DMP DM2L PPZMot IMP Złoty Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Alfred Oleś
(ur.5-6-1943 zm.25-6-1965) - wypadek na torze w Rybniku 22 lub 24-6-1965
Tadeusz Teodorowicz (ur.13-6-1931 zm.21-1-1965) - wypadek na torze w Londynie 1-9-1964


Team Championship


1 Liga

Rozgrywki przeprowadzono takim samym systemem dwuletnim jak w poprzednich latach 1963-64, choć tytuł mistrza DMP ustalano co roku.

                 RYBN.  GORZ.  GDAŃ.  RZES.  WROC.  ŚWIĘ.  BYDG.  ZIEL.
RYBNIK           ** **  
50-27  50-28  46-32  49-29  49-28  56-21  57-21
GORZÓW WLKP      
40-38  ** **  41-36  44-34  39-39  50-28  45-33  53-25
GDAŃSK           
38-39  49-26  ** **  44-33  47-28  41-36  46-31  57-21
RZESZÓW          
30-47  40-38  45-33  ** **  50-28  46-32  41-37  54-24
WROCŁAW          
29-48  43-35  39-39  48-30  ** **  38-39  51-26  58-20
ŚWIĘTOCHŁOWICE   
25-53  28-49  42-36  33-43  36-41  ** **  45-33  53-25
BYDGOSZCZ        
32-45  35-42  38-40  37-41  42-36  45-33  ** **  49-27
ZIELONA GÓRA     
29-49  23-55  36-42  42-36  37-40  34-44  39-38  ** **

1 runda 4/4/65: Stal G.-Sparta, Stal Rz.-Zgrzeblarki, Polonia-ROW, (19 lub 20/6)Śląsk-Wybrzeże (mecz rozegrano w Nowej Hucie)
2 runda 11/4/65:
Zgrzeblarki-Stal G., Wybrzeże-ROW, Sparta-Polonia, Śląsk-Stal Rz.
3 runda 19/4/65 (Lany Poniedziałek):
(18/4)Stal G.-Śląsk, (18/4)Polonia-Zgrzeblarki, Stal Rz.-Wybrzeże, (18/4)ROW-Sparta
4 runda 25/4/65:
Stal G.-Stal Rz., Zgrzeblarki-ROW, Wybrzeże-Sparta, (2/7)Śląsk-Polonia (mecz rozegrano w Nowej Hucie)
5 runda 16/5/65:
Stal G.-Wybrzeże, Sparta-Zgrzeblarki, ROW-Śląsk, Polonia-Stal Rz.
6 runda 6/6/65:
Stal G.-Polonia, Wybrzeże-Zgrzeblarki, Śląsk-Sparta, Stal Rz.-ROW
7 runda 11/7/65:
(1/8)ROW-Stal G., Zgrzeblarki-Śląsk, (10/7)Polonia-Wybrzeże, Sparta-Stal Rz.
8 runda 18/7/65:
(31/8)Stal G.-ROW, (11?12/8)Śląsk-Zgrzeblarki, Wybrzeże-Polonia, Stal Rz.-Sparta
9 runda 8/8/65:
Polonia-Stal G., Zgrzeblarki-Wybrzeże, Sparta-Śląsk, ROW-Stal Rz.
10 runda 22/8/65:
Wybrzeże-Stal G., Zgrzeblarki-Sparta, (24/9)Śląsk-ROW, Stal Rz.-Polonia (wynik meczu zweryfikowany ze stanu 39-39 do stanu 41-37 dla Stali, bydgoszczanie zastosowali rezerwę taktyczną, mimo iż rzeszowianie nie prowadzili różnicą 6 pkt.),
11 runda 29/8/65:
Stal Rz.-Stal G., ROW-Zgrzeblarki, Sparta-Wybrzeże, Polonia-Śląsk
12 runda 5/9/65:
(28/9)Śląsk-Stal G. (mecz rozegrano w Gorzowie Wlkp, świętochłowiczanie jeździli z numerami gości, a gorzowianie z numerami gospodarzy), (3/10)Zgrzeblarki-Polonia, (3/10)Wybrzeże-Stal Rz., (3/10)Sparta-ROW
13 runda 19/9/65:
Stal G.-Zgrzeblarki, (2/10)ROW-Wybrzeże, Polonia-Sparta, Stal Rz.-Śląsk
14 runda 26/9/65:
Sparta-Stal G., Zgrzeblarki-Stal Rz., ROW-Polonia, Wybrzeże-Śląsk

Ostateczna kolejność drużyn w DMP 1965

1.  ROW RYBNIK               26   13  0   1   +267
2.  STAL GORZÓW WLKP         19   9   1   4   +83 lub +86
3.  WYBRZEŻE GDAŃSK          17   8   1   5   +71 lub +68

4.  STAL RZESZÓW             16   8   0   6   +24 lub +22
5.  SPARTA WROCŁAW           14   6   2   6   +10
6.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE     10   5   0   9   -83 lub -81
7.  POLONIA BYDGOSZCZ        6    3   0   11  -90
8.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 4    2   0   12  -282

ROW Rybnik                            Stal Gorzów Wlkp
Joachim Maj (1)            2,75       Andrzej Pogorzelski (3)    2,70
Antoni Woryna (6)          2,51       Jerzy Padewski (10)        2,35
Andrzej Wyglenda (7)       2,50       Edmund Migoś (12)          2,28
Stanisław Tkocz (8)        2,48       Bronisław Rogal (18)       2,09
Alojzy Norek (38)          1,27       Marian Pilarczyk (45)      1,12
Karol Peszke (42)          1,17       Jerzy Flizikowski (47)     1,00
Waldemar Motyka (49)       0,97       Edward Jancarz (48)        1,00
Jerzy Gryt (55)            0,80       Wojciech Jurasz (50)       0,90
Antoni Masłowski (70)      0,50       Jerzy Bartoszkiewicz (52)  0,86
                                      Władysław Opala (66)       0,64
                                      Feliks Olejniczak (71)     0,50

Wybrzeże Gdańsk                       Stal Rzeszów
Zbigniew Podlecki (5)      2,52       Stefan Kępa (4)            2,58
Marian Kaiser (13)         2,24       Florian Kapała (9)         2,44
Henryk Żyto (19)           1,98       Jan Malinowski (15)        2,19
Jan Tkocz (27)             1,66       Jan Kolber (24)            1,72
Bogdan Berliński (35)      1,41       Marian Stawecki (30)       1,53
Roman Wieczorek (54)       0,82       Józef Batko (33)           1,46
Stanisław Kaiser (61)      0,70       Adam Ciepiela (39)         1,27
Czesław Kraska (62)        0,68       Stanisław Lalicki (53)     0,85
Jan Ziółkowski (64)        0,67       Marian Spychała (57)       0,78
                                      Kazimierz Międlar (76)     0,00 (występował również w Sparcie)

Sparta Wrocław                        Śląsk Świętochłowice
Konstanty Pociejkowicz(11) 2,30       Paweł Waloszek (2)         2,72
Jerzy Trzeszkowski (16)    2,18       Jan Mucha (14)             2,22
Adolf Słaboń (20)          1,96       Wiktor Waloszek (34)       1,45
Andrzej Domiszewski (21)   1,92       Krystian Fołtyn (41)       1,23
Zygmunt Antos (28)         1,64       Paweł Mirowski (43)        1,17
Bogdan Jaroszewicz (31)    1,49       Erwin Brabański (56)       0,78
Piotr Bruzda (51)          0,90       Lotar Dudek (65)           0,66
Władysław Wawszczyk (60)   0,73       Erwin Maj (68)             0,57
Stanisław Nowak (67)       0,62       Jan Jeziorowski (72)       0,48
Henryk Kałuża (69)         0,50       Waldemar Zawiński (77)     0,00
Kazimierz Międlar (76)     0,00 (występował również w Stali Rz.)
Jerzy Błoch (78)           0,00

Polonia Bydgoszcz                     Zgrzeblarki Zielona Góra
Mieczysław Połukard (17)   2,09       Zenon Nowak (22)           1,87
Edward Kupczyński (23)     1,79       Henryk Ciorga (29)         1,60
Rajmund Świtała (25)       1,70       Mieczysław Mendyka (32)    1,47
Zygfryd Friedek (26)       1,68       Stanisław Sochacki (36)    1,40
Norbert Świtała (44)       1,16       Ludwik Jaskulski (37)      1,29
Henryk Glücklich (46)      1,07       Jan Szurkowski (40)        1,26
Czesław Safian (58)        0,78       Czesław Kolman (59)        0,74
Andrzej Koselski (63)      0,67       Jan Wiśniewski (73)        0,36
                                      Bronisław Wójcik (74)      0,35
                                      Bonifacy Langner (75)      0,14

2 Liga

Przed rozpoczęciem rozgrywek Sparta Śrem nie skompletowała składu, natomist Tramwajarz Łódź wycofał się z powodu trudności sprzętowych.

                  CZĘS.   TARN.  OPOLE  TORUŃ  KROS.  LESZ.  PIŁA   LUBL.   GNIE.   NHUTA
CZĘSTOCHOWA       ** **   47-31  42-36  49-27  57-21  48-30  55-23  58-20   62-15   48-30
TARNÓW            54-23   ** **  53-25  38-38  52-25  40-37  51-27  47-31 62,5-15,5 42-36
OPOLE             29-48   46-32  ** **  45-31  55-23  47-31  45-33  47-31   57-20
TORUŃ             
40-38   55-23  44-34  ** **  53-25  34-44  43-35  48-30   55-21
KROSNO            47-31   51-27  27-21  51-27  ** **  65-13  51-27  39-38   47-29
LESZNO            28-48   
23-54  38-38  36-42  42-36  ** **  51-27  44-33   50-26
PIŁA              18-59   38-40  25-51  39-39  42-35  42-35  ** **  30-47   49-29
LUBLIN          35,5-42,5 35-43  35-42  36-42  40-38  40-38  38-39  ** **   58-20
GNIEZNO           20-56   37-41  24-54  40-38  27-51  13-65  40-37  38-40   ** **
NOWA HUTA                                             31-46  36-39  33-45           ** **

1 runda 4/4/65: Kolejarz-Unia T. (B.Grudziński-11,Filip-9,Skowron-9,Bombik-7,Warzecha-6, Sitek-3,Konieczny-1 - Pytko-9,Kamiński-8,Flegel-7,J.Ptak-4,Bykiewicz-2,Depta-2,Golonka-0), Wanda-Polonia, Karpaty-Stal (Jakubowski-10,Jerzy Owoc-10,Gąsior-8,5,Winch-8,Hap-7,Janusz Owoc-5,Waliszko-1 - Rose-15(3,3,3,3,3), Bauta-7,B.Kowalski-4,Dąbrowski-1), (22?/7)Start-Włókniarz 20-56 lub 21-57,
2 runda 11/4/65:
Polonia-Karpaty 42-35 lub 42-36 (Jerzy Owoc-13???,Gąsior-12,Winch-12), (?/?)Unia L.-Start, Włókniarz-Motor, Unia T.-Wanda (Pytko-12,Kamiński-10,Flegel-11),
3 runda 19/4/65 (Lany Poniedziałek):
Motor-Unia L. (Jędrej-10 - Bentke-14,Waliński, sędzia-Sosiński), (8/7)Stal-Polonia (Rose-11,Depa,Kościelak-11,Dąbrowski,B.Kowalski-5,Jaworski,Bauta-11 - Rutkowski-9,Krzyżaniak-8, Siodła-8), Kolejarz-Włókniarz (Skowron-11,Filip-8,Sitek-5,Warzecha-3,B.Grudziński-2,Bombik-0,Konieczny-0 - Rurarz-12,Krupiński-9,Jastrzębski-8,Kacperak-7,Kuciak-6,Z.Malinowski-6,Łotocki-0), (18/4)Karpaty-Unia T. (Jakubowski-11 - Pytko-12),
4 runda 25/4/65:
Unia T.-Stal (Pytko-12,Kamiński-11 - Rose-12(3,3,3,3),Szuluk-3,Bauta-5, Cheładze-4,B.Kowalski-8,Dąbrowski-1,Kościelak-5), (6/5)Unia L.-Kolejarz (J.Kowalski-9,Kusiak-9,Waliński-9, Bentke-6,Dobrucki-4,A.Bartoszkiewicz-1,Juśkiewicz-0 - Skowron-12,Filip-6,B.Grudziński-6,Kozubski-6,Kurek-4, Sitek-3,Warzecha-1), (?/10)Start-Motor, Włókniarz-Wanda (Rurarz-10,Jastrzębski-10,Kacperak-8,Krupiński-8 - Kolenda-8,Mirowski-7),
5 runda 2/5/65:
(4?/7)Włókniarz-Unia T., (3/7) Unia L.-Polonia, (5/7)Motor-Karpaty (Mazur-10,Jendrej-9,Tkaczyk-8,Bielecki-7,Grzywacki-2,W.Kowalski-3,Próchniak-1), (4/7)Start-Stal (Rose-12, Kościelak-10,B.Kowalski-6,Bauta-5,Jaworski-3,Dąbrowski-2,Depa-0),
6 runda 9/5/65:
(25/6)Kolejarz-Start (B.Grudziński-12,Skowron-12,Warzecha-9,Filip-8, Bombik-6,Sitek-6,Kozubski-4 - Witkowski-8,Majewicz-4,Cieślewicz-3,Gajdziński-3,Majorczyk-2, Kujawski-0), Wanda-Unia L., Karpaty-Włókniarz, (16/5)Polonia-Unia T.,
7 runda 16/5/65:
Włókniarz-Stal (Kościelak-10,B.Kowalski-6,Bauta-2), Unia L.-Karpaty (Dobrucki-8, Bentke-8,Z.Jąder-8, sędzia-Katafias), Start-Wanda, Motor-Kolejarz (Skowron-11,B.Grudziński-9,Filip-8, Kozubski-5,Kurek-3,Konieczny-1),
8 runda 23/5/65:
Stal-Unia L. (Bauta-13,B.Kowalski-7,Cheładze-6,Kościelak-6(3xdefekt), Dąbrowski-2,Jaworski-0 - Bentke,Waliński-10,Kusiak-11,Dobrucki,Z.Jąder,S.Kowalski,Bartoszkiewicz), Polonia-Włókniarz, Wanda-Motor (Mazur-12,Jendrej-11,W.Kowalski-9), (27/6)Karpaty-Start,
9 runda 6/6/65:
Stal-Motor (Rose-12,Kościalak-12,B.Kowalski-8,Bauta-8,Jaworski-4, Cheładze-2,Dąbrowski-2 - Mazur-10,Grzywacki,W.Kowalski-6,Próchniak,Grudzień,Jędrej-7), Start-Polonia (Kwarciński-10 - Krzyżaniak-15(3,3,3,3,3)), Karpaty-Kolejarz (Gąsior-9 - Filip-7,Skowron-7, sędzia przerwał zawody po 7-mym biegu z powodu ulewnego deszczu), Unia T.-Unia L. (Pytko-15(3,3,3,3,3) - Bentke-9,Waliński-9), Wanda-Włókniarz,
10 runda 12/6/65:
Start-Unia T., (13/6)Kolejarz-Stal 46-31 lub 45-31 (B.Grudziński-10, Skowron-9,Filip-8,Bombik-7,Kozubski-4,Sitek-4,Warzecha-4 - Kościelak-11,B.Kowalski-10,Bauta-5,Cheładze-2, W.Dąbrowski-1,Depa-1,Jaworski-1), (?/?)Motor-Polonia,
11 runda 20/6/65:
Włókniarz-Unia L., (27/6)Kolejarz-Polonia (B.Grudziński-12, Skowron-12,Filip-11,Warzecha-6,Sitek-4,Bombik-0,Kozubski-0 - Krzyżaniak-9,Jankowski-5,Gólcz-5,Bogucki-4, Siodła-4,Sumiński-4,Rutkowski-2), Unia T.-Motor,
12 runda ?/7/65:
(?/?)Unia L.-Włókniarz, (26/9)Polonia-Kolejarz (Skowron-12,Sitek-11, Kozubski-9,Bombik-6,B.Grudziński-6,Warzecha-6,Libor-1), (25/6)Motor-Unia T.,
13 runda 11/7/65:
Stal-Kolejarz (Rose-12(3,3,3,3),Kościelak-10,Buata-9,B.Kowalski-6, Jaworski-4,Dąbrowski-2,Depa-1 - Skowron-14,B.Grudziński-5,Filip-6,Bombik,Sitek-4,Warzecha,Kurek), Unia T.-Start, Polonia-Motor 30-47 lub 29-46,
14 runda 18/7/65:
Unia L.-Unia T., Kolejarz-Karpaty (Filip-12,Skowron-12,B.Grudziński-11, Warzecha-6,Bombik-5,Sitek-5,Kozubski-4 - Jerzy Owoc-12,Jakubowski-5,Hap-3,Waliszko-3,Gackowski-0, Półchłopek-0,Szmyd-0), Motor-Stal (Grudzień-8,Tkaczyk-7,Jendrej-5,Bielecki-5,Próchniak-4,W.Kowalski-4, Mazur-3 - Rose-15(3,3,3,3,3)), Polonia-Start,
15 runda 25/7/65:
(8/8)Unia L.-Stal, (8/8)Włókniarz-Polonia, Motor-Wanda, (8/8)Start-Karpaty,
16 runda 29/8/65:
Start-Kolejarz (Witkowski-10,Gajdziński-7,F.Cieślewicz-5 - Grudziński-12(3,3,3,3),Skowron-12(3,3,3,3),Filip-10,Bombik-6,Kozubski-5,Sitek-5,Warzecha-4), Unia L.-Wanda, Włókniarz-Karpaty, (19/9)Unia T.-Polonia,
17 runda 1/8/65:
Unia T.-Włókniarz 54-23 lub 53-24, Polonia-Unia L., Stal-Start 55-21 lub 55-22 (Kościelak-12,B.Kowalski-10,Szuluk-8,Bauta-8,Depa-7,Dąbrowski-5,Jaworski-5 - Witkowski-8,Cieślewicz-5, Majewicz-4,Gajdziński-4), Karpaty-Motor (Mazur-13),
18 runda 22/8/65:
Kolejarz-Motor (B.Grudziński-11,Skowron-11,Filip-10,Sitek-7, Kozubski-4,Bombik-2,Warzecha-2 - Mazur-13,Bielecki-7,W.Kowalski-6,Jendrej-5,Grudzień-0,Próchniak-0, T.Tkaczyk-0), Stal-Włókniarz, Karpaty-Unia L. (walkower 65-13), Wanda-Start,
19 runda 5/9/65:
Stal-Unia T. (Rose-12,Bauta-12,B.Kowalski-8,Jaworski-7,Szuluk-7, Kościelak-5,Depa-4 - Chorabik-7,Tanaś-6,Kwaśniewicz-4,Kamiński-3,Ptak-2,Bogdanowicz-1), Kolejarz-Unia L. (Skowron-11,Warzecha-10,Filip-8,Sitek-5,B.Grudziński-5,Bombik-4,Kozubski-4 - Bentke-11,Waliński-8,Z.Jąder-8, Dobrucki-2,A.Bartoszkiewicz-1,Juśkiewicz-1,Sylwoniuk-0), Motor-Start (Jendrej-12,Próchniak-11,Tkaczyk-9, Bielecki-8,W.Kowalski-8,Mazur-8), Wanda-Włókniarz, Karpaty-Polonia,
20 runda 11/9/65:
Unia L.-Motor, (12/9)Polonia-Stal (Rutkowski-11,Krzyżaniak-8 - Kościelak-11,B.Kowalski-9,Bauta-8,Szuluk-5,Jaworski-3,Dąbrowski-2,Depa-1), (12/9)Włókniarz-Kolejarz (Rurarz-11,Jastrzębski-8,Łotocki-7,Kacperak-7,Krupiński-4,Zapart-3,Z.Malinowski-2 - Skowron-15,B.Grudziński-9, Bombik-4,Warzecha-4,Filip-2,Kozubski-1,Sitek-1), Karpaty-Unia T.,
21 runda 19/9/65:
(5/9)Karpaty-Polonia, Start-Unia L. 26-50 lub 13-65 (walkower dla Unii), Motor-Włókniarz (Mazur-15,Próchniak-6,Bielecki-5,Grzywacki-4,W.Kowalski-3,5,Jendrej-2 - Jastrzębski-10, Rurarz-9), Wanda-Unia T.,
22 runda 26/9/65:
(3/10)Unia T.-Kolejarz (Pytko-12,J.Ptak-10,Chorabik-10,Tanaś-8, Flegel-6,Bogdanowicz-4,Kwaśniewicz-3 - Skowron-13,B.Grudziński-7,Filip-4,Bombik-1,Kozubski,Sitek-0, Warzecha-0), (?/?)Polonia-Wanda, (19/9)Stal-Karpaty (Kościelak-12,Bauta-11,B.Kowalski-10,Jaworski-7, Szuluk-5,Depa-5,Dąbrowski-3 - Jerzy Owoc-11,Jakubowski-8,Gąsior-3,Waliszko-2,Janusz Owoc-1,Gackowski-0,Hap-0), (15/8)Włókniarz-Start (Rurarz-12,Kacperak-12,Łotocki-11,Malinowski-8,Kurzak-7,Krupiński-7),

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1965

1.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    26   13  0   3   +289 lub +291

2.  UNIA TARNÓW              23   11  1   4   +135 lub +129
3.  KOLEJARZ OPOLE           21   10  1   5   +135 lub +66???
4.  STAL APATOR TORUŃ        20   9   2   5   +72 lub +70
5.  KARPATY KROSNO           18   9   0   7   +51
6.  UNIA LESZNO              13   6   1   9   -28
7.  MOTOR LUBLIN             10   5   0   11  -68
8.  POLONIA PIŁA             9    4   1   11  -178
9.  START GNIEZNO            4    2   0   14  -408 lub -407
10. WANDA NOWA HUTA - wycofała się z rozgrywek po 5 rundzie

Włókniarz Częstochowa                 Unia Tarnów
Stanisław Rurarz (4)       2,70       Zygmunt Pytko (1)          2,98
Bernard Kacperak (10)      2,28       Władysław Kamiński (9)     2,39
Jerzy Łotocki (11)         2,28       Andrzej Tanaś (21)         1,95
Wiktor Jastrzębski (22)    1,94       Stanisław Chorabik (25)    1,89
Lucjan Krupiński (32)      1,74       Zbigniew Flegel (29)       1,80
Bogumił Kurzak (35)        1,57       Jan Kwaśniewicz (34)       1,64
Julian Kuciak (36)         1,54       Stanisław Pacura (44)      1,40
Zygmunt Malinowski (40)    1,48       Benedykt Bogdanowicz (46)  1,35
Lech Zapart (76)           0,50       Józef Ptak (49)            1,26
Tadeusz Rak (81)           0,50       Władysław Depta (70)       0,71
                                      Zbigniew Baran (74)        0,60
                                      Szczepan Bykiewicz (83)    0,40
                                      Franciszek Waloszek (84)   0,33
                                      Andrzej Golonka (90)       0,17
                                      Tadeusz Górecki (94)       0,00

Kolejarz Opole                        Stal Apator Toruń
Stanisław Skowron (3)      2,81       Marian Rose (2)            2,91
Bogumił Grudziński (13)    2,22       Janusz Kościelak (5)       2,67
Rudolf Filip (15)          2,17       Stanisław Bauta (16)       2,08
Stefan Warzecha (37)       1,52       Bogdan Kowalski (28)       1,82
Antoni Sitek (45)          1,39       Bogdan Szuluk (48)         1,27
Stanisław Bombik (47)      1,30       Tadeusz Jaworski (60)      1,05
Jan Kozubski (59)          1,07       Roman Cheładze (64)        0,94
Kazimierz Kurek (68)       0,80       Tadeusz Depa (66)          0,93
Rainhold Konieczny (78)    0,50       Waldemar Dąbrowski (75)    0,52
Konrad Libor (88)          0,20


Karpaty Krosno                        Unia Leszno

Jerzy Owoc (6)             2,56       Kazimierz Bentke (7)       2,51
Emil Jakubowski (14)       2,18       Zdzisław Waliński (18)     2,01
Roman Gąsior (30)          1,79       Zdzisław Dobrucki (19)     2,00
Andrzej Winch (41)         1,48       Jan Kusiak (23)            1,92
Janusz Owoc (52)           1,21       Jerzy Kowalski (31)        1,76
Zdzisław Waliszko (55)     1,13       Zbigniew Jąder (38)        1,51
Zdzisław Hap (58)          1,10       Andrzej Bartoszkiewicz (67)0,81
Józef Półchłopek (86)      0,25       Ryszard Sylwoniuk (80)     0,50
Jerzy Dudek (87)           0,25       Jan Juśkiewicz (91)        0,14
Aleksander Gackowski (89)  0,18
Tadeusz Szmyd (92)         0,00

Polonia Piła                          Motor Lublin
Bogdan Krzyżaniak (12)     2,27       Andrzej Mazur (8)          2,49
Wiesław Rutkowski (24)     1,89       Andrzej Jendrej (26)       1,89
Włodzimierz Sumiński (39)  1,49       Ryszard Bielecki (33)      1,69
Mieczysław Siodła (42)     1,45       Wiesław Kowalski (43)      1,43
Antoni Kowalski (50)       1,25       Tadeusz Tkaczyk (51)       1,24
Henryk Gólcz (53)          1,14       Tadeusz Grzywacki (54)     1,14
Jan Bogucki (57)           1,10       Andrzej Grudzień (61)      1,03
Tadeusz Jankowski (71)     0,70       Leszek Próchniak (62)      1,00
Tadeusz Borsukiewicz (73)  0,67       Leszek Kokalski (77)       0,50
                                      Michał Zieliński (79)      0,50

Start Gniezno                         Wanda Nowa Huta
Marian Kwarciński (17)     2,05       Jan Fijałkowski
Stanisław Witkowski (20)   1,97
Leon Majowicz (27)         1,83
Henryk Cieślewicz (56)     1,13
Czesław Odrzywolski (63)   1,00
Henryk Gajdziński (65)     0,93
Henryk Karasiński (69)     0,71
Juliusz Ptaszyński (72)    0,68
Józef Majorczyk (82)       0,47
Stanisław Kujawski (85)    0,27
Mieczysław Bączkowski (93) 0,00


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                      GRUPA 2 - 1 LIGA

1. ROW Rybnik             153          1. Wybrzeże Gdańsk        135

2. Stal Gorzów Wlkp       96           2. Śląsk Świętochłowice   123
3. Stal Rzeszów           69           3. Sparta Wrocław         78
4. Polonia Bydgoszcz      61           4. Zgrzeblarki Zielona G. 45


W roku 1965 w rozgrywkach o Puchar PZM udział brały tylko drużyny 1 LIGI.


Individual Polish Championship


21. Finał IMP - Rybnik 12/9/1965


1.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik
2.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp


Golden Helmet


5. Finał Złotego Kasku - Zielona Góra 10/6, Rybnik 17/6, Świętochłowice 1/7, Gorzów Wlkp 7/7, Toruń 12/8, Gdańsk 13/8, Bydgoszcz 24/9, Wrocław 24/10/1965


1.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik
2.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
3.     Antoni Woryna               Górnik Rybnik


Tournaments


Turniej par o "Puchar FSC" - Lublin 2/5/1965


1.     (9)Andrzej Mazur(3,d,3,3)-9,(10)Andrzej Jendrej-9(2,3,2,2)    Motor Lublin (18 pkt.)
2.     (7)Leszek Próchniak-?(2,1,?,?),(8)Andrzej Grudzień-?(1,2,?,?) Motor Lublin (11 pkt.)
3.     (3)Roman Gąsior-?(1,?,3,?),(4)Jerzy Owoc-?(2,3,?,?)           Karpaty Krosno (11 pkt.)

4.     (1)Adam Ciepiela-10(3,1,3,3),(2)Marian Spychała-0(0,d,d,ns)   Stal Rzeszów (10 pkt.)
5.     (5)Wiesław Kowalski-?(3,?,2,?),(6)Leszek Kokalski-?(u)        Motor Lublin (9 pkt.)
       (R)Tadeusz Tkaczyk-?(-,?,1,?)

Supermecz "Południe-Północ" - Gorzów Wlkp 19/5/1965


"POŁUDNIE" - "PÓŁNOC"                  41 - 36

Południe: (9)Andrzej Pogorzelski-9(3,3,3), (10)Karol Peszke-4, (11)Edmund Migoś-8(3,-,3,2), (12)Alojzy Norek-4(1,3,0,0), (13)Bogdan Jaroszewicz-6(1,1,2,2), (14)Jerzy Padewski-9(3,-,3,3), (15)Stanisław Skowron-1(0,1), (16)Józef Batko-0(0,0,0), zmiany: 16-za 9,11,14
Północ: (1)Marian Kaiser-7(2,3,1,1), (2)Wiktor Waloszek-6(1,1,2,2), (3)Zygfryd Friedek-3(0,2,u,1), (4)Henryk Żyto-4(2,0,2,d), (5)Jan Tkocz-4(2,2,0,0), (6)Stefan Kępa-3(0,1,2), (7)Mieczysław Połukard-9(3,3,3), (8)brak zawodnika, zmiany: 7-za 6

Turniej Indywidualny - "Puchar 20-lecia GKS Wybrzeże" - Gdańsk 23/5/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Konstanty Pociejkowicz      Sparta Wrocław
2.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk
3.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk

startowali również: B.Jaroszewicz, J.Tkocz, M.Połukard

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 13/6/1965


1.     Andrzej Wyglenda            Polska
2.     Igor Plechanov              ZSRR
3.     Andrzej Pogorzelski         Polska

Czwórmecz o Puchar Bałtyku - Bydgoszcz 15/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     PRAGA                                                    32
       (Antonin Kasper-6, Jaroslav Volf-9, Lubos Tomicek-7, Pavel Mares-?(3,3,3,?))
2.     MOSKWA                                                   26
       (Igor Plechanov-11(3,3,3,2), Jurij Chekranov-3, Valentin Moisiejev-3, Gennadij Kurilenko-9)
3.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        25
       (Mieczysław Połukard-12(3,3,3,3), Marian Rose-6, Rajmund Świtała-5, Zygfryd Friedek-2)
4.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          13
       (Henryk Żyto-4, Bogdan Berliński-0, Marian Kaiser-6, Jan Tkocz-3)

Czwórmecz o Puchar Bałtyku - Gdańsk 16/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     PRAGA                                                    32+32=64
       (Pavel Mares-7, Lubos Tomicek-11, Antonin Kasper-8, Jaroslav Volf-6, Stanislav Kubicek)
2.     MOSKWA                                                   30+26=56
       (Gennadij Kurilenko-11, Igor Plechanov-9, Valentin Moisiejev-4, Jurij Chekranov-6, Gabdrachman Kadyrov)
3.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          28+13=41
       (Zbigniew Podlecki-10, Henryk Żyto-8, Marian Kaiser-6, Jan Tkocz-1, Bogdan Berliński-3)
4.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        6+25=31
       (Mieczysław Połukard-3, Zygfryd Friedek-0, Rajmund Świtała-1, Norbert Świtała-2, Edward Kupczyński-0)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Wrocław 16?/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bogdan Jaroszewicz          Sparta Wrocław (12 pkt.)
2.     Konstanty Pociejkowicz      Sparta Wrocław (10 pkt.)
3.     Adolf Słaboń                Sparta Wrocław (10 pkt.)

4.     Zygmunt Antos               Sparta Wrocław (7 pkt.)
5.     Władysław Wawszczyk         Sparta Wrocław (6 pkt.)
?.     Jorg Diense                 NRD (5 pkt.)

Turniej Indywidualny - Rybnik 17/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik (14 pkt.)
2.     Joachim Maj                 ROW Rybnik (13 pkt.)
3.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (12 pkt.)

4.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (12 pkt.)
5.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik (12 pkt.)
6.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (10 pkt.)
7.     Jerzy Trzeszkowski          Sparta Wrocław (9 pkt.)
8.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)

Turniej Indywidualny - Gdańsk 17?/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (12 pkt.)
2.     Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (11 pkt.)
3.     Janusz Kościelak            Stal Apator Toruń (? pkt.)

4.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (? pkt.)
?.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)
?.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (6 pkt.)
?.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (5 pkt.)
?.     Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (4 pkt.)
?.     Tadeusz Jaworski            Stal Apator Toruń (3 pkt.)
?.     Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz (2 pkt.)

"Puchar 20-lecia Zakładów Mechanicznych Gorzów Wlkp" - Gorzów Wlkp 20/6/1965


1.     Igor Plechanov              ZSRR
2.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
3.     Jurij Chekranov             ZSRR

"Puchar 20-lecia Ziemi Lubuskiej, Przewodniczącego WRN, ZW TPPR, WKKFIT" - Zielona Góra 22/6/1965


1.     Lubos Tomicek               CSRS
2.     Antonin Kasper              CSRS
3.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp

4. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 27/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (1) (12 pkt.)
2.     Janusz Kościelak            Stal Apator Toruń (4) (10 pkt.)
3.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (12) (10 pkt.)

4.     Leon Majewicz               Start Gniezno (8) (8 pkt.)
5.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów (10) (7 pkt.)
6.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (9) (6 pkt.)
7.     Marian Kwarciński           Start Gniezno (6) (6 pkt.)
8.     Tadeusz Jaworski            Stal Apator Toruń (11) (5 pkt.)
9.     Stanisław Dąbrowski         Stal Apator Toruń (5) (4 pkt.)
10.    Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (3) (4 pkt.)
11.    Henryk Karasiński           Start Gniezno (2) (3 pkt.)
12.    Tadeusz Depa                Stal Apator Toruń (13) (1 pkt.)
13.    Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (7) (1 pkt.)

"Puchar Ziemi Gdańskiej" - Gdańsk 29/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (14 pkt.)
2.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (13 pkt.)
3.     Konstanty Pociejkowicz      Sparta Wrocław (12 pkt.)

4.     Leif Larsson                Szwecja (11 pkt.)
5.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (10 pkt.)
6.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (8 pkt.)
7.     Bengt Jansson               Szwecja (8 pkt.)
8.     Bernt Persson               Szwecja (8 pkt.)
9.     Bogdan Jaroszewicz          Sparta Wrocław (7 pkt.)
?.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)
?.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (3 pkt.)
startowali również: Runo Wedin i Curt Eldh

8. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 30/6/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Bengt Jansson               Szwecja (2) (15 pkt.)
2.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik (1) (14 pkt.)
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (3) (12 pkt.)

4.     Konstanty Pociejkowicz      Sparta Wrocław (12) (10 pkt.)
5.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (11) (10 pkt.)
6.     Bernt Persson               Szwecja (6 lub 7 lub 10) (10 pkt.)
7.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (15) (7 pkt.)
8.     Leif Larsson                Szwecja (9) (7 pkt.)
9.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (13) (7 pkt.)
10.    Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (6 lub 7 lub 10) (6 pkt.)
11.    Basse Wedin                 Szwecja (4) (6 pkt.)
12.    Bogdan Jaroszewicz          Sparta Wrocław (16) (5 pkt.)
13.    Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (14) (3 pkt.)
14.    Curt Eldh                   Szwecja (8) (2 pkt.)
15.    Marian Rose                 Stal Apator Toruń (5) (2 pkt.)
16.    Zygfryd Friedek             Polonia Bydgoszcz (6 lub 7 lub 10) (1 pkt.)

Młodzieżowy Turniej Indywidualny o Puchar Przewodniczącego MKKFiT - Toruń 22/7/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Gólcz                Polonia Piła (11 pkt.)
2.     Tadeusz Jaworski            Stal Apator Toruń (11 pkt.)
3.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (10-(3,3,3,1) pkt.)

4.     Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz (7 pkt.)
zwycięzcy kolejnych biegów:
1-Kraska,2-Glücklich,3-Jaworski,4-Gólcz,5-Glücklich,6-Koselski,7-Jaworski,
8-Gólcz,9-Depa,10-Jaworski,11-Gólcz,12-Glücklich,13-Cheładze

Turniej Indywidualny z okazji 20-lecia katowickiego okręgu PZMot - Świętochłowice 17/8/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice (11 pkt.)
2.     Joachim Maj                 ROW Rybnik (10 pkt.)
3.     Alojzy Norek                ROW Rybnik (10 pkt.)

4.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik (10 pkt.)

Turniej Par - Łódź 1/9/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Paweł Waloszek, Jan Mucha               Śląsk Świętochłowice (13 pkt.)
2.     Marian Kaiser, Henryk Żyto              Wybrzeże Gdańsk (13 pkt.)
3.     Stanisław Rurarz, Bernard Kacperak      Włókniarz Częstochowa (13 pkt.)

Turniej Par - Wrocław 4/9/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


?.     Wiktor Waloszek, Jan Mucha              Śląsk Świętochłowice (? pkt.)
?.     Konstanty Pociejkowicz, Bohdan Jaroszewicz Sparta Wrocław (? pkt.)
?.     Marian Kaiser, Jan Tkocz                Wybrzeże Gdańsk (? pkt.)

?.     Jerzy Trzeszkowski, Adolf Słaboń        Sparta Wrocław (? pkt.)
?.     Henryk Żyto, Zygmunt Antos              Wybrzeże Gdańsk / Sparta Wrocław (? pkt.)

Częstochowa 5/9/1965 testmecz WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 42  -  36
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Turniej Par o Puchar PZM - Nowa Huta 30/9/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Antoni Woryna, Joachim Maj              ROW Rybnik (16 pkt.)
2.     Stanisław Tkocz, Karol Peszke           ROW Rybnik (14 pkt.)
3.     Konstanty Pociejkowicz, Bohdan Jaroszewicz Sparta Wrocław (12 pkt.)

4.     Bronisław Rogal, Edmund Migoś           Stal Gorzów Wlkp (11 pkt.)

Toruń 3/10/1965 testmecz STAL APATOR TORUŃ - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE       32  -  46
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

B.Kowalski-10, Rose-10, Bauta-8 - P.Waloszek-12, Mucha-12

Opole 10/10/1965 testmecz KOLEJARZ OPOLE - ROW RYBNIK                   41  -  37
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Henryk Malisz)

Podlecki-10, S.Skowron-10, M.Kaiser-7, B.Grudziński-5, J.Tkocz-5, S.Bombik-2, A.Sitek-2 -
S.Tkocz-12, A.Woryna-11, J.Maj-8, A.Norek-4, K.Peszke-1, W.Motyka-1, A.Masłowski-0

Leszno 10/10/1965 testmecz UNIA LESZNO - ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA       23  -  54
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Bentke-7 - Sochacki-13, Z.Nowak-10, Mendyka-10, Ciorga-10, Jaskulski-8, Langner-2, Kolman-2

Testmecze polskich klubów z zespołem EDINBURG MONARCHS
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Wrocław 10/10/1965                    44  -  34 (Sparta-Edinburg)
(Pociejkowicz-10, Słaboń-8, Trzeszkowski-8, Jaroszewicz, Antos - Ray Wilson-9, Douglas Templeton-8, George Hunter, Norman Storer, Bernt Persson, John Erskin, Geofred Peniket)
Rybnik 12/10/1965                     52  -  26 (ROW-Edinburg)
(S.Tkocz-12, J.Maj-12)
Gorzów Wlkp 14/10/1965                44  -  34 (Stal-Edinburg)
Gdańsk 17/10/1965                     44  -  33 (Wybrzeże-Edinburg)
()
Bydgoszcz 18/10/1965                  45  -  33 (Polonia-Edinburg)
(Połukard-11, Friedek-11 - Bernt Persson-14)
Nowa Huta 19/10/1965                  60  -  18 (Śląsk-Edinburg)
(P.Waloszek-12, Mucha-12 - Ray Wilson-7, Bernt Persson-6)

7. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 17/10/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Joachim Maj                 ROW Rybnik (10 pkt.)
2.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (10 pkt.)
3.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik (9 pkt.)

4.     Alojzy Norek                ROW Rybnik (9 pkt.)
5.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń (9 pkt.)
6.     Janusz Kościelak            Stal Apator Toruń (8 pkt.)
7.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (6 pkt.)
8.     Józef Batko                 Stal Rzeszów (5 pkt.)
9.     Stefan Kępa                 Stal Rzeszów (5 pkt.)
lista startowa:
1-J.Kościelak, 2-F.Kapała, 3-A.Woryna, 4-M.Rose, 5-S.Kępa, 6-S.Tkocz, 7-S.Bauta,
8-A.Norek, 9-J.Malinowski, 10-J.Maj, 11-B.Kowalski, 12-J.Batko, 13-Z.Friedek

Puchar Prezesa Federacji Gwardia - Gdańsk 23/10/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (15(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (nr.st.5 - 14(3,2,3,3,3) pkt.)
3.     Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (13(?,?,?,2,?) pkt.)

4.     Ove Fundin                  Szwecja (12 pkt.)
5.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
6.     Lubos Tomicek               CSRS (9 pkt.)
7.     Per-Olof Söderman           Szwecja (7 pkt.)
8.     Runo Wedin                  Szwecja (7 pkt.)
9.     Karl-Erik Andersson         Szwecja (6 pkt.)
10.    Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
11.    Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (5 pkt.)
12.    Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (4 pkt.)
13.    Torbjörn Harrysson          Szwecja (4 pkt.)
14.    Bengt Brannefors            Szwecja (4 pkt.)
15.    Sture Lindblom              Szwecja (2 pkt.)
16.    Ryno Westergren             Szwecja (1 pkt.)

Zielona Góra 24/10/1965 testmecz ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA - UNIA LESZNO 54  -  23
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Sochacki-12, Z.Nowak-11, Mendyka-9, Jaskulski-9, Szurkowski-7, Kolman-5, Langner-1 -
Dobrucki-8, Waliński-7, Bentke-6, Buśkiewicz-2

Testmecze polskich klubów z zespołem VARGARNA NORRKÖPING
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Poznań 24/10/1965                     49  -  29 (Wybrzeże/Polonia-Vargarna)
(M.Kaiser-10,Połukard-10,R.Świtała-9,Żyto-7 - Fundin)

Puchar Prezesa Federacji Gwardia - Bydgoszcz 26/10/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Ove Fundin                  Szwecja (15 pkt.) - suma - 27 pkt.
2.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (14 pkt.) - suma - 29 pkt.
3.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (13 pkt.) - suma - 27 pkt.

4.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (11 pkt.) - suma - 11 pkt.
5.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (10 pkt.) - suma - 21 pkt.
6.     Lubos Tomicek               CSRS (9 pkt.) - suma - 18 pkt.
7.     Runo Wedin                  Szwecja (8 pkt.) - suma - 15 pkt.
8.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (8 pkt.) - suma - 13 pkt.
9.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (7 pkt.) - suma - 7 pkt.
10.    Per-Olof Söderman           Szwecja (5 pkt.) - suma - 12 pkt.
11.    Karl-Erik Andersson         Szwecja (5 pkt.) - suma - 11 pkt.
12.    Sture Lindblom              Szwecja (4 pkt.) - suma - 6 pkt.
13.    Ryno Westergren             Szwecja (4 pkt.) - suma - 5 pkt.
14.    Andrzej Koselski            Polonia Bydgoszcz (3 pkt.) - suma - 3 pkt.
15.    Torbjörn Harrysson          Szwecja (3 pkt.) - suma - 7 pkt.
16.    Henryk Żyto                 Wybrzeże Gdańsk (0 pkt.) - suma - 13 pkt.

15. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 31/10/1965


1.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice
2.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno
3.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk

Turniej par o "Puchar I Sekretarza KM PZPR w Gorzowie Wlkp" - Gorzów Wlkp 31/10/1965


1.     Andrzej Pogorzelski, Edmund Migoś       Stal Gorzów Wlkp
2.     Antoni Woryna, Alojzy Norek             ROW Rybnik
3.     Stanisław Tkocz, Joachim Maj            ROW Rybnik

5. "Puchar ROW" - Rybnik //1965


1.     Joachim Maj                 ROW Rybnik
2.     Stanisław Tkocz             ROW Rybnik
3.     Antoni Woryna               ROW Rybnik

Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Toruń 7/11/1965
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (15 pkt.)
2.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń (14 pkt.)
3.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (10 pkt.)

4.     Janusz Kościelak            Stal Apator Toruń (8 pkt.)
5.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
6.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (7 pkt.)
lista startowa:
1-S.Kasa, 2-J.Kościalak, 3-?, 4-M.Rose, 5-M.Połukard, 6-R.Świtała, 7-B.Szuluk,
8-N.Świtała, 9-B.Kowalski, 10-T.Depa, 11-S.Bauta, 12-T.Jaworski, 13-R.Cheładze


1964     INDEX     1966