DMP DM2L PPZMot IMP MIMP Złoty Kask Srebrny Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Albrecht von Alvensleben
(ur.19-12-1908 zm.9-3-1968)


Team Championship


1 Liga

Rozgrywki przeprowadzono takim samym systemem dwuletnim jak w poprzednich latach 1963-64, 1965-66, choć tytuł mistrza DMP ustalano co roku. Od tego sezonu start zawodników w każdym biegu odbywał się po wcześniejszym zapaleniu zielonego światła.

                 RYBN.  GORZ.  WROC.  RZES.  BYDG.  TARN.  CZĘS.  GDAŃ.
RYBNIK           ** **  44-34  50-28  52-26  49-29  57-20  
59-19  60-18
GORZÓW WLKP      
39-38  ** **  47-31  55-21  43-34  54-23  38-39  47-28
WROCŁAW          
43-34  39-38  ** **  57-20  47-31  -----  55-23  42-36
RZESZÓW          
33-44  41-37  39-36  ** **  39-38  40-38  43-35  52-25
BYDGOSZCZ        39-39  34-40  37-40  46-32  ** **  47-30  
44-34  41-37
TARNÓW           36-42  35-42  41-37  
46-31  44-34  ** **  54-23  47-31
CZĘSTOCHOWA      
42-36  35-43  35-40  49-29  37-40  41-36  ** **  50-28
GDAŃSK           36-41  39-39  31-47  55-23  51-27  51-27  
57-19  ** **

1 runda 31/3/68: Wybrzeże-Unia (Żyto-12,Podlecki-10,Berliński-10,J.Tkocz-8,S.Kaiser-5, Sulewski-4,Wieczorek-2 - Pytko-14,Chorabik-6,Tanaś-5,J.Ptak-1,Golonka-1), ROW-Włókniarz, Stal G.-Polonia (Pogorzelski-12,Migoś-10,Jancarz-9,Padewski-6,Jurasz-5,Piotrowski-1 - Kasa-6,R.Świtała-5, Połukard-3,Kosek-8,Glücklich-8,N.Świtała-3,Koselski-1,Witkowski-0), Sparta-Stal Rz.,
2 runda 7/4/68:
Polonia-ROW (Glücklich-9,Połukard-9,Kosek-5,N.Świtała-5,Witkowski-5,Kasa-4, R.Świtała-2 - Woryna-14(3,3,3,3,2),J.Maj-7,Wyglenda-7,S.Tkocz-5,Gryt-3,Norek-2,Masłowski-1), Unia-Sparta (Pytko-12,Tanaś-10,Chorabik-9,Pacura-5,J.Ptak-3,Kwaśniewicz-2 - Trzeszkowski-9,Bruzda-6,Jaroszewicz-6, Antos-6,A.Słaboń-5,Pociejkowicz-4,S.Nowak-1), Włókniarz-Stal G., (1/5)Stal Rz.-Wybrzeże,
3 runda 21/4/68:
Stal G.-ROW, Unia-Stal Rz., Włókniarz-Polonia (Łotocki-10,Rurarz-10, Z.Malinowski-8,Krupiński-4,Kacperak-3,Zapart-1,Gołębiowski-1 - Glücklich-11,Połukard-10,R.Świtała-8,Kasa-5, Witkowski-3,N.Świtała-2,Koselski-1), Wybrzeże-Sparta (Żyto-8,Podlecki-7,S.Kaiser-5,Sulewski-3,J.Tkocz-3, Wieczorek-3,Berliński-2 - Pociejkowicz-11,Trzeszkowski-11,A.Słaboń-8,Jaroszewicz-7,Bruzda-5, Antos-4),
4 runda 28/4/68:
Stal Rz.-Włókniarz, Polonia-Unia (Glücklich-8(3,3,1,1), Witkowski-0(d,0,0,),Kasa-7(2,2,1,2),N.Świtała-7(1,3,d,3),R.Świtała-12(3,3,3,3),Kosek-3(d,2,1), Połukard-10(1,3,3,3),Koselski - Pytko-6,Kwaśniewicz-5,Tanaś-7,Chorabik-4,Cz.Nowak-2,Pacura-5,J.Ptak-1, sędzia: Wiśniewski), Sparta-Stal G., ROW-Wybrzeże (Woryna-12,S.Tkocz-12,Wyglenda-10,J.Maj-8,Norek-7, Gryt-7,Peszke-4 - Podlecki-7,Żyto-3,J.Tkocz-3,Sulewski-2,S.Kaiser-2,Wieczorek-1),
5 runda 12/5/68:
ROW-Sparta (Woryna-12,J.Maj-10,S.Tkocz-8,Wyglenda-7,Gryt-7,Norek-4, Peszke-2 - Trzeszkowski-11,Pociejkowicz-3,Jaroszewicz-3,Bruzda-3,A.Słaboń-2,S.Nowak-2,Antos-1), Wybrzeże-Stal G. (Żyto-9,J.Tkocz-8,Podlecki-7,S.Kaiser-6,Berliński-6,Sulewski-2,Wieczorek-1 - Pogorzelski-10,Migoś-10,Padewski-8,Jancarz-7,Dziatkowiak-2,Jurasz-2), Stal Rz.-Polonia, Włókniarz-Unia (Rurarz-9,Z.Malinowski-8,Łotocki-8,Krupiński-6,Zapart-6,Gołębiowski-1,Kacperak-1 - Pytko-10,Tanaś-7,Kwaśniewicz-6,Pacura-6,Chorabik-6,J.Ptak-1),
6 runda 19/5/68:
(18/5)Sparta-Włókniarz, Polonia-Wybrzeże (Glücklich-11,R.Świtała-8, Połukard-7,Kasa-7,Kosek-5,Witkowski-2,Koselski-1 - Podlecki-15(3,3,3,3,3),Sulewski,J.Tkocz-7,S.Kaiser-2, Ziółkowski-0,Żyto-7,Berliński-6,), Unia-ROW (Tanaś-14,Pytko-7,Chorabik-7,Pacura-4,Kwaśniewicz-3,J.Ptak-1 - J.Maj-11,S.Tkocz-8,Wyglenda-7,Gryt-5,Peszke-4,Norek-4,Woryna-3), Stal G.-Stal Rz.,
7 runda 2/6/68:
Unia-Stal G. (Tanaś-11,Pytko-11,Chorabik-10,Pacura-2,Madej-1 - Migoś-10, Padewski-8,Pogorzelski-7,Jancarz-7,Rogal-5,Dziatkowiak-3,Jurasz-2), Wybrzeże-Włókniarz 57-19 lub 58-19, (1/6)ROW-Stal Rz. (Woryna-11,Wyglenda-11,S.Tkocz-10,J.Maj-6,Norek-6,Gryt-5,Peszke-2,Masłowski-1 - J.Malinowski-8,Stawecki-7, Kolber-4,Lalicki-3,Batko-2,Kuźniar-2), Polonia-Sparta (Glücklich-8,Witkowski-5,Połukard-7,Dobrzański-2, R.Świtała-11,Kosek-1,Kasa-3 - Trzeszkowski-11,A.Słaboń-5,Antos-1,Jaroszewicz-8,Pociejkowicz-11, Michalak,Bruzda-4,Nowak),
8 runda 9/6/68:
Stal Rz.-ROW, Stal G.-Unia, (7/7)Sparta-Polonia (Bruzda-11,Pociejkowicz-10, Trzeszkowski-10,Jaroszewicz-7,Słaboń-4,Nowak-4,Michalak-1 - Glücklich-8,Kosek-6,Połukard-5,R.Świtała-5, Kasa-4,Dobrzański-2,Koselski-1), (1/7 lub 6/7)Włókniarz-Wybrzeże
(),

9 runda 16/6/68:
Wybrzeże-Polonia (J.Tkocz-12,Podlecki-10,S.Kaiser-10,Sulewski-6, Berliński-6,Żyto-6,Wieczorek-1 - Glücklich-11,Połukard-5,Kasa-5,R.Świtała-3,Kosek-2,Witkowski-1), (5/7)Włókniarz-Sparta (Kacperak-8,Krupiński-7 - Pociejkowicz-11,Trzeszkowski-9,Jaroszewicz-9), (10/9)ROW-Unia (Wyglenda-12,J.Maj-12 - Tanaś-9,Pytko-5), (26/9)Stal Rz.-Stal G. (ROW wypożyczył rzeszowianom na ten mecz najlepsze motocykle),
10 runda 30/6/68:
(29/6)Polonia-Stal Rz. (Glücklich-9,Witkowski,Połukard-12(3,3,3,3), Dobrzański-2,R.Świtała-9,Kosek-3,Kasa-10,Brzeziński-1 - J.Malinowski-8(2,2,2,2),Lalicki-4,Kuźniar-5,Kolber-9, Batko-3,Spychała-3), Sparta-ROW, Unia-Włókniarz (Pytko-12,Chorabik-11,Tanaś-11,Pacura-6,Kwaśniewicz-5, Madej-5,J.Ptak-4 - Kacperak-8,Z.Malinowski-7,Cieślak-2,Gołębiowski-2,Łotocki-2,Krupiński-2), Stal G.-Wybrzeże,
11 runda 4/8/68:
Sparta-Wybrzeże, Stal Rz.-Unia, ROW-Stal G. (Wyglenda-10,Woryna-9,Gryt-8, S.Tkocz-6,J.Maj-6,Peszke-4,Norek-1 - Pogorzelski-11,Padewski-8,Jancarz-7,Migoś-3,Pilarczyk-3,Dziatkowiak-1, Jurasz-1), Polonia-Włókniarz 44-34 lub 45-33,
12 runda 11/8/68:
Wybrzeże-ROW (Podlecki-11,Żyto-8,Marsz-5,J.Tkocz-4,Sulewski-3, Berliński-3,S.Kaiser-2 - J.Maj-9,S.Tkocz-9,Wyglenda-8,Woryna-8,Gryt-4,Norek-3), Stal G.-Sparta, (10/8)Włókniarz-Stal Rz. 49-29 lub 45-29, Unia-Polonia (Pytko-12,Chorabik-11,Tanaś-8,Flegel-7,Pacura-4,Madej-2 - R.Świtała-9,Kasa-8,Glücklich-7, Połukard-4,Kosek-2,Koselski-2,Dobrzański-2),
14 runda 1/9/68:
Włókniarz-ROW (Rurarz-12,Kacperak-8 - Wyglenda-9,J.Maj-8), Polonia-Stal G. (Kasa-10,R.Świtała-8,Koselski-8,Dobrzański-3,Kosek-3,Glücklich-2,Połukard-0- poważna kontuzja w 2-biegu meczu w wyniku której w październiku Połukardowi amputowano prawą nogę - Pogorzelski-12,Migoś-11,Padewski-9,Jancarz-6,Śmielak-3,Jurasz-0,Dziatkowiak-0), (26/9)Unia-Wybrzeże, (12/9)Stal Rz.-Sparta (Malinowski-11,Spychała-9,Stawecki-9 - Trzeszkowski-10,Słaboń-8, Jaroszewicz-8),
13 runda 28/9/68:
ROW-Polonia (Wyglenda-10,S.Tkocz-10,Norek-10,Gryt-8,Peszke-6,J.Maj-3, Fizia-1,Fojcik-1 - Glücklich-11,Kasa-8,R.Świtała-4,Dworczak-3,Koselski-2,Dobrzański-1), Stal G.-Włókniarz (Jancarz-12,Rogal-8,Pogorzelski-5,Migoś-5,Padewski-3 - Kacperak-10,Rurarz-10,Łotocki-6,Krupiński-5, Z.Malinowski-4,Zapart-3,Cieślak-1), Sparta-Unia (mecz rozegrano w Tarnowie)(Pociejkowicz-8,Jaroszewicz-7, Trzeszkowski-6,S.Nowak-6,Bruzda-5,A.Słaboń-2,Michalak-2 - Chorabik-12,Tanaś-10,Madej-9,Pytko-8,Flegel-1, Pacura-1,Kwaśniewicz-1), Wybrzeże-Stal Rz. (Żyto-12,S.Kaiser-10,Berliński-8,Sulewski-6,Podlecki-6,J.Tkocz-5, Marsz-4 - J.Malinowski-6,Kolber-5,Stawecki-4,Lalicki-3,Ciepiela-3,Krajewski-1,Spychała-1),

Mecz Sparta Wrocław - Unia Tarnów (rozegrany w Tarnowie) zakończył się wygraną tarnowian 42-36. Na skutek protestu działaczy częstochowskich i bydgoskich władze żużlowe decyzją z 5 października anulowały wynik meczu i przyznały obustronny walkower.

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1968

1.  ROW RYBNIK              21   10  1   3   +203
2.  STAL GORZÓW WLKP        19   9   1   4   +115
3.  SPARTA WROCŁAW          18   9   0   5   +80

4.  STAL RZESZÓW            12   6   0   8   -144
5.  POLONIA BYDGOSZCZ       11   5   1   8   -41
6.  UNIA TARNÓW             10   5   0   9   -61
7.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   10   5   0   9   -121
8.  WYBRZEŻE GDAŃSK         9    4   1   9   -31

Ostateczna kolejność DMP 1967-1968

1.  ROW RYBNIK              46   22  2   4   +421
2.  SPARTA WROCŁAW          34   17  0   11  +119
3.  STAL GORZÓW WLKP        33   16  1   11  +129
4.  WYBRZEŻE GDAŃSK         26   12  2   14  -7
5.  STAL RZESZÓW            26   13  0   15  -125
6.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   20   10  0   18  -257
7.  POLONIA BYDGOSZCZ       19   9   1   18  -113
---------------------------------------------------
8.  UNIA TARNÓW             18   9   0   19  -167

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1969

13/10/68 BYDGOSZCZ - LESZNO         43-35

((9)Glücklich-10,(10)Witkowski-3,(11)R.Świtała-11,(12)Zaranek-1,(13)Kasa-8,(14)Dobrzański-2, (15)Koselski-8,(16)Dworczak-0 -
(1)Waliński-6,(2)Dobrucki-11,(3)Kusiak-1,(4)Z.Jąder-7,(5)Bentke-6,(6)Zieliński-0,(7)J.Kowalski-4, (8)Kaczmarek-1)

20/10/68 LESZNO - BYDGOSZCZ         13-65

(Dobrucki-7,Z.Jąder-6,Waliński-6 - Koselski-9,Glücklich-6,Kasa-5,Witkowski-4,R.Świtała-4,Dobrzański-4,Zaranek-1)
W meczu rewanżowym po 10 wyścigach w Lesznie gospodarze przegrywali 26-33. Do następnych wyścigów nie wyjechali, tłumacząc swoją decyzję brutalną jazdą gości. Zawodów nie dokończono, przyznając walkower Polonii Bydgoszcz 65-13. Sędzia zawodów - Najwer. Późniejszą decyzją GKŻ tor Unii został zamknięty z powodu awantur kibiców, skutkiem czego było nierozegranie w 1968 roku tradycyjnego Memoriału Smoczyka. Zaległy memoriał rozegrano dopiero w maju 1969 roku.

ROW Rybnik                            Stal Gorzów Wlkp
Antoni Woryna (1)          2,66       Andrzej Pogorzelski (2)    2,60
Andrzej Wyglenda (3)       2,43       Edmund Migoś (11)          2,28
Joachim Maj (13)           2,22       Edward Jancarz (12)        2,23
Stanisław Tkocz (18)       2,05       Jerzy Padewski (15)        2,10
Antoni Fojcik (29)         1,60       Bronisław Rogal (31)       1,56
Karol Peszke (32)          1,55       Wojciech Jurasz (48)       1,06
Jerzy Gryt (33)            1,54       Marian Pilarczyk (51)      1,00
Alojzy Norek (35)          1,44       Ryszard Dziatkowiak (60)   0,83
Antoni Masłowski (70)      0,60       Zbigniew Śmielak (72)      0,50
Bolesław Fizia (93)        0,50       Stanisław Piotrowski (75)  0,50
Ryszard Zawadzki (80)      0,33       Czesław Nowak (79)         0,33
                                      Jerzy Klentak (81)         0,25

Sparta Wrocław                        Stal Rzeszów
Jerzy Trzeszkowski (5)     2,40       Jan Malinowski (10)        2,30
Konstanty Pociejkowicz (9) 2,31       Marian Spychała (23)       1,78
Bohdan Jaroszewicz (21)    1,81       Jan Kolber (27)            1,66
Piotr Bruzda (25)          1,70       Marian Stawecki (34)       1,46
Adolf Słaboń (37)          1,38       Adam Ciepiela (43)         1,22
Zygmunt Antos (40)         1,33       Marian Krajewski (44)      1,21
Władysław Wawszczyk (53)   1,00       Józef Batko (54)           0,98
Stanisław Nowak (55)       0,97       Grzegorz Kuźniar (59)      0,88
Jan Michalak (71)          0,50       Stanisław Lalicki (65)     0,73
Andrzej Domiszewski (83)   0,00       Władysław Kobaka (67)      0,67
Waldemar Kaczmarski (85)   0,00       Stefan Kępa i Florian Kapała - zawieszeni z powodu rozprawy sądowej

Polonia Bydgoszcz                     Unia Tarnów
Henryk Glücklich (8)       2,34       Zygmunt Pytko (4)          2,41
Mieczysław Połukard (19)   1,98       Andrzej Tanaś (6)          2,37
Rajmund Świtała (20)       1,96       Stanisław Chorabik (14)    2,21
Stanisław Kasa (22)        1,80       Stanisław Pacura (45)      1,19
Norbert Świtała (39)       1,36       Jan Kwaśniewicz (49)       1,00
Benedykt Kosek (46)        1,08       Edmund Madej (50)          1,00
Andrzej Koselski (56)      0,95       Zbigniew Flegel (58)       0,88
Stanisław Witkowski (61)   0,83       Józef Ptak (68)            0,61
Jerzy Dobrzański (64)      0,78       Andrzej Golonka (74)       0,50
Bogumił Brzeziński (77)    0,33       Czesław Nowak (76)         0,40
Bolesław Dworczak (78)     0,33       Wojciech Baran (82)        0,00
Marian Zaranek (86)        0,00
Henryk Gólcz (88)          0,00

Włókniarz Częstochowa                 Wybrzeże Gdańsk
Stanisław Rurarz (16)      2,08       Zbigniew Podlecki (7)      2,36
Bernard Kacperak (24)      1,77       Henryk Żyto (17)           2,05
Zygmunt Malinowski (30)    1,56       Jan Tkocz (26)             1,69
Jerzy Łotocki (36)         1,39       Bogdan Berliński (28)      1,62
Lucjan Krupiński (38)      1,37       Stanisław Kaiser (62)      1,28
Wiktor Jastrzębski (41)    1,33       Roman Wieczorek (57)       0,91
Lech Zapart (47)           1,07       Jan Sulewski (62)          0,81
Tadeusz Rak (52)           1,00       Leszek Marsz (63)          0,81
Marek Cieślak (66)         0,71       Zbigniew Dunajski (84)     0,00
Zygmunt Gołębiowski (69)   0,60       Jan Ziółkowski (87)        0,00

2 Liga

                 ŚWIĘ.  LESZ.  LUBL.  OPOLE   GNIE.   ŁÓDŹ.  TORUŃ  KROS.  ZIEL.
ŚWIĘTOCHŁOWICE   ** **  51-26  63-15  56-21 
51,5-26,5 54-24  54-22  60-18  51-24
LESZNO           40-36  ** **  42-35  43-34   49-29   58-20  55-20  57-21  60-18
LUBLIN           38-40  35-42  ** **  45-33   43-34   49-28  54-23  54-23  48-26
OPOLE            34-44  36-41  49-28  ** **   46-32   41-36  50-25  41-36  47-30
GNIEZNO          41-37  25-53  36-42  38-40   ** **   40-38  47-31  50-28  47-31
ŁÓDŹ             33-45  41-37  38-40  40-37   49-29   ** **  49-29  56-22  50-28
TORUŃ            26-52  45-32  35-43  46-32   33-45   39-39  ** **  43-35  41-36
KROSNO           
31-47  24-54  35-42  37-40   37-40   41-36  42-36  ** **  52-26
ZIELONA GÓRA     32-46  27-49  31-43  34-43   34-43   40-35  36-42  50-28  ** **

1 runda 31/3/68: Stal-Gwardia (Rose-9,A.Jankowski-3,Kościelak-10,S.Kowalski-4, Krzyżaniak-9,Ząbik-4 - Kupczyński-10,Sumiński-8,Mirowski-7,Gołofit-5,Pakulski-3,Pietraszewski-3, Wróżyński-3), Śląsk-Start, Zgrzeblarki-Motor mecz zakończył się wynikiem 27-51, ale wynik zweryfikowano do stanu 31-43 w związku ze startem Henryka Barylskiego - nieuprawnionego do startu (Jaskulski-12, Ciorga-8,Protasiewicz-5,Tyliński-2 - Mazur-12,W.Kowalski-9,Perczyński-7,Bielecki-7,Jendrej-6, Matjan-5,Barylski-4), (26/5)Karpaty-Unia (Jakubowski-7,Jerzy Owoc-6,T.Szydło-5 - Z.Jąder-12, Dobrucki-10,Bentke-10)
2 runda 7/4/68:
Śląsk-Stal (P.Waloszek-12,Mucha-12,W.Waloszek-11,Płaszczyk-6,Fołtyn-4, Jeziorowski-4,E.Brabański-3 - Rose-6,S.Kowalski-4,Ząbik-4,Krzyżaniak-4,Kościelak-2,Grzelak-1,Jankowski-1), Karpaty-Zgrzeblarki (Jerzy Owoc-12,Jakubowski-11,Dudek-8,Luśnia-6,T.Szydło-6,Hap-5,Janusz Owoc-4 - Ciorga-12, Jaskulski-8,Protasiewicz-3,Horożoniecki-2,Skoczylas-1), Unia-Gwardia (J.Kowalski-12,Dobrucki-11,Z.Jąder-10, Waliński-8,Kusiak-6,Szymański-3,Bentke-1 - Kupczyński-10,Sumiński-5,Mirowski-4,Wróżyński-1), (31/5)Motor-Kolejarz (Mazur-12,Jendrej-10,W.Kowalski-8,Matjan-8,Perczyński-3,Gomułka-3,Zwierzchowski-1 - Bombik-11,B.Grudziński-7,Skowron-7,Libor-3,Hyla-2,Kozubski-2,Warzecha-1)
3 runda 15/4/68 (Lany Poniedziałek):
(14/4)Start-Motor 36-42 lub 34-44 (Rutkowski-12, Kwarciński-9,K.Grudziński-6,Majewicz-5,Kąsowski-2,Bogucki-1 - Mazur-11,W.Kowalski-11,Bielecki-5,Jendrej-4, Perczyński-4,Barylski-2), (14/4)Gwardia-Śląsk (Kupczyński-9,Mirowski-9,Sumiński-7 - P.Waloszek-12,Mucha-11, W.Waloszek-10), (14/4)Zgrzeblarki-Unia (Jaskulski-9,Ciorga-8,Protasiewicz-4,Horożoniecki-4,Tyliński-1, Skoczylas-1 - Kusiak-11,Waliński-9,Dobrucki-8,Z.Jąder-7,J.Kowalski-7,Bentke-5,Kaczmarek-2), Kolejarz-Karpaty (Friedek-12,Szczakiel-9,Bombik-6,Skowron-6,B.Grudziński-7,Hyla-2,Libor-1,Kozubski-0 - Jerzy Owoc-11,Jakubowski-9,Hap-8,T.Szydło-4,Luśnia-2,Dudek-1,Janusz Owoc-1,T.Szmyd-0)
4 runda 21/4/68:
Unia-Śląsk (J.Kowalski-8,Bentke-8,Waliński-7,Dobrucki-5,Kusiak-5,Z.Jąder-4, Szymanowski-3 - Mucha-13,P.Waloszek-12,W.Waloszek-7,Jarmuła-4), Karpaty-Start (Jerzy Owoc-13,Jakubowski-8, Hap-8,Luśnia-4,Janusz Owoc-3,T.Szydło-1 - Rutkowski-12,Kwarciński-10,K.Grudziński-7,Majewicz-7,Kąsowski-2, Bogucki-1,Zawiński-1), Zgrzeblarki-Kolejarz (Ciorga-10,Jaskulski-9,Mendyka-9,Protasiewicz-4,Szymczak-1, Horożoniecki-1 - Friedek-11,Bombik-8,Skowron-7,Szczakiel-7,B.Grudziński-5,H.Szydło-4), Motor-Stal 54-23 lub 56-22 (Mazur-12,W.Kowalski-12,Jendrej-8,Perczyński-8,Matjan-8,Bielecki-5,Barylski-2,Gomułka-1 - Krzyżaniak-9,Kościelak-4,Rose-2,Grzelak-2,Załuński-2,Jankowski-2,Ząbik-1)
5 runda 28/4/68:
Kolejarz-Unia (Bombik-15,Skowron-7,Szczakiel-6,B.Grudziński-5,Libor-2, Warzecha-1,Golec-0,Kozubski-0 - Dobrucki-9,J.Kowalski-8,Bentke-8,Waliński-6,Z.Jąder-5,Kusiak-5,Szymanowski-0), Stal-Karpaty (Rose-12(3,3,3,3),Ząbik-10,Krzyżaniak-9,Jankowski-8,Załuński-2,Grzelak-2 - Jerzy Owoc-10, Jakubowski-8,Hap-8,Luśnia-3,T.Szydło-3,Dudek-3, sędzia: Gatkowski), Gwardia-Motor (Sumiński-10, Kupczyński-9,Mirowski-9,Strzelecki-5,Gołofit-3,Pietraszewski-1 - Jendrej-11,Mazur-9,Perczyński-6, W.Kowalski-5,Bielecki-4,Matjan-3,Gomułka-2), (5/5)Start-Zgrzeblarki (Rutkowski-11,Kwarciński-9, K.Grudziński-8,Majewicz-7,Kąsowski-6,Zawiński-5,Kniaź-1 - Ciorga-13,Mendyka-13,Jaskulski-4, Protasiewicz-1)
6 runda 12/5/68:
Zgrzeblarki-Stal (Jaskulski-10,Ciorga-10,Mendyka-9,Horożoniecki-3, Protasiewicz-2,Tyliński-2 - Rose-14,Krzyżaniak-8,Ząbik-8,Kościelak-8,Jankowski-3,Grzelak-1), Kolejarz-Start (Szczakiel-12,Skowron-9,Bombik-9,B.Grudziński-7,Hyla-4,Warzecha-3,Libor-1,Kozubski-1 - Majewicz-11,Rutkowski-9,Kwarciński-7,K.Grudziński-3,Gajdziński-1,Zawiński-1,Kąsowski-0, sędzia-Stanisław Napierała), Motor-Śląsk (W.Kowalski-9,Mazur-8,Matjan-7,Jendrej-7,Perczyński-4,Bielecki-2, Gomułka-1 - P.Waloszek-14,Mucha-9,W.Waloszek-6,Jeziorowski-4,E.Brabański-3,Jarmuła-3,Fołtyn-1), (13/6)Karpaty-Gwardia (Jerzy Owoc-11,Jakubowski-11,Hap-8,T.Szydło-5,Dudek-3,Gackowski-2 - Kupczyński-11, Sumiński-8,Mirowski-6,Wróżyński-6)
7 runda 19/5/68:
Start-Unia (Rutkowski-9,Gajdziński-5,Majewicz-5,K.Grudziński-2, Kwarciński-2,Zawiński-1,Karasiński-1 - Bentke-11,Kusiak-10,J.Kowalski-9,Dobrucki-8,Z.Jąder-8,Waliński-7), Stal-Kolejarz (Rose-12,Krzyżaniak-12,Ząbik-9,Kościelak-9,Jankowski-3,Załuński-1 - Bombik-11, B.Grudziński-8,Skowron-8,Warzecha-3,Szczakiel-1,Hyla-1), Karpaty-Śląsk, Gwardia-Zgrzeblarki (Mirowski-12, Sumiński-10,Kupczyński-10,Gołofit-8,Zawistowski-5,Strzelecki-3,Pietraszewski-2 - Mendyka-10,Jaskulski-9, Ciorga-7,Tyliński-1,Protasiewicz-1)
8 runda 2/6/68:
Unia-Motor (Bentke-11,J.Kowalski-8,Waliński-8,Z.Jąder-6,Kusiak-4,Dobrucki-4 - Mazur-10,Perczyński-8,W.Kowalski-8,Jendrej-7,Gomułka-1,Matjan-1), Start-Stal (Odrzywolski-12,Rutkowski-9, Majewicz-9,Kwarciński-7,K.Grudziński-5,Gajdziński-3,Kąsowski-2 - Krzyżaniak-10,Rose-9,Ząbik-7,Kościelak-2, Grzelak-1,Jankowski-1,Załuński-1), Kolejarz-Gwardia (Bombik-11,Szczakiel-10,Skowron-6,Warzecha-5,Kozubski-4, Hyla-4,Libor-1,Golec-0 - Mirowski-9,Sumiński-9,Kupczyński-7,Gołofit-4,Pietraszewski-3,Wróżyński-3,Pakulski-1), (?/?)Zgrzeblarki-Śląsk
9 runda 9/6/68:
Gwardia-Start (Kupczyński-12,Mirowski-12,Sumiński-11,Pietraszewski-9, Wróżyński-3,Strzelecki-2 - Majewicz-7,Kwarciński-7,Rutkowski-6,Zawiński-5,K.Grudziński-4), Motor-Karpaty (Mazur-12,Jendrej-12,W.Kowalski-12,Matjan-8,Gomułka-5,Perczyński-5 - Jerzy Owoc-8,Jakubowski-7,Gackowski-3, Hap-2,Dudek-2,T.Szydło-1), Śląsk-Kolejarz (P.Waloszek-12,Mucha-12,W.Waloszek-11,Jeziorowski-7,Fołtyn-7, E.Brabański-5,Płaszczyk-2 - Warzecha-6,Skowron-4,Szczakiel-4,Golec-3,Kozubski-2,Hyla-1,Libor-1,Bombik-0), Stal-Unia (Rose-12,Krzyżaniak-12,Szuluk-8,Ząbik-5,Załuński-4,Kościelak-2,Jankowski-2 - Dobrucki-7, Bentke-7,Kusiak-7,J.Kowalski-5,Z.Jąder-4,Waliński-2)
10 runda 30/6/68:
Start-Gwardia (Rutkowski-11,Majewicz-9,Kwarciński-8,Odrzywolski-6, K.Grudziński-1,Kąsowski-1 - Mirowski-12,Kupczyński-8,Sumiński-6,Wróżyński-4,Gołofit-2,Pietraszewski-1), Karpaty-Motor, (29/6)Kolejarz-Śląsk (Skowron-8,Bombik-8,Szczakiel-6,Kozubski-5,Warzecha-5,Hyla-2,Libor-0, Golec-0 - P.Waloszek-12,Mucha-9,W.Waloszek-8,E.Brabański-6,Fołtyn-6,Płaszczyk-3,Jarmuła-0), Unia-Stal (Dobrucki-12,Z.Jąder-12,J.Kowalski-12,Waliński-7,Bentke-6,Kusiak-6 - Krzyżaniak-7,Szuluk-4,Ząbik-4, Rose-2,Załuński-2,Jankowski-1)
11 runda 7/7/68:
(30/6)Śląsk-Zgrzeblarki, Motor-Unia (Mazur-10,W.Kowalski-10,Matjan-10, Bielecki-2,Gomułka-2,Krawczyk-1 - Bentke-9,Dobrucki-9,J.Kowalski-7,Z.Jąder-7,Kusiak-4,Kaczmarek-3,Waliński-3), Stal-Start ((9)Szuluk-8(3,?,?,?),(11)Krzyżaniak-11(3,3,3,2),Ząbik-5,Plewiński-4,Jankowski-4,Załuński-1 - (1)Odrzywolski-9(?,3,?,3),(3)Rutkowski-11(2,3,3,3),Kwarciński-9(3,3,?),(7)Majewicz-9(3,3,), K.Grudziński-4,Kąsowski-2,Krasowski-1), Gwardia-Kolejarz (Kupczyński-12,Mirowski-8,Gołofit-7,Sumiński-6, Pietraszewski-5,Wróżyński-2 - Skowron-14,Bombik-10,Szczakiel-5,Warzecha-5,Kozubski-1,Hyla-1, Libor-1)
12 runda 14/7/68:
(16/6)Śląsk-Karpaty (P.Waloszek-12,Mucha-12,W.Waloszek-8,E.Brabański-7, Jeziorowski-6,Fołtyn-6,Płaszczyk-5,Jarmuła-4 - Hap-7,Jerzy Owoc-6,Jakubowski-3,Dudek-1,T.Szydło-1), Unia-Start (J.Kowalski-11,Waliński-10,Dobrucki-9,Kusiak-9,Z.Jąder-5,Bentke-5 - Rutkowski-9,Odrzywolski-7, Majewicz-8,Kwarciński-4,K.Grudziński-3), Zgrzeblarki-Gwardia (Ciorga-11,Mendyka-8,Protasiewicz-8,Sochacki-5, Tyliński-4,Jaskulski-3,Horożoniecki-3,Z.Marcinkowski-1 - Mirowski-12,Sumiński-6,Pietraszewski-6,Gołofit-6, Kupczyński-2,Wróżyński-1), Kolejarz-Stal (Bombik-12(3,3,3,3),Kozubski-9,Skowron-9,Szczakiel-9,Warzecha-5, Hyla-3,Libor-3 - Szuluk-9,Krzyżaniak-6,Ząbik-6,A.Jankowski-2,Załuński-2,Plewiński-1)
13 runda 21/7/68:
Start-Kolejarz (Rutkowski-11,Odrzywolski-11,Majewicz-8,Kwarciński-5, Kąsowski-2,Zawiński-1 - Skowron-11,Bombik-11,Szczakiel-8,Kozubski-4,Warzecha-4,Hyla-1,Libor-1), Stal-Zgrzeblarki (Jankowski-11,Krzyżaniak-10,Ząbik-10,Plewiński-5,Załuński-3,Kania-2 - Mendyka-9, Ciorga-8,Jaskulski-7,Sochacki-6,Tyliński-3,Horożoniecki-2,Protasiewicz-1), Śląsk-Motor (P.Waloszek-12, Mucha-12,W.Waloszek-11,Jeziorowski-8,Płaszczyk-8,Jarmuła-6,Fołtyn-6 - Mazur-5,Bielecki-4,W.Kowalski-3, Matjan-2,Perczyński-1), Gwardia-Karpaty (Kupczyński-12,Mirowski-11,Sumiński-11,Gołofit-9,Pietraszewski-5, Guzewski-4,Wróżyński-4 - Jerzy Owoc-10,Hap-7)
14 runda 4/8/68:
Motor-Gwardia (W.Kowalski-12,Mazur-11,Matjan-9,Gomułka-8,Bielecki-5, Perczyński-4 - Mirowski-7,Kupczyński-7,Sumiński-5,Pietraszewski-3,Wróżyński-3,Gołofit-2,Guzewski-1), Unia-Kolejarz (Dobrucki-11,Z.Jąder-11,J.Kowalski-8,Bentke-5,Waliński-4,Kusiak-3,Kaczmarek-1 - Bombik-11, Skowron-8,Szczakiel-6,Hyla-4,Kozubski-2,Friedek-2,Warzecha-1), Karpaty-Stal (Jakubowski-12,Hap-10, Jerzy Owoc-8,Luśnia-4,T.Szydło-4,Cetnar-3,Gackowski-1 - Krzyżaniak-13,Ząbik-9,Załuński-8,Plewiński-3, Jankowski-2,Kania-1), Zgrzeblarki-Start (Mendyka-9,Jaskulski-7,Ciorga-7,Tyliński-4,Protasiewicz-4, Z.Marcinkowski-3 - Rutkowski-12,Odrzywolski-10,Majewicz-9,Kwarciński-6,K.Grudziński-3,Kąsowski-2, Zawiński-1)
15 runda 11/8/68:
Śląsk-Unia (P.Waloszek-12,Mucha-12,Jarmuła-8,W.Waloszek-8,Jeziorowski-5, Fołtyn-3,E.Brabański-3 - Dobrucki-7,Bentke-5,Kusiak-5,J.Kowalski-4,Z.Jąder-3,Kaczmarek-2,sędzia: Tadeusz Grela), Kolejarz-Zgrzeblarki (Bombik-11,Skowron-9,Friedek-8,Szczakiel-8,Warzecha-5,Kozubski-5,Hyla-1,Libor-0 - Ciorga-8,Mendyka-8,Jaskulski-5,Protasiewicz-5,Sochacki-2,Z.Marcinkowski-1,Tyliński-1), Stal-Motor (Krzyżaniak-11,Ząbik-10,Załuński-5,Szuluk-5,Jankowski-3,Plewiński-1 - W.Kowalski-11,Mazur-10,Jendrej-7, Gomułka-6,Matjan-5), Start-Karpaty (Kwarciński-12,Rutkowski-12,Majewicz-10,Onysko-6,Kąsowski-5,Bogucki-3, Zawiński-2 - Jakubowski-12,Jerzy Owoc-8,Hap-6,T.Szydło-2)
16 runda 18/8/68:
(8/8)Motor-Start (W.Kowalski-12,Mazur-9,Gomułka-7,Bielecki-5, Matjan-4,Jendrej-3,Krawczyk-2,Zwierzchowski-1 - Majewicz-12,Rutkowski-9,Odrzywolski-5,Kwarciński-4, Kąsowski-3,Onysko-1), Karpaty-Kolejarz (Hap-12,Jerzy Owoc-10,Jakubowski-10,Luśnia-4,T.Szydło-1 - Bombik-9,Skowron-9,Friedek-8,Warzecha-5,Szczakiel-5,Kozubski-4,Libor-4), Unia-Zgrzeblarki (Dobrucki-12, Z.Jąder-12,J.Kowalski-12,Bentke-8,Waliński-7,Kusiak-7,Kaczmarek-2 - Jaskulski-5,Ciorga-5,Sochacki-4, Mendyka-3,Protasiewicz-1), Śląsk-Gwardia
17 runda 25/8/68:
Zgrzeblarki-Karpaty (Jaskulski-12,Sochacki-11,Ciorga-11,Mendyka-9, Protasiewicz-5,Tyliński-2,Z.Marcinkowski-1 - Hap-9,Jerzy Owoc-8,Jakubowski-7,T.Szydło-3,Luśnia-1), Stal-Śląsk (Ząbik-9,Szuluk-8,Załuński-4,Jankowski-3,S.Kowalski-1,Kania-1 - P.Waloszek-12(3,3,3,3), Mucha-11,W.Waloszek-11,Jeziorowski-6,Fołtyn-5,E.Brabański-5,Płaszczyk-2),Gwardia-Unia (Mirowski-11, Kupczyński-10,Sumiński-6,Gołofit-5,Wróżyński-4,Pietraszewski-4,Bartoszkiewicz-1 - Dobrucki-14), (13/9)Kolejarz-Motor (Bombik-12(3,3,3,3),Friedek-12(3,3,3,3),Kozubski-6,Skowron-5,Hyla-4,Warzecha-3, Libor-0 - W.Kowalski-9,Mazur-6,Jendrej-4,Bielecki-3,Matjan-3,Perczyński-2,Krawczyk-1,Zwierzchowski-0)
18 runda 28/9/68:
(21/9)Motor-Zgrzeblarki (W.Kowalski-11,Perczyński-8,Matjan-7,Mazur-6, Bielecki-6,Zwierzchowski-4,Jendrej-3,Krawczyk-3 - Sochacki-11,Ciorga-8,Jaskulski-6,Protasiewicz-1), Unia-Karpaty (Dobrucki-12,Z.Jąder-11,Bentke-11,Kusiak-9,Waliński-8,Kaczmarek-6 - Jerzy Owoc-5,Jakubowski-5, Hap-4,T.Szydło-3,Luśnia-2,Cetnar-2), Start-Śląsk, Gwardia-Stal (Kupczyński-12(3,3,3,3),Mirowski-11 - Szuluk-13,Ząbik-8,Jankowski-4,B.Kowalski-4,S.Kowalski-3,Krzyżaniak-0)

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1968

1.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE     28   14  0   2   +336
2.  UNIA LESZNO              26   13  0   3   +241
3.  MOTOR LUBLIN             22   11  0   5   +76
4.  KOLEJARZ OPOLE           18   9   0   7   +13
5.  START GNIEZNO            16   8   0   8   -40
6.  GWARDIA ŁÓDŹ             13   6   1   9   -17
7.  STAL TORUŃ               11   5   1   10  -165
8.  KARPATY KROSNO           6    3   0   13  -222
9.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 4    2   0   14  -222

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1967-1968

1.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE     60   30  0   4   +697

---------------------------------------------------
2.  UNIA LESZNO              58   29  0   5   +596
3.  KOLEJARZ OPOLE           38   19  0   15  +109
4.  MOTOR LUBLIN             36   18  0   16  -42
5.  GWARDIA ŁÓDŹ             31   15  1   18  -8
6.  START GNIEZNO            30   15  0   19  -121
7.  STAL TORUŃ               26   12  2   20  -289
8.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 24   12  0   22  -275
9.  KARPATY KROSNO           17   8   1   25  -439
10. POLONIA PIŁA             4    2   0   16  -228

Śląsk Świętochłowice                  Unia Leszno
Paweł Waloszek (1)         2,94       Zdzisław Dobrucki (14)     2,35
Jan Mucha (2)              2,74       Jerzy Kowalski (15)        2,35
Józef Jarmuła (10)         2,50       Kazimierz Bentke (18)      2,18
Wiktor Waloszek (16)       2,29       Zbigniew Jąder (22)        2,08
Krystian Fołtyn (37)       1,66       Zdzisław Waliński (29)     1,83
Jan Jeziorowski (39)       1,45       Jan Kusiak (40)            1,38
Erwin Brabański (42)       1,38       Wojciech Kaczmarek (50)    1,05
Stanisław Płaszczyk (49)   1,13       Edmund Szymanowski (60)    0,86
Lotar Dudek (76)           0,60
Andrzej Nawrocki (96)      0,00

Motor Lublin                          Kolejarz Opole
Wojciech Kowalski (4)      2,55       Zygfryd Friedek (7)        2,52
Andrzej Mazur (5)          2,53       Stanisław Bombik (9)       2,50
Andrzej Jendrej (6)        2,53       Stanisław Skowron (21)     2,08
Zygmunt Matjan (38)        1,65       Jerzy Szczakiel (30)       1,81
Andrzej Perczyński (44)    1,27       Bogumił Grudziński (33)    1,76
Marian Gomułka (47)        1,21       Jan Kozubski (45)          1,26
Ryszard Bielecki (48)      1,19       Stefan Warzecha (51)       1,02
Zbigniew Krawczyk (59)     0,88       Hubert Szydło (53)         1,00
Witold Zwierzchowski (80)  0,55       Joachim Hyla (56)          0,93
Józef Wypych (93)          0,00       Henryk Golec (77)          0,60
                                      Konrad Libor (78)          0,58

Start Gniezno                         Gwardia Łódź
Czesław Odrzywolski (3)    2,66       Edward Kupczyński (12)     2,37
Wiesław Rutkowski (13)     2,37       Paweł Mirowski (17)        2,25
Leon Majewicz (27)         1,89       Włodzimierz Sumiński (26)  1,89
Marian Kwarciński (31)     1,77       Stanisław Gołofit (41)     1,38
Kazimierz Grudziński (46)  1,22       Jan Strzelecki (43)        1,28
Wiesław Onysko (58)        0,90       Eugeniusz Wróżyński (55)   0,93
Jan Bogucki (65)           0,78       Jan Guzewski (61)          0,82
Jerzy Kąsowski (70)        0,70       Marian Pietraszewski (63)  0,79
Henryk Gajdziński (73)     0,62       Tadeusz Bartoszewicz (67)  0,75
Jerzy Kniaź (81)           0,50       Kazimierz Pakulski (85)    0,33
Waldemar Zawiński (83)     0,44

Stal Toruń                            Karpaty Krosno
Marian Rose (11)           2,45       Jerzy Owoc (23)            2,07
Bogdan Krzyżaniak (20)     2,15       Emil Jakubowski (28)       1,86
Bogdan Szuluk (32)         1,77       Zdzisław Hap (35)          1,70
Jan Ząbik (34)             1,76       Jerzy Dudek (64)           0,79
Janusz Kościelak (36)      1,67       Tadeusz Szydło (66)        0,77
Alfons Jankowski (52)      1,02       Janusz Owoc (68)           0,73
Stefan Załuński (57)       0,90       Jan Luśnia (69)            0,70
Stanisław Kowalski (62)    0,82       Aleksander Gackowski (72)  0,67
Janusz Plewiński (71)      0,70       Jerzy Cetnar (84)          0,35
Bogdan Kowalski (79)       0,57       Tomasz Sochacki (90)       0,00
Zenon Kania (86)           0,33       Czesław Czajkowski (91)    0,00
Marian Grzelak (87)        0,32       Tadeusz Szmyd (95)         0,00
Roman Kościecha (92)       0,00
Władysław Walecki (94)     0,00

Zgrzeblarki Zielona Góra
Mieczysław Mendyka (8)     2,51
Henryk Ciorga (19)         2,16
Stanisław Sochacki (24)    1,95
Ludwik Jaskulski (25)      1,91
Paweł Protasiewicz (54)    0,94
Tadeusz Horożoniecki (74)  0,60
Zbigniew Marcinkowski (75) 0,60
Kazimierz Tyliński (82)    0,49
Ryszard Skoczylas (88)     0,27
Jerzy Szymczak (89)        0,13
Zenon Nowak (97)           0,00


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                      GRUPA 2 - 1 LIGA

1. Rybnik          15     135          1. Bydgoszcz       13     115

2. Gorzów Wlkp     10     97           2. Tarnów          9,5    89
3. Wrocław         10     93           3. Rzeszów         9      96
4. Gdańsk          5      59           4. Częstochowa     8,5    80


         GRUPA 3 - 2 LIGA                      GRUPA 4 - 2 LIGA

1. Unia Leszno            147          1. Start Gniezno          140

2. Kolejarz Opole         119          2. Stal Toruń             101
3. Śląsk Świętochłowice   83           3. Gwardia Łódź           81
4. Zgrzeblarki Zielona G. 24           4. Motor Lublin           62


Individual Polish Championship


24. Finał IMP - Rybnik 15/9/1968


1.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
2.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp
3.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp


Individual Junior Polish Championship


2. Finał MIMP - Leszno 15/9/1968


1.     Zdzisław Dobrucki           Unia Leszno
2.     Zbigniew Jąder              Unia Leszno
3.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole


Golden Helmet


8. Finał Złotego Kasku - Rybnik 19/4, Wrocław 31/5, Tarnów 13/6, Gdańsk 2/8,
Toruń 16/8, Gorzów Wlkp 30/8, Ostrów Wlkp 13/9, Bydgoszcz 27/9/1968


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Zygmunt Pytko               Unia Tarnów
3.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik


Silver Helmet


3. Finał Srebrnego Kasku - Częstochowa 1/5, Gorzów Wlkp 5/5, Łódź 26/5,
Leszno 13/6, Gdańsk 30/8/1968


1.     Piotr Bruzda                Sparta Wrocław
2.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz
3.     Ryszard Dziatkowski         Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


Testmecze międzypaństwowe z zespołem ADMV Meisen


Opole 24/3/1968                  50  -  27 (Kolejarz-ADMV Meisen)
(Bogumił Grudziński-11, Stanisław Skowron-10, Zygfryd Friedek-9, Stanisław Bombik-9, Joachim Hyla-5, Jerzy Szczakiel-5, Stefan Warzecha-2 -
Jochen Dinse-13, G.Schelenz-7, J.Rudolph-5, Hetmank-1, Matzke-1, W.Schneider-0)

Gniezno 23/3/1968 testmecz "Wielkopolska" - Stal Gorzów Wlkp              29 - 49
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

K.Bentke-8, L.Majewicz-6, Z.Dobrucki-6, M.Kwarciński-5, W.Zawiński 2, H.Gajdziński 1, J.Kąsowski-1 -
S.Pogorzelski-12, E.Migoś-12, B.Rogal-10, M.Pilarczyk-7, W.Jurasz-7, Z.Śmielak-1

Puchar Przewodniczącego MRN - Grudziądz 30/4/1968


1.     Mieczysław Mendyka          Zgrzeblarki Zielona Góra
2.     Marian Rose                 Stal Toruń
3.     Ludwik Jaskulski            Zgrzeblarki Zielona Góra

4.     Wiesław Rutkowski           Start Gniezno
5.     Bogdan Krzyżaniak           Stal Toruń
6.     Marian Kwarciński           Start Gniezno
7.     Jan Ząbik                   Stal Toruń
8.     Marian Grzelak              Stal Toruń

Puchar I Sekretarza KM PZPR - Toruń 1/5/1968


1.     Marian Rose                 Stal Toruń
2.     Bogdan Krzyżaniak           Stal Toruń
3.     Wiesław Rutkowski           Start Gniezno

Turniej o Puchar Ministra Przemysłu Ciężkiego i Przewodniczącego ZG ZZH - Świętochłowice 5/5/1968


1.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
2.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
3.     Wiktor Waloszek             Śląsk Świętochłowice (10 pkt.)

4.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik (8 pkt.)
5.     Zygmunt Antos               Sparta Wrocław (8 pkt.)
6.     Zygmunt Malinowski          Włókniarz Częstochowa (7 pkt.)

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rybnik 26/5/1968


1.     Antoni Woryna               Polska
2.     Joachim Maj                 Polska
3.     Andrzej Wyglenda            Polska

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Opole 28/5/1968


1.     Jürgen Hehlert              NRD
2.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
3.     Stanisław Bombik            Kolejarz Opole

Puchar Marinotexu - Toruń 28/5/1968
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Giennadij Kurylenko         ZSRR (12 pkt.)
2.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
3.     Jurij Chekranov             ZSRR (9 pkt.)

4.     Marian Rose                 Stal Toruń (9 pkt.)
5.     Borys Samorodov             ZSRR (8 pkt.)
6.     Farid Szajnurov             ZSRR (6 pkt.)
7.     Jan Ząbik                   Stal Toruń (6 pkt.)
8.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (5 pkt.)
9.     Bogdan Krzyżaniak           Stal Toruń (4 pkt.)
10.    Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (4 pkt.)
11.    Jan Malinowski              Stal Rzeszów (3 pkt.)
12.    Alfons Jankowski            Stal Toruń (1 pkt.)
13.    Janusz Kościelak            Stal Toruń (0 pkt.)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny z okazji "Dnia Chemika" - Grudziądz 29/5/1968
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Giennadij Kurylenko         ZSRR (11 pkt.)
2.     Borys Samorodov             ZSRR (9 pkt.)
3.     Jurij Chekranov             ZSRR (9 pkt.)

4.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)
5.     Marian Rose                 Stal Toruń (8 pkt.)
6.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)

Turniej Indywidualny o "Puchar ZZ Włókniarzy" - Częstochowa 18/6/1968


1.     Bernard Kacperak            Włókniarz Częstochowa
2.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
3.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp

Testmecze międzypaństwowe z zespołem RUDA HVEZDA PRAHA


Gdańsk 7/7/1968                       49  -  29 (Wybrzeże-Ruda Hvezda)
(Jan Tkocz-12, Stanisław Kaiser-10, Henryk Żyto-9 - Lubos Tomicek-13, Frantisek Ledecky-7)

Gniezno 11?/7/1968                    42  -  36 (Start-Ruda Hvezda)
(Jan Tkocz-10, Wiesław Rutkowski-10, Czesław Odrzywolski-9 - Lubos Tomicek-11, Frantisek Ledecky-8)

Piła 13?/7/1968                       38  -  37 (Start-Ruda Hvezda)
(Jan Tkocz-10, Wiesław Rutkowski-10, Henryk Żyto-10 - Lubos Tomicek-11, Antonin Svab-10)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 8/8/1968
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Ryszard Dziatkowiak         Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
2.     Stanisław Kasa              Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)
3.     Zygmunt Gołębiowski         Włókniarz Częstochowa (9 pkt.)

4.     Jerzy Gryt                  ROW Rybnik (8 pkt.)
5.     Benedykt Kosek              Polonia Bydgoszcz (7 pkt.)
6.     Antoni Fojcik               ROW Rybnik (7 pkt.)
7.     Jerzy Dobrzański            Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)

Finał Europejski Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 25/8/1968


1.     Paweł Waloszek              Polska
2.     Antoni Woryna               Polska
3.     Jerzy Trzeszkowski          Polska

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Leszno 28?/8/1968
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jerzy Kowalski              Unia Leszno (12 pkt.)
2.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno (10 pkt.)
3.     ?                           ?

5.     Giennadij Kurilenko         ZSRR (6 pkt.)
7.     Igor Plechanov              ZSRR (5 pkt.)

11. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 29/8/1968


1.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
2.     Igor Plechanov              ZSRR
3.     Jerzy Kowalski              Unia Leszno

Testmecze międzypaństwowe z zespołem NEWA LENINGRAD
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Gdańsk 12/9/1968                     49  -  29 (Wybrzeże-Newa)
(Żyto-12, Podlecki-11, J.Tkocz-10, S.Kaiser-9, Berliński-4, Marsz-2, Dunajski-1 -
Leonov-6, Vjunov-6, Komunikov-4, Bielkin-4, Labotskij-4, Baturin-4, Lemberg-1)

"Puchar Winobrania" - Zielona Góra 29/9/1968
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Mieczysław Mendyka          Zgrzeblarki Zielona Góra (12(3,3,3,3) pkt.)-nr.st.1
2.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole (9 pkt.)-nr.st.13
3.     Stanisław Bombik            Kolejarz Opole (9(3,?,?,?) pkt.)-nr.st.12

4.     Czesław Kolman              Unia Tarnów/Zgrzeblarki Zielona Góra (8(2,?,?,1) pkt.)-nr.st.9
5.     Henryk Ciorga               Zgrzeblarki Zielona Góra (8(3,?,?,1) pkt.)-nr.st.3
6.     Ludwik Jaskulski            Zgrzeblarki Zielona Góra (7(2,3,?,2) pkt.)-nr.st.10
7.     Zygmunt Matjan              Motor Lublin (5 pkt.)-nr.st.4
?.     Stanisław Skowron           Kolejarz Opole (? pkt.)-nr.st.2
?.     Jerzy Szczakiel             Kolejarz Opole (?(?,0,?,?) pkt.)-nr.st.5
?.     Andrzej Mazur               Motor Lublin (? pkt.)-nr.st.6
?.     Kazimierz Tyliński          Zgrzeblarki Zielona Góra (? pkt.)-nr.st.7
?.     Wojciech Kowalski           Motor Lublin (?(?,?,?,0) pkt.)-nr.st.8
?.     Stanisław Sochacki          Zgrzeblarki Zielona Góra (?(0,?,?,?) pkt.)-nr.st.11
?.     Paweł Protasiewicz          Zgrzeblarki Zielona Góra (? pkt.)-nr.st.14
sędzia - Tadeusz Marianowski

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   Z S R R


Bydgoszcz 5/10/1968                   35  -  43
Gniezno 6/10/1968                     39  -  39
(A.Pogorzelski-11, E.Migoś-9, E.Jancarz-8 -
G.Kurilenko-13, W.Kononovitsch-9, J.Chekranov-8)

Ostrów Wlkp 8/10/1968                 44  -  34
(E.Jancarz-10, Z.Friedek-8, A.Pogorzelski-7, J.Padewski-7, S.Bombik-5, J.Szczakiel-1 -
G.Kurilenko-12, J.Chekranov-11)

Gorzów Wlkp 10/10/1968                39  -  39
Opole 12/10/1968                      31  -  47
(Z.Friedek-9, S.Bombik-9, A.Pogorzelski-7, E.Jancarz-5, J.Gryt-1, A.Masłowski-0, J.Szczakiel-0 -
W.Kononovitsch-10, W.Klemientiew-9, Gennadij Kurilenko-8, W.Trofimov-7, A.Pietrowski-7, Gabdrachman Kadyrov-5, Jurij Chekranov-1)

Rybnik 13/10/1968                     49  -  29
Lublin 18/10/1968                     26  -  26
(A.Mazur-9, )

Testmecze międzypaństwowe   POLSKA PÓŁNOCNA   -   N R D
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Toruń 16/10/1968                      44  -  33

2. Memoriał Bronisława Idzikowskiego - Częstochowa 19/10/1968


1.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
2.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
3.     Bernard Kacperak            Włókniarz Częstochowa

8. "Puchar ROW" - Rybnik 20/10/1968


1.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
2.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
3.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole

Łódź 20/10/1968 testmecz międzynarodowy GWARDIA ŁÓDŹ - WĘGRY            45 - 33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Drużynowe Mistrzostwa Federacji Stal, Puchar Ministra Przemysłu Maszynowego i
Przewodniczącego ZGZZ Metalowców - Lublin 26/10/1968


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         41

(Edmund Migoś-12, Edward Jancarz-11, Andrzej Pogorzelski-11, Jerzy Padewski-7)

2.     Motor Lublin                                             36
3.     Stal Rzeszów                                             16

4.     Stal Toruń                                               15
5.     Zgrzeblarki Zielona Góra                                 10

Puchar Przewodniczącego MRN - Opole 27/10/1968


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Wiktor Waloszek             Śląsk Świętochłowice
3.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik

Indywidualne Mistrzostwa Federacji Stal - Lublin 27/10/1968


1.     Wojciech Kowalski           Motor Lublin
2.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
3.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp

Trójmecz towarzyski - Świętochłowice 27/10/1968
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ROW Rybnik (31 pkt.)

(S.Tkocz-11)

2.     Śląsk Świętochłowice (29 pkt.)

(P.Waloszek-11)

3.     Włókniarz Częstochowa (12 pkt.)

()

Częstochowa 27/10/1968 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 36 - 39
(źródło informacji - Paweł Milicz)

(1)P.Waloszek 12(3,3,3,3), (2)Jeziorowski 1(0,1,0,0), (3)Mucha 7(3,2,?,2), (4)Fołtyn 6+1(1,1*,3,1), (5)W.Waloszek 10+1(2,3,3,2*), (6)Dudek 0(0,0), (7)Brabański 3(2,u,1,0) -
(9)Krupiński 9+1(1*,3,2,3), (10)Cieślak 5(2,3), (11)Kacperak 7(2,2,2,1), (12)Zapart 2+2(0,1*,u,1*), (13)Z.Malinowski 6+(1,2,2*,1), (14)Łotocki 7+1(3,1*,3,0), (15)Jurczyński 0(u,u), (16)Gierzyński 0(0,0)
Zmiany: 7-IX,XII 16-VI,IX


1967     INDEX     1969