DMP DM2L DM3L IMP Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Jerzy Grochowski
(ur.1-5-1940 zm.3-6-1959) - wypadek na torze w Pile
Eugeniusz Nazimek (ur.27-2-1927 zm.12-7-1959) - wypadek na torze w Rzeszowie


Team Championship


1 Liga

                 CZĘS.  RYBN.   WARS.   BYDG.  GNIE.  LESZ.  WROC.  RAWI.
CZĘSTOCHOWA      ** **  36-42   49-29   58-20  58-20  52-25  47-31  54-24
RYBNIK           
32-46  ** **   35-42   57-21  46-32  48-30  54-22  54-23
WARSZAWA         27-51  31-46   ** **   51-27  53-24  56-22  60-18  53-25
BYDGOSZCZ        33-45  29-49 
39,5-38,5 ** **  39-39  53-22  47-30  39-35
GNIEZNO          31-47  22-56   48-30   29-49  ** **  46-32  52-26  44-34
LESZNO           29-49  38-40   24-52   37-41  49-29  ** **  49-28  51-20
WROCŁAW          24-54  25-55   24-54   30-48  38-39  41-37  ** **  41-37
RAWICZ           28-50  35-43   31-47   27-51  48-29  34-44  35-42  ** **

1 runda 19/4/59: Górnik-Sparta, Włókniarz-Unia, Kolejarz-Legia, Start-Polonia (Bonin-15(3,3,3,3,3)),
2 runda 26/4/59:
Górnik-Start (J.Maj-?(2,?,?,1),S.Tkocz-?(?,2,?,3) - A.Pogorzelski-?(3,3,?,2)), Polonia-Włókniarz (R.Świtała-10 - Kwoczała-13), Unia-Kolejarz, Sparta-Legia,
3 runda 1/5/59:
Włókniarz-Górnik, Kolejarz-Polonia (Bonin-15(3,3,3,3,3),R.Świtała-12, Połukard-10,Sander-6), Start-Sparta (A.Pogorzelski-11), Legia-Unia,
4 runda 3/5/59:
Start-Włókniarz (A.Pogorzelski-15(3,3,3,3,3)), Polonia-Legia, Sparta-Unia, Górnik-Kolejarz,
5 runda 10/5/59:
Włókniarz-Sparta 47-31 lub 46-31 (Kwoczała-12,Kacperak-12 - Pociejkowicz-14), (9/5)Legia-Górnik 31-46 lub 31-47 (M.Kaiser-12 - S.Tkocz-12, pożegnalny występ M.Kaisera przed wyjazdem do Leicester), Unia-Polonia (R.Świtała-12,Połukard-11,Bonin-11,N.Świtała-5), Kolejarz-Start,
6 runda 17/5/59:
Start-Legia (A.Pogorzelski-14,Odrzywolski-10,Kwarciński-8, Ptaszyński-7,Gierdal-6,Cieślewicz-3), Włókniarz-Kolejarz (Kacperak-13,Kwoczała-11,Idzikowski-10 - Świątkowski-9), Górnik-Unia (S.Tkocz-13,J.Maj-11,Philipp-8 - Żyto-13), Sparta-Polonia (Kałuża-9, Domiszewski-6,Pociejkowicz-4 - Połukard-11,R.Świtała-11,N.Świtała-11),
7 runda 24/5/59:
(23/5)Legia-Włókniarz (Kwoczała-15(3,3,3,3,3),Kacperak-12(3,3,3,3)), Kolejarz-Sparta (Świątkowski-11,Ignasiak-10 - Pociejkowicz-12,A.Słaboń-11), Unia-Start (Żyto-14, Bartoszkiewicz-13,Kusiak-9,Majewicz-6,Sochacki-4,Bauta-3 - Odrzywolski-8,Ptaszyński-6,A.Pogorzelski-4, Kwarciński-4,Gierdal-4,Kaniewski-3), Polonia-Górnik (Połukard-11 - S.Tkocz-12,J.Maj-12),
8 runda 1/8/59 (przeniesiona z 28/6):
Włókniarz-Legia (Rurarz-15(3,3,3,3,3),Kwoczała-10), (17/9)Sparta-Kolejarz (Słaboń-13,Kałuża-10,Błoch-7,Pustelnik-6,Domiszewski-5 - Świątkowski-11,Spychała-9, Kolber-9,Cieślawski-5,Domaniecki-2,Mendyka-1), Start-Unia, Górnik-Polonia (S.Tkocz-15,Philipp-12,J.Maj-12 - N.Świtała-7,Połukard-6,Kowalski-1,R.Świtała-5,Sander-1,Safian-1),
9 runda 15/8/59 (przeniesiona z 5/7):
Unia-Górnik, (14/8)Legia-Start (P.Waloszek-12,5, Rogal-12,5,Suchecki-9), Kolejarz-Włókniarz (Kwoczała-13), Polonia-Sparta (Połukard-12,N.Świtała-11, R.Świtała-10,Sander-8 - Pociejkowicz-11),
10 runda 9/9/59 (przeniesiona z 12/7):
(10/9)Sparta-Włókniarz (Słaboń-11,Kałuża-7, Błoch-4,Domiszewski-1,Skowron-1 - Rurarz-15(3,3,3,3,3),Kuciak-10,Kacperak-9,Jałowiecki-7,Idzikowski-7, Kwoczała-6), (10/9)Start-Kolejarz (A.Pogorzelski-15(3,3,3,3,3) - Spychała,Kolber), Polonia-Unia (N.Świtała-14,5,R.Świtała-12,5,Połukard-12(3,3,3,3),Stachowiak-7,Kowalski-5,Safian-3 - Żyto-7,Bauta), (20/9)Górnik-Legia,
11 runda 26/7/59:
Unia-Sparta (Żyto,Kusiak - Pociejkowicz-11,Kałuża-6,Słaboń-4), Kolejarz-Górnik 35-43 lub 34-43, (?/?)Włókniarz-Start, (15/9)Legia-Polonia (Rogal-13,P.Waloszek-12, Goździk-7,S.Kaiser-7,Suchecki-6,W.Waloszek-6 - N.Świtała-14),
12 runda 6/9/59:
Górnik-Włókniarz, Polonia-Kolejarz (N.Świtała-13,5,Połukard-14,5, R.Świtała-4,A.Kowalski-5,Stachowiak-1,Safian-1 - Kolber-10), Sparta-Start (A.Słaboń-15(3,3,3,3,3) - A.Pogorzelski-12,Odrzywolski-9), Unia-Legia 24-52 lub 24-54 (Żyto-10,Kusiak-6,Bartoszkiewicz-4, Sochacki-2,Bauta-2 - P.Waloszek-14,Rogal-12,Goździk-10,Suchecki-7,S.Kaiser-6,Ciorga-3),
13 runda 13/9/59:
Start-Górnik (S.Tkocz-15(3,3,3,3,3)), Włókniarz-Polonia (Rurarz-13,5 - N.Świtała-10), (23/8)Kolejarz-Unia (Kolber-10 - Żyto-15), Legia-Sparta,
14 runda 20/9/59:
Unia-Włókniarz (Żyto-12,Kusiak-8 - Rurarz-13,Kwoczała-11,Kuciak-8, Kacperak-8,Idzikowski-6,Jałowiecki-3), (19/9)Sparta-Górnik (Domiszewski-7,Słaboń-5,Błoch-5,Kałuża-3, Pustelnik-2 - S.Tkocz-15(3,3,3,3,3),Wieczorek-8,J.Maj-12,E.Maj-4,Philipp-6,Lip-7,Peszke-3), (19/9)Legia-Kolejarz (mecz rozegrano w Częstochowie), Polonia-Start (N.Świtała-15(3,3,3,3,3),R.Świtała-11, Stachowiak,Safian,Kowalski,Zagóra - Pogorzelski-13)

Ostateczna kolejność DMP 1959

1.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   26   13  0   1   +301
2.  GÓRNIK RYBNIK           24   12  0   2   +225 lub +220
3.  LEGIA WARSZAWA          18   9   0   5   +160 lub +170

4.  POLONIA BYDGOSZCZ       17   8   1   5   -11
5.  START GNIEZNO           11   5   1   8   -121 lub -130
6.  UNIA LESZNO             8    4   0   10  -100 lub -95
--------------------------------------------------
7.  SPARTA WROCŁAW          6    3   0   11  -248 lub -234
8.  KOLEJARZ RAWICZ         2    1   0   13  -206 lub -211


Włókniarz Częstochowa - Stanisław Rurarz(2.44), Stafan Kwoczała(2.42), Bernard Kacperak(2.40), Bronisław Idzikowski(1.72), Zdzisław Jałowiecki(1.50), Julian Kuciak(1.47), Tadeusz Chwilczyński(1.35), Waldemar Miechowski(1.00)
Górnik Rybnik - Stanisław Tkocz(2.74), Joachim Maj(2.78), Marian Philipp(2.22), Józef Wieczorek(1.80), Bogdan Berliński(1.33), Lip(1.22), Erwin Maj(1.10), Karol Peszke(0.95)
Legia Warszawa - Marian Kaiser(2.48)(+występy w Leicester od maja), Paweł Waloszek(2.46), Euzebiusz Goździk(2.06), Stanisław Kaiser(1.66), Henryk Ciorga(1.17)-od sierpnia'59, Wiktor Waloszek(0.86), Czesław Kraska, Janusz Suchecki, Bronisław Rogal, Jan Komandowski, Mieczysław Śledź, Mirosław Pokrzywa, Z.Biela,
Polonia Bydgoszcz - Norbert Świtała(2.49), Mieczysław Połukard(2.43), Bolesław Bonin(2.16), Rajmund Świtała(1.94), Zbigniew Sander(1.17), Jerzy Jeżewski(1.12), Antoni Kowalski, Ryszard Stachowiak, Czesław Safian, Edward Kupczyński,
Start Gniezno - Andrzej Pogorzelski(pseudo Władysław Ryczkowski)(2.55), Czesław Odrzywolski(2.04), Marian Kwarciński(1.44), Wróbel(1.33), Stanisław Gierdal(1.28), Henryk Cieślewicz(1.02), Bolesław Ciesielski, Teodor Pogorzelski, Juliusz Ptaszyński, Witold Świątkowski, Bogdan Wróblewski, Teodor Pogorzelski, Juliusz Ptaszyński, Michał Koperski, Kazimierz Ratajczyk, Mieczysław Maćkowiak, Stanisław Grajek,
Unia Leszno - Henryk Żyto(2.62), Jan Kusiak(1.88), Zdzisław Waliński(1.77), Andrzej Bartoszkiewicz(1.62), Stanisław Sochacki, Leon Majewicz, Zenon Nowak, Stanisław Bauta, Zbigniew Flegel, Marian Bartkowiak, B.Wierzbicki,
Sparta Wrocław - Konstanty Pociejkowicz(2.51), Adolf Słaboń, Jerzy Błoch, Henryk Kałuża, Zygmunt Jezierski, Andrzej Domiszewski, Stanisław Skowron, Bogumił Grudziński, Zabawa, Rudolf Filip, Jerzy Sałabun, E.Dzik, Z.Zygmuntowski,
Kolejarz Rawicz - Marian Spychała, Jan Kolber, Witold Świątkowski, Mieczysław Mendyka, Henryk Ignasiak, Franciszek Cieślewicz, Stanisław Domaniecki, Florian Latuszek, J.Chyżorek,

2 Liga

                 RZES.  TARN.  GORZ.  NHUTA   ŁÓDŹ    WARS.  OSTR.  ŚWIĘ.
RZESZÓW          ** **  
45-33  45-33  51-26   54-23   58-20  53-24  57-18
TARNÓW          
28-47  ** **  46-30  44-32   46-28   44-34  53-25  63-15
GORZÓW WLKP      33-45  
28-49  ** **  43-35   48-30   46-31  50-27  62-16
NOWA HUTA        39-39  
49-29  32-45  ** ** 39,5-37,5 51-25  39-39  61-16
ŁÓDŹ             27-51  
40-37  52-25  38-39   ** **   44-33  -zw2-  44-34
WARSZAWA         37-41  
40-37  57-21  52-25   33-44   ** **  51-23  51-25
OSTRÓW WLKP      33-45  
38-39  38-40  -zw1-   35-43   49-29  ** **  50-28
ŚWIĘTOCHŁOWICE   19-59  
17-61  38-39  16-61   29-41   38-39  37-40  ** **

1 runda 19/4/59: Skra-Stal G., Tramwajarz-Wanda, Ostrovia-Śląsk, Unia-Stal Rz.,
2 runda 26/4/59:
Stal G.-Wanda (Migoś-14,Stercel-11,Flizikowski-9,Cichocki-4,E.Pilarczyk-4, Padewski-1 - Jaroszewicz-9,Korus-9), Stal Rz.-Ostrovia (Kapała-15,Kępa-10,J.Malinowski-10,Kościelak-9,Batko-5, Chrystiani-4,M.Pilarczyk-0 - Bentke-10,Kurek-7,Grabowski-5,Maik-2,Wejman-0,Siemek-0,Olejnik-0), Śląsk-Tramwajarz, (25/4)Skra-Unia,
3 runda 1/5/59:
Unia-Stal G., Wanda-Śląsk 61-16 lub 59-19, Tramwajarz-Stal Rz. (Krakowiak-8, Wróżyński-8,Sumiński-6,Mirowski-4,Zawistowski-1,Gołofit-0,Pokrzywa-0 - J.Malinowski-15,Kapała-12,Kępa-9,Kościelak-7, Nazimek-6,Batko-1,Christiani-1), Ostrovia-Skra,
4 runda 3/5/59:
Stal G.-Śląsk 62-16 lub 63-16 (Migoś-14,Stercel-11,Padewski-10, Cichocki-10,Flizikowski-9,E.Pilarczyk-8), Stal Rz.-Wanda (Kapała-15,Kępa-11,Nazimek-9,J.Malinowski-8,Kościelak-7, Batko-1,Christiani-0 - B.Jaroszewicz-7,Korus-7,Stach-4,T.Fijałkowski-3,J.Fijałkowski-3,Andrzejewski-2), Unia-Ostrovia, Skra-Tramwajarz,
5 runda 10/5/59:
Ostrovia-Stal G., Tramwajarz-Unia 40-37 lub 39-38, Wanda-Skra, Śląsk-Stal Rz. (Mucha-6,E.Brabański-5,W.Waloszek-2,Fołtyn-2,Dudek-2,Hajok-1,Muszkieciorz-1 - Kapała-15,J.Malinowski-13, Kępa-11,Nazimek-8,J.Kościelak-6,Batko-3,Chrystiani-3),
6 runda 17/5/59:
Stal G.-Stal Rz. (Migoś-10,Padewski-8,Stercel-5,Flizikowski-5,E.Pilarczyk-3, Cichocki-2 - Nazimek-12,J.Malinowski-10,Kościelak-8,Kapała-7,Kępa-6,Batko-2,M.Pilarczyk-0), Tramwajarz-Ostrovia, Unia-Wanda 44-32 lub 45-32, Skra-Śląsk,
7 runda 24/5/59:
Tramwajarz-Stal G., Stal Rz.-Skra (Kapała-15,Kępa-14,J.Malinowski-12,Kościelak-10, Batko-4,Chrystiani-2,M.Pilarczyk-1), Śląsk-Unia, Wanda-Ostrovia,
8 runda 30/7/59 (przeniesiona z 28/6):
Stal G.-Tramwajarz (Migoś-15,Stercel-12,Flizikowski-8, Cichocki-5,Padewski-5,Jurasz-3 - Krakowiak-9,Mirowski-9), Skra-Stal Rz. (Brzozowski-9 - Kępa-14,Kapała-12, J.Malinowski-8, Kościelak-4,Batko-1,M.Pilarczyk-1,Chrystiani-1) (mecz rozegrano w Siedlcach), (29/8)Unia-Śląsk, Ostrovia-Wanda (mecz został przerwany przy stanie 24-23 po 8 biegu z powodu zapadających ciemności. Przed meczem na dworcu PKP przebito koła w motocyklach zawodników Wandy, z tego powodu mecz rozpoczął się nie o 19.00 lecz o 19.50. GKŻ nakazał powtórne rozegranie tego meczu 23/8),
9 runda 15/8/59 (przeniesiona z 5/7):
(16/9)Stal Rz.-Stal G. 45-33 lub 47-31 lub 45-31 (Nazimek-12,J.Malinowski-10,Kościelak-8,Kapała-7,Kępa-6,Batko-2,M.Pilarczyk-0 - Stercel-10,Migoś-8, Flizikowski-7,Cichocki-3,Słobodzian-2,Padewski-1), Ostrovia-Tramwajarz, (14/8)Wanda-Unia, (14/8)Śląsk-Skra,
10 runda 9/9/59 (przeniesiona z 12/7):
(10/9)Stal G.-Ostrovia (Migoś-14,Flizikowski-11, Stercel-10,Padewski-7,Cichocki-5,E.Pilarczyk-3 - Bentke-12), (13/9)Unia-Tramwajarz 46-28 lub 48-28, (10/9)Skra-Wanda, (10/9)Stal Rz.-Śląsk (J.Malinowski-15,Kapała-14,Kępa-12,Kościelak-8,Batko-5,M.Pilarczyk-2, Chrystiani-1),
11 runda 26/7/59:
Wanda-Stal Rz., Ostrovia-Unia, Śląsk-Stal G., Tramwajarz-Skra,
12 runda 6/9/59:
Stal G.-Unia (Stercel-9,Migoś-9,Padewski-3,Cichocki-2,Flizikowski-2, E.Pilarczyk-2,Słobodzian-1), Stal Rz.-Tramwajarz (Malinowski-15,Kapała-12,Kościelak-10,Kępa-9,Batko-5,Depa-1, Christiani-0 - Mirowski-8,Krakowiak-7,Sumiński-4,Krzemiński-2,Zawistowski-2), Śląsk-Wanda (Wanda wygrała 19 pkt.), Skra-Ostrovia (mecz rozegrano w Kielcach),
13 runda 13/9/59:
Wanda-Stal G. (Stercel-15,Migoś-13,Cichocki-7,Padewski-4,E.Pilarczyk-3, Flizikowski-3), Ostrovia-Stal Rz. 33-43 lub 33-45, (10/9)Tramwajarz-Śląsk, (10/9)Unia-Skra,
14 runda 20/9/59:
Stal G.-Skra (Migoś-13,Stercel-9,Flizikowski-9,Padewski-8,Cichocki-4, Słobodzian-3 - Piotrowski-12,Kucharek-8), Stal Rz.-Unia, Wanda-Tramwajarz, Śląsk-Ostrovia,

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1959

1.  STAL RZESZÓW            27   13  1   0   +297 lub +300
2.  UNIA TARNÓW             18   9   0   5   +141 lub +145

--------------------------------------------------
3.  STAL GORZÓW WLKP        16   8   0   6   +2
4.  WANDA NOWA HUTA         14   6   2   6   +43
5.  TRAMWAJARZ ŁÓDŹ         14   7   0   7   -20
6.  SKRA WARSZAWA           12   6   0   8   -14 lub -8
7.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    11   5   1   8   -84 lub -74
8.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    0    0   0   14  -382 lub -378


Stal Rzeszów - Florian Kapała(2.81), Jan Malinowski(2.57), Stefan Kępa(2.35), Janusz Kościelak(2.26), Józef Batko(1.15), Tadeusz Depa(0.93), Józef Christiani(0.73), Hieronim Kunicki(0.60), Marian Pilarczyk(0.57), Eugeniusz Nazimek (+12.7.1959 tor w Rzeszowie)
Unia Tarnów - Zygmunt Pytko(2.63), Albin Tomczyszyn(2.50), Marian Curyło(1.96), Władysław Kamiński(1.54), Benedykt Bogdanowicz(1.32), Adam Ciepiela, Alfred Wieczorek, Władysław Depta
Stal Gorzów Wlkp - Edmund Migoś, Tadeusz Stercel, Jerzy Flizikowski, Cichocki, Edward Pilarczyk, Jerzy Padewski, Wojciech Jurasz, Zdzisław Boniecki, Słobodzian, Stanisławski,
Wanda Nowa Huta - Bohdan Jaroszewicz, Jan Fijałkowski, Tadeusz Fijałkowski, Adam Stach, Wacław Andrzejewski, Zdzisław Zachara, Maciej Korus, Władysław(Stanisław???) Zając, Zbigniew Fijałkowski, Józef Moc, Jarosław Łukasiewicz, Józef Górnikiewicz, Jan Raźny, Kazimierz Gawlik, Ludomir Toroń, Jerzy Jarzębek(Jarząbek???), Franciszek Winnik, Tadeusz Sucharski, Paweł Waloszek(służba wojskowa - chyba tylko zgłoszony przed sezonem), Wiktor Waloszek(służba wojskowa - chyba tylko zgłoszony przed sezonem),
Tramwajarz Łódź - Paweł Mirowski(2.05), Eugeniusz Wróżyński(2.47), Jan Krakowiak(2.00), Włodzimierz Sumiński,(2.00) Witold Kołeczek, Stanisław Gołofit, Jan Strzelecki, Zawistowski, Krzemiński,
Skra Warszawa - Piotrowski, Wacław Kucharek(2.37), Wiktor Brzozowski, Tadeusz Zowczak, Zbigniew Witwicki, Mieczysław Staszczak, Wiktor Piotrowski, Janusz Kowalski, Waldemar Bańkowski, Andrzej Kosela, Wojciech Ożdżyński, Jerzy Piasecki, Henryk Leśniewski, Mieczysław Chlebicz, Zygmunt Zagóra, Tadeusz Grzywacki,
Ostrovia Ostrów Wlkp - Kazimierz Bentke(2.47), Kazimierz Kurek, Tadeusz Jankowski, Ludwik Jaskulski, Władysław Grabowski, Ryszard Michalak, Frąszczak, Andrzej Tanaś, Kazimierz Olejnik,
Śląsk Świętochłowice - Robert Nawrocki, Emil Spyra, Wacław Andrzejewski, Manowski, Muszkieciorz, Franciszek Hudała, Jan Mucha, Emanuel Hajok, Lotar Dudek,

3 Liga

                 CRAC.   KROS.   GDAŃ.  ŚREM   PIŁA   ZIEL.  TORUŃ  CZEL.
CRACOVIA         ** **           43-35         42-28  41-37  45-32  48-28
KROSNO           54-24   ** **   65-13  54-24  50-27  53-25  48-30  56-22
GDAŃSK           44-33   39-38   ** **  45-31  48-30  42-36  48-30
ŚREM                   35,5-40,5 45-30  ** **  43-34  44-34  52-25
PIŁA                     41-38   44-31         ** **  51-26  32-42
ZIELONA GÓRA   37,5-40,5 32-46   37-40  33-45  43-33  ** **  39-33  60-18
TORUŃ            26-52   37-41   47-31  39-38  30-48  32-46  ** **  35-43
CZELADŹ                                               37-37  39-39  ** **

1 runda 19/4/59: Legia-LPŻ Zielona Góra 53-24 lub 53-25, Cracovia-LPŻ Toruń (Próchniak-14, Nawrocki-9 - Rose-13, Kamiński-5 mecz rozegrano na torze Wandy), Polonia-Sparta, LPŻ Lublin-Neptun,
2 runda 26/4/59:
Neptun-Polonia (Węsierski,Kamrowski-15,Podlecki,Andrykowski, Dombrowski,Nowak,Grajber - Bilejczyk,Rutkowski,Siodła,Woźniak,Machnik,Gajdziński,Grochowski), CKS-Cracovia (W drużynie CKS wystąpili niezarejestrowani zawodnicy: Kapuścik i Skąpski, decyzją GKŻ punkty zdobyte przez Kapuścika zostały mu anulowane), LPŻ Toruń-Legia (Jaworski-12,Rose-9,Kamiński-5,Wierzchowski-4,Szadziński-5, Białka-2 - Gąsior-14), LPŻ Zielona Góra-LPŻ Lublin,
3 runda 3/5/59:
Legia-CKS, Polonia-LPŻ Zielona Góra, Sparta-Neptun 48-30 lub 45-30,
4 runda 10/5/59:
LPŻ Zielona Góra-Sparta (Podhajski-12,Wiśniewski-7,Sawicki-5, Ptak-4,Langner-3,Miński-1,Czepan-1 - Kaczmarek-11,Wechman-11,J.Bartoszkiewicz-9), Cracovia-Legia, LPŻ Toruń-Polonia (Jaworski-11,Rose-10,Szadziński-4,Kamiński-3,Białka-1,Wekwert-1 - Rutkowski-11, Siodła-10), CKS-Neptun,
5 runda 17/5/59:
Neptun-LPŻ Zielona Góra, Sparta-LPŻ Toruń, Polonia-CKS, Legia-Cracovia,
6 runda 24/5/59:
Cracovia-Polonia (Próchniak-12,Stawecki-11,Sałabun-10 - Woźniak-7, Gajdziński-6, mecz rozegrano na nowym torze Cracovii), LPŻ Toruń-Neptun (Rose-15,Jaworski-14,Szadziński-8, Kamiński-6,Sargun-2,Wierzchowski-2 - Kamrowski-10), CKS-Sparta, Legia-LPŻ Zielona Góra,
7 runda 31/5/59:
LPŻ Zielona Góra-LPŻ Toruń (Langner-8,Miński-7,Wiśniewski-7, Ptak-6,Sawicki-6,Podhajski-5), (6/9)Sparta-Cracovia, Neptun-CKS, Polonia-Legia,
8 runda 7/6/59:
CKS-LPŻ Zielona Góra, Cracovia-Neptun, Legia-Sparta,
9 runda 14/6/59:
LPŻ Zielona Góra-Cracovia (Miński-11,5,Ciorga-7,Podhajski-6, Langner-6,Wiśniewski-6,Sawicki-1 - Stawecki-15,Próchniak-12), LPŻ Toruń-CKS (Jaworski-10,Rose-8, Szadziński-6,Sargun-4,B.Kowalski-4,Wierzchowski-3 - Koleda-13), Neptun-Legia,
10 runda 21/6/59:
Cracovia-LPŻ Zielona Góra, CKS-LPŻ Toruń (Jaworski-13,Szadziński-11, Rose-10), Legia-Neptun walkower 65-13 dla Legii (drużyna Neptuna nie przyjechała na zawody),
11 runda 28/6/59:
LPŻ Zielona Góra-CKS (Langner-14,Podhajski-14,Miński-9,Ciorga-8, Sawicki-8,Wiśniewski-7 - Koleda-8), (19/9)Neptun-Cracovia, Sparta-Legia,
12 runda 5/7/59:
LPŻ Toruń-LPŻ Zielona Góra (Szadziński-?(?,?,3,?),Sargun, Jaworski-?(3,?,?,?),Kamiński,Rose-12(?,3,3,3,3),Wierzchowski - Podhajski-12(3,3,?,?),Miński-4(?,?,?,3), Wiśniewski-2,Sawicki-7,Ciorga-11(3,?,?,3),Langner-10(?,3,3,?),Biodrowski), Cracovia-Sparta, CKS-Neptun, Legia-Polonia,
13 runda 12/7/59:
Polonia-Cracovia, (11/7)Neptun-LPŻ Toruń 48-30 lub 53-25 (Kamrowski-12,Nowak-11,Andrykowski-10,Podlecki-8,Węsierski-3,Grajber-3,Dombrowski-1 - Szadziński-13, Jaworski-9,Wierzchowski-5,Sargun-2,Kowalski-1,Cheładze-0), Sparta-CKS, LPŻ Zielona Góra-Legia,
14 runda 19/7/59:
LPŻ Zielona Góra-Neptun (Podhajski-12,Ciorga-9,Wiśniewski-9, Langner-5,Miński-2,Sawicki-0 - Kamrowski-15), LPŻ Toruń-Sparta (Szadziński-13,Jaworski-10,Wierzchowski-2, Kowalski-3,Cheładze-2,Sargun-8,Zalewski-1 - Wechman,Jurga,Bartoszkiewicz-12,Kaczmarek-11,Walewski,Szyszka, Drzewiecki), CKS-Polonia, Cracovia-Legia,
15 runda 26/7/59:
Sparta-LPŻ Zielona Góra, Legia-Cracovia, Polonia-LPŻ Toruń,
16 runda 6/9/59:
LPŻ Zielona Góra-Polonia (Miński-14,Langner-11,Sawicki-10, Biodrowski-7,Mielcarzewicz-1 - Woźniak-9,Siodła-8,Gajdziński-7), CKS-Legia, (5/9)Neptun-Sparta 45-31 lub 53-24,
17 runda 13/9/59:
Polonia-Neptun, Legia-LPŻ Toruń, Cracovia-CKS,
18 runda 20/9/59:
LPŻ Zielona Góra-Legia (Langner-11,Miński-8,Sawicki-8 - Jakubowski-13), LPŻ Toruń-Cracovia (Szadziński-7,Rose-6,Cheładze-4,B.Kowalski-4,Sargun-3,Kamiński-2 - Próchniak-15(3,3,3,3,3), Sałabun-11,J.Stawecki-9,N.Stawecki-8), Sparta-Polonia,

Ostateczna kolejność DM 3 Ligi 1959

1.  CRACOVIA KRAKÓW         24   12  0   2   +123

--------------------------------------------------
2.  LEGIA KROSNO            22   11  0   3   +231
3.  LPŻ NEPTUN GDAŃSK       18   9   0   5   +16
4.  SPARTA ŚREM             14   7   0   7   +2
5.  POLONIA PIŁA            12   6   0   8   -16
6.  LPŻ ZIELONA GÓRA        9    4   1   9   -68
7.  LPŻ TORUŃ               7    3   1   10  -121
8.  CKS CZELADŹ             6    3   0   11  -167

UWAGA! Przed rozpoczęciem rozgrywek zespół LPŻ Lublin zrezygnował ze startu w rozgrywkach ligowych w sezonie 1959.


Cracovia Kraków - Leszek Próchniak(2.69), Franciszek Waloszek???, Jerzy Sałabun, Zygmunt Makuła, Jan Stawecki, Edward Kozioł, Marian Barakoński, Leszek Kokalski, Mieczysław Nosek, Włodzimierz Niezgoda, Stanisław Adamski, Andrzej Złowocki, Czesław Kulas, Jacek Bałaban, Wacław Krysiński, Artur Bart, Roman Staneczko, Marian Wieleba, Stanisław Maak, Wilhelm Jugowski, Eugeniusz Dzik, Robert Nawrocki, Czesław Szypliński,
Legia Krosno - Roman Gąsior(2.66), Wiesław Kręt, Emil Jakubowski, Kazimierz Węklar, Witold Błażejewski, Zdzisław Waliszko, Włodzimierz Niezgoda, Zygmunt Zygmuntowski, Ferdynand Długosz, Mieczysław Kosierb, Andrzej Winch, Edward Węklar,
LPŻ Neptun Gdańsk - Władysław Kamrowski(2.49), Zdzisław Nowak(2.12), Zbigniew Podlecki, Rajmund Andrykowski(1.95), Walerian Blaszke, Jerzy Donath, Bolesław Grajber, Alfons Węsierski, J.Dąbrowski, Matuszewski, Lirsz, Majewski, Durczak, Luliński, Matulka,
Sparta Śrem - Wacław Wechman, Jerzy Bartoszkiewicz, Henryk Kaczmarek, Hipolit Kazimierczak(Kaźmierczak), Jerzy(Zdzisław) Walewski, Tadeusz Jurga, Sylwester Drzewiecki, Edward Mielcarzewicz-do sierpnia'59, Jerzy Adański, Edward Zieliński, Tadeusz Wróbel, Józef Urbański, Bazyli Mańkowski, Jerzy Przybylski, Henryk Szyszka, Tadeusz Przeniczka, Tadeusz Gomoliński,
Polonia Piła - Wiesław Rutkowski(2.84), Woźniak, Mieczysław Siodła, Henryk Gajdziński, Idzi Nowak, Jan Lis, Stanisław Machnik, Jerzy Grochowski (+3.6.1959 - tor w Pile), M.Majson,
LPŻ Zielona Góra - Bonifacy Langner, Tadeusz Miński, Ksawery Sawicki, Jan Wiśniewski, Edward Mielcarzewicz-od sierpnia'59(służba wojskowa), Henryk Ciorga-do sierpnia'59, Józef Podhajski, Tadeusz Gryszczuk, Zbigniew Czepan, Stanisław Ptak, Zygmunt Szopian, Wacław Krysinski, Władysław Banasiak, Henryk Biodrowski,
LPŻ Toruń - Jerzy Wierzchowski, Witold Kamiński, Andrzej Szadziński, Tadeusz Jaworski, Marian Rose, Bogdan Sargun, Białka, Roman Cheładze, Bogdan Kowalski, Weckwert
CKS Czeladź - Waldemar Szczechla, Michał Czerny, Stanisław Czerny, Bonifacy Grajcalny, Józef Herman, Krystian Fołtyn, Dominik Gracjalny, Julian Machura, Mirosław Koleda, Lech Krystkowiak, Tadeusz Tomaszewski, Jan Bogolubow, Julian Machura, Edward Skąpski, Bogusław Bis, Franciszek Waloszek,


Individual Polish Championship


15. Finał IMP - Rybnik 30/8/1959


1.     Stefan Kwoczała             Włókniarz Częstochowa
2.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów
3.     Florian Kapała              Stal Rzeszów


Tournaments


Bydgoszcz 29/3/1959 testmecz POLONIA BYDGOSZCZ - GÓRNIK RYBNIK          48  -  24
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

R.Świtała-12, Kupczyński-12, Połukard-8, Bonin-8, Jeżewski-5, Sander-3 -
S.Tkocz-8, J.Maj-6, Philipp-4, Wieczorek-2, Berliński-2, E.Maj-2

Nowa Huta 29/3/1959 testmecz WANDA NOWA HUTA - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA    45  -  32
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Leszno 5/4/1959 testmecz UNIA LESZNO - POLONIA BYDGOSZCZ                40  -  25
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Żyto-12(3,3,3,3), Waliński, Kusiak - R.Świtała, Kupczyński(złamał nogę), Połukard, Bonin

Nowa Huta 5/4/1959 testmecz WANDA NOWA HUTA - UNIA TARNÓW               42  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Nowa Huta 11/4/1959 testmecz WANDA NOWA HUTA - KOLEJARZ RAWICZ          50  -  25
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Bydgoszcz 12/4/1959 testmecz POLONIA BYDGOSZCZ - UNIA LESZNO            44  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Bonin-10, Połukard-10, Jeżewski-9, Sander-9 - Bartoszkiewicz-7

Toruń 12/4/1959 testmecz LPŻ TORUŃ - LPŻ ZIELONA GÓRA                   48  -  30
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Kamiński-12, Szadziński-10, Jaworski-9, Wierzchowski-7, Rose-6, Wekwert-3, Białka-1 -
Podhajski-10

Rzeszów 12/4/1959 testmecz STAL RZESZÓW - SPARTA WROCŁAW                58  -  19
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Pociejkowicz-5, Błoch-8

Tarnów 12/4/1959 testmecz UNIA TARNÓW - WANDA NOWA HUTA                 48  -  30
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1. "Puchar I-go Sekretarza KM PZPR" - Toruń 1/5/1959
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Marian Rose                 LPŻ Toruń
2.     Andrzej Szadziński          LPŻ Toruń
3.     Tadeusz Jaworski            LPŻ Toruń

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Ostrów Wlkp 31/5/1959


1.     Joachim Maj                 Polska
2.     Janusz Kościelak            Polska
3.     Mieczysław Połukard         Polska

Testmecz międzypaństwowy POLONIA BYDGOSZCZ - RUDA HVEZDA PRAHA


Wrocław 6/6/1959
               27  -  45
(Norbert Świtała 9, Zbigniew Sander 6, Adolf Słaboń 5, Jerzy Błoch 3, Henryk Kałuża 2, Andrzej Domiszewski 1, Rajmund Świtała 1 - Lubos Tomicek 12(3,3,3,3), Jaroslav Mahac 9, Richard Janicek 7, Bedrich Slany 7, Lubomir Bartonek 5, Horyna 2, Smahel 1)

Bydgoszcz 7/6/1959
             42  -  28
(Norbert Świtała 9, Zbigniew Sander 8, Bolesław Bonin 7, Andrzej Pogorzelski 7, Kazimierz Bentke 7, Rajmund Świtała-3, Jerzy Jeżewski-1 - Lubos Tomicek 8, Richard Janicek 5, Lubomir Bartonek 5, Jaroslav Mahac 4, Bedrich Slany 4, Horyna 3)

Toruń 9/6/1959
                 35  -  37
(Marian Rose 10, Norbert Świtała 9, Rajmund Świtała 7, Bolesław Bonin 6, Andrzej Szadziński 3, Tadeusz Jaworski, Jerzy Wierzchowski - Lubos Tomicek 12, Lubomir Bartonek 11, Jaroslav Mahac 7, Bedrich Slany 4, Smahel 2, Horyna 1)

1. "Puchar MTP" - Poznań 10/6/1959
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Lubos Tomicek               CSR (12(3,3,3,3) pkt.)
2.     Andrzej Pogorzelski         Start Gniezno (11 pkt.)
3.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (9 pkt.)

4.     Bohumil Bartonek            CSR (9 pkt.)
5.     Norbert Świtała             Polonia Bydgoszcz (7 pkt.)
6.     Jaroslav Mahac              CSR (6 pkt.)
7.     Kazimierz Bentke            Ostrovia Ostrów Wlkp (6 pkt.)
8.     Jerzy Jeżewski              Polonia Bydgoszcz (5 pkt.)

Nowa Huta 13/6/1959 testmecz WANDA NOWA HUTA - POLONIA BYDGOSZCZ        34  -  44
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Korus-10, Jaroszewicz-9, Fijałkowski-5 -
Sander-12, N.Świtała-9, R.Świtała-8, Kowalski-7, Jeżewski-6, Safian-2

Gniezno 21/6/1959 testmecz START GNIEZNO - SKRA WARSZAWA                54  -  22
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

A.Pogorzelski -

Rzeszów 28/6/1959 testmecz STAL RZESZÓW - UNIA TARNÓW                   47  -  31
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

-

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   S Z W E C J A (jun.)


Rybnik 4/7/1959
                42  -  30 (Górnik/Legia-Monakerna)
(S.Tkocz-11,J.Maj-9,Suchecki-6,Wieczorek-5,Berliński-5,P.Waloszek-4,S.Kaiser-2 - Larsson-12)

Łódź 5/7/1959
                  42  -  30 (Tramwajarz-Monakerna)
(Krakowiak-10,Wróżyński-9,Suchecki,?.Waloszek - Larsson-13)

Toruń 8/7/1959
                 42  -  28 (LPŻ Toruń/Legia-Monakerna)
(Suchecki-8(2,3,3,?),Waloszek-5,S.Kaiser-9(3,3,3,?),Rose-3,Jaworski-9(3,?,?,3),Szadziński-4(?,3,?,?), Wierzchowski-4 - Ericsson-9(3,?,?,?),Larsson-6(?,?,3,3),Andersson I-4,Johansson-3(3),Biling-2, Martinsen-1,Andersson II-2), zwycięzcy biegów: I-Ericsson, II-Kaiser, III-Jaworski, IV-Kaiser, V-Szadziński, VI-Suchecki, VII-Larsson, VIII-Suchecki, IX-Kaiser, X-Johansson, XI-Jaworski, XII-Larsson

Gniezno 11/7/1959
              42  -  30 (Start-Monakerna)
(Pogorzelski-10,Ryczkowski-8,Gierdal-7,Odrzywolski-6,Kwarciński-6,Cieślewicz-5 - Larsson-12(3,3,3,3), Ericsson-7,Hygrin???-5,Andersson I-3,Andersson II-2,Biling-1)

Gorzów Wlkp 12/7/1959
          38  -  31 (Stal-Monakerna)
(Stercel-12,Padewski-9,Flizikowski-7,Migoś-6,Cichocki-4 - Larsson-10,Hakansson-6,Andersson-4, Ericsson-4)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   A U S T R I A


Rzeszów 5/7/1959
               75  -  32
? ?/7/1959
                     ??  -  ??
(? - ?)

Nowa Huta 9/7/1959
             73  -  35
(Jaroszewicz-17,Migoś,Rurarz,J.Fijałkowski,Pogorzelski,Kacperak,Korus,Zachara - Bössner-18(3,3,3,3,3,3),Valentin Unterkofler,Johan Hartl,Erich Luther,Dolansky, Otto Holubek,Kurt Schwingenschlogl)

Tarnów 12/7/1959
               80  -  27
(S.Tkocz-16,Bentke-14,Rurarz-14,Tomczyszyn-14,Pytko-13,Kusiak-9,Kamiński-ns - Valentin Unterkofler-10,Josef Bössner-8,Johan Hartl-4,Erich Luther-2,Dolansky-2, Otto Holubek-1,Kurt Schwingenschlogl-0)

Rzeszów 12/7/1959 testmecz STAL RZESZÓW - LEGIA WARSZAWA                ??  -  ??
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(śmiertelny wypadek Eugeniusza Nazimka)

"Puchar Przewodniczącego GKKFiT" - Warszawa 21/7/1959


1.     Stefan Kępa                 Stal Rzeszów (14 pkt. + 3)
2.     Rune Sörmander              Szwecja (14 pkt. + 2)
3.     Florian Kapała              Stal Rzeszów (13 pkt.)

4.     Stefan Kwoczała             Włókniarz Częstochowa (12 pkt.)
5.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik (12 pkt.)
6.     Evert Andersson             Szwecja (9 pkt.)

"Puchar Przewodniczącego WRN" - Wrocław 22/7/1959


1.     Rune Sörmander              Szwecja (15 pkt.)
2.     Bengt Brannefors            Szwecja (15 pkt.)
3.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (12 pkt.)

4.     Stannisław Tkocz            Górnik Rybnik (12 pkt.)
5.     Konstanty Pociejkowicz      Sparta Wrocław (11 pkt.)
6.     Allan Nilsson               Szwecja (10 pkt.)
7.     Andrzej Pogorzelski         Start Gniezno (8 pkt.)
8.     Stefan Kępa                 Stal Rzeszów (8 pkt.)
9.     Evert Andersson             Szwecja (7 pkt.)
10.    Geran Karlsson              Szwecja (6 pkt.)
11.    Stanisław Rurarz            Włókniarz Częstochowa (4 pkt.)
12.    Zygmunt Pytko               Unia Tarnów (3 pkt.)
13.    Janusz Suchecki             Legia Warszawa (3 pkt.) - zastąpił kontuzjowanego J.Maja
14.    Adolf Słaboń                Sparta Wrocław (3 pkt.) - zastąpił kontuzjowanego Philippa
15.    Inge Gustafsson             Szwecja (2 pkt.)
16.    Akke Andersson              Szwecja (0 pkt.)
numery startowe: 1-Marian Philipp, 2-Joachim Maj, 3-Bernard Kacperak, 4-Allan Nilsson,
5-Rune Sörmander, 6-Akke Andersson, 7-Konstanty Pociejkowicz, 8-Bengt Brannefors, 9-Stefan Kępa,
10-Henryk Żyto, 11-Florian Kapała, 12-Inge Gustafsson, 13-Stanisław Rurarz, 14-Evert Andersson,
15-Geran Karlsson, 16-Andrzej Pogorzelski

"Puchar Przewodniczącego WRN" - Łódź 24/7/1959


1.     Rune Sörmander              Szwecja (15 pkt.)
2.     Stanisław Rurarz            Włókniarz Częstochowa (14 pkt.)
3.     Janusz Suchecki             Legia Warszawa (13 pkt.)

4-7.   Paweł Waloszek              Legia Warszawa (8 pkt.)
       Allan Nilsson               Szwecja (8 pkt.)
       Jan Krakowiak               Tramwajarz Łódź (8 pkt.)
       Andrzej Pogorzelski         Start Gniezno (8 pkt.)

"Puchar Przewodniczącego WRN" - Bydgoszcz 26/7/1959


1.     Rune Sörmander              Szwecja (15 pkt.)
2.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz
3.     ?                           ?

Turniej Indywidualny - Gdańsk 1/8/1959


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Startowali: T.Fijałkowski, W.Kamrowski, R.Andrykowski, Z.Nowak,
Z.Zachara, W.Andrzejewski, B.Jaroszewicz

Gdańsk 8/8/1959 testmecz NEPTUN GDAŃSK - WANDA NOWA HUTA                ??  -  ??
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Wacław Kamrowski, Zdzisław Nowak, Rajmund Andrykowski, Węsierski, Grajber, Dombrowski,
Zdzisław Podlecki - Tadeusz Fijałkowski, Jan Fijałkowski, Adam Stach, Zdzisław Zachara,
Wacław Andrzejewski, Raźny, Łukasiewicz, Józef Górnikiewicz

Toruń 9/8/1959 testmecz LPŻ TORUŃ - WANDA NOWA HUTA                     34  -  44
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Fijałkowski-14, Korus-10, Zachara-10 -
Jaworski-10, Kamiński-8, Rose-8, Kowalski-2, Cheładze-1, Sargun-2, Jeżewski-6, Safian-2

9. Criterium Asów - 3. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 9/8/1959


Wyniki Criterium Asów:

1.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik (15 pkt.)
2.     Konstanty Pociejkowicz      Sparta Wrocław (12 pkt.)
3.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (12 pkt.)

4.     Marian Philipp              Górnik Rybnik (10 pkt.)
5.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz (9 pkt. (3,3,3,d,d))
6.     Rajmund Świtała             Górnik Rybnik (9 pkt.)
7.     Joachim Maj                 Unia Leszno (12 pkt.)
8.     ? Mahac                     CSR (12 pkt.)
9.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (12 pkt.)
?.     Lubos Tomicek               CSR (? pkt.)


Wyniki 3. Memoriału Zbigniewa Raniszewskiego - przyznawany za NCD:

       Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz - czas 86:1

Toruń 22/8/1959 testmecz LPŻ TORUŃ - POLONIA BYDGOSZCZ                  26  -  51
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Szadziński-5, Rose-5, Jaworski-8, Kamiński, Odrzywolski-3, Cieślewicz-4, B.Kowalski-1 -
N.Świtała, Sander, R.Świtała, Połukard-6(u,3,3), Stachowiak, A.Kowalski, Safian

Gdańsk 22/8/1959 testmecz NEPTUN GDAŃSK - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE          ??  -  ??

Memoriał Tadeusza Kołeczka - Łódź 23/8/1959


1.     Florian Kapała              Stal Rzeszów (13 pkt.)
2.     Paweł Waloszek              Legia Warszawa (13 pkt.)
3.     Jan Malinowski              Stal Rzeszów (12 pkt.)

4.     Konstanty Pociejkowicz      Sparta Wrocław (12 pkt.)
5.     Paweł Mirowski ???          Tramwajarz Łódź (10,5 pkt.)
6.     Stanisław Tkocz             Górnik Rybnik (8 pkt.)

Gdańsk 4/9/1959 testmecz NEPTUN GDAŃSK - SKRA WARSZAWA                  34  -  37

9. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 25/9/1959


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Kazimierz Bentke            Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik

Toruń 4/10/1959 testmecz LPŻ TORUŃ - STAL GORZÓW WLKP                   32  -  42
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Rose-12, Sargun-6, Szadziński-5 -
Stercel-11, Migoś-9

Gdańsk 4/10/1959 testmecz NEPTUN GDAŃSK - SKRA WARSZAWA                 34  -  37
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   A N G L I A


Wrocław 4/10/1959
              49  -  46 (PZM-Poole)
Rybnik 6/10/1959
               41  -  37 (PZM-Poole)
Łódź 8/10/1959
                 30  -  48 (PZM-Poole)
Bydgoszcz 10/10/1959
           47  -  30 (PZM-Poole)
Warszawa 11/10/1959
            47  -  29 (PZM-Poole)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Leszno 11/10/1959


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (12 pkt.)
2.     Andrzej Pogorzelski         Start Gniezno (10 pkt.)
3.     Andrzej Bartoszkiewicz      Unia Leszno (8 pkt.)

4.     Kazimierz Bentke            Ostrovia Ostrów Wlkp (8 pkt.)
5.     Witold Świątkowski          Kolejarz Rawicz (6 pkt.)
6.     ?.Blixt                     Szwecja (6 pkt.)

Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - Gniezno 18/10/1959
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                     ?

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Rawicz 18/10/1959
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz
2.     Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz
3.     Jan Kolber            Kolejarz Rawicz

Puchar Przechodni im. R.Pawlaka i M.Jankowskiego - 7. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 25/10/1959


Wyniki Pucharu Przechodniego im. R.Pawlaka i M.Jankowskiego:

1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno (12 pkt.)
2.     Kazimierz Bentke            Ostrovia Ostrów Wlkp (11 pkt.)
3.     Włodzimierz Sumiński        Tramwajarz Łódź (9 pkt.)


Wyniki 7. Łańcucha Herbowego Ostrowa Wielkopolskiego:

1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Kazimierz Kurek             Ostrovia Ostrów Wlkp
3.     Zdzisław Jałowiecki         Włókniarz Częstochowa

Turniej Par "Złote Kaski Gryfa Pomorskiego" - Bydgoszcz 25/10/1959
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Mieczysław Połukard - Rajmund Świtała         Polonia Bydgoszcz (17 pkt.)
2.     Paweł Waloszek - Stanisław Kaiser             Legia Warszawa (15 pkt.)
3.     Janusz Suchecki - Zbigniew Sander             Legia Warszawa / Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)

4.     Jan Kolber - Mieczysław Mendyka               Kolejarz Rawicz (10 pkt.)
5.     Antoni Kowalski - Ryszard Stachowiak          Polonia Bydgoszcz (7 pkt.)

Toruń 25/10/1959 testmecz LPŻ TORUŃ - POLONIA PIŁA                      47  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Rose-15, Jaworski-12, Sargun-6, Ptak-5, B.Kowalski-5, Cheładze-4 -
Gajdziński-10, Bilejczyk-7

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   S Z W E C J A


Nowa Huta 27/10/1959
           33  -  45 (Wanda-Monakerna)
(P.Waloszek-12,B.Jaroszewicz-10,Zachara-4,J.Fijałkowski-3,S.Kaiser-2,Andrzejewski-2 - Warenius-12, Nyqvist-12,Larsson-7,Alle-7,Lutteman-6,Stridh-1)

Częstochowa 24/10/1959
         38  -  34 (Włókniarz-Monakerna)
(Kacperak-10)

Rybnik 25/10/1959
              47  -  25 (Górnik-Monakerna)
(J.Maj-12,Wieczorek-12,Kwoczała,Kacperak - Warenius-8)

1. "Srebrna Ostroga IKP" - Toruń 8/11/1959
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Stanisław Bauta             Unia Leszno
3.     Marian Rose                 LPŻ Toruń

Piła 8/11/1959 testmecz POLONIA PIŁA - POLONIA BYDGOSZCZ                ??  -  ??
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1958     INDEX     1960