DMP DM2L PPZMot IMP Złoty Kask Srebrny Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Stanisław Domaniecki
(ur.??-?-1938 zm.15-8-1962) - wypadek na torze w Gnieźnie


Team Championship


1 Liga

                 RYBN.   RZES.   LESZ.  BYDG.  GDAŃ.  WROC.   GORZ.   CZĘS.
RYBNIK           ** **   54-23   54-24  48-30  50-28  54-24   51-26   55-22
RZESZÓW          
41-36   ** **   -----  44-22  52-26  55-23   47-30   60-18
LESZNO           30-47   36-42   ** **  
40-38  43-31  40-37   44-34   54-24
BYDGOSZCZ        38-40 51,5-26,5 34-44  ** **  58-20  48-30   48-28   52-23
GDAŃSK           35-43   41-37   36-42  48-28  ** **  48-29   42-35   47-31
WROCŁAW          20-58   
28-49   44-34  41-37  46-32  ** ** 40,5-36,5 54-24
GORZÓW WLKP      30-47   45-33   46-32  29-49  43-35  33-45   ** **   62-16
CZĘSTOCHOWA      14-63   30-48   37-40  39-39  37-41  42-36   45-33   ** **

1 runda 8/4/62: Górnik-Unia (S.Tkocz-11,Wyglenda-5,Berliński-5,Motyka-4,Woryna-9,Peszke-5, J.Maj-15(3,3,3,3,3), - Żyto-10), (1/7)Stal G.-Polonia (Pogorzelski-12(2,1,3,3,3),Rogal-7(2,2,2,1), Migoś-4(d,2,1,1,0),Stercel-3(1,1,1,0),Padewski-1(1,0,0),Bartoszkiewicz-1(0,1),Flizikowski-1(u,-,0,1) - Połukard-11,Stachowiak-10,5,Kupczyński-9,5,N.Świtała-8,Suchecki-6,N.Świtała-4), (5/7)Włókniarz-Sparta (Rurarz-12,Kacperak-12,Krupiński-10,Papież-3,Figzał-2,Kurzak-2,Jarząbek-1 - Słaboń-9,Trzeszkowski-7,Domiszewski-6,Kałuża-6,Błoch-5,Wawszczyk-2,Grudziński-1), (21/7)Stal Rz.-Wybrzeże,
2 runda 15/4/62:
Włókniarz-Stal G. (Rurarz-15,Kacperak-12 - Migoś-11(3,2,2,2,2), Pogorzelski-9(2,3,3,1,0),Padewski-8(2,0,2,2,2),Pilarczyk-2(1,1,0),Rogal-2(u,2,u),Flizikowski-1(d,-,0,1)), Unia-Stal Rz. (Żyto-13,Bentke-8,Waliński-5,Tanaś-4,Nowak-4,Kolber-2 - Kapała-14,Kępa-10,Kościelak-8,Malinowski-7,Spychała-3, sędzia-Eryk Werner), Polonia-Górnik (Połukard-9, Kupczyński,Suchecki,R.Świtała,N.Świtała-9,Bonin,Stachowiak - J.Maj-14,S.Tkocz-11, sędzia-Franciszek Wolniak), Sparta-Wybrzeże (Pociejkowicz-15(3,3,3,3,3) - M.Kaiser-10),
3 runda 29/4/62:
Stal G.-Sparta (Rogal-11(3,2,3,3),Pogorzelski-8(d,2,2,2,2), Padewski-6(2,1,1,1,1),Migoś-4(1,1,2,0),Stercel-3(1,2,0),Bartoszkiewicz-1(0,1,-,0),Flizikowski-0(d,0) - Pociejkowicz-11,Domiszewski-9,Kałuża-9,Słaboń-8), Górnik-Włókniarz, Stal Rz.-Polonia, Wybrzeże-Unia (M.Kaiser-13,S.Kaiser-9,Kraska-7 - (1)Kolber,(2)Bentke,(3)Tanaś,(4)Kusiak,(5)Nowak, (6)Waliński,(7)Żyto),
4 runda 6/5/62:
Stal G.-Górnik (Rogal-12(3,3,3,3),Padewski-8(2,1,1,2,2),Migoś-4(2,1,0,1), Pogorzelski-3(d,2,0,1),Bartoszkiewicz-3(0,2,0,1),Stercel-0(0,0,0),Pilarczyk-0(0,-,-,0) - Maj-15,Wyglenda-8,Woryna-7,Peszke-7,Motyka-4,Norek-3,Berliński-3, sędzia-Tadeusz Mioduszewski), Polonia-Wybrzeże (sędzia-Tadeusz Skiba), Włókniarz-Stal Rz. (Rurarz-10,Kacperak-9,Kurzak-6,Krupiński-5, Jałowiecki-0,Jarząbek-0,Jastrzębski-0 - Kępa-12,Kapała-12,J.Malinowski-9,Kościelak-5,Stawecki-5,Batko-3, Spychała-2, sędzia-Zbigniew Najwer), Sparta-Unia, Polonia-Wybrzeże,
5 runda 20/5/62:
Stal Rz.-Stal G., (9/6)Wybrzeże-Włókniarz (Kurzak,Figzał,Kacperak,Krupiński, Rurarz,Jarząbek,Jałowiecki), (20-21/6)Górnik-Sparta, Unia-Polonia,
6 runda 24/6/62:
Stal G.-Wybrzeże (Pogorzelski-12(3,3,3,3),Migoś-9(1,3,2,3), Stercel-9(2,2,3,2),Flizikowski-5(0,2,1,2),E.Pilarczyk-3(1,1,1),Padewski-3(d,0,2,1),Bartoszkiewicz-2(1,1,0) - M.Kaiser-11), (29/7)Sparta-Polonia (Słaboń-12,Pociejkowicz-10,Wawszczyk-3 - R.Świtała-9,Kupczyński-8,N.Świtała-7,Stachowiak-7,Suchecki-2), Górnik-Stal Rz. 54-23 lub 54-24 (S.Tkocz-12, J.Maj-12,Woryna-9,Wyglenda-7,Berliński-7,Motyka-5,Peszke-2 - Kapała-8 lub 7,Kępa-6,Kościelak-4,Spychała-4, Stawecki-1,Batko-0,Depa-0), Włókniarz-Unia (sędzia-Mączka, mecz zakończył się wynikiem 39-38 lecz wynik został zweryfikowany do stanu 37-40 z powodu zastosowania przez częstochowian nieuprawnionej rezerwy taktycznej, Rurarz-11,Kacperak-11 - Żyto-11),
7 runda 8/7/62:
Unia-Stal G. 44-34 lub 43-34 (Żyto-12(3,3,3,3),Kusiak-8,Bentke-6, Waliński-6,Tanaś-6,Kolber-5 - Migoś-10(2,2,2,2,2),Rogal-9(2,3,3,1),Pogorzelski-8(2,3,d,3), Stercel-4(0,1,1,2),Flizikowski-2(1,1,0),Padewski-1(d,1)), Wybrzeże-Górnik (M.Kaiser-14,S.Kaiser-4, Kraska-12,Podlecki-3,Nowak-1,J.Tkocz-1,Wieczorek - J.Maj-6,S.Tkocz-8,Berliński-9,Woryna-8,Peszke-7, Wyglenda-5,Motyka), Stal Rz.-Sparta, Polonia-Włókniarz 52-23 lub 55-23,
8 runda 12/8/62:
Stal G.-Unia (Rogal-9(3,0,3,3),Migoś-9(2,3,2,2),Padewski-9(2,3,1,3), Pogorzelski-8(3,3,2,0),E.Pilarczyk-4(2,2),Flizikowski-4(2,1,1,0),Stercel-3(0,0,1,2) - Żyto-15, Waliński-6,Bentke-4,Kolber-3,Z.Nowak-3,Tanaś-1), (15/8)Górnik-Wybrzeże (J.Maj-11,Woryna-11 - M.Kaiser-12(3,3,3,3)), Sparta-Stal Rz., Włókniarz-Polonia (wynik meczu 41-37 został po 26/9 zweryfikowany do stanu 39-39, Jastrzębski-1,Rurarz-8,Kacperak-10,Kołodziejski-5,Krupiński-5,Jarząbek-6,Kurzak-6 - Połukard-12,Safian-0,Stachowiak-4,R.Świtała-6,Kupczyński-7,N.Świtała-7,Galczewski-1, sędzia - Kazakin z Częstochowy, sędzia 10 minut po rozegraniu 12-tego biegu zdyskwalifikował N.Świtałę za wypchnięcie Kurzaka na bandę, być może z tego powodu zweryfikowano wynik meczu do stanu 39-39),
9 runda 19/8/62:
Wybrzeże-Stal G. 42-35 lub 45-33 lub 42-34 (M.Kaiser-15(3,3,3,3,3), S.Kaiser-11,Kraska-8 - Migoś-13(3,2,3,2,3),Pogorzelski-8(2,u,2,2,2),Rogal-6(1,1,d,2,2),Padewski-5(1,3,1,0), Bartoszkiewicz-2(1,1,0),Flizikowski-1(0,-,1),Pilarczyk-0(0,0)), Polonia-Sparta, (19/9)Stal Rz.-Górnik (Kapała-11,Malinowski-6,Kępa-6,Spychała-6 - J.Maj-12,S.Tkocz-6,Woryna-6,Motyka-6), Unia-Włókniarz (Żyto-12(3,3,3,3),Bentke-10,Kolber-9,Kusiak-8,Waliński-8,Nowak-5,Tanaś-2 - Rurarz-12,Kuciak-5,Kacperak-4, Jarząbek-2,Krupiński-1),
10 runda 26/8/62:
Stal G.-Stal Rz. (Pogorzelski-9(3,u,3,3),Rogal-9(1,3,3,2), Migoś-7(d,2,3,2),Padewski-7(3,1,1,2),Bartoszkiewicz-6(2,1,2,1),Flizikowski-6(2,2,1,1),Stercel-1(1,-,-,0) - Kapała-15(3,3,3,3,3),Kościelak-9,Spychała-4,Batko-4,Stawecki-1,Kielar-0,Depa-0), Włókniarz-Wybrzeże (Rurarz-15(3,3,3,3,3),Kacperak-12 - M.Kaiser-11,S.Kaiser-10,Kraska-6,Podlecki-6), Sparta-Górnik, (27/8)Polonia-Unia (Połukard-13(2,?,?,?,?),R.Świtała-8,Kupczyński-7,N.Świtała,Stachowiak - Żyto-12(3,?,?,?,?),Kolber-7,Kusiak, sędzia-Zbigniew Najwer),
11 runda 9/9/62:
Górnik-Stal G. (Rogal-10(1,2,3,1,3),Migoś-6(2,2,1,0,1), Padewski-6(1,3,0,0,2),Flizikowski-3(1,1,0,1),Bartoszkiewicz-1(0,1,-,0),Pilarczyk-0(0,0),Opala-0(u,-,-,0), sędzia-Zygmunt Niewolny), (26/9)Wybrzeże-Polonia 48-27 lub 48-28 (M.Kaiser-12,Podlecki-10,S.Kaiser-7 - R.Świtała-10,Połukard-8), Stal Rz.-Włókniarz, (20/9)Unia-Sparta (Żyto-12 - Słaboń-11,Kałuża-10,Błoch-5, Trzeszkowski-4,Jezierski-4,Antos-2,Grudziński-1, sędzia: Słowiecki),
12 runda 16/9/62:
(10/9)Sparta-Stal G. (Słaboń-10,Trzeszkowski-9,Antos-8 - Rogal-12(3,3,3,3),Migoś-10(3,3,2,2),Bartoszkiewicz-9(3,3,1,2),Flizikowski-3(0,d,2,1),Padewski-1(w,-,1), Opala-1(1,0,0,0),Pilarczyk-0.5(0,w,w,0.5), sędzia-Franciszek Wolniak, 18/9 decyzją GKŻ E.Pilarczyk otrzymał karę meczu, ale w następnych meczach występował), (26/9)Włókniarz-Górnik, Polonia-Stal Rz. (Połukard-12,N.Świtała-11,5,R.Świtała-8,Suchecki-7,Kupczyński-7,Stachowiak-3,Safian-3 - Kapała-9.5, J.Malinowski-4,Kępa-4,Kościelak-4,Batko-3,Spychała-1,Stawecki-1, sędzia-Bohdan Lubiński), Unia-Wybrzeże (Żyto-12(3,3,3,3),Kolber-11,Kusiak-9,Waliński-6,Nowak-2,Bentke-2,Tanaś-1 - M.Kaiser-14,Kraska-6,Nowak-5, S.Kaiser-3,J.Tkocz-3),
13 runda 23/9/62:
Stal G.-Włókniarz (Rogal-12(3,3,3,3),Migoś-12(3,3,3,3), Pogorzelski-11(2,3,3,3),Bartoszkiewicz-9(3,2,2,2),Stercel-8(2,2,2,2),Flizikowski-7(u,2,2,3),E.Pilarczyk-3 - Kacperak-5,Rurarz-4,Jastrzębski-3,Jałowiecki-2,Krupiński-1, Jarząbek-1), Stal Rz.-Unia (49-29 mecz prawdopodobnie zweryfikowano jako obustronny walkower - zespoły nie dogadały się co do terminu przełożonego meczu ???), (28/9)Górnik-Polonia (J.Maj-11,S.Tkocz-11 - Połukard-12), Wybrzeże-Sparta,
14 runda 30/9/62:
Unia-Górnik 30-47 lub 36-42 (Żyto-14(3,3,3,3,2),Kusiak-5,Waliński-4,Bentke-4, Tanaś-2,Kolber-1 - Motyka-10,S.Tkocz-8,Woryna-8), Polonia-Stal G. (Suchecki-11,Połukard-11 - Migoś-11(2,3,3,3),Rogal-10(3,2,3,2),Pogorzelski-2(u,0,1,d,1),Stercel-2(1,0,0,1),Flizikowski-2(2,d,u), Padewski-1(1,d,0,0),Bartoszkiewicz-0(0,0,0)), Sparta-Włókniarz, Wybrzeże-Stal Rz. (M.Kaiser-12,Podlecki-10,J.Tkocz-8,Kraska-5,S.Kaiser-4,Wieczorek-1,Nowak-1 - Kapała-13,Kępa-12,Spychała-5, Kościelak-3,J.Malinowski-2,Stawecki-1,Batko-1)

Ostateczna kolejność DMP 1962

1.  GÓRNIK RYBNIK           26   13  0   1   +315 lub +329
2.  STAL RZESZÓW            18   9   0   4   +117
3.  UNIA LESZNO             16   8   0   5   -1 lub +2

4.  POLONIA BYDGOSZCZ       13   6   1   7   +72 lub +74
5.  WYBRZEŻE GDAŃSK         12   6   0   8   -64 lub -63
6.  SPARTA WROCŁAW          12   6   0   8   -93
7.  STAL GORZÓW WLKP        8    4   0   10  -64 lub -63 lub -67
------------------------------------------------
8.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   5    2   1   11  -282 lub -285 lub -283

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1963

06/10/62 ZIELONA GÓRA - GORZÓW WLKP    33-45
(Sochacki-13,Mendyka-8,Jaskulski-6,Szurkowski-6 - Rogal-12,Migoś-11,Pogorzelski-8, Bartoszkiewicz-6,Padewski-4,E.Pilarczyk-4)
14/10/62 GORZÓW WLKP - ZIELONA GÓRA    52-25
(Migoś-12,Rogal-11,Bartoszkiewicz-8,Padewski-7,Flizikowski-6,Pogorzelski-4,E.Pilarczyk-4 - Sochacki-9,Mendyka-7,Ciorga-4,Grzywacki-3,Langner-1,Szurkowski-1)


Górnik Rybnik - Joachim Maj, Antoni Woryna, Stanisław Tkocz, Andrzej Wyglenda, Karol Peszke, Waldemar Motyka, Bogdan Berliński, Alojzy Norek
Stal Rzeszów - Florian Kapała, Jan Malinowski, Stefan Kępa, Janusz Kościelak, Marian Spychała, Marian Stawecki, Józef Batko, Andrzej Kielar,
Unia Leszno - Kazimierz Bentke, Henryk Żyto, Jan Kusiak, Jan Kolber, Jan Kusiak, Zdzisław Waliński, Zenon Nowak, Andrzej Tanaś, Jerzy Kowalski,
Polonia Bydgoszcz - Mieczysław Połukard, Norbert Świtała, Janusz Suchecki, Edward Kupczyński, Czesław Safian, Rajmund Świtała, Ryszard Stachowiak, Bolesław Bonin,
Wybrzeże Gdańsk - Marian Kaiser, Stanisław Kaiser, C.Cyrsoń, Zdzisław Nowak, Euzebiusz Goździk, Czesław Kraska, Zbigniew Podlecki, Jan Tkocz, Roman Wieczorek,
Sparta Wrocław - Konstanty Pociejkowicz, Andrzej Domiszewski, Zygmunt Antos, Adolf Słaboń, Jerzy Błoch, Jerzy Trzeszkowski, Henryk Kałuża, Henryk Jezierski, Tadeusz Szypliński, Bogumił Grudziński, Władysław Wawszczyk,
Stal Gorzów Wlkp - Bronisław Rogal, Edmund Migoś, Andrzej Pogorzelski, Jerzy Padewski, Jerzy Bartoszkiewicz, Tadeusz Stercel, Jerzy Flizikowski, Edward Pilarczyk, Władysław Opala, Marian Pilarczyk, Mieczysław Cichocki, Słobodzian,
Włókniarz Częstochowa - Stanisław Rurarz, Bernard Kacperak, Zdzisław Jałowiecki, Lucjan Krupiński, Julian Kuciak, Bogusław Kurzak, Marian Figzał, Wiktor Jastrzębski, Andrzej Jarząbek, Wiesław Kołodziejski, Henryk Barylski,

2 Liga

           ŚWIĘ.   ZIEL.   TORUŃ   TARN.   GNIE.  NHUTA  PIŁA   ŁÓDŹ    KROS.   OPOLE  LUBL.  ŚREM
ŚWIĘTOCHŁ. ** **   60-18   43-35   40-36   41-31  49-29  45-32  44-34   43-34   47-29  56-21  57-20
ZIELONA G. 41-37   ** **   42-36   52-25   46-31  31-40  42-34  43-35   47-31   51-26  54-22  38-34
TORUŃ      45-33   39-37   ** **   54-23   45-33  50-28  46-32  41-37   54-23   56-22  63-15  55-23
TARNÓW   
34,5-43,5 53-25   42-31   ** **   51-27  51-27  52-25  59-19   49-28   60-18  62-16  56-22
GNIEZNO    45-33   31-47   38-27   42-35   ** **  42-35  45-33  59-18   60-18   50-28  47-18  59-19
NOWA HUTA  36-41   41-37   35-43   31-45   53-24  ** **  39-39  46-31   45-32   51-27  61-17  54-21
PIŁA       48-30   35-41   43-34   38-38   58-20  47-31  ** **  47-30   50-28   40-38  60-17  61-16
ŁÓDŹ       29-49   29-49   37-40   41-37   51-27  45-33  52-26  ** **   52-26   58-20  53-25  57-19
KROSNO     31-47   33-45   42-34   41-37   41-36  38-40  42-36  48-30   ** **   44-31  54-24  52-25
OPOLE      24-53   26-51
31,5-45,5 27-51   25-52  34-43  41-37  30-48 46,5-28,5 ** **  44-33  43-32
LUBLIN     28-50   29-49   30-47   30-48   35-42  39-38  42-36  20-58   35-43   35-39  ** **  43-35
ŚREM       32-46   13-65   36-42 30,5-46,5 39-39  36-41  31-44  40-38   35-43   13-65  50-25  ** **

1 runda 8/4/62: Sparta-Zgrzeblarki 13-65(walkower, w meczu towarzyskim 34-38), (29/7)Polonia-Motor (Rutkowski-12,Jankowski-11,Siodła-11 - Bielecki-8), Stal-Kolejarz (Rose-12, Jaworski-6,Cheładze-8,Bauta-12,B.Kowalski-8,Domaniecki-10,Ptak - B.Grudziński-7), (28/7)Wanda-Unia 31-45 lub 31-44, Śląsk-Tramwajarz, Karpaty-Start
2 runda 15/4/62:
Zgrzeblarki-Wanda (Langner-10,Kurek-7 - Chwilczyński-12,Jaroszewicz-11), (14/4)Unia-Śląsk (sędzia-Włodzimierz Krasiński), Polonia-Stal (Bauta-9,Cheładze-7,Rose-6(dwa upadki), B.Kowalski-6,Domaniecki-3,Jaworski-2,Ptak-1), Tramwajarz-Karpaty, Kolejarz-Sparta (Skowron-13,B.Grudziński-8, Filip-6,Kapuła-6,Wieleba-4,Dzik-3,H.Nawrocki-3 - Flegel-13,Kaczmarek-6,Michalak-5,Mielcarzewicz-5, Frąszczak-3,Jurga-0,Walewski-0 sędzia: Gąsiorowski), Motor-Start
3 runda 29/4/62:
Śląsk-Zgrzeblarki, Wanda-Kolejarz, Stal-Motor (Bauta-15(3,3,3,3,3), Cheładze-12,B.Kowalski-11,Domaniecki-9,Jaworski-8,Ptak-6,Szmidtkowski-2 - W.Kowalski-5), Sparta-Polonia 31-44 lub 34-44, Karpaty-Unia, Tramwajarz-Start, Stal-Motor
4 runda 6/5/62:
Zgrzeblarki-Karpaty 47-31 lub 43-31 (Mendyka-14,Kurek-?,Ciorga-5 - Gąsior), Kolejarz-Śląsk (Skowron-10,B.Grudziński-7,Dzik-4,Filip-2,Kapuła-1,H.Nawrocki-0,Wieleba-0 - P.Waloszek-15, Fołtyn-9,W.Waloszek-9,Brabański-8,Hajok-6,Mucha-6,F.Waloszek-0), Unia-Start, Polonia-Wanda 47-31 lub 43-31 (sędzia-Wacław Radziuk), Stal-Sparta 55-23 lub 53-23 (Bauta-15(3,3,3,3,3),Domaniecki-12,Cheładze-8 - Flegel-8,sędzia-Jerzy Hłasko), Motor-Tramwajarz
5 runda 13/5/62:
Śląsk-Polonia, Tramwajarz-Unia, Wanda-Stal (Cheładze-12,Ptak-0, Domaniecki-11,Bauta-10,B.Kowalski-6,Jaworski-4), Start-Zgrzeblarki (Kurek-12,Mendyka-12,Sochacki-11, Szurkowski-4,Ciorga-4,Langner-3,Cieślawski-1), Karpaty-Kolejarz (Gąsior-15,Jakubowski-8,Winch-7,Kręt-6, Jerzy Owoc-5,Janusz Owoc-3 - Skowron-9,Filip-8,B.Grudziński-7,Dzik-5,Hawryluk-2), Sparta-Motor
6 runda 20/5/62:
Zgrzeblarki-Tramwajarz (Mendyka-11,Sochacki-9,Szurkowski-8,Kurek-5, Langner-5,Ciorga-3,Cieślawski-2 - Szwendrowski-12,Mirowski-10,Wróżyński-10), Stal-Śląsk (Cheładze-7,Bauta-9, Rose-9(3,d,?,3,3),B.Kowalski-7,Domaniecki-9(3,?,?,3),Ptak-4 - P.Waloszek-11(?,?,3,3,3,?),Mucha-9,Brabański-5, Fołtyn-3,W.Waloszek-3,Dudek-2, sędzia-Sosiński, zwycięzcy kolejnych biegów: Cheładze,Rose,Domaniecki, Bauta,B.Kowalski,Cheładze,P.Waloszek,P.Waloszek,Bauta,P.Waloszek,Rose,Domaniecki,Rose), Motor-Unia, (5/8)Kolejarz-Start (B.Grudziński-10,Filip-5,Dzik-3,Skowron-3,Steinbeck-2,Czerny-1,Niedworok-1 - Kwarciński-11,Cieślewicz-9,Majewicz-9,Ptaszyński-9,Gajdziński-8,Walicki-4,S.Kujawski-2), Sparta-Wanda, Polonia-Karpaty
7 runda 3/6/62:
Unia-Zgrzeblarki (Mendyka-10,Wiśniewski-6,Ciorga-5), Wanda-Motor, Karpaty-Stal (Rose-12,Ptak-6,Bauta-0,Domaniecki-0), Tramwajarz-Kolejarz, Śląsk-Sparta, Start-Polonia (Ptaszyński-12,Kwarciński-12,Cieślewicz-8,Kujawski-7,Majewicz-5,Walicki-1 - Jankowski-11, Rutkowski-10,Kowalski-7)
8 runda 17/6/62:
Motor-Zgrzeblarki, Stal-Start (Rose-12,Bauta-12,Cheładze-8, Jaworski-6,B.Kowalski-4,Ptak-2,Domaniecki-1 - Kwarciński-9,Ptaszyński-7,Majewicz-7,Maliński-4, Cieślewicz-3,Kujawski-3), (11?/8)Wanda-Śląsk 36-41 lub 35-41, Kolejarz-Unia (B.Grudziński-10,Skowron-6, Kapuła-5,Dzik-3,Filip-3,Czerny-0,Hawryluk-0 - Pytko-12,Curyło-11,W.Kamiński-11,Bogdanowicz-7,Depta-5, Kwaśniewicz-4,Baran-1), Polonia-Tramwajarz, Sparta-Karpaty
9 runda 24/6/62:
Zgrzeblarki-Kolejarz 51-26 lub 53-28 (Mendyka-12,Szurkowski-12,Grzywacki-9, Ciorga-7,Jaskulski-7,Sochacki-4 - Grudziński-9,Dzik-8, mecz zakończył się wynikiem 49-28, poprawiony został przez sędziego ponieważ goście w 8-biegu nie mieli prawa wprowadzić rezerwy taktycznej), Śląsk-Motor, Tramwajarz-Stal 37-40 lub 37-41 (Szwendrowski-10(3,?,?,?),Sumiński-7(2,?,?,?),Krakowiak-5(2,?,2,?), Wróżyński-5(0,?,0,?),Mirowski-8 - Domaniecki-5(1,?,?,?),Cheładze-3(0,?,?,?),Bauta-8(1,?,3,?), B.Kowalski-7(3,?,?,?),Rose-12(3,?,?,?,?),Ptak-2(2,?,?,?),Jaworski-4(1)), Unia-Polonia, Start-Sparta, Karpaty-Wanda
10 runda 1/7/62:
Polonia-Zgrzeblarki (Ciorga-12,Mendyka-7,Szurkowski-7,Wiśniewski-7, Jaskulski-4,Langner-4), Śląsk-Karpaty, Stal-Unia (Cheładze-9,Domaniecki-6,Rose-12,Ptak-5,Bauta-12, Jaworski-3 - Kamiński-6,Bogdanowicz-5,Pytko-5,Zachara-3,Kwaśniewicz-2,Curyło-2,Depta-0), Wanda-Start, Sparta-Tramwajarz, Motor-Kolejarz
11 runda 8/7/62:
Zgrzeblarki-Stal (Mendyka-11,Ciorga-8,Sochacki-8,Langner-6,Szurkowski-6, Wiśniewski-2,Kurek-2 - Rose-15(3,3,3,3,3),Domaniecki-7,Bauta-5,Ptak-4,B.Kowalski-3,Jaworski-1,Cheładze-1), Start-Śląsk (Ptaszyński-12,Kwarciński-11 - Mucha-12), Tramwajarz-Wanda, Kolejarz-Polonia (Skowron-12, B.Grudziński-11,Filip-8,Dzik-7,Czerny-3,Hawryluk-0,Niedworok-0 - T.Jankowski-11,Siodła-8,Rutkowski-6, Krzyżaniak-5,Machnik-3,Borsukiewicz-2,Gólcz-2, sędzia: Kowal), Karpaty-Motor, Unia-Sparta 56-22 lub 50-19
12 runda 15/7/62:
Stal-Zgrzeblarki (Rose-12,Bauta-7 - Jaskulski-10,Sochacki-9), Śląsk-Start, Sparta-Unia, Wanda-Tramwajarz, Polonia-Kolejarz, Motor-Karpaty
13 runda 22/7/62:
Zgrzeblarki-Polonia 42-34 lub 42-32 (Mendyka-10,Szurkowski-9,Langner-8, Ciorga-7,Sochacki-6,Kurek-2 - Rutkowski-15,Jankowski-11,Siodła-5), Karpaty-Śląsk, Unia-Stal (Kamiński-11, Depta-9,Curyło-8,Pytko-6,Zachara-4,Kwaśniewski-4 - Rose-14(2,3,3,3,3),Bauta-8,Domaniewski-5,Ptak-4, B.Kowalski-0,Sargun-0, sędzia - Rzerzycha), Start-Wanda, Tramwajarz-Sparta, Kolejarz-Motor (Skowron-12, B.Grudziński-12,Dzik-10,Filip-8,Czerny-2,Hawryluk-0,Niedworok-0 - Komandowski-8,W.Kowalski-7, Jendrej-8,Grudzień-4,Mazur-3,Kokalski-2,Topyło-1)
14 runda 12/8/62:
Kolejarz-Zgrzeblarki (Skowron-10,B.Grudziński-7,Filip-7, Czerny-2,Dzik-0,Niedworok-0,Steinbeck-0 - Langner-12,Sochacki-9,Mendyka-9,Ciorga-8,Szurkowski-7, Kurek-5,Cieślawski-1), Motor-Śląsk 28-50 lub 20-50, Stal-Tramwajarz 41-37 lub 40-37 (Rose-12(3,3,3,3), Domaniecki-8,B.Kowalski-6,Bauta-4,Ptak-4,Sargun-4,Jaworski-2 - Szwendrowski-10,Mirowski-9,Wróżyński-8, Krakowski-5,Strzelecki-2,Gołofit-2,Sumiński-1), Polonia-Unia, Sparta-Start, Wanda-Karpaty
15 runda 15/8/62:
Zgrzeblarki-Motor (Mendyka-12,Langner-9,Grzywacki-8,Ciorga-7, Sochacki-7,Szurkowski-7,Kurek-4 - Kowalski-8,Komandowski-8,Jendrej-4), Śląsk-Wanda, Tramwajarz-Polonia (sędzia-Władysław Engel), Unia-Kolejarz (Curyło-10,5,Depta-10,Zachara-10,W.Kamiński-9,5,Bogdanowicz-8,5, Pytko-8,5,Baran-3 - Skowron-7,B.Grudziński-5,Dzik-3,Filip-3,Czerny-0,Niedworok-0,Steinbeck-0), Karpaty-Sparta, Start-Stal (w 9-tym biegu doszło do śmiertelnego wypadku Stanisława Domanieckiego. Na skutek zacięcia się linki gazu zawodnik uderzył w bandę, mecz przerwano dopiero po 11-tym biegu przy stanie 38-27 dla Startu, po tym jak ze szpitala dotarła tragiczna informacja)
16 runda 19/8/62:
Zgrzeblarki-Unia (Sochacki-11,Mendyka-9,Szurkowski-9,Grzywacki-8, Langner-7,Ciorga-6,Cieślawski-2 - Bogdanowicz-10,Kamiński-5,Depta-4,Pytko-3,Curyło-2,Zachara-1), Motor-Wanda, Sparta-Śląsk, Polonia-Start, Kolejarz-Tramwajarz (B.Grudziński-11,Skowron-10,Filip-6,Dzik-2,Niedworok-1, Steinbeck-0,Czerny-0 - Szwendrowski-12,Mirowski-11,Gołofit-6,Wróżyński-6,Strzelecki-5,Sumiński-5,Krakowiak-3), (2/10)Stal-Karpaty
17 runda 26/8/62:
Tramwajarz-Zgrzeblarki (Mirowski-12,Szwendrowski-8,Sumiński-5, Wróżyński-3,Krakowiak-1 - Ciorga-10,Sochacki-10,Mendyka-8,Grzywacki-7,Szurkowski-6,Langner-5,Cieślawski-3), Śląsk-Stal (P.Waloszek-12,W.Waloszek-12 - Bauta-11,Rose-10,Ptak-7), Unia-Motor, Start-Kolejarz (Odrzywolski-12,Kwarciński-11,Majewicz-9,Cieślewicz-7,Ptaszyński-5,Kujawski-4,Walicki-2 - B.Grudziński-9, Skowron-9,Filip-6,Dzik-3,Niedworok-1), Wanda-Sparta (sędzia-Zbigniew Wróblewski), Karpaty-Polonia
18 runda 2/9/62:
Zgrzeblarki-Start (Szurkowski-11,Langner-10,Cieślawski-7,Sochacki-6, Ciorga-5,Grzywacki-5,Wiśniewski-2 - Odrzywolski-10,Kwarciński-9,Majewicz-5,Cieślewicz-4,Kujawski-2,Walicki-2), Polonia-Śląsk, Motor-Sparta, Kolejarz-Karpaty (B.Grudziński-12,Skowron-12,Filip-11,Molin-7, Steinbeck-3,Czerny-1.5,Hawryluk-0 - Gąsior-11,Waliszko-6,Jerzy Owoc-5.5,Janusz Owoc-4,Półchłopek-2, Malinowski-0), Stal-Wanda (B.Kowalski-6,Rose-12(3,3,3,3),Cheładze-6,Jaworski-7,Bauta-11,Ptak-6,Sargun-2 - Jaroszewicz-11,Kolenda-9,Korus-6,Fijałkowski-1,Tomczyszyn-1, zwyciązcy kolejnych biegów: Rose,Cheładze,Bauta, Rose,Jaworski,Rose,Bauta,Jaroszewicz,Rose,Jaroszewicz,Korus,Bauta,Jaroszewicz), Unia-Tramwajarz
19 runda 9/9/62:
Karpaty-Zgrzeblarki, Śląsk-Kolejarz, Sparta-Stal (Bauta-11,Rose-10, Jaworski-7,B.Kowalski-7,Ptak-4,Cheładze-3), Tramwajarz-Motor, Wanda-Polonia, Start-Unia (Odrzywolski-12, Cieślewicz-8 - Kamiński-9,Bogdanowicz-9)
20 runda 16/9/62:
Zgrzeblarki-Śląsk (Sochacki-11,Jaskulski-8,Mendyka-8,Ciorga-7, Szurkowski-4,Langner-2,Grzywacki-1 - P.Waloszek-15,W.Waloszek-8,Mucha-7,Dudek-3,Brabański-2,Fołtyn-2, 18/9 decyzją GKŻ T.Grzywacki otrzymał karę meczu za wykroczenia z 15 i 18/8), Motor-Stal (Komandowski-7, W.Kowalski-9 - Rose-12,Bauta-11,B.Kowalski-8,Ptak-7(0,3,2,2),Jaworski-6,Cheładze-3, 18/9 decyzją GKŻ M.Rose otrzymał karę wykluczenia do końca sezonu za wykroczenia z 19/7, 15 i 18/8), (?/?)Polonia-Sparta (18/9 decyzją GKŻ W.Rutkowski otrzymał karę meczu za wykroczenie z 8/9), Kolejarz-Wanda (Skowron-10,Filip-9,B.Grudziński-9, Dzik-2,Molin-2,Czerny-1,Steinbeck-1 - B.Jaroszewicz-11,Korus-8,T.Fijałkowski-7,Kolenda-7,Chwilczyński-6, Tomczyszyn-3,Senderski-1), Unia-Karpaty, Start-Tramwajarz (Ptaszyński-12,Majewicz-11 - Wróżyński-6)
21 runda 23/9/62:
Wanda-Zgrzeblarki (Sochacki-10,Jaskulski-7,Ciorga-6,Langner-5,Szurkowski-4, Mendyka-4,Grzywacki-1), Śląsk-Unia 40-36 lub 40-38, Stal-Polonia (Rose-12,Bauta-11,Cheładze-7,B.Kowalski-7, Sargun-3,Jaworski-3,Ptak-3 - Rutkowski-12), Karpaty-Tramwajarz, Sparta-Kolejarz (walkower), Start-Motor (Kwarciński-9,Cieślewicz-8,Ptaszyński-8 - Komandowski-6, sędzia przerwał zawody z powodu opadów deszczu)
22 runda 30/9/62:
Zgrzeblarki-Sparta (walkower, Sparta przyjechała z czterema zawodnikami), Tramwajarz-Śląsk, Motor-Polonia, Kolejarz-Stal (B.Grudziński-10,Skowron-10,Filip-6.5,Dzik-4,Molin-1, Steinbeck-1,Hawryluk-0 - Rose-11,B.Kowalski-10,Ptak-10,Cheładze-8,5,Sargun-4,Jaworski-2,Dutkowiak-0, Bauta - nie startował - kara meczu), Unia-Wanda, Start-Karpaty

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1962

1.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE     36   18  0   4   +290 lub +275

--------------------------------------------------
2.  ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 34   17  0   5   +257 lub +259 lub +255
3.  STAL APATOR TORUŃ        32   16  0   6   +243 lub +237
4.  UNIA TARNÓW              29   14  1   7   +282 lub +283
5.  START GNIEZNO            25   12  1   9   +69 lub +84
6.  WANDA NOWA HUTA          23   11  1   10  +53 lub +58
7.  POLONIA PIŁA             22   11  0   11  +92 lub +101
8.  TRAMWAJARZ ŁÓDŹ          20   10  0   12  +54
9.  KARPATY KROSNO           20   10  0   12  -93 lub -101 lub -97
10. KOLEJARZ OPOLE           12   6   0   16  -264
11. MOTOR LUBLIN             6    3   0   19  -490
12. SPARTA ŚREM              5    2   1   19  -493 lub -496


Śląsk Świętochłowice - Paweł Waloszek, Jan Mucha, Wiktor Waloszek, Krystian Fołtyn, Erwin Brabański, Lotar Dudek, Emanuel Hajok, Erwin Maj, Franciszek Waloszek,
Zgrzeblarki Zielona Góra - Mieczysław Mendyka, Tadeusz Grzywacki, Ludwik Jaskulski, Jan Wiśniewski, Jan Szurkowski, Bonifacy Langner, Henryk Ciorga, Kazimierz Kurek, Franciszek Cieślawski, Stanisław Sochacki, trener-Józef Olejniczak,
Stal Apator Toruń - Marian Rose, Bogdan Kowalski, Roman Cheładze, Stanisław Bauta, Stanisław Domaniecki (+15.8.1962 tor w Gnieźnie), Stanisław Dombrowski, Szmidtkowski, Tadeusz Jaworski, Bogdan Sargun, Podhajski, Stanisław Ptak, Ryszard Dutkowiak,
Unia Tarnów - Zygmunt Pytko, Zdzisław Zachara, Marian Curyło, Władysław Kamiński, Benedykt Bogdanowicz, Jan Kwaśniewicz, Władysław Depta, Adam Ciepiela, Zbigniew Baran, Józef Śledź,
Start Gniezno - Marian Kwarciński, Czesław Odrzywolski, Henryk Cieślewicz, Marian Kwarciński, Leon Majewicz, Juliusz Ptaszyński, Andrzej Walicki, Stanisław Kujawski,
Wanda Nowa Huta - Albin Tomczyszyn, Tadeusz Fijałkowski, Jan Fijałkowski, Bohdan Jaroszewicz, Maciej Korus, Mirosław Kolenda, Tadeusz Chwilczyński, Adam Stach, Adam Senderski,
Polonia Piła - Wiesław Rutkowski, Tadeusz Jankowski, Henryk Gólcz, Mieczysław Siodła, Tadeusz Borsukiewicz, Antoni Kowalski, Mieczysław Majsner, Stanisław Machnik, Tadeusz Bilejczyk, Bogdan Krzyżaniak,
Tramwajarz Łódź - Włodzimierz Szwendrowski, Paweł Mirowski, Włodzimierz Sumiński, Eugeniusz Wróżyński, Stanisław Gołofit, Jan Krakowiak, Janusz Zawistowski, Jan Strzelecki,
Karpaty Krosno - Roman Gąsior, Emil Jakubowski, Zdzisław Waliszko, Andrzej Winch, Jerzy Owoc, Janusz Owoc, Józef Półchłopek, Malinowski,
Kolejarz Opole - Stanisław Skowron, Bogumił Grudziński, Mieczysław Maruszczak, Jan Kozubski, Krzysztof Grzesiak, Jan Łucki, Michał Czerny, Roman Kapuła, Jan Kubica, Zygfryd Friedek, Henryk Nawrocki, Henryk Hawryluk, Jerzy Molin, Eugeniusz Dzik, Rudolf Filip, Ginter Niedworok, Manfred Steinbeck, Marian Wieleba,
Motor Lublin - Bronisław Isztok, Janusz Komandowski, Andrzej Jendrej, Ryszard Bielecki, Leszek Kokalski, Andrzej Mazur, Andrzej Grudzień, Wojciech Kowalski, Mieczysław Śledź, Janusz Kępa, Tadeusz Topyło, Leszek Próchniak, Andrzej Zaręba, Janusz Stawecki, Marek Nowicki, Jerzy Komandowski,
Sparta Śrem - Wacław Wechman, Andrzej Bartoszkiewicz, Edward Mielcarzewicz, Henryk Kaczmarek, Ryszard Michalak, Jerzy(Zdzisław) Walewski, Tadeusz Jurga, Zbigniew Flegel, Hipolit Kazimierczak,


Polish Moto Federation Cup


Kolejność w grupach

         GRUPA 1                              GRUPA 2

1. Górnik Rybnik          124          1. Sparta Wrocław         96 ???

2. Polonia Bydgoszcz      112          2. Wybrzeże Gdańsk        82 ???
3. Unia Leszno            84           3. Stal Gorzów Wlkp       68 ???
4. Stal Rzeszów           63           4. Włókniarz Częstochowa  40 ???


Individual Polish Championship


18. Finał IMP - Rzeszów 2/9/1962


1.     Florian Kapała              Stal Rzeszów
2.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
3.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik


Golden Helmet


2. Finał Złotego Kasku - Wrocław 13/5, Rzeszów 5/6, Bydgoszcz 23/6, Gorzów Wlkp 7/7, Rybnik 14/7,
Leszno 22/7, Częstochowa 18/8, Gdańsk 25/8/1962


1.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk
2.     Florian Kapała              Stal Rzeszów
3.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik


Silver Helmet


1. Finał Srebrnego Kasku - Świętochłowice 5/5, Krosno 26/5, Tarnów 27/5, Zielona Góra 2/6,
Łódź 16/6, Gniezno 30/6, Toruń 7/7/1962 (odpowiednik Złotego Kasku dla zawodników 2 Ligi)


1.     Włodzimierz Szwendrowski    Tramwajarz Łódź
2.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp


Tournaments


Toruń 18/4/1962 testmecz STAL APATOR TORUŃ - POLONIA BYDGOSZCZ          21  -  57
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Bauta-6,Cheładze-4,Domaniecki-4,B.Kowalski-4,Jaworski-2,Ptak-1 -
Suchecki-12,N.Świtała-12,Połukard-9,Bonin-7,R.Świtała-7,Kupczyński-5,Galczewski-3,Safian-2

Rybnik 21?22?/4/1962 testmecz GÓRNIK RYBNIK - STAL RZESZÓW              47  -  31 lub 46,5  -  31,5
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

S.Tkocz-14,J.Maj-11 - Kapała-11,Kępa-5,J.Malinowski-5

Rzeszów 22/4/1962 testmecz STAL RZESZÓW - GÓRNIK RYBNIK               46,5  -  31,5
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Kapała-11,5,Kepa-9,J.Malinowski-9,Kościelak-9 - J.Maj-11,S.Tkocz-9,5

Opole 23/4/1962 testmecz KOLEJARZ OPOLE - SPARTA WROCŁAW                32  -  44
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Henryk Malisz)

S.Skowron-12, K.Fołtyn-8, H.Kałuża-6, B.Grudziński-4, R.Filip-2, E.Dzik-0, R.Kapuła-0 -
A.Domiszewski-12, J.Błoch-12, A.Słaboń-8, K.Pociejkowicz-6, H.Jezierski-3, J.Trzeszkowski-2, Z.Antos-1

4. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 1/5/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (12 pkt.)
2.     Stanisław Domaniecki        Stal Apator Toruń (11 pkt.)
3.     Roman Cheładze              Stal Apator Toruń (9 pkt.)

4.     Tadeusz Jaworski            Stal Apator Toruń (9 pkt.)
5.     Henryk Cieślewicz           Start Gniezno (8 pkt.)
6.     Bogdan Kowalski             Stal Apator Toruń (6 pkt.)
7.     Czesław Safian              Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Warszawa 3/6/1962


1.     Marian Kaiser               Polska
2.     Henryk Żyto                 Polska
3.     Florian Kapała              Polska

Toruń 10/6/1962 testmecz STAL APATOR TORUŃ - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA      57  -  20
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Rose-12,Bauta-12,Cheładze-9,Ptak-9,B.Kowalski-8,Jaworski-6,Szmidtkowski-1 -
Kurzak-9,Jastrzębski-4,Papież-2,Figzał-2,Krzywiński-2

Finał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Wrocław 17/6/1962


1.     Marian Kaiser               Polska
2.     Paweł Waloszek              Polska
3.     Lubos Tomicek               CSRS

Puchar Wandy - Kraków 18 ???/6/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (12-(3,3,3,3) pkt.) nr.startowy 1
2.     Borys Samorodov             ZSRR (10-(3,3,1,3) pkt.) nr.startowy 13
3.     Lubos Tomicek               CSRS (9 pkt.)

4.     Stanislav Novak             CSRS (7 pkt.) nr.startowy 11
5.     Igor Plechanov              ZSRR (7 pkt.)
Zwycięzcy poszczególnych biegów:
1-Volf(nr.startowy 12), 2-Novak, 3-Volf, 4-Tomicek, 5-Waloszek, 6-Samorodov, 7-Samorodov,
8-Plechanov, 9-Waloszek, 10-Chwilczyński, 11-Waloszek, 12-Samorodov, 13-Waloszek

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Rzeszów 15/7/1962


1.     POLSKA                                                   43

2.     ZSRR                                                     33
3.     BUŁGARIA                                                 13
4.     NRD                                                      7

Czwórmecz towarzyski - Wrocław 15/7/1962


1.     Sparta Wrocław                                           36

(Konstanty Pociejkowicz-12(3,3,3,3))

2.     Stal Gorzów Wlkp                                         24
3.     Wybrzeże Gdańsk                                          22
4.     Włókniarz Częstochowa                                    14

Trójmecz towarzyski - Toruń 18/7/1962


1.     Stal Apator Toruń                                        40

(Stanisław Bauta-12(3,3,3,3))

2.     NRD                                                      17
3.     Bułgaria                                                 14

Trójmecz towarzyski - Bydgoszcz 19/7/1962


1.     Polonia Bydgoszcz                                        36

(Połukard-11, R.Świtała-4, Kupczyński-8, N.Świtała-8, Stachowiak-5)

2.     Bułgaria                                                 22

(Pejkov-6, Lukanov-2, Rose-7, Bauta-7)

3.     NRD                                                      12

(Schlenz-6, Kohl-1, Hehlert-4, Frenzel-1)

Testmecze międzypaństwowe polskich zespołów z RUDA HVEZDA PRAGA


Piła 3/8/1962                   43  -  34 (Polonia Piła/Polonia Bydgoszcz-Ruda Hvezda)
(Mieczysław Połukard-12(3,3,3,3), Rajmund Świtała-6, Norbert Świtała-4, Tadeusz Jankowski-10, Wiesław Rutkowski-8, Mieczysław Siodła-2, Ryszard Stachowiak-2 -
Bedrich Slany, Antonin Novak-8, Bohumil Bartonek-7, Richard Janicek, Lubos Tomicek-10, Jaroslav Mahac, Jaroslav Hejl, sędzia-Stanisław Sadowski)

Gdańsk 4 lub 5/8/1962           45  -  33 (Wybrzeże Gdańsk/Polonia Bydgoszcz-Ruda Hvezda)
(Marian Kaiser-12(3,3,3,3), Zbigniew Podlecki-8, Norbert Świtała-6, Stanisław Kaiser-6, Edward Kupczyński-4, Mieczysław Połukard-3, Zdzisław Nowak-1 -
Lubos Tomicek-14, Bohumil Bartonek-9, Bedrich Slany-8, Antonin Novak-2, Jaroslav Hejl-2, Richard Janicek-2, Jaroslav Mahac-1, sędzia: Rościsław Słowiecki)

Bydgoszcz 6/8/1962              34  -  44 (Polonia Bydgoszcz-Ruda Hvezda)
(Mieczysław Połukard-12(3,3,3,3), Rajmund Świtała-8, Edward Kupczyński-7, Ryszard Stachowiak-3, Czesław Safian-3, Norbert Świtała-1 -
Lubos Tomicek-10, Bedrich Slany-9, Bohumil Bartonek-8, Antonin Novak-8, Richard Janicek-7, Jaroslav Mahac-2, Jaroslav Hejl-1)

Toruń 7/8/1962                  36  -  41 (Stal Apator Toruń-Ruda Hvezda)
(Marian Rose-11(3,3,3,2), Józef Ptak, Stanisław Domaniecki-7(?,?,?,?,3), Roman Cheładze-2, Stanisław Bauta-11(2,3,3,3), Bogdan Kowalski-1, Bogdan Sargun-1, Tadeusz Jaworski -
Bedrich Slany-6(2,?,?,3), Antonin Novak-7, Bohumil Bartonek-8(3,2), Richard Janicek-?(?,?,3), Lubos Tomicek-10(3,2,2), Jaroslav Mahac-2, Jaroslav Hejl-1)

Turniej Asów Złotego i Srebrnego Kasku - Wrocław 8/9/1962


1.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz
2.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk
3.     Włodzimierz Szwendrowski    Tramwajarz Łódź

Głogów 16/9/1962 mały żużel LPŻ GŁOGÓW - LPŻ ZAMECH ELBLĄG              52 - 24
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Zygmunt Małolepszy-12, Bolesław Sztyler-10 -

Trójmecz towarzyski: CAMK-STAL APATOR TORUŃ-TRAMWAJARZ ŁÓDŹ - Łódź 5/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     TRAMWAJARZ ŁÓDŹ                                          ??

(Szwendrowski-12)

2.     STAL APATOR TORUŃ                                        ??

()

3.     CAMK                                                     ??

()

Trójmecz towarzyski: CAMK-STAL APATOR TORUŃ-TRAMWAJARZ ŁÓDŹ - Toruń 6/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     STAL APATOR TORUŃ                                        29

(Rose-11, Bauta-11)

2.     CAMK                                                     27

(Mojseev-10)

3.     TRAMWAJARZ ŁÓDŹ                                          16

(Mirowski-9)

Świętochłowice 6/10/1962 testmecz ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - WYBRZEŻE GDAŃSK 45  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Trójmecz towarzyski: CAMK-STAL GORZÓW WLKP-POLONIA PIŁA - Piła 7/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     POLONIA PIŁA                                             36

(Rutkowski-11, Jankowski-10)

2.     CAMK                                                     19

(Mojsiejev-10, Kuzniecov-6)

3.     STAL GORZÓW WLKP                                         17

(Pogorzelski-6, Migoś-5)

Trójmecz towarzyski: POLSKA-NORWEGIA-CSR - Wrocław 7/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     POLSKA                                                   43

(Marian Kaiser-15, Paweł Waloszek-11, Włodzimierz Szwendrowski-8, Marian Rose-8, Zygmunt Antos-1)

2.     CSRS                                                     34

(Jaroslav Volf jr.-14, Antonin Svab-11, Zdenek Kovar-5, Stanislav Kubicek-4)

3.     NORWEGIA                                                 13

(Sverre Harrfeldt-7, Cato Agnor, Tore Svaleng-5, Per Jakob Aaulie-1)

Trójmecz towarzyski: POLSKA-NORWEGIA-CSR - Bydgoszcz 9/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     POLSKA                                                   40

(Marian Kaiser-16, Janusz Suchecki-6, Mieczysław Połukard-11, Edward Kupczyński-7)

2.     CSRS                                                     31

(Jaroslav Volf jr.-12, Zdenek Kovar-2, Stanislav Kubicek-4, Antonin Svab-13)

3.     NORWEGIA                                                 19

(Sverre Harrfeldt-8, Cato Agnor-3, Tore Svaleng-6, Per Jakob Aaulie-2)

Po zawodach rozegrano bieg dodatkowy zawodników z najlepszymi czasami.
Wygrał Marian Kaiser przed Edwardem Kupczyńskim.

Trójmecz towarzyski: CAMK-STAL GORZÓW WLKP-POLONIA PIŁA - Gorzów Wlkp 11/10/1962


1.     CAMK                                                     34
2.     STAL GORZÓW WLKP                                         24
3.     POLONIA PIŁA                                             13

(Wiesław Rutkowski-11)

Trójmecz towarzyski: POLSKA-NORWEGIA-CSR - Leszno 11/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     POLSKA                                                   33

(Henryk Żyto-13, Marian Kaiser-10, Zdzisław Waliński-8, Jan Kusiak-2)

2.     CSRS                                                     31

(Jaroslav Volf jr.-13, Zdenek Kovar-6, Stanislav Kubicek-6, Antonin Svab-6)

3.     NORWEGIA                                                 12

(Sverre Harrfeldt-8, Cato Agnor-2, Per Jakob Aaulie-2)

3. Międzynarodowy Turniej Indywidualny "O Puchar ZM TPP-R" - Świętochłowice 13/10/1962


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Vitaly Shylo                ZSRR
3.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice

4. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 14/10/1962 (przed południem godz.10:30)
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (12-(3,3,3,3))
2.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik (11-)
3.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (10-)

lista startowa:
1-Marian Rose(5), 2-Marian Kaiser(12), 3-Stanisław Bauta(7), 4-Mieczysław Połukard(10), 5-Norbert Świtała(9),
6-Józef Ptak, 7-Roman Cheładze, 8-Antoni Woryna(5), 9-Stanisław Tkocz(11), 10-Włodzimierz Szwendrowski(8),
11-Bogdan Kowalski(5), 12-Kazimierz Bentke, 13-Jan Malinowski(3), Tadeusz Jaworski, Bogdan Sargun(rezerwa)

6. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 14/10/1962 (po południu godz.15:00)
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (12+2-(3,3,3,3,2))
2.     Marian Kaiser               Wybrzeże Gdańsk (10+3-(3,3,2,2,3))
3.     Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz(11+1-(3,3,3,2,1))

lista startowa:
1-Połukard(14), 2-Rose(6), 3-Kupczyński(12), 4-Podlecki(4), 5-S.Tkocz(5), 6-Woryna(3), 7-Suchecki(3),
8-Szwendrowski(2), 9-N.Świtała(6), 10-Rurarz, 11-M.Kaiser(13), 12-R.Świtała(8), 13-Bentke, R-Stachowiak(6)
?-Safian(1)

Trójmecz towarzyski: CAMK-ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE-WANDA NOWA HUTA - Nowa Huta 14/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     CAMK                                                     31
2.     ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE                                     25
3.     WANDA NOWA HUTA                                          18

Trójmecz towarzyski: CSR-NORWEGIA-POLSKA - Rzeszów 14/10/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     POLSKA                                                   52 lub 47

(J.Maj-17, Żyto-17)

2.     CSRS                                                     34 lub 33
3.     NORWEGIA                                                 10

Gdańsk 20/10/1962 testmecz WYBRZEŻE GDAŃSK - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE       50  -  28
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Toruń 21/10/1962 testmecz STAL APATOR TORUŃ - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE      ??  -  ??
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Rose-12, Sargun-8, Cheładze-7, Bauta-7, Ptak-5, Jaworski-2, B.Kowalski-2
Mucha-11, Fołtyn-8, Waloszek-4

Gniezno 21/10/1962 testmecz START GNIEZNO - STAL GORZÓW WLKP            36,5 - 40,5
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Odrzywolski-15 - Pogorzelski-11

Turniej par - Opole 21/10/1962


1.     Kolejarz Opole (Stanisław Skowron, Eugeniusz Dzik)       16
2.     Kolejarz Opole (Bogumił Grudziński, Rudolf Filip)        15
3.     Sparta Wrocław/Kolejarz Opole (Adolf Słaboń-12, Manfred Steinbeck) ?

4.     Sparta Wrocław (Jerzy Trzeszkowski, Zygmunt Antos)       ?
5.     Polonia Piła (Bogdan Krzyżaniak, Tadeusz Borsukiewicz)   ?

12. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 28/10/1962


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
3.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz

Turniej o "Puchar Przewodniczącego MRN" - Piła 4/11/1962
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)
2.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń (10 pkt.)
3.     Andrzej Pogorzelski         Stal Gorzów Wlkp (10 pkt.)

4.     Wiesław Rutkowski           Polonia Piła (9 pkt.)
5.     Marian Rose                 Stal Apator Toruń (9 pkt.)
6.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (7 pkt.)
7.     Marian Kwarciński           Start Gniezno (6 pkt.)
8.     Tadeusz Jankowski           Polonia Piła (6 pkt.)
9.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (4 pkt.)
10.    Bogdan Krzyżaniak           Polonia Piła (3 pkt.)
11.    Antoni Kowalski             Polonia Piła (2 pkt.)
12.    Henryk Cieślewicz           Start Gniezno (1 pkt.)
13.    Henryk Gólcz                Polonia Piła (1 pkt.)

2. "Puchar ROW" - Rybnik 21/10/1962


1.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
2.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik
3.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice

3. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń //1962


1.     Stanisław Bauta             Stal Apator Toruń
2.     Stanisław Domaniecki        Stal Apator Toruń
3.     Roman Cheładze              Stal Apator Toruń


1961     INDEX     1963