DMP DM2L PPZMot IMP MIMP Złoty Kask Srebrny Kask Turnieje


Team Championship


1 Liga

W sezonie 1969 powrócono do systemu "jednorocznego", tzn. Drużynowego Mistrza Polski jak również "spadkowiczów" wyłaniano co roku.

                 GORZ.  ŚWIĘ.  RYBN.   BYDG.   WROC.  GDAŃ.  CZĘS.  RZES.
GORZÓW WLKP      ** **  
45-31  43-34   52-26   48-30  44-33  58-20  58-18
ŚWIĘTOCHŁOWICE   
37-37  ** **  46-30   47-30   52-26  45-33  53-25  60-16
RYBNIK           50-28  38-40  ** **   46-32   51-26  53-25  
45-33  43-35
BYDGOSZCZ        
42-36  41-34  35-41   ** **   54-21  43-35  48-29  56-22
WROCŁAW          
33-45  37-41  41-35   43-35   ** **  52-26  44-34  54-24
GDAŃSK           
35-43  44-34  35-43 40,5-37,5 36-40  ** **  52-26  44-33
CZĘSTOCHOWA      
39-39  39-38  41-37 38,5-39,5 38-39  47-31  ** **  50-28
RZESZÓW          
26-52  32-46  36-41   38-38   37-34  39-39  44-33  ** **

1 runda 13/4/69: Śląsk-Stal G., Wybrzeże-Włókniarz, Stal Rz.-Polonia, ROW-Sparta (Woryna-12(3,3,3,3),S.Tkocz-11, Wyglenda-9,Norek-7,J.Maj-6,Gryt-4,A.Tkocz-2 - Trzeszkowski-10,Pociejkowicz-6,Jaroszewicz-5,Słaboń-3, Bruzda-1,Wawszczyk-1),
2 runda 20/4/69:
Stal G.-Stal Rz., Sparta-Śląsk, (24/4)Polonia-Wybrzeże (R.Świtała-8(2,,,3),Witkowski-1(0),Glücklich-12(3,3,3,3),N.Świtała-3(1,),Kosek-6(2,,,0),Koselski-4(3,), Kasa-9,Brzeziński - Podlecki-12(3,3,3,1,2),S.Kaiser-1(1,),J.Tkocz-8(2,,,2),Sulewski-3(0,), Ziółkowski-1(0,),Żyto-5(1,,,1),Berliński-5,Marsz), (?/?)Włókniarz-ROW,
3 runda 27/4/69:
ROW-Stal G. (Woryna-12(3,3,3,3),Wyglenda-11,S.Tkocz-10,Gryt-7,J.Maj-6, A.Tkocz-3,Fizia-1 - Padewski-8,Pogorzelski-7,Jancarz-7,Migoś-3,Jurasz-2,Rogal-1), Wybrzeże-Sparta (Podlecki-12(3,3,3,3),Żyto-11 - Pociejkowicz-8,Bruzda-8,Trzeszkowski-8), (26/4)Śląsk-Polonia, Stal Rz.-Włókniarz (Rurarz-13),
4 runda 1/5/69:
Stal G.-Wybrzeże, Stal Rz.-Sparta, Polonia-ROW (R.Świtała,N.Świtała, Glücklich,Dobrzański,Kosek,Koselski,Kasa,Brzeziński - Woryna,Gryt,S.Tkocz,Fizia,Wyglenda,J.Maj,Beil), Śląsk-Włókniarz,
5 runda 18/5/69:
Stal G.-Sparta, Śląsk-ROW, Wybrzeże-Stal Rz., (19/6)Włókniarz-Polonia,
6 runda 25/5/69:
Polonia-Stal G., Sparta-Włókniarz, ROW-Wybrzeże (Wyglenda-11,Gryt-10, Woryna-9,S.Tkocz-9,Fizia-6,Norek-5,Fojcik-3 - Żyto-10,Podlecki-8,Berliński-4,Sulewski-2,J.Tkocz-1), Stal Rz.-Śląsk,
7 runda 15/6/69 (runda przełożona z 1/6):
Stal G.-Włókniarz, Sparta-Polonia, Wybrzeże-Śląsk (Podlecki-12,Żyto-9,Berliński-7,J.Tkocz-7,Sulewski-4,Marsz-3,S.Kaiser-2 - Mucha-11, P.Waloszek-8,W.Waloszek-6,Jarmuła-4,Fołtyn-3,Brabański-2), ROW-Stal Rz.,
9 runda 20/7/69:
Sparta-Stal G., ROW-Śląsk, Polonia-Włókniarz, Stal Rz.-Wybrzeże,
10 runda 22/7/69:
Stal G.-Polonia, Włókniarz-Sparta 38-39 lub 37-39, Wybrzeże-ROW (Podlecki-15, Sulewski-5,J.Tkocz-5,Żyto-4,Berliński-3,S.Kaiser-2,Marsz-1 - Gryt-10,Wyglenda-9,S.Tkocz-9,Woryna-8, Fojcik-3,Fizia-2,Masłowski-2), Śląsk-Stal Rz.,
8 runda 10/8/69 (runda przełożona z 15/6):
Włókniarz-Stal G., Polonia-Sparta (Glücklich-11, N.Świtała-11,Zaranek-6,Witkowski-5,Brzeziński-3 - Słaboń-6(3,3),Bruzda-4,Pociejkowicz-4,Trzeszkowski-3, Chudzikowski-1,Michalak-1,S.Nowak-1,Jaroszewicz-1), Śląsk-Wybrzeże 45-33 lub 45-29 (Jarmuła-12,Mucha-12, P.Waloszek-10 - Podlecki-10,Żyto-10), Stal Rz.-ROW,
11 runda 17/8/69:
(1/10)Wybrzeże-Stal G., Sparta-Stal Rz., ROW-Polonia (Woryna-11, Wyglenda-10,Gryt-9,S.Tkocz-7,A.Tkocz-6,Fizia-2,Bail-1 - Glücklich-14,Kasa-6,Koselski-5,Kosek-3,Witkowski-2, Zaranek-1,R.Świtała-1,N.Świtała-0), Włókniarz-Śląsk,
12 runda 31/8/69:
Stal G.-ROW (kontuzja Woryny), Sparta-Wybrzeże, Polonia-Śląsk, Włókniarz-Stal Rz.,
14 runda 28/9/69:
Stal G.-Śląsk, Sparta-ROW, Polonia-Stal Rz., Włókniarz-Wybrzeże 47-31 lub 48-30,
13 runda 5/10/69 (runda przełożona z 7/9):
Stal Rz.-Stal G., Śląsk-Sparta (P.Waloszek-12, Mucha-11,W.Waloszek-11,Jarmuła-9,Jeziorowski-4,Brabański-2,Fołtyn-2,Nawrocki-1 - Bruzda-8,Trzeszkowski-7, Jaroszewicz-6,S.Nowak-3,Antos-2), ROW-Włókniarz 45-33 lub 45-32, Wybrzeże-Polonia,

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1969

1.  STAL GORZÓW WLKP        22   10  2   2   +174
2.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    19   9   1   4   +131
3.  ROW RYBNIK              18   9   0   5   +91

4.  POLONIA BYDGOSZCZ       15   7   1   6   +34
5.  SPARTA WROCŁAW          14   7   0   7   -36
6.  WYBRZEŻE GDAŃSK         9    4   1   9   -71
--------------------------------------------------
7.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   9    4   1   9   -103
8.  STAL RZESZÓW            6    2   2   10  -220

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1970

19/10/69 LESZNO - CZĘSTOCHOWA     
45-33
26/10/69 CZĘSTOCHOWA - LESZNO     
44-32
02/11/69 LESZNO - CZĘSTOCHOWA     
47-31
(mecz rozegrano w Opolu)

Stal Gorzów Wlkp                      Śląsk Świętochłowice
trener - Kazimierz Wiśniewski         trener -
Edward Jancarz (4)         2,61       Paweł Waloszek (6)         2,58
Andrzej Pogorzelski (8)    2,46       Jan Mucha (7)              2,48
Edmund Migoś (11)          2,23       Józef Jarmuła (12)         2,23
Jerzy Padewski (14)        2,16       Wiktor Waloszek (18)       2,00
Ryszard Dziatkowiak (29)   1,52       Krystian Fołtyn (43)       1,29
Bronisław Rogal (34)       1,38       Erwin Brabański (44)       1,27
Wojciech Jurasz (53)       1,00       Andrzej Nawrocki (57)      1,00
Marian Pilarczyk (65)      0,85       Jan Jeziorowski (64)       0,89
Kazimierz Giżycki (81)     0,00       Ryszard Zawadzki (78)      0,43
                                      Henryk Janoszek (86)       0,00

ROW Rybnik                            Polonia Bydgoszcz
Andrzej Wyglenda (2)       2,68       Henryk Glücklich (1)       2,71
Antoni Woryna (3)          2,63       Stanisław Kasa (19)        1,95
Joachim Maj (9)            2,43       Rajmund Świtała (24)       1,79
Stanisław Tkocz (15)       2,06       Andrzej Koselski (28)      1,60
Jerzy Gryt (17)            2,02       Marian Zaranek (47)        1,21
Andrzej Tkocz (40)         1,33       Norbert Świtała (49)       1,07
Alojzy Norek (50)          1,07       Benedykt Kosek (51)        1,05
Antoni Fojcik (61)         0,93       Bogumił Brzeziński (56)    1,00
Bolesław Fizia (66)        0,80       Stanisław Witkowski (60)   0,99
Antoni Masłowski (68)      0,75       Jerzy Dobrzański (70)      0,74
Marian Beil (69)           0,75
Karol Peszke (73)          0,57

Sparta Wrocław                        Wybrzeże Gdańsk
Jerzy Trzeszkowski (10)    2,26       Zbigniew Podlecki (5)      2,60
Konstanty Pociejkowicz (20)1,93       Henryk Żyto (13)           2,17
Piotr Bruzda (22)          1,90       Jan Tkocz (32)             1,43
Bohdan Jaroszewicz (25)    1,77       Jan Sulewski (33)          1,38
Adolf Słaboń (35)          1,37       Bogdan Berliński (38)      1,34
Stanisław Nowak (39)       1,34       Zbigniew Dunajski (59)     1,00
Zygmunt Antos (46)         1,22       Leszek Marsz (67)          0,75
Jan Michalak (54)          1,00       Gerard Sikora (72)         0,63
Władysław Wawszczyk (76)   0,50       Stanisław Kaiser (74)      0,53
Jan Chudzikowski (77)      0,44       Jan Ziółkowski (75)        0,50
Waldemar Kaczmarski (82)   0,00       Jan Gągolewicz (80)        0,17
Andrzej Domiszewski (83)   0,00

Włókniarz Częstochowa                 Stal Rzeszów
Stanisław Rurarz (16)      2,02       Marian Spychała (26)       1,76
Marek Cieślak (21)         1,93       Jan Kolber (30)            1,51
Zygmunt Malinowski (23)    1,86       Marian Stawecki (31)       1,50
Bernard Kacperak (27)      1,60       Adam Ciepiela (36)         1,35
Lucjan Krupiński (37)      1,35       Stanisław Lalicki (41)     1,32
Lech Zapart (45)           1,25       Grzegorz Kuźniar (42)      1,31
Andrzej Jurczyński (58)    1,00       Józef Batko (48)           1,09
Zygmunt Gołębiowski (62)   0,92       Marian Krajewski (52)      1,03
Jerzy Łotocki (63)         0,91       Zdzisław Hap (55)          1,00
Andrzej Szostek (84)       0,00       Jerzy Owoc (71)            0,67
Jacek Gierzyński (85)      0,00       Władysław Kobaka (79)      0,20

2 Liga

                 OPOLE   LESZ.  TARN.  ZIEL.   LUBL.   GNIE.  ŁÓDŹ   TORUŃ  KROS.
OPOLE            ** **   48-29  
46-30  52-25   50-28   48-29  55-20  42-35  55-23
LESZNO           44-34   ** **  
45-32  45-33 44,5-31,5 51-26  51-26  52-26  61-15
TARNÓW           
39-36   40-38  ** **  60-18   47-31   49-28  57-21  43-35  65-00
ZIELONA GÓRA     
36-40   39-38  42-36  ** **   38-38   47-31  41-37  39-38  65-00
LUBLIN         40,5-36,5 24-52  42-36  42-35   ** **   43-35  50-28  57-21  57-20
GNIEZNO          44-34   44-34  46-32  37-41   37-41   ** **  59-19  41-37  65-00
ŁÓDŹ             28-50   30-48  26-50  38-40   53-25   65-00  ** **  42-35  45-33
TORUŃ            25-52   35-43  34-44  37-39   45-32   38-40  52-25  ** **  52-24
KROSNO           00-65   00-65  28-50  35-43   31-47   36-42  00-65  36-42  ** **

1 runda 6/4/69: (7/4)Unia L.-Kolejarz (Z.Jąder-12(3,3,3,3),S.Kowalski-10, Dobrucki-7,Bentke-6,Kusiak-6,Waliński-2,Kaczmarek-1 - Bombik-11,Friedek-8,B.Grudziński-5, Skowron-4,Szczakiel-4,Kozubski-1,Warzecha-1), Stal-Gwardia (Rose-12,Szuluk-11,Jankowski-10,Ząbik-9, Plewiński-4,S.Kowalski-4,Załuński-2 - Kupczyński-8,Mirowski-6,Gołofit-4,Pakulski-3,Sumiński-2, Pietraszewski-1,Koło-1), (11/5)Start-Zgrzeblarki (Odrzywolski-11,Rutkowski-11,K.Grudziński-6, Kwarciński-4,Kąsowski-3,Bogucki-2 - Mendyka-10,S.Sochacki-10,Jaskulski-6,Protasiewicz-6,Z.Nowak-5, Marcinkowski-4), (?/6???)Unia T.-Motor
2 runda 20/4/69:
Kolejarz-Zgrzeblarki (Friedek-12(3,3,3,3),Skowron-10,Szczakiel-10, Bombik-7,Kozubski-5,B.Grudziński-5,Warzecha-3 - Mendyka-9,S.Sochacki-6,Z.Nowak-4,Marcinkowski-3,Jaskulski-2, Protasiewicz-1), Unia T.-Unia L. (Pytko-10,Pacura-8,Tanaś-6,Kolman-6,Flegel-5,Madej-3,Baran-2 - Dobrucki-11, Z.Jąder-7,S.Kowalski-7,Waliński-6,Kusiak-4,Kaczmarek-3), Start-Stal (K.Grudziński-10,Kwarciński-9, Rutkowski-8,Odrzywolski-7,Zawiński-5,Kąsowski-1,Bogucki-1 - Rose-10,Ząbik-7,Szuluk-7,Jankowski-4, Krzyżaniak-4,Kowalski-3,Załuński-2), Gwardia-Karpaty
3 runda 27/4/69:
Zgrzeblarki-Unia T., Karpaty-Start (Owoc-14,Luśnia-7,Hap-7,Sochacki-4, Dudek-3,Szydło-1 - Rutkowski-11,Odrzywolski-10,Kwarciński-9,Bogucki-5,K.Grudziński-5,Kąsowski-2), Stal-Kolejarz ((11)Rose-8,(12)Plewiński-2,(13)Ząbik-7,(14)Szuluk-6,A.Jankowski-1,S.Kowalski-1,S.Załuski-1, Krzyżaniak-0 - (1)Friedek-10,(2)Skowron-12(3,3,3,3),(3)Szczakiel-11,(4)Warzecha-8,(5)Bombik-7, (6)Kozubski-2,B.Grudziński-1,Libor-1), Unia L.-Motor (Dobrucki-12(3,3,3,3),Bentke-12(3,3,3,3),Z.Jąder-8,5, J.Kowalski-6,Waliński-4,Kaczmarek-2 - Bielecki-8,W.Kowalski-7,Gomułka-6,5,Barylski-4,Mazur-3,Krawczyk-3)
4 runda 4/5/69:
Unia T.-Stal (Pytko-10 - Rose-15,Krzyżaniak-6,Szuluk-4,Plewiński-3, Jankowski-3,S.Kowalski-2,Ząbik-2), Motor-Gwardia, Kolejarz-Karpaty (Friedek-12,Szczakiel-12,Bombik-8, B.Grudziński-7,Skowron-6,Golec-5,Kozubski-2,Libor-2 - Jerzy Owoc-9,Hap-8,Szydło-3,Luśnia-1,T.Sochacki-1, Wozowicz-1,Sowa-0), Zgrzeblarki-Unia L. (Mendyka-10,Z.Nowak-10,Jaskulski-9,S.Sochacki-9,Horożoniecki-1 - Bentke-11, Dobrucki-9,Z.Jąder-6,J.Kowalski-5,Waliński-3,Kusiak-3,Kaczmarek-1)
5 runda 18/5/69:
Karpaty-Zgrzeblarki (Luśnia-10,Owoc-9,T.Sochacki-7,Hap-5,Szydło-2,Sowa-2 - S.Sochacki-12,Mendyka-10,Z.Nowak-10,Jaskulski-7,Marcinkowski-2,Tyliński-1,Protasiewicz-1), Start-Kolejarz (Odrzywolski-11,Majewicz-11,Kwarciński-10,Rutkowski-9,Kąsowski-3 - Friedek-11,Skowron-7,Szczakiel-6,Bombik-6, Kozubski-2,Golec-1,Libor-1,B.Grudziński-0), (17/5)Stal-Motor (Rose-12(3,3,3,3),Krzyżaniak-11,Ząbik-8,Szuluk-5, A.Jankowski-5,Plewiński-2,Załujski-1,B.Kowalski-1 - Perczyński-8,Bielecki-8,Barylski-5,Mazur-4,W.Kowalski-3, Gomułka-2,Jendrej-2), Gwardia-Unia T. (Mirowski-12,Gołofit-10 - Pytko-12,Tanaś-10,Flegel-8)
6 runda 25/5/69:
(24/5)Zgrzeblarki-Stal (Mendyka-12,Z.Nowak-9,Jaskulski-7, S.Sochacki-5,Tyliński-2,Protasiewicz-2,Marcinkowski-2 - Rose-12,Krzyżaniak-10,Szuluk-6,Ząbik-5, Załuński-2,Plewiński-2,A.Jankowski-1), Unia L.-Karpaty (Dobrucki-12,J.Kowalski-12,Z.Jąder-11,Waliński-8, Bentke-7,Kaczmarek-7,Kusiak-4 - T.Sochacki-4,Szydło-3,Owoc-2,Luśnia-2,Hap-2,Wozowicz-2), (24/5)Kolejarz-Gwardia (Friedek-12,Bombik-12,Skowron-10,Golec-8,Libor-7,Hyla-4,Kozubski-2,Szczakiel-0 - Mirowski-6,Sumiński-6,Gołofit-4, Pietraszewski-2,Pakulski-1,Koło-1), Motor-Start (Jendrej-9,Mazur-8,Bielecki-7,Gomułka-6,W.Kowalski-6, Perczyński-4,Barylski-3 - Kwarciński-14,Majewicz-9,Rutkowski-5,Odrzywolski-4,Kąsowski-2,Zawiński-1)
7 runda 8/6/69:
Zgrzeblarki-Motor, (5/6)Karpaty-Unia T. (Owoc-10,Hap-7,Szydło-6,Wozowicz-4,T.Sochacki-1 - Madej-12,Pytko-9,Tanaś-9,Pacura-7,Flegel-7, Wardzała-4,Kolman-1,Cz.Nowak-1), (5/6)Stal-Unia L. (Krzyżaniak-12,A.Jankowski-6,Rose-8,B.Kowalski-1,Ząbik-3, Plewiński-2,S.Kowalski-3 - Waliński-9,Dobrucki-7,Z.Jąder-7,Kaczmarek-7,J.Kowalski-9,Bentke-4,Kusiak), Start-Gwardia (Majewicz-12,Kwarciński-12,Rutkowski-11,Odrzywolski-8,Kąsowski-8,K.Grudziński-6,Zawiński-2 - Mirowski-6,Gołofit-5,Sumiński-4,Pietraszewski-2,Bartoszewicz-2)
8 runda ?/?/69:
(1/5)Zgrzeblarki-Gwardia, Unia T.-Kolejarz, (22/7)Start-Unia L. (Odrzywolski-10,Majewicz-10,Perczyński-8,K.Grudziński-7,Rutkowski-6,Kąsowski-2,Piasecki-1 - Dobrucki-9, Waliński-7,Z.Jąder-6,Bentke-6,J.Kowalski-4,Kaczmarek-2), Karpaty-Motor
9 runda 15/6/69:
Unia L.-Gwardia 51-26 lub 51-27 (Bentke-12,Z.Jąder-12,Dobrucki-11, Waliński-10,J.Kowalski-4,Zieliński-2 - Mirowski-8,Sumiński-6,Bartoszkiewicz-5,Gołofit-4), Unia T.-Start (Pytko-12,Tanaś-12,Flegel-9,Madej-8,Pacura-4,Wardzała-2,Cz.Nowak-2 - Rutkowski-7,Odrzywolski-6, K.Grudziński-6,Majewicz-5,Zawiński-2,Kąsowski-1,Kwarciński-1), (14/6)Motor-Kolejarz (W.Kowalski-12,Mazur-7, Barylski-6,Jendrej-6,Bielecki-5,Perczyński-4,5,Gomułka-0 - Szczakiel-10,Bombik-9,Friedek-9,Skowron-6, B.Grudziński-1,Warzecha-1,Hyla-0,5,Libor-0), Stal-Karpaty (Rose-12,Ząbik-10,Krzyżaniak-9,Plewiński-8, A.Jankowski-5,S.Kowalski-5,B.Kowalski-2,Kościecha-1 - Owoc-9,Hap-7,Szydło-5,T.Sochacki-2,Sowa-1)
10 runda 13/7/69:
Gwardia-Unia L., Start-Unia T. (Majewicz-12,K.Grudziński-8,Kwarciński-8, Kąsowski-7,Rutkowski-6,Piasecki-4,Zawiński-1 - Tanaś-11,Pytko-10,Madej-6,Wardzała-3,Pacura-2), Kolejarz-Motor (Szczakiel-12,Friedek-12,Bombik-8,Skowron-7,B.Grudziński-7,Hyla-4,Golec-0 - Mazur-7,Bielecki-6, W.Kowalski-5,Jendrej-4,Gomułka-3,Matjan-2,Perczyński-1), Karpaty-Stal (Owoc-12,Hap-9,T.Sochacki-5,Cetnar-4, Sowa-3,Wozowicz-2,Szydło-1 - Rose-12,Krzyżaniak-9,Ząbik-6,A.Jankowski-5,S.Kowalski-5,B.Kowalski-3, Plewiński-2)
11 runda 20/7/69:
Gwardia-Zgrzeblarki (Mirowski-10,Sumiński-10,Kwaśniewicz-9 - Mendyka-9,Protasiewicz-9,Marcinkowski-7,S.Sochacki-5,Jaskulski-4,Z.Nowak-4,Ratajczyk-2), (22/7)Kolejarz-Unia T. (Friedek-12,Skowron-9,Bombik-8,Szczakiel-6,Kozubski-5,Golec-2,Grudziński-2,Warzecha-2 - Pytko-14,Tanaś-10,Pacura-3,Kolman-2,Nowak-1,Baran-0,Madej-0,Wardzała-0), Unia L.-Start, (20/6 lub 6/7)Motor-Karpaty (W.Kowalski-12,Bielecki-10,Jendrej-8,Gomułka-7,Mazur-6,Barylski-6,Perczyński-6,Zwierzchowski-2 - Hap-5,Owoc-4, Szydło-3,T.Sochacki-3,Socha-3,Wozowicz-1,Cetnar-1)
12 runda 10/8/69:
Zgrzeblarki-Karpaty 65-00, Unia T.-Gwardia (Tanaś-12,Pytko-12, Flegel-10,Pacura-9,Wardzała-6,Cz.Nowak-5,Baran-3), (22/7)Motor-Stal (Mazur-12,W.Kowalski-10,Bielecki-9, Jendrej-8,Perczyński-7,Gomułka-7,Barylski-3 - Ząbik-8,A.Jankowski-5,Krzyżaniak-4,Plewiński-2,Kościecha-2, ?.Kowalski-1), Kolejarz-Start (Friedek-12,Skowron-11,Bombik-9,Szczakiel-6,Libor-4,Warzecha-3,Kozubski-3,Golec-0 - Rutkowski-7,Odrzywolski-5,Kwarciński-5,K.Grudziński-5,Piasecki-4,Majewicz-2,Kąsowski-1)
13 runda 17/8/69:
Stal-Zgrzeblarki (Krzyżaniak-11,Rose-10,Ząbik-6,Plewiński-5, A.Jankowski-3,S.Kowalski-2 - Z.Nowak-11,Mendyka-10,Protasiewicz-9,Tyliński-5,S.Sochacki-2,Marcinkowski-2), Start-Motor, Gwardia-Kolejarz (Kupczyński-6,Gołofit-5,Koło-5,Sumiński-5,Kwaśniewicz-3,Górzewski-2, Pakulski-2,Pietraszewski-0 - Friedek-12(3,3,3,3),Szczakiel-12(3,3,3,3),Skowron-10,Bombik-6(3,3,d,u), Warzecha-6,Golec-2,Kozubski-2,Libor-0), Unia L.-Karpaty 65-00
14 runda 31/8/69:
Motor-Zgrzeblarki (Mazur-12,Bielecki-12,Jendrej-8,W.Kowalski-7, Barylski-2,Perczyński-1 - Z.Nowak-10,Jaskulski-9,Protasiewicz-6,Marcinkowski-6,Tyliński-3, S.Sochacki-1), Unia T.-Karpaty, Unia L.-Stal (Z.Jąder-12,Dobrucki-11,J.Kowalski-10 - Rose-9, Krzyżaniak-7,Ząbik-5,Jankowski-2,Plewiński-2,Szuluk-?), Gwardia-Start-mecz nie został rozegrany i zweryfikowany w październiku przez GKSŻ jako walkower 65-00
15 runda 7/9/69:
Unia L.-Zgrzeblarki (Dobrucki-12,J.Kowalski-11,Z.Jąder-11,Waliński-9, Kaczmarek-1,B.Jąder-1 - Mendyka-7,Jaskulski-6,Marcinkowski-5,S.Sochacki-4,Protasiewicz-4,Ciorga-3, Z.Nowak-3,Filipiak-1), Stal-Unia T. (Rose-14,Krzyżaniak-7,Plewiński-5,A.Jankowski-4,Ząbik-3,Szuluk-1, B.Kowalski-1 - Pytko-9,Tanaś-9,Wardzała-8,Chorabik-8,Flegel-5,Pacura-4), Kolejarz-Karpaty 65-00, Gwardia-Motor (Kupczyński-11,T.Sochacki-10,Kościelak-10,Wołowski???-9,Koło-8,Kwaśniewicz-5,Sumiński-0 - Jendrej-8,Bielecki-7,Mazur-4,W.Kowalski-3,Gomułka-2,Perczyński-1)
16 runda 14/9/69:
Unia T.-Zgrzeblarki (Chorabik-12,Pytko-11,Flegel-10 - Protasiewicz-5,Mendyka-4,Marcinkowski-4,Z.Nowak-4), Motor-Unia L., Kolejarz-Stal (Skowron-11,Szczakiel-9, Bombik-8,Kozubski-7,Hyla-5,Golec-1,Warzecha-1,Friedek-0 - Ząbik-12,Rose-11,Krzyżaniak-5,Jankowski-5,Kościecha-1, B.Kowalski-1,Plewiński-0), Start-Karpaty, Gwardia-Motor
17 runda 21/9/69:
Zgrzeblarki-Kolejarz, Unia L.-Unia T., Karpaty-Gwardia 00-65, (?/?)Stal-Start
18 runda 28/9/69:
Motor-Unia T., Kolejarz-Unia L. (Szczakiel-11,Friedek-9, Golec-7,Skowron-7,Bombik-6,Kozubski-4,Hyla-3,Libor-1 - Dobrucki-10,Bentke-6,J.Kowalski-5,Z.Jąder-5, Waliński-2,Zieliński-1,Ber.Jąder-0), Gwardia-Stal, Zgrzeblarki-Start

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1969

1.  KOLEJARZ OPOLE           24   12  0   4   +268
2.  UNIA LESZNO              24   12  0   4   +257

---------------------------------------------------
3.  UNIA TARNÓW              22   11  0   5   +194
4.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 21   10  1   5   +17
5.  MOTOR LUBLIN             19   9   1   6   +20
6.  START GNIEZNO            16   8   0   8   -11
7.  GWARDIA ŁÓDŹ             10   5   0   11  -78
8.  STAL TORUŃ               8    4   0   12  -64
9.  KARPATY KROSNO           0    0   0   16  -603

UWAGA! Przed rozpoczęciem 12 rundy 10/8/1969 z rozgrywek wycofał się zespół Karpat Krosno, pozostałe do rozegrania mecze zweryfikowano jako walkowery 65-00.

Kolejarz Opole                        Unia Leszno
Zygfryd Friedek (2)        2,68       Zdzisław Dobrucki (5)      2,56
Jerzy Szczakiel (8)        2,38       Zbigniew Jąder (7)         2,45
Stanisław Skowron (10)     2,34       Kazimierz Bentke (17)      2,18
Stanisław Bombik (14)      2,22       Jerzy Kowalski (18)        2,17
Jan Kozubski (43)          1,38       Zdzisław Waliński (20)     2,00
Bogumił Grudziński (44)    1,37       Jan Kusiak (39)            1,50
Joachim Hyla (50)          1,28       Wojciech Kaczmarek (62)    0,97
Stefan Warzecha (52)       1,23       Bernard Jąder (66)         0,89
Henryk Golec (57)          1,14       Andrzej Zieliński (83)     0,47
Konrad Libor (58)          1,14       Edmund Szymanowski (93)    0,00
Jan Ratajczyk (75)         0,67

Unia Tarnów                           Zgrzeblarki Zielona Góra
Zygmunt Pytko (1)          2,71       Mieczysław Mendyka (6)     2,53
Andrzej Tanaś (13)         2,24       Ludwik Jaskulski (25)      1,85
Stanisław Chorabik (16)    2,19       Stanisław Sochacki (26)    1,83
Zbigniew Flegel (30)       1,76       Zenon Nowak (29)           1,76
Edmund Madej (32)          1,72       Henryk Ciorga (40)         1,50
Marian Wardzała (37)       1,51       Paweł Protasiewicz (53)    1,20
Czesław Kolman (38)        1,50       Zbigniew Marcinkowski (55) 1,16
Stanisław Pacura (45)      1,34       Kazimierz Tyliński (72)    0,69
Czesław Nowak (64)         0,93       Tadeusz Horożoniecki (87)  0,36
Wojciech Baran (76)        0,60       Zbigniew Filipiak (88)     0,20

Motor Lublin                          Start Gniezno
Andrzej Mazur (19)         2,10       Leon Majewicz (4)          2,62
Ryszard Bielecki (22)      1,95       Wiesław Rutkowski (9)      2,35
Wojciech Kowalski (23)     1,93       Czesław Odrzywolski (12)   2,26
Andrzej Jendrej (24)       1,92       Marian Kwarciński (21)     1,98
Zbigniew Krawczyk (48)     1,33       Kazimierz Grudziński (36)  1,53
Marian Gomułka (49)        1,28       Jerzy Kąsowski (65)        0,92
Andrzej Perczyński (51)    1,27       Jan Bogucki (69)           0,80
Henryk Barylski (56)       1,14       Józef Piasecki (71)        0,77
Zygmunt Matjan (60)        1,00       Waldemar Zawiński (80)     0,52
Witold Zwierzchowski (74)  0,67       Jerzy Kniaź (86)           0,37
                                      Wiesław Onysko (89)        0,14

Gwardia Łódź                          Stal Toruń
Edward Kupczyński (11)     2,31       Marian Rose (3)            2,62
Paweł Mirowski (15)        2,20       Bogdan Krzyżaniak (27)     1,81
Jerzy Bartoszkiewicz (31)  1,75       Jan Ząbik (28)             1,79
Tomasz Sochacki (33)       1,71       Bogdan Szuluk (34)         1,67
Stanisław Gołofit (35)     1,53       Alfons Jankowski (46)      1,33
Włodzimierz Sumiński (41)  1,47       Stanisław Kowalski (54)    1,19
Jan Kwaśniewicz (47)       1,33       Janusz Plewiński (61)      0,98
Janusz Kościelak (57)      1,06       Bogdan Kowalski (77)       0,60
Grzegorz Koło (70)         0,77       Stefan Załuński (78)       0,57
Marian Pietraszewski (79)  0,53       Roman Kościecha (85)       0,37
Jan Guzewski (81)          0,50       Zenon Kania (90)           0,00
Kazimierz Pakulski (82)    0,47
Mirosław Pietrusiak (91)   0,00

Karpaty Krosno
Jan Luśnia (42)            1,39
Tadeusz Szydło (63)        0,97
Jerzy Cetnar (67)          0,86
Jerzy Dudek (68)           0,83
Bogdan Wozowicz (73)       0,69
Zygmunt Sowa (84)          0,46
Tomasz??? Sochacki
Zdzisław Hap
Jerzy Owoc


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                       GRUPA 2 - 1 LIGA

1. Górnik Rybnik          141          1. Śląsk Świętochłowice   150

2. Stal Gorzów Wlkp       135          2. Wybrzeże Gdańsk        101
3. Sparta Wrocław         84           3. Polonia Bydgoszcz      71
4. Stal Rzeszów           23           4. Włókniarz Częstochowa  59


         GRUPA 3 - 2 LIGA

1. Kolejarz Opole         137,5

2. Unia Tarnów            106
3. Unia Leszno            87
4. Motor Lublin           44,5


Individual Polish Championship


25. Finał IMP - Rybnik 12/10/1969


1.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Jerzy Trzeszkowski          Sparta Wrocław


Individual Junior Polish Championship


3. Finał MIMP - Lublin 12/10/1969


1.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno
2.     Jan Ząbik                   Stal Toruń
3.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz


Golden Helmet


9. Finał Złotego Kasku - Częstochowa 11/4, Wrocław 25/4, Gdańsk 30/5, Świętochłowice 18/7, Gorzów Wlkp 15/8, Bydgoszcz 3/9, Rzeszów 26/9, Rybnik 26/10/1969


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik


Silver Helmet


4. Finał Srebrnego Kasku - Gniezno 30/5, Opole 8/6, Zielona Góra 20/6,
Gorzów Wlkp 11/7, Leszno 24/8/1969


1.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole
2.     Marek Cieślak               Włókniarz Częstochowa
3.     Ryszard Dziatkowski         Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z Ruda Hvezda Praga


Gdańsk 6/4/1969                 60  -  18 (Wybrzeże Gdańsk-Ruda Hvezda Praga)
(Podlecki-12, Żyto-12, B.Berliński-11 - Stancl-7, G.Sikora, Ziółkowski-5)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Toruń 16/4/1969
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bolesław Fizia              ROW Rybnik (9 pkt.)
2.     Ryszard Dziatkowiak         Stal Gorzów Wlkp (6 pkt.)
3.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (6 pkt.)

4.     Lech Zapart                 Włókniarz Częstochowa (6 pkt.)
7.     Benedykt Kosek              Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
12.    Janusz Plewiński            Stal Toruń (3 pkt.)
13.    Marian Zaranek              Polonia Bydgoszcz (1 pkt.)

7. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 1/5/1969


1.     Marian Rose                 Stal Toruń
2.     Stanisław Skowron           Kolejarz Opole
3.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole

"Puchar Przewodniczącego MRN" - Grudziądz 2/5/1969


1.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole
2.     Marian Rose                 Stal Toruń
3.     Alfons Jankowski            Stal Toruń

4.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole
5.     Stanisław Skowron           Kolejarz Opole
6.     Leszek Marsz                Wybrzeże Gdańsk
7.     Bogdan Krzyżaniak           Stal Toruń
8.     Stanisław Kowalski          Stal Toruń

18. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 11/5/1969


1.     Jerzy Kowalski              Unia Leszno
2.     Zbigniew Jąder              Unia Leszno
3.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno

Grudziądz 1/6/1969 testmecz ROW RYBNIK - WYBRZEŻE GDAŃSK                41,5 - 36,5
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Antoni Woryna-11.5,Wyglenda-8,S.Tkocz-7,Fizia-7,Norek-1 -
Sulewski-10,Podlecki-9,J.Tkocz-8,Berliński-6.5

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Bydgoszcz 8/6/1969


1.     Jerzy Trzeszkowski          Polska
2.     Henryk Glücklich            Polska
3.     Andrzej Pogorzelski         Polska

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Toruń 10/6/1969


1.     Valerij Klementiev          ZSRR
2.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk
3.     Gennadij Kurilenko          ZSRR

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Grudziądz 12?/6/1969


1.     Valerij Klementiev          ZSRR
2.     Borys Tsehanovitsch         ZSRR
3.     ?                           ?

Trójmecz międzynarodowy - Opole 12/6/1969


1.     KOLEJARZ OPOLE                                           27
       (Friedek-9(3,3,3,u), S.Bombik-8, S.Skowron-6, J.Szczakiel-4)
2.     UNIA LESZNO                                              23
       (Z.Jąder-10, Z.Waliński-7, K.Bentke-5, J.Kowalski-1)
3.     CSRS                                                     22
       (Prusa-9(0,3,3,3), V.Verner-8, J.Stancl-3, J.Volf-2)

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z Elore Volan Debreczyn


Krosno 20/7/1969                35  -  42 (Karpaty Krosno-Elore Volan Debreczyn)
(Hap-12,Owoc-9,Sochacki-7,Wozowicz-3,Sowa-2,Szydło-1 - Radcsi-12,Borenyi-12,Regocsi-11,Toth-3,Egri-2,Tihanyi-2)

Puchar Przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej - Zielona Góra 22/7/1969


1.     Ludwik Jaskulski            Zgrzeblarki Zielona Góra (12 pkt.)
2.     Mieczysław Mendyka          Zgrzeblarki Zielona Góra (11 pkt.)
3.     Paweł Mirowski              Gwardia Łódź (10 pkt.)

4.     Zenon Nowak                 Zgrzeblarki Zielona Góra (8 pkt.)
5.     Jan Ratajczyk               Kolejarz Opole (7 pkt.)
6.     Zbigniew Marcinkowski       Zgrzeblarki Zielona Góra (5 pkt.)

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z Vienna Austria


Opole 2/8/1969                  54  -  24 (Kolejarz Opole-Vienna Austria)
(Szczakiel-12,Bombik-10,Friedek-10,Golec-7,Warzecha-7,Kozubski-5,Skowron-3,Libor-0 -
A.Rinzner-7,W.Detter-6,H.Hartl-5,A.Jilg-3,A.Sitzwohl-2,H.Zimmermann-1,K.Schwingenschlogl-0)

(źródło informacji - Henryk Malisz)
Grudziądz 3/8/1969              ??  -  ?? (ROW Rybnik-Vienna Austria)
(9.Gryt,10.Fizia,11.Fojcik,12.Beil,13.Masłowski,14.Reinhold,15.Janoszek -
1.K.Schwingenschlogl,2.W.Detter,3.H.Hartl,4.H.Zimmermann,5.H.Kueher,6.A.Jilg,7.A.Rinzner)

10. "Srebrna Ostroga IKP" - Grudziądz 23/8, Toruń 24/8/1969


1.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz
2-3.   Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp
       Jerzy Padewski              Stal Gorzów Wlkp

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z ADMV (reprezentacja NRD)
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Świętochłowice 13/9/1969        44  -  29 (Śląsk-ADMV)
()

Częstochowa 14/9/1969           52  -  26 (Włókniarz-ADMV)
()

Międzynarodowy Turniej Indywidualny o Puchar Komendanta Wojewódzkiego MO - Gdańsk 16/9/1969
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (15(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (14(3,3,3,3,2) pkt.)
3.     Gerard Uhlenbrock           NRD (12 pkt.)

4.     Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (11 pkt.)
5.     Stanisław Kaiser            Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
6.     Leszek Marsz                Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
7.     Sven Inge Svensson          Szwecja (10 pkt.)
8.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (9 pkt.)
9.     Martens                     NRD (5 pkt.)
10.    Gunnar Malmqvist            Szwecja (5 pkt.)

Czwórmecz o Puchar Gwardii - Bydgoszcz 17/9/1969


1.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        42
       (Glücklich-12,R.Świtała-11,Kasa-9,Koselski-5,Kosek-5)
2.     NORRKÖPING                                               24
       (Gunnar Malmqvist-8,Per-Olof Söderman-6)
3.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          19
       (Podlecki-10,Żyto-6)
4.     ROSTOK                                                   11
       (Gerard Uhlenbrock-4)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Łódź 18/9/1969
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Uhlenbrock                  NRD (12 pkt.)
2.     Paweł Mirowski              Gwardia Łódź (10 pkt.)
3.     Malmqvist                   Norrköping (9 pkt.)

4.     Edward Kupczyński           Gwardia Łódź (9 pkt.)

Czwórmecz o Puchar Bałtyku - Gdańsk 19/9/1969


1.     NEWA LENINGRAD                                           29
       (Bielkin-8, Markantanov-8, Baturin-6, Leonov-7, Ivanov, Katiushanskiy
2.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          28
       (H.Żyto-9, J.Gągolewicz-0, B.Berliński-6, L.Marsz-10, G.Sikora-3)
3.     DYNAMO ROSTOK                                            25
       (Gerard Uhlenbrock-10, Martens-4, Firniss-6, Krueger-5, Allwardt)
4.     VARGARNA NORRKÖPING                                      14
       (Per-Olof Söderman-2, Bengt Svensson-5, Gunnar Malmqvist-7, Sven Inge Svensson, S.O.Pettersson-0)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gniezno ??/9/1969


1.     Baturin                     ZSRR (11 pkt.)
2.     Marian Kwarciński           Start Gniezno (10 pkt.)
3.     Bielkin                     ZSRR (10 pkt.)

4.     Kazimierz Grudziński        Start Gniezno (8 pkt.)
5.     Uhlenbrock                  NRD

Częstochowa 20/9/1969 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - SPARTA WROCŁAW   46 - 31
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Paweł Milicz)

(1)Trzeszkowski 8(2,1,1,2,2), (2)Nowak 3+1(1,1,0,1*), (3)Jaroszewicz 10(2,1,2,2,3), (4)Antos 0(0,0), (5)Bruzda 9(2,2,2,3), (6)Chudzikowski 1(0,0,0,1), (7)Kaczmarski 0(0,0) -
(9)Kacperak 9(3,3,3), (10)Łotocki 3+1(d,2*,-,1), (11)Rurarz 9(3,3,3,d), (12)Gierzyński 3(1,1,1,0), (13)Z.Malinowski 9(3,3,3,u), (14)Krupiński 3+1(1,2*,w), (15)Zapart 8+1(3,2*,3), (16)A.Jurczyński 2(2,u)
Zmiany: 1-X 3-VIII 15-VI 16-XII,XIII

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Rybnik 21/9/1969


1.     POLSKA                                                   31
2.     WIELKA BRYTANIA                                          27
3.     ZSRR                                                     23

4.     SZWECJA                                                  12

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z angielskim Poole


Gorzów Wlkp 9/10/1969           48  -  30 (Stal Gorzów Wlkp-Poole)
Opole 11/10/1969                43  -  35 (Kolejarz Opole-Poole) inny wynik tego meczu to 40-38
(J.Szczakiel-15, S.Bombik-11, S.Skowron-11, J.Kozubski-4, J.Hyla-2, J.Beze-0, F.Stach-0 -
G.Guasco-10, O.Fossengen-6, B.Cribb-5, P.Smith-5, G.Mudge-4, T.Leasing-4, F.Shuter-1, M.Vernam-0)
Częstochowa 12/10/1969          47  -  31 (Włókniarz Częstochowa-Poole)
(Rurarz, Kacperak)
Świętochłowice 15/10/1969       50  -  21 (Śląsk Świętochłowice-Poole)

Testmecze międzypaństwowe   P Z M   -   C A M K   M O S K W A


Łódź 11/10/1969                 29  -  49 (PZM-CAMK)
(J.Kościelak-11, P.Mirowski-8, E.Kupczyński-5, K.Pakulski-3, S.Gołofit-1, T.Sochacki-1 -
V.Kononovitsch-11, V.Kalmykov-10, W.Klemientiev-9, W.Gordeev-7, Kochetov-6, Dagajev-6)

Gniezno ?/10/1969               34  -  43 (PZM-CAMK)
(S.Bombik-9, P.Waloszek-9, E.Brabański-4, H.Golec-4, W.Rutkowski-4, Cz.Odrzywolski-4 -
W.Klemientiev-12, V.Kalmykov-9, V.Kononovitsch-6, Kochetov-6, W.Gordeev-5, Dagajev-5, Smirnov-2)

Gorzów Wlkp 16/10/1969          38  -  40 (PZM-CAMK)
Wrocław 19/10/1969              43  -  35 (PZM-CAMK)
Tarnów 20/10/1969               38  -  40 (PZM-CAMK)
(Z.Pytko-12, A.Tanaś-10 - W.Klemientiev-8, W.Gordeev-8)

Rzeszów 23/10/1969              32  -  45 (PZM-CAMK)
(J.Kolber-9, M.Spychała-9 - W.Klemientiev-12)

12. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 14/10/1969


1.     Valerij Gordeev             ZSRR
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Viktor Kalmykov             ZSRR

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów z reprezentacją ADMV


Świętochłowice 13/9/1969        44  -  29 (reprezentacja Śląska-ADMV Meisen)
Opole 19/10/1969                42  -  32 (Kolejarz Opole-ADMV Meisen)
(S.Skowron-11, J.Szczakiel-11, J.Kozubski-9, H.Golec-5, S.Bombik-3, F.Stach-3, J.Hyla-0 -
Hans Jurgen Fritz-11, Jochen Dinse-8, Peter Liebing-6, Dieter Tetzlaf-4, J.Hetmank-3, Gunter Schlenz-2, S.Zabel-0)

"Puchar Przewodniczącego MRN" - Opole 25/10/1969


1.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole
2.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp
3.     Stanisław Skowron           Kolejarz Opole

9. "Puchar ROW" - Rybnik 26/10/1969


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Jerzy Gryt                  ROW Rybnik
3.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz

"Puchar Startu" - Gniezno 2/11/1969


1.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (12 pkt.)
2.     Wiesław Rutkowski           Start Gniezno (9 pkt.)
3.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)

4.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)
5.     Józef Jarmuła               Śląsk Świętochłowice (8 pkt.)
6.     Jerzy Kniaź                 Start Gniezno
7.     Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz
8.     Leon Majewicz               Start Gniezno

Drużynowe Mistrzostwa Federacji Stal, Puchar Ministra Przemysłu Maszynowego i
Przewodniczącego ZGZZ Metalowców - Gorzów Wlkp 8/11/1969


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         44
2.     Zgrzeblarki Zielona Góra                                 24
3.     Stal Toruń                                               23

4.     Motor Lublin                                             18
5.     Stal Rzeszów                                             11

Indywidualne Mistrzostwa Federacji Stal - Gorzów Wlkp 9/11/1969


1.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp
2.     Wojciech Jurasz             Stal Gorzów Wlkp
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp

19. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 9/11/1969


1.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Jerzy Kowalski              Unia Leszno


1968     INDEX     1970