DMP DM2L DMP maszyn przystosowanych IMP Turnieje


W tym roku odeszli do wieczności...

Alfred Smoczyk
(ur.11-10-1928 zm.26-9-1950) - wypadek motocyklowy na drodze Gostyń - Leszno
Tadeusz Kołeczek (ur.??-?-19?? zm.29-12-1950)


Team Championship


1 Liga

Mecze rozgrywano z udziałem trzech drużyn. Drużynę stanowiło czterech zawodników plus rezerwowy. Punktacja biegu: 4-3-2-1. Mecz składał się z 12 biegów. Jedna runda ligowa to trzy trójmecze. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 3pkt., za drugie miejsce 2pkt. i za trzecie 1pkt. Zawodnicy z podstawowego składu drużyny startowali w meczu czterokrotnie. Ilość małych punktów sumowano.

Baraż o prawo startu w 1 lidze w roku 1950 - Bytom 16/4/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1. Kolejarz Rawicz            18
(wg.Przegl.Sportowego - 17)
   F.Kapała            3 3 3  9
   M.Nowacki           d 2 2  4
   F.Cieślawski        1 2 2  5

2. Budowlani Rybnik           17
(wg.Przegl.Sportowego - 16)
   L.Draga             1 3 3  7
   P.Dziura            3 u 1  4
   A.Spyra             3 2 1  6

----------------------------------------------------
3. CTCiM-Włókniarz Częstochowa 17
(wg.Przegl.Sportowego - 16)
   M.Kaznowski         2 3 3  8
   B.Laskowski         2 1 1  4
   W.Miechowski        2 1 2  5

Bieg po biegu:
I. Kapała (84,0), Kaznowski (86,0), Draga (88,0)
II. Dziura (90,2), Laskowski (147,0), Nowacki-?
III. Spyra (89,3), Miechowski (90,0), Cieślawski (90,5)
IV. Kapała (85,0), Spyra (91,0), Laskowski (99,0)
V. Kaznowski (90,2), Cieślawski (91,3), Dziura-?
VI. Draga (88,0), Nowacki (92,0), Miechowski (94,0)
VII. Kapała (84,2), Miechowski (90,0), Dziura (92,0)
VIII. Kaznowski (86,3), Nowacki (87,3), Spyra (88,2)
IX. Draga (88,0), Cieślawski (93,2), Laskowski (99,1)

Na zawody nie przyjechała drużyna
CWKS-LEGIA WARSZAWA (na start nie wyraziła zgody GKKF), natomiast drużyna GWARDII BYDGOSZCZ odmówiła startu z powodu dostarczenia im motocykli dopiero w dniu zawodów. O drugim miejscu rybniczan przesądziła większa ilość indywidualnych zwycięstw - 4, częstochowianie - 2.

1 runda DMP - Leszno 30/4/50
(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1-2. Unia Leszno              44

   J.Olejniczak      4 4 4 4  16
   S.Glapiak                  
   Z.Smoczyk                  
   H.Woźniak                  
   S.Przybylski               

1-2. Stal Ostrów Wlkp         44

   S.Maciejewski              
   M.Rejek                    
   P.Poprawa                  
   R.Wielgosz                 
   L.Rataj                    

3. Ogniwo Łódź                25

   T.Kołeczek                 
   W.Kołeczek                 
   T.Debisz                   
   B.Puper                    
   Z.Pięta                    


1 runda DMP - Grudziądz 30/4/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Budowlani Rybnik           45

   W.Andrzejewski    4 2 2 2  10
   L.Draga           2 1 2 3  8
   A.Spyra           3 3 4 3  13
   P.Dziura          2 4 4 4  14

2. Unia Grudziądz             37

   J.Najdrowski      1 3 1 1  6
   H.Felski          3 1 1 3  8
   J.Malinowski      4 4 3 3  14
   W.Szałkowski      1 1 3 4  9

3. Związkowiec Warszawa       33

   E.Zenderowski     4 4 ? 4  12
   J.Kwaśniewski     3 2 2 2  9
   T.Fijałkowski     2 2 4 ?  8
   J.Wąsikowski      ? 3 1 ?  4

Bieg po biegu:
I. Andrzejewski (1:38,9), Felski (1:41,9), ?, ?
II. Malinowski (1:33,2), Spyra (1:43,6), ?, ?
III. Zenderowski (1:30,8), Kwaśniewski (1:45), ?, ?
IV. Dziura (1:43,2), Spyra (1:44,9), ?, ?
V. Zenderowski (1:40,1), Najdrowski (1:41,2), ?, ?
VI. Malinowski (1:35,1), Wąsikowski (1:53,2), ?, ?
VII. Dziura (1:36,1), Malinowski (1:36,2), ?, ?
VIII. Spyra (1:40,2), Szałkowski (1:40,3), ?, ?
IX. Dziura (1:38,2), Draga (1:41,3), ?, ?
X. Fijałkowski (1:37,2), Spyra (1:40,8), ?, ?
XI. Zenderowski (1:34,2), Malinowski (1:36,4), ?, ?
XII. Szałkowski (1:41,2), Felski (1:40,6), ?, ?


1 runda DMP - Bytom 1/10/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Kolejarz Rawicz            40

   J.Siekalski                12
   F.Kapała                   11
   F.Cieślawski               10
   M.Skotarek                 7

2. Ogniwo Warszawa            39

   J.Suchecki                 14
   M.Śmigiero                 10
   Z.Śmigiero                 8
   B.Napiórkowski             7

3. Ogniwo Bytom               37

   J.Brendler                 10
   R.Krajewski                10
   E.Czogała                  10
   J.Polak                    7


2 runda DMP - Rybnik 4/6/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Unia Leszno                42

   J.Olejniczak      4 4 4 d  12
   S.Glapiak         ? ? ? 3  3
   H.Woźniak         4 4 3 4  15
   Z.Smoczyk         3 3 3 3  12

2. Kolejarz Rawicz            36

   F.Kapała          3 4 4 4  15
   M.Spychała        2 1 1 1  5
   F.Cieślawski      1 2 2 2  7
   M.Skotarek        2 3 2 2  9

3. Budowlani Rybnik           32

   A.Spyra           3 3 ? 3  9
   P.Dziura          2 2 4 4  12
   L.Draga           2 4 ? 3  9
   W.Andrzejewski    u - - -  0
   L.Beer              w 2 ?  2

Bieg po biegu:
I. Olejniczak (1:25,4), Spyra, Dziura, Glapiak-?
II. Woźniak (1:31,7), Z.Smoczyk, Draga, Andrzejewski-u
III. Olejniczak (1:28,4), Kapała, Spychała, Glapiak-?
IV. Woźniak (1:37,4), Z.Smoczyk, Skotarek, Cieślawski
V. Kapała (1:27,4), Spyra, Dziura, Spychała
VI. Draga (1:32,6), Skotarek, Spychała, Beer-zdublowany (za Andrzejewskiego)
VII. Olejniczak (1:39,9), Z.Smoczyk, Beer (za Andrzejewski), Draga-?
VIII. Dziura (1:33,4), Woźniak, Spyra???-?, Olejniczak???-d
IX. Kapała (1:27,5), Z.Smoczyk, Skotarek, Glapiak-?
X. Woźniak (1:34,6), Glapiak, Cieślawski, Spychała
XI. Kapała (1:32,2), Spyra, Skotarek, Beer-? (za Andrzejewski)
XII. Dziura (1:31,2), Draga, Cieślawski, Spychała


2 runda DMP - Łódź 4/6/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Ogniwo Łódź                41

   T.Kołeczek        3 4 4 2  13
   W.Kołeczek        4 3 4 4  15
   T.Debisz          ? 4 2 ?  ?
   Z.Pięta           2 2 - ?  ?
   F.Stencel             2    2

2. Ogniwo Warszawa            40

   J.Suchecki        4 2 3 3  12
   M.Śmigiero        2 ? 4 3  ?
   B.Napiórkowski    4 3 3 ?  10
   B.Duchiński       2 - - ?  2
   M.Chlebicz          4 2   6

3. Unia Grudziądz             31

   H.Kruczkowski     3 ? ? 3  6
   Z.Sander          3 3 2 2  10
   J.Najdrowski      ? 2 ? 3  ?
   J.Malinowski      ? ? 4 4  8
   Cz.Szałkowski              ns


2 runda DMP - Ostrów Wlkp 4/6/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Stal Ostrów Wlkp           53

   S.Maciejewski     4 4 4 4  16
   P.Poprawa         2 3 4 4  13
   L.Rataj           4 4 3 3  14
   R.Wielgosz        3 2 2 3  10

2. Związkowiec Warszawa       33

   T.Fijałkowski     3 3 4 3  13
   E.Zenderowski     4 1 3 ?  8
   J.Kwaśniewski     1 2 4 2  9
   W.Wójtowicz       2 1 ? ?  3

3. Ogniwo Bytom               29

   J.Paluch          2 2 2 2  8
   J.Polak           1 ? 2 2  5
   D.Baron           3 3 3 ?  9
   E.Czogała         4 1      5
   R.Krajewski           1 1  2

Bieg po biegu:
I. Zenderowski (1:38,5), Fijałkowski (1:39,0), Paluch (1:39,1), Polak (1:42,0)
II. Czogała (1:49,0), Baron (1:51,3), Wójtowicz (1:56,0), Kwaśniewski (?)
III. Maciejewski (1:37,2), Fijałkowski (1:40,0), Poprawa (1:40,7), Zenderowski (2:03,0)
IV. Rataj (1:38,0), Wielgosz (1:41,4), Kwaśniewski (1:46,2), Wójtowicz (1:49,0)
V. Maciejewski (1:38,5), Poprawa (1:39,0), Paluch (1:39,2), Polak-?
VI. Rataj (1:46,3), Baron (1:46,6), Wielgosz (1:48,5), Krajewski (za Czogała) (2:10,0)
VII. Kwaśniewski (1:39,5), Zenderowski (1:40,9), Paluch (1:42,3), Krajewski (2:38,0)
VIII. Fijałkowski (1:39,6), Baron (1:40,5), Polak (1:48,0), ?
IX. Maciejewski (1:37,3), Rataj (1:37,8), Kwaśniewski (1:39,0), Wójtowicz (?)
X. Poprawa (1:40,2), Fijałkowski (1:40,7), Wielgosz (1:47,5), ?
XI. Maciejewski (1:38,1), Rataj (1:38,7), Paluch (1:42,0), Krajewski (1:46,0)
XII. Poprawa (1:43,0), Wielgosz (1:43,4), Polak (1:51,5), Baron-? (2:03,0)


3 runda DMP - Ostrów Wlkp 9/7/50
1. Budowlani Rybnik           45

   A.Spyra                    14
   P.Dziura                   12
   L.Draga                    10
   W.Andrzejewski             9

2. Stal Ostrów Wlkp           39

   L.Rataj                    13
   R.Wielgosz                 12
   S.Maciejewski              11
   P.Poprawa                  3

3. Ogniwo Warszawa            27

   J.Suchecki                 11
   B.Duchiński                10
   M.Śmigiero                 4
   B.Napiórkowski             2
   Z.Śmigiero                 ns


3 runda DMP - Leszno 9/7/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Unia Leszno                51

   J.Olejniczak      4 4 4 4  16
   S.Glapiak                  14
   Z.Smoczyk                  11
   H.Woźniak                  10
   S.Przybylski               ns

2. Unia Grudziądz             35

   J.Malinowski               5
   J.Najdrowski               12
   Cz.Szałkowski              ?
   H.Kruczkowski              ?
   Z.Sander                   ?

3. Ogniwo Bytom               31

   J.Paluch                   ?
   R.Krajewski                ?
   E.Czogała                  ?
   L.Boroń                    ?
   H.Owczarek                 ?


3 runda DMP - Wrocław 9/7/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Związkowiec Warszawa       42

   E.Zenderowski              ?
   T.Fijałkowski              ?
   J.Wąsikowski               ?
   W.Orwat                    ?
   J.Kwaśniewski              ?

2. Kolejarz Rawicz            39

   F.Kapała                   ?
   M.Nowacki                  ?
   F.Cieślawski               ?
   M.Spychała                 ?
   J.Siekalski                ?

3. Ogniwo Łódź                29

   T.Kołeczek                 ?
   W.Kołeczek                 ?
   ?.Pejski                   ?
   W.Sumiński                 ?
   T.Debisz                   ?


4 runda DMP - Leszno 24/9/50
1. Unia Leszno                49

   (9)J.Olejniczak   4 4 4 4  16
   (10)H.Woźniak     2 1 3 2  8
   (11)S.Glapiak     4 4 4 4  16
   (12)Z.Smoczyk     3 3 2 1  9
   (R)S.Przybylski            ns

2. Związkowiec Warszawa       43

   (1)E.Zenderowski  2 3 4 3  12
   (2)W.Orwat        4 2 3 2  11
   (3)T.Fijałkowski  1 3 3 3  10
   (4)J.Kwaśniewski  3 2 4 1  10
   (R)W.Wójtowicz             ns

3. Ogniwo Warszawa            25

   (5)J.Suchecki     3 4 d 3  10
   (6)M.Śmigiero     1 1 2 1  5
   (7)B.Duchiński    2 2 2 -  6
   (8)B.Napiórkowski d d 1 2  3
   (R)Z.Śmigiero           1  1

Bieg po biegu:
I. Orwat(86:7), Suchecki, Zenderowski, M.Śmigiero
II. Olejniczak, Kwaśniewski, Woźniak, Fijałkowski
III. Glapiak, Z.Smoczyk, Duchiński, Napiórkowski-d
IV. Suchecki, Fijałkowski, Kwaśniewski, M.Śmigiero
V. Olejniczak, Zenderowski, Orwat, Woźniak
VI. Glapiak, Z.Smoczyk, M.Śmigiero, Suchecki-d
VII. Kwaśniewski, Fijałkowski, Duchiński, Napiórkowski-d
VIII. Glapiak, Fijałkowski, Z.Soczyk, Kwaśniewski
IX. Olejniczak, Woźniak, Napiórkowski, Z.Śmigiero
X. Zenderowski, Orwat, Duchiński, Napiórkowski
XI. Glapiak, Zenderowski, Orwat, Z.Smoczyk
XII. Olejniczak, Suchecki, Woźniak, M.Śmigiero


4 runda DMP - Rybnik 24/9/50
1. Budowlani Rybnik           51

   (9)W.Andrzejewski 4 2 3 3  12
   (10)A.Spyra       1 4 4 4  13
   (11)P.Dziura      4 3 4 3  14
   (12)L.Draga       3 2 3 4  12

2-3. Ogniwo Bytom             33

   (1)R.Krajewski    2 3 4 2  11
   (2)J.Polak        d 1 3 1  5
   (3)J.Brendler     3 1 4 2  10
   (4)H.Owczarek     2 2 2 1  7

2-3. Ogniwo Łódź              33

   (5)T.Kołeczek     4 4 4 2  14
   (6)W.Kołeczek     3 3 1 1  8
   (7)T.Debisz       2 d 2 2  6
   (8)Pejski         1 3 d 1  5

Bieg po biegu:
I. T.Kołeczek (1:34,4), W.Kołeczek (1:34,9), Krajewski (1:35,1), Polak-?
II. Andrzejewski (1:38,8), Brendler (1:39,6), Owczarek (1:42,3), Spyra (1:46,0)
III. Dziura (1:31,8), Draga (1:32,8), Debisz (1:32,5), Pejski (1:53,5)
IV. T.Kołeczek (1:34,4), W.Kołeczek (1:36,5), Owczarek (1:40,4), Brendler (1:42,1)
V. Spyra (1:32,4), Krajewski (1:33,0), Andrzejewski (1:34,3), Polak (1:40,5)
VI. T.Kołeczek (1:27,8), Dziura (1:28,1), Draga (1:32,0), W.Kołeczek (1:33,4)
VII. Brendler (1:37,4), Pejski (1:40,2), Owczarek (1:47,1), Debisz-d (nie ukończył)
VIII. Dziura (1:37,0), Draga (1:37,8), Brendler (1:38,3), Owczarek (1:42,5)
IX. Krajewski (1:38,8), Polak (1:44,8), Debisz (1:47,0), Pejski-d (nie ukończył)
X. Spyra (1:33,9), Andrzejewski (1:34,6), Debisz (1:42,0), Pejski (1:42,2)
XI. Draga (1:32,2), Dziura (1:33,0), Krajewski (1:39,1), Polak (1:53,5)
XII. Spyra (1:36,9), Andrzejewski (1:37,0), T.Kołeczek (1:40,0), W.Kołeczek (1:46,0)


4 runda DMP - Grudziądz 24/9/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Unia Grudziądz             41

   J.Malinowski      3 4 3 4  14
   Cz.Szałkowski     4 ? ? ?  ?
   J.Najdrowski               ?
   H.Kruczkowski              ?
   H.Felski                   ?

2. Stal Ostrów Wlkp           36

   L.Rataj           3 3 4 3  13
   P.Poprawa         4 ? ? ?  ?
   M.Rejek           4 ? ? ?  ?
   R.Wielgosz        4 ? ? ?  ?

3. Kolejarz Rawicz            30

   F.Kapała          4 4 3 4  15
   J.Siekalski       4 4 ? ?  ?
   M.Skotarek                 ?
   F.Cieślawski               ?

Ostateczna kolejność DMP 1950

1.  UNIA LESZNO             4    11,5 186
2.  BUDOWLANI RYBNIK        4    10   173
3.  STAL OSTRÓW WLKP        4    9,5  172

4.  ZWIĄZKOWIEC WARSZAWA    4    8    151
5.  KOLEJARZ RAWICZ         4    8    145
6.  UNIA GRUDZIĄDZ          4    8    144
7.  OGNIWO ŁÓDŹ             4    6,5  128
8.  OGNIWO WARSZAWA         4    6    131
9.  OGNIWO BYTOM            4    4,5  130


Unia Leszno - Józef Olejniczak(56), Zdzisław Smoczyk, Stanisław Glapiak, Henryk Woźniak, Stanisław Przybylski,
Budowlani Rybnik - Paweł Dziura, Alfred Spyra, Ludwik Draga, Wacław Andrzejewski, Pruski, Ludwik Beer,
Stal Ostrów Wlkp - Stefan Maciejewski, Ludwik Rataj, Piotr Poprawa, Marian Rejek, Bonifacy Szpitalniak, Roman Wielgosz,
Związkowiec Warszawa - Tadeusz Fijałkowski, Eugeniusz Zenderowski, Władysław Orwat, Jan Kwaśniewski, Władysław Wójtowicz, Jan Filipczak, Jan Wąsikowski,
Kolejarz Rawicz - Jan Siekalski, Florian Kapała(36), Franciszek Cieślawski, Edmund Mikołajczak, Marian Skotarek, Marian Nowacki,
Unia Grudziądz - Jan Najdrowski, Jan Malinowski, Czesław Szałkowski, Hilary Kruczkowski, Zbigniew Sander, Henryk Felski,
Ogniwo Łódź - Tadeusz Kołeczek (+29.12.1950), Witold Kołeczek, Bolesław Puper, Tadeusz Debisz, Zbigniew Pięta, Włodzimierz Sumiński, Pejski, Florian Stencel,
Ogniwo Warszawa - Bolesław Napiórkowski, Janusz Suchecki, Mieczysław Chlebicz, Mieczysław Śmigiero, Zbigniew Śmigiero, Bogdan Duchiński,
Ogniwo Bytom - Jan Paluch, Józef Polak, Ryszard Krajewski, Daniel Baron, Ernest Czogała, Jerzy Brendler, Henryk Owczarek, Leopold Boroń,

2 Liga

Mecze rozgrywano na takich samych zasadach jak w 1 lidze.

1 runda DM2L - Częstochowa 30/4/50
(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Włókniarz Częstochowa      43

   M.Kaznowski       3 4 3 ?  10
   W.Wróbel          2 1 - -  3
   W.Miechowski      4 3 4 3  14
   B.Laskowski       2 4 3 4  13
   J.Chrzanowski         1 2  3

2. Związkowiec Gdańsk         41

   R.Andrykowski     4 4 4 ?  ?
   W.Kamrowski       4 4 ? ?  ?
   J.Dąbrowski                ?
   P.Koman                    ?
   R.Nikietyn                 ?

3. Gwardia Rzeszów            22

   J.Dyląg           4 4 ? ?  ?
   E.Nazimek                  ?
   S.Kurpiel                  ?
   K.Kielar                   ?
   J.Chyłek                   ?


1 runda DM2L - Poznań 29 lub 25/6/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. CWKS Warszawa              41

   J.Krakowiak       4 4 4 4  16
   E.Wróżyński       4 3 ? ?  ?
   T.Wikaryjczyk     3 ? ? ?  ?
   M.Połukard                 ?
   M.Kuśnierek                ?

2. Unia Poznań                36

   A.Baranowski      4 4 4 4  16
   Cz.Frąckowiak     d ? 3 3  ?
   E.Wilczyński      3 ? ? 4  ?
   W.Zieliński       ? 3 d 3  ?

3. Włókniarz Łódź             32

   J.Mirosław        3 ? 3 ?  6
   T.Wiatrowski      ? 3 3 u  ?
   S.Wielec          3 ? ? ?  ?
   L.Janowski        ? 4 4 ?  ?


1 runda DM2L - Chodzież 30/4/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Gwardia Bydgoszcz          24

   F.Śrubkowski               ?
   B.Bonin                    ?
   J.Buda                     ?
   Cz.Białka                  ?
   F.Błajda                   ?

2. Unia Chodzież              16

   S.Bruch                    ?
   Z.Wiśniewski               ?
   H.Geisler                  ?
   ?.Tobolski                 ?
   ?.Łabuziński               ?

3. Lechia Poznań - zespół nie dojechał na zawody

2 runda DM2L - Bydgoszcz 4/6/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Włókniarz Częstochowa      42

   M.Kaznowski       4 4 4 3  15
   B.Laskowski                6
   J.Chrzanowski              10
   W.Miechowski               11
   W.Szulczewski              ns

2. Gwardia Bydgoszcz          37

   B.Bonin           4        ?
   J.Buda                     ?
   F.Śrubkowski      ? 4 4 4  ?
   F.Błajda                   ?
   Cz.Białka                  ?

3. CWKS Warszawa              34 lub 28

   A.Smoczyk         4 4 4 4  16
   J.Krakowiak             4  ?
   T.Wikaryjczyk              ?
   E.Wróżyński                ?
   M.Kuśnierek                ?

Bieg po biegu:
I. Kaznowski (1:54,8), ?, ?, ?
II. Bonin (1:59,3), ?, ?, ?
III. Kaznowski (1:55,0), ?, ?, ?
IV. Smoczyk (1:48,0), ?, ?, ?
V. Śrubkowski (1:54,0), ?, ?, ?
VI. Smoczyk (1:47,6), ?, ?, ?
VII. Kaznowski (1:52,5), ?, ?, ?
VIII. Śrubkowski (1:56,4), ?, ?, ?
IX. Smoczyk (1:45,0), ?, ?, ?
X. Krakowiak (1:55,7), ?, ?, ?
XI. Smoczyk (1:45,8), ?, ?, ?
XII. Śrubkowski (1:53,0), ?, ?, ?
CWKS zdobywając 34 pkt.po zawodach wniosła protest, który rozstrzygał PZM.


2 runda DM2L - Chodzież 14/5/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Związkowiec Gdańsk         47

   J.Dąbrowski                ?
   P.Koman                    ?
   R.Nikietyn                 ?
   W.Kamrowski                ?
   J.Klasa                    ?

2. Unia Chodzież              41

   S.Bruch                    ?
   Z.Wiśniewski               ?
   ?.Tobolski                 ?
   H.Geisler                  ?
   ?.Jechorek                 ?

3. Włókniarz Łódź             13 lub 15

   J.Mirosław                 ?
   T.Wiatrowski               ?
   M.Salawa                   ?
   S.Wielec                   ?
   ?.Pisarski                 ?


2 runda DM2L - Rzeszów 14/5/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1-2. Gwardia Rzeszów          18

   J.Dyląg           ? 3      3
   E.Nazimek         4 4      8
   S.Kurpiel         1 ?      1
   B.Staromiejski    4 2      6
   J.Chyłek                   ns

1-2. Unia Poznań              18

   W.Zieliński       ? 2      2
   E.Wilczyński      3 3      6
   A.Baranowski      3 4      7
   Cz.Frąckowiak     2 1      3
   J.Kaźmierczak              ns

3. Lechia Poznań - zespół nie dojechał na zawody

3 runda DM2L - Bytom 15 lub 13/8/50 (organizator Włókniarz)

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Włókniarz Częstochowa      47

   M.Kaznowski       4 ? ? 4  8
   W.Szulczewski     3 3 3 2  11
   W.Miechowski      4 4 4 4  16
   B.Laskowski       2 3 2 3  12
   J.Chrzanowski              ns

2. Unia Poznań                34

   E.Wilczyński      3        ?
   Cz.Frąckowiak     4        ?
   A.Baranowski      3 3 4 3  13
   W.Zieliński       ? 3 ? 4  ?
   J.Kaźmierczak              ns

3. Unia Chodzież              32

   Z.Wiśniewski      ? 3 ? ?  ?
   S.Bruch           ? 4 ? 4  ?
   ?.Tobolski        ? ? 3 3  ?
   H.Geisler                  ?

Bieg po biegu:
I. Kaznowski (1:37,5), ?, ?, ?
II. Miechowski (1:41,0), ?, ?, ?
III. Frąckowiak (1:46,0), ?, ?, ?
IV. Miechowski (1:40,0), ?, ?, ?
V. Laskowski (1:44,0), ?, ?, ?
VI. Bruch (1:46,0), ?, ?, ?
VII. Miechowski (1:37,2), ?, ?, ?
VIII. Miechowski (1:43,0), ?, ?, ?
IX. Baranowski (1:46,0), ?, ?, ?
X. Kaznowski (1:39,0), ?, ?, ?
XI. Laskowski (1:47,5), ?, ?, ?
XII. Żyliński (1:47,5), ?, ?, ?


3 runda DM2L - Łódź 9/7 lub 10/9/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Gwardia Bydgoszcz          48 (wg. Echo Krakowskie - 41)

   F.Śrubkowski      3 4 3 3  13
   J.Buda            ? 3 4 4  ?
   B.Bonin           4 4 4 ?  ?
   F.Błajda          ? 3 ? ?  ?

2. Gwardia Rzeszów            35

   J.Dyląg           4 4 3 3  14
   E.Nazimek         ? ? 4 4  ?
   S.Kurpiel         3 ? 3 ?  ?
   K.Kielar                   ?
   E.Jagiełło                 ns

3. Włókniarz Łódź             22 lub 24 (wg. Echo Krakowskie - 26)

   J.Mirosław        4 3 3 ?  ?
   T.Wiatrowski      3 ? 4 ?  ?
   S.Wielec                   ?
   M.Salawa                   ?
   ?.Pisarski                 ?


3 runda DM2L - Inowrocław 30/7/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Związkowiec Gdańsk         21

   W.Kamrowski       4 4      8
   R.Andrykowski     2 4      6
   P.Koman           3 u      3
   R.Nikietyn        2 2      4

2. CWKS Warszawa              17

   T.Wikaryjczyk     3 3      6
   ?.Kowalski        1 1      2
   M.Połukard        4 3      7
   ?.Pawłowski       ? 2      2

3. Lechia Poznań     nie wystartowała, w trójmeczu udział wzięła poza konkursem ekipa Związkowca Inowrocław


Bieg po biegu:
I. Kamrowski (1:54,0), ?, ?, ?
II. Połukard (1:55,0), ?, ?, ?
III. Kamrowski (1:49,8), ?, ?, ?
IV. Andrykowski (1:55,1), ?, ?, ?
V. Wikaryjczyk (1:58,8), ?, ?, ?
VI. Ignaczak-Inowrocław (2:00,6), ?, ?, ?
VII. Chałupczak-Inowrocław (1:49,4), ?, ?, ?
VIII. Chałupczak-Inowrocław (1:49,5), ?, ?, ?
IX. Chałupczak-Inowrocław (1:52,6), ?, ?, ?
X. Ignaczak-Inowrocław (1:59,8), ?, ?, ?
XI. Połukard (1:55,7), ?, ?, ?
XII. Chałupczak-Inowrocław (1:49,2), ?, ?, ?


4 runda DM2L - Poznań 24/9/50
1. Gwardia Bydgoszcz          48

   B.Bonin           2 4 4 3  13
   F.Błajda          3 3 3 4  13
   J.Buda            4 4 3 3  14
   F.Śrubkowski      3 2 2 1  8

2. Unia Poznań                33

   Cz.Frąckowiak     4 ? ? ?  6
   A.Baranowski      3 3 4 2  12
   E.Wilczyński      2 4 3 ?  9
   W.Zieliński       3 2 ? ?  6

3. Związkowiec Gdańsk         28

   W.Kamrowski       4 4 4 4  16
   J.Klasa           2 3 ? ?  5
   R.Andrykowski     2 ? ? ?  3
   R.Nikietyn        2 ? ? ?  4
   P.Koman                    ns

Bieg po biegu:
I. Kamrowski (1:47,8), Błajda (1:48,1), Bonin (1:48,3)
II. Frąckowiak (1:53,2), Baranowski (1:53,5), Klasa (1:56,0)
III. Buda (2:02,0), Śrubkowski (2:03,9)
IV. Bonin (1:56,6), Błajda (?), Andrykowski (1:57,2)
V. Kamrowski (1:51,5), Baranowski (1:55,0)
VI. Bonin (1:55,2), Błajda (1:55,5), Wilczyński (1:59,5)
VII. Buda (1:56,6), Klasa (1:58,3), Śrubkowski (1:58,9)
VIII. Wilczyński (2:21,0), Zieliński (2:44,0)
IX. Baranowski (1:55,3), Buda (1:55,4), Śrubkowski (2:01,0)
X. Kamrowski (1:53,0), Buda (1:54,0), Nikietyn (1:58,0)
XI. Kamrowski (1:53,0), Wilczyński (1:59,9), Zieliński (2:04,7)
XII. Błajda (1:52,2), Bonin (1:54,6), Baranowski (2:05,8)


4 runda DM2L - Krotoszyn 24/9/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. Gwardia Krotoszyn          47
2. Włókniarz Częstochowa      41

   W.Szulczewski              ?
   W.Miechowski               ?
   M.Kaznowski                ?
   B.Laskowski                ?

3. Włókniarz Łódź             21

   J.Mirosław                 ?
   T.Wiatrowski               ?
   M.Salawa                   ?
   ?.Janowski                 ?
   S.Wielec                   ?

4. Lechia Poznań     nie wystartowała, w trójmeczu towarzyskim udział wzięła ekipa Gwardii Krotoszyn. Prawdopodobnie wyniki tego trójmeczu towarzyskiego zostały uznane za wyniki oficjalne zawodów.


4 runda DM2L - Rzeszów 15/10/50

(źródło informacji - Jarosław Szklarski)
1. CWKS Warszawa              46

   J.Krakowiak       4 4 4 d  12
   M.Połukard        3 2 2 4  11
   E.Wróżyński       2 4 3 d  9
   M.Kuśnierek       3 3 4 4  14

2. Unia Chodzież              38

   Z.Wiśniewski      3 2 4 2  11
   ?.Tobolski        2 1 2 1  6
   S.Bruch           4 4 3 3  14
   H.Geisler         3 1 2 1  7

3. Gwardia Rzeszów            32

   J.Dyląg           4 d 4 3  11
   B.Staromiejski    1 3 1 2  7
   E.Nazimek         2 2 3 3  10
   K.Kielar          1 1 d 2  4
   S.Kurpiel                  ?

UWAGA!!! Nowiny Rzeszowskie z 8/9/50 podają kolejność zawodów rozegranych w Krotoszynie:
1. Gwardia Rzeszów            20
2. Gwardia Krotoszyn          17
3. Włókniarz Łódź             12

Ostateczna kolejność DM 2 Ligi 1950

1.  GWARDIA BYDGOSZCZ      4   11   157 lub 133

2.  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA  4   11   173
3.  CWKS WARSZAWA          4   9    138
4.  ZWIĄZKOWIEC GDAŃSK     4   9 lub 8    137
5.  UNIA POZNAŃ            4   8,5  121 lub 140
6.  GWARDIA RZESZÓW        4   6,5 lub 7    107 lub 131
7.  UNIA CHODZIEŻ          4   7 lub 5    127 lub 117
8.  WŁÓKNIARZ ŁÓDŹ         4   4    88 lub 94
-.  LECHIA POZNAŃ          0   0    0

-.  GWARDIA KROTOSZYN      1   0    47

Prawdopodobnie z uwagi na start Gwardii Krotoszyn tylko w jednej z czterech rund,
czyli nierozegranie połowy meczów - punktów meczowych Krotoszynowi nie zaliczono.


Gwardia Bydgoszcz - Bolesław Bonin, Franciszek Śrubkowski, Józef Buda, Feliks Błajda, Eryk Werner, Jan Prus, Czesław Białka, Ciemior, Lange
Włókniarz Częstochowa - Waldemar Miechowski(52), Marian Kaznowski(43), Bogdan Laskowski(39), Władysław Szulczewski(23), Józef Chrzanowski(13), Wiesław Wróbel(3)
CWKS Warszawa - Alfred Smoczyk (+26.9.1950), Tadeusz Wikaryjczyk, Jan Krakowiak, Eugeniusz Wróżyński, Mieczysław Połukard, Marian Kuśnierek, Lewandowski, Kowalski, Pawłowski,
Związkowiec Gdańsk - Jerzy Dąbrowski, Paweł Koman, Romuald Nikietyn, Władysław Kamrowski, Józef Klasa, Rajmund Andrykowski
Unia Poznań - Czesław Frąckowiak, Edmund(Edward) Wilczyński, Władysław Zieliński(Żyliński), Adam Baranowski, Jan Kaźmierczak, Roman Klimaszyk, Marian Glabus, B.Szubczyński, Szczepański, Koziczak
Gwardia Rzeszów - Józef Dyląg, Eugeniusz Nazimek, Stanisław Kurpiel, Karol Kielar, Staromiejski, Lubaczewski, Józef Chyłek, Jagiełło
Unia Chodzież - Zbigniew Wiśniewski, Stefan Bruch, Henryk Geisler, Tobolski, Jechorek, Łabuziński
Włókniarz Łódź - Jerzy Mirosław, Tadeusz Wiatrowski, Mieczysław Salawa, L.Janowski, S.Wielec, Bobowski, Pisarski
Gwardia Krotoszyn - Zygmunt Garyantosiewicz, Kazimierz Kurek, Nowacki, Drukarczyk

DMP maszyn przystosowanych

Mecze rozgrywano na takich samych zasadach jak w 1 i 2 lidze. Rozgrywki te tworzyły ligi okręgowe: dolnośląska, gdańska, poznańska i katowicka. Dolnośląska Liga Okręgowa (DLO) rozpoczęła rozgrywki 18/5/1950. Mistrza okręgu gdańskiego ustalono po jednorazowych zawodach rozegranych w Gdyni 2/7/1950. Poznańska Liga Okręgowa (PLO) wystartowała 30/7/1950.

Wrocław 18/5/50
1. Związkowiec Wrocław        47
2. Włókniarz Żagań            36
3. AZS Wrocław                10

Żagań 11/6/50
1. Związkowiec Wrocław        51
2. Włókniarz Żagań            31
3. AZS Wrocław                27

Wrocław 29/6/50
1. Związkowiec Wrocław        48
2. AZS Wrocław                29
3. Włókniarz Żagań            26

Tabela I-rundy DLO 1950

1.  ZWIĄZKOWIEC WROCŁAW    3   9    146
2.  WŁÓKNIARZ ŻAGAŃ        3   5    93

3.  AZS WROCŁAW            3   4    66

Trómecz o awans do II-rundy DLO 4/6/1950 (data zawodów problematyczna!)

1.  ZWIĄZKOWIEC LEGNICA             33

2.  ZWIĄZKOWIEC II WROCŁAW          32
3.  ZWIĄZKOWIEC WAŁBRZYCH           31

Tabela II-rundy DLO 1950

1.  ZWIĄZKOWIEC LEGNICA    3   7    124

2.  ZWIĄZKOWIEC WROCŁAW    3   6    107
3.  WŁÓKNIARZ ŻAGAŃ        3   5    95


Związkowiec Legnica - Tadeusz Bosiacki, Albin Tomczyszyn, Adamiec, Sztajnberg, Szubert, Przestrzelski
Związkowiec Wrocław - Stefan Schutzer, Adolf Słaboń, Jerzy Matula, Mieczysław Połukard, Andrzej Mokiejewski, Edward Kupczyński, M.Berger, Janowki, Słowik
Włokniarz Żagań - Henryk Gelford, Leonard Zyzański, Tadeusz Becker, Władysław Chmiel, O.Lambo, A.Lambo, Szulc
AZS Wrocław - Stanisław Wolniewicz, Adam Pepłowski, Kosmalski, Tomasik, Branny, Długosz, Purtyka
Związkowiec Wałbrzych - Zbigniew Wytrykus, Grzywacz, Sourek, Sikiewicz, Elias, Marek

Gdynia 2/7/50
1. Zatoka Puck                22

(Walerian Blaszke-?(2,?,?), Wrona-?(?,2,2))

2. Gwardia Gdynia             21

(Jan Sowa-?(3,3,?), Franciszek Stachewicz-?(?,?,3), Ryszard Makowski)

3. Stal Gdańsk                5

()

Ostateczna kolejność okręgu gdańskiego 1950

1.  ZATOKA PUCK                     22

2.  GWARDIA GDYNIA                  21
3.  STAL GDAŃSK                     5


LZS Puck - Walerian Blaszke, Bolesław Majkowski, Wrona, Sawicki
Gwardia Gdynia - Franciszek Stachewicz, Jan Sowa, Ryszard Makowski, Tadeusz Teodorowicz, Jerzy Gozdek
Stal Gdańsk -

Gorzów Wlkp 6/8/50
(źródło informacji - Tomasz Grabowski)
1. Stal Gorzów Wlkp           24
2. Włókniarz Piła             14
3. Gwardia Gorzów Wlkp        11

Leszno 13/8/50
(źródło informacji - Witold Łukowski)
1. Unia II Leszno             24
   L.Majewicz          3 3 3  9
   S.Bartkowiak        3 3 3  9
   K.Bentke                   6
2-3. Gwardia Gorzów Wlkp      13
   ?.Rzeczyński               7
   M.Cichocki                 4
   ?.Frącewicz                2
2-3. Kolejarz Poznań          13
   ?.Dubert                   5
   ?.Siwek                    4
   ?.Świtała                  3
   ?.Leszczyński              1

Bieg po biegu:
VII. Majewicz(1:38,4)


Gorzów Wlkp 20/8/50

(źródło informacji - Tomasz Grabowski i Witold Łukowski)
1. Unia II Leszno             23
   L.Majewicz          u      ?
   K.Bentke            3 3 3  9
   S.Bartkowiak          3    ?
2. Stal Gorzów Wlkp           14
   T.Gomoliński        3 1    ?
   T.Stercel           2 2    ?
   M.Kaiser              1    ?
3. Włókniarz Piła             10
   L.Wesołowski        2      ?
   ?.Śliwiński           2    ?

Bieg po biegu:
I. Gomoliński, Wesołowski-u/dojechał, Majewicz-u
III. Bentke, Stercel
IV. Bartkowiak, Stercel
V. ?, ?, Kaiser
VI. Bentke, Śliwiński, Gomoliński


Ostrów Wlkp 20/8/50
1. Stal Zielona Góra          25
   J.Błoch           3 3 3    9
2. Stal Ostrów Wlkp           14
3. Kolejarz Poznań            7

Gniezno 20/8/50
1. Gwardia Gorzów Wlkp        21
2. Gwardia Poznań             18
3. Związkowiec Gniezno        5

Ostateczna kolejność PLO 1950

1.  UNIA LKM II LESZNO     4   12   99

2.  GWARDIA GORZÓW WLKP    4   10,5 ??
3.  STAL UNIA ZIELONA GÓRA 4   9,5  ??
4.  WŁÓKNIARZ UNIA PIŁA    4   8,5  ??
5.  GWARDIA POZNAŃ         4   7    59
6.  STAL KM II OSTRÓW WLKP 4   6,5  ??
7.  ZWIĄZKOWIEC GNIEZNO    3   6    ??
8.  STAL GORZÓW WLKP       4   5,5  44
9.  KOLEJARZ POZNAŃ        4   3,5  29


Unia II Leszno - Kazimierz Bentke, Leon Majewicz, Stanisław Bartkowiak, Teodor Pogorzelski, Stanisław Przybylski, T.Tomaszewski
Gwardia Gorzów Wlkp - Henryk Rzeczyński, Stanisław Frącewicz, Mieczysław Cichocki, Zdzisław Kowalski
Stal Zielona Góra - Jerzy Błoch, Marian Zadoń, Alfons Kostusiak, Kazimierz Juzala, Kaczorowski
Włókniarz Piła - Leszek Wesołowski, Śliwiński
Gwardia Poznań - Zdzisław Witucki, Bogusław Krawczyk, Konrad Bukowski, Bogdan Olewski, Flieger, Górny
Stal II Ostrów Wlkp - Mieczysław Hołdowski, Ryszard Pawlak, Marian Rejek, Chmielewski
Związkowiec Gniezno - Ludwik Marciniak, Kazimierz Krupa, Feliks Górny, Bolesław Olewski, Andrzej Pogorzelski(pseudo Władysław Ryczkowski), Andrzej Szymański, Henryk Cieślewicz, Zbigniew Berend, Zdzisław Małkowski
Stal Gorzów Wlkp - Kazimierz Wiśniewski, Tadeusz Stercel, Marian Kaiser, Tadeusz Gomoliński, Okupiak, Bednarski
Kolejarz Poznań - Edward Siwek, Kazimierz Leszczyński, Rajmund Świtała, Ferdynand Kabus, Dubert, Duszyński


Individual Polish Championship


6. Finał IMP - Kraków 8/10/1950


1.     Józef Olejniczak            Unia Leszno
2.     Tadeusz Kołeczek            Ogniwo Łódź
3.     Florian Kapała              Kolejarz Rawicz


Tournaments


Turniej indywidualny - Toruń 9/4/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm:

1.     ?.Grześ                     Spójnia Włocławek

Klasa do 250 ccm:

1.     ?.Czajkowski                Gwardia Toruń   czas - 1:36,8

Klasa do 350 ccm:

1.     ?.Chałupczak                Związkowiec Inowrocław   czas - 1:14,0
2.     Franciszek Śrubkowski       Gwardia Bydgoszcz
3.     Jan Najdrowski              Unia Grudziądz

Trójmecz towarzyski - Ostrów Wlkp 10/4/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Henryk Malisz)

1.     Stal Ostrów Wlkp (18 pkt.)
(Maciejewski-8(3,2,3), Rataj-7(2,2,3), Wielgosz-0(u), Szpitalniak-3(3), Poprawa)

2.     Kolejarz Rawicz (17 pkt.)

(?, Kapała-(3,3,3), Cieślawski-(u,3,2))

3.     Budowlani Rybnik (11 pkt.)

(Skotarek-(?,2,?), ?, Spyra-(3,?,2), Draga-(2), Wieczorek)
bieg po biegu:
I-Maciejewski(1:37,0)
II-Kapała(1:38,8),Rataj(1:44,0)
III-Spyra(1:55,0), Wielgosz i Cieślawski(kolizja)
IV-Cieślawski(1:40,0), Rataj(1:44,0)
V-Szpitalniak(1:46,7), Skotarek(2:05,0)
VI-Kapała(1:36,3), Maciejewski(1:36,4)
VII-Rataj(1:44,6), Spyra(1:48,0)
VIII-Kapała(1:41,0), Draga(1:44,0)
IX-Maciejewski(1:42,0), Cieślawski
Biegi dodatkowe: (wyniki nie były wliczane do punktacji trójmeczu)
I finał:
II finał: Rataj(1:42,3), Spyra(1:48,0)
III finał: Poprawa(1:42,0), Wieczorek

Trójmecz towarzyski - Grudziądz 12/4/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Henryk Malisz)

1.     Unia Leszno (?? pkt.)
(Olejniczak-(3,3))

2.     Unia Grudziądz (?? pkt.)

(Felski-(3), Malinowski-(?,3,3))

3.     Ogniwo Łódź (?? pkt.)

(Kołeczek-(3,3,3))
bieg po biegu:
I-Olejniczak(1:34,0)
II-Felski(1:42,3)
III-Kołeczek(1:38,0)
IV-Olejniczak(1:36,0)
V-Malinowski(1:36,5)
VI-Kołeczek
VII-Malinowski
VIII-Kołeczek
IX-?()

Turniej indywidualny na torze trawiastym Służewiec - Warszawa 23/4/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm - dystans 9,6km (4 okrążenia):

1.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm - dystans 14,4km (6 okrążeń):

1.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm - dystans 14,4km (6 okrążeń):

1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 14,4km (6 okrążeń):

1.     Jerzy Mieloch               Unia Poznań (Norton500)   czas - 7:10,0
2.     Michał Żymirski             Związkowiec Warszawa (Triumh500)   czas - 7:10,1
3.     ?.Dąbrowski                 Ogniwo Warszawa (Norton500)   czas - 7:10,1

Bieg finałowy z wyrównaniem - dystans 14,4km (6 okrążeń):

1.     Zdzisław Smoczyk            CWKS Warszawa (Jawa250)   czas - 8:48,0
2.     Michał Żymirski             Związkowiec Warszawa (Triumh500)   czas - 8:50,0 (rzeczywisty 7:07,0)
3.     Jerzy Mieloch               Unia Poznań (Norton500)   czas - 8:51,2
4.     ?.Markowski                 Związkowiec Warszawa (NSU)

Bytom 18/5/1950 testmecz P O L S K A "A" - P O L S K A "B"              47  -  38
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Polska "A": A.Smoczyk 12(4,4,4), Z.Smoczyk 5(3,2), T.Kołeczek 2(2), J.Suchecki 5(2,3), J.Malinowski 3(3), S.Glapiak 10(3,3,4), rezerwowi: T.Fijałkowski 3(3), W.Andrzejewski 3(3)
Polska "B": J.Paluch 6(4,2), L.Draga 4(2,2), A.Spyra 10(4,2,4), E.Czogała ?(?), J.Olejniczak 11(3,4,4), S.Maciejewski 2(2), rezerwowi: B.Szpitalniak ?(?), L.Rataj 3(3))
bieg po biegu:
1-A.Smoczyk (83,0), Olejniczak (86,0), Draga (87,5)
2-Spyra (86,0), Glapiak (87,4), Maciejewski (87,6)
3-Paluch (86,3), Z.Smoczyk (89,0), Suchecki (138,0)
4-A.Smoczyk (89,0), Malinowski (90,5), Spyra (224,0)
5-Olejniczak (85,8), Glapiak (86,1), T.Kołeczek (95,6)
6-A.Smoczyk (88,0), Fijałkowski (92,0), ?
7-Olejniczak (87,6), Suchecki (88,5), Draga (88,7)
8-Glapiak (87,3), Rataj (89,8), Paluch (91,8)
9-Spyra (89,8), Andrzejewski (90,1), Z.Smoczyk (90,5)
Po meczu rozegrano rozegrano biegi w celu wyłonienia najlepszego zawodnika zgrupowania kadry:
eliminacja "Polski A": A.Smoczyk (91,8), Glapiak (92,0), Z.Smoczyk (93,3)
eliminacja "Polski B": T.Kołeczek (84,8), Spyra (89,5), ?
Finał: A.Smoczyk (84,0), T.Kołeczek (86,4), Glapiak (87,6), Spyra (88,0)

Trójmecz towarzyski - Toruń 24/5/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Gwardia Toruń (16 pkt.)
2.     Unia Grudziądz (15 pkt.)
3.     Związkowiec-Cuiavia Inowrocław (14 pkt.)

Trójmecz towarzyski - Toruń 29/5/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Gwardia Toruń (?? pkt.)
2.     Budowlani Rybnik (?? pkt.)
3.     Związkowiec Warszawa (?? pkt.)

"Puchar Warszawy" - Warszawa 8/6/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Alfred Smoczyk              CWKS Warszawa (12(4,4,4)pkt.)
2.     Jan Malinowski              Unia Grudziądz (10(3,4,3)pkt.)
3.     Tadeusz Kołeczek            Ogniwo Łódź (11(4,3,4)pkt.)
4.     Tadeusz Fijałkowski         Związkowiec Warszawa (9(3,2,4)pkt.)
5.     Florian Kapała              Kolejarz Rawicz
6.     Stanisław Glapiak           Unia Leszno
7.     Stanisław Kwaśniewski       Związkowiec Warszawa
8.     Stanisław Przybylski        Unia Leszno
9.     Janusz Suchecki             Ogniwo Warszawa
10.    Jan Krakowiak               CWKS Warszawa
11.    Jan Olejniczak              Unia Leszno

bieg po biegu:
1-T.Kołeczek, Malinowski, Kwaśniewski, Kapała-?
2-Glapiak, Fijałkowski, Suchecki-u, Krakowiak-ns,
3-A.Smoczyk(1:21,9), Przybylski, Olejniczak,
4-A.Smoczyk, T.Kołeczek, Glapiak,
5-Malinowski, Kapała, Fijałkowski, Olejniczak-u,
6-Kwaśniewski, Suchecki, Przybylski, Krakowiak-u1,
7-A.Smoczyk, Malinowski,
8-T.Kołeczek, Kapała, Suchecki,
9-Fijałkowski, Przybylski, Glapiak, Olejniczak-d

Po rozegraniu 9-ciu biegów ustalono prowizoryczną kolejność i składy biegów finałowych:
I finał (najsłabszych): Suchecki, Krakowiak, Olejniczak-ns
II finał (średnich): Kapała, Glapiak, Kwaśniewski, Przybylski-u
III finał (najlepszych): A.Smoczyk(1:25,0), Malinowski, T.Kołeczek, Fijałkowski-u

Turniej indywidualny - Wągrowiec 4/6/1950
(źródło informacji - Wojciech Wilde)


Wyniki biegu finałowego:

1.     Florian Olender             Związkowiec Wągrowiec (NSU)
2.     Henryk Imbierowicz          Związkowiec Wągrowiec (NSU)
3.     Romuald Górny               Związkowiec Wągrowiec (DKW)

Trójmecz towarzyski - Toruń 8/6/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Gwardia Bydgoszcz (21 pkt.)
2.     Związkowiec Inowrocław (15 pkt.)
3.     Gwardia Toruń (12 pkt.)

Trójmecz towarzyski - Łódź 25/6/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Ogniwo Łódź (37 pkt.)
2.     CWKS Warszawa (34 pkt.)
3.     Ogniwo Bytom (32 pkt.)

W 9 biegu Alfred Smoczyk w pojedynku z Tadeuszem Kołeczkiem przewrócił się i złamał obojczyk.

Trójmecz towarzyski - Rybnik 25 ???/6/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Gwardia Bydgoszcz (46 pkt.)

(Bonin-9(3,3,3))

2.     Budowlani Rybnik (37 pkt.)
3.     Związkowiec Gdańsk (25 pkt.)

Trójmecz towarzyski - Grudziądz 28/6/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Unia Grudziądz (44 pkt.)
(Malinowski-15)

2.     Związkowiec Warszawa (40 pkt.)

(Zenderowski-15)

3.     Ogniwo Łódź (32 pkt.)

(T.Kołeczek-15)

"Kryterium Asów" - Bydgoszcz 1/7/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Tadeusz Kołeczek            Ogniwo Łódź (12 pkt.)
2.     Janusz Suchecki             Ogniwo Warszawa (12 pkt.)
3.     Jan Malinowski              Unia Grudziądz (12 pkt.)
zwycięzcy kolejnych biegów:
I-T.Kołeczek (1:39,5), II-W.Kołeczek (1:46,5), III-J.Malinowski (1:40,7),
IV-B.Puper (1:43,3), V-J.Malinowski (1:43,6), VI-W.Orwat (1:45,5),
VII-W.Kwaśniewski (1:42,5), VIII-T.Kołeczek (1:50,0)(Malinowski-defekt), IX-J.Suchecki (1:45,7),
X-J.Malinowski (1:44,6), XI-J.Suchecki (1:44,7)

Trójmecz towarzyski - Bydgoszcz 16/7/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Unia Leszno (46 pkt.)
(Bentke-?,Przybylski-?,Majewicz-?,)

2.     Gwardia Krotoszyn (33 pkt.)

(Kurek-16(4,4,4,4))

3.     Gwardia Bydgoszcz (32 pkt.)

(Bonin-?, Buda-?, Śrubkowski-?, Błajda-?, Werner-?)
zwycięzcy kolejnych biegów:
I-Kurek (1:49,5), II-Bentke (1:52,0), III-Przybylski (1:56,0),
IV-Kurek (1:52,5), V-Majewicz (1:52,0), VI-Kurek (1:58,0),
VII-Bonin (1:53,2), VIII-Błajda (1:55,0), IX-Bentke (1:56,5),
X-Buda (1:59,0), XI-Przybylski (1:55,1), XII-Kurek(1:54,0)

Trójmecz towarzyski - Krotoszyn 13?/8/1950
(źródło informacji - Witold Łukowski)

1.     Gwardia Krotoszyn (22 pkt.)
(Kurek)

2.     Stal Ostrów Wlkp (18 pkt.)

()

3.     Związkowiec Wrocław (7 pkt.)

()

Rybnik 15/8/1950 testmecz R Y B N I K - W A R S Z A W A                 75  -  69

"Złoty Puchar Ziemii Lubuskiej" - Gorzów Wlkp 19/8/1950
(źródło informacji - Tomasz Grabowski)

1.     Marian Kaiser               Stal Gorzów Wlkp
2.     Durczak                     ?
3.     Tadeusz Gomoliński          Stal Gorzów Wlkp

4.     Czesław Białka              Gwardia Bydgoszcz
5.     Mielnik                     ?
6.     Kazimierz Wiśniewski        Stal Gorzów Wlkp
7.     Mieczysław Cichocki         Gwardia Gorzów Wlkp
8.     Okupiak                     Stal Gorzów Wlkp
9.     Krzyżak                     ?
10.    Wierzchowski                ?
11.    Tadeusz Stercel             Stal Gorzów Wlkp
12.    Pernalski                   ?

Trójmecz towarzyski - Piła 20/8/1950


1.     Gwardia Toruń

(Raniszewski)

2.     Kolejarz Piła

()

3.     ?

()

Ostrów Wlkp 20/8/1950 testmecz STAL OSTRÓW WLKP - KOLEJARZ RAWICZ       26  -  12

Turniej (bieg?) indywidualny: Piotr Poprawa, Stefan Maciejewski, Florian Kapała

Warszawa 27/8/1950 testmecz W A R S Z A W A - P O Z N A Ń               83  -  56
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(A.Smoczyk-20(4,4,4,4,4),Krakowiak-15,Zenderowski,Kołeczek,Suchecki,Malinowski-14,Fijałkowski,Orwat -
Olejniczak,Kapała,Maciejewski,Glapiak,Spyra-12,Dziura,Kaznowski,Siekalski-11)
bieg po biegu:
1. Smoczyk, Krakowiak, Olejniczak-u, Kapała-u
2. ?, ?, Kołeczek-u, Maciejewski-u
3.
4.
5. Smoczyk (1:23,5),
6. Krakowiak, Glapiak,
7.
8.
9. Malinowski, Kapała,
10. ?, Krakowiak-u, Suchecki-u, Kaznowski-u
11.
12. Smoczyk (1:25,5),

Turniej indywidualny - Rybnik 2/9/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Alfred Smoczyk              CWKS Warszawa (20 (4,4,4,4,4))
2.     Paweł Dziura                Budowlani Rybnik (17+4 (4,3,4,3,3))
3.     Janusz Suchecki             Ogniwo Warszawa (17+3 (4,3,4,2,4))

4.     Alfred Spyra                Budowlani Rybnik (17+d (3,2,4,4,4))
5.     Zdzisław Smoczyk            Unia Leszno (16 (3,4,3,3,3))
6.     Florian Kapała              Kolejarz Rawicz (15 (3,4,2,2?,4))
7.     Jan Malinowski              Unia Grudziądz (12 (3,3,3,?,3))
8.     Władysław Orwat             Związkowiec Warszawa (11 (2,?,2,4,3))
bieg po biegu:
1. A.Smoczyk (1:22,3), Spyra (1:24,1), Zenderowski (1:26,4)
2. Suchecki (1:28,0), Kapała (1:28,1), Andrzejewski
3. Dziura (1:25,2), Malinowski (1:31,1), Orwat (1:33,1)
4. Poprawa (1:26,7), Z.Smoczyk (1:28,3), Najdrowski
5. A.Smoczyk (1:22,7), Suchecki (1:34,4), ?
6. Z.Smoczyk (1:27,0), Dziura (1:27,4), Siekalski (1:31,8)
7. Kapała (1:27,0), Poprawa (1:28,7), Spyra (1:29,0)
8. Zenderowski (1:25,6), Malinowski (1:30,2), Andrzejewski (1:46,0)
9. A.Smoczyk (1:30,8), Najdrowski (1:32,3), Woźniak
10. Dziura (1:27,0), Zenderowski (1:28,6), Kapała (1:32,1)
11. Suchecki (1:26,8), Malinowski (1:31,2), Siekalski
12. Spyra (1:26,0), Z.Smoczyk (1:28,1), Orwat (1:32,8)
13. A.Smoczyk (1:28,5), Z.Smoczyk (1:29,0), Kapała
14. Siekalski (1:32,0), Wróżyński (1:32,6), Woźniak
15. Spyra (1:26,6), Dziura (1:27,2), Suchecki (1:30,5)
16. Orwat (1:30,2), Najdrowski (1:34,4), ?
17. A.Smoczyk (1:23,7), Dziura (1:27,8), Maj (1:37,7)
18. Kapała (1:29,0), Orwat (1:32,3), Najdrowski
19. Spyra (1:27,6), Malinowski (1:32,3), Wróżyński
20. Suchecki (1:26,8), Z.Smoczyk (1:28,5), Woźniak
21-bieg dodatkowy: Dziura (1:27,6), Suchecki (1:28,0), Spyra-d

Trójmecz towarzyski - Krotoszyn 3/9/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Gwardia Rzeszów (20 pkt.)
2.     Gwardia Krotoszyn (17 pkt.)
3.     Włókniarz Łódź (12 pkt.)

Turniej indywidualny o nagrodę "Wojewódzkiego Komitetu Odbudowy Warszawy" - Szamotuły 3/9/1950
(źródło informacji - Witold Łukowski)

Klasa do 130 ccm (4 okrążenia dystans 1600 m):

1.     ?.Kozierowski               Unia Poznań   czas - 2:08
2.     ?.Koziczka                  Unia Poznań
3.     ?.Kroszel                   Unia Szamotuły

Klasa do 250 ccm ():

1.     ?.Labusz                    Unia Poznań   czas - 1:58
2.     ?.Picher                    Unia Szamotuły
3.     ?.Szubczyński               Unia Poznań

Klasa do 350 ccm ():

1.     ?.Rebelka                   Unia Szamotuły   czas - 1:52
2.     ?.Sobociak                  Unia Oborniki

Klasa powyżej 350 ccm ():

1.     ?.Baranowski                Unia Poznań   czas - 1:43,2
2.     ?.Frąckowiak                Unia Poznań
3.     ?.Zieliński                 Unia Poznań

Bieg finałowy o tytuł mistrza toru:

1.     ?.Baranowski                Unia Poznań   czas - 1:41,0
?.     ?.Kozierowski               Unia Poznań ?
?.     ?.Labusz                    Unia Poznań ?
4.     ?.Rebelka                   Unia Szamotuły - d

Bieg o mistrzostwo klubu:

1.     Bogdan Zwierzycki           Unia Szamotuły
?.     ?.Rebelka                   Unia Szamotuły
?.     ?.Błaszak                   Unia Szamotuły
4.     ?.Picher                    Unia Szamotuły

Trójmecz towarzyski - Poznań 10/9/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Witold Łukowski)


1.     Kolejarz Rawicz (41 pkt.)

(Kapała-15(3,3,3,3,3), Ciesielski-(?,?,?,3,1), Siekalski-(?,?,?,3))

2.     Stal Ostrów Wlkp (37 pkt.)

(Poprawa-(3,?,?,?), Wielgosz-?(3,?,?,?), Szpitalniak-(?,3,?,?))

3.     Unia Leszno (25 pkt.)

(Woźniak-(?,3,3,2), Olejniczak-(?,?,3,?))

bieg po biegu:
I Poprawa,
II Wielgosz
III Kapała,
IV Woźniak,
V Kapała,
VI Szpitalniak,
VII Olejniczak,
VIII Woźniak,
IX Kapała,
X Ciesielski,
XI Kapała,
XII Siekalski,
XIII Kapała(97:6), Woźniak(98:7), Ciesielski>

Siedlce 13/9/1950 testmecz PKM KOLEJARZ SIEDLCE - OGNIWO LUBLIN         63  -  34
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Bańkowski, Wiktor Brzozowski, Tadeusz Zowczak, Z.Zowczak - Szwendrowski, Pruchniak, Michalec, Drabik

1. Łańcuch Herbowy Ostrowa Wielkopolskiego, Puchar Przechodni "Gazety Ostrowskiej" - Ostrów Wlkp 17/9/1950


1.     Alfred Smoczyk              CWKS Warszawa
2.     Władysław Orwat             Związkowiec Warszawa
3.     Piotr Poprawa               Stal Ostrów Wlkp

Rybnik 17/9/1950 testmecz R Y B N I K - K A R W I N A                   64  -  34
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

(Spyra-16 (4,4,4,4), T.Kołeczek-15 (3,4,4,4), Glapiak-10 (3,2,2,3), Draga-11 (2,3,3,3), Dziura-12 (4,3,3,2) -
Rosak-9 (2,2,3,2), Spinka-11 (1,2,4,4), Fiala- (2,?,?,?), Kolda- (3,?,?,2), Vanek-? (?,?,?,?))
bieg po biegu:
1. Spyra (1:25,4), T.Kołeczek (1:25,5), Rosak (1:26,2), Spinka
2. Dziura (1:30,2), Glapiak (1:30,3), Fiala (1:41,8), ?
3. Spyra (1:31,7), Kolda (1:32,4), Draga (1:33,1), ?
4. T.Kołeczek (1:26,8), Dziura (1:27,0), Spinka (1:29,2), ?
5. Spinka (1:27,6), Draga (1:28,4), Glapiak (1:31,6), ?
6. Spyra (1:25,0), Dziura (1:26,8), Rosak (1:27,6), ?
7. Spinka (1:27,0), Draga (1:27,9), Dziura (1:33,0), ?
8. Spyra (1:26,8), Rosak (1:27,8), Glapiak (1:32,8), ?
9. T.Kołeczek (1:27,6), Draga (1:28,3), Kolda (1:32,0), ?
10. T.Kołeczek (1:29,4), Glapiak (1:30,1), Rosak (1:31,3), ?
bieg zwycięzców: Spinka (1:26,0), Kołeczek (1:37,2), Spyra (1:43,4), Rosak-u

Trójmecz towarzyski - Lublin 24/9/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Ogniwo Lublin (35 pkt.)

(Szwendrowski-15)

2.     PKM Kolejarz Siedlce (25 pkt.)

(Bańkowski-15)

3.     Kolejarz Jarosław (18 pkt.)

(Kowalski-11)

Trójmecz towarzyski - Gniezno 24/9/1950
(źródło informacji - Witold Łukowski)


1.     Związkowiec Inowrocław (22 pkt.)

(Chałupczak)

2.     Związkowiec Gniezno (21 pkt.)

()

3.     Związkowiec II Gniezno (9 pkt.)

()

Turniej indywidualny o nagrodę "Wojewódzkiego Komitetu Odbudowy Warszawy" - Bydgoszcz 24/9/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 130 ccm (1 przedbieg):

1.     ?.Milczarski                Stal Chełmno   czas - 2:23,5
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 130 ccm (2 przedbieg):

1.     Roman Urbanowski            Gwardia Bydgoszcz   czas - 2:17,8
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm (1 przedbieg):

1.     Henryk Felski               Unia Grudziądz   czas - 2:10,5
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm (1 przedbieg):

1.     Alfons Czarnecki            Stal Nakło   czas - 2:17,3
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm (2 przedbieg):

1.     Edward Baran                Stal Nakło   czas - 2:26,1
2.     Hieronim Rybacki            Stal Nakło
3.     ?                           ?

Klasa do 500 ccm (1 przedbieg):

1.     ?.Kowalski                  Wda Świecie   czas - 2:14,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 500 ccm (2 przedbieg):

1.     Zbigniew Raniszewski        Gwardia Toruń   czas - 2:07,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Bieg finałowy z handicapem (siedmiosekundowe wyrównanie):

1.     Roman Urbanowski            Gwardia Bydgoszcz   czas - 2:07,0
2.     Zbigniew Chałupczak         Związkowiec Inowrocław   czas - 1:56,4
3.     ?                           ?

Trójmecz towarzyski - Łódź 1/10/1950


1.     Związkowiec Warszawa (45 pkt.)

(Zenderowski, Orwat)

2.     Unia Grudziądz (35 pkt.)
3.     Ogniwo Łódź (29 pkt.)

(T.Kołeczek)

Trójmecz towarzyski - Gorzów Wlkp 8/10/1950
(źródło informacji - Tomasz Grabowski i Witold Łukowski)


1.     Gwardia Gorzów Wlkp (23 pkt.)

(M.Cichocki-9(3,3,3), Frącewicz-9(3,3,3), H.Rzeczyński-5(3,?,2))

2.     Gwardia Bydgoszcz (12 pkt.)

(J.Buda-3?(u,2,1?), F.Błajda-7(2,2,3), Białka-2(u,2,u))

3.     Stal Gorzów Wlkp (7 pkt.)

(T.Stercel-1(u,u,1), Wiśniewski-4(1,3,u), Szypliński-0(u,u), rez.Kaiser-2(2))
bieg po biegu:
I. Cichocki(1:35), Buda-u, Stercel-u
II. Frącewicz, Błajda, Wiśniewski
III. Rzeczyński, Szypliński-u, Białka-u
IV. Wiśniewski, Buda, Rzeczyński-?
V. Frącewicz, Białka, Stercel-u
VI. Cichocki, Błajda, Szypliński-u
VII. Frącewicz, Kaiser(za Szyplińskiego), Buda-1?
VIII. Błajda, Rzeczyński, Stercel
IX. Cichocki, Białka-u, Wiśniewski-u
bieg zwycięzców: Cichocki, Frącewicz, Kaiser

Trójmecz towarzyski - Toruń 9/10/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Gwardia Krotoszyn (19 pkt.)
(Nowacki-?(3,?,3), Kurek-?(?,?,3))

2.     Budowlani Rybnik (17 pkt.)

(Andrzejewski-9(3,3,3), R.Nawrocki-?(?,3,))

3.     Gwardia Toruń (12 pkt.)

(Raniszewski-?(3,?,?), Zakrzewski-?(?,3,?))
Bieg po biegu:
I-Andrzejewski(1:44,5), II-Raniszewski(1:49,0), III-Nowacki(1:53,0),
IV-Andrzejewski(1:53,0), V-Nawrocki(1:50,0), VI-Zakrzewski(1:52,0),
VII-Andrzejewski(1:54,0), VIII-Nowacki(1:49,0), IX-Kurek(1:51,0)

Testmecze międzynarodowe P O L S K A   -   C S R

Wrocław 22/10/1950                 101  -  54
Rybnik 25/10/1950                   95  -  57 (Śląsk-Morawy)

Trójmecz towarzyski - Lublin 5/11/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     CWKS Warszawa (23 pkt.)
(Krakowiak-9, Kuśnierek-8)
2.     Ogniwo Lublin (14 pkt.)
3.     Ogniwo Warszawa (12 pkt.)
(Napiórkowski)
Po zawodach rozegrano Bieg Asów, który wygrał Krakowiak przed Napiórkowskim.

Złoty Ryngraf "Ziemi Pomorskiej" - Bydgoszcz 12/11/1950
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Unia Grudziądz (15 pkt.)
(Felski, Malinowski)
2.     Gwardia Toruń (14 pkt.)
3.     Gwardia Bydgoszcz (12 pkt.)

(Urbanowski, Buda)
Bieg po biegu:
I-Urbanowski(2:22), II-Felski(2:04), III-Buda(1:59), IV-Malinowski(1:49,1)


Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego:
Klasa do 130 ccm:

1.     ?.Prus                      Gwardia Bydgoszcz   czas - 2:22
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm:

1.     Henryk Felski               Unia Grudziądz   czas - 2:11
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm:

1.     Józef Buda                  Gwardia Bydgoszcz   czas - 1:58
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Jan Malinowski              Unia Grudziądz   czas - 1:49
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Kategoria seniorów:

1.     Unia Grudziądz (54 pkt.)
2.     Gwardia Toruń (52 pkt.)
3.     Gwardia Bydgoszcz (?? pkt.)

Kategoria juniorów:

1.     Unia Grudziądz (68 pkt.)
2.     Gwardia Toruń (55 pkt.)
3.     Gwardia Bydgoszcz (44 pkt.)


1949     INDEX     1951