Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "A" - Gdańsk 9/5/1990

1. (16)Tomasz Gollob - Bydgoszcz            3   3   3   3   3    15
2. (7)Mirosław Korbel - Rybnik              3   3   2   3   2    13
3. (12)Jarosław Olszewski - Gdańsk          3   2   3   1   3    12

4. (4)Mirosław Berliński - Gdańsk           1   0   3   3   3    10
5. (1)Krzysztof Kuczwalski - Toruń          3   3   1   2   1    10
6. (2)Bronisław Klimowicz - Rybnik          2   3   0   3   1    9
7. (10)Robert Sawina - Toruń                2   2   1   2   2    9
8. (8)Krzysztof Okupski - Gorzów Wlkp       2   1   2   d   3    8
9. (13)Jacek Woźniak - Bydgoszcz            2   2   d   2   2    8
10.(5)Sławomir Abakumow - Gdańsk            1   1   1   1   2    6
11.(11)Dariusz Śledź - Lublin               1   1   2   1   1    6
12.(3)Ryszard Franczyszyn - Gorzów Wlkp     0   2   3   d   w2   5
13.(15)Jarosław Kalinowski - Gdańsk         1   u   2   1   0    4
14.(9)Marek Iwaniec - Lublin                0   0   0   2   0    2
15.(14)Jan Woźnicki - Gdańsk                0   1                1
16.(6)Jerzy Bałtrukowicz - Grudziądz        0   0   d            0
   (Rl)Rafał Klein - Gdańsk                 1   0   1   0
   (R2)Roman Uzarek - Gdańsk                0   0

    68:00    68:20    68:30    69:40    70:20
    67:80    68:80    69:20    70:00    68:80
    67:40    68:80    69:60    68:90    70:20
    67:80    68:60    68:80    70:00    69:50

Sędzia - Romuald Owsiany                    tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 11,13,20 za 14, w biegu 19 za 3, R2 w biegach 16,19 za 6.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "A" - Grudziądz 15/5/1990

1. (12)Mirosław Korbel - Rybnik             3   3   3   2   3    14
2. (13)Robert Sawina - Toruń                3   2   3   3   2    13
3. (3)Marek Iwaniec - Lublin                3   3   3   2   1    12

4. (14)Jarosław Olszewski - Gdańsk          2   3   1   3   3    12
5. (9)Bronisław Klimowicz - Rybnik          2   3   0   2   3    10
6. (1)Dariusz Stenka - Lublin               2   1   3   1   3    10
7. (8)Krzysztof Kuczwalski - Toruń          3   2   2   1   2    10
8. (10)Robert Pruss - Grudziądz             0   2   2   3   1    8
9. (11)Mirosław Berliński - Gdańsk          1   1   1   2   2    7
10.(15)Piotr Maćkiewicz - Grudziądz         1   t   2   3   0    6
11.(16)Robert Kemoiński - Grudziądz         0   0   2   1   2    5
12.(7)Wojciech Żurawski - Grudziądz         2   2   0   0   1    5
13.(4)Ryszard Franczyszyn - Gorzów Wlkp     1   1   1            3
14.(5)Jerzy Bałtrukowicz - Grudziądz        1   0   0   d   1    2
15.(2)Stefan Żeromski - Grudziądz           0   1   1            2
16.(6)Adam Markuszewski - Grudziądz         0   0   0   t   0    0
   (R1)Grzegorz Wiśniewski - Grudziądz      0   0   1   0   0

    72:87    71:50    72:44    71:44    72:81
    71:38    72:41    73:12    72:31    73:03
    70:60    72:69    72:06    72:47    71:66
    72:04    72:40    72:65    72:72    74:47

Sędzia - Andrzej Kulesza                    tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 14,18 za 2, w biegach 16,20 za 4, w biegu 7 za 15.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "A" - Bydgoszcz 30/5/1990

1. (16)Krzysztof Ziarnik - Bydgoszcz        1   3   3   3   3    13
2. (10)Mariusz Sielski - Bydgoszcz          3   3   2   2   3    13
3. (2)Mirosław Berliński - Gdańsk           3   2   3   3   1    12

4. (9)Krzysztof Okupski - Gorzów Wlkp       1   1   3   3   2    10
5. (6)Mirosław Korbel - Rybnik              2   1   2   2   3    10
6. (5)Jacek Woźniak - Bydgoszcz             3   3   0   0   3    9
7. (15)Jarosław Olszewski - Gdańsk          3   3   1   0   2    9
8. (11)Robert Sawina - Toruń                2   2   1   2   2    9
9. (3)Leszek Sokołowski - Bydgoszcz         1   1   2   1   2    7
10.(4)Bronisław Klimowicz - Rybnik          0   2   3   1   0    6
11.(12)Jan Woźnicki - Gdańsk                0   1   2   3   0    6
12.(14)Jacek Gollob - Bydgoszcz             2   0   1   2   1    6
13.(13)Tomasz Kornacki - Bydgoszcz          0   2   1   1   1    5
14.(1)Waldemar Cisoń - Bydgoszcz            2   0   0   1   1    4
15.(7)Krzysztof Kuczwalski - Toruń          1   0   0            1
16.(8)Marcin Pacyno - Bydgoszcz             0   d           w    0
   (Rl)Tomasz Kamiński - Bydgoszcz          0   0
   (R2)Adam Gajda - Bydgoszcz               0   0

    69:81    70:29    70:44    71:10    72:41
    70:50    70:84    71:11    71:76    70:10
    70:30    70:85    71:08    71:99    71:55
    70:15    70:13    71:07    71:57    71:91

Sędzia - Henryk Kowalski                    tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 11,14 za 8, R2 w biegach 13,18 za 7.

Klasyfikacja GRUPY "A"

1.  Mirosław Korbel - Rybnik                13  14  10             37
2.  Jarosław Olszewski - Gdańsk             12  9   12             33
3.  Robert Sawina - Toruń                   9   13  9              31

4.  Mirosław Berliński - Gdańsk             7   12  10             29
5.  Bronisław Klimowicz - Rybnik            10  9   6              25
6.  Krzysztof Kuczwalski - Toruń            10  10  1              21
7.  Krzysztof Okupski - Gorzów Wlkp         8   -   10             18
8.  Jacek Woźniak - Bydgoszcz               8   -   9              17
9.  Marek Iwaniec - Lublin                  2   12  -              14
10. Ryszard Franczyszyn - Gorzów Wlkp       5   3   -              8
11. Jan Woźnicki - Gdańsk                   1   -   6              7
12. Jerzy Bałtrukowicz - Grudziądz          0   2   -              2
Awans: trzech najlepszych zawodników.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "B" - Częstochowa 15/5/1990

1. (13)Sławomir Drabik - Częstochowa        3   3   3   3   3    15
2. (7)Janusz Stachyra - Rzeszów             3   3   2   1   3    12
3. (9)Eugeniusz Skupień - Rybnik            3   2   2   3   2    12

4. (8)Henryk Bem - Rybnik                   2   0   3   2   3    10
5. (1)Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra    3   1   2   3   1    10
6. (14)Dariusz Rachwalik - Częstochowa      1   3   1   2   3    10
7. (10)Marek Kępa - Lublin                  2   1   1   3   2    9
8. (16)Wojciech Załuski - Opole             2   3   3   w        8
9. (12)Stanisław Pogorzelski - Opole        1   2   3   0   1    7
10.(6)Zbigniew Błażejczak - Zielona Góra    0   2   1   2   2    7
11.(5)Leszek Matysiak - Świętochłowice      1   0   1   1   2    5
12.(2)Henryk Piekarski - Wrocław            2   0   0   1   1    4
13.(3)Cezary Owiżyc - Gorzów Wlkp           1   2   d   1   d    4
14.(4)Krzysztof Grzelak - Gorzów Wlkp       0   1   0   1   1    3
15.(15)Grzegorz Malinowski - Wrocław        0   0   2   d   0    2
16.(11)Antoni Bielica - Świętochłowice      0   1   0   0   0    1
   (R1)Tomasz Purgal - Częstochowa          0

    72:38    70:75    71:44    71:78    72:53
    71:53    70:87    72:09    71:25    72:19
    72:79    71:85    71:32    72:97    72:35
    69:78    71:00    71:49    72:97    72:91

Sędzia - Jan Banasiak                       tabela biegów
Zmiany: 18 bieg R1 za 16.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "B" - Opole 16/5/1990 (zakończenie kariery Leonarda Raby)

1. (11)Zbigniew Błażejczak - Zielona Góra   3   2   3   0   3    11
2. (2)Sławomir Drabik - Częstochowa         2   t   3   3   2    10
3. (7)Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra    3   1   3   2   1    10

4. (8)Eugeniusz Skupień - Rybnik            2   1   3   2   2    10
5. (1)Henryk Piekarski - Wrocław            0   1   2   3   3    9
6. (16)Leszek Matysiak - Świętochłowice     2   3   0   1   3    9
7. (5)Stanisław Pogorzelski - Opole         d   3   1   3   2    9
8. (4)Henryk Bem - Rybnik                   3   2   1   3   w    9
9. (15)Janusz Stachyra - Rzeszów            3   3   2   u   1    9
10.(10)Krzysztof Grzelak - Gorzów Wlkp      2   2   2   2   0    8
11.(6)Dariusz Rachwalik - Częstochowa       1   1   1   1   3    7
12.(14)Cezary Owiżyc - Gorzów Wlkp          1   3   0   1   1    6
13.(13)Marek Mróz - Opole                   t   2   w   1   2    5
14.(3)Marek Kępa - Lublin                   1   0   2   d   1    4
15.(9)Grzegorz Malinowski - Wrocław         w       1   2   0    3
16.(12)Dariusz Wach - Opole                 1   0   0   0   0    1

Po zawodach rozegrano bieg o puchar ufundowany przez Leonarda Rabę.
W biegu uczestniczyła czwórka, najlepszych zawodników - kolejność w biegu:

Z.Błażejczak, E.Skupień, J.Szymkowiak
, S.Drabik

    63:40    67:40    65:00    65:60    68:20
    65:40    65:80    64:80    65:60    65:60
    65:80    64:60    66:80    66:20    67:00
    65:40    64:40    65:60    65:80    65:80

Sędzia - Marek Smyła                        tabela biegów

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "B" - Świętochłowice 30/5/1990

1. (16)Henryk Bem - Rybnik                  3   3   3   2   1    12
2. (15)Eugeniusz Skupień - Rybnik           1   3   3   2   3    12
3. (4)Dariusz Rachwalik - Częstochowa       0   2   3   3   3    11

4. (1)Zbigniew Błażejczak - Zielona Góra    3   3   1   1   1    9
5. (5)Marek Kępa - Lublin                   3   2   d   3   d    8
6. (7)Stanisław Pogorzelski - Opole         d   1   1   3   3    8
7. (12)Sławomir Drabik - Częstochowa        3   1   1   d   3    8
8. (6)Antoni Bielica - Świętochłowice       1   3   2   0   2    8
9. (3)Krzysztof Bas - Świętochłowice        2   2   3   1   0    8
10.(13)Janusz Ślączka - Rzeszów             2   d   2   3   1    8
11.(9)Janusz Stachyra - Rzeszów             2   1   2   1   2    8
12.(2)Leszek Matysiak - Świętochłowice      1   2   2   2   d    7
13.(14)Krzysztof Grzelak - Gorzów Wlkp      0   1   1   2   1    5
14.(8)Cezary Owiżyc - Gorzów Wlkp           2   d   0            2
15.(11)Henryk Piekarski - Wrocław           1   d                1
16.(10)Wojciech Załuski - Opole             d                    0
   (R1)Krzysztof Pogoda - Świętochłowice    0   d   0   d   2
   (R2)Maciej Fabiszak - Świętochłowice     0   1   0   2

    73:06    74:31    75:12    75:53    76:63
    73:60    73:60    75:19    75:28    75:66
    73:30    74:19    74:13    75:06    74:66
    74:40    73:85    73:84    74:66    75:87

Sędzia - Jan Banasiak                       tabela biegów
Zmiany: R1 w biegu 6,12,15,17 za 10, w biegu 14 za 8, R2 w biegu 9,14,20 za 11,
w biegu 17 za 8.

Klasyfikacja GRUPY "B"

1.  Eugeniusz Skupień - Rybnik              12  10  12             34
2.  Sławomir Drabik - Częstochowa           15  10  8              33
3.  Henryk Bem - Rybnik                     10  9   12             31

4.  Janusz Stachyra - Rzeszów               12  9   8              29
5.  Dariusz Rachwalik - Częstochowa         10  7   11             28
6.  Zbigniew Błażejczak - Zielona Góra      7   11  9              27
7.  Stanisław Pogorzelski - Opole           7   9   8              24
8.  Leszek Matysiak - Świętochłowice        6   9   7              22
9.  Marek Kępa - Lublin                     9   4   8              21
10. Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra      10  10  -              20
11. Krzysztof Grzelak - Gorzów Wlkp         3   8   5              16
12. Henryk Piekarski - Wrocław              4   9   1              14
13. Cezary Owiżyc - Gorzów Wlkp             4   6   2              12
14. Antoni Bielica - Świętochłowice         1   -   8              9
15. Wojciech Załuski - Opole                8   -   -              8
16. Grzegorz Malinowski - Wrocław           2   3   -              5
Awans: trzech najlepszych zawodników.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "C" - Lublin 24/4/1990

1. (15)Roman Jankowski - Leszno             3   3   3   3   3    15
2. (12)Jacek Rempała - Tarnów               3   2   2   2   3    12
3. (16)Jacek Krzyżaniak - Toruń             u   3   3   2   3    11

4. (4)Jan Krzystyniak - Rzeszów             2   1   3   2   3    11
5. (10)Adam Pawliczek - Rybnik              2   2   2   3   2    11
6. (2)Antoni Skupień - Rybnik               3   3   1   3   d    10
7. (14)Andrzej Surowiec - Krosno            1   1   3   3   2    10
8. (3)Józef Cebula - Opole                  1   2   2   0   2    7
9. (7)Jerzy Mordel - Lublin                 3   0   1   1   1    6
10.(11)Janusz Kapustka - Tarnów             1   1   2   2   d    6
11.(13)Bogdan Ciupak - Krosno               2   1   0   1   1    5
12.(9)Jerzy Głogowski - Lublin              0   3   1            4
13.(6)Mirosław Kowalik - Toruń              2   0   1   1   0    4
14.(5)Piotr Styczyński - Tarnów             0   2   0   1   1    4
15.(8)Roland Wieczorek - Opole              1   0   0   0        1
16.(1)Roman Lubera - Krosno                 0   0   0   0   0    0
   (Rl)Tomasz Pawelec - Lublin              0   2
   (R2)Robert Jucha - Lublin                1

    73:44    74:49    74:91    74:66    75:28
    73:88    73:28    73:75    74:56    75:47
    72:98    74:20    75:11    74:81    75:45
    74:06    74:16    74:94    74:10    75:45

Sędzia - Ryszard Bielecki                   tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 16,18 za 9, 17 bieg R2 za 8.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "C" - Tarnów 9/5/1990

1. (8)Janusz Kapustka - Tarnów              3   3   3   3   2    14
2. (10)Antoni Skupień - Rybnik              3   3   1   3   3    13
3. (12)Roman Jankowski - Leszno             1   2   3   3   3    12

4. (7)Jacek Rempała - Tarnów                2   2   2   2   3    11
5. (1)Jan Krzystyniak - Rzeszów             3   3   3   1   t    10
6. (13)Jerzy Głogowski - Lublin             3   1   3   1   2    10
7. (15)Adam Pawliczek - Rybnik              d   3   2   3   1    9
8. (14)Józef Cebula - Opole                 2   2   d   0   2    6
9. (11)Piotr Styczyński - Tarnów            t   1   2   2   d    5
10.(3)Jacek Krzyżaniak - Toruń              2   d   1   1   1    5
11.(6)Roland Wieczorek - Opole              0   1   1   2   d    4
12.(9)Bogdan Ciupak - Krosno                0   2   t   1   1    4
13.(16)Sławomir Tronina - Tarnów            1   1   0   d   0    2
14.(2)Mirosław Kowalik - Toruń              1   0   1            2
15.(4)Roman Lubera - Krosno                 0   0   0   0   1    1
16.(5)Jerzy Mordel - Lublin                 1   0   d            1
   (Rl)Andrzej Bykiewicz - Tarnów           2   0   0   3
   (R2)Piotr Leśniowski - Tarnów            2   2   2

    73:63    74:83    75:66    76:65    75:78
    73:68    73:98    75:49    76:20    76:50
    73:70    75:44    77:19    75:65    76:00
    74:46    74:66    74:96    75:98    76:85

Sędzia - Ryszard Bielecki                   tabela biegów
Zmiany: R1 w biegu 3 za 11, w biegu 14 za 2, w biegu 17 za 1, w biegu 20 za 5,
R2 w biegu 11 za 9, w biegu 15 za 5, w biegu 18 za 2.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "C" - Krosno 15/5/1990

1. (12)Jan Krzystyniak - Rzeszów            3   3   2   3   3    14
2. (6)Roman Jankowski - Leszno              3   2   3   3   2    13
3. (15)Janusz Kapustka - Tarnów             3   2   3   2   0    10

4. (10)Jerzy Głogowski - Lublin             2   3   d   1   3    9
5. (3)Jacek Rempała - Tarnów                0   3   2   3   d    8
6. (14)Andrzej Surowiec - Krosno            2   0   1   2   3    8
7. (16)Józef Cebula - Opole                 0   d   2   2   3    7
8. (7)Piotr Styczyński - Tarnów             1   1   3   0   2    7
9. (11)Adam Pawliczek - Rybnik              1   w   1   3   2    7
10.(9)Antoni Skupień - Rybnik               0   2   3   1   d    6
11.(5)Piotr Pawlicki - Leszno               2   3   1            6
12.(13)Mirosław Kowalik - Toruń             1   1   2   1   1    6
13.(1)Roland Wieczorek - Opole              3   d   0   1        4
14.(2)Jerzy Mordel - Lublin                 2   1   d            3
15.(4)Romuald Janusz - Rzeszów              1   1   1   d   d    3
16.(8)Roman Lubera - Krosno                 0   2   0            2
   (Rl)Piotr Gancarz - Krosno               0   2   1
   (R2)Artur Leśniak - Krosno               2   1
   (R3)Jarosław Loman - Krosno              0   1

    76:80    77:20    78:00    77:80    77:80
    76:30    77:10    77:80    78:00    77:80
    77:00    76:70    77:80    77:40    78:80
    76:20    77:80    77:80    78:80    78:20

Sędzia - Jolant Szczepanek                  tabela biegów
Zmiany: R1 w biegu 14 za 2, w biegu 17 za 8, w biegu 20 za 5,
R2 w biegu 14 za 8, w biegu 17 za 1, R3 w biegu 15 za 5, w biegu 18 za 2.

Klasyfikacja GRUPY "C"

1.  Roman Jankowski - Leszno                15  12  13             40
2.  Jan Krzystyniak - Rzeszów               11  10  14             35
3.  Jacek Rempała - Tarnów                  12  11  8              31

4.  Janusz Kapustka - Tarnów                6   14  10             30
5.  Antoni Skupień - Rybnik                 10  13  6              29
6.  Adam Pawliczek - Rybnik                 11  9   7              27
7.  Jerzy Głogowski - Lublin                4   10  9              23
8.  Józef Cebula - Opole                    7   6   7              20
9.  Andrzej Surowiec - Krosno               10  -   8              18
10. Piotr Styczyński - Tarnów               4   5   7              16
11. Jacek Krzyżaniak - Toruń                11  5   -              16
12. Mirosław Kowalik - Toruń                4   2   6              12
13. Jerzy Mordel - Lublin                   6   1   3              10
14. Roland Wieczorek - Opole                1   4   4              9
15. Bogdan Ciupak - Krosno                  5   4   -              9
16. Roman Lubera - Krosno                   0   1   2              3
Awans: trzech najlepszych zawodników.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "D" - Ostrów Wlkp 24/4/1990

1. (12)Piotr Świst - Gorzów Wlkp            3   3   3   3   3    15
2. (11)Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz    2   3   3   3   3    14
3. (6)Jacek Gomólski - Gniezno              3   3   2   3   2    13

4. (15)Zbigniew Krakowski - Leszno          3   2   2   2   2    11
5. (9)Zenon Kasprzak - Leszno               1   3   2   1   3    10
6. (3)Tomasz Fajfer - Gniezno               2   1   3   2   1    9
7. (16)Andrzej Huszcza - Zielona Góra       1   2   1   3   1    8
8. (8)Marek Molka - Zielona Góra            2   1   1   1   3    8
9. (13)Sławomir Dudek - Zielona Góra        2   w   3   2   0    7
10.(7)Piotr Kociemba - Ostrów Wlkp          1   0   1   2   2    6
11.(2)Franciszek Jaziewicz - Ostrów Wlkp    3   0   1   0   0    4
12.(5)Waldemar Cisoń - Bydgoszcz            0   1   0   1   2    4
13.(4)Krzysztof Ziarnik - Bydgoszcz         1   0   2   0   1    4
14.(10)Ryszard Małecki - Ostrów Wlkp        0   2   0   0   1    3
15.(1)Marek Garsztka - Ostrów Wlkp          0   2   0   1   0    3
16.(14)Marek Hućko - Gorzów Wlkp            0   1   0   0   0    1

    71:92    72:18    71:68    71:82    72:77
    71:84    72:90    72:18    71:26    72:56
    70:46    71:12    72:43    72:98    71:83
    71:49    71:30    71:90    72:84    72:94

Sędzia - Jerzy Kaczmarek                    tabela biegów

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "D" - Gorzów Wlkp 9/5/1990

1. (12)Piotr Świst - Gorzów Wlkp            3   3   3   3   3    15
2. (16)Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz    3   3   3   3   2    14
3. (3)Zbigniew Krakowski - Leszno           2   3   3   2   2    12

4. (14)Jacek Gomólski - Gniezno             2   2   2   3   3    12
5. (15)Sławomir Dudek - Zielona Góra        1   2   2   2   3    10
6. (8)Andrzej Huszcza - Zielona Góra        3   2   1   2   2    10
7. (9)Tomasz Fajfer - Gniezno               3   3   d   1   1    8
8. (13)Marek Hućko - Gorzów Wlkp            0   2   2   0   3    7
9. (10)Włodzimierz Heliński - Gniezno       2   1   3   1        7
10.(4)Zenon Kasprzak - Leszno               1   1   1   3   1    7
11.(11)Marek Molka - Zielona Góra           1   1   2   1   2    7
12.(5)Piotr Kociemba - Ostrów Wlkp          2   1   1   w   0    4
13.(1)Robert Kużdżał - Tarnów               0   d   1   2   1    4
14.(6)Krzysztof Ziarnik - Bydgoszcz         1   0   0   0   1    2
15.(12)Waldemar Cisoń - Bydgoszcz           d   w2  0   w        0
16.(7)Marek Garsztka - Ostrów Wlkp          d   d   d            0
   (R1)Piotr Paluch - Gorzów Wlkp           w
   (R2)Andrzej Rzepka - Gorzów Wlkp         w   0   d

    67:00    68:40    68:80    71:40    69:00
    67:80    66:80    68:20    68:20    67:40
    68:00    68:40    68:80    68:60    68:80
    67:40    68:60    69:40    68:00    69:60

Sędzia - Roman Siwiak                       tabela biegów
Zmiany: 8 bieg R1 za 12, R2 w biegach 13,18 za 7, w biegu 17 za 10.

Eliminacje Złotego Kasku - GRUPA "D" - Gniezno 15/5/1990

1. (16)Jacek Gomólski - Gniezno             3   3   2   3   3    14
2. (5)Piotr Świst - Gorzów Wlkp             3   2   3   2   3    13
3. (14)Zbigniew Krakowski - Leszno          2   3   3   3   2    13

4. (6)Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz     2   2   3   3   3    13
5. (1)Zenon Kasprzak - Leszno               2   3   1   2   3    11
6. (2)Tomasz Fajfer - Gniezno               3   0   2   3   2    10
7. (10)Szczepan Kulczak - Gniezno           3   1   2   1   1    8
8. (4)Sławomir Dudek - Zielona Góra         1   1   3   1   1    7
9. (15)Marek Hućko - Gorzów Wlkp            1   2   0   2   2    7
10.(3)Andrzej Huszcza - Zielona Góra        d   3   2   0   1    6
11.(12)Artur Walkowiak - Gniezno            2   2   1   1   0    6
12.(13)Piotr Kociemba - Ostrów Wlkp         0   1   1   1   2    5
13.(7)Włodzimierz Heliński - Gniezno        1   1   0   d   1    3
14.(11)Krzysztof Wankowski - Gniezno        t   0   0   2        2
15.(9)Marek Garsztka - Ostrów Wlkp          1   0   1   d   0    2
16.(8)Krzysztof Ziarnik - Bydgoszcz         0   0                0
   (R1)Marek Nowak - Gniezno                0   u
   (R2)Marek Adamczyk - Gniezno             0   0   0

    69:34    67:47    69:31    71:12    70:22
    67:79    68:75    69:28    70:06    70:19
    68:16    70:12    69:79    67:70    70:43
    68:03    68:69    70:03    69:57    69:12

Sędzia - Jerzy Kaczmarek                    tabela biegów
Zmiany: R1 w biegu 3 za 11, w biegu 11 za 8, R2 w biegach 14,17 za 8,
w biegu 20 za 11.

Klasyfikacja GRUPY "D"

1.  Piotr Świst - Gorzów Wlkp               15  15  13             43
2.  Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz       14  14  13             41
3.  Jacek Gomólski - Gniezno                13  12  14             39

4.  Zbigniew Krakowski - Leszno             11  12  13             36
5.  Zenon Kasprzak - Leszno                 10  7   11             28
6.  Tomasz Fajfer - Gniezno                 9   8   10             27
7.  Andrzej Huszcza - Zielona Góra          8   10  6              24
8.  Sławomir Dudek - Zielona Góra           7   10  7              24
9.  Marek Hućko - Gorzów Wlkp               1   7   7              15
10. Piotr Kociemba - Ostrów Wlkp            6   4   5              15
11. Marek Molka - Zielona Góra              8   7   -              15
12. Włodzimierz Heliński - Gniezno          -   7   3              10
13. Krzysztof Ziarnik - Bydgoszcz           4   2   0              6
14. Marek Garsztka - Ostrów Wlkp            3   0   2              5
15. Waldemar Cisoń - Bydgoszcz              4   0   -              4
Awans: trzech najlepszych zawodników.


Finał nr 1 Złotego Kasku "Memoriał Mariana Rose" - Toruń 3/7/1990

1. (6)Jan Krzystyniak - Rzeszów             2   2   3   3   3    13
2. (8)Jacek Gomólski - Gniezno              3   2   3   1   3    12
3. (2)Eugeniusz Skupień - Rybnik            d   3   3   2   3    11+3

4. (10)Mirosław Korbel - Rybnik             3   1   3   3   1    11+2
5. (12)Roman Jankowski - Leszno             1   3   2   3   w    9
6. (1)Jacek Krzyżaniak - Toruń              3   0   2   2   2    9
7. (13)Jacek Rempała - Tarnów               1   1   2   3   2    9
8. (5)Henryk Bem - Rybnik                   1   3   1   t   3    8
9. (11)Zenon Kasprzak - Leszno              2   3   1   0   2    8
10.(9)Zbigniew Krakowski - Leszno           d   2   2   2   2    8
11.(15)Sławomir Drabik - Częstochowa        3   2   0   1   0    6
12.(3)Goran Flood - Szwecja                 2   u   1   1   1    5
13.(16)Stefan Tietz - Toruń                 2   1   0   w2  0    3
14.(4)Robert Sawina - Toruń                 1   0   1   0   1    3
15.(7)Jarosław Olszewski - Gdańsk           0   1   0   1   1    3
16.(14)Mikael Teurnberg - Szwecja           0   0   0   0   0    0
   (R1)Janusz Stachyra - Rzeszów            2
   (R2)Mirosław Berliński - Gdańsk          ns

    66:10    66:30    66:80    68:40    71:80    67:80
    65:70    67:80    66:60    66:80    69:30
    65:60    66:90    66:90    66:80    67:90
    67:00    67:40    67:20    67:60    67:80

Sędzia - Roman Cheładze                     tabela biegów
Zmiany: 15 bieg R1 za 16.

Finał nr 2 Złotego Kasku "Memoriał Jana Ciszewskiego" - Rybnik 26/7/1990

1. (10)Eugeniusz Skupień - Rybnik           2   3   3   3   3    14
2. (9)Roman Jankowski - Leszno              1   3   3   3   2    12+3
3. (15)Zenon Kasprzak - Leszno              3   3   3   1   2    12+2

4. (14)Mirosław Korbel - Rybnik             2   2   2   3   3    12+1
5. (11)Jarosław Olszewski - Gdańsk          3   2   2   2   2    11
6. (2)Zdenek Tesar - CSRS                   2   0   2   3   3    10
7. (1)Zbigniew Krakowski - Leszno           3   2   3   1   1    10
8. (8)Jan Krzystyniak - Rzeszów             3   3   0   1   d    7
9. (3)Henryk Bem - Rybnik                   1   1   1   2   2    7
10.(6)Jacek Gomólski - Gniezno              d   1   d   2   3    6
11.(12)Robert Sawina - Toruń                u   2   1   2   1    6
12.(5)Dariusz Fliegert - Rybnik             2   1   0   1   0    4
13.(7)Pavel Karnas - CSRS                   1   0   0   0   1    2
14.(13)Sławomir Drabik - Częstochowa        1   0   1   d   0    2
15.(16)Jacek Rempała - Tarnów               0   0   1   0   d    1
16.(4)Michał Janik - Rybnik                 0   t   t   0   1    1
   (R1)Janusz Stachyra - Rzeszów            1
   (R2)Mirosław Berliński - Gdańsk          2

    70:62    72:19    72:74    73:42    73:81    72:22
    71:73    71:45    71:55    72:99    73:00
    71:07    70:86    72:20    72:87    73:29
    71:02    72:61    73:12    72:90    73:30

Sędzia - Józef Rzepa                        tabela biegów
Zmiany: 8 bieg R1 za 4, 12 bieg R2 za 4.

Finał nr 3 Złotego Kasku "Memoriał Wiesława Pawlaka" - Zielona Góra 21/8/1990

1. (6)Jarosław Szymkowiak - Zielona Góra    2   3   3   3   3    14
2. (7)Roman Jankowski - Leszno              1   3   3   3   2    12
3. (5)Mirosław Korbel - Rybnik              3   3   d   3   2    11

4. (2)Sławomir Drabik - Częstochowa         3   1   3   2   1    10
5. (14)Zbigniew Krakowski - Leszno          2   2   2   1   3    10
6. (1)Jacek Rempała - Tarnów                2   2   0   2   3    9
7. (11)Andrzej Huszcza - Zielona Góra       2   1   2   3   d    8
8. (4)Jacek Gomólski - Gniezno              1   3   2   1   1    8
9. (15)Robert Sawina - Toruń                1   2   2   2   1    8
10.(12)Eugeniusz Skupień - Rybnik           3   2   1   0   0    6
11.(13)Henryk Bem - Rybnik                  3   0   1   1   1    6
12.(9)Zbigniew Błażejczak - Zielona Góra    1   1   0   0   3    5
13.(8)Sławomir Dudek - Zielona Góra         0   1   1   0   2    4
14.(16)Jarosław Olszewski - Gdańsk          0   0   1   2   0    3
15.(10)Artur Pawlak - Zielona Góra          0   w   0   0   d    0
16.(3)Jan Krzystyniak - Rzeszów             t   d                0
   (R1)Andrzej Zarzecki - Zielona Góra      3   2
   (R2)Jan Połubiński - Zielona Góra        0   1

    70:90    70:90    71:80    71:40    79:20
    70:60    70:10    73:50    71:20    77:60
    70:50    70:80    72:40    72:40    76:40
    71:40    71:10    71:30    71:40    74:70

Sędzia - Włodzimierz Kowalski               tabela biegów
Zmiany: R1 w biegach 11,19 za 3, R2 w biegach 1,15 za 3.

Finał nr 4 Złotego Kasku "Memoriał Alfreda Smoczyka" - Leszno 1/9/1990

1. (10)Zenon Kasprzak - Leszno              3   3   3   3   1    13
2. (12)Tomasz Gollob - Bydgoszcz            1   3   3   2   3    12+3
3. (14)Roman Jankowski - Leszno             3   2   1   3   3    12+2

4. (9)Mirosław Korbel - Rybnik              0   2   2   3   3    10
5. (8)Eugeniusz Skupień - Rybnik            0   t   3   2   3    8
6. (11)Zbigniew Krakowski - Leszno          2   1   2   1   2    8
7. (16)Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz    0   2   3   2   0    7
8. (15)Piotr Pawlicki - Leszno              2   3   2   t   w    7
9. (1)Antoni Skupień - Rybnik               3   0   0   1   2    6
10.(2)Henryk Bem - Rybnik                   1   t   0   3   2    6
11.(13)Janusz Stachyra - Rzeszów            1   3   2   d        6
12.(7)Jan Krzystyniak - Rzeszów             3   2   1   d        6
13.(6)Robert Sawina - Toruń                 1   1   1   2   1    6
14.(3)Jarosław Olszewski - Gdańsk           2   u   d   1   2    5
15.(5)Jacek Gomólski - Gniezno              2   w2  1   0   1    4
16.(4)Sławomir Drabik - Częstochowa         0   0   d   1   0    1
   (R1)Adam Łabędzki - Leszno               1   1   1
   (R2)Paweł Jąder - Leszno                 0   0   0

    66:40    66:40    66:70    67:40    68:10    68:00
    66:00    66:30    67:20    66:90    68:20
    65:40    66:50    67:40    67:40    68:30
    66:00    66:60    67:10    67:70    68:40

Sędzia - Józef Musiał                       tabela biegów
Zmiany: R1 w biegu 5 za 5, w biegu 8 za 8, w biegu 18 za 7,
R2 w biegu 6 za 2, w biegu 16 za 15, w biegu 19 za 13.

Finał nr 5 Złotego Kasku - Rzeszów 21/9/1990

1. (7)Mirosław Korbel - Rybnik              3   3   3   2   3    14
2. (4)Sławomir Drabik - Częstochowa         3   2   2   3   3    13
3. (1)Janusz Stachyra - Rzeszów             2   2   3   3   2    12+3

4. (14)Jacek Rempała - Tarnów               3   3   3   1   2    12+2
5. (5)Jan Krzystyniak - Rzeszów             d   3   3   3   1    10
6. (3)Janusz Ślączka - Rzeszów              t   2   2   2   3    9
7. (10)Jacek Gomólski - Gniezno             2   2   1   1   3    9
8. (12)Zbigniew Krakowski - Leszno          3   1   2   d   2    8
9. (16)Jarosław Olszewski - Gdańsk          2   3   1   0   1    7
10.(8)Krzysztof Nurzyński - Rzeszów         2   0   1   1   1    5
11.(2)Roman Jankowski - Leszno              1   0   0   3   0    4
12.(13)Sławomir Tronina - Tarnów            0   1   0   2   1    4
13.(15)Henryk Bem - Rybnik                  1   1   1   1   w    4
14.(11)Eugeniusz Skupień - Rybnik           1   0   2   d        3
15.(6)Piotr Podrzycki - Gniezno             d   1   d   2   d    3
16.(9)Robert Sawina - Toruń                 w   w                0
   (R1)Romuald Janusz - Rzeszów             0   d   0   t   2

    71:39    72:02    72:96    75:66    79:33    81:30
    71:43    72:57    72:37    74:58    81:38
    71:48    71:69    72:96    76:47    79:45
    71:88    72:84    73:26    77:40    78:60

Sędzia - Jolant Szczepanek                  tabela biegów
Zmiany: R1 w biegu 1 za 3, w biegach 5,11,16,18 za 9.

Finał nr 6 Złotego Kasku "Memoriał Lecha Barana" - Wrocław 9/10/1990

1. (14)Henryk Piekarski - Wrocław           3   3   3   2   2    13
2. (1)Roman Jankowski - Leszno              d   3   3   3   3    12
3. (13)Jacek Gomólski - Gniezno             2   2   1   3   2    10+3

4. (4)Mirosław Korbel - Rybnik              1   1   2   3   3    10+2
5. (5)Sławomir Drabik - Częstochowa         2   1   3   3   1    10+1
6. (12)Jacek Rempała - Tarnów               2   3   1   0   3    9
7. (7)Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz     1   0   3   1   3    8
8. (2)Robert Sawina - Toruń                 3   2   2   1   0    8
9. (3)Janusz Kapustka - Tarnów              2   2   1   2   1    8
10.(15)Eugeniusz Skupień - Rybnik           0   3   0   1   2    6
11.(11)Grzegorz Malinowski - Wrocław        3   1   2   w        6
12.(16)Zbigniew Lech - Wrocław              1   2   1   0   2    6
13.(8)Jarosław Olszewski - Gdańsk           3   0   0   2   0    5
14.(6)Zbigniew Krakowski - Leszno           0   1   d   2   0    3
15.(9)Zenon Kasprzak - Leszno               0   0   2   d   1    3
16.(10)Henryk Bem - Rybnik                  1   0   d   1   1    3
   (R1)Waldemar Szuba - Wrocław             0

    70:50    70:10    70:70    71:20    72:10    73:80
    71:00    71:50    71:70    72:10    72:50
    69:90    71:30    71:40    72:90    73:30
    70:80    70:80    71:80    73:80    73:40

Sędzia - Marek Smyła                        tabela biegów
Zmiany: 20 bieg Rl za 11.


KLASYFIKACJA KOŃCOWA 30. EDYCJI ZŁOTEGO KASKU 1990

1.  Mirosław Korbel - Rybnik             11  12  11  10  14  10    68
2.  Roman Jankowski - Leszno             9   12  12  12  4   12    61
3.  Jacek Gomólski - Gniezno             12  6   8   4   9   10    49

4.  Eugeniusz Skupień - Rybnik           11  14  6   8   3   6     48
5.  Zbigniew Krakowski - Leszno          8   10  10  8   8   3     47
6.  Sławomir Drabik - Częstochowa        6   2   10  1   13  10    42
7.  Jacek Rempała - Tarnów               9   1   9   -   12  9     40
8.  Zenon Kasprzak - Leszno              8   12  -   13  -   3     36
9.  Jan Krzystyniak - Rzeszów            13  7   0   6   10  -     36
10. Jarosław Olszewski - Gdańsk          3   11  3   5   7   5     34
11. Henryk Bem - Rybnik                  8   7   6   6   4   3     34
12. Robert Sawina - Toruń                3   6   8   6   0   8     31
13. Ryszard Dołomisiewicz - Bydgoszcz    -   -   -   7   -   8     15
W finałach Złotego Kasku wystąpiło dwunastu zawodników
z eliminacji (po trzech z każdej grupy eliminacyjnej), oraz
czterech zawodników zaproszonych przez organizatorów.
Sklasyfikowano tylko zawodników wyłonionych z eliminacji,
oraz rezerwowych z grup eliminacyjnych, którzy zastępowali
awansujących z tej samej grupy.

 Powrót