DMP DM2L DM3L IMP Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Stanisław Siemek
(ur.20-4-1926 zm.18-6-1958)
Stanisław Różański (ur.?-?-19?? zm.14-7-1958) - wypadek na torze w Rzeszowie 13-7-1958


Team Championship


1 Liga

                   RYBN.   WROC.     LESZ.   CZĘS.  BYDG.   WARS.   RZES.   ŚWIĘ.
RYBNIK             ** **   53-25     56-22   49-29  55-23   54-24   
48-30 50,5-27,5
WROCŁAW           
40-38   ** **     23-55   49-29  43-34   53-24   39-38   53-24
LESZNO             53-23   45-30     ** **   40-35  45-32   60-17   65-13   43-33
CZĘSTOCHOWA        25-53   40-36     42-36   ** **  47-29   58-20   52-23   54-23
BYDGOSZCZ        
38,5-38,5 35-41     43-34   44-33  ** **   39-39   45-33   50-25
WARSZAWA           32-42   33-45     40-38   34-43  42-36   ** **   45-33   48-30
RZESZÓW            
36-41   45-33     47-30   46-32  37-39   34-42   ** **   39-39
ŚWIĘTOCHŁOWICE     31-47 27,5-50,5 39,5-36,5 26-51  34-43 30,5-47,5 41-37   ** **

1 runda 13/4/58: Polonia-Górnik, Włókniarz-Sparta (Teodorowicz-13,Kupczyński-12, Błoch-4,Frach-3,Pociejkowicz-3,Skowron-1), Stal-Unia, (24/4)Legia-Śląsk (mecz rozegrano w Łodzi),
2 runda 27/4/58:
Polonia-Włókniarz (N.Świtała,R.Świtała,Połukard-11,Jeżewski,Bonin-7, Kowalski - Kwoczała-10), (22/5)Sparta-Legia (Pociejkowicz-13,Frach-11,Słaboń-11,Błoch-9,Kupczyński-8, Teodorowicz-1,Kałuża-0 - Goździk-9,Ożdżyński-4,M.Kaiser-3,Pokrzywa-3,Sander-2,Wodzikowski-2,Rogal-1), Śląsk-Stal (Rurarz-14,P.Waloszek-11,Hajok-8,Kraska-3,Dudek-3,Baron-2 - Kapała-12,Kościelak-11,Różański-6, Nazimek-5,Malinowski-3), Górnik-Unia (J.Maj-15(3,3,3,3,3),Philip-14,Wieczorek-9,Berliński-8,E.Maj-5,Lip-5 - Żyto-7,Waliński-6,Sochacki-5,Bartoszkiewicz-2,Flegel-1,Michalak-1),
3 runda 1/5/1958:
Włókniarz-Górnik (Jałowiecki-8,Kwoczała-5,Kacperak-5, Chwilczyński-3,Idzikowski-2,Miechowski-2 - Philipp-13,J.Maj-12,S.Tkocz-9,Lip-8,Wieczorek-6,Berliński-5), Unia-Śląsk (Żyto-15(3,3,3,3,3),Waliński-9,Bartoszkiewicz-8,Kusiak-5,Flegel-4,Sochacki-2 - Rurarz-11,P.Waloszek-9,Hajok-3,Dudek-2,Kraska-1), Legia-Polonia (Kaiser-15(3,3,3,3,3) - Połukard-10, N.Świtała-10,R.Świtała-9,Bonin-5,Wachnicki-1,Jeżewski-1, mecz rozegrano w Łodzi), Stal-Sparta,
4 runda 11/5/1958:
(10/5)Górnik-Śląsk, Unia-Sparta (Żyto-15,Bartoszkiewicz-12,5, Kusiak-10,Sochacki-4,Waliński-2,5,Michalak-1 - Teodorowicz-9,Kupczyński-6,Pociejkowicz-5,Błoch-5, Frach-4,Kałuża-1), Polonia-Stal, Włókniarz-Legia,
5 runda 25/5/1958:
Śląsk-Sparta (Rurarz-11 - Pociejkowicz-14), Legia-Górnik 32-42 lub 34-42 (Goździk-9(?,?,?,3,?),Suchecki-9(3,?,?,?,?),Kaiser-?(?,3,) - J.Maj-12(3,3,3,?,3),Phillip-10(3,?,3,3), S.Tkocz-?(?,3,),Wieczorek-?(?,?,3),E.Maj-?(?,?,?,3), mecz rozegrano w Łodzi??? Toruniu), Stal-Włókniarz, (15/8)Unia-Polonia (Żyto-13,Bartoszkiewicz-12,Waliński-9,Kusiak-5,Sochacki-4,Majewicz-2 - R.Świtała-10, Bonin-10,Połukard-7,N.Świtała-4,Jeżewski-1),
6 runda 6/7/1958:
(15/8)Legia-Stal (M.Kaiser-12,Suchecki-11,Goździk-9,Rogal-6,Sander-4, Ożdżyński-3 - Malinowski-15,Nazimek-7,Batko-3,Bistroń-3,Kościelak-3,Kielar-1 mecz rozegrano w Bydgoszczy), (19/6)Górnik-Sparta (J.Maj-15(3,3,3,3,3),Philipp-13,S.Tkocz-9,Wieczorek-6,Berliński-6,E.Maj-4 - Kupczyński-11,Pociejkowicz-5,Fras-4,Słaboń-2,Błoch-2), (8/6 lub 12/6)Włókniarz-Unia, (8/6)Polonia-Śląsk,
7 runda 13/7/1958:
Stal-Górnik (wypadek St.Różańskiego), Unia-Legia (Żyto-15(3,3,3,3,3), Waliński-13,Kusiak-11,Flegel-8,Bartoszkiewicz-8,Sochacki-4,Majewicz-1 - Goździk-6,M.Kaiser-3,Suchecki-4, Ożdżyński-1,Sander-1), Sparta-Polonia (Pociejkowicz-12,Kupczyński-11,Słaboń-8,Błoch-8,Frach-2, Zygmuntowicz-2 - R.Świtała-12,Bonin-8,N.Świtała-6,Połukard-5,Kowalski-2,Safian-1), Śląsk-Włókniarz,
8 runda 20/7/1958:
Legia-Unia (M.Kaiser-12,Goździk-9,Suchecki-8,Rogal-6,Sander-3, Ożdżyński-1,Pokrzywa-1 - Żyto-14,Waliński-13,Kusiak-5,Flegel-4,Bartoszkiewicz-1,Majewicz-1, mecz rozegrano w Łodzi), Polonia-Sparta (Bonin-12,R.Świtała-7,Połukard-7,N.Świtała-6,Kowalski-1,Safian-1 - Pociejkowicz-9, Teodorowicz-9,Kupczyński-8), Górnik-Stal, Włókniarz-Śląsk 54-23 lub 52-23 lub 50-32,
9 runda 3/8/1958:
Stal-Legia, Sparta-Górnik, Unia-Włókniarz (Żyto-13,Kusiak-10,Bartoszkiewicz-6, Waliński-4,Sochacki-4,Majewicz-2,Flegel-1 - Kacperak-13), Śląsk-Polonia,
10 runda 10/8/1958:
(11/9)Sparta-Śląsk (Kupczyński-15(3,3,3,3,3),Frach-10,Słaboń-9, Pociejkowicz-9,Sałabun-7,Błoch-3 - P.Waloszek-7,Dudek-5,Rurarz-4,Stroba-4,Hajok-3,Spyra-1), Górnik-Legia, Włókniarz-Stal 52-23 lub 54-23, Polonia-Unia 43-34 lub 43-32,
11 runda 17/8/1958:
Stal-Polonia, Legia-Włókniarz ((9)Kaiser-12(3,3,3,3),(11)Rogal-12(3,?,3,?), Goździk-5 - (1)Jałowiecki-7(?,3,?,?),(2)Kwoczała-11(?,?,3,3,3),(4)Kacperak-11(?,3,?,3),(5)Kuciak-7(3,?,?,?), mecz rozegrano w Toruniu), (19/10)Sparta-Unia (Słaboń - Żyto-15(3,3,3,3,3), najpierw orzeczono walkower dla Unii potem GKSŻ nakazał rozegrać mecz ponownie), Śląsk-Górnik,
12 runda 24/8/1958:
(10/9)Polonia-Legia (R.Świtała-9?,N.Świtała-8?,Bonin-7,Połukard-6, Kowalski-5,Stachowiak-4 - Goździk-12,Kaiser-14,Pokrzywa-3,Sander-4,Ożdżyński-1,Rogal-5), Sparta-Stal 39-38 lub 47-31 (Kupczyński-10,Błoch-8,Frach-8,Pociejkowicz-7,Słaboń-3,Kałuża-3 - Malinowski-13, Nazimek-12,Kapała-7,Christiani-3,Batko-2,Kielar-1), Górnik-Włókniarz, Śląsk-Unia 39,5-36,5 lub 33,5-36,5,
13 runda 7/9/1958:
Unia-Górnik (Żyto-15(3,3,3,3,3)), Legia-Sparta (Kaiser,Goździk, Ożdżyński,Sander,Suchecki,Pokrzywa - Kupczyński,Teodorowicz,Pociejkowicz,Frach,Błoch,Skowron, mecz rozegrano w Gdańsku), Stal-Śląsk, (?/?)Włókniarz-Polonia 47-29 lub 48-29 (Kwoczała-13,5,Kacperak-13,5 - R.Świtała-7?, N.Świtała-6?,Bonin-6,Połukard-6,Kowalski-4),
14 runda 14/9/1958:
Unia-Stal (walkower dla Unii - Stal nie przyjechała na zawody), Sparta-Włókniarz (Pociejkowicz-14,Kupczyński-11,Frach-9,Słaboń-9,Błoch-5 - Kwoczała-12,Kacperak-8,Kuciak-5, Miechowski-1,Chwilczyński-1,Jałowiecki-1,Idzikowski-1), Górnik-Polonia 55-23 lub 53-23, Śląsk-Legia (Kaiser-14)

Ostateczna kolejność DMP 1958

1.  GÓRNIK RYBNIK           23   11  1   2   +212
2.  SPARTA WROCŁAW          18   9   0   5   +40
3.  UNIA LESZNO             16   8   0   6   +129

4.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA   16   8   0   6   +62
5.  POLONIA BYDGOSZCZ       14   6   2   6   -16
6.  LEGIA WARSZAWA          13   6   1   7   -142
--------------------------------------------------
7.  STAL RZESZÓW            7    3   1   10  -100
8.  ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE    5    2   1   11  -185


Górnik Rybnik - Joachim Maj, Stanisław Tkocz, Marian Philipp, Józef Wieczorek, Bogdan Berliński, Stefan Lip, Erwin Maj, Karol Peszke, Jan Błąkała, Zygmunt Kuchta, Apoloniusz Dzida, Ambroży Dzida,
Sparta Wrocław - Bronisław Ratajczyk(trener), Konstanty Pociejkowicz, Edward Kupczyński, Tadeusz Teodorowicz (po sierpniowych turniejach indywidualnych w Holandii nie wrócił do kraju), Alojzy Frach (po zakończeniu sezonu wyjechał do rodziny w Oberhausen(RFN)), Stanisław Skowron, Jerzy Błoch, Henryk Kałuża, Adolf Słaboń,
Unia Leszno - Henryk Żyto, Jan Kusiak, Zdzisław Waliński, Andrzej Bartoszkiewicz, Ryszard Michalak, Stanisław Sochacki, Zbigniew Flegel, Leon Majewicz, Bronisław Wierzbicki,
Włókniarz Częstochowa - Zdzisław Jałowiecki, Bernard Kacperak, Wiesław Kołodziejski, Waldemar Miechowski, Bronisław Idzikowski, Stefan Kwoczała, Julian Kuciak, Tadeusz Chwilczyński, Zdzisław Święcik, Roman Zimmermann, Mirosław Figzał,
Polonia Bydgoszcz - Norbert Świtała, Mieczysław Połukard, Bolesław Bonin(trener), Rajmund Świtała, Jerzy Jeżewski, Antoni Kowalski, Zbigniew Wachnicki, Czesław Szypliński, Ryszard Stachowiak, Marian Mielcarski, Janusz Musiewicz, Janusz Motlawski, Józef Srewert, Olgierd Winiarski, Zygmunt Odejewski, Jerzy Lewandowski, Izydor Komorski, Czesław Safian, Jerzy Mączkowski, Bernard Weckhwerth,
Legia Warszawa - Marian Kaiser, Stanisław Kaiser, Janusz Suchecki, Bronisław Rogal (od maja'58), Wojciech Ożdżyński, Euzebiusz Goździk, Zbigniew Sander, Mirosław Pokrzywa, Rudolf Filip, Jan Komandowski, Zdzisław Biela, Władysław Orwat,
Stal Rzeszów - Florian Kapała, Eugeniusz Nazimek, Jan Malinowski, Janusz Kościelak, Stanisław Różański (+14.7.1958 tor w Rzeszowie), Andrzej Kielar, Józef Batko, Józef Chrystiani, Władysław Bistroń, Stefan Kępa, Tadeusz Depa,
Śląsk Świętochłowice - Paweł Waloszek, Czesław Kraska, Emil Spyra, Franciszek Hudała, Manowski, Franciszek Muszkieciarz, Stanisław Rurarz, Sobas, Antoni Dudek, Emanuel Hajok, Czesław Kraska, Franciszek Waloszek, Józef Waloszek, Jan Mucha, Daniel Baron, Lypsa,

2 Liga

                 GNIE.  RAWI.  ŁÓDŹ    OSTR.   WARS.   GORZ.  CZEL.  KATO.
GNIEZNO          ** **  42-35  41-35 44,5-31,5 39-38   37-40
RAWICZ           46-29  ** **  47-30   45-31   39-39   59-18  54-23  63-14
ŁÓDŹ             35-40  50-27  ** **   35-43 46,5-31,5 43-34  44-33
OSTRÓW WLKP      20-57  36-40  -zw2-   ** **   49-29   53-25  48-29
WARSZAWA         30-44  38-39  32-46   54-24   ** **   48-29
GORZÓW WLKP      36-42  50-28  30-47   38-39   44-34   ** **  54-24  59-12
CZELADŹ          32-45  39-39  37-41   42-35   39-39   32-46  ** **
KATOWICE                                                             ** **

1 runda 13/4/58: (?/?)Skra-Ostrovia, Stal-KKS (Stercel-6,Cichocki-7, Rogal-6,Migoś-6,Flizikowski-1,E.Pilarczyk-3. Po siedmiu biegach, przy stanie 29:12, goście odmówili jazdy, motywując to złym stanem toru), (20/4)CKS-Start (Odrzywolski-15), Kolejarz-Tramwajarz (Kolber-12 - Krakowiak-9(3,3,3,d),Mirowski-9,Sumiński-8,Strzelecki-2,Gołofit-1,Lewandowski-0),
2 runda 27/4/58:
Ostrovia-Tramwajarz (prawdopodobnie zwycięstwo Tramwajarza), Start-Kolejarz (Gierdal-12,Odrzywolski-11,Ptaszyński-9 - Kolber-9,Świątkowski-9), KKS-CKS, Skra-Stal,
3 runda 1/5/1958:
Stal-Ostrovia (Stercel-12,Migoś-10,Flizikowski-7,Cichocki-5, E.Pilarczyk-3,M.Pilarczyk-1 - Bentke-12,Poprawa-7,Krzesiński-6,Kurek-6,Grabowski-5,Jaskulski-3), CKS-Skra, Kolejarz-KKS, Tramwajarz-Start (Sumiński-11,Strzelecki-10 - Odrzywolski),
4 runda 11/5/58:
Ostrovia-Start (Krzesiński-8,Bentke-6,Kurek-6 - Odrzywolski-15, Pogorzelski-14,Gierdal-11), KKS-Tramwajarz (???), Skra-Kolejarz 38-39 lub 31-38, Stal-CKS (mecz anulowany, Migoś-15,Stercel-12,Flizikowski-9,Cichocki-8,E.Pilarczyk-6,M.Pilarczyk-4 - Kolenda-8,Herman-6,Szczechla-6, S.Czerny-3,M.Czerny-1),
5 runda 25/5/58:
Kolejarz-Stal, CKS-Ostrovia 42-35 lub 41-37, (24/5)Tramwajarz-Skra, Start-KKS (???),
6 runda 8/6/58:
Stal-Tramwajarz (Migoś-10,Flizikowski-7,Stercel-6,Cichocki-5,E.Pilarczyk-1, M.Pilarczyk-1 - Wróżyński-13,W.Kołeczek-10,Sumiński-9,Krakowiak-7,Strzelecki-5,Lewandowski-3), Skra-Start, CKS-Kolejarz, Ostrovia-KKS (???),
7 runda 29/6/58:
Start-Stal, Kolejarz-Ostrovia, Tramwajarz-CKS (Wróżyński-13,Sumiński-8, W.Kołeczek-7 - Hudała-13), KKS-Skra (???),
8 runda 6/7/58:
Stal-Start (Migoś-9,Stercel-8,Cichocki-8,Flizikowski-7,E.Pilarczyk-3, M.Pilarczyk-1 - Odrzywolski-15,T.Pogorzelski-14,Gierdal-8,Ryczkowski-3,Wróblewski-2), Ostrovia-Kolejarz, CKS-Tramwajarz (Wróżyński-14,Sumiński-8,W.Kołeczek-7,Krakowiak-6,Strzelecki-4,Mirowski-2, sędzia: Kamiński), Skra-KKS (???),
9 runda 13/7/58:
Kolejarz-CKS (Kolber-13,Ignasiak-12,Bąk-3 - Kolenda-9), Start-Skra 39-38 lub 38-39, Tramwajarz-Stal (Wróżyński-14,Mirowski-11,Sumiński-7,Strzelecki-6,W.Kołeczek-3, Krakowiak-2 - Migoś-11), (prawdopodobnie 20/7)KKS-Ostrovia (???),
10 runda 20/7/58:
Stal-Kolejarz (Migoś-15,Stercel-12,Cichocki-9,Flizikowski-7,E.Pilarczyk-4, M.Pilarczyk-3), Ostrovia-CKS 48-29 lub 49-27, (21/8 mecz rozegrano w Łodzi)Skra-Tramwajarz (Korus-15 - Wróżyński-10,Sumiński-9,Strzelecki-9,Mirowski-8), KKS-Start (???),
11 runda 3/8/58:
CKS-Stal (Stercel-8,Cichocki-7,E.Pilarczyk-4,M.Pilarczyk-4), Start-Ostrovia, Kolejarz-Skra, (?/?)Tramwajarz-KKS (???),
12 runda 10/8/58:
Ostrovia-Stal (Bentke-15,Kurek-14 - Cichocki-7), Start-Tramwajarz, Skra-CKS (???), KKS-Kolejarz (???),
13 runda 17/8/58:
Stal-Skra 44-34 lub 44-32 (Migoś-12,Flizikowski-10,Stercel-10, Cichocki-5,E.Pilarczyk-3,Padewski-2,M.Pilarczyk-2 - Korus-11,Brzozowski-8,Kucharek-8,Staszczak-5,Zowczak-2), Tramwajarz-Ostrovia (Wróżyński-12,Krakowiak-8(2,2,3,1),Mirowski-6,Sumiński-4,W.Kołeczek-3, Strzelecki-2 - Bentke-15,Krzesiński-12,Kurek-9,Jaskulski-4,Maik-2,Jankowski-1), Kolejarz-Start 46-29 lub 48-29 (Świątkowski-14,Kolber-12 - T.Pogorzelski-12,Cieślewicz-8,Odżywolski-8), CKS-KKS (???),
14 runda 24/8/58:
KKS-Stal(nie rozegrano), Tramwajarz-Kolejarz ((1)Mirowski-11, (2)W.Kołeczek-?,(3)Krakowiak-?,(4)Strzelecki-7,(5)Sumiński-10,(6)Wróżyński-14), (prawdopodobnie 28/9) Ostrovia-Skra, Start-CKS (nie rozegrano)

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1958

1.  START GNIEZNO           14   7   0   3   +69
2.  KOLEJARZ RAWICZ         13   6   1   3   +42

--------------------------------------------------
3.  TRAMWAJARZ  ŁÓDŹ        12   6   0   4   +30
4.  OSTROVIA OSTRÓW WLKP    8    4   0   6   -31
5.  SKRA WARSZAWA           7    3   1   6   -26
6.  STAL GORZÓW WLKP        6    3   0   7   -86
7.  CKS CZELADŹ - zdegradowana do 3 ligi
8.  KKS KATOWICE - wycofała się w trakcie rozgrywek

Zespół KKS Katowice wycofał się z rozgrywek w trakcie ich trwania (pod koniec maja).
Wszystkie rozegrane mecze KKSu zostały uznane jako mecze towarzyski.
Podczas meczu Czeladź - Rawicz (8/6/58) grupa kibiców i działaczy usunęła
z toru Jana Kolbera, natomiast podczas meczu Czeladź - Łódź (6/7/58) po wykluczeniu przez sędziego
P.Dziury (za zerwanie taśmy) doszło do chuligańskich ekscesów działaczy (Kucia, Konieczny, Herman) i
zawodników (Paweł Dziura). Decyzją GKŻ z 5/8/58 stadion zamknięto, drużynę CKS-u zdegradowano do 3 ligi,
a czołowego zawodnika CKS-u - Pawła Dziurę zdyskwalifowano na 3 lata.
Wyniki meczy z udziałem KKS Katowice i CKS Czeladź - anulowano.


Start Gniezno - Henryk Cieślewicz, Bolesław Ciesielski, Stanisław Gierdal, Kazimierz Krupa, Marian Kwarciński, Czesław Odrzywolski, Teodor Pogorzelski, Andrzej Pogorzelski(pseudo Władysław Ryczkowski), Aleksander Ptaszyński, Juliusz Ptaszyński, Stanisław Ratajczak, Bogdan Wróblewski,
Kolejarz Rawicz - Mieczysław Mendyka, Otto Holoubek, Jan Kolber, Franciszek Cieślawski, Marian Spychała, Witold Świątkowski, Henryk Ignasiak, Florian Latuszek,
Tramwajarz Łódź - Eugeniusz Wróżyński, Jan Krakowiak, Paweł Mirowski, Witold Kołeczek, Włodzimierz Sumiński, Jan Strzelecki, Lewandowski, Stanisław Gołofit,
Ostrovia Ostrów Wlkp - Kazimierz Bentke, Andrzej Krzesiński, Piotr Poprawa, Kazimierz Kurek, Władysław Grabowski, Ludwik Jaskulski, Tadeusz Jankowski, Kazimierz Olejnik, Maik,
Skra Warszawa - Kucharek, Maciej Korus, Wiktor Brzozowski, Mieczysław Staszczak, Tadeusz Zowczak, Zbigniew Witwicki, Piotrowski,
Stal Gorzów Wlkp - Tadeusz Stercel, Edmund Migoś, Jerzy Padewski, Mieczysław Cichocki, Jerzy Flizikowski, Edward Pilarczyk, Marian Pilarczyk, Bronisław Rogal (do maja'58),
CKS Czeladź - Paweł Dziura, Mirosław Kolenda, Krystian Fołtyn, Józef Herman, Waldemar Szczechla, Stanisław Czerny, Michał Czerny,
KKS Katowice - Wiktor Waloszek, Robert Nawrocki, Marian Wieleba, Alfred Wieczorek, Zygfryd Makuła, Roman Staneczko (wszyscy zawodnicy do momentu rozwiązania sekcji)

3 Liga

                 TARN.  NHUTA  PIŁA   LUBL.   ŚREM    KROS.  GDAŃ.  ZIEL.  WROC.  CRAC.
TARNÓW           ** **  
56-22  53-25  44-34   44-32   47-31  54-23  65-13  61-14  57-20
NOWA HUTA       
42-32  ** **  52-25  47-31   54-24   52-22  50-24  57-21  -zw1-  61-17
PIŁA             
46-32  54-22  ** **  35-32   50-26   48-29  30-28  47-30         
LUBLIN           
40-38  34-44  38-40  ** **   48-30   50-28  53-25  59-17  55-21  59-18
ŚREM            
31-46  43-35  -rem-  41-35   ** **   47-31  57-20  46-31  35-36  60-17
KROSNO           
36-42  37-41  41-37  43-34   56-20   ** **  51-27  53-25  41-36  43-35
GDAŃSK           
36-41  33-45  37-41  25-53 40,5-36,5 48-30  ** **  47-31  41-37  55-23
ZIELONA GÓRA     
31-38  36-40  25-47  41-30   28-50   41-32  36-40  ** **  45-32  52-25
WROCŁAW          
23-54  -zw2-  47-29  19-57   -zw2-   -zw2-  28-49  41-34  ** **  -zw1-
CRACOVIA         
21-54  19-59  23-51  29-48   13-56   30-47  22-56  41-36         ** **

1 runda 13/4/58: Unia-Wanda 56-22 lub 48-23, (12/4)LPŻ Gdańsk-LPŻ Lublin, LPŻ Zielona Góra-Polonia (Langner-8,Sawicki-3,Miński-2,Podhajski-6,Ciorga-6 - Siodła-10,Rutkowski-12, Nowak-11,Woźniak-6,Gajdziński-5,Lis-3), Sparta Ś.-Sparta W., Cracovia-Legia,
2 runda 20/4/58:
Wanda-Legia, (15/8)Sparta W.-Cracovia, Polonia-Sparta Ś. (I.Nowak-13,Siodła-9,Lis-8,Woźniak-8,Rutkowski-6,Gajdziński-6 - Kaczmarek-15), LPŻ Zielona Góra-LPŻ Lublin (Ciorga-11,Langner-10,Podhajski-7,Miński-6,Sawicki-5,Ptak-1), Unia-LPŻ Gdańsk,
3 runda 27/4/1958:
(26/4)LPŻ Gdańsk-Wanda, LPŻ Zielona Góra-Unia 31-38 lub 32-43, Sparta Ś.-LPŻ Lublin (Kaczmarek-14,Wechman-13 - Kępa-10,Pruchniak-7), Cracovia-Polonia, Legia-Sparta W. 41-36 lub 59-17,
4 runda 1/5/58:
Wanda-Sparta W., (4/5)Polonia-Legia (Rutkowski-14,Siodła-10,Nowak-8, Woźniak-6,Gajdziński-6,Lis-4 - Winch-11,Gąsior-10,Kręt-7,K.Węklar-1), LPŻ Lublin-Cracovia, Unia-Sparta Ś. 44-32 lub 52-22, LPŻ Gdańsk-LPŻ Zielona Góra (Kamrowski-15,Matuszewski-10,Gryszczyk-7,Węsierski-7, Andrykowski-6,Blaszke-1 - Langner-?),
5 runda 4/5/58:
LPŻ Zielona Góra-Wanda (Langner-12,Szopian-6,Ciorga-6,Podhajski-6,Miński-4, Sawicki-3 - Jaroszewicz-13,T.Fijałkowski-10,Stach-5,Andrzejewski-6,Sucharski-4,J.Fijałkowski-2), Sparta Ś.-LPŻ Gdańsk (Kamrowski-6,Andrykowski-3, Matuszewski-3,Gryszczyk-4,Węsierski-4), Cracovia-Unia (mecz rozegrano w Tarnowie), Legia-LPŻ Lublin, (18/5)Sparta W.-Polonia (Słaboń-15,Zygmuntowski-9,Sałabun-9,Kosierb-7,Pustelnik-4,Szymański-3),
6 runda 11/5/58:
Wanda-Polonia (złamany obojczyk Rutkowskiego), LPŻ Gdańsk-Cracovia, (dokończony 12/5)LPŻ Lublin-Sparta W., Unia-Legia 47-31 lub 44-34, LPŻ Zielona Góra-Sparta Ś. (Podhajski-9, Sawicki-7,Miński-6,Ciorga-3,Szopian-2,Ptak-1 - Wechman-15,Kaczmarek-12,Bartoszkiewicz-8,Mielcarzewicz-3, Walewski-6,Jurga-3),
7 runda 25/5/58:
Sparta Ś.-Wanda (Wechman-12,Bartoszkiewicz-12), Legia-LPŻ Gdańsk, Polonia-LPŻ Lublin, Unia-Sparta W., Cracovia-LPŻ Zielona Góra 41-36 lub 41-37,
8 runda 1/6/58:
Wanda-LPŻ Lublin, LPŻ Gdańsk-Sparta W. 41-37 lub 40,5-36,5 (Kamrowski-14,Andrykowski-7,Węsierski-7,Gryszczyk-7,Matuszewski-5,Durczak-1), Unia-Polonia, LPŻ Zielona Góra-Legia (Langner-12,Ciorga-9,Podhajski-8,Sawicki-5,Miński-5,Szopian-2 - Gąsior-13,Kręt-12, E.Węklar-6,K.Węklar-6,Winch-2), Sparta Ś.-Cracovia (Bartoszkiewicz-14,Kaczmarek-14 - Zachara-7),
9 runda 8/6/58:
Cracovia-Wanda, Legia-Sparta Ś., Polonia-LPŻ Gdańsk, LPŻ Lublin-Unia, Sparta W.-LPŻ Zielona Góra,
10 runda 22/6/58:
LPŻ Gdańsk-Polonia, LPŻ Zielona Góra-Sparta W. (Ciorga-12(3,3,3,3), Podhajski-11,Gryszczuk-9,Miński-6,Sawicki-4,Wiśniewski-2,Ptak-1 - Sałabun-9,Szymański-9,Hałaś-8,Pustelnik), Unia-LPŻ Lublin, Wanda-Cracovia, Sparta Ś.-Legia (Wechman-14,Maćkowiak-9 - Gąsior-9,Winch-9,E.Winkler),
11 runda 29/6/58:
Polonia-Unia 46-32 lub 41-37, (30/6)Sparta W.-LPŻ Gdańsk (mecz rozegrano w Gdańsku), Legia-LPŻ Zielona Góra, Cracovia-Sparta Ś., LPŻ Lublin-Wanda,
12 runda 6/7/58:
LPŻ Zielona Góra-Cracovia (Ciorga-13,Podhajski-11,Sawicki-10,Gryszczuk-9, Ptak-3,Wiśniewski-2,Miński-0 - Zachara-12,Kozioł-7,Barakoński-3,Kulas-1,Bart-1,Nosek-1), Wanda-Sparta Ś. (J.Fijałkowski-12,T.Fijałkowski-11,Andrzejewski-11,Jaroszewicz-8 - Kaczmarek-7,Bartoszkiewicz-7, Wechman-6), LPŻ Gdańsk-Legia, Sparta W.-Unia, LPŻ Lublin-Polonia,
13 runda 13/7/58:
Sparta Ś.-LPŻ Zielona Góra (Kaczmarek-14,Wechman-11,Mielcarzewicz-5,Jurga-5 - Ciorga-10,Gryszczyk-9,Podhajski-6), Legia-Unia, Polonia-Wanda, Sparta W.-LPŻ Lublin (mecz rozegrano przed meczem 1-szoligowym: Sparta-Polonia), Cracovia-LPŻ Gdańsk (mecz rozegrano w Gdańsku - Kamrowski),
14 runda 20/7/58:
(19/7)LPŻ Gdańsk-Sparta Ś. (Kamrowski-15 - Bartoszkiewicz-9), Wanda-LPŻ Zielona Góra, Unia-Cracovia, LPŻ Lublin-Legia, Polonia-Sparta Wrocław (prawdopodobnie obustronny walkower lub nie rozegrany mecz),
15 runda 3/8/58:
Sparta W.-Wanda, Legia-Polonia, Cracovia-LPŻ Lublin, Sparta Ś.-Unia, LPŻ Zielona Góra-LPŻ Gdańsk (Ciorga-13,Podhajski-12,Wiśniewski-3,Sawicki-3,Szopian-3,Miński-2 - Kamrowski-12,Węsierski-9,Andrykowski-6,Podlecki-4,Matuszewski-4,Grajber-3,Matulka-2),
16 runda 10/8/58:
(22/7 ?)Wanda-LPŻ Gdańsk, Unia-LPŻ Zielona Góra (walkower dla Unii - zawodnicy LPŻ nie przybyli na mecz), (22/7 ?)LPŻ Lublin-Sparta Śrem, Polonia-Cracovia (???), Sparta Wrocław-Legia,
17 runda 17/8/58:
Legia-Wanda, Cracovia-Sparta Wrocław (prawdopodobnie obustronny walkower lub nie rozegrany mecz), Sparta Śrem-Polonia, LPŻ Lublin-LPŻ Zielona Góra, (16/8)LPŻ Gdańsk-Unia,
18 runda 24/8/58:
Wanda-Unia, LPŻ Lublin-LPŻ Gdańsk, Polonia-LPŻ Zielona Góra (Ciorga-12, Podhajski-9), Sparta Wrocław-Sparta Śrem, Legia-Cracovia

Ostateczna kolejność DM 3 Ligi 1958

1.  UNIA TARNÓW             30   15  0   3    +344

2.  WANDA NOWA HUTA         30   15  0   3    +299
---------------------------------------------------
3.  POLONIA PIŁA            25   12  1   5    +161
4.  LPŻ LUBLIN              22   11  0   7    +266
5.  SPARTA ŚREM             19   9   1   8    +101
6.  LEGIA KROSNO            18   9   0   9    +41
7.  LPŻ NEPTUN GDAŃSK       16   8   0   10   -86
8.  LPŻ ZIELONA GÓRA        10   5   0   13   -265
9.  SPARTA II WROCŁAW       4    2   0   16   -384
10. CRACOVIA KRAKÓW         2    1   0   17   -477


Unia Tarnów - Zygmunt Pytko, Władysław Kamiński, Marian Curyło, Albin Tomczyszyn, Alfred Wieczorek(po rozwiązaniu KKS), Jan Różański, Józef Śledź, Benedykt Bogdanowicz, Adam Ciepiela, Jan Wójcik, Adolf Jagoda, Jerzy Świerzowski
Wanda Nowa Huta - Bohdan Jaroszewicz, Jan Fijałkowski, Wacław Andrzejewski, Adam Stach, Tadeusz Fijałkowski, Kazimierz Gawlik, Tadeusz Korecki, Robert Nawrocki(po rozwiązaniu KKS), Tadeusz Sucharski, Wiktor Waloszek(po rozwiązaniu KKS),
Polonia Piła - Wiesław Rutkowski, Mieczysław Siodła, Zdzisław Nowak, J.Woźniak, Henryk Gajdziński, Władysław Lis, Jan Lis, Stanisław Machnik, Tadeusz Pochylski, Roman Zander, Jan Drygała, Tadeusz Bilejczyk,
LPŻ Lublin - Marian Stawecki, Leszek Próchniak, Stefan Kępa, Wojciech Kowalski, Andrzej Grudzień, Tadeusz Grzywacki, Aleksander Kosior, Bronisław Isztok, Jan Stawecki, Leszek Kokalski, Jerzy Komandowski, Andrzej Jendrej,
Sparta Śrem - Wacław Wechman, Jerzy(Zdzisław) Walewski, Edward Mielcarzewicz, Jerzy Bartoszkiewicz, Henryk Kaczmarek, Tadeusz Wróbel, Tadeusz Jurga, Mieczysław(Zygmunt) Maćkowiak, Hipolit Kazimierczak,
Legia Krosno - Roman Gąsior, Wiesław Kręt, Kazimierz Węklar, Edward Węklar, Andrzej Winch, Włodzimierz Niezgoda, Zbigniew Świątek, Józef Maciejczyk, Emil Jakubowski,
LPŻ Neptun Gdańsk - Marian Kamrowski, Rajmund Andrykowski, Zbigniew Podlecki, Alfons Węsierski, Durczak, Bolesław Grajber, Janusz Matuszewski, Walerian Blaszke, Zdzisław Nowak, Jerzy Donath,
LPŻ Zielona Góra - trener Stanisław Glapiak - Bonifacy Langner, Henryk Ciorga, Józef Podhajski, Ksawery Sawicki, Tadeusz Miński, Zygmunt Szopian, Henryk Gelford, Stanisław Ptak, Tadeusz Gryszczyk (przeszedł 16/6 z LPŻ Gdańsk, pierwszy mecz 22/6 - wszystkie punkty zdobyte dla Zielonej Góry zostały unieważnione), Józef Bekert, Jan Wiśniewski, Zbigniew Czepan,
Sparta II Wrocław - Adolf Słaboń, Zygmunt Zygmuntowski, Jerzy Sałabun, Eugeniusz Dzik, Mieczysław Kosierb, Szymański, Hałaś, Tadeusz Pustelnik, Andrzej Domiszewski,
Cracovia Kraków - Mieczysław Nosek, Zdzisław Zachara, Wacław Krysiński, Zugaj, Edward Kozioł, Barakoński, Zygfryd Makuła(po rozwiązaniu KKS), Roman Staneczko(po rozwiązaniu KKS), Marian Wieleba(po rozwiązaniu KKS), Kulas, Bart,


Individual Polish Championship


14. Finał IMP - Rybnik 31/8/1958


1.     Andrzej Tkocz               Górnik Rybnik
2.     Edward Kupczyński           Sparta Wrocław
3.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik


Tournaments


Rawicz 6/4/1958 testmecz KOLEJARZ RAWICZ - SPARTA WROCŁAW               35  -  36
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Kolber-10, Świątkowski-8, Cieślawski-6, Mendyka-5, Latuszek-4, Bąk-2 -
Kupczyński-12, Teodorowicz-11, Pociejkowicz-6, Błoch-6, Skowron-1

Leszno 7/4/1958 testmecz UNIA LESZNO - SPARTA WROCŁAW                   38  -  28
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Kusiak-11,Bartoszkiewicz-10,Żyto-6,Sochacki-5,Flegel-3,Waliński-3 -
Kupczyński-9, Teodorowicz-8, Błoch-7, Pociejkowicz-4

Gniezno 7/4/1958 testmecz START GNIEZNO - STAL GORZÓW WLKP              54  -  15
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Międzynarodowy Turniej Indywidualny z okazji 70 Kongresu FIM - Warszawa 18/4/1958


1.     Joachim Maj                 Górnik Rybnik
2.     Rune Sörmander              Szwecja
3.     Florian Kapała              Stal Rzeszów

Ćwierćfinał Kontynentalny Indywidualnych Mistrzostw Świata - Rzeszów 4/5/1958


1.     Joachim Maj                 Polska
2.     Edward Kupczyński           Polska
3.     Florian Kapała              Polska

Turniej Par z okazji 15-lecia Wojska Polskiego - Łódź 18/5/1958


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Gniezno 25/5/1958 testmecz START GNIEZNO - UNIA LESZNO                  36  -  36
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Wrocław 8/6/1958 testmecz SPARTA WROCŁAW - UNIA LESZNO                  24  -  41
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   C S R


Zielona Góra 19/6/1958          38  -  30 (Polonia Bydgoszcz - Ruda Hvezda Praha)
(Połukard-9(3,3,3), R.Świtała-8, Stachowiak-8, N.Świtała-4, Ciorga-4, Jeżewski-3, Podhajski-2 - Mahac-11, Janicek-7, Bartonek-4, Slany-4, L.Tomicek-3, Smatel-1)

Bydgoszcz 22/6/1958             40  -  32 (Polonia Bydgoszcz - Ruda Hvezda Praha)
(Malinowski-10, N.Świtała-10, R.Świtała-10 - Lubos Tomicek-10)

Gdańsk 25/6/1958                35  -  36 (Polonia Bydgoszcz+LPŻ Gdańsk - Ruda Hvezda Praha)
(J.Malinowski-12(4,4,4), Bonin, Kamrowski, Jeżewski, Safian - Tomicek-14, Mahac)

Gorzów Wlkp 27/6/1958           24  -  47 (Stal Gorzów Wlkp - Ruda Hvezda Praha)
(Stercel-8, Migoś-6, Cichocki-4 - Janicek-12, Bartonek-10, L.Tomicek-9, Mahac-6, Slany-5, Horina-4, Smatel-1)

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   S Z W E C J A


Leszno 22/6/1958                35  -  73
Rybnik 24/6/1958                43  -  65
Warszawa 26/6/1958              44  -  63

Toruń 22/6/1958 testmecz SKRA WARSZAWA - TRAMWAJARZ ŁÓDŹ                37  -  34
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Kucharek-13(3,3,3,2?,2?), Korus-11(?,3,3,3,?), Brzozowski-?(3,?,?,?) -
Sumiński-9(?,?,3,3,3), Krakowiak-8(3,3,?,?,?), Wróżyński-7(?,?,?,3)
zwycięzcy biegów:
I-Krakowiak, II-Kucharek, III-Brzozowski, IV-Korus, V-Kucharek, VI-Krakowiak,
VII-Korus, VIII-Kucharek, IX-Sumiński, X-Wróżyński, XI-Sumiński, XII-Korus, XIII-Sumiński

Toruń 6/7/1958 testmecz LPŻ TORUŃ - UNIA LESZNO                         32  -  30
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(1)Zbigniew Flegel-12(3,3,3,3), (2)Ryszard Gajewski, (3)Leon Majewicz-?(3,3,3,?), (4)Jan Gimżyński, (5)Bronisław Wierzbicki, (6)Marian Bartkowiak, (7)A.Marcinkowski -
(8)Jerzy Wierzchowski, (9)Alfons Zakrzewski, (10)Leszek Zalewski, (11)Tadeusz Jaworski-?(?,?,3,?), (12)Andrzej Szadziński-?(3,?,?,3), (13)Marian Rose, (14)Czesław Jacewicz
zwycięzcy biegów:
I-Flegel(86,0), II-Majewicz(86,0), III-Szadziński(87,4),
IV-Flegel(86,2), V-Majewicz(86,2), VI-Wierzchowski(93,0),
VII-Flegel(86,2), VIII-Majewicz(87,0), IX-Jaworski(85,0),
X-Szadziński(89,0), XI-nie ukończono, XII-Flegel(88,0)

Finał Europejski Indywidualnych Mistrzostw Świata - Warszawa 22/7/1958


1.     Ove Fundin                  Szwecja
2.     Josef Hofmeister            RFN
3.     Rune Sörmander              Szwecja

? 22/7/1958 testmecz ŚLĄSK - RZESZÓW                                    42  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Toruń 22/7/1958 testmecz LPŻ TORUŃ - LPŻ ZIELONA GÓRA                   30  -  42
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Jerzy Wierzchowski-8, Tadeusz Jaworski-8, Andrzej Sadziński-7 -
Józef Podhajski-15, Tadeusz Gryszczuk-11

Zielona Góra 27/7/1958 testmecz LPŻ ZIELONA GÓRA - LPŻ TORUŃ            47  -  31
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Toruń 15/8/1958 testmecz LPŻ TORUŃ - START GNIEZNO                      35  -  41
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Tadeusz Jaworski-13, Andrzej Sadziński-9
zwycięzcy biegów:
I-Sadziński(87,9), II-Ptaszyński(87,1), III-Cieślewicz(87,2),
IV-Jaworski(90,0), V-Ciesielski(93,2), VI-Cieślewicz(88,2),
VII-Wróblewski(87,4), VIII-Pogorzelski(87,2), IX-Cieślewicz(98,2),
X-Rose(88,1), XI-Jaworski(87,0), XII-Sadziński(86,9) XIII-Jaworski(89,1)

Złotów 24/8/1958 testmecz LPŻ ZŁOTÓW - LPŻ ELBLĄG                       26  -  27
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(R.Nafalski)

Trójmecz towarzyski - Gdańsk 30/8/1958


1.     LPŻ Gdańsk (33 pkt.)

(Kamrowski-10,Podlecki-10,Matuszewski-7,Andrykowski-6)

2.     Włókniarz Częstochowa (23 pkt.)

(Kwoczała-12,Idzikowski,Kuciak,Miechowski,Chwilczyński)

3.     Legia Warszawa (16 pkt.)

(Goździk,Sander,Pokrzywa,Ożdżyński)

Zielona Góra 30/8/1958 testmecz LPŻ ZIELONA GÓRA - UNIA LESZNO          36  -  41
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Ciorga-11,Podhajski-7,Gryszczuk-6,Flizikowski-5,Ptak-4,Wiśniewski-1 -
Żyto-15(3,3,3,3,3),Sochacki-12(?,?,?,?,2),Majewicz-6,Bartoszkiewicz-5,Bartkowiak-2,Dojewski-1)

Zielona Góra 7/9/1958 testmecz LPŻ ZIELONA GÓRA - SKRA WARSZAWA         25  -  53
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Ciorga-9,Gryszczuk-4,Podhajski-4,Wiśniewski-3,Miński-3,Ptak-1,Czepan-1 -
Korus-14,Brzozowski-12,Kucharek-12)

Zielona Góra 14/9/1958 testmecz LPŻ ZIELONA GÓRA - OSTROVIA OSTRÓW WLKP 37,5 - 35,5
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Ciorga-11.5,Flizikowski-10,Gryszczuk-5,Miński-5,Cichocki-4,Ptak-2 -
Bentke-11.5,Kurek-8,Krzesiński-?, upadek w 4 biegu - ciężka kontuzja)

Toruń 14/9/1958 testmecz LPŻ TORUŃ - POLONIA PIŁA                       32  -  45
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Jerzy Wierzchowski, Andrzej Sadziński-8, Tadeusz Jaworski-8, Leszek Zalewski, Marian Rose-9, Stanisław Górny,
K.Elzmer, J.Sochacki - Wiesław Rutkowski-15, J.Woźniak-10

8. Memoriał Alfreda Smoczyka - Leszno 21/9/1958


1.     Henryk Żyto                 Unia Leszno
2.     Zdzisław Waliński           Unia Leszno
3.     Edward Kupczyński           Sparta Wrocław

Zielona Góra 21/9/1958 testmecz LPŻ ZIELONA GÓRA - WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 41  -  37
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Pociejkowicz-13,Błoch-10,Gryszczuk-5(ciężka kontuzja, amputacja palców),Ciorga-4,Wiśniewski-4,Podhajski-3,Czepan-2 -
Kuciak-14,Idzikowski-11,Chwilczyński-9)

Gorzów Wlkp 21/9/1958 testmecz STAL GORZÓW WLKP - ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE  46  -  32
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Migoś-13,Stercel-10,Cichocki-7,Flizikowski-5,Padewski-5,E.Pilarczyk-4 -
Rurarz-15,Hajok-7,Muszkietarz-5)

Turnieje indywidualne o Puchar WKKF - Tarnów 21/9, Kraków 3/10/1958


Wyniki cząstkowe turnieju tarnowskiego:

1.     Stefan Kępa                 LPŻ Lublin (12 pkt.)
7.     Władysław Kamiński          Unia Tarnów (5 pkt.)
9.     Zygmunt Pytko               Unia Tarnów (4 pkt.)


Wyniki cząstkowe turnieju krakowskiego:

1.     Boghdan Jaroszewicz         Wanda Nowa Huta (12 pkt.)
9.     Marian Curyło               Unia Tarnów (4 pkt.)

Toruń 21/9/1958 testmecz LPŻ TORUŃ - LPŻ NEPTUN GDAŃSK                  38  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Tadeusz Jaworski-11, Marian Rose-9, Andrzej Sadziński-9 -
Rajmund Andrykowski-9, Marian Kamrowski-6, Bolesław Grajber-6

Bydgoszcz 28/9/1958 testmecz POLONIA BYDGOSZCZ - LEGIA WARSZAWA         42  -  35
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Goździk-15 - Bonin-11

Testmecze międzypaństwowe   P O L S K A   -   A N G L I A


Warszawa 2/10/1958              27  -  81
Rybnik 4/10/1958                33  -  75
Wrocław 5/10/1958               51  -  56

Międzynarodowy Turniej Indywidualny - Częstochowa 3/10/1958


1.     Peter Craven                Wielka Brytania (12 pkt.)
2.     Stefan Kwoczała             Włókniarz Częstochowa (11 pkt.)
3.     Ron Howe                    Wielka Brytania (9 pkt.)

4.     Ken McKinley                Wielka Brytania (7 pkt.)

Memoriał Ryszarda Pawlaka i Mariana Jankowskiego -
6. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego - Ostrów Wlkp 5/10/1958


Wyniki Memoriału Ryszarda Pawlaka i Mariana Jankowskiego:

1.     Euzebiusz Goździk           Legia Warszawa (12 pkt.)
2.     Kazimierz Bentke            Ostrovia Ostrów Wlkp (11 pkt.)
3.     Stanisław Rurarz            Śląsk Świętochłowice (10 pkt.)

4.     Andrzej Bartoszkiewicz      Unia Leszno (9 pkt.)


Wyniki 6. Łańcucha Herbowego Ostrowa Wielkopolskiego:

1.     Kazimierz Bentke            Unia Leszno
2.     Stanisław Rurarz            Śląsk Świętochłowice
3.     Andrzej Bartoszkiewicz      Unia Leszno

4.     Euzebiusz Goździk           Legia Warszawa (d)

Turniej o Puchar Zarządu Wojewódzkiego TPPR - Kraków 5/10/1958


1.     Stefan Kwoczała             Włókniarz Częstochowa (12 pkt.)
2.     Bohdan Jaroszewicz          Wanda Nowa Huta (10 pkt.)
3.     Paweł Waloszek              Śląsk Świętochłowice (9 pkt.)

Trójmecz o Puchar PZMot - Zielona Góra 5/10/1958


1.     Stal Gorzów Wlkp                                         29

       (T.Stercel-9,E.Migoś-9,J.Flizikowski-6,M.Cichocki-5)

2.     LPŻ Zielona Góra                                         23

       (H.Ciorga-11,J.Kolber-8,S.Ptak-3,Latusik-1)

3.     Sparta Wrocław                                           17

       (A.Słaboń-7,J.Błoch-5,S.Skowron-4,H.Kałuża-1)

Gniezno 5/10/1958 testmecz START GNIEZNO - POLONIA BYDGOSZCZ            35  -  43
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Bonin-11, R.Świtała-10, Jeżewski-9, N.Świtała-7, Kowalski-5, Stachowiak-1

8. Criterium Asów - 2. Memoriał Zbigniewa Raniszewskiego - Bydgoszcz 12/10/1958
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


Wyniki Criterium Asów:

1.     Mieczysław Połukard(2)      Polonia Bydgoszcz (15 pkt.)
2.     Stanisław Rurarz(6)         Śląsk Świętochłowice (14 pkt.)
3.     Marian Kaiser(10)           Legia Warszawa (12 pkt.)

4.     Rajmund Świtała(4)          Polonia Bydgoszcz (11 pkt.)
5.     Konstanty Pociejkowicz(1)   Sparta Wrocław (11 pkt.)
6.     Bolesław Bonin(5)           Polonia Bydgoszcz (10 pkt.)
7.     Joachim Maj(13)             Górnik Rybnik (8 pkt.)
8.     Norbert Świtała(14)         Polonia Bydgoszcz (8 pkt.)
9.     Stefan Kwoczała(15)         Włókniarz Częstochowa
10.    Bronisław Rogal(7)          Legia Warszawa
11.    Euzebiusz Goździk(11)       Legia Warszawa (zastępstwo za Rutkowskiego)
12.    Marian Phillip(9)           Górnik Rybnik
13.    Zdzisław Waliński(8)        Unia Leszno
14.    Andrzej Bartoszkiewicz(12)  Unia Leszno (zastępstwo za Kusiaka)
15.    Andrzej Pogorzelski(3)      Start Gniezno
16.    Kazimierz Bentke(16)        Ostrovia Ostrów Wlkp


Wyniki 2. Memoriału Zbigniewa Raniszewskiego - przyznawany za NCD:

       Mieczysław Połukard         Polonia Bydgoszcz

6. Memoriał Tadeusza Kołeczka - Łódź 12/10/1958


1.     Stanisław Tkocz(4)          Górnik Rybnik (15-(3,3,3,3,3))
2.     Henryk Żyto(1)              Unia Leszno (14-(2,3,3,3,3))
3.     Edward Kupczyński(3)        Sparta Wrocław (12-(1,3,3,3,2))

4.     Eugeniusz Wróżyński(5)      Tramwajarz Łódź (12-(?,?,?,?,2)dwa zwycięstwa)
5.     Paweł Waloszek(2)           Śląsk Świętochłowice (11 pkt.)
6.     Bernard Kacperak(16)        Włókniarz Częstochowa (9 pkt.)
7.     Wiktor Brzozowski(9???)     Skra Warszawa (8 pkt.)
pozostali uczestnicy:
Bronisław Idzikowski(6)-Włókniarz Częstochowa, Jan Strzelecki(7)-Tramwajarz Łódź, Zbigniew Sander(8)-Legia Warszawa, Jan Krakowiak(10)-Tramwajarz Łódź, ? Fijałkowski(12)-Wanda Nowa Huta, Bohdan Jaroszewicz(13)-Wanda Nowa Huta, Włodzimierz Sumiński(14)-Tramwajarz Łódź, Zdzisław Jałowiecki(15)-Włókniarz Częstochowa, Witold Kołeczek(17)-Tramwajarz Łódź, Paweł Mirowski(18)-Tramwajarz Łódź

Gorzów Wlkp 12/10/1958 testmecz STAL GORZÓW WLKP - START GNIEZNO        47  -  25
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Migoś, Padewski

Rawicz 12/10/1958 testmecz KOLEJARZ RAWICZ - STAL RZESZÓW               ??  -  ??
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Toruń 19/10/1958 testmecz LPŻ TORUŃ - KOLEJARZ RAWICZ                   40  -  31
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Jerzy Jeżewski-12, Andrzej Sadziński-10, Tadeusz Jaworski-6, Leszek Zalewski-5, Józef Podhajski-5, Marian Rose-2

Testmecze międzypaństwowe polskich klubów ze szwecką MONAKERNA SZTOKHOLM


Poznań 19/10/1958               27  -  45 (drużyna łączona Polonia+Legia - Monakerna)
(Marian Kaiser 9, Mieczysław Połukard 5, Euzebiusz Goździk 4, Norbert Świtała 3, Rajmund Świtała 3, Bronisław Rogal 3 -
Olle Nygren 12, Göran Norlén 11, Bert Lindarw 10, Kjell Wĺrenius 5, Curt Nyqvist 5, Birger Forsberg 2)
Bydgoszcz 20/10/1958            51  -  21 (drużyna łączona Polonia+Legia - Monakerna)
(Marian Kaiser 12, Mieczysław Połukard 10, Norbert Świtała 9, Rajmund Świtała 8, Bolesław Bonin 7, Euzebiusz Goździk 4 -
Olle Nygren 7, Bert Lindarw 7, Kjell Wĺrenius 3, Curt Nyqvist 3, Göran Norlén 1)
Częstochowa 21/10/1958          41  -  30 (drużyna łączona Włókniarz+Legia - Monakerna)
(Marian Kaiser 8, Bernard Kacperak 8, Bronisław Rogal 7, Stefan Kwoczała 7, Julian Kuciak 6, Bronisław Idzikowski 4, Paweł Waloszek 1 -
Göran Norlén 8, Kjell Wĺrenius 7, Bert Lindarw 6, Curt Nyqvist 5, Olle Nygren 3, Kjell Lutteman 1)
Nowa Huta 23/10/1958            34  -  38 (Wanda-Monakerna - mecz przerwano z powodu zapadających ciemności)
(Paweł Waloszek 11, Marian Kaiser 8, Bronisław Rogal 6, Bogdan Jaroszewicz 6, Wiktor Waloszek 2, Tadeusz Fijałkowski 1 -
Olle Nygren 11, Birger Forsberg 7, Bert Lindarw 6, Kjell Lutteman 5, Kjell Wĺrenius 3)

Trójmecz o Puchar WKKF - Tarnów 19/10/1958


1.     Unia Tarnów                                              31
2.     Wanda Nowa Huta                                          30
3.     Cracovia Kraków                                          11

Leszno 26/10/1958 testmecz UNIA LESZNO - OESTERISCHE MOTO CLUB WIEDEŃ   53  -  18
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Żyto-12, Waliński-12, Kusiak-9 - Bössner-9

Rzeszów 28/10/1958 testmecz STAL RZESZÓW - GÓRNIK RYBNIK                45  -  33
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Kapała-12 - J.Maj-14

Żagań 29???/10/1958 testmecz LPŻ ŻAGAŃ - LPŻ ZIELONA GÓRA               30  -  45
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Gelford-9,Beker-8,Klimczuk-8,Mikoda-3,Kasperski-2 -
Kaszewski-12,Szurkowski-10,Banaszak-9,Śmigielski-4,Stalec-3,Chwirot-2,Walent-2

Zielona Góra 1/11/1958 testmecz STAL GORZÓW/LPŻ ZIELONA GÓRA - OESTERISCHE MOTO CLUB WIEDEŃ  47  -  30
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(9)Flizikowski-7(2,?,?,?), (10)Stercel-6(1,?,?,?), (11)Migoś-12(3,?,?,3), (12)Cichocki-7(2,?,?,?), (13)Ciorga-10(?,3,?,?), (14)Błoch-5(?,1,?,1) -
(1)Johan Hartel-8, (2)Unterköfler-5(3,?,?,?), (3)Otto Holoubek-2, (5)Bössner-11(?,?,?,2), Stenber-2, Sitzvohl-2

Łódź 2/11/1958 testmecz TRAMWAJARZ ŁÓDŹ - OESTERISCHE MOTO CLUB WIEDEŃ  37  -  35
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Wróżyński-12, Sumiński-11, Krakowiak-9, K.Piotrowski-2, W.Kołeczek-2, J.Kubisz-1, P.Krzemianowski-0 -
Johan Hartel-9, Walter Köpler-9, Bössner-6, Otto Holoubek-4, Stenber-4, Sitzvohl-3

Turniej Par - Bydgoszcz 2/11/1958
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Mieczysław Połukard(11) - Bolesław Bonin(7)   Polonia Bydgoszcz (18 pkt.)
2.     Norbert Świtała - Rajmund Świtała             Polonia Bydgoszcz (14 pkt.)
3.     Stefan Kwoczała(11) - Bernard Kacperak(2)     Włókniarz Częstochowa (13 pkt.)

4.     Marian Kaiser - Euzebiusz Goździk             Legia Warszawa (9 pkt.)
5.     Stanisław Tkocz - Joachim Maj                 Górnik Rybnik (6 pkt.)

Kraków 4/11/1958 testmecz WANDA NOWA HUTA - OESTERISCHE MOTO CLUB WIEDEŃ  40  -  31
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Korus-10, Jaroszewicz-10 - Hertel-10

Mistrzostwa Torunia - Toruń 9/11/1958
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Tadeusz Jaworski            LPŻ Toruń
2.     Leszek Zalewski             LPŻ Toruń
3.     Marian Rose                 LPŻ Toruń

4.     Andrzej Szadziński          LPŻ Toruń


1957     INDEX     1959