Ćwierćfinał Złotego Kasku - Zielona Góra 2/5/1976

1. (16)Antoni Fojcik - Rybnik               3   3   2   3   2    13
2. (7)Andrzej Jurczyński - Częstochowa      3   2   3   1   3    12
3. (15)Czesław Goszczyński - Częstochowa    2   3   3   2   2    12
4. (14)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp     0   3   3   2   3    11
5. (6)Marian Wardzała - Tarnów              0   2   3   3   3    11
6. (1)Zenon Urbaniec - Częstochowa          2   2   u   3   3    10
7. (2)Romuald Łoś - Zielona Góra            3   1   2   3   1    10
8. (13)Franciszek Stach - Opole             1   3   2   2   1    9

9. (12)Stanisław Bartnik - Tarnów           2   2   1   0   2    7
10.(8)Zbigniew Marcinkowski - Zielona Góra  2   1   2   1        6
11.(3)Henryk Żyto - Gdańsk                  1   1   1   2   0    5
12.(5)Antoni Wieczorek - Świętochłowice     1   0   0   1   2    4
13.(10)Józef Drużkowski - Lublin            3   0   0   0   w    3
14.(4)Stanisław Wojtanowski - Tarnów        0   0   1   0   1    2
15.(9)Leszek Papakul - Gdańsk               d   1   0   1   d    2
16.(R1)Stanisław Gołofit - Łódź             1   1                2
17.(11)Witold Zwierzchowski - Lublin        1   u   w   0   0    1
18.(R2)Mirosław Łukaszewicz - Zielona Góra  u                    0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Ćwierćfinał Złotego Kasku - Bydgoszcz 2/5/1976

1. (1)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp            2   3   3   3   3    14
2. (16)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         3   2   2   2   3    12
3. (12)Jan Mucha - Świętochłowice           d   3   3   2   3    11
4. (3)Marian Michaliszyn - Bydgoszcz        0   3   3   3   2    11
5. (2)Paweł Waloszek - Świętochłowice       3   3   2   2   u    10
6. (11)Zygmunt Słowiński - Wrocław          2   2   1   3   2    10
7. (7)Jerzy Kowalski - Leszno               1   1   3   1   2    8
8. (5)Jerzy Szczakiel - Opole               2   w   1   1   3    7

9. (13)Stanisław Kowalski - Gdańsk          2   2   2   1   0    7
10.(8)Wojciech Kaczmarek - Gniezno          3   d   2   d   1    6
11.(15)Zdzisław Dobrucki - Leszno           d   d   d   3   2    5
12.(9)Andrzej Wyglenda - Rybnik             3   w                3
13.(6)Tadeusz Berej - Lublin                d   2   0   0   1    3
14.(4)Andrzej Koselski - Bydgoszcz          1   1   0   1   0    3
15.(10)Jerzy Kniaź - Toruń                  1   1   1   0   d    3
16.(14)Erwin Brabański - Świętochłowice     1   u   0   0   1    2
   (R1)Bernard Ciomber - Opole              0   1   2   1
   (R2)Gerard Sikora - Gniezno              1

    74:40    76:60    75:00    75:40    77:20
    75:60    78:00    74:40    76:40    76:40
    75:20    75:40    76:20    75:80    ??:??
    75:20    76:00    76:40    77:00    ??:??

Sędzia - Władysław Kaba                     tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: R1 w 5 biegu za 5, R2 w 5 biegu za 9, R1 w biegach 11,16,18 za 9.

(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Ćwierćfinał Złotego Kasku - Gdańsk 2/5/1976

1. ()Edward Jancarz - Gorzów Wlkp           3   3   3   3   3    15
2. ()Bogdan Skrobisz - Gdańsk               3   3   1   3   3    13
3. ()Janusz Plewiński - Toruń               2   3   3   3   1    12
4. ()Marek Cieślak - Częstochowa            3   2   2   1   3    11
5. ()Andrzej Marynowski - Gdańsk            3   3   2   u   2    10
6. ()Zygfryd Kostka - Wrocław               1   2   2   2   3    10
7. ()Roman Zieliński - Gdańsk               2   2   1   2   1    8
8. ()Bernard Jąder - Leszno                 2   1   2   1   2    8

9. ()Roman Kościecha - Toruń                u   2   3   2   0    7
10.()Grzegorz Kuźniar - Rzeszów             u   u   3   2   2    7
11.()Bolesław Gorczyca - Wrocław            2   1   w   3   0    6
12.()Ryszard Jany - Wrocław                 u   0   1   1   2    4
13.()Janusz Maraszek - Gdańsk               1   1   0   1   1    4

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

Ćwierćfinał Złotego Kasku - Toruń 2/5/1976

1. (1)Henryk Glücklich - Bydgoszcz          3   3   3   2   3    14
2. (5)Zbigniew Jąder - Leszno               2   2   3   3   3    13
3. (12)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra     3   2   2   3   1    11
4. (9)Leszek Marsz - Gdańsk                 2   1   3   2   2    10
5. (3)Piotr Bruzda - Wrocław                1   2   2   2   3    10
6. (8)Stanisław Nowak - Wrocław             3   0   d   3   2    8
7. (2)Czesław Piwosz - Leszno               2   0   1   2   3    8
8. (6)Zbigniew Studziński - Lublin          1   1   2   1   2    8

9. (15)Jan Grabowski - Zielona Góra         2   0   0   3   1    6
10.(4)Bolesław Ślaz - Gdańsk                0   3   2   0   1    6
11.(10)Jan Moskowicz - Toruń                1   1   3   1   0    6
12.(14)Andrzej Maroszek - Bydgoszcz         u   3   1   0   0    4
13.(13)Marian Zaranek - Bydgoszcz           3   0   u            3
14.(16)Roman Janczuro - Łódź                1   1   0   0   0    2
15.(7)Andrzej Tkocz - Rybnik                0   1   w   1        2
16.(11)Jan Chudzikowski - Wrocław           d                    0
   (R1)Bogdan Krzyżaniak - Toruń            3   0   0   1   2
   (R2)Krzysztof Kwiatkowski - Toruń        1   1   1   0

    74:40    74:80    78:60    76:80    77:00
    75:80    ??:??    77:00    77:80    77:00
    75:60    75:00    76:00    76:60    76:80
    78:60    77:00    78:80    ??:??    77:00

Sędzia - Roman Cheładze                     tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.
Zmiany: R1 w biegach 7,14,20 za 11, R2 w 9 biegu za 11, R1 w 11 biegu za 8,
R2 w biegach 12,14,19 za 13, R1 w 18 biegu za 7.

Półfinał Złotego Kasku - Rybnik 13/5/1976

1. (5)Andrzej Jurczyński - Częstochowa      2   3   2   3   3    13
2. (3)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp            3   2   3   1   3    12
3. (6)Jerzy Kowalski - Leszno               3   3   2   1   2    11
4. (15)Czesław Goszczyński - Częstochowa    0   3   3   2   2    10
5. (16)Paweł Waloszek - Świętochłowice      3   3   1   2   1    10
6. (9)Jan Mucha - Świętochłowice            3   0   1   3   2    9
7. (14)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp     1   2   2   3   1    9
8. (2)Jerzy Szczakiel - Opole               0   d   1   3   3    7+3

9. (13)Marian Michaliszyn - Bydgoszcz       2   2   2   u   1    7+2
10.(4)Franciszek Stach - Opole              2   1   1   0   2    6
11.(10)Zenon Urbaniec - Częstochowa         2   1   3   w   w    6
12.(11)Marian Wardzała - Tarnów             1   0   3   2   0    6
13.(7)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp          d   1   0   2   0    3
14.(8)Romuald Łoś - Zielona Góra            1   d   d   1   1    3
15.(12)Zygmunt Słowiński - Wrocław          u   2   d   1   d    3
16.(1)Antoni Fojcik - Rybnik                1   1   d            2
   (R1)Stanisław Kowalski - Gdańsk          w
   (R2)Stanisław Bartnik - Tarnów           3

    78:30    ??:??    ??:??    ??:??    ??:??
    78:50    78:90    ??:??    ??:??    ??:??
    78:40    78:10    ??:??    ??:??    ??:??
    78:50    ??:??    ??:??    ??:??    ??:??

Sędzia - Zbigniew Najwer                    tabela biegów
Zmiany: R1 w 13 biegu za 1, R2 w 17 biegu za 1.
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.

(źródło informacji - Andrzej Korzybski)

Półfinał Złotego Kasku - Wrocław 13/5/1976

1. ()Edward Jancarz - Gorzów Wlkp           3   3   3   3   2    14
2. ()Zbigniew Studziński - Lublin           2   3   3   1   3    12
3. ()Henryk Glücklich - Bydgoszcz           0   2   3   3   3    11
4. ()Leszek Marsz - Gdańsk                  2   0   2   3   3    10
5. ()Zbigniew Jąder - Leszno                3   3   3   d   d    9
6. ()Piotr Bruzda - Wrocław                 3   d   1   2   3    9
7. ()Marek Cieślak - Częstochowa            3   2   d   2   2    9
8. ()Bernard Jąder - Leszno                 1   2   2   2   2    9

9. ()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra       1   1   2   3   1    8
10.()Zygfryd Kostka - Wrocław               1   3   1   2   u    7
11.()Stanisław Nowak - Wrocław              2   2   1   1   1    7
12.()Czesław Piwosz - Leszno                2   1   1   1   1    6
13.()Janusz Plewiński - Toruń               0   1   2   0   2    5
14.()Andrzej Marynowski - Gdańsk            0   1   0   1   1    3
15.()Bogdan Skrobisz - Gdańsk               1   0   0   d   0    1
16.()Roman Zieliński - Gdańsk               w   0   d   d   0    0
   (R1)Jan Grabowski - Zielona Góra         0

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów
Awans: ośmiu najlepszych zawodników.



Finał Złotego Kasku - Turniej nr 1 - Opole 24/6/1976

1. ()Jan Mucha - Świętochłowice             3   3   3   3   1    13
2. ()Edward Jancarz - Gorzów Wlkp           3   2   2   3   3    13
3. ()Marek Cieślak - Częstochowa            1   3   3   2   3    12

4. ()Jerzy Szczakiel - Opole                3   2   1   2   2    10
5. ()Jerzy Kowalski - Leszno                3   1   3   0   2    9
6. ()Paweł Waloszek - Świętochłowice        2   2   2   1   2    9
7. ()Henryk Glücklich - Bydgoszcz           2   3   3   u        8
8. ()Piotr Bruzda - Wrocław                 d   3   2   3   0    8
9. ()Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp       2   1   0   2   3    8
10.()Zbigniew Filipiak - Zielona Góra       1   2   1   1   3    8
11.()Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp             0   0   2   2   1    5
12.()Zbigniew Studziński - Lublin           2   0   1   1   1    5
13.()Bernard Jąder - Leszno                 1   1   0   0   1    3
14.()Leszek Marsz - Gdańsk                  0   0   1   2   0    3
15.()Marian Michaliszyn - Bydgoszcz         0   0   w   1   0    1
16.()Czesław Goszczyński - Częstochowa      u   1   0   d   d    1
17.(R1)Norbert Ciomber - Opole              3
18.(R2)Ryszard Rogula - Opole               ns

W XVI biegu Henryk Glücklich spowodował upadek w wyniku którego złamał obie kości podudzia.

    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :
    :    :    :    :    :

Sędzia -                                    tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 2 - Leszno 1/7/1976

1. (6)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp            3   3   2   3   3    14
2. (10)Jerzy Kowalski - Leszno              3   1   3   3   3    13
3. (11)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp         1   3   3   3   3    13

4. (2)Marek Cieślak - Częstochowa           2   2   3   2   3    12
5. (4)Piotr Bruzda - Wrocław                1   3   1   2   2    9
6. (8)Zbigniew Jąder - Leszno               0   2   3   1   2    8
7. (15)Jerzy Szczakiel - Opole              3   2   2   d   1    8
8. (3)Jan Mucha - Świętochłowice            d   1   2   2   2    7
9. (5)Bernard Jąder - Leszno                2   2   1   1   1    7
10.(14)Zbigniew Studziński - Lublin         2   0   1   3   0    6
11.(1)Czesław Piwosz - Leszno               3   1   0   2   0    6
12.(7)Leszek Marsz - Gdańsk                 1   0   2   1   1    5
13.(13)Marian Michaliszyn - Bydgoszcz       1   3   0   0   0    4
14.(16)Zbigniew Filipiak - Zielona Góra     0   0   1   0   2    3
15.(9)Czesław Goszczyński - Częstochowa     2   d   0   1   d    3
16.(12)Paweł Waloszek - Świętochłowice      0   1   0   0   1    2
   (R1)Ryszard Buśkiewicz - Leszno          ns

    74:00    74:20    75:20    76:20    73:90
    73:50    74:10    75:00    74:80    76:40
    73:00    74:00    74:90    75:80    74:10
    75:50    75:20    75:40    74:60    75:00

Sędzia -                                    tabela biegów

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 3 - Gorzów Wlkp 15/7/1976

1. (6)Marek Cieślak - Częstochowa           3   3   3   3   3    15
2. (14)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp           3   2   2   3   3    13
3. (16)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp         2   1   2   3   3    11

4. (9)Jan Mucha - Świętochłowice            3   1   3   2   2    11
5. (5)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp      2   3   2   2   1    10
6. (13)Andrzej Jurczyński - Częstochowa     1   2   2   2   1    8
7. (2)Zbigniew Studziński - Lublin          2   0   3   1   1    7
8. (4)Bernard Jąder - Leszno                1   2   1   1   2    7
9. (11)Piotr Bruzda - Wrocław               0   3   0   3   0    6
10.(8)Jerzy Szczakiel - Opole               1   3   u   0   2    6
11.(12)Jerzy Kowalski - Leszno              2   u   1   1   2    6
12.(3)Jerzy Padewski - Gorzów Wlkp          3   2   ns  0   0    5
13.(7)Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp     0   0   3   2   0    5
14.(1)Zbigniew Jąder - Leszno               d   0   1   d   3    4
15.(10)Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         1   1   0   1   1    4
16.(15)Czesław Piwosz - Leszno              0   1   d   0   0    1
   (R1)Bolesław Rzewiński - Gorzów Wlkp     ns
   (R2)Marek Towalski - Gorzów Wlkp         w

    72:40    71:50    71:50    72:60    73:00
    72:00    71:40    72:30    73:00    72:80
    72:80    73:50    73:00    73:50    72:00
    71:60    72:30    73:20    73:10    72:40

Sędzia - Mieczysław Krzyżaniak              tabela biegów
Zmiany: R2 w 11 biegu za 3.

Finał Złotego Kasku - Turniej nr 4 - Częstochowa 29/7/1976

1. (10)Marek Cieślak - Częstochowa          3   3   3   3   3    15
2. (12)Edward Jancarz - Gorzów Wlkp         2   3   3   1   3    12
3. (7)Andrzej Jurczyński - Częstochowa      3   3   2   2   2    12

4. (1)Zbigniew Studziński - Lublin          2   2   2   3   2    11
5. (2)Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp            3   2   2   3   0    10
6. (16)Zenon Urbaniec - Częstochowa         1   d   3   2   3    9
7. (3)Jan Mucha - Świętochłowice            d   2   3   1   2    8
8. (4)Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp      1   1   1   2   3    8
9. (9)Bernard Jąder - Leszno                d   3   2   0   1    6
10.(11)Czesław Piwosz - Leszno              1   1   1   2   1    5
11.(6)Daniel Chmielewski - Częstochowa      1   0   0   3   1    5
12.(14)Czesław Goszczyński - Częstochowa    3   1   1   ns  ns   5
13.(5)Zygfryd Kostka - Wrocław              0   1   1   0   2    4
14.(8)Zbigniew Jąder - Leszno               2   2   0   ns  ns   4
15.(15)Piotr Bruzda - Wrocław               2   0   0   1   1    4
16.(13)Jerzy Kowalski - Leszno              d   0   0   1   d    1

    74:70    ??:??    ??:??    ??:??    ??:??
    ??:??    76:00    ??:??    ??:??    ??:??
    75:20    ??:??    ??:??    ??:??    ??:??
    ??:??    ??:??    ??:??    ??:??    ??:??

Sędzia - Witold Witek                       tabela biegów


KLASYFIKACJA KOŃCOWA 16. EDYCJI ZŁOTEGO KASKU 1976

1.  Marek Cieślak - Częstochowa          12  12  15  15    54
2.  Edward Jancarz - Gorzów Wlkp         13  13  11  12    49
3.  Jerzy Rembas - Gorzów Wlkp           5   14  13  10    42

4.  Jan Mucha - Świętochłowice           13  7   11  8     39
5.  Zygmunt Studziński - Lublin          5   6   7   11    29
6.  Jerzy Kowalski - Leszno              9   13  6   1     29
7.  Piotr Bruzda - Wrocław               8   9   6   4     27
8.  Mieczysław Woźniak - Gorzów Wlkp     8   -   10  8     26
9.  Jerzy Szczakiel - Opole              10  8   6   -     24
10. Bernard Jąder - Leszno               3   7   7   6     23
11. Andrzej Jurczyński - Częstochowa     -   -   8   12    20
12. Zbigniew Jąder - Leszno              -   8   4   4     16
13. Czesław Piwosz - Leszno              -   6   1   6     13
14. Zbigniew Filipiak - Zieloan Góra     8   3   -   -     11
15. Paweł Waloszek - Świętochłowice      9   2   -   -     11
16. Czesław Goszczyński - Częstochowa    1   3   -   5     9
17. Zenon Urbaniec - Częstochowa         -   -   -   9     9
18. Henryk Glücklich - Bydgoszcz         8   -   -   -     8
19. Leszek Marsz - Gdańsk                3   5   -   -     8
20. Daniel Chmielewski - Częstochowa     -   -   -   5     5
21. Jerzy Padewski - Gorzów Wlkp         -   -   5   -     5
22. Ryszard Fabiszewski - Gorzów Wlkp    -   -   5   -     5
23. Marian Michaliszyn - Bydgoszcz       1   4   -   -     5
24. Bogusław Nowak - Gorzów Wlkp         -   -   4   -     4
25. Zygfryd Kostka - Wrocław             -   -   -   4     4

 Powrót