IMP 1932 IMP 1933 IMP 1935 IMP 1947 Turnieje


W tamtych latach odeszli do wieczności...

Helmuth Bunn
(ur.?-?-1907 zm.?-3-1931) - wypadek na bydgoskiej ulicy


Individual Polish Championship


1. Finał IMP - Mysłowice 7/8/1932

Klasa do 250ccm - 1 przedbieg - dystans 4000 metrów (5 okrążeń):

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań   czas - 4:11,1

Klasa do 250ccm - 2 przedbieg - dystans 4000 metrów (5 okrążeń):

1.     Urbantke                    KM Bielsko Biała   czas - 4:10,4

Klasa do 250ccm - finał - dystans 4000 metrów (5 okrążeń):

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań   czas - 3:56,1

2.     Urbantke                    KM Bielsko Biała   czas - 3:57,1
3.     Chrostek                    Śląski KM Katowice   czas - 4:07,0

Klasa do 350ccm - 1 przedbieg - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice   czas - 4:07,4

2.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań   czas - 4:15,0
3.     Marian Malicki              KM Unia Poznań   czas - 4:39,0

Klasa do 350ccm - 2 przedbieg - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Sobel                       KM Bielsko Biała   czas - 4:48,0

Klasa do 350ccm - finał - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice   czas - 3:59,4

2.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań   czas - 4:13,2
3.     Marian Malicki              KM Unia Poznań   czas - 4:37,6

Klasa ponad 500ccm - 1 przedbieg - dystans 6400 metrów (8 okrążeń):

1.     Czesław Gembala             Krakowski Klub Motocyklistów   czas - 5:30,0

2.     Edward Langier              Legia Warszawa
3.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań

Klasa ponad 500ccm - 2 przedbieg - dystans 6400 metrów (8 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice   czas - 5:45,4

Klasa ponad 500ccm - finał - dystans 6400 metrów (8 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice   czas - 5:01,4

2.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 5:10,9
3.     Czesław Gembala             Krakowski Klub Motocyklistów   czas - 6:04,0

Po zawodach rozegrano biegi nadprogramowe.


Bieg o wędrowną nagrodę IKC - dystans 4000 metrów (5 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice   czas - 3:06,4

2.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała   czas - 3:10,4
3.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 3:15,0

Bieg o Nagrodę Miasta Mysłowic - dystans 4000 metrów (5 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice   czas - 3:04,0

2.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 3:22,2
3.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań   czas - 3:25,0

Bieg o najlepszy czas dnia im.śp.Smudy(Żmudy?) - dystans 3200 metrów (4 okrążenia):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice   czas - 2:33,2

2.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 2:39,2
3.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała   czas - 2:46,6
4.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 2:59,0


2. Finał IMP - Mysłowice 16/7/1933

Klasa do 250ccm - przedbieg nr 1:

1.     Dziech                      KM Bielsko

2.     Fabijaniak                  Mysłowice
3.     Tadeusz Kiełpiński          KM Unia Poznań

Klasa do 250ccm - przedbieg nr 2:

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań

2.     Urbantke                    KM Bielsko
3.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań

Finał - Klasa do 250ccm - dystans 6 okrążeń:

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań

2.     Dziech                      KM Bielsko
3.     Fabijaniak                  Mysłowice

Klasa do 350ccm - przedbieg nr 1:

1.     Leopold Baron               KM Bielsko

2.     Jan Krysta                  KM Bielsko
3.     Fabijaniak                  Mysłowice

Klasa do 350ccm - przedbieg nr 2:

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM Katowice

2.     Edward Langier              Legia Warszawa
3.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań

Finał - Klasa do 350ccm - dystans 6 okrążeń:

Pierwszy bieg finałowy został unieważniony przez komisję sportową. Z tą decyzją nie zgodził się Rudolf Breslauer i nie stawił się na starcie powtórki.

1.     Leopold Baron               KM Bielsko
2.     Edward Langier              Legia Warszawa

Klasa powyżej 350ccm - przedbieg nr 1:

1.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec

2.     Hubert Jung                 RKM Rybnik
3.     Paulisch                    KM Bielsko

Klasa powyżej 350ccm - przedbieg nr 2:

1.     Edward Langier              Legia Warszawa

2.     Leopold Baron               KM Bielsko
3.     Pałka                       Śląski KM Katowice

Finał - Klasa powyżej 350ccm - dystans 6 okrążeń:

1.     Leopold Baron               KM Bielsko

2.     Edward Langier              Legia Warszawa
3.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec

Po zawodach rozegrano Turniej Słowiański. Łącznie 6 biegów na dystansie 5 okrążeń.


I. Bieg maszyn dirt-trackowych:

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko

2.     Vertić                      Jugosławia
3.     Drkosch                     Czechosłowacja

II. Klasa 250 ccm:

1.     Eregy                       Jugosławia

2.     Bardas                      Czechosłowacja
3.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań

III. Klasa 350 ccm:

1.     Edward Langier              Legia Warszawa

2.     Leopold Baron               KM Bielsko
3.     Drkosch                     Czechosłowacja

IV. Bieg Narodów maszyn dirt-trackowych:

1.     Vertić                      Jugosławia

2.     Jan Krysta                  KM Bielsko
3.     Bardas                      Czechosłowacja
4.     Gene Tella                  Abisynia

V. Klasa ponad 350 ccm:

1.     Edward Langier              Legia Warszawa

2.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec
3.     Bardas                      Czechosłowacja

VI. Bieg o Puchar Stadjonu Mysłowickiego:

1.     Edward Langier              Legia Warszawa

2.     Eregy                       Jugosławia
3.     Bardas                      Czechosłowacja


3. Finał IMP - Bydgoszcz 14-15/8/1935

Mistrzostwa rozgrywano w dwóch klasach: maszyn sportowych i maszyn wyścigowych.

Biegi eliminacyjne 14 sierpnia

Klasa maszyny sportowe 250ccm (dystans 3 okrążenia po 530 metrów):

1.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz

Klasa maszyny wyścigowe 250ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Erwin Geyer                 Klub Motocyklowy Cieszyn

Klasa maszyny sportowe 350ccm (dystans 3 okrążenia po 530 metrów):

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz (Rudge)   czas - 2:54,4
2.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz

Klasa maszyn wyścigowych 350ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Edward Langier              Legia Warszawa

Klasa maszyny sportowe 350ccm (dystans 3 okrążenia po 530 metrów):

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz
2.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz

Klasa maszyn wyścigowych 350ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec

Klasa maszyn sportowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Kieruj                      KM Bydgoszcz

Klasa maszyn sportowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Rudolf Kunkiel              KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 2:13,8

Klasa maszyn sportowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Erwin Geyer                 Klub Motocyklowy Cieszyn

Klasa maszyn wyścigowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Edward Langier              Legia Warszawa

Klasa maszyn wyścigowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała (Rudge)   czas - 2:01,0

Klasa maszyn wyścigowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Edward Langier              Legia Warszawa

Biegi eliminacyjne 15 sierpnia

Klasa maszyn sportowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Józef Docha                 Legia Warszawa

Klasa maszyn sportowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Rudolf Kunkiel              KM Bydgoszcz

Klasa maszyn wyścigowych 500ccm (dystans 5 okrążeń po 530 metrów):

1.     Dawczyński                  Związek Strzelecki Grudziądz (Douglas)   czas - 2:08,1

Biegi finałowe 15 sierpnia

Klasa maszyny sportowe 250ccm: (dystans 5 okrążeń po 530 metrów)

1.     Świderski                   Związek Strzelecki Bydgoszcz (BSA)   czas - 2:55,8 (Prz.Sport.-2:56,8)
2.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz (Rudge (Prz.Sport.-Velocete))   czas - 3:46,0
3.     Hubert Jung                 RKM Rybnik (Prz.Sport.-Puch) - odpadł

Klasa maszyny sportowe 350ccm: (dystans 5 okrążeń po 530 metrów)

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 2:47,4
2.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz (Rudge)   czas - 2:55,8 (Prz.Sport.-2:56,8)
3.     Świderski                   Związek Strzelecki Bydgoszcz (BSA)   czas - 2:58,8

Klasa maszyny wyścigowe 250ccm: (dystans 5 okrążeń po 530 metrów)

1.     Erwin Geyer                 Klub Motocyklowy Cieszyn (Rudge)   czas - 2:49,0
2.     Alfred Geyer                Klub Motocyklowy Cieszyn (Rudge)   czas - 2:49,1 (Prz.Sport.-2:49,2)
3.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz (Rudge)   czas - 2:55,4

Klasa maszyn wyścigowych 350ccm: (dystans 5 okrążeń po 530 metrów)

1.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec (Velocete)   czas - 2:32,0
2.     Edward Langier              Legia Warszawa (Salorey)   czas - 2:40,0
3.     Hubert Jung                 RKM Rybnik (Puch)   czas - 2:53,1
4.     Goebel                      Legia Warszawa (Ariel)

Klasa maszyn sportowych 500ccm: (dystans 5 okrążeń po 530 metrów)

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 2:37,6
2.     Józef Docha                 Legia Warszawa (BSA)   czas - 2:38,0
3.     Rudolf Kunkiel              KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 2:39,0

Klasa maszyn wyścigowych 500ccm: (dystans 4 okrążeń po 530 metrów)

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała (Rudge)   czas - 2:01,0
2.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała (Rudge)   czas - 2:01,1
3.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec

3. Finał IMP - Bydgoszcz 15/8/1935

O tytul Mistrza Polski decydował bieg finałowy na dystansie 6 okrążeń po 530 metrów hendicapem, bez podziału na klasy. 1/4 okrążenia przed Krystą stali Witkowski i Breslauer, 1/2 okrążenia przed Krystą stali Geyer i Świderski.


Bieg finałowy IMP 1935 (z handicapem)

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA 350)   czas - 3:12,8

2.     Erwin Geyer                 Klub Motocyklowy Cieszyn (Rudge 250)   czas - 3:22,2 (Prz.Sport.-3:32,4)
3.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała (Rudge 500)   czas - 3:35,0
4.     Świderski                   Związek Strzelecki Bydgoszcz (BSA)   czas - 3:44,2
5.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec (Velocete) - defekt

Bieg dla gości zagranicznych.

1.     Alfred Rumrich              Hamburg/Niemcy   czas - 2:18,4
2.     Hans Meyer                  Wiedeń/Austria   czas - 2:20,6
3.     Leopold Killmeyer           Wiedeń/Austria   czas - 2:50,0

Po zawodach rozegrano mecz Polska - Goście Zagraniczni. Łącznie 9 biegów na dystansie 4 okrążeń. Obowiązywała następująca punktacja: 1 miejsce - 2 pkt., 2 miejsce - 1 pkt., za 3 i 4 miejsce punktów nie przyznawano. Gości Zagranicznych reprezentowali: Hans Meyer (Austria), Alfred Rumrich (Niemcy), Gene Tella (Abisynia), Leopold Killmeyer (Austria), zaś Polskę: Franciszek Kempka, Alfred Słota, Jan Krysta, Jan Bathelt, Hubert Jung i Józef Docha.


1. Mayer(1:58), Kempka(2:01), Tella(2:08), Słota(2:12)           1-2       1-2
2. Mayer(2:01,4), Tella(2:05), Bathelt(nu), Krysta(nu)           0-3       1-5
3. Rumrich(1:50), Killmeyer(1:5,6), Kempka(2:04,4), Słota(2:11)  0-3       1-8
4. Krysta(1:57), Killmeyer(1:58,8), Słota(2:12,3), Tella(nu)     2-1       3-9
5. Rumrich(1:49,4), Killmeyer(1:59), Kempka(2:01), Jung(ns)      0-3       3-12
6. Mayer(2:01,2), Tella(2:04,4), Jung(2:27,8), Krysta(nu)        0-3       3-15
7. Rumrich(1:46), Mayer(2:02), Kempka(2:02,2), Słota(2:61,2)     0-3       3-18
8. Rumrich(1:33), Kempka, Killmeyer, Krysta                      1-2       4-20
9. Kempka(1:29), Rumrich(1:29), Docha(1:40,2), Mayer(def.)       2-1       6-21

*nu - nie ukończył
*ns - nie startował


4. Finał IMP 1947 - Rawicz, Chorzów, Gdynia, Gdańsk-Wrzeszcz,
Łódź, Częstochowa, Bydgoszcz

Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski odbywała się w czterech klasach, na ośmiu torach.

1 RUNDA - RAWICZ 1/6/1947

Klasa 130ccm:

1.     Bolesław Dobrowolski        LKM Leszno   czas - 2:48,1
2.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno   czas - 2:49,0

Klasa 250ccm:

1.     Tadeusz Rutkiewicz          LKM Leszno   czas - 2:32,8
2.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno

Klasa 350ccm:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:19,5
2.     Marian Nowacki              Motoklub Rawicz   czas - 2:25,2
3.     Feliks Więcek               DKS Łódź   czas - 2:25,3

Klasa ponad 350ccm:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:28,3
2.     Marian Nowacki              Motoklub Rawicz
3.     Eugeniusz Wróżyński         DKS Łódź

Bieg zwycięzców (poza konkursem):

?

2 RUNDA - HAJDUKI WIELKIE-CHORZÓW 5/6/1947

Klasa 130ccm:

1.     Jerzy Jankowski             Pogoń Katowice   czas - 2:31,8
2.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice
3.     Herbert Hennek              Pogoń Katowice

Klasa 250ccm:

1.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice   czas - 2:30,1
2.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice - defekt

Klasa 350ccm:

1.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik
2.     Felik Więcek                DKS Łódź
3.     Bolesław Rybka              RKM Rybnik

Klasa ponad 350ccm:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:22,2
2.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik   czas - 2:22,9
3.     Jan Krakowiak               DKS Łódź

Bieg o mistrzostwo toru:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:17,4

Bieg zwycięzców (poza konkursem):

1.     Jerzy Jankowski             Pogoń Katowice
2.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice - upadek

3 RUNDA - GDYNIA 22/6/1947

Klasa 130ccm:

1.     Bolesław Dobrowolski        LKM Leszno czas 2:48.0
2.     Henryk Woźniak              LKM Leszno czas 2:56.0
3.     Bolesław Ostojski           SSM Gdynia czas 3:29.0

Klasa 250ccm - 1 półfinał:

1.     Tadeusz Rutkiewicz          LKM Leszno czas 2:32.6
2.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno 2:33.5
3.     Antoni Osiecki              LKM Leszno 2:37.0

Klasa 250ccm - 2 półfinał:

1.     Paweł Dziura                RKM Rybnik czas 2:27.2
2.     Józef Tomczak               SSM Gdynia 2:35.1
3.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot 2:42.0
4.     Lech Jankowski              KKS Poznań 2:46.0

Klasa 250ccm - finał:

1.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno (DKW) czas 2:24.0
2.     Paweł Dziura                RKM Rybnik (Rudge) czas 2:27.1
3.     ?                           ?

Klasa 350ccm - 1 półfinał:

1.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot czas 2:30.2
2.     Feliks Więcek               DKS Łódź czas 2:31.0
3.     Rutkowski                   SSM Gdynia czas 3:20.0

Klasa 350ccm - 2 półfinał:

1.     Edward Gburek               SSM Gdynia czas 2:21.0
2.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot czas 2:24.5
3.     Jerzy Dąbrowski             PKM Warszawa - defekt

Klasa 350ccm - finał:

1.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot (NSU) czas 2:19.5
2.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot (NSU) czas 2:20.8
3.     Feliks Więcek               DKS Łódź (Royal) czas 2:24.0
4.     Edward Gburek               SSM Gdynia (Puch) czas 2:54.0

Klasa ponad 350ccm - 1 półfinał:

1.     Zbigniew Szymański          GKS Gdańsk czas 2:40.3
2.     Eugeniusz Wróżyński         DKS Łódź czas 2:43.0
3.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia - defekt na prowadzeniu

Klasa ponad 350ccm - 2 półfinał:

1.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot czas 2:24.0
2.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot czas 2:25.6
3.     ? Śląski                    MKS Sopot czas 3:03.8

Klasa ponad 350ccm - finał:

1.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot (NSU) czas 2:29.0
2.     Eugeniusz Wróżyński         DKS Łódź (DKW) czas 2:29.4
3.     Zbigniew Szymański          GKS Gdańsk (BSA) czas 2:34.0

Bieg zwycięzców (poza konkursem):

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia (Japp 500) czas 2:13.5
2.     Jerzy Dąbrowski             PKM Warszawa (Rudge) czas 2:16.2
3.     Edward Gburek               SSM Gdynia - defekt

4 RUNDA - GDAŃSK-WRZESZCZ 6/7/1947
boisko przy ul.Niedziałkowskiego / róg ulicy Chrobrego (ówczesna nazwa, dziś jest to być może ul.Korsarzy)

Klasa 130ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (DKW) czas 2:35.5
2.     Bolesław Ostojski           SSM Gdynia (DKW) czas 2:36.0
3.     Bolesław Dobrowolski        LKM Leszno (DKW) czas 2:37.0

Klasa 250ccm - 1 półfinał:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (Rudge) czas 2:17.8
2.     Paweł Dziura                RKM Rybnik (Rudge) czas 2:25.8
3.     Romuald Nikietyn            Pionier Gdańsk (Norton) czas 2:33.0

Klasa 250ccm - 2 półfinał:

1.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot (NSU) czas 2:23.2
2.     Tadeusz Rutkiewicz          LKM Leszno (Victoria) czas 2:24.6
3.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice 2:29.0

Klasa 250ccm - finał:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz czas 2:17.9
2.     Paweł Dziura                RKM Rybnik czas 2:19.0
3.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot czas 2:21.0

Klasa 350ccm - 1 półfinał:

1.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot (NSU) czas 2:24.9
2.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz (Velocette) czas 2:25.4
3.     Skokowski                   GKM Gdańsk (DKW)

Klasa 350ccm - 2 półfinał:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik czas 2:15.3
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia (DKW) czas 2:19.3
2.     Kowalski                    ?

Klasa 350ccm - finał:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik (Norton) czas 2:16.9
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia czas 2:18.7 lub 2:19.3
3.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz czas 2:21.0

Klasa ponad 350ccm:

1.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik (Rudge) czas 2:17.5
2.     Zbigniew Szymański          GKM Gdańsk czas 2:32.8
3.     ?                           ?
4.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia - nie uruchomił maszyny na starcie

Bieg finałowy (poza konkursem):

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik czas 2:14
?.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz
?.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice
4.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik - nie ukończył biegu po zapaleniu się motocykla na 2 miejscu

5 RUNDA - KATOWICE 14/7/1947

Klasa 130ccm:

?

Klasa 250ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz

Klasa 350ccm:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik

Klasa ponad 350ccm:

?

Bieg zwycięzców (poza konkursem):

?

6 RUNDA - ŁÓDŹ 27/7/1947

Klasa 130ccm:

?

Klasa 250ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz

Klasa 350ccm:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik

Klasa ponad 350ccm - 1 półfinał:

1.     Jan Krakowiak               DKS Łódź
2.     Józef Polak                 MK Szopienice

Klasa ponad 350ccm - 2 półfinał:

1.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik
2.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia

Klasa ponad 350ccm - finał:

1.     Józef Polak                 MK Szopienice
2.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik
3.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia
4.     Jan Krakowiak (d)           DKS Łódź

Bieg zwycięzców (poza konkursem):

?

7 RUNDA - CZĘSTOCHOWA 24/8/1947

Klasa 130ccm - dystans 2200m (4 okrążenia):

1.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz (DKW) czas 2:14,5
2.     Waldemar Miechowski         CTCiM Częstochowa (DKW) czas 2:16,2
3.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (DKW) czas 2:20,9

Klasa 250ccm - dystans 2750m (5 okrążeń):

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (Rudge) czas 2:25,5
2.     Zygmunt Mucha               DKS Łódź (Terot) czas 2:38,1
3.     Paweł Dziura                RKM Rybnik (Rudge) czas 2:39,8

Klasa 350ccm - dystans 2750m (5 okrążeń):

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik (Norton) czas 2:24,9
2.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz (Velocete) czas 2:33,4
3.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz (NSU) czas 2:41

Klasa ponad 350ccm - dystans 2750m (5 okrążeń):

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia (Japp) czas 2:31,1
2.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik (Rudge) czas 2:33

Bieg pocieszenia (poza konkursem):

1.     Wanot                       Wojskowe Warsztaty Samochodowe Siemianowice czas 2:33,7
2.     Paweł Dziura                RKM Rybnik (Rudge) czas 2:35,2
3.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (DKW) czas 2:40,3

8 RUNDA - BYDGOSZCZ 5/10/1947

Klasa 130ccm - 1 półfinał:

1.     Roman Urbanowski            Polonia Bydgoszcz
2.     Tadeusz Szczurowski         Partyzant Bydgoszcz

Klasa 130ccm - 2 półfinał:


1.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz
2.     Bolesław Dobrowolski        LKM Leszno

Klasa 130ccm - finał:


1.     Roman Urbanowski            Polonia Bydgoszcz czas 2:43,4
2.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz czas 2:51,8
3.     Bolesław Dobrowolski        LKM Leszno czas 3:24,0

Klasa 250ccm - 1 półfinał:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz
2.     Klimaszyk                   Unia Poznań

Klasa 250ccm - 2 półfinał:


1.     B.Nowakowski                Olimpia Grudziądz
2.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno

Klasa 250ccm - finał:


1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz czas 2:38,0
2.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno czas 2:52,1
3.     Antoni Osiecki              LKM Leszno czas 2:52,2

Klasa 350ccm - 1 półfinał:

1.     Franciszek Śrubkowski       SSM Gdynia
2.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz

Klasa 350ccm - 2 półfinał:


1.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz czas 2:37,6
2.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik

Klasa 350ccm - finał:


1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz czas 2:39,2
2.     Franciszek Śrubkowski       SSM Gdynia czas 2:41,0
3.     Koman                       SSM Gdynia czas 2:53,0
4.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz - upadek na prowadzeniu na ostatnim łuku

Klasa ponad 350ccm - 1 półfinał:

1.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik
2.     Brom                        Pionier Gdańsk

Klasa ponad 350ccm - 2 półfinał:


1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia
2.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz

Klasa ponad 350ccm - 3 półfinał:


1.     Jan Tomaszewski             Partyzant Bydgoszcz
2.     Jan Krakowiak               DKS Łódź

Klasa ponad 350ccm - finał:


1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia czas 2:39,0
2.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz czas 2:40,2
3.     Brom                        Pionier Gdańsk czas 2:40,7

Bieg zwycięzców (poza konkursem):

1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz czas 2:42,4

2.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz czas 2:42,7
3.     Roman Urbanowski            Polonia Bydgoszcz czas 2:43,2
4.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz - defekt

4. Finał IMP 1947 - Rawicz, Chorzów, Gdynia, Gdańsk-Wrzeszcz,
Łódź, Częstochowa, Bydgoszcz

O tytul Mistrza Polski decydowała suma punktów ze wszystkich turniejów.


Klasyfikacja końcowa 4 IMP 1947:

Klasa 130ccm:

1.     Bolesław Dobrowolski        LKM Leszno            4   4   2   2   2

2.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz     3   4   3

Klasa 250ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz     4   4   4   4

2.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno            3   4   2   3

Klasa 350ccm:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik            4   4   4   4

2.     Marian Nowacki              Motoklub Rawicz       3   3

Klasa ponad 350ccm:

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia            1   2   4   4

2.     Stanisław Brun              PKM Warszawa          4   4


Tournaments


Zawody organizowane na torze Cracovii - Kraków 10/7/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

wyścig motocyklistów:

1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     Hochsmann                   ? - upadek

wyścig motocyklistów:

1.     Matczak                     ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody organizowane na torze Cracovii - Kraków 17/7/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Startowali Aksmann (Cracovia), Tichauer, Breslauer, Marszewski, Łytek.
Sędziowie: Grzywiński, Gorczyński, Maternowski
Finał - (10 okrążeń):

1.     Aksmann                     Cracovia Kraków   czas - 3:03,8

2.     Wroński                     ?
3.     ?                           ?

Zawody organizowane na torze Dynasy - Warszawa 24/7/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Startowali Tadeusz Rudawski (Cracovia), Henryk Choiński. W pierwszym biegu doszło do kolizji obu zawodników.
Choińskiego ze złamanymi żebrami odwieziono do szpitala.

Zawody organizowane na torze Dynasy - Warszawa 31/7/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Startowali Rudawski, Witold Rychter, Michał Kornatowski.
Sędziowie: Grzywiński, Gorczyński, Maternowski.
wyścig 1 - dystans 3 km:

1.     Rudawski                    Cracovia Kraków   czas - 1:48,5

2.     Michał Kornatowski          ?

wyścig 2 - dystans 3 km:

1.     Witold Rychter              Warszawa   czas - 2:21,8

2.     Rudawski                    ?

wyścig 3 - dystans 3 km:

1.     Michał Kornatowski          ?   czas - 1:42,2

2.     Witold Rychter              Warszawa

wyścig 4 - dystans 5 km:

1.     Rudawski                    ?   czas - 3:14,0

2.     Witold Rychter              Warszawa - defekt

Zawody organizowane przez PKM na torze Dynasy - Warszawa 21/8/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Startowali zawodnicy z Warszawy, Łodzi, Lwowa, Krakowa, wolnego miasta Gdańska (Steck, Drews) i
Niemcy: Roehr i von Alvensleben.
Finał - dystans 5 km (10 okrążeń toru):

1.     Witold Rychter              Warszawa (Indian)   czas - 3:10,6

2.     Aksmann                     Cracovia Kraków
startowali również: Jan Jabrzemski, Czesław Rybiński, Michał Kornatowski.

Zawody organizowane na torze Dynasy - Warszawa 28/8/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

wyścig 1 - dystans 2,6 km:

1.     Witold Rychter              Warszawa (Indian 1000ccm)   czas - 1:37

2.     Rudawski                    ? (Fabrique Nationale 350ccm)   czas - 1:37,2

wyścig 2 - dystans 2,6 km:

1.     Rudawski                    ?   czas - 1:40,8

2.     Witold Rychter              Warszawa - defekt

wyścig 3 - dystans 2,6 km:

1.     Rudawski                    ?   czas - 1:41,8

2.     Witold Rychter              Warszawa - upadek

Zawody organizowane na torze betonowym Legii - Warszawa 21/9/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

wyścig - dystans 5 okrążeń:

1.     Witold Rychter              Warszawa

2.     Józef Docha                 Warszawa
3.     Emil Schweitzer             Warszawa

Zawody organizowane na torze Cracovii - Kraków 27???/9/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

wyścig - dystans 5 okrążeń:

1.     Aksmann                     Cracovia (Fabrique Nationale 350ccm)   czas - 1:41,8

2.     Dziuba                      ? (Harley)

Zawody organizowane przez Lwowski Klub Kolarzy i Motocyklistów - Lwów 16/10/1927
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Biegi wygrywali: Kustanowicz (Fabrique Nationale 350ccm) czas 33,8s., Loteczkowa (Cotton 250ccm) czas 40s.,
Zwiernowski (OMC 500ccm) czas 39,4s.

Zawody organizowane o Wielką Nagrodę Grudziądza - Grudziądz 10/9/1928
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

W zawodach startowało 52 zawodników. Dystans 300km (30 okrążeń)

1.     Poschadel                   Grudziądz   czas - 3h 20min

?.     Buda                        Bydgoszcz - motocykl uległ spaleniu podczas nalewania benzyny

Zawody motocyklowe na stadionie Sokoła - Poznań 27/10/1929
(źródło informacji - Wojciech Wilde)

kategoria do 200ccm - dystans 2,7 km (5 okrążeń x 542 m):

1.     Aleksander Bielawski        KM Unia Poznań (James) czas 3:14

2.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań (James)
3.     Klemens Musiał              KM Unia Poznań (James)

kategoria do 350ccm - dystans 2,7 km (5 okrążeń x 542 m):

1.     Tadeusz Tyrała              KM Unia Poznań (Rudge Withworth) czas 3:15

2.     Wac?aw Turkiewicz           KM Unia Poznań (Motosacoche)
3.     Aleksander Tyrała           KM Unia Poznań (Calthorpe)

kategoria do 500ccm - dystans 2,7 km (5 okrążeń x 542 m):

1.     Tadeusz Koszczyński         KM Unia Poznań (Motosacoche)

2.     Ryszard Fiedler             KM Unia Poznań (Ariel)
3.     Tomasz Bąk                  KM Unia Poznań (Rudge Withworth)

Finał - dystans 2,7 km (5 okrążeń x 542 m):

1.     Tadeusz Koszczyński         KM Unia Poznań (Motosacoche) czas 3:07

2.     Tadeusz Tyrała              KM Unia Poznań (Rudge Withworth)
3.     Aleksander Bielawski        KM Unia Poznań (James) - defekt

Zawody motocyklowe - Zamknięcie Sezonu 1929 - Warszawa-Dynasy 27/10/1929
(źródło informacji - Wojciech Wilde)

wyścig 1:

1.     Józef Docha

2.     Emil Schweitzer

wyścig 2:

1.     Józef Docha

2.     Hering

wyścig 3:

1.     Żączyński

2.     Lafer

wyścig 4:

1.     Emil Schweitzer czas 1:55,4

2.     Kowalski

kategoria powyżej 500ccm:

1.     Józef Docha

wyścig na dystansie 3km:

1.     Witold Rychter czas 1:57,8

2.     Emil Schweitzer

wyścig na dystansie 12-okrążeń:

1.     Witold Rychter czas 3:41,4

2.     Kowalski

Zawody motocyklowe na stadionie Sokoła - Poznań 3/11/1929
(źródło informacji - Wojciech Wilde)

kategoria do 250ccm - dystans 10,8 km (20 okrążeń x 542 m):

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań (James) czas 12:13

2.     Marian Malicki              KM Unia Poznań (James) czas 12:25
3.     Klemens Musiał              KM Unia Poznań (James) - defekt

kategoria do 350ccm - I-szy przedbieg - dystans 10,8 km (20 okrążeń x 542 m):

1.     Tadeusz Koszczyński         KM Unia Poznań (Motosacoche) czas 12:05

2.     Tadeusz Tyrała              KM Unia Poznań (Rudge Withworth) czas 12:32
3.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Cotton) czas 12:33

kategoria do 350ccm - II-gi przedbieg - dystans 10,8 km (20 okrążeń x 542 m):

1.     Wacław Turkiewicz           KM Unia Poznań (Motosacoche) czas 13:40

2.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań (AJS) czas 13:41
3.     Jan Mazurkiewicz            KM Unia Poznań (Sarolea) czas 13:42

kategoria do 350ccm - III-ci przedbieg - dystans 10,8 km (20 okrążeń x 542 m):

1.     Tomasz Bąk                  KM Unia Poznań (Rudge Withworth) czas 13:40

2.     Ryszard Fiedler             KM Unia Poznań
3.     Aleksander Bielawski        KM unia Poznań - upadek

Finał kategori do 350ccm - dystans 10,8 km (20 okrążeń x 542 m):

1.     Tadeusz Koszczyński         KM Unia Poznań (Motosacoche) czas 12:16

2.     Wacław Turkiewicz           KM Unia Poznań (Motosacoche)
3.     Marian Malicki              KM Unia Poznań (James)
4.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań (James) - upadek

Finał pocieszenia - dystans 2,7 km (5 okrążeń x 542 m):

1.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań (AJS) czas 6:17

Zawody Międzynarodowe - Zakopane 1..2/3/1930
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

kategoria do 350ccm - dystans 8860 metrów (10 okrążeń):

1.     Hans Roeder                 Niemcy (AJS 350 ccm)   czas - 11:14,8

2.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Rudge 350 ccm)   czas - 11:15,8
3.     Herman Strien               Niemcy (Sunbeam 350 ccm)   czas - 12:24,8

Finał - kategoria do 350ccm - dystans 8860 metrów (10 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Rudge 350 ccm)   czas - 12:54,8

2.     Hans Roeder                 Niemcy (AJS 350 ccm)   czas - 13:29,0
3.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań (James 350 ccm)   czas - 14:17,4
Johan Wiedera (Niemcy), Breslauer, Herman Strien - defekty

kategoria powyżej 350ccm - dystans 8860 metrów (10 okrążeń):

1.     Marian Ripper               KKM Kraków (AJS)   czas - 12:26,8

2.     Rudolf Bogusławski          Śląsk KM (AJS)   czas - 13:22,8
3.     Czesław Gembala             KKM Kraków (AJS)   czas - 12:26,8

Finał - kategoria powyżej 350ccm - dystans 8860 metrów (10 okrążeń):

1.     Rudolf Bogusławski          Śląsk KM (AJS)   czas - 15:04,2

2.     Marian Ripper               KKM Kraków (AJS)
3.     Czesław Gembala, Wacław Bielawski (Rudge) - defekty

wyścig motocykli z wózkami:

1.     Tadeusz Damski              KKM Kraków (Harley)   czas - 11:05,6

2.     Kazimierz Pielewski         Śląsk KM (AJS)   czas - 13:15,8

wyścig motocykli z wózkami:

1.     Jerzy Knapik                Śląsk KM (BMW)   czas - 10:33,4

2.     Stanisław Hołuj             KKM Kraków (Harley)   czas - 10:40,4

Zawody organizowane przez Towarzystwo Sportowe UNIA Poznań - Poznań 21/4/1930
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl) oraz
Marek Mądraszewski na podstawie "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO", nr 33 z środy 23 kwietnia 1930)

1 wyścig eliminacyjny - dystans 5400 metrów (10 okrążeń):

1.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań (AJS 500 ccm)   czas - 5:56,4

2.     Tadeusz Koszczyński         ? (RexACME 500 ccm)
3.     Edward Miładowski           ? (BMW 750 ccm)

2 wyścig eliminacyjny - dystans 5400 metrów (10 okrążeń):

1.     Wacław Turkiewicz           ? (MotoSacoche 350 ccm)   czas - 6:14,2

2.     Brodziak                    ? (Calthorpe 350 ccm)
3.     Aleksander Tyrała           KM Unia Poznań (Calthorpe 350 ccm)

3 wyścig eliminacyjny - dystans 5400 metrów (10 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Rudge Whitworth 250 ccm)   czas - 6:00,2

2.     Tadeusz Koszczyński         ? (RexACME 250 ccm)

4 wyścig eliminacyjny - dystans 5400 metrów (10 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Rudge Whitworth 350 ccm)   czas - 5:35,8

2.     Tadeusz Koszczyński         ? (RexACME 500 ccm)
3.     Marian Malicki              KM Unia Poznań (Ariel 250 ccm)

Finał - dystans 5400 metrów (10 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Rudge Whitworth 350 ccm)   czas - 5:35,8

2.     Tadeusz Koszczyński         ? (RexACME 250 ccm)   czas - 5:54,1
3.     Wacław Turkiewicz           ? (MotoSacoche 350 ccm)   czas - 6:14,2
4.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań (AJS 500 ccm)

Zawody organizowane przez Towarzystwo Sportowe UNIA Poznań - Poznań 25/5/1930
(źródło informacji - Marek Mądraszewski na podstawie "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO", nr 43 z środy 28 maja 1930)

1 wyścig - klasa do 350ccm - dystans 10,8 km (20 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (New Hudson)   czas - 11:54

2.     Wacław Turkiewicz           ? (MotoSacoche)   czas - 11:59
3.     Alfred Weyl                 ? (?)

2 wyścig - klasa do 500 ccm - dystans 10,8 km (20 okrążeń):

1.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań (AJS)   czas - 11:30

2.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz (?)   czas - 11:53
3.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (?)

3 wyścig - motocykle z przyczepkami - dystans 5400 metrów (10 okrążeń):

1.     Jan Mazurkiewicz            KM Unia Poznań (BMW 750 ccm)   czas - 6:10,0

Zawody organizowane przez bydgoski Klub Motocyklistów - Bydgoszcz 20/7/1930

1 przedbieg - klasa do 350ccm - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz   czas - 5:01,6

2.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz   czas - 5:37,2
3.     ?                           ?

2 przedbieg - klasa do 350ccm - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz   czas - 4:55,0

2.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz   czas - 5:25,6
3.     ?                           ?

Finał - klasa do 350ccm - dystans 8000 metrów (20 okrążeń):

1.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 9:38,6

2.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz   czas - 10:25,8
3.     ?                           ?

Zawody organizowane przez Sokół i Klub Motocyklistów - Grudziądz 3/8/1930
(źródło informacji - Marek Mądraszewski na podstawie "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO", nr 64 z środy 9 sierpnia 1930)

1 wyścig - maszyny torowe - dystans 2500 metrów (5 okrążeń):

1.     Piasecki                    ?   czas - 3:15

2.     ?                           ?   czas - 3:43
3.     Sobolewski                  ?   czas - 3:48

2 wyścig - maszyny sportowe - dystans 2500 metrów (5 okrążeń):

1.     Vetter                      Olimpia Grudziądz   czas - 3:03

2.     Poszadel senior             ?   czas - 3:17
3.     Makowski                    ?   czas - 3:18

3 wyścig - maszyny wyścigowe - dystans 2500 metrów (5 okrążeń):

1.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz   czas - 2:50

2.     Poszadel junior             ?   czas - 2:51

? - Grudziądz 10/8/1930

1 bieg - dystans (20 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz

2 bieg - dystans (20 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań

3 bieg - dystans (20 okrążeń):

1.     Śledziński                  KM Unia Poznań

Zawody organizowane przez bydgoski Klub Motocyklistów - Bydgoszcz 10/8/1930 godz.20.00 (przy sztucznym oświetleniu)
(źródło informacji - Marek Mądraszewski na podstawie "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO", nr 66 z soboty 16 sierpnia 1930)

1 przedbieg - klasa do 250ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz   czas - 6:14,8

2.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz
3.     Śledziński                  KM Unia Poznań - (d)

2 przedbieg - klasa do 350ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 6:07,4

2.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz   czas - 6:10,6
3.     Górny                       KM Unia Poznań
4.     Klethe                      KM Bydgoszcz - (d)

3 przedbieg - klasa 500ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz   czas - 5:02,0

2.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz   czas - 5:05,8
3.     Paweł Sikorski              KM Bydgoszcz
4.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz - (u)

4 przedbieg - klasa do 1000ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz   czas - 5:51,2

2.     Hoseman                     ? - (d)

5 przedbieg - motocykle z przyczepkami - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Jan Mazurkiewicz            KM Unia Poznań   czas - 5:15,0

2.     Kazimierz Borowski          KM Bydgoszcz   czas - 5:36,0

Finał - dystans 8800 metrów (20 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz (Rudge 500)   czas - 10:00,0

2.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz   czas - 10:01,4
3.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 10:10,0
4.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz   czas - 10:35,0
5.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz - (d)

Międzymiastowe zawody motocyklowe Poznań-Bydgoszcz - Bydgoszcz 21/9/1930
(źródło informacji - Marek Mądraszewski na podstawie "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO", nr 78 z soboty 27 września 1930)

W przedbiegach na dystansie 10 okrążeń (4400 m) zwycięstwa odnieśli Edward Buda z czasem 4:42,8,
Klethe, Herbert Beitsch i Alojzy Lewandowski (KM Bydgoszcz). W finale Edward Buda na dystansie 20 okrążeń
(8800 m) uzyskał czas 9:23

"Mistrzostwa Wielkopolski i Pomorza" - Bydgoszcz 6/10/1930
(źródło informacji - Marek Mądraszewski na podstawie "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO", nr 82 z soboty 11 października 1930),
oraz Gazeta Bydgoska nr 233 z 8 października 1930

1 przedbieg - klasa do 350ccm motocykle turystyczne - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz   czas - 5:30,0

2.     Glassmer                    Olimpia Grudziądz   czas - 5:43,4
3.     Mielnik                     KM Unia Poznań   czas - 5:48,6

2 przedbieg - klasa powyżej 350ccm motocykle turystyczne - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz   czas - 5:22,6

2.     Jan Bolowski                KM Bydgoszcz   czas - 5:30,6
3.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz   czas - 5:30,8
4.     Ginter                      AZS Toruń   czas - 6:00,0

3 przedbieg - klasa do 250ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz   czas - 4:59,8

2.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz   czas - 5:00,2
3.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań   czas - 5:07,2

4 przedbieg - klasa 500ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz   czas - 4:38,4

2.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz   czas - 4:43,2
3.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz   czas - 4:54,4
4.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 5:04,4

5 przedbieg - klasa powyżej 500ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz   czas - 5:25,4

2.     Hans Roehr                  Moto Club Gdańsk   czas - 5:26,8

6 przedbieg - motocykle z przyczepkami - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Jan Mazurkiewicz            KM Unia Poznań   czas - 5:10,6

2.     Alojzy Lewandowski          Olimpia Grudziądz   czas - 5:30,6

Finał - dystans 8800 metrów (20 okrążeń):

1.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz   czas - 9:18,0

2.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz   czas - 9:36,0
3.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 10:59,0
4.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz - defekt
5.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz - defekt

? - Poznań 12/10/1930

1 przedbieg - klasa do 250ccm:

1.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz (Ariel)   czas - 5:27,0

2.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Rudge)   czas - 5:31,4

2 przedbieg - klasa do 350ccm:

1.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz (OK Suprem)   czas - 5:42,3

2.     ?                           ?

3 przedbieg - klasa powyżej 500ccm:

1.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz (Harley)   czas - 5:35,0

2.     ?                           ?

4 przedbieg - klasa do 500ccm motocykle wyścigowe:

1.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 4:38,2

2.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Rudge)   czas - 4:38,3
3.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz (Ariel)   czas - 4:55,1

Finał - o najlepszy czas dnia:

1.     Edward Buda                 KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 5:05,1

2.     ?                           ?

? - Mysłowice 12/10/1930
(źródło informacji - Marek Mądraszewski na podstawie "PRZEGLĄDU SPORTOWEGO", nr 83 z środy 15 października 1930 oraz,
"Polski Zachodniej" nr 258 z 14 października 1930)

Zawody rozegrane w obecności 40 zawodników (w tym 23 z zagranicy) zgromadziły 15 tysięczną widownię. Klasą dla siebie byli Niemcy - Köhler, Ryll i Tennigkeit. Z Polaków zabrakło Alvenslebena, Wegenera i Hauniska, mimo to wygrali oni cztery biegi na dziesięć. Bohaterem był Bogusławski.

Klasa juniorów do 250ccm - dystans 7040 metrów (8 okrążeń):

1.     Maciejewski                 Mysłowicki KM (Ariel)   czas - 9:45,8

Klasa seniorów do 250ccm - dystans 8800 metrów (10 okrążeń):

1.     Ryll                        Berlin (Blackurne)   czas - 7:36,6

2.     Neumann                     Oppeln/Opole (DKW)   czas - 8:05,6

Klasa juniorów do 350ccm - dystans 8800 metrów (10 okrążeń):

1.     Ebert                       Breslau/Wrocław (OK Supreme)   czas - 7:41,0

2.     Strien                      Wartenburg(lub Waldenburg/Wałbrzych) (OK Supreme)   czas - 7:42,0
3.     Rassek                      Bytom (AJS)   czas - 8:32,5

Klasa seniorów do 350ccm - dystans 10560 metrów (12 okrążeń):

1.     Köhler                      Lipsk (Motosacoche)   czas - 8:44,0

2.     Ermer                       Breslau/Wrocław (AJS)   czas - 9:36,7
3.     Tennigkeit                  Berlin (Rudge Withwort)   czas - 9:37,4

Klasa juniorów do 500ccm - dystans 10560 metrów (12 okrążeń):

1.     Bogusławski                 Mysłowicki KM (Ariel)   czas - 9:11,0

2.     Ebert                       Breslau/Wrocław (OK Supreme)   czas - 9:13,0
3.     Langer                      Breslau/Wrocław (AJS)   czas - 9:58,8

Klasa seniorów do 500ccm - dystans 13200 metrów (15 okrążeń):

1.     Ryll                        Berlin (Sunbean)   czas - 10:48,0

2.     Köhler                      Lipsk (Motosacoche)   czas - 10:56,0
3.     Ermer                       Breslau/Wrocław (AJS)   czas - 11:32,9

Klasa otwarta powyżej 500ccm z handicapem:

1.     Bogusławski                 Mysłowicki KM (Ariel)   czas - 3:33,0

2.     Ludwig                      Breslau/Wrocław (OK Supreme)   czas - 3:39,9
3.     Köhler                      Lipsk (Motosacoche)   czas - 3:49,6

Wyścig juniorów z przyczepkami - dystans 8800 metrów (10 okrążeń):

1.     Dula                        Mysłowicki KM (BMW)   czas - 8:30,2

2.     Schafel                     Breslau/Wrocław (AJS)   czas - 8:35,8
3.     Hoffmann                    Breslau/Wrocław (Tornax Jap)   czas - 9:59,0

Wyścig seniorów do 600ccm z przyczepkami - dystans 8800 metrów (10 okrążeń):

1.     Guze                        Breslau/Wrocław (Gillet)   czas - 8:24,0

2.     Koch                        Gliwice (BMW)   czas - 8:47,2
3.     Scholz                      Breslau/Wrocław (OD Jap)   czas - 9:18,2

Wyścig seniorów ponad 600ccm z przyczepkami - dystans 8800 metrów (10 okrążeń):

1.     Scholz                      Breslau/Wrocław (OD Jap)   czas - 8:18,2

2.     Knapik                      Mysłowicki KM (BMW)   czas - 8:23,0
3.     Koch                        Gliwice (BMW)   czas - 8:58,8

? - Grudziądz 19/10/1930

Klasa do 250ccm motocykle turystyczne:

1.     Helmuth Bunn                KM Bydgoszcz

Klasa powyżej 250ccm motocykle turystyczne:

1.     Paweł Sikorski              KM Bydgoszcz

2.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz

Klasa do 250ccm motocykle wyścigowe:

1.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz

2.     Grajewski                   Olimpia Grudziądz

Klasa powyżej 250ccm motocykle wyścigowe:

1.     Michał Kiepura              Olimpia Grudziądz

2.     Radzicki                    Olimpia Grudziądz

Klasa powyżej 500ccm motocykle wyścigowe:

1.     Paweł Sikorski              KM Bydgoszcz

2.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz

Bieg o najlepszy czas dnia:

1.     Radzicki                    Olimpia Grudziądz
2.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz

Mistrzostwa Klubu Motocyklistów Toruń - Toruń 10/5/1931

1 przedbieg - klasa do 300ccm - dystans 2000 metrów (5 okrążeń):

1.     Nadolny                     KM Toruń   czas - 3:02,9

2.     Neumann                     KM Toruń   czas - 3:03,4
3.     Fogel                       KM Toruń

2 przedbieg - klasa 500ccm - dystans 2000 metrów (5 okrążeń):

1.     Wasilewski                  KM Toruń   czas - 3:21,0

2.     Gustowski                   KM Toruń   czas - 3:39,1

3 przedbieg - klasa powyżej 500ccm - dystans 2000 metrów (5 okrążeń):

1.     Aleksander Hozakowski       KM Toruń   czas - 2:32,2

2.     Tomaszewski                 KM Toruń   czas - 2:51,9
3.     Henryk Mielnik              KM Toruń   czas - 3:06,8

4 przedbieg - klasa seniorów powyżej 500ccm - dystans 2000 metrów (5 okrążeń):

1.     Benoit                      KM Toruń   czas - 2:52,5

2.     Chrzanowski                 KM Toruń   czas - 3:13,0
3.     Viertel                     KM Toruń   czas - 3:38,0

Finał - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Aleksander Hozakowski       KM Toruń   czas - 4:55,0

2.     Wasilewski                  KM Toruń   czas - 5:12,3
3.     Benoit                      KM Toruń   czas - 5:42,1

Bieg - motocykle z przyczepkami - dystans 2000 metrów (5 okrążeń):

1.     Hryniewicz                  KM Toruń   czas - 2:50,0

Zawody Międzynarodowe - Mysłowice 31/5/1931

Klasa seniorów do 250ccm - dystans 3200 metrów (4 okrążenia):

1.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań   czas - 3:32,0

2.     Kasprowski                  Śląski KM   czas - 4:52,0

3.     Malicki                     KM Unia Poznań   czas - 4:57,0

Klasa juniorów do 350ccm - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Rassek                      Mysłowicki KM   czas - 4:23,1

2.     Kasprowski                  Śląski KM   czas - 4:24,3
3.     Maciejewski                 Mysłowicki KM   czas - 4:43,4

Klasa seniorów do 350ccm - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Köhler                      Lipsk   czas - 4:27,3

2.     Bogusławski                 Mysłowicki KM   czas - 4:34,3
3.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań   czas - 4:37,5

Klasa juniorów ponad 350ccm - dystans 6400 metrów (8 okrążeń):

1.     Czesław Gembala             Krakowski KM   czas - 5:56,6

2.     Maciejewski                 Mysłowicki KM   czas - 6:41,4
3.     Brzezoń                     Krakowski KM   czas - 7:31,1

Klasa seniorów ponad 350ccm - dystans 6400 metrów (8 okrążeń):

1.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz   czas - 6:02,1

2.     Chmiel                      Mysłowicki KM   czas - 6:45,6
3.     Śledziński                  KM Unia Poznań   czas - 7:05,5

Klasa seniorów ponad 350ccm motocykle wyścigowe - dystans 6400 metrów (8 okrążeń):

1.     Leopold Killmeyer           Austria   czas - 4:56,2

2.     Ryll                        Berlin   czas - 5:15,1
3.     Heck                        Berlin   czas - 5:32,1

Klasa seniorów ponad 350ccm motocykle wyścigowe - dystans 6400 metrów (8 okrążeń):

1.     Köhler                      Lipsk   czas - 5:47,0

2.     Bogusławski                 Mysłowicki KM   czas - 5:48,1
3.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 7:21,0

Wyścig o najlepszy czas dnia - dystans 2400 metrów (3 okrążenia):

1.     Soerensen                   Dania   czas - 1:46,0

2.     Köhler                      Lipsk   czas - 1:53,0
3.     Heck                        Berlin   czas - 1:59,0

Wyścig o Wielką Nagrodę Stadionu - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Köhler                      Lipsk   czas - 2:57,0

2.     Ryll                        Berlin   czas - 2:59,3

Wyścig z przyczepkami - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Dula                        Mysłowicki KM   czas - 5:36,0

2.     Mazurkiewicz                KM Unia Poznań   czas - 5:42,0

? - Grudziądz 31/5/1931

1 bieg - klasa motocykle turystyczne - dystans (15 okrążeń):

1.     Grajewski                   Olimpia Grudziądz   czas - 7:04,3

2 bieg - klasa motocykle turystyczne - dystans (15 okrążeń):

1.     Kazimierz (Alojzy) Lewandowski KM Toruń   czas - 7:13,0

3 bieg - klasa motocykle turystyczne - dystans (15 okrążeń):

1.     Scholz                      KM Toruń

Klasa do 350ccm motocykle wyścigowe - dystans (15 okrążeń):

1.     Jakubowski                  Olimpia Grudziądz   czas - 6:49,3

Klasa powyżej 350ccm motocykle wyścigowe - dystans (15 okrążeń):

1.     Vetter                      Olimpia Grudziądz   czas - 6:48,0

2.     R.Szczerbowski              KM Toruń   czas - 6:53,0

Finał - dystans (20 okrążeń):

1.     Jakubowski                  Olimpia Grudziądz   czas - 9:04,7

2.     R.Szczerbowski              KM Toruń   czas - 9:05,7
3.     Vetter                      Olimpia Grudziądz - (d)

"Nagroda Miasta Łodzi" - Łódź 5/7/1931


1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz

2.     Józef Docha                 Legia Warszawa
3.     Frankowski                  Legia Warszawa
4.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań

lub inne wyniki:
1.     Frankowski                  Legia Warszawa
2.     Józef Docha                 Legia Warszawa

Zawody organizowane przez bydgoski Klub Motocyklistów - Bydgoszcz 5/7/1931

1 przedbieg - klasa do 100ccm - dystans 2200 metrów (5 okrążeń):

1.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz   czas - 4:16,4

2.     Franciszek Brzeziński       ?   czas - 4:31,3
3.     Butowski                    ?   czas - 4:55,0

2 przedbieg - klasa "open" - dystans 2200 metrów (5 okrążeń):

1.     Paweł Łabicki               KM Bydgoszcz   czas - 4:01,4

2.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz   czas - 4:02,6
3.     Tuchołka                    ?

3 przedbieg - wyścig juniorów - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Jan Bolowski                KM Bydgoszcz   czas - 6:10,6

2.     Lipczyński                  ?
3.     Vetter                      Grudziądz

4 przedbieg - klasa do 350ccm - dystans 2200 metrów (5 okrążeń):

1.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz   czas - 3:31,4

2.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk   czas - 3:37,4
3.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz - (w)

5 przedbieg - klasa do 250ccm - dystans 2200 metrów (5 okrążeń):

1.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk   czas - 3:24,0

2.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz - (d)

6 przedbieg - klasa 500ccm - dystans 2200 metrów (5 okrążeń):

1.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk   czas - 3:24,0

2.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz (Norton)   czas - 3:26,8
3.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz - defekt

7 przedbieg - motocykle z przyczepkami - dystans 2200 metrów (5 okrążeń):

1.     Paweł Cieszyński            KM Bydgoszcz   czas - 3:36,0

2.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz

Finał - dystans 4400 metrów (10 okrążeń) z handicapem:

1.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk (Douglas 500)   czas - 6:12,5

2.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz - defekt
3.     Paweł Stańczyk              KM Bydgoszcz - upadek
4.     Jan Bolowski                KM Bydgoszcz - wycofał się

? - Toruń 2/8/1931

Klasa do 250ccm - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Eryk Pokolm                 KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 5:16,0

2.     Paweł Łabicki               KM Bydgoszcz   czas - 5:16,5
3.     Glasnor                     Olimpia Grudziądz

Klasa do 350ccm - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz (OK Suprem)   czas - 4:43,0

2.     Słomiński                   KM Bydgoszcz   czas - 5:07,5

Klasa 500ccm - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Aleksander Hozakowski       KM Toruń (Ariel)   czas - 4:40,0

2.     Kazimierz (Alojzy) Lewandowski KM Toruń   czas - 4:42,0

Klasa 500ccm - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz   czas - 4:37,5

2.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz   czas - 4:52,0
3.     R.Szczerbowski              KM Toruń   czas - 5:18,0

Klasa maszyn wyścigowych - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz (Rudge Ulster)   czas - 4:25,0

2.     Kazimierz (Alojzy) Lewandowski KM Toruń   czas - 4:39,0
3.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz   czas - 5:00,0

Finał - dystans 8000 metrów (20 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz   czas - 8:25,0

2.     Kazimierz (Alojzy) Lewandowski KM Toruń (Hudson)   czas - 8:40,5
3.     Aleksander Hozakowski       KM Toruń   czas - 9:00,0
4.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz - (u)

Klasa motocykle z przyczepkami - dystans 4000 metrów (10 okrążeń):

1.     Paweł Sikorski              KM Bydgoszcz   czas - 4:09,5

2.     Paweł Cieszyński            KM Bydgoszcz

? - Bydgoszcz 9/8/1931

1 przedbieg - klasa 250ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Malicki                     KM Unia Poznań   czas - 6:18,0

2.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz   czas - 6:20,0

2 przedbieg - klasa 350ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 6:03,6

2.     Webb                        Unia Łódź   czas - 6:17,0

3 przedbieg - klasa 500ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz   czas - 5:50,8

2.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań   czas - 6:10,0

Finał - dystans 4400 metrów (10 okrążeń) z handicapem:

1/3 okrążenia przed Ziółkowskim stanął Czerniak, 2/3 okrążenia przed Ziółkowskim stali Malicki i Pokolm .

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz   czas - 5:47,6
2.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz
3.     Malicki                     KM Unia Poznań
4.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań

Bieg motocykli z przyczepkami - dystans 2640 metrów (6 okrążeń):

1.     Paweł Sikorski              KM Bydgoszcz   czas - 3:36,0

2.     Paweł Cieszyński            KM Bydgoszcz   czas - 3:40,0

? - Grudziądz 15/8/1931

Klasa 350ccm - dystans (15 okrążeń):

1.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz   czas - 6:22,0

2.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz   czas - 6:22,8
3.     Słomiński                   KM Bydgoszcz   czas - 6:27,0

Klasa 500ccm - dystans (15 okrążeń):

1.     Radzicki                    Olimpia Grudziądz   czas - 6:12,4

2.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz   czas - 6:17,0
3.     Vetter                      Olimpia Grudziądz

Bieg motocykli z przyczepkami - dystans (15 okrążeń):

1.     Paweł Sikorski              KM Bydgoszcz

2.     Alojzy Lewandowski          Olimpia Grudziądz
3.     Samulski                    Olimpia Grudziądz

Finał - dystans 20 okrążeń:

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz   czas - 8:05,0

2.     Radzicki                    Olimpia Grudziądz   czas - 8:19,0
3.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz   czas - 8:23,0

Finał - dystans 20 okrążeń z handicapem:

1.     Alfons Ziółkowski           KM Bydgoszcz

2.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz
3.     Słomiński                   KM Bydgoszcz

? - Wolne Miasto Gdańsk - Zoppot 11/10/1931

Klasa 500ccm:

1.     Rohr                        Gdańsk

2.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań
3.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz
4.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań

"Wielka Nagroda Mysłowic" - Mysłowice 24/5/1932


1.     Leopold Killmeyer           Austria

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Złoty Kask" - Poznań - Ławica 12/6/1932

Klasa do 250ccm - bieg juniorów - dystans 10,5 km:

1.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań (Ariel)   czas - 10:00,0

2.     Tadeusz Kiełpiński          KM Unia Poznań (AJS)   czas - 10:00,2
3.     Klemens Musiał              KM Unia Poznań (James)   czas - 10:00,6

Klasa do 350ccm - bieg juniorów - dystans 10,5 km:

1.     Zakrzewski                  KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 9:16,6

2.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań (Ariel)   czas - 9:29,2
3.     Klemens Musiał              KM Unia Poznań (James)   czas - 9:52,6

Klasa do 350ccm - bieg seniorów - dystans 21 km:

1.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań (AJS)   czas - 18:18,2

2.     Rudolf Breslauer            SKM Katowice (Coventry)   czas - 18:29,2
3.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk (Ariel)   czas - strata jednego okrążenia

Klasa powyżej 350ccm - bieg juniorów - dystans 10,5 km:

1.     Zakrzewski                  KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 9:04,8

2.     Kapczyński                  KM Unia Poznań (Saroela 500)   czas - 9:22,6
3.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań (Ariel)   czas - 9:29,4

Klasa do 500ccm - bieg seniorów - dystans 21 km:

1.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz (Norton)   czas - 17:51,8

2.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań (Rudge)   czas - 17:55,6

Finał - dystans 21 km::

1.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz (Norton)   czas - 18:12,6

2.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań (Rudge)   czas - 20:02,7
3.     Zakrzewski                  KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 20:30,2
4.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań - (d)
5.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań - (d)

"Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy" - Bydgoszcz 10/7/1932

Klasa do 100ccm - bieg juniorów - dystans 2570 metrów (5 okrążeń):

1.     Tornow                      KM Bydgoszcz (Tornedo)   czas - 5:29,0

2.     Steinborn                   KM Bydgoszcz (Ilo)   czas - 5:35,0
3.     Lück                        ? (Tornedo)   czas - 6:17,0

Klasa 250ccm - bieg juniorów - dystans 2570 metrów (5 okrążeń):

1.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz (DKW 200)   czas - 3:34,0

2.     Jan Kieruj                  KM Bydgoszcz (MBK 200)   czas - 3:51,5
3.     Gehrke                      ?

Klasa 250ccm - bieg seniorów - dystans 2570 metrów (5 okrążeń):

1.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań (Ariel 250)   czas - 3:19,0

2.     Tadeusz Kiełpiński          KM Unia Poznań (AJS 250)   czas - 3:26,6
3.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz - (d)

Klasa 250ccm - bieg seniorów - dystans 5500 metrów (10 okrążeń):

1.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk (Ariel 250)   czas - 6:24,0

2.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań (Ariel 250)   czas - 6:40,0
3.     Tadeusz Kiełpiński          KM Unia Poznań (AJS 250)   czas - 6:57,6

Klasa 350ccm - bieg juniorów - dystans 2570 metrów (5 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA 350)   czas - 2:54,4

2.     Zakrzewski                  KM Unia Poznań (BSA 350)   czas - 3:04,4
3.     Grabowski                   KM Bydgoszcz (BSA 350)   czas - 3:07,4
4.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań

Klasa 350ccm - bieg seniorów - dystans 5500 metrów (10 okrążeń):

1.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Raleigh 350)   czas - 6:00,4

2.     Zakrzewski                  KM Unia Poznań (BSA 350)   czas - 6:38,0
3.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz (OK Supren 350)   czas - 6:41,0
4.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań () - defekt
5.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk () - defekt

Klasa 500ccm - bieg seniorów - dystans 5500 metrów (10 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań (Rudge)   czas - 5:43,4

2.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz (Norton)   czas - 5:49,0
3.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Raleigh)   czas - 5:49,5
4.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz   czas - 6:06,0

Finał juniorów - dystans 2570 metrów (5 okrążeń) z handicapem:

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA 350)   czas - 2:57,0

2.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań (Ariel 250)   czas - 3:01,5
3.     Zakrzewski                  KM Unia Poznań (BSA 350)   czas - 3:02,4
4.     Maksymilian Piotrowski      KM Bydgoszcz

Finał - dystans 5500 metrów (10 okrążeń) z handicapem o tytuł Mistrza Miasta Bydgoszczy:

100 metrów przed Ziółkowskim i Alvenslebenem stanął Czerniak, 1/3 okrążenia przed Ziółkowskim i Alvenslebenem stanął Zakrzewski, a 2/3 okrążenia przed nimi Zimmer.

1.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań (AJS 350)   czas - 5:38,8
2.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz (Norton 500)   czas - 5:40,0
3.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań (Raleigh 350)   czas - 5:44,0
4.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk
5.     Zakrzewski                  KM Unia Poznań

Bieg motocykli z przyczepkami:

1.     Paweł Cieszyński            KM Bydgoszcz (Harley 1200)   czas - 6:34,8

2.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk (Ariel 500)   czas - 6:42,4

? - Grudziądz 18/9/1932

Klasa 350ccm - bieg juniorów - dystans (10 okrążeń):

1.     Zakrzewski                  KM Bydgoszcz

2.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz

Klasa 500ccm - bieg juniorów - dystans (10 okrążeń):

1.     Vetter                      Olimpia Grudziądz

2.     Zakrzewski                  KM Bydgoszcz

Klasa 350ccm - bieg seniorów - dystans (10 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań

2.     Ildefons Czerniak           KM Unia Poznań
3.     Malicki                     KM Unia Poznań

Klasa 500ccm - bieg seniorów - dystans (10 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań   czas - 4:05,0

2.     Radzicki                    Olimpia Grudziądz

"Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy" - Bydgoszcz 7/5/1933

Klasa do 250ccm - bieg juniorów - dystans 2750 metrów (5 okrążeń):

1.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 3:12,6

2.     Steinborn                   KM Bydgoszcz (Exelsior)   czas - 3:17,9
3.     Szymandera                  KM Bydgoszcz
4.     Egon von Haw                KM Bydgoszcz

Klasa do 250ccm - bieg seniorów - dystans 2750 metrów (5 okrążeń):

1.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 3:33,0

2.     Tadeusz Kiełpiński          KM Unia Poznań (AJS)   czas - 3:36,0
3.     Steinborn                   KM Bydgoszcz - (d)

Klasa do 350ccm - bieg juniorów - dystans 2750 metrów (5 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 3:06,7

2.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz (AJS)   czas - 3:25,4
3.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz - (d)

Finał juniorów - dystans 5500 metrów (10 okrążeń) z handicapem:

Najpierw wystartował Zimmermann, 3 sekundy po nim Witkowski, a 8 sekund poźniej Podlasiński.

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA 350)   czas - 6:04,0
2.     Helmut Zimmermann           KM Bydgoszcz (Rudge 350)   czas - 6:12,5
3.     Podlasiński                 KM Bydgoszcz (Exelsior 350)   czas - 6:25,0

Klasa do 500ccm - bieg juniorów - dystans 2750 metrów (5 okrążeń):

1.     Podlasiński                 KM Bydgoszcz   czas - 3:15,0

2.     Emil Scherle                KM Bydgoszcz (Exelsior)   czas - 3:37,8
3.     Grabowski                   ?

Finał - dystans 5500 metrów (10 okrążeń) z handicapem:

1.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań (Rudge Witworth)   czas - 7:55,1

2.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 9:09,6
3.     Podlasiński                 KM Bydgoszcz - wycofał się
4.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz - upadek

Bieg motocykli z przyczepkami - dystans 5500 metrów (10 okrążeń):

1.     Kaborowski                  KM Bydgoszcz (Harley-Davidsson 1200)   czas - 6:32,2
2.     Franciszek Smeja            KM Bydgoszcz - wycofał się

Turniej o Nagrodę "Ilustrowanego Kuriera Codziennego" - Mysłowice 4/6/1933
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Bieg o nagrodę IKC - dystans 4800 metrów (6 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            Śląski KM   czas - 3:45

2.     Kopiec                      Rybnik   czas - 4:04
3.     Drewelis                    Legia Warszawa   czas - 4:22,3

? - Grudziądz 10/9/1933 - organizator zawodów Związek Strzelecki Grudziądz

Klasa 200ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Lucjan Knuth                KM Bydgoszcz (James)   czas - 5:53,0

Klasa 250ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 5:03,0

2.     Feliks Więcek               KM Bydgoszcz   czas - 5:08,2

Klasa 350ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 4:26,1

Klasa 500ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Herbert Beitsch             KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 4:22,5

Finał - dystans 6600 metrów (15 okrążeń) z handicapem:

1.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 7:21,4

? - Bydgoszcz 1/10/1933

Klasa do 200ccm - dystans (5 okrążeń):

1.     Kurt von Haw                KM Bydgoszcz (Exelsior)   czas - 4:09,0

2.     Steinborn                   KM Bydgoszcz

Klasa do 250ccm - bieg juniorów - dystans (10 okrążeń):

1.     Steinborn                   KM Bydgoszcz (Exelsior)   czas - 5:53,3

2.     Scherle                     KM Bydgoszcz

Klasa do 250ccm - bieg juniorów - dystans (10 okrążeń):

1.     Paweł Pokolm                KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 6:54,2

2.     Tadeusz Kiełpiński          KM Unia Poznań

1 przedbieg klasa do 350ccm - dystans (5 okrążeń):

1.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz (AJS)   czas - 3:01,9

2.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz
3.     Dypczyński                  KM Bydgoszcz

2 przedbieg klasa do 350ccm - dystans (5 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (Royal)   czas - 3:00,0

Finał klasa do 350ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 5:46,1

2.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz   czas - 5:51,0
3.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz   czas - 6:07,0

1 przedbieg klasa do 500ccm - dystans (5 okrążeń):

1.     Tomaszewski                 KM Bydgoszcz   czas - 3:00,0

2 przedbieg klasa do 500ccm - dystans (5 okrążeń):

1.     Dypczyński                  KM Bydgoszcz (Exelsior)   czas - 2:56,0

Finał klasa do 500ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Franciszek Smeja            KM Bydgoszcz (Calthorpe)   czas - 5:42,0

2.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań   czas - 5:44,2
3.     Knuth                       KM Bydgoszcz

Przedbiegi motocykli wyścigowych bez podziału na klasy.

1 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Edward Langier              Legia Warszawa (Velocette 350)   czas - 2:45,0

2.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk
3.     Zakrzewski                  KM Bydgoszcz

2 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała   czas - 2:28,0

2.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 2:32,0
3.     Jerzy Mieloch               KM Unia Poznań   czas - 2:28,0
4.     Ziółkowski                  KM Bydgoszcz (poza konkursem)

3 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec   czas - 2:34,0

2.     Albrecht von Alvensleben    KM Bydgoszcz
3.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań

Finał - dystans (10 okrążeń):

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała   czas - 4:59,0

2.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec   czas - 5:03,0
3.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 5:08,0

Finał - dystans (10 okrążeń) z handicapem:

1.     Kurt von Haw                KM Bydgoszcz   czas - 6:33,4

2.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała   czas - 6:35,0
3.     Steinborn                   KM Bydgoszcz

Finał - dla 12 zawodników na dystansie 12 okrążeń:

1.     Michał Śmigielski           KM Unia Poznań   czas - 8:32,1

2.     Bruno Zimmer                ADAC Gdańsk
3.     Steinborn                   KM Bydgoszcz
4.     Dypczyński                  KM Bydgoszcz

? - Wilno 1/10/1933 - organizator zawodów Wileńskie Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów

Klasa 350ccm - dystans (8 okrążeń):

1.     Ignatowicz                  ?

2.     Rudiak                      ?


Finał - klasa 350ccm - dystans (8 okrążeń):

1.     Ignatowicz                  ?

2.     Moroz                       ?


Klasa 500ccm - dystans (8 okrążeń):

1.     Puchowski                   ?

2.     Kieraszewicz                ?


Klasa 500ccm - dystans (8 okrążeń):

1.     Puchowski                   ?

2.     Rabinowicz                  ?


Półfinał - klasa 500ccm - dystans (8 okrążeń):

1.     Kleber                      ?

2.     Puchowski                   ?


Finał - klasa 500ccm - dystans (8 okrążeń):

1.     Kleber                      ?

2.     Kalinowski                  ?

? - Grudziądz 10/5/1934 - organizator zawodów Związek Strzelecki Grudziądz

Klasa 200ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Szczepański                 Olimpia Grudziądz

Klasa 250ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Feliks Więcek               KM Bydgoszcz

Klasa 350ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Wawrzyniak                  ? Bydgoszcz

Klasa 500ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Michał Śmigielski           Gdynia ???

Finał - dystans 6600 metrów (15 okrążeń) z handicapem:

1.     Feliks Więcek               KM Bydgoszcz

2.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz
3.     Michał Śmigielski           Gdynia ???

"Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy" - Bydgoszcz 2/6/1934 (przy świetle elektrycznym)

Klasa 250ccm - junior:

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 6:33,9

2.     Tadeusz Kiełpiński          KM Unia Poznań   czas - 6:36,0
3.     Steinborn                   KM Bydgoszcz - (d)
4.     Kapczyński                  ? - (d)

Klasa 250ccm - senior:

1.     Dziech                      KM Bielsko Biała   czas - 6:29,5

2.     ? Geyer                     KM Sosnowiec - (d)
3.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz - (d)

Klasa 500ccm - senior:

1.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec   czas - 5:36,4

2.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań
3.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała - defekt

Klasa 350ccm - junior:

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 5:45,1

2.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz   czas - 5:45,2

Klasa 350ccm - senior:

1.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 5:29,4

2.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 5:31,6
3.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań   czas - 5:33,7

Klasa 500ccm - junior:

1.     Tomaszewski                 KM Bydgoszcz   czas - 6:00,0

2.     Rutkowski                   KM Bydgoszcz   czas - 6:22,0
3.     Wasilewski                  KM Toruń   czas - 6:42,8

Bieg pocieszenia:

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 5:29,0

2.     Czesław Gembala             Krakowski KM
3.     Alfons Ziółkowski           KM Unia Poznań - wycofał się
4.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań - wycofał się

Finał - dystans (10 okrążeń):

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała   czas - 4:59,0

2.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec   czas - 5:03,0
3.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 5:08,0

Finał "Mistrzostw Miasta Bydgoszczy" - bieg z handicapem:

1.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 5:27,6

2.     Tomaszewski                 KM Bydgoszcz   czas - 6:30,0
3.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 6:38,0

? - Bydgoszcz 18/8/1934 - organizator zawodów Związek Strzelecki Bydgoszcz

1 przedbieg klasa 250ccm:

1.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz
2.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz

2 przedbieg klasa 250ccm:

1.     Sypniewski                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:29,2
2.     Woźniak                     Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:40,8
3.     Nikita                      Związek Strzelecki Bydgoszcz - (d)

Finał - klasa 250ccm:

1.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 6:11,1
2.     Sypniewski                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 6:16,7
3.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz
4.     Nitka                       Związek Strzelecki Bydgoszcz - (u)

1 przedbieg klasa 350ccm:

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 3:04,2
2.     Ostrowski                   Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:05,0
3.     Dybczyński                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:05,0

2 przedbieg klasa 350ccm:

1.     Małecki                     Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:02,0
2.     Sypniewski                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:27,3
3.     Grabowski                   Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:45,0

Finał - klasa 350ccm:

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 5:58,2
2.     Małecki                     Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 5:58,6
3.     Dypczyński                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 6:18,1
4.     Ostrowski                   Związek Strzelecki Bydgoszcz - (u)

1 przedbieg klasa 500ccm:

1.     Rudolf Kunkiel              Bydgoszcz - nie stowarzyszony   czas - 3:03,8
2.     Wawrzyniak                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:06,2
3.     Łapacz                      Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:09,0

2 przedbieg klasa 500ccm:

1.     Sypniewski                  Związek Strzelecki Bydgoszcz
2.     Jagodzińsi                  Związek Strzelecki Bydgoszcz

Finał - klasa 500ccm:

1.     Rudolf Kunkiel              Bydgoszcz - nie stowarzyszony   czas - 5:40,8
2.     Sypniewski                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 5:55,0
3.     Wawrzyniak                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 6:02,6

Finał "bieg sprawnościowy" na dystansie 8 okrążeń:

1.     Rudolf Kunkiel              Bydgoszcz - nie stowarzyszony   czas - 3:10,0
2.     Małecki                     Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:22,4
3.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:22,5
4.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 3:22,5

? - Grudziądz 5/5/1935 - organizator zawodów Związek Strzelecki Grudziądz

Klasa 200ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Paweł Pokolm                Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 5:16,2

Klasa 250ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Feliks Więcek               KM Bydgoszcz

Klasa 350ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 5:36,2

Klasa 500ccm - dystans (10 okrążeń):

1.     Lucjan Knuth                Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 5:40,0

Próba sprawnościowa - dystans (3 okrążeń):

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 1:53,4

Finał - dystans 6600 metrów (15 okrążeń) z handicapem:

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 4:50,0

2.     Paweł Pokolm                Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 4:51,4

"Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy" - Bydgoszcz 12/5/1935

Klasa 250ccm - 1 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz (Rudge)   czas - 2:57,5
2.     Eryk von Haw                KM Bydgoszcz (Puch)   czas - 2:58,0

Klasa 250ccm - 2 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Szymandera                  ? Bydgoszcz (Rudge)   czas - 2:58,5
2.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 3:01,5

Klasa 250ccm - finał - dystans (10 okrążeń):

1.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz (Rudge)   czas - 5:48,0
2.     Eryk von Haw                KM Bydgoszcz (Puch)   czas - 5:49,8

Klasa 350ccm - finał - dystans (10 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz (BSA)   czas - 5:34,5
2.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz (Rudge)   czas - 5:35,0
3.     Fajtanowski                 ? Bydgoszcz - wycofał się

Klasa 500ccm - 1 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Rudolf Kunkiel              KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 2:49,5
2.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz (Rudge)   czas - 2:56,1

Klasa 500ccm - 2 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Śmigielski                  Gdynia (Ariel)   czas - 2:57,2
2.     Eryk von Haw                KM Bydgoszcz (Triumpf)   czas - 2:58,0

Klasa 500ccm - finał - dystans (10 okrążeń):

1.     Rudolf Kunkiel              KM Bydgoszcz (Rudge)   czas - 5:45,4
2.     Eryk von Haw                KM Bydgoszcz (Triumpf)   czas - 2:58,0

Klasa 500ccm - motocykle wyścigowe - 1 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec (Velocette)   czas - 2:36,0
2.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała - defekt
3.     Alfred Słota                Hajduki Wielkie - upadek

Klasa 500ccm - motocykle wyścigowe - 2 przedbieg - dystans (5 okrążeń):

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań (Rudge)   czas - 2:50,0
2.     ? Gayer                     Cieszyn (Rudge)   czas - 2:50,1
3.     Golasik                     KM Bielsko Biała (Rudge)

Klasa 500ccm - finał - dystans (10 okrążeń):

1.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec (Velocette)   czas - 5:23,0
2.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań (Rudge)   czas - 5:25,5
3.     ? Gayer                     Cieszyn (Rudge)   czas - 5:40,0

Bieg - motocykle z przyczepkami:

1.     Emil Scherle                KM Bydgoszcz   czas - 6:03,0
2.     Alojzy Lewandowski          ? Bydgoszcz (Harley)

Finał "Mistrzostw Miasta Bydgoszczy" - bieg z handicapem:

1.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 5:20,0
2.     Rudolf Kunkiel              KM Bydgoszcz   czas - 5:47,0
3.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 6:05,0
4.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec - upadek

"Mistrzostwa Pomorza" - Bydgoszcz 20/6/1935 - organizator zawodów Związek Strzelecki Bydgoszcz

Klasa "nowicjuszy":

1.     H.Świderski                 Związek Strzelecki Bydgoszcz (BSA)   czas - 5:35,0
2.     Maksymilian Miętkiewicz     Związek Strzelecki Bydgoszcz (Rudge)
3.     Boscard                     Związek Strzelecki Bydgoszcz

Klasa 250ccm:

1.     H.Świderski                 Związek Strzelecki Bydgoszcz (BSA)   czas - 5:54,0
2.     Eryk Pokolm                 Związek Strzelecki Bydgoszcz
3.     Boscard                     Związek Strzelecki Bydgoszcz
4.     Łowicki                     Związek Strzelecki Bydgoszcz - upadek

Klasa 350ccm:

1.     H.Świderski                 Związek Strzelecki Bydgoszcz - upadek
2.     ?                           Związek Strzelecki Bydgoszcz - defekt

Klasa 500ccm:

1.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz (AJS)   czas - 6:01,0
2.     F.Wawrzyniak                Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 6:03,5
3.     Lemańczyk                   KM Unia Poznań   czas - 6:10,0

Klasa 250ccm - motocykle wyścigowe:

1.     ?                           ? - defekt

Klasa 500ccm - motocykle wyścigowe:

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała   czas - 5:50,0
2.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań
3.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała - upadek

"Złoty Kask" - Poznań 28..29/6/1935 (tor żużlowy boiska Sokoła)
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

W zawodach udział wzięło 15 zawodników z Poznania, Bydgoszczy, Bielska, Sosnowca, Warszawy, Cieszyna, Katowic, Rybnika i Chorzowa.
W każdej kategorii rozegrano 10 przedbiegów na dystansie 1640 metrów (4 okrążenia toru).
Do finału kwalifikowało się dwóch zawodników z każdej kategorii.

Kolejność w klasie 250ccm:

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań
2.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań

Kolejność w klasie 350ccm:

1.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec
2.     Edward Langier              Legia Warszawa

Kolejność w klasie 500ccm:

1.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała
2.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała

Finał (bez podziału na klasy):

1.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań   czas - 1:51,3
2.     Edward Langier              Legia Warszawa
3.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec

4.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała
5.     Michał Nagengast            KM Unia Poznań - upadek
6.     Jan Krysta                  KM Bielsko Biała - upadek

Mecz międzypaństwowy POLSKA - NIEMCY 4 - 7,5 (nieoficjalny) - Hajduki Wielkie 13/10/1935

Mecz Polska - Niemcy stanowiły 3 biegi na dystansie 2040 metrów. Nie jest wiadome w jaki sposób przydzielano punkty. Polskę reprezentowli: Franciszek Kempka, Jan Bathelt, Rudolf Breslauer i Alfred Słota (rezerwowy). Niemcy reprezentowali: Alfred Rumrich, Max Wunder, Herbert Drews i Krons (rezerwowy)

1 przedbieg "Szukamy zawodników" na dystansie 2040 metrów:

1.     Grund                       Hajduki Wielkie   czas - 2:12,3

2 przedbieg "Szukamy zawodników" na dystansie 2040 metrów:

1.     Dywalski                    Hajduki Wielkie   czas - 2:14,5

Finał "Szukamy zawodników" na dystansie 2040 metrów:

1.     Grund                       Hajduki Wielkie   czas - 2:12,6
2.     Dywalski                    Hajduki Wielkie   czas - 2:13,3
3.     Gering                      Hajduki Wielkie   czas - 2:14,1

1 przedbieg klasa do 350ccm motocykle wyścigowe na dystansie 2040 metrów:

1.     Hubert Jung                 Rybnik   czas - 2:01,2

2 przedbieg klasa do 350ccm motocykle wyścigowe na dystansie 2040 metrów:

1.     Rudolf Breslauer            Sosnowiec   czas - 1:58,4

Finał klasa do 350ccm motocykle wyścigowe na dystansie 2040 metrów:

1.     Rudolf Breslauer            Sosnowiec   czas - 1:51,0
2.     Hubert Jung                 Rybnik   czas - 1:56,8
3.     Rurański                    Bytom   czas - 2:02,0

Mecz POLSKA - NIEMCY:

1. Alfred Rumrich (1:44,1), Max Wunder (1:45,2), Rudolf Breslauer (1:45,4)
2. Herbert Drews (1:39,0), Jan Bathelt (1:41,8), Max Wunder, Rudolf Breslauer, Alfred Rumrich-up.
3. Herbert Drews (1:37,8), Jan Bathelt, Alfred Rumrich-up.
Wyścig Główny z lotnym startem:
Herbert Drews (1:41,0), Max Wunder (1:47,8), Franciszek Kempka (1:49,0), Rudolf Breslauer, Jan Bathelt-up., Alfred Rumrich-ns
Wyścig Polaków na dystansie 1530 metrów:
Jan Bathelt (1:38,8), Rudolf Breslauer

"Mistrzostwa Śląska" - Hajduki Wielkie 10/5/1936


1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy" - Bydgoszcz 17/5/1936

1 przedbieg klasa 250ccm motocykle sportowe - dystans (4 okrążenia):

1.     Rutkowski                   KM Bydgoszcz   czas - 2:28,0
2.     Kieruj                      KM Bydgoszcz   czas - 2:29,0
3.     H.Świderski                 KM Bydgoszcz   czas - 2:29,8

1 przedbieg klasa 350ccm motocykle sportowe - dystans (4 okrążenia):

1.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz   czas - 2:16,0
2.     Ziółkowski                  Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 2:18,0
3.     Kieruj                      KM Bydgoszcz   czas - 2:22,5

2 przedbieg klasa 350ccm motocykle sportowe - dystans (4 okrążenia):

1.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 2:15,0
2.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 2:21,0
3.     Damas                       Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 2:21,5

2 przedbieg klasa 250ccm motocykle sportowe - dystans (4 okrążenia):

1.     Kurt von Haw                KM Bydgoszcz   czas - 2:29,0
2.     Franciszek Dałkowski        Związek Strzelecki Bydgoszcz - wycofał się

Finał - klasa 350ccm motocykle sportowe - dystans (6 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 3:16,0
2.     Alfons Ziółkowski           Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:16,5
3.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 3:16,8
4.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz   czas - 3:17,0

Finał - klasa 250ccm motocykle sportowe - dystans (6 okrążeń):

1.     Kieruj                      KM Bydgoszcz   czas - 3:36,5
2.     Rutkowski                   KM Bydgoszcz   czas - 3:38,0
3.     Kurt von Haw                KM Bydgoszcz - (u)

Finał - klasa 500ccm motocykle sportowe - dystans (6 okrążeń):

1.     Alfons Ziółkowski           Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:17,0
2.     Maksymilian Szydłowski      Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 3:17,5
3.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz   czas - 3:20,0

1 przedbieg klasa do 250ccm motocykle wyścigowe - dystans (4 okrążeń):

1.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała   czas - 1:57,0
2.     Edward Langier              Legia Warszawa   czas - 1:58,4
3.     Dawczyński                  Związek Strzelecki Grudziądz   czas - 2:06,0

1 przedbieg klasa ponad 250ccm motocykle wyścigowe - dystans (4 okrążeń):

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 2:10,0
2.     Alfred Słota                Hajduki Wielkie   czas - 2:11,0

Finał - klasa 250ccm motocykle wyścigowe - dystans (6 okrążeń):

1.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz   czas - 3:38,0
2.     Rutkowski                   KM Bydgoszcz   czas - 3:40,0
3.     Paulisz                     KM Bielsko Biała   czas - 3:42,0

Finał - klasa ponad 250ccm motocykle wyścigowe - dystans (6 okrążeń):

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 3:06,0
2.     Alfred Słota                Hajduki Wielkie   czas - 3:26,7
3.     Edward Langier              KM Bydgoszcz   czas - 5:12,0
4.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała - defekt

Finał "Mistrzostw Miasta Bydgoszczy" - bieg z handicapem:

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 3:08,5
2.     Alfons Ziółkowski           Związek Strzelecki Bydgoszcz   czas - 3:18,0
3.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 3:20,0
4.     Fajtanowski                 KM Bydgoszcz - wycofał się
5.     Kieruj                      KM Bydgoszcz - wycofał się

Bieg sprawnościowy:

1.     Dawczyński                  Związek Strzelecki Grudziądz
2.     Alfons Ziółkowski           Związek Strzelecki Bydgoszcz

? - Hajduki Wielkie 21/5/1936

1 bieg klasa 350ccm:

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 1:10,0
2.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice   czas - 1:13,8

2 bieg klasa ???ccm:

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 1:02,0
2.     Alfred Słota                Hajduki Wielkie

3 bieg klasa ???ccm:

1.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała   czas - 1:32,0
2.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała
3.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec

4 bieg klasa ???ccm:

1.     Grund                       Hajduki Wielkie   czas - 1:54,0
2.     Rurański                    Hajduki Wielkie
3.     Skorupa                     Hajduki Wielkie

Bieg o mistrzostwo toru:

1.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała   czas - 21:06,0

Bieg o mistrzostwo toru:

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 20:02,0

Finał klasa 500ccm motocykle sportowe - dystans (5 okrążeń):

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz   czas - 2:09,5
2.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice   czas - 2:10,0
3.     Korner                      FC Katowice
4.     Skorupa                     Hajduki Wielkie

Finał wyścig Asów:

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała
2.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała
3.     Alfred Słota                Hajduki Wielkie

Finał klasy wyścigowej:

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała
2.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała
3.     Alfred Słota                Hajduki Wielkie
4.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec

"Grand Prix Śląska" - Hajduki Wielkie 2/8/1936


Bieg Narodów:

1.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała
2.     Mayer                       Austria
3.     Jensen                      Dania

Bieg pocieszenia:

1.     Franciszek Kempka           KM Sosnowiec
2.     Czerny                      ?
3.     Alfred Słota                Hajduki Wielkie

Klasa 500ccm motocykle sportowe:

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz
2.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice

Bieg australijski:

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz
2.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice

Finał "Grand Prix Śląska" - dystans 3000 metrów (5 okrążeń):

1.     Alfred Rumrich              Hamburg/Niemcy   czas - 1:40,7
2.     Mayer                       Austria
3.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała
4.     Leopold Baron               KM Bielsko Biała
5.     Gene Talla                  Abisynia

Zawody międzyklubowe - Grudziądz 6/5/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody otwarte - Hajduki Wielkie 23/5/1937 - organizator Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice

1 przedbieg - motocykle sportowe:

1.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice
2.     Bittner                     Hajduki Wielkie

2 przedbieg - motocykle sportowe:

1.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz
2.     Bański                      Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice
3.     Maksymilian Szydłowski      Olimpia Grudziądz

Finał - motocykle sportowe:

1.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice
2.     Bański                      Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice
3.     Jan Witkowski               KM Bydgoszcz

1 przedbieg klasa 350ccm - motocykle wyścigowe:

1.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice
2.     Busse                       Niemcy
3.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec

2 przedbieg klasa 350ccm - motocykle wyścigowe:

1.     Budny                       ?
2.     Alfred Weyl                 KM Unia Poznań

Finał - klasa 350ccm - motocykle wyścigowe - dystans (5 okrążeń):

1.     Busse                       Niemcy
2.     Budny                       ?
3.     Herbert Hennek              Kolejowe Przysposobienie Wojskowe Katowice

Klasa 500ccm - motocykle wyścigowe: (rozegrano 5 biegów punktowanych od 4 do 0 pkt. i baraż o 3-5 miejsce)

1.     Alfred Rumrich              Hamburg/Niemcy - 12 punktów
2.     Busse                       Niemcy - 9 punktów
3.     Schiffermueller             Austria - 7 punktów
4.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała - 7 punktów
5.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec - 7 punktów

Zawody o najlepszy czas jednego okrążenia:

1.     Alfred Rumrich              Hamburg/Niemcy   czas - 22:02,0
2.     Busse                       Niemcy   czas - 22:03,0
3.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 22:09,0

Wyścig o nagrodę prezesa OZM Śląsko-Dąbrowskiego:

1.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała
2.     Rudolf Breslauer            KM Sosnowiec

Międzynarodowy wyścig - dystans (5 okrążeń):

1.     Alfred Rumrich              Hamburg/Niemcy   czas - 2:03,2
2.     Jan Bathelt                 KM Bielsko Biała   czas - 2:08,3

Zawody międzyklubowe - Toruń 23/5/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Mistrzostwa Chorzowa" - Chorzów 6/6/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody międzyklubowe - Ostrów Wlkp 13/6/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody międzyklubowe - Hajduki Wielkie 4/7/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody otwarte - Chorzów 11/7/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody międzyklubowe - Cieszyn 18/7/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody międzymiastowe - Grudziądz 25/7/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody międzymiastowe - Hajduki Wielkie 15/8/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody międzyklubowe - Sosnowiec 11/9/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Kask Śląska" - Chorzów 3/10/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody międzyklubowe - Grudziądz 10/10/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody klubowe - Ostrów Wlkp 10/10/1937


1.     ?                           ?

2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

? - Leszno 24/4/1938

Klasa 100ccm - jazda sprawnościowa:

1.     Gerhard Klupś               ?
2.     Franciszek Peda             ?
3.     Józef Nowak                 ?

Klasa 250ccm - jazda sprawnościowa:

1.     Tadeusz Augustyniak         KM Unia Poznań
2.     T.Nowak                     Rawicz

Klasa 100ccm - dystans 3000 metrów (6 okrążeń):

1.     Józef Nowak                 ?   czas - 4:23,4
2.     Henryk Ratajski             ?   czas - 4:35,2
3.     Piotr Piłaciński            ?   czas - 4:51,1

Klasa 200ccm - dystans 5000 metrów (10 okrążeń):

1.     Robert Neumann              Leszno   czas - 5:34,0
2.     Stanisław Piotrowski        ?   czas - 6:27,0
3.     Czesław Filipowski          ?   czas - 6:48,3

Klasa do 500ccm - dystans 5000 metrów (10 okrążeń):

1.     Wacław Otto                 Leszno
2.     Alfons Krenc                ?
3.     Stanisław Cisielski         ?

Klasa powyżej 500ccm - dystans 5000 metrów (10 okrążeń):

1.     Wacław Otto                 Leszno   czas - 5:16,1
2.     Szramm                      Rawicz   czas - 5:33,9
3.     Artur Krammer               ?

Zawody otwarte "Motocykliści na Fundusz Obrony Narodowej" - Bydgoszcz 21/5/1939
organizatorem był Klub Motocyklowy Bydgoszcz i Związek Strzelecki Gdynia


Bieg specjalny w klasie 100ccm o Puchar Fabryki Motocykli "Zuch"


Wyniki konkurencji zespołowej:
1.     Związek Strzelecki Gdynia   66 pkt.
       (Jerzy Dąbrowski, Edward Gburek, Tadeusz Wikaryjczyk, Stefanowski, Szcześniewski, Kulwicki)
2.     KM Unia Poznań              45 pkt.
       (Alfred Weyl, Ignacy Lemański, Tadeusz Augustyniak, Alfons Baranek)
3.     Klub Motocyklowy Bydgoszcz  17 pkt.

Klasa do 100ccm:

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         Związek Strzelecki Gdynia (DKW)   czas - 2:52,8
2.     Wilhelm Tornow              KM Fabryki Rowerów Tornowa
3.     Gajewski                    Związek Strzelecki Gdynia

Klasa do 250ccm:

1.     Alfons Baranek              KM Unia Poznań (Triumpf)   czas - 2:50,1
2.     Wiśnicki                    Związek Strzelecki Gdynia
3.     Niedojadło                  Związek Strzelecki Gdynia

Klasa do 350ccm:

1.     Alfons Ziółkowski           Klub Motocyklowy Bydgoszcz (BSA)   czas - 2:51,0
2.     Alfons Baranek              KM Unia Poznań
3.     Modzelewski                 ?

Klasa do 500ccm:

1.     Jerzy Dąbrowski             Związek Strzelecki Gdynia (Rudge)   czas - 2:31,8
2.     Alfons Ziółkowski           Klub Motocyklowy Bydgoszcz
3.     Franciszek Śrubkowski       Związek Strzelecki Gdynia

Bieg zręcznościowy - klasa do 100ccm:

1.     Gajewski                    Związek Strzelecki Gdynia (DKW)
2.     Wilhelm Tornow              KM Fabryki Rowerów Tornowa
3.     Będziński                   nie stowarzyszony

Bieg pocieszenia:

1.     Stefanowski                 Związek Strzelecki Gdynia   czas - 1:35,9
2.     Fenski                      Bydgoszcz
3.     Unczyński                   Poznań

Zawody otwarte "Motocykliści na Fundusz Obrony Narodowej" - Gdynia 28/5/1939


Bieg specjalny w klasie 100ccm o Puchar Fabryki Motocykli "Zuch"


Wyniki konkurencji zespołowej:
1.     Związek Strzelecki Gdynia   66 pkt.
2.     Klub Motocyklowy Bydgoszcz  57 pkt.
3.     KM Unia Poznań              37 pkt.

"Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy" - Bydgoszcz 15/8/1939

Bieg "niestowarzyszonych" dystans (5 okrążeń):

1.     Jadwiga Michalska           ? (DKW)   czas - 3:00,0
2.     Nieznany                    ? (DKW)   czas - 3:05,0
2.     Bocian                      ? (DKW)   czas - 3:21,0

Bieg "Pań" dystans (5 okrążeń):

1.     Jadwiga Michalska           ? (DKW)   czas - 3:44,0
2.     Kilichowska                 ? (NSU)   czas - 3:49,0
3.     Lewandowska                 ? (DKW)   czas - 4:30,0

Bieg "niestowarzyszonych" dystans (5 okrążeń):

1.     Skotlarczyk                 ? (DKW)   czas - 3:07,0
2.     Nieznany                    ? (DKW)   czas - 3:08,0
2.     Cieszyński                  ? (DKW)   czas - 3:13,0

Finał - klasa 100ccm dystans (8 okrążeń):

1.     Jadwiga Michalska           ? - niestowarzyszona (DKW)   czas - 4:45,0
2.     Wilhelm Tornow              KM Fabryki Rowerów Tornowa (Tornedo)   czas - 4:46,0
3.     Barcikowski                 ? (Tornedo)   czas - 4:47,0
4.     Brzoskwiniewicz             KM Unia Poznań (własna konstrukcja/Villiers)   czas - 4:49,0
Mimo iż finał wygrała Jadwiga Michalska to jako niestowarzyszona nie została Mistrzem
Miasta Bydgoszczy w kategorii do 100ccm - mistrzem został Wilhelm Tornow

Finał - klasa 250ccm:

1.     Franciszek Śrubkowski       Związek Strzelecki Gdynia (BSA)   czas - 4:28,0
2.     Deryngowski                 ? (Zundapp)   czas - 5:14,0

Finał - klasa 350ccm:

1.     Wilhelm Tornow              KM Fabryki Rowerów Tornowa
2.     Franciszek Śrubkowski       Związek Strzelecki Gdynia

Finał - klasa 500ccm:

1.     Dawczyński                  Związek Strzelecki Grudziądz (Douglas)   czas - 2:36,0
2.     Franciszek Śrubkowski       Związek Strzelecki Gdynia (AJS)   czas - 2:36,4
3.     Wentowski                   ? (NSU)   czas - 3:10,0

Finał "Mistrzostw Miasta Bydgoszczy" dystans (10 okrążeń):

1.     Dawczyński                  Związek Strzelecki Grudziądz (Douglas)   czas - 5:15,0
2.     Tomaszewski                 Bydgoski Klub Motocyklowy (AJS)   czas - 5:21,0
3.     Wilhelm Tornow              KM Fabryki Rowerów Tornowa (Victoria)   czas - 5:24,0

Bieg motocykli z przyczepkami:

1.     Włodkowski                  Bydgoski Klub Motocyklowy (CWS)   czas - 2:59,0
2.     Jeżewski                    Bydgoski Klub Motocyklowy (CWS)   czas - 3:09,0
3.     Kijek                       Bydgoski Klub Motocyklowy (Harley-Davidsson)   czas - 3:12,0

Zawody organizowane przez PKM Warszawa - Warszawa 15/7/1945
źródło informacji - Andrzej Korzybski))


1.     Morawski                    ?
2.     Kamiński                    ?
3.     ?                           ?

Zawody organizowane przez PKM Warszawa "Święto Zwycięstwa" - Warszawa 9/5/1946

Klasa do 100 ccm - startowało 4 zawodników:

1.     Chmielewski                 Legia Warszawa

Klasa do 250 ccm - startowało 3 zawodników:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa

Zawody organizowane przez CTCiM - Częstochowa 2/6/1946


1.     Waldemar Miechowski         CTCiM Częstochowa
2.     Stefan Seinfried            CTCiM Częstochowa
3.     ?                           ?

Zawody organizowane przez SM AKS Chorzów - Chorzów-Hajduki Wielkie 9/6/1946


1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody organizowane przez Związek Zawodowy Transportowców - Gdynia 16/6/1946
Sędzia zawodów - Luksemburg

Klasa do 125 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     Edward Gburek               SSM Gdynia   czas - 5:24,6

Klasa do 200 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     Józef Tomczak               SSM Gdynia   czas - 5:23,1

Klasa do 250 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     ? Wiśnicki                  SSM Gdynia   czas - 4:41,2

Klasa do 350 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     Będziński                   SSM Gdynia   czas - 4:32,3
2.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia   czas - 4:32,4

Klasa powyżej 350 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo   czas - 4:34,5
2.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia   czas - 4:35,0

"Święta Sportu Śląskiego" - zawody organizowane przez SM AKS Chorzów - Chorzów-Batory 29/6/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 160 ccm lub 130 ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice   czas - 2:41,5
2.     Olejniczak RKM Rybnik   czas - 2:58,0 lub Jan Hennek KKM Katowice
3.     Kulis                       AKS Chorzów   czas - 3:16,0

Klasa do 250 ccm:

1.     Ludwik Fajkis               RKM Rybnik   czas - 2:35,1
pozostali zawodnicy zanotowali defekty

Klasa do 350 ccm (maszyny sportowe):

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:30,6
2.     Bączkowski                  KS Głuchołazy   czas - 2:39,2

Klasa do 350 ccm (maszyny wyścigowe):

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:21,7
2.     Krzysztof Brun              PKM Warszawa   czas - 2:33,9
3.     Jerzy Mieloch               Legia Warszawa   czas - 2:49,4

Klasa powyżej 350 ccm (maszyny sportowe):

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:22,6
2.     Andrzej Żymirski            Okęcie Warszawa   czas - 2:32,1
3.     Gołacki                     KMZD Sosnowiec   czas - 2:45,0

Klasa powyżej 350 ccm (maszyny wyścigowe):

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:21,4
2.     Jerzy Mieloch               Legia Warszawa   czas - 2:24,8
3.     Krzysztof Brun              PKM Warszawa   czas - 2:26,6

Wyścig pocieszenia:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:22,0
2.     Musiał                      Legia Warszawa   czas - 2:39,0
3.     Józef Polak                 MotoKlub Szopienice   czas - 2:48,8

Zawody organizowane przez BKS Polonia Bydgoszcz - Bydgoszcz 29/6/1946
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 150 ccm - dystans 3 okrążenia toru:

1.     Roman Urbanowski            Polonia Bydgoszcz
2.     Tadeusz Szczurowski         Polonia Bydgoszcz
3.     Marczak                     Polonia Bydgoszcz
4.     Witt                        Polonia Bydgoszcz

Klasa do 200 ccm - dystans 5 okrążeń toru:

1.     Gutowski                    Polonia Bydgoszcz
2.     Witkowski                   Polonia Bydgoszcz
3.     Rogozicki                   Polonia Bydgoszcz

Klasa do 200 ccm - dystans 5 okrążeń toru:

1.     Tadeusz Szczurowski         Polonia Bydgoszcz
2.     Śmigiel                     Polonia Bydgoszcz
3.     Nowicki                     Polonia Bydgoszcz
4.     Sobol                       Polonia Bydgoszcz

Klasa do 250 ccm - dystans 5 okrążeń toru:

1.     Bolesław Bonin              Polonia Bydgoszcz
2.     Kazimierz Wiśniewski        Polonia Bydgoszcz
3.     Kufel                       Polonia Bydgoszcz

Klasa powyżej 250 ccm - dystans 5 okrążeń toru:

1.     Zygmunt Karaszewski         Polonia Bydgoszcz
2.     Wagner                      Polonia Bydgoszcz
3.     Łaski                       Polonia Bydgoszcz
4.     Oczadły                     Polonia Bydgoszcz

Wyścig zwycięzców - dystans 2 okrążenia toru:

1.     Bolesław Bonin              Polonia Bydgoszcz
2.     Roman Urbanowski            Polonia Bydgoszcz
3.     Zygmunt Karaszewski         Polonia Bydgoszcz

Zawody organizowane przez Olimpię Grudziądz - Grudziądz 21/7/1946
źródło informacji - Andrzej Korzybski))

Klasa do 100 ccm - przedbieg 1 - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?
Klasa do 100 ccm - przedbieg 2 - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?
Klasa do 100 ccm - finał - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Nowakowski                  Olimpia Grudziądz   czas - 6:49,0
2.     Turowski                    TKM Toruń   czas - 7:19,0
3.     ?                           ?

Klasa do 150 ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Gątkiewicz                  Olimpia Grudziądz   czas - 5:20,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 200 ccm - przedbieg 1 - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?
Klasa do 200 ccm - przedbieg 2 - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?
Klasa do 200 ccm - finał - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Perkowski                   Olimpia Grudziądz   czas - 5:56,0
2.     Dradziewski ?               Chełmiński Klub Motorowy   czas - 6:18,0
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm - przedbieg 1 - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?
Klasa do 350 ccm - przedbieg 2 - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     ?                           ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?
Klasa do 350 ccm - finał - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Czesław Szałkowski          Olimpia Grudziądz   czas - 5:35,0
2.     Węglarz                     TKM Toruń   czas - 5:37,0
3.     ?                           ?

Klasa do 500 ccm - dystans 4400 metrów (10 okrążeń):

1.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz   czas - 5:50,0
2.     Zalewski                    Olimpia Grudziądz   czas - 6:21,0
3.     ?                           ?

"Mistrzostwa Pomorza" - zawody organizowane przez BKS Polonia Bydgoszcz - Bydgoszcz 28/7/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

1.     Bolesław Bonin              Polonia Bydgoszcz (NSU 250)
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody organizowane przez Olimpię Grudziądz - Grudziądz 4/8/1946
(źródło informacji - Marek Mądraszewski)

Klasa do 100 ccm:

1.     Jan Matczak                 ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 150 ccm:

1.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 200 ccm:

1.     Perkowski                   ?
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm:

1.     Czesław Szałkowski          Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 500 ccm:

1.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Betonowy tor kolarsko-motocyklowy - Wrocław 4/8/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 100 ccm:

1.     Bąkowski                    ?   czas - 1:13,2
2.     Gajdecki                    ?   czas - 1:40,2
3.     Koziarkiewicz               ?   czas - 1:55,3

Klasa do 200 ccm:

1.     Kasprzycki                  Transportowiec Wrocław   czas - 1:04,3
2.     Ejzeche                     ?   czas - 1:12,1
3.     Szczot                      ?   czas - 1:54,4

Wyścig dodatkowy, poza konkursem:

1.     Tarkowski                   ?   czas - 1:46,2
2.     Szczot                      ?

Zawody organizowane przez Olimpię Grudziądz - Kwidzyń 11/8/1946
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm:

1.     Doering                     Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 150 ccm:

1.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 200 ccm:

1.     Krupiński                   Kwidzyń - niestowarzyszony
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 500 ccm:

1.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa handicapowy:

1.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Trójmecz: Łódź-Warszawa-Poznań - Łódź 18/8/1946


1.     Warszawa                    19
       Zygmunt Musiał      1 u 2   3
       Stanisław Brun      3 3 3   9
       Andrzej Żymirski    2 2 3   7
2.     Poznań                      16
       Franciszek Nowacki  2 3 2   7
       Feliks Klimaszyk    1 d     1
       Jerzy Mieloch       3 2     5
       Jan Kaźmierczak       1 2   3
3.     Łódź                        15
       Feliks Więcek       3 3 3   9
       Kwapiszewski        2 d 1   3
       Szumarowski         1 1 1   3

bieg po biegu:
1. Więcek, Nowacki, Musiał
2. Brun, Kwapiszewski, Klimaszyk
3. Mieloch, Żymirski, Szumarowski
4. Więcek, Musiał(u), Klimaszyk(d)
5. Brun, Mieloch, Kwapiszewski(d)
6. Nowacki, Żymirski, Szumarowski
7. Więcek, Musiał, Kaźmierczak
8. Brun, Nowacki, Kwapiszewski
9. Żymirski, Kaźmierczak, Szumarowski

bieg z udziałem najlepszych zawodników:
Nowacki
, Więcek, Brun

Zawody organizowane przez Gdyński Motocyklowy Klub Sportowy - Gdynia 18/8/1946

Klasa do 250 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     ?                           ?   czas - :,

Klasa do 350 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     ?                           ?   czas - :,

Klasa powyżej 350 ccm dystans (10 okrążeń):

1.     ?                           ?   czas - :,

Zawody organizowane przez CTCiM z okazji 40-lecia istnienia - Częstochowa 1/9/1946
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

1 wyścig dla zawodników CTCiM:

1.     Jerzy Jankowski             Polonia Bytom, gościnnie CTCiM Częstochowa (DKW 100)
2.     Waldemar Miechowski         CTCiM Częstochowa
3.     Bogdan Laskowski            CTCiM Częstochowa

2 wyścig - klasa do 130 ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice
2.     Jan Kaźmierczak             Unia Poznań
3.     ?                           ?

3 wyścig - klasa do 250 ccm - 1 eliminacja:

1.     Ryszard Morawski            KS Grochów
2.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice
3.     Franciszek Nowacki          MK Rawicz

4 wyścig - klasa do 250 ccm - 2 eliminacja:

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo
2.     Trejtowicz                  CTCiM Częstochowa
3.     Kański                      KS Grochów

5 wyścig - klasa do 250 ccm - 3 eliminacja:

1.     Waldemar Miechowski         CTCiM Częstochowa
2.     Zygmunt Mucha               DKS Łódź
3.     Gabryjel Adamczyk           Legia Warszawa

6 wyścig - klasa do 350 ccm - 1 eliminacja:

1.     Tadeusz Kowalski            Zryw Warszawa
2.     Z.Zagórski                  AKS Chorzów
3.     ?                           ?

7 wyścig - klasa do 350 ccm - 2 eliminacja:

1.     Feliks Więcek               DKS Łódź
2.     Łaszczyk                    Zryw Warszawa
3.     ?                           ?

8 wyścig - klasa do 350 ccm - 3 eliminacja:

1.     Bogdan Laskowski            CTCiM Częstochowa
2.     Górecki                     Legia Warszawa
3.     ?                           ?

9 wyścig - klasa do 350 ccm - 4 eliminacja:

1.     Strzelecki                  ŁKS Łódź
2.     Nowakiewicz                 Zryw Warszawa
3.     ?                           ?

10 wyścig - klasa powyżej 350 ccm - 1 eliminacja:

1.     Jerzy Jankowski             Polonia Bytom, gościnnie CTCiM Częstochowa (Rudge 500)   czas - 2:01,0
2.     Tadeusz Kowalski            Zryw Warszawa
3.     Edward Kawczyński           Piast Gliwice

11 wyścig - klasa powyżej 350 ccm - 2 eliminacja:

1.     Zygmunt Musiał              Legia Warszawa
2.     Andrzej Żymirski            OM TUR Okęcie Warszawa
3.     Żarow                       Polonia Bytom

12 wyścig dla zawodników CTCiM:

1.     Stefan Seinfried            CTCiM Częstochowa
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

13 wyścig - finał klasy do 250 ccm:

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo
2.     Waldemar Miechowski         CTCiM Częstochowa
3.     Jerzy Jankowski             Polonia Bytom, gościnnie CTCiM Częstochowa

14 wyścig - finał klasy do 350 ccm:

1.     Feliks Więcek               DKS Łódź
2.     Tadeusz Kowalski            Zryw Warszawa
3.     Bogdan Laskowski            CTCiM Częstochowa

15 wyścig - finał klasy powyżej 350 ccm:

1.     Andrzej Żymirski            OM TUR Okęcie Warszawa (BMW 750)   czas - 2:05,3
2.     Jerzy Jankowski             Polonia Bytom, gościnnie CTCiM (Rudge 500)
3.     Zygmunt Musiał              Legia Warszawa

16 wyścig - finał o tytuł Mistrza Częstochowy - startowali zwycięzcy biegów 13-15 + przedstawiciel gospodarzy:

1.     Andrzej Żymirski            OM TUR Okęcie Warszawa
2.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo
3.     Stefan Seinfried            CTCiM Częstochowa
4.     Feliks Więcek               DKS Łódź

Trójmecz: Łódź-Gdańsk-Gdynia - Łódź 8/9/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

1.     Gdynia                      24
       (Edward Gburek)
2.     Gdańsk                      18
       (Dzierżawski)
3.     Łódź                        9
       (Feliks Więcek)

Wyścig o nagrodę Łódzkiego Okręgowego Związku Motorowego:
Edward Gburek
, Szumanowski, Dzierżawski - (wykl.)

Trójmecz: Bydgoszcz-Grudziądz-Toruń - Bydgoszcz 8 lub 9/9/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl) oraz Marek Mądraszewski i
Andrzej Korzybski (Ilustrowany Kurier Polski nr 246 z 11-9-1946))

1.     Polonia Bydgoszcz           27
       B.Bonin             3 3 3   9
       J.Buda              3 3 3   9
       S.Przybyłka         3 3 3   9
2.     Olimpia Grudziądz           14
       W.Gątkiewicz        2 2 2   6
       B.Nowakowski        2 2 2   6
       J.Matczak           d - -   0
       T.Zwoliński           d 2   2
3.     TKM Toruń                   2
       Gryzakowski         1 1 ns  2
       Bajewski          ns ns ns  ns
       A.Zakrzewski        d d ns  0

Bieg po biegu - dystans 2550m (5 okrążeń toru):
I-Bonin(2:50.2),Gątkiewicz,Gryzakowski II-Buda(2:45.6),Nowakowski,Bajewski(wycofał się)
III-Przybyłka,Matczak(d),Zakrzewski(d) IV-Przybyłka(2:50.5),Gątkiewicz,?
V-Buda(2:49.0),Nowakowski,Gryzakowski VI-Bonin(2:42.8),Zwoliński(d),Zakrzewski(d)
VII-Bonin,Gątkiewicz,Gryzakowski(ns) VIII-Buda(2:48.4),Nowakowski,Bajewski(ns)
IX-Przybyłka(2:49.0),Zwoliński,Zakrzewski(ns)

Po zawodach rozegrano bieg zwycięzców:
Przybyłka(2:39.25),Bonin(2:44.4),Buda(2:58.8)

Zawody organizowane przez RKM Rybnik - Rybnik 15/9/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 130 ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice   czas - 2:57,0
2.     Herbert Hennek              Pogoń Katowice
3.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice

Klasa do 250 ccm:

1.     Fajkis                      RKM Rybnik   czas - 2:24,5
2.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice
3.     Weiser                      Piast Gliwice

Klasa do 350 ccm:

1.     Rybka                       RKM Rybnik   czas - 2:23,0
2.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik
3.     Fajkis                      RKM Rybnik

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Józef Polak                 MotoKlub Szopienice   czas - 2:28,0
2.     Rybka                       RKM Rybnik
3.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik

Wyścig na 3 okrążenia o NCD:

1.     Józef Polak                 MotoKlub Szopienice   czas - 1:53,5
2.     Fajkis                      RKM Rybnik   czas - 1:56,7

"Mistrzostwa Podhala" - zawody organizowane przez TRM Zakopane - Nowy Targ 22/9/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 130 ccm - dystans 2200 metrów:

1.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice   czas - 2:46,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm - dystans 2200 metrów:

1.     Tadeusz Konik               TRM Zakopane
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm - dystans 2200 metrów:

1.     Władysław Bębenek           KKM Kraków   czas - 2:38,4
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 2200 metrów:

1.     Jan Słowik                  TRM Zakopane
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Dni Torunia" - zawody organizowane przez TKM Toruń - Toruń 22/9/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 100 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Turowski                    TKM Toruń   czas - 2:40,1
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 130 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Roman Urbanowski            Polonia Bydgoszcz   czas - 2:20,6
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 200 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Gryzakowski                 TKM Toruń   czas - 2:31,2
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Pokorniawski                Olimpia Grudziądz   czas - 2:26,1
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Alojzy Zakrzewski           TKM Toruń   czas - 2:18,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Alojzy Zakrzewski           TKM Toruń   czas - 2:14,8
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

"Na gruzach Gdańska" - Gdańsk 29/9/1946

Klasa do 130 ccm - dystans 15 km (wyścig uliczny):

1.     Jerzy Stawoszyński          MKS Sopot   czas - 10:13,8
2.     Władysław Kozirowski        Unia Poznań   czas - 13:42,5

Klasa do 250 ccm - dystans 15 km (wyścig uliczny):

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo   czas - 7:51,4
2.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot   czas - 8:23,0
3.     Romuald Nikietyn            GKM Gdańsk   czas - 8:30,5

Klasa do 350 ccm - dystans 15 km (wyścig uliczny):

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo   czas - 7:44,0
2.     Jan Przybyszewski           GKM Gdańsk   czas - 8:04,0
3.     Franciszek Śrubkowski       GKM Gdańsk   czas - 8:17,2

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 15 km (wyścig uliczny):

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo   czas - 7:40,0
2.     Franciszek Śrubkowski       GKM Gdańsk   czas - 8:14,0
3.     Kazimierz Ostrowski         Lechia Gdańsk   czas - 8:38,8

Bieg dodatkowy - na żużlu - dystans 5 okrążeń:

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo   czas - 2:34,0
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia   czas - 2:45,0
3.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot   czas - 2:47,0

Zawody Indywidualne - Ostrów Wlkp 29/9/1946
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm - dystans 3 okrążenia toru:

1.     Małolepszy                  Unia Pleszew
2.     Gieszczyński                Aeroklub Ostrów Wlkp
3.     Misiek                      Unia Ostrów Wlkp

Klasa do 130 ccm - dystans 3 okrążenia toru:

1.     Marian Rejek                Unia Pleszew
2.     Tadeusz Lizak               Astra Krotoszyn
3.     Grzybowski                  Unia Pleszew

Klasa do 200 ccm - dystans 3 okrążenia toru:

1.     Kupczyk                     Aeroklub Ostrów Wlkp
2.     Kurzawa                     Unia Ostrów Wlkp
3.     Lech Jankowski              KKS Poznań

Klasa do 250 ccm - dystans 3 okrążenia toru:

1.     Józef Olejniczak            Unia Pleszew
2.     Paweł Przybył               Unia Ostrów Wlkp
3.     Kazimierz Kurek             Astra Krotoszyn

Klasa do 350 ccm - dystans 3 okrążenia toru:

1.     Kaczmarek                   Aeroklub Ostrów Wlkp
2.     Jan Sztormowski             Unia Ostrów Wlkp
3.     Edward Guzikowski           Astra Krotoszyn

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 3 okrążenia toru:

1.     Czesław Kępiński            Unia Ostrów Wlkp
2.     Adam Lewandowski            Astra Krotoszyn
3.     Tarnowski                   KKS Poznań

Bieg pocieszenia - dystans 5 okrążeń toru:

1.     Franciszek Ostenda          Aeroklub Ostrów Wlkp
2.     Paweł Przybył               Unia Ostrów Wlkp
3.     Sternal                     Aeroklub Ostrów Wlkp

"Grand Prix Bałtyku" - Sopot 2/10/1946
(źródło informacji - Marek Wiśnicki)

Klasa do 125 ccm - dystans 15 km - 3 okrążenia (wyścig uliczny):

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (DKW 123)   czas - 9:19,5
2.     Władysław Kozikowski        Unia Poznań (DKW 123)   czas - 9:35,5
3.     Franciszek Wiśnicki         SSM Gdynia (DKW 123)   czas - 10:32,5
4.     Helena Dzieduszycka         MKS Sopot - defekt

"Grand Prix Bałtyku" - klasa otwarta - dystans 150 km - 30 okrążeń (wyścig uliczny):

1.     Jerzy Mieloch               Legia Warszawa   czas - 1:53:35
2.     Franciszek Nowacki          Moto-Klub Rawicz   czas - 2:00:10
3.     Woźniakowski                Unia Poznań   czas - 2:10:32
4.     Zygmunt Maćkowski           SSM Gdynia   czas - 2:15:02
5.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo   czas - 2:15:20
Biegu nie ukończyli min.: Kazimierz Wiśnicki (SSM Gdynia), Grzegorz Markowski (PKS Gliwice)

Wyścig motocykli z przyczepkami - dystans 10 km - 2 okrążenia (wyścig uliczny):

1.     Jerzy Padziumas             MKS Sopot
2.     Tadeusz Winiecki            MKS Sopot

Zawody organizowane przez PKM Warszawa - Warszawa 12-13/10/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 130 ccm - dystans 1200 metrów:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice   czas - 1:24,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 200 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Fajkis                      RKM Rybnik   czas - 2:13,6
2.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:07,1
2.     Feliks Więcek               DKS Łódź
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 2000 metrów:

1.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik   czas - 2:13,6
2.     Klimaszek                   Poznań
3.     Andrzej Żymirski            OM TUR Okęcie Warszwa

Zawody organizowane przez Piast Cieszyn - Cieszyn 13/10/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Dystans 5000 metrów:

1.     Wiśniewski                  Piast Cieszyn
2.     Czyż                        Piast Cieszyn
3.     Proszkiewicz                Piast Cieszyn

"Grand Prix Zakopanego" - zawody organizowane przez TRM Zakopane - Zakopane 20/10/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 130 ccm:

1.     Herbert Hennek              Pogoń Katowice (DKW 125)   czas - 5:09,0
2.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (DKW 125)   czas - 6:14,0
3.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice (DKW 100)   czas - 6:52,0

Klasa do 250 ccm:

1.     Tomiczek                    Bielski KM Bielsko-Biała   czas - 2:02,0
2.     Herbert Hennek              Pogoń Katowice   czas - 2:09,14
3.     Markowski                   OM TUR Okęcie Warszawa   czas - 2:13,19

Klasa do 350 ccm:

1.     Jerzy Mieloch               Legia Warszawa (DKW 350)   czas - 1:46,07
2.     Krzysztof Brun              PKM Warszawa (Exelsior 350)   czas - 1:46,10
3.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik (DKW 350)   czas - 2:02,08

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Nowacki                     KM Rawicz (BMW 500)   czas - 1:44,78
2.     Markowski                   GKS Gliwice (BMW 500)   czas - 1:56,39
3.     Kupczak                     OM TUR Okęcie Warszawa (BMW 500)   czas - 1:59,00

Turniej Indywidualny - zawody organizowane przez BKS Polonia Bydgoszcz - Bydgoszcz 20/10/1946
(źródło informacji - Andrzej Korzybski i Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 100 ccm - dystans 3 okrążenia:

1.     Zbigniew Raniszewski        TKM Toruń
2.     Doering                     Olimpia Grudziądz
3.     Tereszczyk                  TKM Toruń

Klasa do 130 ccm - dystans 4 okrążenia:

1.     Tadeusz Szczurowski         Polonia Bydgoszcz
2.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz
3.     Władysław Kozierowski       Unia Poznań

Klasa do 200 ccm - dystans 4 okrążenia:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz
2.     Lech Jankowski              KKS Poznań
3.     Nowacka                     Olimpia Grudziądz

Klasa do 250 ccm - dystans 5 okrążeń:

1.     Zbigniew Raniszewski        TKM Toruń
2.     Bolesław Bonin              Polonia Bydgoszcz
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm:

1.     Edmund Gburek               SSM Gdynia
2.     Alojzy Zakrzewski           TKM Toruń
3.     Zygmunt Karaszewski         Polonia Bydgoszcz

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Stanisław Przybyło          Polonia Bydgoszcz
2.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz
3.     Kokiza                      OM TUR Okęcie Warszawa

Bieg zwycięzców:

1.     Edmund Gburek               SSM Gdynia
2.     Stanisław Przybyło          Polonia Bydgoszcz
3.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz

Turniej indywidualny o tytuł Milicyjnego Klubu Sportowego - Zielona Góra 20/10/1946

Klasa do 100 ccm - dystans 10 okrążeń - 4500 m:

1.     Cezary Gońko                MKS Zielona Góra
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 130 ccm - dystans 10 okrążeń - 4500 m:

1.     Jerzy Błoch                 MKS Zielona Góra
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 200 ccm - dystans 10 okrążeń - 4500 m:

1.     Zygmunt Dolata              MKS Zielona Góra
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm - dystans 10 okrążeń - 4500 m:

1.     Edmund Nijaki               MKS Zielona Góra
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm - dystans 10 okrążeń - 4500 m:

1.     Jan Piotrowski              MKS Zielona Góra
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 10 okrążeń - 4500 m:

1.     Henryk Falkowski            KM Świebodzin
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody organizowane przez SSM i GKM Gdynia - Gdynia 27/10/1946
(źródło informacji - Marek Mądraszewski i Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 125 ccm - dystans 1200 metrów - 3 okążenia toru:

1.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot (DKW)   czas - 2:50,0
2.     Romuald Nikietyn            GKM Gdańsk (DKW)   czas - 2:58,0

Klasa do 200 ccm - dystans 1200 metrów - 3 okążenia toru:

1.     Jan Sowa                    GKM Gdynia (DKW)   czas - 2:29,5
2.     Józef Tomczak               SSM Gdynia (DKW)   czas - 2:30,0

Klasa do 250 ccm (półfinał nr 1) - dystans 1200 metrów - 3 okążenia toru:

1.     Marian Kamrowski            MKS Sopot (NSU)   czas - 2:49,0
2.     Nowaczyk                    GKM Gdynia (NSU)   czas - 2:51,0

Klasa do 250 ccm (półfinał nr 2) - dystans 1200 metrów - 3 okążenia toru:

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo/PKM Warszawa (NSU)   czas - 2:18,0
2.     Franciszek Wiśnicki         SSM Gdynia (BSA)   czas - 2:19,4

Klasa do 250 ccm (finał) - dystans 1200 metrów - 3 okążenia toru:

1.     Marian Kamrowski            MKS Sopot (NSU)   czas - 2:15,0
2.     Franciszek Wiśnicki         SSM Gdynia (BSA)   czas - 2:15,3
3.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo/PKM Warszawa (NSU)   czas - 2:21,0 - defekt

Klasa do 350 ccm - dystans 1200 metrów - 3 okążenia toru:

1.     Edward Gburek               SSM Gdynia (DKW)   czas - 2:14,5
2.     Franciszek Śrubkowski       GKM Gdynia (Puch)   czas - 2:14,8
3.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo/PKM Warszawa (NSU)   czas - 2:15,0

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 1200 metrów - 3 okążenia toru:

1.     Bata                        Herb Elbląg (BMW)   czas - 2:40,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Bieg finałowy "australijski"- dystans 1600 metrów - 4 okążenia toru:

1.     Józef Tomczak               SSM Gdynia (DKW 200)   czas - 2:09,0
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Bieg "zwycięzców" - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo/PKM Warszawa   czas - 2:10,0
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia   czas - 2:13,2
3.     Franciszek Wiśnicki         SSM Gdynia   czas - 2:14,8

Dodatkowy bieg "zwycięzców" - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Franciszek Wiśnicki         SSM Gdynia   czas - 2:14,5
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia   czas - 2:19,0
3.     Franciszek Śrubkowski       GKM Gdynia   czas - 2:22,0
4.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo/PKM Warszawa - upadek po defekcie

Bieg - próba pobicia rekordu toru - próba nieudana:

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo/PKM Warszawa
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia - upadek

Zawody organizowane z okazji święta motocyklisty (XX-lecie PZM) - Warszawa 30/10/1946

Klasa do 130 ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice
2.     Purk                        Legia Warszawa
3.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm:

1.     Ludwik Fajkis               RKM Rybnik
2.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa
2.     Feliks Więcek               DKS Łódź
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik
2.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań
3.     ?                           ?

Klasyfikacja okręgów:

1.     okręg śląski                (Fajkis, Draga, Sanecznik)
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Turniej z okazji zamknięcia "Wystawy Przemysłu Śląska Opolskiego" - zawody organizowane przez KS Piast Gliwice - Gliwice 21 lub 24/11/1946
(źródło informacji - Piotr Dziuba (www.speedway.info.pl))

Klasa do 130 ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (DKW 125)   czas - 2:23,0
2.     Herbert Hennek              KKM Katowice (DKW 125)
3.     Jan Hennek                  KKM Katowice (DKW 100)

Klasa do 250 ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (NSU 250)
2.     E.Kaszczyński               Piast Gliwice
3.     Fajkis                      RKM Rybnik

Klasa do 350 ccm:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa (Royal 350)   czas - 2:14,0
2.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik (NSU 350)
3.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (NSU 350)

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Jerzy Jankowski             KKM Katowice (Rudge 500)   czas - 2:11,0
2.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik (DKW 350)
3.     Polok                       MK Szopienice

Finał:

1.     Jerzy Jankowski             KKM Katowice (Rudge 500)
2.     Stanisław Brun              PKM Warszawa (Royal 350)
3.     Herbert Hennek              KKM Katowice (DKW 125)
4.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice (NSU 250) - defekt

Turniej z okazji rozpoczęcia sezonu motocyklowego na Wybrzeżu - Gdynia 13/4/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)
sędzia zawodów - Kułakowski

Klasa do 125 ccm - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Franciszek Śrubkowski       niestowarzyszony   czas - 2:24,4
2.     Franciszek Wiśnicki         SSM Gdynia (DKW 125)   czas - 2:32,3
?.     ? Dzierżawski               SSM Gdynia (DKW) - defekt

Klasa do 200 ccm - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Józef Tomczak               SSM Gdynia (DKW)   czas - 2:23,8
2.     ? Dzierżawski               SSM Gdynia (DKW)   czas - 2:26,4

Klasa do 250 ccm - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Kazimierz Wiśnicki          SSM Gdynia (Rudge)   czas - 2:24,0
2.     Romuald Nikietyn            KM Pionier Gdańsk (NSU)   czas - 2:42,0

Klasa do 350 ccm - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Jerzy Dąbrowski             Gryf Wejherowo (Puch)   czas - 2:18,0
2.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia (DKW)   czas - 2:20,4

Klasa powyżej 350 ccm - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot (NSU)   czas - 2:25,0
2.     ? Majewski                  Gryf Wejherowo (DKW)   czas - 2:25,8

Bieg o najlepszy czas toru - dystans 2000 metrów - 5 okążeń toru:

1.     Edward Gburek               SSM Gdynia (DKW 350)   czas - 2:14,5
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Turniej organizowany przez KS Lechia - Poznań-Dębiec 13/4/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm:

1.     Józef Olejniczak            LKM Leszno   czas - 5:16
2.     ? Kaleta                    Lechia Poznań (DKW)   czas - 5:27,8
?.     Ignacy Stefański            Lechia Poznań (DKW)   czas - 5:28

Klasa do 130 ccm:

1.     Dobrowolski                 LKM Leszno   czas - 5:06
2.     ? Kaźmierczak               Unia Poznań   czas - 5:09,8

Klasa do 200 ccm:

1.     ? Rutkiewicz                LKM Leszno (Victoria)   czas - 4:45,7
2.     Wacław Andrzejewski         LKM Leszno

Klasa do 250 ccm:

1.     ? Klimaszyk                 Unia Poznań   czas - 4:45
2.     ? Rutkiewicz                LKM Leszno   czas - 4:46

Klasa do 350 ccm:

1.     Marian Nowacki              Motoklub Rawicz (DKW)   czas - 4:42,2
2.     Józef Olejniczak            LKM Leszno   czas - 4:45,4
3.     ? Kazimierowski             Unia Kościan   czas - 4:41,1 - dyskwalifikacja

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Franciszek Nowacki          Motoklub Rawicz (BMW)   czas - 4:45
2.     ? Klimaszyk                 Unia Poznań   czas - 4:51

Trójmecz towarzyski - Gdańsk 27/4/1947
stadion przy ul.Mickiewicza / róg ul.Roosevelta (ówczesna nazwa ulicy)
najpierw rozegrano 9 biegów eliminacyjnych, a potem 4 biegi finałowe


1.     SSM Gdynia (25 pkt.)

(Edward Gburek, Tadeusz Wikaryjczyk)

2.     Olimpia Grudziądz (23 pkt.)

(Władysław Gątkiewicz, Jan Najdrowski)

3.     Pionier Gdańsk (10 pkt.)

(Romuald Nikietyn, Cięciora)

Zawody 1-szomajowe na stadionie WP - Warszawa 1/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 250 ccm:

1.     Eugeniusz Zenderowski       OM TUR Okęcie (Trumph200) czas 2:29,2

2.     Wasiak                      OM TUR Okęcie (NSU200) czas 2:32

Klasa do 350 ccm:

1.     Urbaniak                    OM TUR Okęcie (Royal350) czas 2:26,5

2.     Skłócki                     OM TUR Okęcie (DKW350) czas 2:34

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Kupczyk                     OM TUR Okęcie (DKW500) czas 2:21

2.     Julian Pawlak               OM TUR Okęcie (Zundapp) czas 2:24
3.     Rusek                       OM TUR Okęcie (BMW) czas 2:38

Wyścig zwycięzców:

1.     Kupczyk                     OM TUR Okęcie czas 2:24

2.     Urbaniak                    OM TUR Okęcie czas 2:25
3.     Julian Pawlak               OM TUR Okęcie

Zawody o nagrodę Targów Poznańskich - Poznań-Ławica 4/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm - dystans 42km (20 okrążeń):

1.     Kiernal                     KKS Poznań czas 20:48

2.     Dobrowolski                 LKM Leszno czas 20:52,5

Klasa do 200 ccm:

1.     Pawlik                      Lechia Poznań czas 19:02,5

2.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno czas 19:04,5

Klasa do 250 ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz czas 17:32,5

2.     Józef Olejniczak            Unia Poznań czas 18:11

Klasa do 350 ccm:

1.     Ildefons Czerniak           Unia Poznań czas 17:04,5

2.     Klimaszyk                   Unia Poznań czas 17:11,5

Klasa ponad 350 ccm:

1.     Halkowski                   MK Świebodzin czas 16:25,5

2.     Ildefons Czerniak           Unia Poznań czas 16:39,5

Klasa motocykle z wózkami:

1.     W.Zieliński                 ? czas 19:20

2.     Mazurkiewicz                Unia Poznań czas 19:22

Zawody organizowane przez MKS Sopot - Sopot 9/5/1947 (Stadion Leśny, ul.Wybickiego)

Bieg juniorów - 3 okążenia toru:

1.     ? Śmieszak                  SSM Gdynia (BMW 250)   czas - 2:19,1
2.     ? Dwojak                    SSM Gdynia (DKW 350)   czas - 2:26,6

Klasa do 125 ccm - 5 okążeń toru:

1.     ? Dzierżawski               SSM Gdynia (DKW 125)   czas - 2:32,4
2.     Franciszek Śrubkowski       SSM Gdynia (DKW 125)   czas - 2:37,4

Klasa do 250 ccm - 5 okążeń toru:

1.     Władysław Kamrowski         MKS Sopot (NSU 250)   czas - 2:31,7
2.     Józef Tomczak               SSM Gdynia (DKW 250)   czas - 2:36,1

Klasa do 350 ccm - I półfinał - 5 okążeń toru:

1.     ? Dzierżawski               SSM Gdynia (DKW 125)   czas - 2:37,5
2.     ? Gampe                     GKM Gdańsk (DKW 350)   czas - 2:53,8

Klasa do 350 ccm - II półfinał - 5 okążeń toru:

1.     Franciszek Śrubkowski       SSM Gdynia (Puch 350)   czas - 2:31,0
2.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot (NSU 350)   czas - 2:33,2

Klasa do 350 ccm - finał - 5 okążeń toru:

1.     Roman Pawłyszcze            MKS Sopot (NSU 350)   czas - 2:30,0
2.     ? Gampe                     GKM Gdańsk (DKW 350)   czas - 2:31,2

Klasa powyżej 350 ccm - 5 okążeń toru:

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia (Japp 500)   czas - 2:27,5
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia   czas - 2:34,5

Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy - Bydgoszcz 11/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm:

1.     Władysław Gądkiewicz        Olimpia Grudziądz czas 1:46,2
2.     Szczurkowski                Polonia Bydgoszcz

Klasa do 250 ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz czas 2:33,8
2.     Sunclaw                     Polonia Bydgoszcz czas 2:45,5

Klasa do 350 ccm:

1.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz czas 3:43,1
2.     Edward Gburek               SSM Gdynia czas 3:44,5

Klasa do 500 ccm:

1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz czas 3:43,6
2.     Przybyłko                   Polonia Bydgoszcz czas 4:00

Bieg zwycięzców (z wyrównaniem):

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (DKW250) czas 3:43
2.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz czas 3:46,6

Trójmecz towarzyski, stadion WP - Warszawa 19/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Unia Poznań (12 pkt.)

(Kozierowski, Feliks Klimaszyk, Mikołajczak)

2.     Grochów (7 pkt.)

(Lencewicz, Gołębiowski, Kamiński)

3.     Legia Warszawa (5 pkt.)

(Trukan, Filipczak, Brzuska, Staworzyński)


Wyniki turnieju indywidualnego:
1.     Stanisław Brun - PKM Warszawa - 9 pkt.

2.     Feliks Klimaszyk - Unia Poznań - 7 pkt.

Zawody Indywidualne - Łódź 18/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 250 ccm - dystans 5 okrążeń:

1.     Longin Duraj                Elektrownia Łódź   czas - 2:50,4

2.     Małodobry                   Rzeszów   czas - 3:08,4


Klasa do 500 ccm:

1.     Jan Krakowiak               DKS Łódź   czas - 2:24,0

2.     Rożyński                    DKS Łódź
3.     Gibecki                     DKS Łódź
4.     Feliks Więcek               DKS Łódź - upadek


Bieg finałowy:

1.     Feliks Więcek               DKS Łódź   czas - 2:25,4
2.     Jan Krakowiak               DKS Łódź

Zawody organizowane na stadionie Legii Warszawa - Warszawa 18/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 130 ccm:

1.     Władysław Kozierowski       Unia Poznań

2.     Trukan                      Legia Warszawa
3.     Lenczewski                  KS Grochów

Klasa do 250 ccm:

1.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań
2.     Gołębiowski                 KS Grochów
3.     Filipczak                   Legia Warszawa

Klasa do 350 ccm:

1.     Edmund Mikołajczak          Unia Poznań
2.     Tomasz Kamiński             KS Grochów
3.     Staworzyński                Legia Warszawa

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     ?                           Unia Poznań
2.     ?                           KS Grochów
3.     Brzuska???                  Legia Warszawa

Kolejność punktacji drużynowej:

1.     Unia Poznań                 12
2.     KS Grochów                  7
3.     Legia Warszawa              5

Po zawodach drużynowych rozegrano turniej indywidualny z udziałem 9 zawodników:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa (9 pkt.)
2.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań (7 pkt.)
3.     Tomasz Kamiński             KS Grochów (7 pkt.)
4.     Edmund Mikołajczak          Unia Poznań (6 pkt.)
5.     Julian Pawlak               OM TUR Okęcie Warszawa (6 pkt.)
6.     Książek                     KS Grochów (4 pkt.)
7.     Jan Filipczak               Legia Warszawa (3 pkt.)
8.     ?                           ?
9.     ?                           ?

Bieg australijski:

1.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań
2.     Stanisław Brun              PKM Warszawa
3.     Tomasz Kamiński             KS Grochów
4.     Julian Pawlak               OM TUR Okęcie Warszawa

Zawody organizowane przez MKS Wisła Chełmno - Chełmno 25/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm:

1.     Eugeniusz Wszelaczyński     MKS Wisła Chełmno   czas - 3:08

Klasa do 125 ccm:

1.     Władysław Gądkiewicz        Olimpia Grudziądz   czas - 2:19,4

Klasa do 200 ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz   czas - 2:24,3

Klasa do 250 ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz   czas - 2:13,4

Klasa do 350 ccm:

1.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz   czas - 2:18,0

Klasa do 500 ccm:

1.     Alojzy Zakrzewski           TKM Toruń   czas - 2:17,3

Bieg zręcznościowy:

1.     L.Lipiński                  MKS Wisła Chełmno

Bieg australijski:

1.     M.Bieniek                   MKS Wisła Chełmno

Zawody organizowane przez TKS Zakopane - Zakopane 25..26/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm - 1-szy przedbieg - 5 okążeń toru:

1.     Leon Kluger                 KKCiM Kraków (Puch 125)   czas - 2:25,2

Klasa do 125 ccm - 2-gi przedbieg - 5 okążeń toru:

1.     K.Kielar                    RTKM Rzeszów (DKW 125)   czas - 2:56,0

Klasa do 250 ccm - 5 okążeń toru:

1.     Ryszard Thune               TKM Zakopane (Zundapp 250)   czas - 2:17,0

Klasa do 350 ccm - 1-szy przedbieg - 5 okążeń toru:

1.     Krzysztof Jabłonowski       KKCiM Kraków (Triumph 350)   czas - 2:21,2

Klasa do 350 ccm - 2-gi przedbieg - 5 okążeń toru:

1.     K.Fryjewicz                 TKM Zakopane (DKW 350)   czas - 2:29,5

Klasa powyżej 350 ccm - 5 okążeń toru:

1.     Andrzej Żymirski            OM TUR Okęcie Warszawa (BMW 500)   czas - 1:59,0
2.     Władysław Bębenek           Garbarnia Kraków (BMW 500)
3.     Rudolf Tomczak              BKM Bielsko-Biała - upadek

Zawody organizowane przez KS Radomiak - Radom 25/5/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 130 ccm:

1.     Rogalski                    PKM Warszawa   czas - 2:47

2.     Filipczak                   Legia Warszawa
3.     Marynowski                  Radomiak Radom
4.     Skonka                      OM TUR Okęcie Warszawa - defekt

Klasa do 250 ccm:

1.     Dąbrowski                   PKM Warszawa (Puch)   czas - 2:30
2.     Filipczak                   Legia Warszawa
3.     Marynowski                  Radomiak Radom
4.     Skonka                      OM TUR Okęcie Warszawa - defekt

Klasa do 350 ccm:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:30
2.     Urbaniak                    OM TUR Okęcie Warszawa   czas - 2:41
3.     Brzóska                     Legia Warszawa - upadek
4.     Wójcik                      Radomiak Radom - upadek

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Julian Pawlak               OM TUR Okęcie Warszawa   czas - 2:33
2.     Grochowski                  PKM Warszawa   czas - 2:42
3.     Felus                       Radomiak Radom   czas - 2:51,3
4.     Filipczak                   Legia Warszawa

Kolejność punktacji drużynowej:

1.     PKM Warszawa                15
2.     OM TUR Okęcie Warszawa      7
3.     Legia Warszawa              4
4.     Radomiak Radom              4

Po zawodach drużynowych rozegrano turniej indywidualny z udziałem 9 zawodników:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa (8 pkt.)
2.     Feliks Więcek               Łódź (8 pkt.)
3.     Julian Pawlak               OM TUR Okęcie Warszawa (8 pkt.)
4.     Ryszard Morawski            Grochów Warszawa (6 pkt.)
5.     Skonka                      OM TUR Okęcie Warszawa (6 pkt.)
6.     Burak                       ? (5 pkt.)
7.     Dąbrowski                   PKM Warszawa (4 pkt.)
8.     Gołębiowski                 ? (3 pkt.)
9.     Urbaniak                    OM TUR Okęcie Warszawa (3 pkt.)

Bieg australijski:

1.     Stanisław Brun              PKM Warszawa   czas - 2:19
2.     Feliks Więcek               Łódź   czas - 2:25,5
3.     Julian Pawlak               OM TUR Okęcie Warszawa   czas - 2:26
4.     Ryszard Morawski            Grochów Warszawa   czas - 2:26

Zawody na trawiastym torze Ławica - Poznań-Ławica 1/6/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm:

1.     Ignacy Stefański            Lechia Poznań (DKW)   czas - 20:10,2

2.     Kozirowski                  Unia Poznań (DKW)   czas - 20:18,6

Klasa do 200 ccm:

1.     Pawlik                      Lechia Poznań (NSU)   czas - 19:25

2.     Smoczyński                  HCP Poznań (Victoria)   czas - 19:30
3.     Działkowski                 KKS Poznań (Standart)   czas - 20:40,6

Klasa do 250 ccm:

1.     Kowalski                    Unia Poznań (Triumph)   czas - 18:20

2.     Szudziński                  Unia Kościan (NSU)   czas - 18:27,6
3.     Nowacki                     Lechia Poznań (DKW)

Klasa do 350 ccm:

1.     Ildefons Czerniak           Unia Poznań (Victoria)   czas - 17:30,6

2.     Jundrzyk                    KKS Poznań (DKW)   czas - 19:40,6
3.     Jóźwiak                     KKS Poznań (Jawa)   czas - 19:56,1

Klasa ponad 350 ccm:

1.     Michał Żymirski             OMTUR Okęcie Warszawa (DKW)

2.     Wilczyński                  Unia Poznań (DKW)
3.     Kolec                       Lechia Poznań (DKW)

Zawody o Puchar Komendanta MO - Bydgoszcz 8/6/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm:

1.     Władysław Gądkiewicz        Olimpia Grudziądz   czas - 2:50,2

Klasa do 200 ccm:

1.     Jan Matczak                 Olimpia Grudziądz   czas - 3:08,4

Klasa do 250 ccm:

1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz   czas - 2:49,5

Klasa do 350 ccm:

1.     Zygmunt Karaszewski         WMKS Partyzant Bydgoszcz   czas - 4:01,0

Klasa do 500 ccm:

1.     Przybyłka                   WMKS Partyzant Bydgoszcz   czas - 3:52,5

Bieg zwycięzców - na dystansie 10 okrążeń:

1.     Przybyłka                   WMKS Partyzant Bydgoszcz   czas - 5:31,8

2.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz
3.     Władysław Gądkiewicz        Olimpia Grudziądz


Wyścig z przyczepkami:

1.     Kowalski                    WMKS Partyzant Bydgoszcz

Grand Prix Łodzi - Łódź 8/6/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.przedbieg eliminacyjny:

1.     Jan Krakowiak               DKS Łódź (Norton500)   czas - 2:25,2

2.     Edward Gburek               SSM Gdynia (Puch350)   czas - 2:25,8
3.     Ildefons Czerniak           Unia Poznań (Victoria350)


2.przedbieg eliminacyjny:

1.     Wilczyński                  Unia Poznań (Norton500)   czas - 2:45

2.     Jan Sanecznik               RKM Rybnik (Velocette350)   czas - 2:45,2


3.przedbieg eliminacyjny:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik (Norton350)   czas - 2:30,1

2.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (Rudge250)   czas - 2:35
3.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań (DKW350)   czas - 2:36,1


4.przedbieg eliminacyjny:

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia (Japp500)   czas - 2:25,1

2.     Feliks Więcek               DKS Łódź (Royal350)   czas - 2:37,5
3.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz (Velocette350)   czas - 2:38


1.bieg półfinałowy:

1.     Wilczyński                  Unia Poznań (Norton500)   czas - 2:39

2.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia (Japp500)   czas - 2:25,5


2.bieg półfinałowy:

1.     Edward Gburek               SSM Gdynia (Puch350)   czas - 2:27

2.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań (DKW350)   czas - 2:34
3.     Jan Krakowiak               DKS Łódź (Norton500) - defekt


3.bieg półfinałowy:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik (Norton350)   czas - 2:27,2

2.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (Rudge250)   czas - 2:28


Finał:

1.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik   czas - 2:26

2.     Wilczyński                  Unia Poznań   czas - 2:31
3.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz
4.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań

"Złoty Kask" - Poznań 15/6/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Finał (bez podziału na klasy):

1.     Herbert Hennek              Pogoń Katowice
2.     Jerzy Mieloch               Unia Poznań

Zawody towarzyskie - Kraków 22/6/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm:

1.     Herbert Hennek              Pogoń Katowice

Klasa do 250 ccm:

1.     Ripper                      ?

Klasa do 350 ccm:

1.     Norkowski                   ?

Klasa do 500 ccm:

1.     Władysław Bębenek           Garbarnia Kraków

Złoty Ryngryf Ziemi Pomorskiej i Kujawskiej - Bydgoszcz 22/6/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 130 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Tadeusz Szczurowski         Partyzant Bydgoszcz (DKW)   czas - 5:34,2

Klasa do 250 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz (DKW)   czas - 5:34

Klasa do 350 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz (Velocette)   czas - 5:34

Klasa do 500 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (Rudge250)   czas - 5:11,4

Klasa ponad 500 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz (Velocette)   czas - 5:24

Bieg Asów:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (Rudge250)   czas - 5:11,4

Bieg australijski:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz (Rudge250)   czas - 4:37,8

Biegi w klasie 200ccm:

1.     Urbanowicz                  Polonia Bydgoszcz   czas - 2:47,6

Klasyfikacja klubowa:

1.     Polonia BYdgoszcz - 22 pkt.

2.     Olimpia Grudziądz - 20 pkt.
3.     Partyzant Bydgoszcz - 13 pkt.
4.     Wisła Chełmno - 3 pkt.

Zawody organizowane przez KKS Poznań - Poznań 6/7/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 130 ccm:

1.     Jerzy Stencel               KKS Poznań   czas - 4:47,3

2.     Kaźmierczak                 Unia Poznań


Klasa do 200 ccm:

1.     Alfred Smoczyk              KM Leszno   czas - 4:29,4

2.     Antkowiak                   KKS Poznań


Klasa do 250 ccm:

1.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań   czas - 4:34,3

2.     Alfred Smoczyk              KM Leszno


Klasa do 350 ccm:

1.     Ildefons Czerniak           Unia Poznań   czas - 4:28,4

2.     Feliks Klimaszyk            Unia Poznań   czas - 4:28,6


Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Ildefons Czerniak           Unia Poznań   czas - 4:35,9

2.     Siwek                       KKS Poznań

Zawody organizowane przez CTCiM - Częstochowa 6/7/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm:

1.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice   czas - 2:21,8

2.     Herbert Hennek              Pogoń Katowice   czas - 2:21,9


Klasa do 250 ccm:

1.     Waldemar Miechowski         CTCiM Częstochowa   czas - 2:04,5

2.     Jan Hennek                  Pogoń Katowice   czas - 2:21,8
3.     Marian Kaznowski            CTCiM Częstochowa   czas - 3:13


Klasa do 350 ccm:

1.     Rybak                       RKM Rybnik   czas - 2:49,9

2.     Feliks Więcek               DKS Łódź   czas - 2:46,7


Klasa do 500 ccm:

1.     Jankowski                   Pogoń Katowice   czas - 2:33

2.     Bogdan Laskowski            CTCiM Częstochowa   czas - 3:13


Bieg z handicapem:

1.     Józef Polak                 RKM Rybnik   czas - 3:39,6

2.     Feliks Więcek               DKS Łódź   czas - 3:41
3.     Waldemar Miechowski         CTCiM Częstochowa   czas - 3:44

Zawody organizowane przez KM Grudziądz - Grudziądz 6/7/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm - dystans 4200m:

1.     Bukowski                    Wisła Chełmno   czas - 5:31,6

2.     Wojciechowski               TKM Toruń   czas - 5:38


Klasa do 125 ccm - dystans 4200m:

1.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz   czas - 5:20,4

2.     Zbigniew Raniszewski        TKM Toruń   czas - 5:32


Klasa do 200 ccm - dystans 4200m:

1.     Jan Matczak                 Olimpia Grudziądz   czas - 5:05,2

2.     Muchowski                   TKM Toruń   czas - 5:13,9


Klasa do 250 ccm:

1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz   czas - 4:44,9

2.     Czesław Szałkowski          Olimpia Grudziądz   czas - 4:57,4


Klasa do 300 ccm:

1.     Zakrzewski                  TKM Toruń   czas - 4:55

2.     Nowakowski                  Olimpia Grudziądz   czas - 5:21


Klasa do 500 ccm:

1.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz   czas - 4:45,3

2.     Zakrzewski                  TKM Toruń   czas - 4:47,4


Bieg zwycięzców:

1.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz   czas - 4:45,4

2.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz   czas - 4:47

Zawody organizowane przez Zryw Łódź - Łódź 13/7/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)
Biegi punktowane 3-2-1 wg. zajętych miejsc, najpierw rozegrano przedbiegi, min. w trzecim przedbiegu
kontuzji doznał Edward Gburek (wstrząs mózgu), a w piątym przedbiegu Feliks Więcek złamał obojczyk.

Bieg finałowy:

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia   czas - 2:22,5
2.     Eryk Pierchała              RKM Rybnik   czas - 2:23,0
3.     Jan Krakowiak               DKS Łódź   czas - 2:22,6

Katowice-Muchowiec 13/7/1953 testmecz ŚLĄSK - POLSKA PÓŁNOCNA           31  -  21
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Kolejność poszczególnych biegów:
I-Sanecznik(Ś) 2:19,7, Mucha(P), Rybka(Ś)
II-Pierchała(Ś) 2:17,3, Polak(Ś)
III-Wikaryjczyk(P) 2:26, J.Hennek(Ś)
IV-Sanecznik(Ś) 2:22,6, Krakowiak(P)
V-Jankowski(Ś) 2:21, Mucha(P)
VI-Pierchała(Ś) 2:16,2, Wikaryjczyk(P)
VII-Draga(Ś) 2:24, Śrubkowski(P)
VIII-Pierchała(Ś), Polak(Ś)
IX-Wikaryjczyk(P) 2:16,4, Sanecznik(Ś)
Po meczu rozegrano dwa biegi
wyścig zwycięzców (dystans 2500m - 5 okrążeń): Wikaryjczyk 2:14,9, Pierchała, Sanecznik, Polak-defekt
wyścig inauguracyjny w kat.100ccm: Draga 2:01,8, J.Hennek, H.Hennek

Zawody organizowane przez TKM Toruń - Toruń 20/7/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Wojciechowski               TKM Toruń   czas - 5:02,2

Klasa do 125 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Alojzy Zakrzewski           TKM Toruń   czas - 4:22,9

Klasa do 200 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz   czas - 4:17,7

Klasa do 250 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Jan Matczak                 Olimpia Grudziądz   czas - 4:41,1

Klasa do 350 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Józef Buda                  Polonia Bydgoszcz   czas - 4:23,8

Klasa do 500 ccm - dystans 10 okrążeń:

1.     Alojzy Zakrzewski           TKM Toruń   czas - 4:22,9
2.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz

Testmecz międzypaństwowy   POLSKA ZACHODNIA   -   OSTRAWA MORAWY

Katowice-Muchowiec 3/8/1947                25  -  23
Eryk Pierchała(Rybnik)-12(3,3,3,3), Józef Polak(Rybnik)-6, Jerzy Jankowski(Bytom)-4, Ludwig Draga(Rybnik)-2, Tadeusz Wikaryjczyk(Gdynia)-1, Jan Sanecznik(Rybnik)-0 - V.Mucha-8, Kolar-8, J.Zrulevic-4, ?-3
Zwycięzcy kolejnych biegów:
I-Pierchała(2:15,8)
II-Jankowski(2:19,6)
III-Mucha(M)(2:21,8)
IV-Pierchała(2:23,4)
V-Kolar(M)(2:21,3)
VI-Pierchała(2:22,3)
VII-Polak(2:22,6)
VIII-Pierchała(2:21,9), Mucha(M)

Zawody towarzyskie - Kraków 3/8/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 125 ccm - 3 okrążenia:

1.     ? Odrzywołek                Związkowiec Kraków czas 2:55

Klasa do 250 ccm - 5 okrążeń:

1.     Józef Wohlfinger            TKM Zakopane czas 2:40
2.     ? Trzciński                 ? czas 2:41

Klasa do 350 ccm - 5 okrążeń:

1.     ? Frankowski                KTK Kraków czas 2:37
2.     Krzysztof Jabłonowski       KKCiM Kraków czas 2:37,5

Klasa powyżej 350 ccm - 5 okrążeń:

1.     Władysław Bębenek           Garbarnia Kraków czas 2:31
2.     ? Sikora                    ? czas 2:39,0

Bieg z wyrównaniem - 3 okrążenia:

1.     Józef Wohlfinger            TKM Zakopane czas 2:32
2.     ? Frankowski                KTK Kraków czas 2:35
3.     Władysław Bębenek           Garbarnia Kraków czas 2:36,5

Bieg australijski:

1.     Władysław Bębenek           Garbarnia Kraków (BMW) czas 2:42

Mistrzostwa Tarnowa - Tarnów 10/8/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

1.     Jan Fila                    OMTUR Tarnów czas 2:12,4
2.     ? Łabędź                    OMTUR Tarnów czas 2:17,3

Rewia sportu milicyjnego - Bydgoszcz 21/8/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 250 ccm:

1.     Bieniak                     Polonia Bydgoszcz

Klasa do 350 ccm:

1.     Tomaszewski                 KMSS Bydgoszcz

Bieg australijski:

1.     Szczurowski                 KMSS Bydgoszcz

Zawody towarzyskie zorganizowane w Borku pod Krakowem - Kraków 24/8/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 130 ccm:

1.     Odrzywolski                 Związkowiec Kraków (Ilo)

Klasa do 250 ccm:

1.     Śliwiński                   Związkowiec Kraków (NSU)

Klasa do 350 ccm:

1.     Władysław Bębenek           Garbarnia Kraków (BMW)

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Władysław Bębenek           Garbarnia Kraków (BMW)
2.     Józef Polak                 MK Szopienice

Zawody organizowane przez GKM Gdańsk "Złoty Puchar Wybrzeża" - Gdańsk-Wrzeszcz 31/8/1947
boisko przy ul.Niedziałkowskiego / róg ulicy Chrobrego (ówczesna nazwa, dziś jest to być może ul.Korsarzy)

Klasa do 130 ccm:

1.     Bolesław Ostojski           SSM Gdynia (DKW 125)
2.     ? Nowodworski               KKS Poznań (NSU)

Klasa do 250 ccm:

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia (Jawa 250)
2.     ? Balicki                   Polonia Bytom (DKW 250)
3.     ? Danach                    GKM Gdańsk

Klasa do 350 ccm:

1.     ? Zalewski                  Gedania Gdańsk (BMW)
2.     Franciszek Śrubkowski       SSM Gdynia (Puch)
3.     ? Smolarski                 ?

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     ? Gargul                    Polonia Bytom (BMW)
2.     ? Dąbrowski                 Polonia Bytom (BMW)

Klasa motocykle z przyczepkami:

1.     ? Paluch                    Polonia Bytom (BMW)
2.     ? Śląski                    Gedania Gdańsk (Zundapp)

Bieg na dystansie 1 mili:

1.     Tadeusz Wikaryjczyk         SSM Gdynia
2.     Bolesław Ostojski           SSM Gdynia

Zawody organizowane przez RTKM Rzeszów i Automobilklub Polski - Rzeszów 12/10/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa V do 350 ccm:

1.     ? Kielar                    ? (DKW)

Klasa do 250 ccm:

1.     ? Różański                  ?

Klasa do 350 ccm:

1.     ? Dyląg                     ?

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     ? Dyląg                     ? (DKW)

Trójmecz towarzyski - Gdynia 19/10/1947


1.     SSM Gdynia (23 pkt.)

(Tadeusz Wikaryjczyk)

2.     Olimpia Grudziądz (?? pkt.)

()

3.     GKM Gdańsk (?? pkt.)

()

Mistrzostwa Torunia - Toruń 19/10/1947

Klasa do 250 ccm:

1.     Zbigniew Raniszewski        TKM Toruń (NSU 250)
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Zawody towarzyskie - Kraków 19/10/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 250 ccm:

1.     ? Śliwiński                 Związkowiec Kraków czas 2:44,2

Klasa do 350 ccm:

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice czas 2:25,3

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     ? Jankowski                 Pogoń Katowice czas 2:19,5

Finał (bez podziału na klasy):

1.     Ludwik Draga                Pogoń Katowice czas 2:15,5
2.     ? Śliwiński                 Związkowiec Kraków czas 2:44,7

Mistrzostwa Grudziądza - Grudziądz 24?/10/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 100 ccm:

1.     Formanowicz                 ?

Klasa do 125 ccm:

1.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz

Klasa do 200 ccm:

1.     Pszczółkowski               ?

Klasa do 250 ccm:

1.     Czesław Szałkowski          Olimpia Grudziądz

Klasa do 350 ccm:

1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz

Zawody indywidualne - Poznań 26/10/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Klasa do 130 ccm - dystans 2350m:

1.     Ignacy Stefański            Lechia Poznań czas 2:34,2

Klasa do 250 ccm:

1.     Alfred Smoczyk              LKM Leszno czas 2:23,3

Klasa do 350 ccm:

1.     Mieczysław Chlebicz         Unia Zielona Góra czas 2:17,7

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Józef Olejniczak            LKM Leszno czas 2:20,1

Mistrzostwa Pomorza - Bydgoszcz 26/10/1947

Klasa do 100 ccm:

1.     ?.Bukowski                  Wisła Chełmno
2.     ?.Wojciechowski             TKM Toruń
3.     ?                           ?

Klasa do 130 ccm:

1.     Roman Urbanowski            Polonia Bydgoszcz
2.     Władysław Gątkiewicz        Olimpia Grudziądz
3.     ?                           ?

Klasa do 200 ccm:

1.     ?.Knapp                     Wisła Chełmno
2.     Jan Matczak                 Olimpia Grudziądz
3.     ?                           ?

Klasa do 250 ccm:

1.     Zygmunt Śmigiel             Polonia Bydgoszcz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa do 350 ccm:

1.     Jan Najdrowski              Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Tadeusz Zwoliński           Olimpia Grudziądz
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Punktacja klubowa:

1.     Olimpia Grudziądz           13 pkt.
2.     Polonia Bydgoszcz           12 pkt.
3.     Wisła Chełmno               8 pkt.
4.     Partyzant Bydgoszcz         4 pkt.
5.     TKM Toruń                   3 pkt.

"Indywidualne Mistrzostwa Warszawy" - Pruszków 9/11/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


1.     Jerzy Dąbrowski             PKM Warszawa (Norton500) czas 2:24,1 (zdobył 12 pkt.)
2.     Ryszard Morawski            Grochów (Velocette250) (zdobył 9 pkt.)
3.     Kamiński                    Grochów (BMW600) (zdobył 9 pkt.)
4.     Markowski                   OM TUR Okęcie Warszawa (zdobył 6 pkt.)
5.     Filipczak                   Legia Warszawa (zdobył 4 pkt.)

Wyścig australijski:

1.     Jerzy Dąbrowski             PKM Warszawa (Norton500) czas 2:22,7
2.     ?                           ?
3.     ?                           ?

Trójmecz towarzyski - Grudziądz 9/11/1947
(źródło informacji - Andrzej Korzybski)


?.     SSM Gdynia (?? pkt.)

()

?.     Olimpia Grudziądz (?? pkt.)

()

?.     GKM Gdańsk (?? pkt.)

()

Zawody organizowane przez SSM Gdynia - Gdynia 16/11/1947

Klasa do 130 ccm:

1.     Franciszek Stachewicz       SSM Gdynia
2.     Bolesław Ostojski           SSM Gdynia
3.     Lech Śmierzchalski          SSM Gdynia

Klasa do 250 ccm:

1.     Edward Gburek               SSM Gdynia
2.     Bolesław Ostojski           SSM Gdynia
3.     Lech Śmierzchalski          SSM Gdynia

Klasa do 350 ccm:

1.     Franciszek Stachewicz       SSM Gdynia
2.     Józef Tomczak               SSM Gdynia
3.     Bolesław Ostojski           SSM Gdynia

Klasa powyżej 350 ccm:

1.     Franciszek Stachewicz       SSM Gdynia
2.     ? Berent                    SSM Gdynia
3.     Bolesław Majkowski          Zatoka Puck


INDEX     1948