DMP DM2L PPZMot IMP Złoty Kask Turnieje


Team Championship


1 Liga

Rok 1963 przyniósł zmiany organizacyjne w rozgrywkach. Postanowiono, że rozgrywki I i II ligi rozgrywane będą w cyklu dwuletnim, choć tytuł mistrza DMP ustalano co roku.

                 RYBN.  RZES.  WROC.  LESZ.  GDAŃ.   GORZ.   ŚWIĘ.  BYDG.
RYBNIK           ** **  
43-35  52-26  51-27  50-26   53-24   52-25  42-35
RZESZÓW          
40-38  ** **  52-26  53-25  61-16 57,5-20,5 58-20  49-28
WROCŁAW          33-41  32-45  ** **  55-22  42-34   45-30   48-30  42-33
LESZNO           
36-42  44-33  43-34  ** **  37-41   40-38   42-36  43-32
GDAŃSK           24-53  29-48  42-35  38-39  ** **   13-65   44-33  47-31
GORZÓW WLKP      35-40  24-53  43-35  40-37  38-40   ** **   46-32  41-37
ŚWIĘTOCHŁOWICE   36-42  29-49  44-34  40-36  42-36   41-37   ** **  40-35
BYDGOSZCZ        30-48  42-36  34-43  47-31  
37-41   40-38   54-19  ** **

1 runda 7/4/63: Stal G.-Śląsk 46-32 lub 46-31 (Rogal-9(2,2,2,3),Migoś-9(2,2,2,3), Padewski-9(3,3,1,2),Pogorzelski-8(2,3,3,d),Bartoszkiewicz-7(1,2,2,2),Flizikowski-2(1,1,0,0), E.Pilarczyk-2(1,1) - P.Waloszek-13,Mucha-10,W.Waloszek-6,E.Maj-2,Brabański-1,Fołtyn-0,Paruzel-0), (25/9)Górnik-Stal Rz., Sparta-Polonia (Trzeszkowski-11,Kałuża-8, Słaboń-7 - R.Świtała-10,N.Świtała-3,5,Połukard-9,Kupczyński-7,Witkowski-2,Sargun-1,5), Unia-Wybrzeże 37-41 lub 36-41 (Żyto-12,Waliński-10,Kusiak-10,Kowalski-2,Bartkowiak-2,Z.Jąder-1 - Podlecki-13),
2 runda 21/4/63:
Stal G.-Sparta (Pogorzelski-11(3,2,3,3),Padewski-9(1,3,2,3), Migoś-9(3,2,2,2),Rogal-7(2,2,2,1),Flizikowski-6(2,1,1,2),Bartoszkiewicz-1(u,1,0,0) - Słaboń-13, Pociejkowicz-10,Kałuża-6,Trzeszkowski-3,B.Grudziński-1,Błoch-1,Antos-1), Polonia-Unia 47-31 lub 43-31 (Połukard-12(3,3,3,3),R.Świtała-12(3,3,3,3),Kupczyński-10,N.Świtała-6, Sargun-4,Witkowski-3), Wybrzeże-Górnik (M.Kaiser - Peszke,J.Maj,Motyka,Woryna,Wyglenda,S.Tkocz-12(3,3,3,3), Nocek), Śląsk-Stal Rz. (P.Waloszek-13,Mucha-8,W.Waloszek-5,Dudek-1,Brabański-1,E.Maj-1,Brześko-0 - Kolber-12,Kępa-11,J.Malinowski-9,Kościelak-6,Stawecki-4,Spychała-4,Batko-3),
3 runda 28/4/63:
Unia-Stal G. (Żyto-11,Waliński-10,Kowalski-7,Bentke-7,Kusiak-4, Z.Jąder-1 - Rogal-10(3,3,2,2),Pogorzelski-9(2,2,3,2),Migoś-9(2,1,3,3),Padewski-6(2,1,u,3), Bartoszkiewicz-2(d,1,1,0),Flizikowski-2(1,0,1,u),E.Pilarczyk-0(d,0)), Sparta-Śląsk, Górnik-Polonia (J.Maj-12,S.Tkocz-12,Wyglenda-6,Motyka-5,Woryna-4,Peszke-3 - R.Świtała-12,Połukard-9,N.Świtała-6, Kupczyński-6,Sargun-1,Witkowski-1), Stal Rz.-Wybrzeże,
4 runda 5/5/63:
Stal G.-Górnik (Pogorzelski-10(2,2,3,3),Migoś-9(1,2,3,3), Padewski-8(2,2,1,3),Jurasz-4(3,1,u),Rogal-3(1,u,u,2),Flizikowski-1(0,1,0,u),Bartoszkiewicz-0(0,0,u) - Woryna-9,J.Maj-9,Wyglenda-6,Norek-6,S.Tkocz-7,Motyka-3), Polonia-Stal Rz. (Połukard-12(3,3,3,3),R.Świtała-10,N.Świtała-9,Kupczyński-7,Suchecki-4,Witkowski-1,Bonin-0,Domaniecki-0 - Spychała-9,Kościelak-7,Kolber-5,J.Malinowski-5,Batko-5,Stawecki-3,Kępa-3), (3/11)Sparta-Unia (na zawody nie stawili się trzej zawodnicy Unii: H.Żyto, Z.Waliński i J.Kusiak. Zarząd Unii zawiesił w prawach zawodnika H.Żyto i Z.Walińskiego na okres jednego roku, dodatkowo H.Żyto został skreślony z listy członków kadry narodowej), (1/9)Śląsk-Wybrzeże,
5 runda 19/5/63:
(11/8)Stal Rz.-Stal G. 57,5-20,5 lub 52,5-20,5, Wybrzeże-Polonia (Podlecki-12,M.Kaiser-11,S.Kaiser-11 - Połukard-9,R.Świtała-8,N.Świtała-7), Unia-Śląsk (Żyto-11,Waliński-11, Bentke-8,Kowalski-6,Kusiak-4,Z.Jąder-2 - P.Waloszek-12), Górnik-Sparta,
6 runda 26/5/63:
(10/9)Stal G.-Wybrzeże (Pogorzelski-14(3,2,3,3,3),Migoś-13(3,3,3,2,2), Rogal-5(2,u,0,3),Padewski-3(0,2,1,u),Jurasz-1(0,1),Flizikowski-1(1,0,u),Bartoszkiewicz-1(0,0,1) - M.Kaiser-11,Podlecki-9,J.Tkocz-6,Berliński-6,S.Kaiser-6,Medved-1,Kraska-1), Sparta-Stal Rz. (Trzeszkowski-12,Pociejkowicz-10,A.Słaboń-5,Domiszewski-4,Grudziński-1,Antos-0,Wawszczyk-0 - Kępa-11, Spychała-9,J.Malinowski-7,Kolber-7,Kościelak-6,Batko-4,Ciepiela-1), Śląsk-Polonia (Kupczyński-12,Połukard-9), Unia-Górnik,
7 runda 9/6/63:
Polonia-Stal G. (R.Świtała-12,N.Świtała-9,Stachowiak-8,Kupczyński-6, Glücklich-2 - Pogorzelski-11,Migoś-10,Padewski-7,Rogal-5,Jurasz-2,Flizikowski-2,Pilarczyk-1), (11 lub 13/8 ???)Górnik-Śląsk 52-25 lub 51-21 (??? mecz w pierwotnym terminie został przerwany przy stanie 11-13, zawodnikom Śląska zabrakło paliwa, a działacze Górnika mimo wcześniejszych zapewnień postanowili nie pożyczać świętochłowiczanom paliwa), Stal Rz.-Unia, Wybrzeże-Sparta,
8 runda 30/6/63:
(29/6)Śląsk-Stal G. (Fołtyn-11,Mucha-10,W.Waloszek-8), Stal Rz.-Górnik, Polonia-Sparta (R.Świtała-11,N.Świtała-9,Stachowiak-6,Kupczyński-3,Suchecki-2,Witkowski-2,Glücklich - Pociejkowicz-11,Słaboń-11,Trzeszkowski-10,Jezierski-6,Błoch-2,Grudziński-2,Antos-1), (4/8 ???)Wybrzeże-Unia,
9 runda 7/7/63:
(10/11)Sparta-Stal G. (Pociejkowicz-12,Trzeszkowski-12,Słaboń-10, Wawszczyk-4,B.Grudziński-3,Antos-3,K.Grudziński-1 - Pogorzelski-10,Rogal-9,E.Pilarczyk-4,Flizikowski-4, Jurasz-2,Migoś-1), Unia-Polonia (Żyto-12,Waliński-9,Kusiak-9,Bentke-9,Kowalski-4 - Kupczyński-13, R.Świtała-7,Suchecki-5,N.Świtała-4,Witkowski-2,Stachowiak-1), Górnik-Wybrzeże (Woryna-12), Stal Rz.-Śląsk,
10 runda 14/7/63:
Stal G.-Unia (mecz rozegrano w Gnieźnie - kara meczu za wybryki podczas Złotego Kasku w Gorzowie) (Pogorzelski-11,Padewski-8,Rogal-7,Migoś-7 - Żyto-14), Śląsk-Sparta 44-33 lub 44-34 (P.Waloszek-12 - Słaboń-9,Trzeszkowski-9), Polonia-Górnik (Kupczyński-10,R.Świtała-9, N.Świtała-5,Stachowiak-3,Suchecki-3 - Woryna-12(3,3,3,3),J.Maj-11,Wyglenda-10,S.Tkocz-7), Wybrzeże-Stal Rz. (M.Kaiser-15,Medved-4,Podlecki-4,B.Berliński-3,S.Kaiser-1,J.Tkocz-1,Wieczorek-0 - J.Malinowski-11,Kępa-10,Kapała-9,Spychała-6,Kolber-6,Batko-4,Kościelak-2),
11 runda 18/8/63:
Górnik-Stal G., Stal Rz.-Polonia, Unia-Sparta (Żyto-11,Bentke-9, Waliński-7,Kusiak-7,Kowalski-6 - Pociejkowicz-9,Słaboń-9,Trzeszkowski-9), (18..19/8)Wybrzeże-Śląsk (M.Kaiser-11,Berliński-8,Kraska-8,Podlecki-7,Medved-4,J.Tkocz-4,S.Kaiser-2 - P.Waloszek-10,W.Waloszek-9, Mucha-8,Fołtyn-5,E.Brabański-1, mecz przerwano w niedzielę po 4 biegu przy stanie 14-10, dokończono w poniedziałek),
12 runda 15/9/63:
Stal G.-Stal Rz. (Migoś-10,Padewski-7,Bartoszkiewicz-4,Pogorzelski-2, Rogal-1 - Kapała-12,Kępa-12,Malinowski-11,Spychała-9,Batko-5,Kościelak-4), (14/9)Polonia-Wybrzeże, Śląsk-Unia, Sparta-Górnik,
13 runda 22/9/63:
Wybrzeże-Stal G. ??? 50-17 (walkower dla Stali - Wybrzeże nie wyznaczyło nowego terminu meczu), Stal Rz.-Sparta, (5/9)Polonia-Śląsk 54-19 (po 9-tym biegu przy stanie 34-19 Śląsk oddał biegi walkowerem, N.Świtała-10,R.Świtała-9(3,3,3),Kupczyński-9(3,3,3), Glücklich-4,Suchecki-3,Witkowski-3,Stachowiak-1 - P.Waloszek-6,Mucha-5,W.Waloszek-4,Fołtyn-2,E.Maj-1,Dudek-1), Górnik-Unia,
14 runda 29/9/63:
Stal G.-Polonia (Pogorzelski-11,Migoś-9,Rogal-8,Padewski-7,Flizikowski-4, Bartoszkiewicz-2 - N.Świtała-10,Kupczyński-9,R.Świtała-8,Witkowski-4,Suchecki-2,Stachowiak-2,Glücklich-2), Śląsk-Górnik, Unia-Stal Rz. (Żyto-12,Bentke-12,Waliński lub Dobrucki-10,Kusiak-5,Z.Jąder-3,Kowalski-2 - Kapała-8,Kępa-7,J.Malinowski-6,Spychała-4,Kościelak-3,Batko-3,Ciepiela-2), Sparta-Wybrzeże (Pociejkowicz-11, Trzeszkowski-11,Słaboń-10 - M.Kaiser-12,Berliński-7,S.Kaiser-7)

Ostateczna kolejność DMP 1963

1.  GÓRNIK RYBNIK           26   13  0   1   +215
2.  STAL RZESZÓW            22   11  0   3   +253
3.  SPARTA WROCŁAW          12   6   0   8   -15

4.  UNIA LESZNO             12   6   0   8   -78
5.  WYBRZEŻE GDAŃSK         12   6   0   8   -140
6.  STAL GORZÓW WLKP        10   5   0   9   -44
7.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    10   5   0   9   -146
8.  POLONIA BYDGOSZCZ       8    4   0   10  -45


Górnik Rybnik - Joachim Maj, Antoni Woryna, Stanisław Tkocz, Andrzej Wyglenda, Karol Peszke, Waldemar Motyka, Alojzy Norek, Stanisław Bombik, Reinhold Konieczny,
Stal Rzeszów - Stefan Kępa, Florian Kapała, Marian Spychała, Jan Malinowski, Jan Kolber, Marian Stawecki, Józef Batko, Janusz Kościelak, Adam Ciepiela, Stanisław Lalicki,
Sparta Wrocław - Adolf Słaboń, Jerzy Trzeszkowski, Andrzej Domiszewski, Konstanty Pociejkowicz, Jerzy Błoch, Bogumił Grudziński, Henryk Kałuża, Zygmunt Antos, Bogumił Grudziński, Kazimierz Grudziński, Henryk Jezierski, Władysław Wawszczyk, Zygmunt Antos,
Unia Leszno - Henryk Żyto, Jan Kusiak, Kazimierz Bentke, Zdzisław Waliński, Jan Kusiak, Zdzisław Dobrucki, Zbigniew Jąder, Jerzy Kowalski, Marian Bartkowiak, Zygmunt Żywica, Ryszard Sylwaniuk, Czesław Tórz,
Wybrzeże Gdańsk - Marian Kaiser, Zbigniew Podlecki, Bogdan Berliński, Valent Medved (Jugosławia), Stanisław Kaiser, Czesław Kraska, Jan Tkocz, Roman Wieczorek, Jan Ziółkowski,
Stal Gorzów Wlkp - Bronisław Rogal, Andrzej Pogorzelski, Edmund Migoś, Edward Pilarczyk, Jerzy Bartoszkiewicz, Jerzy Padewski, Jerzy Flizikowski, Wojciech Jurasz,
Śląsk Świętochłowice - Paweł Waloszek, Jan Mucha, Lotar Dudek, Krystian Fołtyn, Wiktor Waloszek, Erwin Maj, Erwin Brabański, Henryk Paruzel,
Polonia Bydgoszcz - Mieczysław Połukard, Rajmund Świtała, Edward Kupczyński, Norbert Świtała, Henryk Glücklich, Andrzej Koselski, Stanisław Witkowski, Janusz Suchecki, Ryszard Stachowiak, Bogdan Sargun,

2 Liga

           TARN.  ZIEL.   KROS.   PIŁA    CZĘS.   TORUŃ   GNIE.   LUBL.   OPOLE   NHUTA   ŁÓDŹ    ŚREM
TARNÓW     ** **  50-27   48-30   44-34   53-25 47,5-30,5 50-28   56-22   54-24   51-26   65-13   60-17
ZIELONA G. 42-36  ** ** 51,5-26,5 42-36   42-36   47-30   51-27 54,5-23,5 43-34 49,5-29,5 47-31   46-32
KROSNO     48-29  45-33   ** **   44-33   42-36   44-33   38-38   45-33   45-32   47-30   63-15   60-18
PIŁA       38-39  40-35   37-40   ** **   49-24   40-36   65-13   54-23   44-34   48-29   54-24   41-36
CZĘSTOCH.  47-30  37-41   42-36   13-65   ** **   44-34   43-34   37-38   51-27   53-23   65-13   57-21
TORUŃ      38-35  36-42   46-32   41-37   36-41   ** **   51-27   42-33   45-31   41-37   45-32   59-19
GNIEZNO    34-44  36-40   38-39   47-29   36-42   38-40   ** **   55-23   52-26   44-32   55-23   50-27
LUBLIN     37-41  34-43   40-38   38-39   47-31   41-37   54-24   ** **   46-32   50-28 43,5-34,5 46-29
OPOLE      27-51  21-56   45-30   27-49   27-50   36-41 
34,5-43,5 42-36   ** **   47-31   45-32 36,5-39,5
NOWA HUTA  26-52  43-34   37-41   27-51   36-42   54-24   34-40   50-28   37-40   ** **   42-35   53-25
ŁÓDŹ       23-55  37-41 24,5-51,5 13-65 40,5-35,5 24-54   36-41   40-35   40-37   42-36   ** **   48-28
ŚREM       25-52  37-41   35-42   37-40   34-44   32-46   37-41   49-28   33-44   48-30   57-21   ** **

1 runda 7/4/63: Unia-Zgrzeblarki (Pytko-10,Kamiński-10 - Mendyka-6,Z.Nowak-6,Kurek-6), Sparta-Motor, (7/7)Karpaty-Kolejarz, (7/7)Polonia-Tramwajarz, (14/6)Włókniarz-Stal (Rurarz-10,Kacperak-9 - Rose-14,Bauta-8,Safian-7,Podhajski-2,B.Kowalski-2,Ptak-1,Cheładze-0), (7/7)Start-Wanda 48-30 lub 44-32,
2 runda 21/4/63:
Karpaty-Zgrzeblarki (pierwotnie miał się odbyć Zgrzeblarki-Karpaty), Stal-Unia (Bauta-13,Safian-1,Rose-8,Ptak-4,Cheładze-2,Kowalski-9,Jaworski-1 - Curyło-4,Pytko-12, Fijałkowski-4,Bogdanowicz-6,Kamiński-6,Depta-3,Baran-ns), Start-Polonia, Wanda-Motor, Kolejarz-Sparta (Skowron-11, Molin-9,Figzał-7,Filip-4,Hawryluk-3,Steinbeck-1.5,Łucki-1 - Flegel-9,Cieślawski-8.5,Kaczmarek-6,Wechman-6, Bartoszkiewicz-6,Michalak-3,Jurga-1), Tramwajarz-Włókniarz,
3 runda 28/4/63:
Tramwajarz-Unia, Sparta-Zgrzeblarki 37-41 lub 36-40 (mecz odbył się w Gnieźnie, Cieślawski-5 - Ciorga-10,Nowak-10,Wiśniewski-7,Mendyka-5,Szurkowski-4,Langner-3,Kurek-2), Karpaty-Stal (J.Owoc-12,Jakubowski-11,Gąsior-10 - Rose-11,Bauta-11,Jaworski-3,Kowalski-3,Cheładze-4,Safian-1,Ptak-1), Włókniarz-Start, Polonia-Wanda, Motor-Kolejarz,
4 runda 5/5/63:
Motor-Zgrzeblarki (pierwotnie miał się odbyć Zgrzeblarki-Motor)(Grzywacki-10 - Ciorga-12,Nowak-9,Jaskulski-8,Kurek-7,Mendyka-6,Wiśniewski-2), Start-Unia (Odrzywolski-8 - Pytko12), Tramwajarz-Karpaty, Stal-Sparta (Rose-12,Bauta-11,Kowalski-12,Ptak-8,Jaworski-8,Podhajski-5,Safian-3 - Jurga,Kaczmarek,Cichaczewski,Bartoszkiewicz,Michalak,Cieślawski,Wechman, sędzia-Gołaszewski), Wanda-Kolejarz (Skowron-10,Molin-10,Filip-10,Dzik-4,Steinbeck-4,Hawryluk-2), Polonia-Włókniarz 49-24 lub 39-21 lub 49-29 (Jankowski-12,Rutkowski-12,Kowalski-11 - Kacperak-11,Rurarz-7),
5 runda 12/5/63:
Kolejarz-Zgrzeblarki 21-56 lub 26-51 (Filip-6,Skowron-6,Figzał-4, Łucki-2,Dzik-1,Hawryluk-1,Sitek-1 - Jaskulski-11,Mendyka-11,Langer-10,Z.Nowak-10,Ciorga-9,Kurek-3, Wiśniewski-2), Unia-Polonia, Sparta-Tramwajarz, Karpaty-Start 38-38 lub 39-38, Włókniarz-Wanda, Motor-Stal (Bauta-12,Ptak-8,B.Kowalski-7,Podhajski-6,Jaworski-4,Safian-0,Dutkowski-0, Rose startował w Linz w eliminacji IMŚ),
6 runda 19/5/63:
Wanda-Zgrzeblarki, Tramwajarz-Motor, Start-Sparta, Włókniarz-Unia, Polonia-Karpaty, Stal-Kolejarz (B.Kowalski-10,Ptak-9,Rose-8,Bauta-8,Podhajski-6,Jaworski-3,Dutkowiak-1 - Skowron-14,Filip-8,Figzał-5,Dzik-4, sędzia-Mioduszewski),
7 runda 26/5/63:
Stal-Zgrzeblarki 36-42 lub 32-45 (pierwotnie miał się odbyć Zgrzeblarki-Stal) (Rose-15,Bauta-11,Ptak-4,Podhajski-3,B.Kowalski-2,Safian-1,Jaworski-0 - Ciorga-6,Mendyka-9,Kurek-10,Nowak-5, Langner-5,Sulewski-5,Wiśniewski-2), Unia-Wanda, Karpaty-Włókniarz, Sparta-Polonia, Kolejarz-Tramwajarz (Filip-12, Skowron-11,Figzał-6,Steinbeck-6,Grzesiak-5,Dzik-4,Łucki-1 - Mirowski-13,Wróżyński-9,Sumiński-6,Strzelecki-3, Krakowiak-1,Wojtyniak-0,Zawistowski-0), Motor-Start,
8 runda 2/6/63:
Tramwajarz-Zgrzeblarki (Mendyka-8,Ciorga-7,Kurek-7,Nowak-7,Sulewski-5,Langner-5, Wiśniewski-2), Włókniarz-Sparta, Start-Kolejarz (Filip-10,Skowron-9,Dzik-3,Figzał-2,Sitek-2,Steinbeck-0), Unia-Karpaty, Polonia-Motor, Wanda-Stal 54-24 lub 52-26 (Jaroszewicz-12,Tanaś-12,Kolenda-11 - Bauta-10, B.Kowalski-5,Safian-3,Podhajski-2,Cheładze-2,Ptak-2, Rose startował w Abensberg w eliminacji IMŚ),
9 runda 9/6/63:
(28/7)Zgrzeblarki-Start (Ciorga-11,Mendyka-9,Sochacki-9,Nowak-8,Szurkowski-7, Sulewski-5,Kurek-2 - Cieślewicz-9,Kwarciński-8,Odrzywolski-7), Sparta-Unia, Karpaty-Wanda, Stal-Tramwajarz (Safian-10,B.Kowalski-9,Ptak-5,Rose-12,Bauta-5,Podhajski-4,Dutkowiak-0 - Mirowski-12,Sumińaki-7), Kolejarz-Polonia (Filip-11,Dzik-7,Skowron-7,Grzesiak-2,Figzał-0,Hawryluk-0,Sitek-0 - A.Kowalski-12, T.Jankowski-10,Krzyżaniak-10,Rutkowski-9,Gólcz-5,Borsukiewicz-2,Bilejczyk-1), Motor-Włókniarz 47-31 lub 38-37,
10 runda 16/6/63:
Unia-Motor, Karpaty-Sparta, Włókniarz-Kolejarz (Skowron-12,Dzik-8, Filip-5,Grzesiak-1,Sitek-1), Wanda-Tramwajarz, Start-Stal (Majewicz-10,Cieślawski-9,Kwarciński-9 - Rose-15(3,3,3,3,3),Bauta-8,Safian-7,Podhajski-3,B.Kowalski-2,Ptak-2,Cheładze-3), Polonia-Zgrzeblarki (Mendyka-8,Ciorga-7,Kurek-6,Langner-6,Nowak-5,Wiśniewski-2,Sulewski-1),
11 runda 23/6/63:
Zgrzeblarki-Włókniarz (Mendyka-11,Szurkowski-7,Nowak-7,Kurek-6,Ciorga-4, Langner-4,Wiśniewski-3 - Rurarz-9,Kacperak-9,Kurzak-8,Krupiński-6, pierwszy mecz Zgrzeblarek na torze zielonogórskim po remoncie), Kolejarz-Unia (Filip-9,Skowron-8,Dzik-7,Grzesiak-1,Łucki-1,Steinbeck-1 - Pytko-12,W.Kamiński-10,J.Fijałkowski-8,Kwaśniewicz-7,Curyło-6,Depta-5,Baran-3), Sparta-Wanda, Tramwajarz-Start, Motor-Karpaty, (22/6)Stal-Polonia (Bauta-10,B.Kowalski-8,Rose-8,Ptak-7,Podhajski-5,Safian-2 - A.Kowalski-11, Rutkowski-9(3,3,3,u1),Krzyżaniak-5,Bilejczyk-5),
12 runda 30/6/63:
Unia-Kolejarz (Pytko-12,J.Fijałkowski-10,5,Curyło-9,5,Kamiński-8, Bogdanowicz-5,Kwaśniewicz-5,Baran-4 - Skowron-9,Filip-7,Dzik-6,Steinbeck-2), Wanda-Sparta, Start-Tramwajarz, Karpaty-Motor, Polonia-Stal (T.Jankowski-12,Krzyżaniak-11 - Rose-10,Ptak-9,Bauta-6, Safian-4,B.Kowalski-3,Cheładze-3,Podhajski-1), Włókniarz-Zgrzeblarki (Rurarz-12(3,3,3,3),Kacperak-?, Krupinski-? - Nowak-9,Ciorga-8,Szurkowski-7,Kurek-6,Mendyka-5,Langner-4,Sulewski-2, mecz rozegrano w Zielonej Górze),
13 runda 14/7/63:
Zgrzeblarki-Polonia (Mendyka-12,Ciorga-8,Szurkowski-8,Langner-6, Nowak-4,Kurek-3,Sochacki-1 - Jankowski-9), Motor-Unia, Sparta-Karpaty, Kolejarz-Włókniarz (Skowron-13, Filip-6,Dzik-4,Figzał-2,Sitek-1,Steinbeck-1,Molin-0 - Kacperak-12,Rurarz-12,Krupiński-10,Jastrzębski-7, Kurzak-4,Łotocki-4,Barylski-1), Tramwajarz-Wanda 42-36 lub 41-37, Stal-Start 51-27 lub 50-28 (B.Kowalski-6, Safian-12(3,3,3,3),Rose-11,Cheładze-4,Ptak-7,Bauta-11,Podhajski-0 - Kwarciński,Piasecki,Cieślewicz, Odrzywolski-8,Majewicz-7,Walicki,Kozubski),
14 runda 4/8/63:
Start-Zgrzeblarki 36-40 lub 37-41 (Ciorga-9,Z.Nowak-8,Szurkowski-8, Mendyka-5,Sochacki-5,Langner-4,Kurek-1), Unia-Sparta, Wanda-Karpaty, Tramwajarz-Stal (Mirowski-11 - Rose-12, Safian-11,Bauta-9,Cheładze-8,Ptak-8,B.Kowalski-4,Jaworski-2), Polonia-Kolejarz, Włókniarz-Motor,
15 runda 11/8/63:
Zgrzeblarki-Tramwajarz (Szurkowski-10 - Mirowski-10), Karpaty-Unia, Motor-Polonia, Stal-Wanda (Rose-9,Cheładze-5,Bauta-7,B.Kowalski-5,Safian-7,Ptak-6,Jaworski-2 - Senderski, Jaroszewicz,Chorabik,Kolenda,Stach,Gajoch,Ślęczek, zwycięzcy kolejnych biegów: Rose,Chorabik,Bauta, Jaroszewicz,Safian,Rose,Jaroszewicz,Ptak,Rose,Chorabik,Jaroszewicz,Bauta,Jaroszewicz), Kolejarz-Start (Skowron-12.5, Filip-11,Sitek-5,Dzik-3,Warzecha-3,Figzał-0,Steinbeck-0 - Kwarciński-11,Odrzywolski-10.5,Cieślewicz-8, Ptaszyński-6,Piasecki-3,Walicki-3,Majewicz-2), Sparta-Włókniarz,
16 runda 18/8/63:
Zgrzeblarki-Stal (pierwotnie miał się odbyć Stal-Zgrzeblarki) (Szurkowski-11,Ciorga-9,5,Mendyka-9,5,Jaskulski-6,Nowak-5,Sochacki-4,Sulewski-2 - S.Ptak-9,Bauta-7,Rose-7, Safian-3,B.Kowalski-3,Cheładze-1), Wanda-Unia, Włókniarz-Karpaty, Polonia-Sparta, Tramwajarz-Kolejarz (Skowron-12,Filip-8,Sitek-7,Warzecha-6,Friedek-4,Steinbeck-1), Start-Motor,
17 runda 25/8/63:
Zgrzeblarki-Wanda 49,5-29,5 lub 48,5-29,5 (Szurkowski-12,Mendyka-10,Ciorga-7, Nowak-7,Langner-6,5,Jaskulski-3,Sulewski-3 - Jaroszewicz-13,Stach-7,5,Kolenda-7,Senderski-1,Ślęczek-1), Motor-Tramwajarz, Sparta-Start, Unia-Włókniarz, Karpaty-Polonia, Kolejarz-Stal (Filip-13,Skowron-11, Dzik-6,Friedek-3,Sitek-2,Warzecha-1,Steinbeck-0 - Rose-10,Cheładze-8,Bauta-7,Jaworski-6,B.Kowalski-5, Safian-4,Podchajski-1),
18 runda 1/9/63:
Zgrzeblarki-Kolejarz 43-34 lub 44-34 (Mendyka-9,Szurkowski-9,Ciorga-8,Nowak-6, Langner-6,Jaskulski-4,Sulewski-1 - Skowron-13,Filip-12,Dzik-5,Friedek-2,Figzał-1,Warzecha-1), Polonia-Unia, Tramwajarz-Sparta 48-28 lub 48-26, Start-Karpaty, Wanda-Włókniarz, Stal-Motor (Ptak-9,Podhajski-5, B.Kowalski-4,Safian-10,Bauta-9,Jaworski-4 - W.Kowalski,Grudzień,Próchniak-9,Grzywacki,Jendrej-8,Mazur-8,Kępa),
19 runda 8/9/63:
Zgrzeblarki-Motor (pierwotnie miał się odbyć Motor-Zgrzeblarki)(Mendyka-12, Jaskulski-12,Langner-11,Ciorga-7,Szurkowski-6,5,Kurek-6 - Mazur-8,Kowalski-5,5,Grudzień-3,Próchniak-3,Jendrej-3, Grzywacki-1), Unia-Start, Karpaty-Tramwajarz, Sparta-Stal (Flegel-10 - Rose-12,B.Kowalski-9,Safian-8,Ptak-7, Bauta-4,Jaworski-3,Podhajski-3), Kolejarz-Wanda (Skowron-12,Filip-11,Friedek-6,Steinbeck-6,Warzecha-5,Figzał-4, Dzik-3 - Jaroszewicz-10,Kolenda-8,Stach-8,Chorabik-2,Korajda-2,Senderski-1,Ślęczek-0), Włókniarz-Polonia,
20 runda 15/9/63:
Zgrzeblarki-Sparta (Jaskulski-10,Szurkowski-9,Mendyka-8,Ciorga-6,Nowak-6, Langner-5,Kurek-2 - Flegel-13,Bartoszkiewicz-12,Jurga-4,Michalak-3), Kolejarz-Motor (Filip-11,Skowron-10, Sitek-8,Friedek-5,Warzecha-5,Steinbeck-2,Figzał-1 - Mazur-11,W.Kowalski-9,Próchniak-6,Grudzień-4,Grzywacki-2, Jendrej-2,Kokalski-2), Wanda-Polonia, Start-Włókniarz, Stal-Karpaty (Rose-12,Bauta-12,Safian-9,Ptak-8, B.Kowalski-3,Podhajski-2, zwycięzcy kolejnych biegów: Bauta,Gąsior,Rose,Bauta,?,Bauta,Rose,Safian,Bauta,Rose, Jerzy Owoc,Rose,Ptak), Unia-Tramwajarz (walkower dla Unii, Tramwajarz miał problemy ze sprzętem i resztę meczy oddał walkowerem),
21 runda 22/9/63:
Zgrzeblarki-Karpaty (pierwotnie miał się odbyć Karpaty-Zgrzeblarki) (Szurkowski-12,Mendyka-11,Ciorga-8,Jaskulski-9,Nowak-6,5,Langner-6 - Jakubowski-9,5,Jerzy Owoc-5,Janusz Owoc-5, Hap-2,Waliszko-1), Unia-Stal (Kamiński-12,Kwaśniewski-10,Pytko-7,Curyło-5,5,Fijałkowski-5,Depta-4,Bogdanowicz-4 - Rose-11,B.Kowalski-7,Ptak-4,5,Bauta-4,Safian-3,Cheładze-1), Polonia-Start (walkower dla Polonii), Motor-Wanda, Sparta-Kolejarz (Skowron-12,Filip-9,Friedek-7,Dzik-6,Steinbeck-5,Warzecha-4,Sitek-1), Włókniarz-Tramwajarz (walkower dla Włókniarza),
22 runda 29/9/63:
Zgrzeblarki-Unia (Mendyka-11,Langner-9,Jaskulski-7,Ciorga-6,Sulewski-4,Nowak-3, Szurkowski-2 - Pytko-14,Kamiński-12,Kwaśniewicz-6,J.Fijałkowski-2,Depta-2), Kolejarz-Karpaty 45-30 lub 42-36 (Filip-12,Skowron-12,Dzik-6,Friedek-5,Steinbeck-5,Warzecha-3,Sitek-2 - Jakubowski-10,Janusz Owoc-7, Gąsior-5,Waliszko-5,Hap-1,Jerzy Owoc-1,Półchłopek-1), Tramwajarz-Polonia (walkower dla Polonii), Stal-Włókniarz (Ptak-10,Rose-10,Bauta-7,Cheładze-5,B.Kowalski-4,Jaworski-0 - Rurarz-11,Kacperak-9,Łotocki-8,Kuciak-3,Kurzak-3, Szypliński-3,Jastrzębski-4), Wanda-Start, Motor-Sparta

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1963

1.  UNIA TARNÓW              36   18  0   4   +381

--------------------------------------------------
2.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 36   18  0   4   +191 lub +190
3.  KARPATY KROSNO           31   15  1   6   +153 lub +159
4.  POLONIA PIŁA             30   15  0   7   +282 lub +225
5.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    26   13  0   9   +91 lub +98
6.  STAL APATOR TORUŃ        26   13  0   9   +72 lub +72
7.  START GNIEZNO            21   10  1   11  -11 lub +41
8.  MOTOR LUBLIN             18   9   0   13  -102 lub -102
9.  KOLEJARZ OPOLE           12   6   0   16  -200 lub -200
10. WANDA NOWA HUTA          10   5   0   17  -168 lub -167
11. TRAMWAJARZ ŁÓDŹ          10   5   0   17  -419 lub -436
12. SPARTA ŚREM              8    4   0   18  -270 lub -261


Unia Tarnów - Zygmunt Pytko, Jan Fijałkowski, Władysław Depta, Benedykt Bogdanowicz, Marian Curyło, Władysław Kamiński, Jan Kwaśniewicz, Zbigniew Baran,
Zgrzeblarki Zielona Góra - Mieczysław Mendyka, Henryk Ciorga, Zenon Nowak, Kazimierz Kurek, Ludwik Jaskulski, Stanisław Sochacki, Jan Wiśniewski, Jan Szurkowski, Bonifacy Langner, Jan Sulewski,
Karpaty Krosno - Emil Jakubowski, Roman Gąsior, Jerzy Owoc, Janusz Owoc, Zdzisław Waliszko, Zdzisław Hap, Andrzej Winch, Józef Półchłopek,
Polonia Piła - Wiesław Rutkowski, Tadeusz Jankowski, Bogdan Krzyżaniak, Mieczysław Siodła, Jan Bogucki, Antoni Kowalski, Tadeusz Borsukiewicz, Tadeusz Bilejczyk, Henryk Gólcz,
Włókniarz Częstochowa - Stanisław Rurarz, Bernard Kacperak, Wiktor Jastrzębski, Lucjan Krupiński, Jerzy Łotocki, Julian Kuciak, Bogusław Kurzak, Marian Papież, Henryk Barylski,
Stal Apator Toruń - Stanisław Bauta, Roman Cheładze, Stanisław Dombrowski, Ryszard Dutkowiak, Tadeusz Jaworski, Bogdan Kowalski, Józef Podhajski, Stanisław Ptak, Marian Rose, Czesław Safian, Bogdan Sargun, Szmidtkowski,
Start Gniezno - Juliusz Ptaszyński, Marian Kwarciński, Henryk Cieślewicz, Czesław Odrzywolski, Leon Majewicz, Andrzej Walicki, Józef Piasecki,
Motor Lublin - Ryszard Bielicki, Mieczysław Śledź, Andrzej Jendrej, Wiesław Kowalski, Leszek Próchniak, Andrzej Mazur, Maciej Koziej, Jan Komandowski, Leszek Kokalski, Michał Zieliński, Andrzej Zaręba, Tadeusz Topyło, Tadeusz Grzywacki, Witold Chomicz, Zbigniew Dziwisz, Andrzej Grudzień, Tadeusz Tkaczyk, Janusz Kępa,
Kolejarz Opole - Stanisław Skowron, Zygfryd Friedek, Jan Kozubski, Stefan Warzecha, Eugeniusz Dzik, Henryk Hawryluk, Rudolf Filip, Marian Figzał, Krzysztof Grzesiak, Jerzy Molin, Manfred Steinbeck, Andrzej Sitek,
Wanda Nowa Huta - Sławomir Ślęczek, Bohdan Jaroszewicz, Stanisław Chorabik, Adam Senderski, Józef Gajoch, Damian Korajda, Mirosław Kolenda, Adam Stach, Andrzej Tanaś, Maciej Korus,
Tramwajarz Łódź - Paweł Mirowski, Włodzimierz Sumiński, Eugeniusz Wróżyński, Stanisław Gołofit, Jan Strzelecki, Jan Krakowiak, Alojzy Wojtyniak, Janusz Zawistowski,
Sparta Śrem - Wacław Wechman, Andrzej Bartoszkiewicz, Edward Mielcarzewicz, Henryk Kaczmarek, Ryszard Michalak, Zbigniew Flegel, Tadeusz Jurga, Franciszek Cieślawski, Jankowiak,


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1                              GRUPA 2

1. Górnik Rybnik          150          1. Śląsk Świętochłowice   113

2. Stal Rzeszów           84           2. Sparta Wrocław         96
3. Unia Leszno            76           3. Stal Gorzów Wlkp       89
4. Polonia Bydgoszcz      72           4. Wybrzeże Gdańsk        83


         GRUPA 3                              GRUPA 4

1. Unia Tarnów            50           1. Polonia Piła           62

2. Stal Apator Toruń      48           2. Start Gniezno          53
3. Zgrzeblarki Zielona G. 44           3. Tramwajarz Łódź        27


         GRUPA 5

1. Karpaty Krosno         126,5

2-3. Kolejarz Opole       87
2-3. Sparta Śrem          87
4. Motor Lublin           83,5

W grupach 3 i 4 rozegrano tylko dwa turnieje z powodu zdekompletowania obu grup. W grupie 3 nie wystartował Włókniarz Częstochowa, a w grupie 4 nie wystartowała Wanda Nowa Huta.



Individual Polish Championship


19. Finał IMP - Rybnik 8/9/1963


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
3.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk


Golden Helmet


3. Finał Złotego Kasku - Gorzów Wlkp 27/4, Rybnik 25/5, Leszno 8/6, Bydgoszcz 6/7, Świętochłowice 27/7, Wrocław 21/9/1963


1.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
2.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik
3.     Henryk Żyto                 Unia Leszno


Tournaments


Turniej Indywidualny - Puchar Dni Morza - Gdańsk 16/6/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Stanisław Kaiser            Wybrzeże Gdańsk
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Bydgoszcz 20/6/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (12 pkt.(3,3,3,3))
2.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
3.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń (10 pkt.)

4.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)
5.     Bogdan Sargun               Stal Apator Toruń (6 pkt.)
6.     Czesław Safian              Stal Apator Toruń (6 pkt.)
7.     Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
8.     Stanisław Ptak              Stal Apator Toruń (5 pkt.)
9.     Stanisław Witkowski         Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)
10.    Ryszard Stachowiak          Polonia Bydgoszcz (4 pkt.)
11.    Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (2 pkt.)
12.    Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (1 pkt.)
13.    Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (1 pkt.)
lista startowa:
1-R.Świtała, 2-N.Świtała, 3-Ptak, 4-Glücklich, 5-Stachowiak, 6-Witkowski, 7-B.Kowalski
8-Rose, 9-Bauta, 10-Kupczyński, 11-Sargun, 12-Safian, 13-Podhajski, R-Cheładze

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 23/6/1963


1.     Stanisław Tkocz             Polska
2.     Borys Samorodov             ZSRR
3.     Antonin Kasper              CSR

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Warszawa 26/6/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Borys Samrodov              ZSRR (14 pkt.)
2.     Igor Plechanov              ZSRR (13 pkt.)
3.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik (12 pkt.)

4.     Antonin Kasper              CSR (12 pkt.)
5.     Florian Kapała              Stal Rzeszów (11 pkt.)
6.     Stanislav Kubicek           CSR (10 pkt.)

Indywidualne Mistrzostwa Pomorza - Toruń 3/7/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
2.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (11 pkt.)
3.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń (11 pkt.)

4.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)
5.     Czesław Safian              Stal Apator Toruń (8 pkt.)
6.     Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (7 pkt.)
7.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (6 pkt.)
8.     Józef Ptak                  Stal Apator Toruń (5 pkt.)
9.     Józef Podhajski             Stal Apator Toruń (3 pkt.)
10.    Henryk Glücklich            Polonia Bydgoszcz (2 pkt.)
11.    Stanisław Witkowski         Polonia Bydgoszcz (2 pkt.)
12.    Bogdan Sargun               Stal Apator Toruń (1 pkt.)
13.    Ryszard Stachowiak          Polonia Bydgoszcz (0 pkt.)
Ostateczna klasyfikacja Mistrzostw Pomorza:
1-R.Świtała(23), 2-Rose(21), 3-N.Świtała(20), 4-Safian(14), 5-Bauta(13),
6-Ptak(10), 7-Kupczyński(9), 8-Cheładze(8), 9-Sargun(7), 10-Glücklich(7),
11-Witkowski(7), 12-B.Kowalski(7), 13-Stachowiak(4), 14-Podhajski(3)

5. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 22/7/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń (12 pkt.)
2.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (11 pkt.)
3.     Bernard Kacperak            Włókniarz Częstochowa (8 pkt.)

4.     Józef Ptak                  Stal Apator Toruń (8 pkt.)
5.     Czesław Safian              Stal Apator Toruń (7 pkt.)
6.     Zygmunt Pytko               Unia Tarnów (7 pkt.)
7.     Stanisław Rurarz            Włókniarz Częstochowa (5 pkt.)
8.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (5 pkt.)
9.     Stanisław Witkowski         Polonia Bydgoszcz (4 pkt.)
10.    Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (4 pkt.)
11.    Stanisław Kaiser            Wybrzeże Gdańsk (3 pkt.)
12.    Czesław Kraska              Wybrzeże Gdańsk (1 pkt.)
13.    Józef Podhajski             Stal Apator Toruń (0 pkt.)

Testmecze polskich klubów z zespołem RUDA HVEZDA PRAHA


Piła 28/7/1963                  24  -  53 (Polonia Piła-Ruda Hvezda)
(Bogdan Krzyżaniak-6, Henryk Gólcz-5, Tadeusz Jankowski-5, Antoni Kowalski - Lubos Tomicek-12, Antonin Novak-11, Bohumil Bartonek-10)
Gdańsk 29/7/1963                46  -  31 (Wybrzeże-Ruda Hvezda)
(M.Kaiser-12 - Lubos Tomicek, Bohumil Bartonek, Antonin Novak, Bedrich Slany)
Gorzów Wlkp 30/7/1963           42  -  35 (Stal-Ruda Hvezda)
(Jerzy Padewski-10, Zdzisław Waliński-9, Kazimierz Bentke-8, Bronisław Rogal-7, Edmund Migoś-6, Wojciech Jurasz-2 - Lubos Tomicek-13, Pavel Mares-13, Jaroslav Mahac-3, Richard Janicek-3, Bohumil Bartonek-3, Antonin Novak-0)
Bydgoszcz 1/8/1963              48  -  30 (Polonia Bydgoszcz-Ruda Hvezda)
(Rajmund Świtała-11, Ryszard Stachowiak-6, Norbert Świtała-7, Marian Rose-10, Janusz Suchecki-3, Edward Kupczyński-5, Stanisław Bauta-1 - Lubos Tomicek-11, Heil-4, Pavel Mares-3, Bohumil Bartonek-3, Richard Janicek-1, Fabian-4)

Toruń 22/8/1963 testmecz STAL APATOR TORUŃ - WYBRZEŻE GDAŃSK            46  -  32
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Bauta-12(3,3,3,3), Rose-10, Jaworski-7, Safian-7, Cheładze-5, B.Kowalski-5 -
Podlecki-10, J.Tkocz-6, Berliński-5, S.Kaiser-3

Testmecz międzypaństwowy STAL GORZÓW WLKP - NEUBRANDENBURG


Gorzów Wlkp 25/8/1963           46  -  31
(Edmund Migoś-12, Andrzej Pogorzelski-9, Jerzy Flizikowski-7, Jerzy Bartoszkiewicz-7, Jerzy Padewski-4, Wojciech Jurasz-3, Edward Pilarczyk-4 - J.Dinse-12, J.Hehlert-5, Schelert-4, Hailler-4, Leffin-3, Bose-2, Hannack-2)

Turniej Indywidualny - Gdańsk 12/9/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (11 pkt.)
2.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (11 pkt.)
3.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik (10 pkt.)

4.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik (9 pkt.)
5.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik (8 pkt.)
6.     Antoni Woryna               Górnik Rybnik (7 pkt.)
7.     Zbigniew Podlecki           Górnik Rybnik (7 pkt.)
8.     Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk (5 pkt.)
9.     Jan Kusiak                  Unia Leszno (4 pkt.)
10.    Jan Tkocz                   Wybrzeże Gdańsk (2 pkt.)
11.    Stanisław Kaiser            Wybrzeże Gdańsk (2 pkt.)
12.    Valent Medved               Wybrzeże Gdańsk (1 pkt.)
13.    Roman Wieczorek             Wybrzeże Gdańsk (1 pkt.)
14.    Czesław Kraska              Wybrzeże Gdańsk (0 pkt.)

Toruń 1/9/1963 testmecz STAL APATOR TORUŃ - STAL RZESZÓW                13  -  47
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Rose-5, mecz przerwano po 10-tym biegu z powodu zapadających ciemności

Testmecze polskich klubów z zespołem VARGARNA NORRKÖPING


Wrocław 6/10/1963                     64  -  32 (PZM-Vargarna)
Stanisław Tkocz-16, Henryk Żyto-12, Konstanty Pociejkowicz, Jerzy Trzeszkowski, Antoni Woryna, Andrzej Wyglenda, Paweł Waloszek - Björn Knutsson-13, Sören Sjösten-9, Olle Nygren, Runo Wedin, Curt Eldh, Peo Soderman, Sture Lindblom
Rybnik ?/10/1963                      51  -  45 (PZM-Vargarna)
Nowa Huta 10/10/1963                  44  -  52 (PZM-Vargarna)
J.Maj-10, Kapała-9 - Knutsson-15
Tarnów 12/10/1963                     44  -  51 (Unia T.-Vargarna)
Rzeszów 13/10/1963                    31  -  64 (Stal Rz.-Vargarna)

Trójmecz towarzyski: ZSRR-CSR-POLSKA - Warszawa 6/10/1963


1.     ZSRR                                                     31

       (Gennadij Kurilenko-12, Igor Plechanov-11, Vitaly Shylo-6, Konstantin Krishtal-1, Jurij Chekranov-1)

2.     CSR                                                      30

       (Lubos Tomicek-10, Antonin Kasper-9, Frantisek Ledecky-5, Miroslav Smid-4, Antonin Svab-2)

3.     POLSKA                                                   29

       (Florian Kapała-13, Marian Rose-9, Marian Kaiser-6, Marian Spychała-1)

Trójmecz towarzyski: ZSRR-CSR-POLSKA - Gniezno 8/10/1963


1.     POLSKA                                                   44

       (Henryk Żyto-14, Marian Kaiser-11, Czesław Odrzywolski-10, Marian Kwarciński-6, Leon Majewicz-3)

2.     ZSRR                                                     25

       (Igor Plechanov-13, Konstantin Krishtal-4, Jurij Chekranov-3, Vitalij Shylo-3, Gennadij Kurilenko-2)

3.     CSR                                                      21

       (Antonin Kasper-7, Miroslav Smid-6, Lubos Tomicek-4, Frantisek Ledecky-4)

Trójmecz towarzyski: ZSRR-CSR-POLSKA - Piła 10/10/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ZSRR                                                     36

       (Igor Plechanov-13, Konstantin Krishtal-3, Jurij Chekranov-6, Vitalij Shylo-3, Gennadij Kurilenko-11)

2.     POLSKA                                                   34

       (Henryk Żyto-15(3,3,3,3,3), Konstanty Pociejkowicz-8(?,?,?,d,ust), Tadeusz Jankowski-4, Wiesław Rutkowski-4, Stanisław Rurarz-3)

3.     CSR                                                      19

       (Antonin Kasper-9, Miroslav Smid-7, Lubos Tomicek-2, Frantisek Ledecky-0, Antonin Svab-1)

Trójmecz towarzyski: ZSRR-CSR-POLSKA - Gorzów Wlkp 11/10/1963


1.     POLSKA                                                   33

       (Stanisław Tkocz-14, Andrzej Pogorzelski-10, Edmund Migoś-6, Bronisław Rogal-3)

2.     ZSRR                                                     32

       (Igor Plechanov-13, Gennadij Kurilenko-11, Valentin Moiseev-4, Jurij Chekranov-2, Vitalij Shylo-2)

3.     CSR                                                      25

       (Lubos Tomicek-13, Antonin Kasper-8, Antonin Svab-3, Miroslav Smid-1)

Trójmecz towarzyski: ZSRR-CSR-POLSKA - Gdańsk 13/10/1963


1.     CSR                                                      37

       (Lubos Tomicek-13, Antonin Kasper-11, Miroslav Smid-6, Antonin Svab-5, Frantisek Ledecky-2)

2.     POLSKA                                                   33

       (Henryk Żyto-12, Stanisław Tkocz-11, Zbigniew Podlecki-9, Andrzej Pogorzelski-1)

3.     ZSRR                                                     20

       (Igor Plechanov-9, Gennadij Kurilenko-9, Vitalij Shylo-1, Valentin Moiseev-1)

Turniej par - Opole 13/10/1963


1.     Paweł Waloszek-11, Wiktor Waloszek-9                     20
2.     Jan Mucha-9+2, Krystian Fołtyn-3+3                       12+5
3.     Stanisław Skowron-8+0, Rudolf Filip-4+1                  12+1

4.     Stanisław Rurarz-9, Jan Łotocki-2                        11
5.     Zygfryd Friedek-4, Manfred Steinbeck-1                   5

Turniej par - Świętochłowice 15/10/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Paweł Waloszek-12, Wiktor Waloszek-7                     19
2.     Norbert Świtała-8, Rajmund Świtała-7                     15
3.     Stanisław Tkocz-9, Jan Tkocz-3                           12

13. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 20/10/1963


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno
3.     Antoni Woryna               Górnik Rybnik

5. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 20/10/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów - 12(3,3,3,3) pkt.
2.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń - 11 pkt.
3.     Wiesław Rutkowski           Polonia Piła - 8 pkt.-2 zwycięstwa

4.     Tadeusz Jankowski           Polonia Piła - 8 pkt.-1 zwycięstwa
5.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń - 7 pkt.-1 zwycięstwo
6.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń - 7 pkt.-1 zwycięstwo
7.     Marian Kwarciński           Start Gniezno - 7 pkt.
8.     Stanisław Ptak              Stal Apator Toruń - 5 pkt.-1 zwycięstwo
9.     Paweł Mirowski              Tramwajarz Łódź - 4 pkt.
10.    Roman Cheładze              Stal Apator Toruń - 4 pkt.
11.    Henryk Cieślewicz           Start Gniezno - 3 pkt.
12.    Włodzimierz Sumiński        Tramwajarz Łódź - 2 pkt.
13.    Tadeusz Jaworski            Stal Apator Toruń - 0 pkt.
14.    Janusz Kościelak            Stal Rzeszów - 0 pkt.
lista startowa:
1-Bauta, 2-Kwarciński, 3-Ptak, 4-Mirowski, 5-Rose, 6-Sumiński, 7-Safian, 8-Kościelak,
9-T.Jankowski, 10-Pytko, 11-Rutkowski, 12-J.Malinowski, 13-Cieślewicz, R-B.Kowalski, sędzia-Podgórski

7. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Olsztyn 20/10/1963 (organizator Polonia, remont toru w Bydgoszczy)


1.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp - 12+3(3,3,3,3) - nr.12
2.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz - 9+2(2,3,2,2)
3.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik - 11+u2(3,2,3,3)

4.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk - 8+1(1,3,3,1)
5.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp - 7(3,2,1,1)
6.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz - 7(2,1,2,2)
7.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz - 6(0,2,1,3)
8.     Bogdan Berliński            Wybrzeże Gdańsk - 6(2,1,2,1)
9.     Czesław Safian              Stal Apator Toruń - 3(3,d,0,0)
10.    Valent Medved               Wybrzeże Gdańsk - 3(0,1,2,0)
11.    Karol Peszke                Górnik Rybnik - 3(1,1,0,1)
12.    Stanisław Witkowski         Polonia Bydgoszcz - 2(0,u,0,2)
13.    Stanisław Kaiser            Wybrzeże Gdańsk - 1(0,0,1,0)

Wyścig dodatkowy najlepszej czwórki:
Pogorzelski, Kupczyński, Podlecki, Tkocz(u)
Sędzia - Zbigniew Najwer

Wrocław 20/10/1963 testmecz SPARTA WROCŁAW - MEISSEN                    67  -  23
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Jerzy Trzeszkowski-12, Adolf Słaboń-12, Bogumił Grudziński-12, Konstanty Pociejkowicz-11 -
Jurgen Schlenz-9

Opole 20/10/1963 testmecz KOLEJARZ OPOLE STARZY - KOLEJARZ OPOLE MŁODZI 22  -  25
(źródło informacji - Henryk Malisz)

Filip-12, Hawryluk-5, Skowron-5 -
Friedek-10, Steinbeck-10, Kozubski-3, Warzecha-2
Wyniki turnieju indywidualnego:
Friedek-10, Steinbeck-10, Kozubski-3, Warzecha-2
1-2.R.Filip-8, 1-2.S.Skowron-8, 3-4.Z.Friedek-7, 3-4.S.Warzecha-7,
5.M.Steinbeck-5, 6.J.Kozubski-4, 7.H.Hawryluk-2

Turniej "Puchar Przewodniczącego MRN" - Piła 3/11/1963
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń - 12(3,3,3,3)
2.     Zbigniew Podlecki           Wybrzeże Gdańsk - 10 pkt.
3.     Bronisław Rogal             Stal Gorzów Wlkp - 8 pkt.

4.     Stanisław Skowron           Kolejarz Opole - 8 pkt.
5.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp
6.     ?.Świtała                   Polonia Bydgoszcz
7.     ?.Świtała                   Polonia Bydgoszcz
9.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz
13.    Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń

3. "Puchar ROW" - Rybnik //1963


1.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik
2.     Andrzej Wyglenda            Górnik Rybnik
3.     Henryk Żyto                 Unia Leszno

Rybnik 10/11/1963 testmecz GÓRNIK RYBNIK - TATRA KOPRIVNICA             53  -  24
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1962     INDEX     1964