DMP DM2L PPZMot IMP Złoty Kask Turnieje


Team Championship


1 Liga

Rok 1963 przyniósł zmiany organizacyjne w rozgrywkach. Postanowiono, że rozgrywki I i II ligi rozgrywane będ± w cyklu dwuletnim, choć tytuł mistrza DMP ustalano co roku.

                 RYBN.     GORZ.     BYDG.   RZES.  GDAŃ.  WROC.  ¦WIĘ.  LESZ.
RYBNIK           ** **     
55-23     57-21   49-29  43-32  55-23  53-24  61-17
GORZÓW WLKP    
31,5-46,5   ** **     42-36   47-31  48-29  51-27  47-31  57-20
BYDGOSZCZ        40-37     
39-39     ** **   41-37  50-28  44-33  45-33  38-40
RZESZÓW          
43-35     46-32     54-24   ** **  56-20  58-20  50-27  52-25
GDAŃSK           32-45     
37-41     38-40   41-37  ** **  44-34  41-37  65-13
WROCŁAW          
42-36     33-44     49-28   39-38  32-46  ** **  40-38  46-30
¦WIĘTOCHŁOWICE 30,5-46,5 
37,5-40,5 36,5-40,5 40-38  40-38  43-34  ** **  45-33
LESZNO           13-65     
35-42     37-41   29-48  33-45  32-44  35-42  ** **

1 runda 5/4/64: ¦l±sk-Stal G., Unia-Górnik (walkower dla Górnika), Sparta-Wybrzeże, (2/8)Stal Rz.-Polonia
2 runda 12/4/64:
Stal G.-Sparta, Wybrzeże-Polonia, Górnik-¦l±sk, (12-13/4)Stal Rz.-Unia
3 runda 24/5/64:
Sparta-ROW/Górnik, Unia-Polonia, ¦l±sk-Stal Rz., (20/5)Wybrzeże-Stal G.
4 runda 31/5/64:
Polonia-Stal G., Unia-¦l±sk, ROW/Górnik-Wybrzeże 43-32 lub 48-29, Stal Rz.-Sparta
5 runda 14/6/64:
Stal G.-ROW/Górnik 31,5-46,5 lub 37-41, Wybrzeże-Stal Rz. 41-37 lub 46-32 (Podlecki-12,M.Kaiser-10,J.Tkocz-10,B.Berliński-6,S.Kaiser-2,Wieczorek-1,Kraska-0 - Kapała-9,Spychała-7, Batko-7,Kępa-7,Wójcik-4,Ko¶cielak-2,J.Malinowski-1), ¦l±sk-Polonia (P.Waloszek-14 - Kupczyński-9,Połukard-9, R.¦witała-8,N.¦witała-7,5,Suchecki-4,Safian-3), Sparta-Unia,
6 runda 5/7/64:
Stal Rz.-Stal G., (4/7 godz.21)Polonia-ROW/Górnik (N.¦witała-11,Glücklich-1, Kupczyński-10,Suchecki-6,R.¦witała-4,Połukard-8 - Woryna-9,S.Tkocz-8,Peszke-2,J.Maj-7,Wyglenda-8,Norek-3), (4/7)¦l±sk-Sparta, Unia-Wybrzeże (Podlecki-12(3,3,3,3)),
7 runda 12/7/64:
Stal G.-Unia, Sparta-Polonia, Wybrzeże-¦l±sk, ROW/Górnik-Stal Rz. (Wyglenda-12,Woryna-12,J.Maj-11,S.Tkocz-6,Peszke-6,Norek-2,Motyka-0 - Stawecki-7,Kapała-6, J.Malinowski-5,Kolber-3,Kępa-3,Spychała-3,Batko-2),
8 runda 19/7/64:
Stal G.-¦l±sk (1.Brzeskot-0(0),2.P.Waloszek-14(3,3,2,3,3), 3.K.Fołtyn-0(0,0,0,0),4.Mucha-11(2,3,2,2,2),5.W.Waloszek-5(2,2,1,0,w),6.Brabański-1(0,0,1), 7.Fr.Waloszek-0(0,d,0) - Rogal-11,Padewski-8,Migo¶-7,Jurasz-4,Flizikowski-3,13.Pogorzelski-12(3,3,3,3), 14.Bartoszkiewicz-2, zmiany: 5-VII), ROW/Górnik-Unia 61-17 lub 57-20, Wybrzeże-Sparta, Polonia-Stal Rz. (Połukard-10,R.¦witała-10,Kupczyński-10,N.¦witała-4,Friedek-3,Glücklich-2,Suchecki-2 - Kapała-11,Kępa-9, J.Malinowski-8,Spychała-7,Stawecki-1,Batko-1,Kolber-0)
9 runda 30/9/64 (przełożono z 23/8):
Sparta-Stal G., Polonia-Wybrzeże, ¦l±sk-ROW/Górnik, (23/8)Unia-Stal Rz. (Żyto-12,Bentke-5,J.Kowalski-5,Kusiak-5,Z.J±der-1,Dobrucki-1,Sylwaniuk-0 - Kępa-12, Kapała-12,J.Malinowski-10,Batko-7,Spychała-4,Stawecki-2,Ciepiela-1),
10 runda 16/8/64:
Stal G.-Wybrzeże 48-28 lub 48-29, ROW/Górnik-Sparta, (15/8)Polonia-Unia (Suchecki-9,N.¦witała-7,R.¦witała-7,Połukard-5,Kupczyński-6,Glücklich-3,Friedek-1 - Bentke-12,Kusiak-12,Żyto-8,B.Kowalski-6,Z.J±der-2), Stal Rz.-¦l±sk,
11 runda 30/8/64:
Stal G.-Polonia, ¦l±sk-Unia 43-35 lub 45-33, Wybrzeże-ROW/Górnik (Podlecki-9(3,3,3,d),M.Kaiser-7 - Wyglenda-12(3,3,3,3)), (31/8)Sparta-Stal Rz. (Domiszewski-11, Słaboń-10,Trzeszkowski-9,Wawszczyk-4,Błoch-2,Grudziński-2,Antos-1 - Kapała-11,Kępa-8,Spychała-7, Batko-5,Ko¶cielak-3,Kolber-2,Ciepiela-2),
12 runda 6/9/64:
ROW/Górnik-Stal G., Stal Rz.-Wybrzeże, Polonia-¦l±sk, Unia-Sparta (Bentke-11,Żyto-6,Kowalski-6 - Trzeszkowski-11,Domiszewski-9,Słaboń-7,Grudziński-7,Błoch-6, Antos-2,Wawszczyk-2),
13 runda 13/9/64:
Stal G.-Stal Rz. (Pogorzelski-12,Migo¶-12,Padewski-10,Rogal-6, M.Pilarczyk-4,J.Bartoszkiewicz-3,Flizikowski-0 - Kapała-10,Kępa-7,J.Malinowski-6,Spychała-3,Ko¶cielak-3, Batko-1,Lalicki-0), ROW/Górnik-Polonia, Sparta-¦l±sk, (27/9)Wybrzeże-Unia (walkower dla Wybrzeża),
14 runda 20/9/64:
Unia-Stal G., Polonia-Sparta (Trzeszkowski-11,Domiszewski-10,Słaboń-6, ), ¦l±sk-Wybrzeże, Stal Rz.-ROW/Górnik

Ostateczna kolejno¶ć DMP 1964

1.  ROW/GÓRNIK RYBNIK       22   11  0   3   +283
2.  STAL GORZÓW WLKP        21   10  1   3   +82
3.  POLONIA BYDGOSZCZ       17   8   1   5   -33

4.  STAL RZESZÓW            16   8   0   6   +148
5.  WYBRZEŻE GDAŃSK         12   6   0   8   -13
?.  SPARTA WROCŁAW          12   6   0   8   -91
7.  ¦LˇSK ¦WIĘTOCHŁOWICE    10   5   0   9   -77
8.  UNIA LESZNO             2    1   0   13  -299

Ostateczna kolejno¶ć DMP 1963-1964

1.  ROW/GÓRNIK RYBNIK       48   24  0   4   +498
2.  STAL RZESZÓW            38   19  0   9   +401
3.  STAL GORZÓW WLKP        31   15  1   12  +38
4.  POLONIA BYDGOSZCZ       25   12  1   15  -78
5.  SPARTA WROCŁAW          24   12  0   16  -106
6.  WYBRZEŻE GDAŃSK         24   12  0   16  -153
7.  ¦LˇSK ¦WIĘTOCHŁOWICE    20   10  0   18  -223
--------------------------------------------------
8.  UNIA LESZNO             14   7   0   21  -377

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1965

25/10/64 TARNÓW - ¦WIĘTOCHŁOWICE       37-39
31/10/64 ¦WIĘTOCHŁOWICE - TARNÓW       53-25


Górnik Rybnik - Andrzej Wyglenda, Joachim Maj, Stanisław Tkocz, Antoni Woryna, Karol Peszke, Alojzy Norek, Waldemar Motyka, Stanisław Bombik
Stal Gorzów Wlkp - Andrzej Pogorzelski, Edmund Migo¶, Bronisław Rogal, Jerzy Padewski, Jerzy Flizikowski, Jerzy Bartoszkiewicz, Wojciech Jurasz, Edward Pilarczyk, Feliks Olejniczak, Czesław Nowak,
Polonia Bydgoszcz - Mieczysław Połukard, Rajmund ¦witała, Edward Kupczyński, Norbert ¦witała, Zygfryd Friedek, Henryk Glücklich, Andrzej Koselski, Czesław Safian, Janusz Suchecki, Stanisław Witkowski, Ryszard Stachowiak,
Stal Rzeszów - Jan Malinowski, Stefan Kępa, Florian Kapała, Marian Spychała, Marian Stawecki, Stanisław Lalicki, Jan Kolber, Janusz Ko¶cielak, Józef Batko, Adam Ciepiela,
Wybrzeże Gdańsk - Marian Kaiser, Zbigniew Podlecki, Bogdan Berliński, Stanisław Kaiser, Jan Tkocz, Zdzisław Nowak, Czesław Kraska, Roman Wieczorek, Czesław Kraska, Zdzisław Nowak,
Sparta Wrocław - Jerzy Trzeszkowski, Andrzej Domiszewski, Adolf Słaboń, Tadeusz Teodorowicz, Bogumił Grudziński, Zygmunt Antos, Henryk Kałuża, Władysław Wawszczyk, Jerzy Błoch, Konstanty Pociejkowicz (zawieszony na rok), trener - Józef Olejniczak,
¦l±sk ¦więtochłowice - Paweł Waloszek, Jan Mucha, Wiktor Waloszek, Franciszek Waloszek, Erwin Brabański, Krystian Fołtyn, Henryk Jeziorowski, Erwin Maj, Lotar Dudek, Alojzy Brzeskot, Franciszek Hudała,
Unia Leszno - Kazimierz Bentke, Henryk Żyto (zawieszony na rok, karę anulowano w sierpniu), Jerzy Kowalski, Jan Kusiak, Zdzisław Dobrucki, Zbigniew J±der, Czesław Tórz, Tadeusz Biernat, Zbigniew Juskowiak, Ryszard Sylwaniuk, Zdzisław Waliński (zawieszony na rok)

2 Liga

           CZĘS.   KROS.   ZIEL.     TARN.   GNIE.  NHUTA   TORUŃ   PIŁA    OPOLE  LUBL.   ŁÓD¬    ¦REM
CZĘSTOCH.  ** **   38-39   40-38     48-27   56-22  44-33   57-21   54-24   53-25  60-17   61-17   
KROSNO     54-24   ** ** 44,5-32,5 40,5-33,5 56-22  56-22   51-27   52-25   46-31          65-13   55-23
ZIELONA G. 49-29   48-30   ** **     46-32   49-28  40-38   56-22   42-35   44-34  62-16 45,5-30,5
TARNÓW     38-40   50-27   44-33     ** **   47-31  39-38   47-31   48-29   50-28  46-31   49-29   53-24
GNIEZNO    44-34   42-35   41-36     38-40   ** **  41-35   50-28           51-27  55-23   53-25
NOWA HUTA  39-38   43-35   43-35     34-42   39-39  ** **   46-30   41-36   56-22  62-16   48-29
TORUŃ      36-42 45,5-32,5 33-45     45-33   40-38  42-34   ** **   43-35   44-34  43-35   52-26
PIŁA       35-42   42-36   44-33     40-38   36-42  39-39   42-36   ** **   35-38  39-38   40-36   45-32
OPOLE      37-41   30-47   36-42     35-42  
34-43  37-41 46,5-31,5 40-37   ** **  27-18   54-24
LUBLIN     33-45           38-40     45-33   48-30  40-38   37-39 35,5-42,5 48-28  ** **   35-43   65-13
ŁÓD¬       13-65   32-45   13-65     24-54   30-47  34-44   41-35   38-39   40-38  25-53   ** **
¦REM       13-65                             25-53  31-47   40-37           37-41  26-50 38,5-39,5 ** **

1 runda 5/4/64 (terminarz IKP): (5/8)Stal-Włókniarz (Bauta-15(3,3,3,3,3),B.Kowalski-9, D±browski-5,Cheładze-5,Szuluk-2 - Rurarz-10,Kacperak-9), (?/?)Polonia-Start, (17 lub 26/9)Kolejarz-Tramwajarz (Filip-12, Skowron-12,Warzecha-11,Kubica-6,Sitek-6,Hyla-4,Kozubski-1 - Mirowski-10,Strzelecki-8,Sumiński-3,Pietraszewski-2, Gołofit-1,Krakowiak-0,Wojtyniak-0,), (20/4)Unia-Zgrzeblarki 44-33 lub 44-34 (Pytko-12(3,3,3,3) - Szurkowski-10, Ciorga-7,Wi¶niewski-5,Sochacki-4,Kurek-3,Mendyka-3,Jaskulski-1), (???-?/5)Sparta-Wanda, (?/?)Karpaty-Motor,
2 runda 12/4/64 (terminarz IKP):
(19/8)Wanda-Stal (Kolenda-12,Jaroszewicz-8,Stach-8, Senderski-6,Tana¶-5,Chorabik-4,Gajnik-1 - Rose-12,B.Kowalski-8,Bauta-7,Szuluk-1,Cheładze-1,Szmidtkowski-1), Zgrzeblarki-Sparta (walkower 65-13), (?/?)Tramwajarz-Unia, (?/9)Polonia-Kolejarz (Skowron-12,Filip-7,Warzecha-7,Sitek-6,Berliński-2,Hyla-2,Kubica-2), (???-?/8)Włókniarz-Stal,
3 runda 3/5/64:
Stal-Zgrzeblarki (Rose-15,B.Kowalski-14,Cheładze-3, Jaworski-1,Sargun-0,Bauta-0,Szuluk-0 - Jaskulski-10,Mendyka-9,Szurkowski-8,Sochacki-6,Ciorga-5, Wi¶niewski-5,Langner-2), Unia-Polonia (Pytko-12,Curyło-11 - Krzyżaniak-11), Kolejarz-Start 34-43 lub 24-43 (Filip-15, Skowron-11,Kubica-4,Kozubski-2,Sitek-2,Grzesiak-0,Warzecha-0 - Kwarciński-9,Odrzywolski-9,Majewicz-8,Ptaszyński-8, Walicki-5,Cie¶lewicz-2,Karasiński-2), (?/8)Motor-Włókniarz, Sparta-Tramwajarz 37,5-39,5 lub 38,5-39,5, Karpaty-Wanda 56-22 lub 46-32 (Jaroszewicz-8,Stach-7,Tana¶-2,Senderski-2,Kolenda-1,Chorabik-1,Gajoch-1),
4 runda 24/5/64:
Zgrzeblarki-Karpaty (Nowak-11,Mendyka-10,Ciorga-8,Langner-8, Szurkowski-5,Wi¶niewski-3,Jaskulski-3 - Jakubowski-8,Waliszko-6,G±sior-5,Winch-4,Jerzy Owoc-3, Janusz Owoc-3,Hap-1), Start-Włókniarz, Kolejarz-Unia (Skowron-13,Filip-11,Sitek-4,Warzecha-4,Kubica-3, Kozubski-0,H.Mazur-0 - Pytko-12,Kamiński-9,Kwa¶niewicz-8,Bogdanowicz-5,Curyło-4,Golonka-2,Depta-2), Tramwajarz-Stal (Rose-12,B.Kowalski-12,Cheładze,Jaworski,D±browski,Szuluk), (10/9)Wanda-Motor (Jaroszewicz-12, Korus-11,Senderski-11,Chorabik-9,Stach-8,Kolenda-6,Tana¶-5 - Mazur-6,Kowalski-4,Bielecki-3,Jendrej-2, Grudzień-1,Próchniak-1,sędzia - Wróblewski), Polonia-Sparta,
5 runda 31/5/64:
Motor-Zgrzeblarki (Mazur-13,Kowalski-12,Jendrej-5,Grzywacki-2, Próchniak-2,Bielecki-2,Grudzień-2 - Nowak-10,Ciorga-9,Wi¶niewski-9,Mendyka-7,Jaskulski-4,Wójcik-1), (1/6)Sparta-Kolejarz (Filip-12,Skowron-11,Warzecha-6,Kozubski-5,Kubica-4,Sitek-3), Włókniarz-Wanda (Jaroszewicz-9), Karpaty-Tramwajarz (walkower dla Karpat), (???)Unia-Start, Stal-Polonia (Rose-12, B.Kowalski-9,Bauta-9,Cheładze-6,D±browski-4,Szuluk-1 - Rutkowski-10,Krzyżaniak-9),
6 runda 7/6/64:
Zgrzeblarki-Włókniarz (Ciorga-9,Nowak-9,Mendyka-8,Jaskulski-7,Langner-6, Wi¶niewski-5,Szurkowski-5 - Rurarz-12,Kurzak-7), Start-Wanda, Kolejarz-Stal (Skowron-12,Filip-12,Warzecha-11, Kozubski-5,Kubica-4,Wróbel-2,Sitek-0.5 - Cheładze-11,B.Kowalski-9,Podchajski-5,D±browski-4.5,Szuluk-2), Polonia-Karpaty, Tramwajarz-Motor,
7 runda 14/6/64:
Wanda-Zgrzeblarki (Ciorga-15,Nowak-7,Mendyka-5,Wi¶niewski-3, Langner-2,Jaskulski-2,Sochacki-1), Stal-Unia (Cheładze-11,Rose-9,B.Kowalski-9,D±browski-7,Szuluk-5, Podhajski-3,Sargun-1 - Pytko-11), Karpaty-Kolejarz (Jakubowski-11,Jerzy Owoc-10,G±sior-9,Waliszko-6,Winch-5, Janusz Owoc-4,Hap-1 - Filip-14,Skowron-13,Kozubski-2,Kubica-1,Warzecha-1), Motor-Polonia, Sparta-Start,
8 runda 21/6/64:
Start-Zgrzeblarki (Ciorga-11,Szurkowski-9,Jaskulski-5,Nowak-4,Langner-3, Mendyka-2,Sochacki-2 - Kwarcński-12,Odrzywolski-9), Sparta-Stal (Flegel-12,Bartoszkiewicz-12,Kaczmarek-5, Jankowiak-1,Michalak-1 - Bauta-10,Cheładze-9,B.Kowalski-8,D±browski-4,Podhajski-4,Szuluk-2), Kolejarz-Motor (Skowron-9,Filip-9,Warzecha-5,Kubica-3,Kozubski-1,Sitek-0,Dzik-0 - Próchniak-5,Grzywacki-4, W.Kowalski-3,Bieleck-2,Jendrej-2,A.Mazur-2,Grudzień-0, sędzia: Stanisław Murach)-zawody przerwane po 8 wy¶cigach z powodu złych warunków atmosferycznych, (???-?/6)Polonia-Włókniarz,
9 runda 28/6/64:
Zgrzeblarki-Tramwajarz (Mendyka-11,Langner-8,5,Nowak-8,Ciorga-6, Szurkowski-6,Jaskulski-5,Sochacki-1 - Mirowski-15,Sumiński-5,5,Strzelecki-5,Wróżyński-4,Gołofit-1), Karpaty-Sparta 55-23, Wanda-Polonia, Stal-Start (Rose-12(3,3,3,3),Szuluk-1,D±browski-1, B.Kowalski-10(2,3,3,2),Bauta-11(3,3,2,3),Podhajski-0,Cheładze-5(?,2,?,1) - Odrzywolski-8(2,1,3,2), Walicki-6(1,3,2,?),Kwarciński-10(3,2,3,2),Ptaszyński-6(2,2,2,0),Gajdziński,Karasiński,Majewicz-?(2,), sędzia-Kuba), Motor-Unia, (29/8)Włókniarz-Kolejarz,
10 runda 5/7/64:
Polonia-Zgrzeblarki (Krzyżaniak-12(3,3,3,3) - Szurkowski-9,Nowak-9, Wi¶niewski-6,Mendyka-4,Jaskulski-3,Langner-2), Unia-Włókniarz (Pytko-12,Kamiński-10 - Kacperak-12,Rurarz-11), Kolejarz-Wanda (Filip-15,Skowron-13,Kozubski-3,Dzik-2,Kubica-2,Warzecha-2,Mazur-0 - Korus-9,Jaroszewicz-8, Kolenda-7,Senderski-7,Stach-6,Tana¶-3,Gajoch-1), Sparta-Motor (ostatni mecz ligowy drużyny ze ¦remu, dotychczasowe wyniki meczów zostały anulowane), (???-?/7)Start-Tramwajarz, Stal-Karpaty (Rose-12,B.Kowalski-11, Bauta-10,Cheładze-4,Szuluk-3,5,D±browski-3,Podhajski-2 - Jakubowski-12,Jerzy Owoc-12,Winch-3),
11 runda 12/7/64:
Zgrzeblarki-Kolejarz (Z.Nowak-9,Kurek-8,Szurkowski-8,Mendyka-8,Wi¶niewski-6, Langner-5,Wójcik-0 - Skowron-15,Filip-11,Warzecha-4,Kozubski-2,Hyla-1,Kubica-1), Wanda-Unia (Jaroszewicz-13, Korus-7,Senderski-6,Tana¶-3,Chorabik-2,Stach-2,Kolenda-1 - Pytko-12,Fijałkowski-9,Bogdanowicz-9,Kamiński-6, Kwa¶niewicz-4,Golonko-1,Depta-1, sędzia - Kozakin), Włókniarz-Sparta, Motor-Stal (Rose-12,Bauta-11, B.Kowalski-7,Cheładze-6,Szuluk-1,D±browski-1,Podhajski-1), Karpaty-Start, Tramwajarz-Polonia,
12 runda 19/7/64:
Kolejarz-Zgrzeblarki (Skowron-12,Filip-11,Warzecha-4,Kubica-3, Sitek-3,Kozubski-2,Hyla-1 - Mendyka-10,Szurkowski-10,Z.Nowak-8,Wi¶niewski-7,Kurek-5,Sochacki-2,Langner-0), Unia-Wanda (Pytko-11,Kamiński-11 - Korus-7,Koledna-7,Jaroszewicz-7), Polonia-Tramwajarz, Sparta-Włókniarz (walkower 13-65), Start-Karpaty, Stal-Motor (Rose-12,Bauta-12,B.Kowalski-12,Podhajski-3, Sargun-2,Cheładze-1,D±browski-1 - Mazur-9,Jendrej-7,Bielecki-6,W.Kowalski-6),
13 runda 26/7/64:
Zgrzeblarki-Polonia (Mendyka-10,Szurkowski-10,Kurek-7,Z.Nowak-6, Wi¶niewski-3,Langner-3,Jaskulski-3 - Krzyżaniak-15(3,3,3,3,3),Siodła-7,Rutkowski-5,Gólcz-4,Bogucki-4), Włókniarz-Unia (Pytko-3), Wanda-Kolejarz (Jaroszewicz-11,Korus-10,Tana¶-9,Kolenda-8,Chorabik-7,Stach-6, Senderski-5 - Skowron-12,Kubica-3,Sitek-3,Fiala-2,Warzecha-1,sędzia - Jabłoński), Tramwajarz-Start, Karpaty-Stal (Jerzy Owoc-12,G±sior-12 - Bauta-10,B.Kowalski-8,Kowalski-1,Cheładze-6,D±browski-1,Sargun-1, Szmidtkowski-1,Szuluk-0), Motor-Sparta (walkower 65-13),
14 runda 2/8/64:
Tramwajarz-Zgrzeblarki (walkower 13-65), Polonia-Wanda, Start-Stal (Odrzywolski-12,Kwarciński-12,Walicki-11,Majewicz-9 - Bauta-10,B.Kowalski-9,Cheładze-2,Szuluk-2, D±browski-1,Szmidtkowski-0), Unia-Motor, Kolejarz-Włókniarz (Filip-15,Skowron-12,Warzecha-5,Sitek-3,Kozubski-1, Kubica-1,Hyla-0 - Rurarz-9,Kacperak-8,Jastrzębski-6,Kuciak-6,Łotocki-6,Krupiński-4,Kurzak-2), Sparta-Karpaty,
15 runda 19/8/64:
Zgrzeblarki-Start (Kwarciński-13,Odrzywolski-8,Ptaszyński-3 - Mendyka-11,Nowak-9,Jaskulski-7,Szurkowski-6,Wi¶niewski-6,Langner-6,Sochacki-4), Wanda-Stal (Koledna-12, Jaroszewicz-9,Stach-9,Senderski-6,Tana¶-5,Chorabik-4,Gajuch-1 - Rose-12,Kowalski-8,Bauta-7,Szuluk-1, Szmytkowski-1,Cheładze-1, sędzia - G±siorowski), Motor-Kolejarz, (???-?/8)Włókniarz-Polonia,
16 runda 16/8/64:
Zgrzeblarki-Wanda (Jaroszewicz-8,Korus-8,Stach-7,Kolenda-4,Chorabik-4, Tana¶-4,Senderski-3 - Mendyka-13,Szurkowski-12,Jaskulski-10,Nowak-4,Kurek-1,Wi¶niewski-0,Langner-0), Unia-Stal (Pytko-12,Kamiński-11,Bogdanowicz-8,Depta-7,Golonka-5,Kwa¶niewicz-4 - Rose-13,Kowalski-7,Bauta-6,Cheładze-2,Szuluk-2, Szchmidtkowski-1), Kolejarz-Karpaty (Skowron-13,Filip-9,Warzecha-5,Sitek-2,Kozubski-1,Kubica-0,Hyla-0 - Jakubowski-11,Jerzy Owoc-11,G±sior-7,Janusz Owoc-6,Waliszko-6,Winch-4,Hap-2), (???-?/8)Polonia-Motor, (???)Start-Sparta,
17 runda 23/8/64:
Włókniarz-Zgrzeblarki (Kacperak-10,Rurarz-10 - Sochacki-12,Jaskulski-8,Nowak-5, Mendyka-4,Wi¶niewski-4,Szurkowski-4,Kurek-1), Wanda-Start (Jaroszewicz-11,Kolenda-9,Tana¶-6,Stach-6, Senderski-4,Chorabik-3 - Odrzywolski-11,Kwarciński-11,Walicki-10,Majewicz-6,Cie¶lewicz-1), Stal-Kolejarz (B.Kowalski-11,Bauta-9,D±browski-8,Cheładze-7,Szuluk-3,Szmidtkowski-2,Sargun-), (?/9)Karpaty-Polonia, (???-?/8)Motor-Tramwajarz,
18 runda 30/8/64:
Zgrzeblarki-Motor (Mendyka-12,Jaskulski-12,Sochacki-10,Nowak-9,Szurkowski-9, Wi¶niewski-6,Kurek-4 - Bielecki-7,Kowalski-5,Mazur-4), Kolejarz-Sparta, Wanda-Włókniarz (Jaroszewicz-11, Kolenda-7,Tana¶-7,Chorabik-6,Stach-5,Senderski-3 - Rurarz-12,Kacperak-10,Kurzak-5,Kuciak-4,Łotocki-4, Jastrzębski-3, sędzia - Suski), Tramwajarz-Karpaty, (???-?/8)Start-Unia, (???-?/8)Polonia-Stal,
19 runda 6/9/64:
Karpaty-Zgrzeblarki, Włókniarz-Start, Unia-Kolejarz 50-28 lub 55-23 (Pytko-12, Kamiński-12,J.Fijałkowski-7,5,Kwa¶niewicz-7,5,Bogdanowicz-5,Depta-5,Golonka-1 - Skowron-12,Filip-8, Warzecha-5,Sitek-2,Hyla-1), Stal-Tramwajarz, Motor-Wanda, (???)Sparta-Polonia,
20 runda 13/9/64:
Zgrzeblarki-Unia (Mendyka-11,Szurkowski-9,Ciorga-8,Wi¶niewski-7,Nowak-6, Jaskulski-5,Sochacki-0 - Pytko-15,Kamiński-6,Kwa¶niewicz-6,Bogdanowicz-4,J.Fijałkowski-1), Kolejarz-Tramwajarz 54-24 lub 52-24 (Filip-12,Skowron-12,Warzecha-11,Kubica-6,Sitek-6,Hyla-4, Kozubski-1 - Mirowski-10,Strzelecki-8,Sumiński-3,Pietraszewski-2,Gołofit-1,Krakowiak-0,Wojtyniak-0), (?/9)Włókniarz-Karpaty, (???-?/9)Polonia-Start, (???)Wanda-Sparta,
21 runda 19/9/64:
Sparta-Zgrzeblarki, (20/9)Unia-Tramwajarz (Bogdanowicz-12,Kamiński-12 - Wróżyński-8), (20/9)Kolejarz-Polonia (Filip-12,Skowron-12,Warzecha-7,Hyla-5,Kubica-4,Berliński-0,Sitek-0 - Gólcz-9,Siodła-9,Rutkowski-7,Krzyżaniak-6,A.Kowalski-4,Bogucki-1,Majson-1),
22 runda 27/9/64:
Zgrzeblarki-Stal (Jaskulski-11,Sochacki-9,Ciorga-9,Szurkowski-9,Wi¶niewski-8, Nowak-5,Mendyka-5 - Rose-7,Bauta-4,B.Kowalski-4,Szuluk-3,D±browski-2,Cheładze-1,Szmidtkowski-1), Wanda-Karpaty (Korus-11,Jaroszewicz-10,Kolenda-7,Tana¶-6,Chorabik-4,Senderski-4,Stach-1 - Jerzy Owoc-14, Jakubowski-7,Janusz Owoc-5,Waliszko-4,Winch-2,G±sior-2,Hap-1, sędzia - Niemiec), Start-Kolejarz (Kwarciński-12, Odrzywolski-12,Majewicz-9,Ptaszyński-8,Walicki-7,Gajdziński-2,Karasiński-1 - Skowron-10,Filip-7,Sitek-6, Kubica-2,J.Berliński-1,Warzecha-1), Polonia-Unia, Włókniarz-Motor, Tramwajarz-Sparta,
inne mecze:
(30/9)Karpaty-Unia (Jerzy Owoc-12,G±sior-8,Jakubowski-7,Janusz Owoc-5,Winch-3.5, Hap-3,Waliszko-2 - Pytko-10,Kamiński-9,Kwa¶niewicz-5,Fijałkowski-5,Bogdanowicz-3.5,Depta-1), (?/7)Karpaty-Start, (?/7)Karpaty-Stal, (?/6)Unia-Karpaty, (?/6)Unia-Sparta, (?/7)Start-Karpaty, (?/9)Start-Motor, (?/9)Wanda-Tramwajarz, (?/7)Stal-Karpaty, (?/7)Polonia-Tramwajarz, (?/9)Motor-Start, (?/6)Tramwajarz-Wanda, (?/7)Tramwajarz-Polonia, (?/6)Sparta-Stal,

Ostateczna kolejno¶ć DM 2 Ligi 1964

1.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    30   15  0   5   +270
2.  KARPATY KROSNO           28   14  0   6   +223 lub +225
3.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 28   14  0   6   +210
4.  UNIA TARNÓW              26   13  0   7   +149 lub +120
5.  START GNIEZNO            25   12  1   7   +67 lub +47
6.  WANDA NOWA HUTA          22   11  0   9   +95 lub +79
7.  STAL APATOR TORUŃ        18   9   0   11  -107 lub -104
8.  POLONIA PIŁA             17   8   1   11  -64 lub -85
9.  KOLEJARZ OPOLE           10   5   0   15  -148 lub -154
10. MOTOR LUBLIN             10   5   0   15  -127 lub -183
11. TRAMWAJARZ ŁÓD¬          6    3   0   17  -423 lub -425

Ostateczna kolejno¶ć DM 2 Ligi 1963-1964

1.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 64   32  0   10  +401 lub +400

---------------------------------------------------
2.  UNIA TARNÓW              62   31  0   11  +530 lub +501
3.  KARPATY KROSNO           59   29  1   12  +376 lub +384
4.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    58   28  0   14  +361 lub +368
5.  START GNIEZNO            46   22  2   18  +56 lub +88
6.  POLONIA PIŁA             45   22  1   19  +218 lub +140
7.  STAL APATOR TORUŃ        44   22  0   20  -35 lub -32
8.  WANDA NOWA HUTA          32   16  0   26  -73 lub -88
9.  MOTOR LUBLIN             28   14  0   28  -229 lub -285
10. KOLEJARZ OPOLE           22   11  0   31  -348 lub -354
11. TRAMWAJARZ ŁÓD¬          16   8   0   34  -842 lub -861
12. SPARTA ¦REM              8    4   0   18  -270 lub -261


Włókniarz Częstochowa - Stanisław Rurarz, Bernard Kacperak, Jerzy Łotocki, Zygmunt Malinowski, Wiktor Jastrzębski, Lech Zapart, Lucjan Krupiński, Julian Kuciak, Bogumił Kurzak,
Karpaty Krosno - Jerzy Owoc, Janusz Owoc, Roman G±sior, Emil Jakubowski, Zdzisław Hap, Zdzisław Waliszko, Andrzej Winch, Józef Półchłopek,
Zgrzeblarki Zielona Góra - Jan Szurkowski, Mieczysław Mendyka, Ludwik Jaskulski, Jan Wi¶niewski, Bonifacy Langner, Henryk Ciorga, Zenon Nowak, Stanisław Sochacki, Bronisław Wójcik, Kazimierz Kurek,
Unia Tarnów - Zygmunt Pytko, Jan Fijałkowski, Zbigniew Flegel, Władysław Kamiński, Józef Ptak, Jan Kwa¶niewicz, Benedykt Bogdanowicz, Marian Curyło, Władysław Depta, Andrzej Golonka, Tadeusz Górecki,
Start Gniezno - Czesław Odrzywolski, Marian Kwarciński, Leon Majewicz, Henryk Gajdziński, Henryk Karasiński, Henryk Cie¶lewicz, Stanisław Kujawski, Juliusz Ptaszyński, Andrzej Walicki,
Wanda Nowa Huta - Bohdan Jaroszewicz, Mirosław Kolenda, Adam Stach, Stanisław Chorabik, Maciej Korus, Józef Gajoch, Andrzej Tana¶, Adam Senderski,
Stal Apator Toruń - Marian Rose, Stanisław Bauta, Roman Cheładze, Stanisław Dombrowski (Waldemar D±browski???), Ryszard Dutkowiak, Tadeusz Jaworski, Bogdan Kowalski, Józef Podhajski, Bogdan Sargun, Bogdan Szuluk, Ryszard Szmidtkowski, Stanisław Kowalski???,
Polonia Piła - Wiesław Rutkowski, Bogdan Krzyżaniak, Mieczysław Siodła, Tadeusz Jankowski, Jan Bogucki, Henryk Gólcz, Antoni Kowalski, Gonsch, Tadeusz Bilejczyk, M.Majsner,
Kolejarz Opole - Stanisław Skowron, Rudolf Filip, Stefan Warzecha, Jan Kozubski, Andrzej Sitek, Jan Kubica, Eugeniusz Dzik, Antoni Wróbel, Joachim Hyla, Krzysztof Grzesiak, H.Mazur, Jan Berliński,
Motor Lublin - Andrzej Jendrej, Andrzej Mazur, Andrzej Grudzień, Ryszrd Bielicki, Wiesław Kowalski, Leszek Próchniak, Tadeusz Tkaczyk, Tadeusz Grzywacki, Jan Komandowski, Witold Chomicz, Zbigniew Dziwisz, Tadeusz Topyło, Janusz Kępa, Leszek Kokalski, Michał Zieliński, Maciej Koziej, Andrzej Zaremba,
Tramwajarz ŁódĽ - Paweł Mirowski, Włodzimierz Sumiński, Stanisław Gołofit, Jan Strzelecki, Marian Pietraszkiewicz, Eugeniusz Wróżyński, Alojzy Wojtyniak,
Sparta ¦rem - Wacław Wechman, Andrzej Bartoszkiewicz, Edward Mielcarzewicz, Henryk Kaczmarek, Zbigniew Flegel, Ryszard Michalak, Tadeusz Jurga,


Polish Moto Federation Cup


Kolejno¶ć w grupach

         GRUPA 1 - 1 LIGA                     GRUPA 2 - 1 LIGA

1. Górnik Rybnik          164          1. Wybrzeże Gdańsk        109

2. Stal Rzeszów           109          2. Polonia Bydgoszcz      106
3. Unia Leszno            56           3. Stal Gorzów Wlkp       105
4. Sparta Wrocław         54           4. ¦l±sk ¦więtochłowice   62


         GRUPA 3 - 2 LIGA

1. Motor Lublin           121

2. Start Gniezno          111
3. Karpaty Krosno         85
4. Kolejarz Opole         75


W roku 1964 w rozgrywkach o Puchar PZM udział brały wszystkie drużyny 1 LIGI oraz 4 drużyny 2 LIGI.


Individual Polish Championship


20. Finał IMP - Rybnik 27/9/1964


1.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik
2.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp


Golden Helmet


4. Finał Złotego Kasku - Rybnik 23/4, Gdańsk 28/5, Gorzów Wlkp 2/7, Rzeszów 9/7, ¦więtochłowice 16/7, Bydgoszcz 27/8, Wrocław 3/9/1964


1.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik
2.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp
3.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik


Tournaments


Piła 10/4/1964 testmecz POLONIA PIŁA - POLONIA BYDGOSZCZ                ??  -  ??
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)

Zielona Góra 10/5/1964 testmecz ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA - STAL GORZÓW WLKP 23  -  55
(Ľródło informacji - Witold Łukowski)

Z.Nowak-9, Jaskulski-6, Ciorga-4, Mendyka-2, Sochacki-1, Wi¶niewski-1, Szurkowski-ns, Langner-ns -
Migo¶-12(3,3,3,3), Padewski-11, Pogorzelski-9, Rogal-8, Bartoszkiewicz-6, Flizikowski-6, Jurasz-3

Półfinał Drużynowych Mistrzostw ¦wiata - Kraków 24/5/1964


1.     POLSKA                                                   45

2.     CSRS                                                     33
3.     RFN                                                      14
4.     AUSTRIA                                                  4

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw ¦wiata - Warszawa 7/6/1964


1.     Antoni Woryna               Polska
2.     Zbigniew Podlecki           Polska
3.     Igor Plechanov              ZSRR

Czwórmecz o Puchar Bałtyku - Gdańsk 9/6/1964
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     MOSKWA                                                   28

       (Igor Plechanov-11(3,3,3,2), Gabdrachman Kadyrov-4, Valentin Moiseev, Jurij Chekranov-7, Viktor Kuznetsov-6)

2.     PRAGA                                                    25

       (Antonin Kasper-11(?,?,3,3), Rudolf Havelka-6, Bohumil Bartonek, Antonin Svab-2, Frantisek Ledecky-6)

3.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          22

       (Zbigniew Podlecki-9(3,3,u,3), Stanisław Tkocz-6, Bogdan Berliński-6, Jan Tkocz-1, Stanisław Kaiser)

4.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        20

       (Mieczysław Połukard-4, Rajmund ¦witała-3, Norbert ¦witała-8, Edward Kupczyński-5, Marian Rose)

Czwórmecz o Puchar Bałtyku - Bydgoszcz 10/6/1964
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        34+20=54

       (Mieczysław Połukard-9, Norbert ¦witała-11, Rajmund ¦witała, Edward Kupczyński-9, Marian Rose)

2.     MOSKWA                                                   30+28=58

       (Igor Plechanov-11, Gabdrachman Kadyrov, Valentin Moiseev, Jurij Chekranov-8, Viktor Kuznetsov)

3.     PRAGA                                                    16+25=41

       (Antonin Kasper-8, Rudolf Havelka, Bohumil Bartonek-3, Antonin Svab-3, Frantisek Ledecky)

4.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          15+22=37

       (Zbigniew Podlecki-7, Stanisław Tkocz-4, Bogdan Berliński, Jan Tkocz, Stanisław Kaiser)

Finał Europejski Indywidualnych Mistrzostw ¦wiata - Wrocław 28/6/1964


1.     Zbigniew Podlecki           Polska
2.     Björn Knutsson              Szwecja
3.     Borys Samorodov             ZSRR

Trójmecz międzynarodowy: POLONIA BYDGOSZCZ - WYBRZEŻE GDAŃSK - REPREZENTACJA SVEMO - Bydgoszcz 31/6/1964
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     REPREZENTACJA SVEMO                                      42

       (Per-Olof Söderman-15, Rune Sörmander-13, Arne Carlsson-8)

2.     POLONIA BYDGOSZCZ                                        28

       (Sören Sjösten-8, Mieczysław Połukard-9)

3.     WYBRZEŻE GDAŃSK                                          20

       (Zbigniew Podlecki-11, Marian Kaiser-7)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Gdańsk 1/7/1964
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (11(3,3,3,2) pkt.)
2.     Sören Sjösten               Szwecja (10(?,?,?,3) pkt.)
3.     Rune Sörmander              Szwecja (9 pkt.)

4.     Per-Olof Söderman           Szwecja (8 pkt.)
5.     Norbert ¦witała             Polonia Bydgoszcz (7 pkt.)
6.     Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)
7.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (7 pkt.)
8.     Arne Carlsson               Szwecja (6 pkt.)
9.     Rajmund ¦witała             Polonia Bydgoszcz (3 pkt.)
10.    Gunnar Malmqvist            Szwecja (3 pkt.)
11.    Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (3(3,d) pkt.)
12.    Per-Tage Svensson           Szwecja (2 pkt.)
13.    Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (1 pkt.)
14.    Stanisław Kaiser            Wybrzeże Gdańsk (1 pkt.)

6. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 22/7/1964
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (1) (12-(3,3,3,3) pkt.)
2.     Wiesław Rutkowski           Polonia Piła (5) (11 pkt.)
3.     Janusz Suchecki             Polonia Bydgoszcz (3) (8 pkt.)

4.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno (10) (8 pkt.)
5.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (2) (7 pkt.)
6.     Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (4) (7 pkt.)
7.     Bogdan Szuluk               Stal Apator Toruń (13) (6 pkt.)
8.     Zygfryd Friedek             Polonia Bydgoszcz (11) (5 pkt.)
9.     Czesław Safian              Polonia Bydgoszcz (6) (4 pkt.)
10.    Zbigniew Flegel             Sparta ¦rem (9) (4 pkt.)
11.    Stanisław D±browski         Stal Apator Toruń (12) (2 pkt.)
12.    Czesław Kraska              Wybrzeże Gdańsk (7) (2 pkt.)
13.    ?.Wieczorek                 ? (8) (2 pkt.)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   Z S R R


Wrocław 4/10/1964                     65  -  31
Gniezno 10/10/1964                    63  -  32
(Henryk Żyto-15(3,3,3,3,3),Jerzy Trzeszkowski-13,Andrzej Pogorzelski-11,Marian Kwarciński-9, Leon Majewicz-8,Czesław Odrzywolski-7 - Viktor Trofimov-8,Vladimir Kowalenko-7, Konstantin Krishtal-7)

Gorzów Wlkp 11/10/1964                53  -  42
Kraków 15/10/1964                     55  -  41
(Zbigniew Podlecki-12,Antoni Woryna-11,Jan Mucha-10,Andrzej Wyglenda-7,Henryk Żyto-7, Stanisław Rurarz-4,Jerzy Trzeszkowski-4 - Borys Samorodov-15,Viktor Trofimov-15,Moiseev-6, Konstantin Krishtal-3,Grizencov-1,Latosinsky-1, sędzia: Engel, kolejne biegi wygrywali: 1 - Samorodov, 2 - Trofimov, 3 - Mucha, 4 - Woryna, 5 - Trofimov, 6 - Samorodov, 7 - Wyglenda, 8 - Samorodov, 9 - Podlecki, 10 - Trofimov, 11 - Samorodov, 12 - Podlecki, 13 - Trofimov, 14- Samorodov, 15 - Trofimov, startował Jaroszewicz ale biegu nie ukonczył)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   C S R S


¦więtochłowice 4/10/1964              35  -  42 (¦l±sk-CSR)
Zielona Góra 5/10/1964                48  -  29 (Zgrzeblarki-CSR)
(Joachim Maj-11,Stanisław Tkocz-8,Jan Szurkowski-8,Mieczysław Mendyka-8, Antoni Woryna-6,Zenon Nowak-5,Stanisław Sochacki-2 - Antonin Kasper-14, Rudolf Havelka-5,Antonin Svab-4,Pavel Mares-3,M.Smid-2,Jaroslav Volf-1)

Toruń 6/10/1964                       31  -  46 (Apator-CSR)
(Marian Rose-12 - Antonin Kasper-11,Rudolf Havelka-10,Stanisław Tkocz-9)

4. Międzynarodowy Turniej Indywidualny "O Puchar ZM TPP-R" - ¦więtochłowice ?/10/1964


1.     Viktor Trofimov             ZSRR
2.     Jan Mucha                   ¦l±sk ¦więtochłowice
3.     Valentin Moiseev            ZSRR

"Puchar Federacji Gwardia, 20-lecie MO" - Gdańsk 6/10/1964
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Borys Samorodov             ZSRR (15(3,3,3,3,3) pkt.)
2.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (14 pkt.)
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (13 pkt.)

4.     Andrzej Wyglenda            ROW Rybnik (10 pkt.)
5.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (10 pkt.)
6.     Viktor Trofimov             ZSRR (10 pkt.)
7.     Rajmund ¦witała             Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
8.     Valentin Moiseev            ZSRR (7 pkt.)
9.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (7 pkt.)
10.    Björn Knutsson              Szwecja (5 pkt.)
11.    Ove Fundin                  Szwecja (4 pkt.)
12.    Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (4 pkt.)
13.    Farid Szajnurov             ZSRR (4 pkt.)
14.    Stanisław Kaiser            Wybrzeże Gdańsk (3 pkt.)
15.    Konstantin Krishtal         ZSRR (2 pkt.)
16.    Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (1 pkt.)
Björn Knutsson i Ove Fundin nie startowali od pocz±tku zawodów.
lista startowa: 1-M.Kaiser(?), 2-Kristhal, 3-Moiseev, 4-Żyto, 5-Podlecki, 6-Trofimov, 7-Wyglenda, 8-Połukard, 9-Szajnurov, 10-Pogorzelski, 11-Plechanov(?), 12-Knutsson, 13-Samorodov, 14-Fundin, 15-Kupczyński, 16-R.¦witała

"Puchar Federacji Gwardia" - Bydgoszcz 7/10/1964
(Ľródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Borys Samorodov             ZSRR (14 pkt.)
2.     Ove Fundin                  Szwecja (13 pkt.)
3.     Björn Knutsson              Szwecja (13 pkt.)

4.     Viktor Trofimov             ZSRR (12 pkt.)
5.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)
?.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik (7 pkt.)
?.     Valentin Moiseev            ZSRR (7 pkt.)
?.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (6 pkt.)
?.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk (4 pkt.)

Punktacja ł±czna "Pucharu Federacji Gwardia":

1.     Borys Samorodov - 29
2.     Viktor Trofimov - 22
3.     Andrzej Pogorzelski - 22

4.     Zbigniew Podlecki - 19
5.     Björn Knutsson - 18
6.     Ove Fundin - 17
7.     Andrzej Wyglenda - 17
8.     Henryk Żyto - 16
9.     Valentin Moiseev - 14

6. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 7/10/1964


1.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń
2.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz
3.     Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk

"Puchar Przewodnicz±cego MRN" - Opole 11/10/1964


1.     Antoni Woryna               ROW Rybnik (12 pkt.)
2.     Antonin Kasper              CSRS (11 pkt.)
3.     Pavel Mares                 CSRS (9 pkt.)

4.     Joachim Maj                 ROW Rybnik (8 pkt.)
5.     M.Smid                      CSRS (7 pkt.)
6.     Jerzy Trzeszkowski          Sparta Wrocław (7 pkt.)
7.     Rudolf Filip                Kolejarz Opole (7 pkt.)
8.     Paweł Waloszek              ¦l±sk ¦więtochłowice (4 pkt.)
9.     Karol Peszke                Górnik Rybnik (4 pkt.)
10.    Antonin Svab                CSRS (4 pkt.)
11.    Rudolf Havelka              CSRS (4 pkt.)
12.    Andrzej Sitek               Kolejarz Opole (1 pkt.)
13.    Stanisław Skowron           Kolejarz Opole (0 pkt.)
14.    Stefan Warzecha             Kolejarz Opole (0 pkt.)

"Puchar Przewodnicz±cego WRN" - Wrocław 13/10/1964


1.     Andrzej Domiszewski         Sparta Wrocław
2.     Jerzy Trzeszkowski          Sparta Wrocław
3.     Pavel Mares                 CSRS

4.     Stanisław Rurarz            Włókniarz Częstochowa
5.     W.Kowalenko                 ?
6.     ?.Gruzincew                 ?
7.     M.Smid                      CSRS
8.     Antonin Kasper              CSRS

4. "Puchar ROW" - Rybnik 17/10/1964


1.     "Polska Centralna"                                       35
2.     Górnik Rybnik                                            26
3.     ZSRR                                                     26

14. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 18/10/1964


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno
3.     Paweł Waloszek              ¦l±sk ¦więtochłowice

Gorzów Wlkp 18/10/1964 testmecz STAL GORZÓW WLKP - ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 52  -  25
(Ľródło informacji - Witold Łukowski)

Pogorzelski-12(3,3,3,3), Migo¶-11.5, Padewski-10.5, Flizikowski-6, Rogal-5, Jurasz-5, Bartoszkiewicz-1, B.Nowak-1 -
Z.Nowak-7, Jaskulski-5, Ciorga-5, Szurkowski-5, Mendyka-1, Sochacki-1, Langner-1


1963     INDEX     1965