DMP DM2L IMP Złoty Kask Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Bronisław Idzikowski
(ur.19-2-1936 lub 1-1-1936 zm.15 lub 16-9-1961) - wypadek na torze w Częstochowie 10-9-1961
Leszek Zienkiewicz (ur.?-?-1937 zm.25-10-1961) - wypadek na torze w Rzeszowie 24-10-1961


Team Championship


1 Liga

                 RZES.  RYBN.   BYDG.   LESZ.  CZĘS.   WROC.   GDAŃ.   NHUTA
RZESZÓW          ** **  
48-30   52-25   47-31  46-32   58-19   52-26   63-14
RYBNIK           38-40  ** **   52-26   50-28  36-41   49-28   56-22   63-14
BYDGOSZCZ        37-38  25-53   ** **   42-34  47-28   48-30   58-20   57-21
LESZNO           39-39  
38-39   53-25   ** **  51-26   39-38   43-35   60-18
CZĘSTOCHOWA      13-65  41-37   36-39   49-29  ** **   37-41   43-35   33-44
WROCŁAW          35-43  13-65   33-42   47-31  43-35   ** **   48-28   54-22
GDAŃSK           31-47  32-46   34-43   40-37  27-51 53,5-24,5 ** **   58-19
NOWA HUTA        20-58  22-56 21,5-56,5 27-50  34-44   32-45 37,5-40,5 ** **

1 runda 9/4/61: (2/4)Stal-Włókniarz, Wanda-Polonia (Suchecki-14,N.Świtała-12), Sparta-Legia (Pociejkowicz-13,Słaboń-12 - M.Kaiser-14), Unia-Górnik,
2 runda 15/4/61:
Wanda-Unia (Jaroszewicz-9 - Żyto-15(3,3,3,3,3),), Legia-Stal (M.Kaiser-12,S.Kaiser-9,Podlecki-6,Kraska-3,Kamiński-1,Z.Nowak-0 - Kapała-13(3,3,3,3,1),Kępa-11, J.Malinowski-9,Stawecki-6,Kościelak-4,Spychała-4,M.Pilarczyk-0), Górnik-Sparta 49-28 lub 49-29 (S.Tkocz-13,J.Maj-10,Peszke-9 - Pociejkowicz-13,Słaboń-10), (1/6)Polonia-Włókniarz 47-28 lub 45-28 (N.Świtała-15(3,3,3,3,3),Połukard-11,Bonin-8,R.Świtała-6,Domaniecki-4,Galczewski-3),
3 runda 23/4/61:
Stal-Górnik, Unia-Polonia (Żyto-15,Kolber-10,Kusiak-9,Waliński-8, Tanaś-6,Nowak-5 - n.Świtała-6,Połukard-5,Bonin-5,Suchecki-4,R.Świtała-3,Kupczyński-1,Domaniecki-1), Włókniarz-Legia, Sparta-Wanda (Pociejkowicz-15(3,3,3,3,3),Słaboń-13),
4 runda 30/4/61:
Wanda-Stal 20-58 lub 19-58 lub 19-59 (Chwilczyński-6,Kolęda-4,Korus-4, Stach-1,Witwicki-1,Jaroszewicz-0 - Kapała-15,Kępa-14,Spychała-10,Kościelak-9,Stawecki-6,Brzozowski-4, M.Pilarczyk-0), Górnik-Włókniarz, Sparta-Unia 47-31 lub 49-29 lub 45-29 (Słaboń-15(3,3,3,3,3), Pociejkowicz-13,Antos-6,Jezierski-5,Domiszewski-4,Kałuża-2 - Żyto-11,Kolber-9,Kusiak-4,Tanaś-3, Waliński-2), Legia-Polonia (M.Kaiser-15(3,3,3,3,3) - Bonin-11,R.Świtała-6,N.Świtała-5,Kupczyński-5, Połukard-9,Suchecki-7),
5 runda 1/5/61:
Unia-Sparta (Żyto-12,Kolber-11,Kusiak-8,Tanaś-4,Waliński-4 - Pociejkowicz-15,Słaboń-8,Jezierski-7,Kałuża-4,Antos-3,Domiszewski-1), Polonia-Legia 58-20 lub 53-19 (Połukard-11,Kupczyński-7,N.Świtała-12,5,R.Świtała-10,5,Suchecki-7,Bonin-10 - M.Kaiser-7,S.Kaiser-6), Włókniarz-Górnik, Stal-Wanda 63-14 lub 63-15,
6 runda 7/5/61:
Legia-Włókniarz, Górnik-Stal (J.Maj-12,S.Tkocz-11,Peszke-7,Woryna-4, Wyglenda-3,Motyka-1 - Kapała-14,J.Malinowski-9,Kępa-9,Kościelak-3,Spychała-2,Stawecki-2,Brzozowski-1), Wanda-Sparta (Chwilczyński-9,T.Fijałkowski,Jaroszewicz - Pociejkowicz-15(3,3,3,3,3),Słaboń-12,Kałuża-6, Domiszewski-6,Jezierski-4,Antos-2), (30/6)Polonia-Unia 42-34 lub 43-34 (N.Świtała-11,R.Świtała-5, Suchecki-11,Bonin-0,Połukard-12,Domaniecki-3,Galczewski-1 - Żyto-13,Waliński-6,Kusiak-8,Kolber-7, w leszczyńskim zespole wystartowało tylko 4 zawodników),
7 runda 14/5/61:
Sparta-Polonia 33-42 lub 35-42 (Domiszewski-8,Błoch-7,Słaboń-7, Antos-4,Kałuża-3,Pociejkowicz-3,Jezierski-1 - Suchecki-12,N.Świtała-10,Połukard-8,R.Świtała-8, Bonin-2,Domaniecki-2), (31/8 lub 2/8)Legia-Górnik (M.Kaiser-9,Kraska-9 - J.Maj-14,S.Tkocz-9,Wyglenda-9), (15/5)Stal-Unia, Włókniarz-Wanda,
8 runda 21/5/61:
Wanda-Legia, Unia-Włókniarz (Żyto-15(3,3,3,3,3),Kusiak-11,Kolber-10, Nowak-8,Bartkowiak-4,Tanaś-3 - Idzikowski-9,Rurarz-6), Polonia-Górnik (S.Tkocz,Wyglenda,J.Maj, Berliński,Peszke,Woryna, sędzia-Rościsław Słowiecki), (20/8)Stal-Sparta,
9 runda 4/6/61:
Stal-Polonia, Górnik-Wanda 63-14 lub 63-15, Legia-Unia, Włókniarz-Sparta,
10 runda 11/6/61:
(12/6)Polonia-Stal (Bonin-4,Połukard-11,Domaniecki-1,R.Świtała-6, Galczewski-2,N.Świtała-13, - Kapała-13,Spychała-6,J.Malinowski-5,Stawecki-4,Kępa-6,Kościelak-4,Brzozowski-0), (12/6)Wanda-Górnik, Unia-Legia 43-35 lub 45-37 (Żyto-13,Waliński-10,Kusiak-9,Nowak-6,Bauta-3,Bartkowiak-2 - M.Kaiser-8,S.Kaiser-7,Nowak-5,Kraska-5,Podlecki-4,Zachara-4,Dąbrowski-2), Sparta-Włókniarz (Pociejkowicz-15(3,3,3,3,3),Domiszewski-12),
11 runda 25/6/61:
Sparta-Stal (Pociejkowicz-13,Domiszewski-9,A.Słaboń-6,Błoch-4, H.Kałuża-2,Jezierski-2 - Kapała-13,Kępa-11,Kościelak-7,5,J.Malinowski-6,5,Spychała-5,Stawecki-0, Brzozowski-ns), Legia-Wanda, Górnik-Polonia (J.Maj-15(3,3,3,3,3),S.Tkocz-14 - Bonin-7,Połukard-6), Włókniarz-Unia,
12 runda 9/7/61:
Wanda-Włókniarz, Unia-Stal (Żyto-13,Kolber-11 - Kapała-13,Kępa-8, Kościelak-8,J.Malinowski-6,Spychała-3,Stawecki-1,Brzozowski-0), (30/8)Górnik-Legia 56-22 lub 46-32 (J.Maj-14,S.Tkocz-9,Wyglenda-9 - M.Kaiser-9,Kraska-9), Polonia-Sparta (Pociejkowicz,Jezierski,Słaboń, Kałuża,Domiszewski,Błoch),
13 runda 10/9/61:
Sparta-Górnik 13-65 (walkower, meczu nie rozegrano do granicznego terminu 1/10), Włókniarz-Polonia (Rurarz-11 - Suchecki-15(3,3,3,3,3), wypadek B.Idzikowskiego-zmarł 5 dni później), Stal-Legia, Unia-Wanda (Żyto-15(3,3,3,3,3),Waliński-11,Kusiak-11,Nowak-9,Bauta-2,Bartkowiak-1 - Jaroszewicz-7),
14 runda 17/9/61:
Włókniarz-Stal 13-65 (walkower, mecz nie rozegrano do granicznego terminu 1/10), Górnik-Unia, Polonia-Wanda, Legia-Sparta (M.Kaiser-12(3,3,3,3,d),Nowak-7,S.Kaiser-12, Podlecki-7.5,Zachara-7,Kraska-7,Dombrowski-1 - Antos,Błoch-5,Domiszewski-10,Jezierski-1.5,Kałuża-1, Słaboń-7),

Ostateczna kolejność DMP 1961

1.  STAL RZESZÓW            27   13  1   0   +306
2.  GÓRNIK RYBNIK           20   10  0   4   +252
3.  POLONIA BYDGOSZCZ       18   9   0   5   +65

4.  UNIA LESZNO             13   6   1   7   +41
5.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   12   6   0   8   -65
6.  SPARTA WROCŁAW          12   6   0   8   -84
7.  LEGIA GDAŃSK            8    4   0   10  -123
--------------------------------------------------
8.  WANDA NOWA HUTA         2    1   0   13  -392

Baraż o prawo startu w 1 Lidze w sezonie 1962

15/10/61 TARNÓW - GDAŃSK          34-44

22/10/61 GDAŃSK - TARNÓW          49-29

(M.Kaiser-14, S.Kaiser-10, Kraska-8, Zachara-7, Podlecki-5, Nowak-4, Kowalski-1 -
Pytko-9, Ciepiela-8, Bogdanowicz-5, Curyło-5, Kamiński-1, Depta-1)


Stal Rzeszów - Florian Kapała(61-2.83), Stefan Kępa(54-2.48), Jan Malinowski(52-1.90), Janusz Kościelak(46-1.71), Marian Spychała(49-1.55), Marian Pilarczyk(9-1.55), Marian Stawecki(43-1.02), Wiktor Brzozowski(10-1.00), Leszek Zienkiewicz (+25.10.1961) tor w Rzeszowie
Górnik Rybnik - Stanisław Tkocz(51-2.71), Joachim Maj(67-2.66), Antoni Woryna(52-1.68), Karol Peszke(42-1.71), Bogdan Berliński(30-1.60), Andrzej Wyglenda(39-1.31), Alojzy Norek, Waldemar Motyka(42-0.88),
Polonia Bydgoszcz - Mieczysław Połukard(53-2.38), Norbert Świtała(63-2.18), Janusz Suchecki(45-2.18), Edward Kupczyński(13-1.70, GKŻ zdyskwalifikował zawodnika za spowodowanie ciężkiej kontuzji S.Kwoczały podczas 3.rundy ZK w Nowej Hucie 13 maja), Rajmund Świtała(55-1.70), Bolesław Bonin(48-1.44), Stanisław Galczewski(12-0.58), Stanisław Domaniecki(36-0.67), Zbigniew Sander, trener - Bronisław Ratajczyk
Unia Leszno - Henryk Żyto(70-2.61), Jan Kusiak(53-2.09), Zdzisław Waliński(44-1.84), Jan Kolber(51-1.80), Kazimierz Bentke(+występy w Coventry), Andrzej Tanaś(35-1.00), Zenon Nowak(33-1.05), Marian Bartkowiak(11-0,63), Stanisław Bauta(18-0.77), Stanisław Sochacki, trener-Józef Olejniczak,
Włókniarz Częstochowa - Stefan Kwoczała(36-2.58), Stanisław Rurarz(55-2.51), Bernard Kacperak(44-1.53), Zdzisław Jałowiecki(51-1.06), Bronisław Idzikowski (+15.9.1961 tor w Częstochowie)(57-2.23), Julian Kuciak(43-0.79), Lucjan Krupiński(29-0.35), Bogusław Kurzak(4-1.25), Andrzej Jarząbek, Marian Figzał,
Sparta Wrocław - Konstanty Pociejkowicz(50-2.66), Adolf Słaboń(50-1.00), Andrzej Domiszewski(58-1.55), Jerzy Błoch(40-1.07), Henryk Jezierski(38-0.86), Henryk Kałuża(47-1.19), Szymański(22-0.86), Zygmunt Zygmuntowski, Zygmunt Antos,
Legia Gdańsk - Marian Kaiser(61-2.74), Zbigniew Podlecki(61-1.98), Stanisław Kaiser(53-1.90), Czesław Kraska(54-1.20), Roman Wieczorek, Zdzisław Nowak(54-0.69), Zdzisław Zachara(23-1.13), Mieczysław Śledź, Euzebiusz Goździk, Władysław Kamrowski, Włodzimierz Kaczmarski, Dąbrowski(21-0.43)
Wanda Nowa Huta - Tadeusz Fijałkowski(32-1.19), Bohdan Jaroszewicz(57-1.27), Jan Fijałkowski(22-0.70), Maciej Korus(51-1.27), Tadeusz Chwilczyński(59-1.44), Adam Stach(29-0.93), Zdzisław Figiel, Zbigniew Fijałkowski(12-0.33), Jan Raźny, Mirosław Koleda(14-0.43), Zbigniew Witwicki(40-0.85),

2 Liga

          GORZ.   TARN.   ŁÓDŹ   KROS.  ŚWIĘ.   GNIE.   TORUŃ  ŚREM   PIŁA   ZIEL.  OPOLE
GORZÓW    ** **   51-25   51-26  62-15  54-23   49-29   53-24  44-32  47-30  60-18  59-18
TARNÓW    39-38   ** **   49-29  60-17  
52-26           57-21         47-24  51-27  44-33
ŁÓDŹ      33-44           ** **  42-34          55-23   46-32  45-33  40-38  44-33  58-20
KROSNO    48-30   39-38   49-29  ** **  46-31   41-35   52-25  52-25  61-17  57-21  59-19
ŚWIĘTOCHŁ.28-48   37-36   45-33  47-31  ** **   39-39   45-23  49-29  53-25  54-23  50-27
GNIEZNO   35-41   27-51   42-34  34-44  26-52   ** **   55-20  57-20  40-37  54-24  47-19
TORUŃ     26-51   49-29   29-49  28-47  40-35   49-29   ** **  44-34  42-36  57-21  
40-35
ŚREM      21-56   27-51   31-47  50-28  39-39   20-58   44-34  ** **         44-34  41-31
PIŁA      29-49   32-43          45-32  56-20 48,5-28,5 54-24  36-42  ** **  31-43  57-21
ZIELONA G.33-45   35-42   23-55  42-35  27-51   35-41   34-44  49-27  38-40  ** **  52-24
OPOLE     28-49 22,5-55,5 22-55  30-48  20-58   
34-40   29-46  27-51  30-48  47-30  ** **

1 runda 9/4/61: Stal-Sparta (Rogal-15,Migoś-12,Flizikowski-9,Stercel-3,Słobodzian-3, Padewski-2), Kolejarz-Śląsk 20-58 lub 19-53 (Skowron-7,B.Grudziński-3,Grzesiak-3,Maruszczak-3, Safian-2,Łucki-1,Kapuła-0 - Hajok-13,Mucha-12,L.Dudek-11,Fołtyn-11,A.Dudek-8,Nawrocki-3,F.Waloszek-0), Start-MKŻ (Pogorzelski-12,Kwarciński,Wróżyński - Sargun-1,Rose-10,Jaworski-3,Cheładze-2,Kowalski-3, Stachowiak-1), Polonia-Legia (Rutkowski-10,Siodła-10,Jankowski-10 - Gąsior-15), Unia-Tramwajarz
2 runda 15/4/61:
(1/6)Start-Stal 35-41 lub 36-42 (Cieślewicz-9 - Rogal-15(3,3,3,3,3)), Zgrzeblarki-Kolejarz (Ciorga-13,Wiśniewski-11,Mendyka-9,Jaskulski-8,Kamiński-5,Langner-5,Grzywacki-1 - Skowron,Grzesiak,Safian), (16/4)Śląsk-Unia (Fołtyn-11,Mucha-10,W.Waloszek-6,Hajok-4,Dudek-4,F.Waloszek-2 - Ciepiela-11,Pytko-11,Curyło-5,W.Kamiński-3,Dzik-3,Tomczyszyn-2,Depta-1), MKŻ-Legia (Rose-13,Kowalski, Jaworski,Cheładze-7,Stachowiak-ns,Sargun - Gąsior-14,Jakubowski-12,Próchniak-10), Tramwajarz-Polonia
3 runda 23/4/61:
Stal-MKŻ (Rogal-15,Migoś-12,E.Pilarczyk-8,Słobodzian-7,Padewski-5, Flizikowski-3,Boniecki-3 - Rose-9,Sargun-3,Cheładze-2,Jaworski-5,Kowalski,Stachowiak-5,Podhajski), Unia-Zgrzeblarki, Legia-Tramwajarz (Gąsior-14,Jakubowski-11,Kręt-9,Winch-7,Kowalski-5,Próchniak-3 - Mirowski-11,Krakowiak-10,Sumiński-4,Piotrowski-3,W.Kołeczek-1), Polonia-Śląsk 56-20 lub 49-18, Kolejarz-Sparta (Skowron-10,B.Grudziński-7,Czerny-4,Safian-4,Grzesiak-2,Maruszczak-0,Łucki-0 - Flegel-13,Kaczmarek-13,Wechman-10,Jurga-6,Michalak-5,Mielcarzewicz-4,Walewski-0)
4 runda 30/4/61:
Zgrzeblarki-Stal 33-45 lub 32-45 (Rogal-15,Migoś-14,Cichocki-8, E.Pilarczyk-3,Słobodzian-3,Padewski-2 - Ciorga-8,Mendyka-8,Wiśniewski-6,Miński-3,Langner-3,Cieślawski-3, Kamiński-2), Polonia-MKŻ (Jankowski-12 - Rose-12), Sparta-Start, Legia-Unia, Tramwajarz-Kolejarz
5 runda 1/5/61:
Stal-Zgrzeblarki (Rogal-15,Migoś-14,Padewski-12,E.Pilarczyk-7,Boniecki-7, Słobodzian-5 - Mendyka-9,Wiśniewski-4,Ciorga-3,Langner-1,Miński-1), Start-Sparta, Unia-Legia, Kolejarz-Tramwajarz (Skowron-11,Safian-5,Grzesiak-3,Czerny-3,B.Grudziński-0,Kapuła-0,Łucki-0 - Mirowski-15,Krakowiak-12,W.Kołeczek-8,Strzelecki-8,Sumiński-7,Piotrowski-5,Zawistowski-0), MKŻ-Polonia (Rose-15(3,3,3,3,3),Stachowiak-6,Jaworski-6,Kowalski-5,Sargun-5,Cheładze-5 - T.Jankowski-13, Rutkowski-9)
6 runda 7/5/61:
Zgrzeblarki-Polonia (Mendyka-12,Wiśniewski-7,Langner-7,Cieślawski-5, Ciorga-4,Miński-3 - Rutkowski-15,T.Jankowski-9), MKŻ-Tramwajarz, Śląsk-Legia (Gąsior-13,Próchniak-8, Jakubowski-6,Winch-2,Kręt-2), Sparta-Unia, Start-Kolejarz (Pogorzelski-7,Wróżyński-7, sędzia przerwał zawody po 11-tym biegu z powodu ulewy)
7 runda 14/5/61:
(13/5)Kolejarz-Stal (Skowron-13,B.Grudziński-8,Czerny-6,Kapuła-1, Grzesiak-0,Safian-0,Launer-0 - Rogal-12,Migoś-11,Padewski-11,Flizikowski-6,Słobodzian-5,E.Pilarczyk-4, Boniecki-0), Legia-Zgrzeblarki (Gąsior-15(3,3,3,3,3),Próchniak-14,Jakubowski-9,Waliszko-7,Winch-7, Różański-4,Kręt-2 - Langner-7,Mendyka-6,Cieślawski-3,Sawicki-2,Szurkowski-2,Miński-1), Unia-Start, Tramwajarz-Śląsk, Polonia-Sparta (Jankowski-12 - Kaczmarek-11)
8 runda 21/5/61:
Stal-Unia (Rogal-15,Migoś-13,Flizikowski-9,Stercel-6,Padewski-4, E.Pilarczyk-3,Boniecki-1 - Ciepiela-6,Tomczyszyn-6,Curyło-5,Pytko-4,Kamiński-3,Bogdanowicz-1), (22/5)Zgrzeblarki-Tramwajarz (Langner-9,Komandowski-5,Wiśniewski-3,Ciorga-3,Miński-2,Szurkowski-1 - Mirowski-13,Krakowiak-13,Szwendrowski-12,Sumiński-8), Sparta-Legia 50-28 lub 49-29 (Gąsior), MKŻ-Śląsk (Cheładze-2,Sargun-8,Stachowiak-7,Kowalski-7,Rose-12,Jaworski-4 - Mucha,F.Waloszek,L.Dudek, W.Waloszek,Fołtyn,A.Dudek), Start-Polonia (Kwarciński-11 - Rutkowski-15(3,3,3,3,3))
9 runda 28/5/61:
(6/8)Polonia-Stal (w pierwotnym terminie 15-21, mecz przerwano z powodu ulewy) (A.Kowalski-11,T.Jankowski-10,Kurek-6,Siodła-3,Krzyżaniak-1 - Stercel-13,Rogal-11,Migoś-11, Boniecki-5,Padewski-4,E.Pilarczyk-3), Śląsk-Zgrzeblarki, Tramwajarz-Sparta (Szwendrowski-12), Kolejarz-MKŻ (Czerny-9,Skowron-9,B.Grudziński-7,Kapuła-3,Kozubski-1,Grzesiak-0,Launer-0 - Rose-15(3,3,3,3,3),Stachowiak-10,Cheładze-7,B.Kowalski-6,Sargun-6,Jaworski-2), Legia-Start (Gąsior-13,5, Próchniak-12,5,Winch-6,Kręt-5,Andrzejewski-3,Waliszko-1,Jakubowski-u - Pogorzelski-11,Wróżyński-9, Kwarciński-7,Cieślewicz-5,Wróblewski-2,Gajdziński-1,Ptaszyński-u)
10 runda 4/6/61:
Stal-Legia (Migoś-15,Stercel-12,Rogal-12,Flizikowski-8,Padewski-8, Boniecki-7 - Jakubowski-5,Gąsior-5), MKŻ-Zgrzeblarki (Cheładze-12,Sargun-4,Kowalski,Stachowiak-14, Rose-15(3,3,3,3,3),Jaworski-5 - Cieślawski,Mendyka,Grzywacki-8,Szurkowski,Komandowski,Ciorga), (3/6)Kolejarz-Unia (B.Grudziński-8,Czerny-6,5,Skowron-5,Kubica-2,Łucki-1,Kapuła-0 - Ciepiela-11,Pytko-11, Curyło-9,Krystyniak-9,Kamiński-6,Śledź-5,5,Tomczyszyn 4, mecz rozegrano w Tarnowie, tor w Opolu nie nadawał się do jazdy), Start-Tramwajarz (Kwarciński-13,Wróżyński-10 - Szwendrowski-12), Sparta-Śląsk
11 runda 11/6/61:
Tramwajarz-Stal, (16?/6)Śląsk-Start, Polonia-Kolejarz (Kowalski-14 - Skowron-10), Unia-MKŻ 57-21 lub 56-21 (Stachowiak-10,Cheładze-5,Rose-2,Podhajski-2,Kowalski-1,Jaworski-1), (?/?)Sparta-Zgrzeblarki
12 runda 18/6/61:
Stal-Śląsk (Stercel-14,Rogal-14,Migoś-12,Padewski-6,Flizikowski-4, E.Pilarczyk-3,Boniecki-1 - E.Maj-6,W.Waloszek-5,Fr.Waloszek-4,Mucha-3), Start-Zgrzeblarki (Pogorzelski-15,Kwarciński-14 - Żywacki-6), MKŻ-Sparta (Rose-11,Kowalski-9,Stachowiak-8,Podhajski-7, Sargun-5,Cheładze-4 - Flegel-10,Wechman-10,Kaczmarek-9,Czernik-3,Jurga-1,Walewski-1), (17/6)Kolejarz-Legia 30-48 lub 29,5-48,5 (Skowron-13.5,Czerny-6,Kubica-6,B.Grudziński-2,Łucki-2,Kapuła-0,Kozubski-0 - Gąsior-14.5,Jakubowski-10,Próchniak-7,Waliszko-6,Kręt-6,Winch-4,Półchłopek-1), Unia-Polonia
13 runda 25/6/61:
Zgrzeblarki-Start (Mendyka-10,Wiśniewski-7,Grzywacki-6,Cieślawski-5, Miński-5,Ciorga-2 - Wróżyński-14,Kwarciński-12), Śląsk-Stal 29-48 lub 28-48 lub 29-47 (Mucha-11, W.Waloszek-6,Fołtyn-4,Fr.Waloszek-3,Dudek-3 - Rogal-13,Migoś-13,Stercel-10,Boniecki-7,Padewski-3, E.Pilarczyk-2), Sparta-MKŻ 44-34 lub 44-35 (Stachowiak-14,Rose-5,Kowalski-5,Cheładze-4,Wierzchowski-4, Jaworski-2), Legia-Kolejarz (Gąsior-15,Kręt-12,Jakubowski-12,Próchniak-9,Winch-7,Waliszko-3, Półchłopek-1 - Skowron-7,Grudziński-6,Czerny-3,Kubica-2,Kapuła-1,Łucki-1,Kozubski-1), Polonia-Unia
14 runda 9/7/61:
(13/8)Stal-Tramwajarz (Migoś-14,5,Rogal-13,5 - Szwendrowski-8, Mirowski-8), Start-Śląsk (Kwarciński-11,Ptaszyński-7,Cieślewicz-6,Wróblewski-2 - Mucha-15,W.Waloszek-10, Fołtyn-9,E.Maj-9,Dudek-6,F.Waloszek-3), Kolejarz-Polonia (Skowron-14,B.Grudziński-8,Filip-3,Czerny-2, Kapuła-1,Kubica-1,Łucki-1 - T.Jankowski-14,A.Kowalski-11,Kurek-8,Siodła-8,Krzyżaniak-5,Bilejczyk-1, Borsukiewicz-1), MKŻ-Unia (Stachowiak-14,Jaworski-5,Cheładze-8,Kowalski-6,Rose-8,Sargun-7,Wierzchowski-ns - Ciepiela-9,Kamiński-9,Tomczyszyn-4,Curyło-3,Depta-3,Śledź-1), (20/8)Zgrzeblarki-Sparta (Mendyka-12, Wiśniewski-10,Grzywacki-9,Szurkowski-7,Cieślawski-6,Jaskulski-5 - Wechman-10,Kaczmarek)
15 runda 23/7/61:
Zgrzeblarki-MKŻ (Mandyka,Cieślawski - Rose-15(3,3,3,3,3), Stachowiak-12,Cheładze-10,Podhajski-3,Kowalski-3,Sargun-1), Legia-Stal (Gąsior-14,Jakubowski-11,Waliszko-9, Próchniak-8,Kręt-4,Winch-2 - Stercel-10,Migoś-8,Rogal-7,Słobodzian-2,Boniecki-1,Padowski-1,Pilarczyk-1), Unia-Kolejarz 44-33 lub 43-33 (Ciepiela-10,Kamiński-10,Pytko-9,Baran-4,Bogdanowicz-4,Depta-4, Tomczyszyn-2 - Skowron-15(3,3,3,3,3),B.Grudziński-7,Czerny-4,Gandyra-3,Kubica-3,Filip-1,Kapuła-0), Tramwajarz-Start, Śląsk-Sparta
16 runda 30/7/61:
Stal-Polonia (Stercel-13,Rogal-11,Migoś-11,Boniecki-5,Padewski-4, Pilarczyk-3 - A.Kowalski-11,T.Jankowski-10,Kurek-5,Siodła-3,Krzyżaniak-1), Zgrzeblarki-Śląsk, Sparta-Tramwajarz (Flegel-12,Wechman-6,Bartoszkiewicz-5,Jurga-4,Mielcarzewicz-2,Michalak-2 - Mirowski-15, Szwendrowski-13,Krakowiak-8,Sumiński-6,Piotrowski-3,Strzelecki-2), MKŻ-Kolejarz, Start-Legia (Gąsior-13, Jakubowski-11,Waliszko-7,Kręt-5,Półchłopek-4,Winch-4)
17 runda 27/8/61:
Unia-Stal, Tramwajarz-Zgrzeblarki, Legia-Sparta 52-25 lub 55-21 (Jakubowski-13,Próchniak-11,Gąsior-11,Kręt-6,Winch-6,Waliszko-6,Owoc-2 - Flegel-8,Kaczmarek-6,Wechman-4, Mielcarzewicz-3), Śląsk-MKŻ, (3/9)Polonia-Start (Jankowski-13,Kurek-9,5,Siodła-9,Kowalski-7,Majser-6, Krzyżaniak-4 - Ptaszyński lub Kwarciński-14,5,Walicki-6,Kujawski-3,Pogorzelski-2,Wróblewski-2,Majewicz-1)
18 runda 10/9/61:
Stal-Kolejarz (Migoś-15,Rogal-11,Padewski-11,Boniecki-9,E.Pilarczyk-7, Słobodzian-6 - Skowron-7,Kubica-6,Filip-2,Grzesiak-2,Czerny-1), Zgrzeblarki-Legia (Wiśniewski-9, Grzywacki-9,Szurkowski-8,Cieślawski-8,Jaskulski-5,Mendyka-3 - Gąsior-12,Próchniak-12,Jakubowski-8), Start-Unia (Kwarciński-11,Ptaszyński-9,Wróblewski-5 - Ciepiela-12,Pytko-12,Kamiński-7,Tomczyszyn-6, Curyło-6,Bogdanowicz-4,Depta-4), Śląsk-Tramwajarz, Sparta-Polonia
19 runda 17/9/61:
Legia-Śląsk (Próchniak-13,Gąsior-11,Jakubowski-8,Winch-7,Kręt-5, Waliszko-2 - W.Waloszek-11,Mucha-7,Fołtyn-7,Brabański-3,Dudek-2,E.Maj-1), Unia-Sparta, Tramwajarz-MKŻ (Szwendrowski,Mirowski - Kowalski-8,Rose-8,Cheładze-5,Sargun-3,Jaworski-1,Szmidtkowski-1), Polonia-Zgrzeblarki (Cieślawski-15(3,3,3,3,3)), Kolejarz-Start (Skowron-11,Czerny-8,Filip-8,Kubica-4, Kapuła-2,Grzesiak-1,Gandyra-0 - Pogorzelski-14,Ptaszyński-13,Kwarciński-6,Wróblewski-4,Walicki-3,Kujawski-0, Majorczyk-0)
20 runda 24/9/61:
Zgrzeblarki-Unia (Cieślawski-10,Mendyka-7,Jaskulski-6,Grzywacki-5, Szurkowski-4,Wiśniewski-3 - Pytko-12), (27/9)MKŻ-Stal (Migoś-15,Padewski-14,Rogal-12), Tramwajarz-Legia, Śląsk-Polonia, Sparta-Kolejarz
21 runda 1/10/61:
Stal-Start (Rogal-15,Migoś-13,Padewski-8,E.Pilarczyk-5,Flizikowski-5, Boniecki-3), (5/10)Kolejarz-Zgrzeblarki 47-30 lub 46-30 (Czerny-11,Skowron-11,Kubica-8,Filip-7, B.Grudziński-5,Kapuła-4,Kozubski-0 - Mendyka-11,Jaskulski-6,Wiśniewski-5,Cieślawski-3,Szurkowski-3, Grzywacki-2,Komandowski-0), Unia-Śląsk, Legia-MKŻ 52-25 lub 53-25 (Próchniak-15,Gąsior-14, Jakubowski-10,Winch-6,Kręt-5,Półchłopek-2,Owoc-1 - Rose-10,Cheładze-7,Kowalski-6,Jaworski-2), Polonia-Tramwajarz
22 runda 8/10/61:
Sparta-Stal (Rogal-15,Migoś-12,Padewski-10,E.Pilarczyk-9,Flizikowski-5, Słobodzian-5), (9/10)Śląsk-Kolejarz (W.Waloszek-14,E.Maj-11 - Skowron-14,Czerny-4,Kozubski-4), MKŻ-Start (Rose-15,Kowalski-11,Jaworski-9,Sargun-5,Szmidtkowski-2), Legia-Polonia (Gąsior-14,5, Próchniak-13,5,Jakubowski-12,Kręt-9,Winch-7,Owoc-5 - Kowalski-7,Jankowski-4,Siodła-3,Majsner-2,Krzyżaniak-1), Tramwajarz-Unia

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1961

1.  STAL GORZÓW WLKP        36   18  0   2   +420

--------------------------------------------------
2.  UNIA TARNÓW             30   15  0   5   +256
3.  TRAMWAJARZ ŁÓDŹ         26   13  0   7   +166
4.  LEGIA KROSNO            26   13  0   7   +135
5.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    22   10  2   8   +120
6.  START GNIEZNO           19   9   1   10  -1
7.  MKŻ TORUŃ               18   9   0   11  -147
8.  SPARTA ŚREM             15   7   1   12  -199
9.  POLONIA PIŁA            14   7   0   13  -37
10. ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA 8   4   0   16  -261
11. KOLEJARZ OPOLE          2    1   0   19  -452


Stal Gorzów Wlkp - Edmund Migoś(94-2.66), Bronisław Rogal(90-2.65), Tadeusz Stercel(41-2.46), Jerzy Padewski(73-1.80), Jerzy Flizikowski(30-1.73), Edward Pilarczyk(51-1.47), Zdzisław Boniecki(48-1.42), Mieczysław Cichocki(8-1.25), Słobodzian(38-1.11),
Unia Tarnów - Zygmunt Pytko(8-2.55), Marian Curyło(68-1.85), Bogdan Bogdanowicz(43-1.28), Władysław Kamiński(67-2.01), Adam Ciepiela(84-2.35), Albin Tomczyszyn(52-1.38), Władysław Depta(37-1.17), Zbigniew Baran(10-1.80), Józef Śledź(13-1.60), Eugeniusz Dzik(15-1.00), Szczepan Krystyniak, Jan Kwaśniewicz,
Tramwajarz Łódź - Paweł Mirowski(93-2.34), Włodzimierz Szwendrowski(59-2.54), Jan Krakowiak(85-2.06), Włodzimierz Sumiński(72-1.49), Jan Strzelecki(61-1.31), Piotrowski(51-1.18), Jan Zawistowski(49-1.62), Kwiatkowski(7-0.57), Witold Kołeczek(14-1.14),
Legia Krosno - Roman Gąsior(95-2.63), Emil Jakubowski(77-2.61), Leszek Próchniak(83-2.05), Zdzisław Waliszko(44-0.28), Andrzej Winch(75-1.11), Wiesław Kręt(74-1.22), Józef Półchłopek(22-0.45), Jerzy Owoc(6-1.00),
Śląsk Świętochłowice - Paweł Waloszek(+występy w Leicester), Jan Mucha(82-2.51), Wiktor Waloszek(72-2.26), Erwin Brabański(25-1.24), Franciszek Waloszek(54-0.85), Krystian Fołtyn(68-2.13), Emanuel Hajok, Erwin Maj(47-1.47), Lotar Dudek(65-1.46), A.Dudek, Robert Nawrocki,
Start Gniezno - Andrzej Pogorzelski(59-2.42), Marian Kwarciński(88-2.17), Eugeniusz Wróżyński(40-1.97), Juliusz Ptaszyński(68-1.68), Henryk Cieślewicz(59-1.66), Stanisław Kujawski(38-0.37), Andrzej Walicki(24-0.55), Bronisław Wróblewski(69-1.44), J.Majorczyk(6-0.55), Czesław Odrzywolski, Leon Majewicz, Henryk Karasiński, Stanisław Witkowski, Stanisław Gierdal,
MKŻ Toruń - Marian Rose(89-2.38), Ryszard Stachowiak(64-1.93), Bogdan Kowalski(79-1.26), Roman Cheładze(70-1.46), Jerzy Wierzchowski, Stanisław Dombrowski, Szmidtkowski(9-0.33), Tadeusz Jaworski(70-0.78), Bogdan Sargun(60-1.07), Stanisław Ptak, Józef Podhajski(17-1.23),
Sparta Śrem - Zbigniew Flegel(93-2.08), Henryk Kaczmarek(82-2.00), Wacław Wechman(74-1.93), Andrzej Bartoszkiewicz(21-1.69), Tadeusz Jurga(55-1.13), Edward Mielcarzewicz(63-1.01), Czernik(27-0.70), Jerzy Bartoszkiewicz, Ryszard Michalak(32-0.50), Jerzy(Zdzisław) Walewski(14-0.43), Hipolit Kazimierczak,
Polonia Piła - Wiesław Rutkowski(36-2.44), Tadeusz Jankowski(89-2.25), Antoni Kowalski(67-1.88), Kazimierz Kurek(68-1.56), Gajdziński(29-1.38), Woźniak(33-1.36), Mieczysław Siodła(69-1.22), Bogdan Krzyżaniak(38-0.63), Tadeusz Borsukiewicz(12-0.25), Mieczysław Majsner(18-0.94), Tadeusz Bilejczyk(18-0.66),
Zgrzeblarki Zielona Góra - Mieczysław Mendyka(71-1.88), Tadeusz Grzywacki(56-1.41), Franciszek Cieślawski(63-1.43), Ludwik Jaskulski(31-1.27), Jan Wiśniewski(72-1.44), Bonifacy Langner(33-1.36), Henryk Ciorga(22-1.82), Witold Kamiński(12-1.08), Jan Komandowski(13-0.84), Jan Szurkowski(47-1.11), Tadeusz Miński(38-0.78), Władysław Banasiak, Henryk Rurarz, Henryk Biodrowski, Andrzej Mazur, Andrzej Jendrej, Lech Krystkowiak,
Kolejarz Opole - Stanisław Skowron(93-2.16), Bogumił Grudziński(65-1.44), Rudolf Filip(27-1.26), Michał Czerny(69-1.24), Jan Kozubski(9-0.66), Krzysztof Grzesiak(31-0.55), Czesław Safian(24-0.92), Jan Łucki(30-0.30), Roman Kapuła(51-0.29), Jan Kubica(49-0.92), Erich Gandyra(9-0.33), Mieczysław Maruszczak, H.Launer,


Individual Polish Championship


17. Finał IMP - Rzeszów 24/9/1961


1.     Florian Kapała              Stal Rzeszów
2.     Marian Kaiser               Legia Gdańsk
3.     Henryk Żyto                 Unia Leszno


Golden Helmet


1. Finał Złotego Kasku - Bydgoszcz 22/4, Rzeszów 6/5, Nowa Huta 13/5, Gdańsk 20/5,
Wrocław 3/6, Rybnik 10/6, Poznań 24/6, Częstochowa 8/7, Warszawa 9/9/1961


1.     Florian Kapała              Stal Rzeszów
2.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
3.     Marian Kaiser               Legia Gdańsk


Tournaments


Turniej Par - Gdańsk 18/3/1961
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Kaiser - Zbigniew Podlecki             Legia Gdańsk 12(3,3,3,3)+4=16 pkt.
2.     Czesław Kraska - Wiktor Waloszek              Legia Gdańsk 13 pkt.
3.     Janusz Suchecki - Edward Kupczyński           Polonia Bydgoszcz 12 pkt.

4.     Konstanty Pociejkowicz - Adolf Słaboń         Sparta Wrocław 11 pkt.
5.     Zdzisław Nowak - Andrzej Domiszewski          Legia Gdańsk / Sparta Wrocław 8 pkt.

Turniej Par - Bydgoszcz 19/3/1961
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Kaiser - Czesław Kraska                Legia Gdańsk
2.     Konstanty Pociejkowicz - Adolf Słaboń         Sparta Wrocław
?.     Mieczysław Połukard - Edward Kupczyński       Polonia Bydgoszcz
?.     Jan Malinowski - Janusz Suchecki              Polonia Bydgoszcz
?.     Bolesław Bonin - Rajmund Świtała              Polonia Bydgoszcz

Poznań 25/3/1961 testmecz POZNAŃ - BYDGOSZCZ                            41  -  31
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Żyto-11, Bentke-9, Kusiak-9, Rutkowski-4 -
Suchecki-10, Połukard-9(3,3,3,0), R.Świtała-4, Bonin-4, Kupczyński-3, Domaniecki-1

Leszno 26/3/1961 testmecz UNIA LESZNO - POLONIA BYDGOSZCZ               37  -  35
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Żyto-12(3,3,3,3), Bentke-10, Kolber-6, Kusiak-4, Nowak-3, Waliński-2 -
R.Świtała-10, Suchecki-9, Połukard-8, Kupczyński-5, Bonin-2, Domaniecki-1

Gdańsk 26/3/1961 testmecz LEGIA GDAŃSK - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE           51  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Nowa Huta 2/4/1961 testmecz WANDA NOWA HUTA - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE      40  -  36
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Poznań 3/4/1961 testmecz POZNAŃ - WROCŁAW                               40  -  32
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Żyto-12(3,3,3,3), Kusiak-11, Kolber-10, Waliński-5, Nowak-1, Tanaś-1 -
Pociejkowicz-9, A.Słaboń-7, Domiszewski-6, Jezierski-5, Błoch-5

Zielona Góra 10/4/1961 testmecz LPŻ ZIELONA GÓRA - SPARTA ŚREM          38  -  34
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Rzeszów 28/5/1961 Puchar Polski: MAŁOPOLSKA - POMORZE                   51  -  21
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Nowa Huta 28/5/1961 Puchar Polski: MAŁOPOLSKA - POMORZE                 50  -  22
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Spychała-11,Kościelak-9,Stawecki-9,Ciepiela-7,5,Chwilczyński-7,5,Brzozowski-6,Pytko-1 -
R.Świtała-9,S.Kaiser-7,Nowak-2,Kraska-2,Podlecki-1

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Poznań 28/5/1961


1.     Bohumil Bartonek            CSRS
2.     Bedrich Slany               CSRS
3.     Stanisław Tkocz             Polska

Półfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Warszawa 18/6/1961


1.     Stanisław Tkocz             Polska
2.     Florian Kapała              Polska
3.     Mieczysław Połukard         Polska

Rybnik 18???/6/1961 Puchar Polski: ŚLĄSK - MAŁOPOLSKA                   32  -  38

Toruń 15/7/1961 testmecz LPŻ TORUŃ - LEGIA GDAŃSK                       35  -  42
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Rose-10, Kowalski-7, Cheładze-8, Sargun-6, Jaworski-3, Stachowiak-1 -
M.Kaiser-15(3,3,3,3,3), Podlecki-10, S.Kaiser-6, Nowak-5, Kowalski-2, Dąbrowski-3, Kraska-1

Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata - Rybnik 30/7/1961


1.     POLSKA                                                   48

2.     ZSRR                                                     30
3.     BUŁGARIA                                                 14
4.     NRD                                                      4

Trójmecz towarzyski: BUŁGARIA-UNIA TARNÓW/LEGIA KROSNO-STAL RZESZÓW - Rzeszów 1/8/1961


1.     STAL RZESZÓW                                             37,5
2.     UNIA TARNÓW/LEGIA KROSNO                                 23,5
3.     BUŁGARIA                                                 11

Trójmecz towarzyski: DOSO(BUŁGARIA)-STAL RZESZÓW-UNIA TARNÓW - Tarnów 5???/8/1961


1.     STAL RZESZÓW                                             31

(Kapała-11)

2.     UNIA TARNÓW                                              26

(Ciepiela-8)

3.     DOSO                                                     14

(Stojanov-8)

Trójmecz towarzyski: DOSO(BUŁGARIA)-LEGIA KROSNO-STAL RZESZÓW - Krosno 6/8/1961


1.     STAL RZESZÓW                                             36
2.     LEGIA KROSNO                                             26
3.     DOSO                                                     9

Nowa Huta 5/8/1961 testmecz WANDA NOWA HUTA - HELSINKI                  36  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

J.Fijałkowski-8, Jaroszewicz-8 - Leinen-12, Ajali-9

Rybnik 6/8/1961 testmecz GÓRNIK RYBNIK - HELSINKI                       45  -  26
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Woryna-11 - Leinen-11

Gdańsk 8/8/1961 testmecz LEGIA GDAŃSK - HELSINKI                        51  -  26
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Kauko Jousanen, (2)Akusti Touminen, (3)Antti Pajari, (4)Pertti Petterson, (5)Timo Leinen, (6)Antero Salasto, (7)Reino Surabi

Łódź 10???/8/1961 testmecz TRAMWAJARZ ŁÓDŹ - HELSINKI                   47  -  30
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Szwendrowski-12

3. "Puchar I Sekretarza KM PZPR" - Toruń 6/8/1961
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Rajmund Świtała(3)          Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
2.     Zbigniew Podlecki(11)       Legia Gdańsk (10 pkt.)
3.     Marian Rose(1)              LPŻ Toruń (8 pkt.)

4.     Bolesław Bonin(8)           Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
5.     Stanisław Kaiser(4)         Legia Gdańsk (8 pkt.)
6.     Marian Kwarciński(2)        Start Gniezno (8 pkt.)
7.     Juliusz Ptaszyński(6)       Start Gniezno (7 pkt.)
8.     Bogdan Kowalski(10)         LPŻ Toruń (4 pkt.)
9.     Józef Podhajski(13)         LPŻ Toruń (4 pkt.)
10.    Roman Cheładze(5)           LPŻ Toruń (4 pkt.)
11.    Bogdan Sargun(12)           LPŻ Toruń (3 pkt.)
12.    Tadeusz Jaworski(7)         LPŻ Toruń (2 pkt.)
12.    Ryszard Stachowiak(9)       LPŻ Toruń (ns)
zwycięzcy biegów:
I-Ptaszyński, II-Podlecki, III-Świtała, IV-Kaiser, V-Rose,
VI-Kwarciński, VII-Bonin, VIII-Bonin, IX-Podlecki, X-Świtała,
XI-Świtała, XII-Kaiser, XIII-Rose

Głogów 27/8/1961 mały żużel LPŻ GŁOGÓW - LPŻ ELBLĄG                     45  -  26
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Małolepszy

Finał Drużynowych Mistrzostw Świata - Wrocław 3/9/1961


1.     POLSKA                                                   32
2.     SZWECJA                                                  31
3.     WIELKA BRYTANIA                                          21

4.     CSRS                                                     12

Toruń 13/9/1961 testmecz APATOR TORUŃ - POLONIA BYDGOSZCZ               20  -  57
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Rose-6, Kowalski-6, J.Malinowski-4, Stachowiak-3, Jaworski-1 -
Połukard-12, N.Świtała-11,5, Suchecki-11, Bonin-10, R.Świtała-8,5, Domaniecki-4
(bydgoszczanie wygrali wszystkie biegi indywidualnie, od tego meczu toruńskiego LPŻ zaczął oficjalnie
używać nazwy APATOR TORUŃ)

5. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 1/10/1961
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik (15(3,3,3,3)+3 pkt.)
2.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (nr.st,5 - 11(3,2,?,?) pkt.)
3.     Janusz Suchecki             Polonia Bydgoszcz (nr.st.10 - 10(3,2,?,?) pkt.)

4.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (nr.st.4 lub 6 - 9 pkt.)
5.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (nr.st.13 - 7(3,3,0,1) pkt.)
6.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów (7 pkt.)
7.     Antoni Woryna               Górnik Rybnik (7 pkt.)
8.     Marian Kaiser               Legia Gdańsk (5 pkt.)
9.     Karol Peszke                Górnik Rybnik (5 pkt.)
10.    Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (3 pkt.)
11.    Jan Kolber             Unia Leszno (3 pkt.)
12.    Stanisław Domaniecki        Polonia Bydgoszcz (1 pkt.)
13.    Stanisław Kaiser            Legia Gdańsk (1 pkt.)
14.    Marian Spychała             Stal Rzeszów (0 pkt.)
zawody 13-to biegowe + bieg finałowy.

Turniej Drużynowy "O Puchar Winobrania" - Zielona Góra 1/10/1961
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Zgrzeblarki Zielona Góra                                 36,5

(Grzywacki-12)

2.     Sparta Śrem                                              31,5

(Fleger-15)

3.     Kolejarz Opole                                           26

(Skowron-13)

4.     Zgrzeblarki Zielona Góra II                              26

()

Turniej Indywidualny o Puchar Prezesa ZW LPŻ - Gdańsk 2/10/1961
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Kaiser               Legia Gdańsk (12-(3,3,3,3)pkt.)-nr.1
2.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (9 pkt.)-nr.4
3.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów (9 pkt.)-nr.5

?.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)-nr.9
?.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (6 pkt.)-nr.7
?.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)-nr.11
?.     Janusz Suchecki             Polonia Bydgoszcz (3 pkt.)-nr.10
?.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik (? pkt.)-nr.2
?.     Czesław Kraska              Legia Gdańsk (? pkt.)-nr.3
?.     Marian Spychała             Stal Rzeszów (? pkt.)-nr.6
?.     Stanisław Kaiser            Legia Gdańsk (? pkt.)-nr.8
?.     Zbigniew Podlecki           Legia Gdańsk (? pkt.)-nr.12
?.     Antoni Woryna               Górnik Rybnik (? pkt.)-nr.13

Rybnik 8/10/1961 testmecz GÓRNIK RYBNIK - HELSINKI                      28  -  44
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

11. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 8/10/1961


1.     Zdzisław Waliński           Unia Leszno
2.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów
3.     Marian Kaiser               Legia Gdańsk

1. "Puchar ROW" - Rybnik 14/10/1961


1.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
2.     Florian Kapała              Stal Rzeszów
3.     Henryk Żyto                 Unia Leszno

Testmecze międzypaństwowe   P Z M   -   C A M K   M O S K W A


Wrocław 15/10/1961                    54  -  41
Gorzów Wlkp 17/10/1961                39  -  38
Leszno 19/10/1961                     28  -  50 (Unia-CAMK)
Łódź 21/10/1961                       29  -  43 (Tramwajarz-CAMK)
Warszawa 22/10/1961                   55  -  41
Częstochowa 25/10/1961                45  -  33
Rzeszów 29/10/1961                    57  -  38

3. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 15/10/1961
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów
2.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz
3.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz

Turniej "Puchar Przewodniczącego MRN" - Piła 22/10/1961


1.     Edmund Migoś                Stal Gorzów Wlkp   11+3
2.     Bolesław Bonin              Polonia Bydgoszcz   11+2
3.     ?                           ?

2. Międzynarodowy Turniej Indywidualny "O Puchar ZM TPP-R" - Świętochłowice 26/10/1961


1.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice
2.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
3.     Jan Mucha                   Śląsk Świętochłowice

Zielona Góra 29/10/1961 testmecz ZGRZEBLARKI ZIELONA GÓRA - UNIA LESZNO 17  -  58
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Cieślawski-6, Mendyka-3, Pogorzelski-3 - Żyto-12, Kolber-12

Nowa Huta 4/11/1961 testmecz WANDA NOWA HUTA - SVAZRAM                  37  -  40
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Krosno 5/11/1961 testmecz KARPATY KROSNO - SVAZRAM                      44  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Turniej Indywidualny - Wrocław 12/11/1961
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno
3.     ?                           ?


1960     INDEX     1962