             2    1   0   13  -217

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1971

20/09/70 GDAŃSK - RZESZÓW           56-19 lub 58-20

(Podlecki-12,Żyto-11,J.Tkocz-11,Marsz-7,S.Kowalski-7,Sulewski-4,B.Berliński-3,Dunajski-1 -
G.Kuźniar-5,Luśnia-5,Ciepiela-3,Krajewski-2,Owoc-2,Batko-1,Stawecki-1)

11/10/70 RZESZÓW - GDAŃSK           
41-37

ROW Rybnik                            Śląsk Świętochłowice
Andrzej Wyglenda (6)       2,54       Paweł Waloszek (1)         2,81
Jerzy Gryt (7)             2,46       Jan Mucha (5)              2,54
Antoni Woryna (9)          2,42       Józef Jarmuła (12)         2,36
Stanisław Tkocz (24)       1,85       Wiktor Waloszek (26)       1,67
Karol Peszke (28)          1,54       Erwin Brabański (42)       1,36
Antoni Fojcik (35)         1,47       Andrzej Nawrocki (48)      1,18
Antoni Masłowski (38)      1,42       Jan Jeziorowski (52)       1,11
Andrzej Tkocz (51)         1,12       Krystian Fołtyn (57)       0,96
Bronisław Reinhold (67)    0,70       Paweł Adam (63)            0,80
Bolesław Fizia (70)        0,63       Kazimierz Bury (65)        0,75
Jerzy Wilim (79)           0,25      
Antoni Kleczka (85)        0,00

Kolejarz Opole                        Polonia Bydgoszcz
Zygfryd Friedek (3)        2,66       Henryk Glücklich (2)       2,75
Jerzy Szczakiel (10)       2,40       Stanisław Kasa (14)        2,29
Stanisław Bombik (18)      2,13       Andrzej Koselski (27)      1,61
Stanisław Skowron (20)     2,04       Rajmund Świtała (31)       1,50
Henryk Golec (49)          1,16       Stanisław Witkowski (36)   1,44
Jan Kozubski (50)          1,12       Benedykt Kosek (40)        1,39
Joachim Hyla (60)          0,93       Norbert Świtała (46)       1,20
Franciszek Stach (62)      0,83       Marian Zaranek (53)        1,03
Konrad Libor (71)          0,60       Bogumił Brzeziński (66)    0,70
Stefan Warzecha (72)       0,60
Bogumił Grudziński (73)    0,43
Gerard Sikora (83)         0,00

Stal Gorzów Wlkp                      Sparta Wrocław
Edward Jancarz (8)         2,46       Jerzy Trzeszkowski (15)    2,26
Andrzej Pogorzelski (13)   2,30       Piotr Bruzda (16)          2,14
Edmund Migoś (21)          2,03       Konstanty Pociejkowicz (30)1,50
Jerzy Padewski (22)        2,00       Zygmunt Słowiński (33)     1,50
Ryszard Dziatkowiak (29)   1,50       Bogdan Jaroszewicz (34)    1,48
Bogusław Nowak (43)        1,36       Adolf Słaboń (47)          1,19
Wojciech Jurasz (56)       1,00       Stanisław Nowak (55)       1,00
Marian Pilarczyk (59)      0,94       Jan Michalak (58)          0,94
Zenon Plech (61)           0,91       Zygmunt Antos (64)         0,76
Ryszard Raczyński (78)     0,33       Jan Chudzikowski (75)      0,40
Roman Jóźwiak (80)         0,20       Zygfryd Kostka (86)        0,00

Wybrzeże Gdańsk                       Unia Leszno
Zbigniew Podlecki (4)      2,57       Zbigniew Jąder (17)        2,14
Henryk Żyto (11)           2,39       Zdzisław Dobrucki (19)     2,11
Jan Tkocz (25)             1,76       Jerzy Kowalski (23)        1,92
Jan Sulewski (41)          1,39       Bernard Jąder (32)         1,50
Leszek Marsz (44)          1,21       Zdzisław Waliński (37)     1,42
Stanisław Kowalski (54)    1,03       Alojzy Norek (39)          1,40
Jan Gągolewicz (68)        0,64       Wojciech Kaczmarek (45)    1,20
Roman Zieliński (74)       0,40       Ryszard Zawadzki (69)      0,64
Bolesław Ślaz (76)         0,39       Andrzej Zieliński (77)     0,35
Zbigniew Dunajski (81)     0,17       Czesław Piwosz (85)        0,00
Roman Wieczorek (82)       0,00

2 Liga

                 TARN.  RZES.  ZIEL.  LUBL.  CZĘS.  GNIE.  ŁÓDŹ.  TORUŃ
TARNÓW           ** **  
53-24  34-44  52-26  53-25  58-19  51-27  54-24
RZESZÓW          
41-36  ** **  49-28  48-29  59-19  52-26  65-13  54-24
ZIELONA GÓRA     
37-41  49-28  ** **  48-30  49-28  44-32  54-20  51-27
LUBLIN           38-40  42-36  44-32  ** **  42-33  57-19  49-29  45-32
CZĘSTOCHOWA      27-49  
37-41  43-35  45-32  ** **  58-20  54-23  60-18
GNIEZNO          38-40  29-48  31-47  41-34  
40-38  ** **  48-30  45-33
ŁÓDŹ             30-47  25-53  
40-37  34-44  29-47  39-37  ** **  43-32
TORUŃ            23-54  28-50 
27-51  31-47  31-47  39-39  58-19  ** **

1 runda 5/4/70: Stal Rz.-Włókniarz, (24/5)Gwardia-Motor (Mirowski-9 - Mazur-11), Unia-Stal T. (Pytko-12,Chorabik-12,Tanaś-10,Flegel-9,Kolman-6,Małek-3,Cz.Nowak-2 - Rose-7,Szuluk-7, Ząbik-5,Plewiński-3,Krzyżaniak-1,B.Kowalski-1), (23/4)Zgrzeblarki-Start
2 runda 12/4/70:
(14/5 Grudziądz)Włókniarz-Zgrzeblarki (Kacperak-10,Cieślak-7 - Protasiewicz-12,Marcinkowski-6,Mendyka-5), Stal T.-Gwardia, Start-Stal Rz. (Odrzywolski-7,Piasecki-7, Rutkowski-5,Kniaź-3,Bogucki-3,Kwarciński-2,Zawiński-0 - Owoc-12(3,3,3,3),G.Kuźniar-12(3,3,3,3), Krajewski-8,Ciepiela-8,Luśnia-6,Kazior-4,Batko-1), Motor-Unia
3 runda 19/4/70:
(26/7 Grudziądz)Stal Rz.-Stal T. (19/4 mecz został przerwany po śmiertelnym wypadku Mariana Rose w 3-cim biegu), Gwardia-Włókniarz (Kupczyński-8,Kościelak-7,Mirowski-5, Gołofit-4,Pakulski-4,Kwaśniewicz-1 - Z.Malinowski-11,Cieślak-11,Kacperak-11,Zapart-5,Gierzyński-3, Szostek-3,A.Jurczyński-3), Unia-Start (Tanaś-12,Flegel-10,Chorabik-9,Kolman-8,Pytko-6,Madej-4,Małek-3 - Rutkowski-6,Odrzywolski-5,Piasecki-3,K.Grudziński-2,Kniaź-2,Zawiński-1), Zgrzeblarki-Motor
4 runda 26/4/70:
Włókniarz-Unia (mecz rozegrano w Łodzi, Z.Malinowski-9,Kacperak-5, Cieślak-4,Gierzyński-4,Zapart-4,A.Jurczyński-1 - Tanaś-12,Pytko-11,Pacura-9,Chorabik-8,Flegel-5,Kolman-3, Małek-1), (24/5)Stal T.-Zgrzeblarki, Start-Gwardia (Odrzywolski-12,Majewicz-12,Rutkowski-9,Kniaź-6, Piasecki-5,Zawiński-3,Kaczmarek-1 - Mirowski-9,Gołofit-8,Pakulski-4,Kupczyński-4,Kwaśniewicz-3,Guzewski-1), Motor-Stal Rz. (Z.Kowalski-10,Mazur-9,Bielecki-8,Gomułka-7,Barylski-6,Perczyński-1,Krawczyk-1 - Spychała-10, Owoc-8,Stawecki-5,Krajewski-4,G.Kuźniar-3,Ciepiela-3,Batko-2,Hap-1)
5 runda 10/5/70:
Włókniarz-Motor, Stal Rz.-Unia, (20/5)Start-Stal T. (Majewicz-10, Kwarciński-9,Odrzywolski-8,Piasecki-8,Kniaź-5,Zawiński-5 - Plewiński-11,Ząbik-7,Krzyżaniak-5,Szuluk-5, B.Kowalski-3,Załuński-1,A.Jankowski-1), Gwardia-Zgrzeblarki (Mirowski-12,Gołofit-8,Kupczyński-7 - Protasiewicz-11,Mendyka-10,Z.Nowak-8)
6 runda 17/5/70:
Stal T.-Włókniarz 31-47 lub 30-47, Stal Rz.-Gwardia, Motor-Start (W.Kowalski-12,Bielecki-10,Gomułka-9,Barylski-9,Mazur-8,Perczyński-6, Matjan-2,Zwierzchowski-1 - Piasecki-7,Odrzywolski-5,Kniaź-3,Zawiński-2,Kaczmarek-2), (16/5)Zgrzeblarki-Unia
7 runda 31/5/70:
(1/6)Start-Włókniarz, Motor-Stal T. (Bielecki-10,Mazur-9, W.Kowalski-8,Matjan-7,5,Perczyński-6,Barylski-4,5 - Krzyżaniak-9,Szuluk-9,Ząbik-7,Plewiński-4, Romanowski-1,B.Kowalski-1,Bartosiński-1), (6/6)Gwardia-Unia (Mirowski-9,Kupczyński-7 - Chorabik-10, Tanaś-9), Zgrzeblarki-Stal Rz. 49-28 lub 49-29 (Spychała-7,Owoc-6, Krajewski-5,Stawecki-4,Batko-3,Ciepiela-2,Luśnia-1)
8 runda 7/6/70:
Włókniarz-Start, Stal T.-Motor (Krzyżaniak-9,Szuluk-7, Plewiński-7,Ząbik-7 - Bielecki-?,Mazur-? mecz rozegrano w Grudziądzu), Unia-Gwardia (Kolman-12,Chorabik-12,Flegel-8,Pytko-8,Pacura-6,Madej-4,Małek-1 - Mirowski-7,Kupczyński-7,Gołofit-5, Pakulski-3,Sumiński-3,Kościelak-2), Stal Rz.-Zgrzeblarki
9 runda 21/6/70:
Włókniarz-Stal T. 63-15 lub 60-18, Gwardia-Stal Rz. (Sumiński-9,Kupczyński-6,Mirowski-6,Kościelak-5,Gortat-3,Pakulski-2,Gołofit-1 - Kuźniar-12(3,3,3,3), Owoc-7,Krajewski-7,Batko-6,Ciepiela-5,Spychała-3,Stawecki-3,Luśnia-1), Start-Motor (Odrzywolski-12,Piasecki-8, Majewicz-8,Zawiński-7,Kniaź-4,Bogucki-3,Kwarciński-2 - Bielecki-9,Mazur-7,Barylski-4,Perczyński-4, W.Kowalski-4), Unia-Zgrzeblarki (Pytko-9,Kolman-8,Flegel-7,Chorabik-6,Madej-3,Cz.Nowak-1 - Marcinkowski-11, Protasiewicz-11,Mendyka-9,Tyliński-7,Ratajczyk-3,Jaskulski-2,Z.Nowak-1)
10 runda 28/6/70:
Motor-Włókniarz (Bielecki-10,W.Kowalski-7,Matjan-7,Perczyński-6, Gomułka-5,Zwierzchowski-3,Mazur-3,Krawczyk-1 - Cieślak-9,Z.Malinowski-6,Zapart-6,Gierzyński-5, Gołębiowski-3,Kacperak-2,Rurarz-2), Unia-Stal Rz., (5/8)Stal T.-Start, Zgrzeblarki-Gwardia
11 runda 12/7/70:
Unia-Włókniarz, Zgrzeblarki-Stal T., Gwardia-Start (Mirowski-11,Pakulski-7,Gołofit-6,Koło-6,Kościelak-6,Sumiński-2,Gortat-1 - Odrzywolski-11,Piasecki-10, Rutkowski-7,Zawiński-5,Kniaź-2,Bogucki-2), Stal Rz.-Motor
12 runda 19/7/70:
(9/8)Stal T.-Stal Rz. (Krzyżaniak-9,Szuluk-8,Plewiński-6,Załuński-3, Kania-2,Ząbik-0,B.Kowalski-0,Bartosiński-0 - Ciepiela-12(3,3,3,3),G.Kuźniar-10,Krajewski-8,Batko-8, Stawecki-7,Owoc-4,Kazior-1,Luśnia-0), Włókniarz-Gwardia, (26/7)Start-Unia (Kwarciński-10,Odrzywolski-10, Majewicz-8,Kniaź-4,Piasecki-3,Zawiński-2,Rutkowski-1 - Chorabik-9,Pytko-8,Pacura-7,Flegel-6,Wardzała-3, Madej-2), (29/7)Motor-Zgrzeblarki (Gomułka-10,Bielecki-9,W.Kowalski-9,Mazur-6,Perczyński-6 - Z.Nowak-8, Protasiewicz-8,Mendyka-6,Tyliński-3,Ratajczyk-3,Marcinkowski-2,Jaskulski-1,Filipiak-1)
13 runda 16/8/70:
Zgrzeblarki-Włókniarz, (20/8)Gwardia-Stal T., Stal Rz.-Start, Unia-Motor (Chorabik-12,Tanaś-11,Kolman-8,Pytko-6,Flegel-6,Pacura-6,Madej-2,Baran-1 - Mazur-10,Bielecki-10, Gomułka-4,W.Kowalski-1,Krawczyk-1)
14 runda 23/8/70:
Włókniarz-Stal Rz. 37-41 lub 30-48, (14???/6)Motor-Gwardia (Bielecki-11,W.Kowalski-10,Mazur-9,Gomułka-6,Matjan-5,Perczyński-5,Barylski-3 - Gołofit,Mirowski-7,Kościelak-5,Pakulski-3,Lalicki-3,Koło-2), Stal T.-Unia (Szuluk-8,Plewiński-7, B.Kowalski-5,Bartosiński-3 - Pytko-10,Tanaś-10,Chorabik-9,Kolman-9,Pacura-7,Wardzała-5,Flegel-3, Wawlik???-1), Start-Zgrzeblarki (Odrzywolski-12,Kwarciński-9,Piasecki-4,Stroiński-3,Rutkowski-2, Zawiński-1 - Ratajczyk-10,Mendyka-8,Marcinkowski-8,Zieliński-6,Jaskulski-5,Z.Nowak-5,Protasiewicz-2)

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1970

1.  UNIA TARNÓW              24   12  0   2   +239

---------------------------------------------------
2.  STAL RZESZÓW             22   11  0   3   +210
3.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 18   9   0   5   +132
4.  MOTOR LUBLIN             16   8   0   6   +39
5.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    14   7   0   7   +46
6.  START GNIEZNO            9    4   1   9   -153
7.  GWARDIA ŁÓDŹ             6    3   0   11  -275
8.  STAL TORUŃ               3    1   1   12  -238

Unia Tarnów                           Stal Rzeszów
Zygmunt Pytko (1)          2,62       Jerzy Owoc (5)             2,30
Stanisław Chorabik (2)     2,57       Grzegorz Kuźniar (9)       2,18
Andrzej Tanaś (17)         2,03       Marian Spychała (15)       2,07
Zbigniew Flegel (18)       2,02       Adam Ciepiela (19)         1,95
Czesław Kolman (20)        1,92       Marian Krajewski (23)      1,73
Stanisław Pacura (27)      1,70       Zdzisław Hap (26)          1,71
Marian Wardzała (49)       1,30       Jan Luśnia (29)            1,68
Edmund Madej (57)          1,04       Józef Batko (35)           1,60
Wojciech Baran (60)        1,00       Marian Stawecki (38)       1,57
Stanisław Bartnik (61)     1,00       Zenon Kazior (71)          0,67
Adam Małek (66)            0,79       Jan Kolber (86)            0,00
Czesław Nowak (70)         0,75       Tadeusz Ciupak (-)

Zgrzeblarki Zielona Góra              Motor Lublin
Zbigniew Marcinkowski (3)  2,44       Andrzej Mazur (7)          2,26
Paweł Protasiewicz (4)     2,40       Ryszard Bielecki (8)       2,20
Mieczysław Mendyka (6)     2,29       Wiesław Kowalski (14)      2,08
Ludwik Jaskulski (25)      1,71       Zygmunt Matjan (34)        1,63
Kazimierz Tyliński (36)    1,57       Marian Gomułka (39)        1,56
Zenon Nowak (44)           1,42       Henryk Barylski (42)       1,47
Stanisław Sochacki (58)    1,00       Witold Zwierzchowski (47)  1,33
Jan Ratajczyk (63)         0,91       Andrzej Perczyński (51)    1,24
Zbigniew Filipiak (64)     0,80       Zbigniew Krawczyk (74)     0,60
Romuald Łoś (88)           0,00       Tadeusz Berej (89)         0,00

Włókniarz Częstochowa                 Start Gniezno
Marek Cieślak (12)         2,10       Leon Majewicz (11)         2,15
Zygmunt Malinowski (16)    2,06       Czesław Odrzywolski (13)   2,08
Bernard Kacperak (21)      1,91       Marian Kwarciński (33)     1,65
Stanisław Rurarz (24)      1,73       Wiesław Rutkowski (37)     1,57
Jacek Gierzyński (28)      1,68       Józef Piasecki (46)        1,40
Lech Zapart (31)           1,67       Kazimierz Grudziński (50)  1,28
Zygmunt Gołębiowski (41)   1,48       Jerzy Kniaź (53)           1,15
Jerzy Łotocki (54)         1,15       Wincenty Stroiński (59)    1,00
Andrzej Jurczyński (55)    1,05       Waldemar Zawiński (65)     0,79
Andrzej Szostek (56)       1,05       Jan Bogucki (76)           0,56
Marek Makuch (90)          0,00       Mirosław Kaczmarek (82)    0,30
                                      Stanisław Kapała (84)      0,00
                                      Wiesław Onyśko (85)        0,00

Gwardia Łódź                          Stal Toruń
Paweł Mirowski (10)        2,18       Janusz Plewiński (22)      1,86
Stanisław Gołofit (40)     1,51       Bogdan Szuluk (30)         1,67
Edward Kupczyński (43)     1,45       Bogdan Krzyżaniak (32)     1,65
Janusz Kościelak (48)      1,32       Jan Ząbik (45)             1,41
Kazimierz Pakulski (52)    1,19       Alfons Jankowski (67)      0,78
Karol Świtała (62)         1,00       Józef Bartosiński (72)     0,63
Grzegorz Koło (68)         0,76       Zenon Kania (75)           0,57
Włodzimierz Sumiński (69)  0,76       Bogdan Kowalski (77)       0,53
Jan Kwaśniewicz (73)       0,60       Ryszard Romanowski (79)    0,50
Stanisław Lalicki (78)     0,50       Stefan Załuński (80)       0,43
Jan Guzewski (81)          0,36       
Marian Rose (+19.4.1970) tor w Rzeszowie, mecz 18.4
Tadeusz Gortat (83)        0,14       
Benedykt Błaszkiewicz (+27.6.1970) tor w Toruniu, trening 26.6
Marian Pietraszewski (87)  0,00


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                       GRUPA 2 - 1 LIGA

1. Stal Gorzów Wlkp       99           1. Kolejarz Opole         105

2. ROW Rybnik             96           2. Wybrzeże Gdańsk        102
3. Polonia Bydgoszcz      73           3. Unia Leszno            90
4. Śląsk Świętochłowice   67           4. Sparta Wrocław         87


         GRUPA 3 - 2 LIGA                       GRUPA 4 - 2 LIGA

1-2. Stal Rzeszów         102          1. Motor Lublin           141
1-2. Unia Tarnów          102
          2. Start Gniezno          100
3. Włókniarz Częstochowa  92           3. Gwardia Łódź           77
4. Zgrzebl.Zielona Góra   87           4. Stal Toruń             63


Individual Polish Championship


26. Finał IMP - Gorzów Wlkp 27/9/1970


1.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp
2.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
3.     Antoni Woryna               ROW Rybnik


Individual Junior Polish Championship


4. Finał MIMP - Zielona Góra 27/9/1970


1.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz
2.     Grzegorz Kuźniar            Stal Rzeszów
3.     Leszek Marsz                Wybrzeże Gdańsk


Golden Helmet


10. Finał Złotego Kasku - Leszno 14/6, Świętochłowice 19/6, Rybnik 26/6, Bydgoszcz 3/7,
Gorzów Wlkp 10/7, Opole 31/7, Wrocław 7/8, Gdańsk 9/10/1970


1.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik


Silver Helmet


5. Finał Srebrnego Kasku - Zielona Góra 14/6, Rzeszów 26/6, Leszno 31/7,
Chorzów 14/8, Grudziądz 7/8, Gdańsk 28/8/1970


1.     Zbigniew Marcinkowski       Zgrzeblarki Zielona Góra
2.     Paweł Protasiewicz          Zgrzeblarki Zielona Góra
3.     Leszek Marsz                Wybrzeże Gdańsk


Tournaments


"Puchar Wyzwolenia Gdańska" - Gdańsk 30/3/1970
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (12(3,3,3,3) pkt.)
2.     Gerard Uhlenbrock           NRD (10+3 pkt.)
3.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (10+d pkt.)

4.     Jurgen Hehlert              NRD (9 pkt.)
5.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (9 pkt.)
6.     Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)
7.     Bolesław Ślaz               Wybrzeże Gdańsk (5 pkt.)
8.     Gerard Sikora               Wybrzeże Gdańsk (4 pkt.)
9.     ?.Martens                   NRD (4 pkt.)
10.    Stanisław Kowalski          Wybrzeże Gdańsk (3 pkt.)

"Puchar Przewodniczącego MRN" - Częstochowa 5/5/1970


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Zygmunt Malinowski          Włókniarz Częstochowa
3.     Wiktor Waloszek             Śląsk Świętochłowice

"Puchar Przewodniczącego MRN" - Świętochłowice 5/6/1970


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Józef Jarmuła               Śląsk Świętochłowice
3.     Wiktor Waloszek             Śląsk Świętochłowice

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 7/6/1970


1.     Gennadij Kurilenko          ZSRR
2.     Valerij Gordeev             ZSRR
3.     Vladimir Kononovitsch       ZSRR

Testmecze polskich klubów z AutoMotoKlub Pardubice
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Grudziądz 5/7/1970                    ??  -  ?? (Stal T.-AMK)
Gdańsk 6/7/1970                       48  -  30 (Wybrzeże-AMK)
(Marsz-11, Gągolewicz-9, Sulewski-6, Kowalski-6, Ślaz-5, Sikora-4, Zieliński-4, J.Tkocz-3 -
Mares-9, Rosulek-7, Buric-6, Erban-3, Hutlak-2, Tchintchibus-2, Dejmek-1)

Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 6/9/1970


1.     Ivan Mauger                 Nowa Zelandia
2.     Paweł Waloszek              Polska
3.     Antoni Woryna               Polska

Turniej 25-lecia GKS Wybrzeże Gdańsk i Dziennika Bałtyckiego - Gdańsk 9/9/1970
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (11(2,3,3,3) pkt.)
2.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole (10 pkt.)
3.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
4.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp (9 pkt.)
5.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (6 pkt.)
6.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)
7.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (6 pkt.)
8.     Valerij Gordeev             ZSRR (4 pkt.)

9.     Kononovitsch                ZSRR (4 pkt.)
10.    Leszek Marsz                Wybrzeże Gdańsk (4 pkt.)
11.    Fritz                       NRD (4 pkt.)
12.    Valerij Klementiev          ZSRR (3 pkt.)
13.    Stanisław Skowron           Kolejarz Opole (1 pkt.)

Bieg o Puchar 25-lecia Dziennika Bałtyckiego:
(76:10) Glücklich, Migoś, Podlecki, Szczakiel-d

Turniej 50-lecia BKS Polonia i 25-lecia Ilustrowanego Kuriera Polskiego - Bydgoszcz 9/9/1970


1.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz (14 pkt.)
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (12 pkt.)
3.     Valerij Gordeev             ZSRR (12 pkt.)

4.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
5.     Stanisław Bombik            Kolejarz Opole (10 pkt.)
6.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp (? pkt.)
7.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole (9 pkt.)
8.     Benedykt Kosek              Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)

20. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 20/9/1970


1.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
2.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno
3.     Józef Jarmuła               Śląsk Świętochłowice

10. "Puchar ROW" - Rybnik 4/10/1970


1.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
2.     Antoni Woryna               ROW Rybnik
3.     Stanisław Chorabik          Unia Tarnów

Testmecze polskich klubów z reprezentacją ADMV(NRD)


Świętochłowice 8/10/1970              56  -  22 (Śląsk-ADMV)
Lublin 11/10/1970                     45  -  33 (Motor-ADMV)
Opole 18/10/1970                      54  -  24 (Kolejarz-Motoclub Meissen)

Testmecze polskich klubów z reprezentacją CAMK Moskwa


Częstochowa 10/10/1970                44  -  34 (Włókniarz-CAMK)
Leszno 11/10/1970                     40  -  38 (Unia L.-CAMK)
Gdańsk 13/10/1970                     41  -  37 (Wybrzeże-CAMK)
Gorzów Wlkp 15/10/1970                50  -  26 (Stal-CAMK)
Świętochłowice 17/10/1970             37  -  40 (Śląsk-CAMK)
Tarnów 18/10/1970                     27  -  51 (Unia T.-CAMK)

13. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 13/10/1970


1.     Valerij Gordeev             ZSRR
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz

Drużynowe Mistrzostwa Federacji Stal - Zielona Góra 17/10/1970


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         32+3
2.     Zgrzeblarki Zielona Góra                                 32+2
3.     Stal Rzeszów                                             23
4.     Motor Lublin                                             21
5.     Stal Toruń                                               12

Indywidualne Mistrzostwa Federacji Stal - Zielona Góra 18/10/1970


1.     Zbigniew Marcinkowski       Zgrzeblarki Zielona Góra
2.     Jerzy Padewski              Stal Gorzów Wlkp
3.     Mieczysław Mendyka          Zgrzeblarki Zielona Góra

3. Memoriał Bronisława Idzikowskiego - Częstochowa 18/10/1970


1.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz
2.     Jerzy Trzeszkowski          Sparta Wrocław
3.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz

"Puchar Przechodni Miasta Leszna" - Leszno //1970


1.     Henryk Glücklich - Stanisław Kasa             Polonia Bydgoszcz      16 pkt.
2.     Wiktor Waloszek - Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice   13 pkt.
3.     Jerzy Szczakiel - Stanisław Bombik            Kolejarz Opole         12 pkt.

4.     Jerzy Kowalski - Zbigniew Jąder               Unia Leszno            11 pkt.
5.     Henryk Żyto - Jan Tkocz                       Wybrzeże Gdańsk        7 pkt.

Puchar Indywidualny:


       Jerzy Kowalski                                Unia Leszno

Częstochowa ?/?/1969 testmecz miedzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - WEGRY 51 - 26
(źródło informacji - Paweł Milicz)

(1)Radoci 7(2,1,2,2), (2)I.Berki 1+1(0,0,0,1*), (3)Egi 3(2,1,0,d), (4)J.Berki 1(d,0,0,1), (5)Perini 7+1(1,2,3,1*), (6)Halorzy 3(0,1,1,1), (7)Tatk 4(2,2) -
(9)Łotocki 6(1,3,2), (10)Gierzyński 8+1(3,3,2*,0), (11)Cieślak 9(u,3,3,3), (12)Makuch 4(3,d,1,0), (13)Kacperak 6+3(2*,2*,2*), (14)Gołębiowski 9(3,3,3), (15)Jurczyński 7(1,3,3), (16)Szostek 2+1(2*,0)
Zmiany: 15-XII 16-XII,XIII


1969     INDEX     1971