DMP DM2L PPZMot IMP Złoty Kask Srebrny Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Tadeusz Tkaczyk
(ur.6-11-1944 zm.7-5-1966) - wypadek na torze w Lublinie 3-5-1966
Władysław Lis
(ur.23-3-1928 zm.25-11-1966)


Team Championship


1 Liga

Rozgrywki przeprowadzono takim samym systemem dwuletnim jak w poprzednich latach 1963-64, choć tytuł mistrza DMP ustalano co roku.

                 RYBN.  GORZ.  RZES.  GDAŃ.  WROC.  BYDG.  ŚWIĘ.  ZIEL.
RYBNIK           ** **  
51-27  37-41  47-30  51-27  53-25  65-13  57-20
GORZÓW WLKP      
37-41  ** **  53-25  43-35  53-25  58-20  52-26  55-23
RZESZÓW          
36-40  49-29  ** **  46-32  53-25  36-42  45-33  49-29
GDAŃSK           
39-37  31-42  45-33  ** **  45-32  53-25  39-38  53-24
WROCŁAW          
34-44  39-39  46-32  41-36  ** **  41-37  44-33  46-30
BYDGOSZCZ        
34-44  37-41  39-39  55-22  44-34  ** **  43-35  56-22
ŚWIĘTOCHŁOWICE   
31-46  22-53  38-40  33-41  37-40  40-38  ** **  42-35
ZIELONA GÓRA     
32-46  24-54  32-46  21-38  28-49  30-47  37-41  ** **

1 runda 3/4/66: (4/4)Stal G.-Zgrzeblarki, Polonia-ROW, Wybrzeże-Stal Rz., Sparta-Śląsk
2 runda 11/4/66 (Lany Poniedziałek):
(10/4)ROW-Stal G., Zgrzeblarki-Wybrzeże (mecz rozegrano w Gdańsku), Sparta-Polonia, Śląsk-Stal Rz.
3 runda 17/4/66:
Stal G.-Sparta, Stal Rz.-Zgrzeblarki, Polonia-Śląsk, Wybrzeże-ROW,
4 runda 24/4/66:
Polonia-Stal G., (23/4)Śląsk-Zgrzeblarki, ROW-Stal Rz., Sparta-Wybrzeże
5 runda 1/5/66:
Stal G.-Śląsk, Zgrzeblarki-ROW, Stal Rz.-Sparta, Wybrzeże-Polonia
6 runda 15/5/66:
Stal G.-Wybrzeże, Sparta-Zgrzeblarki, Śląsk-ROW, Polonia-Stal Rz.
7 runda 12/6/66:
Stal Rz.-Stal G., Zgrzeblarki-Polonia, ROW-Sparta, Wybrzeże-Śląsk
8 runda 19/6/66:
(21/6)Zgrzeblarki-Stal G., ROW-Polonia, Stal Rz.-Wybrzeże, Śląsk-Sparta
9 runda 3/7/66:
Stal G.-ROW, (13/9)Wybrzeże-Zgrzeblarki, Polonia-Sparta, Stal Rz.-Śląsk
10 runda 10/7/66:
(14/8)Sparta-Stal G., Zgrzeblarki-Stal Rz., Śląsk-Polonia (mecz rozegrano w Nowej Hucie), ROW-Wybrzeże
11 runda 17/7/66:
Stal G.-Polonia, Zgrzeblarki-Śląsk, Stal Rz.-ROW, Wybrzeże-Sparta
12 runda 21/8/66:
(20/8)Śląsk-Stal G., ROW-Zgrzeblarki, Sparta-Stal Rz., Polonia-Wybrzeże
13 runda 18/9/66:
Wybrzeże-Stal G., Zgrzeblarki-Sparta, ROW-Śląsk (walkower 65-13 dla ROW), Stal Rz.-Polonia
14 runda 25/9/66:
Stal G.-Stal Rz., (24/9)Polonia-Zgrzeblarki, (16/10)Sparta-ROW, Śląsk-Wybrzeże

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1966

1.  ROW RYBNIK               24   12  0   2   +233
2.  STAL GORZÓW WLKP         21   10  1   3   +188
3.  STAL RZESZÓW             17   8   1   5   +50

4.  WYBRZEŻE GDAŃSK          16   8   0   6   +22
5.  SPARTA WROCŁAW           15   7   1   6   -39
6.  POLONIA BYDGOSZCZ        13   6   1   7   -6
7.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE     6    3   0   11  -156
8.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 0    0   0   14  -292

Ostateczna kolejność DMP 1965-1966

1.  ROW RYBNIK               50   25  0   3   +500
2.  STAL GORZÓW WLKP         40   19  2   7   +271
3.  WYBRZEŻE GDAŃSK          33   16  1   11  +93
4.  STAL RZESZÓW             33   16  1   11  +74
5.  SPARTA WROCŁAW           29   13  3   12  -29
6.  POLONIA BYDGOSZCZ        19   9   1   18  -96
---------------------------------------------------
7.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE     16   8   0   20  -239
8.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 4    2   0   26  -574

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1967

2/10/66 TARNÓW - ŚWIĘTOCHŁOWICE       48-29

(Chorabik-9,Flegel-9,Pytko-9,Stach-8,Tanaś-6,Pacura-6,Kamiński-4 -
P.Waloszek-11,Brabański-7,W.Waloszek-5,Jarmuła-5,Fołtyn-1 Sędzia: Mioduszewski)

9/10/66 ŚWIĘTOCHŁOWICE - TARNÓW       45-33

(P.Waloszek-12,Jarmuła-12,W.Waloszek-8,Fołtyn-5,L.Dudek-4,Jeziorowski-4 -
Pytko-10,Flegel-9,Tanaś-8,Chorabik-4,Pacura-1,Stach-1)

ROW Rybnik                            Stal Gorzów Wlkp
Antoni Woryna (2)          2,64       Andrzej Pogorzelski (3)    2,33
Andrzej Wyglenda (4)       2,56       Edmund Migoś (10)          2,41
Joachim Maj (6)            2,51       Bronisław Rogal (15)       2,23
Stanisław Tkocz (7)        2,46       Jerzy Padewski (19)        2,09
Jerzy Gryt (44)            1,00       Edward Jancarz (33)        1,35
Alojzy Norek (45)          0,96       Władysław Opala (39)       1,18
Waldemar Motyka (52)       0,88       Wojciech Jurasz (43)       1,00
Karol Peszke (62)          0,59       Marian Pilarczyk (47)      0,94
Antoni Masłowski (70)      0,22       Jerzy Bartoszkiewicz (64)  0,50
Marian Beil (-)            0,00

Stal Rzeszów                          Wybrzeże Gdańsk
Stefan Kępa (5)            2,54       Zbigniew Podlecki (9)      2,42
Jan Malinowski (14)        2,26       Marian Kaiser (11)         2,36
Florian Kapała (17)        2,15       Henryk Żyto (21)           1,89
Jan Kolber (20)            1,94       Jan Tkocz (24)             1,69
Józef Batko (36)           1,32       Bogdan Berliński (31)      1,40
Marian Stawecki (46)       0,95       Roman Wieczorek (53)       0,83
Adam Ciepiela (48)         0,93       Stanisław Kaiser (57)      0,76
Marian Spychała (50)       0,89       Stanisław Kierpiel (69)    0,25
Stanisław Lalicki (71)     0,22       Roman Winter (-)           0,00

Sparta Wrocław                        Polonia Bydgoszcz
Konstanty Pociejkowicz (13)2,29       Mieczysław Połukard (12)   2,30
Jerzy Trzeszkowski (18)    2,12       Henryk Glücklich (16)      2,15
Bogdan Jaroszewicz (22)    1,76       Edward Kupczyński (23)     1,69
Adolf Słaboń (35)          1,33       Stanisław Witkowski (26)   1,50
Zygmunt Antos (38)         1,22       Rajmund Świtała (27)       1,47
Piotr Bruzda (60)          0,64       Andrzej Koselski (37)      1,25
Stanisław Nowak (61)       0,64       Norbert Świtała (49)       0,91
Władysław Wawszczyk (72)   0,18       Benedykt Kosek (63)        0,52
Andrzej Domiszewski (-)    3,00       Jerzy Dobrzański (68)      0,28
Jan Michalak (-)           1,00       Stanisław Kasa (-)         0,00
Andrzej Jarząbek (-)       0,00

Śląsk Świętochłowice                  Zgrzeblarki Zielona Góra
Paweł Waloszek (1)         2,65       Ludwik Jaskulski (25)      1,61
Jan Mucha (8)              2,45       Mieczysław Mendyka (28)    1,45
Erwin Brabański (30)       1,41       Henryk Ciorga (29)         1,43
Wiktor Waloszek (32)       1,39       Zenon Nowak (34)           1,33
Józef Jarmuła (42)         1,08       Stanisław Sochacki (40)    1,15
Krystian Fołtyn (51)       0,88       Jan Szurkowski (41)        1,11
Paweł Mirowski (58)        0,75       Czesław Kolman (54)        0,78
Jan Fijałkowski (59)       0,67       Jan Sulewski (55)          0,78
Lotar Dudek (65)           0,40       Bronisław Wójcik (56)      0,78
Jan Jeziorowski (66)       0,33
Waldemar Zawiński (67)     0,33
Józef Mrowiński (-)        0,00
Jan Wesołek (-)            0,00

2 Liga

                 LESZ.   CZĘS.  OPOLE  TARN.   TORUŃ   LUBL.  PIŁA    GNIE.   KROS.
LESZNO           ** **   
47-31  41-36  48-30   43-35   44-34  49-16   45-33   54-23
CZĘSTOCHOWA      
31-47   ** **  42-36  52-26   51-23   58-20  56-22   51-26   53-24
OPOLE            35-42   43-34  ** **  43-35   
40-37   47-31  46-31 43,5-33,5 61-17
TARNÓW           47-30   38-39  41-36  ** ** 42,5-35,5 54-24  57-21   45-33   56-21
TORUŃ            42-36   
41-36  50-27  49-29   ** **   52-23  39-38   43-35   54-24
LUBLIN         31,5-45,5 
40-38  33-44  34-43   43-35   ** **  42-36   41-37   41-37
PIŁA             30-47   
28-50  24-53  36-42   39-39   43-35  ** **   41-37   44-33
GNIEZNO        36,5-41,5 
33-45  37-41  37-41   37-41   47-31  41-37   ** **   56-22
KROSNO           32-45   35-43  26-51  21-56   
36-42   37-41  35-43   46-32   ** **

1 runda 3/4/66: Kolejarz-Stal (Skowron-10,Friedek-9,B.Grudziński-8,Bombik-5,Warzecha-5, Kozubski-3,Filip-0 - Rose-12,Kościelak-7,B.Kowalski-7 lub 8,Bauta-6,Jaworski-2,Dąbrowski-2 lub 1,Szuluk-1), Unia T.-Włókniarz (Tanaś-8,Flegel-8,Pytko-7,Chorabik-5,Bogdanowicz-4,Kwaśniewicz-3,J.Ptak-3 - Rurarz-12(3,3,3,3), Jastrzębski-9,Łotocki-7,Krupiński-4,Kacperak-4,Rak-3), Karpaty-Motor (Gąsior-11,Jerzy Owoc-8,Jakubowski-6, Janusz Owoc-5,Hap-4,J.Dudek-2,Waliszko-1 - Mazur-9,Jendrej-8,Bielecki-7,Tkaczyk-6,W.Kowalski-6,A.Stach-5), Polonia-Unia L. (Siodła-11,Rutkowski-8,Sumiński-7,Bogucki-1,T.Jankowski-1,Gólcz-1,I.Nowak-1 - Waliński-11, J.Kowalski-8,Dobrucki-8,Bentke-8,Kusiak-8,A.Bartoszkiewicz-3)
2 runda 11/4/66 (Lany Poniedziałek):
Start-Unia L. (Kwarciński-11,Odrzywolski-9,Majewicz-9,Ptaszyński-5, Walicki-1.5,Gajdziński-1 - Kusiak-12,Waliński-9,Bentke-8,J.Kowalski-5,Dobrucki-4,5,Z.Jąder-3), Motor-Polonia (Jendrej-11, Bielecki-9,W.Kowalski-8,Mazur-7,A.Stach-5,Grudzień-2 - Siodła-12,Rutkowski-12), Stal-Karpaty, Włókniarz-Kolejarz (Rurarz-12(3,3,3,3),Jastrzębski-10,Łotocki-6,Kacperak-4,Z.Malinowski-4,Krupiński-4,Zapart-2 - Skowron-12,Friedek-10,B.Grudziński-8,Bombik-3,Sitek-2,Kozubski-1)
3 runda 24/4/66:
Polonia-Stal (Rutkowski-12(3,3,3,3),Siodła-9,T.Jankowski-6,Sumiński-7, Bogucki-3,I.Nowak-2 - Rose-11,B.Kowalski-10,Kościelak-8,Jaworski-3,Szuluk-3,Cheładze-2,S.Kowalski-2), Start-Motor (Odrzywolski-12,Kwarciński-12 - Mazur-?), Karpaty-Włókniarz (Jakubowski-11,Gąsior-10, Janusz Owoc-4,Waliszko-3,Dudek-3,Hap-2,Jerzy Owoc-2 - Jastrzębski-12(3,3,3,3),Rurarz-9,Kacperak-9,Łotocki-8, Z.Malinowski-4,Krupiński-1), Kolejarz-Unia T. (B.Grudziński-11,Skowron-10,Friedek-10,Warzecha-5,Bombik-4, Sitek-2,Kozubski-1 - Pytko-10,Flegel-9,Tanaś-7,Chorabik-4,Kwaśniewicz-3,J.Ptak-1,Bogdanowicz-1)
4 runda 1/5/66:
Unia T.-Unia L. (Pytko-12,Flegel-11,Kamiński-8,Tanaś-6,Chorabik-5,Bogdanowicz-3, Kwaśniewicz-2 - Bentke-9,Kusiak-7,Waliński-6,J.Kowalski-5,Z.Jąder-3), (30/4) Włókniarz-Polonia, Stal-Start (Rose-12(3,3,3,3),Kościelak-9, B.Kowalski-7,Szuluk-7,Jaworski-5,S.Kowalski-3 - Kwarciński-12,Odrzywolski-10,Ptaszyński-4,Walicki-4, Karasiński-2,Gajdziński-2,Piasecki-1), Kolejarz-Karpaty (Friedek-12,Skowron-12,B.Grudziński-11,Bombik-9, Sitek-7,Warzecha-5,Kozubski-5 - Jakubowski-6,Gąsior-5,Hap-3,Waliszko-2,J.Dudek-1,Półchłopek-0,Szmyd-0 sędzia:Pasternak)
5 runda 8/5/66:
(29/5)Unia L.-Motor 44-34 lub 49-29 (spotkanie odwołane po śmierci Tadeusza Tkaczyka), Karpaty-Unia T. 21-56 lub 24-52 (J.Owoc-9,Gąsior-6,Waliszko-3,J.Dudek-2,Gadkowski-1 - Pytko-12, Chorabik-10,Flegel-9,Tanaś-8,Kamiński-8,Kwaśniewicz-5,Bogdanowicz-4), Start-Włókniarz, Polonia-Kolejarz (Rutkowski-9,Siodła-7,Sumiński-7, Bogucki-1 - Friedek-12,Skowron-12,Grudziński-12,Bombik-6,Filip-5,Warzecha-3,Kozubski-3)
6 runda 22/5/66:
Stal-Unia L. (Kościelak-13,Bauta-9,B.Kowalski-9,Cheładze-6,Jaworski-2,Depta-2, Dutkowiak-1(???) - Waliński-9,Kusiak-8,Bentke-7,J.Kowalski-6,Z.Jąder-4,Sylwoniuk-2), Karpaty-Polonia (Jerzy Owoc-12,Gąsior-12,Waliszko-5,J.Dudek-3,Hap-3 - Siodła-11,Sumiński-9,Rutkowski-8,Bogucki-6,T.Jankowski-5, Safian-3,Maślanka-1), Kolejarz-Start (Friedek-12,Skowron-10,B.Grudziński-9,5,Warzecha-5,Sitek-4,Bombik-2, Filip-1 - Odrzywolski-12,Kwarciński-10,Gajdziński-6,Ptaszyński-5,5,Karasiński-0,Kąsowski-0,Walicki-0), Unia T.-Motor (Chorabik-11,Pytko-11,Tanaś-10,Flegel-9,Kwaśniewicz-5,Pacura-5,Kamiński-3 - W.Kowalski-9,Mazur-6, Jendrej-4,Grudzień-3,Bielecki-2 Sędzia:Engel)
7 runda 5/6/66:
Motor-Stal (W.Kowalski-12,Jendrej-10,Bielecki-7,Próchniak-6,Mazur-5, Perczyński-2,Grudzień-1 - Rose-15(3,3,3,3,3),Kościelak-9,B.Kowalski-5,Szuluk-3,Dutkowiak-2,Jaworski-1,Cheładze-1), Unia L.-Włókniarz, Start-Karpaty (Odrzywolski-12 - Ptaszyński-11), Polonia-Unia T. (Siodła-11,Sumiński-11,Rutkowski-11,Bogucki-1,T.Jankowski-1,I.Nowak-1 - Pytko-10,Tanaś-9,Flegel-9,Chorabik-8,Kwaśniewicz-3,Kamiński-3 Sędzia: Kramarz)
8 runda 19/6/66:
Unia T.-Stal (Pytko-10,Flegel-8,Tanaś-7,5,Chorabik-7,Pacura-6,Kamiński-3, Bogdanowicz-1 - Rose-15(3,3,3,3,3),Kościelak-12,Szuluk-5.5,Cheładze-2,B.Kowalski-1), Kolejarz-Unia L. 35-42 lub 33-44 (B.Grudziński-10,Friedek-8,Bombik-7,Skowron-5,Filip-2,Kozubski-2,Warzecha-1 - Bentke-9,J.Kowalski-9, Kusiak-8,Z.Jąder-7,Waliński-6,Dobrucki-3,S.Kapała-0), Polonia-Start (Rutkowski-11 - Odrzywolski-14), Włókniarz-Motor
9 runda 3/7/66:
Unia L.-Karpaty (Bentke-12,Z.Jąder-11,J.Kowalski-10,Kusiak-10,Waliński-10, Sylwoniuk-1 - Gąsior-8,Waliszko-4,Hap-4,Węgrzynowski-3,Jerzy Owoc-2,J.Dudek-2), (30/9)Stal-Włókniarz, Motor-Kolejarz (Mazur-9,Bielecki-8,Jendrej-6, W.Kowalski-6,Stach-2,Zieliński-2 - B.Grudziński-12,Friedek-12,Skowron-11,Bombik-5,Warzecha-2,Sitek-2), Start-Unia T. (Odrzywolski-12 - Pytko-?)
10 runda 10/7/66:
Karpaty-Unia L. (Gąsior-12,Jerzy Owoc-7,Waliszko-5,Hap-4,Gackowski-2,Budek-1, Janusz Owoc-1 - Bentke-12,Waliński-10,Kusiak-10,Z.Jąder-9,Dobrucki-4), (29/5 lub 23/5)Włókniarz-Stal, Kolejarz-Motor (Skowron-12(3,3,3,3),B.Grudziński-9(3,3,3,d),Friedek-9(u,3,3,3),Bombik-7,Sitek-4,Warzecha-3,Kozubski-3 - Jendrej-9,W.Kowalski-8,Bielecki-5,Mazur-5,Stach-2,Zieliński-2,Perczyński-0), Unia T.-Start (Pytko-12,Tanaś-9, Chorabik-8,Kamiński-7,Kwaśniewicz-5,Ptak-3,Pacura-1 - Odrzywolski-11,Kwarciński-9,Ptaszyński-6,Malicki-4, K.Grudziński-2,Piasecki-1)
11 runda 17/7/66:
Stal-Unia T. (Rose-12(3,3,3,3),Kościelak-11,Szuluk-8,Bauta-8,B.Kowalski-7, Jaworski-2,Cheładze-1 - Pytko-12,Chorabik-5,Kamiński-4,Ptak-4,Tanaś-4), Unia L.-Kolejarz (Bentke-10,5,Waliński-7, Kusiak-7,J.Kowalski-6,5,Z.Jąder-6,Dobrucki-4 - Friedek-10,Skowron-9,B.Grudziński-7,Bombik-4,Kozubski-3,Warzecha-2, Sitek-1), Start-Polonia (Odrzywolski-12,Kwarciński-12,Ptaszyński-10,K.Grudziński-4,Walicki-3 - Siodła-8, Rutkowski-8,Sumiński-7,Krzyżaniak-7,Gólcz-5,T.Jankowski-1,I.Nowak-1), Motor-Włókniarz
12 runda 31/7/66:
Stal-Motor (Rose-12 - W.Kowalski-8,Mazur-7), Włókniarz-Unia L., Karpaty-Start, Unia T.-Polonia
13 runda 7/8/66:
Unia L.-Stal (Szuluk-11,Kościelak-11,Rose-6,B.Kowalski-4,Cheładze-2, Bauta-1,Jaworski-0), Polonia-Karpaty, Start-Kolejarz (Odrzywolski-12(3,3,3,3),K.Grudziński-9,Kwarciński-9, Ptaszyński-3,Jezierski-2,Piasecki-2 - Skowron-11,B.Grudzinski-10,Bombik-5,Kozubski-5,Friedek-4,Sitek-4, Warzecha-2), Motor-Unia T. (W.Kowalski-11,Bielecki-10,Mazur-9,Grzywacki-2,Zieliński-1,Matjan-1 - Pytko-11,Chorabik-10,Banaś-10),
14 runda 14/8/66:
Motor-Unia L. (W.Kowalski-11,Mazur-8,5,Bielecki-7,Jendrej-4, Zieliński-1,Grzywacki-0 - Bentke-12,Z.Jąder-10,Waliński-9,Kusiak-6,J.Kowalski-5,5,Dobrucki-5,S.Kapała-1), Unia T.-Karpaty 56-21 lub 54-24, Włókniarz-Start, Kolejarz-Polonia (Skowron-11,5,B.Grudziński-9,5,Friedek-9, Bombik-5,Warzecha-5,Kozubski-3,Sitek-3 - Rutkowski-9,Siodła-7,Sumiński-7,Gólcz-4,Krzyżaniak-4,Onyśko-0, I.Nowak-0)
15 runda 21/8/66:
Unia L.-Unia T., Polonia-Włókniarz (), Start-Stal (Kwarciński-13,Odrzywolski-10,Gajdziński-5,Walicki-4, K.Grudziński-3,Piasecki-1 - Rose-12,Bauta-9,Kościelak-8,Cheładze-4,B.Kowalski-4,Szuluk-4,Ząbik-0 Sędzia: Mużdżak), (11/9)Karpaty-Kolejarz (Skowron-12,Friedek-11,B.Grudzinski-11,Bombik-9,Sitek-3,Warzecha-3,Kozubski-2)
16 runda 4/9/66:
Stal-Polonia (Rose-9,Ząbik-1,Kościelak-9,B.Kowalski-6,Bauta-9,Cheładze-2, Szuluk-3 - Bogucki,Siodła,Rutkowski-9,Onyśko,Sumiński-10,Gólcz,Krzyżaniak-9), Motor-Start (Mazur-12, W.Kowalski-11,Bielecki-10,Jendrej-8,Gomułka-0,Zieliński-0,Jankowski-0 - Kwarciński-9,Odrzywolski-6, K.Grudziński-6,Piasecki-6,Gajdziński-5,Walicki-3,Kaczmarek-2), Włókniarz-Karpaty, Unia T.-Kolejarz (Pytko-12,Flegel-9,Tanaś-7,Chorabik-5,Ptak-4,Pacura-2,Kamiński-2 - Skowron-9, B.Grudziński-9,Friedek-8,Bombik-8,Warzecha-2,Kozubski-0 Sędzia: Kizkuła)
17 runda 18/9/66:
Unia L.-Start (Z.Jąder-11,Bentke-10,Waliński-9,Dobrucki-8,Kusiak-6,???-1 - Odrzywolski-14,K.Grudziński-6,Ptaszyński-5,Kwarciński-5,Gniazdowski-1(???),Grzybowski-1(???),Wilchert-1(???)), Polonia-Motor (Rutkowski-9,Krzyżaniak-9,Sumiński-8,Siodła-7,Bogucki-4,Gólcz-3 - Mazur-12,W.Kowalski-9,Jendrej-8, Bielecki-5,Walkiewicz-1(???)), Karpaty-Stal, Kolejarz-Włókniarz ()
18 runda 25/9/66:
Stal-Kolejarz (Rose-12(3,3,3,3),Szuluk-9,Kościelak-9,Bauta-8,Ząbik-6, B.Kowalski-5,Cheładze-1 - Friedek-11,Skowron-9,Bombik-4,B.Grudziński-1,Sitek-1,Filip-1), Włókniarz-Unia T. 52-26 lub 53-23, Motor-Karpaty (Mazur-12, W.Kowalski-11,Bielecki-10,Jendrej-7,Zieliński-1 - Jerzy Owoc-9,Gąsior-9,Jakubowski-6,Waliszko-5,Dudek-4, Gackowski-2,Hap-2), Unia L.-Polonia 49-16 lub 49-18 lub 53-23

Ostateczna kolejność drużyn w DM 2 Ligi 1966

1.  UNIA LESZNO              28   14  0   2   +182

2.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    22   11  0   5   +181
3.  KOLEJARZ OPOLE           22   11  0   5   +128
4.  UNIA TARNÓW              22   11  0   5   +123
5.  STAL APATOR TORUŃ        21   10  1   5   +78
6.  MOTOR LUBLIN             12   6   0   10  -153
7.  POLONIA PIŁA             9    4   1   11  -172
8.  START GNIEZNO            6    3   0   13  -64
9.  KARPATY KROSNO           2    1   0   15  -303

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1965-1966

1.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    48   24  0   8   +470
2.  UNIA TARNÓW              45   22  1   9   +258

---------------------------------------------------
3.  KOLEJARZ OPOLE           43   21  1   10  +263
4.  UNIA LESZNO              41   20  1   11  +154
5.  STAL APATOR TORUŃ        41   19  3   10  +150
6.  MOTOR LUBLIN             22   11  0   21  -221
7.  KARPATY KROSNO           20   10  0   22  -252
8.  POLONIA PIŁA             18   8   2   22  -350
9.  START GNIEZNO            10   5   0   27  -472

Unia Leszno                           Włókniarz Częstochowa
Kazimierz Bentke (7)       2,50       Stanisław Rurarz (2)       2,69
Jan Kusiak (11)            2,35       Wiktor Jastrzębski (8)     2,39
Zdzisław Waliński (14)     2,22       Bernard Kacperak (23)      1,95
Zbigniew Jąder (25)        1,93       Jerzy Łotocki (33)         1,60
Jerzy Kowalski (28)        1,79       Lucjan Krupiński (37)      1,54
Zdzisław Dobrucki (36)     1,57       Zygmunt Malinowski (40)    1,50
Ryszard Sylwoniuk (75)     0,45       Henryk Barylski (44)       1,30
Andrzej Bartoszkiewicz (86)0,25       Tadeusz Rak (52)           0,89
Stanisław Kapała (87)      0,23       Lech Zapart (69)           0,61

Kolejarz Opole                        Unia Tarnów
Stanisław Skowron (5)      2,60       Zygmunt Pytko (3)          2,67
Zygfryd Friedek (6)        2,56       Zbigniew Flegel (17)       2,15
Bogumił Grudziński (12)    2,34       Andrzej Tanaś (26)         1,92
Stanisław Bombik (38)      1,52       Stanisław Chorabik (30)    1,78
Rudolf Filip (46)          1,13       Józef Ptak (39)            1,52
Stefan Warzecha (51)       0,89       Władysław Kamiński (42)    1,40
Jan Kozubski (55)          0,87       Stanisław Pacura (45)      1,16
Antoni Sitek (62)          0,73       Jan Kwaśniewicz (47)       1,00
                                      Benedykt Bogdanowicz (48)  0,94

Stal Apator Toruń                     Motor Lublin
Marian Rose (1)            2,96       Wiesław Kowalski (16)      2,17
Janusz Kościelak (9)       2,37       Andrzej Mazur (18)         2,12
Stanisław Bauta (20)       2,02       Andrzej Jendrej (19)       2,04
Bogdan Kowalski (34)       1,58       Ryszard Bielecki (32)      1,61
Bogdan Szuluk (35)         1,58       Adam Stach (54)            0,88
Tadeusz Jaworski (49)      0,92       Leszek Próchniak (65)      0,70
Jan Ząbik (57)             0,86       Andrzej Grudzień (73)      0,54
Roman Cheładze (58)        0,85       Michał Zieliński (77)      0,42
Stanisław Kowalski (61)    0,83       Tadeusz Grzywacki (78)     0,42
Waldemar Dąbrowski (71)    0,57       Andrzej Perczyński (83)    0,36
Dutkowiak (76)             0,43       Zygmunt Matian (85)        0,25
Tadeusz Depa (-)           1,00       Marian Gomułka (89)        0,17
                                      Zdzisław Jankowski (-)     0,00
                                      
Tadeusz Tkaczyk (+7.5.1966) tor w Lublinie, sparing 3,5 z Rzeszowem

Polonia Piła                          Start Gniezno
Wiesław Rutkowski (15)     2,18       Czesław Odrzywolski (4)    2,61
Włodzimierz Sumiński (24)  1,94       Marian Kwarciński (10)     2,36
Mieczysław Siodła (27)     1,82       Leon Majewicz (13)         2,33
Bogdan Krzyżaniak (31)     1,75       Kazimierz Grudziński (41)  1,40
Henryk Gólcz (56)          0,87       Juliusz Ptaszyński (43)    1,38
Tadeusz Jankowski (64)     0,72       Andrzej Walicki (53)       0,88
Jan Bogucki (66)           0,69       Henryk Gajdziński (63)     0,73
Aleksander Maślanka (72)   0,55       Zbigniew Jezierski (67)    0,67
Idzi Nowak (79)            0,40       Józef Piasecki (68)        0,61
Czesław Safian (84)        0,33       Henryk Karasiński (80)     0,40
Wiesław Onyśko (88)        0,23       Mirosław Kaczmarek (81)    0,40
                                      Jerzy Kąsowski (-)         0,00

Karpaty Krosno
Roman Gąsior (21)          2,00
Jerzy Owoc (22)            1,98
Emil Jakubowski (29)       1,79
Zdzisław Waliszko (50)     0,91
Zdzisław Hap (59)          0,84
Janusz Owoc (60)           0,83
Aleksander Gackowski (70)  0,61
Jerzy Dudek (74)           0,48
Tadeusz Węgrzynowski (82)  0,40
Józef Półchłopek (90)      0,12
Tadeusz Szmyd (-)          0,00
Zajchowski (-)             0,00


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                      GRUPA 2 - 1 LIGA

1. Górnik Rybnik          147,5        1. Sparta Wrocław         122

2. Stal Gorzów Wlkp       102          2. Zgrzeblarki Zielona G. 95
3. Wybrzeże Gdańsk        80           3. Polonia Bydgoszcz      87
4. Stal Rzeszów           50,5         4. Śląsk Świętochłowice   78


         GRUPA 3 - 2 LIGA                      GRUPA 4 - 2 LIGA

1. Stal Toruń             117,5        1. Unia Leszno            142

2. Włókniarz Częstochowa  102,5        2. Polonia Piła           97
3. Kolejarz Opole         90           3. Motor Lublin           96
4. Unia Tarnów            71           4. Karpaty Krosno         32


Individual Polish Championship


22. Finał IMP - Rybnik 2/10/1966


1.     Antoni Woryna               ROW Rybnik
2.     Marian Rose                 Stal Toruń
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp


Golden Helmet


6. Finał Złotego Kasku - Zielona Góra 15/4, Poznań 22/4, Bydgoszcz 17/6,
Nowa Huta 1/7, Poznań 14/7, Rybnik 26/8, Gorzów Wlkp 16/9/1966


1.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik


Silver Helmet


1. Finał Srebrnego Kasku - Leszno 9/6, Częstochowa 5/8, Bydgoszcz 7/9/1966


1.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole
2.     Wiktor Jastrzębski          Włókniarz Częstochowa
3.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz


Tournaments


Bydgoszcz 20/4/1966 testmecz POLONIA BYDGOSZCZ - POLONIA PIŁA           58  -  20
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Połukard, Glücklich, Kupczyński, N.Świtała, R.Świtała, Koselski, Kosek, Dobrzański, Kasa,
Brzeziński

Turniej Par "O Puchar 1000-lecia Polski" - Gorzów Wlkp 3/5/1966


1.     Jerzy Padewski - Bronisław Rogal              Stal Gorzów Wlkp
2.     Henryk Ciorga - Ludwik Jaskulski              Zgrzeblarki Zielona Góra
3.     Henryk Żyto - Bogdan Berliński                Wybrzeże Gdańsk

Lublin 3/5/1966 testmecz MOTOR LUBLIN - STAL RZESZÓW                    ??  -  ??
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

śmiertelny wypadek Tadeusza Tkaczyka

5. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 8/5/1966
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (11 pkt.)
2.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)
3.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (9 pkt.)

4.     Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)
5.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
6.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)
7.     Janusz Kościelak            Stal Apator Toruń (6-(3,3,d,d) pkt.)
8.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (6 pkt.)
9.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
10.    Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (4 pkt.)
11.    Bogdan Szuluk               Stal Apator Toruń (3 pkt.)
12.    Tadeusz Jaworski            Stal Apator Toruń (1 pkt.)
13.    Stanisław Kowalski          Stal Apator Toruń (0 pkt.)

Świętochłowice 12?/5/1966 testmecz międzynarodowy ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - SVAZRAN KOPRIVNICE 40  -  38
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

W.Waloszek-12, Brabański-12, Fołtyn-10 - Bedrich Slany-10

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rybnik 22/5/1966


1.     Andrzej Pogorzelski         Polska
2.     Joachim Maj                 Polska
3.     Pavel Mares                 CSRS

Zielona Góra 22/5/1966 testmecz ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 42  -  36
(źródło informacji - Paweł Milicz)

(1)Rurarz 13(3,3,3,2,2), (2)Zapart 2(1,0,1), (3)Jastrzębski 8(1,1,3,2,1), (4)Krupiński 0(d,0,0), (5)Łotocki 1+1(1*,0), (6)Kacperak 6+1(2,2,2*,0), (7)Z.Malinowski 6+2(2,1,2*,1*) -
(9)Ciorga 0(u,-,ns), (10)Mendyka 6+1(2,1,2*,1), (11)Jaskulski 11+1(2*,3,3,3), (12)Kolman 6+1(3,1,2*,0), (13)Sulewski 4(0,2,1,1), (14)Sochacki 3(3,u,0,ns), (15)Z.Nowak 12(3,3,3,3)
Zmiany: 1-IX 3-XIII 7-X,XI 15-VI,XII

Częstochowa 24/5/1966 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - PRAGA 39  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

P.Waloszek-12(3,3,3,3), Jastrzębski-9 -
Pavel Mares-14, Stanislav Kubicek, Vaclav Prusa, Bohumil Bartonek, kontuzje: Frantisek Ledecky i Jaroslav Volf

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Opole 25/5/1966


1.     Pavel Mares                 CSRS (12 pkt.)
2.     Jerzy Padewski              Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)
3.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (9 pkt.)

4.     Stanisław Skowron           Kolejarz Opole (8 pkt.)
5.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole (8 pkt.)
6.     Bohumil Bartonek            CSRS (6 pkt.)
7.     Bogumił Grudziński          Kolejarz Opole (6 pkt.)
8.     Stanisław Rurarz            Włókniarz Częstochowa (5 pkt.)
9.     Zygmunt Pytko               Unia Tarnów (5 pkt.)
10.    Wiktor Jastrzębski          Włókniarz Częstochowa (4 pkt.)
11.    Stefan Warzecha             Kolejarz Opole (1 pkt.)
12.    Karel Prusa                 CSRS (1 pkt.)
13.    Wiktor Waloszek             Śląsk Świętochłowice (1 pkt.)
14.    Stanisław Bombik            Kolejarz Opole (1 pkt.)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gniezno 28/5/1966
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jerzy Padewski              Stal Gorzów Wlkp (12(3,3,3,3) pkt.)
2.     Czesław Odrzywolski         Start Gniezno (9 pkt.)
3.     Karel Prusa                 CSRS (8 pkt.)

4.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
5.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
6.     Marian Kwarciński           Start Gniezno (7 pkt.)
7.     Pavel Mares                 CSRS (6 pkt.)

Trójmecz o Puchar Bałtyku - Gdańsk 29/5/1966


1.     PRAGA                                                    35
       (P.Mares-15,S.Kubicek-10,K.Prusa-8,B.Bartonek-2(kontuzja))
2.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          32
       (H.Żyto-12,5,Z.Podlecki-11,B.Berliński-3,J.Tkocz-3,S.Kaiser-2,5)
3.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        21
       (H.Glücklich-9,M.Połukard-8,E.Kupczyński-2,R.Świtała-2)

Trójmecz o Puchar Bałtyku - Bydgoszcz 30/5/1966


1.     PRAGA                                                    38+35=73
       (P.Mares-15(3,3,3,3,3),S.Kubicek-13(3,3,2,2,3),K.Prusa-6(2,d,1,3),J.Dobrzański-1(1,0,0,0), A.Koselski-3(2,1))
2.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          27+32=59
       (M.Kaiser-4(2,1,1),J.Tkocz-8(d,3,2,3),Z.Podlecki-9(3,1,2,3,d),H.Żyto-5(1,2,1,1), B.Berliński-2(0,0,1,1))
3.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        26+21=47
       (M.Połukard-10(1,2,2,3,2),E.Kupczyński-0(0,0),H.Glücklich-8(2,1,3,2,u), R.Świtała-5(0,2,1,2),B.Kosek-2(1,u,0,1))

Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 5/6/1966


1.     Jerzy Padewski              Stal Gorzów Wlkp
2.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp
3.     Marian Pilarczyk            Stal Gorzów Wlkp

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   W I E L K A   B R Y T A N I A


Bydgoszcz 18/7/1966                    77  -  31
Gdańsk 19/7/1966                       62  -  46
Gorzów Wlkp 21/7/1966                  74  -  34
Wrocław 22/7/1966                      77  -  31
Częstochowa 24/7/1966                  38  -  16 (zawody przerwane)

Częstochowa 7/8/1966 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 48  -  30
(źródło informacji - Paweł Milicz)

(1)Nowak 4+1(2,1*,1,0), (2)Ciorga 4+1(1*,1,2,0), (3)Wójcik 0(0,0), (4)Jaskulski 11(3,3,3,2), (5)Sochacki 4(1,1,0,2), (6)Kolman 0(0,u), (7)Mendyka 7(3,w,2,2) -
(9)Rurarz 7(3,2,1,1), (10)Malinowski 6+1(0,2,1*,3), (11)Jastrzębski 11(2,3,3,3), (12)Krupiński 7+3(1*,2*,2,2*), (13)Łotocki 12(3,3,3,3), (14)Kacperak 3+1(2*,0,1), (15)Barylski 2(0,1,1)
Zmiany: 7-IX,XII 15-XIII

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   Z S R R
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Gdańsk 14/8/1966                       46  -  31 (Wybrzeże-Leningrad)
(M.Kaiser-12, Żyto-12 - Bielkin-12)
Toruń 16/8/1966                        35  -  43 (Stal-Leningrad)
(Krzyżaniak, Kościelak-10, B.Kowalski, Bauta, Cheładze, Szuluk-10 -
Viunov-11, Smirnov, Bielkin-12, Katjuszansky, Kanunikov, Lambockij, Leonov)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny - Bydgoszcz 18/8/1966
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Wiktor Jastrzębski          Włókniarz Częstochowa (11 pkt.)
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)
3.     Erwin Brabański             Śląsk Świętochłowice (10 pkt.)

4.     Jerzy Kowalski              Unia Leszno
5.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole
6.     Zygmunt Malinowski          Włókniarz Częstochowa
7.     Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz

14. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 4/9/1966


1.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów (14(3,3,2,3,3))
2.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno (11(2,3,3,3,w))
3.     Adam Ciepiela               Stal Rzeszów (11(3,2,3,1,2))

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gorzów Wlkp 4/9/1966


1.     Jerzy Padewski              Stal Gorzów Wlkp
2.     Edward Jancarz              Stal Gorzów Wlkp
3.     Bronisław Rogal             Stal Gorzów Wlkp

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Wrocław 11/9/1966


1.     POLSKA                                                   41
2.     ZSRR                                                     25
3.     SZWECJA                                                  22

4.     WIELKA BRYTANIA                                          8

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   C S R S


Gniezno ?/?/1966                       39  -  39 (Start-CSRS)
Zielona Góra 2/10/1966                 50  -  28 (Zgrzeblarki-CSRS)
(M.Kaiser-10,Migoś-10,Mendyka-10,Jaskulski-10,H.Żyto-5,Ciorga-3,Z.Nowak-2 - J.Holub-12, S.Kubicek-6,K.Prusa-4,B.Slany-3,Z.Kovar-2,Tarasek-1)
Gorzów Wlkp 4/10/1966                  43  -  35 (Stal-CSRS)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   Z S R R (młodz.)


Lublin 2/10/1966                       43  -  35 (Motor-CAMK młodz.)
(Wiesław Kowalski-13, Bernard Kacperak-8, Andrzej Jendrej-7, Roman Gąsior-7, Ryszard Bielecki-4, Jerzy Owoc-4 -
Siergiej Latosinski-14, Anatolij Bielkin-11, Borys Tsekhanovitch-5, Anatolij Michel-5)

Opole 8/10/1966                        31  -  47 (Kolejarz-CAMK młodz.)
(Stanisław Bombik-8, Zygfryd Friedek-7, Stanisław Skowron-6, Jan Kozubski-4, Bogumił Grudziński-3, Andrzej Sitek-3 -
Anatolij Bielkin-15(3,3,3,3,3), Borys Tsekhanovitch-10, Anatolij Michel-10, Siergiej Latosinski-8, Borys Burlaev-4)

Leszno 9/10/1966                       38  -  40 (Unia-CAMK młodz.)
(Kazimierz Bentke-18, Jan Kusiak-10, Zdzisław Waliński-6, Zdzisław Dobrucki-3, Zbigniew Jąder-1 -
Anatolij Bielkin-15, Siergiej Latosinski-12, Borys Tsekhanovitsch-6, Anatolij Michel-7)

Toruń 11/10/1966                        32  -  45 (Stal-CAMK młodz.)
(Marian Rose-15(3,3,3,3,3), Janusz Kościelak-10, Bogdan Szuluk-3, Stanisław Bauta-2, Jan Ząbik-1, Bogdan Kowalski-1 -
Anatolij Bielkin-10, Vlodimir Kovalenko-7, Siergiej Latosiński-8, Sokolov-8, Anatolij Michel-6, Borys Tsekhanovitsch-5, Borys Burlaev-1)

Częstochowa ?/10/1966                  39  -  39 (Włókniarz-CAMK młodz.)
Piła ?/10/1966                         38  -  40 (Polonia-CAMK młodz.)
Poznań ?/10/1966                       47  -  30 (Poznań-CAMK młodz.)
(Andrzej Pogorzelski-11, Czesław Odrzywolski-10, Edmund Migoś-10, Bronisław Rogal-7, Kazimierz Bentke-6, Marian Kwarciński-4 -
Anatolij Bielkin-10, Vlodimir Kovalenko-7, Siergiej Latosiński-6, Sokolov-2, Borys Tsekhanovitsch-2, Borys Burlaev-1)

"Puchar Federacji Gwardia" - Bydgoszcz 8/10/1966


1.     Marian Rose                 Stal Toruń (15 pkt.)
2.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (11 pkt.)
3.     Joachim Maj                 ROW Rybnik

4.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (11 pkt.)

"Puchar Federacji Gwardia" - Gdańsk 9/10/1966
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Rose                 Stal Toruń (15 pkt., razem 30 pkt.)
2.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (13 pkt.)
3.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (13 pkt., razem 24 pkt.)

4.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (13 pkt., razem 24 pkt.)
5.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
6.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (9 pkt.)
7.     Jan Holub                   CSRS (8 pkt.)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Zielona Góra 9/10/1966
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (15 pkt.)
2.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)
3.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik (13 pkt.)

4.     Leif Larsson                Szwecja (11 pkt.)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   S Z W E C J A


Rybnik 11/10/1966               71  -  34
Gorzów Wlkp 13/10/1966          61  -  47
Gdańsk 16/10/1966               50  -  58

9. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 15/10/1966


1.     Marian Rose                 Stal Toruń
2.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz
3.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk

8. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 16/10/1966
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Rose                 Stal Toruń (12 pkt.(3,3,3,3))
2.     Janusz Kościelak            Stal Toruń (11 pkt.)
3.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)

4.     Mieczysław Mendyka          Zgrzeblarki Zielona Góra (7 pkt.)
5.     Bogdan Krzyżaniak           Polonia Piła (7 pkt.)
6.     Bogdan Szuluk               Stal Toruń (6 pkt.)
7.     Stanisław Bauta             Stal Toruń (5 pkt.)
8.     Bogdan Kowalski             Stal Toruń (5 pkt.)
9.     Ludwik Jaskulski            Zgrzeblarki Zielona Góra (5 pkt.)
10.    Włodzimierz Sumiński        Polonia Piła (4 pkt.)
11.    Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (3 pkt.)
12.    Wiesław Rutkowski           Polonia Piła (3 pkt.)
13.    Zenon Nowak                 Zgrzeblarki Zielona Góra (1 pkt.)
14.    Jan Ząbik                   Stal Toruń (0 pkt.)

Częstochowa 16/10/1966 testmecz międzynarodowy WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - TATRA KOPRIVNICE 42  -  36
(źródło informacji - Paweł Milicz)

(1)Slany 9(2,3,3,1), (2)Karasek 1(0,0,0,1), (3)Kubicek 13(3,1,3,3,3), (4)Vojtik 2(1,0,1,0), (5)Holub 7(3,2,2,d), (6)Kladiva 3+1(1,d,1*,1), (7)Dobroslav Prichystal 1(1) -
(9)Rurarz 13+1(3,3,3,2,2*), (10)Z.Malinowski 6+1(1,3,2*,0), (11)Jastrzębski 8(u,3,2,3), (12)Krupiński 5(2,1,2,0), (13)Kacperak 6(2,2,2,d), (14)Łotocki 2+2(0,1*,1*), (15)Zapart 2+1(2*,0)
Zmiany: 3-VIII 9-XIII

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   N R D


Opole 15/10/1966                     46,5  -  30,5 (Kolejarz-MSC Meisen)
(Zygfryd Friedek-11,5, Stanisław Bombik-11, Stanisław Skowron-9, Bogumił Grudziński-8, Rudolf Filip-3, Andrzej Sitek-3, Jan Kozubski-1 -
P.Liebing-10, G.Schlenz-6, K.Voelker-5, Jurgen Hehlert-4, J.Hetmank-3, K.Werner-2, Kuether-0)

Ostrów Wlkp 15/10/1966               44  -  34 (Kolejarz-MSC Meisen)
(Zygfryd Friedek-12, Bogumił Grudziński-11, Stanisław Skowron-9, Andrzej Sitek-5, Stanisław Bombik-5, Rudolf Filip-2 -
P.Liebing-11, Jurgen Hehlert-10, G.Schelenz-8, J.Hetmank-3, Kuether-1, K.Voelkner-1)

Świętochłowice 22/10/1966 testmecz ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 50  -  27
(źródło informacji - Paweł Milicz)

(1)Rurarz 11(3,3,2,2,1), (2)Z.Malinowski 2+1(0,d,1,1*), (3)Kurzak 1(1,u,-,0), (4)Krupiński 3(u,2,1,0), (5)Łotocki 4+1(1*,2,1,0), (6)Kacperak 5(2,0,2,1), (7)Barylski 1(1,u) -
(9)Brabański 9+2(1*,3,3,2*), (10)Fołtyn 5(2,3,u,u), (11)P.Waloszek 12(3,3,3,3), (12)Dudek 5+2(2*,1,2*,0), (13)Jeziorowski 1(0,0,1), (14)W.Waloszek 10+1(3,2,3,2*), (15)Jarmuła 8+1(2*,3,3)
Zmiany: 1-X 15-XII

Częstochowa 23/10/1966 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 41  -  37
(źródło informacji - Paweł Milicz)

(1)P.Waloszek 9(2,3,1,0,3), (2)Dudek 3(0,2,0,1), (3)Brabański 11(3,2,3,1,2), (4)Fołtyn 0(u,0), (5)W.Waloszek 7(2,2,1,2), (6)Jeziorowski 0(0,0), (7)Jarmuła 7(1,3,2,1) -
(9)Jastrzębski 9(3,3,2,1), (10)Kurzak 2(1,0,1,0), (11)Rurarz 8(2,3,3), (12)Zapart 2(1,1,0), (13)Kacperak 11(3,2,3,3), (14)Łotocki 2(1,1,0), (15)Z.Malinowski 5(3,2,0,0)
Zmiany:

16. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 23/10/1966


1.     Zygfryd Friedek             Kolejarz Opole
2.     Zdzisław Waliński           Unia Leszno
3.     Stanisław Skowron           Kolejarz Opole

6. "Puchar ROW" - Rybnik 23/10/1966


1.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik
2.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik
3.     Antoni Woryna               ROW Rybnik

Turniej Par - Lublin 23/10/1966


1.     Andrzej Mazur-10 - Wiesław Kowalski-8,5       Motor Lublin (18,5 pkt.)
2.     Marian Spychała-10 - Jan Kolber-5,5           Stal Rzeszów (15,5 pkt.)

3.     Marian Stawecki-5 - Jan Malinowski-6          Stal Rzeszów (11 pkt.)
4.     Ryszard Bielecki-6 - Andrzej Jendrej-4        Motor Lublin (10 pkt.)
5.     Roman Gąsior-2 - Jerzy Owoc-3                 Karpaty Krosno (5 pkt.)

Turniej Par "O Puchar I-go Sekretarza KMiP PZPR w Gorzowie Wlkp" - Gorzów Wlkp 30/10/1966


1.     Andrzej Pogorzelski - Edmund Migoś            Stal Gorzów Wlkp
2.     Antoni Woryna - Andrzej Wyglenda              ROW Rybnik
3.     Stanisław Tkocz - Joachim Maj                 ROW Rybnik

5. Turniej Indywidualny "O Puchar ZW TPP-R" - Świętochłowice ?/10/1966


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Mecz Towarzyski POLSKA A - POLSKA B - Gorzów Wlkp 6/11/1966


"POLSKA A" - "POLSKA B"                38 - 40


1965     INDEX     1967